استخدام تعمیرکار لوازم خانگی

علت داغ شدن آب ماشین لباسشویی

علت داغ شدن آب ماشین لباسشویی

چرا آب ماشین لباسشویی داغ می شود؟

در دستگاه‌های ماشین لباسشویی که در سال‌های اخیر تولید شده‌اند، امکان تنظیم دمای آب باتوجه به برنامه‌ی شستشو فراهم شده است، چراکه شستشوی لباس‌ها با آب داغ، می‌تواند به الیاف پارچه آسیب رسانده و در مواردی باعث از بین رفتن بافت لباس شود. اما اگر علی رغم تنظیم برنامه شستشو، با دمای بالای آب در هنگام کار ماشین لباسشویی مواجه شوید، چاره چیست؟ بدون شک برای برطرف کردن علت داغ شدن آب ماشین لباسشویی باید دست به دامن تعمیر ماشین لباسشویی شوید، اما آیا می‌توان از دلایل آن مطلع شد؟

در این مقاله از کاراباما تصمیم گرفتیم تا علت داغ شدن آب ماشین لباسشویی را بررسی و شما را تا جای ممکن با دلایل بروز این مشکل اشنا کنیم. البته، توصیه‌ی همیشگی ما این است که در صورت بروز چنین مشکلی، به هیچ وجه شخصا وارد عمل نشده و تعمیر لباسشویی را به فرد متخصص در این امور بسپارید، چراکه ممکن است به قطعات دستگاه آسیب رسانده و در نهایت مجبور به صرف هزینه‌های هنگفتی شوید.

اگر جهت برطرف کردن مشکل ماشین لباسشویی خود به کمک تعمیرکار نیاز دارید، همین حالا درخواست تعمیرات خود را به صورت آنلاین ثبت کنید تا متخصصان حرفه ای و با تجربه کاراباما در سریعترین زمان ممکن، جهت هماهنگی با شما تماس حاصل فرمایند.

متخصصان باتجربه متخصصان باتجربه
گارانتی خدمات گارانتی خدمات
سرعت در ارائه خدمات سرعت در ارائه خدمات
هزینه های منصفانه هزینه های منصفانه
تعمیرکار لباسشویی

چرا داغ شدن آب ماشین لباسشویی مهم است؟

اگر لباس‌هایتان در هنگام بیرون آوردن از دستگاه، بیش از حد گرم هستند و یا اگر در حین شستشو، شیشه ماشین لباسشویی را لمس کرده و با گرمای بیش از حد آن مواجه شدید، شک نکنید که جایی در دستگاه دچار مشکل شده که چنین اتفاقی در حال رخ دادن است.

به غیر از مواردی که شخصا به ماشین لباسشویی برنامه می‌دهید تا لباس‌ها را در دمای خاصی بشوید، شستن لباس‌ها با آب داغ می‌تواند رنگ آن‌ها را از بین برده و بافت لباس را دچار پوسیدگی زودرس کند. لکه‌هایی نظیر خون نیز در دمای بالا، بیشتر از قبل در بافت پارچه نفوذ کرده و به این ترتیب نه تنها در فرایند شستشو کمکی نخواهد کرد، بلکه عمر مفید پارچه را نیز بسیار کوتاه می‌کند. پس، همیشه در چنین مواقعی به دنبال علت داغ شدن اب ماشین لباسشویی باشید.

علت داغ شدن آب ماشین لباسشویی چیست؟

داغ شدن آب ماشین لباسشویی به دلایل مختلفی رخ می‌دهد که از میان آن‌ها، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • خراب شدن ترموستات
  • تنظیم نبودن درجه دمای آب
  • خرابی هیتر المنت ماشین لباسشویی

در ادامه، هرکدام از این 3 علت داغ شدن آب ماشین لباسشویی را بررسی خواهیم کرد.

علت داغ شدن آب ماشین لباسشویی

خراب شدن ترموستات

اولین قطعه‌ای که باید برای بررسی علت داغ شدن اب ماشین لباسشویی به سراغش بروید، ترموستات دستگاه است. ترموستات وظیفه دارد باتوجه به برنامه‌ی داده شده به ماشین لباسشویی، در زمان رسیدن دمای آب به درجه مورد نظر، فرمان قطع شدن جریان برق دستگاه را صادر کند تا آب از حد تعیین شده، داغ‌تر نشود. اگر ترموستات خراب شده باشد، ارسال این فرمان با اختلال مواجه شده و در نتیجه، داغ شدن اب ماشین لباسشویی را در پی خواهد داشت.

تنظیم نبودن درجه دمای آب

فرقی نمی‌کند در برنتامه شستشویی که به ماشین لباسشویی داده‌اید، چه دمایی را برای شستن لباس‌ها انتخاب کرده‌اید، در هر حال، دستگاه برای آبکشی لباس ها از آب خنک استفاده خواهد کرد. البته این موضوع در برخی دستگاه‌ها، در مورد انتخاب دمای 30 درجه متفاوت بوده و در چنین دمایی، لباس‌ها با آب داغ، آبکشی خواهند شد. در مواردی، علت داغ شدن آب ماشین لباسشویی، به برنامه‌ی شستشویی انتخابی شما برمی‌گردد؛ پس توصیه می‌کنیم پیش از استفاده از دستگاه، حتما دفترچه راهنمای آن را بادقت مطالعه کنید تا بدانید با انتخاب هر برنامه، باید منتظر چه درجه‌ای از دمای آب در حین ابکشی و پایان کار دستگاه باشید.

خرابی هیتر المنت ماشین لباسشویی

می‌توان دیگر علت داغ شدن آب ماشین لباسشویی را خراب شدن هیتر المنت ماشین لباسشویی دانست. وظیفه هیتر المنت، بهبود سطح کیفی شستشوی لباس‌ها بوده و درجه دمای آب را به اندازه‌ای گرم نگه می‌دارد که برنامه‌ی دستگاه آن را مشخص کرده است. اگر این قطعه با مشکل مواجه شود، می‌تواند موجب داغ شدن بیش از حد آب شده و در نهایت، نه تنها به لباس‌ها اسیب برساند، بلکه موجب بروز مشکلات در ماشین لباسشویی نیز بشود.

سخن پایانی

به خاطر داشته باشید که بهتر است پیش از هر اقدامی، مشکل را با افراد متخصص مطرح کنید تا اختلالی در سیستم ماشین لباسشویی به‌وجود نیاورید، چراکه به قطعات آن صدمه خواهید زد. حتی اگر در تعمیر ماشین لباسشویی‌های داخلی تخصص دارید، پیشنهاد می‌کنیم بررسی علت داغ شدن آب ماشین لباسشویی را به دست تکنسین متخصص این نوع از دستگاه‌ها بسپارید.

آیا تا به حال با علت داغ شدن آب ماشین لباسشویی مواجه شده‌اید که در این مطلب به آن نپرداخته باشیم؟ آن را در بخش نظرات برایمان بنویسید و اگر در این مورد سوالی دارید نیز با ما مطرح کنید تا کارشناسان کاراباما هرچه سریع‌تر پاسخگوی شما باشند.

تعمیر لباسشویی ال جی || تعمیر لباسشویی سامسونگ || تعمیر لباسشویی بوش

نظرات کاربران

در صورتی که پیام شما نیاز به پیگیری دارد حتما شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند.