استخدام تعمیرکار لوازم خانگی

طریقه باز کردن پنل کولر گازی اسپلیت ال جی (LG)

طریقه باز کردن پنل کولر گازی اسپیلت ال جی

ممکن است به دلایل متفاوتی قصد باز کردن پنل کولر گازی خود را داشته باشید. به طور مثال، برای درآوردن فیلترهای کولر گازی جهت تمیز کردن آنها، لازم است تا قسمت جلویی پنل را باز کنید تا امکان دسترسی به فیلترها را داشته باشید. اگر بخواهید تمیز کردن پنل داخلی کولر گازی را بیشتر و کاملتر انجام دهید، لازم است تا سایر قسمت ها و به طور کلی قاب پنل داخلی کولر گازی را باز کرده و اینکار را انجام دهید. بنابراین نحوه باز كردن پنل كولر اسپيلت را باید به خوبی بلد باشید.

در این مقاله از کاراباما طريقه باز كردن پنل كولر گازی ال جی را برای مدل نکست پلاس (NEXT PLUS) به شما آموزش خواهیم داد. درواقع نحوه باز کردن قاب پنل کولر گازی برای مدل ها و برندهای مختلف، کمی متفاوت است و باید در این زمینه دقت لازم را به خرج داد. اما شباهت های بسیاری نیز وجود دارد. معمولا محل پیچ ها و تعداد آنها تفاوت اصلی میان پنل کولر گازی برندهای مختلف است. لذا می توانید از این آموزش برای نحوه باز کردن پنل كولر گازی اجنرال، جنرال، گری، سامسونگ، بوش و سایر برندها نیز استفاده کنید.

معمولا باز کردن پنل کولر گازی در زمان سرویس دستگاه اتفاق می افتد. در این صورت لازم است متذکر شویم که اگر تجربه و تخصص لازم برای اینکار را ندارید، به هیچ عنوان سرویس و تعمیر کولر گازی خود را شخصا انجام ندهید. زیرا ریسک وارد آمدن خسارات بیشتر افزایش می یابد. در صورتی که جهت سرویس و یا برطرف کردن مشکل دستگاه خود نیاز به کمک تکنسین حرفه ای و باتجربه دارید، از قسمت زیر برند دستگاه خود را انتخاب کنید و در غیر این صورت ادامه مقاله را مطالعه فرمایید.

ما در کاراباما سالهاست که به مشتریان تمامی برندهای معتبر ایرانی و خارجی لوازم خانگی خدمات ارائه میکنیم، بنابراین اگر برند کولر گازی شما سامسونگ، ال جی و جنرال نمیباشد نیز میتوانید از طریق فرم زیر درخواست سرویس و یا تعمیرات دستگاه خود را ثبت کنید تا کارشناسان ما در سریعترین زمان ممکن، جهت هماهنگی با شما تماس حاصل نمایند.

متخصصان باتجربه متخصصان باتجربه
گارانتی خدمات گارانتی خدمات
سرعت در ارائه خدمات سرعت در ارائه خدمات
هزینه های منصفانه هزینه های منصفانه
تعمیرکار

روش و نحوه باز کردن قاب پنل اسپیلت کولر گازی

اگر نحوه باز کردن قاب پنل کولر گازی اسپیلت را به درستی ندانید، ممکن است باعث شکسته شدن قاب پنل داخلی کولر گازی یا اسپیلت و آسیب زدن به آن شوید. با توجه به شرایط تحریمی موجود، ممکن است قاب پنل کولر گازی شما در بازار موجود نباشد و در این صورت امکان تعویض هم نخواهید داشت. اگر پنل کولر گازی اسپیلت شما شکسته و یا ترک داشته باشد، به درستی در جای خود قرار نمی گیرد و ممکن است بر روی دیوار منظره نامناسبی داشته باشد. در ادامه مراحل نحوه باز کردن پنل کولر گازی ال جی مدل نکست پلاس را با تصویر هر یک از مراحل قرار داده ایم. با ما همراه باشید.

باز کردن قاب پنل کولر اسپیلت

1- درب قاب جلو پنل کولر گازی را مطابق شکل A باز نمایید.

مرحله اول باز کردن قاب پنل کولر اسپیلت

2- سه پیچ مربوط به قاب صفحه نمایشگر کولر گازی را مطابق شکل B باز کنید.

مرحله دوم باز کردن قاب پنل کولر اسپیلت ال جی

3- ﻗﺴﻤﺖ بالای قاب کولر گازی را از بدنه پنل کولر گازی ﺟﺪا ﻧﻤﻮده و ﺑﻪ آرامی ﺑﻪ ﺳﻤﺖ ﺑﻴﺮون ﺑﻜﺸﻴﺪ ﺗﺎ ﻗﺎب از ﻣﺤﻞ پیچ ها (ﺧﺎرﻫﺎی) روی ﺑﺪﻧﻪ ﺟﺪا ﺷﺪه و ﺳﭙﺲ ﻗﺴﻤﺖ ﺗﺤﺘﺎنی ﻗﺎب کولر گازی را از ﻗﺴﻤﺖ زیرین پنل مطابق شکل C جدا نمایید.

ﻧﻜﺘﻪ: دﻗﺖ ﻧﻤﺎﺋﻴﺪ ﻋﻼوه ﺑﺮ ﺧﺎرهای واﻗـﻊ ﺷـﺪه ﺑـﺮ روی ﭘﻨـﻞ، ﺗﻌﺪاد دو ﻋﺪد پیچ ﻧﻴﺰ در ﻃﺮﻓﻴﻦ ﭘﻨﻞ کولر گازی ﻗﺮار ﮔﺮﻓﺘﻪ است ﻛـﻪ در ﻫﻨﮕﺎم ﺟﺪا ﻛﺮدن ﻗﺎب کولر گازی یا اسپیلت ﺑﺎﻳﺪ ﺑﻪ آن ﻫﺎ ﻧﻴﺰ ﺗﻮﺟﻪ ﻧﻤﺎﺋﻴﺪ.

مرحله سوم باز کردن قاب پنل کولر اسپیلت ال جی

4- دو پیچ مربوط به قاب جلو پنل را مطابق شکل D از طرفین قاب باز نمایید.

مرحله چهارم باز کردن قاب پنل کولر اسپیلت

5- جهت جدا کردن قاب جلو کولر گازی، مطابق شکل E دستان خود را در محل فلش های مشخص گردیده بر روی قاب کولر گازی قرار داده و آن را به آرامی به سمت بیرون هدایت کنید.

مرحله پنجم باز کردن قاب پنل کولر اسپیلت

سوالات متداول

نحوه باز کردن قاب پنل کولر گازی برای مدل ها و برندهای مختلف، کمی متفاوت است و باید در این زمینه دقت لازم را به خرج داد.

معمولا باز کردن پنل کولر گازی در زمان سرویس دستگاه اتفاق می افتد.

نظرات کاربران

در صورتی که پیام شما نیاز به پیگیری دارد حتما شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند.

دیدگاه کاربران

سلام. پانل داخلی کولر گازی ال جی ۱۸۰۰۰ نیاز به سرویس واحتمالاً تعویض بعضی قسمت های پلاستیکی دارد. به کجا مراجعه نمایم ال جی ۱۸۰۰۰.

پاسخ دهید

نمایندگی ال جی…شماره گلدیران رو از اینترنت بگیرید نزدیکترین نمایندگی میاد براتون

پاسخ دهید

جلال خلیل پور

چرا وقتی کولر روشن میکنم لرزش دریچه باعث صدا میشه لطف راهنمایی بفرمایید؟

پاسخ دهید

جاوید میرصانع

با سلام و عرض ادب

یک اسپلیت مولتی ال جی داریم که به سه عدد پنل متصل است و یکی از پنل ها دچار مشکل شده است و فن آن کار نمیکند یعنی پرتابی وجود ندارد و تقریبا میشه گفت که این پنل قفل کرده است …نیاز به تعمیر فن یا تعویض آن میباشد …..البته سرویسکاری همه فن ها نیز جزو برنامه تعمیر کار میباشد.
شماره سریال پنل :
TMNW096DYA0

پاسخ دهید

    سلام دوست عزیز
    اگر دستگاهتون نیاز به سرویس یا تعمیر داره می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان برای تعمیر و سرویس دستگاهتون رو ثبت کنید.
    ما در کنارتون هستیم

    پاسخ دهید

علی ترابی

شلنگ تخلیه اب گرفته و ناچارم در پنل کولر را باز کنم . اما این مدل خاص NT-187SK3 LG هیچ علامتی ندارد که نشان دهد پنل از کجا باز میشود . لطفا راهنمایی کنید مرا

پاسخ دهید