استخدام تعمیرکار لوازم خانگی

کد خطا یا ارور ماشین لباسشویی کندی

کد خطا یا ارور ماشین لباسشویی کندی

برای برطرف کردن کد خطا یا ارور ماشین لباسشویی کندی چه باید کرد؟

ماشین لباسشویی علاوه بر سرعت بخشیدن به امر شستشوی البسه و ملحفه، بخش زیادی از انرژی ما را نیز برای انجام سایر امور ذخیره می‌کند، به همین دلیل زمانی که این دستگاه با مشکلی مواجه می‌شود، باید فورا جهت تعمیر ماشین لباسشویی اقدام کرد. خوشبختانه ماشین لباسشویی زبان مخصوص به خودش را دارد و می‌تواند به کمک آن با شما ارتباط برقرار کرده و مشکلاتی که با آن مواجه شده است را به اطلاعتان برساند. ماشین لباسشویی کندی نیز، از این دسته ماشین لباسشویی‌ها است و از طریق نمایش کد خطا یا ارور ماشین لباسشویی کندی، می‌توانید از حدود مشکلی که با آن روبه‌رو هستید، مطلع شوید.

در این مقاله از کاراباما، شرح مختصری از انواع کد خطا یا ارور ماشین لباسشویی کندی را خواهیم داشت تا شما را تا حدودی با آنچه انواع کد خطا در دستگاه قصد انتقال آن را به شما دارند، اشنا کنیم. البته، توصیه‌ی اکید ما این است که به هیچ وجه شخصا برای برطرف کردن کد خطا یا ارور ماشین لباسشویی کندی دست به کار نشده و حتما کار را به تکنسین بسپارید؛ در غیر این صورت ممکن است متحمل خسارات جبران‌ناپذیری شده و به دستگاه اسیب برسانید.

اگر جهت برطرف کردن مشکل ماشین لباسشویی خود به کمک تعمیرکار نیاز دارید، همین حالا درخواست تعمیرات خود را به صورت آنلاین ثبت کنید تا متخصصان حرفه ای و با تجربه کاراباما در سریعترین زمان ممکن، جهت هماهنگی با شما تماس حاصل فرمایند.

متخصصان باتجربه متخصصان باتجربه
گارانتی خدمات گارانتی خدمات
سرعت در ارائه خدمات سرعت در ارائه خدمات
هزینه های منصفانه هزینه های منصفانه
تعمیرکار لباسشویی

ماهیت کد خطا یا ارور ماشین لباسشویی کندی چیست؟

بدون شک هر اختلالی که باعث شود ماشین لباسشویی شما نتواند وظایفش را به درستی به انجام برساند، به این معناست که دستگاه شما دچار اشکال شده و با خطا مواجه است؛ اما ماهیت کد خطا چیست؟

کدهای خطا در واقع زنگ خطری هستند که به شما اعلام می‌کنند دستگاهتان با مشکل مواجه شده است و زمانی به شما نمایش داده می‌شوند که قطعه‌ای از دستگاه دچار اشکال شده باشد و یا بخشی از ماشین لباسشویی کندی شما نتواند به وظیفه‌ای که دارد عمل کند.

بدیهی است که هر بخشی از ماشین لباسشویی، کد خطای مخصوص به خود را دارد و این را هم نباید فراموش کنید که کدهای خطا انواع مختلفی دارند و باتوجه به اینکه با چه نوع کد خطایی مواجه هستید باید به فکر راه چاره باشید. اصولا تشخیص نوع خطا و تفسیر آن، نیازمند تخصص است.

عیب یابی ماشین لباسشویی کندی و مشکلات متداول آن

ماشین لباسشویی کندی، از تکنولوژی پیشرفته‌ای بهره‌مند است که پیچیدگی‌های مخصوص به خودش را دارد و به همین دلیل بررسی و عیب یابی آن نیز نیازمند تخصص و تجربه‌ی فراوان است. اما بد نیست در این فرصت، با مشکلات متداول ماشین لباسشویی کندی آشنا شویم تا اگر نشانه‌هایی از بروز هریک از آن‌ها را در دستگاه مشاهده کردیم، فورا با تعمیرگاه مجاز نظیر کاراباما تماس بگیریم.

کد خطا یا ارور ماشین لباسشویی کندی

مشکلات متداول ماشین لباسشویی کندی به شرح زیر است:

  • آبگیری متوقف نشده، نشت آب و یا تخلیه نکردن آب و هر گونه مشکل مشابه
  • از بین رفتن هیتر و گرم نکردن آب
  • شنیدن صدای زیاد در حین کار
  • روشن نشدن ماشین لباسشویی
  • حل نشدن پودر در آب
  • خاموش شدن لباسشویی حین کار
  • عدم وجود جریان آب و یا آبگیری نکردن دستگاه
  • قطع برنامه کار بعد از مرحله آبگیری
  • اشتشمام بوی سوختگی بعد از روشن شدن

نکته:

تراز بودن ماشین لباسشویی اهمیت فراوانی دارد و اگر ماشین لباسشویی شما تراز نباشد، اجزای داخلی آن ممکن است به دلیل لرزش ها و تکان هایی که در طول شست و شو اتفاق می افتد، دچار آسیب شوند. همچنین ممکن است به کفپوش قرار گرفته در زیر دستگاه نیز آسیب وارد شود. با بروز کد خطا یا ارور ماشین لباسشویی کندی، پیش از هر اقدامی از تراز بودن دستگاه خود اطمینان حاصل کنید و در صورتی که تراز بود، برای بررسی مشکل حتما از کاراباما کمک بخواهید.
برای این کار می‌توانید هم به‌صورت آنلاین و با مراجعه به وب‌سایت کاراباما درخواست تعمیر ماشین لباسشویی کندی را ثبت کنید و هم می‌توانید با شماره 02158406 تماس بگیرید تا همکاران ما در بخش پشتیبانی شما را راهنمایی کنند.

در جدولی که در ادامه مشاهده خواهید کرد، روش‌های برطرف کردن کد خطا یا ارور ماشین لباسشویی کندی مختصرا توضیح داده شده است، اما ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که اگر با کد خطا یا ارور مواجه شدید، مراتب را به تکنسین ارجاع دهید؛ زیرا تنها در این صورت است که می‌توانید مطمئن باشید که مشکل پیش آمده، اصولی رفع خواهد شد و به سایر قطعات دستگاه شما نیز آسیبی نخواهد رسید.

جدول کد خطا یا ارور ماشین لباسشویی کندی

کد خطا شرح خطا
E00 کنترل کننده الکترونیکی باید فورا تعویض شود. برای این منظور، ماشین لباسشویی را از برق بکشید و با کاراباما تماس بگیرید.
E01 قفل درب دستگاه دچار مشکل شده و باید بررسی شود. همچنین سیم برق نیز باید چک شود. فورا ماشین لباسشویی را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E02 شلنگ آب دچار گرفتگی شده است و فیلترهای ورودی نیز باید بررسی شوند. بهتر است فورا، لباسشویی را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E03 تخلیه آب ماشین لباسشویی دچار اختلال شده است. انسداد خروجی آب و پمپ و شیلنگ تخلیه باید بررسی شوند و در صورت نیاز، پمپ تخلیه باید تعویض شود. بدون معطلی لباسشویی را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E04 ممکن است لباسشویی دچار نشتی شده باشد و یا سوئیچ فشارسنج اختلال پیدا کرده باشد. لباسشویی را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E05 NTC دچار مشکل شده است و نیز ممکن است یک اتصال ازاد باشد. لباسشویی را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E06 دستگاه از تعادل خارج شده و کنترل کننده یا برد الکترونیکی خراب شده است. بدون معطلی لباسشویی را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E07 قفل درب دچار مشکل شده و سنسور سرعت موتور نیز خراب شده است. ممکن است موتور هم خراب شده باشد. فورا لباسشویی را از برق بکشید و با کاراباما تماس بگیرید.
E07a موتور باید فورا بررسی شود. برای این کار، لباسشویی را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E08 احتمال خرابی موتور وجود دارد و سنسور سرعت موتور نیز دچار اشکال شده است. فورا لباسشویی را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E09 موتور خراب شده و باید فورا به آن رسیدگی شود. لباسشویی را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E10 همچنان مشکل از موتور ماشین لباسشویی کندی است. لباسشویی را از برق بکشید و با کاراباما تماس بگیرید.
E11 بخاری خشک کن مدار باز شده و ماژول دچار مشکل شده است. بدون معطلی لباسشویی را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E12 تابلوهای کنترل الکترونیکی و سیم‌کشی خطای ارتباطی می‌دهند. لباسشویی را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E13 سنسور دما یا NTC با مشکل روبه‌رو شده است و به همین دلیل ماژول و دسته سیم‌های ماشین لباسشویی باید بررسی شوند. برای این کار، لباسشویی را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E14 خطای گرمایش آب؛ NTC باید فورا بررسی شود. به این منظور، فورا لباسشویی را از برق بکشید و با کاراباما تماس بگیرید.
E15 تراشه حافظه به احتمال زیاد خراب شده است. بدون معطلی لباسشویی را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E16 عایق کاری دچار مشکل شده و جعبه فیوز از بین رفته است. لباسشویی را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E17 سیگنال اشتباهی از موتور ژنراتور ارسال می‌شود. فورا لباسشویی را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E18 PCB دچار مشکل شده و سیم‌کشی‌ها باید فورا بررسی شوند. برای این منظور، لباسشویی را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.

در جدول بالا، انواع کد خطا یا ارور ماشین لباسشویی کندی به اختصار توضیح داده شده است تا با مراجعه به آن بتوانید حدودا از مشکلی که دستگاهتان با آن مواجه شده است، باخبر شوید؛ با آگاهی از احتمالات موجود، قادر خواهید بود تا ارور پیش آمده را بهتر و صحیح‌تر به تکنسین مربوطه ارجاع دهید و در حل سریع‌تر و بهتر مشکلتان قدمی بردارید.

به خاطر داشته باشید که بهتر است پیش از هر اقدامی، مشکل را با افراد متخصص مطرح کنید تا اختلالی در سیستم ماشین لباسشویی کندی به‌وجود نیاورید، چراکه به قطعات آن صدمه خواهید زد. ماشین لباسشویی کندی مجهز به تکنولوژی پیشرفته و جدیدی است که با ماشین لباسشویی‌های تولید داخل تفاوت‌هایی دارد و به همین دلیل حتی اگر در تعمیر ماشین لباسشویی‌های داخلی تخصص دارید، پیشنهاد می‌کنیم مشکلات ماشین لباسشویی کندی را به دست تکنسین متخصص این نوع از لباسشویی‌ها بسپارید.

آیا تا به حال با ارور ناآشنایی در ماشین لباسشویی کندی مواجه شده‌اید که در این جدول به آن نپرداخته باشیم؟ آن را در بخش نظرات برایمان بنویسید و اگر در این مورد سوالی دارید نیز با ما مطرح کنید تا کارشناسان کاراباما هرچه سریع‌تر پاسخگوی شما باشند.

نظرات کاربران

در صورتی که پیام شما نیاز به پیگیری دارد حتما شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند.