استخدام تعمیرکار لوازم خانگی

کد خطا یا ارور پکیج شاپه

کد خطا یا ارور پکیج شاپه

چگونه کد خطا یا ارور پکیج شاپه را برطرف کنیم؟

 پکیج‌ها تنها تامین کننده آب گرم مصرفی نیستند، بلکه در فصول سرد، هوای محیط را نیز مطبوع کرده و گرمای لذت‌بخشی به آن می‌بخشند؛ به همین دلیل هم در فصلی، در حال کار بوده و طبیعتا، اصطحلاک بالایی دارند. عجیب نیست که افراد زیادی درخواست تعمیر پکیج دیواری داشته و مجبور به تعویض و یا تعمیر قطعات آن می‌شوند؛ برای پیشگیری از خرابی‌های زودهنگام پکیج می‌توانید از خدمات سرویس دوره‌ای کاراباما استفاده کرده و بروز خرابی‌های احتمالی را نیز به تاخیر بیاندازید. یکی از پکیج‌های مصرفی خانواده‌های ایرانی، پکیج شاپه است که گاهی بنا به دلایلی مختلفی، کدهای خطایی را نمایش می‌دهد که اگر نسبت به آن‌ها شناخت داشته باشید، می‌توانید سریع‌تر و بهتر به مشکلات آن رسیدگی کنید.

در این مقاله از کاراباما تصمیم گرفتیم تا شرح کوتاهی از کد خطا یا ارور پکیج شاپه را در اختیارتان قرار دهیم تا در صورت بروز هریک، بهترین اقدام را انجام دهید. البته، فراموش نکنید که تفسیر کد خطا یا ارور پکیج شاپه، کار آسانی نیست و نیازمند تخصص و تجربه است، لذا بهتر است رفع خطای موجود را به تکنسین بسپارید تا از بروز مشکلات بعدی و خسارات دیگر هم جلوگیری کرده باشید.

اگر جهت برطرف کردن مشکل پکیج خود به کمک تعمیرکار نیاز دارید، همین حالا درخواست تعمیرات خود را به صورت آنلاین ثبت کنید تا متخصصان حرفه ای و با تجربه کاراباما در سریعترین زمان ممکن، جهت هماهنگی با شما تماس حاصل فرمایند.

متخصصان باتجربه متخصصان باتجربه
گارانتی خدمات گارانتی خدمات
سرعت در ارائه خدمات سرعت در ارائه خدمات
هزینه های منصفانه هزینه های منصفانه
تعمیرکار پکیج

نحوه نمایش ارور پکیج شاپه چگونه است؟

کد خطا یا ارور پکیج شاپه به صورت ترکیبی از عدد و حروف بر روی صفحه دیجیتال دستگاه نمایش داده می‌شود و به این صورت به شما اخطار می‌دهد که پکیج با مشکلی روبه‌رو شده که عملکرد آن را با اختلال مواجه کرده است. از آن جایی که پکیج شاپه مجهز به سیستم عیب یابی خودکار هوشمند است، می‌تواند به محض بروز هرگونه مشکلی، به وسیله‌ی نمایش کد خطا یا ارور، شما را از آن مطلع کند.

توجه کنید که بی توجهی به کد خطا یا ارور پکیج شاپه، ممکن است تبعات جبران‌ناپذیری را برایتان به همراه داشته و به قیمت تعویض کل دستگاه تمام شود، بنابراین، به کدهای خطا بیشتر توجه کنید.

چگونه از بروز خطا در پکیج شاپه پیشگیری کنیم؟

اگر مراحل نصب و سپس سرویس دوره‌ای پکیج شاپه، زیر نظر متخصص و تکنسین تعمیرگاه مجاز صورت بگیرد، می‌توانید مطمئن باشید که بروز کد خطا یا ارور پکیج شاپه را به تاخیر انداخته‌اید؛ اما اگر در هنگام استفاده از این پکیج، به نکات زیر بی‌توجه باشید، خیلی زود شاهد بروز کد خطا یا ارور پکیج شاپه خواهید بود و متحمل هزینه و دردسرهای تعمیر پکیج نیز خواهید شد.

با رعایت نکات زیر، می‌توانید بروز کد خطا یا ارور پکیج شاپه را به تاخیر بیاندازید:

  • پکیج را در ارتفاع حداقل 120 سانتی‌متری از سطح زمین نصب کنید.
  • پکیج را حتما در محیط‌های بسته نصب کنید.
  • پکیج شاپه را به هیچ وجه شخصا نصب نکرده و از سرویس نصب کاراباما برای این کار استفاده کنید.
  • از پکیج‌های فن‌دار فقط در ساختمان‌هایی استفاده کنید که قطر دودکش آن‌ها کمتر از 15 سانتی‌متر بوده و یا فاصله دودکش تا پشت‌بام کمتر از 4 متر باشد.
  • دودکش پکیج باید حداقل 50 سانتی‌متر از وسایل آتش‌زای خانه فاصله داشته باشد.
  • پکیج شاپه را در نزدیکی وسایل گرمازا نظیر گاز نصب نکنید.
  • مطمئن شوید که شعله پکیج آبی رنگ است.

نکته:

کد خطا یا ارور پکیج شاپه به دلایل مختلفی نمایش داده می‌شود و برطرف کردن آن‌ها نیازمند تخصص، تجربه و مهارت کافی است. صورتی که در این امر تخصص ندارید و یا در خصوص سرویس پکیج، تجربه‌ی کافی ندارید، به هیچ وجه شخصا برای تعمیر پکیج دیواری شاپه اقدام نکنید و حتما از تعمیرکاران ماهر و باتجربه‌ی کاراباما کمک بگیرید.

برای این کار می‌توانید هم به‌صورت آنلاین و با مراجعه به وب‌سایت کاراباما درخواستتان را ثبت کنید و هم می‌توانید با شماره 02158406 تماس بگیرید تا همکاران ما در بخش پشتیبانی شما را راهنمایی کنند.

کد خطا یا ارور پکیج شاپهانواع مدل‌های پکیج شاپه کدام است؟

پکیج شاپه دارای دو مدل دیجیتال و آنالوگ است که نحوه نمایش کد خطا یا ارور پکیج شاپه در هرکدام از این دو نوع، اندکی با دیگری تفاوت دارد. در این مقاله، ما به سراغ انواع کد خطا یا ارور پکیج شاپه، مدل دیجیتال رفته‌ایم، پس همراهمان باشد.

در جدولی که در ادامه مشاهده خواهید کرد، روش‌های برطرف کردن ارورهای متداول پکیج شاپه مختصرا توضیح داده شده است، اما ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که اگر با کد خطا یا ارور پکیج شاپه مواجه شدید، مراتب را به تکنسین ارجاع دهید؛ به این صورت خیالتان از بابت اینکه مشکل به‌وجود آمده اصولی حل شود، راحت خواهد شد.

جدول کد خطا یا ارور پکیج شاپه

کد خطا شرح خطا
E01 قسمت جرقه زن پکیج دچار مشکل شده و احتمالا شیر گاز یا الکترودها نیاز به بررسی بیشتر داشته باشند. برای بررسی مشکل، پکیج را خاموش کنید و با کاراباما تماس بگیرید.
E02 دمای پکیج بیش از حد مجاز بالا رفته است. برای بررسی مشکل، پکیج را خاموش کنید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E03 احتمالا دودکش مسدود شده است و یا فن فشار هوا دچار مشکل شده. همچنین خرابی برد نیز می‌تواند موجب بروز این کد خطا شود. فورا پکیج را خاموش کنید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E05 سیستم NTC دچار مشکل شده و احتمالا نیاز به تعویض دارد. جهت بررسی دقیق‌تر مشکل، بدون معطلی، پکیج را خاموش کنید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E06 کاهش پرشر آب واحد و یا بسته شدن مسیر آب موجب ایجاد این کد خطا شده است. ممکن است فلومتر نیز دچار مشکل شده باشد. پکیج را خاموش کنید و با کاراباما تماس بگیرید.
E10 فشار در مدار گرمایشی سیستم کاهش پیدا کرده و ممکن است برد اصلی نیاز به تعمیر داشته باشد. فورا پکیج را خاموش کنید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E25 مبدل‌ها رسوب داشته و شیرها بسته شده‌اند. سریعا پکیج را خاموش کنید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E35 روشن شدن پکیج با مشکل مواجه است و دلیل آن می‌تواند قطع شدن گاز، بروز مشکل در سنسورهای شعله و یا اشکال در جرقه زدن باشد. پکیج را خاموش کنید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.

در جدول بالا، انواع کد خطا یا ارور پکیج شاپه و مدل های مختلف آن، به اختصار توضیح داده شده است تا با کمک آن بتوانید تا حدی از مشکلی که پکیجتان با آن مواجه است، باخبر شوید؛ در چنین شرایطی می‌توانید ارور پیش آمده را بهتر و صحیح‌تر به تکنسین مربوطه ارجاع دهید و در حل سریع‌تر و بهتر مشکلتان قدمی بردارید.

فراموش نکنید که بهتر است پیش از هر اقدامی، مشکل را با افراد متخصص مطرح کنید تا اختلالی در سیستم پکیج به‌وجود نیاورید که قابل حل نباشد. قطعات پکیج و مشکلاتی که ممکن است برای هرکدام پیش بیاید، پیچیدگی‌های مخصوص به خودشان را دارد و به همین دلیل حتی اگر با ساز و کار پکیج شاپه تا حدودی آشنایی دارید هم، پیشنهاد می‌کنیم مشکلات پکیج شاپه را به دست تکنسین متخصص این نوع از پکیج‌هابسپارید.

اگر در مورد کد خطا یا ارور پکیج شاپه سوالی دارید نیز همین‌جا آن را بپرسید تا کارشناسان کاراباما هرچه سریع‌تر پاسخگوی شما باشند.

نظرات کاربران

در صورتی که پیام شما نیاز به پیگیری دارد حتما شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند.