استخدام تعمیرکار لوازم خانگی

کد خطا یا ارور پکیج فرولی و راهنمای عیب یابی پکیج فرولی

کد خطا یا ارور پکیج فرولی ferroli

فهرست مطالب

آیا پکیج فرولی شما هم کد خطا یا ارور نشان می دهد؟ امروزه پکیج های دیواری جدید به همراه یک سیستم تشخیص خطا ساخته می شوند. اگر پکیج شما خطا یا اشکالی در سیستم شناسایی کند، یک کد خطا نشان می دهد. کد خطا معمولاً به صورت ترکیب عدد و حروف نمایش داده می شود و به شما می گوید که اشکال در کدام بخش دستگاه شما بوجود آمده است. آگاهی از علت بروز ارور نشان داده شده پکیج دیواری به شما کمک می کند که اقدام آگاهانه تری برای برطرف کردن آن انجام دهید.

اگر به عنوان یک تکنسین و تعمیرکار پکیج فرولی این مقاله کاراباما را مطالعه می کنید، اطلاعات بیان شده می تواند به شما در حل سریع تر مشکل کمک کند؛ اما اگر یک استفاده کننده عادی هستید در خصوص تعمیر و یا سرویس پکیج دیواری هیچ گونه تجربه عملی ندارید، از این مطلب صرفاً برای بالا بردن آگاهی خود در خصوص مشکل به وجود آمده استفاده کنید. ما به هیچ وجه توصیه نمی کنیم شخصاً اقدام به تعمیر پکیج فرولی (ferroli) خود کنید چرا که ممکن است مشکل را بزرگ تر کنید.

اگر جهت عیب یابی پکیج فرولی خود به کمک تعمیرکار نیاز دارید، همین حالا درخواست تعمیرات خود را به صورت آنلاین ثبت کنید تا متخصصان حرفه ای و با تجربه کاراباما در سریعترین زمان ممکن، جهت هماهنگی با شما تماس حاصل فرمایند.

متخصصان باتجربه متخصصان باتجربه
گارانتی خدمات گارانتی خدمات
سرعت در ارائه خدمات سرعت در ارائه خدمات
هزینه های منصفانه هزینه های منصفانه
تعمیرکار پکیج

جدول عیب یابی پکیج فرولی شامل کدهای خطای پکیج فرولی

در جدول زیر لیست خطاهای پکیج فرولی (ferroli) برای عیب یابی و حل مشکلات پکیج فرولی بیان شده است. اگر در زمینه عیب یابی و تعمیر پکیج تجربه داشته باشید، این اطلاعات می تواند شما را در رفع سریع تر و دقیق تر مشکل بوجود آمده کمک کند.

کد خطا ایراد نوع خطا
A01 روشن نشدن مشعل بلوکه شدن شیر گاز
A02 علامت شعله وجود دارد ولی مشعل خاموش است  بلوکه شدن شیر گاز
A03 سنسور اطمینان عمل می کند  بلوکه شدن شیر گاز
F04 ترموستات دود عمل می کند
F05 فن عمل نمی کند
A06 شعله ۶ بار در ۱۰ دقیقه قطع می شود  بلوکه شدن شیر گاز
F08 بالا رفتن بیش از حد دمای مبدل حرارتی
A09 مشکل در شیر گاز (فید یک سیم پیچ شعله )  بلوکه شدن شیر گاز
F10 ایراد در سنسور اول مدار شوفاژ
F11 ایراد در سنسور مدار آب گرم بهداشتی
F12 ایراد در سنسور آب گرم بهداشتی (در صورت نصب مخزن خارجی)
F14 ایراد در سنسور اطمینان مدار شوفاژ
A16 اشکال در شیر گاز   بلوکه شدن شیر گاز
F20 اشکال در کنترل احتراق
A21 احتراق غیر طبیعی و ناقص  بلوکه شدن شیر گاز
F34 ولتاژ برق مصرفی کمتر از ۱۷۰ ولت می باشد
F35 وجود نوسان در فرکانس برق مصرفی
F37 فشار پایین مدار شوفاژ
F39 ایراد حسگر (دماسنج) خارجی
A41 ایراد در موقعیت سنسورها
F42 ایراد در سنسور دوگانه
F43 سیستم حفاظت از مبدل حرارتی عمل می کند
F50 ایراد در سیم پیچ تدریجی شیر گاز
A51 حفاظت در مقابل انسداد مدار دودکش / هوای احتراق  بلوکه شدن شیر گاز

کد خطا یا ارور A01 پکیج فرولی: روشن نشدن پکیج فرولی(بلوکه شدن)

دلایل احتمالی بروز ارور A01 و علت روشن نشدن پکیج فرولی:

 1. نبود گاز: جریان گاز ورودی به پکیج را چک کنید و مطمئن شوید لوله ها را هوا نگرفته باشد.
 2. خطای الکترود تشخیص/ احتراق: سیم کشی الکترود را بررسی نموده و مطمئن شوید که بدرستی قرار گرفته و هیچگونه رسوباتی بر روی آن وجود نداشته باشد.
 3. شیر گاز معیوب: شیر گاز را بررسی کنید و در صورت لزوم تعویض نمایید.
 4. قطعی سیم شیر گاز: سیم کشی مورد نظر را چک کنید.
 5. توان احتراق بسیار کم: قدرت یا توان احتراق را به درستی تنظیم کنید.

سیستم بر مبنای تعداد تلاش برای روشن شدن مشعل، که این تعداد بسته به نوع محفظه احتراق و نوع سوخت به شرح ذیل می باشد عمل می نمایید:

محفظه احتراق بسته – گاز طبیعی

۳ تلاش ۵ ثانیه ای برای روشن کردن، زمان انتظار برای یک تلاش تا تلاش بعدی ۵۰ ثانیه می باشد که با “d3” نمایش داده می شود.

محفظه احتراق بسته – گاز مایع

1 تلاش برای روشن کردن در طول ۵ ثانیه

محفظه احتراق باز – گاز طبیعی

۲ تلاش ۵ ثانیه ای برای روشن کردن زمان انتظار برای یک تلاش تا تلاش بعدی ۵۰ ثانیه می باشد که با “d3” نمایش داده می شود.

محفظه احتراق باز – گاز مایع

۱ تلاش برای روشن کردن در طول ۵ ثانیه

فرآیند روشن شدن پکیج فرولی

شیر گاز و جرقه زن به مدت ۵ ثانیه فعال می شوند در حالی که جریان در سیم پیچ تدریجی متناسب با توان روشن شدن می باشد. اگر برد الکترونیکی پکیج فرولی وجود شعله را تایید کند، آنگاه توان دستگاه توسط سیستم کنترل تنظیم می شود. در غیر این صورت، سیستم کنترل شعله، بعد از ۵۰ ثانیه انتظار که با “d3” نشان داده می شود، دومین تلاش برای روشن کردن پکیج را آغاز می کند. اگربرد الکترونیکی وجود شعله را تأیید کند، آنگاه توان دستگاه توسط سیستم کنترل تنظیم می شود. در غیر این صورت، سیستم کنترل شعله، بعد از ۵۰ ثانیه انتظار که با “d3” نشان داده می شود، سومین و آخرین تلاش برای روشن کردن را آغاز می نماید. اگر برد الکترونیکی وجود شعله را تایید کند، آنگاه توان توسط سیستم کنترل تنظیم می شود. در غیر این صورت، سیستم کنترل شعله ایراد “۱” را نمایش می دهد و باعث بلوکه شدن می شود .

نبود شعله

نکته 1- اگر در خواست روشن شدن مشعل وجود داشته باشد و شعله ایجاد نشود قبل از اقدام به روشن شدن های مجدد، سیستم ۵۰ ثانیه زمان انتظار در نظر می گیرد که با ” d3″ نمایش داده می شود که برابر با ۵۰ ثانیه می باشد.

نکته ۲- اگر برد روشن شدن شعله را تشخیص دهد و سپس سیستم اتصال الکتریکی شیر گاز قطع شود، برد الکتریکی مانند حالت نبود جریان یونیزاسیون عمل می نماید (نبود شعله).

نکته ۳- در تلاش برای روشن شدن مشعل، که تعداد تلاش بسته به نوع محفظه احتراق و نوع گاز مصرفی دارد، در صورت ایجاد ایراد “۱” شیر گاز بلوکه می شود. (با فشردن دکمه reset دستگاه راه اندازی مجدد می شود).

کد خطا یا ارور A02 پکیج فرولی: علامت شعله وجود دارد ولی مشعل خاموش است (بلوکه شدن)

این ایراد وقتی ایجاد می شود که با مشعل خاموش و در حالی که تقاضا برای آب گرم بهداشتی و مدار گرمایش وجود ندارد و علامت روشن شدن مشعل خاموش است، الکترود، جریان یونیزاسیون را که بر اثر گرمای شعله بوجود می آید برای ۲۰ ثانیه متوالی تشخیص دهد. در این حالت سیستم کنترل شعله، بلوکه می شود. (با فشردن دکمه reset دستگاه راه اندازی مجدد می شود).

کد خطا یا ارور A03 پکیج فرولی: سنسور اطمینان عمل می کند (بلوکه شدن)

مورد ۱: بالا رفتن بیش از حد درجه حرارت (سنسور اطمینان دمای بیش از 105 درجه را تشخیص دهد) در صورت عدم وجود درخواست روشن شدن، هیچ ایرادی را ایجاد نمی کند.

مورد ۲: هر بار که مشعل به علت بالا رفتن بیش از حد درجه حرارت سنسور اطمینان ( 90 درجه در حالت گرمایش؛ ۹۵ درجه در حالت تست و برای آب گرم بهداشتی 100 درجه )خاموش می شود، سیستم یک تایمر به مدت ۱۰ ثانیه را فعال می کند. محافظ درجه حرارت بیش از حد مدار شوفاژ، فعال می شود اگر سنسور اطمینان ظرف این ۱۰ ثانیه از 105 درجه فراتر رود. مداخله سیستم ایمنی (در حالت آب گرم بهداشتی، گرمایش یا ضد یخ)، باعث ایراد “۳” و بلوکه شدن شیر گاز می شود.

مورد 3: اگر در زمان درخواست روشن شدن مشعل (گرمایش یا ضد یخ زدگی دمای سنسور اطمینان بیش از ۱۰۵ درجه باشد، سیستم یک تایمر به مدت حداکثر ۳۰ | ثانیه را فعال می سازد. اگر ظرف این مدت، هر دو سنسور به زیر ۱۰۰ درجه نرسند، ایراد” 3 ” ایجاد شده و بلوکه شدن شیر گاز اتفاق می افتد.

مورد ۴: اگر در زمان درخواست روشن شدن مشعل در حالت آب گرم بهداشتی دمای سنسور اطمینان بیش از ۱۰۵ درجه باشد، سیستم یک تایمر به مدت حداکثر ۵۰ | ثانیه را فعال می سازد. اگر ظرف، این مدت به هر دو دستور به زیر ۱۰۰ نزنند، ایراد ” “ايجاد شده و بلوکه شدن شیر گاز اتفاق می افتاد.

مورد ۵: اگر در زمان درخواست روشن شدن مشعل کنترل دمایی (سنسور اطمینان ۱۰۵ درجه) برای مدت بیش از ۱۰ ثانیه متوالی اعمال شود ، ایراد” 3″ ایجاد شده و بلوکه شدن شیر گاز اتفاق می افتد.

کد خطا یا ارور F04: ترموستات دود عمل می کند

در صورتی که محفظه احتراق برای برد اشتباه تعریف شده باشد این ایراد ظاهر می شود. در منوی تنظیم ها (1=b03 ) باشد.

کد خطا یا ارور F05: فن عمل نمی کند

دلایل احتمالی بروز خطا یا ارور F05 به طور خلاصه:

 1. قطعی سیم کشی ها: سیم کشی های مربوط به فن را بررسی نمایید.
 2. فن معیوب: فن را بررسی و تعمیر نمایید.
 3. خطای ناشی از بورد: بورد دستگاه را بررسی نمایید.

با هر بار درخواست روشن شدن مشعل، میکرو پروسسور بار فن را کنترل می کند اگر برد بار متصل شده را حس نکند بعد از ۱۵ ثانیه اشکال بروز می کند. به محض وصل فن ایراد بلافاصله رفع می شود. در زمان کارکرد عادی و تشخیص جریان یونیزاسیون شعله بوسیله برد، در صورت قطع شدن بار فن (به دلیل قطع آنی جریان برق به فن) چنانچه بار تا ۱۵ ثانیه بر قرار نگردد اشكال ایجاد می شود. به محض وصل بار فن، ایراد بلافاصله رفع می شود.

در منوی تنظیم ها (0=b03) باشد.

اگر مشعل از حداقل ۱۰ ثانیه قبل روشن باشد و به یکباره سیگنال (جریان یونیزاسیون) شعله قطع شود، شعله خاموش می شود. اگر این شرایط ۶ بار در مدت زمان ۱۰ دقیقه اتفاق بیفتد، سیستم کنترل شعله ایراد “” را ایجاد می کند و دستگاه بلوکه میشود (با فشردن دکمه reset دستگاه راه اندازی مجدد می شود).

کد خطا یا ارور A06 پکیج فرولی: نبود شعله پس از مرحله احتراق

 1. فشار پایین در سیستم گاز: فشار گاز را چک کنید.
 2. تنظیمات مشعل بر روی مینیمم فشار قرار دارد: تنظیمات مربوط به فشار مشعل را بررسی نمایید.

کد خطا یا ارور F08 پکیج فرولی: بالا رفتن بیش از حد درجه حرارت مبدل

هربار که دمای سنسور دوگانه اطمینان مدار شوفاژ از ۹۹°C بالاتر می رود (برای ۵ ثانیه متوالی )، ایراد “8” فعال می شود. این ایراد روی صفحه نمایش نمی شود، فقط در تاریخچه ایرادها ضبط می شود. این ایراد وقتی رفع می شود که دمای سنسور دوگانه اطمینان /مدار شوفاژ به زیر ۹۰°C برگردد.

کد خطا یا ارور A09 پکیج فرولی: اشکال در شیر گاز (بلوکه شدن)

مورد ۱- در حین عملکرد عادی، برد الکترونیکی باز خور عملکرد سیم پیچ را کنترل می کند (توسط کنترل جریان مصرفی)، اگر میکرو پروسسور عملکرد غیر معمول شیر گاز را تشخیص دهد ایراد” و ” ایجاد می شود.

مورد ۲- اگر برد در حالی که اقدام به روشن کردن مشعل می کند نتواند روشن شدن شعله را تشخیص بدهد و اتصال برقی شیر گاز وصل نباشد ایراد” و ” ایجاد می شود. (بلوکه شدن)

کد خطا یا ارور F10 پکیج فرولی: سنسور NTC مدار شوفاژ خراب است.

دلایل احتمالی بروز ارور F10 پکیج فرولی به طور خلاصه:

 1. سنسور آسیب دیده است: سیم کشی سنسور را چک کنید و یا به فکر تعویض سنسور باشید.
 2. اتصال کوتاه در سیم کشی: سیم کشی سنسور را چک کنید و یا به فکر تعویض سنسور باشید.
 3. قطعی کلی سیم کشی: سیم کشی سنسور را چک کنید و یا به فکر تعویض سنسور باشید.

سنسور دوگانه اطمینان /مدار شوفاژ دو سنسور یکسان را در درون خود دارد: هر دو برای ایمنی محافظت در مقابل درجه حرارت بیش از حد و یکی از این دو سنسور برای تنظیم دما بکار می رود. سیم کشی سنسور با ۴ رشته سیم صورت می گیرد یعنی ۲ رشته سیم برای هر سنسور، مانند سنسورهای عمومی NTC. خرابی هر یک از این دو سنسور، که به عنوان مدار کوتاه یا مدار باز تلقی می شود (برای ۳ ثانیه متوالی)، باعث غیرفعال سازی فرمان های روشن شدن مشعل می گردد. در این شرایط، هیچ درخواست عملکردی نمی تواند صورت گیرد. با برطرف شدن خرابی سیستم محافظ بلافاصله غیر فعال می شود.

کد خطا یا ارور F11 پکیج فرولی: سنسور NTC آب گرم بهداشتی خراب است

خرابی این سنسور، که به عنوان مدار کوتاه یا مدار باز تلقی می شود (به مدت سه ثانیه متوالی)، باعث غیر فعال سازی فرمان های روشن شدن مشعل فقط در هنگام عملکرد آب گرم بهداشتی می گردد. در این شرایط فقط در خواست برای گرمایش شوفاژ می تواند صورت گیرد. با برطرف شدن خرابی، سیستم محافظ بلافاصله غیرفعال می شود.

کد خطا یا ارور F14 پکیج فرولی: سنسور NTC اطمینان خراب است

سنسور دوگانه اطمینان مدار شوفاژ دو سنسور یکسان را در درون خود دارد: هر دو برای ایمنی (محافظت در مقابل درجه حرارت بیش از حد و یکی از این دو سنسور برای تنظیم دما بکار می رود. سیم کشی با ۴ رشته سیم صورت می گیرد یعنی ۲ رشته سیم برای هر سنسور، مانند سنسورهای عمومی NTC خرابی هر یک از این دو سنسور، که به عنوان مدار کوتاه یا مدار باز تلقی می شود (به مدت سه ثانیه متوالی)، باعث غیرفعال سازی فرمان های روشن شدن مشعل می گردد. در این شرایط، هیچ درخواست عملکردی نمی تواند صورت گیرد. با برطرف شدن خرابی، سیستم محافظ بلافاصله غیرفعال می شود.

کد خطا یا ارور A16 پکیج فرولی: اشکال در شیر گاز (بلوکه شدن)

در حین عملکرد عادی ، برد الکترونیکی باز خور عملکرد سیم پیچ را کنترل می کند (توسط کنترل جریان مصرفی) ، وقتی که میکرو پروسسور تصمیم به خاموش کردن مشعل می گیرد هنوز وضعیت شعله را کنترل می کند اگر ۵ ثانیه بعد از بستن شیر گاز شعله تشخیص داده شد ایراد “۱۶” ایجاد می شود. (بلوکه شدن)

کد خطا یا ارور F20 پکیج فرولی: اشکال در کنترل احتراق [0=b03]

دلایل احتمالی بروز ارور F20 پکیج فرولی به طور خلاصه:

 1. خطای فن: فن را چک کرده و سیم کشی های آن را بررسی نمایید.
 2. همزن های معیوب: همزن ها را چک کرده و در صورت لزوم تعویض نمایید.
 3. دودکش به درستی سایز نشده و یا مسدود شده است: دودکش را چک کنید.

در حین عملکرد عادی، برد الکترونیکی با اندازه گیری رسانایی شعله توسط میکروپروسسور، به طور پیوسته احتراق مشعل را با اندازه گیری رسانایی شعله توسط جرقه زن و میکروپروسسور (فن برای ۱ ثانیه متوقف می شود) متناسب با میزان توان فعلی مشعل کنترل می کند . خصوصا بعد از هر بار روشن شدن مشعل و یک دقیقه بعد از اولین عملیات کنترل اگر نتیجه مثبت باشد قبل از انجام دومین تست، برد الکترونیکی ۱۵ دقیقه صبر می کند. اگر نتیجه منفی باشد برد الکترونیکی ۲ دقیقه صبر می کند. اگر نتیجه مجددا منفی باشد میکروپروسسور تشخیص می دهد که پارامتر اندازه گیری شده با پارامتر متناظر با احتراق كامل برابر نیست و تا زمانی که نشانگر شعله چشمک می زند سعی در اصلاح مودولاسیون فعلی می نمایید. اگر این اصلاح موثر باشد مشعل می تواند به کار خود ادامه دهد در غیر این صورت مشعل خاموش می شود و ایراد” ۲۰ ” نمایش داده می شود و فن فعال می شود. پس از مدت انتظار ۵۰ ثانیه اشکال از بین می رود و میکروپروسسور مشعل را مجددا روشن می نمایید.

کد خطا یا ارور A21 پکیج فرولی: اشكال احتراق ناقص [ 3b03 = 0 or] (بلوکه شدن)

در صورتی که خطای F20 در 10 دقیقه اخیر 6 بار تکرار شود: راه حل های مربوط یه خطای F20 را ببینید.

کد خطا یا ارور F34 پکیج فرولی: ایراد در ولتاژ برق

هر بار که ولتاژ شبکه کمتر از۱۸۰VAC می شود، ایراد “۳۴” فعال می گردد. این ایراد درخواست ها را غیر فعال نمی سازد، برد تا حد حداقل ولتاژ (حدود Vac

۱۷۰) به کار ادامه خواهد داد و بعد از این حد خاموش خواهد شد. این ایراد وقتی برطرف می شود که ولتاژ شبکه بیشتر از ۱۸۵VAC شود.

کد خطا یا ارور F35 پکیج فرولی: ایراد در فرکانس برق

برد الکترونیکی قادر است با فرکانس برق ۵۰Hz یا ۶۰Hz  کار کند، با این حال لازم است پارامتر سرویس مربوطه (0=b06) را به دستگاه بدهیم. وقتی برد الکترونیکی تضاد بین مقدار تعیین شده در پارامتر سرویس و فرکانس عملی شبکه برق را شناسایی می کند، ایراد “۳۵” فعال می شود. این ایراد با تغییر پارامتر برطرف می شود.

کد خطا یا ارور F37 پکیج فرولی: فشار پایین مدار شوفاژ

در صورت باز بودن کنتاکت سوییچ فشار در هنگام عملکرد دستگاه آب (به مدت ۵ ثانیه متوالی)، مشعل بلافاصله خاموش می شود و پمپ (اگر فعال باشد) متوقف می گردد. با برطرف کردن خرابی، سیستم محافظ بلافاصله غیرفعال می شود.

کد خطا یا ارور F39 پکیج فرولی: جدا شدن اتصال سنسور خارجی

زمانی که سنسور خارجی درجه حرارت توام متصل شده، خرابی سنسور، که به عنوان مدار کوتاه یا مدار باز تلقی می شود زمانی که کنترل درجه حرارت توام فعال شده) | باعث غیر فعال شدن دستورهای روشن شدن مشعل نمی شود. در این حالت اگر سیستم با کنترل درجه حرارت توام کار می کند مینا کار کرد سیستم بر اساس دمای تنظیمی کاربر عمل خواهد کرد. با بر طرف شدن مشکل ،اشکال نمایش داده شده حذف و سیستم به کار کرد قبلی باز می گردد.

کد خطا یا ارور A41 پکیج فرولی: جدا شدن اتصال سنسورها از لوله مبدل (بلوکه شدن)

حالت گرمایش

با هر درخواست روشن شدن مشعل در حالت گرمایش ، کنترل درجه حرارت از سنسور جریان، درجه حرارت را قرائت کرده و اگر درجه حرارت خوانده شده در عرض ۲۰ ثانیه از زمان درخواست 1± درجه تغییر نماید زمانی که مشعل خاموش است، سیستم، تست سنسور را موفق در نظر گرفته و در زمان گرمایش هیچ تستی را در نظر نمی گیرد. حال چنانچه در عرض ۲۰ ثانیه از زمان درخواست 1± درجه تغییر ننماید سیستم تست را موفق در نظر نگرفته و یک فرآیند دیگر را آغاز می کند. با درخواست روشن شدن مشعل، سیستم یک تایمر را به مدت حداکثر ۱۵ ثانیه از زمانی که شیر گاز باز می شود فعال می سازد. اگر قبل از سپری شدن زمان داده شده، درجه حرارت قرائت شده توسط سنسور مدار شوفاژ، تغییری در حد 1± درجه را حس کند، مراحل راه اندازی می تواند ادامه یابد. در غیر این صورت، سیستم مشعل را خاموش می کند و بعد از ۳۵ ثانیه انتظار، تلاش دوم برای روشن کردن آغاز می شود. اگر قبل از سپری شدن زمان ۲۰ ثانیه، درجه حرارت قرائت شده توسط سنسور مدار شوفاژ، تغییری در حد 1± درجه را حس کند، مراحل راه اندازی می تواند ادامه یابد (شمارنده تلاش ها صفر می شود). در غیر این صورت، سیستم مشعل را خاموش می کند و بعد از ۴۰ ثانیه انتظار، تلاش سوم برای روشن کردن آغاز می شود. اگر قبل از سپری شدن زمان ۲۵ ثانیه ، درجه حرارت قرائت شده توسط سنسور مدار شوفاژ، تغییری در حد 1± درجه را حس کند، مراحل راه اندازی می تواند ادامه یابد (شمارنده تلاش ها صفر می شود). در غیر این صورت، سیستم مشعل را خاموش می کند و بلوکه شدن کنترل شعله روی می دهد. فرمان روشن شدن پمپ، برای سیرکولاسیون های پیش بینی شده، فعال باقی می ماند.

حالت تست و ضد یخ زدگی

شبیه حالت قبلی با تفاوت زمان های انتظار ۱۵ و ۲۰ ثانیه بجای ۳۵ و ۴۰ ثانیه اتفاق می افتد.

حالت آب گرم بهداشتی

با درخواست روشن شدن مشعل در حالت آب گرم بهداشتی، سیستم یک تایمر را به مدت حداکثر ۱۵ ثانیه از زمانی که شیر گاز باز می شود فعال می سازد. اگر قبل از سپری شدن زمان داده شده، درجه حرارت قرائت شده توسط سنسور مدار آب گرم بهداشتی، تغییری در حد 2± درجه را حس کند، مراحل راه اندازی می تواند ادامه یابد و در طول مدت گرمایش آب، این پروسه تکرار نمی شود. در غیر این صورت، سیستم مشعل را خاموش می کند و بعد از ۱۵ ثانیه انتظار، تلاش دوم برای روشن کردن آغاز می شود. اگر قبل از سپری شدن زمان تاخیر، درجه حرارت قرائت شده توسط سنسور آب گرم بهداشتی، تغییری به میزان 2± درجه را حس کند، مراحل راه اندازی میتواند ادامه یابد (شمارنده تلاش ها صفر می شود و در طول مدت گرمایش آب این پروسه تکرار نمی شود. در غیر این صورت، سیستم مشعل را خاموش می کند و بعد از ۲۰ ثانیه انتظار، تلاش سوم برای روشن کردن آغاز می شود. اگر قبل از سپری شدن زمان تاخیر، درجه حرارت قرائت شده توسط سنسور آب گرم بهداشتی، تغییری به میزان 2± درجه را حس کند، مراحل راه اندازی می تواند ادامه یابد (شمارنده تلاش ها صفر می شود و در طول مدت گرمایش آب این پروسه تکرار نمی شود. در غیر این صورت، سیستم مشعل را خاموش می کند و ایراد” ۴۱” ایجاد می شود و بلوکه شدن کنترل شعله روی می دهد. فرمان روشن شدن پمپ، برای سیرکولاسیون های پیش بینی شده، فعال باقی می ماند. این حفاظت در حالت Comfort فعال نمی باشد.

کد خطا یا ارور F42 پکیج فرولی: اختلاف دمای سنسورهای اطمینان و مدار شوفاژ

این حالت محافظ وقتی فعال می شود که اختلاف درجه حرارت حس شده توسط دو سنسور اطمینان و مدار شوفاژ، به مقدار مطلق، به میزانی بیش از ۱۲ درجه تغییر کند (برای ۱۰ ثانیه متوالی). مداخله سیستم محافظ، در هنگام یک درخواست (آب گرم بهداشتی، گرمایش یا ضد یخ زدگی)، باعث غیرفعال شدن فرمان های روشن شدن مشعل می گردد. فرمان روشن شدن پمپ بر حسب نوع درخواست جاری یا به خاطر سیرکولاسیون پیش بینی شده، فعال باقی می ماند. این حالت محافظ وقتی غیرفعال می گردد که اختلاف درجه حرارت حس شده توسط دو سنسور اطمینان و مدار شوفاژ، به مقدار مطلق، به میزانی کمتر از ۱۰ درجه تغییر کند.

کد خطا یا ارور F43 پکیج فرولی: حفاظت از مبدل حرارتی (0≠p16 حفاظت از مبدل فعال)

هم در حالت گرمایش و هم در حالت آب گرم بهداشتی، اگر افزایش درجه حرارت حس شده توسط سنسور مدار شوفاژ بیشتر از پارامتر تعریف شده (10=p16) ده درجه در ثانیه باشد، این ایراد ایجاد میشود. مداخله سیستم محافظ باعث غیرفعال شدن فرمان های روشن شدن مشعل می گردد. وقتی درجه حرارت سنسور مدار شوفاژ به زیر 45 درجه برسد، این ایراد به طور خودکار از بین می رود. بسته به نوع فعال شدن دستگاه، بوجود آمدن اشکال برای چند ثانیه متوقف می گردد ۱۲ ثانیه گرمایش، ۲۰ ثانیه آب گرم بهداشتی، ۰ ثانیه در حالت آسایش در ترکیب با آبگرمکن های ثابت از زمان روشن شدن مشعل.

کد خطا یا ارور F50 پکیج فرولی: قطع شدن سیم پیچ تدریجی

در صورت باز بودن کنتاکت سیم پیچ تدریجی در هنگام عملکرد دستگاه، ایراد “۵۰” بلافاصله فعال می شود. با برطرف شدن خرابی، سیستم محافظ بلافاصله غیرفعال می شود.

کد خطا یا ارور A51 پکیج فرولی: اشکال خاموش شدن شعله در اثر انسداد دریچه مکش هوا / تخلیه دود (بلوکه شدن)

این حالت زمانی رخ می دهد که شعله مشعل برای ۱۰ ثانیه پس از زمان ایمنی (زمان ایمنی حداکثر ۵ ثانیه می باشد) وجود نداشته باشد. سیستم کنترل شعله ایراد”۵۱” را نشان می دهد و دستگاه بلوکه می شود. از زمان ایجاد اشکال حتی برای یک مرتبه، بلوکه شدن اتفاق می افتد و برای رفع بلوکه شدن باید ۵ دقیقه زمان انتظار سپری گردد که با “d4” نمایش داده می شود. در این مدت فن فعال می باشد.

اگر پکیج فرولی خود را تازه خریداری کرده اید و یا برای استفاده درست از پکیج خود به راهنمایی نیاز دارید، پیشنهاد می کنیم مقاله ” دفترچه راهنمای پکیج فرولی” را مطلعه نمایید.

علت خاموش شدن پکیج فرولی

خاموش شدن پکیج فرولی می تواند به دلایل متعددی اتفاق بیوفتد. از جمله دلایل خاموش شدن پکیج فرولی می توان به:

 • قطع شدن گاز و برق پکیج
 • کار نکردن فن و مشکل در دودکش پکیج
 • تنظیم نبودن شعله پکیج
 •  فشار گاز پایین پکیج
 • رسوب گرفتن
 • خرابی برد،  پمپ، NTC، ترموستات، فلومتر، فلوسوئیچ و ترموکوپل

و ….

اشاره کرد. برخی از مشکلات با سرویس پکیج برطرف می شود اما برخی از مواقع برای رفع مشکل روشن نشدن پکیج فرولی نیاز به تعویض قطعات خواهد بود.

نکته: کد های خطایی که می تواند نشان دهنده علت خاموش شدن پکیج فرولی باشند عبارتند از: A01، A02، F04،F05 ،F08 ،F10  و F11 می باشد. در صورتی که در زمینه تعمیر و عیب یابی پکیج فرولی تجربه دارید و یکی از کدهای خطای نام برده را مشاهده کردید، می توانید موارد اشاره شده را برای رفع علت روشن نشدن پکیج فرولی بررسی نمایید. در غیر این صورت حتما از یم متخصص باتجربه کمک بگیرید.

نظرات کاربران

در صورتی که پیام شما نیاز به پیگیری دارد حتما شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند.

دیدگاه کاربران
ابوالفضل اسماعیلی

با سلام خدمت شما. سوال بنده این است که کد خطای F35 روی برد چگونه سرویس میشود؟ آیا تنظیم دستی دارد؟

پاسخ دهید

  کارشناس 4: جعفری

  سلام دوست گرامی، کد خطای F35 مربوط به نوسان برق می باشد. احتمالا با استفاده کردن از محافظ برق درست شود.

  پاسخ دهید

   حسین مهرابی

   سلام خسته نباشید
   عیب کد خطای f37 پکیج فرولی چگونه برطرف میشه؟
   فشار اب خوبه ولی درجه فشار بالا نمیره

   پاسخ دهید

   مسعود صالحی

   سلام پکیج خاموش کد A51 باید چکارکنم تشکر

   پاسخ دهید

  ارش طاهری شجاع

  سلام کد خطای f34 یعنی افت ولتاژ چیکار باید بکنم

  پاسخ دهید

   نوید صالحی

   سلام، کولر گازی فرولی بعضی اوقات error E6 میده اما معمولا وقتی برقش رو قطع و وصل میکنم ، درسش میشه! دلیلش چی می‌تونه باشه ؟

   پاسخ دهید

    نسیم اسلام پور

    سلام نوید عزیز
    شما می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان برای تعمیر کولر گازی فرولی رو ثبت کنید.
    ما در کنارتون هستیم

    پاسخ دهید

  علی کنده

  پکیچ فرولی خاموش وعلامتF37چشمک زدن رانشان میدهد

  پاسخ دهید

منصور حسینه فراهانی

با سلام از خدمات پس از فروش شما تشکر ویژه می شود.

پاسخ دهید

صادق موسوی

با عرض سلام
دلیل اعلام کد A03 چی میتونه باشه ؟
بعد اینکه برق ساختمان حدود یک ربع قطع شد وقتی برق مجددا وصل که شد صدای عجیبی از داخل دستگاه شنیده می‌شد،و بعداز اون دستگاه دیگه کار نمیکنه و اون صدا هم قطع شد و فقط پیام A03 را نشون میده.

ممنون میشم که راهنمایی کنید

پاسخ دهید

  کارشناس 4: جعفری

  سلام دوست گرامی، کد خطای A03 پکیج فرولی نشانه مسدود شدن شیر گاز یا به اصطلاح بلوکه شدن شیر گاز است که می تواند علل مختلفی داشته باشد و باید توسط متخصص بررسی و عیب یابی شود.

  پاسخ دهید

   حمید رضا غفاری

   سلام آب گرم بهداشتی من در پکیج فرولی روی دمای 50 گذاشتم اخیرا دما که به 50 می رسد بعد از چند ثانیه پیغام d3 میدهد و شعله خاموش میشود بعد از یک دقیقه دوباره d3 میرود دما 20 درجه نشان داده میشود دوباره به 50 که میرسد شعله خاموش میشود

   پاسخ دهید

حمید رضا نجفی

با سلام و عرض ادب
خدا قوت خدمت همه عزیزان لطف بفرمائید بگید اگه هنگام روشن شدن پکیج دیواری در حالت آب بهداشتی اختلاف دمای زیادی داشت و اب مرتباً داغ و ولرم بشه چگونه میشه مشکل را برطرف کرد
باتشکر وسپاس

پاسخ دهید

  کارشناس 4: جعفری

  سلام دوست گرامی، در صورتی که پکیج شما به صورت غیر عادی گرم و سر می شود، ممکن است اشکال از نوسان پمپ ساختمان باشد و به خود پکیج مربوط نباشد. ولی اگر اشکال از پکیج باشد از دلایل آن می تواند رسوب گیری مبدل، خراب شدن سنسور آب گرم، تنظیم نبودن شعله پکیج و خیلی موارد دیگر باشد که برطرف کردن آن ها نیاز به تخصص و دانش فنی در زمینه تعمیر پکیج فرولی دارد.

  پاسخ دهید

   پوریا اسدی

   سلام وقت بخیر علت خطای A01 در پکیج فرولی چیست و چگونه میتوان عیب را رفع کرد

   پاسخ دهید

حسین زمردی

گاز منزل قطع شد . بعد از وصل دستگاه ارور ۵۱ میده . هرچی ریست میکنم نمیره باید چی کار کنم؟

پاسخ دهید

  پیمان

  با درود
  دستگاه 24 D
  پمپ دستگاه
  مدتیست صدا میدهد،امروز بنظر آمد که فن و ملزومات اطراف هم بصدا افتاده لذا روکش و دودکش را باز کردم و تا دستگاه استارت کند و عیب را پیدا کنم ولی بعد از روشن شدن چند بار شعله کم و زیاد شد و از آن پس پیغام A 51 میدهد.
  لطفا راهنمایی بفرمایید.

  پاسخ دهید

  کارشناس 4: جعفری

  سلام دوست گرامی ارور A51 مربوط به تخلیه دود و انسداد دریچه مکش پکیج است. بهتر است دود کش پکیج خود را برای هر گونه انسداد و گرفتگی بررسی کنید.

  پاسخ دهید

   محسن سلمانی نژاد

   سلام دوست عزیز کد A16 را نشان میده میتونم خودم درستش کنم یا تعمیر کار میخواهد

   پاسخ دهید

    سلام دوست عزیز
    اگر دستگاهتون نیاز به تعمیر داره می تونید با کاراباما تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین کارشناسان رو برای تعمیر دستگاهتون ثبت کنید.
    موفق باشید

    پاسخ دهید

  سلام. پکیج دیواری فرولی، رادیاتور کار میکنه ولی آبگرمکن، هیچ عکس العملی نشان نمیدهد. ممنونم میشم راهنمایی کنید.

  پاسخ دهید

ارسلان خانجانی

سلام . دستگاه کار نمیکند . وپیغام خطای F37 میدهد. لطفا بفرمایید برای برطرف کردن عیب چه باید کرد.

پاسخ دهید

  کارشناس 4: جعفری

  سلام دوست گرامی، شما باید فشار پکیج را بررسی کنید و در صورت نیاز شیر پرکن پکیج فرولی را بین 0.7 تا 1.5 تنظیم کنید.

  پاسخ دهید

  علی آکنده

  پکیچ فرولی علامتF37 چشمک زدن رانشان میدهد

  پاسخ دهید

علی اصغری

سلام پیغام a21را میده و من ریست می کنم یک ساعت کار میکنه و بعد قط میشه

پاسخ دهید

  کارشناس 4: جعفری

  سلام دوست گرامی، کد خطای A21 پکیج فرولی مربوط به مشکل احتراق پکیج فرولی شما است. توضیحات کامل برای بررسی مشکل در متن وجود دارد.

  پاسخ دهید

  S. Hejazi

  سلام خسته نباشید روی پکیج ارور چشمک زن A03 میده پکیج وقتی میخوای اب گرم مصرف کنی فشار ابش به سرعت میره رو چهار و بعد از شیر زیر پکیج اب جوش به شدت میزنه بیرون علتش کیه

  پاسخ دهید

کیوان

سلام پکیج فرولی مدل Diva Tech F24 دارم همیشه بعد از به برق زدن خیلی دیر روشن میشد اما دو روز پیش زدم توی برق چندتا صدای همیشگیو داد چند ساعت صبر کردم مثل همیشه اما هیچ چراقی روشن نشد و بعد هرچی دکمه ریست زدم و از برق کشیدم دوباره زدم توی برق کلا هیچ عکس العملی نشون نداد دیگه نه صدایی نه نور و نه تصویر دوشاخه رو برعکس کردم فیوز هم با فازمتر چک کردم دوطرفش برق بود کابل نول هم چک کردم سالمه

پاسخ دهید

  کارشناس 4: جعفری

  سلام دوست گرامی، روشن نشدن پکیج فرولی دلایل متفاوتی مانند خرابی برد پکیج، رسوب گرفتن لوله ها و … دارد که حتما باید توسط متخصص به صورت دقیق بررسی و عیب یابی شود.

  پاسخ دهید

علیرضا محفوظی

باسلام .من مدل dimitech دارم چند روزه هی رادیاتورها سرد میشه.گاهی با ریسیت فوری حل میشه اما گاهی هم یکی دوساعت میشه تا دوباره کاربیفته.دوتا خطا میده A15 و F5
از یزد هستم نمایندگی هم ندارد.کسی هم تعمیرات قبول نمیکنه.خواهشن راهنمایی کنید بچه چند روزه دارم

پاسخ دهید

  شهرام یاقوتی

  پکیج شما مشکل دودکش داره

  پاسخ دهید

  کارشناس 4: جعفری

  سلام دوست گرامی، امیدواریم مشکل شما هر چه زوتر حل شود. ارور هایی که بیان نموده اید اشکالاتی هستند که در مقاله درباره آن ها توضیح داده شوده. اگر در این زمینه اطلاعات فنی ندارید حتما نیاز است پکیج شما توسط متخصص تعمیر و سرویس پکیج بازدید و عیب یابی شود.

  پاسخ دهید

حسن عامری

سلام و خسته نباشید؛ پکیچ ما فرولی F24D بوده و مشکلی که دارم تند تند اتوماتیک نموده و روشن می شود و با اینکه در حالت تابستانه قرار داده ام و دمای آب رو روی 40 برای آب مصرفی و 30 درجه برای رادیاتور تنظیم کرده ام ولی دمای آب بالای 65 و 70 بوده و شدید داغ می کنه و علیرغم تابستانه بودن نشانگر رادیاتورها هم شدیدا داغند. مشکل چیه؟
ممنون

” بخاطر نبود نمایندگی در شهر ما مزاحمتان شدم. “

پاسخ دهید

  جلال رحیمی

  سلام پکیج من متاسفانه مرتب به مشکل میخوره , قبلا باهاش کنار اومده بودم گاهگاهی خاموش میشد و کد AO1 میداد ما هر دفعه ریست میکردم و مشکل حل میشد البته مشکل هنگام استفاده از آب گرم بهداشتی پیش می اومد ولی از دیروز هنگامی که آب گرم استفاده میکنیم پکیج کلا خاموش میشه مثل این میمونه که برق رو قطع کنی و دوباره مراحل تست رو انجام میده و بعد یکی دو دقیقه روشن میشه و به محض استفاده از آب گرم خاموش میشه

  پاسخ دهید

مجتبی حسینی

ارور A15
چیه و چطوری رفع کنم

پاسخ دهید

  کارشناس 4: جعفری

  سلام دوست گرامی، ارور A15 مربوط به ایراد در سوئیچ فشار هوا است. احتمالا در مواقعی که خطای F05 در 24 ساعت گذشته 5 بار ایجاد شده است، خطای A15 روخ می دهد. برای عیب یابی آن توضیحات ارور F05 را مطالعه کنید.

  پاسخ دهید

عباس آزاد

با سلام و عرض تبریک عید باید عرض کنم بعد برگشت از مسافرت پکیج فرولی ما حدود 10روز خاموش بود بعد از روشن کردن پکیج بعد از این زمان. دستگاه کار می کند ولی بعد از مدتی ارور 51 را میدهد درجه شوفاژ را روی 30 میگزارم ایراد برطرف می شود حتی با خاموش کردن شوفاژ ایرادی پیش نمی آید به سرویسکار اطلاع دادم بعد از سرویس دستگاه باز این ایراد برطرف نشده و بعلت جانباز بودن من و سرد بودن هوای کرج برای من مشکلاتی بوجود آمده خواهش میکنم من را راهنمایی بفرمایید با تشکر

پاسخ دهید

  کارشناس 4: جعفری

  سلام دوست گرامی، سال نو شما هم مبارک. ارور A51 مربوط به تخلیه دود و انسداد دریچه مکش پکیج است. بهتر است دود کش پکیج خود را برای هر گونه انسداد و گرفتگی بررسی کنید.

  پاسخ دهید

عبداله جعفری

پکیج فرولی ارور A51 می دهد،چگونه باید مشکل رو حل کنم؟

پاسخ دهید

  رضا علی آبادی

  سلام
  من پکیج فرولی دارم
  دما آب گرم بهداشتی از ۵۵ بالاتر تنظیم نمی شود علت چیست ؟

  پاسخ دهید

  کارشناس 4: جعفری

  سلام دوست گرامی، ارور A51 مربوط به تخلیه دود و انسداد دریچه مکش پکیج است. بهتر است دود کش پکیج خود را برای هر گونه انسداد و گرفتگی بررسی کنید.

  پاسخ دهید

سید محمد

سلام خسته نباشید ببخشید ارور R01 از چیست

پاسخ دهید

  کارشناس 4: جعفری

  سلام دوست گرامی، کد ارورهای پکیج فرولی با حروف A و F آغاز می شوند. احتمالا ارور را درست نخوانده اید. به احتمال زیاد ارور شما A01 باشد. برای کسب اطلاع درباره ارور A01 می توانید بخش مربوط به این ارور را در مقاله مطالعه فرمایید.

  پاسخ دهید

امیر غلامی

دستگاه خطای a51 رو نشون میده چطور باید اشکال رفع بشه

پاسخ دهید

امیربابایی

سلام ، دستگاه کد f34 میده ازبرق هم کشیدم ، ریسیت هم کردم همجنان codf3میده٫ لطفا راهنمایی کنید

پاسخ دهید

  محمدرضا رشیدی

  سلام وقتی دوشاخه برق پکیج رو از برق میکشم یا برق قطع و وصل میشه مدت طولانی حدود نیم تا یک ساعت صفحه نمایش روشن نمیشه ممنون

  پاسخ دهید

رضا قربان

سلام پکیج ما بدون باز کردن شیرآب گرم وحتی بسته بودن مدار شوفاژ خود به خود روشن می‌شود وبرروی بردعلامت باز بودن شیر آب گرم نمایش داده می شود ودمای پکیج بشدت بالا میرود لطفاً راهنمایی کنید وعلت آن چیست چطور میتونم رفع ایراد کنم ممنون

پاسخ دهید

سلام خسته نباشید ببخشید برق خونه قطع شد بعد ازاون پکیجمون دیگه روشن نشد علتش چیه؟ ممنونم

پاسخ دهید

جواد ابراهیمی

سلام
۲ روزه نمایشگر پکیج f3 نشان میده و آب گرم نمیشه مشکلش چیه
پکیج فراری هست

پاسخ دهید

ابراهیم توسلی فر

کد A03 بر روی پکیج فرولی مشاهده میشود و پکیج روشن نمیشود چگونه روشن شود
ممنون از راهنماییتون

پاسخ دهید

  سید جواد نریمانی

  سلام دوست عزیز این مشکل مر بوط به بلوکه شدن اب میشه که اب در دستگاه جوش میاداز جمله گیر کردن فلوسیچ که با بستن شیر اب سرد ورودی ویکبار خاموش و روشن کردن پکیج مشخص میشود که باید فلوسوئیچ تعویض گرددویا عدم گردش درست اب در سیستم شوفاژ که با شستشو سیستم رادیاتور وریختن حدود یه لیتر ریکا در رادیاتور مشکل بر طرف میشه، به ندرت پیش میاد شیر گاز مشکل پیدا کند، برای خاموش کردن پکیج ده ثانیه دکمه اکو را نگه دارید

  پاسخ دهید

روح الله عبداللهی

سلام مفید بود

پاسخ دهید

حکیم نیازی

سلام پکیج در حالت زمستانه موقع کارکرد باید صدا بدهد?

پاسخ دهید

  حمید عباسی

  سلام
  پکیج در حالت زمستانه دماش بیشتر از ۵۵ نمیشه ممنون میشم راهنمایی کنید

  پاسخ دهید

   سید جواد نریمانی

   سلام دوست عزیز شاید ولومها را اشتباه میزنید و یا برد شما توسط تکنسین های قبلی قفل شده که کار شما نیست که قفل برد را باز کنید چرا که وارد پارامتر های دیگر دستگاه میشوید و دستگاه دچار مشکل میشود پیشنهاد من این است که از تکنسین های فرولی کمک بگیرید

   پاسخ دهید

بهزاد

سلام خطای f43 میاد، چطوری رفع کنیم؟ پکیج روشن‌است اما رو حالت زمستانی‌میزارم‌که گرم‌کنه گرم‌نمیشه ولی آب داغ داریم برای بهداشتی. گرمایش نداریم.

پاسخ دهید

مهدی جلی

سلام
پکیج خاموش شده ووقتی به برق میزنیم خطایF43میدهد وروشن نمیشه.
ممنون

پاسخ دهید

محمد رضا رحیم طرقی

سلام خسته نباشید ببخشید ارور f34 که همون ایراد در ولتاژ برق هست رو چطور میشه درست کرد خیلی ممنون دست شما درد نکنه لطفا راهنمایی کنید

پاسخ دهید

  کارشناس5: شعبانی

  با سلام. دوست عزیز ارور f34 پکیج فرولی به معنای ایراد در ولتاژ برق است که معمولا ولتاژ برق کمتری به دستگاه می رسد. رفع این مشکل به تخصص و تجربه احتیاج دارد و توصیه می کنیم از یک تعمیرکار متخصص و یا برق کار حرفه ای برای اینکار استفاده کنید. زیرا خطرات قابل توجهی از جمله برق گرفتگی، سوختگی و مرگ وجود دارد!

  پاسخ دهید

محمد رضا رحیم طرقی

سلام خسته نباشید ببخشید علت ظاهر شدن ارور fh روی پکیج فرولی و چگونه میشه تعمیرش کرد

پاسخ دهید

  سید جواد نریمانی

  سلام دوست عزیز fh کد خطا نیست وقتی دستگاه رو به برق میزنی ۲دقیقه روی دستگاه ظاهر میشه که پکیج سیستم رو چک میکنه اگه مشکلی داشته باشه در این مدت دو دقیقه بررسی میکنه و به صورت کد خدا روی صفحه نمایش ظاهر میشه

  پاسخ دهید

علی یزدان یار

با سلام واحترام دستگاه ارور a51 میده گرفتگی دودکش هم نداره چک کردم روشن نمیشه متشکرم راهنمایی بفرمایید

پاسخ دهید

سید جواد نریمانی

سلام دوست عزیز پمپ پکیج مشکل پیدا کرد یا خراب شده ویا جام کرده به احتمال زیاد سمت راست پکیج قرار دار با یک پیچ گوشتی دو سو باز کنید وداخل پمپ را با پیچ گوشتی دو سو بچرخانید تا پمپ شروع به کار کند

پاسخ دهید

آرمان صابر

سلام. وقت بخیر
خطای A 41 چه علتی داره؟ و چه جوری می تونیم رفعش کنیم؟(چندروزه این خطا رو میده و بعد از خاموش روشن کردن رفع میشه و چندروز دیگه دوباره همون ارور رو میده)
با تشکر

پاسخ دهید

پکیج دیواری من روشن نمیشود حتی صفحه نمایش : برق را کنترل کرده ام

پاسخ دهید

مهدی مهرپرور

پکیج ما حدود۲ماه است نصب کردیم کد۳۷ میارد وخاموش می شود
برای این مشکل چکار کنیم؟

پاسخ دهید

سعيد روشن بين

سلام خسته نباشيد
براي رفع كد خطاي f43 بايد چكار كنيم؟

پاسخ دهید

شهاب پسیان

با سلام
دستگاه خطای کد A03 میده در زمانی که شیر آب گرم باز هستش صدای عجیبی از دستگاه خارج میشه و مقدار فشار به سرعت جابه جا میشه سپس دستگاه خاموش میشه .
ولی در زمانی که رادیتور ها روشن هستش و شیر آب گرم باز میکنیم دستگاه در حالت عادی کار میکنه و مشکل نداره

پاسخ دهید

محمد حسین مهرآئین

بعد از 40 روز مسافرت و خاموش بودن ، پکیج را روشن نمودیم ، پکیج روشن میشود ولی صدای بلندی شنیده میشود گاه صدا قطع میشود و گاه صدا شدت دارد هواگیری هم شد ولی باز صدا فراوان است و درجه آب هم با باز کردن فشار نما به عدد 1/5 نمی رسد نشتی آب هم نداریم شاید پمپ رسوب دارد نمی دانیم کمی راهنمایی نمایید اگر نتوانستیم ، ازکمک فنی استفاده می کنیم ما اصفهان هستیم اگر نیاز به کمک فنی دارد لطفا کسی را معرفی نمایید. فرولی دیواری نصب سال 1391

پاسخ دهید

  نسیم اسلام پور

  سلام محمد حسین عزیز
  شما می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان برای تعمیر پکیجتون رو ثبت کنید.
  ما در اصفهان هم در کنارتون هستیم

  پاسخ دهید

بهرامیان

عقربه سریع افت پیدا میکند روی شماره ۱ بالاتر نمی رود پکیج فلوری ۲۴۰۰۰ هزار ممنون

پاسخ دهید

  نسیم اسلام پور

  سلام دوست عزیز
  شما می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان برای تعمیر دستگاهتون رو ثبت کنید.
  ما در کنارتون هستیم

  پاسخ دهید

رضا حفاظت

علامت اخطار s2 براس چی هستش متشکرن

پاسخ دهید

سعید دادرسی

سلام مشکلی برای پکیچ فرولی بنده پیش امده که اب گرم را باز میکنیم اب گرم نمیشود وهیچ کد نمیدهد به جای لوله اب گرم لوله برگش شوفاژ گرم می شود لطفا رهنمای کنید متشکرم

پاسخ دهید

  نسیم اسلام پور

  سلام سعید عزیز
  شما می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان برای تعمیر پکیج فرولی رو ثبت کنید.
  ما در کنارتون هستیم

  پاسخ دهید

محمدی

سلام خسته نباشید .پکیج چگالشی دیواری ما وقتی شعله تشکیل میشود اوکی هست ولی وقتی میخواهد شعله را بزرگتر کند خاموش میشود شعله آبی میشود خاموش میشود دودکش را هم در آوردم بیرون ولی تاثیر نداشت لطفاً راهنمایی بفرمایید

پاسخ دهید

  نسیم اسلام پور

  سلام دوست عزیز
  اگر دستگاهتون نیاز به سرویس یا تعمیر داره می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان برای تعمیر و سرویس پکیج رو ثبت کنید.
  ما در کنارتون هستیم

  پاسخ دهید

محسن قریشی

سلام پکیج ارور A51میده که مربوط به دودکشه من دودکش را کامل جدا کردم ولی بازم همون ارور را میده چکار کنم؟؟؟

پاسخ دهید

  فرهاد محمدی

  معمولا برای حل این ارور نیاز به مشاهده توسط متخصص است. اگر نتوانستید ارور مربوطه را حل کنید، می‌توانید جهت اعزام متخصص به محل، درخواست خود را ثبت کنید

  پاسخ دهید

احمداسلامی

باسلام کدA15چه مشکلی دارد

پاسخ دهید

  فرهاد محمدی

  سلام و عرض ادب
  این خطا زمانی مشاهده میشود که پرشر سوئیچ هوا اختلال دارد.
  در صورت نیاز به متخصص، می‌توانید به صورت آنلاین و یا تلفنی درخواست خود را ثبت کنید.

  پاسخ دهید

عباس ابراهیمی

یک دستگاه پکیج فرولی دارم که در دمای زیر 60خاموش میکنه وخطای A21نمایش می دهد

پاسخ دهید

  فرهاد محمدی

  در صورتی که خطای F20 در مدت 10دقیقه بیش از 6 بار تکرار شود، این خطا نمایش داده می‌شود. این خطا مربوط به احتراق ناقص یا غیرطبیعی است.

  پاسخ دهید

بختیاری

سلام کدخطای f37نشانگرچیست وراه حل برطرف کردنش چیست

پاسخ دهید

  فرهاد محمدی

  وقت بخیر
  این ارور مربوط به فشار پایین مدار شوفاژ است. برای برطرف کردن این مشکل معمولا نیاز به متخصص است.

  پاسخ دهید

زینب تاتاری

باسلام بفرمایید،علت انفجاری روشن شدن ونوسان سریع دمای آب ،چیست

پاسخ دهید

  فرهاد محمدی

  سلام وقت بخیر
  یکی از مهم‌ترین دلایل، تنظیم نبودن فاصله الکترود جرقه زن و مشعل است. این فاصله باید بین 3 تا 5 میلی‌متر باشد. در غیر اینصورت شعله دیرتر تشکیل می‌شود که این باعث انفجاری روشن شدن پکیج می‌شود.
  مورد دوم می‌تواند تنظیم نبود فشار گاز باشد. اگر فشار بیش از حد کم باشد این اتفاق می‌‌تواند رخ دهد.
  خرابی دودکش نیز از عوامل موثر در این وضعیت می‌باشد.

  پاسخ دهید

زینب تاتاری

ارورEco نشان چیست

پاسخ دهید

  فرهاد محمدی

  این ارور خود انواع مختلفی دارد. کدام کد از این ارور روی دستگاه شما ظاهر می‌شود؟

  پاسخ دهید

محسن مصدق

سلام
وقتی کد A51 میده چطوری درستش کنم

پاسخ دهید

  فرهاد محمدی

  سلام روز بخیر
  برخی مشکلات ایجاد شده با این کد خطا، با سرویس حل می‌شود. اما برای حل بعضی مشکلات دیگر ممکن است نیاز به تعویض قطعه باشد.
  شما می‌توانید برای حل مشکل، به صورت تلفنی و یا آنلاین درخواست خود را جهت اعزام تکنسین به محل ثبت کنید.

  پاسخ دهید