استخدام تعمیرکار لوازم خانگی

ارور پکیج ایساتیس

ارور پکیج ایساتیس

راه و روش برطرف کردن ارور پکیج ایساتیس

پکیج ایساتیس محصول ایران است و این روزها در بین خانواده‌های ایرانی طرفداران بسیاری دارد؛ با این حال، به دلیل مصرفی بودن پکیج و نیز استفاده‌ی مداوم از آن، ممکن است در طول زمان دچار اصطحلاک شده و شما را به فکر تعمیر پکیج دیواری بیاندازد. درخواست‌های تعمیر پکیج دیواری ایساتیس، اغلب به دلیل بروز کد خطا یا ارور پکیج ایساتیس است؛ البته رسوب پکیج نیز یکی دیگر از مشکلات متداول پکیج دیواری ایساتیس برشمرده می‌شود. البته با کارهایی نظیر سرویس دوره ای پکیج می‌توانید از بروز چنین مشکلاتی پیشگیری کنید اما خواه ناخواه ممکن است زمان‌هایی پیش بیاید که با ارورهایی مواجه شوید، پس بهتر است بدانید که در چنین مواردی چه باید کرد.

برای اینکه بتوانید در هنگام مشاهده‌ی ارور پکیج ایساتیس هوشمندانه عمل کنید، شرح کوتاهی از ارورهای این پکیج را برایتان آماده کرده‌ایم؛ البته باید به این نکته توجه داشته باشید که تفسیر کد ارور پکیج ایساتیس، کار اسانی نیست و نیازمند تخصص، دانش و تجربه‌ی کافی است. به همین دلیل پیشنهاد ما به شما این است که رفع خطای پکیج را به تکنسین کاراباما بسپارید تا از بروز مشکلات و خسارات بعدی نیز جلوگیری کنید.

اگر جهت برطرف کردن مشکل پکیج خود به کمک تعمیرکار نیاز دارید، همین حالا درخواست تعمیرات خود را به صورت آنلاین ثبت کنید تا متخصصان حرفه ای و با تجربه کاراباما در سریعترین زمان ممکن، جهت هماهنگی با شما تماس حاصل فرمایند.

متخصصان باتجربه متخصصان باتجربه
گارانتی خدمات گارانتی خدمات
سرعت در ارائه خدمات سرعت در ارائه خدمات
هزینه های منصفانه هزینه های منصفانه
تعمیرکار پکیج

نحوه نمایش ارور پکیج ایساتیس چگونه است؟

ارور پکیج ایساتیس به صورت ترکیبی از حرف اول واژه‌ی ERROR یعنی E به همراه یک عدد در صفحه نمایشگر جلوی پکیج، نمایش داده می‌شود. توجه داشته باشید که هر کد خطا، به مشکل مشخصی در پکیج اشاره دارد و تفسیر آن نیز بر عهده‌ی متخصص است.

ارور پکیج ایساتیس

علت ارور پکیج ایساتیس چیست؟

نمایش کد ارور در پکیج ایساتس و هر پکیج دیگری، دلایل مختلفی می‌تواند داشته باشد، اما عمده علت‌های بروز کد خطا را می‌توان موارد زیر دانست:

 • خراب شدن سنسور حرارتی
 • قطع شدن گاز ورودی
 • کاهش فشار بار پکیج
 • بسته بودن شیرهای رفت و برگشت رادیاتورها
 • خرابی پمپ سیرکولاسیون یا گردش
 • انسداد شیرهای زیرین پکیج
 • سوختن برد الکترونیک پکیج
 • ایجاد خطا در مجموعه فن و پرشر هوا
 • بروز مشکل در سیستم جرقه زنی و یون تشخيص شعله
 • رسوب پکیج دیواری
 • سوختن شیر موتوری

نکته:

همانطور که گفته شد، ارور پکیج ایساتیس به دلایل مختلفی نمایش داده می‌شود و برطرف کردن آن‌ها نیازمند تخصص، تجربه و مهارت کافی است. صورتی که در این امر تخصص ندارید و یا در خصوص سرویس پکیج، تجربه‌ی کافی ندارید، به هیچ وجه شخصا برای تعمیر پکیج دیواری ایساتیس اقدام نکنید و حتما از تعمیرکاران ماهر و باتجربه‌ی کاراباما کمک بگیرید.

برای این کار می‌توانید هم به‌صورت آنلاین و با مراجعه به وب‌سایت کاراباما درخواستتان را ثبت کنید و هم می‌توانید با شماره 02158406 تماس بگیرید تا همکاران ما در بخش پشتیبانی شما را راهنمایی کنند.

ارورهای پکیج به چند دسته تقسیم می‌شوند؟

ارورهای پکیج در کل به دو دسته تقسیم می‌شوند و تشخیص اینکه هر ارور مربوط به کدام دسته است، امری فنی بوده و صرفا با مراجعه به دفترچه راهنما امکان‌پذیر نیست.

دسته‌ اول ارورهایی هستند که اگر بروز پیدا کنند، نشان از آن دارند که عملکرد پکیج به کل با اختلال مواجه شده است. چنین ارورهایی اغلب به دلیل بروز مشکل در یکی از قطعات اصلی پکیج نمایش داده می‌شوند و قطعه باید به سرعت بررسی، تعمیر یا تعویض شود.

دسته دوم ارورهایی هستند که عملکرد دستگاه را مختل نمی‌کنند و در حین کارکرد معمولی پکیج، نمایش داده می‌شوند. عموما ارور رسوب داشتن پکیج، از این دسته ارورها محسوب می‌شود و گاها خودشان پس از مدتی ناپدید می‌شوند؛ اما نباید چنین موضوعی باعث شود تا آن‌ها را نادیده بگیرید. به همین دلیل با مشاهده‌ی هر اروری، باید مراتب را به تکنسین متخصص ارجاع دهید.

در جدول زیر، روش‌های برطرف کردن ارورهای متداول پکیج ایساتیس به صورت مختصر شرح داده شده است، اما بهتر است در صورت مواجه شدن با ارور پکیج ایساتیس، مراتب را به تکنسین ارجاع دهید تا خیالتان از بابت اینکه مشکل به‌وجود آمده اصولی حل خواهد شد، راحت شود.

جدول کد خطا یا ارور پکیج ایساتیس

کد خطا شرح خطا
E1 کاهش آب درون مبدل اصلی پکیج؛ احتمالا پکیج نشتی دارد و یا پرشر سوییچ آب دستگاه خراب شده است. پکیج را خاموش کنید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E2 یون تشخیص شعله از کار افتاده است؛ همچنین ممکن است گاز ساختمان قطع شده باشد. در صورتی که با ریست کردن دستگاه، ارور پکیج ایساتیس رفع نشد، بلافاصله پکیج را خاموش کنید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E3 حفاظت از دمای آب موجود در مدار گرمایش؛ احتمالا دمای آب از حد معمول بالاتر است و سنسور یا NTC گرمایش با خرابی مواجه شده است. پکیج را خاموش کنید و با کاراباما تماس بگیرید.
E4 سنسور یا NTC آب گرم مصرفی خراب شده است و نیاز به تعویض یا تعمیر دارد. پکیج را خاموش کنید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E6 پکیج خودبه‌خود خاموش شده است و ممکن است مسیر دودکش مسدود شده باشد و یا اینکه سیم‌پیچی‌های فن دچار اختلال شده باشد. در هر صورت، بهتر است هرچه سریع‌تر پکیج را خاموش کنید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E7 دمای آب مصرفی بالاست و پکیج خودبه‌خود خاموش شده است. بهتر است دمای پکیج را حداقل تا 10 درجه کم کنید. همچنین می‌توانید دستگاه را ریست کنید و در صورتی که ارور رفع نشد، پکیج را خاموش کنید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E8 ارتباطات داخل برد دستگاه با مشکل مواجه شده است. برد دستگاه نیاز به تعویض دارد. بهتر است پکیج را خاموش کنید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E01 وجود گرمای بیش از حد در دستگاه. اجزای مختلف دستگاه باید فورا بررسی شوند. برای این کار، پکیج را خاموش کنید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E02 تغییر دمای بیش از حد. اجزای دستگاه باید بررسی شوند. پکیج را خاموش کنید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E03 تغییر دمای آب گرم و یا برگشت بیش از 20 درجه در یک ثانیه. تمامی اجزای دستگاه باید بررسی شوند. پکیج را خاموش کنید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E04 دمای آبگرم گرمایش رفت از آب گرمایش برگشت 55 درجه بالتر رفته است. فورا جهت بررسی اجزای دستگاه، پکیج را خاموش کنید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E05 دمای آب گرمایش برگشت، 10 درجه از دمای گرمایش رفت، بیشتر است. فورا پکیج را خاموش کنید و با کاراباما تماس بگیرید.
E06 دمای آب گرمایش برگشت، 30 درجه از دمای گرمایش رفت، بیشتر است. فورا پکیج را خاموش کنید و با کاراباما تماس بگیرید.
E10 سنسور فشار با خطا مواجه شده است. پکیج را خاموش کنید و با تعمیرگاه مجاز پکیج ایساتیس تماس بگیرید.
E11 کاهش فشار آب در مدا. شیر پرکن باید هرچه سریع‌تر باز شود؛ به همین منظور، پکیج را خاموش کنید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E12 فشار آب در مدار به دلیل آبگیری بیش از حد دستگاه، بالا رفته است. پکیج را خاموش کنید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E13 سنسور NTC خراب شده است و باید هرچه سریع‌تر تعویض شود. بهتر است فورا پکیج را خاموش کنید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E14 سنسور برگشت گرمایش خراب شده است و باید بررسی و در صورت لزوم تعمیر یا تعویض شود. پکیج را خاموش کنید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E15 سنسور آب مصرفی خراب شده است و نیاز به تعویض یا تعمیر دارد. پکیج را خاموش کنید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E16 سنسور بیرونی با خطا مواجه شده است. فورا پکیج را خاموش کنید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E21 در PCB خطایی رخ داده است و احتمالا نیاز به تعویض دارد، پس پکیج را خاموش کنید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E31 شعله تشکیل نشده و یا اینکه توسط یون شعله تشخیص داده نمی‌شود. جرقه‌زن، یون تشخیص شعله، شیر گاز، برد الکتریکی و گاز مصرفی باید توسط متخصص بررسی شوند. پکیج را خاموش کنید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E32 شعله از سطح برنر پرش دارد و احتمالا PCB و یا الکترود باید فورا تعویض شود. جهت بررسی مشکل، پکیج را خاموش کنید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E41 سوییچ پرشر هوا، پیش از شروع سیکل گرمایش فعال شده است و باید هرچه زودتر، سیم‌کشی را بررسی کنید. برای این کار پکیج را خاموش کنید و با تعمیرگاه مجاز ایساتیس تماس بگیرید.
E42 پرشر سوییچ در حین کار پکیج باز شده است. پکیج باید هرچه سریع‌تر توسط تکنسین بررسی شود. پکیج را خاموش کنید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E43 بسته شدن پرشر سوییچ هوا به تاخیر افتاده است. جهت بررسی کل پکیج، دستگاه را خاموش کنید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E50 کانکتور CN4 متصل نیست و اتصال آن باید بررسی شود. پکیج را خاموش کنید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E51 کانکتور CN10 متصل نیست و باید بررسی شود. پکیج را خاموش کنید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E60 قسمت پمپ خطا داده است و باید تعمیر یا تعویض شود. به همین منظور پکیج را خاموش کنید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E61 کارکرد پمپ با اختلال مواجه شده است. احتمالا به تعویض برد نیاز دارید. جهت بررسی اصولی‌تر مشکل، پکیج را خاموش کنید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
P01 دمای آب گرم گرمایش رفت، در یک ثانیه بیشتر از 7 درجه تغییر کرده است. پکیج را خاموش کنید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
P02 دمای آب گرم گرمایش رفت، در یک ثانیه بیشتر از 55 درجه تغییر کرده است. پکیج را خاموش کنید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
P03 افزایش 10 درجه‌ای دمای آب گرم گرمایش برگشت، نسبت به آب رفت؛ بهتر است فورا پکیج را خاموش کنید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
P21 تشکیل شعله دچار اولین شکست شده. پکیج را خاموش کنید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
P22 تشکیل شعله دچار دومین شکست شده. پکیج را خاموش کنید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
P23 شعله در حین کار پکیج قطع شده است. تشکیل شعله دچار اولین شکست شده. پکیج را خاموش کنید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.

در جدول بالا، انواع ارور پکیج ایساتیس، به اختصار توضیح داده شده است تا با کمک آن‌ها بتوانید تا حدودی از مشکلی که پکیجتان با آن مواجه است، مطلع شوید و در نتیجه ارور پیش آمده را بهتر و صحیح‌تر به تکنسین مربوطه ارجاع دهید و در حل سریع‌تر و بهتر مشکلتان قدمی بردارید.

فراموش نکنید که بهتر است پیش از هر اقدامی، مشکل را با افراد متخصص مطرح کنید تا اختلالی در سیستم پکیج به‌وجود نیاورید که قابل حل نباشد. قطعات پکیج و مشکلاتی که ممکن است برای هرکدام پیش بیاید، پیچیدگی‌های مخصوص به خودشان را دارد و به همین دلیل حتی اگر با ساز و کار پکیج ایساتیس تا حدودی آشنایی دارید هم، پیشنهاد می‌کنیم مشکلات متداول پکیج ایساتیس را به دست تکنسین متخصص این نوع از پکیج‌هابسپارید.

اگر در مورد ارور پکیج ایساتیس سوالی دارید نیز همین‌جا آن را بپرسید تا کارشناسان کاراباما هرچه سریع‌تر پاسخگوی شما باشند. شما همچنین می‌توانید برای تعمیر پکیج ایساتیس هم روی کمک ما و همکاران متخصصمان حساب کنید.

نظرات کاربران

در صورتی که پیام شما نیاز به پیگیری دارد حتما شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند.