استخدام تعمیرکار لوازم خانگی

علت سر و صدای یخچال (نمونه انواع صداها) + علت بوق زدن یخچال

علت سر و صدای یخچال

همانطورکه می دانید یخچال یکی از مهمترین وسایل خانه و آشپزخانه است که عملا زندگی بدون آن امکان پذیر نیست. یخچال برای خنک نگه داشتن مواد غذایی و نوشیدنی ها و جلوگیری از فساد زود هنگام آنها نقش اساسی دارد. اما یکی از مواردی که می تواند بسیاری از افراد را از دست یخچال فریزر خود کلافه کند، تا حدی که به فکر تعویض آن بیوفتند، سر و صدای زیاد یخچال است که در این مطلب به انواع آن و علت بروز هر یک خواهیم پرداخت.

توجه کنید که صداهای مختلفی ممکن است از یخچال خود بشنوید، با این حال تمامی این صداهای تولید شده به معنای وجود مشکل و ایراد در یخچال شما نیستند. برخی از صداهای یخچال طبیعی و به دلیل کارکرد کمپرسور یا موتور یخچال است که در هنگام کار سر و صدا خواهد داشت. اما در صورتی که صدای یخچال خیلی بلند و آزار دهنده باشد و یا سر و صدای عجیبی از آن شنیده شود، نشان از وجود مشکلی در دستگاه است که باید حتما به آن رسیدگی شود.

بوق زدن یخچال نیز یکی دیگر از صداهای یخچال به شمار می رود که جنبه هشدار دهنده دارد. علت بوق زدن یخچال نیز می تواند متفاوت باشد. ممکن است به دلیل باز ماندن درب برای مدت طولانی بوق زدن یخچال روی دهد و یا اینکه هشداری برای بروز مشکل جدی تری باشد.

در صورتی که سرو صدای زیاد و عجیبی از یخچال خود می شنوید، یا اینکه یخچال دائما بوق می زند، با تعمیرکاران متخصص و ماهر برای پیدا کردن علت صدای یخچال و نحوه برطرف کردن آن مشورت کنید. به یاد داشته باشید که یخچال فریزر یکی از لوازم گران قیمت و حساس آشپزخانه است و در صورتی که تخصص و دانش فنی کافی ندارید، به هیچ وجه به دستکاری سر خود آن نپردازید و مشکل را تشدید نکنید!

اگر جهت برطرف کردن مشکل یخچال خود به کمک تعمیرکار نیاز دارید، همین حالا درخواست تعمیرات خود را به صورت آنلاین ثبت کنید تا متخصصان حرفه ای و با تجربه کاراباما در سریعترین زمان ممکن، جهت هماهنگی با شما تماس حاصل فرمایند.

متخصصان باتجربه متخصصان باتجربه
گارانتی خدمات گارانتی خدمات
سرعت در ارائه خدمات سرعت در ارائه خدمات
هزینه های منصفانه هزینه های منصفانه
تعمیرکار یخچال سامسونگ

علت صدای زیاد یخچال

علت صدا دادن یخچال می تواند به چندین عامل مختلف مربوط باشد که پس از عیب یابی یخچال می توان به طور دقیق تر در رابطه با آن اظهار نظر نمود. اما برخی از سر و صدا های زیاد یخچال که در بسیاری از مواقع تکراری و رایج می باشند و علت این صداها را در این بخش بررسی خواهیم کرد.

در صورتی که شما نیز با صدای زیاد یخچال خود اذیت شده و دانش فنی برای رفع اصولی این مشکل را ندارید، با متخصصین تعمیرات یخچال کاراباما تماس بگیرید تا در اسرع وقت مشکل صدا دادن یخچال شما را برطرف سازند.

تراز نبودن یخچال

گاهی اوقات دلیل سر و صدای زیاد یخچال به دلیل تراز نبودن آن است! تراز نبودن یخچال می تواند در نحوه کارکرد اجزایی همچون کمپرسور که مایع مبرد را در داخل لوله ها به راه می اندازد، موثر باشد و به این ترتیب موجب صدای بلند یخچال گردد. بنابراین حتما در هنگام نصب یخچال فریزر خود به تراز بودن آن دقت کنید.

پره ها یا پروانه فن یخچال

فن یخچال وظیفه انتقال هوای خنک به داخل محفظه یخچال را دارد و در صورتی که پره های این فن شکسته شده و یا به دلیل برفک یخچال با یخ و برفک ها برخورد نماید، صدای ناهنجاری از یخچال به گوش می رسد. خوشبختانه تعویض فن یخچال چندان کار دشوار و هزینه برداری نمی باشد و به سادگی توسط یک تعمیرکار ماهر قابل حل خواهد بود.

موتور فن اواپراتور

موتور فن اواپراتور یکی دیگر از اجزائیست که می تواند علت صدای بلند یخچال باشد. موتور فن اواپراتور در زمانی که کمپرسور مشغول به کار است، جریان هوا را بر روی کویل های اواپراتور برقرار می کند. اگر صدای یخچال از قسمت فریزر به گوش می رسد و به صورت غیر عادی زیاد است، احتمالا مشکل از موتور فن اواپراتور است. در صورتی که این قطعه ایراد داشته باشد، نشانه های دیگری همچون خنک نبودن یخچال همچون گذشته و طولانی تر شدن زمان یخ زدایی نیز وجود خواهد داشت.

برای تشخیص خرابی موتور فن اواپراتور به داخل قسمت فریزر رجوع کنید و بدنه محافظ فن را دربیاورید. در صورتی که بر روی موتور برفکی تجمع یافته پس از برفک زدایی فریزر به صورت دستی سعی کنید پروانه فن را بچرخانید. چرخش پروانه فن باید با کمترین مقاومتی صورت بگیرد، در غیر این صورت این قطعه به تعویض نیاز خواهد داشت.

روغن کاری موتور فن اواپراتور یکی از مواردیست که باید در بازدید و سرویس دوره ای یخچال مدنظر باشید تا از کارکرد بدون مشکل آن در طول سال اطمینان حاصل گردد.

موتور فن کندانسور

بسیاری از یخچال های بدون برفک امروزی از کویل های کندانسور که به کمک فن خنک می شوند استفاده می کنند. در این مدل یخچال ها، فن کندانسور با گردش جریان هوا بر روی کویل ها از حرارت آنان کم می کند و به تبخیر آب های ناشی از دیفراست یا برفک زدایی نیز کمک می کند. سر و صدای کمپرسور یخچال، یکی از شکایت های رایج مردم است اما در اکثر مواقع منبع سر و صدا، خراب بودن موتور فن کندانسور است. این قعطه همزمن با اواپراتور و کمپرسور یخچال کار می کند و در صورتی که ایراد از آن باشد، یخچال نشانه های دیگری نیز مانند: روشن و خاموش شدن مداوم، تجمع آب زیر یخچال و کاهش میزان خنک بودن از خود بروز خواهد داد.

این قطعه معمولا در پایین یخچال و در کنار کمپرسور قرار دارد و می تواند یکی از دلایل صدای زیاد یخچال باشد که به دلیل کثیفی و گرد و خاک زیاد می تواند دچار مشکل شود. بنابراین با تمیز نمودن و روغن کاری آن می توانید تا حدی از این امر جلوگیری نمایید.

بست، لرزه گیر و سایر اجزای موتور یخچال

در ادامه علل سر و صدای یخچال می توان به لرزه گیرها، بست های پلاستیکی محافظ و سایر اجزای موتور یا کمپرسور اشاره کرد. معمولا موتور یخچال دارای محافظ بوده و به کمک تعدادی بست و لرزه گیر به بدنه یخچال پیچ می شود. به مرور زمان و به دلیل استهلاک کارکرد یخچال بست ها و لرزه گیرها ساییده شده و ممکن است کنده شوند. درنتیجه موتور در حین کار با لرزش بیشتری همراه بوده که به تولید صدای بلندتری نیز می انجامد.

مطلب پیشنهادی کاراباما: علت بوی بد یخچال و نحوه رفع آن

انواع صداهای یخچال

همانطور که گفته شد برخی از صداهای شنیده شده از یخچال به دلیل عملکرد عادی خود دستگاه است و دلیل وجود مشکل نیست. اما این امر برای صداهای بلند و آزار دهنده متفات است. همچنین هرچه که عمر دستگاه بیشتر باشد، به دلیل فرسودگی و استهلاک کارکرد موتور معمولا صدای یخچال بیشتر خواهد شد. در ادامه با انواع سر و صدای یخچال و علت هر یک آشنا می شویم.

صدای کلیک یخچال

صدای کلیک مانند یخچال فریزر از کنترل دیفراست آمده و در بعضی مدل های یخچال مربوط کنترل ترموستات است که یکبار به هنگام شروع سیکل و یکبار در پایان سیکل به گوش می رسد. این صدا طبیعی است و نیازی به نگرانی ندارد.

صدای خرخر یخچال

علت صدای خرخر یخچال می تواند به جریان گاز مبرد درون لوله، لوله آب در پشت دستگاه و یا وسایلی در بالای یخچال مربوط باشد. این صدا طبیعی است هرچند در مواردی که صدای خرخر به پمپاژ مبرد درون لوله ها مربوط می شود، ممکن است بر اثر فرسودگی لوله ها یا جنس بد آنها، رسوبات یا خوردگی های موتور به همراه گاز مبرد درون لوله ها به جریان افتاده و موجب ایجاد سر و صدای ناهنجار یخچال شود.

صدای تق تق یخچال (قولنج شکستن یخچال)

لوله های داخلی یخچال را به وسیله تزریق فوم در داخل بدنه محکم می کنند. گاهی به دلیل جدا شدن لوله ها از فوم، جنس بد لوله ها و یا فوم، سر و صدای تق تق مانندی از یخچال به گوش می رسد که اصطلاحا به قولنج شکستن یخچال معروف است. این صدا طبیعی و به دلیل انقباض و انبساط لوله های یخچال است، اما گاهی می تواند بلند و آزار دهنده باشد. متاسفانه در اکثر موارد راه حلی برای رفع این صدای یخچال وجود ندارد چرا که به داخل بدنه و لوله های داخلی مربوط است، در برخی موارد هم اقداماتی را برای کاهش سر و صدای یخچال می توان انجام داد.

صدای کمپرسور همراه با سوت

این صدا که می تواند در بسیاری از یخچال های جدید و امروزی نیز شنیده شود، طبیعی و عادی است. کمپرسورهای امروزی که بازده بسیار بالاتری نسبت به مدل های قدیمی دارند، اغلب صدای تقریبا یکنواختی که با سوت و پیچ بلندی همراه است تولید می کنند. این کمپرسورها در ظاهر ممکن است که زمان بیشتری را روشن بوده و کار کنند اما از لحاظ مصرف انرژی بهینه تر و کم مصرف تر از کمپرسورهای قدیمی هستند.

البته در صورتی که صدای کارکرد کمپرسور آنقدر زیاد باشد که از اتاق دیگر نیز شنیده شود، یا اینکه بیش از یک ساعت طول کشیده و قطع نشود، در آن صورت کمپرسور ایراد داشته و باید با تعمیرکار متخصص یخچال تماس بگیرید.

صدای چکه آب از یخچال

در صورتی که یخچال شما نشتی آب نداشته باشد و این صدا مربوط به آن نباشد، صدای چکه آب طبیعی است. صدای چکه یخچال مربوط به ریخته شدن آب در سینی تخلیه است که در اثر ذوب برفک های یخچال اتفاق می افتد و جای نگرانی ندارد.

صدای ویبره بلند یخچال

گاهی صدای ویبره یخچال شنیده شده و می تواند آزاردهنده باشد. عموما این صدا به دلیل لرزش یخچال که در تماس با کابینت و یا دستگاه دیگری است به وجود می آید. کناره ها و پشت یخچال را از کابینت و دیوار فاصله دهید، اینکار به گردش هوا و دفع گرما توسط یخچال نیز کمک می کند.

همچنین در صورت تراز نبودن یخچال و یا محکم و ثابت نبودن سطح زیرین یخچال ممکن است صدای ویبره دستگاه تشدید شده و بلندتر به گوش برسد.

صدای قل قل یخچال

گاهی از یخچال صدای قل قل شنیده می شود که از سمت پایین و کنار کمپرسور به گوش می خورد. این صدای قل قل که شبیه به صدای جوشیده شدن است، به دلیل وجود روغن داخل کمپرسور بوده که به داخل کندانسور یا اواپراتور راه یافته است. ممکن است این اتفاق به دلیل جابه جایی و نصب یخچال و یا عوامل دیگر روی داده باشد. در این مواقع حتما با تعمیرکار متخصص یخچال تماس گرفته و مشکل را با او مطرح کنید. معمولا با تخلیه گاز و شستشوی مدار یخچال و سپس شارژ گاز مجدد مشکل برطرف می شود. گاهی لازم است تا روغن نیز مجددا شارژ شود اما این مورد کلی نبوده و در برخی موارد لازم می شود.

علت صدای تیک تیک یخچال

اگر یخچال شما به اندازه کافی خنک نمی شود و یا هر ۵ دقیقه یک بار صدای تیک تیک مانندی می دهد احتمالاً  کثیف شدن کویل کندانسور سیستم شما علت آن باشد. انباشت خاک می‌تواند باعث شود سیم پیچ کندانسور یخچال شما مرتباً سعی در ریست کردن خود کند و در نتیجه شما مدام صدای تیک تیک می شنوید.  توجه کنید که تمیز کردن کویل ها به صورت سالانه بهترین راه برای اطمینان از عملکرد صحیح یخچال شما می باشد.

 یکی دیگر از دلایل شنیدن صدای تیک تیک یا کلیک از یخچال شما می‌تواند به خاطر معیوب بودن رله استارت باشد. اگر مواد غذایی شما  غالباً خراب می شود و یا احساس می کنید سرمای یخچال شما کم شده است، ممکن است این مسئله به دلیل روشن نشدن کمپرسور یخچال به خاطر خراب بودن رله استارت باشد و معمولاً تنها راه حل تعویض کردن رله استارت معیوب است.

 علت دیگر صدای تیک تیک یخچال می تواند خراب شدن تایمر یخ زدایی باشد. که برای  اطمینان از این مشکل،  باید تایمر را به مولتی متر وصل کنید و  و آن را به صورت مداوم تست کنید.

صدای وزوز یخچال

صدای وزوز یخچال می تواند بخاطر چیزهایی باشد که بالای یخچال قرار داده اید و یا روی بدنه آن چسبانده اید، می توانید این اجسام را از بدنه یخچال جدا کنید و هر چیزی را که روی یخچال گذاشته اید بردارید. همچنین می توانید طرفین یخچال را با دست فشار دهید و ببینید صدای وزوز بدنه یخچال قطع می شود.

علت دیگر صدای وزوز یخچال می تواند بخاطر تراز نبودن آن باشد. در چنین مواقعی معمولا صدای وزوز را از پایین یخچال می شنوید. مطمئن شوید که یخچال شما تراز است.

مورد یگر مربوط به یخچال هایی است که یخ ساز یا حالت یخ زدایی خودکار دارند. در چنین مواردی صدای وزوز یا هوممممم مانندی از داخل یخچال شنیده می شود. اگر لوله آب به یخچال شما وصل نیست یخ ساز را خاموش کنید تا از صدای وزوز و یا هومممممم مانند و آسیب به یخچال خود جلوگیری کنید. اگر آب هم وصل باشد ممکن است صدای وزوز آرامی را بشنوید. این صدای آب است که یخ ساز را پر می کند. اگر فشار آب خیلی زیاد باشد، صدای بلندتری می شنوید. شما می توانید فشار آب را کم کنید. حداقل فشار مورد نیاز یخچال تا حدی است که بتوانید 3/4 لیوان را در کمتر از ۱۰ ثانیه پر کنید.

 شنیدن صدای وزوز از پشت و پایین یخچال می تواند مربوط به کمپرسوریخچال شما باشد. این صدا معمولا به خاطر فرسوده شدن کمپرسور شنیده می شود و حتی ممکن است سال ها این صدا را بشنوید. اگر صدای وزوز و یا هومممممم مانند خیلی بلند بود، بهتر است از یک تکنسین متخصص کمک بگیرید.

علت صدا دادن درب یخچال

معمولاً هنگامی که لولاهای در یخچال یا فریزر فرسوده و ساییده می شوند و یا روان کننده لولاها از بین می رود، هنگام باز و بسته کردن در یخچال صدای گوش خراشی شنیده می شود. لوله ها را با دقت روغن کاری کنید تا صدای درب یخچال قطع شود. اگر با وجود روغن کاری با هم درب یخچال شما صدا می دهد باید لولا ها را تعویض نمایید.

علت بوق زدن یخچال

یکی دیگر از روش های اعلام هشدار یخچال به شما تولید صدایی به مانند بوق و یا بیپ بیپ کردن ممتد دستگاه است. علت بوق زدن یخچال بالا رفتن دمای داخل دستگاه است اما دلایلی برای این افزایش دما و گرم شدن داخل یخچال وجود دارد. برخی از این دلایل ساده اند و به دلیل خرابی دستگاه اتفاق نمی افتند.

به طور مثال، بسته نشدن صحیح درب یا باز گذاشتن درب یخچال برای مدت زمانی ممکن است دلیل بوق زدن یخچال باشد. با بستن درب بوق یخچال نیز قطع می شود. گاهی دمای داخل یخچال فریزر آنچنان بالا می رود که برای رسیدن دوباره دما به مقدار تنظیم شده، چند دقیقه زمان لازم است که می توان با فشردن کلید قطع صدا، بوق کشیدن یخچال را قطع کرد.

اما علت بوق زدن یخچال می تواند موارد پیچیده تری نیز باشد که به خرابی بخش یا قطعه ای از یخچال باشد. از جمله:

 • ایراد در مجموعه یخساز یخچال
 • ایراد در برد الکترونیکی یخچال فریزر
 • یخ زدن اواپراتور یخچال
 • گرفتگی دریچه هوا یا فن قسمت فریزر
 • ایراد لاستیک دور درب یخچال

راهکارهای رفع مشکل در مواردی مانند ایراد در یخ ساز و ایراد در برد یخچال به دلیل پیچیدگی و نیز فنی بودن کار، تنها به تماس با تعمیرکار حرفه ای محدود می شود. اما در صورتی که اواپراتور یخ زده است و یا لاستیک دور درب شل شده و یا قسمتی از آن کنده شده است، می توانید شخصا برای برطرف نمودن مشکل نیز اقدام نمایید.

دقت کنید عملکرد تمامی یخچال فریزرها و قطعات اصلی استفاده شده در آن ها تقریبا مشابه است. بنابراین، دلایلی که برای بروز سر و صدای یخچال بیان شد، در مورد تمام یخچال ها صدق می کند. به عنوان مثال علت صدا دادن یخچال ال جی، علت صدا دادن یخچال سامسونگ و یا علت صدای یخچال دوو  و … مربوط به همین مواردیست که بیان کردیم. اگر یخچال شما نیز صدای غیر طبیعی ایجاد می کند و علت آن را نمی توانید تشخیص دهید، کافیست با ما تماس بگیرید و یا اینکه درخواست خود را از طریق فرم ثبت کنید، تا در کوتاه ترین زمان ممکن به مشکل شما رسیدگی نماییم.

نظرات کاربران

در صورتی که پیام شما نیاز به پیگیری دارد حتما شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند.

دیدگاه کاربران
مهدی صالحی

سلام.ببخشید من یخچال فریزر سامسونگ دارم که یه مدت بوق باز بودن درب میداد.چون شهرستانم یه تعمیر کار اوردم گفت لوله پشت یخچال کنار موتور نشتی گاز داره.بعد از تنظیم گاز برد دستگاه هنگ کرد و بعد از 1 هفته دوباره از حالت هنگ در اومد تا چند ماه خبری نبود ولی دوباره شروع کرده به بوق زدن بخصوص شبها حدود ساعت 4 .چون نمایندگی تعمیرات اینجا نیست واقعا کلافه شدم.میشه کمکم کنید.

پاسخ دهید

  کارشناس 4: جعفری

  سلام دوست گرامی، صدای بوق یخچال سمامسونگ شما نشان دهنده بالا رفتن دمای یخچال شما می باشد. اکه این مسئله می تواند دلایل متعددی مانند خرابی برد یخچال یا لاستیک دور درب و یا هر چیز دیگری داشته باشد. یخچال سامسونگ شما حتما باید توسط یک تعمیرکار باتجربه و حرفه ای بازدید و عیب یابی شود. برای قطع صدای بوق یخچال سامسونگ خود می توانید دکمه مربوط به صدای بوق را به مدت 3 ثانیه نگه دارید تا صدای آن قطع شود اما حتما برای عیب یابی با یک کارشناس متخصص مشورت کنید.

  پاسخ دهید

   آریتا دیباج

   با سلام
   یک یخچال فریزر سینجر دارم
   که پارسال خریدم و بیش از ۵ ماه استفاده نکردم
   چون فقط ۳ یا ۴ ماه گرم سال این جا هستم
   ولی مدام صدای ممتد و غیر یکنواخت از یخچال دارم که حتی از اتاق های دیگر شنیده می شود و با باز کردن درب یخچال قطع می شود و دوباره شروع می شود
   اگر ممکن است راهنمایی بفرمایید

   پاسخ دهید

    با سلام یخچال ما یخچوان هست خیلی صدای تق و تق میده.صداها هم زیاد ه‍ست مشکلش از چیه.

    پاسخ دهید

     سحر جعفری

     سلام یخچال ورتون خریدم دو قلو یخچال موقع اتومات شدن صدا میده مشکل چیه

    داریوش منصوری

    سلام خسته نباشید
    من یه یخچال فریزر سینجر دارم که شب ها انگار صدا تراکتور میده چکارش کنم درست بشه

    پاسخ دهید

    اکبر غلامی

    سلام من دوهفته ای میشه یخچال جنرال هاوس دو قلو خریدم موقع کار کردن صدای زیاد داره البته فک میکنم صدای فن یخچال چون با باز شدن درب فریزر صدا قطع میشه تو روز هر سه چهار ساعت یکبار این صدا قطع میشه ولی شب هر ساعت یکبار میخاستم ببینم این صدای بلند و این نوع کارکرد یخچال طبیعی ست

    پاسخ دهید

    ناصر دادستان

    سلام یخچال دوقلو دیپوینت d5iدارم از پشت یخچال صدای خرخر میاد مخصوصا موقع off،،،،،مم

    پاسخ دهید

   Masomeh jafare

   سلام خسته نباشید یخچال فریزر(سینجر) من چندساعتی قسمت فریزرش باز مونده وحالا صدا میده میشه راهنمایی کنید باید چیکارکنم وبگیدمشکل از چی هست؟

   پاسخ دهید

    شهره صادقی

    سلام.یخچال الکترو استیل دارم.موقع اتومات کردن تیک تیک میکنه و اتومات نمیکنه اشکالش از چیه؟

    پاسخ دهید

     علوی

     سلام دوست عزیز
     اگر دستگاهتون نیاز به سرویس یا تعمیر داره می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان برای تعمیر و سرویس دستگاهتون رو ثبت کنید.
     ما در کنارتون هستیم

   ملیحه توکلی

   سلام الان حدود۵ ماه است یخچال وفیریزرمارک گرندخریداری کرده ام وفیریزرخیلی صدامیکنه چندین بارهم باکارخانه تماس گرفته ویابانمایندگی ولی رسیدگی نشده

   پاسخ دهید

    فرهاد محمدی

    روز بخیر
    برای درخواست اعزام تکنسین به محل، لطفا درخواست خود را از طریق تماس تلفنی و یا با تکمیل فرم در وبسایت مطرح نمایید.

    پاسخ دهید

  علی میرزایی

  باسلام
  یخچال فریزر یخساران مدل معمولی با برفک در موقع خاموش شدن صدای بلند و بسیار ناهنجار میدهد و درجه از منفی ۱۸ به منفی ۱۳ کاهش یافته . لطفا راهنمایی نمایید .

  پاسخ دهید

  هاشمی

  سلام خسته نباشید ببخشید ما یخچال فریزر آریانا ۵ سال خریدیم الان نزدیک ۲هفتس ک صدای زو میکشه تعمیرکار یخچال اومد برد و صفحه نمایشش رو عوض کرد ولی دوباره زو میکشه

  پاسخ دهید

امین قوچانی

درود
من یه یخچال فریزر دارم که موقع خاموش شدن موتورش یه صدای تق تق میده .علت این صدا چیه

پاسخ دهید

  کارشناس 4: جعفری

  سلام دوست گرامی، به طور کلی شنیدن صدا از موتور یخچال سه علت می تواند داشته باشد: صدا مربوط به ایراد ا موتور یخچال، شل شدن پیچ ها و بست های نگه دارنده یخچال و علت سوم مشکل در رله استارت یخچال شما. با توجه به اینکه صدای تق تق می شنوید احتمالا مشکل از رله استارت یخچال شما باشد و باید تعویض شود. اما بهتر است حتما یک تکنسین متخصص از یخچال شما بازدید نماید.

  پاسخ دهید

   مریم بارانی

   سلام. یخچالمون هیتاچی چند روز صدای تق تق میده ینی مشکلش چیه ؟نیاز به تعمیر داره؟اخه نگران شدیم

   پاسخ دهید

   لیلا اوتادی

   یخچال فریزر الجی داریم سال۹۲ خریدیم حدوددوهفته س وقتی شروع بکار میکنه صدای جیرجیر میده ۲۰یا۳۰ ثانیه ادامه داره بعد یواش یواش میوفته صدایی دقیقا مثل صدای جیرجیرک پشت یخچال فریزر رو که محفظه ش رو بازکردم برا تمیزکاری کف سینی اب جمع شده بود خشک کردم ولی صدا قطع نشده علت صدا ازچیه ممنون اگه پاسخ بدین

   پاسخ دهید

    حسن جعفرزاده

    سلام وقت بخیر و خسته نباشید انشاالله. یخچال ما دیپونت مدل C5 بالا یخچال و پایین فریزر است و بعضی موقع ها صدا میدهد مثل اینکه تیکه های یخ را گذاشتی توی یه ظرف و داری تکان میدهی و یا روی ویبره گذاشتی

    پاسخ دهید

     کارشناس5: شعبانی

     با سلام. دوست عزیز معمولا این صدا معمول است و به دلیل ساخت یخ در یخچال و ریختن این قطعات در جایخی یا سطل یخ دستگاه است. البته صدای ویبره می تواند به دلیل لرزش یخچال و درنتیجه بهم خوردن وسایلی چون ظروف شیشه ای به یکدیگر نیز باشد. اگر صدای یخچال گاها اتفاق می افتد و غیر طبیعی نیست، جایی برای نگرانی وجود ندارد. در غیر اینصورت پیشنهاد میکنیم حتما از یک متخصص برای بازدید از دستگاه کمک بگیرید.

     امینی.

     سلام یخچال جنرال دارم ۸ماه میشه خیریدم خیلی صدا میده حتا موقع که یخچال روی اتومات میاد به تق تق شروع میکنه چکارکنم

    منصوره سرلک

    باسلام ، یخچال من هم دقیقا همین مشکل رو داره که شما فرمودید
    شما علت جیر جیر کردن یخچال رو فهمیدید ؟

    پاسخ دهید

     علوی

     سلام دوست عزیز
     اگر دستگاهتون نیاز به سرویس یا تعمیر داره می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان برای تعمیر و سرویس دستگاهتون رو ثبت کنید.
     ما در کنارتون هستیم

   هاشمی زاده

   سلام خسته نباشید من یخچال سامسونگ دارم الان حدود۱۳ساله که دارم استفاده میکنم الان چند وقته یه صدای جیرجیرک مانند بلند از کنار موتور شنیده میشه و هی قطع میشه بعد از چند دقیقه دو باره تکرار میشه ممنون میشم راهنماییم کنید

   پاسخ دهید

    سلام دوست عزیز
    اگر دستگاهتون نیاز به سرویس یا تعمیر داره می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان تعمیر و سرویس دستگاهتون رو ثبت کنید.
    ما در کنارتون هستیم

    پاسخ دهید

باسلام ؛ بنده چندین بار با چنین مشکلی برخورد کردم ، خواستم ببینم آیا شما تجربه چنین مشکلی را دارید ،
کمپرسور یخچال در هنگام خاموش شدن
(off کردن)
صدایی وحشتناک و ناهنجاری که دقیقا انگار خودِ کمپرسور را از ارتفا ۱متری پرت کردی و به زمین خورده و این عمل فقط در هنگام آف شدن یخچال اتفاق می افته ، یخچال هم به خوبی یخ میزنه و هم کار میکنه
در ضمن بنده پایه های کمپرسور را محکم کردم بدتر شد ، ولی وقتی کمی کمپرسور را آزاد کردم و پیچهای پایه ها شل شدن برای یک ساعت خوب شد اما مجدد شروع شد ،
این اتفاق در کمپرسور ۲یخچال و یک کولر تا کنون برام پیش اومده
دوستان اگه کسی اطلاعات مفیدی در این زمینه داره لطفا راهنمایی کنه ممنون میشم
با تشکر

پاسخ دهید

حمید کبیر

سلام
من ۵ روزه یخچال فریزر دوقلو یخساران ۱۵ فوت گرفتم فریزر صدای قل قل میده البته خونه دو طبقه است به بدبختی دستگاهها رو بالا آوردن مشکل کجاست نیاز به تعمیر داره یا به مرور زمان مشکل رفع میشه

پاسخ دهید

  کارشناس 4: جعفری

  سلام دوست گرامی، درباره صدای قل قل یخچال در مقاله توضیح دادیم. پیشنهاد می کنیم حتما از یک کارشناس متخصص بخواهید که یخچال شما را بازدید نماید.

  پاسخ دهید

   علی رباط سرپوشی

   سلام یخچال اسنوادارم بعدازجابجایی موتورخیلی صدامیده انگار یه موتورسیکلت درجا گازشوتا۵۰درصدبالا ببری لطفآ راهنمایی کنید.ممنون

   پاسخ دهید

  مانی رضاپور

  سلام، یخچال ساید سامسونگ دارم که بعد از شارژ گاز تغیر در صدای موتور و دمای آن ایجاد شده اما مهمتر از این اینکه الان موقع استارت کردن ضربه شدیدی مثل صدای برخورد قابلمه میدهد و موتور روشن نمیشود.ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  پاسخ دهید

   سلام یخچال از نوع قدیمی هستش موقع روشن شدن صدایی بلندی میده و بعد خاموش میشه وبعد 10 ثانیه این امر هی تکرار میشه مشکل چیه

   پاسخ دهید

  مرضیه امینی

  سلام من ۱ ساید ال‌جی دارم سال ۹۶ خریدیم. از قسمت پایین یخچال هر ثانیه یا حدودا ۱ دقیقه ۱بار ۱صدایی مثل ریختن ۱قطره آب روی شعله میاد. این صدا خیلی منظم میاد و وقتی درب فریزر باز باشه متوجه میشیم. این موضوع طبیعیه؟

  نمایندگی ال جی

  پاسخ دهید

   نسیم اسلام پور

   سلام مرضیه عزیز
   شما می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان برای تعمیر ساید ال جی رو ثبت کنید.
   ما در کنارتون هستیم

   پاسخ دهید

سلام
من یخچال ساید سامسونگ دارم بعضی موقع ها یه صدایی از داخل یخچال پایین ترین طبقه نزدیک موتور میده مثل صدای اب ریختن روی آتیش صدای جیز جیز بدی میدی از همون اول همینطور بود کسی اطلاع دارع ممنون میشم راهنماییم کنید.

پاسخ دهید

  جهان پور

  سلام من هم یخچال ساید ال جی دارم و دقیقا همین صدا رو میده .

  پاسخ دهید

   سمانه سلیمانی

   سلام خسته نباشید
   ما یخچال الکترو استیل داریم بخچال فریزمون نه یخچال ساده مون صدا میده وقتی درش و باز میکنیم بعد میبندیم صداش هست تا نیم ساعت صداش خیلی بلنده میشه راهنمایی کنید

   پاسخ دهید

  حمیدرضا

  سلام.
  به نظر من زمانی که دیفراست یخچال عمل میکند باعث میشود برفک روی اواپراتور ذوب و روی المنت ریخته شود و چون المنت داغ است صدای آب روی آتش میدهد.
  در حالت معمولی نباید آب برفک روی المنت ریخته شود احتمالا المنت یخچال شما جابجا شده و باعث چنین مشکلی شده است.درضمن گمان نمیکنم مشکل خاصی برای یخچال ایجاد کند باز هم با یک تعمیرکار مشورت کنید.

  پاسخ دهید

  کارشناس 4: جعفری

  سلام دوست گرامی، شنیدن صدایی مانند ریختن آب روی آتش یا جسم داغ معمولا به علت فرایند یخ زدایی یخچال اتفاق می افتد و صدای غیر طبیعی یخچال نیست.

  پاسخ دهید

  حسین جوهر

  سلام خسته نباشید.
  ما یخچال کنوود داریم از پایین یخچال صدای کلیک که گذاشتین تو توضیحاتتون میاد ولی با فاصله اتفاق نمیفته یعنی وقتی صدای کلیک میاد بلافاصله دوباره صدای کلیک دوم میاد و مثل اینکه یخچال روشنم نمیشه. تازه اینجوری شده دلیلش چی هست؟
  ممنون میشم پاسخ بدین

  پاسخ دهید

   سلام دوست عزیز
   اگر دستگاهتون نیاز به تعمیر داره می تونید با کاراباما تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان در زمینه تعمیر دستگاهتون رو ثبت کنید.
   ما در کنارتون هستیم

   پاسخ دهید

رمضانعلی سایمتنی

سلام وخسته نباشید ممنون از متن های خوبتون اقای مهندس علت بوق زدن یخچال الکترواستیل پایین فریزر بالا یخچال با توجه به کارکرد درست موتور وگرمکن وفن ودر یخچال زمانی که باز می مونه باید صدای بوق در بیاد اما یخچال ما در را که میبندیم علامت open door که میگه در بازه وصدای بوق ازار دهنده شروع میشه البته در یخچال را که میبندیم بعد حدودا ۲۰ ثانیه الی ۳۰ ثانیه صدای بوق شروع ونمایشگر هم نوشته در بازه

پاسخ دهید

  یاسمین

  سلام یخچال ساید دوو دارم حدود دو ماه میشه ک نصب و رله اندازی شده وقتی در فریزر روباز میکنم صدا میده درش. فقط قسمت فریزر. اینم بگم ک ب دلیل رد نشدن ساید محبور شدیم دراشو باز کنیم و خود نمایندگی اومد و بست. اما این صدای لولاهاش نمیدونم برای چیه روغن هم زدم ازبین نرفت

  پاسخ دهید

حمداله طاهری

با سلام بنده یخچال فریزر سامسونگ دارم که مدل 18 سال قبل هست که مدت یکساله که موقع خاموش کردن موتور صدای بلندی می دهد طوری که در اتاق خواب صدا با شدت شنیده میشود .صدا به شکل تق تق تق .لطفا راهنمایی بفرمایید

پاسخ دهید

  نازنین خاوری

  سلام یخچال دست دوگرفتیم اصلا تعمیر نرفته صاحبشم میگه ازوقتی خریدم صدا میداد . وقتی اتومات میکنه یجوری زوزه میکشه هر دو سه دفه یکبار ….داخلش خوب کارمیکنه و سالمه فریزرشم عالی هست فقط این صداش و نمیدونم چرااینجوریه گاه وقت ازداخلش صدای قل قل آبم میاد البته خیلی آروم اونم اگه برم نزدیکش و گوش بدم . میشه کمک کنین بگین بگین ممنون یخچال هم الکترواستیله

  پاسخ دهید

   کارشناس 4: جعفری

   سلام دوست گرامی، در مورد شنیدن صدای قل قل یخچال در متن مقاله توضح داده شده، در مورد صدای زوزه لطفا توضیح کامل تری بدید، این صدا رو از کجای یخچال می شنوید؟ صدا سوت مانند است یا صدای وزوز؟

   پاسخ دهید

  کارشناس 4: جعفری

  سلام دوست گرامی، این صدا احتمالا مربوط به رله استارت یخچال شما بباشد. برای بررسی دقیق حتما از یک متخصص تعمیر یخچال سامسونگ کمک بگیرید.

  پاسخ دهید

سلام و وقت بخیر
یخچال فریزر ساید سامسونگ دارم گاهی اوقات در طول شبانه روز از یخچال صدای افتادن قطره آب روی یک شیع داغ از داخل یخچال میاد (صدایی شبیه به ریختن آب روی سطحی که در حرارت زیاد بوده ) علتش چی میتونه باشه
ممنون

پاسخ دهید

  محمد شریفی

  سلام خسته نباشید یخچال فریزر امرسان نوفراست دارم آف نمیکرد اومدم تخلیه آب رو با آب گرم باز کردم که صدای یخ میومد ازش بعد که میزنم به برق یخچال که مواد غذایی توش نیست هر ۱۵ دقیقه یه بار آف میکنه ولی یخچال که پر هست یا آف نمیکنه یا به مدت طولانی یعنی ۹ ساعت به بالا آف میکنه مشکلش چیه؟؟ممنونم

  پاسخ دهید

   عباس صفری

   سلام خدمت کارشناس محترم
   من یخچال ساید دوو دارم که از سمت فریزر آبریزی داره، نتونستم مشکلش رو از طریق مقاله بالا پیدا کنم، نشت اب چکه چکه نیست که احتمال سوراخ بودن سینی یا لوله های اتصال رو بدم، حدودا هر 12ساعت یکبار مثل این میمونه که یه لیوان آب پشت فریزر خالی کردن، تعمیرکار هم اومد و لوله تخلیه رو به اصطلاح خودشون سیخ زد که اگر گرفتگی داره ،باز بشه، اما فایده نکرد، شیر ورودی اب رو هم قطع کردم اما کماکان از زیر فریزر اب میاد
   ممنون از سایت خوبتون

   پاسخ دهید

اسماعیل حسن پور

باسلام بنده 5 روز پیش یه عدد یخچال مدل TM-835 5 فوت خریدم ، 4 روزه که به برق زدم .چند لحظه پس از استارت خوردن صدای بوق مانندی از یخچال شنیده میشود و پس از چند بار بوق زدن قطع میشود.محل استقرار یخچال هم تراز میباشد.چه مشکلی میتواند داشته باشد.از کارشناس فنی شرکت هم پرسیدم گفتند چند روز صبر کنین از حالت نویی یخچال بگذره

پاسخ دهید

  کارشناس 4: جعفری

  سلام دوست گرامی، با توجه به اینکه یخچال خود را تازه خریدید، اگر بعدا از چند روز این صدا را مرتب می شنوید، حتما با واحد خدمات پس از فروش یخچال خود تماس بگیرید.

  پاسخ دهید

کورش باقری

سلام من درباره علت صدای یخچال اسنوا سوال درام. مدتیه که از پشت یخچال ما قسمت پایینش صدای تق تق می ده. خیلی حساس شدیم به این صدا لطفا بگین چکار باید بکنیم. ممنون

پاسخ دهید

  کارشناس 4: جعفری

  سلام دوست گرامی، علت صدای تق تق یخچال اسنوا معمولا به دلیل مشکل در موتور فن اواپراتور یخچال می باشد که ممکن است نیاز به تعویض باشد.

  پاسخ دهید

   حسین تیموری

   سلام
   حدود ۶ ماهه یخچال ساید اسنوا گرفتم زمانی که موتور روشن میشه گاهی اوقات صدای موتور کم و زیاد میشه ویکنواخت نیست ،در ضمن با اینکه درب یخچال اصلا باز و بسته نمیشه هر ۱۰ دقیقه یه ربع موتور روشن میشه و به مدت ۲۰
   الی ۲۵ دقیقه کار میکنه ،این عملکرد طبیعیه؟

   پاسخ دهید

هوشنگ رضایی

سلام ببخشید ما یک سالی هست که یخچال هیمالیا داریم. شبا خیلی صدای عجیب غریبی میده. علت صدای یخچال هیمالیا چیه؟

پاسخ دهید

  کارشناس 4: جعفری

  سلام دوست گرامی، سوال شما خیلی کلی است. علت صدای یخچال هیمالیا شما ممکن است مربوط به هر یک از دلایلی باشد که در این مقاله بیان کردیم. برای راهنمایی بیشتر، لطفا جزئیاتی مثل نوع صدا یا اینکه مثلا صدا از کجای یخچال شنیده می شود را بیان کنید.

  پاسخ دهید

زهرا اسدی

با سلام یخچال ما امرسان هست که مدتی بود مرتب صدای تیک تیک مثل ساعت میداد. من خیلی درباره علت صدای یخچال امرسان سرچ کردم و مقاله شما رو هم خوندم اما چون اصلا فنی چیزی بلد نیستم دست نزدم و از تعمیرکار آشنا کمک گرفتیم. دقیقا اشکال از همین رله استارت یخچال بود. ممنون از مطلب خوبتون. خیلی جالب بود برام که کسانی هستند که صادقانه به مردم اطلاعات بدن.

پاسخ دهید

  کارشناس 4: جعفری

  سلام دوست گرامی، خوشحالیم که این مقاله برای شما مفید واقع شده. از نظر دلگرم کننده شما سپاس گذاریم.

  پاسخ دهید

   علیرضامیرمحمدی

   باسلام یخچال امرسانی دارم که مدت دو روز است بوق می زندفن داخل یخچال کارنمی کندوچراغ گاهی روشن می شود اما بیشتر اوقات خاموش می باشد وحتی باکلید قطع کن درب هم خاموش یاروشن نمی شوداما یخچال کار می کندلطفا راهنمایی بفرمایید

   پاسخ دهید

  علی علیزاده

  سلام . بنده سایداسنوا دارم که تازه خریدم روزهای اول صدا از یخچال نمیومدولی الان مثل تق تق کردن و صدای ریختن یخ و … از یخچال میاد

  پاسخ دهید

  بهنام بهشتی

  سلام خسته نباشید یخچال ال جی مدل هایی ک فریز بالاقرارگرفته ی تازگی هراز گاهی ک درب یخچال را میبندیم ی صدایی میاد خیلی نگرانیم ممنون میشم راهنمایی کنید

  پاسخ دهید

   هلن حاتمی

   سلام وقت بخیر من یخچال فریزر سامسونگ دارم وقتی که برق قطع میشه و دوباره وصل میشه فریزر بوق میزنه و تا صداش رو خاموش نکنی شروع به کار نمیکنه این برای من مشکل شده چون اگر منزل نباشم و صداقطع نشه فریزر مشغول به کار نمی شه و مدام بوق میزنه.. یعنی نمی تونم یه مسافرت برم. خواهش می کنم اگر ممکنه کمکم کنید و بهم بگین مشکل کجاست

   پاسخ دهید

جلال باقری

سلام خسته نباشید. فریزر ما یک ماهی هست لرزش شدیدی موقع خاموش شدن موتور دارد. یعنی موتور موقع خاموش شدن با صدای بلندی می لرزد. این اتفاق 4 تا 5 مرتبه در روز اتفاق می افتد و به صورت مداوم نیست. علت این لرزش شدید در موقع خاموش شدن موتور چی میتونه باشه؟ ممنون میشوم پاسخ بدهید.

پاسخ دهید

جلال باقری

سلام خسته نباشید. فریزر ما یک ماهی هست لرزش شدیدی موقع خاموش شدن موتور دارد. یعنی موتور موقع خاموش شدن با صدای بلندی می لرزد. این اتفاق ۴ تا ۵ مرتبه در روز اتفاق می افتد و به صورت مداوم نیست. علت این لرزش شدید در موقع خاموش شدن موتور چی میتونه باشه؟ ممنون میشوم پاسخ بدهید.

پاسخ دهید

  کارشناس 4: جعفری

  سلام دوست گرامی، احتمالا پایه های کمپرسور یخچال شما شل شده. بهتر است آن ها را چک کنید.

  پاسخ دهید

نادر نظامی

سلام با تشکر فراوان
دو سه ماه است، گاه ساید بای ساید سامسونگ ما که حدود 14 سال کار کرده، بطور ناگهانی صدایی شبیه زوزه از توش شنیده می شود ولی به محض باز کردن در صدا قطع می شود و تا چندین ساعت دیگر هیچ صدایی نمی دهد. لطف فراوان می کنید، اگر دلیل آن را برایمان روشن کنید….

پاسخ دهید

امین نداف فرد

با سلام
من یخچال سامسونگ دارم و حدود یک هفته میشه که صدای ووورررره میده
با انگشت که به بدنه یخچال فشار میدم صداش قطع میشه و انگشتمو برمی‌دارم دوباره وووررره میده
خودم کشوهای فریزر رو درآوردم و فن داخلش رو نگاه کردم و سالم بود. در واقع از فن داخل فریزر نبود
نمی‌دونم مشکل از کجاست
ضمنا وقتی صدا میده و مقداری جابجاش میکنم صدا قطع میشه
اما دوباره میاد
لطفاً کمکم کنید

پاسخ دهید

رسول امجدی

سلام خدمت شما
مدتی یخچال فریزر ما هنگام استارت صدایی مانند خلاصی تسمه مانند میده انگاری زور میزنه .ک بعداز قطع شدن تازه از صداش معلومه داره گازکمپروسرو میده بالا.چند ساعتی هم خاموشش کردم گفتم شایدلوله هاش یخ زده باشن ولی تاثیری نداشت
ممنون اگه میشه راهنمایی کنین

پاسخ دهید

علی غدیری

سلام یخچال الکترواستیل داریم ک صدای جیغ مانند بلندی میکند دلیلش رو میتونید برام توضیح بدید بیزحمت

پاسخ دهید

حبیب طباطبایی

سلام.ما یخچال هایسنس داریم،سه درب که دوتاش فریزره.گاهی اوقات صدای اژیر میده.مثل اژیر امبولانس.تا از سیم نکشیمش ول کن نیست.میشه کمک کنید

پاسخ دهید

با سلام وخسته نباشید
یخچال منزل ما هایسنس است و مدتسگی شروع به بوق زدن کرده است و همیشه صدای سه بار بیپ پشت سر هم میاد و بعداز چند دقیقه ای قطع می‌شود و زیر کشوهای جا میوه ایی یخ می‌بینند در صورتی که کار کرد یخچال سرما خشک است و نباید اینطوری باشد لطفا راهنمایی کنید

پاسخ دهید

قدیری

سلام
یخچال ساید وایت هاوس دارم یک هفته است که یخچال ی صدای ممتد میده و وقتی درب یخچال باز میشه صدا قطع میشود. شبها صداش کمتر میشه ولی روز که در باز و بسته میشه صدا بلندتره ،سرمادهی اش خوبه هیچ مشکلی نداره.فریزر اصلا صدایی نداره فقط

لطفا راهنمایی بفرمایید ممنون

پاسخ دهید

  علی علیدوست

  سلام یخچال سانا خریدم الارم یخچال ۲۴ ساعته در حال زدنه لطفا بگید به خاطر چیه

  پاسخ دهید

   سلام دوست عزیز
   اگر دستگاهتون نیاز به سرویس یا تعمیر داره می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان تعمیر و سرویس دستگاهتون رو ثبت کنید.
   ما در کنارتون هستیم

   پاسخ دهید

حسین تیمورب

سلام
یخچال ساید اسنوا سری گالری ۳۳۲۰ دارم ،هنگام کارکرد گاهی یخچال بقدری کم صداست که گویی خاموشه اما بیشتر وقتها با صدای خیلی بلندی کار میکنه ،سرویسکار اوردم میگه صدا ی موتوره و طبیعیه، سوالم اینه مگه صدای موتور میتونه کم و زیاد بشه ؟

پاسخ دهید

هانیه

سلام وقت بخیر من یکسال و نیم هست ساید دوو دارم الان چنروزه موقع یخ برداشتن(مکعبی)صدای زیاد و نابهنحاری میده انکار ک‌چیزی توش گیره مخزن یخ رو هم دراوردم یخ‌ها و خالی کردم اما تغییری نکرد

پاسخ دهید

فاطمه تقوی

سلام فریزر ما دو روزه همه ی چراغای ال ای دیش خاموش روشن میشه و بوق میزنه ولی کار میکنه و داخلش خنکه من سپکت ال ای دی رو ازش جدا کردم که صدای بوق اذیت نکنه الان کار میکنه ولی بعد از هر بار خاموش روشن شدن کمپرسور یه بوق میزنه میشه راهنمایی بفرمایید

پاسخ دهید

محمد ملکی

با سلام ما در خانه یخچال فریزر سامسونگ مدل RT640داریم تازگیها صدای موتور بطور مستمر میاد وقتی درب یخجال یا فربزر را باز و بسته میکنم صوابرای چند لحضه قطع میشود در صورت امکان راهنمایی بفرمایید با تشکر

پاسخ دهید

صفرعلي صابري

با سلام و خسته نباشيد خدمت متخصصان محترم
يخچال فريزر دو قلو ال جي دارم كه حدود دو سال پيش خريداري كردم مدتي هست كه هرگاه در يخچال را باز ميكني و مجدد ميبندي صدايي دارد كه قبلا اينجور نبوده است البته اين صدا چند ثانيه بطول ميكشد و قطع ميشود و با باز كردن و بستن مجدد درب يخچال باز صدا تكرار ميگردد .لطفا در اين خصوص راهنمايي بفرماييد.

پاسخ دهید

ابوالفضل شقاقی

سلام یخچال فریزرسامسونگ خریدیم وقتی کارمیکنه یک صدایی مثل شکستن چوب صدا میده بعد بوم بوم بوم صدا میده نمیدونم چیکار کنم میترسم خراب بشه میشه راهنماییم کنید ممنون

پاسخ دهید

محبوبه طالبی

یخچال دوو داریم تازه خریدیم ،گفتن موتورش سامسونگه،روزی ۴یا ۵بار صدای لولای در رو میدهد،میشه راهنمایی کنید

پاسخ دهید

مجید قاسم زاده

یخچال دیپوینت دارم.چراغ آلارم چشمک زن شده و قطع نمیشه.
بعضی اوقات هم شروع به آلارم زدن میکنه که باید بصورت دستی قطع بشه.
دمای یخچال هم پایین میاد و حتی تا به یک میرسه.
لاستیک دور و احتمالاتی که توضیح دادین رو بررسی کردم.
فقط احساس میکنم درب یخچال سنگین بوده و حدود نیم سانت پایین افتاده.
اگه علتی با این توضیحات به فکر تکنسین هاتون میرسه لطفا راهنمایی کنید.ممنون

پاسخ دهید

علیرضا قربانی

سلام دوست گرامی من یک یخچال اسنوا دارم که یخ سازش صدای تق تق میده و وقتی یخ سازش و خاموش میکنی صدا نمیده میخواستم دلیلشو بدونم ممنون میشم

پاسخ دهید

شمشیری

یک فریزر قدیمی بوش داریم که شاید عمرش ۴۵ سال باشه.
بعد از اینکه در رو بازمیکنیم و مواد غذایی برمیدلریم، بعد از بسته شدن در، به مدت ۲ ثانیه یک سوت ممتد میکشه و صدا کم میشه و قطع میشه.
نظرتون چیه؟

پاسخ دهید

ابوالفضل ایزدی

سلام.یخچال سایدبای سایدی که جداهم میشه داریم سامسونگه،دکمه ی آلارمش هرچندثانیه یه بارمیزنه دکمه های دیگش هم غیراز درجه ی سردی کارنمیکنه.آلارم هم خاموش نمیشه.کشوها درسته وزهواروواشردرب هم درسته.ممنون

پاسخ دهید

فاطمه نوروزی

فریزر دو روز هست صدای ناهنجاری میدهد وقتی درب آن را باز میکنیم صدا خیلی بلندتر هست

پاسخ دهید

حسین رموزی

سلام وخدا قوت
من یخچال AEG دارم یه چند وقتی هست بوق میزنه مثلا 40 ثانیه بعد قطع میشه بعد از مثلا 10 تا 15 دقیقه دوباره سوت میزنه علتش چیست .ممنون

پاسخ دهید

محمد حسین شاوردی

سلام یخچال کلور داریم که سیم های برد نمایش همه فاز شده و بعضی وقت ها هم صدای الارم میده لطفا راهنمای کنید

پاسخ دهید

امیرفتحی

با سلام
من یخچال دوقلوی دیپوینت با موتور اینورتر دارم صدای یخچال زیاد نیست ولی صدای فریزر خیلی آزار دهنده است و اصلا به نظرم طبیعی نیست وقتی درب رو باز می کنم صدا متوقف میشه شبها که سکوت کامل هست تقریبا از همه جای خونه قابل شنیدن هست بجز فن داخل یخچال بیرون هم فن داره و مشکل کجاست و صداش تا چقدر طبیعی هست

پاسخ دهید

امینی

سلام فریزر ما هیمالیا است یخساز دار
چند وقته از وقتی هوا سردا شده روی منفی ۵ ارور میده و بوق میزنه قبلا بوق نمیزد فقط علامت df میومد اما حالا بوق میزنه روی منفی ۵ و کم کم دوباره دما میره پایین ولی بوقش قطع نمیشه
چکار کنم

پاسخ دهید

سلام ، یخچال ال جی از نوع بالا فریزر پایین یخچال داریم ، یه چند مدتی هست صدای جیر جیر بلند ازش میاد که وقتی در یخچال یا فریزر رو هم باز میکنیم قطع همچنان نمیشه و به صدا حدود ۲۰ دقیقه اینا ادامه میده ، دلیلش چیه؟ راه حلی هست؟

پاسخ دهید

عادله رمضانی

من یخچال ساید ال جی دارم و احساس می کنم به صورت یکسره موتور در حال کار کردن هست،یعنی اتومات نمی کنه و وقتی درب یخچال باز میکنم این صدا قطع میشه.
مشکلش چیه؟

پاسخ دهید

حامدبهاری

سلام خسته نباشید یخچال ساید تی سی ال طرح فرنچ مدلTRF-480ESGحدود چهارماهه خریدیم دو هفتس که گاهی صدای موتور میده و انگار در حال زور زدن هست در حد چند ثانیه بعد قطع میشه اگر امکانش هست لطفا راهنمایی کنید

پاسخ دهید

محی الدبن سجادی

علت سر و صدای زیاد یخچال اسنوا

پاسخ دهید

سید ابراهیم اشرفی

سلام یخچال فریزر هیمالیا دارم که دوسال اول بسیار خوب کارمیکرد بطوریکه هنگام کارکرده هیچ صدایی ازاتومات کردن یخچال شنیده نمیشد ولی الان مدتی است هنگام کارکردن صدای شکستن مثل شکستن یخ اززیر یخچال وکمپرسور به صورت بسیار بلند بطوریکه فکر میکنی چیزی درحال شکستن است بعد اززیر یخچال به اندازه یک لیوان آب بیرون میزند مشکل چیست راهنمایی بفرمایید ممنون

پاسخ دهید

مهدی علوی

سلام و خسته نباشید . یخچال فریزر ما چند روز پیش بوق زد و E3 نشون داد . برندشم euroStar . از برق کشیدم بعد 10 دقیقه زدم مشکل نداره . ولی صداش زیاد شده و با ویبره زیادم کار میکنه . ایا مشکلی داره ؟؟؟

پاسخ دهید

سید محمد موسوی

باسلام خسته نباشید یخچال جنرال استیل چندروزی که برق منزل‌ قطع ووصل می‌شود دیگر یخ نمی‌زند ووقتی که از اتومات خاموش می‌شود صدای بلند می‌دهد امکان دارد رفتن برق بهش آسیب رسانده باشد اگرد رهنمایی کنید ممنونتان میشوم

پاسخ دهید

  نسیم اسلام پور

  سلام دوست عزیز
  اگر دستگاهتون نیاز به سرویس یا تعمیر داره می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان برای تعمیر و سرویس دستگاهتون رو ثبت کنید.
  ما در کنارتون هستیم

  پاسخ دهید

علی روایی

با درود وخسته نباشید یخچال هیوندا دارم که یه ماهه صدای بوق میده وتنظیماتش را روی هر درجه ای که تنظیم میکنم برای مدت زمانی قطع ومجددا سروصدای بوقش بلند میشه با تشکر از راهنماییهایتان

پاسخ دهید

  نسیم اسلام پور

  سلام دوست عزیز
  اگر دستگاهتون نیاز به سرویس یا تعمیر داره می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان برای تعمیر و سرویس دستگاهتون رو ثبت کنید.
  ما در کنارتون هستیم

  پاسخ دهید

پارسا مرادب

باسلام یک ماه است یخچال دوقلو دیپوینت مدل مکس گرفتم درب یخچال را باز و بسته میکنیم صدا میده علت چیست

پاسخ دهید

حسینی

با سلام
یخچال فریزر سان استیل دارم هر ۱۰ دقیقه سه بوق می کشد و قطع می شود لطفا راهنمایی کنید.

پاسخ دهید

  نسیم اسلام پور

  سلام دوست عزیز
  شما می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان برای تعمیر دستگاهتون رو ثبت کنید.
  ما در کنارتون هستیم

  پاسخ دهید

حسین شکیبا

سلام ببخشید یخچال التو دوقلو صدای داره صداش مثل یخچال های قدیمیه چطوری میشه درستش کردی و مشکلش چیه

پاسخ دهید

  نسیم اسلام پور

  سلام حسین عزیز
  شما می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان برای تعمیر یخچال رو ثبت کنید.
  ما در کنارتون هستیم

  پاسخ دهید

علی زمانی جونقانی

فقط صدای بلتچند موتور دانفوس یخچال

پاسخ دهید

فاطمه خیاطی

یخساز فریزر یورو استار صداهای ناهنجاری کرد که یخساز را قطع کردیم علت چیست؟

پاسخ دهید

مرضیه صلواتی

سلام یخچال مدل سینور دارم از دیشب هر چند ساعت یکبار صدای زینگ میدهد شبیه صدایی که موقع باز ماندن در دارد

پاسخ دهید

محبوبه جعفری

یخچال هیمالیا دو قلو دارم یخچال 3 روز هست مدام بوق میخوره علتش را نمیدونم

پاسخ دهید

  نسیم اسلام پور

  سلام محبوبه عزیز
  شما می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان برای تعمیر یخچال هیمالیا رو ثبت کنید.
  ما در کنارتون هستیم

  پاسخ دهید

سلام وقت بخیربزرگوار برقهای ماقطع شده بود از وقتی برق امده یخجال شروع به صوت زدن کردن اونم بطور یکسر چراغهای داخل یخجال روشنه ولی صفحه نمایش خاموشه چکار کنم
کمکم کنید لطفا

پاسخ دهید

  نسیم اسلام پور

  سلام دوست عزیز
  شما می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان برای تعمیر یخچال رو ثبت کنید.
  ما در کنارتون هستیم

  پاسخ دهید

Nilo tashakori

سلام یخچال مارک بکو فقط صدا تاراک و توروک ازش میاد ینفرم آوردیم گفت فنش کار نمیکرده روغن کاری کرد فن کار کرد گفت باید موتور عوض کنه بنظرتون چیکار کنیم؟ موتور دو ملیونو خورده ایه گرونه یعنی حتما موتورش خرابه ؟🤦‍♀️

پاسخ دهید

  نسیم اسلام پور

  سلام دوست عزیز
  شما می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان برای تعمیر دستگاهتون رو ثبت کنید.
  ما در کنارتون هستیم

  پاسخ دهید

داود آذری

یخچال فریزر الکترو استیل ندل بار داری دارم که تازگی ها با باز شدن در یخچال صدای روشن شدن کامیون و قور قور میدهد لطفا راهنمایی فرمایید

پاسخ دهید

  نسیم اسلام پور

  سلام داوود عزیز
  شما می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان برای تعمیر یخچال فریزر رو ثبت کنید.
  ما در کنارتون هستیم

  پاسخ دهید

سلام من دو یخچال دو قلوی ماکسینی خریدم هر دو صدای بلند آزار دهندهی دارند لطفن راهنمایی کنید

پاسخ دهید

  نسیم اسلام پور

  سلام حسام عزیز
  شما می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان برای تعمیر یخچال دوقلو رو ثبت کنید.
  ما در کنارتون هستیم

  پاسخ دهید

امین عنصری

سلام
یخچال فریزر سینجر دارم دو درب ک پایین فریزر هست مدتیه مدام صدای آلارم میده مث زمانی ک درب یخچال باز بود و جالبش هم اینه ک درب رو ک باز میکنی لامپ داخلی خاموش و می بندی روشن میشه خواهش میکنم راهنمائی بفرمائید
ممنون

پاسخ دهید

  فرهاد محمدی

  وقت بخیر
  شما می‌توانید جهت اعزام متخصص به محل برای عیب‌یابی، به صورت تلفنی و یا آنلاین با ما در تماس باشید.

  پاسخ دهید

براتی مریم

درب فریزر هیمالیا صدای بیب بیبش قطع نمیشه وهر چند ثانیه شروع میکنه وچند ثانیه پشت سر هم بیب بیب میکنه چکار باید کنیم نمیشه بخاطر وسایل فریز شده دوشاخه آن را دربیاریم متخصصی که بتونه مشکلو حل کنه درمنطقه ما وجود نداره لطفاً راهنمایی کنید

پاسخ دهید

  فرهاد محمدی

  وقت بخیر کاربر گرامی
  اگر در این مقاله به پاسخ نرسیدید، لطفا با نمایندگی مجاز تماس حاصل فرموده و مشکل را مطرح نمایید

  پاسخ دهید

محمدرضا مفرد

سلام خسته نباشید دمای داخل فریزرپایین آمده و موتور یکسره کار می‌کند و چراغ و سوت میزند

پاسخ دهید

  فرهاد محمدی

  وقت بخیر کاربر گرامی
  در صورتی که مشکلتان با جستجو در وبسایت و مطالعه مقاله موجود حل نشده، بهتر است با کارشناس متخصص تماس حاصل فرمایید.

  پاسخ دهید

مهردادامینی

سلام خسته نباشید.بنده حدودیک ماه میشه که یه یخچال دوقلوی دوو گرفتم خدایی خیلی ازش راضی ام.ولی زمانیکه کمپرسورفریزرروشن میشه بعدازحدودیک دقیقه صدایی شبیه اینکه نوک انگشتتوبه پروانه یه پنکه رومیزی بزنی درحد۱۵ثانیه ازش درمیادالبته اصلاهم بلندوگوشخراش نیست وبعداز۱۵ثانیه قطع میشه.ممنونم میشم راهنمایی کنید🙏🙏🙏

پاسخ دهید

فرزانه اشوبی

سلام ببخشید یخچال ارج دارم از دیشب تا حالا صدای بوق میده پشت سر هم قطع هم نمیشه

پاسخ دهید