استخدام تعمیرکار لوازم خانگی

چرا بدنه ماشین لباسشویی برق دارد؟

چرا بدنه ماشین لباسشویی برق دارد؟

از نکات مهمی که در مورد استفاده از لوازم برقی آشپزخانه باید به آن توجه کرد این است که باید به شدت مراقب باشید که در هنگام کار کردن با این وسایل، برق‌گرفتگی برایتان اتفاق نیوفتد. یکی از شایع‌ترین لوازم برقی آشپزخانه که شاید بارها در هنگام کار با آن احساس برق‌گرفتی کنید، ماشین لباسشویی است. ولی به نظر شما چرا بدنه ماشین لباسشویی برق دارد؟

یکی از عمده دلایلی که با ماشین لباسشویی بیشتر احساس برق‌گرفتگی می‌کنید این است که این وسیله به طور همزمان هم با برق و هم با آب کار می‌کند، به همین خاطر هنگام استفاده از این وسیله باید نهایت احتیاط را داشته باشید. در این مقاله از کاراباما قصد داریم تا در مورد اینکه چرا بدنه ماشین‌ لباسشویی برق دارد برای شما بگوییم و چند راه‌کار برای رفع این مشکل به شما بدهیم.

در صورتی که احساس کردید که برق داشتن بدنه‌ی لباسشویی خیلی بیش از حد است و با راه‌کارهای ما رفع نشد، حتما از کارشناسان کاراباما کمک بگیرید تا در اسرع وقت به مشکل شما رسیدگی شود.

درخواست کارشناس از کاراباما

چرا بدنه ماشین لباسشویی برق دارد؟

اینکه چرا گاهی هنگام استفاده از ماشین لباسشویی احساس می‌کنید بدنه‌ی دستگاه برق دارد، می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد. گاهی هم ممکن است متوجه شوید که بدنه برق ندارد، ولی دیگ ماشین برق دارد و دقیقا ندانید که در چنین شرایطی چه کار کنید.

ما در ادامه هردوی این موارد را باهم بررسی خواهیم کرد. قبل از هر چیزی در مورد برق داشتن بدنه‌ی ماشین لباسشویی خواهیم گفت:

مشکل در سیستم سیم‌کشی ماشین لباسشویی

وقتی که ماشین لباسشویی را جابه‌جا می‌کنید و قصد نصب مجدد آن را دارید، باید به سری مسائل خیلی مهم توجه داشته باشید. سیستم برق‌کشی ماشین لباسشویی از نوع گراند است و باید حتما آن را به لوله‌ی فاضلاب و یا یک ستون آهنی متصل کنید. اگر در هنگام نصب به این نکته توجه نداشته باشید، ممکن است که برق خیلی راحت وارد بدنه‌ی ماشین شود و در نتیجه بدنه ماشین لباسشویی برق دار شود.

بررسی کامل اتصالات

علاوه بر توجه به سیستم سیم‌کشی، یکی از موارد مهم دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که در هنگام نصب ماشین لباسشویی، تمامی اتصالات را بررسی کنید و از سالم بودن روکش‌ها اطمینان حاصل کنید. اگر روکش ماشین از بین رفته باشد و یا مشکلی داشته باشد، خیلی راحت جریان آب به داخل راه پیدا می‌کند و همین امر موجب احساس برق‌گرفتگی در بدنه خواهد شد.

بررسی پریز برق

گاهی اوقات مشکل برق‌دار بودن بدنه‌ی ماشین ممکن است به خاطر مشکل برق منزل شما باشد. گاهی وجود یک اتصالی ساده می‌تواند باعث به وجود آمدن این مشکل شود. گاهی ممکن است از پریز برق ماشین، احساس بوی سوختگی کنید که دلیل اصلی به وجود آمدن این مشکل باشد.

نیم‌سوز شدن موتور ماشین لباسشویی

گاهی نیم‌سوز شدن موتور ماشین لباسشویی می‌تواند دلیل اصلی به وجود آمدن این مشکل باشد. خراب و نیم‌سوز شدن موتور ماشین لباسشویی می‌تواند یکی دیگر از دلایل برق دار بودن بدنه‌ باشد. در چنین شرایطی بهترین کاری که می‌توانید انجام دهید، گرفتن یک مشاوره از یک کارشناس کاربلد است که مثل همیشه پیشنهاد ما به شما کارشناسان کاراباما است.

چرا دیگ ماشین لباسشویی برق دارد؟

بالاتر به این نکته اشاره کردیم که گاهی این برق‌گرفتگی در ماشین لباسشویی در بدنه نیست و در دیگ ماشین شما ممکن است احساس کنید که حالت برق‌دار است. مثلا ممکن است که وقتی قصد داخل کردن و یا خارج کردن لباس‌ها از ماشین را دارید و اگر دمپایی یا پاپوشی به پا ندارید، احساس کنید که دیگ داخلی برق دارد. به نظر شما چرا ممکن است این مشکل برای ماشین لباسشویی به وجود بیاید؟

از بین رفتن اتصالات داخلی

گاهی فرسوده شدن و از بین رفتن اتصالات داخلی ماشین لباسشویی، می‌توانید دلیل اصلی به وجود آمدن این مشکل باشد و با بررسی بیشتر این قسمت به رفع مشکل پرداخت.

مشکل در خازن پارازیت‌گیر

گاهی اوقات ممکن است که خازن پارازیت‌گیر ماشین دچار مشکل و فرسودگی شود. در چنین شرایطی با لمس کردن دیگ ماشین، احساس برق‌گرفتگی را خواهید کرد.

فرسودگی در المنت

ماشین لباسشویی یکی از دستگاه‌های برق پر مصرف و کاربردی است که پس از مدتی چنانچه به خوبی از آن نگهداری نشود، ممکن است که دچار کهنگی و فرسودگی شود و اجزای داخلی آن، کارآیی قبل را نداشته باشند. یکی از دلایل برق‌دار بودن دیگ ماشین لباسشویی، کهنگی و یا از بین رفتن المنت دستگاه است که با تعویض این قطعه این مشکل برطرف خواهد شد.

پیشنهاد مطالعه : علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی

رفع مشکل برق داشتن ماشین لباسشویی

سخن آخر

اگر زمانی متوجه شدید که بدنه و یا دیگ ماشین لباسشویی شما برق دارد، اولین کار این است که به کمک یه فازمتر، مطمئن شوید که این برق از ماشین لباسشویی است و نه از وسایل برقی دیگر. وقتی که مطمئن شدید که مشکل از ماشین لباسشویی است، باید بلافاصله آن را از برق خارج کنید و تا وقتی که این مشکل را برطرف نکردید، آن را روشن نکنید.

پیشنهاد ما به شما در چنین مواقعی این است که از یک تکنسین مجرب کمک بخواهید تا در سریع‌ترین زمان ممکن این مشکل شما را برطرف کند. اگر خودتان تخصص کافی برای این کار را ندارید، به هیچ وجه شخصا وارد عمل نشوید، چرا که یک اشتباه کوچک در این مورد ممکن است عواقب ناگواری برایتان داشته باشد که گاهی می‌تواند جبران ناپذیر باشد.

برای گرفتن مشاوره و درخواست کارشناس از تیم کاراباما نیاز است که درخواست نصب، سرویس و یا تعمییرات خود را به صورت آنلاین و یا تلفنی ثبت کنید و کارشناسان ما در سریع‌ترین زمان ممکن با شما در ارتباط خواهند بود و در نهایت مشکل‌تان را برطرف خواهند کرد.

نظرات کاربران

در صورتی که پیام شما نیاز به پیگیری دارد حتما شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند.