استخدام تعمیرکار لوازم خانگی

کد خطا یا ارور پکیج بوش

کد خطا یا ارور پکیج بوش

راهکارهای برطرف کردن کد خطا یا ارور پکیج بوش

پکیج‌ ها استراحت نمی‌کنند و در هر فصلی، مسئول تامین آب گرم مصرفی خانه هستند، به همین دلیل هم اصطحلاک بالایی دارند و رسیدگی به آن‌ها از اولویت‌های هر خانواده‌ای است. پیش از آنکه درگیر مراحل تعمیر پکیج دیواری شده و مجبور به تعویض و یا تعمیر قطعات آن شوید، می‌توانید با سرویس دوره‌ای این دستگاه از بروز مشکلات بعدی پیشگیری کرده و بروز خرابی‌های احتمالی را نیز به تاخیر بیاندازید. یکی از پکیج‌های مصرفی خانواده‌های ایرانی، پکیج بوش است که گاهی بنا به دلایلی مختلفی، کدهای خطایی را نمایش می‌دهد که اگر نسبت به آن‌ها شناخت داشته باشید، می‌توانید سریع‌تر و بهتر به مشکلات آن رسیدگی کنید.

در این مقاله از کاراباما تصمیم گرفتیم تا شرح کوتاهی از کد خطا یا ارور پکیج بوش را در اختیارتان قرار دهیم تا در صورت بروز هریک، بهترین اقدام را انجام دهید. البته، فراموش نکنید که تفسیر کد خطا یا ارور پکیج بوش، کار آسانی نیست و نیازمند تخصص و تجربه است، لذا بهتر است رفع خطای موجود را به تکنسین بسپارید تا از بروز مشکلات بعدی و خسارات دیگر هم جلوگیری کرده باشید.

اگر جهت برطرف کردن مشکل پکیج خود به کمک تعمیرکار نیاز دارید، همین حالا درخواست تعمیرات خود را به صورت آنلاین ثبت کنید تا متخصصان حرفه ای و با تجربه کاراباما در سریعترین زمان ممکن، جهت هماهنگی با شما تماس حاصل فرمایند.

متخصصان باتجربه متخصصان باتجربه
گارانتی خدمات گارانتی خدمات
سرعت در ارائه خدمات سرعت در ارائه خدمات
هزینه های منصفانه هزینه های منصفانه
تعمیرکار پکیج

نحوه نمایش کد خطا یا ارور پکیج بوش چگونه است؟

کد خطا یا ارور پکیج بوش به صورت ترکیبی از عدد و حروف بر روی صفحه دیجیتال دستگاه نمایش داده می‌شود و به این صورت به شما اخطار می‌دهد که پکیج با مشکلی روبه‌رو شده که عملکرد آن را با اختلال مواجه کرده است. از آن جایی که پکیج بوش مجهز به سیستم عیب یابی خودکار هوشمند است، می‌تواند به محض بروز هرگونه مشکلی، به وسیله‌ی نمایش کد خطا یا ارور، شما را از آن مطلع کند.

توجه داشته باشید که گاهی نمایش کد خطا یا ارور پکیج بوش از طریق چراغ‌های چشمک‌زن دستگاه به اطلاع مصرف کننده می‌رسد و در چنین مواقعی هیچ‌گونه کدی نمایش داده نمی‌شود.

چگونه از بروز خطا در پکیج بوش پیشگیری کنیم؟

اگر مراحل نصب و سپس سرویس دوره‌ای پکیج بوش، زیر نظر متخصص و تکنسین تعمیرگاه مجاز صورت بگیرد، می‌توانید مطمئن باشید که بروز کد خطا یا ارور پکیج بوش را به تاخیر انداخته‌اید؛ اما اگر در هنگام استفاده از پکیج بوش، به نکات زیر بی‌توجه باشید، خیلی زود شاهد بروز کد خطا یا ارور پکیج بوش خواهید بود و متحمل هزینه و دردسرهای تعمیر پکیج بوش خواهید شد.

با رعایت نکات زیر، می‌توانید بروز کد خطا یا ارور پکیج بوش را به تاخیر بیاندازید:

  • پکیج را در ارتفاع حداقل 120 سانتی‌متری از سطح زمین نصب کنید.
  • پکیج بوش را به هیچ وجه شخصا نصب نکرده و از سرویس نصب پکیج کاراباما برای این کار استفاده کنید.
  • پکیج بوش را در نزدیکی وسایل گرمازا نظیر گاز نصب نکنید.
  • مطمئن شوید که شعله پکیج آبی رنگ است.
  • از پکیج‌های فن‌دار فقط در ساختمان‌هایی استفاده کنید که قطر دودکش آن‌ها کمتر از 15 سانتی‌متر بوده و یا فاصله دودکش تا پشت‌بام کمتر از 4 متر باشد.
  • دودکش پکیج باید حداقل 50 سانتی‌متر از وسایل آتش‌زای خانه فاصله داشته باشد.
  • پکیج را حتما در محیط‌های بسته نصب کنید.

نکته:

کد خطا یا ارور پکیج بوش به دلایل مختلفی نمایش داده می‌شود و برطرف کردن آن‌ها نیازمند تخصص، تجربه و مهارت کافی است. صورتی که در این امر تخصص ندارید و یا در خصوص سرویس پکیج، تجربه‌ی کافی ندارید، به هیچ وجه شخصا برای تعمیر پکیج دیواری اقدام نکنید و حتما از تعمیرکاران ماهر و باتجربه‌ی کاراباما کمک بگیرید.

برای این کار می‌توانید هم به‌صورت آنلاین و با مراجعه به وب‌سایت کاراباما درخواستتان را ثبت کنید و هم می‌توانید با شماره 02158406 تماس بگیرید تا همکاران ما در بخش پشتیبانی شما را راهنمایی کنند.

آیا ارور مدل های مختلف پکیج بوش با یکدیگر تفاوت دارند؟

پکیج بوش در مدل‌های مختلفی تولید شده است که نحوه‌ی نمایش برخی کد خطا یا ارورها در بعضی از آن‌ها با دیگری تفاوت‌هایی دارد، به همین دلیل تصمیم گرفتیم تا در آینده، مطلب جداگانه‌ای را به بررسی ارورهای مدل‌های مختلف اختصاص دهیم و در این فرصت، ارورهای مشترک تمامی مدل‌ها و برخی ارورهای متداول مدل‌های نزدیک به یکدیگر را شرح دهیم تا شما را با انواع کد خطا یا ارور پکیج بوش، فارغ از مدل آن و البته همراه با اشاره به چند مدل مختلف مشابه، آشنا کنیم.

کد خطا یا ارور پکیج بوش

در جدولی که در ادامه مشاهده خواهید کرد، روش‌های برطرف کردن ارورهای متداول پکیج بوش مختصرا توضیح داده شده است، اما ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که اگر با کد خطا یا ارور پکیج بوش مواجه شدید، مراتب را به تکنسین ارجاع دهید؛ به این صورت خیالتان از بابت اینکه مشکل به‌وجود آمده اصولی حل شود، راحت خواهد شد.

جدول کد خطا یا ارور پکیج بوش

کد خطا مدل شرح خطا
روشن و خاموش شدن چراغ ریست – 2 بار در ثانیه یورولاین ترموستات حد عمل کرده است، بهتر است . پکیج را خاموش کنید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
روشن و خاموش شدن چراغ ریست – 1 بار در ثانیه یورولاین پکیج بوش با مشکل عدم تشکیل یا تشخیص شعله مواجه است. پکیج را خاموش کنید و با کاراباما مجاز تماس بگیرید.
روشن و خاموش شدن چراغ ریست – 1 بار در هر 2 ثانیه یورولاین با وجود خاموش بودن مشعل پکیج، همچنان شعله احساس می‌شود. پکیج را خاموش کنید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
A3 – روشن و خاموش شدن چراغ ریست – 1 بار در هر 4 ثانیه یورولاین در دستگاه فن دار، افت ولتاژ رخ داده و یا سنسور دود در دستگاه بدون فن خطا داده است. در هر دو صورت، پکیج را خاموش کنید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E – روشن و خاموش شدن چراغ ریست – 1 بار در هر 4 ثانیه یورولاین سنسور دود در دستگاه مجهز به فن خطا داده و یا در همان دستگاه، پرشر سوئیچ دود رخ داده است. بهتر است هرچه سریع‌تر پکیج را خاموش کنید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
روشن و خاموش شدن دکمه ریست – 1 بار در هر 4 ثانیه یورولاین در NTC گرمایشی اختلال رخ داده است و باید بدون معطلی پکیج را خاموش کنید و با کاراباما تماس بگیرید.
روشن و خاموش شدن دکمه ریست – 1 بار در هر 4 ثانیه یورولاین در NTC مصرفی اختلالی رخ داده است که باید پکیج را خاموش کنید و با کاراباما تماس بگیرید.
پنجمین LED از سمت چپ، در 90 درجه چشمک می‌زند یورولاین دمای داخلی سیستم، 95 درجه افزایش داشته است و باید هرچه زودتر پکیج را خاموش کنید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
خاموش و روشن شدن چراغ ریست در هر ثانیه یورواسمارت سیستم نمی‌تواند شعله پکیج را تشخیص دهد و سیم‌کشی دچار اتصالی و مشکل شده است؛ همچنین احتمال دارد ترموستات حد فعال شده باشد و یا مبدل سیستم جرم گرفته باشد. فورا پکیج را خاموش کنید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
خاموش و روشن شدن چراغ ریست 8 بار در هر ثانیه یورواسمارت نگران نباشید، مشکلی پکیج بوش را تهدید نمی‌کند و دلیل بروز این کد خطا این است که پتانسیومتر دستگاه روی حالت max یا min قرار گرفته است.
A3 یورواسمارت ممکن است برق سیستم قطع شده باشد و یا ترانس و برد سیستم دچار سوختگی یا اختلال شده باشند؛ فورا پکیج را خاموش کنید و با کاراباما تماس بگیرید.
A3 کلاس 6000 سنسور دما یا NTC دچار اختلال شده است و ترمیستور باید تعویض شود. بهتر است پکیج را خاموش کنید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
A4 کلاس 6000 مسیر خروج دود با مشکل روبه‌رو شده و باید دودکش را بررسی و در صورت لزوم تعویض کنید. پکیج را خاموش کنید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
A6 کلاس 6000 بروز اختلال در محفظه احتراق؛ ممکن است سنسور حرارتی NTC با مشکل مواجه شده باشد. پکیج را خاموش کنید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
A7 کلاس 6000 سنسور آب گرم مصرفی خراب شده است و باید هرچه زودتر تعمیر یا تعویض شود. برای این کار، پکیج را خاموش کنید و با کاراباما تماس بگیرید.
C1 کلاس 6000 عملکرد پرشر سوئیچ دود مختل شده است. پکیج را خاموش کنید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
C4 کلاس 6000 پرشر سوئیچ دود خراب شده و نیاز به تعویض آن دارید. پکیج را خاموش کنید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
CC کلاس 6000 ارتباط ترموستات با برد قطع شده و باید هرچه سریع‌تر بررسی شود. برای این کار، پکیج را خاموش کنید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E9 کلاس 6000 عملکرد ترموستات مختل شده است. پکیج را خاموش کنید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E2 کلاس 6000 سنسور دما یا NTC خراب شده است و باید تعمیر یا تعویض شود. پکیج را خاموش کنید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
EA کلاس 6000 پکیج توانایی تشکیل شعله را ندارد و احتمالا الکترود یون خاب شده است. جهت تعمیر یا تعویض این قطعه و بررسی دقیق‌تر مشکل، پکیج را خاموش کنید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
F0 کلاس 6000 برد پکیج خراب شده است و باید هرچه سریع‌تر تعمیر یا تعویض شود. پکیج را خاموش کنید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
F7 کلاس 6000 الکترودها کثیف هستند و به همین دلیل شعله روشن نمی‌شود. الکترودها را بررسی کنید.
A2/C3 کامفورت و یورومکس محفظه احتراق مشکل نشت دوده دارد. جهت بررسی مشکل، پکیج را خاموش کنید و با کاراباما تماس بگیرید.
A3 کامفورت و یورومکس سنسور دمایی پکیج خراب شده و احتمالا از کار افتاده است. برای بررسی دقیق‌تر مشکل، پکیج را خاموش کنید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
A4 کامفورت و یورومکس پکیج با مشکل نشت و خرج دود از طریق کلاهک دود مواجه است. برای بررسی این مورد، پکیج را خاموش کنید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
A6 کامفورت و یورومکس سنسور دمای پکیج در محفظه احتراق از کار افتاده است. برای بررسی دقیق‌تر مشکل، پکیج را خاموش کنید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
A7 کامفورت و یورومکس عملکرد سنسور دمای آب گرم مصرفی با اختلال مواجه شده است و باید تعمیر یا تعویض شود. برای این کار، پکیج را خاموش کنید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
A8 کامفورت و یورومکس ارتباط کلید کد قطع شده و سیم‌کشی و اتصالات پکیج باید بررسی شود. برای این کار، پکیج را خاموش کنید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
A9 کامفورت و یورومکس سنسورهای دمای آب گرم مصرفی به درستی نصب نشده‌اند و باید بررسی شوند. پکیج را خاموش کنید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
AD کامفورت و یورومکس سنسور پکیج دچار اختلال شده است و باید بررسی شده، تعمیر یا تعویض شود. برای انجام این کار، پکیج را خاموش کنید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
b1 کامفورت و یورومکس عدم توانایی تشخیص کلید کد توسط پکیج. برای برطرف کدن این مشکل، پکیج را خاموش کنید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
cc کامفورت و یورومکس عدم اتصال سنسورهای دمای خارجی؛ اتصال این سنسورها باید توسط کارشناس بررسی شود. برای این کار، پکیج را خاموش کنید و با کاراباما تماس بگیرید.
d4 کامفورت و یورومکس شدت تغییرات حرارتی و احتمال خرابی لوله‌های مربوط به خروجی پکیج. برای بررسی این بخش و نیز چک کردن فشار سیستم و پمپ پکیج، پکیج را خاموش کنید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
5d کامفورت و یورومکس سنسورهای دمای خارجی پکیج خراب شده‌اند و باید تعویض شوند. پکیج را خاموش کنید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E2 کامفورت و یورومکس سنسور دمای شوفاژ دچار اختلال شده و باید بررسی شود. برای این کار، پکیج را خاموش کنید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E9 کامفورت و یورومکس محدود کننده حرارت پکیج فعال شده و باید فشار سیستم بررسی شود. به همین منظور، پکیج را خاموش کنید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
EA کامفورت و یورومکس شعله‌ی مشعل روشن نمی‌شود. حتما از باز بودن گاز ساختمان مطمئن شوید و در صورت باز بودن، پکیج را ریست کنید. اگر مشکل برطرف نشد، پکیج را خاموش کنید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E0/F0 کامفورت و یورومکس سیم‌کشی، اتصالات و جرقه‌زن با مشکل مواجه شده‌اند. جهت بررسی دقیق‌تر مشکل، پکیج را خاموش کنید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
F7 کامفورت و یورومکس پکیج خاموش است اما شعله روشن است. در چنین مواقعی، احتمال خراب شدن برد سیستم وجود دارد. فورا پکیج را خاموش کنید و با کاراباما تماس بگیرید.
FA کامفورت و یورومکس شعله بدون گاز مورد نیاز، همچنان روشن است. برای بررسی این مشکل، شیر گاز و سیم‌های الکترود باید چک شوند. می‌توانید پکیج را خاموش کنید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
Fd کامفورت و یورومکس دکمه راه‌انداز سیستم را بیشتر از 30 ثانیه فشرده‌اید. این زمان را به کمتر از 30 ثانیه کاهش دهید.
C1 کامفورت و یورومکس دیفرانسیل با مشکل مواجه شده است. برای بررسی دقیق‌تر مورد، پکیج را خاموش کنید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
6C کامفورت و یورومکس کنتاکت‌های دیفرانسیل پس از روشن شدن سیستم، بسته نشده‌اند. برای برطرف کردن این مشکل، پکیج را خاموش کنید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
d7 کامفورت و یورومکس شعله پکیج نمی‌تواند روی آخرین حد خود قرار بگیرد و احتمالا شیر گاز خراب شده است. برای بررسی دقیق‌تر مشکل، پکیج را خاموش کنید و با کاراباما تماس بگیرید.
C1/60 کلاسیک سیلور عملکرد فن با اختلال مواجه شده است. برای بررسی آن، پکیج را خاموش کنید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
A4/60 کلاسیک سیلور دود از دودکش نشت کرده است و مجرای دودکش یا سنسور باید بررسی شوند. برای این کار، پکیج را خاموش کنید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
C6/70 کلاسیک سیلور کنترل کننده فن دچار اختلال شده است و باید تعمیر یا تعویض شود. فورا پکیج را خاموش کنید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E9/40 کلاسیک سیلور گرمای مبدل بیش از حد معمول است و باید کل ساختار پکیج بررسی شود. پکیج را خاموش کنید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
A4/70 کلاسیک سیلور عملکرد سنسور دود پکیج با اختلال روبه‌رو شده است. جهت بررسی دقیق‌تر مشکل، پکیج را خاموش کنید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E2/40 50 کلاسیک سیلور سنسور NTC خراب شده است و باید بررسی شود. پکیج را خاموش کنید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
EA/50 کلاسیک سیلور مشعل پکیج نمی‌تواند روشن شود. ابتدا گاز ساختمان را بررسی کنید، چون ممکن است قطع باشد؛ در غیر این صورت؛ پکیج را خاموش کنید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
B1/50 60 کلاسیک سیلور کلید کد با مشکل مواجه شده است. پکیج را خاموش کنید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
A7/60/70 کلاسیک سیلور سنسور حرارتی NTC با اختلال مواجه شده است و باید هرچه زودتر بررسی شود تا در صورت نیاز تعمیر یا تعویض گردد. برای این کار، پکیج را خاموش کنید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
CE/40 50 60 کلاسیک سیلور سرعت گرم شدن آب، بالا بوده و خطرناک است. برای بررسی دقیق‌تر مشکل، پکیج را خاموش کنید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
A6/ 40 50 60 70 کلاسیک سیلور مسیر خروج دود حاصل از احتراق مسدود شده و سنسور حرارتی با اختلال مواجه شده است. برای بررسی مشکل، پکیج را خاموش کنید و با کاراباما تماس بگیرید.

در جدول بالا، انواع کد خطا یا ارور پکیج بوش و مدل های مختلف آن، به اختصار توضیح داده شده است تا با کمک آن بتوانید تا حدی از مشکلی که پکیجتان با آن مواجه است، باخبر شوید؛ در چنین شرایطی می‌توانید ارور پیش آمده را بهتر و صحیح‌تر به تکنسین مربوطه ارجاع دهید و در حل سریع‌تر و بهتر مشکلتان قدمی بردارید.

فراموش نکنید که بهتر است پیش از هر اقدامی، مشکل را با افراد متخصص مطرح کنید تا اختلالی در سیستم پکیج به‌وجود نیاورید که قابل حل نباشد. قطعات پکیج و مشکلاتی که ممکن است برای هرکدام پیش بیاید، پیچیدگی‌های مخصوص به خودشان را دارد و به همین دلیل حتی اگر با ساز و کار پکیج بوش تا حدودی آشنایی دارید هم، پیشنهاد می‌کنیم مشکلات پکیج بوش را به دست تکنسین متخصص این نوع از پکیج‌هابسپارید.

اگر در مورد کد خطا یا ارور پکیج بوش سوالی دارید نیز همین‌جا آن را بپرسید تا کارشناسان کاراباما هرچه سریع‌تر پاسخگوی شما باشند.

نظرات کاربران

در صورتی که پیام شما نیاز به پیگیری دارد حتما شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند.