چگونه فیلتر کولر گازی را تمیز کنیم و یا در صورت نیاز فیلترها را تعویض کنیم؟

نحوه تمیز کردن فیلتر کولر گازی و یا نحوه تعویض کردن فیلتر کولر گازی

در این مطلب مراحلی که باید برای تمیز کردن فیلتر کولر گازی انجام دهید را توضیح می دهیم. یکی از مهمترین قسمت های هر کولر گازی فیلتر آن است که کار تصویه ذرات معلق هوا را انجام میدهد.

اگر به طور مرتب فیلتر کولر گازی خود را تمیز نکنید کثیفی آن باعث خواهد شد تا بهره وری و راندمان کار کولر گازی پایین بیاید زیرا هوای گرمی که به داخل پنل کولر گازی کشیده می شود تا با گذشتن از روی کویل های خنک به هوای خنک و دلچسب تبدیل شود باید برای تمیز شدن و عاری شدن از هر گونه ذرات از این فیلتر ها بگذرد.
پس این کار را هر هفته انجام دهید، تمیز کردن فیلترها کار آسانی است و وقت چندانی از شما نمی گیرد.

در صورتی که کولر گازی شما نیاز به هر گونه سرویس و یا تعمیر دارد، شما می توانید درخواست خود را از طریق فرم درخواست تعمیرات کولر گازی و تماس تلفنی ثبت نمایید تا در کوتاه ترین زمان ممکن به مشکل شما رسیدگی نماییم.

مطلب آموزشی “چگونه فیلتر کولر گازی را تمیز کنیم؟” مختص برند یا مدل خاصی از کولر گازی نیست؛ بنابراین شما می توانید از این آموزش برای تمیز کردن فیلتر کولر گازی ال جی، تمیز کردن فیلتر کولر گازی جنرال، تمیز کردن فیلتر کولر گازی اجنرال، تمیز کردن فیلتر کولر گازی سامسونگ و … استفاده نمایید.

اگر جهت برطرف کردن مشکل کولر گازی خود به کمک تعمیرکار نیاز دارید، همین حالا درخواست تعمیرات خود را به صورت آنلاین ثبت کنید تا متخصصان حرفه ای و با تجربه کاراباما در سریعترین زمان ممکن، جهت هماهنگی با شما تماس حاصل فرمایند.

متخصصان باتجربه متخصصان باتجربه
گارانتی خدمات گارانتی خدمات
سرعت در ارائه خدمات سرعت در ارائه خدمات
هزینه های منصفانه هزینه های منصفانه
تعمیرکار لوازم خانگی

مراحل نحوه تمیز کردن فیلتر کولر گازی

چگونه فیلتر کولر گازی را تمیز کنیم؟

قبل از شروع تمیز کردن و شستن فیلتر کولر گازی، مطمئن شوید که کولر گازی خاموش است.

باز کردن فیلتر کولر گازی

در حالی که دو طرف کولر گازی را گرفتید، پنل جلوی آن را باز کنید.

تمیز کردن فیلتر کولر گازی

قسمت جلوی فیلتر کولر گازی را آزاد کنید و بعد کل فیلتر را به آرامی و با دقت بیرون آورید.

فیلترهای کولر گازی

فراموش نکنید که باید هر دو فیلتر را برای تمیز کردن در بیاورید.

نحوه شستن فیلتر کولر گازی

در این مرحله باید اقدام به شستن فیلتر کولر گازی نمایید. فیلترها را با کمک یک برس نرم زیر آب بشورید.

چگونه فیلتر کولر گازی را تمیز کنیم

قبل از اینکه فیلترها را به سر جای خودشان باز گردانید مطمئن شوید که کامل خشک شده اند.

جا زدن فیلتر کولر

شروع کنید به جا زدن فیلترها از عقب و بعد از آن قسمت جلویی را جا بزنید.

بستن پنل جلوی کولر گازی

و در آخر پنل جلوی کولر گازی را ببندید.

نحوه تعویض فیلتر کولر گازی

اگر فیلتر کولر گازی شما شکل اصلی خود را از دست داده است و پا دچار پارگی و شکستگی شده است، وقت آن رسیده که اقدام به تعویض فیلترهای کولر گازی یا اسپلیت خود کنید. فرایند تعویض فیلتر کولر گازی کار پیچیده ای نیست و مشابه مراحل تمیز کردن فیلتر است. با این تفاوت که به جای شستن فیلترها تنها باید آن ها را با فیلتر جدید جایگزین نمایید. دقت کنید که هنگام خرید فیلتر جدید، حتما نمونه فیلتر قبلی کولر خود را به همراه داشته باشید و یا اینکه مدل و برند کولر خود را یادداشت کنید و فیلتر مناسب را تهیه نمایید. نحوه تعویض فیلتر کولر گازی اجنرال، ال جی، سامسونگ، جنرال، تراست، گری و … مشابه هم است. تنها ممکن است تفاوت بسیار جزئی در باز کردن پنل کولر وجود داشته باشد که برای این کار می توانید به دفترجه راهنمای کولر گازی خود مراجعه نمایید و آن را مطالعه نمایید.

نکته :

اگر کولر گازی یا اسپیلت شما در مکانی نصب شده است که تقریبا عمومی است و کف آن فرش نشده است حتما هر ۲ روز یکبار برای تمیز کردن فیلتر ها اقدام کنید و اگر کولر گازی شما در منزل نصب شده است بنا به میزان استفاده هر ۱ تا ۳ هفته آن را تمیز کنید.

برای حفظ کارایی و بهره وری کولر گازی سعی کنید هر یک ماه یکبار اقدام به تمیز کردن فیلتر اسپیلت یا کولر گازی خود نمایید.

در صورتی که پاسخ سوال خود را در این مطلب نیافتید، آن را در قسمت نظرات کاربران مطرح کنید تا کارشناسان ما در کوتاه ترین زمان ممکن شما را راهنمایی کنند.

نظرات کاربران

مولایی

سلام وقت بخیر
فیلتر رو به همین روش تمیز کردیم الان در کولر گازی بسته نمیشه وگیر کرده چه کارکنیم
کولر گازی سامسونگ هست اگر میشه راهنمایی کنید

    کارشناس 4: جعفری

    سلام دوست گرامی، تغییری که در پنل بوجود نیامده است. حتما اجزایی که جا به جا کرده اید را درست در جای خود قرار نداده اید. بهتر است فیلتر های کولر گازی خود را یک بار دیگر خارج کنید و دوباره با دقت سر جای خود قرار دهید.