استخدام تعمیرکار لوازم خانگی

دلایل بروز کد خطا یا ارور OE ماشین ظرفشویی ال جی : OE Error

ارور OE ماشین ظرفشویی ال جی

علامت یا ارور OE ماشین ظرفشویی ال جی هنگامی که مشکلی در تخلیه بوجود می آید و باعث می شود آب از ظرفشویی خارج نشود، نمایش داده می شود. به عبارتی دلیل رایج بروز ارور یا علامت oe در ماشین ظرفشویی ال جی، ارور تخلیه است. این بدان معنی است که ماشین ظرفشویی نمی تواند آب را به خوبی تخلیه کند. ماشین ظرفشویی ال جی از ارور OE برای نشان دادن مشکل در پمپ تخلیه آب ماشین ظرفشویی ال جی استفاده می کند. ابتدا شیلنگ تخلیه، پمپ تخلیه و سپس سوئیچ شناور ماشین ظرفشویی باید برای هر گونه گرفتگی، انسداد یا خرابی مورد بررسی قرار بگیرد.

در صورتی که ظرفشویی ال جی شما دچار اشکال شده است و ارور هایی مانند ارور oe در ظرفشویی ال جی را مشاهده می کنید و نمی دانید مشکل دقیقا از کجاست و یا دانش و تخصص لازم را برای برطرف کردن مشکل ندارید، به هیچ وجه پیشنهاد نمی کنیم که شخصا اقدام به باز کردن دستگاه خود کنید چرا که ممکن است مشکل را بزرگ تر کنید! شما می توانید به راحتی و سریعا از طریق تماس و یا با پر کردن فرم درخواست تعمیر ظرفشویی ما را از مشکل خود مطلع سازید تا در کوتاه ترین زمان ممکن بهترین و نزدیک ترین تکنسین تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی را به محل شما اعزام نماییم.

اگر جهت برطرف کردن مشکل ماشین ظرفشویی خود به کمک تعمیرکار نیاز دارید، همین حالا درخواست تعمیرات خود را به صورت آنلاین ثبت کنید تا متخصصان حرفه ای و با تجربه کاراباما در سریعترین زمان ممکن، جهت هماهنگی با شما تماس حاصل فرمایند.

متخصصان باتجربه متخصصان باتجربه
گارانتی خدمات گارانتی خدمات
سرعت در ارائه خدمات سرعت در ارائه خدمات
هزینه های منصفانه هزینه های منصفانه
تعمیرکار ماشین ظرفشویی سامسونگ

جزئیات بیشتر برای رفع ارور OE ماشین ظرفشویی ال جی

همان طور که پیش تر توضیح دادیم بروز کد خطا یا ارور OE ماشین ظرفشویی ال جی نشان دهنده مشکل تخلیه ماشین ظرفشویی می باشد. این بدان معنی است زمانی که چرخه عملیات ماشین ظرفشویی ال جی به مرحله تخلیه آب می رسد، ظرفشویی نمی تواند آب را به درستی تخلیه کند و یا اینکه کلاً نمی تواند آب را تخلیه کند. بروز خطای oe در ماشین ظرفشویی ال جی ناشی از مسدود شدن و گرفتگی شلنگ تخلیه یا پمپ تخلیه و یا معیوب شدن پمپ تخلیه است.

بررسی شلنگ ها و لوله تخلیه

یکی از دلایل شایع نمایش کد خطا یا ارور OE ماشین ظرفشویی ال جی این است که شلنگ تخلیه مسدود شده است و یا اینکه به درستی در جای خود قرار نگرفته است.

 • مطمئن شوید که شلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی ال جی شما خم نشده و یا پیچ نخورده باشد.
 • بررسی کنید که لوله تخلیه ماشین ظرفشویی شما با باقی مانده مواد غذایی مسدود نشده باشد.
 • شلنگ ها را برای هر گونه گرفتگی بررسی کنید.
 • همه لوله های تخلیه دیواری را برای هر گونه انسداد مورد بررسی قرار دهید.
 • اگر لوله تخلیه ماشین ظرفشویی شما به هر دلیلی آسیب دیده باشد، باید جایگزین شود.ارور OE ماشین ظرفشویی ال جی

بررسی پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی ال جی

پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی ال جی، بخشی است که به احتمال زیاد معیوب یا مسدود شده است.

 • مطمئن شوید که پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی شما هیچ گونه مشکلی ندارد.
 • پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی باید برای هر گونه آسیب احتمال مثل ترک خوردن و یا شکستگی بررسی کارشناسی شود.
 • اگر پس از بررسی کامل پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی متوجه شدید که اور OE ظرفشویی ال جی همچنان وجود دارد، ممکن است نیاز باشد پمپ تخلیه جایگزین شود.

بررسی شلنگ تخلیه (بسته به این که ماشین ظرفشویی چگونه نصب شده است) شامل برداشتن شلنگ تخلیه از زیر ظرفشویی و بررسی سلامت آن.

بررسی پمپ تخلیه شامل برداشتن تمام قفسه های ماشین ظرفشویی و بررسی کف دستگاه برای اطمینان از اینکه چیزی مانع از تخلیه نشده باشد. اگر همه چیز تمیز است، پمپ تخلیه نیاز به بررسی دارد که چیزی آن را مسدود نکرده باشد و یا اینکه دچار اشکال فنی نشده باشد.

ارور OE ماشین ظرفشویی ال جی

نظرات کاربران

در صورتی که پیام شما نیاز به پیگیری دارد حتما شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند.

دیدگاه کاربران

مسعود فرزاد

سلام و خسته نباشید ماشین ظرفشویی ال جی بنده بعد از روشن شدن در دقیقه دوم کارکرد گیر کرده و بعد مدتی ارور OE میدهد . پمپ تخلیه سالم است .موتور اصلی سالم است . شیر اتومات سالم است . آکواریوم استاپ سالم است . این ایراد در همه حالتها اتفاق میافتد .بعد از روشن کردن و تخلیه ابتدایی در دقیقه دوم دستگاه ثابت می‌ماند و بعد از مدتی ارور یاد شده را نشان میدهد ممنون از راهنمایی

پاسخ دهید

  حقیقی پور

  برا ما هم دقیقا همین مشکل رو داره چیکار باید بکنیم؟

  پاسخ دهید

   حسینی

   از سالم بودن شیلنگ تخلیه اطمینان حاصل کنید
   یا ممکن است جسمی در موتور تخلیه گیر کرده باشه.کف ماشین ظرفشویی را چک کنید

   پاسخ دهید

   ابوالحسن کلوندی

   مشکل از پمپتخلیه است در ظاهر سالم ولی همین که شروع بکار میکنه بهد یک دقیقه ارور میده پمپ عوض کن

   پاسخ دهید

  هادی هداوند

  با سلام
  ماشین ظرفشویی ما هم همین مشکل رو دارد
  پمپ تخلیه و شلنگهای خروج همه سالم هستند
  احتمالا اشکال از هیدروستات هست

  پاسخ دهید

محمد علی صالحی

ماشین ظرفشویی ال جی ارور oEمیدهد ولی پمپ تخلیه عوض شده و شلنگ تخلیه هم بدون اشکال است آب دستگاه تخلیه میشود ارور در زمان سی ثانیه آخر اتفاق می افتد

پاسخ دهید

  علیرضا زارع

  ظرفشویی ما هم ارور تخلیه میده یکبار تخلیه میکنه یکبار ارور میده مسیر تخلیه هم چک کردم

  پاسخ دهید

وحید سهیلی

سلام ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
(ظرفشویی ال جی ارور OE می دهد) وقتی آب سرد می باشد در ابتدای کار تخلیه انجام می شود ولی در انتهای کار که آب داغ می شود تخلیه انجام نمی شود در صورتی که برد فرمان می دهد و پمپ صدایی شبیه کار کردن می دهد اما تخلیه انجام نمی شود (پمپ و شلنگ تخلیه تعویض و بازرسی شد ) نکته اینکه وقتی آب داغ است خاموش و روشن بشود تخلیه انجام نمی شود و اگر همان آب خنک بشود با خاموش و روشن شدن تخلیه انجام می شود

پاسخ دهید

  کارشناس 4: جعفری

  سلام دوست گرامی، ارور OE مربوط به سیستم تخلیه ماشین ظرفشویی ال جی است که باید تمام موارد مرتبط با سیستم تخلیه از شیلنگ ها تا پمپ تخلیه و حتی سیم کشی دستگاه به دقت بررسی و عیب یابی شوند. پیشنهاد می کنیم حتما از یک تکنسین متخصص برای عیب یابی دقیق دستگاه کمک بگیرید.

  پاسخ دهید

اسعد عبدی

با سلام وخسته نباشید خطای دستگاه ظروفشویی همان خطای 0E را نشان میده شلینگ تخلیه مشکلی نداره

پاسخ دهید