استخدام تعمیرکار لوازم خانگی

کد خطا یا ارور ماشین لباسشویی آریستون Ariston

کد خطا یا ارور ماشین لباسشویی آریستون

برای برطرف کردن کد خطا یا ارور ماشین لباسشویی آریستون چه باید کرد؟

درست است که ماشین لباسشویی هر روز و هر لحظه در حال کار کردن نیست، اما حجم فعالیت آن در هربار استفاده بالاست و به همین دلیل، دستگاه در کوتاه مدت دچار اصطحلاک شده و ممکن است با مشکلتاتی مواجه شود، به همین دلیل شما باید نشانه‌های آن را بشناسید تا بتوانید به موقع برای تعمیر لباسشویی اقدام کنید. خوشبختانه ماشین لباسشویی می‌تواند با زبان مخصوص به خود، شما را از بروز اختلالات و خرابی‌ها، کمی زودتر از آنکه کار از کار بگذرد، آگاه کند. ماشین لباسشویی آریستون هم، از این دسته ماشین لباسشویی‌ها است.

در این مقاله از کاراباما، به شرح مختصری از انواع کد خطا یا ارور ماشین لباسشویی آریستون خواهیم پرداخت تا شما را تا حدودی با آنچه انواع کد خطا در دستگاه قصد انتقال آن را به شما دارند، اشنا کنیم. البته، توصیه‌ی اکید ما این است که به هیچ وجه شخصا برای برطرف کردن کد خطا یا ارور ماشین لباسشویی آریستون دست به کار نشده و حتما کار را به تکنسین بسپارید؛ در غیر این صورت ممکن است متحمل خسارات جبران‌ناپذیری شده و به دستگاه اسیب برسانید.

اگر جهت برطرف کردن مشکل ماشین لباسشویی خود به کمک تعمیرکار نیاز دارید، همین حالا درخواست تعمیرات خود را به صورت آنلاین ثبت کنید تا متخصصان حرفه ای و با تجربه کاراباما در سریعترین زمان ممکن، جهت هماهنگی با شما تماس حاصل فرمایند.

متخصصان باتجربه متخصصان باتجربه
گارانتی خدمات گارانتی خدمات
سرعت در ارائه خدمات سرعت در ارائه خدمات
هزینه های منصفانه هزینه های منصفانه
تعمیرکار لباسشویی

عیب یابی ماشین لباسشویی آریستون چگونه انجام می شود؟

تکنولوژی ماشین لباسشویی‌ آریستون، پیچیدگی‌های مخصوص به خودش را دارد و به همین دلیل بررسی و عیب یابی آن نیز نیازمند تخصص و تجربه‌ی فراوان است. اما بد نیست در این فرصت، با مشکلات متداول ماشین لباسشویی آریستون آشنا شویم تا اگر نشانه‌هایی از بروز هریک از آن‌ها را در دستگاه مشاهده کردیم، فورا با تعمیرگاه مجاز نظیر کاراباما تماس بگیریم.

مشکلات متداول ماشین لباسشویی آریستون به شرح زیر است:

  • روشن نشدن ماشین لباسشویی
  • عدم وجود جریان آب و یا آبگیری نکردن دستگاه
  • قطع برنامه کار بعد از مرحله آبگیری
  • آبگیری متوقف نشده، نشت آب و یا تخلیه نکردن آب و هر گونه مشکل مشابه
  • از بین رفتن هیتر و گرم نکردن آب
  • شنیدن صدای زیاد در حین کار
  • حل نشدن پودر در آب
  • خاموش شدن لباسشویی حین کار
  • اشتشمام بوی سوختگی بعد از روشن شدن

کد خطا یا ارور ماشین لباسشویی آریستون

آنچه باید درباره کد خطا یا ارور ماشین لباسشویی آریستون بدانیم

نمایش کد خطا یا ارور به شما کمک می‌کند تا بلافاصله پس از بروز مشکل در دستگاهتان، به سراغ برطرف کردن آن رفته و از تحمیل شدن خسارات بیشتر به ماشین لباسشویی پیشگیری کنید. آنچه لازم است بدانید این است که در بیشتر اوقات، ظاهر شدن کد خطا یا ارور ماشین لباسشویی آریستون، به دلیل مشکلات مربوط به نصب و نگهداری دستگاه بوده و مربوط به اختلال قطعات آن نیست، در این زمان باید به نکاتی نظیر تراز بودن دستگاه توجه کرده و در صورت تراز نبودن دستگاه، آن را تراز کنید.

نکته:

اگر ماشین لباسشویی شما تراز نباشد، اجزای داخلی آن ممکن است بدلیل لرزش ها و تکان هایی که در طول شست و شو اتفاق می افتد، دچار آسیب شوند. همچنین ممکن است به کفپوش قرار گرفته در زیر دستگاه نیز آسیب وارد شود. با بروز کد خطا یا ارور ماشین لباسشویی آریستون، پیش از هر اقدامی از تراز بودن دستگاه خود اطمینان حاصل کنید و در صورتی که تراز بود، برای بررسی مشکل حتما از کاراباما کمک بخواهید.
برای این کار می‌توانید هم به‌صورت آنلاین و با مراجعه به وب‌سایت کاراباما درخواست تعمیر لباسشویی آریستون را ثبت کنید و هم می‌توانید با شماره 02158406 تماس بگیرید تا همکاران ما در بخش پشتیبانی شما را راهنمایی کنند.

در جدولی که در ادامه مشاهده خواهید کرد، روش‌های برطرف کردن کد خطا یا ارور ماشین لباسشویی آریستون مختصرا توضیح داده شده است، اما ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که اگر با کد خطا یا ارور مواجه شدید، مراتب را به تکنسین ارجاع دهید؛ زیرا تنها در این صورت است که می‌توانید مطمئن باشید که مشکل پیش آمده، اصولی رفع خواهد شد و به سایر قطعات دستگاه شما نیز آسیبی نخواهد رسید.

جدول کد خطا یا ارور ماشین لباسشویی  آریستون

کد خطا شرح خطا
F10 شیر آب سرد بسته است و یا شلنگ تخلیه تا خورده است. این موارد رو چک کنید.
F11 لوله‌های ماشین لباسشویی آریستون یخ زده‌اند و احتمالا شلنگ تخلیه تا خورده است. ماشین لباسشویی را از برق بکشید و با کاراباما تماس بگیرید.
F12 احتمالا شیرهای آب ماشین لباسشویی دچار مشکل شده‌اند. برای بررسی این مورد، ماشین لباسشویی را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
F13 لباسشویی با آب سرد و گرم پر نمی‌شود. تغذیه آب، شیر ورودی و اتصالات شلنگ گرم و سرد را به دقت بررسی کنید؛ برای این منظور، ماشین لباسشویی را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
F14 خطا مربوط به گرمایش آب است. سنسور حرارتی و المنت باید بررسی و در صورت لزوم تعویض شوند. فورا ماشین لباسشویی را از برق بکشید و با کاراباما تماس بگیرید.
F15 متاسفانه آب به بیرون پمپ نمی‌شود. احتمالا موقعیت شلنگ تخلیه باید تغییر کرده و چک شود که لوله‌ای مسدود نباشد. برای این کار، ماشین لباسشویی را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
F16 سطح آب بیش از اندازه بالاست. دستگاه باید فورا بررسی شود.
F17 درب ماشین لباسشویی به درستی بسته نشده است و ممکن است میکروشوئیچ درب مشکل داشته باشد. ماشین لباسشویی را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
F20/F21 ممکن است ترمیستور خراب شده باشد و نیاز به تعمیر یا تعویض آن باشد. برای بررسی بیشتر، ماشین لباسشویی را از برق بکشید و با کاراباما تماس بگیرید.
F30/F31 درایو موتور ماشین لباسشویی دچار مشکل شده است. برنامه‌ی شستشو را دوباره اجرا کنید و در صورت تکرار کد خطا، ماشین لباسشویی را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
F40 آب زیر سطح حفاظت جمع شده است. برای بررسی موضوع، ماشین لباسشویی را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
F41 هیدروستات و برد الکترونیکی باید هرچه سریع‌تر بررسی شوند. برای این کار، ماشین لباسشویی را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
F50/F51 با دیدن این کد خطا یا ارور ماشین لباسشویی آریستون، دستگاه را باید مجددا برنامه‌ریزی کنید.
E33، E35، E36، E37 یا E39 کد خطا به سوئیچ فشار ماشین لباسشویی آریستون مربوط می‌شود. برای بررسی دقیق‌تر سوئیچ فشار و در صورت لزوم، تعویض آن، ماشین لباسشویی را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E40، E41، E42، E43، E44 یا E45 قفل درب ماشین لباسشویی دچار مشکل شده است و باید بررسی شود. برای منظور، ماشین لباسشویی را از برق بکشید و با کاراباما تماس بگیرید.
E61، E62، E66 یا E71 سیستم گرمایشی دستگاه دچار مشکل شده است و احتمالا سنسور دما خراب شده است و نیاز به تعمیر یا تعویض دارد. ماشین لباسشویی را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E61، E62، E66 یا E71 المنت حرارتی، سنسور دما، اتصالات و سیم‌کشی به هردو سنسور دما و المنت حرارتی باید فورا بررسی شوند. برای این کار، ماشین لباسشویی را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E82، E83، E93، E94، E95، E96 یا E97 این کدهای خطا مربوط به خطای برنامه‌نویسی در برد کنترل دستگاه هستند و این برد باید بررسی شود. فورا ماشین لباسشویی را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.

در جدول بالا، انواع کد خطا یا ارور ماشین لباسشویی آریستون به اختصارشرح داده شده است تا با مراجعه به آن بتوانید حدودا از مشکلی که دستگاهتان با آن مواجه شده است، باخبر شوید؛ با آگاهی از احتمالات موجود، قادر خواهید بود تا ارور پیش آمده را بهتر و صحیح‌تر به تکنسین مربوطه ارجاع دهید و در حل سریع‌تر و بهتر مشکلتان قدمی بردارید.

به خاطر داشته باشید که بهتر است پیش از هر اقدامی، مشکل را با افراد متخصص مطرح کنید تا اختلالی در سیستم ماشین لباسشویی آریستون به‌وجود نیاورید، چراکه به قطعات آن صدمه خواهید زد. ماشین لباسشویی آریستون مجهز به تکنولوژی پیشرفته و جدید است و به همین دلیل حتی اگر در تعمیر ماشین لباسشویی‌های داخلی تخصص دارید، پیشنهاد می‌کنیم مشکلات ماشین لباسشویی آریستون را به دست تکنسین متخصص این نوع از یخچال‌ها بسپارید.

آیا تا به حال با ارور ناآشنایی در ماشین لباسشویی آریستون مواجه شده‌اید که در این جدول به آن نپرداخته باشیم؟ آن را در بخش نظرات برایمان بنویسید و اگر در این مورد سوالی دارید نیز با ما مطرح کنید تا کارشناسان کاراباما هرچه سریع‌تر پاسخگوی شما باشند.

نظرات کاربران

در صورتی که پیام شما نیاز به پیگیری دارد حتما شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند.