استخدام تعمیرکار لوازم خانگی

اجزا و قطعات سیستم کولر خودرو و شرح عملکرد آن ها

اجزا کولر گازی خودرو یا ماشین

در این آموزش از کاراباما، به شناخت قطعات و اجزا سیستم کولر خودرو و شرح وظیفه هر یک از این قطعات می‌پردازیم که لازم است هر راننده‌ای آشنایی مختصری با آن داشته باشد تا در مواقع ضروری بتواند قطعه معیوب را از قطعات دیگر متمایز کند. همچنین باید توجه داشت که عدم کارکرد یا عملکرد نامناسب هر یک از این قطعات کولر خودرو، باعث بروز مشکل در سیستم شده و کار سیستم کولر ماشین را با مشکل مواجه می‌کند. کولر گازی خودرو

1) فن الکتریکی کولر خودرو

وقتی‌که فن الکتریکی کولر را می‌توان آن را روی کندانسور و یا روی رادیاتورنصب کرد. اگر فن کندانسور کولر خودرو جلوتر از رادیاتور ماشین نصب شده باشد، در این حالت فن به‌گونه‌ای نصب می‌شود که هوا را از بیرون مکیده و روی سطح کندانسور می‌‌دمد (وضعیت رانشی). در صورتی که فن کندانسور در پشت کندانسور و در مقابل موتور نصب شود، هوا را از روی سطح کندانسور مکیده و به سمت موتور می‌دمد.

شرایط استفاده از فن الکتریکی کولر ماشین نسبت به شرایط به‌کارگیری آن‌ها متفاوت است، در صورتی که یک سوئیچ فشار سه وضعیتی در سیستم وجود داشته باشد فن الکتریکی با افزایش و یا کاهش فشار قطع و وصل خواهد شد. در غیر این صورت فن به‌صورت دائم کار و همراه با استارت سیستم تهویه مطبوع وارد مدار می‌شود.

در بعضی حالات فن کندانسور کولر خودرو توسط یک سوئیچ حرارتی (thermistor) کنترل می‌شود. بدین‌صورت که با فن موتور هم‌زمان روشن و خاموش می شود و درواقع تابعی از شرایط حرارتی موتور است.

fan

2) اواپراتور کولر خودرو

یکی دیگر از قطعات اصلی سیستم کولر ماشین اواپراتور است. اواپراتور مجموعه‌ای از قطعات است که وظیفه ایجاد برودت و کاهش گرمای هوای کابین اتومبیل را بر عهده دارد. یکی دیگر از وظایف مهم اواپراتور کولر خودرو، جذب رطوبت از هوای داخل کابین می‌باشد.
جریان سریع هوای ایجاد شده توسط فن الکتریکی کولر با عبور از سطح کویل اواپراتور، برودت ایجاد شده توسط کویل را از طریق کانال‌ها و دریچه‌های هدایت هوا به داخل کابین اتومبیل انتقال می‌دهد. عمل ایجاد برودت توسط کویل اواپراتور باعث تقطیر رطوبت هوای داخل کابین گشته و قطرات آب ایجاد شده از طریق لوله مخصوصی به خارج از کابین اتومبیل منتقل می‌گردد.
سیستم کولر خودرو دارای دو سوئیچ کنترلی است که یکی از آن‌ها زمانی که فشار گاز کم یا زیاد باشد، کمپرسور را از مدار خارج نموده و دیگری از ایجاد یخ در داخل محفظه اواپراتور جلوگیری می‌نماید. عدم کارکرد مناسب هریک از این دو سوئیچ می‌تواند باعث از کار افتادن کل سیستم کولر ماشین گردد.

5

3) کمپرسور کولر خودرو

کمپرسور کولر خودرو حرکت دهنده گاز مبرد در کولر خودرو می‌باشد. کمپرسور با گرداندن گاز در اجزاء سیستم درواقع شبیه به قلب مجموعه عمل می‌نماید. همچنین کمپرسور فشار و درنتیجه دمای گاز کم‌فشار خارج‌شده از اواپراتور را نیز افزایش می‌دهد.

کمپرسور گاز مبرد را از اواپراتور به داخل کندانسور و سپس به کپسول خشک کننده و مجدداً به داخل اواپراتور سوق می‌دهد.

کمپرسور

کمپرسورهایی که در سیستم های کولر اتومبیل به کار برده می‌شوند، می‌بایست دارای خواصی از قبیل وزن و حجم متناسب باقدرت موتور باشند تا هنگام نصب به‌راحتی در محل موردنظر قابل جایگذاری بوده و بار اضافی بر موتور اتومبیل تحمیل ننمایند.

4) کندانسور کولر خودرو (رادیاتور کولر)

کندانسور یکی از اجزائی است که وظیفه تبادل حرارت را در سیستم کولر ماشین بر عهده دارد.
کندانسور یا رادیاتور کولر خودرو گرمای جذب شده توسط اواپراتور از گاز مبرد داخل سیستم را به هوای محیط خارج از کابین اتومبیل انتقال می‌دهد.

اواپراتوز

5) رسیوردرایر کولر خودرو

رسیوردرایر به‌عنوان منبع ذخیره گاز مبرد و جاذب رطوبت گاز عمل می‌نماید. معمولاً این قطعه دارای یک پرشرکنترل (مانوستات) ایمنی می‌باشد تا در مواقعی که فشار گاز از حد تعریف شده کمتر یا بیشتر شود، به‌طور خودکار جریان برق کمپرسور را قطع ‌نماید.
همچنین بر روی این قطعه، شیشه‌ای جهت رؤیت گاز وجود دارد. شیشه رؤیت به ما این امکان را می‌دهد تا بتوانیم گردش و میزان گاز موجود در سیستم را کنترل نماییم.

7

6) شیر انبساط کولر خودرو

شیر انبساط کولر تعیین کننده میزان صحیح گاز وارد شونده از کندانسور کولر ماشین به داخل اواپراتور از طریق یک فیلتر است. همچنین این قطعه فشار مبرد را به‌طور ناگهانی کاهش می‌دهد. هنگامی ‌که کمپرسور شروع به کار می‌نماید، شیر انبساط کولر ماشین بازشده و مبرد مایع با عبور از صافی مربوط به ورودی مایع پرفشار به گاز پر فشار تبدیل می‌گردد.

4

7) سیم کشی سیستم کولر خودرو

وظیفه انتقال فرمانهای اجزای مرتبط با مجموعه کولر خودرو و نیز برق رسانی به این اجزا بر عهده درخت سیم کولر می باشد. لازم به ذکر است در خودرو های جدید معمولاً تمام فرمان‌ها توسط ECU و به‌وسیله درخت سیم اصلی خودرو انتقال داده می‌شوند.

2

8) کلید کنترل فشار یا مانوستات کولر خودرو

کلید کنترل فشار که معمولاً آن را مانوستات (MANOSTAT) می‌نامند، دارای دو وظیفه مهم می‌باشد. اول محافظت از اجزاء سیستم در برابر خرابی‌های ناشی از تغییرات فشار و دوم کنترل تغییرات فشار کندانسور. این سوییچ به سه نوع اصلی تقسیم می‌شود:

الف ـ کلید کنترل فشار پایین

ب ـ کلید کنترل فشار بالا

پ ـ کلید کنترل فشار سه مرحله

الف – این کلید معمولاً روی رسیورـ درایر و در قسمت بالایی آن که اتصالات ورودی و خروجی قرار دارند نصب شده و مجهز به دو ترمینال است که از یک طرف به کلاچ برقی و از طرف دیگر به ترموستات وصل می‌شود.

نحوه کارکرد کلید فشار پایین بسیار ساده است. در داخل این کلید یک سیلندر یا یک دیافراگم قرار دارد که در صورت حس کردن فشاری کمتر از مقدار تنظیم‌شده، مدار الکتریکی را قطع می‌کند. باید توجه داشت که در صورت کاهش فشار براثر وجود نشت در سیستم کولر خودرو، کمپرسور توسط این کنترل از مدار خارج می‌شود تا از بروز آسیب‌های احتمالی جلوگیری به عمل آید.کلید فشاری که به این صورت عمل می‌کند، عموماً از نوع معمولاً بسته (normally closed) می‌باشد.

ب – این کلید در اغلب مواقع روی رسیورـ درایر نصب می‌شود و دقیقاً عکس کلید فشار پایین عمل می‌کند. اما همانند کلید فشار پایین در مدار الکتریکی قرار می‌گیرد. در حقیقت کلید فشار بالا، مدار الکتریکی مرتبط با خود را در صورتی که فشار اعمال شده روی سیلندر و یا دیافراگم آن، بیشتر از مقدار تنظیم‌شده روی فنر (معمولاً 27 bar تا 32 bar) باشد قطع می‌کند. بدین ترتیب اگر فشار سیستم افزایش پیدا کند کارکرد کمپرسور کولر ماشین متوقف شده و از صدمه دیدن کمپرسور و یا ترکیدن شلنگ‌ها و یا سایر اجزاء جلوگیری به عمل می‌آید. کلید کنترل فشار بالا نیز از نوع معمولاً بسته (normally closed) می‌باشد.

پ – در خودروهایی که در آن‌ها از فن الکتریکی برای خنک کردن موتور استفاده می‌شد و یا در حالت‌هایی که جریان هوای عبوری از کندانسور زیاد است از این کلید فشار استفاده می‌کنند. این نوع کلید فشار نیز بر روی مسیر ولوله گاز فشار بالا نصب می‌شود و به همان صورت که قبلاً گفته شد عمل می‌کند و دارای چهار ترمینال برقی می‌باشند.

وظایف یک کلید فشار سه وضعیتی عبارت است از:

 • کنترل فشار پایین
 • کنترل فشار بالا
 • کنترل کارکرد فن الکتریکی کندانسور

عملکرد دو مورد اول به همان صورت می‌باشد.

سومین خصوصیت این کلید باعث می‌شود که فن کندانسور کولر خودرو تنها در مواقع نیاز و زمانی که شرایط سیستم ایجاب می‌کند وارد مدار شود. کنترل فن الکتریکی توسط دو سطح فشار تنظیم‌شده انجام می‌شود. زمانی که فشار رانش به سطحی بالاتر از فشار ماکزیمم رسید فن الکتریکی وارد مدار شده و یا فن در دور دوم شروع به کار می‌کند (در صورتی که فن دو دور باشد) و پس از آنکه فشار از به مقدار تنظیم شده رسید، فن کندانسور از مدار خارج می‌شود. کارکرد پیوسته فن الکتریکی سبب افزایش توان مصرفی، صدا و کاهش طول عمر فن می‌شود. مقادیر تنظیم شده روی کلید فشار سه‌حالته که بستگی به وظیفه این قطعه دارد به ترتیب عبارت است از:

 • کلید فشار پایین در فشار 2.5 bar مدار کلاچ کمپرسور را قطع می‌کند.
 • کلید فشار بالا در فشار 27 bar تا 32 bar مدار کلاچ کمپرسور را قطع می‌کند.
 • فن الکتریکی کندانسور حدوداً در فشار 16 bar وارد مدار شده و در 12 bar از مدار خارج می‌شود.6

9) وظیفه شلنگ ها در سیستم کولر خودرو

شلنگ ها در سیستم تهویه مطبوع خودرو وظیفه ایجاد ارتباط بین اجزاء مختلف سیستم را بر عهده دارد. به‌گونه‌ای که اجزاء سیستم بتوانند در تمام شرایط کاری، به‌خوبی انجام ‌وظیفه کنند. این شلنگ ها به دلیل شرایط کاری خاص بایستی مطابق با استانداردهای بین‌المللی نظیر SAE (انجمن خودروسازان امریکا) ساخته می‌شوند.

 • لایه داخلی شلنگ کولر خودرو که از نفوذ مبرد جلوگیری می‌کند و ثبات فیزیکی و شیمیایی بسیار خوبی در دامنه -30°C تا 120°C دارد.
 • قسمت میانی شلنگ که از یک سری الیاف بافته‌شده منسوج تشکیل‌شده است تا باعث افزایش مقاومت شلنگ در فشار‌هایی بالاتر از 175 atm شود.
 • لایه بیرونی که از موادی با مقاومت بالا در برابر عدم نفوذ رطوبت ساخته‌شده است.

اتصالاتی که در اجزاء مختلف شلنگ ها بکار می‌روند متناسب با نحو اتصالات اجزای شلنگ به سایر قطعات سیستم کولر خودرو، انتخاب می‌شوند که بر همین اصل مهم‌ترین انواع آن، فیتینگهای اتصال سریع (QUICK CONNECTION) و فیتینگ های اورینگ دار (o-ring fitting)‌ می‌باشند.

این اصل مهم را همواره باید در نظر گرفت که اتصالات می‌بایست به‌راحتی و بسرعت قابل وصل باشند و در عین حال آب بندی خود را در تمام شرایط کاری حفظ کنند.

8

10) سوئیچ A/C در کولر ماشین

سوئیچ A/C در سیستم کولر خودرو وظیفه خاموش و روشن نمودن کولر را بر عهده دارد که با شکل‌های متفاوت در خودروهای مختلف وجود دارد معمولاً یک LED وظیفه نمایش حالت روشن یا خاموش این سوئیچ را نمایش می‌دهد لازم به ذکر است در بعضی از خودروهای روز دنیا این قطعه حذف گردیده و سیستم تهویه همراه با روشن نمودن خودرو به حالت فعال درمی‌آید و فقط دما بایستی تنظیم گردد.

3

11) گاز کولر خودرو

خواص گاز R134 کولر استاندارد که برای شارژ گاز کولر ماشین استفاده می شود، به شرح زیر است:

 • دما و فشار بحرانی مبرد، بالاتر از دما و فشار کاری سیستم
 • دمای انجماد پایین‌تر از نقطه انجماد کاری سیستم
 • گاز نباید اشتعال‌زا باشد، قابل‌انفجار نباشد و سمی نیز نباشد.
 • زیست محیطی، مضر نبودن برای لایه ازون
 • زیست محیطی، پتانسیل گلخانه‌ای

گاز کولر ماشین

یکی از خدمات تخصصی کاراباما در زمینه تعمیرات لوازم خانگی؛ تعمیر کولر گازی در محل میباشد.

نظرات کاربران

در صورتی که پیام شما نیاز به پیگیری دارد حتما شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند.

دیدگاه کاربران
علیرضا

سلام
آقا جون ببخشید پوستم کنده شد اینقد پول دادم واسه تعمیر کولر علتش اینه که
کولر روشن میشه بعد چند دقیقه سیمها به حدی داغ میشه که روکشش آب میشه بعد دیکه خنک نمیکنه
کمپرسور رو عوض کردم ،گاز زدم، آفتامات سر راهش گذاشتن سیم کشی عوض شده، یه کلید بجا دکمه acگذاشتن و …
همون درد رو داره پدرم درومد

پاسخ دهید

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  یکی از اصلی ترین کارهای یک تعمیرکار و یک پزشک معایته دقیق سیستم یا مریض و عیب یابی و پیدا کردن مشکل است وگرنه تعویض کمرسور کاره پیچیده ای نیست با توجه به عدم اطلاع کافی از وضعیت سیستم شما به شما توصیه میکنم حتما با یک تعمیرکار کولر گازی متعهد و متخصص مشورت کنید و از پرداخت هرینه اضافی خودداری کیند

  پاسخ دهید

   ا. ایمانی

   سلام
   کولر ۴۰۵ کاربراتی قدیمی پس از چند دقیقه کار کردن مناسب و زمانی که دمای اتاق به سطح مناسبی میرسه قطع میشه و بعد از ی زمان کوتاهی که دوباره میخواد بیاد توی سرویس فن و کمپرسور بصورت مکرر قطع و وصل میشه. مشکل از کجاست؟ پیش باطری ساز باید برم یا تعمیرات کولر.
   ممنون میشم دوستان جواب بدن

   پاسخ دهید

    علی محبوبی

    با سلام
    محل قرارگرفتن ترموستات کولر در خودرو وانت مزدا کجاست

    پاسخ دهید

    محمدرضا

    سلام،ماشین من سورن هست سیستم مولتی پلکس،سه ساله خریدم ازکولر نمیتونم استفاده کنم،بردم گاز کولر رو شارژ کنم گفتن دکمه A/Cرو بزنید تا کمپرسور عمل کند گاز رو بکشد،منم زدم کمپرسور عمل نکرد،کلا برق کمپرسور قطع شده،نگا کردیم سیم ها سالمه،با برق مستقیم کمپرسور عمل میکنه،رله ها سالمه،
    حتی سوکت رسیور رو درآوردیم مستقیم کنیم اینم نشد،حالا موندم چیکار کنم،نماینده برم هزینه اش بیشتر میشه،چندتا باطریساز محله مون رفتم سردرنمیارن
    باد زدیم داخل کولر بجای گاز بازم چیزی ندیدیم
    کارشناسان محترم لطفا راهنمایی کنین،خیلی ممنون

    پاسخ دهید

     هامونی

     فیوز 15 امپر در زیر یا پشت رادیو احتمال 100 درضد سوخته

    سیدمصطفی محمودی

    سلام دوست عزیز، این مشکل که در خانواده پژو شایع می باشد به احتمال زیاد از بوبین کمپرسور کولر می باشد که پس از تعویض قطعه مشکل حل خواهد شد. مجموعاً قطعه و هزینه تعویض در حدود 500 تومان هزینه دارد

    پاسخ دهید

    ماشین من پرایده.کولرش خیلی خوب خنک میکرد
    ولی یکی دوروزه خنکیش کم شده وعلاوه براون ازداخل اتاقک ماشین سمت شاگردصداافتاده
    ایاکسی هست راهنمایی کنه مشکل کجاست

    پاسخ دهید

   لفته عسچری

   سلام کولرماشینم پرایداست گازگیری کردم ولی لولها برعکس خنک میشن یعنی لوله بزرگ گرم میشود ولوله کوچک سرد بعدش هم بعداز چند دقیقه ازکارمیفتد لطفا مرا راهنمایی کنید

   پاسخ دهید

    علی صابری نیا

    باسلام ماشین 405مدل97 دارم کلر ماشین یه بار که روشن میکنم قشنگ کار میکنه و مشکلی نداره اما خیلی کم اینجور هست و 90درصد مواقع زیر بار نمیره و کلر که روشن میکنم زیر بار نمیره و یک صدای تیک تیک از طرف داشبورد میاد و ماشین نمیره زیر بار لطفا راهنمایی کنید

    پاسخ دهید

   احتمال داره سیم نول یا همون بدنه درست وصل و محکم نشده باشه که دراینصورت جریان زیاد کشیده میشه و سیمها داغ و روکشش اب میشه توصیه میکنم به یک متخصص برق خودر نشون بدین اگه کسی متوجه نشد بگین از خود پلاریته منفی باطری خودرو به منفی سیستم کولر ی سیم قوی حداقل سایز۴ سیم بکشه البته روی این سیم برای حفاظت کامل حتما وارنیش بکشه تا تحت هر شرایط به سیم اسیبی نرسه امیدوارم مشکلتون حل بشه

   پاسخ دهید

   عادل کاظمی

   باسلام
   بندهدپزو ۲۰۶ تیپ ۲ دارم کولر ماشین بیش از آف و اُن میکنه که واقعا آزار دهنده شد و اینکه فن دور تند از همان لحظه وارد مدار نمیشود وقتی که آمپر ماشین از نصف بالاتر رفت روشن شده و دوبار وضعیت آف و اُن ادامه پیدا میکنه که مجبور میشم خاموش کنم کولرو

   پاسخ دهید

   سیم اتصال بدنه ی خودرو رو تقویت کنید

   پاسخ دهید

   نیستانک

   سلام خودروهای بسترن b50fدر زمینه میزان خنکی بسیار ضعیف عمل میکنن و به بزرگترین مشگل برای صاحبانش تبدیل شده.حتی گروه بهمن سال۹۶فراخوان داد واکثر کمپرسورها را تعویض کرد ولی مشگل حل نشد. جالب اینکه اگر تکنسین و خبره باشد و بتواند این مشگل را برطرف کند حداقل پنج هزار خودرو منتظر هستند. و سود فراوانی عایدش خواهد شد.و واقعا تعجب آور هست حتی کسی دلیل این نقص را هم نمی گوید.

   پاسخ دهید

  دینام زیاد شارژ,میکنه برادر

  پاسخ دهید

   فردین

   احتمال گاز کولر هست ک زیاد باشه اگه این عیبو نداشت ترموساتتون خرابه

   پاسخ دهید

  برق کولر شما از دینام وصل شده ولتاژی که دینام تولید میکنه بیشتر از 12ولت هس شما باید برق کولر و مستقیم از باطری بگیرید

  پاسخ دهید

   alimehrban

   با سلاممن اردی مدل۸۰دارم میخواهم روش کولر ببندم میشه کولر شرکتی که رو اردیهای ۸۳هستش ببندم

   پاسخ دهید

    حسين ابراهيمى

    سلام ودرود
    آيا كثيف بودن قطعات داخل اواپراتور باعث ميشه كه باد كولر زياد سرد نشه؟ من از دريچه ى اواپراتور داخل آن راكه نگاه كردم لا به لاى كويل ها خيلى جرم گرفته بود يه رادياتور فلزى مانند كه داخل اواپراتور هست خيلى كثيف شده ؟ براى تميز كردن آن يك راه بفرماييد ممنون از شما

    پاسخ دهید

  شاهرخ واحدى

  مشكل شما مقاومت كلاچ كولر هست به احتمال زياد كلاچ كولر شما نيم سوز شده و جريان زيادى ميكشد شما مىتوانيد سيم پيچ كلاچ كولر را اهم چك كنيد و در صورت عدم تطابق مقاومت آن با رنج استاندارد نسبت به تعويض آن اقدام كنيد.

  پاسخ دهید

  سامان چوبدار

  سلام ماشین من تیبا مدل۹۳
  در حال برگشت از مشهد بودم که یک دفعه به علت روشن کردن کولر ماشین تسمه پاره کرد و در جا ایستاد به محل تعمیر رفتم گفتند که کمپرسور خراب شده و قابل تعمیر نیست میشه راهنمایی کنید آیا قابل تعمیر است در ضمن مارک پاناسونیک

  پاسخ دهید

   دهقانی فارسانی

   با سلام. یکی از دلایلی که تسمه پاره کرده اینه که موتور ماشین حرکت عادی خودشو داشته و شما به صورت ناگهانی موتور کولر رو وارد مدار تسمه ها کردید و به تسمه فشار اومد و چون ضربه ناگهانی به کمپرسور کولر وارد شده دست شاطون شکونده و یه دست شاطون میخواد.
   داخل سرعت بالا باید سرعت رو کم کنید و ماشین رو درحالت خلاص قرار بدید و کولر رو روشن کنید.

   پاسخ دهید

   کارشناس 4: جعفری

   سلام, کمپرسور معمولا قابل تعمیر نیست.

   پاسخ دهید

   محمد قربانی

   سلام و عرض ادب
   مکان ۱۶۰۰
   چرا یدفعه درهنگام گرفتن کولر از دو دهنه روبرو ،یکیش باد سرد و دیگری باد گرم میاد بیرون؟؟؟؟

   پاسخ دهید

    رامین عباسی

    سلام دکمه کولر پراید ۱۳۲ رو کند میزارم کار نمیکنه دکمه رو فشار میدم کار میکنه ولی روی دکمه ۲ و ۳ مشکلی ندارد راهنمایی کنید

    پاسخ دهید

    مهدی پیرنیا

    سلام، گاز کولرتون رو شارژکنید اوکی میشه

    پاسخ دهید

  ممد دوو سیلو

  سلام
  من هم همین مشکل رو داشتم.
  علت آمپر کشیدن سرسیمهاست. مغزی پشت سوییچ و همچنین ادامه اونها که به جعبه فیوزت میرستچن رو چک کن ،اکر کمی سولفاته شده بودن یا تغییر رنگ داده بودند یا کل سیم رو عوض کن و نمره بالاتر ببند،یا سرسیم رو قطع کن و سیم جدید با سوکت(سرسیم)جدید بزن.نکته مهمش اینه که اگر هر اتصالی گذاشتی لحیمش کنی.با چسب و… کار درست نمیشه چون توی برق دی سی نیاز به سطح مقطع بالایی از سیم‌هست و بعد مدتی سیمهای متصل شده سولفاته میشن و ارتباط درست برقرار نمیشه. این کار رو براحتی با اهم متر میتونین بسنجین که ولتاژ ابتدا با انتها یکی هست یا خیر.پس اگر کسی تعمرروبراتون انجام داد حتمن بهترین لحیکماریش کنه.

  پاسخ دهید

   محمد کریمی

   سلام خسته نباشید علت ترکیدن شلنگ کنپرسورکولر ۴۰۵ از چیه هر دفعه گاز میزنم شلنگ درجا با اولین روشن شدن کولر پاره میشه لطفا رهنمای کنید

   پاسخ دهید

    مهراب محمدزاده

    سلام.دوست عزیز اگه کمپرسور پیستوناش قفل بشه یا همون گیرپاژ کنه معمولا شیلنگ رو می ترکونه

    پاسخ دهید

     علی قربانی اردستانی

     وقتی کولر روشن میکنی باید فن دور تند روشن بشه در غیر این صورت دمای گاز داخل سیستم کولر بالا میره یا شیلنگ میترکه یا از سوپاپ پشت کمپرسور گاز خارج میشه احتمالا کمپرسور سوپاپ نداره که شیلنگ میترکه در کل فن دور تند عمل نکنه این اتفاق رخ میده

   مصطفی اصغری

   ای دمتگرم خیلی حال دادی .
   راهنماییت از یه خرج گنده الکی نجاتم داد.
   عاشقتم برار

   پاسخ دهید

    سلام دوست عزیز
    خیلی خوشحالیم که براتون مفید بوده
    ما همیشه آماده خدمت رسانی هستیم

    پاسخ دهید

  علی دانا

  سلام دوست عزیز، ایراد ماشین شما از سیستم کولر نیست، فن رادیاتور ماشین شما مشکل داره وقتی کولر مـیگیری معمولا ماشین داݝ میکنه فن روشن میشه ویکسره کار میکنه،حالا چون فن مشکل داره سیم ها رو داغ میکنه و بیشترموقع فیوز هم میسوزه، وقتی کولر خاموشه روشن بودن فن به ۵ دقیقه هم نمیرسه تا بخاد سیمها داغ بشه فن خاموش میشه به همین خاطر وقتی کولر میگیری سیمها داغ میشه فکر میکنی مشکل از کولره

  پاسخ دهید

   حمیدرضاموسی

   با سلام وخسته نباشیدخواستم بدونم آیا دیودروکمپرسورکولر پرایدبدون تخلیه گاز تعویض میشودیانه؟ممتونم راهنمایی کنیدبانشکر

   پاسخ دهید

    سلام
    کولرم خیلی زود سوییچ میکنه و فشار باد و دما رو میاره پایین بعد سریع دوباره برمیگرده به حالت عادی میخواستم بپرسم که این سوییچ کردن (تقه از داشبورد) این قدر زیاد طبیعیه چون به دما به حد مطلوب نمیرسه.
    با تشکر

    پاسخ دهید

   فرزاد

   سلام و احترام.
   احسنت که اینقدر تر تمیز توضیح میدید.
   امروز جایی رفتم ماشینو پارک کردم هوا هم گرم بود.برگشتنی روشن کردم چند متر حرکت کردم کولر و زدم چند ثانیه بعد بوی بدی پیچید داخل ماشین سریع کولرو خاموش کردم.الان متوجه شدم که عاملی باعث شده فن نچرخه و فشار گاز بره بالا سوپاپ باز بشه. باید بگردم دنبال علت روشن نشدن موقت فن

   پاسخ دهید

  ناصر مرادی

  سلام. ماشین من لیفان ایکس 60 وقتی کولر و روشن میکنم حدود 15 دقیقه کار میکنه بعد موتورش خاموش میشه. آیا ممکنه سنسور فشارش خراب باشه یا کلاچ موتورش مشکلی داشته باشه؟ ممنون از شما. ارادتمند ناصر مرادی

  پاسخ دهید

  امیر محمد سیدی

  احتمالا مال شیر انبساط یا همون سوزن اکسپیشن باشه ک خراب شده

  پاسخ دهید

   علی کریمی

   سلام دوستان عزبز.خستهونباشید من یه پژو ۴۰۵ دارم مدل ۸۴ چندروز پیش دم غروبی خواستم کولر روشن کنم کهوالبته روشنم کردم ولی یکم کلید دور فن همون ۱.۲.۳.۴نوشته اون یکم خرابی داشت که باید فشار میدادم داخل تا روشن بشه ولی منظور که بعد چندبار روشن خاموش شدن کولر روشن شد البته اینابی که میگم همه در حال ایستادن بودنه در حرکت کوبر روشن شد ومنم دتده عقب گرفتم که از کوچه برم بیرون ۲ متر نشده یکدفعه صدای انفجار مثل ترکیدن لاستیک اومد یکدفعه دیدم هوا شده مثل یک مه نازک اومدم بیرون دیدم لاستیکهام سالمه بعد یکدفعه فهمیدم گاز کولره که البته یکم بوی گازم معلوم بود حالا هنوز ندیدم و وقت نکردم ببینم کجاش ترکیده حالا میخواستم سوال کنم به نظر شما شلنگشه کحاشه و دلیل اصلیش چی بوده آیا واسه اون مشکل کلید دور فن که گفتم واسه اون بوده یا نه ممنون میشم بهم جواب بدید.خسته نباشید موفث باشید فعلا خداحافظ منتظر حوابتون هستم

   پاسخ دهید

    فرزاد

    سلام.
    غیر از اتصال بدنه شما هم مثل ماشین من عاملی باعث شده فشار گاز کولرت بره بالا. اول اینکه شما چی میگن شیر اطمینان کولرت خرابه که عمل نکرده و شیلنگ مسیر گازت ترکیده.دوم اینکه همونجا فن ماشینو چک میکردی احتمالا خاموش بوده.بگرد دنبال علت خاموش بودن فن

    پاسخ دهید

  سیم اتصال بدنت ضعیفه اونو درست کن

  پاسخ دهید

  باسلام ماشین پژو405مدل 97است زمانی کولرراروشن میکنم یک دفعه میرود زیربار قشنگ سرد میکند برای دفعات بعد که کولر روشن میکنم بادگرم میزند ویکی رله زیرداشبوردطرف راننده مشکی رنگ مثلث ساعت شروع به صدا میکندولی زمانی که روشن میشود وسرد میکند این صداراندارد لطفا راهنمایی کنید ممنون

  پاسخ دهید

  میلاد

  کمپرسور نو بستی؟

  پاسخ دهید

   من همین مشکل رو داشتم، فن دور تندت کارنکرده، حالا یا رله فنت سوخته یا هرچی… ولی گاز رو خالی کرده، حتما رله فنت رو چک کن

   پاسخ دهید

  حمید سپهر

  با سلام و خسته نباشید حتما ببرید به یک متخصص نشون بدید
  چون خیلییییی خطرناکه اصلا تا به متخصص نشان ندادی ماشینو روشن نکنید

  پاسخ دهید

علي كيا

سلام
كمپرسور كولر ماشين من كه تازه خريدم كمي نشتي روغن داره . ميخواستم بدونم اولا اين مسآله چقدر حساسه ؟ و ثانيا قابل تعميره يا حتما بايد عوض بشه؟

با سپاس از شما

پاسخ دهید

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  اولا نشتی در هر قسمت از سیکل سرمایش کولر گازی چه ماشین و چه خانگی کاملا مشکل ساز بوده و عملا بعد از مدتی کولر گازی شما هیچ باردهی نحواهد داشت ولی اینکه چه کسی تشخیص داده است که کمپرسور کولر گازی ماشین شما نشتی دارد باید برسی شود و درباره اینکه قابل تعمیر است یا خیر باید عرض کنم که باید با یک تعمیرکار متخصص مشورت کنید و از نزدیک کولر گازی خودرو را چک کند تا متوجه عیب و نحوه برطرف کردن آن شود

  پاسخ دهید

   با سلام کولر ماشین اتوماتیک هستش
   یعنی ۱۰۰ کیلومتر سرعت دارم کولر خودش آف میکنه و روشن میشه اشکال ندار؟

   پاسخ دهید

  دهقانی فارسانی

  قابل تعمیر است و نیازی به تعویض نیست

  پاسخ دهید

   مهدی افراز

   سوکت سرراه جریان برق درخت سیم کشی اگه قطع ویکسره وصل کنیم آیا تاثیری در عملکرد کولر دارد چون بدلیل حرارت رادیاتور سوکت بالای رادیاتور اتصال داشت وکولر قطع ووصل میشد بنابر این یکسره کردم!مرسی

   پاسخ دهید

سلام
ممنون بابت سایت خوبتون. کمپرسور کولر ماشین من ن مکش داره ن فشار میسازه فشار هر دو طرف ثابته . (ماشینم دوو).در صورتی که کلاچ سالمه و کمپرسور هم تو مدار میاد میخواستم بدونم مشکل از خود کمپرسوره؟ یا از سوپاپ کمپرسور؟یا از جای دیگه؟لطفا راهنماییم کنید

پاسخ دهید

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  خواهش میکنم
  دوست عزیز این که میفرمایید کمپرسور کولر گازی ماشین شما مکش دارد دقیقا منظور شما چیه ؟ با چه ابزار و چه نوع تست کردنی به این نتیجه رسیدید که کمپرسور مکش دارد و سالم است

  پاسخ دهید

   ن کمپرسور مکش ندارد و فشار هم نمیسازد.وقتی گیج رو روی لوله فشار قوی و لوله فشار ضعیف نصب میکنم فشار هر دو طرف ثابته در صورتی ک کمپرسور داره کار میکنه.

   پاسخ دهید

    دهقانی فارسانی

    با سلام دوست عزیز
    کمپرسور کولر شما مشکل مکانیکی داره به احتمال قوی رینگ و پیستون ها مشکل پیدا کردن و قابل تعمیر است

    پاسخ دهید

   عسگر حیدری

   باسلام سوارماشین بنده بعدازروشن حدود۵دقیقه بادگرم میده درضمن ماشین پارسtu5می باشد.ممنون اگه راهنمایی کنید

   پاسخ دهید

    سلام ماشین من دوو ست
    کمپرسور من کار میکنه ولی مکش و دهش نداره یعنی گاز به حرکت در نمیاد میشه راهنمایی کنی

    پاسخ دهید

    حمیدجماشی

    باسلام وخسته نباشید.ماشین من تیبا دوگانه هستش هرده ثاینه اف وان میکنه خنک کننده خوبه همچیش خوبه فقط اف وان زیادمیکنه رومخه.موقع اف رو سرعت حرکت ماشین هم تاثیرداره ترموستات کولرهم عوض کردم فایده نداشت

    پاسخ دهید

  amir ghoddosi

  ایراد کمپرسور شما از کچل شدن پستان کمپرسور یا گشاد شدن سیلندر هست در این مواقع بهتر است که کمپرسور رو عوض کنید
  .اما بعضی کپرسور ها که پراسدی مانند هست به علت گیر کردن سوپاپ کمپرسور هست

  پاسخ دهید

محمد مهدی قربانی

سلام آیا با سیستم یخچال فریزر میتوان کولر گازی برای وانت پیکان ساخت؟
ممنون لطفا اگه میشه راهنمایی کنید

پاسخ دهید

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  این کار امکان پذیر است ولی نیازمند برسی و تحقیقات علمی زیادی است

  پاسخ دهید

   امین ن

   سلام
   ماشین من ۲۰۶ تیپ ۵
   کولر ماشین من داخل شهر باد گرم و سرد میشه زمانی که کلاچ می‌گیرد ‌دور موتور میاد پایین اف میکنه وقتی حرکت می‌کنم باز سرد میشه

   پاسخ دهید

محمد مهدی

یا بجای کمپرسور چیز دیگری هست که همان کار را انجام دهد؟

تشکر فراوان

پاسخ دهید

  علی محمد شریفی

  سلام بابت سایت خوبتون ماشین پراید ۸۸ دارم وتازه خریداری کردم با گرم شدن هوا بردم پیش باطری ساز بد از نشت یابی گاز کولر رو پر کرد بد از ده دقیقه ماشین و خاموش کردم و فرداش کولر گرفتم گازش خالی شده بود دوباره همون مراحل اولیه رو طی کردیم و گاز پر کردیم قبل از کولر گرفتن رادیاتور رو هم سرویس کردیم که ماشین درجه حرارتش بالا نره بد از کولر گرفتن حدود ۱۵ دقیقه گاز و روغن با فشار خالی شد ممنون میشم راهنمایی کنین که چیکار کنم ؟

  پاسخ دهید

محمد رضا

سلام ایا میشه سیستم کولر پراید رو روی تاج وانت نصب کرد و برای ب حرکت در اوردن کمپرسور از یک دینام برقی استفاده کنیم ممنون

پاسخ دهید

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  این کار اگر هم عملی باشد کاره مقرون به صرفه ای نیست

  پاسخ دهید

  رامین نوری

  باسلام
  کولر تازه سرویس شده وخنک میکنه فقط آمپر اآب بالا میره وفن دو رتند نمیزنه
  درصورتیکه باید بعضی وقتها فن تند کارکنه د رسته؟

  پاسخ دهید

رمضانی

با سلام
دوستان من سمند تازه تحویل گرفتم وقتی کولر روشن میکنم و وقتی دور موتور پایین هسته به طور نامنظم یه صدایی شبیه زوزه از داخل داشبورد به گوش مدرسه و بعد از چند ثانیه قطع ميشه ممنون میشم بابت اینکه مشکل از کجاست بهم بگید
با تشکر

پاسخ دهید

محمد مفخم

سلام من دکمه ac رو میزنم کولر کار نمیکنه یعنی کمپرسور شروع ب کار نمیکنه خودم با يه سیم از سوکت ورودیه برق کمپرسور گرفتم وصل کردم به مثبت باتری که چک کنم کمپرسور سالمه یا نه که خداروشکر سالم بود و کار کرد فیوز مربوط به کولرم چک کردم سالم بود حالا نمیفهمم مشکل از کجاست دکمه ac چراغش کار میکنه و سالمه به نظر شما کجا خرابه چطور ميشه درستش کرد که نبرم باتریساز در ضمن ماشین پرایده..ممنون میشم جواب بدین

پاسخ دهید

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  با توجه به کارهایی که انجام شده امکان خرابی کلید یا سیم کشی وجود دارد که باید به صورت دقیق برسی شود

  پاسخ دهید

  دهقانی فارسانی

  با سلام
  توی مسیر لوله رفت گاز یه پرشر برقی هست احتمالا اون خرابه

  پاسخ دهید

احسان

سلام دوستان نشتی راچگونه بایدگرفت برای کولر گازی ماشین

پاسخ دهید

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  یاید قبل از هر کاری نشتی را پیدا کنید و بسته به نوع نشتی راه های مختلفی را برای حل کردن این مشکل انتخاب کنید

  پاسخ دهید

ببخشید مسیر گاز را پس از خروج از کمپرسور تا ورود دوباره آن به کمپرسور در مسیر واقعی گاز توضیح دهید لطفا

پاسخ دهید

مرتضی آ

سلام ،من ماشینم پرایده، کولر که روشن میکنم کمپرسور بعد دو سه ثانیه میره تو سرویس و خنک هم میکنه، بعد پنج شش ثانیه از سرویس خارج میشه دیگه هم تو سرویس نمیاد،بردم پیش تعمیرکار رله عوض کرد درست شد تا چند دقیقه باز از سرویس خارج شد،فشنگیش چک کرد درست بود بعد دوتا سیمهای فشنگی لخت کرد بهم گره زد که باز اومد تو سرویس بعد از نو از سرویس خارج شد که درجه هاشو گذاشت گفت گاز نداره واسه همین کمپرسور نمیاد داخل سرویس اومد گازش کرد درست شد که پیش خودش مرتب کولر میگرفت و قطع و وصل میکرد درست بود همین که اومدم تو خیابون کولر گرفتم دو دقیقه هم جواب نداد از نو قطع شد،رفتم باز پیشش میگه باید دستگاه بزنم شاید مشکل از esu باشه،که دیگه خسته شدم گذاشتم واسه یکروز دیگه،کسی میدونه مشکلش چیه بگه لطفا

پاسخ دهید

  محمد تاپاک

  مطمینا گاز داغ وارد شیر انبساط میشه برای تست شلنگ آب رو روی کندانسور بگیرید فشار میاد پایین و سرمایش خیلی زیاد میشه طوری که یخ میزنه فاصله بین رادیات و کندانسور رو چک کنید اگر نه شستشو نیاز داره من معمولا کندانسور رو عوض میکنم به غیر از اینا اگر فن کندانسور روشن نشه همین اطفاق میافته یه مطلب با اجازه به ازای ۶۰۰ گرم ۱۳۴ ۲۰۰ گرم کم کنید و ۳۰ تا ۴۰ گرم ۴۱۰ اضافه کنید ماشین من الان کاملا ۴۱۰ ۲۰۰ گرم گاز خنکیش فوقو العاده است البته که نقطه جوش ۴۱۰ بالا تره ولی ۱ ساله اینجوری استفاده کردم طوری نشده

  پاسخ دهید

  ارمین

  اسم و مدل ماشین نگفدین تو خونواده پژو جز 206 و ااونایی ک تیوفایون
  مشکل از کمبود یا ازدیاد گاز هستش
  پرایدم همینطور…
  ولی قطعی این نیست
  از ایسیو هم میشع ولی ب احتمال کم.
  ک اکثرا تو 206 شایع هست

  پاسخ دهید

فرزاد

با سلام. ماشین تیبا دارم که وقتی کولر آن را روشن میکنم، در حالت حرکت احساس میکنم که کمپرسور زود خاموش و روشن میشود. میگویند باید ترموستات آن را تنظیم کنم اما نمیدانم در کجا قرار گرفته است. لطفا راهنمایی کنید. با سپاس فراوان.

پاسخ دهید

  کارشناس 2 : علوی

  سلام
  دوست گرامی شاید این خاموش و روشن شدن به دلیل رسیدن دما به دمای تنظیمی شماست حتما برسی کنید که قبل از خنک کردن کامل ماشین کولر گازی قطع میشود ؟

  پاسخ دهید

عدالت شکوری

با سلام خسته نباشین.
ماشین بنده پراید صبا هیتش اصلا سرمادهی نداره گازشو چک کردم اصلا گاز نداره.
و زیر کمپرسور دو تا سوراخ خیلی کوچک نزدیک بهم وجود داره که از اونجا نشتی داره ایا این قایل حله یا باید کمپرسور عوص بشه.
لطفا راهنمایی کنید.

پاسخ دهید

  کارشناس 2 : علوی

  سلام
  با توجه به این مشکل شما حتما باید به صورت حضوری به یک تعمیرکار متخصص اتومبیل مراجعه و نظر ایشان را در این باره جویا شوید

  پاسخ دهید

  محسن اریا

  سلام ماشین من پژو پارس دوگانه است کولر رو که میزنم بعد از دو دقیقه فیوز می سوزه لطفا راهنمایی کنید

  پاسخ دهید

پيمان

سلام ماشين من پرايد صبا هستش اولش كه ماشين سرده كولرو روشن ميكنم خوب سرد ميكنه اما بعد از حدود ٧ تا ١٠ دقيقه ديگ سرد تميكنه و باد معمولي ازش مياد علتش چيه؟گازش كمه؟يا چيز ديگ ي است؟

پاسخ دهید

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  امکان خرابی در ترموستات یا کم بودن گاز کولر گازی وجود دارد که باید برسی و تعمیر شود البته این دلایل مهم ترین دلایل است امکان وجود مشکلات دیگری هم هست که باید به صورت حضوری برسی شود

  پاسخ دهید

مجتبی پورحسینی

سلام ببخشید منم مشکل یکی از دوستان رو دارم کمپرسور کولر پراید پاناسونیک خطیه پستوناش عملا سالمه ولی وقتی گیژ رو وصل میکنی فشار عقربه ثابته تغییر نمیکنه علتش از چی میتونه باشه.

پاسخ دهید

  اقا مجتبی مشکلتو حل کردی اگه حل شد به منم خبر بده منم درست کنم بخدا حالم گرفتست

  پاسخ دهید

سیامک

سلام
ماشین سمند مدل 84 دارم. کولر ک روشن میکنم، مثلا یک ساعت در روز، بعد از دو سه روز یک لایه روغنی روی شیشه جلو پیدا میشه. چرب هست. اونجوری ک من خوندم، خرابی در قسمت اواپراتور هست. هر دو یا سه سال کولر رو گاز میزنم.

مثلا آخرین باری ک گاز زدم سال 92بود.پنج شش ماه در سال هم روزی یک ساعت روشنه. اما هنوز سرد میکنه و گاز کم نمیکنه. از همون موقع خرید ماشین این اشکال رو داشت. وقتی کولر خاموشه، اثری از اون لایه چربی نیست. بخاری رو هم هر سال همین موقع از مدار خارج میکنم (لوله هاش رو درمیارم و بهم وصل میکنم)

تعمیرکار بردم. از هر ده نفر یک نفر میگه اشکال از اواپراتور هست و باید بری نو بخری برات عوض کنیم. حدود هشتصد هزار تومن گفتن هزینه داره. البته دو سال پیش گفتن 500 تومن.

خب این هزینه برام زیاده. سوال من این هست ک آیا این نشتی ک باعث چرب شدن و بخارآلود شدن شیشه جلو، برای سلامتی ضرر نداره؟ سمی نیست؟ این چرب شدن زیاد برام مهم نیست. فقط سمی نباشه هوای داخل برای تنفس.

پاسخ دهید

  سلام سیامک، اگه رو داشبوردی داری داخل اتاق ماشین که در معرض تابش نور خورشید هستش ممکنه از اون باشه و اصلا ربطی به کولر نداشته باشه، من رو داشبوردی دارم و روی شیشه جلو یه لایه چرب میگیره از داخل اتاق،وقتی که رو داشبوردی رو برمیدارم هیچ چربی مشاهده نمیشه

  پاسخ دهید

  کارشناس برودت

  با سلام
  این چربی ناشی از نشت گاز و روغن هست و بسیار سمی و سرطان زاست. گاز های فریون به شدت سرطان زا هستن.

  پاسخ دهید

سلام آیا پوشاندن لوله سرد کولر ماشین و عایق کردن آن فایده ای برای بالا بردن قدرت سرمایش دارد؟ اگر که دارد با چه چیزی باید این پوشش را ایجاد کرد؟

پاسخ دهید

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  بله این کار برای بالا رفتن راندمان کولر گازی شما مفید است ولی باید دقت داشته باشید که اینکار به دلیل گرم شدن موتور اتومبیل کار خطرناکی است

  پاسخ دهید

مهدی حسن زاده

با سلام و احترام مطلب من طولانی هستش ولی خواهش میکنم بخونین چون کلا من هرچی ماشین میگیرم دردای عجیب عریبی دارن و واقعا نیاز ب راهنمایی دارم ممنون
ماشین من پراید هستش و بجز کمپرسور تمامی قطعات اون رو تعمیرکار تعویض کرد از کندانسور شروع کرد و از اواپراتور تشریف اوردن بیرون
با تمام تعویض این قطعات حتی دو شیلنگ اصلی ایشون ۲۵۰ تا باد میزدن و بعد از یکساعت میومد روی ۲۰۰ اما هرچه کف صابون زدن پیدا نکردن تقریبا کلافه شدن ایشون
بعد اومد پیچ درایر رو باز کرد و دوباره بست بقول خورس چک کرد ببینه درایرو برعکس نبسته بعد گفت درسته بعد ب من گفت فشار سیستم بیشتر از ۱۵۰ تا نیست شاید خیلی ریزه ۲۰۰ تا میزنم اگه کم نکرد شارژ میکنم
۲۰۰ تا باد زد بعد شیلنگ کمپرسور خودشو قطع کرد و بعد از یکساعت جازد تا چک کنه من اومدم شیر قبل از درجه رو باز کنم دستمو گرفت و گفت این باید بسته بمونه!!مطمئن نیستم ولی تو تستای قبلش بازس میکرد . همون روی ۲۰۰ موندخلاصه ۲۵۰ تا زد با این شرایط تکون نخورده بود و شارژ کرد ماشین سه چهار وز حتی درجا خوب سرد میکرد و تو همون دقیقه اول ترموستات میکرد ب مرور تقریبا بعد از ده روز متوجه شدم ماشین درجا جالب نیست باهاش تماس گرفتم گفت ب ماشین فشار اوردی کمپرسور سوپاپ کرده واسه اینکه بهش فشار نیاد ی خورده گازتو خالی کرده!!!حس میکنم با وجود۵۰۰هزار تومن خرج حس میکنم منو پیچونده
عاجزانه خواهش میکنم کمکم کنین البته پیش یک تعمیرکار ارمنی ک کارش فقط کولر ماشین بود و مشخص بود بارشه داستانو تعریف کردم گفت باتریسازه باید اون شیرو باز میکرده و دغل کرده و تو روزای اول بهار اینکارو کردی کولرت از همین اول همین بوده ولی الان ک گرمه کولر نداری چون کمپرسورو دستگاه زد فشارش روی دورموتور درجا روی ۶۰ بود که گفت پایینه و وقتی گاز میداد میرفت بالا و گازو ول میکرد برمیگشت روی ۶۰ و میگفت نباید ب این سرعت عقربه برگرده و گفتن کمپرسورتون ایراد داره و باید تعویض شه
بعد که دید لب و لوچم اویزون شد گفت باید گازتو خالی کنم و وکیوم کنم روعن مرعوب میریزم گاز با برند معتبر شارژ میکنم این تابستونو رد میکنی البته وقتی کمپرسورو تست کرد سری نمیدونم هوا بود چی بود شیرو باز کرد با کمپرسور روشن و فس فس از شیلنگ هوا بود خالی کرد بادهمین کار ی خورده کولرم بهتر شد ولی مثل رور اول ک شارژ کردم نشد البته احتمال نشتی از کاسه نمد کمپرسور رو هم دادن
ممنون میشم نطر خودتونو بدین و هزینه تعمیر کولر من بدون‌تعویض کمپرسور و نشتیابی احتمالی ایشون حدود ۲۵۰۰۰۰ تومن گفتن باید در نظر بگیرم

پاسخ دهید

سید جواد صالحی پور
محمد محمدی

بسیار خوب

پاسخ دهید

مهدی حسن زاده

سلام کسی نیس جواب منو بده اخه جالبه دوروز قبل از طرح سوال من کارشناسا پاسخ دادن نزدیک ده روزه سوال کردم
راستی باری ک کمپرسور ضعیف شده ک دور درجا رویر۶۰ میمونه ک سالمش میگن باید ۳۰ باشه با کمپرسور سالم یک نیرو از موتور میگیره یا کمتر نیرو برای چرخش میخواد

پاسخ دهید

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  باور کنید من از سوال شما چیزی متوجه نشدم لطفا تکرار کنید

  پاسخ دهید

ابراهیمی

با سلام و تشکر
کولر ماشین پراید کار نمی کرد به سرویس کننده مراجعه ،نشتی گرفته شد و گاز زده شد ولی سرما خروجی مناسب نبود و کمپسور دارای صدای بلندی بود ولی سرویس کننده انرا عادی فرض نمود بعد از مدتی کوتاه سر و صدا زیاد و چک ماشین روشن شد دوبار به تعمیرکار فوق مراجعه و گفت به تعمیر کار کمپسور مراجعه کن.بعد از روشن شدن مجدد از کمپسور دود بلند شد حالا نظرتون چیه این کمپسور ارزش تعمیر داره یا اصلا تعمیر میشه؟ یا دنبال خرید گمپسور نو باید باشم.لطفا راهنمایی فرمایید؟

پاسخ دهید

فریبرز خشوعی

سلام و عر ض ادب من یک ماشین رنو مدل داستر دارم که کمپرسور اون دایم ان و اف میشه.البته سیستم داستر همین جوری طراحی شده.و یک سنسور دما در ماشین روی ترموستات تعبیه شده.ان و اف شدن کمپرسور باعث میشه که کولر ماشین خنک کنددگی مطلوبی نداشته باشه.بنظرتون راه حلی براش وجود داره که ماشین خوب خنک بشه .البته بعضی از دوستان گاز زدن به ماشین که تاثیر چندانی نداشته .یکی از دوستان روی سنسور رو عایق کرده که کمپرسور یک سره کار میکنه و میگه کولر ماشین خیلی خنک شده. ایا این مسله برای کمپرسور ضرر داره؟راهی نیست که تو حالت عادی ماشین خنک شه ؟ممنون از راهنماییتون

پاسخ دهید

سید محمود حاتمی

با سلام و تشکراز مطالب اموزنده جنابعالی ماشین نیسان کولرش چند دقیقه کارمیکنه با سرمای مناسب و فشار گاز60 بعداز ان ب یکباره فشار میرسه به 20 سرماهم نداره لطفا بنده رو راهنمایی کنین

پاسخ دهید

مهدی رجبی

سلام من تازه کولر ماشین را گاز کردم حتی شلنگ برگشتی را هم عوض کردم ولی بعد از مدتی که کار میکند شروع میکند کمی هوای گرم بدهد مخصوصا بیرون از شهر علت اینکه بعضی مواقع هوای گرم میزند چیست

پاسخ دهید

  با سلام. ماشین من mvm 315 مدل 95 است. 7 ماه قبل کمپرسور کولر رو عوض کردم. الان جدیدنوقتی میوفته رو کولر، یه صدای زوزه مانندی میده ولی سرمای عالی داره و off و on بع صورت عادی صورت مییره.دلیل صدا چی است؟

  پاسخ دهید

حمیدرضا چاقروند

باسلام خودروبنده سمند می باشد زمانی که کولر را روشن می کنم دور تند فن راه نمی افتد ولی دور کند ره می افتد وبعداز اینکه دما بالا آمد دور تند شروع به کار می کند وزمانی که آمپر آب پایین می آید دوباره دور تند از کار افتاده ودور کند کار می کند ممنون میشم راهنمایی کنید تا عیبش رابدانم باتشکر از سایت خوبتان

پاسخ دهید

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  گذراندن هوا با دور تند از روی کویل ها باعث خواهد شد که شما سرمای کمتری را احساس کنید

  پاسخ دهید

   حمیدرضا چاقروند

   باعرض سلام اگر پاسخ بنده راداده اید منظورتان را متوجه نشدم همانطور که عرض کردم دورتند فن خنک کننده رادیاتور درابتدا کار نمی کند وبعدا به کار می افتد وبا پایین آمدن دما دوباره دورکند فعال میشود

   پاسخ دهید

ابراهیم احمدی

نحوه عملکرد کمر سور کولر منظور صفحه مورب یا سو اش پلیت لطفا بگویید

پاسخ دهید

ابراهیم احمدی

نحوه عملکرد کمپ
ر سور کولر منظور صفحه مورب یا سو اش پلیت لطفا بگویید

پاسخ دهید

ابراهیم احمدی

لطفا شماتیک نحوه عملکردتاثیر شیر Ecvبر صفحه مورب در کمپرسور کولر یا سو اش پلیت را بگویید

پاسخ دهید

خسروشاهی

سلام
ممنون از مطالب اموزنده
چرا باد کولر از همه طرف خارج میشه
از دریچه های بالا, پایین,وسط
چه کار باید کنم

پاسخ دهید

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  منظور شما از همه طرف چیه کمی واضح تر توضیح بفرمایید لطفا

  پاسخ دهید

غلامرضا

سلام.لطفاراهنمایی کنین.چن روزپیش توراه سفر بعداز3ساعت رانندگی ایستادم برای نیم ساعت بعدکه دوباره ماشینو استارت کردم وکولرو زدم حرکت کردم دیدم بادش گرمه.ایستادم کاپوتو باز کردم دیدم کمپرسور عمل نمیکنه البته بگم ماشین جک جی5 صفره که کمپرسورش به صداافتاد وتونمایندگی تعویص شده.خلاصه رفتم سراغ رله جت فن.ناگهان جت فن روشن شد و کمپرسور هم درگیر شدمقداری تلق تلق کردوصدای تلق تلق با مقداری گاز دادن قطع شد. ولی بادش گرم بود دورموترو اوردم رو3000 که ناگهان سوپات تخلیه کمپرسور مقداری از گاز کولرو تخلیه کرد.هیچی حرکت کردیم یه100کیلومتری تاشیراز بود.دوباره تو راه کولرو زدم دیدم داره خنک میکنه کم.تا رسیدیم شیراز تو ترافیک بادش گرم شد.خلاصه کلام اینکه.برگشتیم اصفهان ونمایندگی به اینصورت عمل کردیم.ابتدا گازوتخلیه کرد که کامل تخلیه نشد بهد کمپرسوروعوض کردن.خواستن بادستگاه تست کنن تا دوباره گاز بزنن مسیر مسدود بود.با درخواست من با فشار باد یکی یکی ابتدا لوله هارو باز کردن وتست کردن بهد اپراتورو با فشارباد تست کردن که روغنه زیادی از سوراخ دیگش بیرون زد که اونم باز بود بعد سراغ کندانسور رفتن وانم با فشار باد تست کردن که باد رد میشد ولی براده زیادی به بیرون پرتاب میشد.بعد که کلشو دوباره بستن ودستگاهو نصب کردن دوباره دستگاه ارور داد ومسیرو مسدود نشون داد.الانم اونا میگن کندانسور مسدوده ولی باباد باز بود.الان تقاضای قطعه کردن.تو روخدا راهنمایی کنین علت چیه
ببخشید طولانی شد.باتشکر

پاسخ دهید

اسماعیل

با سلام خدمت کارشناس عزیز ماشینم پژو پارس tu5 مدل 95 است که تصادف کرده و از جلو خورده الان که تعمیر کردم کولر رو وقتی که روشن میکنم حدود 10 بار کل اتاق ماشین میلرزه و صدایی لرزش ماشین رو کامل میشه حس کرد میخواستم ببینم مربوط به کومپرسور ماشین میشه یا چیز دیگری مشکل داره خواهش میکنم جواب بدید
با تشکر

پاسخ دهید

سامان

سلام خودرو اردی 1600 دارم گاز کولرش رو امسال پرکردم ولی هنوز باد گرم میده و خنک نمیکنه چکارش کنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

پاسخ دهید

غلامرضا

ممنون که جوابموندادین
ولی الان کمپرسور وکندانسور ولوله هارو تعویض کردن وبقیه ماجرا ولی حالا کولر روشن میشه خنک میکنه ولی ناگهان کمپرسور قطع میکنه.نمایندگی میگه باید اواپراتور هم تعویض بشه شاید گرفتگی داره ودرخواست زدن تروخدا شماهم نظر کارشناسیتونو بدین.ماشین جک جی5 دنده صفر که دوبار کمپرسورش تعویض شده واینبار کمپرسور ولوله ها وکندانسور ولی بازهم کمپرسور قطع میکنه.نظر شماهم اواپراتوره؟

پاسخ دهید

رضا آزموده

سلام
مطالب شما در عین سادگی و و روان بودن ارزنده است
سوالی که پیش میاید کیفیت گازهای 134 موجود میباشد
چه برند از گازها را پیشنهاد میکنید برای کولر خودرو سواری؟
متشکرم

پاسخ دهید

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  خواهنش میکنم
  دوست گرامی امکان نظر دهی دریاره یک برند گاز در بازار وجود ندارد برند های متفاوتی هستند که در بازار وجود دارد ولی در حالت کلی فرق بسیار زیادی از لحاظ کیفییت وجود ندارد و همگی تقریبا در یک سطح هستند

  پاسخ دهید

رضا شفیعی

سلام خسته نباشید
زمانی که کولر روشن میکنم گاز کولر یا فشار میزنه بیرون از سمت فن ها
فن ها رو چک کردم سالم بودن علت چی میتونه باشه ؟؟

پاسخ دهید

سلام من خودروپرایدهشتاددارم که وقتی توی ترافیکم کولراصن خنکی نداره ولی وقتی ماشبن تپی سرعت معمولی چهاریاپنج تقریبابادش مطبوع میشه ولی کلی ازکلرماشین راضی نیستم ایاراهی داره که بتونم ازکلراستفاده مطلوب کنم

پاسخ دهید

فرهاد سعدیان

با سلام وتشکر از توضیحات کامل شما
بنده یک خودرو جک اس 5 اتومات دارم که گاهی اوقات وقتی که کولر میگیرم یک دفعه باد کولر داغ داغ میشه مثل اینکه بخاری روشن کردیم و یکبار که کولر رو روشن و خاموش بشه دوباره بادش سرد میشه
متاسفانه نمایندگی هم دقیقا علتش رو متوجه نمیشه ویکبار پنل کولر روعوض کردن یعنی همون قسمتی که دکمه های کولر روی ان هست و یکبار هم موتور تعویض حالت دریچه ها رو عوض کردن ولی ایراد برطرف نشد
لطفا شما من رو راهنمایی بفرمایید ممنون از لطف شما

پاسخ دهید

رضا خرسندی

سلام .من کولر میگیرم دورتند فن ماشینم .هی قطع وصل میشه هرده ثانیه میگیره ول میکنه.ممنونم

پاسخ دهید

زهره امیدی

با سلام و احترام
اینجانب دانشجو هستم و برای کار تحقیق خود به گاز کولر خودرو به اندازه ی یک کپسول یک لیتری نیازمندم.
برایتان امکان دارد راهنمایی فرمایید که از کجا و با چه هزینه ای میتوانم تهیه کنم.
سپاسگزاروقدردانم

پاسخ دهید

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  از تمامی فروشگاه های لوازم یدکی تهویه مطبوع امکان خریداری دارید که قوطی های 600 گرمی و 1 کیلویی هم وجود دارد.

  پاسخ دهید

مهدی مکتبی

سلام. من پارس سال دارم. مشکل اینه که وقتی کولر میزنم به مدت 5 ثانیه کولر وارد سرویس میشه و بعد از 5 ثانیه قطع میشه و این روند برای تقریبا 10 بار تکرار میشه تا کمپرسور روشن بمونه و از اون به بعد کولر نرمال کار میکنه. لطفا راهنمایی کنید.

پاسخ دهید

مصطفي

عالي بود
ممنون

پاسخ دهید

Hamed nazari

بسیار خوب
Or very nice

پاسخ دهید

مهدی جباريان

سلام ممنون بابت مطلب کاملتون، کولر ماشین من از مقدار برودتش کم شده مخصوصا وقتی ماشین متوقف هست سرمای تولید شده خیلی کم میشه، کندانسور را شستشو دادم ولی چندان تاثیر نداشت، لازم به ذکر است 9 سال از عمر ماشین من میگذرد و تا بحال کولر آن سرویس نشده، امکان داره گاز کولر کم شده باشه؟

پاسخ دهید

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  بله امکان کم شدن گاز کولر ماشین شما وجود دارد که که باید برسی و اگر نیاز به شارژ هست شارژ گاز شود

  پاسخ دهید

مهدی سلیمی

ضمن عرض سلام و خسته نباشید.
بعد از خاموش کردن ماشین از زیر ماشین آب چکه چکه میریزه و سرازیر میشه آیا طبیعیه؟
دوم اینکه پرتاب باد از دریچه ها ضعیفه آیا علت خاصی داره؟

پاسخ دهید

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  باید برسی کنید که این اب از کدام قسمت سرازیر میشود و پرتاب کم باد هم به فن مربوط است که باید برسی و از سالم بودن آن مطمن شوید

  پاسخ دهید

  کارشناس برودت

  مشکلی نداره
  چون لوله برگشت گاز برفک میزنه بعد گرم شدن لوله برفک ها آب میشن

  پاسخ دهید

فرامرز

با درود
ممنون از مظالب آموزندتون
بنده پارس TU5 دارم و مدتي هست كه كولر در حين حركت و يا در جا كار كردن(همراه با دل زدن شديد) باد گرم ميده و كمپرسور از كار ميوفته و تا گاز ندم و دور موتور بالا نياد كار نميكنه و مورد بعدي اينكه وقتي كولر ميگيرم بعد از گاز دادن در حالت درجا و دور بالا يهو ماشين خاموش ميشه ممنون ميشم اگه راهنمايي بفرماييد.
با سپاس

پاسخ دهید

امین حسینی

سلام وقت بخیر.
بنده کولر اتومبیلم خنک نمیکرد که بردم برای تعمیر و عیب یابی دستگاه وصل کردن و گفتن فشار در هر دو طرف بالاست و با روشن کردن کولر و گذاشتن کمپرسور در مدار باز هم هیچ تغییری حاصل نمیشه و علت این مشکل رو خرابی کمپرسور تشخیص دادن ناچارا یک کمپرسور آکبند و فابریک خریدم و بعد از نصب و تست نشتی دوباره دستگاه وصل کردن و باز هم مشکل پابرجا بود و تعمیر کار مصر بود که کمپرسور خرابه میخواستم راهنمایی کنید که آیا امکان داره قطعه ی دیگری هم باعث وقوع همچین حالتی بشه . ممنون میشم جواب سوالم رو بفرمایید .خدانگهدار

پاسخ دهید

  امیر عرفانی

  اگر کمپرسور خراب باشد گیج ابی از عدد نرمال 25 تا 30 به سمت عدد بالا تر میره. دوما اگر شیر قرمز هم بالا باشد نشانه وجوو هوا درمدار یا گرفتگی شیر اکسپنشن هست.

  پاسخ دهید

فرزاد ط

سلام سوالم اینه : وقتی کولر خودرو رو روشن میکنم (تندر90اتومات) صدای قیییییژژژژژژ از سیستم شنیده میشه که با گاز دادن و بالارفتن دور موتور این صدا هم زیاد میشه و با کم کردن گاز هم این صدا کم میشه توی نمایندگی به دلیل عدم توانایی تعمیرکاران ، ابتدا کمپرسور رو کلا عوض کردن باز هم صدا وجود داشت ، دفعه بعد سیستم فن رو کامل عوض کردن هنوز هم همونجوریه ، چه باید کرد؟

پاسخ دهید

امیر توفیقی

سلام کولر پراید را که می خواهم خاموش کنم با خاموش کردن دکمه ac , کولر قطع نمیشه و فرضا نیم ساعت بعد اگه دمنده را باز کنی باد سرد می یاد و فن دور تند هم یکسره روشن است و از چشمی مربوطه به عبور گاز هم نگاه کردم , گاز در جریان است و صرفا موقعی سیستم کولر قطع میشه که با سوویچ ماشین را خاموش کنم . لطفا راهنمایی بفرمایید در باره علت خرابی و راه حل اصلاح و اینکه اگه به همین وضعیت از کولر استفاده کنم آیا عواقبی دارد ؟ متشکرم

پاسخ دهید

هنگام روشن بودن کولر آب از سمت راننده به داخل ماشین میاد.ممنون علتشو بگید

پاسخ دهید

  سلام، حامد جان ماشین من همین مشکلو داره، بعد کلی تحقیق فهمیدم شلنگ فاضلاب اواپراتور ماشین مسدود شده، کارش اینه که رطوبت داخل اتاق رو میگیره و انتقال میده زیر ماشین و خارج میکنه، اون شلنگ مسدود شده، اما نمیدونم چطوری درستش کنم و دقیقا کجا قرار گرفته، ماشین من سمنده، الان اینجا دنبال همونم که چطوری درستش کنم، اگه تونستی پیداش کنی بمن خبر بده، ممنون میشم، دوستان اگه کس دیگه هم اطلاع داره لطفا کمک کنه دمتون گرم

  پاسخ دهید

سجاد شريفي

باسلام
كولر ماشينم (تيبا صندوق دار 96)از كار افتاده (بعد از يك يا دو ساعت كارد و خاموش كردن ماشين و مجدد روشن كردن متوجه شدم ازكار افتاده است)
به تعميركارنشان دادم دوتا سيم زير داشبورد سمت شاگرد رو به هم وصل كرد و مجدد روشن شد ولي گفت كه ترموستات اواپراتور خراب شده .
ميخواستم بدونم تعويض ترموستات كارمشكلي هستش يا خودمم ميتونم اين كار رو انجام بدم؟
اگر در خصوص تعويض ترموستات اواپراتور راهنمايي بفرماييد ممنون مي شم.

پاسخ دهید

سلام خسته نباشین. 405 مدل 87دارم.ک الان مهر 96 هست. کولر ک میزنم اوکی کار میکنه سرما عالی ولی بعضی وقتا ینی زمان مشخصی نداره یهو باد گرم میشه.ولی انگار کولر درگیره چون دور موتور پایین نمیاد و جفن فن های جلو هم کار میکنن. یهو دیدی بعد دو دیقه دوباره انگار کلاچ گرفت خنک شد یا رفت تا چندین دیقه. دکمه آ سی همک خاموش میکنم ک مثلا دوباره کولر فعال بشه ولی باز همچی درگیر میشه ولی باد یخ نیست فقط باد فنه. پیش کولر ساز باتری ساز تنظیم موتور بردم ندونستن مشکلش. لطفا لطفا راهنمایی کنین بندرعباسم هوا گرم کولر خراب بشه ینی ماشین انگار هیچ.

پاسخ دهید

با تشکــــــــــــــــ از مقاله خوبتون ـــــــــــــــــــر… 🙂

پاسخ دهید

شهاب شاهی

چند روز پیش رفتم شمال وقتی کولر روشن بود دیدم اب میریزه کف ماشین . دلیلش چیه

پاسخ دهید

  سلام، منم همین مشکلو دارم، شلنگ تخلیه رطوبت مسدود شده، بهش میگن لوله فاضلاب اواپراتور، اما نمیدونم جاش کجاست و چطور بازش کنم، اگه راهی پیدا کردی لطفا بهم خبر بده

  پاسخ دهید

ممنون عالی

پاسخ دهید

حامدلک

سلام…وقتی کولر میگیرم خوب خنک میکنه ولی بعداز چند دقیقه باد گرم میزنه باعث میشه که کولرروخاموش کنم.بعدازچنددقیقه که روشن میکنم دوباره همین کار تکرارمیشه..ماشینم پرایدهست.ممنون

پاسخ دهید

ماهان

سلام کولر لیفان 820 در طول زمستون ازش استفاده نشده الان که روشن کردم هیچ سرمایی بیرون نمیده به نمایندگی مراجعه کردم میگن باید کمپرسور کولر – اواپراتو -کندانسور و لوله خروجی اواپراتور تعویض بشه البته ماشین گارانتیه اما نکته اینجاست که تعمیرکارای نمایندگی تخصصی در تشخیص عیب ندارن و ترجیح میدن که همه چیز رو تعویض کنن و البته اواپراتورش هم نیست باید سفارش بدن از چین بیاد.
سوالم اینه که احتمال نداره که گازش خالی شده باشه؟؟

پاسخ دهید

سینا کاظمی

سلام داستر دارم ولی در حین حرکت وقتی کولر روشن هست پدال گاز را که رها میکنم باد گرم میزنه لطفا اگر میدونید ایراد چی هست بگید در ضمن گاز هم عوض کردم

پاسخ دهید

سلام
سانتافه ۲۰۱۴ دارم بعد از یکساعت کار کردن یهو کولر باد نداره اگه چند دقیقه کولر خامو ش کنم دوباره یه مدتی کار میکنه بعد باد نداره لطفا راهنمایی کنید.

پاسخ دهید

  سلام، فکر می‌کنم مشکل از رله فن داخل اتاق یا سوکت باشه که وقتی گرم میشه برق قطع میشه ويا جاش برای پایه های رله گشاد شده،مشکل من مشابه بود و مشکل از اینا بود،

  پاسخ دهید

با سلام خدمت کارشناس محترم
یک پارس ELX 83 دارم از وقتی این ماشین رو گرفتم کولرش منو اذیت میکنه طوریه وقتی دکمه A/Cرو میزنم کولر وصل میشه وخب سرد میکنه به محض قطع شدن کمپرسور که دوباره باید عمل کنه وصل بشه وکمپرسور بیاد توی مدار عمل نمیکنه وهوای گرم میاد تو کابین و اصلا کمپرسور نمیاد تو مدار بعضی وقتها بعد ازمدتی شانسی کمپرسور میاد تو مدار پیش تعمیرکار کار بردم گفت باید فشنگی اب که یه جورایی مربوط میشه به ECUباید تعویض گردد بخاطر اینکه دستور از ECUهم میگیره به همون خاطره کمپرسور وصل نمیشه چون ناگفته نماند بعضی وقتها چرا اب پشت امپر هم روشن میشد خلا صه این کار هم کردم ولی خب نشد رله مربوط به کولر هم که بود میکشید بیرون و جامیزد کمپرسور وصل میکرد در اخر هم گفت چون ماشین مدل پاینه دسته سیم جلوی موتور زیادی کار کرده واطلاع رسانی خبی بین کمپرسور وقطعات مرتبط کولر با ECUنداره وباید تعویض گردد
ممنون میشم از کارشناس محترم که در این خصوص راهنمایی و کمکم کنن تا این مشکل رو برطرف کنم
باتشکر

پاسخ دهید

حکیم کمالی

من یک پراید دارم روزها در هوای گرم جنوب کولر اصلا سرد نمیکنه یعنی رو کولر نمیگیره ولی سر صبح و شبها طوری سرد میکنه یخ های منجمد را خورد خورد بیرون میزنه. ترموستات قطع وصل نمیکنه علت چیست ممنون از سایت تون

پاسخ دهید

محمد افتخاری

سلام خسته نباشید یه سوال داشتم ماشینم 206تیپ 2 مدل83 هست وقتی کولر میگیرم نحوه عمل کرد فن ماشین باید چطوری باشه برا من الان این طوری هست دکمه a/cمیزنم فن کند ماشین 20 ثاینه بعد وارد مدار میشه کار میکنه بعد 1دقیقه قطع همین طوری ادامه میده وقتی هوا سرد بود امتحان کردم اگه هوا گرم باشه مدوام کار میکنه این کار کرد طبیعه یا نه ممنون میشم جواب بدید ممنون از سایت خوبتون

پاسخ دهید

ﺭاﻣﻴﻦ ﻣﺤﻤﺪﻱ

ﺑﺎﻋﺮﺽ ﺳﻼﻡ ﻭﺧﺴﺘﻪ ﻧﺒﺎﺷﻴﺪ ﺑﺎﺑﺖ ﺳﺎﻳﺖ ﺑﺴﻴﺎﺭ ﭘﺮﺑﺎﺭﺗﻮﻥ و ﺁﺭﺯﻭﻱ ﻣﻮﻓﻘﻴﺖ ﺑﺮاﻱ ﺷﻤﺎ.ﺑﻨﺪﻩ ﭘﺮاﻳﺪﻱ ﺩاﺭﻡ ﻛﻪ ﻛﻮﻟﺮﺵ اﺯ ﻧﻆﺮ ﺳﺮﻣﺎ ﺧﻮﺑﻪ ﻭﻟﻲ ﻳﻪ ﺑﻮﻱ ﻧﺎﻣﻂﺒﻮﻋﻲ اﺯﺵ ﺧﺎﺭﺝ ﻣﻴﺸﻪ ﻛﻪ ﻗﺎﺑﻞ ﺗﺤﻤﻞ ﻧﻴﺴﺖ.ﭘﻴﺶ ﺗﻌﻤﻴﺮﻛﺎﺭ ﮔﺎﺯ ﺯﺩﻣﺶ ﻭﺟﺮﻳﺎﻥ ﺭﻭ ﺑﻬﺶ ﮔﻔﺘﻢ ﻭﻟﻲ ﺩﻭﺑﺎﺭﻩ ﻫﻤﻮﻥ ﺑﻮ اﺯﺵ ﻣﻴﺎﺩ.ﻧﻆﺮﺷﻤﺎ ﭼﻲ ﻫﺴﺖ? ﺩﺭﺿﻤﻦ ﺩﺭﺁﺧﺮ ﮔﻔﺖ ﻛﻤﭙﺮﺳﻮﺭﺵ ﻫﻢ ﺑﺎﻳﺪ ﻋﻮﺽ ﺑﺸﻪ!

پاسخ دهید

خسرو محمدپور

سلام میشه یه فیلم آموزشی از بازکردن کندانسور پراید بذارید ؟ قدرت باد دهی فن اومده پایین فک کنم کثیف شده .
ممنونم از سایت خوبتون

پاسخ دهید

سلام ماشین 405دلرم وقتی بخاری ماشین روشن میکنم دکمه ac روشن میشه مشکل از چیه؟!؟

پاسخ دهید

سلام . من پژو پارس دارم . از تابستان گذشته کولر خاموش شده , امسال که روشن کردم موقع روشن شدن یه صدای جیغ بلندی داره که وقتی گاز میدی و دور موتور بالا می ره صدای جیغ می افته . می شه راهنمایی بفرمایید از چی می تونه باشه ؟؟ ممنون

پاسخ دهید

سلام و تشكر بابت سايت خوبتون.
كولر ماشين من باد گرم ميده ولي زماني كه در اتوبان با سرعت بالاي ١٥٠ كيلومتر رانندگي كنم باد كولر كاملا سرد و خنك ميشه. من فكر كردم كه مشكل نداشتن گاز كولر هست و تصميم گرفتم كولر رو گاز كنم. ولي وقتي فشار هوا در لوله فشار پايين رو اندازه گرفتم فشار هوا بسيار بالا بود حدود ١٠٠ پي سي اي. نميدونم مشكل از كجا هست. به نظرم كمپرسور كار ميكنه چون وقتي كولر رو روشن ميكنم دور موتور كمي افزايش پيدا ميكنه.اميدوارم شما بتونيد من رو راهنمايي كنيد. ماشين من bmwسري يك سال ٢٠٠٦ هست. من در ايران زندگي نميكنم و به خاطر هزينه بالاي تعميرات ماشين سعي داشتم خودم كولر رو تعمير كنم.

پاسخ دهید

فرشاد

سلام کولر ماشین من خیلی خوب کار میکنه تا چندین ساعت ولی بشرطی که خاموشش نکنی. اگر خاموش کنم بعد از 10 دقیقه دوباره بخوام روشن کنم سیستم کار میکنه صداشم میاد ولی باد گرم میده داخل زمانی که دور موتور داره میاد پایین صدای فن هم زیاد میشه و قار قار میکنه
خنکی و گرمی جای لوله های رفت و برگشت هم عوض میشه

پاسخ دهید

محمد کیانی

سلام ماشین من ۲۰۶ تیپ ۵ هست. کولر داره کارشو درست انجام میده فقط فاصله بین ترموستات کردن حس میکنم زیاده. چون یه چند ثانیه داخل ماشین گرم میشه بعد دوباره استارت میزنه درست میشه. گازشم چک کردم درست بود مقدارش مشکل چی میتونه باشه؟ ممنونم

پاسخ دهید

جواد زراعتی

با سلام رادیات کولر من.( پراید.) بر اثر تصادف کوچک سوراخ شده.و کمی ماسه وارد رادیات شد. بعد از تعمیر و جوشکاری. وتست نشتی و اطمینان از نبود نشتی. شارژگاز کردم. ولی متاسفانه ماسه وارد رسیور شد و مکانیک گفت غیر قابل تعمیر است و هم باید رسیور و هم اپراتور تعویض شود. آیا امکان دارد وجود ماسه در داخل سیستم به اپراتور ورسیور خسارت خورده و ( اگر قابل تعمیر هست) چطور باید تمیز شود. در ضمن ماسه خیلی کم داخل سیستم موقع شارژ مشاهده شده

پاسخ دهید

جواد زراعتی

با سلام رادیات کولر من. پراید به علت تصادف کوچک سوراخ شده.پس از شارژگاز کولر متوجه وجود کمی ماسه داخل مسیر لوله ها شدم. مکانیک گفت احتمال اینکه رسیور گیر شود بسیار بالا است. همان هم شد و کولر اصلا سرد نمیکنن حال مکانیک مبگوید باید رسیور و اپراتور باید تعویض بشه. آیا قابل تعمیر هست یا باید هردو تعویض شود. اگر قابل تعمیر هست چطور باید سیستم تمیز شود متشکرم

پاسخ دهید

شایان نجفی

گاز یا مایع نشتی گیر سوزنی واسه سیستم کولر ماشین تو بازار موجود است یا نه ؟ اگه هست کجا گیر میاد

پاسخ دهید

علی بخشی

سلام روزتون بخیر

ماشین رانا دارم وقتی کولر ماشین رو روشن میکنم اول یه مقدار خنک میکنه ولی دماش خیلی پایین نمیره که بخاد کامل خنک کنه ولی وقتی که کولر روشنه کلید ورود هوای سرد یا گرم رو بخاری میزارم و درحالتی که کولر روشنه بخاری رو روشن میکنم چند ثانیه روی بخاری میمونه وقتی باز میارم روی هوای سرد سرمای کولر بیشتر میشه انگار که توو اون چند ثانیه یه چیزی یخ میزنه و خنک تر میکنه بنظرتون ایراد از چیه ؟

پاسخ دهید

مقیمی

سلام
من پراید دارم کولرم تا همین چند وقت پیش سر حال و خوب بود ولی چند وقتیه تا روشن ش می کنم 1 تا 5 دقیقه خوب خنک می کنه بعدش از مدار خارج میشه و کولر صدای تق تق (مثل ضربه زدن دو تا فلز به هم) می ده و دوباره کولر میاد تو مدار و اون صدا هم معمولا با گاز دادن از بین میره.
پیش تعمیرکار هم بردم فقط هی گاز شارژ کرده گاز ایرانی چینی و … ولی خب معلومه که فایده نداشته.

الان مشکلم تعمیراتیه یا باید کل سیستم رو تعویض کنم (منظورم اینه که ارزش تعمیر داره؟)
تعمیرکار ماهر و کار بلد و منصف پیدا نکردم در این زمینه، شما پیشنهادی دارید برای این قضیه؟

پاسخ دهید

  امیر عرفانی

  کمپرسور کولر شما پاناسونیکرهست. که باید تعویض بشه. و مدلش. روتوری هست و دلیل اون صدا. برنگشتن تیغه های
  روتور هست

  پاسخ دهید

مختار علوی

سلام وقت بخیر،،پژو 405 مدل 94 داریم وقتی کولر روشن میکنی تا 10 دقیقه اینها باد خنک میده بعد از اون گرم میشه ،،گازشم پر پره
تازه هم سرسیلندر تعمیر کردم(اگر مربوط باشه)
ایرادش از چیه

پاسخ دهید

اصلانی

سلام
من پراید ۸۴ انژکتور دارم
۲۰ روزی میشه که وقتی موتور درجا کار میکنه و کولر هم گرفتم دمای آب روی خط یک بالاتر نمیره و عالی کار میکنه. اما وقتی در حین حرکت با کولر روشن سرعت بالای ۸۰ کیلومتر آمپر ماشین آروم آروم میاد تا نزدیک نقطه جوش یعنی قرمز
رادیاتور نو
آب کم نمیکنه
ترموستات ۷۱
فشنگی جلو موشی نو
در حالت عادی بدون کولر عالی اما با کولر در حین حرکت میره بالا مخصوصا سربالایی عادی
و بعضا تو کفی هم همینطوره
پیش چندتا مکانیک بردم گفتن اصلا مشکلی نیست
پیش باطریساز و تعمیرات کولر هم بردم
حتی کندانسور هم تو کارواش تمیز کرده
دیگه نمیدونم چشه
هیشکی سر در نمیاره
حتی شک کردم مشکل سرسیلندر باشه که گفتن عالیه ولی موندم چشه

پاسخ دهید

  رضا کریمی

  علتش مصرف سوخته وقتی کولر ماشینتو روشن میکنی خود به خود از Ecu دستور میگیره و سوختتون از طریق انژکتور ها بیشر میکنه و اگه سوخت بیشتری وارد موتور بشه دمای موتر بالا میره من مشکل ماشینتونو گفتم راه حلشو خودتون پیدا کنید

  پاسخ دهید

سلام خسته نباشید من وقتی کولر رو روشن میکنم کمپرسور کار نمیکنه خنک هم میشه ولی بعد چند دقیقه هرچی دکمهac رو میزنم کمپرسور خاموش نمیشه باید حتما ماشین رو خاموش کنم تا کمپرسور از مدار جدا شه ،بنظر شما مشکل از چیه فیوز و رله هم سالم هستن

پاسخ دهید

میثم مولائی

سلام ماشین 405 دارم بعداز نیم ساعت که کولر کارمیکنه یهویی قطع میکنه ودیگه باد نمیزنه انگار خفه میکنه بعد که کولر رو خاموش و دوباره روشن میکنم درست میشه مشکلش چیه ؟

پاسخ دهید

بادرود به شما
آناتومی خوبی از کولر خودرو بود

پاسخ دهید

مصطفی جعفری

سلام
من وقتی دکمه A/C کولر ماشینو میزنم کمپرسور کلاچ نمیکنه و باد گرم میده.پیش 4تا باطری ساز رفتم سر در نیاوردن.همه رو چک کردن،سیم کشی،رله ها،فیوز ها،دکمه A/C و… آخریشون گفت کیت ترموستات کولرت خرابه باید عوض بشه.
میخوام بدونم همچین قطعه ای هست اصلا؟
کسی اگه علتشو میدونه لطفا راهنمایی کنه

پاسخ دهید

جواد ویسی محمدی

سلام. من یه چانگان ایدو دارم.زمان بین روشن و خاموش شدن کمپرسور کولرش زیاده. مدام داخل ماشین دم میکنه. تا حالا دوبار گاز کولر هم عوض کردم. جواب نمیده. میگن کولر این ماشین برای آب و هوای ایران طراحی نشده. میشه راهنماییم کنین.

پاسخ دهید

مهدی قربانی

با سلام و تشکر از رهنمود هاى شما عزیزان سؤالی داشتم من پراید مدل 88 دارم کولر خوردو خنکی خوبی دارد در زمان ترافیک فن رادیاتور دور تند هم کار می کند امپر آب هم از وسط بالاتر نمی رود ولی فن کندانسور روشن نمی شود آيا خراب شده یا در دمای خیلی بالاتر باید روشن شود ؟ ممنون می شوم راهنمایی بفرمایید.

پاسخ دهید

مجید م

سلام ببخشید منظورت اینه که بعد نیم ساعت از دریچه ها باد نمیاد

پاسخ دهید

شریفی

سلام من یه ام وی ام ۳۱۵ مدل ۹۵ دارم.چند وقته کولرش یه مشکلی پیدا کرده وقتی روشن میکنم خنک میکنه ولی فشار بیش از حد به موتور فشار وارد میشه ماشین دیگه راه نمیره مصرف بنزین هم بیش از حد بالا میره.اصلا گاز نمیخوره خیلی بره سرعت ۶۰ تا ۷۰ تا میره.قبلا اینجوری نبود وقتی کولرو خاموش میکنم همه چی عادی میشه.کسی میدونه مشکل از کجاست؟هر جا نشون میدم هر کدوم یه چیزی میگن حتی نمایندگی

پاسخ دهید

با عرض سلام
پراید مدل ۸۷ دارم زمستون خریدم کولرش چک نکردم الان متوجه شدم شیلنگ کمپرسور به مانیفولد چسبیده و سوخته یکم بیشتر دقت کردم متوجه شدم لوله درایر هم باز شده سوالم اینه با توجه به باز بودن درایر و سوختن شیلنگ ورودی به کمپرسور به مدت طولانی آیا باید درایر تعویض بشه یا کمپرسور سرویس بشه

پاسخ دهید

ممدحسن

سلام
کولر پژو۴۰۵ رو تازه گاز زدم سرمادهیش هم خوبه راضی ام ولی سرویسکار میگفت آن و آف نمیکنه یسره کمپرسورت کار میکنه و میسوزه به نظر شما علت چیه و کمپرسور پژو هرچند ثانیه یکبار وبه چه مدت اف میکنه ؟
مرسی از مطالب مفیدتون

پاسخ دهید

با سلام واحترام
کولر۴۰۵مدل۸۶دوگانه فابریک.کولر وقتی دوررموتور درجا خنک نمیکنه.بایدپام سرگاز(خیلی کم در حد قبل از ۱/۵) باشه.دیروز هم با وصل کلید کولراز دریچه های هوا دود درومد . خاموشش کردم.
مشکل از سیمکشی یا رله؟

پاسخ دهید

درود.بنده یه پراید کره ای دارم سه ساله که ماشین خریدم از کولرش خیلی راضی بودم فقط الان پنج روزه کولر روشن میکنم مثل همیشه دور موتور افت نمیکنه و باد گرم میده.برقش چک کردم رله سه قلو رو چک کردم مشکلی نداشتن.فقط سمت چپ ماشین سمت لوله ها روی منیفولد تمام یه چیزی مثل روغن ریخته شده و چرپ کرده اونجا رو.میشه لطف کنید بفرمایید مشکل از چیست.ممنون

پاسخ دهید

محسن غفوری

سلام من یک لیفان ایکس ۶۰ دارم وقتی راه میرم کولر به خوبی خنک میکنه در هر سرعتی وقتی ایستادم و پام رو گاز هست و دور موتور رو به ۲ میرسونم بازم کولر کار میکنه !
منتهی وقتی در حالت ایستاده گاز نمیدهم کولر بخاری میشه و دیگه خنک نمیکنه .
ممکنه بفرمایید مشکل از کجاست؟ والا گیج شدم به خدا .

پاسخ دهید

پراید ایمن سالار جاده ها«شوخی کردم»

سلام دوست عزیزم من کمپرسور کولر پراید باز کردم میخوام کلاچشو باز کنم درنمیاد پیچش بازه هر کار میگنم کلاچ درنمیاد چه کنم برادر؟؟؟؟

پاسخ دهید

امیر نصرالهی

با سلام اقا من اومدم مهندس بازی در بیارم پیچهای تنظیمات اواپراتور رو انگولک کردم الان هم شیلنگم یخ میزنه هم اتومات نمیکنه یه کله روشن میمونه الان باید چطوری باید تنظیمش کنم

پاسخ دهید

  دانیال

  با دوتا آچار بزرگ مثلا شماره ۲۰ یا ۲۱ بستگی به اندازه کمپرسور داره اهرم کن زیره کلاج در میاد

  پاسخ دهید

شهاب گریلی

سلام
یه 206 تیپ 5 مدل 95 دارم سرمای کولر خیلی خوبه فقط موردی که هست تقریبا هر یه ربع یا بار یه 10 ثانیه باد گرم میزنه و دوباره خنک میزنه به تعمیر کار نشون دادم گفت دیاگ زدی از برنامه خارج شده برو ایران خودرو بگو برنامه خودشو بزنه رفتم ایران خودرو میگه سیستم کار کولر 206 همینه و اوکی هست .
نطر شما چیه

پاسخ دهید

بسیار خوب توضیح داده بودید سپاس

پاسخ دهید

  مهران

  سلام
  ماشینم تیبا چند وقتی از کیلومتر 70 سرعت بیشتر میشه کولر ACخاموش میشه
  باید دنده رو خلاص کنم کل کولر خاموش وبعد چند ثانیه روشن کنم و زیر 70کیلومتر برم کولر کار میکنه
  ایرادش کسی میدونه

  پاسخ دهید

آرمین

سلام
سیستمی وجود داره که کولر پژو پارس رو از موتور جدا کنیم ، منظورم کمپرسور برقی بگذاریم ، کولر تمام جون ماشین رو میگیره و در سربالایی آمپر میره بالا و واشر سرسیلندر میسوزونه ، واقعا راهی نیست ؟ شایدم ابداع شده من خبر ندارم

پاسخ دهید

  دانیال

  سه تا سیم منفی بگیر به بدنه هم روی موتور هم روی شاسی سمت راننده برای تقوت اتصال بدنه دیگه موقع کولر گرفتن تاثیری تو قدرت موتور حس نمیکنی

  پاسخ دهید

حسین ترابی

سلام.
آیا برای اقلیمهای مختلف کولر خودرو تفاوت دارد ?
اتومبیل من رنو داستر است در هوای گرم یا کارکرد طولانی باد گرم میزند میگویند کمپرسور ان اروپایی است باید تعویض شود شرکت مربوطه طفره میرود لطفا راهنمایی بفرمایید.

پاسخ دهید

عبداله غلام پور

با سلام کولر ماشین من خوب خنک نمی کند. گاز آن با دستگاه چک شده و فن آن نیز خوب کار می کند. گاز در قسمت جلو درون لوله ها هم سرد هست. اما داخل خودرو خنک نیست. لطفا راهنمایی بفرمایید. با تشکر

پاسخ دهید

  دانیال

  اواپراتور جرم گیری کنید و یه رله روی فن اواپراتور بنداز برای تقویت فن

  پاسخ دهید

فرشاد مخلص

باسلام مزدا 3دارم کولرش کار نمیکرد مکانیک بوبین روعوض کرد کلاچ روهم همیتطور بعد از چنددقیقه کارازکارافتاد میگه مسیر جرم داره باید شسته بشه این ایراد تمام مزدا 3 هاست یه9 چیزی حدود 3میلیون هزینه برات برمیداره

پاسخ دهید

حمید رضا جمشیدی

سلام
آیا برای تعویض بوبین یا همان مگنت کولر نیاز به تخلیه گاز کولر هست؟ توضیحا خودرو توسان میباشد

پاسخ دهید

  دانیال

  توسان رو نمیدونم ولی برای ماشینای ایرانی اگه تعمیرکار آدمه دلسوزی باشه یا آشنات باشه میتونه بدون تخلیه گاز بوبین رو در بیاره ولی حسابی دهنش سرویس میشه یکمم وقت گیر هست

  پاسخ دهید

ساسان

سلام به همه.یه sdمدل 96 برج 8 دارم.ساکن اصفهان.مشکل اینه که وقتی مسافرت میرم مثلا میام تا تهران به اونجاها که میرسم کولر ماشین یه دفعه از کار میافته میره روی فن تا ماشینو 3یا4 ساعت خاموش نکنی درست نمیشه یعنی ماشین باید خنک بشه.4تا نمایندگی رفتم نفهمیدن چون تو حالت عادی یا توی ترافیک شهر مشکلی نیست واسه همین نمایندگی میرم میگن اشکالی نداره همون موقع که ایراد داره باید بیاری ببینیم اکثرت هم میگن از سنسور دما وفشار گاز کولره چون توی هوای خیلی گرم کاشان : قم یا تهران این مشکل پیش میاد به 09644 نمایندگی ایرنخودرو زنگ زدم اونم احتمال همینو میداد چون تو حالت عادی مشکلی نداره نمیشه رفع عیب کرد منم وسطه اتوبان حین مسافرت که نمیتونم دنبال نماینگی بگردم گفتم یکی از شماها با این مشکل مواجه شده باشین کمکم بکنین البته یه سرس میگفتن از ecu هست که توی هوای گرم فشار گاز کولر که بالا میره فن ماشین نمیتونه گاز رو خنک کنه برای اینکه به موتور فشار نیاد کولر رو از کار میندازه که اینم ایراد از esu هست که فرمان اشتباه میده راهنمایی بکنین ممنون میشم

پاسخ دهید

  منم دقیقا این مشکل رو دارم . ماشین من sd مدل 95 هست . چندین بار هم تست نشتی شده ایراد پیدا نشده. فقط کارم شده شارژ گاز کولر . اصلا تو دمای بالای 30 درجه یهو کولر خارج میشه و باد گرم میده بعد از چند هفته هم نیاز به شارژ گاز پیدا میکنه اگه راهنمایی کنید ممنون میشم .

  پاسخ دهید

  فشار گازت میره بالا- اول از کیفیت گاز مطمن بشو / فن هاتم باید دور بالاش کار کنه وقتی امپر میره بالا

  پاسخ دهید

  دانیال

  شاید مشکل از سنسور مپ باشه چون فکر میکنم فشار هوای تهران با اصفهان فرق داشته باشه که کار سنسور مپ هم اندازه گیری همین فشاره که وارد مینیفولد میشه و اطلاعاتو به ecu میفرسته

  پاسخ دهید

مرتضی

سلام ماشین تیبا دارم وقتی کلید کمپرسور کولر را میزنم صدای ناهنجاری میده آیا کمپرسور قابل تعمیر هست

پاسخ دهید

رضا درویشی

دوست عزیز کلیه قطعات الکتریکی از قبیل فن ها و رله ها و بوبین کمپرسور از نظر امپر مصرفی بصورت جداگانه با برق مستقیم چک شوند تا مشخص شود کدامیک از این قطعات امپر بیشتریردارد و باعث داغ شدن بیش از حد کلید و سیم کشی میشود

پاسخ دهید

پراید132،مدل 89،کولررو که روشن میکنم ده بیست دقیقه خنکه بعد باد گرم میزنه،چه مشکلی داره؟

پاسخ دهید

پوریا .م

سلام خسته نباشید من ماشینم دوو هست کولرشو دادم سرویس کردن همه چیزش اوکی هست از داخل موتور گازش فوله و کمپرسو فشارش خوبه فن ها درست کار میکنن وقتی کولر میزنی لوله ها قشنگ سرد میشن ولی سرمای داخل کابین کمه . مخصوصا وسط تابستان دیگه سرمای داخل کابین جواب نمیده .بنظر شما عیب از کجاست؟

پاسخ دهید

وحیدحسین زاده

سلام،بنده ی ماکسیما خریدم الان چندوقته با کولرش مشکل دارم یمدت نشتی داشت بردم برطرف کردن گاز زدم ولی دریغ از یخورده هوای خنک،پرتاب بادش که پایین دریچه های کانالشم عوض نمیکنه بردم گفتن که پنل دکمه هات خرابه برای کولرشم ی دکمه جدا کشیده بودن که وقتی میزنی یکسره کار میکنه اتوماتم نمیکنه،رفتم پنلشو خریدم عوض کردم ولی باز رو کولر نرفت دوباره باید همون دکمه کولری که جدا کشیدنو بزنی ولی دریچه هاشو باز عوض نمیکنه باد خنکم خیلی کمه،خاستم اگه میشه راهنمایی کنین،درضمن کولرساز وقتی گاز میزد میگفت این درجه فشارو برعکسه اون شلنگ نازکه برای هوای گرم هم بجای گرم شدن خنک میشه

پاسخ دهید

مهدی صفار

سلام
آقا مقدار صحیح روغن کمپرسور ساندن پراید چند سی‌سی‌باید باشه. لطفا دقیق راهنمایی کنید آخه هر کسی یک حرفی میزنه

پاسخ دهید

علی زمانی

تاثیری ندارد چون لوله خنک ،گاز برگشتی از اواپراتور میباشد ….که مجدا به سیکل سرمایش توسط کمپرسور کشیده میشود..

پاسخ دهید

حميد كريمي

سلام كولر ماشين من ٢٠٦خنك نميكند تعمير كار گفت إز سوپاپ كمپرسور است كه عوض كردم ولي استوك گذاشتم نو گيرم نياوردم شما دارين سوپاپ كولر؟

پاسخ دهید

حميد كريمي

الان يكم خنك ميكند ماشين دور ميگيره گرم ميشه

پاسخ دهید

امیر.ج

سلام
من 111دارم
لوله ورودی کولر ماشین سرد سرد هست
اما لوله برگشتی به درایر گرم نمیشه… از شیشه درایر که نگاه میکنم گاز توش جریان داره … علتش چی هست؟

پاسخ دهید

علی طهماسبی

سلام خسته نباشید من یک ۲۰۶ مدل ۸۴ دارم الان مدتیه وقتی کولر میزنم فن دور تند کولر روشن نمیشه پیش هر کسی بردم متوجه نشده چشه حتی کامپیوتر رو هم چک کردیم بی فایده بود تمام قطعاتی که به کولر ربط داشت رو هم عوض کردیم هم چکش کردیم همه تعمیرکارا میگن سیستم فن سالمه ولی مشخص نیست چرا وقتی کولر میزنم فن نمیفته به کار فقط مونده کمپرسور ماشین رو عوض کنم دیگه هیچ جایی نمونده که چک نکرده باشم اگه میشه راهنمایی بفرماید یا کسی تجربه ای داره راهنمایی کنه چون واقعا کلافه شدم من تو خوزستان زندگی میکنم کولر ماشین هم جزو واجباته برای استان ما متشکرم

پاسخ دهید

پوریا سادات

باسلام من سمند مدل ۸۶ دارم وقتی کولر روشن میکنم اولش سرمای خوبی میده ولی بعد اتومات میکنه و کولر باد گرم میزنه و کمپرسور درگیر نمیشه باید یه گاز هرز بدم تا دورموتور از رو ۴ رد بشه تا کولر کار کنه تا چند بار اینکار جواب میده اما بعدش دیگه کلا کار نمیکنه فشنگی رو هم عوض کردم گاز کولر رو چک کردم ولی وقتی یه جا ثابت هستم کولر خوبه کار میکنه اما وقتی راه می افتم و سرعتم از ۶۰ بالا تر میره دوباره اتومات میکنه و باید گاز هرز بدم تا روشن بشه ممنون میشم راهنمایی کنین

پاسخ دهید

محمد احمدیان

باسلام وخسته نباشیدبنده ماشین روآسال دارم وقتی ازکولرش استفاده میکنم ازلحظه روشن شدن 30 ثانیه کارو10 ثانیه آف میخوره کمپرسورش،وفرقی نمیکندچه درحال حرکت ماشین وچه ایستاده ولی سرماش عالیه وتعمیرکارپارسال برای سرویس بردم گاز22 زدگفت که این مدل گمپرسورگاز22 میخوره ومدل کمپرسورمتسوبیشی اصل ژاپن هست که نوگرفتم وبه پژو405 هم میخوره حالا نمیدانم این وضعیت نرماله یانه لطفاًراهنمایی کنیدممنون ازلطف شما کارشناسان صبورومحترم

پاسخ دهید

قاسم شهریور

با سلام
ماشین من سمند ای اف سون هستش شلنگ گرم کولر ترکیده عوض کردم البته تعمیر کار برام پرس کرد گفت بهتر از اصلیش جواب میده حالا دوباره سر پرس که زده نشتی داره و گاز خالی کرده میخوام بدونم دلیلش چیه
تعمیر کار میگه ی دلیلی داره که اینجور میشه خواستم ببینم نظر شما چیه?
ممنونم از شما

پاسخ دهید

حسین قربانی

سلام. خودروی من سمند EF7 بنزین سوز هست. وقتی کولر را روشن می کنم همه چیز خوبه ولی احساس می کنم که در حین رانندگی بدون اینکه AC خاموش بشه کولر خاموش میشه و بعد مجدد بعد از 5 ثانیه روشن میشه و این کار متناوب در هر 1 دقیقه 3 تا 4 بار اتفاق میافته ولی به هیچ عنوان از خنکی اون کم نمیشه. لطفا راهنمایی کنید آیا این مورد طبیعی هست یا نه و برا یخودرو در هنگان حرکت ضرر نداره.

پاسخ دهید

سلام کولر پرایدم بعد حدود نیم ساعت سرعت پرتاب بادش به شدت افت میکنه و وقتی لوله شو دیدم توو موتور یه لایه قطور برفک زده بود
علت چیه باتشکر

پاسخ دهید

علیرضا ج

سلام و درود
من یک پراید کاربراتوری دارم که وقتی ماشین و روشن میکنم وحرکت میکنم کولر میگیرم اولش خوب خنک میکنه وبعد دیگه خنک نمیکنه .وقتی که نگاه کردم دیدم روغن و بوی روغن کمپرسور زده بیرون و با فشار پاشیده روی رادیاتور .خواستم بدونم مشکلش چیه .ممنون میشم راهنمایی کنید

پاسخ دهید

سلام
وقتی کولر ماشینو برای سرویس باز کردم داخل رادیاتور اواپراتور مقدار زیادی روغن بود آیا وجود روغن درانجا الزامیست یا خیر ؟
در کدام قسمت باید روغن باشد ومقدار آن چقدر است ونوع روغن چیست؟

پاسخ دهید

امید گلشن

سلام و روز همگی بخیر
من یک بنز قدیمی دارم که روش کولر نداره و میخوام روش کولر نصب کنم ، میشه یک مقدار راهنماییم کنید
1- این که من خودم آدم رست به آچار و واردی هستم ، آیا کار خودم هست نصب کردن کولر رو ماشین
2- مقرون به صرفه ترین راهی که میشه روش کولر نصب کرد چیه ؟
3- چه مقدار هزینه لازم هست برای نصب 0 تا 100 یک کولر برای ماشین
4- آیا کولری وجود داره که بدون نیاز به روشن بودن موتور ( کمپرسور برقی ) کار کنه ؟

پاسخ دهید

  دانیال

  من روی بنز ده چرخ یه سیستم کامل کولر نصب کردم راحته چیزه خاصی نداره فقط باید یه کمپرسور از مارک ساندن بخری با یه کندانسور و فن یه پنل کامل اواپراتور با رسیور و شیر انبساط……..همه اینا رو میتونی یه صورت دسته دوم تو دیوار یا تعمیرگاها پیدا کنی ولی نصبش کاره تو نیست

  پاسخ دهید

شهروز فرخی

سلام
من سمند مدل ۸۹ دارم مشکل کولرش اینه که باید حتما دور موتور رو بالا برد تا کمپرسور کلاچ کنه و کولر شروع به سرد کردن کنه که در این حالت سرمای خیلی خوبی هم داره ولی تا دور موتور پایین میاد مثلا وقتی که با دنده ۵ در حال حرکت باشی و یا ماشین در جا کار کنه کولر قطع میشه لطفا راهنمایی بفرمایید.

پاسخ دهید

فرشید علادی

سلام عالی بود ولی مشکل کولر ماشین من قید نشده بود تو ظهر پنکه میشه توشب سیبری میشه کمپرسور عوض کردم لوله ها اکسپکشن رادیات ها باتوزن شستشو شده ولی هنوز حل نشده یعنی مانوستاتش خراب یاحساس شده؟چه علتی میتونه داشته باشه کمکم کنید لطفا ماشین سراتو ۲۰۱۳

پاسخ دهید

معین معین زاده

سلام به همه اساتید…من پراید دارم مدل ۹۳ ..وقتی کولر میزنم بعد از ده دقیقه ربع ساعت باد معمولی میندازه…تا وقتی که کولر رو خاموش کنم بعد از دو دقیقه روشن کنم که دوباره باد سرد بندازه …گازش فوله مشکلی نداره …به من گفتن مشکل از اسپکشن هست ….ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

پاسخ دهید

علی دریابار

با سلام من یه پراید مدل 79 دارم
دوساله پیش رفتم نشت یابی کرد و گاز زد و یه مدت کار میکرد که ماشین جوش میاورد( که بعدها علت جوش آوردن ماشین از رادیاتور بود )بعد از چند وقت دیدم سرمایی نداره بردم دوباره همه جا رو تست کرد و گاز زد دوباره بعد از 3روز دیدم گرما میده بردن باز این دفعه هم قشنگ تست کرد و آخرش گفت ماله سوپاپه کمپرسوره و از اونجا نشتی میده
میخواستم ببینم اولا قابل تعمیره این سوپاپ و دوما کجای کمپرسور هست با تشکر

پاسخ دهید

مهدی مسلمی

سلام من یه پژو دارم کولرش خوبه ولی دور موتور از 3000که بیشتر میشه کولر دیگه باد داغ میده وبعد میاد رو3000درست میشه وبعد برعکسشم اتفاق میفته یعنی توشهر که دور موتور کمه بازم خاموش روشن میشه یه صدای تیک در قسمت فیوز ها به گوش میرسه آیا مشکلش از کجاس ؟؟؟

پاسخ دهید

مصیب ازاد

سلام ماشین من پژو ۴۰۵ هستش،کولر رو که روشن میکنم وقتی توی گرمای زیاد که باشم مثل ظهر در حالت سکون خنک نمیشه باید ماشین حتما گاز بخوره تا خنک شه بعد که به صورت اتومات قطع میشه وقتی وصل میشه دوباره دیگه یا کلا خنک نمیشه یا با پرگاز کردن و بالا بردن دور موتور تا ۵۰۰۰ دوباره خنک میشه باز دوباره همین چرخه ادامه داده….گاز رو عوض کردم بعلاوه کلید سه کاره….ممنون میشم راهنماییم کنین

پاسخ دهید

  رز م دیده

  کولر ماشین که روشن میکنم یک صدای عجیبی از طرف فن هست یا چیز دیگه نمیدونم میگن از کمپرسور نمیدونم درسته یا نه؟

  پاسخ دهید

محمد شریفی

سلام روز خوش
من ماشینم مگان هستش وقتی کولر روشن میکنم از زیر ماشین رطوبت داخل خارج نمیشود و ماشین دم میکند باید چی کار کنم؟

پاسخ دهید

سعیدوکیل پور

سایتتون عالی
من یه مشکلی دارم لطفا کمکم کنید
پژو۴۰۵ مدل ۸۸ دارم وقتی کولر میگیرم سرمای خوبی داره فقط میخواهم حرکت کنم خیلی باید گاز بدهم وگرنه ماشین کم میاورد دور موتورم خیلی میاد پایین ۵تا ۱۰ ثانیه ماشین به حالت دنده مرده حرکت میکنه بعد عادی میشود شمها وایر عوض کردم اما نشد لطفا کمک کنید

پاسخ دهید

مریم احمدی

با سلام مزدا دوکابین مدل 84 دارم شارژکردم کولر رو اما بادش خوب خنک نمیکنه خواستم بگم اگه کسی بلده راهنمای کنه ممنون میشم

پاسخ دهید

بهرام نصير

بهرام
سلام و درود ماشين من سمند EF7 مدل 97 هست وقتي در مسافت طولاني كولر گرفتم موكت زير پايي سمت شاگرد پر از آب شد مشكل از چيست ؟
با سپاس

پاسخ دهید

سعید امینی

سلام خدمت همگی
ماشینم پراید مدل ۸۴
وقتی کولر میگیرم حس میکنم که نمیتونه ماشینو خنک کنه
یعنی حتی وقتی دستمو جلو درچه میگیرم حتی دماش به صفر نمیرسه
تو سرعت هم که وقتی گاز میدم کمپرسور خاموش میشه
میخوام بدونم دقیق مشکل از گازه یا جاهای دیگه

پاسخ دهید

رضا عزتی

سلام ماشین من پراید مدل ۹۴ هست.گاز کولرمو تازه شارژ کردم اما بعداز پنج دقیقه استفاده از کولر،هوای داخل اتاق رو به گرما میره و از دریچه کولر باد ملایم میاد بررسی کردم متوجه شدم پنج دقیقه اول کمپرسور مرتب روشن و خاموش میشه و باد سرد میزنه اما بعدش کمپرسور یکسره روشن میمونه و خاموش یا اصطلاحأ اتومات نمیکنه ‌حتی اگه ده ساعت هم بگذره خاموش نمیشه.مشکل کار از کجاست؟

پاسخ دهید

مهدی سهرابی

سلاسلام پراید 85دارم وقتی کولر روشن میکنم ودکمهac میزنم کمپرسور کار نمیکنه علت میشه بگید

پاسخ دهید

مرتضی مختاری

با سلام
ماشین ۲۰۷ مدل ۹۶ وقتی هوا تو تابستون خیلی گرم میشه و ماشین تو آفتاب برا یکی دو ساعت میمونه کمپرسور کلاچ نمیکنه و فقط فن هوا داغ میزنه….بعدش که ماشین یک شب تو پارکینگ بمونه دوباره کولر روشن میشه و باد سرد داره…البته اگه ماشین و کولر روشن باشه و هوای بیرون هرچقدرم گرم بشه باز هوا سرد میده…فقط مواردی که تو هوای داغ ماشین تو آفتاب خاموش باشه بعد روشن کردن کولر وارد مدار نمیشه و باد گرم میده…ممنون میشم اگه راهنمایی کنید. نمایندگی هم علت رو نفهید از چیه.

پاسخ دهید

محمود خالویی

سلم من ماشین ازرا 2008 فول شرکتی دارم یک کانالش باد گرم طرف دیگر باد سرد میزنه فشار گاز نرمال هست لوله های داخل خنک هستن ولی سیستم doul کار نمیکنه دمای یک طرف گرم یک طرف سرد با بالا و پایین بردن دما تغییری در سرما و گرما ایجاد نمیشه لطفا راهنمای کنید ممنون خالویی از کرمان

پاسخ دهید

باعرض سلام و خسته نباشید
پژو ۴۰۵ مدل ۹۵ دارم دوروز پیش مراجعه به نمایندگی ایران خودرو کردم جهت تعویض سنسور اکسیژن بالا و استپر و بلبرینگ پلوس
بعد از خروج از نمایندگی متاسفانه یهو کولر ماشین قطع شد و فن خالی کار میکرد و امپر بنزین به قسمت خالی بودن چراغ بنزین روشن و سپس چشمک زن شد در صورتی که باک پر بود
امپر گاهی تا فول و گاهی تا چشمک زدن میرفت کولر هم کار نمیکرد . فردا صبح همچی درست کار میکرد که دوباره امروز کولر قطع و امر بسمت خالی رفت . دکمه A/C که خاموش میکردم امپر بنزین میومد بالا و وسط میموند و اطلاع دقیقی از حجم بنزین نمیداد . بنظرتون مشکل از کجاست به هر باطری سازی و کولر سازی مراجعه کردم یچیزی میگن موندم چکار کنم

پاسخ دهید

سلام و عرض خسته نباشید آیا میشود برای وانت پیکان که در مدل های 93 فن دارد کولر نصب کرد؟

پاسخ دهید

محسن نایینی

سلام.زانتیا دارم تازه گاز کولر شارژ شده ولی چند روزه که چنتا از شلنگ ها باد کرده و کولر باد خنک نداره اگر یه شلنگ باد کرده بود احتمال پوسیدگی بود ولی سه تا شلنگ باهم باد زیر پوسته افتاده ممنون میشم راهنمایی کنيد

پاسخ دهید

علی حیدری

سلام پژو 405دارم کمپرسور کولرم زانتیاییه وقتی درگیر میشه خوب خنک میکنه ولی بعد از یه مدت انگار جام میکنه کلاج عمل میکنه ولی نمیچرخه دود میکنه کلاجم نو کردم از وقتی درگیر میشه تا قطع نکنه خوب کار میکنه یخچال میکنه قطع که کرد مگنت کلاجو میچسبونه ولی کمپرسور نمیچرخه ممننون میشم راهنمایی کنید

پاسخ دهید

علی حیدری

سلام پژو 405 دارم کمپرسور کولرم وقتی کلاج درگیر بشه تا وقتی قطع نشه خوب کار میکنه ولی وقتی کلاج آزاد شد بخواد دوباره درگیر بشه بوبین کلاج رو میچسبونه ولی کمپرسور انگار جام باشه نمیچرخه کلاج بر اثر اصطکاک دود میکنه بعد از یه مدت میزنی درگیر میشه ولی بعد از یه مدت تا قطع بشه بخواد وصل بشه دوباره همون مشکل رو داره ممنون میشم راهنماییم کنید

پاسخ دهید

hossein nouraddini

سلام عذر خواهی میکنم اگر امکان دارد راهنمایی بفرمایید
ماشین پژو 405 دارم کولر ماشین را روشن میکنم بعد از مدتی رله که جلو پا سمت راننده هست تیک تیک صدا میدهد و کولر ماشین باد گرم میزند و وقتی که کولر را خاموش میکنم و دورباره روشن میکنم درست میشود ولی متاسفانه بعد از چند دقیقه از مدار خارج میشود و.دوباره باد گرم میزند اگر صبر کنم بعد از مدتی اتومات باد سرد میزند و دوباره باد گرم اگر امکان دارد راهنمایی بفرمایید متشکرم(کولر هم گاز شده ولی مشکل حل نشده )

پاسخ دهید

محمد آقایی میبدی

سلام. خودرو 405 مدل ٨٧دارم از همان ابتدا که خریدم کولر آن گاهی اوقات یعنی چند روز یک دفعه مدتی برق آن قطع میشد و دوباره کار می افتاد حدود چهار سال بود که اصلا برق آن قطع نشده بود وخیلی خوب کار می کرد حدود یک ماه پیش تاکنون این مشکل با شدت زیاد تکرار شده است در حدی که هر ده یا پانزده دفعه ای که ماشین روشن میکنم یک بار کولر روشن می‌شود لطفا راهنمایی ام کنید عیب از کجاست به تعمیر گاه هم مراجعه کرده ام اظهار داشته اند باید دوسه روز ماشین اینجا بگذار ی تا عیبش راپیدا کنیم با تشکر آقایی

پاسخ دهید

سلام وخسته نباشید ایا شیر اسپکشن قابل تنظیم هست

پاسخ دهید

سلام کولر ماشین من فق دور تند کار میکنه و دور ۱و۲و۳ کار نمیکنه میشه راهنمایی کنید لطفا!؟

پاسخ دهید

حمیدجعفری

سلام ممنون از سایت خوبتون
کولر ماشین من 206 الان نزدیک دوماهه که وقتی دور موتور بالا پایین میشه میره روفن دیگه خنک نمیکنه گاهی موقع ها خودش درست میشه بعد 10ثانیه تقریبأ ولی گاهی اوقات حتمأ باید کلید A/C رو خاموش روشن کنم تا خنک بشه

پاسخ دهید

سانتافه ۲۰۱۴ دارم
کولر ردیف سوم همیشه سرده ولی کولر جلو بهضی مواقع اصلن خنک نمیکنه
این اتفاق بیشتر زمان هایی میفته که موتور درجا کار میکنه
البته بعضی مواقع در دور موتور بالای ۲۰۰۰ هم این اتفاق میفته
بازم تاکید میکنم کولر عقب همیشه سرده سرده
خواهشمندم بفرمایید ایراد از چیه

پاسخ دهید

عروجلو

سلام و خسته نباشید ممنون میشم راهنمایی کنید بنده ساینا مدل 95 دارم وقتی کولر روشن میکنم یه چند دقیقه که کار میکنه وقتی گاز میدی صدایی مثل موتور گازی میده وقتی خلاص هست صدای عادی سرما و دمندگی هم خوبه فقط صداش اذیت میکنه انگار یه پروانه ای زیر داشبورد هست که یه چیزی به پروانه ها گیر میکنه البته بعد از مثلا بیست دقیقه کارکرد

پاسخ دهید

حمید رضا

باسلام بنده یه ماشین روآ مدل 87دارم از روزی که این ماشین رو گرفتم کولرش عالی بود ولی از پارسال هرموقع کولر رو روشن میکنم بادسرد خوبی میده ولی بعد اینکه مثلاً 10دقیقه کار میکنه یهو بادش گرم میشه و کمپرسور کار نمیکنه داخل اتاق ماشین هم هواش دم میکنه بردم به تعمیرکار نشون دادم گفت ایراد از ترموستات کولر هستش بعد گفت جنس قطعات الان خوب نیست خلاصه یه مقدار چسب زد دور اون ترموستات خوب شد ولی از اونجا که بیرون اومدم دیدم کمپرسور دیرتر خاموش خاموش میکنه و بازم وقتی کمپرسور از کار میفتاد همونجوری داخل ماشین دم میکنه و باد گرم میده تا دوباره کمپرسور روشن بشه، تورو خدا بگین ایراد از کجاس،؟؟؟ اگه ایراد از ترموستات کولره چه مارکی بخرم، ممنونم

پاسخ دهید

حسین کرم زاده

با سلام
من اپتیما 2015 وارداتی سفارش امریکا دارم و ساکن اهواز هستم در تابستان وقتی دما از 40 درجه رد می شه وقتی ماشین در جا کار می کنه کولر اصلا خنک نمی کنه و پس از مدتی گاز کولر کم می شه پیش هر تعمیر کاری که بردم میگه کمپرسور باید تعویض بشه

پاسخ دهید

مسعود امیری

با سلام دوستان عزیز.من روا 85 دارم کولرم بلبلرینگ و کلاج رو عوض کردم گاز زدم زمانی که هوا کمی خنکه خوبه ولی در گرمای شدید سرمایش کولر خیلی کم میشه.مشکل اصلی کولرم اینه که داخل شهر نسبتا خوبه اما سرعت ماشین بره رو 100 کمپرسور قطع میشه و تا سرعت و دور موتور پایین نیاد کمپرسور روشن نمیشه یعنی تو جاده بیرون شهر بازده کولر افتضاح میشه اگر از دوستان کسی میتونه راهنمایی کنه ممنون میشم مشکل ایا از کامپیوتره که دستور خاموشی میده یا چیز دیگه؟

پاسخ دهید

سام پناهی

سلام

ممنونم بابت سایت خوبتون
کولر ماشین بنز سی کلاس ٢٢٠
کلی هزینه کردم ولی هنوز مشکل حل نشده
کمپروسور را عوض کردم و سنسور فشار گاز که زیر رادیاتور کلر نسب میشه عوض کردم ولی سیستم درست جواب نمی‌دهد هوا سرد نمیشه
ممنونم اگر کسی بتونه کمکم کند
باسپاس فراوان سام

پاسخ دهید

سلام ، ماشینم ۴۰۵مدل ۸۴ هست درحالت عادی بسیار عالی کار میکنه و به محضی که کولر روشن می کنم کله می کنه پیش کولر ساز بردم و گفت مشکلی نداره ، میتونه از چی باشه؟

پاسخ دهید

امین اقا

سلام ماشینم ۴۰۵ مدل ۸۴
کولر هی خاموش میشه و باید زیر داشبورت سمت راننده رو ضربه بزنی تا روشن بشه باید چیکار کنم کدوم قطعه اش خرابه که عوضس کنم

پاسخ دهید

فرشاد ۰۴۲۳

سلام من پراید ۱۴۱مدل ۸۵دارم من ۶۰۰هزار خرج کولر ماشینم کردم ولی هنوز سرد نمیکنه اوایل سرد میکرد یعنی بد نبود ولی الان روشنش میکنی یه خورده بندرت حس میکنی کولر روشنه و بادش هم شدت نداره در کل نه سردیش شدت داره ن بادش خدایش خیلی اذیتم و در ضمن وقتی که کولر رو روشن میکنم لامپ چکش رو شن میشه و ماشین تقریبا گاز نمیخوره و باید بزنی بغل ودماشیندرو خاموش کنی و دوباره روشن کنی تا چکش خاموش بشه و درست حرکت کنه و باس کولر رو هم خاموش کنی ممنون میشم بهم جواب بدی خیلی هزینه کردم و اذیتم

پاسخ دهید

مهدی رفیعی

درود دوستان.
ماشین من پیکاپ فوتون دیزل هست.
چند روز پیش تا کولر روشن کردم گازش یهو رفت و دیگه رو موتور نرفت.رفتم گاز زدم یه روز بعدش از شلنگ خروجی اب کولر روغن ریخت و گازشم کامل رفته بود و بوی گاز داخل اتاق میومد.رفتم جای دیگه داشبورد رو باز کرد اپراتور کولر رو عوض کرد و مجدد گاز زد.الان بوی گاز تو اتاق نمیاد و خنکی بادشم فعلا خوبه ولی از شلنگ خروجی اب کولر به همراه ریزش اب احساس میکنم یکم چربی داره.کسی اطلاعاتی از این موضوع و این ماشین داره؟ سپاسگذارم

پاسخ دهید

فرزاد یاقوتی

سلام
خودرو ۴۰۵ مدل ۸۳ دارم
تو اتوبان فن های ماشین ازکار افتاد و کولر هم گرفته بودم و شروع کرد به باد داغ زدن از کولر و صدای فسسس داخل اتاق زمانی که کولر روشنه. فن رو درست کردم اما کولر رو که روشن میکنم همچنان صدای فسسس میده و بادش خنک نمیشه.

پاسخ دهید

رضا مصلی

سلام
بنده خودرو ال 90 ایران خودرو مدل ،95دارم
تا حالا دوبار کولر خراب شده و کمپرسور عوض کردم نمیدونم چکار کنم ، با این گرونی موندم چکار کنم ، ایراد کار کجاست ، ممنونم اگه راهنمایی بفرمایید .

پاسخ دهید

سلام کولر پراید گاز نداشت بردم گاز زدن درست شد ولی وقتی کولر روشن میکنم امپر اب ماشین میره بالا ماشین جوش نمیاره ولی امپر اب بالا میره علت چیه

پاسخ دهید

مصطفی یونسی

با سلام ۲۰۶ مدل ۸۳ دارم کمپرسور کاملا سالم بود مراعات ماشین هم میکنم کمپرسور نیاز به شارژ داشت که شارژش کردم به قل استاد کار گفت ربعی گاز کم داشت الان هم خیلی خنکه منتهی تقریبا چند وقت بعد از شارژ صدای تق تق تو کمپرسور افتاد که پیش دوتا استاد کار رفتم هر دو گفتن سوپاپه که مشکلی نیست الان هم خنکی کم نشده ولی چکار کنم صدا بره ناگفته نماند صدا بعضی وقتا میاد اگر سوپاپ مشکل داشته باشه چرا قابل حل نیست ایا با تعویض استوک قطعات حل میشه؟؟؟؟

پاسخ دهید

حامد تمیمی

با سلام من وقتی کولر 405 رو روشن میکنم بعد از چند دقیقه که کمپرسور آف کرد حدود 10 دقیقه طول میکشه تا دوباره روشن شه مشکل از چی میتونه باشه در ضمن سرمای کولر هم خوب است.

پاسخ دهید

سلام ۲۰۶ مدل ۸۷ هست کولر که میزنم باد گرم یکی گفت که مشکل از مگنت کمپرسور هست راهنمایی کنید اگر از مگنت باشه تعمیر میشه یا باید تعویض کرد ممنون

پاسخ دهید

امید برخورداری

با سلام و احترام
ممنون از شما بابت وبسایت خوبه شما.
آیا کمپرسورهای 12ولت هم داره که قابل نصب بر روی خودرو باشه؟! همانند سیستم تهویه (سیستم خنک کننده) خودروهای برقی ، آمبولانس ها و یا خودروهای کاروانی . ممنون میشم اگه پاسخ منو بدین.

پاسخ دهید

حسینی

سلام از مائوستات پراید میتونم بجای قطع کن قرمز رنگ در دوو اسپرو استفاده کنم

پاسخ دهید

حمیدرضاموسی

با سلام وخسته نباشیدخواستم بدونم آیا دیودروکمپرسورکولر پرایدبدون تخلیه گاز تعویض میشودیانه؟ممتونم راهنمایی کنیدبانشکر

پاسخ دهید

حامد منجزی

سلام ببخشید من از موقعی که شیر انبساط کولر ماشینمو بخاطر سوت زدن وحشتناکش تعویض کردم خنکی کولر کمتر شده خاستم بدونم این مشکل واقعا میتونه از این قطعه باشه چون چند بار هم گازش رو چک کردم مشکلی نداشت؟؟؟ممنون

پاسخ دهید

سلام من ماشینم روا سال هست شیلنک تخله کولر زیرماشینم نیست مایشن هنگام کولر روشن پر اب میشه اب رادیاتم کم نمشه چیکار کنم

پاسخ دهید

مرتضی رحمانی

سلام .پراید موقع روشن شدن کولر اول خوب خنک بعداز یه مدت با راه افتادن خودرو باد گرم میده در ضمن گاهی تا یه ساعت خنک بعد گرم میشه کمپرسور هم یکسره روشن .ممنون از لطفتون

پاسخ دهید

محمدرضا عطازاده

سلام،ماشین من سورن هست سیستم مولتی پلکس،سه ساله خریدم ازکولر نمیتونم استفاده کنم،بردم گاز کولر رو شارژ کنم گفتن دکمه A/Cرو بزنید تا کمپرسور عمل کند گاز رو بکشد،منم زدم کمپرسور عمل نکرد،کلا برق کمپرسور قطع شده،نگا کردیم سیم ها سالمه،با برق مستقیم کمپرسور عمل میکنه،رله ها سالمه،
حتی سوکت رسیور رو درآوردیم مستقیم کنیم اینم نشد،حالا موندم چیکار کنم،نماینده برم هزینه اش بیشتر میشه،چندتا باطریساز محله مون رفتم سردرنمیارن
باد زدیم داخل کولر بجای گاز بازم چیزی ندیدیم
کارشناسان محترم لطفا راهنمایی کنین،خیلی ممنون

پاسخ دهید

علی غنی زاده امیری

سلام کلید کولر روشن میشه ولی کمپرسور کولر فعال نمیشه. .سوال اینکه ممکنه کلید خراب بشه و اتصال برق را برقرار نکنه..رله و فیوزها را هم کنترل کردیم سالم‌هستند.

پاسخ دهید

سلام..من کاپرا مدل 89 دارم..وقتی سوییچ ماشین رو باز میکنم قبل از روشن کردن ماشین فن کندانسور یکسره کار میکنه…نمیدونم این موضوع طبیعیه یا یه مشکلی هست ؟ میشه راهنمایی کنید..ممنون

پاسخ دهید

نورحشن آخرتی

خودروتیبای بنده ازصفرکه خریدم مشکل کولردارد.یعنی اینکه چندبارهم گازآنراچک کرده وبه نمایندگی هن برده ام بیفایده است.هواداخل کابین میایدولوله های گازکولریرمادارندولی هوای سردداخل کابین نمیایدمخصوصادرموقع سرعت،دیگه هوای وازدشده خیلی کم وبیجون است.خواهشا کمکم کنیدوبگیدچکاربایدکرد.

پاسخ دهید

محمد داوودی فر

سلام دریچه های سمت راننده ماشین پژو 206 خنک میکنه ولی سمت شاگرد نه …مشکلشو برام توضیح میدین

پاسخ دهید

فریدسعیداوی

ماشین من سمند SE مدل ۹۲
فیوز موتور کولر سالم هر ۳ رله فن های. سالم بویین و کلاچ جدید تعویض شده چراغ کلید AC روشن نمیشود و موتور کولر فرمان استارت نمیگیرد

پاسخ دهید

صادق اسدی

سلام
دوست عزیز علت قطع شدن برق کمپرسور که فکر کنم منظور شما بوبین یا سیم پیچ هستش ولی با برق مستفیم کار میکنه ولی تو حالت عادی غیر فعاله دلیلش اینه که سیم پیچ بوبین شورتی شده مقدار اهم کم شده و جریان زیادی میکشه برای همین زمانی که جریان بیش از حد مجاز باشه bsi فرمان میده برق از مدار قطع میشه ولی احتمال داره شما bsi رو پروگرم کنید .فعال بشه ولی بعد از مدتی مجدد برق قطع خواهد شد. و تنها گزینه شما تویض بوبین کلاچ هستش و موردی بعد هم میتونه از کلید تهویه و مسیر سیم کشی باشه به غیر از این دو حالت خارج نیست.
در ضمن قبل از تعویض بوبین کولر مقدار اهمش رو بگیر باید بین 3 تا 5 اهم باشه در غیر اینصورت تعویض بشه.موفق باشید
متاسفانه بعضی از تعمیرکارا سواد الکترونیکی ندارند و باعث خسارت زیادی به مشتریان میشوند.

پاسخ دهید

بهزاد شیرزاد

من ماشینم پراید 131 مدل sl وقتی کلید a/c را روشن میکنم و دما را میخوام تنظیم کنم رو شماره 2 ویا 3 کلید a/c خاموش میشود و باد گرم میزند

پاسخ دهید

سلام خسته نباشید ،ار دی مدل ۸۱،فن ماشین کار نمیکند و موتور داغ میکنه برای تعمیر پیش میکانیک ببرم یا باطری ساز هزینه تعمیر چقدر هست ممنون میشم اگر جواب بدهید.

پاسخ دهید

امید ترکی

سلام خسه نباشید من یه 206 مدل 82 دارم وقتی کولرو روشن میکنم باد از دریچه های روبرو نمیاد و از زیر شیشه میاد …بخاریشم روشن میکنم همین وضعه میشه راهنمایی کنید ممنون

پاسخ دهید

مهدی قاطع

با سلام .من کلید 123 ماشین خودم رو عوض کردم و اوستا کار گفت که با دست کولر ماشین روی تمام حالات قرار میگیرد اما کلید تعبیر وضعیت خراب شده و باید آن را عوض کنی و وقتی کلید رو خریدم کولر ماشین روی وضعیت متوسط و تند قرار می ولی روی وضعیت کند ف قرار نمیگیرد
خواستم بپرسم مشکل کار کجاست . البته استاد رویه جلو را باز نکرد و کلید رو مستقیماً درجا نصب کرد . آیا این یکی از دلایل میتوان باشد؟

پاسخ دهید

طباطبایی

سلام,ماشینم پژو ۴۰۵گاز کارخونه هست,وقتی اب گرم میشه چراغ cngشروع به چشمک زدن میکنه و از روی گاز خارج میشه علتش چیه؟

پاسخ دهید

سالم یوسفی

ممنون از راهنمای خوب وعالی معلومات خوبی برای من بوده

پاسخ دهید

مظفر نیکنام

با عرض سلام و سپاس فراوان از مطالب بسیار خوب و مفیدتان در خصوص کولر خودرو .
لطفا اگه امکان داره راهنمایی بفرمائید که از کجا بفهمیم اواپراتور(دمنده) کولر پراید صبا سالم یا معیوب هست. منظورم اینه که آیا روشی برای تست کردن این قطعه وجود داره که خودمون بتونیم انجامش بدیم یا خیر؟با سپاس 31-5-99

پاسخ دهید

حسن ایراندوست

علت برفک زدگی لوله های گاز پخش کن اواپراطور

پاسخ دهید

داریوش

با سلام و وقت بخیر . علت نشتی آب قسمت شاگرد زیر داشبورد به هنگام روشن کردن کولر چی هست ؟ لطفا راهنمایی کنید . سپاسگزارم .

پاسخ دهید

فرشادم

کولرخودرو من در هنگامی که کار میکنه بسیار خنک و عالیه منتها اخیراً در دور کم مثلا پشت ترافیک کولر خاموش میشه البته فعال و چراغش روشنه منتها خنک نمیکنه و این طور مواقع پدال گاز را فشار میدم دور موتور از ۳ بالاتر که میره یه صدای تیک میاد و شروع میکنه خنک کردن وقتی در حال حرکت است این اتفاق نمی‌افتد اما در حال توقف باید با گاز ماشین دور موتور بالا کولر فعال بشه علتش چیه

پاسخ دهید

سلام وقت بخیر یک مجموعه کامل از قطعات بالا میخواستم در صورت امکان قیمت بفرمایید

پاسخ دهید

.صاحبی

۴۰۵ دارم که هنگام روشن کردن کولر بعد از چند دقیقه کار کردن باد گرم میده دور گاز ماشین که میبرم بالا دوباره شروع به کار کردن میکنه مشکل کجاست

پاسخ دهید

سلام خسته نباشید
ماشین من پراید هستش وقتی کولر می گیرم همه چیز اوکیه تنها مشکل اینه که وقتی دور موتور بین دو و نیم تا سه و نیم (تقریبا) می رسه یه صدای لرزش از زیر داشبورد سمت شاگرد میاد و با تغیر دور موتور صدا هیچ تغیری نمی کنه به نظر شما مشکل از چیه
ممنون

پاسخ دهید

ایمان

سلام.وقت بخیر.بنده پراید انژکتور مدل ۸۸ دارم.مشکلی که دارم اینه که در حالت عادی آمپر آب روی خط یک میاد، ولی وقتی کولر میگیرم آمپر از خط وسط هم رد میشه و بالا میمونه. گفتن مشکل فشنگی آبه. فشنگی ، سنسور دو فیش آب، ترموستات و رادیاتور رو هم عوض کردن ولی بازم هم مشکل حل نشد. واشر سرسیلندر هم مکانیک چک کرد گفتن سالمه. ماشین آب هم کم نمیکنه و دور تند و کند فن ها هم کار میکنه و گاز کولر هم شارژ شده.کابل تقویت اتصال بدنه هم برام وصل کردن. به نظرتون مشکل از کجا میتونه باشه؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

پاسخ دهید

سلام
یه پراید 95 دارم
کولر قطع و وصل میشه. در حین حرکت باد سرد و خوبی داره اما بعد از مثلا ده دقیقه باد گرم میزنه دوباره بعد نیم ساعت رانندگی خوب میشه. یعنی بدون هیچ دلیلی این کار و میکنه. در طول مسیر یکساعته یک ربع باد یخ میزنه یک ربع بادش گرمه یعنی داغه
البته این تایمی که میگم خیلی متغییر هست . شاید یه روزم کلا نشه. شایدم مدت روشن بودن یا خاموش بودن کم و زیاد شه
ترموستات رو عوض کردم. رله سه تایی رو عوض کردم .
هر جا هم بردم یه حرف الکی زده . میشه راهنمایی کنید لطفا (سه ساله ماشین رو خریدم همینطوریه هر سال هم)

پاسخ دهید

با سلام
خودرو ٢٠٦ تيپ ٥
چند وقته كولر سرد نميكرد و گرم بود بردم گاز شارژ كردن درست شد يك روز بعد باد سرد اُفت كرد و گرم شد دوباره بردم گاز رو تست كردن فول بود اما همچنان گرم

پاسخ دهید

مجتبی عبدالهی

سلام من توسان ۲۰۱۷دارم خیلی خرج کولر کردم تا اینکه پارسال یه کمپرسور نو خریدم ولی باز کولر چنگی به دل نمیزنه زیاد اف می کنه امروزم که کلا از کار افتاد ..متاسفانه توشهر ما برق کاریا کولر سازی که ایرادشو بفهمه نیست اگه ممکنه راهنمایی بفرمایید ممنون میشم

پاسخ دهید

  نسیم اسلام پور

  سلام دوست عزیز
  در حال حاضر کاراباما در استان های
  تهران، البرز، گیلان و اصفهان نمایندگی فعال داره
  اگر در هر کدام از این شهرها هستید ما در خدمتتون هستیم.
  موفق باشید

  پاسخ دهید

مجتبی عبداللهی

سلام من توسان ۲۰۱۷دارم خیلی خرج کولر کردم تا اینکه پارسال یه کمپرسور نو خریدم ولی باز کولر چنگی به دل نمیزنه زیاد اف می کنه امروزم که کلا از کار افتاد ..متاسفانه توشهر ما برق کاریا کولر سازی که ایرادشو بفهمه نیست اگه ممکنه راهنمایی بفرمایید ممنون میشم

پاسخ دهید

هادی عابدی

با عرض سلام و خسته نباشید ، ، استاد ماشین سمند ملی موتور داریم وقتی کولرو روشن میکنیم کمپرسور وفن روشن میشه ولی بعد سی ثانیه کمپرسور خاموش میشه ولی فن ها روشن

پاسخ دهید

جواداصغری

باسلام، دوسال قبل رفتم کاربراتور پراید 81 رو که دارم رو برا بنزین درست کنم که به یه دلیلی که یادم نیست کولر ماشینمو از یه سه راهی که زیر کاربراتور هست، قطع کرد و گفت اگه خواستی وصل کنی همین سه راهی رو وصل کن، آیا میتونید بگید باید چکارکنم؟ یه قطعه میخاست که دیر وقت بود و فقط باید از همونجا قطع میشد که راه بیوفته، ممنونم

پاسخ دهید

غنی حزابی زاده
فاطمي نژاد

با عرض سلام
ماشين بنده 206 sd tu5 مدل 89 هستش ؛ كمپرسور به يكباره از كار افتاد كه پس از بررسي مشخص شد كه برنامه آن پريده كه مجددا لود شد اما پس از چند روز دوباره كولر از كار افتاد كه برسي كردم ديدم كلاج كمپرسور وصل نمي شه لطفا راهنمايي بفرماييد.

پاسخ دهید

ممنون خوب بود

پاسخ دهید

  نسیم اسلام پور

  سلام علی عزیز
  خیلی خوشحالیم که براتون مفید بوده
  ما همیشه آماده خدمت رسانی هستیم

  پاسخ دهید

مرتضی رستم

سلام و عرض ادب خدمت شما
پراید صبا مدل ۸۷ مشکلی پارسال برام پیش اومد که کولر وقتی میگیرم کلاج کمپرسور عمل نمیکنه ولی وقتی که همزمان میام به یکی از رله های سه تایی برق مثبت میدم کلاج وارد عمل میشهو کولر هم خنک می‌کنه. و یه محض اینکه برق اون رله رو قطع میکنم باز کلاج خارج میشه و کولر باد گرم میده . رله هارو جا به جا کردم حتی با رله فن رادیاتور هم عوض کردم فرقی نکرد. با مولتی متر تست کردم رله سالمه.

پاسخ دهید

محمدرضای

سلام ماشینم ریو هست در حرکت بودم تسمه کولرم پاره شده الان کولر کار نمی کنه میخواستم بینم چی باید ازش عوز گنن

پاسخ دهید

علی چناری

سلام
پراید مدل ۸۳ انزکتور دارم
تا دکمه ac رو میزنم کمپرسور صدای وزززززززز بلند میده و تو سرعتم قط نمیشه
دلیلش چیه؟؟

پاسخ دهید

غلام رضا حاجی

سلام.ام وی ام ۱۱۰مدل۴سیلندر وقتی کمپرسور درگیر میشه صدای ناله یاهمون زوزه دائمی داره.همه چی هم اوکیه.میشه دلیلش رو بگین.ممنون از توجهتون

پاسخ دهید

محمدرضا قرغی

سلام.سورن موتور پژو دارم.وقتی کولر رو روشن میکنم تا حدود نیم ساعت یکم بیشتر خنکیه بسیار عالی دارد و بعدش یواش یواش از سرماش بشدت کاسته میشه.دمای اب ماشین پایینه و سیستم فن قشنگ کار میکند.رادیاتور کولر و رادیاتور آب شسته شدن.لطفا راهنمایی کنید.ممنون

پاسخ دهید

پشت سویچ AC وتنظیم دمای کولر اپتیما 2012 یک عدد کیت الکترونیک هست که تمام کارهای کولر و بخاری از اون رد میشه کولر ماشینم کار نمیکنه چند جا بردم گفتند که اون کیت مشکل بهم زده وشاید یه قطعه از اون خازن و مدارها و…..شاید خراب شده آیا جایی را میشناسید که اون کیت هارو تعمیر کنه یعنی واقعا وارد باشه و بتونه عیب اون کیت را بگیره ؟؟؟؟ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

پاسخ دهید

علی ابراهیمی کیا

سلام من پراید مدل 84 دارم بعد کمپرسوری که روش هست مارک ساندن سوخته خواستم بدونک ایا میشه کمپرسور مارک داک بجاش نصب کرد یا نه؟؟؟ اگر راهنمایم کنید ممنون میشم

پاسخ دهید

رضا سالاری

سلام کومپروسور استوک ۵۰۷ برا بنز ده تن کار میکنه ببندم بعد یه دونه شو لازم دارم از کجا تهیه اش کنم ممنون

پاسخ دهید

جواد سلیم نزاد

باسلام ماشینم سمند تو سرعت بالا کولر روشن میکنم از دریچه وسط ی مایع اسپره میکنه گاز کولر روهم تازه پر کرده بودم الان خیلی کم گاز داره ممنون میشم راهنمایم کنید باتشکر

پاسخ دهید

حسن معتمدی

سلام لوله وردی کولر کاپرا دوکابین مدل نود میخواستم اونکه شعر ورودی دارد ممنونم

پاسخ دهید