استخدام تعمیرکار لوازم خانگی

علت خاموش نشدن کولر گازی با کنترل: 6 ایراد که باعث از کار افتادن کنترل کولر گازی می‌شود

علت خاموش نشدن کولر گازی با کنترل

خاموش نشدن کولر گازی با کنترل یکی از رایج‌ترین مشکلاتی است که احتمالا پس از مدتی برای دستگاه شما رخ بدهد. در صورتی که ریموت اسپلیت کار نکند، امکان روشن و خاموش کردن کولر گازی و همچنین تنظیم درجه حرارت آن وجود ندارد. در نهایت این مشکل می‌تواند برای شما دردسرساز باشد و می‌بایست هرچه سریع‌تر برای رفع آن اقدام نمایید.

اتمام باتری ریموت، فاصله نامناسب کولر گازی و کنترل، معیوب شدن چشمی، حسگرها و همچنین وجود نقص فنی در قطعات داخلی ریموت یا برد اصلی، می‌تواند علت خاموش نشدن کولر گازی با کنترل باشد.

در این مطلب به بررسی علل خاموش نشدن کولر گازی با کنترل و ارائه راه حل برای برطرف کردن این مشکل پرداخته‌ایم.

ما در کاراباما سالهاست که به مشتریان تمامی برندهای معتبر ایرانی و خارجی لوازم خانگی خدمات ارائه میکنیم، بنابراین اگر برند کولر گازی شما سامسونگ، ال جی و جنرال نمیباشد نیز میتوانید از طریق فرم زیر درخواست تعمیرات خود را ثبت کنید تا کارشناسان ما در سریعترین زمان ممکن، جهت هماهنگی با شما تماس حاصل نمایند.

متخصصان باتجربه متخصصان باتجربه
گارانتی خدمات گارانتی خدمات
سرعت در ارائه خدمات سرعت در ارائه خدمات
هزینه های منصفانه هزینه های منصفانه
تعمیرکار

خاموش نشدن کولر گازی با کنترل

با استفاده از ریموت کولر گازی می‌توان دستگاه را به راحتی روشن یا خاموش کرد، دمای آن را کم و زیاد کرد و حالت کار کولر گازی، سرعت فن داخلی و … را تنظیم نمود. خاموش نشدن کولر گازی با کنترل می‌تواند دلایل گوناگونی داشته باشد.

6 علت خاموش نشدن کولر گازی با کنترل عبارتند از:

  1. تمام شدن باتری کنترل کولر گازی
  2. فاصله زیاد کولر گازی و ریموت
  3. خراب شدن برد کولر گازی
  4. وجود ایراد در سنسورهای الکتریکی ریموت
  5. خرابی چشمی گیرنده کولر گازی
  6. ایرادات فنی ریموت

تمام شدن باتری علت خاموش نشدن کولر گازی با کنترل

تمام شدن باتری رایج‌ترین علت خاموش نشدن کولر گازی با کنترل است. در صورتی که اتمام باتری ریموت علت خاموش نشدن اسپلیت باشد، با تعویض باتری‌ها به راحتی این مشکل قابل حل خواهد بود.

اگر پس از تعویض باتری همچنان این مشکل پا برجا بود، برد و سنسورهای الکتریکی باید توسط تکنسین متخصص تعمیر کولر گازی بررسی شود.

تمام شدن باتری علت خاموش نشدن کولر گازی با کنترل

فاصله زیاد کولر گازی و ریموت علت خاموش نشدن اسپلیت

فاصله زیاد کولر گازی و ریموت نیز می‌تواند علت خاموش نشدن اسپلیت باشد. در صورت فاصله نامناسب یا وجود مانع، با فشردن دکمه‌های کنترل پاسخی دریافت نمی‌کنید و دستگاه شما عملکردی نخواهد داشت.

اگر فاصله زیاد کولر گازی و ریموت علت خاموش نشدن اسپلیت است، کافیست کنترل را در فاصله مناسب از دستگاه بگیرید و مجدد امتحان کنید. همچنین بررسی کنید مانعی در مسیر سنسور ریموت قرار نگرفته باشد.

خراب شدن برد علت خاموش نشدن کولر گازی با کنترل

گاهی ممکن است ریموت مشکلی نداشته باشد و خراب شدن برد علت خاموش نشدن کولر گازی با کنترل باشد. در صورت وجود ایراد در هر یک از قطعات و اجزای برد نیز شاهد کار نکردن کنترل خواهیم بود.

پیشنهاد مطالعه : بهترین کولر گازی کم مصرف

برای اینکه متوجه شوید ایراد از کنترل است یا برد کولر گازی، می‌توانید ریموت کنترل را تست کنید. ساده‌ترین راه برای تست کنترل کولر گازی این است که کنترل را کنار یک رادیو ببرید و سپس دکمه‌های آن را فشار دهید. اگر از رادیو صدای نویز شنیده شد، یعنی ریموت سالم است چنانچه اتفاقی نیفتاد ممکن است کنترل خراب شده باشد.

خرابی سنسورهای ریموت و خاموش نشدن کولر گازی با کنترل

سنسورهای الکتریکی (حسگرها) از مهم‌ترین قطعات کنترل است که در صورت خرابی و وجود مشکل در آن، می‌توانیم شاهد کار نکردن کنترل کولر گازی باشیم. در صورتی که خرابی سنسورهای ریموت علت خاموش نشدن کولر گازی با کنترل است، باید توسط تکنسین بررسی و تعویض شود.

خرابی سنسورهای ریموت و خاموش نشدن کولر گازی با کنترل

خرابی چشمی گیرنده و خاموش نشدن کولر گازی با کنترل

چشمی یکی از قطعات کولر گازی است که فرمان‌های وارد شده به کنترل را دریافت و به برد اصلی اسپلیت منتقل می‌کند. در صورت خرابی چشمی گیرنده، فرمان از ریموت به برد منتقل نمی‌شود. در نهایت ریموت عملکرد درستی نداشته و کولر گازی با کنترل خاموش نخواهد شد.

برای رفع این مشکل بررسی کنید چشمی گیرنده تمیز باشد و مجددا از ریموت کنترل استفاده کنید.

پیشنهاد مطالعه : راهنمای خرید بهترین کولر گازی

ایرادات فنی ریموت علت خاموش نشدن کولر گازی با کنترل

گاهی وجود ایرادات فنی ریموت علت خاموش نشدن کولر گازی با کنترل است. این مشکلات ممکن است به دلیل ضربه یا شکستگی کنترل رخ بدهد که موجب آسیب به خازن، لامپ ال ای دی چشمی، حسگرها، ترانزیستور و … خواهد شد. گاهی نیز ممکن است با افتادن ریموت روی زمین، پایه‌های کریستال کنترل معیوب شود و به همین دلیل ریموت عملکرد درستی نداشته باشد.

در صورت وجود مشکل و خرابی هریک از اجزای داخلی ریموت، شاهد خاموش نشدن کولر گازی با کنترل خواهیم بود.

کلام پایانی

یکی از رایج‌ترین مشکلاتی که ممکن است برای کولر گازی پیش بیاید، از کار افتادن و کار نکردن ریموت کنترل دستگاه است. اتمام باتری، وجود مشکل در چشمی، سنسورها، برد و … می‌تواند علت خاموش نشدن کولر گازی با کنترل باشد.

در صورت بروز این مشکل ابتدا باتری ریموت را تعویض کنید. سپس از تمیز بودن چشمی گیرنده، فاصله مناسب دستگاه و کنترل و همچنین نبود مانع در مقابل سنسورهای آن مطمئن شوید.

چنانچه خرابی برد، حسگرها و قطعات داخلی ریموت علت این مشکل باشد، باید دستگاه شما توسط یک تکسنین متخصص عیب یابی شود.

سوالات متداول

خاموش نشدن کولر گازی با کنترل ممکن است به دلایل مختلفی از جمله، وجود مشکلات فنی ریموت، اتمام باتری، خرابی چشمی و حسگرها و ... رخ بدهد.

چشمی گیرنده فرمان‌های وارد شده به کنترل را دریافت و به برد اصلی منتقل می‌کند. در صورت خرابی و وجود مشکل در چشمی، کنترل کولر گازی کار نمی‌کند و امکان خاموش شدن دستگاه وجود نخواهد داشت.

در صورتی که تعدادی از دکم‌ های کنترل کولر گازی شما کار نمی‌کند، ممکن است ذغال های تعبیه شده در زیر کنترل کثیف شده باشند یا گرد و غبار در آن گیر کرده باشد که لازم است با یک اسپری مخصوص شستشو تمیز شود.

نظرات کاربران

در صورتی که پیام شما نیاز به پیگیری دارد حتما شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند.