استخدام تعمیرکار لوازم خانگی

فهرست کامل ارورهای پکیج شاپه + نحوه رفع هر کد خطا

فهرست کامل ارورهای پکیج شاپه + نحوه رفع هر کد خطا

در این مقاله شرح کوتاهی از کد خطا یا ارور پکیج شاپه (مدل آنالوگ و دیجیتال) را در اختیارتان قرار دهیم تا در صورت بروز هریک، بهترین اقدام را انجام دهید. البته، فراموش نکنید که تفسیر ارورهای پکیج شاپه، کار آسانی نیست و نیازمند تخصص و تجربه است، لذا بهتر است رفع خطای موجود را به تکنسین بسپارید تا از بروز مشکلات بعدی و خسارات دیگر هم جلوگیری کرده باشید.

اگر جهت برطرف کردن مشکل پکیج خود به کمک تعمیرکار نیاز دارید، همین حالا درخواست تعمیرات خود را به صورت آنلاین ثبت کنید تا متخصصان حرفه ای و با تجربه کاراباما در سریعترین زمان ممکن، جهت هماهنگی با شما تماس حاصل فرمایند.

متخصصان باتجربه متخصصان باتجربه
گارانتی خدمات گارانتی خدمات
سرعت در ارائه خدمات سرعت در ارائه خدمات
هزینه های منصفانه هزینه های منصفانه
تعمیرکار پکیج

نحوه نمایش ارور پکیج شاپه

کد خطا یا ارور پکیج شاپه به صورت ترکیبی از عدد و حروف روی صفحه دیجیتال دستگاه نمایش داده می‌شود و به این صورت به شما اخطار می‌دهد که پکیج با مشکلی روبه‌رو شده که عملکرد آن را با اختلال مواجه کرده است. از آن جایی که پکیج شاپه مجهز به سیستم عیب یابی خودکار هوشمند است، می‌تواند به محض بروز هرگونه مشکلی، به وسیله‌ی نمایش کد خطا یا ارور، شما را از آن مطلع کند.

کد خطا یا ارور پکیج شاپه دیجیتال

کد خطا یا ارور پکیج شاپه دیجیتال

پکیج شاپه (Chappee) دارای دو مدل دیجیتال و آنالوگ است که نحوه نمایش کد خطا یا ارور پکیج شاپه در هرکدام از این دو نوع، اندکی با دیگری تفاوت دارد. در جدولی که در ادامه مشاهده خواهید کرد، روش‌های برطرف کردن ارورهای متداول پکیج شاپه مختصرا توضیح داده شده است.

ارورهای پکیج شاپه دیجیتال
کد خطا شرح خطا
E01 در صورت خرابی قسمت جرقه زن، این ارور نمایش داده می‌شود. برای رفع مشکل از باز بودن شیرگاز و سالم بودن آن مطمئن شوید. در صورت برطرف نشدن مشکل، باید برد اصلی و سیستم جرقه زن بررسی شود.
E02 اگر دمای پکیج بیش از حد مجاز بالا رفته باشد یا ترموستات فعال شده باشد، این کد خطا نشان داده می‌شود.
E03 در صورت انسداد مسیر دودکش و تخلیه نشدن دود یا خرابی برد سیستم این ارور نشان داده می‌شود. برای عیب یابی دستگاه از یک تکنسین کمک بگیرید.
E05 این ارور نشان دهنده وجود مشکل در سیستم NTC پکیج است.
E06 اگر در سیستم آب گرم دستگاه اختلالی ایجاد شده باشد، این ارور نشان داده می‌شود. برای رفع مشکل باید مسیر آب و فلومتر پکیج مورد بررسی قرار بگیرد.
E10 فشار در مدار گرمایشی سیستم کاهش پیدا کرده و ممکن است برد اصلی نیاز به تعمیر داشته باشد
E25 این ارور نشان دهنده انسداد مبدل‌ها و بسته شدن شیر پکیج است. گاهی ممکن است خرابی پمپ باعث بروز این ایراد شود. برای عیب یابی دقیق لازم است پکیج توسط تکنسین مورد بررسی قرار بگیرد.
E35 اگر پکیج روشن نشود، این ارور نشان داده می‌شود. برای رفع مشکل ابتدا از وصل بودن جریان گاز مطمئن شوید. در صورتی که مشکل برطرف نشد، باید سنسورهای شعله و سیستم جرقی زنی بررسی شود.

کد خطای پکیج شاپه آنالوگ

کد خطای پکیج شاپه آنالوگ در جدول زیر قرار داده شده است:

ارور پکیج شاپه آنالوگ
کد خطا شرح خطا
چشمک زدن چراغ LED 30 در صورتی که پکیج جرقه نزند و شعله تشکیل نشود، چراغ LED 30 چشمک می‌زند. ابتدا از وصل بودن جریان گاز مطمئن شوید. اگر مشکل پابرجا بود، باید برد اصلی و سنسورها بررسی شود.
چشمک زدن چراغ‌های 30 و 40 اگر در قسمت گردش آب پکیج ایرادی وجود داشته باشد چراغ‌های 30 و 40 به صورت همزمان روشن می‌شوند. ابتدا از وصل بودن جریان آب مطمئن شوید. در صورت معیوب بودن پمپ آب و برد اصلی باید این قطعات بررسی و تعویض شوند.
چشمک زدن چراغ‌های 30 و 50 علت چشمک زدن این چراغ‌ها، کم یا زیاد بودن فشارهوای پکیج است. برای رفع مشکل باید فن و برد اصلی بررسی شود.
چشمک زدن چراغ‌های 30 و 60 در صورت عدم گردش آب در پکیج، عملکرد نامناسب سیستم گرمایشی و خرابی NTC این چراغ‌ها روشن می‌شوند.
چشمک زدن چراغ‌های 30 و 70 علت چمشک زدن چراغ‌های 30 و 70 پکیج شاپه، وجود مشکل در فلومتر و سیستم آب گرم دستگاه است.
چمشک زدن چراغ‌های 30 و 80 در صورت وجود مشکل در NTC این دو چراغ شروع به چشمک زدن می‌کنند.
روشن شدن چراغ 60 علت روشن شدن این چراغ، معیوب بودن برد اصلی و افت پرشر مدار گرمایشی است.

چگونه از بروز خطا در پکیج شاپه پیشگیری کنیم؟

با رعایت نکات زیر، می‌توانید تا حدودی از بروز کد خطا یا ارور پکیج شاپه جلوگیری کنید:

  • پکیج را در ارتفاع حداقل 120 سانتی‌متری از سطح زمین نصب کنید.
  • پکیج را حتما در محیط‌های بسته نصب کنید.
  • پکیج شاپه را به هیچ وجه شخصا نصب نکرده و از یک مرکز معتبر کمک بگیرید.
  • از پکیج‌های فن‌دار فقط در ساختمان‌هایی استفاده کنید که قطر دودکش آن‌ها کمتر از 15 سانتی‌متر بوده یا فاصله دودکش تا پشت‌بام کمتر از 4 متر باشد.
  • دودکش پکیج باید حداقل 50 سانتی‌متر از وسایل آتش‌زای خانه فاصله داشته باشد.
  • پکیج شاپه را در نزدیکی وسایل گرمازا مانند گاز نصب نکنید.

کلام پایانی

فراموش نکنید که بهتر است پیش از هر اقدامی، مشکل را با افراد متخصص مطرح کنید تا اختلالی در سیستم پکیج به‌وجود نیاورید که قابل حل نباشد. قطعات پکیج و مشکلاتی که ممکن است برای هرکدام پیش بیاید، پیچیدگی‌های مخصوص به خودشان را دارد و به همین دلیل حتی اگر با ساز و کار پکیج شاپه تا حدودی آشنایی دارید هم، پیشنهاد می‌کنیم مشکلات پکیج شاپه را به دست تکنسین متخصص این نوع از پکیج‌هابسپارید.

سوالات متداول

برای رفع مشکل از باز بودن شیرگاز و سالم بودن آن مطمئن شوید. در صورت برطرف نشدن مشکل، باید برد اصلی و سیستم جرقه زن بررسی شود.

اگر در قسمت گردش آب پکیج ایرادی وجود داشته باشد چراغ‌های 30 و 40 به صورت همزمان روشن می‌شوند.

در صورت انسداد مسیر دودکش و تخلیه نشدن دود یا خرابی برد سیستم این ارور نشان داده می‌شود.

نظرات کاربران

در صورتی که پیام شما نیاز به پیگیری دارد حتما شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند.