استخدام تعمیرکار لوازم خانگی

علت توقف و یا خاموش شدن ناگهانی لباسشویی در حین کار

علت توقف و یا خاموش شدن ناگهانی لباسشویی در حین کار

آیا برای شما هم پیش آمده است که لباسشویی پس از چند دقیقه از شروع کار به یکباره متوقف شده و از کار بایستد و یا ناگهان خاموش شود؟ چنین پیشامدهایی می تواند بسیار آزار دهنده و کلافه کننده باشد. در این مقاله از کاراباما میخواهیم دلایل توقف ناگهانی لباسشویی در اواسط برنامه شستشو و یا علت خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی را برای شما عزیزان بیان کنیم.

پس از اینکه برنامه شستشو انتخاب و شروع می شود، توقف ماشین لباسشویی می تواند به صورت های مختلفی روی دهد. همچنین دلایل متفاوتی می توانند عامل بروز این مشکل باشند. به طور کلی می توان توقف ماشین لباسشویی و کار نکردن آن را، به 2 حالت تقسیم نمود. در حالت اول ماشین لباسشویی پس از چند دقیقه از کار ایستاده و ناگهان خاموش می شود و یا در حین کار، ناگهان لباسشویی خاموش شده و از کار می افتد. در حالت دوم، ماشین لباسشویی پس از چند دقیقه از شروع سیکل شستشو، متوقف شده و از کار می افتد، اما دستگاه روشن مانده و خاموش نمی شود.

لازم به ذکر است مطالبی که در ادامه در ارتباط با خاموش شدن ماشین لباسشویی در حین کار ذکر خواهد شد، به برند دستگاه مربوط نیست. بنابراین می توانید پاسخ پرسش علت خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی سامسونگ، ال جی، بوش و سایر برندهای لباسشویی را در این مقاله بیابید.

رفع مشکل دستگاه در چنین مواقعی نیازمند داشتن تخصص، مهارت و تجربه است و اگر اطلاعات فنی ندارید و شخصا قصد دارید دستگاه را تعمیر کنید، بهتر است ریسک وارد آمدن خسارات بیشتر و تشدید مشکل لباسشویی را در نظر بگیرید. در صورتی که جهت برطرف کردن مشکل دستگاه خود نیاز به کمک تکنسین حرفه ای و باتجربه دارید، از قسمت زیر برند دستگاه خود را انتخاب کنید و در غیر این صورت ادامه مقاله را مطالعه فرمایید.

ما در کاراباما سالهاست که به مشتریان تمامی برندهای معتبر ایرانی و خارجی لوازم خانگی خدمات ارائه میکنیم، بنابراین اگر برند ماشین لباسشویی شما سامسونگ، ال جی و بوش نمیباشد نیز میتوانید از طریق فرم زیر درخواست تعمیرات خود را ثبت کنید تا کارشناسان ما در سریعترین زمان ممکن، جهت هماهنگی با شما تماس حاصل نمایند.

متخصصان باتجربه متخصصان باتجربه
گارانتی خدمات گارانتی خدمات
سرعت در ارائه خدمات سرعت در ارائه خدمات
هزینه های منصفانه هزینه های منصفانه
تعمیرکار لباسشویی

علت خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی

اگر لباسشویی روشن شده و در اواسط سیکل شستشو ناگهان خاموش می شود، این مشکل می تواند منشا الکتریکی و یا مکانیکی داشته باشد. در برخی موارد پس از خاموش شدن لباسشویی دستگاه قادر به روشن شدن نیست. برای اطلاعات بیشتر در این خصوص به مقاله علت روشن نشدن لباسشویی مراجعه کنید. اما خاموش شدن ناگهانی دستگاه می تواند به دلایل زیر رخ دهد:

1- دو شاخه برق ماشین خراب شده است

 • نحوه رﻓﻊ: به دلیل بار الکتریکی زیاد، ممکن است اتصالات دو شاخه برق، ذوب شده و قطع شده باشند. همچنین ممکن است در صورت استفاده از محافظ جریان الکتریکی برای لباسشویی، خرابی محافظ دلیل خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی باشد. اتصالات ورودی برق و محافظ دستگاه را بررسی کنید.

2- خازن پارازیت گیر ماشین لباسشویی سوخته است

 • نحوه رﻓﻊ: معمولا در انتهای دو شاخه برق در درون دستگاه، یک خازن پارازیت گیر لباسشویی نصب می گردد، که ممکن است به دلیل بار زیاد، سوخته و موجب قطعی برق در لباسشویی شده باشد. در این صورت لازم است تا خازن پارازیت گیر ماشین لباسشویی خود را تعویض کنید.

3- تایمر یا برد الکترونیکی لباسشویی خراب شده است

 • نحوه رفع: در مدل های قدیمی لباسشویی، از تایمر برای ارسال فرمان انجام کار لباسشویی استفاده می شد و امروزه اینکار را برد الکترونیکی لباسشویی انجام می دهد. نوسانات برق و یا خرابی یکی از قطعات، مانند المنت یا شیر برقی و غیره، موجب آسیب رسیدن به برد الکترونیکی می شود که نهایتا می تواند منجر به خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی در حین کار شود. تعمیر و تعویض برد الکترونیکی لباسشویی بسیار حساس بوده و باید حتما توسط تکنسین لباسشویی انجام گیرد.

علت توقف ماشین لباسشویی در حین کار

در این حالت ها، زمانی که ماشین لباسشویی متوقف می شود، دستگاه خاموش نشده و همچنان روشن باقی می ماند. مشکلاتی که ممکن است بروز نماید می توانند متفاوت باشند. بطور مثال ممکن است تایمر لباسشویی در اواسط برنامه شستشو متوقف شود و یا اینکه موتور لباسشویی بلافاصله پس از شروع به کار متوقف شده و بایستد. در هر صورت، توقف تایمر لباسشویی و یا توقف موتور لباسشویی می توانند دلایلی داشته باشند که به چندین جزء ماشین مربوط می شود. ممکن است این اجزاء معیوب بوده و نیاز به تعمیر داشته باشند و یا صرفا اشکال کوچکی مانند قطعی سیم و اتصالی کردن آنها پیش آمده باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص دلایل بروز مشکلات لباسشویی، شما را به مقاله عیب یابی ماشین لباسشویی دعوت می کنیم.

میکروسوئیچ درب

مجموعه سوئیچ درب یا همان میکروسوئیچ درب، زمانی که قفل درب باز باشد، لباسشویی را از چرخیدن باز می دارد. در صورتی که میکروسوئیچ درب خراب باشد و از کار بیوفتد، ماشین لباسشویی ممکن است وسط کار متوقف شود. برای تعیین خراب بودن یا نبودن میکروسوئیچ درب، با کمک یک مولتی متر هر یک از سوئیچ های درب را تست کنید. در صورتی که یکی از سوئیچ های درب جریان ندارد، آن را تعویض نمایید.

موتور قفل درب و زبانه درب لباسشویی

قفل درب، از بسته بودن درب لباسشویی در هنگام فرآیند شستشو اطمینان حاصل می کند. زمانی که درب لباسشویی بسته شود، ماشین لباسشویی می تواند عملیات شستشو را آغاز نماید. در صورتی که زبانه قفل به خوبی بسته نشود، قفل درب از عملیات لباسشویی جلوگیری می کند. اگر قفل درب معیوب باشد، لباسشویی ممکن است در میانه سیکل شستشو متوقف شود. قفل درب می تواند به دلایل مکانیکی و یا الکتریکی از کار بیوفتد. قفل درب را برای هرگونه آسیب اعم از ساییدگی و غیره بررسی نمایید. اگر قفل درب آسیب دیده است و یا به درستی چفت نمی شود، آن را تعویض کنید.

برای تعیین اینکه قفل درب بصورت الکتریکی از کار افتاده، از نقشه راهنمای ماشین لباسشویی خود کمک گرفته و به وسیله مولتی متر هر یک از سوئیچ های قفل درب را برای وجود جریان تست کنید. اگر یکی از سوئیچ ها جریان نداشته باشد، باید آن را تعویض نمود.

شیر ورودی آب یا شیر برقی

در طی مرحله خیساندن لباس ها، شیر ورودی آب باز شده و به آب اجازه ورود به دیگ لباسشویی را می دهد. اگر شیر ورودی آب از کار بیوفتد، دستگاه همچنان منتظر خواهد ماند تا آب به داخل لباسشویی وارد شود، که منجر به توقف لباسشویی در وسط کار خواهد شد. برای اطمینان از خراب بودن شیر ورودی آب، از یک مولتی متر برای تست جریان استفاده کنید. در صورتی که جریان در شیر ورودی آب وجود ندارد، باید آن را تعویض کنید.

تایمر لباسشویی

ممکن است تایمر لباسشویی خراب باشد. تایمر لباسشویی در مدل های قدیمی همان ولوم لباسشویی بود که به صورت مکانیکی به اجزای مختلف لباسشویی دستورات مختلف را در حین فرآیند شستشو منتقل می نمود. در نتیجه در صورت بروز هرگونه مشکل برای تایمر و حرکت نکردن آن، ماشین لباسشویی در همان حالت مانده و توقف می نمود. اما در مدل های امروزی ماشین لباسشویی، تایمر یک قطعه جدا و بصورت یک برد الکترونیکی است و با ارسال دستورات مختلف عمل می نماید. معمولا در مدلهای قدیمی، توقف تایمر لباسشویی و حرکت نکردن آن به جلو بسیار رایج بود. در این مواقع علل را می توان به دو دو عامل نسبت داد:

1- توپی تایمر ماشین لباسشویی ﻣﻌﯿﻮب اﺳﺖ

 • نحوه رﻓﻊ: این مشکل ﺑﻪ ﺳﺒﺐ ﭼﺮﺧﺎﻧﺪن ﺗﺎﯾﻤﺮ در ﺟﻬﺖ ﻣﺨﺎﻟﻒ روی می دهد. در این حالت ﻗﺴﻤﺘﯽ از زائده ها خرد شده و ﭼﻮن آن ﻗﺴﻤﺖ از برنامه ها اجرا نمی شوند، ﺳﺎﯾﺮ برنامه ها ﻧﯿﺰ اجرا نخواهند شد.

2- چرخ دنده های ﻣﻮﺗﻮر ﺗﺎﯾﻤﺮ ﻣﻌﯿﻮب شده اند

 • نحوه رﻓﻊ: وﻇﯿﻔﻪ اﺻﻠﯽ ﻣﻮﺗﻮر ﺗﺎﯾﻤﺮ، ﺣﺮﮐﺖ ﻣﺤﻮر ﺗﺎﯾﻤﺮ اﺳﺖ. از آنجا که چرخ دنده های ﻣﺠﻤﻮﻋﻪ ﻣﻮﺗﻮر، ﭘﻼﺳﺘﯿﮑﯽ هستند، پس از مدت زمانی ﺳﺎﺋﯿﺪه ﺷﺪه و درست ﻋﻤﻞ نمی کنند. از این رو ﻻزم اﺳﺖ، ﻗﺴﻤﺖ ﻣﻮﺗﻮر ﺗﺎﯾﻤﺮ لباسشویی را بصورت کلی ﺳﺮوﯾﺲ نمود.

معمولا همواره به اشتباه تایمر را عیب یابی می کنند. برای اینکه از معیوب بودن تایمر مطلع شوید، از نمودار سیم کشی لباسشویی خود کمک گرفته و از یک مولتی متر برای اندازه گیری جریان تایمر لباسشویی استفاده کنید.

برد کنترل اصلی

ممکن است دلیل توقف لباسشویی، خراب بودن برد کنترل اصلی باشد. اگرچه معمولا در این حالت، خراب بودن برد کنترل اصلی کمتر پیش می آید. پیش از آنکه بخواهید برد کنترل اصلی را تعویض کنید، ابتدا تمامی اجزائی که ممکن است دلیل بروز این مشکل باشند را بررسی نمایید.

توقف لباسشویی می تواند به معنای نچرخیدن دیگ لباسشویی باشد. در این صورت بهتر است دلایل بروز این مشکل را در مقاله اختصاصی کاراباما بخوانید.

نظرات کاربران

در صورتی که پیام شما نیاز به پیگیری دارد حتما شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند.

دیدگاه کاربران
مسعود حمزه پور

با سلام لباسشویی ۹ کیلویی بوش مدل wat28460 دارم که بعد از نصب روشن میکنم و پس از اجرای مرحله شستشو بعد از مدت کوتاهی می ایستد.
لطفا راهنمایی بفرمایید.
لباسشویی هیچ اروری نداده فقط عملیات شستشو متوقف میشود.
تشکر.

پاسخ دهید

سلام لباسشويي ما وسط كار خاموش ميشود و بعداز چند ده دقيقه دوبار بايد روشنش كرد و شروع بكار مي كند مشكل چه چيزي متونه باشه؟

پاسخ دهید

  سعیده سعیدیان

  من لباسشویی ام مارکش الجی هست در حال آب کشیدن لباس هام بود که قطع شد وهر چی میزنم تو برق برق آشپزخونه کامل قطع میشه عیب مال چیه

  پاسخ دهید

   رقیه حیسنپور

   لباسشویی ما سامسونگ، بعدار شستشو حین کار متوقف میشه و استپ میکنه

   نمایندگی سامسونگ

   پاسخ دهید

    نسیم اسلام پور

    سلام رقیه عزیز
    شما می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان برای تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ رو ثبت کنید.
    ما در کنارتون هستیم

    پاسخ دهید

  رضا آذروند

  سلام لباس شویی امرسان دارم امروز نمیدونم چرا در دقیقه ۱۹ دیگه کار نمیکنه

  پاسخ دهید

   رضا سهامی

   ماشین لباسشویی ما کنوود و بعد از یکی دوبار توقف مجدد شروع بکار کرد ولی الان روشن میشه ولی عمل شستن لباس رو انجام نمیده و مشکل از چی میتونه باشه و ممنون میشم راهنماییم کنید – تعمیرگاه مجاز

   پاسخ دهید

    نسیم اسلام پور

    سلام رضای عزیز
    شما می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان برای تعمیر ماشین لباسشویی کنوود رو ثبت کنید.
    ما در کنارتون هستیم

    پاسخ دهید

  زهرا ناصری

  ماشین لباسشویی تمام اتومات تکنو حین شستشو متوقف میشه

  پاسخ دهید

   نسیم اسلام پور

   سلام دوست عزیز
   اگر دستگاهتون نیاز به سرویس یا تعمیر داره می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان برای تعمیر و سرویس دستگاهتون رو ثبت کنید.
   ما در کنارتون هستیم

   پاسخ دهید

سلام ماشین لباس شویی ال جی دارم یه سال و سه ماهه استفاده کردم الان که میزنم به برق دکمه روشن رو میزنم چند ثانیه روشن میمونه بعد خاموش میشه چیکار کنم

پاسخ دهید

  لباسشویی کنود اب گیری میکند کارنمیکند متوقف میشود باردوم استارت میکنم کار میکند

  پاسخ دهید

   نسیم اسلام پور

   سلام دوست عزیز
   اگر دستگاهتون نیاز به سرویس یا تعمیر داره می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان برای تعمیر و سرویس دستگاهتون رو ثبت کنید.
   ما در کنارتون هستیم

   پاسخ دهید

ناشناس

سلام من یک ماشین لباسشویی it wash مدل RR712D دارم سه ساله استفاده می کنم یک دفعه 4 دقیقه کار کرد و ایستاد و اصلا روشن نشد و به کل خاموش شد حتی چراغشم روشن نمیشه به کل خاموش شد کمکم کنید .

پاسخ دهید

ناهید

سلام لباسشویی رو وقتی روشن میکنم حروف dc رو نشان می دهد منم راهنمایی کنید مرسی

پاسخ دهید

  کارشناس5: شعبانی

  با سلام.
  آیا پس از نشان دادن این عبارت دستگاه کار دیگری انجام نمیدهد یا شروع به کار نمی کند؟
  برند و مدل لباسشویی چیست؟

  پاسخ دهید

  Parastesh

  باسلام لباس شویی ما وقتی شروع به کار میکنه وسطاش ارور میده وتاازپریز یا خاموش نکنی خطامیکنه ولباس هارو هم نمیشوره لطفا راهنمایی کنین که دلیل اصلیش چیه وگاهن این اتفاق میفته بعضی وقتا اصلا اینطوری نمیشه

  پاسخ دهید

   حسین ایمانی

   زمانی لباس شوی رو روشن میکنیم.گاها بعد یک ربع از کار می افته وسه تا بوق میکشه.برای شروع مجدد باید از برق بکشیم دوباره استارت باید بزنیم.این عمل تا پایان کار باید چندین بار تکرار کنیم.تا شستشو تموم بشه..

   پاسخ دهید

رضا آذروند

سلام لباس شویی امرسان دارم امروز نمیدونم چرا در دقیقه ۱۹ دیگه کار نمیکنه

پاسخ دهید

معصومه السادات ابوالبقایی

سلام وقتتون بخیر لباسشویی ما یهو در حین کار رو برنامه رپید واش از کار افتاد اما مانتیتورش روشنه ولی رو هربرنامه ای میزنیم و استارت میزنیم عددای دقیقه تکون نمیخوره و کار نمیکنه میشه راهنمایی کنید؟

پاسخ دهید

حسین مهنی

ماشین روشن می‌شود دقیقه تنظیم میکنی شروع میزنی نمیچرهه

پاسخ دهید

  نسیم اسلام پور

  سلام دوست عزیز
  شما می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان برای تعمیر ماشین لباسشویی رو ثبت کنید.
  ما در کنارتون هستیم

  پاسخ دهید

مرتضی صحرایی

سلام .لباسشویی بنده برقش قطع ووصل میشه .ممنون میشم راهنمایم کنید .مارک لباسشویی کندی هستش

پاسخ دهید