استخدام تعمیرکار لوازم خانگی

کد خطا یا ارور کولر گازی اینورتر اسنوا

کد خطا یا ارور کولر گازی اسنوا

آیا شما هم با کد خطا یا ارور کولر گازی اسنوا مواجه شدید؟

قبل از اینکه شما نسبت به تعمیر و یا سرویس کولر گازی خود اقدام کنید باید شرح کوتاهی از علت به وجود آمدن و نحوه برطرف کردن کد خطا یا ارور کولر گازی اسنوا بدانید تا بتوانید به‌درستی منظور و مفهوم این مشکل را در سیستم درک کنید.

کد خطا چیست؟

تمامی انسان‌ها روی زمین برای فهماندن منظور خود به دیگران از روش‌های مختلفی استفاده می‌کنند که برای خود و دیگران قابل‌فهم است با پیشرفت تکنولوژِی مهندسان توانستند برای اینکه کاربران بتوانند راحت‌تر با لوازم و وسایل خود ارتباط برقرار کنند کد خطا یا ارور را روی این لوازم فعال‌سازی کردند

“کد خطا اصطلاحاً زبان سیستم یا لوازم شماست. که اگر در هرجایی از سیستم شما مشکلی وجود داشته باشد با استفاده از آن حدود عیب به شما نشان داده می‌شود و نیاز به برسی کل سیستم نخواهید داشت.”

مثلاً زمانی که شما درب یخچال را به مدت‌زمان زیاد باز می‌گذارید چه عمداً و چه سهواً، بوق یا بیزر یخچال به صدا درآمده و شمارا از این مشکل آگاه می‌کند.

در صورتی که جهت برطرف کردن مشکل دستگاه خود به کمک تکنسین حرفه ای و باتجربه نیاز داشتید به صفحه تعمیر کولر گازی و اسپلیت مراجعه کنید و یا از طریق فرم زیر درخواست خود را به صورت آنلاین ثبت نمایید تا کارشناسان ما در سریعترین زمان ممکن با شما تماس حاصل نمایند.

اگر جهت برطرف کردن مشکل کولر گازی خود به کمک تعمیرکار نیاز دارید، همین حالا درخواست تعمیرات خود را به صورت آنلاین ثبت کنید تا متخصصان حرفه ای و با تجربه کاراباما در سریعترین زمان ممکن، جهت هماهنگی با شما تماس حاصل فرمایند.

متخصصان باتجربه متخصصان باتجربه
گارانتی خدمات گارانتی خدمات
سرعت در ارائه خدمات سرعت در ارائه خدمات
هزینه های منصفانه هزینه های منصفانه
تعمیرکار

ارور کولر گازی اسنوا یا کد خطا به چه شکل در اسپیلت اسنوا نشان داده می‌شود ؟

کد خطا با ارور در هر سیستم به اشکال مختلفی شما را از عیب دستگاه مطلع می‌کند که بسته به نوع سیستم، شرکت سازنده و پیشرفته بودن یا نبودن آن این کد خطا یا ارور متفاوت است مثلاً در سیستم‌هایی قدیمی با چراغ‌های ریز که شما می‌توانید از تعداد چشمک زدن آن‌ها یا روشن شدن چراغ خاص به مشکل پی ببرید ولی در سیستم‌های پیشرفته‌تر که مادربرد یا صفحه‌نمایش (Display) دارند کد خطا یا ارور نمایش داده شده واضح‌تر و دقیق‌تر (ترکیب حروف و عدد مانند E9) است

باید توجه داشت که این روش کامل‌تر بوده و می‌تواند مشکلات بیشتر و وسیع‌تری را به کاربر منتقل کنند و کاربر به این وسیله به جزئیات بیشتری از کد خطا یا ارور کولر گازی اسنوا دست پیدا میکند .

از چه راه‌هایی می‌توان کد خطا یا ارور نمایش داده‌ شده در کولر گازی اسنوا را برطرف کرد؟

  • قبل از هر چیز شما برای برطرف کردن کد خطا یا ارور کولر گازی اسنوا باید دفترچه راهنما یا سرویس منوال یا دفترچه ارور کولر گازی اسنوا را در اختیار داشته باشید.
  • این‌ یک نکته تعمیراتی است که به دلیل کم‌هزینه و کم‌خرج بودن آن توصیه می‌شود با مواجه‌شدن با کد خطا کولر گازی اسنوا یا ارور اسنوا قبل ازهر کاری اسپیلت اسنوا را ریست کنید (برق اصلی دستگاه را قطع کرده و 10 تا 20 دقیقه بعد دوباره کولر گازی اسنوا را راه‌اندازی کنید) دلیل این کار هم این است که سیستم‌هایی که داری مادربرد هستند بعضی‌ اوقات به علت نوسان برق یا هر علت دیگری امکان هنگ کردن یا مختل شدن دارد که شما با این کار اصطلاحاً کولر گازی اسنوا را ریست می‌کنید و در راه‌اندازی مجدد امکان درست شدن کولر گازی اسنوا وجود دارد.

نکته: اگر کولر گازی اسنوا شما بعد از ریست شدن به حالت عادی برگشت ولی دوباره بعد از مدتی این روند تکرار شد از ریست کردن متوالی آن خودداری کنید و حتماً برای برطرف کردن ارور کولر گازی اسنوا با یک تعمیرکار تماس بگیرید.

نکته: اگر فیوز مینیاتوری اسپیلت عمل کرد و شما با راه‌اندازی مجدد بازهم شاهد عمل کردن فیوز بودید به‌هیچ‌عنوان این کار را تکرار نکنید و حتماً از تعمیرکار کولر گازی اسنوا کمک بخواهید.

  • شما باید به این نکته خیلی مهم توجه کنید که تمامی کد خطاها و ارور های کولر گازی اسنوا که نمایش داده میشود به‌صورت حدودی عیب را به شما نشان می‌دهند نه به‌صورت کاملاً دقیق مثلاً ارور E9 در کولر گازی اسنوا به معنی کار نکردن کمپرسور یا در مدار نبودن کمپرسور است شما با دیدن این مشکل و فهمیدن این‌که این ارور مربوط به کمپرسور است به 50% مشکل پی برده‌اید ولی باید توجه کنید که چه مشکلی باعث شده است که کمپرسور از مدار خارج‌شده باشد؟
  • سوختن کمپرسور
  • جدا شدن سوکت کمپرسور
  • عدم فرمان از برد کنترل به کمپرسور
  • سوختن راه‌انداز کمپرسور…

بله دقیقا درست است پیدا کردن عیب دقیق و برطرف کردن آن مستلزم داشتن تخصص کامل درباره تعمیر کولر گازی و ابزار مورد نیاز است که در بسیاری از ارور ها این مشکل ساده بوده و شما با دانستن آن قادر به برطرف کردن آن هستید ولی برطرف کردن بسیاری از کد خطا یا ارورها احتیاج به مهارت و تخصص لازم دارد؛ پس اگر درزمینهٔ تعمیر و سرویس دستگاهی که کد خطا داده است تخصصی ندارید به‌هیچ‌عنوان اقدام به این کار نکنید زیرا علاوه بر برطرف نکردن مشکل امکان آسیب رساندن به خود یا کولر گازی اسنوا بسیار زیاد است.

جدول کد خطا یا ارور کولر گازی اسنوا

نوع خرابی
کد LED
نمایشگر (LED)
خراب یدر اتصال یونیت داخلي و بيروني Run, Time هر دوچشمک زن E0
عدم اتصال یونیت بيروني Run, Time هر دوچشمک زن EC
سنسور یونیت بیرونی Run یک بار در 8 ثانیه E1
سنسور دمای سیم پیچ یونیت داخلی Run دو بار در 8 ثانیه E2
سنسور دمای سیم پیچ یونیت بیرونی Run سه بار در 8 ثانیه E3
حالت غیر عادی سیستم Run چهار بار در 8 ثانیه E4
عدم تطابق Run پنج بار در 8 ثانیه E5
اشکال در موتور فن داخلی Run شش بار در 8 ثانیه E6
سنسور درجه حرارت بیرونی Run هفت بار در 8 ثانیه E7
سنسور دمای تخلیه Run هشت بار در 8 ثانیه E8
حالت غیر عادی در ماژول اینورتر Run نه بار در 8 ثانیه E9
موتور فن یونیت بیرونی (DC) Run ده بار در 8 ثانیه EF
سنسور جریان یا فاز و نول دستگاه جا به جا شده Run یازده بار در 8 ثانیه EA
خرابی EEPROM Run دوازده بار در 8 ثانیه EE
سوئیچ دمای بالای کمپرسور Run سیزده بار در 8 ثانیه EP
سنسور ولتاژ Run چهارده بار در 8 ثانیه EU
سنسور دمای ورودی Run پانزده بار در 8 ثانیه EH

 

نظرات کاربران

در صورتی که پیام شما نیاز به پیگیری دارد حتما شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند.