استخدام تعمیرکار لوازم خانگی

قفل کودک اجاق گاز: دلایل اهمیت، عیب یابی و ارائه راهکار

قفل کودک اجاق گاز

قفل کودک اجاق گاز، یک ابزار مهم و کاربردی است که می‌تواند خیال اعضای خانواده را از بروز اتفاقات ناگوار راحت کرده، در عین حال از کودکان در برابر هر گونه آسیب محافظت کند. وجود این قطعه اهمیت بسیار زیادی دارد که با هم در این مقاله خواهیم دید. به علاوه در مورد علل خرابی قفل کودک و همینطور راهکارهای برطرف کردن آن اطلاعاتی ارائه خواهیم داد.

ما در کاراباما سالهاست که به مشتریان تمامی برندهای معتبر ایرانی و خارجی لوازم خانگی خدمات ارائه میکنیم، بنابراین اگر برند کولر گازی شما سامسونگ، ال جی و جنرال نمیباشد نیز میتوانید از طریق فرم زیر درخواست تعمیرات خود را ثبت کنید تا کارشناسان ما در سریعترین زمان ممکن، جهت هماهنگی با شما تماس حاصل نمایند.

متخصصان باتجربه متخصصان باتجربه
گارانتی خدمات گارانتی خدمات
سرعت در ارائه خدمات سرعت در ارائه خدمات
هزینه های منصفانه هزینه های منصفانه
تعمیرکار

قفل کودک اجاق گاز چیست؟

قفل کودک اجاق گاز، یکی از ابزارهای کاربردی برای دور نگه داشتن کودکان از خطر است. این قطعه در برخی از اجاق‌ گازها روی دستگاه تعبیه شده‌ است، اما در برخی دیگر این قطعه وجود ندارد که والدین برای محافظت از کودکان خود می‌توانند آن را خریداری و سپس نصب کنند.

قفل ایمنی اجاق گاز، نه تنها می‌تواند از کودکان و خردسالان در برابر خطرات احتمالی محافظت کند بلکه مزایای دیگری نیز دارد که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.

دلایل اهمیت قفل کودک اجاق گاز

آشپزخانه یکی از بخش‌های مهم هر خانه است، در واقع آشپزخانه مکانی است که اعضای خانواده را دور یک دیگر جمع می‌کند تا لحظات خوبی را کنار هم سپری کنند. اما بهتر است از این نکته غافل نشویم که یکی از خطرناک‌ترین قسمت‌های خانه برای کودکان آشپزخانه است.

اجاق گاز یکی از اقلام مهم و ضروری است که در آشپزخانه وجود دارد، ممکن است کودک شما در عالم بچگی سری به آشپزخانه بزند و قصد بازی کردن با اجاق گاز را داشته باشد. در صورتی که ابزار ایمنی فراهم نشده باشد، ممکن است شاهد بروز هر اتفاقی باشید.

روزانه تعداد زیادی از کودکان دچار سوختگی و آسیب‌هایی از این دست می‌شود، بهترین راه برای اینکه از بروز این اتفاق جلوگیری کنید استفاده از قفل کودک اجاق گاز است.

دلایل اهمیت قفل کودک اجاق گاز

برخی از دلایل اهمیت قفل کودک اجاق گاز عبارتند از:

  • از بروز مشکلات جانی و مالی جلوگیری می‌کند
  • مانع به هم ریختگی تنظیمات اجاق گاز می‌شود
  • از جرقه زدن فندک جلوگیری می‌کند
  • مانعِ نشتی گاز می‌شود
  • قفل کودک اجاق گاز یک نگهبان و محافظ ضروری است

نحوه کار با قفل کودک اجاق گاز

قفل کودک اجاق گاز در هر اجاق گازی متفاوت است و بسته به نوع اجاق گاز شما فرق می‌کند، اما احتمالا در اجاق گاز حرف L که معنی Lock است را مشاهده خواهید کرد.
برای فعال کردن این گزینه، دکمه L را به مدت 3 الی 5 ثانیه فشار دهید تا قفل ایمنی اجاق گاز فعال شود.
چنانچه اشاره کردیم فعال سازی قفل کودک در هر اجاق گازی متفاوت است پس اگر نتوانستید که این گزینه را در اجاق گاز فعال کنید، بهتر است به دفترچه راهنما اجاق گاز خود مراجعه کنید.

دلایل کار نکردن قفل کودک اجاق گاز

دلایل زیادی وجود دارد که مانع کارکردن قفل کودک اجاق گاز می‌شود، برخی دلایل را در اینجا می‌بینیم:

سوختن برد الکترونیکی

یکی از مواردی که می‌تواند دلیل اصلی کار نکردن قفل کودک اجاق گاز باشد، سوختن برد الکترونیکی است.
برد الکترونیکی، یکی از قطعات تاثیرگذار و مهم در اجاق گاز است؛ در واقع با فرمان این قطعه است که دیگر اجزای اجاق گاز شروع به کار می‌کنند.
اگر این قطعه دچار آسیب یا سوختگی شود، دیگر دستور روشن شدن قفل کودک صادر نشده، قفل ایمنی فعال نمی‌شود.

 اختلال در جریان برق

یکی دیگر از دلایلی که باعث کار نکردن قفل ایمنی اجاق گاز می‌شود، نبود جریان برق است.
برای به وجود آمدن اختلال در جریان برق عوامل متعددی دخیل هستند، مانند:

  1. خراب شدن کلیدها
  2. خراب شدن کابل
  3. اختلال در سیم‌ها
  4. و…

تمامی این موارد و موارد بسیار دیگری می‌تواند مانع جریان برق و همچنین کار نکردن قفل کودک اجاق گاز شوند.

دلایل کار نکردن قفل کودک اجاق گاز

تعمیر قفل کودک اجاق گاز

دو مورد از اصلی‌ترین دلایل کار نکردن قفل کودک اجاق گاز را نام بردیم. برای اینکه بتوان قفل کودک اجاق گاز را تعمیر کرد، باید از یک تعمیرکار اجاق گاز کمک گرفت.

همان‌طور که اشاره کردیم یکی از اصلی‌ترین دلایل کار نکردن قفل ایمنی اجاق گاز سوختن برد الکترونیکی است، اگر مشکل اجاق گاز شما این مورد است بهتر است از یک تعمیرکار ماهر بخواهید تا برد الکترونیکی دستگاه شما را تعویض کند.

پس از اینکه این قطعه تعویض شد به آسانی می‌توانید قفل ایمنی اجاق گاز را فعال کنید و از فواید آن برخوردار شوید.

اما ممکن است علت اصلی از کار افتادن قفل کودک اجاق گاز اختلال در جریان برق باشد، در این صورت باید از یک برقکار در خواست کنید تا سری به سیم و کابل‌های ساختمان شما بزند تا مشکل به وجود آمده را برطرف کند.

سوالات متداول

با استفاده از قفل کودک اجاق گاز می‌توان کودک را در برابر خطرات احتمالی ایمن نگه داشت.

• ابتدا اتصالات جریان برق را بررسی کنید، زیرا: یکی از دلایل خراب شدن قفل کودک قطع جریان برق است. • دیگر موردی که می‌تواند باعث خراب شدن قفل کودک اجاق گاز شود سوختن برد الکترونیکی است که با کمک یک تعمیرکار حرفه‌ای می‌توانید این مشکل را حل کنید.

مطالب مرتبط
نظرات کاربران

در صورتی که پیام شما نیاز به پیگیری دارد حتما شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند.