استخدام تعمیرکار لوازم خانگی

چرا درب یخچال به سختی باز می شود؟

علت سخت باز شدن درب یخچال و فریزر

یخچال فریزر مانند هر وسیله دیگری ممکن است دچار اشکال شود و کار خود را به درستی انجام ندهد اما از آنجایی که مواد غذایی حساس هستند، مشکل داشتن یخچال حتی برای چند ساعت هم می تواند باعث فساد مواد غذایی شود. خیلی از مواقع مشکلاتی برای لوازم خانگی از جمله یخچال بوجود می آید که عیب های فنی نیستند و بیشتر اشکالاتی هستند که به دلیل شرایط و استفاده نادرست از دستگاه بوجود می آید. سفت شدن درب یخچال و فریزر یا سخت باز شدن آن ها از جمله مشکلاتی است که معمولا اشکال فنی نیست. در ادامه این مقاله به بررسی علت سخت باز شدن درب یخچال و فریزر می پردازیم.

در صورتی که یخچال شما نیز دچار مشکل شده است ولی نمی دانید اشکال از کجاست و یا اینکه دانش و تخصص فنی لازم را برای برطرف کردن آن ندارید، حتما از یک تکنسین متخصص برای برطرف کردن مشکل خود کمک بگیرید. برای این کار کافیست درخواست تعمیرات یا سرویس یخچال خود را از طریق تماس تلفنی و یا پر کردن فرم زیر به صورت آنلاین ثبت کنید تا در اسرع وقت نزدیک ترین تکنسین متخصص را به محل شما اعزام نماییم.

اگر جهت برطرف کردن مشکل یخچال خود به کمک تعمیرکار نیاز دارید، همین حالا درخواست تعمیرات خود را به صورت آنلاین ثبت کنید تا متخصصان حرفه ای و با تجربه کاراباما در سریعترین زمان ممکن، جهت هماهنگی با شما تماس حاصل فرمایند.

متخصصان باتجربه متخصصان باتجربه
گارانتی خدمات گارانتی خدمات
سرعت در ارائه خدمات سرعت در ارائه خدمات
هزینه های منصفانه هزینه های منصفانه
تعمیرکار یخچال سامسونگ

آیا درب یخچال تازه باز شده است؟

با باز شدن درب، هوای سرد از یخچال بیرون می رود و هوای گرم و مرطوب می تواند وارد یخچال شود. هنگامی که درب یخچال بسته می شود، ترکیب هوای گرم و سرد می تواند باعث ایجاد خلا شود و در نتیجه اگر بلافاصله بخواهید درب یخچال را باز کنید، احتمالا به سختی باز شود. بنابراین اگر درب یخچال خود را به تازگی باز کرده اید و دوباره تصمیم گرفتید آن را باز کنید، سعی کنید حداقل یک دقیقه زمان دهید تا فشار داخلی مجددا تنظیم شود. دقت کنید که مکش داخل یخچال یا فریزر پس از بسته شدن درب طبیعی است و ایراد فنی نیست.

اگر عجله دارید که درب یخچال را باز کنید، انگشت خود را به داخل گوشه ای از لاستیک درب فشار دهید تا مقداری از مکش آزاد شود. این کار باعث می شود پس از بسته شدن درب یخچال باز کردن مجدد آن آسان تر می شود.

آیا لاستیک دور درب یخچال شما کثیف است؟

لاستیک های دور درب باید تمیز شوند تا درب به درستی باز و بسته شود. خاک و سایر ذرات می توانند روی سطح لاستیک جمع شده و باعث ایجاد مقاومت شوند. برای اطمینان از تمیز بودن و عاری از ذرات مواد غذایی مثل مواد چسبنده، لاستیک های درب را مرتباً بررسی کنید و در صورت نیاز اقدام به تمیز کردن لاستیک درب یخچال نمایید.

نحوه تمیز کردن لاستیک درب یخچال چگونه است؟

لاستیک ها را با آب گرم و یک ماده شوینده مثل مایع ظرفشویی و با استفاده از اسفنج تمیز یا پارچه نرم بشویید و تمیز کنید. سپس با یک دستمال تمیز لاستیک را خشک کنید. در صورت تمایل، یک لایه نازک موم پارافین را بعد از تمیز کردن روی واشر بمالید. موم پارافین یا وازلین در صورت چسبیدن لاستیک ممی تواند به راحت تر باز شدن آن کمک کند.

آیا یخچال شما تراز است؟

اطمینان از تراز بودن یخچال به شما اجازه می دهد تا درب یخچال به درستی باز و بسته شود. از یک تراز استفاده کنید تا مطمئن شوید که یخچال از هر سویی تراز است. بررسی کنید که سطح زیر یخچال نیز مسطح باشد اگر نبود باید حتما آن را تراز کنید.

نکته: همیشه پایه های جلویی یخچال باید کمی در سطح بالاتری قرار بگیرند.

آیا لولاهای درب یخچال سالم هستند؟

بررسی کنید که آیا لولاهای درب یخچال آسیب دیده است یا اینکه به بدنه گیر نمی کند، در صورت نیاز لولاهای آسیب دیده را تعویض نمایید.

نظرات کاربران

در صورتی که پیام شما نیاز به پیگیری دارد حتما شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند.