روش های تست کمپرسور کولر گازی | تست سیم پیچ، فشار و صدا

آموزش روش های تست کمپرسور کولر گازی

کمپرسور یا موتور مانند قلب تپنده دستگاه عمل می کند و یکی از قطعات حساس و حیاتی برای هر دستگاهی محسوب می شود، به طوریکه هر گونه ایراد یا عیب کوچکی در کارکرد کمپرسور، می تواند منجر به اخلال و یا حتی از کار افتادن کلی دستگاه شود. دستگاه های تهویه مطبوع همچون کولر گازی و اسپیلت نیز از این قاعده مستثنی نیستند. در این آموزش از کاراباما که توسط متخصصین حرفه ای تعمیرات کولر گازی گردآوری شده است، قصد داریم به نحوه تست کمپرسور کولر گازی یا همان موتور کولر گازی بپردازیم. با ما همراه باشید!

روش های تست کمپرسور کولر گازی

ممکن است برای شما هم این سؤال پیش آمده باشد، که چه موقع تست کمپرسور کولر گازی مورد نیاز خواهد بود؟ و یا چه زمانی باید به فکر تعویض کمپرسور کولر بود؟

از این جهت که کمپرسور کولر گازی قطعه ای تقریبا غیر قابل تعمیر است و در صورت خرابی و وجود ایراد در آن باید حتما تعویض گردد، لازم است تا قبل از اینکه به فکر تعویض کمپرسور کولر خود باشید، حتما از خرابی کمپرسور کولر گازی خود مطمئن شده و ایراد را به درستی تشخیص داده باشید. زیرا هزینه خرید کمپرسور یا همان موتور کولر گازی کم نیست.

در صورتی که از تشخیص سالم بودن کمپرسور یا موتور کولر گازی خود مطمئن نیستید، حتما از تعمیرکاران حرفه ای و باتجربه بخواهید تا دستگاه شما را بازرسی نمایند. می توانید با تعمیرکاران معتمد خود در کاراباما تماس گرفته و از تخصص آنها بهره مند شوید.

در صورتی که موارد زیر را در کولر خود مشاهده نمودید، احتمالا ایراد از کمپرسور یا موتور کولر گازی بوده و ممکن است نیاز به تعویض آن داشته باشید:

 • زمانی که کولر گازی را روشن نموده و فن داخلی شروع به کار می کند اما بلافاصله پس از وارد شدن کمپرسور به مدار، فیوز عمل کرده و اصطلاح می پرد.
 • فن بیرونی روشن می شود اما کمپرسور روشن نمی شود.
 • میزان گاز موجود در سیستم و محل نصب کولر گازی مناسب است و از این بابت مطمئن هستید (مثلا یک کولر گازی ۱۲ هزار را برای یک ساختمان ۱۰۰ متری نصب نکرده اید!)، اما کولر گازی سرمای کافی ندارد.

در صورت بروز چنین مشکلاتی، باید قبل از تست کمپرسور، قطعات سر راه کمپرسور تست شود و درنهایت اقدام به تست کمپرسور و تعویض آن کنید.

بر طبق یک روش اصولی، ابتدا باید تست کنید که برق به ترمینال کندانسور می رسد یا نه. یعنی اینکه آیا کندانسور تغذیه می شود؟ اگر برق به آنجا می رسد، مرحله بعدی تست کنتاکتور است. باید تست کنید که آیا کنتاکتور عمل می کند و جریان به خازن منتقل می شود؟ درنهایت، باید خازن را تست کرده و مطمئن شوید که سالم است و جریان کامل را به کمپرسور منتقل می کند.

مطلب پیشنهادی: عیب یابی کولر گازی و برطرف کردن مشکلات آن

پس از اینکه مراحلی که در بالا ذکر شد را انجام دادید، نوبت به تست کمپرسور کولر می رسد. کمپرسور کولر گازی را به سه روش می توان تست نمود. این روش ها عبارتند از: تست سیم پیچ، تست صدا و تست فشار یا کارکرد کمپرسور

روش اول: تست سیم پیچ کمپرسور کولر گازی

در این روش تست کمپرسور کولر گازی، سه مرحله وجود دارد که به ترتیب در زیر به توضیح آنها خواهیم پرداخت. به یاد داشته باشید که حتما قبل از شروع به کار، فیوز اصلی را قطع نموده و از نبود جریان در دستگاه مطمئن شوید.

ابتدا درپوش ترمینال کمپرسور را برمی داریم و از روغنی نبودن سوکت های کمپرسور مطمئن می شویم. زیرا روغنی شدن این سوکت ها مانع برقراری تماس ترمینال و سوکت می شود.

مرحله بعد تست سیم پیچ است. برای این کار باید یک اهم متر در اختیار داشته باشید. اهم متر را روی حالت هشدار (Buzzer) قرار داده و کانکتورهای کمپرسور (S,R,C) را دو به دو باهم چک کنید. در این حالت باید تمام کانکتورها به یکدیگر ارتباط داشته و اصطلاحا به هم راه داشته باشند. به معنای دیگر، با چک کردن دو به دوی کانکتورها می بایست صدای هشدار اهم متر که به صورت بوق است را شنید.

اگر صدای بوق را شنیدید، مطمئنا سیم پیچ سالم است و باید به سراغ روش های دیگر بروید (تست صدا و فشار) و کمپرسور را نیز از نظر مکانیکی تست نمایید. اما در صورتی که صدای بوق را نشنیدید (کانکتورها به هم راه ندادند)، ممکن است کمپرسور اورلود کرده باشد. باید مطمئن شوید که مشکل راه ندادن و ارتباط نداشتن کانکتورها به اورلود کمپرسور مربوط نمی باشد.

مرحله سوم تست اتصال بدنه است. در تمام کمپرسورها به‌ هیچ‌ عنوان نباید کانکتورهای کمپرسور به بدنه راه دهند یا بوق داشته باشند. برای تست این حالت، اهم متر را روی حالت هشدار قرار داده و یک سر سیم آن را به کانکتور و سر دیگر آن را به بدنه کمپرسور یا لوله رفت متصل کنید. اگر اهم متر بوق کشید، نشان از خرابی کمپرسور و سیم پیچ دارد ولی اگر راه نداد یا بوق نکشید، نوبت به مراحل بعدی میرسد.

به یاد داشته باشید که جهت انجام تست بدنه، لازم است تا حتما سیم های متصل به کمپرسور کولر را از آن جدا نمایید و سپس تست را انجام دهید.

توجه: حتماً در هنگام تست بدنه مطمئن شوید که قسمتی از بدنه کمپرسور که سیم اهم متر را برای تست به آن وصل می کنید، رنگ شده یا کثیف نباشد. زیرا رنگ و کثیفی مانع اتصال سیم اهم متر به بدنه و انجام تست صحیح می شود.

نکته: همیشه سالم بودن سیم پیچ داخلی کمپرسور، نشان دهنده سالم بودن کمپرسور نیست! در بسیاری از مواقع سیم پیچ کمپرسور سالم است ولی مشکلات دیگری دارد که باعث عدم کارکرد یا کارکرد ضعیف آن می شود.

روش دوم: تست صدای کمپرسور کولر گازی (Hammering)

یکی دیگر از روش های تست کمپرسور کولر گازی، تست صدا یا (Hammering) است. ممکن است برای شما هم جالب باشد که چطور می توان به کمک صدای تولید شده از کمپرسور، تست کمپرسور را انجام داد و عیب احتمالی آن را متوجه شد. در ادامه به توضیح این روش خواهیم پرداخت.

تست صدا برای اطمینان از سلامت کارکرد سیم پیچ و روتور انجام می شود و پیش از اینکه تست صدا را انجام دهید، بهتر است به نکته زیر توجه نمایید!

نکته: اگر در هنگام تست سیم پیچ کمپرسور کولر گازی متوجه اتصال ترمینال کمپرسور به بدنه شدید، یا به عبارت دیگر، در صورتی که سیم پیچ به بدنه راه دارد یا به وسیله اهم متر بوق می کشد، احتیاجی به انجام تست صدا نبوده و کمپرسور کولر گازی شما به طور قطع سوخته است و باید تعویض گردد.

برای انجام تست صدای کمپرسور ابتدا کابل استارت را پیدا کرده و سوکت آن را از ترمینال کمپرسور جدا کنید. سپس کمپرسور را از طریق اتصال به برق مستقیم و یا با راه اندازی خود کولر گازی روشن کنید. اگر کمپرسور به هیچ عنوان راه اندازی نشد، مطمئنا کمپرسور کولر گازی شما سوخته است و راهی جز تعویض کمپرسور باقی نمی ماند.

اگر کمپرسور با صدای غیرطبیعی شروع به کار نمود و یا کلا قفل شد و جریان بالایی کشید، از خراب بودن روتور خبر می دهد که در این حالت نیز کمپرسور معیوب بوده و قابل استفاده نمی باشد. لذا باید به فکر تعویض کمپرسور کولر گازی خود باشید.

نکته: در صورتی که زمان این تست طولانی شود، تا حدی خطرناک بوده و لذا نباید اجازه دهید که از ۳ ثانیه بیشتر طول بکشد!

روش سوم: تست فشار کمپرسور کولر گازی

یکی از علل خرابی کمپرسور یا موتور کولر گازی، فشار کمپرسور است که در این بخش به آموزش نحوه تست فشار آن می پردازیم.
اگر با وجود شارژ گاز کولر گازی به صورت کامل و نیز نبود رطوبت و هوا در سیکل دستگاه، سرمای مطلوبی را از کولر خود دریافت نمی کنید، در حالی که تست های سیم پیچ و صدا را نیز بر روی کمپرسور کولر گازی خود انجام داده اید و هیچ گونه مشکلی وجود نداشته و خبر از سلامت فیزیکی و الکتریکی کمپرسور می دهند، بهتر است به سراغ تست فشار بروید.

البته بهتر است ابتدا شیر برقی را چک کنید و همچنین لوله مویی را بررسی کنید که گرفته نشده باشد. در غیر این حالت، ممکن است کمپرسور کولر شما از فشار افتاده باشد که باید حتما توسط تکنسین حرفه ای بازرسی شود.

مراحل بررسی فشار کمپرسور

ابتدا باید گاز مبرد موجود در سیستم را تخلیه کنید. پس از خالی کردن کامل گاز کولر، لوله ورودی و خروجی به یونیت را درآورده و پنل بیرونی را باز کنید. به دو طریق می توان تست فشار کمپرسور کولر گازی را انجام داد و از کاهش فشار کمپرسور باخبر شد.

 • استفاده از گیج مانوفیلد

در این روش با استفاده از گیج مانوفیلد فشار دهش کمپرسور را اندازه گیری می کنیم. اما به دلیل تنوع کمپرسورها از لحاظ ظرفیت و مدل و نیز اختلاف فشار هر یک، این روش برای هر کمپرسور متفاوت خواهد بود، لذا از توضیح این روش خودداری می کنیم و به بیان یک روش کلی تر که به صورت علمی بر روی تمامی کمپرسورها تست شده و نتیجه داده است می پردازیم.

 • تست فشار کمپرسور با دست

این روش بسیار ساده و کاربردی، برای تمامی مدل های کمپرسور نتیجه می دهد. برای تست کمپرسور، ابتدا در حالت سرمایش دستگاه را روشن کرده و سپس دست یا انگشت خود را در برابر خروجی لوله دهش قرار دهید. اگر کمپرسور کولر شما مشکلی نداشته باشد، بیشتر از ۳ الی ۵ ثانیه قادر نخواهید بود تا دست خود را در مقابل لوله قرار دهید و فشار هوای خروجی دست شما را پس خواهد زد. اما اگر فشار زیادی را در مقابل دست یا انگشت خود احساس نکردید، مطمئنا نشان از معیوب بودن کمپرسور کولر گازی و افت فشار آن دارد.

نکته: ترمینال کمپرسور کولر به صورتی طراحی شده که در صورت بالا رفتن فشار کمپرسور به هر علتی، خود ترمینال ترکیده و از ترکیدن کمپرسور جلوگیری می نماید.

تذکر: به هنگام انجام تست فشار کمپرسور کولر گازی، نکات ایمنی را حتما رعایت نمایید، زیرا این تست خطرناک بوده و احتمال آسیب جدی به شما و دستگاه وجود دارد. حتما از عینک های ایمنی استفاده کرده و هیچ گاه سر خود را در مقابل ترمینال کمپرسور قرار ندهید. همچنین قبل از انجام تست، حتما درپوش ترمینال را در جای خود محکم نموده و مهره آن را ببندید. به یاد داشته باشید که هیچگاه نباید تست فشار کمپرسور را بیشتر از ۳ الی ۵ ثانیه ادامه دهید.

تعداد کل نظرات: 419

 • Avatar
  منصور بتویی

  سلام تست صدای کمپرسور چطوره ؟ چطور میشه انجام ذاد

  • admin2
   admin2

   سلام در آموزشهای اتی حتما به ان پرداخته خواهد شد.

 • Avatar
  hasan

  سلام و ممنون از راهنماییتون
  دوست عزیز اون ۲ تا راه دیگه رو کی قرار میدید؟
  دوست عزیز یه کولر ۲۴۰۰۰ جنرال با کمپرسور توشیبا دارم که مدتیه کمپرسورش کار نمیکنه البته وقتی کولر را روشن میکنم و هنگامی که میخواد گاز رو به جریان بندازه کمپرسور در حد ۲ یا ۳ ثانیه روشن میشود و مشخص است که کار میکند ولی مثل این میمونه که جام کرده یا گیر کرده و بلافاصله قطع میشه و دوباره در فاصله زمانی نا معینی همین اتفاق میافته ولی باز هم کار نمیکنه
  لطفا اگر با این توضیحات میتوانید بهم بفرمایید که آیا مشکل از کمپرسور است یا نه ؟
  و اگر کمپرسور خراب شده آیا به هیچ عنوان قابل تعمییر نیست ؟
  و آخرین سئوال اینکه هزینه کمپرسور با تعویض و … به صورت کامل چقدر است؟
  ممنون میشم پاسخ بنده رو بدید
  ممنون از لطفتون

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   باسلام
   راه دوم هم اپلود شد میتونید از اینجا ببینید
   اولا که کمپرسور کولر گازی یک پکیج کامل هست و به هیچ عنوان قابل تعمیر نیست
   برای مشکل کمپرسورتن دلایل زیادی میتونه وجود داشته باشه که یکیش مشکل جام کردن یا خورد شدن روتور داخلی میتونه باشه و یکی دیگه مشکل سیم پیچ
   باید کولر رو تست کنید ببینید هنگام راه اندازی چه مقدار امپر میکشه از این طریق تا حدودی میشه متوجه شد که چه مشکلی داره
   شما قبل از هر کاری بهتره که اول مقدار جریان برق وخازن کولر گازی رو تست کنید بعد به فکره تعویض کمپرسور باشید چون معمولا هزینه بالایی داره حدود ۱ ملیون البته بسته به توع کمپرسور مصرفی
   ما پیشنهاد میکنم اگر متخصص نیستید حتما بک تعمیرکار، کولر گازی رو چک کنه

  • Avatar
   پیمان

   با سلام این مشکل یا خازن یا کندوکتور موتور مشکلی نداره به احتمال زیاد موتور نیست اگه موتور باشه هیچ وقت قطع وصل نمیکنه و بعد موتور پلمپ شدس و هیچ وقت تعمیر نمی شد هزینه ای موتور هم بستگی به دستگاهه که چند هزار کمپرسور یا همون موتور بستگی داره اول شما خازن و کندوکتور تست کنید ببینین مشکلی نداشته آخه بعصی از کولر ها دارن و بعضی ها کندوکتور نداره امید وارم از توضیحاتم فهمیده باشید یاعلی

 • Avatar
  ایرج مرادی

  با سلام و تشکر از راهنماییهای شما
  من تعمیر کار کولر هستم جدیدا با مشکلی مواجه شده ام اگه ممکنه راهنمایی کنید .
  من کمپرسور کولر اسپلیت جنرال ۳۰۰۰۰عوض کردم . قبل از اقدام به نصب کمپرسور چک کردم ظاهرا مشکلی نداره ولی بعد از نصب و وکیوم به محض گاز زدن تقریبا حدود ۳۵psi کمپرسور حدود ۱۲ امپر میکشه و سریع به حدی داغ میشه که اور لود میشه . نمی دونم مشکل چیه . تمام لوله ها م با اذت شستشو کردم . فقط ایا احتمال داره کمپرسور ایراد داشته باشه ؟
  از راهنماییتون ممنون هستم .

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   توجه داشته باشید حتما قبل از نصب باید کمپرسور به طور کملا دقیق باید تست بشود چه از نظر مکانیکی و چه الکترونیکی
   اگر از سلامت کمپرسور مطمن هستید با توجه به توضیح شما احتمال بسته شدن مسیر شیر برقی ولوله مویی بسیار بالاست

  • Avatar
   پارس تهویه

   سلام شیر برقی رو حذف کن تا در آینده مشکل نخوره دوما لوله مویی رو شستشو بده سوما کمپرسور معادل خودش انتخاب کن با شماره فنی مطابقت داشته باشه درظاهر ممکنه ۳۰ هزار باشه ولی ممکنه ۳۲۰۰۰ باشه اهم سیم پیچ کمپرسور قبل از نصب بگیر . گاز رو خالی کن درحالت خالی بار ببین چن آمپر مصرف داره!

  • Avatar
   پیمان

   شیر برقی باید عوض بشه

 • Avatar
  sobhan mohamadi

  سلام باد کولر ما یهو گرم شد خاموشش کردیم یه ربع بعد روشنش کردیم درست شد بیشتر ظهر اینطور میشه شبها خوبه الان چند روزه اینطور شده لطفا در رفع ایرادش راهنمایی کنید با تشکر

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   برای این مشکل ۴ دلیل وجود داره
   اولیش اینه که کولر شما جای درستی نصب نشده و تهویه مناسبی نداره
   کولر شما شدیدا به سرویس نیاز داره و باید سرویس بشه
   کولر شما مناسب منطقه اب و هوایی شما نیست
   و در اخر هم ممکنه کولر نیاز به گاز داشته باشه و یا اینکه کمپرسور اون دچاز مشکل شده باشه

  • Avatar
   پیمان

   چون برق خونه تون موقع ظهر نمیکشه موتور کولر گازی قطع وصل میکنه باد سرد و باد گرم میده

 • Avatar
  علي درياني

  سلام خسته نباشیم.می تونید توضیح بدید چطور میشه شیر برقی رو دراورد و کدام لوله رو میشه به هم وصل کرد

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   شیر برقی بحث طولانی داره که در چند خط نیمشه توضیحش داد اگر منظورتون از وصل کردن لوله اینه که از مسیر حذف کردن شیر برقیه باید عرض کنم خدمتتون که در دوستان دارن یک اموزش کامل درباره شیر برقی و نحوه کارکرد اون و طریقه عوض کردنش آماده میکنن که در اولین فرصت یه صورت فیلم به صورت کامل روی سایت قرار داده میشود.

 • Avatar
  رضا سحرخیز

  سلام و خسته نباشید یه سوال دوهفته پیش کولر رو سرویس و گازگیری و چک کامل کردیم خازنش هم سالمه جای خوبی هم نصب کردم‌فقط ظهرها که روش میکنم بعد از ۲۰ثانیه کمپرسور صدای جیغ ترمز میده. هر چندبار که از فن میزنم رو موتور صدا میده. شبا این مشکل رو نداره از یه تعمیر کار سوال کردم گفت کمپرسورش نیم سوز شده با تشکر.

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام البته اگه بخواهیم نظره دقیقی بدیم باید کاملا سیستم چک بشه ولی با توجه به کارایی که شما انجام دادی احتمال مشکل در کمپرسور بالاست

  • Avatar
   پیمان

   بله همینطوره

  • Avatar
   مجيد طاهري

   ممکنه اشکال از فن باشه که خوب گاز خنک نمیکنه و یا پنل بیرونی خیلی کثیفه کمپرسور بیش از حد داغ میشه اورلود میکنه جیغش شبیه خارج شدن گاز با فشار هستش

 • Avatar
  ایرج مرادی

  با سلام
  چطور میشه از سلامت لوله مویی و شیر برقی اطمینان حاصل نمود؟
  با تشکر از راهنماییهای خوب شما

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   متاسفانه یا خوشبختانه یکی از بدیهای تعمیرات کولر گازی تشخیص سخت عیب اون هست چون یک سیستم بسته بوده ووووو
   اما درباره سول شما باید بگم که نمیتونید دقیقا و صد در صد مطمن شد که آیا این قطعات مشکل داشته یا نه ؟ باید با تست گرفتم از تک تک قطعات در اخر یه این قطعات رسید اما نکته ای که عیب یابی این قطعات باید بدانیم این است که
   ۱- لوله مویی در کولر گازی به دلیل ضخامتش خیلی به ندرت به مشکل میخوره و مثل لوله مویی یخچال احتمال خرابی خیلی خیلی کمتری داره اما یکی از علایم خرابیش اینه که قبل از لوله مویی برفک زده یا یخ میزند
   ۲ – اما درصد خرابی شیر برقی خیلی خیلی بالاست که در اموزش های اینده حتما به طور مفصل همراه با فیلم ب اون پرداخته میشه اما یکی از واضح ترین نشانه خرابی اینه که در حالت عادب ع تا لوله شیر برقی در زمان کارکرد کولر ۲ به ۲ دمای متفاوت دارند مثلا ۲ تا از انها سرد و۲ تا داغ ولی اگز شیر برقی با مشکل مواجه شود یا خراب شود تمامی ۴ لوله تقریبا با هم دما میشوند و امپر دستگاه پایین می اید

 • Avatar
  نادر نجفی

  سلام. کولر اسپیلت ال جی ۳۰۰۰۰ گلد اسمارت دارم. فن وکمپرسور مدتی کار میکنند. اما پس از حدود نیم ساعت کمپرسور بیرون دیگر کار نمیکند و فقط باد گرم میزند . خازنها و گاز اسپیلت چک شده اند و مشکلی ندارند. عیب دستگاه چیست؟؟؟
  با سپاس از محبتتان

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   علت های زیادی متوایند برای این مشکل وجود داشته باشد که در زید مختصرا به ان میپردازم
   ۱- خرابی برد یا سنسور داخلی
   ۲-کثیفی کندانسور دستگاه البته اگر فقط کمپرسور بعد از مدتی خاموش میشود و فن کار میکند این احتمال کمتر است
   ۳-کیپی در سیستم
   ولی قبل از هر نظر قطعی باید سیستم برسی شود و آمپر دستگاه چک شود که با توجه به توضیحات مختصر احتمال خرابی برد با سنسور از همه قوی تر است

  • Avatar
   هانیه

   سلام خسته نباشد
   کولر گازی ما در ابتدا خوب کار میکند ولی پس از گذشت پنج شش ساعت از روشن بودن باد آن خیییلی کم میشود؛کولر روشنه ولی یه باد خییییلی ضعیف داره؛ اگه کولر رو ب مدت یکساعت خاموش کنم باد کولر درست میشه ولی باز بعد از گذشت پنج شیش ساعت دوباره بادش خیییییلی کم میشه بنظرتون مشکل از چیه؟
   ممنون

   • کارشناس1: پیرنیا
    کارشناس1: پیرنیا

    سلام
    احتمال خرابی برد فرمان وجود دارد که باید برسی و تعمیر شود البته اگر در این ۵ و ۶ ساعت هیچ مشکلی با میزان پرتاب باد آن ندارید

 • Avatar
  محمد شعباني

  سلام
  من یه ٢۴٠٠٠ ال جی دارم که وقتی روشن میکنم کارکردش عادیه
  جریان مصرفی بین ٨/۵ تا ٩ هستش
  اما بعد از یک دقیقه کارکرد جریان بسیار بالا رفته و صدای کمپرسور عوض میشه انگار تحت فشاره و اورلود عمل میکنه
  بعد از اون فقط فن کار میکنه و هر چند دقیقه بعد از استارت مجدد کمپرسور همین اتفاق میوفته
  میخواستم بدونم چه علت هایی میتونه باعث این عملکرد بشه
  تست سیم پیچ و اتصال بدنه و میزان ظرفیت خازن با اهممتر انجام شده و همه چیز عادیه

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   دلایل زیادی برای به وجود امدن این حالت وجود دارد که با چک کردن دقیق یاید متوجه عیب شد ولی به چند مورد از مهمترین علت های اشاره میکنم
   ۱-گیر بودن شیر برقی با هر گرقتگی در سیستم
   ۲- تنظیم نیودن گاز سیستم
   ۳- مشکل نوسان برق ورودی به سیتم
   ۴- کثیف بودن سیستم

   • Avatar
    محمد شعباني

    از راهنمایی شما متشکرم
    پس با این حساب کمپرسور سالم هستش

 • Avatar
  بهار تهرانی

  سلام و خسته نباشید،من یک اسپلیت جنرال دارم که بعد از چند ماه دوباره راه اندازی کردم اما با مشکلی مواجه شده است، اینکه در هر درجه از ۱۶تا ۳۲ کمپرسور به طور مداوم کار میکند و خاموش نمیشود،اما مشکلاتی اعم از صدای نامناسب یا هوای گرم را ندارد،تنها مشکل همین است، دلیلش چیست؟

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   باید به این نکته توجه کنید که کولری که در منزل یا مجل کارتان نصب کردید باید مناسب همان فضا باشد مثلا اگر یک کولر ۹۰۰۰ را در یک اتاق ۸۰ متری نصب بکنید و دمای کولر را ۱۶ درجه تنظیم کنید کمپرسور کولر تا زمانی که دمای تمام اتاق را به ۱۶ درجه نرساند خاموش نخواهد شد و مسلما این کار ساعتها زمان میبرد اگر از این موضوع مطمئن هستید حتما بایک تعمیرکار مشورت کنید

 • Avatar
  رامین

  با سلام
  ایا امکان تعویض کمپرسور پیستونی با روتاری هست یا نه
  در مورد تعویض لوله مویی و جدول آن راهنمایی بفرمایید
  با تشکر

 • Avatar
  سجاد

  سلام
  خسته نباشید..
  من کامنت های دوستان رو بالا خوندم..چندتا از دوستان اشاره داشتن که کولرهاشون الکی مدل گلد و..هستش که همه چیزشون عالیه ولی ظهر به قول دوستان صدای نامربوط موتور و دوست بعدی بهتر گفت ک صدای جیغ ترمز میدن..این دقیقا مشکل کولر خونه ماست..بذارید کامل درد چهارساله رو بهتون بگم..
  چهارسال پیش ی کولر سی و هشت هزار الکی مدل گلد خریدم که دقیقا چهارماه بعد از خرید کولر شروع به جیغ کشیدن موتور کرد..زنگ زدیم نمایندگی محترم و بعد از دوو ماه رفت و اومد و هر روز پول ایاب و الذهاب سرویس کار و …نتیجه این شد که موتور رو عوض کنن..موتور ک عوض شد دقیقا چهارماه بعد از اون همین مشکل جیغ کشیدن موتور و خاموش شدنش موقع ظهر تکرار شد..اینقدر فشار به کولر میاد ک حتی سیم های داخلی کولر اب میشدند و تا الان که خدمت شما هستم کولر همچنان ظهرها یهو موتور جیغ ترمز میکشت و خاموش میشه..کولر همه چیزش خوبه ..نصب خوب..مکان خوب..سرویس..کنداکتور و خازن سالم..فقط ظهرها صدای جیغ و خاموشی موتور..نمیدونم دیگه چیکار کنم..

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   محل زندگی شما کجاست ؟
   کولر در چه شرایطی نصب شده است ؟
   چه زمان های بیشتر با این مشکل برخورد میکنید ؟

  • Avatar
   پیمان

   کولر باید در جای هوای آزاد بشه

  • Avatar
   مهندس نادر جبالیان پور

   سلام – علت اصلی افزایش دما در کمپرسور و عملکرد رله جریان و تریپ اورلود باعث خاموشی کمپرسور – وعلت جیغ کشیدن کمپرسور احتمال جام کردن پیستون و یا سرازیر شدن روغن در اواپراتور ( پنل داخل ) و گرفتگی لوله ها راه حلهای پیشنهادی ۱- پنل کندانسور (پنل بیرونی ) حتما در معرض سایه و دور از دیوار و فضای پشت پنل حداقل ۴۰cm و جلوی پنل و سمت بقل رادیاتور کاملا باز باشد ۲- پنل کندانسور (پنل بیرونی ) حتما حداقل ماهی یک مرتبه رادیاتور مربوطه با آب سرویس و غبار گیری شود ۳- ارتفاع نصب پنل داخلی بالاتر از پنل بیرونی باشد جهت برگشت روغن به کمپرسور در کولرهایی که کمپرسور مجهز به مخزن تله روغن گیر می باشد می توان پنل بیرونی را در ارتفاعی بالاتر از پنل داخل نصب کرد مثلا بالای پشت بام ۴ – در کولرهایی که مجهز به تله روغن گیر کمپرسور نیستند می توان در هنگام نصب لوله ها را کنار پنل بیرونی لوله های ورودی و خروجی را به صورت یک حلقه با قطر عمود بر زمین کنار پنل شکل داده و بانداژ نموده تا انتقال روغن همراه با گاز به سمت پنل داخل به حداقل برسد و….

 • Avatar
  بهار تهرانی

  سلام،و متشکر از راهنماییتون،با تست انجام شده کمپرسور سالم است،تشکر فراوان.

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   امیدوارم خودتون هم همیشه سالم و سلامت باشید

 • Avatar
  عبدا... کلاه کج

  سلام ، یه کولر گازی اسپیلت داریم ، امروز متوجه شدم بادش گرمه ، رفتم درپوشی که به کمپرسور و ترمینالها دسترسی پیدا میکنه رو باز کردم ، دست گذاشتم روی کمپرسور دیدم به شدت داغه ، کلا از برق کشیدمش ، بعد از چند ساعت که خنک شد ، دوباره روشنش کردم ، وقتی روشنش کردم کمپرسور یه صدایی میداد ٍ مثل اینکه زور بزنه روشن شه ولی روشن نمی شد و بعد از چند ثانیه به شدت داااااغ شد ، سریع رفتم خاموشش کردم ، میخواستم بپرسم مشکل از کجاست… مرسی

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   با توجه به مواردی که شما گفتید کمپرسور تلاش میکند که روشن شود ولی به دلایلی قدرت این کار را ندارد و صدایی که شما میشنوید و گرمای شدید کمپرسور نیز به همین علت است این مشکل چندین دلیل دارد که در زیر به ان اشاره میکنیم
   ۱- جریان برق ورودی کم است یعنی کمتر از ۱۸۰ ولت زیرا تا حدود ۱۸۰ ولت هم کمپرسور قادر به روشن شدن میباشد
   ۲-خازن کولر خراب شده وقدرت را اندازی و تامین ولتاژ کولر را ندارد
   ۳- کمپرسور جام کرده است و(روتور آن گیر کرده است)

   راه حل …
   ۱- جریان برق ورودی به ترمینال کولر گازی را چک کنید و از میران آن مطمئن شوید
   ۲-خازن کولر را به وسیله اهمتر تست کنید و در صورت خرابی جایگزین کنید
   ۳-به وسیله پیچ گو.شنی یا اچار فرانسه به کمپرسور چند ضربه وارد کنید در در بعضی موارد امکان درست شدن دارد.
   برای انجام هر کاری اول برق ورودی را قطع کنید…

 • Avatar
  رامین

  با سلام
  ایا امکان تعویض کمپرسور پیستونی با روتاری هست یا نه.
  لطفا در مورد تعویض لوله مویی و جدول آن راهنمایی بفرمایید.
  با تشکر

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   بله این امکان وجود دارد که شما این دو کمپرسور را با هم تعویض کنید در متاطق گرم وخشک مثل اهواز معمولا این کار بیشتر انجام میشود ولی دلیل شما برای این کار چیه ؟؟؟
   درباره لوله مویی باید بگم که این کار نیاز به اطلاعات دقیق از سیستم داره که شما باید داشته باشید و در غیر این صورت باید به ازمون وخطا این کار را انجام بدید مثلا لوله مویی ۱۰ سانتی بزارید و نسبت به تغییرات سیستم ۱ سانت کم کنید یا ۱ سانت بیشتر کنید …. دراین مورد به این شکل اطلاعات بیشتری نمیتوان داد

 • Avatar
  محمد شعباني

  سلام
  دو تا سوال داشتم
  اول اینکه شیر برقی فقط در کولر های سرمایشی گرمایشی استفاده میشه یا در کولر های سرمایشی هم وجود داره.
  سوال دومم در مورد نحوه تمیز کردن لوله مویی هستش
  و اینکه گرفتگی لوله مویی چه نشانه هایی داره؟
  تشکر از کمکتون.

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   بله شیر برقی با هیت پمپ فقط در کولر های دو منظوره (سرمایشی گرمایشی ) استفاده میشه
   لوله مویی کولر بر خلاف یخچال که قطر کمی داره قطره بیشنری داره وکمتر گرفته میشه و نشانه های گرفتگی ان یخ زدن یا برفک زدن قبل از لوله مویی هست ولی باید در صورت بروز مشکل کل سیستم اعم شیرسرویس و شیر برقی و لوله مویی و … چک شود

 • Avatar
  رامین

  با سلام
  چند وقت پیش یک کولر هیتاچی رو سرویس کردم .به کولر کمی گاز اضافه کردم و فشار گاز روی ۶۵ و امپر دستگاه هم روی ۱۰٫۵ بود .بعد از اینکه کولر رو خاموش و دوباره روشن کردم در زما استار کولر جریان زیادی کشید به طوریکه اورلود هم عمل کرد و بعد چند بار اورلود کرد و کمپسور سوخت.روی برد داخلی کولر هم یک کلید بود که ۲ حالت بود حالت اول normal swich بود و حالت دوم oop بود که در این حالت گاز رو شارژکردم

 • Avatar
  آرستان پاویز

  سلام
  کولر قدیمی جنرال پنجره ای . اگه ممکنه پایه های ترموستات ( دو پایه ) به کجا ها وصل میشه ؟ کلید ۸ تا پایه داره که پایه ۱ و۷ و ۲ و ۴ و ۶ و ۸ قابل استفاده است . از کمپروسور هم از پایه C سیم سیاه میاد . با تشکر

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   متاسفانه دیاگرام این کولر را موجود ندارم با ازمون و خطا مشکلتون رو حل کنید

 • Avatar
  محمد صفری

  سلام کولر گازی ما الجی ۲۴ هزار هستش باد گرم میزند یعنی ۲۰ دقیقه کمپرسور کار میکند بعد خاموش می‌شه گفتن گاز میخواد زدن ولی فرقی نکرد تعمیر کار بعدی گفت خازنش خرابه عوض کرد فرقی نکرد باز باد گرم میده بعد ۱۰ کمپرسور خاموش میشه ولی هوا که خنک میشه کار میکنه

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   احتمالا کمپرسور شما با مشکل مواجه شده (از فشار افتاده است) با اینکه در مسیر لوله کیپی وجود دارد حتما با یک تعمیرکار متخصص مشورت کنید

 • Avatar
  محمد صفری

  با سلام واقعا خیلی ممنون از راهنمایی های شما خیلی بی نقص است

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   خواهش میکنم خوشحال میشیم کمکی کرده باشیم

 • Avatar
  سعید علیخانی

  با سلام و خسته نباشید و تشکر از سایت خوب و کامل شما
  من هفته پیش یک کولر ۱۲۰۰۰ اجنرال پاور خریدم برای اتاق ۱۲ متری. مشکل من اینه که کمپرسور بطور دائم کار می کنه البته در صورتی که درجه کمتر از ۲۸ باشه. و کلا دمای اتاق زیر ۲۴ درجه نمیاد( با دماسنج تست کردم). حلا سوال من از شما اینه که ایا این طور عملکرد کولر طبیعی هست یا نه؟

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   توجه کنید که زمانی که شما دمای کولر را با کنترل مثلا ۱۶ درجه ست میکنید تا زمانی که دمای اتاق به ۱۶ درجه نرسیده است کولر به طور مدام کار میکند حالا در نظر بگیرید اگر کولر شما در جایی نصب شده باشد مثلا مغازه که دایما درب باز است خوب مسلما دما به ۱۶ نرسیده و کولر دایما روشن میماند پس این موارد و اینکه درب و پنجره های شما عایق هست یا نه را چک کنید اگر تمام شرایط شما غیر از چیزی است که گفتم یعنی کولر در جای مناسب نصب شده است حتما با تعیمرکار خود تماس بگیرید و توجه داشته باشید که زمانی که کولر کنتاکت میکند یا اصطلاحا دما به دمای مناسب میرسد مثلا همان ۱۶ که گفتم ، کمپرسور بیرون خاموش شده ولی فن داحلی مشغول به کار است

   • Avatar
    سعید علیخانی

    کولر داخل یه اتاق ۱۲ متری مسکونی با درب بسته قرار داره. پنجره عایق نیست ولی پرده ضخیم داره. من حتی رو درجه ۲۶ هم امتحان کردم با اینکه دمای اتاق به ۲۴ رسید ولی کمپرسور مداوم کار می کنه. جدا از مسئله مصرف برق ایا مداوم کار کردن کمپرسور فشار بیشتری وارد می کنه یا قطع و وصل در فاصله زمانی کوتاه؟مثلا ۵دقیقه ای؟

 • Avatar
  عبدالله باقري اصل

  سلام یک دستگاه کولر گری دوتکه GREE Power J30 C3 دارم از ساعت یازده صبح تا شش بعداز ظهر ارور E6 میزند وپنل بیرون خاموش میشود ولی بقیه ساعات شبانه روز خوب کار میکند در ضمن کابل رابط پنل بیرون وداخل را عوض کردم ولی تغییری نکرد در ضمن ولتاژ برق هم ۲۲۰V میباشد اگر راهنمایی مان بکنید ممنون میشیم

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   توجه کنید زمانی که کولر شما با مشکل مواجه میشود دقبقا زمانی است که دمای هوا در بالاترین حد خودش قرار داره که بیشتر کولر هایی که مشکل دارند در این ساعت از کار میافتند حتما چک کنید که کندانسور در جای مناسبی نصب شده باشد (از نظر تایش افتاب و تخلیه هوا) و اینکه از تمیز بودن و سرویس شدن به موقه کندانسور و پنل داخلی اطمینان حاصل کنید و دقت کنید که گاز دستگاه شما سالم و کامل باشد
   البته احتمال مشکل داشتن کمپرسور هم وجود دارد که این در مرحله اخر و احتمال کمتری دارد که بعد از چک کردن این موارد در صورت برطرف نشدن با یک تعیمرکار مشورت کنید

 • Avatar
  بهار تهرانی

  سلام جناب پیرنیا، خسته نباشید،، با لطف شما مشکل قبلی حل شد، اما متاسفانه با مشکل جدیدی روبرو شده ام،، دیشب یک بار فیوز قسمتی از منزل که مربوط به پریز کولر است قطع شد، اما امروز شاید ۱۰بار این اتفاق افتاد و این درست ۵دقیقه بعد از روشن شدن کمپرسور اتفاق می افتد. زمانی که کولر را روی فن میگذارم مشکلی ایجاد نمی شود،لطفا مرا راهنمایی کنید، عذر میخواهم بابت مزاحمت های پی در پی.

 • Avatar
  علی عبارتی

  با سلام و خسته نباشید کولر گری سری پاورj30c3 ال سی دی روی کولر کامل خاموشه ولی کولر کار میکنه و فرمان میگیره کولر تازه خریدم میخوایتم بپرسم که اشکال داره یا دکمه ای روی کنترل داره برای روشن شدن

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   نخیر احتمالا دیسپلی دستگاه مشکل داره

 • Avatar
  سجاد کارگر

  با سلام و خسته نباشید،بنده یک اسپیلت رویال کولر ۲۴ دارم،الان وقتی کولر را روشن میکنم کمپرسور یه صدای بد میدهد ،بعد چند ثانیه دوباره قطع میشه،به همین ترتیب ادامه داره ای صداو کمپرسور راه نمی افتد،خواستم یه راهنمایی بکنید که ایا کمپرسور سوخته یا نه؟ممنون

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   صدا دادن کمپرسور عموما دلیل بر سوختن نیست شاید خارن شما خراب شده و توان راه اندازی موتور رو ندارد بهترین کار این است که از کولر استفاده نکنید و بایک تعمیرکار کولر گازی مشورت کنید تا کولر را از نزدیک بازدید کند استفاده بیشتر در این حالت امکان صدمه زدن بیشتر به کولر را به همراه دارد

 • Avatar
  یاسین رمزی

  سلام
  بنده ساکن اهواز هستم
  خواستم کولر گازی دوتیکه ایستاده ۳۶ هزار بخرم از این دو کدوم بهتره از لحاظ کارآیی و برودت
  ۱ – کین الکتریک
  ۲ – دایکین
  فرق بین موتور کولر گازی از نوع اسکرول و پیستونی چیه ؟

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   دیایکین برند معتبر وشناخته شده ای در زیمنه تولید لوازم برودتی به نظر من از دایکین استفاده کنید
   مبحث کمپرسور های مبحث طولانی است که در اینده نزدیک به توضیح آن خواهیم پرداخت

 • Avatar
  یاسین رمزی

  درسته که میگن کمپرسور اسکرول از لحاظ سرمادهی بهتر از کمپرسور پیستونی ؟
  از لحاظ مصرف برق و جریان راه اندازی چطور ؟
  بصورت خلاصه بگید کافیه
  با تشکر از دوست گرامی

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   کمپرسورهای رفت و برگشتی
   مزایا

   طراحی ساده

   هزینه اولیه کمتر

   نصب آسان

   مدل های دو مرحله ای بیشترین کارایی را ایجاد می کنند

   انتقال بدون روغن

   دامنه ای وسیع از اسب بخار

   ماشین های ویژه ای که فشارهای نسبتا بالایی دارند

   معایب

   هزینه نگهداری بالاتر

   تحرک بیش از حد قطعات

   بطور بالقوه دارای مشکلات لرزشی هستند.

   پایه و فوندانسیونی ممکن است بسته به اندازه نیاز داشته باشد.

   بسیاری طوری طراحی نشده اند که با تمام ظرفیت ۱۰۰ درصد در تمام زمان حرکت کنند.

   کمپرسور اسکروی روتاری
   مزایا

   طراحی ساده

   هزینه ابتدایی کم تا متوسط

   طراحی دو مرحله ای که کارایی خوبی را فراهم می کند.

   نصب آسان

   قطعات متحرک کم

   محبوب ترین کمپرسور طراحی شده در کارخانجات

   معایب

   سرعت های چرخشی بالا

   احتمال عمر کمتر نسبت به دیگر طراحی ها

   نوع طراحی که باعث می شود روغن تزریق شود باعث انتقال روغن در هوا ی خروجی می شود.

   طراحی های تک مرحله ای کارایی کمتری دارند.

   طراحی های دو مرحله ای و بدون روغن هزینه اولیه بالاتری دارد.

   با شرایط کثیف مشکل دارد.

 • Avatar
  بهار تهرانی

  سلام جناب پیرنیا، خسته نباشید،، با لطف شما مشکل قبلی حل شد، اما متاسفانه با مشکل جدیدی روبرو شده ام،، دیشب یک بار فیوز قسمتی از منزل که مربوط به پریز کولر است قطع شد، اما امروز شاید ۱۰بار این اتفاق افتاد و این درست ۵دقیقه بعد از روشن شدن کمپرسور اتفاق می افتد. زمانی که کولر را روی فن میگذارم مشکلی ایجاد نمی شود،لطفا مرا راهنمایی کنید، عذر میخواهم بابت مزاحمت های پی در پی…

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   خواهش میکنم
   مطمنا سیستم برای راه اندازی کمپرسور با مشکل مواجه شده که دلایل زیادی دراره که من چند تا از اونا رو میگم ولی به دلیل تخصصی بودن و خطرناک بودن حتما با یک تعیمرکار مشورت کنید
   خرابی برد فرمان
   اتصالی داشتن سیم کشی کولر
   خرابی خازن را انداز
   خرابی یا سوختن کمپرسور که احتمال این مورد خیلی کمه

 • Avatar
  امیررضا کردانی

  باسلام.جناب پیرنیا اهواز هستم برای یه اتاق ۱۲ متری رو به افتاب کولر ۱۲۰۰۰ باگارانتی معتبر۵ ساله کمپرسور بگیرم خوبه؟ جوابگو هست و خنک میکنه؟؟؟ چون عده ای میگن موتور روتاری تو اهواز اصلا جواب نمیده و عده ای میگن نه برای ۱۲ متر اتاق بسیار عالیه!!!

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   بسته به شرایط شما که چند نفر در اتاق رفت امد میکنند و اینکه پنجره ها عایق هست یا نه یا اینکه چه کاری در اتاق انجام میدهید متفاوت است
   کمپرسور پیستونی در مناطق گرم بهتر جواب میدهد ولی کولر ها تولیدات خود را با کمپرسور روتوری به بازار عرضه میکنند
   بهترین گزینه این است که اگر قصد خرید دارید کولری با کمپرسور t3 خریداری کنید

 • Avatar
  رامین

  سلام.کولر بعد از اینکه هوای اتاق رو خنک میکنه لوله های رفت وبرگشت هردو برفک میزنه .کولر ۲۴۰۰۰ هستش و موقع کار کردن ۱۵٫۵ آمپر میکشه

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   برند کولر شما چیه و اینکه آمپر نرمال دستگاه چقدر باید باشه(روی برچسب فنی دستگاه درج شده است)

   • Avatar
    رامین

    ال جی و امپر نرمال ۱۲٫۵ هستش .و موقعی که باد سرد میزنه و و هنوز لوله ها یخ نبسته از لوله درین آب زیادی خارج میشه(تو ۱ ساعت یه ۲۰لیتری پر میشه)

    • محمد پیرنیا
     محمد پیرنیا

     سلام
     ایا تازگی کولر ر و تعیمر کردید
     شارژ گاز کردید ؟
     احتمال زیاد بودن گاز هست
     ولی برای اطمینان با یک تعمیرکار مشورت کنید تا کولر رو از نزدیک بازدید کنن

 • Avatar
  رضا مقدم

  سلام دوست گرامی کولر سی هزار تراست دوتیکه منزل هر گاه دمای هوا از ۴۰ درجه بالا بره کمپرسور بعد ۵ دقیقه خاموش میشه و بعد سه بار خاموش شدن کمپرسور کل دستگاه خاموش شده و ال ای دی های پنل شروع به چشمک زدن میکنن با تعمیر کار صحبت کردم گفتن چون سیم پیچ کمپرسور آلومینیومی هست در دمای بالای اهواز جواب گو نیست ضمنا کمپرسور ۵۵۳۲ kulthorn است با سپاس فراوان

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   کمپرسور کولر شما T3 هست ؟
   اگر کمپرسور شما از این مدل نیست و کندانسور هم زیر تابش مستقیم افتاب قرار گرفته یا اینکه محل نصب آن از لحاظ خروج باد گرم درست نیست متاسفانه به کمپرسور فشار وارد شده و …
   در ضمن کولر رو سرویس کردید ؟ کندانسور از لحاظ تمیزی مشکلی ندارد؟

 • Avatar
  سعید عسکری

  سلام جناب پیرنیا. کولر اسپیلت جنرال ۳۰۰۰۰ طرح لبخند دارم. فن وکمپرسور مدتی کار میکنند. اما پس از حدود نیم ساعت فن کار میکند ولی کمپرسور بیرون دیگر کار نمیکند و شدیدا داغ میکند.رادیاتور کولر و پنل تمیز کردیم و خازن را عوض کردیم ولی درست نشد. ولتاژ برق خونه قبل از روشن شدن کمپرسور ۲۲۰ و بعد از روشن شدن کمپرسور ۲۱۳ میشود
  بعد از ۳ساعت خاموش کردن کولر دوباره خوب کار میکنه و بعد از نیم ساعت کمپرسور قطع میشه؟؟
  زمان روشن شدن کمپرسور فن موتور کار میکنه، ممنون میشم اگه راهنمایی کنی

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   این مشکلی که شما توضیح میدین و با توجه به اینکه فن بیرونی کار میکنه و کمپرسور از کار میافته یعنی اینکه برق به کمپرسور میرسه ولی متاسفانه کمپرسور اورلود میکنه که بعد از نیم ساعت کمپرسور قطع میشه چند دلیل میتونه باعث این اتفاق باشه که من عرض میکنم ولی اگر تعیمرکار نیستید حتما از یه تعمیرکار ماهر بخواهید که کولر رو از نزدیک چک کنن
   کمبود گاز سیستم یا مشکل داشتن یا خالص نبودن سیستم
   وکیوم نکردن سیستم بعد از نصب
   مناسب نبودن جای کندانسور از لحاظ خروج باد گرم کندانسور
   کیپی یا دو پهن شدن لوله در قسمتی از سیستم
   گیر بودن شیر برقی با لوله مویی
   اینها اصلی ترین دلایل این مشکل است که امیداورم چک و کولر درست بشه

 • Avatar
  سعید عسکری

  با عرض سلام مجدد
  با خاموش شدن کمپرسور فن بیرون هم خاموش میشه و فقط فن پنل کار میکنه
  بعداز ۵ دقیقه کار کردن موتور شدیدا داغ میکنه در حد سوختن دست

 • Avatar
  سعید عسکری

  سلام شرمنده ک بازم مزاحم شدم
  چند تا تعمیر کار اوردم ولی نتیجه نگرفتم
  درایر اول خیلی خنک میشه
  ولی بعد ۵ دقیقه حرارت موتور ب درایر منتقل میشه
  فکر کنم گردش گاز سردبرگشتی به کمپرسور ندارم
  ایا درایر قابل تعویض هستش؟؟
  ممکنه شیر برقی مشکل داشته باشه؟
  مرسی

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   ببینید تمامی مواردی که عرض کردم امکان خرابی یا مشکل رو دارند و بدون بازدی هم متاسفانه من نظر دقیقی نیمتونم بدم شما حتما باید یک تعمیرکار ماهر رو برای بازدید سیستم داشته باشید که به صورت تضمینی این مشکل رو حل کنه

 • Avatar
  رامین

  سلام.کولر وقتی میخاد روی کمپرسور بره یه صدای تق میاد و بعد از چند ثانیه فیوز میپره.

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   اون صدایی که شما میشنوید صدای کنتاکتور رو برد یا توی کندانسور است یک مشکل در راه اندازی کمپرسور وجود دارد مثل
   خرابی خازن
   اتصال کوتاه شدن
   خرابی کمپرسور
   اگر تعمیرکار نیستید حتما از یک تعمیرکار کمک بگیرید

 • Avatar
  مرتضی

  باسلام کمکم کنید,یک کولر گازی موتور روتاری سی هزار خریدم ما رک جنرال ,بعد از یک تابستون موتور کولر گازی سوخت و بردم تعمیرکار گفت باید عوض کنی چون ابادان زندگی میکنم تشخیص داد که کمپرسچر پیستونی باید نصب کنم, منم یک کمپرسور پیستونی تکامسه اصل امریکا خویدم که بعد از یکماه دوباره سوخت,تواین مدت سه تا تعمیرکارم هم با ازمون و خطا نتونستن عیب یابی کنن,بلاخره به پیشنهاد دوستم رفتین پیش یه تعمیرکار کارکشته تو ابادان و اونم گفت کمپرسور پیستونی کولترون سی هزار بگیرین نصب میکنم عالی میشه,وهمین کارو کردیم با کلی هزینه.کمپرسور تعویض کردیم و تعمیرکار گفت سری قبل بخاطر عدم گرفتن فشار لوله مویی کمپرسورت سوخته,اما من این دفعه تمام موارد و انجام میدم تا اتفاقی نیافته,خلاصه بعد از تعویض کمپرسور سه روز اول خنکی نسبتا خوبی داشت اما از روز چهارم ظهر که میشه موتور از کار میافته و باد گرم میده و شبها خنکی نسبتا خوبی داره جای نصب کولرم هم زیر سایه بان هستش,میخواستم بدونم عیب از کمپوسوره که نیم سوز شده یا چیز دیگه است به تعمیرکارمم زنگ زدم بعدو گفت کولرت نحس شده درست نمیشه ردش کن بره تا دوباره نسوخته,خواهشا حواب منو بدین عیب کولر ازکجاست

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   ببین دوست عزیر زمانی که کمپرسور میسوره وظیفه اصلی تعمیرکار اینه که دلیل سوختن کمپرسور رو عوض کنه نه اینکه فوری کمپرسور رو عوض کنه با توجه به تمام شرایطی که شما توضیح دادید احتمال کیپی در سیستم مثل شیربرقی لوله مویی و یا دوپهن شدن لوله بسیار زیاد وجود داره که باید برطرف بشه این که میگن کولر نجس شده حرف درستی نیست ولی اگر کسی رو در شهرستان ندارید که این کار را انجام بدهد کولر ولوله ها رو عوض کنید چون واقعا عوض کردن یک کمپرسور دیگر بدون برطرف کردن عیب به صرفه نیست

 • Avatar
  رضا

  با عرض سلام و خسته نباشید دوست عزیز من کولرمو که روشن میکنم به محض اینکه میخواد بیفته روی موتور یه صدایی از کندانسور میاد و برق کم و زیاد میشه و نمیفته روی موتور این چرخه تا چندین بار تکرار میشه و اتفاقی نمیفته بنظز شما مشکل از کجاست ؟ ممنون از سایت خوبتون .

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   این صدایی که شما از موتور میشنوید صدای کنتاکتور هست که عمل میکنه و برق کمپرسور رو وصل میکنه ولی متاسفانه یک عیب در کمپرسور وجود داره که مانع راه اندازی کمپرسور میشه که ممکنه کمپرسور جام کرده باشه یا کلا سوخته باشه یا … برای مطمن شدن از یک تعمیرکار بخواهید که کولر رو از نزدیک بازدید کنه

 • Avatar
  رضا

  با سلام
  من یه کولر میتسوبیشی ۳۰۰۰۰ اسپیلت دارم که موتور اون روتاری بود و سوخت دادم تعمیر یه موتور پیستونی ۳۰۰۰۰ واسم نصب کردن الان مشکلی که دارم اینه که بعد از چند ساعت اورلود میکنه . راهنمایی بفرمایید لطفا

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   از کحا متوجه میشید اورلود میکنه شاید دما رو به حدی که میخواین میرسونه و کنتاکت میکنه
   درباره مشکل بیشتر توضیح بدین

   • Avatar
    رضا

    ممنون از توجه شما. کولر بعد از مدتی که کار میکنه بادش گرم میشه ولی فن یونیت بیرونی خاموش نیست و کار میکنه و کمپرسور خاموشه و این خاموش بودن طولانی هست من تا نیم ساعت هم صبر کردم ولی نیومد تو مدار . مجبور شدم کولر رو خاموش کنم . بعد از ۳ ساعت که مجدد روشن کردم کمپرسور هم روشن شد . روز بعد دوباره بعد از چند ساعت کار در ساعات گرم روز دوباره اتفاق تکرار شد .

    • محمد پیرنیا
     محمد پیرنیا

     سلام
     قبلا هم گفتم که کولری که دارای مشکل است معمولا در ساعات گرم تابستان مشکل رو بروز میده وکمپرسور زیر بار میمونه حتما کولر رو از لحاظ سرویس بودن و کامل بودن گاز چک کنید به احتمال خیلی زیاد مشکل برطرف خواهد شد

 • Avatar
  سجاد عزیزپوریان

  با سلام خدمت اساتید محترم.
  برد کولر ال جی رو فرستادم تعمیر و الان نصبش کردم گیج شدم پایه cn_n1 , cn_n2 باید به کجا وصل شن و رله ای که روی برد نصب شده آیا به کمپرسور وصل میشه؟
  مردم از گرما اگر سریع جواب بدین ممنون میشم.

 • Avatar
  مرتضی

  سلام استاد به تعمیرکار گفتم میگه مشکل باد گرم دادن تو ساعات گرم (ظهر)از کیت یا سنسورشه باتوجه به اینکه لوله مویی,و لوله ها تعویض شده ممکنه از کیت یا سنسور باشه یا مشکل جای دیگست؟

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   ببین دوست عزیز باد گرم دادن کولر ده ها علت داره که حتی نوشت این دلایل هم کار دشواریه برای فهمیدن علت این مشکل باید کولر از نزدیک چک بشه صحت کار تمامی قطعات برسی بشه برای به نتیجه رسیدن حتما ار یک تعمیرکار ماهر بخواهید که کولر گازی رو از نزدیک چک کنه این بهترین کاریه که میتونید بکنید

 • Avatar
  حمید

  سلام، روز بخیر، کولر ۲۶۰۰۰ ال جی، اکثر مواقع در حالت سرمایش و روی دمای ۱۸ درجه بوده تنظیم بوده و سرمایش خیلی خوبی هم داشت، یه مدت برای اینکه به کولر فشار نیاد روی دمای ۲۴ درجه که دمای مورد نیاز برای اتومات این کولر هست تنظیم شد و خوب هم کار میکرد، اما دیگه به محض اینکه کولر روشن میشه (در حالت سرمایش و ۱۸ درجه) گرما میده، طوری که انگار روی حالت گرماش قرار داشته باشه، و کلا دیگه در حالت سرمایش سرما نمیده و فقط گرم میکنه، کمپرسور خوب کار میکنه، منتها قبلا صدای انتقال گاز از کمپرسور به پنل شنیده میشد اما دیگه به احتمال زیاد گاز از کمپرسور به پنل منتقل نمیشه، ممنون میشم راهنمایی کنید.

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   دوست عزیز شما از کجا اطمینان دارید که کمپرسور کار میکنه احتمالا منظور شما فن بیرونی است که کار میکند ولی باید اینو بدونید که کار کردن فن یونیت بیرونی نشانه کار کردن کمپرسور نیست مطمنا کمپرسور کولر شما وارد مدار نمیشود که دلایل زیادی دارد حتما با یک تعمیرکار کولر گازی تماس بگیرید تا کولر رو چک کنن و درضمن این مشکل ربطی به درجه ۱۸ یا ۲۳ کولر ندارد

 • Avatar
  فریدون

  سلام جناب آقای پیر نیا ضمن تشکر از مطالب و توضیحات خوب شما ..
  ۲ تا سوال در موردکولر گازی ال جی تایتان ۲۴۰۰۰ S246TQ دارم اگر پاسخ بدهید ممنون می شوم . سوال ۱- کارکرد ۱۵ ساعته کولردر شبانه روز در حالت دائمی auto و درجه ۲۷( که برای ایجاد هوای معتدل واحدمان مناسب است) در واحد مسکونی ۷۰متری آیا برای کولرمشکلی ایجادمی کند؟(در منطقه شمال کشور) ۲- در ریموت کنترل با فشار دادن دکمه E /SAVINGآیکون مربوطه روی صفحه نمایشگر ظاهر می شود ,آیا در صرفه جویی انرژی تاثیری دارد یا برای دستگاه اینورتر قابل استفاده است.؟
  ارادتمند

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   خواهش میکنم لطف دارید
   درباره سوال اول باید عرض کنم که دمای کولر گازی و زمان کنتاکت کردن با خاموش شدن اتوماتبک دستگاه ارتباط مستقیم با محیط نصب داره مثلا اگر شما کولر رو در یک مجیط باز نصب کنید و دما رو روی ۲۷ تنظیم کنید مسلما کولر تا اخر عمر هم خاموش نخواهد شد ولی اگر همین کولر گازی رو در یک اتاق ۵ متری نصب کنید در مدت ۱۰ دقیقه مجیط رو خنک میکنه و خاموش میشه
   بله دکمه SAVING برای ذخیره ساری انزژی هست که در کولر های مختلف متفاوت عمل میکنه

 • Avatar
  فریدون

  جناب آقای استاد پیرنیا
  سلام روز بخیر , باتشکر از پاسخگویی شما
  ارادتمند

 • Avatar
  فریدون

  با عرض سلام خدمت آقای مهندس پیر نیا و تشکر از محبت شما.
  کولر گاز الجی تایتان ۲۴۰۰۰ S246TQ- مدت کارکرد مفید ۶ ماه (از سال گذشته )-درمنطقه شمال کشور – اشکال بوجود آمده : این اواخر ۲ بار در حین کارکردن دستگاه روی درجه ۲۷ اتوماتیک و هربار پس از کارکرد حدود ۱۵ ساعت کولر , حالت سرمایش تبدیل به گرمایش شده است البته بدون اینکه آیکون اتوماتیک در حالت سرمایش در ریموت کنترل دستگاه تغییر بکند ولی دریچه پنل داخلی حالت گرمایش پیدا می کند. اگر راهنمایی بفرمایید ممنون می شوم .
  ارادتمند

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   خوب وقتی شما میگید بعد از ۱۵ ساعت به گرمایش تبدیل شده واقعا کولر روی گرمایش نرفته و کمپرسور کولر خاموش شده و باد محیط رو جابجا میکند درسته ؟
   اگر همینطور است باید علت رو با چک کردن عوامل پیدا کرد
   شما تعمیرکار هستید ؟

 • Avatar
  فریدون

  با سلام و عرض ارادت
  ۱۵ ساعت کارکرد که در وضعیت سرمایش عرض کردم دستگاه بطور منظم روشن و خاموش و اتومات می کرده که در نهایت به گرمایش تبدیل شده البته پس از تبدیل به گرمایش کمپرسور هم کار می کرده که بنده دستگاه را خاموش و مجددا راه اندازی کردم که مشکل برطرف شد ولی با فاصله زمانی چند روز دوباره (برای دومین بار) تکرار شد.ضمنا سوال فرمودید بنده تعمیر کار هستم؟ خیر,
  باتشکر

 • Avatar
  مرتضی

  باسلام.
  محرومیت تا کجا …..
  این درد اکثر ما جنوبیاست یکی از دغدغه های اصلیمون تو فصل گرما ,تمام همشهریام چوب تعمیرکارای ناشی وبی انصافو خوردن ,کولرم درست نشد و بلاخره سومین کمپرسورهم سوخت,متاسفم برای شهرم ابادان که یه تعمیرکار کارکشته نداشت که تشخیص بده عیب کولر ام کجاس,ازنمایندگی گرفته تا اونی که اسم و رسم دار بود همه رو امتحان کردم ۵تا تعمیرکار اوردم خدا شاهده دوتای اخریش
  میگفتن هزینه نمیکنی پول خوب بده کارخوب تحویل بدم,خدا شاهده برا یه گازگیری و یه تک جوش به لوله۳۵۰ازم گرفت دوروز بعد کولر بادگرم داد,زنگ زدم حواب نمیداد,دومی هم اومد گفت کار دست خورده باید,روش کارکنم لوله مویی کیپه ۳۰۰میگیرم دعا به جونم میکنی پول و دادم درست نشد و بعدم اخرین حرفش این بود کولرت نحس شده,جناب استاد پیرنیا خرمشهر و ابادان واقعاواز نبود تعمیرکارای زبده محرومه کاش یه نمایندگی وشعبه ای تو شهر ما داشتین.

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   باید عرض کنم که متاسفانه جدای از حلال و حرام بودن پولی که دریافت میشه متاسفانه خیلی از مردم در هر شغلی فقط به فکر پول گرفتن هستن و به هیچ عنوان زضایت مشتری را ملاک قرار نیمدن واین درد و مشکلیه که خیلی از مردم بی انصاف درگیر هستن من به جز تاسف چیزه دیگه ای ندارم که بگم شما منطقی ترین کار این است که یک اسپیلت خریداری کنید و به صورت کاملا اصولی نصب کنید که اگر قصد همچین کاری رو دارید به صورت خصوصی در ازتباط باشید تا کمک کنم کولر گازی به صورت اصولی نصب بشه و درگیر چنین مشکلاتی نباشید

 • Avatar
  سامان وهاب پور

  باسلام : کولر ۳۲ هزار الجی میباشد، با روشن کردن کولر هم موتور وهم موتورفن بیرونی به خوبی کار میکند وبعد از چند دقیقه موتور فن بیرونی از کار می ایستدد، ببنده کارایی که انجام دادم بشرح زیر است:
  ۱- خازن موتور فن رو تعویض کردم مشکل رفع نشد
  ۲- سیم پیچ موتور رو دیدم یه مقدار سوخته شده بود کلا سیم پیچ رو عوض کردم باز هم مشکل رفع نشد.
  ۳- برد داخلی و بیرونی رو بردم تست گرفتم دیدم مشکلی نداره ، باز هم مشکل برطرف نشد.
  دیگه نمیدونم چه جوری میشه این مشکل رو رفع کرد لطفا راهنماییم کنید.
  باتشکر

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   دوست عزیر حل کردن مشکل شما کاره بسیار ساده ای است شما باید کولر را روشن کنید و از ترمینال بیرونی مدام چک کنید ببینید که برد فرمان برق را به ترمینال فن میرساند یا نه اگر از کار افتادن فن بیرونی همراه بود با قطع شدن فرمان داخلی که مشکل از برد یا کابل فرمان کشیده شده تا برد است ولی اگر در زمان قطع شدن یا از کار افتادن فن هنوز هم برد فرمان راصادر میکرد و ترمینال فن برق داشت که مشکل از فن است
   البته من منظور شما را از تعویض سیم پیچ متوجه نشدم ولی به احتمال زیاد مشکل از خود فن بوده و باید فن عوض شود باز هم چک کنید و نتیجه را اعلام کنید

 • Avatar
  مرتضی

  سلام خداقوت جناب پیرنیا
  ببخشید چطور میتونم با شما تماس بگیرم,برای خرید اسپیلت

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   دوست عزیز کار من فقط تعمیرات کولر گازی و تخصصی در خرید و فروش کولر ندارم

 • Avatar
  محمد شعباني

  سلام
  قبلا ازتون راهنمایی خواستم کمک کردین مشکل حل شد
  ٢۴٠٠٠ تایتان
  داخل لوله مسی رو با توزن و گاز مایع شستشو دادیم و بعد از شارژ گاز حدود یه هفته خوب کار کرد
  یهویی مثل قبل جریان لحظه ای رفت بالا و فیوز پرید
  انگار بازم لوله کثیف بود
  اما بعد از اینکه دوباره فیوز رو راه اندازی کردم جریان مصرفی بین هفت و نیم تا هشت و نیم متغیره و اصلا سرما نداره
  انگار کمپرسور بی بار کار میکنه
  میخواستم بدونم علتش چی میتونه باشه؟
  اگر نشتی داشته و گاز خالی کرده چرا فیوز پریده؟

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   اگر کولر شما امپری کمتر از مقدار نرمال میکشد و اینکه هر ۴ لوله شیر برقی در هنگام کار دستگاه هم دما است شیر برقی مشکل داشته و باید تعویض شود که با توضیحاتی که شما ارایه دادید احتمال خرابی شیر برقی بالاست

 • Avatar
  محمد شعباني

  اسپیلت من فقط سرمایشی هستش جناب مهندس
  شیر برقی نداره
  قاب موتور بیرونی رو باز کردم
  وقتی کمپرسور روشن میشه قسمت زیر درایر کاملا سرد میشه و گاز اونجا هستش اما لوله مسی زیاد سرد نمیشه و گاز حرکت نمیکنه
  به نظر شما مشکل از کجاست؟

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   اگر قبل از فیلتر درایر کولر گازی شما یخ میزینه و خیلی سرده احتمال گرفتگی هست ولی باید تمام سیستم چک بشه

 • Avatar
  مصطفی شلیجی

  سلام خسته نباشید وتشکر از سایت خوبتوون
  خاستم بدونم کلامپ متر برای اندازه گیری مصرف بار
  یه توضیحی بفرمایید که چگونه میدونیم که مصرف بار چقدره و چگونه ایرادات کمپریسور رو از مصرف بارش تشخیص بدیم

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   دوست عزیز هر وسیله ای که به با برق کار میکند در هنگام کار یک مقدار نرمال برق مصرف میکند که شما میتوایند با استفاده از یک امپر متر کلمپ این مقدار را اندازه گیری کنید به این طریق که یکی از سیم های وروری به دستگاه فاز یا نول را داخل حلقه کلمپ انداخته و میزان آمپر مصرفی را اندازه گیری کنید

 • Avatar
  مرتضی

  سلام..ببخشید کولر اوجنرال پنجره ای دارم.که یکی از دوستان اورده..کنارهاش روغن ریخته صدایی که میره رو کولر میده بادش گرم.ومعمولیه..میشه راهنمایی کنید..تشکر از شما

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   به هیچ عنوان تا زمانی که کولر پنجره ای شما بازدید نشود امکان اعلام نظر کارشناسی نیست شما باید با یک تعمیرکار کولر گازی برای مشاوره تماس بگیرید

 • Avatar
  بابک

  با سلام و خسته نباشید

  من حدود یک ماه هست که کولر گازی پرتابل گری خریدم. از همون روز اول، اولش حدود ۱۰ دقیقه کار می کنه و اتوماتیک میکنه به مدت ۲ دقیقه دوباره روشن میشه و ۲ دقیقه باد خنک میده و دوباره ۲ دقیقه اتومات می کنه و به همین منوال پیش میره تا حدود ۲ ساعت الی ۲٫۵ ساعت که خطای E8 میده و خاموش می کنم. بعد از نیم ساعت روشن که میکنم ارور برطرف شده و بصورت فوق کار میکنه. قابل ذکره که اصلا تنظیم دما براش مهم نیست چه ۱۶ درجه چه ۲۰ درجه! همین روال کارشه.
  مشکل از چی می تونه باشه؟ (عملا با توجه به دماسنج محیطیش بعنوان مثال دمای ۳۴ رو به ۳۱ میرسونه و اتوماتیک میکنه)

  با تشکر

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   دوست عزیز اگر کولر گازی پرتابل شما گارانتی داره حتما با نمایندگی تعمیرات تماس بگیرید تا بتونید از گارانتی اون استفاده کنید اگر هم فاقد گارانتی هست کولر شما باید عرض کنم که تعمیر اون کاره شما نیست و حتما باید بک تعمیرکار کولر گازی کاملا کولر رو برسی کنه ولی باتوجه به توضیحات شما احتمال خرابی برد وجود داره

   • Avatar
    بابک

    با تشکر از رهنمود شما

    • محمد پیرنیا
     محمد پیرنیا

     خواهش میکنم

 • Avatar
  بهروز شریفی

  سلام خسته نباشید
  من یه کندانسور به اصطلاح پنج تن که با برق سه فاز کار میکنه دارم (دارای کمپرسور اسکرال کوپلند به شماره ZR68KCE-TFD )
  روز اول که از طرف شرکت مربوطه برای نصب و راه اندازی آمدند.
  نصاب بطور اشتباه برای تکمیل شارژ از گاز R410 استفاده کرد و ( فشار برگشت را تا ۱۲۵psi بالا برد) که بعد از سه ماه و بوجود آمدن مشکلاتی با پی بردن به شماره کمپرسور که در بالا ذکر شده فهمیدیم که میبایست با گاز R22 تکمیل شارژ میشده و فشار هم نمیبایست تا این حد بالا میبرده. (فشار خط مکش تا ۶۸ psi کفایت میکرده)
  و اما مشکلات بوجود آمده بعد از سه ماه:
  ۱- در حین روشن بودن کمپرسور صدایی شبیه به ساییده شدن دو صفحه فلزی بر روی یکدیگر از کمپرسور شنیده میشد
  ۲- به دلیل ترکیب گاز R410 و R22 بعد از مدتی سیستم دیگر سرمادهی نداشت
  پس از اعلام مشکل به شرکت سرویس کار، آمدند و کل گاز را تخلیه و سپس وکیوم و در نهایت کل سیستم را با گاز R22 شارژ کرده و با توجه منطقه گرم و خشک (اصفهان) و در دمای ۳۶ درجه پشت بام و ۳۰ درجه فضای خانه فشار خط مکش را بر روی ۷۳ psi تنظیم نمودند
  ولی
  ۱- همچنان صدای ذکر شده شنیده میشود (نمیدانم کمپرسور عیب پیدا کرده یا به علت آن است که هنوز هم فشار ۷۳ psi برای شرایط ذکر شده زیاد میباشد)
  ۲- سیستم هوای خنک تولید میکند ولی بطور کلی قادر به پایین آوردن دمای منزل نیست و مدام در حال کار کردن است
  لطفا مرا راهنمایی کنید
  با تشکر

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   دوست عزیز متاسفانه خیلی کاره اشتباهی صورت گرفته که به سیستم شما اسیب وارد اورده شما میبایست کل سیستم رو با ازت شستشو میدادی و بعد اقدام به شارژ گاز میکردی درباره صدا و سرمادهی کم هم باید سیستم از نزدیک چک بشه تا میزان اسیبب به کمپرسور برسی بشه و اینکه لوله کشی و بقیه موازد درست انجام شده باشه

 • Avatar
  رامین

  سلام.لوله رفت کولر برفک میزد.با گیج فشار گاز رو اندازه گیری کردم روی صفر بود.ولی وقتی خواستم کولر رو برای شارژ گاز وکیوم کنم متوجه شدم که داخل لوله ها فشار هوا زیاد هست. هوا رو تخلیه کردم که حدود ۵ دقیقه طول کشید تا هوا تخلیه شود.کولر رو وکیوم کردم .بعد کمی صبر کردم تا ببینم عقربه گیج حرکت میکنه یا نه که عقربه از ۳۰- حرکت نکرد .شارژگاز رو انجام دادم.ولی بعد چند روز دوباره لوله رفت برفک زد و داخل لوله ها پر از هوا بود و گازی در کولر نبود.آیا ممکنه که نشتی داشته باشه در حالیکه بعد وکیوم عقربه گیج حرکت نکرد.با تشکر

 • Avatar
  اکبر بنشمس

  با سلام ببخشید دوست عزیز من یک اسپلیت میتسوبیشی ۱۸ هزار دارم که مدتی هر دو هفته یکبار باید خازن عوض کنیم ممکنه کمپرسور نیم سوز شده باشه؟ چه راه کاری داره
  ممنون

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   یکی از اصلی ترین دلایل سوختن زود به زود خازن کولر گازی کثیف بودن کندانسور یا سرویس نشدن کولر گازی است حتما به این مورد رسیدگی کنید

 • Avatar
  بهروز عبادی

  سلام
  یه کولر گازی جنرال ۳۰۰۰۰که فن بلورش صدای زیادی میده.صداش طبیعیه ولی صداش از بقیه کولرا بیشتره.
  ویه سواله دیگه اینکهچطور میشه استپر موتور دمبر هوا رو تست کرد.دمبر هوای دستگاهم عمل نمیکنه
  ممنون از راهنماییهاتون

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   درباره اینکه صدای فن بلور زیاد است یا نه باید دید که این صدا از کدام قسمت پنل است و آبا طبیعی است یا نه درباره دمپر هم تعمیرکار نباشید تست کردن آن کاره بسیار مشکلی است ولی بهترین راه تست کردن آن این است که پره بلند دمپر رو خارج کنید و خوب به موتور دمپر دقت کنید اگر به صورت کاملا آرام در حال چرخش بود که مطمانا خار های پره دمپر شکسته شده و در غیر این صورت موتور دمپر باید تعمیر یا تعویض شود البته امکان خرابی برد نیز وجود دارد

 • Avatar
  علی

  با سلام -کولر اسپیلت سامسونگ ۳۲ هزار دارم در زمان خاموش کردن کولر کمپرسور خاموش می شود ولی فن خاموش نمی شود

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   دوست عزیز منظور شما از فن دستگاه کدام فن است فن یونیت بیرونی یا داخلی کولر گازی

 • Avatar
  مصطفی شلیجی

  سلام
  با تشکر از سایت خوبتون

  خواستم بدونم که
  ۱ چرا کمپرسور کولر گازی پنجره ای روتاری خیلی گرم میشه .. چطور بدون که گرمای موتور نرماله ؟ با دست یا چیزی دیگه؟؟
  ۲ چرا قسمتی از پنل جلوی کولر گازی روتاری پنجره ای گرم است یعنی عادی است و سرد نیست ولی بقیه سرد هستند؟؟ دو لوله از رادیاتور جلو اصلا سرما ندارند… امپر ان چک شد و گاز ان هم به اندازه ی مطلوب دقیق تزریق شد… از لحاظ نضافت رادیاتور هم چک شد ..مورد چیست؟؟
  ۳ اگر رادیاتور عقب کولر گازی پیستونی پنجره ای لوله های بالای رادیاتور فوق العاده گرم بشه… علت چیست؟؟
  ۴ لوله مویی چتطوری جوش زده می شه ؟؟ را دیگری بدون جوش هست؟؟ چون من یک فیلم تو یوتیوب دیدم بدون جوش زده می شه ولی وسایلش نیت یک وسیله مثل دستگاه پرچ ؟؟؟؟

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   دوست عزیز این همه سوال در یک پیام خیلی سخته پاسخ دادنش
   درباره گرم شدن پنل جلویی و اینکه میفرمایید قسمتی از از اواپراتور کولر گازی پنجره ای شما گرم است یاید عرض کنم که مطمنا در لوله های داخلی گرفتگی وجود دارد که باید سیستم شستشو داده شود و این مشکل برطرف شود

 • Avatar
  مصطفی شلیجی

  سلام وعرض خسته نباشید
  باتشکر از جوابتون و اینکه برای کمک به مردم وقت می گذارید

  یک کولر پنجره ای هایسنس دارم
  مشکلی که داشت قسمت وسط اپراتور جلو سرد نمیشد و قسمتهای بالا و پایین کاملا سرد میشد جوری که سرما ان خوب بود و احتیاجی به رفتن به تعمیر نداشت ولی امسال کاملا اپراتور جلو گرم شد

  اول با گاز ار ۲۲ شستشو دادیم هم با ازت و نشتی ان را گرفتیم و وکیوم کردیم البته با موتور یخچال تا ۲۰ درجه زیر صفر رسید بعد هم گازگیری کردیم
  ولی بازهم لوله های وسط اپراتور معمولی بود و سرد نمیشد

  مشکل کجاست؟؟
  خواهش میکنم کمکم کنید
  البته همه فلتر لوله مویی وغیره رو در اوردم و تمییز کردیم
  ولی مشکل رفع نشد ؟؟

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   با توجه به توضیحات شما باید عرض کنم به احتمال خیلی زیاد در لوله های اواپراتوز کیپی وجود دارد یا اینکه روغن وارد اواپراتور شده که باید به وسیله گاز r11 یا روش های دیگر شستشو داده شود تا بتوان این مشکل برطرف شود

   • Avatar
    مصطفی شلیجی

    سلام
    با ار ۱۲ یا ار ۱۳۴ نمیشه اوپراتور جلو رو شست؟؟
    میتونید روش شستشو رو توضیح بدید یا اگه مقاله یا سایتی معرفی کنید ؟؟
    واقعا خدا قوت و دستتون درد نکنه

    • محمد پیرنیا
     محمد پیرنیا

     سلام
     ممنون
     نخیر بهترین مورد همون r11 هست باید وارد سیکل بشه یکم که موند با فشار تخلیه بشه و بعد از اون با ازت شستشو داده بشه

 • Avatar
  مصطفی شلیجی

  راستی وقتی با وکیوم ان را هوا زدیم تا نشتی ان مشخص شود
  بعد از باز کردن مهره ی گیج با هوا که بیرون اومد دستام روغنی شدند؟؟
  این روغن از کجا اومد ؟؟
  ممکنه هنوز لوله ها روغن داشته باشند ؟؟
  باچی بشوریم هیچی توش نمونه ؟؟
  تو رو خدا جواب منو بدید
  میدونم خیلی برای نوشتن وقت میبره
  خدا حفظتون کنه

 • Avatar
  حسين چگيني

  سلام چند سئوال از خدمت تان دارم
  ۱- آمپر مصرفی کمپرسور درحالت گرمایش بیشتر از سرمایش است و علت چیست؟
  ۲-درحالت گرمایش اگر فن کندانسور
  کار نکند گرمایش بهتر و بیشتری خواهیم داشت؟
  ۳-درحالت گرمایش درمناطقی که دما۱۵- میرسه برای جلوگیری ازیخ زدگی تعرق کندانسور چه باید کرد؟
  ۴-لوله رفت وبرگشت نزدیک کمپرسور
  برفک میزند و درجه زدیم کمبود گازنشان نمیده مشکل چیست؟
  باتشکر از شما

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   آمپر مصرف کمپرسور در حالت سرمایش یعنی در تابستان بیشتر بوده نه حالت گرمایش
   ۲- برای تکمیل شدن سیکل گرمایش هر از چند گاهی نیاز است تا فن وارد مدار شود
   ۳- زمانی که دمای هوای بیرون به منفی صفر میرسد و باعث یخ زدن کنداسور میشود کولر دوباره به حالت تابستانی تغییر مسیر داده یعنی گاز داغ به کندانسور برگشته و یخ اب شده و گاز سرد به داخل ولی برای سرد نشدن محیط داخل فن داخلی از کار افتاده تا سرما به داخل منتقل نشود
   سوال چهارمتون هم مفهوم نیست در چه حالتی در حالت سرمایش یا گرمایش لوله های بیرونی یخ میزند ؟

 • Avatar
  مجید ربیعی. .ابادان

  سلام کولر من کافیه درجه اون از ۱۸عوض بشه پنل داخی خاموش ولی موتور کار. میکنه

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   دوست عزیز شما باید یک بار به صورت کامل اسپیلت خودتون رو ریست کنید برای این کار برق اصلی ورودی به کولر گازی را قطع کرده و باطری ریموت کنترل خود را دراورید بعد از ۲۰ دقیقه برق کولر گازی را وصل و با ریموت کنترل کولر گازی آن را در حالت سرمایش یا cool روشن کنید اگر با این روش مشکل شما حل نشد حتما باید با یک تعمیرکار کولر گازی یا تعمیرگاه مجاز کولر گازی تماس بگیرید تا برای بازدید بیشتر و رفع عیب شما را کمک کنند

 • Avatar
  وحید

  با سلام اگه امکانش باشد راهنمایی کنید
  من کولر گازی خریدم ولی در حالت گرمایش کار نمیکند/وقتی کنترل کولر را روی گرمایش تنظیم میکنم بعد میخواهم روشن کنم یه صدای بیب میاد ولی کولر روشن نمیشود.فکر میکنم کولر فقط سرمایش است ایا امکان اینکه گرمایش روی کولر گازی نصب کردوجود دارد؟ یا امکان خرابی بردها یا یا خازن ها وجود دارد که گرمایش کار نکند هست؟؟؟؟؟؟

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   قبل از هر کاری باید از این که کولر گازی شما قابلیت گرمایش را دارد مطمن شوید و در صورت دارا بودن این امکان به عیب یابی آن بپردازید برای این کار به برچسب بروی کولر گازی دقت کنید تا مطمن شوید تا در صورت خرابی به تعمیر کولر گازی بپردازید

   • Avatar
    وحید

    مهندس جان روی برچسب امپر و جریان هم سرد و هم گرم را نوشته و نوشته که گرم هم داره ولی میترسی قلابی باشه ؟مهندس خواهش بفرمایید سرود کولر تنها سرد میشه گرمایش اضافه کرد؟ خواهشا راهنمایی کنید

    • محمد پیرنیا
     محمد پیرنیا

     ار نطر این که ایا تبدیل کولر سرمایشی به گرمایشی امکان دارد یا نه باید گفت بله امکان پذیر است ولی اصلا کاره عاقلانه و منتطقی نیست چه از نظر هزینه و چه کارایی چون شما باید مادربرد دستگاه رو تغییر بدین شیر برقی برای کولر گازی نصب کنید و بسیاری از کارهای دیگر که صرفه اقتصادی و عملی ندارد ولی از لحاظ کارایی ممکن است

 • Avatar
  فاروق

  با سلام ببخشید من یه کولر ۲۴۰۰۰ سامسونگ دارم هرچند یباری خازن میسوزنه ممون میشم دلیلشو راهنمایی کنید؟

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   خراب شدن و عدم کار کرد خارن کولر گازی در مدت زمانی کمتر از زمانی که عموما مورد استفاده قرار میگیرد دلایل زیادی دارد که یکی از شایع ترین آنها کثیف بودن کولرگازی و اینکه مدت هاست سرویس نشده است این کار را انجام دهید مطمانا مشکل رفع خواهدشد در صورت عدم رفع مشکل مطرج کنید تا راهنمایی بیشتری ارابه شود

 • Avatar
  ابراهیم زاده

  سلام
  کولر KG گرما سرما ، سی هزار
  در طی دو روز اخیر کولر در حال کار یک دفعه قطع میشد البته کامل خاموش نمیشد
  امروز صبح رفتم روشن کنم دیدم روی مانیتورش کد F9 رو زده و روشن نمیشه
  تازه دو ماه کولر رو نصب کردم.ممنون میشم راهنمایی کنید

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   من اطلاعی از ارور کولر گازی KG ندارم ولی احتمال خرابی یا قطعی سنسور رابط بین پنل وجود داره برسی کنید و خبر بدین

 • Avatar
  مهدی توانا

  سلام
  من یه کولر اسپلیت سوپر جنرال دارم وقتی روشن هست خوب کارمیکنه و خنک میکنه .ولی جدیدن وقتی خاموش هست هر ۴۰ دقیقه یه صدایی مثل موقع هایی که کولر رو موتور میره صدا میده و چند ثانیه بعد صدا قطع میشه .این پروسه در روز موقع خانوش بودن کولر اتفاق میفته به نظر شما علت چی میتونه باشه با تشکر

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   دوست عزیز اینکه این صدا از کجا ناشی میشود باید کاملا برسی شود ولی در زمان خاموش بودن کولر گازی از خاموش شدن کمپرسور و فن کندانسور مطمن شوید در غیر این صورت اطلاعات کامل تری درباره اینکه این صدا از کحای سیستم است بفرمایید یا اینکه با یک تعمیرگاه تخصصی کولر گازی تماس حاصل فرمایید

 • Avatar
  داریوش شریف

  با سلام
  کولر دوتیکه ودوفنه ۳۶۰۰۰اوجنرال موتور پیستونی دارم .که درهوای گرم وظهر سرمایش خوبی دارد وهیچ گونه مشکلی نیز ندارد.اما درشب که هوا خنک میشود مثلا دراین چند شب گذشته که هوا عالی شده فن بیرونی کارمیکند اما کمپرسور خاموش میشود وبعد از ۱الی ۲ساعت خاموش کردن کمپرسور کارمیکند ومشکلش حل میشود اما برای حدود ۱الی ۲ساعت وازدوباره کمپرسور ازکارمی افتد البته فقط درهوای خنک .لطفا راهنمایی بفرمایید که عیب ازکجاست وچ/ونه میشود عیبش رابرطرف کرد؟ باتشکر

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   سوالی که شما فرمودید مستلزم برسی کامل سیستم است ولی دلیل اینکه شما مفرمایید کمپرسور قطع و فن مشغول به کار است چیه از کجا مطمن هستید و اینکه دمای کولر را روی چند تنظیم میکنید و اینکه زمانی کولر دما را به دمای مورد نظر شما میرساند این اتفاق میافتد ؟

 • Avatar
  داریوش شریف

  سلام مجدد
  دما روی ۱۸درجه تنظیم است .واین اتفاق در شب که هوا خنک است اتفاق می افتد واینکه فرمودید چطور متوجه خاموشی کمپرسور میشوم :فن که مشخص است که روشنه .وصدای کمپرسور نیز باز مشخص است وصدای کولر خیلی کمتر از موقعی است که کمپرسور کارمیکند.
  ممکن است که عیب ازسنسور پنل داخلی باشد؟

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   بله اگر در هنگام خاموش شدن فقط کمپرسور کولر گازی ار مدار خارج میشود و فن در مدار باقی میماند مطمنا ایراد از سنسور محیطی داخل یا اینکه از مادر برد کولر گازی است که برای تعیمر اسپیلت باید با بک تعمیرکار مشورت کیند تا کولر شما را از نزدیک چکاب کننند

 • Avatar
  shabani

  باسلام وخسته نباشید

  من یه اسپیلت توشیبا ۱۸۰۰۰دارم برای خونه .۴۰متری استفاده میکنم اما ۱۰دقیقه حدودا باد خنک میزنه وسه چهار دقیقه دیگه بادخنک نمیزنه ولی فن بیرون که نگاه کردم دایما روشن بوده ..درضمن وقتی شروع به خنک شدن میکنه صدای وارد شدن گاز به پنل داخلی میاد .و درحالت گرم هم تست کردم اینجور بود.وخونه هم خنک نمیشه
  ممنونم

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   دوست عزیز با توجه به توضیحات شما باید عرض کنم که مسلما سیستم شما دارای مشکلی است که باعث از مدار خارج شدن کمپرسور میشه اگر شما تعمیرکار کولر گازی نیستید اولین و ابتدایی ترین کاری که متوانید انجام بدین سرویس و شستشوی کولر گازی ولی اگر بعد از انجام این کار مشکل حل نشد حتما موضوع را با یک تعمیرکار کولر گازی مطرح کنید تا از نزدیک اسپیلت شما را بازدید و به تعمیر اسپیلت توشیبا شما بپردازند

   • Avatar
    shabani

    سلام ودرود جناب پیرنیای عزیز

    اما به نظر شما احتمال خرابی کمپرسورهست ویا تعمیرش باتوجه به تجربیات شماهزینه خیلی بالایی داره /////////یا قطعه ای مثلا سنسور و ….. ویانشتی شاید از لوله ها بوده.
    ممنون که راهنمایی میکنید .

    • محمد پیرنیا
     محمد پیرنیا

     سلام
     اینکه شما شما میفرمایید به مدت ۱۰ دقیقه باد کاملا خنک میزنه و بعد اون قطع میشه امکان وجود مشکل در سیکل زیاد و امکان خرابی کمپرسور کمتره که شما میتونید از یک تعمیرکار متخصص کولر گازی برای سرویس و تعمیر کمک بگیرید و باید این نکته هم عرض کنم تا زمانی که سیستم کاملا برسی و چک نشود هیچ نظر قطعی نمیشود بیان کرد

 • Avatar
  shabani

  متشکر از راهنمایی شما.

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   خواهش میکنم

 • Avatar
  مسعود

  سلام جناب پیرنیا
  من یه کولر دو تکه سامسونگ ۳۲۰۰۰ دارم که با پایین آمدن درجه حرارت محیط بخصوص شبها، فن رادیاتور (قسمت بیرونی) خاموش میشه ولی کمپرسور به کار خودش ادامه میده تا اینکه به زوزه کشیدن میفته(بر اثر گرم شدن) و دو باره فن شروع بکار میکنه. با تعویض خازن هم مشکل برطرف نشد.
  در صورت امکان لطفآ راهنمایی بفرمایید.

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   این مشکلی که شما میفرمایید اگر فقط در شب اتفاق میافتد احتمال اختلال توسط مادربرد دستگاه زیاد است ولی برای مطمن شدن شما باید به صورت کامل دستگاه را تست کرده تا مطمن شوید مثلا زمانی که فن ار کار یاز میاستد تست کنید که مادر برد فرمان قطع را صادر کرده یا اینکه برق در ترمینال کندانسور وجود دارد و مشکل از جای دیگری است توصیه میکنم اگر تعمیرکار کولر گازی نیستید این کار را به یک مرکز سرویس و تعمیرات تخصصی کولر گاری بسپارید.

 • Avatar
  نوروزی

  سلام.
  برای زمستان درجه اسپیلت رو روی چند بذارم؟
  کدوم عدد گرمای حداکثری داره؟

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   دوست عزیز این اشتباهی است که خیلی از دوستان مرتکب میشوند که به نظر انها اگر درجه کولر را بالاتر یا پایین تر انتخاب کنند سرما یا گرمای بیشتری تولید میشود باید دقت داشته باشید که مثلا اگر دمای کولر شما در تابستان روی ۱۸ یا ۲۵ قرار داده شود هیچ گونه تغییری در میزان سرمای کولر ایجاد نمیشود فقط شما به کولر گازی این فرمان را داده اید که زمانی که دمای کل اتاق به ۱۸ درجه رسید کنتاکت(خاموش شدن کمپرسور) کند و زمانی که دما را روی ۲۵ تنظیم میکنید این فرمان را صادر میکنید که تازمانی که دمای کل اتاق به ۲۵ نرسیده است کولرگازی به کار خود ادامه دهد.

 • Avatar
  داودحسيني

  با عرض سلام قصد خرید اسپیلت سرد وگرم را داشتم برای منطقه ای که زمستان های زیر صفر دارد.یکی از دوستان گفت در زمستان چون زیز صفره کندانسور جواب نمیده . و یخ میزنه . میخواستم بدونم این حرف درسته و منصرف بشم از خرید.

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   بله کاملا درسته حرف ایشان ولی تمامی کولر گازی های گرمایشی دارای سیستم دیفراست یا یخ زدایی هستند که درصورت یخ زدن کندانسور کولر گازی سیکل عوض شده از کندانسور یخ زدایی میشود و این عمل کاملا تاتوماتیک انجام شده و هیچ گونه نیازی به دخالت شما ندارد

 • Avatar
  hassan zarei

  سلام وقت بخیر،من دو تا کولر گازی جنرال ١٢٠٠٠مدل لبخندی خریدم چهار روزه که نصبش کردم وقتی روی سرما یا گرما می زارم هوای عادی میده بیرون روز اول خوب کار می کرد ولی الان این مشکل براش ایجاد شده کمپرسور وفن کار می کنه ولی نه سرما داره نه گرما گاز هم داره چک کردن تو شهر ما به هر کی می گم نمیدونه مشکل چیه نصابش هم خیلی باهاش ور رفته می گه نمی دونم مشکل از کجاست لطفأ اگه میشه راهنمایی کنید ممنون میشم

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   دوست عزیز این مشکل یک مشکل ساده است که از عهده یک تعمیرکار متخصص بر میاید ولی به شرط اینکه کولر گازی رو مورد چکاب کامل قرار بدن به دلیل اینکه شما نمیتونید اطلاعات دقیق و تخصصی رو بما بدین ما هم نمیتونیم کمک خاصی بکنیم ولی مطمنا اگر کولر گازی شما توسط یک تعمیرکار متخصص کولر گازی بازدید بشه به عیب پیخواهند برد باز هم اگر کمکی در زمنیه تعمیر کولر گازی (اسپیلت) ساخته است در خدمتیم

 • Avatar
  Negar

  سلام وقت بخیر!
  یه سوال از خدمتتون داشتم ما یه کولرگازی پرتابل مارک میدیا داریم که گرمایش و سرمایش داره. تابستون وقتی روشن بود حدود ۱۰ دقیقه باد خنک میداد باز ۵ دقیقه باد گرم. الان که حالتش رو روی HEAT گذاشتیم دما روی ۳۰ درجه باز ۱۰-۱۵ دقیقه باد گرم ۵ دقیقه باد سرد تقریبا میشه گفت هیچ کارایی نداره… اولین بار که چند روز پیش روشن کردیم متوجه شدیم که کلا کمپرسور کار نمیکنه :IIIIIIIIIIIIIIتابستون تمام سرویس هاش انجام شد. جایی که استفاده میکنیم یه مغازه ۲۰ متری هست ولی عملاً کار خاصی نمیکنه.

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   دوست عریز علت های خیلی زیاد برای این مشکل شما وچود دارد که متاسفانه اگر تعمیرکار نباشید امکان تست کردن ان وجود ندارد تنها موری که امکان برسی دارد تمیز کردن فیلتر های کولر گازی است و اینکه مطمن شوید ورود و خروچ هوا به درستی انجام شود در غیر این صورت حتما با یک تعمیرکار متخصص کولر گازی مشورت کنید تا از نزدیک کولر گازی شما را مورد برسی قرار بدن باز هم اگر امکان دادن اطلاعات دقیفتری دارید اماده همکاری هستیم

 • Avatar
  مريم

  سلام، وقت بخیر.
  یه کولر گازی گاسونیک داریم که وقتی پاورش رو میزنیم روشن نمیشه.
  میشه لطف کنید بگید مشکلش چیه؟

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   این کلی ترین سوالی بود که میشد پرسید شما باید برق ورودی کولر گازی رو چک کنید در صورت عدم وجود برق باید علت قطع شدن رو پیدا و برطرف کنید در صورت وجود جربات هم باید مورد به مورد برسی کنید ولی باید توجه داشته باشید که این کار بسیار خطرناکه و نیارمند ابزار و لوزام مخصوص است

  • Avatar
   محمد

   احتمال داره فیوز کولر. قطع باشه. کنترل معیوب باشه. چشمی کولر معیوب باشه یا برد معیوب باشه. اول ببنید دستی میتونید با دکمه پاور روشنش کنید.

  • Avatar
   پیمان

   باید ببنید که دستگاه به محافظ وصل شاید محافظ خراب باشه از اون پریز تست کنید که برق داره اگه دیدین برق به دستگاه میرسه باید بردش تعمیر بشه چون مشکل پیدا کرده

 • Avatar
  محمد

  سلام
  .کولر ۲۴جنرال.
  کولر در حالت سرما ده دقیقه کار میکنه بعد یونیت بیرون خاموش میشه. تو حالت گرما هم بعد یک دقیقه فن داخل ایست میکنه بعد ده ثانیه دوباره شروع میکنه. یک دقیقه ینی وقتی که اواپراتور داغ داغ میشه فن روشن میشه . وقتی یک دقیقه اواپراتور خنک شد فن می ایسته. تا دوباره داغ شه. تو این مدت کمپرسور در حال کار کردنه.
  سنسور پایپ و محیطی رو تعویض کردیم. بنظرتون مشکل از کجاست؟؟

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   با با این اطلاعات کم نمیشه جواب دقیق و تخصصی داد ولی احتمال خرابی یا اشکال در بردفرمان کولر گازی خیلی زیاده و اینکه سنسور پایت و محیط باید هنگام تعویض با مشابه خودشون عوض بشن اگر توانایی دارید برد کامل کولر گازی رو برای تعمیر به تعمیرگاه برد بفرستید در غیراین صورت حتما با تعمیرگاه مجاز کولر گازی تماس بگیرید

 • Avatar
  پرویز

  با سلام خدمت استاد محترم
  من اسپیلت دارم که وقتی روشنش میکنم ارور h1 یا همون یخ زدگی میده.
  باید تعمیر کار بیارم یا روشن بمونه خودش رفع میشه
  با تشکر

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   این ارور مربوط به یخ زدایی کولر در فصل سرد ساله که در فواصل زمانی متفاوت نسبت به سردی هوا در کولر گازی اعمال میشود ولی در صورتی که این کار به صورت سریع در فواصل زمانی بسیار کم و به صورت غیر عادی اتفاق بیوفتد حتما باید برسی شده و با تعمیرگاه مجاز کولر کولر گازی تماس گرفته شود

 • Avatar
  پرویز

  با سلام من صبح یک سوال کردم ولی جواب ندادید

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   جواب داده شده اگر مشکلی هست دوباره بپرسید

 • Avatar
  پرویز

  ممنونم استاد
  منظور شما اینه که در یه روز چندبار اتفاق افتاد باید به تعمیرکار اطلاع بدم

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   این یک عمل کاملا طبیعی برای کولر گازی است و یکی از سیستم های نصب شده در کولر گازی است ولی در صورت غیر عادی بودن یا خلل ایجاد کردن در سیستم کولر گازی باید با تعمیرگاه مجاز کولر گازی تماس گرفته شود

 • Avatar
  اميد صارمي

  ‎با سلام خدمت استاد عزیز.
  ‎من واقعا لذت بردم از اینکه تمام سوالات را جواب و به خوبی راهنمایی میکنید بسیار تشکر.
  ‎من یک کولر ٣٠هزار اینورتر الجی دارم هم سرمایش و هم گرمایش، ٢تا سوال دارم از خدمتتون، آیا این حرف درسته که میگن استفاده از گرمایش کولر عمرش کم میکنه ؟؟
  ‎و دومی اینکه پنل بیرونی کولر ما داخل تراس هست و در تابستون گرمای فنش خیلی اذیت کننده هست و مستقیما روبروی درب ورودی پزیرایی هست میشه از یک ورق المینیومی یا یک ورقه پلاستیکی برای منحرف کردن باد فن کولر استفاده کرد؟؟

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   خواهش میکنم خوشحال میشیم که بتونیم کمکی به شما بکنیم
   ۱٫ نخیر این اصلا حرف درستی نیست به دلیل اینکه تمام سیستم کولر گاز طوری طراحی شده که بتوانید ار ان هم در سرمایس زمستان و هم در گرمای تابستان استفاده کنید و باید این نکته را هم در نظر داشته باشید که استفاده از کولر گازی در فصل سرما برق کمتری را مصرف میکند
   ۲٫ باید عرض کنم که بهترین شیوه نصب کندانسور به صورته که باد گرم خروجی به بیرون از محیط نصب موتور منتقل بشه با این شرحی که شما فرمودید این باد گرم باعث برگشت به درون منزل شده و این کار بسیار اشتباهی است که باعث تلف شدن انرژی خواهد شد شما به هر طریق ممکن این باد گرم را به بیرون از محیط نصب کولر گازی هدایت کنید

 • Avatar
  طاها معینی

  سلام
  من یک کولر ۲۴۰۰۰ جنرال طرح لبخند دارم بعدازدوسال کارکردن امسال روی گرمایش پانل داخلی روی فنش روشن میشه ولی ازکمپرسورو گرمایش خبری نیست ولی درحالت سرمایش هیچ مشکلی ندارم لطفا راهنمایی بفرمایید ممنون

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   احتمال خرابی سنسور یا معیوب بودن برد فرمان کولر گازی بسیار زیاد است لطفا کولر گازی را ریست کنید در صورت عدم کارکرد درست با تعمیرگاه مجاز کولر گازی تماس بگیرید.

