استخدام تعمیرکار لوازم خانگی

کد خطا یا ارور پکیج لورچ

کد خطا یا ارور پکیج لورچ

چگونه کد خطا یا ارور پکیج لورچ را برطرف کنیم؟

پکیج در سرمای زمستان و گرمای تابستان، تامین کننده آب گرم و هوای مطبوع بوده و به همین دلیل، فارغ از اینکه در کدام فصل از سال به سری ببریم، همواره همراه ماست. یکی از دلایلی که پکیج‌ها دچار مشکلات زودهنگام شده و نیاز به سرویس دوره‌ای دارند نیز دقیقا همین اصطحلاک بالایشان است.  پیشنهاد کاراباما این است که پیش از آنکه درگیر مراحل تعمیر پکیج دیواری شده و مجبور به تعویض و یا تعمیر قطعات آن شوید، می‌توانید با سرویس دوره‌ای این دستگاه از بروز مشکلات بعدی پیشگیری کرده و بروز خرابی‌های احتمالی را نیز به تاخیر بیاندازید.

یکی از پکیج‌های مصرفی خانواده‌های ایرانی، پکیج لورچ است که گاهی بنا به دلایلی مختلفی، کدهای خطایی را نمایش می‌دهد که اگر نسبت به آن‌ها شناخت داشته باشید، می‌توانید سریع‌تر و بهتر به مشکلات آن رسیدگی کنید.

در این مقاله از کاراباما تصمیم گرفتیم تا شرح کوتاهی از کد خطا یا ارور پکیج لورچ را در اختیارتان قرار دهیم تا در صورت بروز هریک، بهترین اقدام را انجام دهید. البته، فراموش نکنید که تفسیر کد خطا یا ارور پکیج لورچ، کار آسانی نیست و نیازمند تخصص و تجربه است، لذا بهتر است رفع خطای موجود را به تکنسین بسپارید تا از بروز مشکلات بعدی و خسارات دیگر هم جلوگیری کرده باشید.

اگر جهت برطرف کردن مشکل پکیج خود به کمک تعمیرکار نیاز دارید، همین حالا درخواست تعمیرات خود را به صورت آنلاین ثبت کنید تا متخصصان حرفه ای و با تجربه کاراباما در سریعترین زمان ممکن، جهت هماهنگی با شما تماس حاصل فرمایند.

متخصصان باتجربه متخصصان باتجربه
گارانتی خدمات گارانتی خدمات
سرعت در ارائه خدمات سرعت در ارائه خدمات
هزینه های منصفانه هزینه های منصفانه
تعمیرکار پکیج

نحوه نمایش ارور پکیج لورچ چگونه است؟

کد خطا یا ارور پکیج بوش به صورت ترکیبی از عدد و حروف بر روی صفحه دیجیتال دستگاه نمایش داده می‌شود و به این صورت به شما اخطار می‌دهد که پکیج با مشکلی روبه‌رو شده که عملکرد آن را با اختلال مواجه کرده است. از آن جایی که پکیج لورچ مجهز به سیستم عیب یابی خودکار هوشمند است، می‌تواند به محض بروز هرگونه مشکلی، به وسیله‌ی نمایش کد خطا یا ارور، شما را از آن مطلع کند.

توجه داشته باشید که گاهی نمایش کد خطا یا ارور پکیج لورچ از طریق چراغ‌های چشمک‌زن دستگاه به اطلاع مصرف کننده می‌رسد و در چنین مواقعی هیچ‌گونه کدی نمایش داده نمی‌شود.

عیب یابی پکیج لورچ چگونه است؟

مشکلات متداول پکیج لورچ، تقریبا با سایر برندهای این دستگاه، مشابه است، اما بد نیست اندکی آنچه ممکن است برای پکیج لورچ پیش بیاید را باهم بررسی کنیم:

 • روشن نشدن پکیج لورچ
 • نشت آب از پکیج دیواری لورچ
 • گرم شدن آب پکیج لورچ بیش از حد مجاز
 • سر و صدای پکیج لورچ
 • کار نکردن دکمه‌های پکیج لورچ

کد خطا یا ارور پکیج لورچ

چگونه از بروز خطا در پکیج لورچ پیشگیری کنیم؟

اگر مراحل نصب و سپس سرویس دوره‌ای پکیج لورچ، زیر نظر متخصص و تکنسین تعمیرگاه مجاز صورت بگیرد، می‌توانید مطمئن باشید که بروز کد خطا یا ارور پکیج لورچ را به تاخیر انداخته‌اید؛ اما اگر در هنگام استفاده از پکیج لورچ، به نکات زیر بی‌توجه باشید، خیلی زود شاهد بروز کد خطا یا ارور پکیج لورچ خواهید بود و متحمل هزینه و دردسرهای تعمیر پکیج لورچ خواهید شد.

با رعایت نکات زیر، می‌توانید بروز کد خطا یا ارور پکیج لورچ را به تاخیر بیاندازید:

 • پکیج را در ارتفاع حداقل 120 سانتی‌متری از سطح زمین نصب کنید.
 • پکیج لورچ را به هیچ وجه شخصا نصب نکرده و از سرویس نصب کاراباما برای این کار استفاده کنید.
 • پکیج لورچ را در نزدیکی وسایل گرمازا نظیر گاز نصب نکنید.
 • مطمئن شوید که شعله پکیج آبی رنگ است.
 • از پکیج‌های فن‌دار فقط در ساختمان‌هایی استفاده کنید که قطر دودکش آن‌ها کمتر از 15 سانتی‌متر بوده و یا فاصله دودکش تا پشت‌بام کمتر از 4 متر باشد.
 • دودکش پکیج باید حداقل 50 سانتی‌متر از وسایل آتش‌زای خانه فاصله داشته باشد.
 • پکیج را حتما در محیط‌های بسته نصب کنید.

نکته:

کد خطا یا ارور پکیج لورچ به دلایل مختلفی نمایش داده می‌شود و برطرف کردن آن‌ها نیازمند تخصص، تجربه و مهارت کافی است. صورتی که در این امر تخصص ندارید و یا در خصوص سرویس پکیج، تجربه‌ی کافی ندارید، به هیچ وجه شخصا برای تعمیر پکیج لورچ اقدام نکنید و حتما از تعمیرکاران ماهر و باتجربه‌ی کاراباما کمک بگیرید.

برای این کار می‌توانید هم به‌صورت آنلاین و با مراجعه به وب‌سایت کاراباما درخواستتان را ثبت کنید و هم می‌توانید با شماره 02158406 تماس بگیرید تا همکاران ما در بخش پشتیبانی شما را راهنمایی کنند.

آیا ارور مدل های مختلف پکیج لورچ با یکدیگر تفاوت دارند؟

پکیج لورچ در مدل‌هایی مختلفی تولید شده است که نحوه‌ی نمایش برخی کد خطا یا ارورها در بعضی از آن‌ها با دیگری تفاوت‌هایی دارد، به همین دلیل تصمیم گرفتیم تا در آینده، مطلب جداگانه‌ای را به بررسی ارورهای مدل‌های مختلف اختصاص دهیم و در این فرصت، ارورهای مشترک تمامی مدل‌ها و برخی ارورهای متداول مدل‌های نزدیک به یکدیگر را شرح دهیم تا شما را با انواع کد خطا یا ارور پکیج لورچ، فارغ از مدل آن، آشنا کنیم.

در جدولی که در ادامه مشاهده خواهید کرد، روش‌های برطرف کردن ارورهای متداول پکیج لورچ مختصرا توضیح داده شده است، اما ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که اگر با کد خطا یا ارور پکیج لورچ مواجه شدید، مراتب را به تکنسین ارجاع دهید؛ به این صورت خیالتان از بابت اینکه مشکل به‌وجود آمده اصولی حل شود، راحت خواهد شد.

جدول کد خطا یا ارور پکیج لورچ

کد خطا شرح خطا
e0 پکیج دچار خرابی و قطع و وصلی ترموستات شده است. پکیج را خاموش کنید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
e1 بخش جرقه زن دستگاه دچار اختلال شده و باید فورا بررسی شود، برای این کار، پکیج را خاموش کنید و با کاراباما تماس بگیرید.
e2 پرشر سوئیچ خراب شده است و باید سریعا تعویض شود. پکیج را خاموش کنید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
e3 حسگر تعیین کننده دما یا NTC خراب شده و باید فورا تعمیر یا تعویض گردد. پکیج را خاموش کنید و با کاراباما تماس بگیرید.
e4 همچنان حسگر تعیین کننده دما یا NTC خراب شده و باید فورا تعمیر یا تعویض گردد. پکیج را خاموش کنید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
e5 شیر تنظیم کننده جریان گاز خراب شده و فورا باید تعمیر یا تعویض شود. برای این منظور، پکیج را خاموش کنید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
e6 دمای آب بیش از اندازه بالا رفته و سنسور باید فورا بررسی شود. جهت چک کردن دقیق‌تر مشکل، پکیج را خاموش کنید و با کاراباما تماس بگیرید.
e7 پرشر سوئیچ هوا خراب شده یا نامرغوب است و باید فورا با قطعه‌ای سالم و مرغوب جایگزین شود. پکیج را خاموش کنید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
e8 فشار آب در سیستم به شدت کاهش یافته است و باید مشکل پیش آمده فورا بررسی شود. پکیج را خاموش کنید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
e9 حرارت بالاتر از حد مجاز است و به نظر می‌رسد سنسور حد خراب شده و یا رسوب دستگاه زیاد شده است. پکیج را خاموش کنید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
e10 فشار پکیج لورچ پایین‌تر از حد مجاز است. پکیج را خاموش کنید و با کاراباما تماس بگیرید.
e12 دستگاه را خاموش و روشن کنید تا این کد خطا یا ارور پکیج لورچ برطرف شود.
e13 برد اصلی الکترونیکی خراب شده است. فورا پکیج را خاموش کنید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
e15 پرشر سوئیچ دود خراب شده است و ممکن است دودکش گرفته باشد. بدون معطلی پکیج را خاموش کنید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
e16 اشکال تنظیم برنامه ریزی در مدل آرتا و خطای برد کنترل اصلی در مدل رایان. پکیج را خاموش کنید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
e23 دستگاه دچار اختلالات ترموستات محیطی شده که باید فورا بررسی و تعویض شود. پکیج را خاموش کنید و با کاراباما تماس بگیرید.
e25 دما به شدت کاهش یافته و عملیات دیفراست (ضد یخ زدگی) فعال شده است. بدون معطلی پکیج را خاموش کنید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
e26 پکیج لورچ دچار خرابی برد و یا اشکالات الکترونیکی شده است. دستگاه را ریست کرده و فورا پکیج را خاموش کنید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
e28 سنسور NTC باید فولرا تعویض شود. به این منظور، پکیج را خاموش کنید و با کاراباما تماس بگیرید.
e31 پارامتر ترموستات تعریف و تنظیم نشده است. پکیج را خاموش کنید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
e70 ولتاژ برق به طور ناگهانی کاهش یافته و پکیج خاموش شده است. با برطرف شدن ولتاژ، این کد خطا یا ارور پکیج لورچ برطرف خواهد شد.
e77 ترموستات مخزن معیوب شده است و باید فورا بررسی شود. پکیج را خاموش کنید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
e99 تنظیمات پارامتر برنامه ریزی دچار اختلال شده است. پکیج را خاموش کنید و با کاراباما تماس بگیرید.

در جدول بالا، انواع کد خطا یا ارور پکیج لورچ و مدل های مختلف آن، به اختصار توضیح داده شده است تا با کمک آن بتوانید تا حدی از مشکلی که پکیجتان با آن مواجه است، باخبر شوید؛ در چنین شرایطی می‌توانید ارور پیش آمده را بهتر و صحیح‌تر به تکنسین مربوطه ارجاع دهید و در حل سریع‌تر و بهتر مشکلتان قدمی بردارید.

فراموش نکنید که بهتر است پیش از هر اقدامی، مشکل را با افراد متخصص مطرح کنید تا اختلالی در سیستم پکیج به‌وجود نیاورید که قابل حل نباشد. قطعات پکیج و مشکلاتی که ممکن است برای هرکدام پیش بیاید، پیچیدگی‌های مخصوص به خودشان را دارد و به همین دلیل حتی اگر با ساز و کار پکیج لورچ تا حدودی آشنایی دارید هم، پیشنهاد می‌کنیم مشکلات پکیج لورچ را به دست تکنسین متخصص این نوع از پکیج‌هابسپارید.

اگر در مورد کد خطا یا ارور پکیج لورچ سوالی دارید نیز همین‌جا آن را بپرسید تا کارشناسان کاراباما هرچه سریع‌تر پاسخگوی شما باشند.

نظرات کاربران

در صورتی که پیام شما نیاز به پیگیری دارد حتما شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند.