استخدام تعمیرکار لوازم خانگی

ریست و تعویض فیلتر یخچال |روشن شدن فیلتر یخچال |رفع ارور فیلتر یخچال

ریست کردن فیلتر یخچال

هر یخچالی که دارای آب سردکن است و به شیر آب وصل شده، یک فیلتر مخصوص تصفیه آب دارد. اگر آن را به موقع تعویض نکنید آبی که از فیلتر خارج می‌شود، مانند روز اول پاکیزه نخواهد بود و خیلی از مواقع آب طعم دار خواهد بود. پس هنگامی که چراغ فیلتر تصفیه آب روشن شد، تعویض فیلتر یخچال را حتما انجام دهید. انتخاب فیلتر خوب و مناسب یخچالتان و همچنین تعویض آن بهتر است توسط تعمیرکار حرفه‌ای یخچال انجام شود. در این زمینه پیشنهاد می‌کنیم با تماس با کاراباما و یا ثبت درخواست تعویض فیلتر یخچال به صورت آنلاین از متخصصین یخچال و ساید بای ساید کاراباما کمک بگیرید.

بعد از اینکه فیلتر نو جایگزین فیلتر قدیمی شد، چراغ فیلتر همچنان روشن و یا قرمز خواهد بود. بنابراین چراغ فیلتر باید ریست شود تا به حالت اول بازگردد. در این مطلب قصد داریم نحوه تعویض و ریست فیلتر یخچال ساید سامسونگ، ال جی، اسنوا، دوو، جنرال الکتریک، بوش، بکو، ویرپول، آمانا، مای تگ و فریجیدر را ارائه کنیم. بنابراین به کمک این مطلب می توانید تعویض فیلتر یخچال تان و ریست فیلتر یخچال را بیاموزید.

اگر جهت برطرف کردن مشکل یخچال خود به کمک تعمیرکار نیاز دارید، همین حالا درخواست تعمیرات خود را به صورت آنلاین ثبت کنید تا متخصصان حرفه ای و با تجربه کاراباما در سریعترین زمان ممکن، جهت هماهنگی با شما تماس حاصل فرمایند.

متخصصان باتجربه متخصصان باتجربه
گارانتی خدمات گارانتی خدمات
سرعت در ارائه خدمات سرعت در ارائه خدمات
هزینه های منصفانه هزینه های منصفانه
تعمیرکار یخچال سامسونگ

توجه: به طور معمول هر 6 ماه یکبار باید فیلتر تصفیه آب یخچال تعویض گردد، اما بسته به آب منطقه‌ای که در آن زندگی می‌کنید و میزان استفاده‌تان از آب تصفیه شده یخچال، این مدت می‌تواند بیشتر یا کمتر باشد. اگر زودتر از 6 ماه، آب خروجی یخچال قطع و یا فشار آن به شدت کم شد، باید برای تعویض فیلتر یخچال اقدام کنید. برخی مناطق دارای آب سخت هستند، بنابراین رسوب زیاد آنها عمر فیلتر تصفیه آب یخچال را کم می‌کند.

زمان تعویض و ریست فیلتر یخچال سامسونگ

چراغ فیلتر یخچال سامسونگ

زمانی که فیلتر تصفیه آب یخچال سامسونگ تازه نصب می‌شود، چراغ فیلتر یخچال بسته به مدل آن، ممکن است زرد، سبز و یا آبی رنگ باشد.
پس از استفاده از حدود 1000 لیتر آب (حدود 5 ماه)، رنگ چراغ فیلتر به بنفش، صورتی و یا نارنجی تغییر می‌کند.
در نهایت پس از استفاده از حدود 1100 لیتر آب (حدود 6 ماه)، رنگ چراغ فیلتر یخچال سامسونگ قرمز می‌شود.
با قرمز شدن چراغ فیلتر یخچال سامسونگ، باید اقدام به تعویض فیلتر یخچال نمایید، پس از نصب فیلتر جدید باید فیلتر یخچال ریست شود.

تعویض فیلتر یخچال سامسونگ

برای تعویض فیلتر یخچال ساید سامسونگ، در مدل هایی که فیلتر استوانه ای در انتهای یخچال به صورت عمودی در بالا و یا افقی در پایین قرار گرفته است، ابتدا جریان آب به یخچال را از فلکه یا شیری که تعبیه شده است قطع نمایید. سپس می توانید برای اینکه فضای عمل داشته باشید، طبقات بالایی یخچال و نزدیک به فیلتر را بیرون بکشید. اکنون برای تعویض فیلتر لازم است فیلتر را به صورت خلاف ساعتگرد بچرخانید و کمی به سمت پایین بکشید. به راحتی فیلتر از جای خود خارج می شود. در صورتی که با کمی مقاومت مواجه شید احتمالا بدلیل فشار آبیست که بر روی فیلتر قرار گرفته است.

با تخلیه مقداری آب از آبسردکن یخچال این فشار از بین می رود. حال فیلتر جدید را به صورت مشابه، با چرخاندن در جهت ساعتگرد و کمی فشار به سمت بالا در جای فیلتر قرار دهید. اکنون جریان آب را مجددا برقرار کنید و مقداری آب از آبسردکن خالی کنید تا حباب های هوا خارج شوند. توجه کنید که فلشی که بر روی فیلتر قرار گرفته و یا عبارت LOCK، باید مطابق با نشانه ای که بر روی یخچال و جای فیلتر حک شده مطابق باشد.

در مدل های دیگر ساید بای سایدهای سامسونگ تعویض فیلتر کاری مشابه و ساده است که باید تنها محل آن را پیدا کنید. می توانید برای اینکار از دفترچه های راهنمای یخچال سامسونگ کمک بگیرید. مثلا در برخی مدل های دیگر فیلتر در پایین بخش فریزر قرار دارد. در این مدل ها باید درب فریزر را باز کند و از پایین گوشه سمت چپ به فیلتر دسترسی خواهید داشت.

ریست کردن فیلتر یخچال سامسونگ

نحوه ريست كردن فيلتر سايد سامسونگ در مدل‌های مختلف متفاوت است که در ادامه همه مدل‌ها را بررسی می‌کنیم.

ريست كردن فيلتر يخچال سامسونگ مدل 2: دکمه Ice/Water را 3 ثانیه نگه دارید.

ریست فیلتر یخچال سامسونگ

ريست كردن فيلتر يخچال سامسونگ مدل 1: دکمه Alarm را 3 ثانیه نگه دارید.

ریست فیلتر یخچال سامسونگ

ريست كردن فيلتر يخچال سامسونگ مدل 4: دکمه‌های Ice Type و Child Lock را همزمان حدود 3 ثانیه نگه دارید.

ریست فیلتر سایدبای ساید سامسونگ

ريست كردن فيلتر يخچال سامسونگ مدل 3: دکمه Ice Type/Water را 3 ثانیه نگه دارید.

ریست چراغ فیلتر یخچال سامسونگ

مدل 6:  دکمه Energy Saver را 3 ثانیه نگه دارید.

ریست فیلتر ساید بای ساید سامسونگ

مدل 5: دکمه Crushed Ice را 3 ثانیه نگه دارید.

ریست فیلتر ساید بای ساید سامسونگ

مدل 7: دکمه Water را 3 ثانیه نگه دارید.

اگر ریست را درست انجام داده باشید، چراغ علامت فیلتر یخچال سامسونگ باید سبز، آبی یا زرد شود.

تعویض فیلتر یخچال ال جی

1- ابتدا جریان آب را قطع کنید.

2- محل قرار گیری فیلتر یخچال در دستگاه را پیدا کنید. می توانید از دفترچه راهنمای یخچال ال جی خود کمک بگیرید.

3- در برخی مدل ها این مکان در زیر سقف یخچال قرار دارد. پوشش محافظ را به سمت پایین باز کنید.

4- فیلتر را پایین بیاورید و بدون چرخش به سمت بیرون بکشید. برای نصب فیلتر جدید، مجددا بدون چرخش فیلتر را تنها به داخل فشار دهید. اکنون فیلتر را بالا ببرید و جریان آب را برقرار کنید.

5- در صورتی که هیچگونه نشتی نمی بینید، پوشش محافظ را ببندید و از آبسردکن استفاده کنید.

6- در برخی مدل های ساید ال جی، فیلر در پشت طبقه اول در داخل درب یخچال قرار دارد. طبقه را بردارید.

7- کمی فیلتر را به بیرون هل دهید و سپس برای تعویض آن فیلتر یخچال را به صورت پادساعتگرد بچرخانید. سپس فیلتر جدید را در سری قرار دهید و ساعتگرد بچرخانید. مجددا فیلتر را به داخل درب بکشید و طبقه را در جای خود قرار دهید.

ریست کردن فیلتر یخچال ال جی

ریست یخچال ساید ال جی مدل 1: دکمه Reset را 3 ثانیه نگه دارید.

ریست یخچال ساید ال جی مدل 2: دکمه Express Freeze/Water Filter را 3 ثانیه نگه دارید.

ریست یخچال ساید ال جی مدل 3: دکمه Fresh Air Filter را 3 ثانیه نگه دارید.

ریست چراغ فیلتر یخچال ال جی

تعویض فیلتر یخچال جنرال الکتریک

روند تعویض فیلتر یخچال در یخچال های جنرال الکتریک نیز مشابه با برندهای دیگر است. یعنی ابتدا شیر آب بسته می شود و محل قرار گیری فیلتر مشخص می گردد. پس از تعویض فیلتر، جریان آب برقرار شده و در حدود چند لیتر آب از آبسردکن یخچال خالی می کنیم تا حباب ها و ناخالصی هایی که ممکن است در ابتدای تصفیه فیلتر جدید به آب وارد می شوند، حذف گردند.

در برخی ساید بای سایدهای جنرال الکتریک فیلتر یخچال به صورت افقی در بالا سمت چپ در داخل یخچال قرار دارد. ابتدا کاور این بخش را با فشار شست باز می کنیم و سپس فیلتر را به سمت راست می آوریم. حال باید فیلتر را بدون چرخش تنها به سمت بیرون بکشید. برای نصب فیلتر جدید نیز، کافیست با توجه به علامت های رو و پشت که بر روی فیلتر است، آن را در جهت درست به داخل محل مورد نظر فشار دهیم. سپس فیلتر را به سمت چپ به داخل درب بکشید و محفظه آن را ببندید.

در برخی دیگر از مدل های یخچال ساید جنرال الکتریک، فیلتر در داخل درب یخچال قرار دارد. ابتدا درب را باز کنید و در پهای درب به محفظه فیلتر دقت کنید. با فشار دادن پایین این محفظه می توانید آن را باز کنید. حال فیلتر را تا حدود 45 درجه با بیرون بکشید تا از درب بیرون بیاید. اکنون بدون چرخاندن فیلتر را بکشید. برای قرار دادن فیلتر جدید نیز اینکار را به صورت مشابه بدون چرخش فیلتر انجام دهید.

ریست کردن فیلتر یخچال جنرال الکتریک:

ریست یخچال جنرال الکتریک مدل 1: دکمه RESET WATER FILTER را فشار داده و نگه دارید تا نور قرمز چراغ خاموش شود. در بعضی از مدل‌های ساید بای ساید جنرال الکتریک چراغ خاموش می‌شود و در برخی مدل‌های یخچال فریزر جنرال الکتریک چراغ سبز می‌شود که هر دو طبیعی هستند.

ریست چراغ فیلتر یخچال جنرال الکتریک

ریست یخچال جنرال الکتریک مدل 2: دکمه‌های Ice Type و Child Lock را همزمان به مدت 3 ثانیه نگه دارید.
ریست یخچال جنرال الکتریک مدل 3: دکمه‌های Ice و Water را همزمان 3 ثانیه نگه دارید.
ریست یخچال جنرال الکتریک مدل 4: دکمه Alarm را 3 ثانیه نگه دارید.
ریست یخچال جنرال الکتریک مدل 5: دکمه Reset را 3 ثانیه نگه دارید.

تعویض فیلتر یخچال بوش

روند تعویض فیلتر یخچال در برند بوش نیز مشابه با برندهای دیگر است.

در برخی مدل های ساید بای ساید بوش، فیلتر در بالا سمت راست یخچال قرار دارد. محفظه فیلتر را به پایین باز کنید و برای بیرون آوردن فیلتر نیم دور به سمت چپ یعنی در خلاف جهت عقربه های ساعت بچرخانید. مجددا برای نصب فیلتر جدید آن را در مکان مورد نظر قرار دهید و نیم دور به سمت راست بچرخانید. توجه کنید هنگام قرار دادن گیره دست فیلتر به صورت افقی باشد. اکنون پوشش محفظه را دوباره ببندید و جریان آب را وصل کنید.

ریست کردن فیلتر یخچال بوش:

برای ریست فیلتر ساید بوش، دکمه Water Filter Reset و یا Light/Filter را 3 ثانیه نگه دارید.

ریست چراغ فیلتر ساید بای ساید بوش

ریست کردن فیلتر یخچال دوو و ریست کردن فیلتر یخچال اسنوا:

مدل 1: دکمه Lock را فشار دهید و سپس دکمه‌های Filter و Sleep را به مدت 3 ثانیه نگه دارید.
مدل 2: دکمه Filter Reset را 3 ثانیه نگه دارید.
مدل 3: دکمه های Ice Maker Lock و Lock را همزمان 3 ثانیه نگه دارید.

ریست چراغ فیلتر یخچال اسنوا و دوو

تعویض فیلتر یخچال ویرپول:

روند تعویض فیلتر مشابه با برندهاییست که پیشتر ذکر کردیم.

در برخی مدلهای ویرپول، فیلتر یخچال در جلوی دستگاه در پایین یخچال قرار دارد. در این مدلها برای تعویض فیلتر لازم است تا دکمه ای که کنار فیلتر قرار دارد را فشار دهید تا فیلتر آزاد شود. سپس فیلتر را بیرون بکشید. حال لازم است تا درب پلاستیکی را از بالای فیلتر بردارید. اکنون درب را بر روی فیلتر جدید طوری قرار دهید که فلش رو به سمت بالا باشد. حال لازم است فیلتر را درون محفظه قرار دهید و به داخل فشار دهید. امکان اشتباه تقریبا وجود ندارد زیرا فیلتر تنها از یک جهت به داخل خواهد رفت. توجه کنید که باید فیلتر را تا انتها فشار دهید. در این حالت دکمه سمت چپ بیرون می پرد و از نصب صحیح فیلتر خبر می دهد.

ریست کردن فیلتر یخچال ویرپول:

دکمه فیلتر آب را روی یخچال و فریزر ویرپول خود پیدا کنید. این دکمه به طور کلی در بالا یا پایین فیلتر چراغ نشانگر فیلتر آب قرار دارد. در برخی از مدل های یخچال ویرپول، دکمه در داخل یخچال قرار دارد و در مدل های دیگر یخچال ویرپول، دکمه ریست فیلتر آب در جلو درب یخچال قرار دارد.
اگر ساید بای ساید ویرپول دارید، دکمه فیلتر آب بالای شیر آب در خارج از یخچال قرار دارد.
دکمه فیلتر را برای مدت 3 ثانیه فشار دهید تا چراغ نشانگر فیلتر آب ریست شود. دکمه را انقدر نگه دارید تا صدای بوق بکشد یا نور چراغ نشانگر از نارنجی به آبی تغییر کند.

اما فرآیند ریست کردن فیلتر یخچال ویرپول با درب فرانسوی از مدل‌های دیگر یخچال ویرپول کمی متفاوت است.
دکمه‌های Fast Cool و Energy Saver را همزمان نگه دارید تا صدای بوق را بشنوید و نور چراغ نشانگر از نارنجی به آبی تغییر پیدا کند.
اگر پس از 3 ثانیه فشار دادن دکمه های Fast Cool و Energy Saver روی یخچال فریزر ویرپول، صدای بوق را نشنیدید، صفحه لمسی را با یک پارچه تمیز پاک کنید و سپس دکمه‌ها را دوباره فشار دهید.

ریست چراغ فیلتر یخچال ویرپول

 

ریست کردن فیلتر یخچال فریجیدر:

در یخچال فریجیدر برای ریست کردن فیلتر آب ساید بای ساید فریجیدر، دکمه ریست فیلتر را فشار داده و نگه دارید تا چراغ نشانگر فیلتر آب چشمک بزند و خاموش شود.

ریست کردن فیلتر یخچال بکو:

بعد از تعویض فیلتر یخچال بکو، برای ریست یخچال بکو، دکمه Auto Eco را بر روی پنل یخچال فریزر بکو به مدت 5 ثانیه فشار دهید، نور چراغ نشانگر فیلتر آب خاموش می‌شود و دیگر چشمک نمی‌زند.

ریست کردن فیلتر یخچال مای تگ (Maytag):

در یخچال‌های مای تگ (Maytag) دکمه‌های Light و Lock را فشار داده و نگه دارید تا نور چراغ فیلتر چشمک بزند و خاموش شود.

ریست کردن فیلتر یخچال مای تگ

 

ریست کردن فیلتر یخچال آمانا (Amana):

ریست کردن فیلتر یخچال آمانا مدل 1: دکمه‌های Dispenser Lock و Auto Light را همزمان به مدت 4 ثانیه نگه دارید، پس از آن چراغ فیلتر باید شروع به چشمک زدن کند. اگر چنین شد دکمه‌ها را رها کنید.
ریست کردن فیلتر یخچال آمانا مدل 2: دکمه‌های Dispenser Lock و Water Buttons را برای 4 ثانیه نگه دارید تا چراغ فیلتر شروع به چشمک زدن کند سپس آن را رها کنید.

جمع‌بندی:

در این مطلب سعی کردیم نحوه تعویض و ریست کردن فیلتر یخچال بیشتر برندها و مدل‌های مختلف را بررسی کنیم تا پس از تعویض فیلتر بتوانید چراغ فیلتر را به حالت اول برگردانید. اگر مدل یخچال شما در این مطلب نبود و یا نتوانستید چراغ فیلتر یخچال و یا ساید بای ساید خود را ریست کنید می‌توانید با تکمیل فرم، به صورت آنلاین برای تعویض فیلتر یخچال خود اقدام کنید.

نظرات کاربران

در صورتی که پیام شما نیاز به پیگیری دارد حتما شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند.

دیدگاه کاربران
حامد مطلق

ممنوووووون

پاسخ دهید

محمود راد

با سلام آيا يخچال سايد مدل HM23 فيلتر داخلي دارد ؟ در صورت روشن شدن چراغ فيلتر تعويض فيلتر خارجي كافيست؟

پاسخ دهید

داریوش پاشایی

سلام و عرض ادب. یخچال و فریزر دو قلوی بکو رو چطور می‌تونم ریست کنم. چند روزی هست که فریزر بکو یک خطای 0f!68 رو نشون می‌ده. لطفا راهنمایی بفرمایید.

پاسخ دهید

ابوالفضل جعفری

سلام. خسته نباشید. فیلتر اب یخچال رو عوض کردم ولی پمپاز آب باصدای بیشتری نسبت به قبل انجام میشه. چکار باید کرد? در ضمن شیلنگ رو بدون فیلتر به يخچال وصل ولی از صدای پنپاز کم نشد.

پاسخ دهید

فاطمه همایی

سلام یخچال ما ساید ال جی هست آب سرد کن آب نمیده ولی یکم صدا مثل قبل را داره چراغ چک فیلتر روشن شده بود فیلتر رو عوض کردیم ولی متاسفانه بازم اب از سرد کن نمیاد چراغ چکش روشن بود که با راهنمایی هایی که تو سایت بود چراغ چک رو خاموش کردیم ولی بازم آب از ابسزد کن نمیاد شلنگ را تا پشت یخچال چک کردیم آب داخل شلنگ میره ولی خب از یخچال آب نمیاد ممنون میشم راهنمایی کنیم

پاسخ دهید