 • Avatar
  طاها معینی

  سلام
  لطفا طریقه ریست کولر جنرال طرح لبخند روهم توضیح بفرمایید ممنون میشم

 • Avatar
  رضا علیپور

  سلام.یک کولر گازی سامسونگ ۱۲۰۰۰ اینورتر،گاز کم کرده است.گرمایشش مطلوب نیست.کل گاز دستگاه را تخلیه کردم.کاملا وکیمی اش کردم.مجددا با ترازو طبق شمای فنی دستگاه گازش را تزریق کردم.ولی مشکل دستگاه حل نشد و هنوز گرمایش مطلوبی ندارد.در ضمن امپر دستگاه با امپر روی شمای فنی یکی میباشد و مشکلی ندارد‌.لطفا راهنمایی کنید.با تشکر

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   دوست عزیز منظور از گرمایش نامظلوب کولر گازی چیه ؟ شما با چه معیاری گرمایش کولر گازی رو میسنجید ؟؟
   ایا معیار شما گرمایش کل محیطی است که کولر گازی داخل ان نصب شده است ؟ اگر به این موارد اگاهی کامل دارید باید عرض کنم که شما قبل زا تزریق گار سیستم رو شستشو دادید ؟ و ار تمیز بودن کل سیستم مطمن هستید ؟

 • Avatar
  موسوی

  با سلام
  به چه نحوی میشه فهمید فن کولر پنجره ای یا اسپلیت ضعیف شده؟
  منظورم نحوه تست فن می باشد.
  با تشکر منتظر راهنمایی شما هستم

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   ضعیف شدن خود فن بسیار بسیار کم اتفاق میفاتد ولی امکان خرابی خازن فن بسیار بالاست ولی درباره تست فن باید عرض کنم که نسبت به نوع فن این کار متفاوت است

 • Avatar
  فرزاد

  سلام مهندس پیرنیا
  ممنون از راهنماییهای مفیدتان که همه استفاده میکنیم. من یه سوالی کرده بودم هنوز جواب نگرفتم.یکی در مورد اینکه : در کولرگازیها میشه گاز۱۳۴a رو جایگزین R22 کرد؟
  دوم اینکه : نحوه شستشو دادن داخل لوله های کندانسور و لوله موئینی را میشه توضیح بدید که متوجه بشیم گرفتگی نداریم؟

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   اگر جواب خلاصه و کوتاه میخواید باید عرض کنم که بله امکان پذیر هست ولی به دلایل خیلی زیادی این کار اصولی نیست پس سعی کنید از گاز ۲۲ استفاده کنید

 • Avatar
  فروغ

  با سلام
  ایا کولر در حالت فن کار کند چند ساعت احتمال اشکال هست ؟ کولر باید روشن باشه ولی هوا خنک و دمای خانه پایین بخاطر صدا بیرون روشن میکنیم در حالت فن مشکلی پیش نمیاد ؟

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   من منظور شما را از این سوال متوجه نشدم ولی اگر منظور شما استفاده از فن کولر گازی است باید عرض کنم که نخیر به هیچ عنوان مشکلی برای شما برای استفاده از این حالت وچود ندارد

   • Avatar
    فروغ

    بله منظور استفاده از فن بود با تشکر از پاسخگویی شما

 • Avatar
  محمدی

  سلام
  مشکلی در کولر ما ایجاد شده میخاستم بدونم از کجاست
  کولر که روشن میکردم بعد چند ثانیه کار کردن فیوز برق میپرید
  چند بار تست کردم دیدم همینطوریه
  که دیکه الان روشن هم نمیشه
  میشه علتش رو بگید

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   خوب این مشکل دلایل خیلی زیادی دارد ازجمله خرابی در کمپرسور کولر گازی ، خرابی در دیگر قطعات کولر گازی یا اتصالی سیم های برق متصل به اسپیلت

 • Avatar
  فرزین

  سلام. کولر ۳۲۰۰۰ سوپرجنرال دارم با کمپرسور پیستونی و آمپر نرمال ۱۸٫۸
  تا زمانی که هوا نسبتامعتدل و گرمه خنک کنندگی و آمپر و فشار ساکشن کاملا نرماله. ولی با خنک شدن هوای بیرون آمپر کاریش میاد روی ۱۳ آمپر و گرم میشه. مشکل از کجا میتونه باشه دوست عزیز؟ ممنون میشم کمک کنید

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   اینکه امپر دستگاه در حالت گرمایش و در کارکرد زمستان کمتر از سرمایش در تابستان باشد امری کاملا طبیعی است ولی گرم شدن دستگاه علت های زیادی دارد که باید برسی شود لطفا بیشتر راهنمایی کنید

 • Avatar
  جنید

  سلام ،اگه ممکن میشه شماره ای بدین که با جناب مهندس تماس بگیریم
  ممنونم

  • Avatar
   meAfshin76

   سلام
   لطفا اگر نظر یا سوالی دارید به همین صورت پرسیده شود ممنون

 • Avatar
  تقی نصرتی

  سلام آقای پیرنیا
  من یک کولر ۲۵۰۰۰ سامسونگ(سرمایشی-گرمایشی) مدل good دارم که اخیر دچار مشکل شده است بعد از ۱۵ دقیقه کارفن و
  کمپرسور از کار می افته و نشانگر کاربر روی مانیتور داخلی شروع به چشمک زدن می کند ولی کولر خاموش نمی شود وقتی کتاب
  راهنماش نگاه کردم نوشته مربوط به single user می باشد و دستور العمل کتاب راهنما را انجام دادم ولی مشکل برطرف نشد
  لطفا راهنمایی کنید.
  باتشکر از زحمات شما و همکاران محترمتان.

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   این که فن و کمپرسوز با هم از مدار خارح میشود احتمال زیادی برای خرابی برد فرمان محتمل است ولی این نظر درست و دقیقی نیست باید تمامی قطعات و مراحل کار حضورا برسی شود

 • Avatar
  اميد صارمي

  سلام استاد خسته نباشید سال نو مبارک،
  فن کولر ما رو به تراسه میشه جلو فن رو یه کانال کولر بزنیم جلوش که باد گرمش رو مهار کنه مشکلی به وجود نمیاد؟؟
  هنوز ١سال نشده کولر رو خریدیم برا تابستون باید سرویس بشه؟؟

 • Avatar
  مرتضی

  سلام استاد سال نو مبارک
  برای شهری مثل اهواز کولر اسپیلت وست پوینت سی هزار بهتره یا گری سی هزار لطفا راهنمایی کنید .

 • Avatar
  سلیمان

  سلام. خسته نباشید یه کولر۲۴ال جی دارم فن داخلی که باد پرتاب میکنه وقتی کولرو روشن میکنیم حرکت نمیکنخ وباید با یه چیزی حرکتش داد تا کارکنه علتش چیه

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   امکان خرابی موتور فن یا خازن راه انداز فن بلوور کولر گازی شما بسیار بالاست حتما باید توسط یک تعمیرکار متخصص برسی و عیب یابی شود

 • Avatar
  مجتبی

  سلام خسته نباشیدکولرپنجره ای سامسونگ داریم موقع روشن شدن فقط فن خالی میزنه وچراغ سبزش روشن نمیشه که سردکنه وصل نمیکنه آیامشکل ازکمپرسورش هست؟یااحتمال داره که برق به کمپرسورش نرسه آیاازخازنش هم میتونه باشه؟

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   هر امکانی وجود دارد تمام مواری که شما فرمودید ممکن است مشکل ساز شده باشد ولی تنها با چک کردن کامل کولر گازی شما امکان نظر دادن دقیق وجود دارد

 • Avatar
  مرتضی

  باسلام کولر سامسونگ۳۰۰۰۰ دارم که ظهرها تاساعت ۷عصر کل سیستم بعداز نیم ساعت کار کردن خاموش شده ودوباره روشن می شود تازه سرویس وشارژگاز شده مشکل از چیست؟

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   محل نصب موتور بیرونی (کندانسور) کولر گازی شما کجاست ؟

 • Avatar
  ارش کمالی

  سلام
  کولر گازی پنجره ای١٨هزار تراست موتور پیستونی دست دوم خریداری کردم ولی هز همون روز اول سرماش خوب نبود و جدیدا متوجه شدم رادیات جلوی کولر کاملا برفک زده مشکل چیه؟

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   احتمال کمبود گاز که نتیجه نشتی در سیکل کولر گازی شماست خیلی بالاست

 • Avatar
  آرش کمالی

  باتشکر فروان مشکل نشتیبود که حل شد.
  باعرض سلام مجدد یه سوال دیگه از خدمت شما دارم
  کولر میتسوبیشی ۳۶هزار پنل داخلی روشن میشه ولی فرمان به یونیت بیرونی نمیده بعد پنل داخلی ارور اوپریشن ۴تاچراغ میزنه کولرش سری قدیمه

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   شما کابل ارتباطی کندانسور و اواپراتور را جدا کرده و حالا اقدام به روشن نمودن پنل داخلی نمایید و با اهمتر ترمنیال های خروجی پنل داخلی را چک کنید تا از فرمان صحیح پنل داخلی مطمن شوید

 • Avatar
  محمدرضا س

  سلام
  کولر من گالانز ۱۸۰۰۰ موتور موشکی هس و موتورش جام کرده میخواستم بدونم باچ خازنی میتونم به او شوک بدهم ؟ ممنون

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   شما با خازن هارد استارت امکان این کار را دارید

 • Avatar
  محمدرضا

  سلام مهندس
  کولر من گالانز ۱۸۰۰۰ پنجره ای که موتورش جام کرده میخواستم بدونم با چ خازنی میتونم ب اون شوک بدم شاید راه افتاد ممنون

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   شما با خازن هارد استارت امکان این کار رو دارید

 • Avatar
  قاسم

  باسلام.ممنون از راهنمائی های خوبتون.یه مشکل دارم راهنمایی کنید ممنون میشم.کولر دوتیکه میتسوبیشی ۳۶۰۰۰ نشت گاز داشته الآن گاز زدیم تا در موقع خاموشی گیج ۱۵۰ بار نشون میده،ولی کولر باز خنک نمی کنه.وموتور ۵۰ ثانیه کار میکنه وبعد۳ دقیقه استراحت.وهمین طور تکرار میشه ولی دما خیلی خنک نیست.باید چکار بکنم.

 • Avatar
  قاسم

  باسلام.یه سوال دارم راهنمایی کنید ممنون میشم.کولر دوتیکه میتسوبیشی ۳۶۰۰۰ نشت گاز داشته الآن گاز زدیم تا در موقع خاموشی گیج ۱۵۰ بار نشون میده،ولی کولر باز خنک نمی کنه.وموتور ۵۰ ثانیه کار میکنه وبعد۳ دقیقه استراحت.وهمین طور تکرار میشه ولی دما خیلی خنک نیست.باید چکار بکنم.

  • Avatar
   کارشناس 2 : علوی

   سلام
   شما باید تمام موارد را به صورت کاملا اصولی انجام دهید ایا زمانی که شارژ گاز انجام شد سیستم وکیوم شده است و اینکه ملاک شارژ گاز در حالت خاموشی نیست بلکه در حالت کار کمپرسور باید کولر گازی را شارژ گاز کنید از درباره خاموش شدن مداوم کمپرسور هم باید دقت داشته باشید که برد فرمان دستور قطع را صادر میکند یا خود کمپرسور خاموش میشود ؟

 • Avatar
  میلاد

  سلام جناب آقای پیرنیا با سپاس از راهنمایی های سازنده جنابعالی
  بنده ساکن اهواز هستم و یک‌اسپیلت سی هزار میتسوبیشی برام نصب کردن که بعد از نصب
  نه سرمایش نه گرمایش عمل نمبکنه
  یعنی کنداکتور عمل نمیکنه با اینکه برق به اون قسمت میرسه ولی وقتی با دست فشارش میدی کمپرسور کار میکنه و هوا سرد سرد میشه

  در حالت گرمایش هم قدرت فن کم و زیاد نمیشه فقط رو یه حالت پرتاب باد داره
  بنظر شما چون سرویسکارم فوق العاده غیرفنی بود چه بلایی سر کولر آک اومده. چون اینجا تعمیرکار ناشی خیلی زیادن بنظرشما خازن سوخته کونداکتور خراب شده یا بردشو خراب کرده.

  باسپاس از توجه شما

  • Avatar
   کارشناس 2 : علوی

   سلام
   دوست گرامی با توجه به توضیحاتی که شما فرمودید سرمایش و گرمایش کولر گازی عمل نمیکند ولی در قسمت پایین عنوان کردید که در حالت گرمایش پرتاب باد کولر گازی شما قابل تغییر نیست اگز شما زمانی که کنداکتور را با فشار دست راه اندازی مکنید باید از فرمان مادر برد به کنداکتور مطمن شوید چون برد فرمان اتصال با به کنداکتور صادر و کنداتور عمل اتصال جریان را صورت میدهد
   ایا فرمان برد ( فاز و نول )به کنداکتور میرسید

 • Avatar
  بهروز علوی

  بهروز
  سلام مهندس
  پنل داخلی و بیرونی خیلی سرو صدا دارند. ولی روی فن پنل داخلی صدا ندارد و خوب .ضمنا این مشکل زمانی شروع شد که سیستم شارز گردیده سرمای آن هم زیاد نیست >آیا گاز زیادی باعث اونه؟آبریزش هم نداره درصورتی که قبلا بعد از یکساعت
  آبریزس شروع میشد.ولی لوله برگشت هم سرد سرد است.

  • Avatar
   علوی: پشتیبان

   سلام
   دوست گرامی برای تست کردن سیکل سرمایش گولر گازی نیاز است که به صورت کامل با ابزار مجهز این کار انجام شود و به هیچ وجه امکان اعلام نظر به این صورت وجود ندارد ولی همین که شما اعلام میکنید از سرمای کولر گازی راضی نیستید و و…. حتما باید از یک تعمیرکار کولر گازی بخواهید که برای تست کردن سیکل کامل سرمایشی کولر گازی از نزدیک مراجعه و مشاهده کنند

 • Avatar
  بهروز علوی

  سلام
  مهندس اگر ممکن هست براتون آموزش کامل تخلیه هوای سیستم دو تیکه و شارز مجدد آن را وهمچنین شسشوی آن با نیتروژن را بصورت تصویری روی سایت قرار دهید.

  • Avatar
   علوی: پشتیبان

   سلام
   دوست گرامی به زودی اموزش های تصویری کاملی از نحوه کارهایی که شما ذکر کردید در سایت قرار داده خواهد شد

 • Avatar
  سیامک

  سلام.علت زود خاموش روشن شدن اسپلیت چیه ؟۳ دقیقه روشن ۳دقیقه خاموش .۴ روزه خریدم .نمایندگی نصب کرده اما علتشو نمیدونه

  • Avatar
   کارشناس 2 : علوی

   سلام
   دوست گرامی با توجه به اینکه شما کولر گازی را مدت زمان کمی است خریداری کرده اید حتما با شرکت گارانتی کننده تماس گرفته و از ایشان درخواست تعمیر و برسی کنید اگر هم احتیاج به کمک یا تعمیر توسط خودتان را دارید حتما ما را درجریان گذاشته و اطلاعات کامل تری ارائه کنید تا حتما شما را را راهنمایی کنیم

 • Avatar
  رامین

  سلام.کمپرسور کولرهای t3 از چه نوعی هستن.پیستونی روتاری یا اسکرول

 • Avatar
  ناصر . ایستکول

  سلام خدمت همه .
  خواستم بدونم علائمی که روی کمپرسور هست چه معنی داره . مثلا علامتی که داخل یک دایره حروف S,C,M هست چیه ؟ میدونید که توی کمپرسورهای مختلف جای این حروف با هم عوض میشن .

  • Avatar
   ناصر . ایستکول

   سلام . سوال من هنوز تایید نشده ؟!!!!!!!

 • Avatar
  فائزه فالی

  سلام.من یه کولر سامسونگ ۱۸هزار دارم که تو یه اتاق دوازده متریه…چند وقتیه که زیاد روی فن می افته..به ازای هر شش هفت دقیقه کارکردن پنج دقیقه روی فن می افته.می خواستم بدونم این وضعیت عادیه ؟تعمیرکار یبار کولر و دید و گفت که چون کولر روی حالت اتومات قرار گرفته بوده اینجور شده و روی حالت coolقرارش داد اما فرقی نکرد..ممنون میشم راهنماییم کنید

 • Avatar
  سعید کیا

  سلام اسپیلت ۳۲ الجی دارم کمپرسورش سوخته فابریکش کمپرسور روتاری بوده میتونم روش کمپرسور اسکرال ببندم؟راهنمایی بفرماییدایرادکه نداره مدل اسپیلت پلاسما گلد است

  • Avatar
   کارشناس 2 : علوی

   سلام
   در صورت هماهنگ کردن پایه های کمپرسور و هم قدرت بودن این کمپرسور ها مشکل خاصی نخواهید داشت

 • Avatar
  خالقدادمحمودزهی

  با سلام خدمت کارشناس عزیز کولر گازی پنجره ای هایسنس گرفتم موقعی که روشنش میکنی تا میخواد زیربار بره یه صدایی تولید میکنه .واین صدا قطع میشه دوباره تکرار
  ممنون میشم چاره کار کجاست

  • کارشناس1: پیرنیا
   کارشناس1: پیرنیا

   سلام
   منظور از صدا چیه ؟ در کجای سیستم تولید میشه و اینکه در هنگام کار کاملا رفع میشه ؟ یا در تولید سرمای کولر گازی تاثیری داره ؟

 • Avatar
  سید مرتضی

  سلام آقای پیر نیا بسیار ممنونیم که باصبر ومتانت جوابگوی سوالات هستید.سوالم این هست که برای شستشوی لوله ها با گاز ازت حتما باید مغزی و والف به لوله رفت متصل بشه؟ چرا متصل به برگشت نباشه؟ دوم اینکه بعد از تعویض موتور برای شستن موتور وکندانسور ، سرلوله مویی را از لوله رفت باید جداکنیم یا نه؟؟یعنی فقط شستشو بدهیم تا تمیز بشن؟ این شستشو کندانسور هم باید ازلوله رفت ازت را واردکرد یانه؟ ممنونم.

  • Avatar
   کارشناس 2 : علوی

   سلام
   بهترین مسیر استفاده از لوله رفت برای شستشوی کولر گازی است و اینکه نخیر نیازی به باز کردن لوله مویی نیست بلکه با متصل بودن لوله مویی به کولر گازی این کار را انجام خواهیم داد

 • Avatar
  سید مرتضی

  ضمنابفرمایید(درصورت مجبورشدن شستشو با گازR22) چطوری توزن را وارد لوله هاکنیم؟

  • کارشناس1: پیرنیا
   کارشناس1: پیرنیا

   سلام
   توزن را به از طرق سرنگ وارد لوله کنید و به ادامه مراحل کار بپردازید

 • Avatar
  حمیدرضا فتحی

  سلام خسته نباشید
  ببخشید میخواستم برد کولر رو برا تعمیر به ادرس شرکت شما پست کنم و اعتباری به دیگر تعمیر کارا ندارم
  انجام میدین و حدودی دستمزدش چقده….
  ممنون

  • Avatar
   کارشناس 2 : علوی

   سلام
   متاسفانه امکان تعمیر برد توسط ما وجود ندارد ولی شما با ارسال برد به مراکز تعمیرات برد میتوانید مشکل را حل کنید

 • Avatar
  علی حزبیان

  سلام آقای مهندس پیرنیا

 • Avatar
  رامین

  سلام.کمپرسور کولرهای t3 (گرمسیری)از چه نوعی هستن.پیستونی روتاری یا اسکرول

 • Avatar
  سید مرتضی

  سلام فشار زدن به سیستم میبایست چند درجه باشه؟(۳۰۰درجه؟؟) باموتور یخچال این فشار را زده ام بلکه بالاتر هم میشه زد آیا بازهم میفرمایید باموتور یخچال انجام ندهیم؟؟

 • Avatar
  سید مرتضی

  سوال بعدی من این هست چطوری از کیپ بودن لوله مویی ویا شیر برقی مطلع شویم راهی واسه تست آنها وجود داره؟؟

 • Avatar
  رسول

  سلام من یه کولر گازی ۱۸هزار گری موتور قلمی دارم. با اینکه ترموستات رو یک سره کردم بازم موتور ۲۵ دقیقه کار میکنه و خوب هم خنک میکنه و کمپرسور هم میاد تو سرویس،و مشکلی هم نیست بعد از ۲۵ دقیقه از کمپرس خارج میشه و بعد از ۲۰ دقیقه میاد تو سرویس علت چیه. اگه لطف کنید یه راهنمایم کنید ممنون میشم

 • Avatar
  علی حزبیان

  سلام ..من.یک کولر ۳۶۰۰۰TCLدیواری سرمایشی مخصوص منطقه خرمشهر کمپرسور بزرگ را حدودا ۱۰ماهپیش خریدم که متاسفانه چندروز بعداز نصب صدایی شبیه شکسته شدن یخ از پنل داخلی شنیده شد و وقتی که درب پنل داخلی را باز کردم هیچگونه آثاری از برفک دیده نشد و پنل درحال تعریق کردن بود و به پشت بام رفتم و دیدم که فن درحال چرخش است وفقط کمپرسور و لوله بزرگ برفک و یخ زده است درجه کولر را تا حدود ۳۰ بالابردم و کمپرسور خاموش شد و برفک از بین رفت به نمایندگی رفتم و گفتند که گاز آن کم است آمدند و گازگیری کردن و بعد از چندروز دوباره کمپرسور و لوله بزرگ یخ و برفک زد و درآن لحظه ازسرما و برودت کولر کاسته نمیشود و فقط یکسره کار میکند و درجه رابالا بردم وکمپرسور خاموش شد و برفک از بین رفت و به نمایندگی مراجعه کردم و آمدند و گفتند که گاز کولر کامل است و کمپرسور آمپر نمیکشد و هیچگونه نشتی ندارد و احتمالا از سنسور است و باید سنسور تعویض شود و بعد از تحویل سال ۹۶ آمدند و سنسور را تعویض کروند و بعد از چندروز دوباره همان مشکل برفک و یخ کمپرسور و لوله بزرگ پبش آمد و لازم به ذکر است که با درجه ۲۵ یا ۲۶ ویا۲۷ هم برفک ویخ مبزند و مساحت منزل هم حدود ۶۰ متر است و نمایندگی گفت که نمیدانم مشکل از چیست وباید با نمایندگی تهران موصوع را در میان بگذاریم و از حالت برفک و یخ کولر هم فیلم گرفتم و به نمایندگی دادم …لطفا در این موصوع با بنده همکاری کنید

  • کارشناس1: پیرنیا
   کارشناس1: پیرنیا

   سلام
   قبل از هر کاری به دلیل اینکه کولر گازی شما درای گارانتی است و مدت زمان زیادی از خرید آن نگذشته است حتما با نمایندگی تماس گرفته تا نسبت به تعویض یا تعمیر آن اقدام کنند و به هیچ عنوان خود تان این کار را انجام ندهید ولی با توجه به توصیفات شما این یک عیب گم و خیلی پنهان است که با تست در کارگاه میتوان به نتیجه دقیق رسید ولی امکان دوپهن شدن لوله های ارتباطی یا کیپی در قیمتی از سیستم محتمل است

 • Avatar
  علی حزبیان

  لازم بذکر است که پنل بالا و پایین هیچگونه کثیفی ندارد و من به تعمییرکار نمایندگی خرمشهر گفتم مشکل از لوله مویی شاید باشد و تعمییر کار گفت که از لوله مویی نیست و حتی نوع و مدل پنل داخلی و بیرونی باهم چک وبررسی شدند از لحاظ اینکه که شاید از یک نوع مدل نباشند وباید به این موضوع هم اشاره کنم که بعضی از ساعات کولر با درجه بین ۲۵ و۲۶ و۲۷ مرتبا کمپرسور روشن و خاموش میشود و مشکل برفک نیست و اگر درجه را پایین آوردم کمپرسور یکسره کار میکند و فقط کمپرسور و لوله بزرگ یخ و برفک میزند …جناب مهندس واقعا نمیدانم چکار بکنم و به چه کسی مراجعه کنم لطفا در این موصوع با بنده همکاری کنید …ممنونم …

 • Avatar
  علی حزبیان

  با نمایندگی مرکزی در تهران هم تماس گرفتم و گفتند که باید نمایندگی خرمشهر مشکل را برطرف کند …آقای مهندس آیا امکان دارد که کل کولر را تعویض کنند

 • Avatar
  سید مرتضی

  ۱-سلام فشار زدن به سیستم میبایست چند درجه باشه؟(۳۰۰درجه؟؟) باموتور یخچال این فشار را زده ام بلکه بالاتر هم میشه زد آیا بازهم میفرمایید باموتور یخچال انجام ندهیم؟؟
  ۲-سوال بعدی من این هست چطوری از کیپ بودن لوله مویی ویا شیر برقی مطلع شویم راهی واسه تست آنها وجود داره؟؟
  ۳-درصورت خرابی شیرسرویس آیا میشود فقط مغزی شیر راعوض کرد ونیاز به جوش کاری نباشه؟؟

 • Avatar
  سید مرتضی

  ۱-سلام فشار زدن به سیستم میبایست چند درجه باشه؟(۳۰۰درجه؟؟) باموتور یخچال این فشار را زده ام بلکه بالاتر هم میشه زد آیا بازهم میفرمایید باموتور یخچال انجام ندهیم؟؟
  ۲-سوال بعدی من این هست چطوری از کیپ بودن لوله مویی ویا شیر برقی مطلع شویم راهی واسه تست آنها وجود داره؟؟
  ۳-درصورت خرابی شیرسرویس آیا میشود فقط مغزی شیر راعوض کرد ونیاز به جوش کاری نباشه؟؟
  ۴- درسته که میگن کولرهای غیر از اینورتر بیشتر مصرفشون کهجریان آمپر بیشتر هم میکشه هنگام روشن شدن آنهاست؟؟و اینورتر بخلاف ش کمپرسورش خاموش نمیشه ودور موتر پایین میاد و..که مصرفش کمتره؟؟! درحالی که من آمپر کولر غیر اینورتر را هنگام روشن شدن چک کرده ام واینچنین نیود!!میشه توضیحی بفرمایید؟؟ بسیار بسیار سپاسگذارم.

 • Avatar
  هادی

  با سلام.اگر لوله گاز که قطر بزرگ تر دارد شبنم بزند نشانه کارکرد درست کولر گازی هست ایا .با تشکر از مهندس پیر نیا

 • Avatar
  هادی

  با سلام مجدد البته فقط قسمتی که به کنداستور وصل شده.همیشگی هم نیست

 • Avatar
  محمد حبیبی

  آیا درست است ک میگویند کولر دوتیکه را نباید خاموش کرد و مدام اگه روشن باشد بهتر است؟

  • کارشناس1: پیرنیا
   کارشناس1: پیرنیا

   سلام
   نخیر این حرف اصلا درست نیست شما باید کولر گاری را از نظر مکانی در بهترین مکانی که باید نصب کنید و روی دمایی که مناسب شماست قرار دهید و اجازه دهید که کولر به صورت اتوماتیک خاموش و روشن شود

 • Avatar
  فرهاد فاطمی

  با سلام و خسته نباشید. یه کولر گازی ۲۴۰۰ دارم. وقتی روشن میکنم یونیت داخلی کار میکنه اما موتور بیرونی فقط فن روشن میشه و کمپرسور انگار میخواد روشن بشه اما قطع میکنه و هر چند ثانیه یه بار همین حالت پیش میاد یعنی انگار میخواد استارت کنه و یه صدای کوچکی میده و قطع میشه. خازنش رو یه تعمیرکار تست کرده گفته سالمه. مشکلش از کجاست؟

 • Avatar
  عادل ماضيان پور

  سلام کولرمیتسوبیشی ۲۴هزاراسپیلت دارم درجه سرماراروی ۱۶بالاترین درجه سرماگذاشتم اماپس ازروشن کردن ۲الی ۳ساعت کولرشروع به اف کردن میکندازنظرسرویس – سرویسکارآن راسرویس کردوازنظرگازنیزآن راچک کردوگفت که مشکلی نداردامامرتب اف میکند ومشکل آن راپیدانکردم پارسال نیزبدلیل اف کردن خازن آن ترکید ومجبورشدم که خازن آن راعوض کنم وسرویسکارگفت که درجه سرماراروی حداقل بگذارچون اف کردن به موتورصدمه میزند امامتاسفانه تابحال هنوزاین مشکل راداردتادیروزبه پیشنهاد یکی ازتعمیرکاران گفت که سنسورآن راازجای خودربیاوروآن راازرادیاتورجلو دورکن وآن راامتحان کن اگراف نکردمشکل ازسنسورمیباشدکه همین کارراکردم وکولراف نکردوخانه خنک بود سوال من اینست که آیا۱- بااین اینکارنیازی به تعویض سنسورهست یاخیرچون فعلامشکل آن برطرف شده واصلاکارسانسورچیست ۲-واگرالان سنسورراازمحل رادیاتوردورکردم اگرسنسورراعوض نکنم مشکلی برای کولرایجاد میشودیاخیر(سپاسگزارم)

 • Avatar
  سید مرتضی

  ۱-سلام فشار زدن به سیستم میبایست چند درجه باشه؟(۳۰۰درجه؟؟) باموتور یخچال این فشار را زده ام بلکه بالاتر هم میشه زد آیا بازهم میفرمایید باموتور یخچال انجام ندهیم؟؟
  ۲-سوال بعدی من این هست چطوری از کیپ بودن لوله مویی ویا شیر برقی مطلع شویم راهی واسه تست آنها وجود داره؟؟
  ۳-درصورت خرابی شیرسرویس آیا میشود فقط مغزی شیر راعوض کرد ونیاز به جوش کاری نباشه؟؟
  ۴- درسته که میگن کولرهای غیر از اینورتر بیشتر مصرفشون کهجریان آمپر بیشتر هم میکشه هنگام روشن شدن آنهاست؟؟و اینورتر بخلاف ش کمپرسورش خاموش نمیشه ودور موتر پایین میاد و..که مصرفش کمتره؟؟! درحالی که من آمپر کولر غیر اینورتر را هنگام روشن شدن چک کرده ام واینچنین نیود!!میشه توضیحی بفرمایید؟؟ بسیار بسیار سپاسگذارم

 • Avatar
  علی شهنی

  با سلام.کولر اوجنرال ۱۸هزار دارم.زمان زدن کلید دوم که کمپرسور روشن بشه برق خونه دچار نوسان میشه و کمپرسور فعال نمیشه صدای کولر کمی کمتر میشه.گفتن باید بهش شوک بدم.با اهم متر تست فیش ها رو دوبه دو وبدنه انجام دادم مشکلی نداشت.برادر چه کنم؟
  باتشکر

 • Avatar
  سید مرتضی

  سلام ببخشید میشه جواب سوالات من رابدهید؟؟سپاس

 • Avatar
  زبیرفرد

  سلام یه توضیحی درموردکمپرسوری که جام کرده بدین چطوری باخازن شوک بهش بدیم؟ ممنون

 • Avatar
  صادقی تعمیر کار

  با سلام خدمت استاد پیر نیا
  در اهواز زندگی میکنم
  یک کولر ۳۰ هزار جنرال کمپرسور روتوری با اینکه باد فن طبیعی و کندانسر تمیز و در سایه و فظای باز وفشار گاز ۶۵ و دیس شارژ۹۵ کولر چند روزی است که ۱۹ امپر میکشد مشکل چیست؟
  با تشکر

  • کارشناس1: پیرنیا
   کارشناس1: پیرنیا

   سلام
   از ولتاژ ورودی کولر گازی مطمن هستید و اینکه از سالم بودن کمپرسور مطمنید و ایا سرمای کولر گازی شما مانند قبل هست یا خیر

 • Avatar
  صادقی تعمیر کار

  سلام ولتاژ شبکه ۲۲۰ ولت هست برودت کولر طبیعی وتغییر نکرده وصدا کمپرسور هم طبیعی است
  ولی زیاد امپر میکشد و دیروز ساعت ۱۲ظهر کامل خاموش شد
  احتمال نیم سوز شدن سیم پیچی کمپرسور یا خرابی شیر برقی وجود دارد

 • Avatar
  Bahman Miree

  باسپاس فراوان از زحمات شما بزرگواران….
  ایا میشه روغن موتور کولر پنجره ای رو عوض کرد!…سپاسگزارم..

 • Avatar
  Bahman Miree

  باسپاس فراوان از زحمات شما بزرگواران….بنده این دوباره که از محضر مبارکتون ۲ تا سوال کردم اما دریغ از یک کلمه پاسخ ,,,بفرمایید چه کنم ؟؟؟ .سپاسگزارم..

 • Avatar
  حسین فامیل

  با سلام
  اخیرا با وجود عدم تنظیم تایمر خاموش و روشن شدن کولر ، چراغ تایمر کولر اسپیلت پاناسونیک ۱۲۰۰۰ روشن میشه و بعد از ۳۰ دقیقه کار کردن کاملا خاموش میشه. علت چیه؟ ..سپاسگذارم

 • Avatar
  حسین خان زاده

  باسلام وعرض قبولی طاعات
  کولر سرد وگرم ۲۴۰۰۰ سامسونگ با ۵ سال عمر داریم
  مدتی است کندانسور آن هنگام کارکردن صدای زیادی میدهدتا بحال ۲ کارشناس آمده وگفته اند مشکل فنی ندارد اما صدای کندانسور بسیار اذیت کننده است چه باید کرد.
  پیشاپیش از لطفتان سپاسگزارم
  خان زاده

  • کارشناس1: پیرنیا
   کارشناس1: پیرنیا

   سلام
   این صدا چه نوع صدایی است صدای لرزش یا صدای کار کردن موتور یا برخورد دو چیز به هم ؟؟؟ و چه زمانی بیشتر بله گوش میرسد ؟

 • Avatar
  سید مرتضی

  ۱-چطوری از کیپ بودن لوله مویی ویا شیر برقی مطلع شویم راهی واسه تست آنها وجود داره؟؟
  ۲-درصورت خرابی شیرسرویس آیا میشود فقط مغزی شیر راعوض کرد ونیاز به جوش کاری نباشه؟؟

 • Avatar
  محمد آروین

  باسلام وخسته نباشی
  سپاس اگه جواب بدین
  آیا نشتی داشتن کندانسور باعث خرابی کمپرسور میشود، در چه مدت زمانی این اتفاق می‌افتد،؟،، آیا شارژ گاز ۲۲ اگر کپسول را برای چند لحظه برعکس کنیم و مایع تزریق بشه آخرکپسول باعث خرابی سریع کمپرسور میشود؟ نیاز جدی ب پاسخ این سوال دارم ممنون میشم جواب بدین سریعتر، باسپاس محمد آروین

  • کارشناس1: پیرنیا
   کارشناس1: پیرنیا

   سلام
   نشتی کندانسور باعث اسیب رسید به کمپرسور نخواهد شد به شرطی که از کمپسرو به مراتب استفاده نشود
   گاز R22 هم کاملا باید به صورت گاز شارژ شود نه مایع به هیچ عنوان این کار را انجام ندهید
   خیر اخر کپسول هم به اول کپسول هیچ تفاوتی ندارد

 • Avatar
  سید مرتضی

  باسلام خدمت آقای مهندس پیرنیا،، بنده یه انتقادی دارم وآن اینکه چرا به نوبت ویا به ترتیب جواب سوالات افراد را نمیدهید؟!! بنده یا خیلی از افراد سوالاتی را می پرسندکه شاید دو سه هفته بلکه بیشتر وبه کرار پرسیده میشه ولی جوابگو نیستید و بی نوبت وجواب آخرین نفر را میدهید لطفا رعایت بشه. بنده چندین بار سوالاتمو پرسیدم وپاسخ نداده ایدوخیلی نیاز مبرم به جواب دارم!!
  ۱-چطوری از کیپ بودن لوله مویی ویا شیر برقی مطلع شویم راهی واسه تست آنها وجود داره؟؟
  ۲-درصورت خرابی شیرسرویس آیا میشود فقط مغزی شیر راعوض کرد ونیاز به جوش کاری نباشه؟؟
  ۳-دکمه کلین در کنترل کولر گازی دقیقا چه کاری را انجام میدهد؟؟

  • کارشناس1: پیرنیا
   کارشناس1: پیرنیا

   سلام
   دوست گرامی واقعا بابت تاخیر در جواب شرمنده بنده جدیدا مشغولیت زیادی دارم
   ۱٫ احتمال کیپ یودن لوله مویی کولر گازی بسیار کم است ولی یکی از نشانه های ان برفک زدن یا یخ زدن قبل از لوله مویی است درباره شیر برقی هم معمولا زمانی که شیر برقی با مشکل مواجه میشود نمیتوان ۱۰۰% مطمن شد ولی بغیر از چک کردن بوبین که خراب است یا خیر زمانی که ۴ لوله متصل به لوله مویی هم دما باشند احتمال کیپ شدن شیر برقی بسیار بسیار زیاد است
   ۲٫ بسته به نوع و محل خرابی دارد ولی در اکثر مواقع باید کل شیر سرویس عوض شود و این کار اصولی تر است
   ۳٫ دکمه کلین مربوط به فیلتر یونولیز کولر گازی است

 • Avatar
  شیوا نادری

  سلام. وقت بخیر. یه سوال داشتم. ما دیروز کمپرسور کولر گازی رو تعویض کردیم (سوخته بود) تا مشکل داریم : ۱- آبی از کولر تخلیه نمیشود (چه از لوله تخلیه و چه از پنل داخلی) ۲- صدای موتور بیرونی یکنواخت نیست و متناوب است. توضیح اینکه تعمیرکار بعد از تعویض کمپرسور گاز کولر رو هم شارژ کرد.

 • Avatar
  سید مرتضی

  بسیار سپاسگذارم اما متوجه دکمه کلین نشدم (فیلتر یونولیز) میشه بیشتر توضیح بدهید؟؟ چیکار میکنه دقیقا؟؟ بعضی ها میگن رادیات پنل را شستشو میده بعضی ها میگن هوا رافیلتر میکنه!!

  • کارشناس1: پیرنیا
   کارشناس1: پیرنیا

   سلام
   این فیلتر مخصوص تصفیه هوا است که شما با زدن این دکمه این کار را انجام خواهید داد

 • Avatar
  سعیداسدپور

  سلام.من.یه.کولردسدوخریدم.دوسه.تاسیمش.دراومده.ازقسمت.خازن.وکلیدقطع.ووصل.وسیم.برق.هم.نداره.راهنمایی.کنین.وصلش.کنم.به.خدابودجم.ضعیفه.کولرم.گازی.وجنرال.هس

  • کارشناس1: پیرنیا
   کارشناس1: پیرنیا

   سلام
   دوست گرامی امکان راهنمایی به این صورت وجود ندارذ شما باید از تخصص کم و ابزار لازم برای انجام حدعقل کار برخوردار باشید با ندیدن این کولر و …. چطور میتوان نظر داد ؟

 • Avatar
  اميد صارمي

  سلام استاد، فن کولر ما رو به تراس هست و گرمای فنش اذیت کننده هست، میشه جلو فن رو یه کانال کولر آبی بزنیم جلوش که باد گرمش رو مهار کنه مشکلی به وجود نمیاد؟؟

  • کارشناس1: پیرنیا
   کارشناس1: پیرنیا

   سلام
   اصولا هیچ مانعی نباید تا فاصله یک و نیم متری جلوی کندانسور باشه و مهار کردن آن پرتاب هم کار درستی نیست بهترین راه جابه جایی ان است ولی در صورت عدم انجا این کار حتما از یک کارشناس یخواهید محیط را بازرسی کند

 • Avatar
  حسام ک

  سلام مهندس یه کولر اسپیلت ۳۲ هزار است که بعد از یکی دو ساعت خوب کار کردن و سرمایش خوب خاموش میشه خازن و فن عوض کردم ولی باز خاموش میشه ممکنه راهنمایی بکنید

  • کارشناس1: پیرنیا
   کارشناس1: پیرنیا

   سلام
   دوست گرامی منظورز از خاموش شدن چیه سرما ندادن یا خاموش شدن کامل کولر گازی است ؟ و اینکه بعد از خاموش شدن به صورت اتوماتیک روشن نمیشود ؟

 • Avatar
  محمد آروین

  سلام، برای دومین بار میپرسم ممنون میشم حتما پاسخ بدین،
  یک کولر کار کرده که توسط یک غیرحرفه‌ای باز شده بود نصب کردم، و بعداز وکیوم وراه اندازی گیج زدم گازش خیلی کم بود، ب صاحبش گفتم، بعداز شارژ گاز چندروزی استفاده کرد و باز خالی شد، وقتی رفتم یونیت بیرونی را باز کردم متوجه روغنی​بودن کندانسور شدم و بعد از تست کمپرسور خیلی بیجان و درحال اتمام عمرش بود ، و مالک بنده را مقصر سوختن موتور کولر میداند،بنظر شما علت سوختن آن چیست؟ تزریق مقدار کمی گاز ۲۲ بصورت مایع آخر کپسول که برعکس میکنند آیا باعث سوختن کمپرسور میشود، ممنون پاسخ بدین

  • کارشناس1: پیرنیا
   کارشناس1: پیرنیا

   سلام
   دوست گرامی اگر کمپرسور کولر گازی شما سوخته باشد دلایل بسیاز بسیار زیادی برای این اتفاق وجود دارد که باید حتما این کار به صورت کاملا تخصصی برسی شود و امکان هیچ گونه نظر دهی در این باره نیست حتی در بعضی از موارد خاص برای پی بردن به دلیل اصلی صوختن کمپرسور نیاز به شکافتن آن و برسی کارشناسانه است

 • Avatar
  عباس جهانشاهی

  سلام وقت بخیر
  کولر گازی جنرال مدل۲۴۰۰۰دارم
  وقتی روشن میکنم بعد از ۵دقیقه کار سریع می ره رو فن و دوباره بعد از ۱۵ دقیقه درست میشه
  دلیلش چی میتونه باشه؟

 • Avatar
  حامد عبدی

  سلام
  من یه کمپسور ۲۴ توشیبا رو عوض کردم
  که پس از وکیوم و شارژ گاز موتودر تا حدود ۱۵ دقیقه خوب کار میکنه و همه چیز نرماله اما بعدش فشار بالا میره و قسمت ساکشن موتور برفک میزنه
  علت چی میتونه باشه
  ایا با تعویض روغن موتور درست خواهد شد و اینکه به چه صورت باید روغن رو تعویض کنم
  لازم به ذکره که شیر برقی از سر راه حذف شده
  ممنون از شما

  • کارشناس1: پیرنیا
   کارشناس1: پیرنیا

   سلام
   از میزان گاز تزیریق شده به سیستم مطمن هستید و اینکه از ولتاژ برق و یا از دوپهن نشدن لوله های مسیر
   خیر این مشکل ربطی به روغن موتور نخواهد داشت

 • Avatar
  youhan

  سلام
  ببخشید یک سوال داشتم
  کولرگازی سامسونگ
  کولر گازی خونه رو یک نفر سرویس کرد و گاز رو هم شارژ کرد!
  بعد از سرویس ، هروقت پنل داخلی رو که روشن میکنم حدود ۵ دقیقه طول می کشه تا کمپرسور(دستگاه بیرون خونه) روشن بشه!
  سرویس کار معتقده که طبیعیه اما قبل از سرویس ، با روشن کردن کولر بلافاصله کمپرسور هم روشن می شد

  • کارشناس1: پیرنیا
   کارشناس1: پیرنیا

   سلام
   دوست گرامی این حالت کاملا طبیعی است و مطمنا شما قبل از سرویس کولر گازی به این مورد توجه زیادری نکرده اید ولی در کل روشن شدن با تاخیر کولر گازی بعد از هر بار روشن شدن طبیعی است

 • Avatar
  youhan

  سلام
  ببخشید یک سوال داشتم
  کولرگازی سامسونگ
  کولر گازی خونه رو یک نفر سرویس کرد و گاز رو هم شارژ کرد!
  بعد از سرویس ، هروقت پنل داخلی رو که روشن میکنم حدود ۵ دقیقه طول می کشه تا کمپرسور(دستگاه بیرون خونه) روشن بشه!
  البته اگر مثلا ۲۰ دقیقه کولر کلا خاموش باشه و روشنش کنم بلافاصله کمپرسور هم روشن میشه ولی وقتی به فاصله ی کوتاه خاموش روشن میکنم این اتفاق نمی افته و کمپرسور با تاخیر روشن میشه یا مثلا وقتی از حالت کول به حالت اتو تغییر میدم باز هم کمپرسور خاموش میشه و ۵ دقیقه بعد مجددا روشن میشه !
  سرویس کار معتقده که طبیعیه اما قبل از سرویس ، با روشن کردن کولر بلافاصله کمپرسور هم روشن می شد

  • کارشناس1: پیرنیا
   کارشناس1: پیرنیا

   سلام
   دوست گرامی این حالت کاملا طبیعی است و مطمنا شما قبل از سرویس کولر گازی به این مورد توجه زیادری نکرده اید ولی در کل روشن شدن با تاخیر کولر گازی بعد از هر بار روشن شدن طبیعی است

   • Avatar
    youhan

    بسیار ممنونم از توجه شما به سوال بنده …
    لطف کردین !
    🙂

    • کارشناس1: پیرنیا
     کارشناس1: پیرنیا

     خواهش میکنم دوست گرامی

 • Avatar
  سید مرتضی

  باسلام مقدار فشاری که برای نشت یابی باید وارد بشه حد اکثر چند(psi)میباشد؟

  • کارشناس1: پیرنیا
   کارشناس1: پیرنیا

   سلام
   میزان ۲۰۰ تا ۲۵۰ psi فشار برای تست نشت یابی قابل قبول است

 • Avatar
  عادل عابدی

  با سلام و خسته نباشید .
  اقا ما یه کولر ۲۴۰۰۰ داریم . وقتی روشن میکنیم فن داخل کار میکنه چند ثانیه بعد موتور بیرون هم شروع به کار میکنه و همه چیز طبق روال پیش میره و خنک میکنه . اما وقتی کولر آف میکنه و موتور بیرون خاموش میشه ، فن داخل هم خاموش میشه . و باد نداره . وقتی با کنترل حالتشو عوض میکنیم(mode ) فن داخل دوباره راه میوفته و چند لحظه بعد دوباره موتور بیرون هم روشن میشه و همین روال ادامه داره . میشه بگید دردش چیه ؟ اخه بد اعصابم ریخته به هم . هر تعمیر کاری هم اوردم نفهمیده مشکلش چیه . ممنون

  • کارشناس1: پیرنیا
   کارشناس1: پیرنیا

   سلام
   امکان خرابی برد فرمان بسیار زیاد است شما باید برد را برای تعمیر به یک تعمیرکار متخصص بسپارید

 • Avatar
  سید مرتضی

  خداخیرتون بده بابت همه جوابهایی که میدهی بسیار ممنونم.

  ببخشید آقای مهندس این مقدار فشار(۲۵۰psi) برای نشت یابی موتوریخچال هم میزنه پس بنابراین چرا باید با ازت فشار زد؟؟
  ۲- بعضی کولرها اینورتر نیستند ودر قسمت یونیت خارجی دارای برد میباشد این برد برای چیست؟؟چه مزیتی دارد؟

  ویه سوال خیلی خیلی فوری ازتون دارم وممنون میشم جواب بدهید: یه محیطی برای پرورش زالوهست میخوام کولر گازی نصب کنم که دمای۲۷درجه را به محیط بده ورطوبت۶۰درصدهم توسط دستگاه بخور سرددر این محیط ایجاد بشه آیا این شدنی است وبرای موتورضرر ندارد؟ یعنی دستگاه بخاطر رطوبت موجود اتومات میکند یا نه؟

  • کارشناس1: پیرنیا
   کارشناس1: پیرنیا

   سلام خواهش میکنم
   اصولی ترین روش برای این کار استفاده از ازت است و برای نشت یابی یا وکیوم نمیتوان از موتور یخچال استفاده کرد
   ۲٫ بردی که در یونیت بیرونی تعبیه شده است برای هرچه بهتر مدیریت کردن یونیت بیرونی و اجرای دستورات صادره از برد داخلی است
   ۳٫ دوست گرامی یکی از وظایف کولر گازی جذب رطوبت از محیط است همانطور که مشاهده میکنید هر کولر با توجه به میزان کارکرد و جایی که هست مقدار مشخصی رطوبت به صورت اب از محیط خارج میکند و استفاده همزمان از دستگاه بخور و کولر گازی کمی مشکل ساز خواهد شد و کارکرد هر دوی انها را تحت تاثیر قرار میدهد ولی شما میتوانید از کولر های ابی استفاده کنید تا همزمان هم رطوبت و هم سرما را تولید کنتید

 • Avatar
  Adel

  کولر گازی من سامسونگ ١٢٠٠٠ هزاره اما نمیدونم چرا الان از کار افتاده . اولا از دوتا لوله مسی اون بزرگه همیشه سرد بود و کوچیکه همیشه داغ . اما الان برعکس شده . ودیگه باد سرد نمیده ! روشن که میکنم باد میزنه اما گرم . میشه راهنماییم کنید ممنون.

  • کارشناس1: پیرنیا
   کارشناس1: پیرنیا

   سلام
   امکان نیاز به شارژ کردن گاز دارد که باید برسی و علت گرم شدن باد پیذا شود حتما باید تعمیرکار کولر گازی از نزدیک کولر گازی را برسی و عیب یابی کند

 • Avatar
  آرتین

  سلام… خسته نباشید. … کولر ما یه مشکلی پیدا کرده.. توی هفته گذشته ۲ بار وقتی روشنش کردیم دستگاه داخلی روشن شد ولی دستگاه بیرونی حدود ۱۵ دقیقه طول کشید تا روشن بشه. یعنی در این ۱۵ دقیقه دستگاه فقط مانند یه فن عمل میکرد. کنترلش رو هم چک کردیم کسی دستکاری نکرده بود. بعدش هم خود به خود دستگاه بیرونی شروع به کار کرد. فقط این ۲ بار بود بقیه وقتها بدون مشکل روشن شد. مشکلش چیه؟

  • کارشناس1: پیرنیا
   کارشناس1: پیرنیا

   سلام
   این مشکل خاصی نیست و گاهی اوقات به دلیل نوسان برق این اتفاق میافتد اگر زیاد تکرار نمیشود جای نگرانی نیست با خیال راحت استفاده کنید فقط اگر کولر گازی ر اسرویس سالانه نکرده اید حتما این کار را انجام دهید

 • Avatar
  محمد

  کلیدهای ریست روی کنترل کولر کدامند؟
  کولر، کنترل رو نمیشناسه و کلیدها کارخود رو انجام نمیدهند

  • کارشناس1: پیرنیا
   کارشناس1: پیرنیا

   سلام
   مدل کولر گازی شما چیه و کنترل کولر گازی مربوط به خود کولر گازی است ؟

 • Avatar
  علی شهنی

  با سلام خدمت استاد عزیز .کولر پنجر ه ای ۱۸هزارم کمپرسور ش خراب شده.تعمیرکار پیشنهاد کمپرسور کارکرده بهم داد(البته بخاطر وضعیت مالی)دو نوع کمپرسور پیشنهاد داده البته گفت که با فشار کمپرس بالای ۴۲۰ یکی مارک تکسون که میگه با فابرکش فرقی نداره ودومی مارک بریستول که میگه بنظرش بهتره چون صدای کمتر وعمر بالاتر داره،البته سرمای هردو در یک حد هست. استاد نظر شما تعیین کننده و برام مهمه .اگه امکان داره حتما جوابم بدید.با تشکر فراوان .استاد تا فردا باید بگم که تعمیرکار کدوم بهتره.منتظر جوابتون هستم

  • کارشناس1: پیرنیا
   کارشناس1: پیرنیا

   سلام
   دوست گرامی کمپرسور های دست دوم حتما باید با ضمانت از فروشنده خریداری شود تا در هنگام استفاده و زیر بار رفتن با مشکل مواجه نشود در کل هر دو بد نیست و در یک سطح قرار دارد

 • Avatar
  سید مرتضی

  با سلام
  آقای مهندس کولر های ظرفیت پایین که برق ورودی آنها در پنل داخلی میباشد چطور مقدارجریان آمپر آن را بگیریم؟؟ آیا توسط سیم فرمان (۱-کمپرسور ) میشود آمپر آن را گرفت؟؟

  • کارشناس1: پیرنیا
   کارشناس1: پیرنیا

   سلام
   دوست گرامی به دلیل اینکه بیشترین مقدار امپر دستگاه توسط کمپرسور مصرف میشود شما با تست امپر کمرسور به وضعیت کلی سیستم پی خواهید برد

 • Avatar
  سید مرتضی

  منظور از آمپر کمپرسور همان سیم فرمان کمپرسور هست؟؟

 • Avatar
  Bahman Miree

  بادرود و وقت بخیر و خداقوت خدمت شما و تشکر و قدردانی بسیار بهتر راهنمایی‌های مفیدتون…ً…سلام دوستان واساتیدمحترم یه سوال کولر۳۲هزارتی سی ال هست که میخوام واسش موتورعوض کنم میخوام یه موتورپیستونی بزارم ولی موتورروتوری فابریک خودش یه لوله موئی داره که ازخودموتورمستقیم اومده بیرون ولی این موتورپیستونی همچین چیزی نداره حالابایدچکارکنم یعنی میشه این لوله موئی روخارج کردویه لوله موئی جدیدگذاشت ممنون میشم اگه کسی جوابم روبده

 • Avatar
  Bahman Miree

  بایرام و خداقوت……با سلام و ارزوی قبول طاعات ، دوستان و اساتید محترم ، کولر دوتیکه ۳۲ ال جی موتور سوزونده مشتری یک موتور ۵۵۳۲ تکامسه گرفته که ۳۰۰۰۰ هست ، ایا قابل بستن رو این کولر هست ؟ بیا ممنون و سپاسگزارم….

