استخدام تعمیرکار لوازم خانگی

8 علت رایج خاموش شدن مایکروفر و سولاردم در حین کار

تعمیر مشکل خاموش شدن ماکروفر

خاموش شدن ماکروفر یا سولاردام بعد از روشن شدن و شروع به کار، پس از چند ثانیه یا چند دقیقه می‌تواند ناشی از 8 علت باشد. در این مطلب از کاراباما به بررسی علت های خاموش شدن ماکروفر ال جی، پاناسونیک، ویرپول، کنوود، اسنوا، سامسونگ و دیگر برندها حین کار و بیان راه حل درست آنها می‌پردازیم.

برای تعمیر ماکروفر ال جی به صورت تخصصی کلیک کنید.

هشدار: تعمیر ماکروفر و تعویض قطعات ماکروفر به علت جریان بالای ولتاژ در خازن های آن، نیازمند تخصص در تعمیر ماکروفر و سولاردام و رعایت نکات ایمنی ست. در غیر این صورت، خطر مرگ، برق گرفتگی و خسارات مالی وجود دارد.

علت های خاموش شدن ماکروفر را به ترتیب رایج بودن بیان می‌کنیم:

1. خرابی میکروسوئیچ درب ماکروفر

میکروسوئیچ ماکروفر

یکی از علت هایی که درمورد خاموش شدن ماکروفر زیاد گزارش می‌شود، سوختگی یا آسیب دیدگی هر کدام از 4 میکروسوئیچ مایکروفر است. اگر یک میکروسوئیچ هنگام کار کردن مایکروویو و سولاردم، به برد پیغام باز بودن درب دستگاه را برساند، ماکروفر خاموش می‌شود یعنی تشخیص اشتباه باز یا بسته بودن درب دستگاه باعث خاموش شدن ماکروفر می‌شود. قوس، آسیب یا سوختگی میکروسوئیچ ماکروفر باعث خاموش شدن آن پس از چند ثانیه می‌شود. بهترین راه برای تست عملکرد این قطعه، استفاده از مولتی متر است. میکروسوئیچ درب مایکروفر در صورت خرابی، باید تعویض شود.

2. خرابی ترانس های ولتاژ مایکروفر

ترانس های ولتاژ از مجموعه قطعاتی در مایکروفر است که ولتاژ برق ورودی به دستگاه را بالا می‌برد. بنابراین خرابی این قطعه باعث نرسیدن ولتاژ ورودی ماکروفر به اندازه استاندارد و خاموش شدن ماکروفر پس از چند ثانیه می‌شود. حل این مسئله نیازمند تست ترانس و و در صورت لزوم تعویض آن است که بهتر است توسط تعمیرکار متخصص ماکروفر انجام شود.

3. اشکال در ترموستات ماکروفر

ترموستات در ماکروفر و سولاردم، تنظیم دما را انجام می‌دهد. در صورتی که ترموستات خراب شده باشد، دمای مایکروویو از حالت نرمال، بیشتر یا کمتر می‌شود در نتیجه جریان دستگاه قطع و ماکروفر خاموش می‌شود.

4. خرابی صفحه کلید یا کنترل پنل ماکروفر

صفحه نمایش ماکروفر

اگر صفحه نمایش مایکروویو شما خاموش/روشن می‌شود، احتمالا دچار اشکالی شده است. اختلال در صفحه نمایش دیجیتال می‌تواند باعث خاموش شدن ماکروفر شود. بعد از بررسی موارد قبل، صفحه نمایش دیجیتال و اتصالات آن را چک کنید. اگر این مورد علت خاموش شدن ماکروفر شما باشد، احتمالا باید صفحه نمایش لمسی ماکروفر خود را تعویض کنید.

5. خرابی محافظ حرارتی ماکروفر

محافظ حرارتی در جلوگیری از بالا رفتن بیش از حد دمای ماکروفر کاربرد دارد. اگر این قسمت آسیب ببیند، حرارت مایکروفر اشتباه تشخیص داده می‌شود و ماکروفر خاموش می‌شود.

6. مسدود شدن هواکش ماکروفر

هواکش مایکروفر ممکن است در گذر زمان آلوده شود و روی آن را خرده های غذا، چربی، دوده و خاک بپوشاند. نهایتا مسدود شدن هواکش می‌تواند باعث خاموش شدن ماکروویو شود. پیشنهاد می‌کنیم با یک پارچه مرطوب آغشته به کف، به آرامی هواکش ماکروویو و سولاردم خود را تمیز کنید.

7. مشکلات فن ماکروفر

فن ماکروفر

در بررسی علت های خاموش شدن ناگهانی ماکروفر، فن نیز چک می‌شود. با روشن شدن ماکروفر، فن دستگاه هم به کار می‌افتد. اگر فن ماکروفر خراب شده باشد و همزمان با فعالیت دستگاه کار نکند، ماکروفر خاموش می‌شود. در این صورت فن باید تعمیر یا تعویض شود.

8. اشکال در برد ماکروفر

اصلی‌ترین قسمت ماکروفر، برد آن است. هر گونه اختلال در برد سولاردام یا ماکروفر می‌تواند باعث ایجاد مشکل در عملکرد دستگاه شود. بنابراین بهتر است با بررسی برد مایکروفر، مطمئن شویم که علت خاموش شدن ماکروفر، برد آن نیست. قطعه برد بسیار حساس است و هر گونه خطا در انجام تعمیرات برد می‌تواند منجر به هزینه های گزاف مالی شود بنابراین برد باید توسط تکنسین ماکروفر تعمیر یا تعویض شود.

9. مشکلات فنی مایکروفر

مواردی که ذکر شد رایج‌ترین علت های خاموش شدن ماکروفرهای ویرپول، کنوود، سامسونگ، ال جی، پاناسونیک، اسنوا و دیگر برندها بودند. به غیر از 8 علتی که ذکر شد، برخی مسائل فنی مانند سوختن دیودها و… نیز می‌توانند باعث شوند که ماکروفر پس از روشن شدن و کار کردن، پس از چند ثانیه یا چند دقیقه خاموش شود. بهترین راه برای حل مشکل خاموش شدن مایکروفر، کمک گرفتن از یک تعمیرکار متخصص است تا بدون آسیب بیشتر به دستگاه و رعایت نکات ایمنی و فنی، ماکروفر را تعمیر کند

نظرات کاربران

در صورتی که پیام شما نیاز به پیگیری دارد حتما شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند.

دیدگاه کاربران
اشرف کلانتری فرد

مایکروفر سولاردم ال جی چند ثانیه پس از شروع به کار خاموش می شود.

نمایندگی ال جی

پاسخ دهید

    نسیم اسلام پور

    سلام اشرف عزیز
    شما می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان برای تعمیر ماکروفر ال جی رو ثبت کنید.
    ما در کنارتون هستیم

    پاسخ دهید