  • کارشناس1: پیرنیا
   کارشناس1: پیرنیا

   سلام
   نخیر مشکل جدی نیست میتوانید این کار را انجام دهید

 • Avatar
  Bahman Miree

  سلام دوستان واساتیدمحترم یه سوال از محضر مبارکتون داشتم: کولر۳۲هزارتی سی ال هست که میخوام واسش موتورعوض کنم میخوام یه موتورپیستونی بزارم ولی موتورروتوری فابریک خودش یه لوله موئی داره که ازخودموتورمستقیم اومده بیرون ولی این موتورپیستونی همچین چیزی نداره حالابایدچکارکنم یعنی میشه این لوله موئی روخارج کردویه لوله موئی جدیدگذاشت ممنون میشم اگه کسی جوابم روبده

 • Avatar
  Bahman Miree

  با سلام و ارزوی قبول طاعات ، دوستان و اساتید محترم ، راستی کولر دوتیکه ۳۲ ال جی موتور سوزونده مشتری یک موتور ۵۵۳۲ تکامسه گرفته که ۳۰۰۰۰ هست ، ایا قابل بستن رو این کولر هست ؟ با سپاس فراوان

 • Avatar
  سید

  سلام آقای مهندس یه کولر ۲۴هزار هست موتورش پارسال عوض شده ولی الان سرمای مطلوبی نداره فشار روی۶۵ تا ۷۰ هست آمپرش ده میباشد درحالی که روی پلاک۱۱آمپر نوشته ولتاژ برق ۲۰۵میباشدولوله برگشت خنکی مطلوبی داره اما لوله رفت هم خنک میباشد.
  ۱ -اینکه لوله رفت خنک هست ایرادی دارد یانه؟؟
  ۲-اینکه سرمای مطلوبی نداره(باتوجه به فشار وآمپر ذکرشده)آیا کمپرسور از فشار افتاده یانه؟؟

  • کارشناس1: پیرنیا
   کارشناس1: پیرنیا

   سلام
   بله اینکه لوله رفت هم خنک است دلیل وجود مشکل است که باید به صورت کامل سیکل برسی و عیب یابی شود البته قبل از هر کاری سرویس سالیانه کولر گازی را انجام دهید

 • Avatar
  علی شه

  سلام کمپرسور کولر خراب شد کمپرسور برستول با کمپرس ۴۸۰ تعمیر کار گذاشته.صدای کولر کمتر شده .البته بنظرم نسبت به کولر دیگه که دارم پرتاب بادش کمی کمتر شده و بنظرم سرماش هم همینطور است استانداردی برای پتاب باد و درجه برودت کولر هست.کولر اجنرال ۱۸۰۰۰پیستونی بود که با همنوع خودش که دارم مقایسه کردم.لطفا جواب چند دفعه سوال ونظر خواستم که بی جواب مونده.البته کمپرسور قبلی با زدن خازن راه افتاد از تعمیرکار که اوردم بعد چند دقیقه بادش گرم شد دوباره بردم تعمیر کار گفت روغن رفته تو رادیات که کمپرسور خراب کرده مجبور تعویض شدم.می خواستم دلیل روغن تو رادیات چیه؟ ۲کمپرسور برستول باکمپرس ۴۸۰ خوبه؟۳استاندارد برای اندازه گیری پرتاب باد و سرمای خروجی هست؟

  • کارشناس1: پیرنیا
   کارشناس1: پیرنیا

   سلام
   وارد شدن روغن به اواپراتور یک از دلایلش نصب نشدن تله روغن است که به نصب کولر گازی شما مربوط میشود
   این کمپرسور بد نیست کمپرسور میان رده ای است
   استاندارد خاصی برای اندازه گیری پرتاب باد وجود ندارد دستگاه هایی برای میزان پرتاب باد وجود دارد که به کار شما نمی اید در ضمن میزان پرتاب باد ربطی به تعویض کمپرسور شما ندارد

 • Avatar
  Bahman Miree

  سلام دوستان واساتیدمحترم ….. کولر۳۲هزارتی سی ال هست که میخوام واسش موتورعوض کنم میخوام یه موتورپیستونی بزارم ولی موتورروتوری فابریک خودش یه لوله موئی داره که ازخودموتورمستقیم اومده بیرون ولی این موتورپیستونی همچین چیزی نداره حالابایدچکارکنم یعنی میشه این لوله موئی روخارج کردویه لوله موئی جدیدگذاشت ؟ با تشکر و قدردانی بسیار

 • Avatar
  جواد

  سلام آقای مهندس من چندین کولر نو نصب کردم ولی شیر رفت کمی خنک میباشد و سرمای کولر هم خوبه ومسیر لوله ها هم چک کرده ام وهیچ گرفتگی وخم خوردگی نداره پس چرا شیر رفت خنک هست؟؟ (البته خنکی لوله برگشت بیشتر از شیر رفت هست) ممنون میشم پاسخ بدهید.سپاس.

 • Avatar
  علی

  ایا با گذاشتن کمپرسور برستول روی کولر پنجره ای ۱۸۰۰۰ برتاب باد وبرودت کولر نسبت به قبل تغییر میکنه ؟وچرا؟ ممنون که وقت میذارید و راهنمایی میکنید. چرا قسمت نظرات باید روی گزینه بزنیم تا سه تا سه تا بره تا بتونیم اخرین بعد از تغریبا چندین دفعه فشردن گزینه برسم بهش

 • Avatar
  علی

  استاد کمپرسور کولر م با خازن بالاتر کار افتاد بعد که به خونه اومدم نیم ساعتی کار کرد بادش گرم شد بردم پیش تعمیر کار گفت روغن امده تو رادیات وکمپرسور والفش خراب کرده کمپرس خالی میکنه وفشار کمپرسش ۳۳۰ هست .استاد ایا دلیل روغن در رادیات ربط به تعمیرکار داشته و کمپرسور در این شرایط خراب میشه که با فشار ۳۳۰باید تعویض بشه؟ متاسفانه یهذسری با چند روز شاگردی مغازه میزنن و ادعای اوستادی میکنم که قابل تشخیص براحتی هم نیستن.ای کاش کمی مثل شما تجربه داشتن

 • Avatar
  جلال سنایی

  سلام به جای کندانسور یخچال نیسان از کولر پنجره‌ای میخواهم استفاده کنیم ولی یه مشکل هست که کندانسورپنجره ای چند تا خروجی واسه اپراتور داره با لوله مویی. ولی اپراتور یخچال نیسان فقط یک ورودی ویک خروجی داره. بقیه رو چکار کنیم..- از همون کمپرسور برقی کولر میخواهم استفاده کنیم

 • Avatar
  حمیدرضا فتحی

  سلام و درود بر شما
  کولر گارزی دوتکه ۳۰ هزار سامسونگ دارم دقیقا وسط ظهر خاموش میشه…..کمپرسور خاموش میشه ولی فن کار میکنه…و تا هوا خنک نشه تو سرویس نمیاد…..دلیل این چی میتونه باشه
  خازن و برد و گاز هر سه اکی هست

 • Avatar
  سید

  سلام آقای مهندس بنده چند تا کولر نو نصب کرده ام ولی شیر رفت خنک میشه وهیچ گرفتگی درمسیر لوله ها نیست همه را چک کرده ام البته سرمای کولر خیلی خوبه آیا اینکه شیر رفت خنک هست باز مشکلی وجود داره؟؟ اگه مشکلی هست از کجامیتونه باشه؟؟(کولر نو هست). ممنون میشم پاسخ بدهید.

 • Avatar
  Ali Ali

  با عرض سلام.من یه کولر ۲۴۰۰۰ جنرال نو خریدم.بعد از حدود یک هفته بعد از نصب صدای عجیبی موقع استارت کمپرسور از داخل اسپیلت میاد که مثل خالی کردن باد لاستیک میمونه.صدا بعداز حدود ۶ الی ۷ ثانیه قطع میشه.شب ها که هوا خنک تره اصلا صدا ندارد.با نصابش تماس گرفتم گفت صدای اومدن گاز توی پنله و چیزی خاصی نیست.خودم لوله های مسیر را چک کردم از جایی دوپهن نشده بود.درضمن خنکی کولر هم خیلی خوبه.اگه میشه راهنمایی بفرمایید.ممنون

 • Avatar
  رضا

  با سلام خسته نباشید
  کولر پنجره ای ۱۹هزار سامسنگ موشکی
  وقتی روشن میشه خوب خنک میکنه
  بعد نیمساعت هوای گرم گرم میده
  بعد دوباره هوای خنک میده
  چند بار شاید اینطور بشه
  بنظر شما مشکل اصلی کجاس
  خوزستانم
  لطف کنید جواب به ایمیلم بفرستی فوری فوری
  با تشکر

 • Avatar
  علی شه

  بابت وقت گذاشتن اون واقعا کمال تشکر دارم.امیدوارم که در کار و زندگی موفق باشید استاد بزرگوار

 • Avatar
  سید مرتضی

  سلام آقای مهندس بنده چند تا کولر نو نصب کرده ام وسرما خیلی خوبه ولی شیر رفت خنک هست؟هیچ کرفتگی هم در مسیر لوله ها نیست وکولر نو هست آیا این مشکل خاصی داره یا خیر؟؟

 • Avatar
  علی شه

  با سلام مجدد .کولر ۱۲۰۰۰وست پونت دارم دیشب حدود ۴تا از لوله های وسطی رادیات داخلی یخ زد لوله های بالا و پایینش نسبتا گرمه.اگه امکان داره بگید که مشکلش چیه؟
  بفرمایید چرا اینطور شده؟
  وچطور باید دستش کنم؟واقعا از وقتی که بابت راهنمایی میذارید کمال تشکر دارم.

  • کارشناس1: پیرنیا
   کارشناس1: پیرنیا

   سلام
   این مشکل امکان دارد که از کمبود گاز کولر گازی باشد یا کثیف بودن فیلتر های پنل داخلی یا خراب بودن فن بلوور داخلی ولی شایع ترین مشکل مربوط به کثیف بودن فن یا فیلتر یا کمبود گاز کولر گازی شماست

 • Avatar
  علی شه

  با عرض پوزش مجدد در ادامه مطب قبل :کولر خامش کردم تا یخ یخ رادیات اب که شد بعد از روش کردن دوباره لوله های وسط سرد و تقریبا خیسن.ایا در این حالت روشن بودن کولر مشکلی داره یا نه.باز هم جهت وقت گذاشتن و پاسخ دادنتو کمال تشکر دارم.ای کاش همه هموطنامونمون کم وقت مث شما برای مشکل گشایی میذاشتن.خدا نگه دارت باشه که خیرت به دیگران میرسه

 • Avatar
  سید مرتضی

  سلام آقای مهندس بنده چند تا کولر نو نصب کرده ام ولی شیر رفت خنک میشه وهیچ گرفتگی درمسیر لوله ها نیست همه را چک کرده ام البته سرمای کولر خیلی خوبه آیا اینکه شیر رفت خنک هست باز مشکلی وجود داره؟؟ اگه مشکلی هست از کجامیتونه باشه؟؟(کولر نو هست). ممنون میشم پاسخ بدهید.

 • Avatar
  امیر میرابی

  سلام کولر گازی پنجره ای بنده مدتی است خنک نمیکند کولر را شستم ولی فرقی نکرد گاز هم دارد .ممنون میشم جواب بدین

 • Avatar
  مسعود دیوسالار

  سلام دما ی حالت ذخیره انرژی تو ریموت کنترل ۲۶ درجه ذخیره شده و تو حالت سرد تا به این دما میرسه کمپرسور خاموش میشه . چطور میتونم دمای حالت ذخیره انرزی رو تغییر بدم ؟

 • Avatar
  اشکان

  سلام جناب پیر نیا خداقوت بنده تعمیرکارم جدیدا یه کولر ۳۰ تراست که معرفی شد چک کردم کولر بعد از روشن شدن حدود ۱۵ تا ۲۰ دقیقه کار میکنه و سرمای خوبی هم داره ولی بعد از اون تایمی که گفتم فورا موتور از مدار خارج میشه وفن تنها کار میکنه و دیگه موتور کار نمیکنه میخواستم ببینم میتونه از دو برد بیرون و داخل باشه و یه سوال دیگه دارم یه کولر گازی هست که خیلی برفک میزنه داخل لوله ها رو با ازت شستشو دادم اونم چند بار ولی به هیچ وجه اون روغن یا هر چیزی که داخل هست بیرون نمیاد چون بعد از شستشو وقتی گاز گیری میشه و روشن میکنم یه سری از لوله ها فقط خنک میشه
  باتشکر از شما منتظر نظر جنابعالی هستم یا حق

  • کارشناس1: پیرنیا
   کارشناس1: پیرنیا

   سلام
   درباره سوال اول باید عرض کنم که به هر دلیل از جمله کم بودن گاز کولر گازی سرویس نشدن یا کم بودن باد فن کندانسور امکان اورلود کردن کولر گازی شما بسیار بالاست که باید برسی شود
   درباره سوال دوم هم باید برسی کنید که کجا دقیقا برفک میزند و اینکه یک سری از لوله ها خنک میشود منظور شما چیست ؟

 • Avatar
  فرهاد

  سلام. وقت بخیر. ما کولر گازیمونو شارژ و سرویس کردیم بعد از اون معمولا از پنل داخلی آب چکه میکنه. قبلاً اصلا آب چکه نمیکرد. دلیلش چی میتونه باشه؟

  • کارشناس1: پیرنیا
   کارشناس1: پیرنیا

   سلام
   امکان یخ زدن پنل داخلی هست که باید فیلتر را خارج کرده و برسی کنید و یا اینکه لوله خروجی اب از تراز بودن خارج شده یا اینکه بسته شده است

 • Avatar
  محمد حسین فرهمند

  سلام دو سال است که یک کولر گازی ۳۶۰۰۰ تراست خریداری کردم اما از همان ابتدا در اواخر بدج ۴ و ۵ با چند ساعت کارکرد صدای زیادی از کمپرسور بلند میشد و شروع به باد گرم دادن میکرد یک بار هم نمایندگی گفت که کمپرسور ضعیف است و تعویضش کردند و از گارانتی خارج شد ولی دوباره همان وضعیت تعمیرکاران مختلفی هم اوردم و همه میگفتند سوپاپ زده و هر کسی یک کاری پیشنهاد میکرد اما بازهم همانطوره خواهشا یک جواب درست بدید و دلایل این سوپاپ زدن چیست و آیا فقط کولر بنده اینگونه است

 • Avatar
  حجت

  سلام و وقت بخیر کولر بنده ۳۶۰۰۰ تراسته و سه عدد خازن ۶۰ توش بود و بعد از اینکه خازن ها سوختند “به گفته نمایندگی” یک عدد خازن ۸۰ جایگزین کرد و حالا دوباره اون خازن هم سوخت حالا هرچی میگردیم میگند ۸۰ نداریم آیا میتونیم یک ۶۰ جایگزین کنیم.

 • Avatar
  اسحاق علمشاهی

  سلام اسپیلت ماkGهست خیلی زود به زود ترموستات عمل می کند. مشکل از کجا ست

 • Avatar
  همامی

  سلام اسپیلت ال جی اینورتر دارم وقتی خاموشش میکنم درش تو حالت نیمه بسته میمونه و روی نمایشگرش مینویسه CO ممنون میشم بگید عیب یا نقص فنی هست یا نه؟

 • Avatar
  رشید

  سلام ایا می شه کمپرسور کولر گازی ۲۵ هزار را عوض کرد و جای ان ۳۶ هزار گذاشت ایا همچین کاری قابل انجام هست

 • Avatar
  سید مرتضی

  سلام آقای مهندس هنگام استفاده از گاز ازت برای شستشو لازم هست که گیج تقلیل فشار(مانو متر) به کپسول ازت متصل کنیم یا خیر مستقیم به سیستم متصل کنیم؟؟؟

  • کارشناس1: پیرنیا
   کارشناس1: پیرنیا

   سلام
   این کاملا بستگی به نیاز و نوع استفاده شما از کپسول گاز ازت است

 • Avatar
  علي

  سلام یه سوال خدمتتون داشتم
  کمپرسور کولر از کار افتاد فیوزش رو عوش کردم ولی کار نکرد باز دوباره از نمایندگی اومدن گفتم باید ی خازن بالاتر از خازنی ک داشته بندازیم آیا این کار درسته؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  • کارشناس1: پیرنیا
   کارشناس1: پیرنیا

   سلام
   نخیر اگر کولر گازی شما در شرایط نرمالی قرار داشته باشد نیاز به خازن با ظرفیت بالاتر نیست ولی اگر کمپرسور دچار مشکل باشد با اضافه کردن یک خازن هارد استارت امکان راه اندازی هست

 • Avatar
  مرتضی.

  سلام آقای مهندس جهت استفاده از کپسول ازت لازم هست از مانومتر استفاده بشه یا مستقیم از کپسول ازت اسفاده کنیم. بسیار ممنونم.

 • Avatar
  زبیرفرد

  سلام.کولراجنرال سی اچ ۲۴۰۰۰ سردوگرم بعدازنیم ساعتی کارکردارورe4 میزنه وخاموش میشه امپردستگاه گرفتم خوب بودسنسور روی لوله کندانسورتعویض کردم باشیربرقی بازهم ارورمیزنه بردروبیرون اوردم جداگونه تست کردم بازهم ارورمیزنه بردمش پیش تعمیرکاربردتستش کردگفت سالمه به نظرتون ازچی میتونه باشه؟

  • کارشناس1: پیرنیا
   کارشناس1: پیرنیا

   سلام
   دوست گرامی این مدل کولر گازی ها ارور دقیق و علت دقیقی برای اروری که نشان میدهد ندارد بلکه باید تمام سیستم برسی و به صورت تجربی و تخصصی مشکل پیدا شده و برطرف شود

 • Avatar
  رضا بهیاد

  سلام.ببخشید یه سوال کولر اسپیلت ۱۲۰۰۰ دارم وقتی رو دور موتور بالا هست با هر دمایی مشکلی نداره ولی وقتی رو دور موتور ۱ یا ۲ میزاریم مرتب آف میکنه روی دمای ۱۹ هم اف میکنه.حتی در شرایط روزهای شرجی هم این حالتو دارم.آیا مشکلی هست؟ممنون میشم پاسخ بدید.

  • کارشناس1: پیرنیا
   کارشناس1: پیرنیا

   سلام
   دوست عزیز منظور از دوربالا چیه کولر گازی یک حالت برای کارکرد کمپرسور ندارد لطفا کمی واضح تر توضیح بدبد

 • Avatar
  محمد

  سلام خسته نباشید کولر سامسونگ ۲۴۰۰۰ داریم هر چند روز یکبار که کار میکنه یهو سرماش قطع میشه فن و کمپرسور کار میکنند انگار اتمات میکنه ولی دوباره شروع به سرما نمیکنه باید نیم ساعت خاموش کنیم درست بشه.اشکال کار از چی میتونه باشه

  • کارشناس1: پیرنیا
   کارشناس1: پیرنیا

   امکان سرویس نشدن اسپیلت شما زیاد است قبل از هر کاری اقدام به سرویس سالانه کولر گازی خود کنید

 • Avatar
  ستایش فر

  سلام من کولر ۲۴۰۰۰ جنرال دارم جدیدا پیام ارور e4 میده و هر ۴۵ دقیقه یکبار خاموش میشه چکارکنم ؟ مشکل از کجاست

 • Avatar
  رضا ناموران

  سلام کولر گازی جنرال بعد از دو سه دقیقه کار کردن کمپرسور فیوز میپرد لطفا کمکم کنید

 • Avatar
  رضا ناموران

  ممنون از راهنماییتان

 • Avatar
  محراب

  سلام
  کولر پنجره ای گری دارم،در طول روز خوب کار میکند ولی شب ها برفک میزند،این مشکل هم فقط در اوایل و اواخر فصل گرما رخ میده چونکه هوا خیلی گرم نیست،خوزستان هستم

 • Avatar
  لطیفی

  با سلام و خداقوت
  این تقریبأ سه ماهه که کولر گازی دوتیکه ۳۰۰۰۰ سونیا گرفتیم
  ولی یه باره صدای بدجوری از موتورش دراومد و همزمان برق
  خانه ضعیف شد و موتور کولر از کار افتاد.مشکل از کجاست؟ باتشکر

 • Avatar
  حجت

  سلام وخسته نباشید دارم خدمتتون ، کولر اسپیلت ۲۴۰۰۰ میتسوبیشی دارم موتورش فوق العاده داغ میکنه به طوری که عایق دورش رو سوزنده ، اگر قاب فلزی بیرونی رو برداریم کولر بدون مشکل کار میکنه ، ولی به محض اینکه قابش رو میبندیم هر پنج دقیقه آف میکنه و کولر موتورش میشه مثل آتیش ، از بندر بوشهر مزاحم میشم ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

 • Avatar
  حسین گراوند

  حسین با تشکر از زحمات مهندسین عزیز در ارتباط با راهنمایی این مردم بیچاره کولر گازی گری ۳۰۰۰۰ دارم گاه یادش گرمه مدار الکتریکی پنل بیرونی را چک کردم سالمه خازن سالمه لوله کشی کوچک سرد میشه اما لوله مسی بزرگ سرد نیست گاز کولر را از روی شیر بزرگ که مثل والف لاستیک سوزن داره چک کردم فشارش مانند یک اسپری بود و گاز داشت به نظر مهندس علا چی میتونه باشه من در روستا زندگی میکنم تعمیرکار وجود ندارد منتظر راهنمایی هستم

  • کارشناس1: پیرنیا
   کارشناس1: پیرنیا

   سلام
   دوست گرامی این که شما میفرمایید والف را چک کردید و گاز داشت نشانه کامل بودن گاز کولر گازی شما نیست احتمال کم بودن گاز کولر گازی شما با توجه به سرد شدن لوله نازک محتمل است که حتما باید برسی و عیب مورد نظر برطرف شود

 • Avatar
  فرخ101

  با سلام و درود
  من یک کولر مدیا ۲۴۰۰۰دارم ۴تا۵ماه است وقتی کولر روشن میکنم بعد از نیم ساعت یا ۴۵دقیقه
  ارور کرده و قطع کردند در ضمن الان دیگه دیسپلی هم دیگه چیزی نشون نمیده و قطع کرده در همه مو دها اتفاق نرفته چه سرما چه کامل چه فن خالی درد رو هم از کردم و یک زمین کاری هم پایه ها رو لحیم کاری کردم میشه مشکل از برد باشه لطفا راهنمایی کنید

 • Avatar
  بابادی

  سلام وخسته نباشید
  من ساکن اهواز هستم ۵سال پیش یه کولر ۳۰۰۰۰ هزار اجنرال گرفتم که دمای اون رو روی ۱۸ تنظیم کردیم ولی جدیدا هر ۸ دقیقه یکبار موتورش عاف میکنه و فقط فنش کار میکنه گازش رو چک کردیم مشکلی نداشت و پنل داخل و کندانسور رو هم سرویس کردیم البته سرمایش اون خوبه ولی نه اونجوری که اینقدر زود عاف کنه خواهشا راهنمایی کنید.
  ممنون از شما

  • کارشناس1: پیرنیا
   کارشناس1: پیرنیا

   سلام
   حتما باید از سرویس بودن پنل داخلی و پنل خارجی و کامل بودن گاز کولر گازی خود کاملا مطمن شوید

 • Avatar
  حسين طالبي كنگاني

  با سلام..یه کولر ۱۸۰۰۰ پنجره ای سوپرا دارم…دو روز پیش یهویی یه مشکلی پیدا کرد..روی فن که می زنیم کار میکنه و به محض اینکه می زنیم روی موتور( کمپرسور) فیوزی که توی مسیر برقش هست میپره..(فیوز مربوط به اون کولر توی تابلو برق).علتش چیه؟

  • Avatar
   کارشناس 2 : علوی

   سلام
   امکان خرابی یا سوختن کمپرسور یا یکی زا قطعات بسیار محتمل است که باید تک تک این قطعات برسی شود

 • Avatar
  علی بحرانی فرد

  سلام دوستان عزیز ،من یک کولر تراست ۳۶۰۰۰ هزار دارم که سیم برق آن تقریبا ۳ متر می باشد اغلب دوستان که وارد خانه بنده می شوند میگویند بوی سوختگی از کولر می آید ولی من و خانواده ام هیچ وقت این بو را احساس نمی کنیم کولر بنده به خوبی خنک میکند حال می خواهم بدانم آیا بلندی سیم برق می تواند علت کشیدن آمپر و سوختگی قسمتی از کولر باشد

  • کارشناس1: پیرنیا
   کارشناس1: پیرنیا

   سلام
   برق کولر گازی از کجا تامین میشود ؟ اگر این برق را از یکی از پریز ها تامین میکنید حتما آن را به فیوز مینیاتوری وصل کنید و اینکه وقتی فقط شما بو را احساس نمیکنید یعنی مشکلی هست که حتما باید رسیدگی کنید

 • Avatar
  عبدالهی

  با سلام
  یه اسپیلت۳۰هزار میتسودایا داریم که آخرین باری که پارسال روشن کردیم سالم بود ولی امسال فن وکمپرسور موتورش خیلی ضعیف و آرام کار میکنه و لوله مکش و دهش اصلا خنک نمیشه خازن تعویض کردم ولی مشکل حل نشد بنظر شما مشکل از کجاست؟

 • Avatar
  حسين سالاري

  حسین سالاری مقدم فروردین ۱۸, ۱۳۹۷ at ۱۷:۴۴ / پاسخ دادن
  سلام جناب مهندس یک کولر گازی سامسونگ ١٩هزار اینورتر دار aqv19psnn دارم که در حین تمیز کاری روی یکی از قطعات برد واحد بیرونی که s m d دیود میباشد کنده شده لطفا درصورت امکان مشخصات قطعه ۴۵۴ رابرم بفرستید با تشکر از جنابعالی وسایت خوبتانحسین سالاری مقدم فروردین ۱۸, ۱۳۹۷ at ۱۷:۴۴ / پاسخ دادن

 • Avatar
  فرهادشهبازی

  سلام.
  من یه کولر گازی ایستاده۳۰هزار هیوندایی دارم.تا پارسال همیشه روی حالت coolمیگذاشتم عالی کار میکرد ولی امسال از اولین باری که روشنش کردم روی حالتcoolاورلودهای یکی دو دقیقه ای داره ولی روی حالت اتوماتیک خوب کار میکنه.دیروز یه تعمیر کار اومد گفت خازنش ایراد داره و خازنش را تعویض کردو کولر از ظهر تا عصرروی حالتcool خوب کار کرد،عصر خاموشش کردم وشب دوباره روشنش کردم مثل قبل شده بود خازن را باز کردم و بردم تست کردم متوجه شدم هم خازن قبلی و هم خازن جدید هر دو سالمن.متاسفانه در شهری هم زندگی میکنم که هیچ تعمیرکار حرفه ای نداره و هر کی میاد ویه نظری میده.اگه میتونیدلطفا راهنمایی بفرمایید.متشکرم

 • Avatar
  محسن خائیز

  سلام بر شما دوست گرامی
  مدتی است که کولر ۱۲۰۰۰ سوپر جنرال من دو دقیقه کمپرسور روشن میشه بعد یه دفه خاموش میشه و فقط فن کار میکنه و روی کمپرسور نمی افته بعد از دو سه.ساعت که خاموش باشه مجددا کمپرسور روشن میشه و باز هم دوسه دقیقه که کار کرد مجددا کمپرسور خاموش میشه و هرچقدر که روشن خاموش کنیم کمپرسور روشن نمیشه تا دو سه ساعت بگذره .
  سرمای کولر هم وقتی کمپرسور روشنه کنه.
  خازن. رو عوض کردم نتیجه نداد البته بگم که فروشنده خازن بجای ۳۵ میکرو فاراد ۳۰ میکرو فاراد داده بود.
  آیا خازن فقط برای استارت گردنه یا دائم تو سرویسه؟
  متشکر میشم بهم پاسخ بدید

 • Avatar
  عزیز سرخه

  سلام، وقت به خیر، من یه کولر سامسونگ اسپلیت دارم، کمپرسور بعد ربع ساعت خاموش میشه، در ضمن توی آورند بعد ساعت هم هوای کولر گرمه، تعمیر کار آوردم بعد از تست گاز و آمپر، گفت که اشکال از گرفتگی لوله مویین یا کمپرسور هست، کمپرسور رو عوض کردم ولی باز مشکل سر جاشه، فقط من کلی هزینه کردم، لطفاً من رو راهنمایی کنید. ممنون

 • Avatar
  محسن قادری

  سلام وقت بخیر . من یک کولر گری ۲۴ هزار گرفتم و موقع نصب به خوبی کار میکرد . اما بعد از آف کردن موتور برای دوباره روشن شدن آمپر زیادی کشیده تقریبا پنج برابر معمول و موتور کمی زور زده و قطع میشه . تعمیرکار گفت جنس خازن خوب نبوده و عوضش کرد . و دوباره برای بار اول روشن شد و بعد از اون مشکلات قبلی باز بوجود اومدن. موتور چه پنج دقیقه چه یک ساعت کار کنه آف که میشه دیگه بالا نمیاد . ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

 • Avatar
  کاوه افشاری

  خیلی خیلی فوری واقعا شرمنده دمای هوا اینجا ۵۷ درجه است
  سلام من یه اسپیلت پاناسونیک ۳۶ هزار دارم با موتور اسکرول .ما جیرفت زندگی میکنیم استان کرمان که تابستون دما به نزدیک ۶۰ هم میرسد.این کولر برعکس کولر های خیلی از که همه ازشون ناراضی بودن (با همین سایز ۳۶ و حتی محیط کوچکتر )این کولر پاناسونیک عالی عالی عالی خنک میکرد(مثل یخچال بود).ولی یه خاموش شد و وقتی خاستم روشن کنم چراغ قرمز چشمکزن زد.برق اسپیلت رو قطع وصل کردم روشن شد ولی صدای کمپرسور عوض شده و دیگه بسته به دمای هوا شاید ۲۰ بار قطع میکنه.کمپرسور کار میکنه ولی دیگه به دردی نمیخوره.هر کسی رو اوردم واسه تعمیر گفت که حتی اگر موتور نو هم بندازی روش به یک دلیلی که موتور اول خراب شده موتور دومم خراب میشه و کار هیچ خدایی نیست که این رو مثل روز اول کنه.به نظر شما چه کنیم با این؟یه جدید کولر بخریم یا با تعمیر درست میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 • Avatar
  مجتبی

  سلام قیمت کمپرسور کولر ۳۰۰۰۰ الان چنده؟

 • Avatar
  فرید جلالی

  سلام
  کولر ۱۲ هزار دو تیکه دارم
  تو این روزا که هوا گرمه هر وقت روشنش کنم ۱۰ دقیقه کار میکنه ولی فنش تقریبا از کار میفته و پنل فقط باد گرم میده
  اول فک کردم از کولره ولی سه تا کولر عوض کردم اما دقیقا همین مشکل دوباره تکرار میشه، در صورتی که اتاق بغلش اصلا چنین مشکلی نداره
  الانم دو ساله دارم دنبال جواب میگردم اما فرجی حاصل نشد
  لطفا راهنمایی کنید

 • Avatar
  حسن نادری

  باسلام رادیاتور کندانسور کولر گازی جنرال با گاز r22
  با رادیاتور کولرگازی جنرال با گاز r410 تفاوت دارد
  اگر دارد از چه نظر متفاوت است لطفا راهنمایی بفرمایید

 • Avatar
  فرهاد

  سلام جناب مهندس پیر نیا خسته نباشید
  حدود ۲ ماه هست کولر گازی ال جی نکست تایتان ۲۴۰۰۰ اینورتر دار خریده ام هنگامی که دمای اتاق ۲۷ یا ۲۸ درجه هست و دمای کولر را روی ۲۴ یا ۲۵ میزارم چه در حالت سرما یا اتوماتیک وقتی کار میکنه ودمای اتاق را به درجه تنظیم شده میرسونه یونیت داخلی باد گرم میزنه و پنل بیرونی فن خاموش وهیچ صدایی از کمپرسور به گوش نمیرسه ومجددا که دمای اتاق بالا میره فن و کمپرسور روشن میشه واین سیکل ادامه داره ممنون میشم مشکلش چیه؟

 • Avatar
  مجتبی پورتقدسی

  با سلام و عرض خسته نباشید، کولر به خوبی کار میکند اما هرچند وقت یکبار سیمهای متصل به موتور میسوزد و ناچار به تعویض هستیم .علت چیست آیا موتور نیم سوز شده؟

 • Avatar
  حمید میرزایی

  با عرض سلام و خدا قوت
  یک دستگاه کولر گازی اوجنرال پنجره ای ۱۸ هزار بدون کنترل و فقط سرما در شمال کشور دارم بعد از چند ماه خاموش بودن از آن استفاده کردم
  ۴ روز به خوبی کار کرد و روز پنجم بعد از قطع برق ۲ ساعته کولر روشن میشود و کمپرسور هم کار میکند ولی کمی سرد میکند و دیگر سرما ندارد
  یک تعمیر کار آوردم که میگوید ایراد از کمپرسور هست و قدرت ندارد که گاز را بچرخواند و باید کمپرسور نو بخری
  لطفا باشرایط فوق بنده را راهنمایی فرمایید
  از لطف و محبت شما سپاسگذارم

 • Avatar
  نصرتی

  سلام جناب مهندس
  وقت بخیر
  کولر ۲۴ سامسونگ دارم
  جدیدا شارژ گاز شده – ۱ ماه بدون مشکل کار کرده
  الان بعد از ۲ دقیقه کار اورلود میکنه و کمپرسور خاموش میشه
  بعد از ۱۰ دقیقه خنک شدن دوباره راه میوفته و همون مشکل
  به نظرتون ایراد از چی می تونه باشه
  با تشکر

 • Avatar
  فرشاد

  سلام خسته نباشید بعضی وقتها کولر را روشن میکنم خنک نمیکنه خاموش میکنم دوباره روشن میکنم درست میشه مشکل چی هست ممنون میشم راهنمایی کنید با تشکر

 • Avatar
  خشایارحجازی

  سلام
  یه کولر گازی ال جی ٢۶٠٠٠ دارم همه چیزش عالی بود تا خازن فابریکش سوخت و تعویض کردم بعد از یکسال کار کردن امسال مشکل پیدا کرده خازن کمپرسور فابریک ۶٠ است که دوباره همان نصب شد خازن فن ۶است که دوباره همان نصب شد پنل بیرونی و درونی سرویس و چک شده گاز دستگاه شارژو سیم برق کمپسور تعویض شد چک شده سرماش خوبه ولی مشکلی که داره کولر موقع روشن شدن خوبه ولی بعد از چند دقیقه حدود ۵دقیقه شروع به آمپر کشیدن میکنه و از ١١.٨ آمپر میرسه به ١۵آمپر و اورلود میکنه و کمپرسور خاموش میشه و فقط فن می زنه تا خنک بشه و دوباره کمپرسور روشن بشه و بازم این اتفاق می افته و مجبورقم برای حل این مشکل درجه کولر رو رو درجه ای بزاریم که زود به زود اتومات کنه مثلا ٢۵-٢۶ سرویس کار میگه ایراد از موتور دستگاه و باید موتور تعویض بشه هزینه تعمیر چقدر ممکنه باشه می ارزه یا نو بخریم

 • Avatar
  کریم عمادزاده

  متشکرم از جواب دادن به تکتک سوالها

 • Avatar
  کریم عمادزاده

  سلام
  علیرعم سالم بودن موتور ، شارژ بودن کامل گاز ، معیوب نبودن لوله ها ، سرمایش کولر ۲۴۰۰۰ اجنرال من به مرور کم شده . لطفا راهنمایی بفرمایید

 • Avatar
  مجتبی میر

  با سلام
  من یه کولر ۳۰هزار اوجنرال موتور اسکرول خریدم، برق خونه از نوع تک فاز ۵۰ آمپره، سیم تا واحد سیم ۱۰ و سیم جعبه فیوز تا کولر هم از شماره ی ۶ استفاده شده یعنی سیمکشی مشکلی نداره، زمانی که کمپرسور استارت میزنه بقدری برق میکشه که لامپهای خونه چشمکی در حد یک دهم ثانیه میزنن، حتی فن خود کولرهم خاموش میشه توی این یک دهم ثانیه؛ کولرو جدید خریدم با ضمانت نیا، زنگ زدم شرکت اومد میگه مشکلی نداره ولی من میگم یه جای کار میلنگه و نباید اینطوری باشه، در ضمن من یه کنترل فاز و یه محافظ هم سر راه کولر گذاشتم؛ ممنون میشم اگر راهنماییم کنین

 • Avatar
  کریم عمادزاده

  سلام
  پنل و کمپرسور کولر ۲۴ اجنرال من دردو طرف یک دیوار
  وهم ارتفاع نصب شده . متی سرما دهی به شدت
  کم شده . یک بار تعمیر کار عیب رو انتقال روغن از
  کمپرسور به پنل عنوان کرد . و با فشار باد روغن رو
  تخلیه کرد و کمی بهتر شد ولی الان دوباره
  سرمادهی نداره . لطفا راهنمایی بفرمایید

 • Avatar
  میثم

  سلام و خسته نباشید
  به کولر ۱۸۰۰۰ تی سی ال پنجره ای دارم، دو تا سوال دارم،
  شیب تراز کردن دستگاه که به سمت بیرون باید باشه حدودا چند درصده و رو عملکرد دستگاه اثر داره؟
  این دستگاه برای رسیدن به دمایی مثلا ۲۷ درجه هر ۲۰ دقیقه حدودا اتومات میکنه و بعد ۵ دقیقه باز شروع به سرمادهی میکنه. این روال طبیعیه؟
  ممنون از شما

 • Avatar
  علی حسین زاده

  سلام و ممنون از توضیحاتتون
  کولر گازی ۲۴ هیتاچی هست
  ۱- وقتی از حالت کلین استفاده میکنیم کولر گرما میده
  ۲-زمانی که برق میره (کولر روشن هست) و میاد کولر دوباره شروع به کار میکنه
  ۳- بعد از نصب کولر( آکبند بود) سیستم سرمایش عمل نکرد درنتیجه دوباره به کولر گاز تزریق شد ؛ یکی دو بار لوله رفت برفک زده
  ۴- خیلی مواقع از لوله رفت و برگشت آب چکه میکنه

 • Avatar
  فرهاد

  سلام با تشکر از شما که وقت میزارید وبه همه سوال ها پاسخ میدید
  بنده بتازگی یک کولر ال جی دوال اینورتر مدل نکست تایتان۲۴هزار از نمایندگی خریداری کردم و از روز اول وقتی دما رو روی مثلا ۲۵ تنظیم میکنم بعد از رسیدن دمای محیط به ۲۵ درجه در طی روز مشکل نداره ولی بمحض اینکه اوایل صبح مثلا ساعت۴صبح به بعد ۱۵ دقیقه روشنه و ۵ دقیقه فن دستگاه بیرون وکمپرسور خاموش میشه و اسپلیت داخل به صورت تهویه کار میکنه تا اینکه دمای خونه ۲۶ میشه یعنی یک درجه میره بالا و فن بیرون وکمپرسور شروع به کار میکنه آیا این خاموش و روشن شدنا طبیعیه یا مشکل داره؟ ممنون میشم جواب دهید

 • Avatar
  کریم عمادزاده

  سلام متاسفانه اشکالاتی در طراحی سایت هست که کمی
  اذیت میکنه که عنوان خواهم کرد
  ۱ _ طول سطر کامنتها با ابعاد صفحه تطابق نداره و
  قسمتی از متن قابل رویت نیست
  ۲ _ برای ثبت و ارسال کامنت سوال ریاضی پرسیده
  میشه که در بیشتر موارد جواب صحیح رو قبول نمیکنه
  ۳ _ بعد از ارسال کامنت هیچ پیعام یا نشانه ای از
  موفقیت ارسال مشاهده نمیشه

 • Avatar
  مسعود فرزاد

  سلام کولر گازی اسپیلت هیتاچی ۳۰۰۰۰ دارم چنر سالی به خوبی کارر میکرد ۲ سال پیش متوجه شدم که در هر دمایی که تنظیم کنم کمپرسور حدود ۳ دقیقه کار میکنه و قطع میشه ۳ دقیقه بعد دوباره استارت میکنه این اتفاق در تمام درجات تکرار میشه ۲ سال پیش سرویس کار آمد بعد از تمیز کردن کندانسور و اواپراتور گاز رو هم شارژ کرد مشکل حل شد تا امسال که دوباره همون جوریه – چرا ؟ ممنون از راهنمایی شما

 • Avatar
  علی

  سلام.کولر رو تازه نصب کردن ولی کمپرسور و حتی فن کمپرسور هم سرویس نمیاد .جلوی ترموستات هم سشوار گرفتم بازم سرویس نیومد. لطفا راهکار بدید

 • Avatar
  صادق میرشکار

  مشکلی که دارم،کولر روشن میشه،بعدازیک دقیقه موتوروفن بیرون خاموش میشن، وتازمانی که برق اصلی رو قطع نکنم به هیچ وجه دوباره موتوروفن درجریان نمیان،،، باکنترول خاموش وروشن کنم بازهم موتوربافن کارنمیکنن، فقط برق اصلی روقطع بکنم بعد وصل کنم برایک دقیقه موتوربافن کارمیکنن بعدازیک دقیقه خاموش میشن.

 • Avatar
  منصور

  سلام و درود
  بعضی از کمپرسور کولر اسپلیت با پشم شیشه و یا عایق برزنتی و یا چیزی شبیه به همین پوشانده شده
  علت چیست
  عایق ضخین به قطر ١۵ mmفقط دور کمپرسور هستش

 • Avatar
  احمد ح

  سلام
  کولر گازی ۲۸ هزار جنرالd3 تازه یک هفته خریدم و سه روز بیشتر کار نکرده
  فن قوی نسبتا بی صدایی داره اما متاسفانه اون قسمتی که لوله مسی بهش وصله صدای بی نهایت بلند و اذار دهنده ای داره مانند موتور باد اپاراتی عمل می کنه
  زینگ میکشه طوری که صدا تو کوچه میپیچه ! همسایه بالا و پایین ناراحت شدند و خونه خودم هم اسایش نداره ! دستگاه به همراه منجید نصب شده و لوله له های مسی در طول مسیر هم لرزش دارند و هم صدای زینگ و خرخر ! بعد از یک ساعت هم پنل داخلی شروع به زینگ کشیدن و لرزش میکنه که اگر دستم رو رو پنل داخلی بزارم صدای پنل داخل قطع میشه! موضوع صدا و لرز در مود گرما بیشتر هست
  مغازه هم ۳۴هزار ال جی دارم که اصلا صدا نداره ! گارانتی میگه همسایه هات همه ۲۴ این مدل رو استفاده می کنند و شما ۲۸ و این صدا طبیعی هست !
  ممنون میشم راهنمایی کنید

 • Avatar
  رسول محمدی

  باسلام
  من یک کولر گازی ال جی ۱۲۰۰۰ دارم درحالت سرمایش ۲۰ دقیقه باد خنک میزنه بعد ۲۰ باد گرم میزنه
  علت چیه

 • Avatar
  محمد دالوند

  سلام و عرض ادب
  یه کولر ogeneral موتور اسکرال دارم مشکلش اینه که
  بعد از یه مدت کار کردن به خصوص در ظهر ها صدای کمپرسور زیاد میشه ولی کمپرسور خاموش نمیشه و باد کولر گرم میشه
  خازن رو عوض کردم یه کم بهتر شد مثلا اگر قبلا بعد از نیم ساعت کار کردن این مشکل براش پیش میومد الان تا دوساعت جواب میده
  و بعد از اینکه صدای کمپرسور زیاد شد بعد از ۱۵ دقیقه اورلد کرده و کمپرسور خاموش میشود دلیل اورلود کردن هم این است که وقتی صدای کمپرسور زیاد میشه بدنه کمپرسور که قبل از شروع صدا سرد بوده شروع به گرم شدن میکنه و کمپرسور ناچارا اورلود میکنه
  امکان داره از لوله مویی باشه ، اگر از لوله مویی باشه چرا در شب ها این مشکل را ندارد ؟

 • Avatar
  علی

  با سلام اسپیلت ۱۹۰۰۰ ال جی دارم توی یک ماه اخیر بخاطر اینکه باد خنک از کولر بیرون نمیومد دو بار بنا به تشخیص تعمیرکار خازن عوض کردم حتی یکبار زمانی که دستگاه چند ساعت خاموش بود کمپرسور کاملاً داغ بود الان کولر دوباره خراب شده و باد سرد نداره مضاف بر اینکه زمان روشن بودن دستگاه انگار هر بار زور میزنه برای انجام کاری و همزمان به برق منزل نوسان زیادی میده در آخرین بررسی اعلام کرده کمپرسور سوخته ممنون میشم بررسی کنید

 • Avatar
  فواد نظری

  باسلام،خواستم ببینم با یه کوپرسور ۱۸هزار هیوندای اینورتر میشه ۳دهنه خروجی هم پذیرایی هم اتاق خوابو ساپورت کرد،اصلا قابل نصب هست دو خروجی دیگه نصب کنم؟

 • Avatar
  سینا شریعتی

  با سلام
  من یک دستگاه کولر گری q4 matic h12c3 خریدم که سه روزه نصب شده
  زمانی که دستگاه رو روشن میکنم بلافاصله صدای کمپرسور میاد و زمانی که سرویسکار گفتم ایشون گفت که طبیعیه و تمام گری ها اینجورین،
  ضمنا توی این چند روز من متوجه نشدم که اف کنه البته اگر دما رو دستی ببرم ۲۴-۲۵ اف میکنه
  حالا خواستم بدونم این طبیعی هست یا نه
  متشکرم

 • Avatar
  کریمی

  سلام
  کولر گازی ۲۴۰۰۰ اجنرال دارم،پس از روشن کردن کولر برد کنترل جریان زیادی میکشه و باعث سوختن فیوز میشه
  بنظر وقتی به کند،انسور متصل میشه این اتفاق براش میافته،یه بار بجای فیوز سیم قطور قرار دادم که یه قسمتی از لیات برد کنترل رو سوزوند
  لطفا اگه میدونید علت جریان کشی بالا چیه راهنماییم کنید
  ممنون

 • Avatar
  مهدی سیامک

  سلام
  من حدود۹ سال پیش دو عدد کولر ال جی ۲۴۰۰۰ پنجره ای خریداری کردم ،بعد از حدود ۸سال کارشبکه داخل برفک میزند،با یک دوست تعمیرکار کولر گزی و یخچال که مشورت کردمایرادرو ازکم بودن گاز تشخیص دادند ،کولر را برای تعمیر بردم وبعد از حدود ۲ساعت تحویل گرفتم الان حدود ۲ساله که کولر بدون مشکل داره کار می کند.همین اتفاق امسال برای کولر دومی که کم کارتر بود افتاد کولر را برای تعمیر بردم پیش تعمیرکار یخچال وکولر دیگر،ایشان زحمت کشیدن وگاز کولر راکاملا تخلیه نموده وگفتندکه موتورکولرشما کمپرس ندارد،بعد از گذشت حدود دوروزکولر رابدون گاز تحویل گرفتم ونزد تعمیرکار سال گذشته بردم،ایشان درحضور خودم از آنجایی که به نقل قول از تعمیر کار قبلی که گفته بودن موتور فشار ندارد،لوله خروجی کمپرسور را درآوردن،وموتور را روشن کردن با انگشت شصت خروجی سرموتور را نگه داشتن،که بیشتر از بیست ثانیه نمیشد خروجی را مسدود نگه داشت،روغن داخل موتور راچک کردن کسری نداشت وموتور نیز بدون مشکل کار میکرد،آمپر مصرفی موتور هم دراین حالت حدود ۲/۸آمپر میکشد،سپس لوله خروجی را جوش داده وپس از هواگیری،موتور را اقدام به شارژ گاز کردن،وگاز سیستم را تکمیل نمودم،پس از خاموش کردن کولر واستارت مجدد فن روشن وموتور زیر بار نمی رفت وحدود۱۸آمپر میکشد وبدنه موتور به شدت داغ میشود به قدری که گرمای موتور را از فاصله ی بیست سانتی متری میشود احساس کرد،برق دستگاه را سوا کرده و ورودیهای سیمپیچ راچک کرده،سیم پیچ ها اتصال بدنه ندارد،حدود سه ساعت صبر کرده تا موتور خنک شود ،خازن کولر رانیز تعویض کردن،مجددا دستگاه را به برق وصل کرده ،به ان ترتیب قبل کمپرسور زیر بار نرفته برق مصرفی۱۸آمپر موتور شروع به داغ شدن کرد،برای اطمینان از سالم بودن ونسوختن موتور تعمیر کار مجددا گاز موتور را تخلیه نمود،موتور مجددا پس از استارت کارمیکند،موتور کولر از نوع روتوری و سرد وگرم میباشد،لطفا راهنمایی کنید که این مشکل ازکجاست،ایا نیاز به تعویض کمپرسور است؟

 • Avatar
  نظری

  سلام خدمت دوستان و استاد عزیز اقای پیر نیا.بنده دارم ی سریع دستگاه داکت مدل لنکس تو شهرستان بم نصب میکنم ک کندانسور ۴۸هزارr410و هواساز۶۰هزار r22 امکانش هست راهنمایی کنید با چ نوع گازی باید شارژ شوند.دستگاه ها دسته دوم هستن و اصلا گازشون جم نشده و ب شارژ گاز کامل نیاز دارند

 • Avatar
  علی انگاشته

  سلام
  باتشکر از راهنمایی هاتون
  میشه بپرسم چ زمانی بایدهارداستار ب کولر اضافه کرد و طریقه ی وصل کردنش چجوره ؟

 • Avatar
  Mehran

  سلام خسته نباشید یه سوال داشتم خدمتتون. یه کولر اوجنرال پنجره ای ۱۸ هزار داریم که بعد از شستن دو روز تمیز کار می‌کرد خیلی هم عالی بود ولی روز سوم یهو رفته رو فن وقتی می‌خواد کمپرسور روشن بشه یه زوری میزنه که بلند بشه ولی یهو میخوابه خاموشش کردم بعد چند ساعت آوردم پایین سیم های خازن رو نگاه کردم انگاری اوکی بودن دوباره که زدم به برق بازم مثل قبل موتور یکی دوثانیه زورمیزنه واسه روشن شدن ولی باز روشن نمیشه.
  آیا امکان داره مشکل از خازن باشه یا چیز دیگه ای ‌و اگر مشکل کمپرسور باشه آیا قابل تعمیر است. درضمن کمپرسور پستنی هست.
  ممنون میشم پاسخ بدید با تشکر

 • Avatar
  محمد فرج زاده

  سلام خسته نباشید،من یه کولر گازی ۱۸۰۰۰ دارم،وقتی روشن میکنم انگار کمپرسور زور میزنه روشن بشه ولی نمیتونه،ضمن اینکه برق خیلی زیادی موقع استارت زدن میکشه تا حدود ۵۰ آمپر ،ممنون میشم پاسخ بدید

 • Avatar
  محمد تقي نصيري

  سلام
  حدود یک ساله که یک کولر اوجنرال ۳۰۰۰۰ خریدم . پارسال آخر های تابستون کولر باد گرم میزد . با شرکت تماس گرفتم گفتند احتمالا کمبود گاز دارید. امسال برای بررسی اومدن و کل گاز سیستم تخلیه شده بود . پس از شارژ گاز صدای کمپرسور عوض شده . اگه صدای نرمال کمپرسور رو مثل صدای موتور خودرو در حالت در جا کار کردن در نظر بگیریم . حالا صدای کمپرسور مثل زمانی که یه کم پدال گاز رو فشار میدیم و دوباره به حالت اول بر میگردونیم . لطفا پاسخ بدید.

 • Avatar
  هوشنگ حاتمی

  سلام
  دیروز یک دستگاه کولر ۱۲ هزار سوپر جنرال نصب کردم که بعد از نصب کولر فشار کمپرسور ۸۵ رو نشون میده
  نصاب میگه باید ۶۵ باشه و یه ایرادی داره
  البته سرماش هم بد نیست

  ممنون میشم راهنمایی کنید

 • Avatar
  محمد ح

  سلام کولر من ۱۲۰۰۰ کری هستش و اهواز هستم خیلی از ظهرها باد گرم میده و فن کمپرسور هم کار میکنه و باید چند ساعت خاموش کنم دوباره روشن کنم ، و همیشه وقتی تازه روشنش میکنم بادش تا یکی دو دقیقه بوی تندی شبیه به سوختگی میده و بعد میره، این مشکل بعد از یه سرویس پیش اومد ، قبلش خوب بود. ممنون

 • Avatar
  روحی

  متشکر از ارائه مطالب

یک دیدگاه بنویس!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *