استخدام تعمیرکار لوازم خانگی

علت خاموش شدن ناگهانی تلویزیون سامسونگ، ال جی، سونی و سایر برندها

علت خاموش شدن ناگهانی تلویزیون سامسونگ، ال جی، سونی و سایر برندها

آیا تلویزیون شما نیز خود به خود خاموش می شود؟ آیا پس از چند ثانیه و بی هیچ دلیلی تلویزیون ناگهان خاموش می شود؟ از همه بدتر زمانی است که این اتفاق هنگام دیدن برنامه مورد علاقه شما رخ دهد! دلایل زیادی وجود دارد که باعث خاموش شدن ناگهانی تلویزیون می شود. در ادامه مقاله این موارد را برای پی بردن به علت خاموش و روشن شدن تلویزیون و یا علت خاموش شدن ناگهانی تلویزیون بررسی می کنیم و راه کار های مختلف را توضیح می دهیم. بنابراین می توانید از مطالب بیان شده درباره علت خاموش شدن تلویزیون به عنوان راهنمای عیب یابی تلویزیون خود استفاده کنید.

اگر جهت برطرف کردن مشکل تلویزیون خود به کمک تعمیرکار نیاز دارید، همین حالا درخواست تعمیرات خود را به صورت آنلاین ثبت کنید تا متخصصان حرفه ای و با تجربه کاراباما در سریعترین زمان ممکن، جهت هماهنگی با شما تماس حاصل فرمایند.

متخصصان باتجربه متخصصان باتجربه
گارانتی خدمات گارانتی خدمات
سرعت در ارائه خدمات سرعت در ارائه خدمات
هزینه های منصفانه هزینه های منصفانه
تعمیرکار تلویزیون

مشکلات منبع تغذیه علت خاموش و روشن شدن تلویزیون

کمی بررسی ممکن است به شما کمک کند بفهمید چه چیزی علت خاموش و روشن شدن تلویزیون سامسونگ، ال جی، فیلیپس و … به صورت ناگهانی و خود به خود است. ابتدا منبع تغذیه را بررسی کنید. آیا سیم برق به درستی به پریز وصل شده است؟ اتصال شل  و یا کابل آسیب دیده و قدیمی می تواند علت خاموش شدن ناگهانی تلویزیون شما باشد. اگر متوجه سیم های فرسوده یا خرابی سیم برق تلویزیون خود شدید، وقت آن است که برای تعمیر تلویزیون خود اقدام کنید تا از مشکلات بعدی و خطرات احتمالی الکتریکی جلوگیری کنید.

چرا تلویزیون خودبخود خاموش میشود؟

هنگانی که تلویزیون خودبخود خاموش میشود، یکی از محتمل ترین موردی که می توانید بررسی کنید، فعال شدن تایمر یا تایمر خواب تلویزیون است. ممکن است تایمر تلویزیون شما طوری تنظیم شده باشد که بعد از یک زمان خاص تلویزیون را خاموش کند.

 نحوه خاموش کردن تایمر در تلویزیون… (در بیشتر تلویزیون ها کار می کند)

 1. تلویزیون را روشن کنید.
 2. دکمه MENU را در ریموت کنترل فشار دهید و وارد تنظیمات شوید.
 3. دکمه ENTER یا OK را در ریموت کنترل خود بفشارید و وارد منو TIME شوید.
 4. با استفاده از دکمه های جهت دار ریموت تلویزیون خود تایمر را انتخاب کرده و ENTER یا OK را بفشارید تا صفحه تایمر ظاهر شود.
 5. با استفاده از ریموت کنترل تایمر تلویزیون را در حالت Off یا خاموش قرار دهید.
 6. – برای خارج شدن از تنظیمات، دکمه EXIT را در ریموت کنترل تلویزیون خود فشار دهید.

اگر تایمر خواب در تلویزیون شما تنظیم شده باشد، همان مراحل بالا را دنبال کنید اما در عوض به SLEEP TIMER بروید.
توجه: ممکن است سهوا  دکمه تنظیم تایمر را در ریموت کنترل فشار داده باشید و در تیجه تایمر خواب فعال شده باشد.

مطالعه بیشتر: تعمیر تلویزیون ایکس ویژن

آیا از گیرنده دیجیتال و یا دستگاه های جانبی دیگر استفاده می کنید؟

 1. مطمئن شوید که گیرنده دیجیتال روشن است و ورودی تلویزیون به درستی برای دستگاه گیرنده انتخاب شده است.
 2. اگر دستگاه گیرنده دیجیتال شما روشن است، ممکن است کابل HDMI، کواکسیل و … یا خود دستگاه به علت مشکل فنی سیگنالی برای تلویزیون ارسال نکند.
 3. سیگنال خروجی گیرنده دیجیتال خود را با فشردن دکمه info/guide بر روی ریموت کنترل آن بررسی کنید.
 4. اگر پس از فشردن دکمه info/guide صفحه تلویزیون داده های راهنما را نشان می دهد، مشکل شما ناشی از کابل یا خود گیرنده است.
 5. اگر صفحه تلویزیون شما اطلاعات راهنما را نمایش نمی دهد، مطمئن شوید که منبع ورودی (source) در تلویزیون با استفاده از دکمه ورودی در ریموت تلویزیون تغییر می کند.

آیا از تلویزیون به عنوان مانیتور کامپیوتر استفاده می کنید؟

آیا بعد از فشار دادن دکمه پاور در کنترل تلویزیون، چراغ استندبای تلویزیون برای چند لحظه چشمک می زند؟
در این صورت، کامپیوتر شما در حالت خواب یا hibernate  است. با حرکت ماوس، کامپیوتر خود را بیدار کنید و در این صورت تلویزیون باید دوباره روشن می شود.

نکته: اگر صفحه تلویزیون شما دوباره روشن نمی شود، مطمئن شوید که می توانید منبع ورودی تلویزیون را با استفاده از ریموت کنترل تلویزیون تغییر دهید.

اگر با انجام روش های فوق همچنان با این مشکل رو برو هستید که تلویزیون خودبخود خاموش میشود، ریست تلویزیون خود را امتحان کنید. این مورد را می توانید در تنظیمات اصلی منوی تلویزیون پیدا کنید. ممکن است ریست کلی تلویزیون، مشکل خاموش شدن ناگهانی تلویزیون سونی، ال جی، سامسونگ و … شما را برطرف کند.

همچنین، اگر تلویزیون هوشمندی دارید که توسط WIFI به اینترنت متصل است، بایوس سیستم یا نرم افزار تلویزیون را به روز کنید. در منو به دنبال تنظیمات به روزرسانی تلویزیون بگردید. ریست و به روزرسانی سیستم را امتحان کنید و اگر با این کار مشکل خاموش شدن ناگهانی تلویزیون شما برطرف نشد، ممکن است قطعه ای در تلویزیون مشکل داشته باشد.

مشکلات فنی و سخت افزاری علت خاموش شدن ناگهانی تلویزیون

اگر هیچ یک از موارد بالا کار نکرد و شما بررسی کرده اید و متوجه شدید که دستگاه های متصل به تلویزیون شما به درستی کار می کنند و گزینه های ریست و به روزرسانی را نیز امتحان کرده اید و جواب نگرفتید، ممکن است مشکل از خود تلویزیون باشد. ممکن است مین برد، برد پاور  و یا سایر قطعات تلویزیون شما معیوب شده باشند.

معیوب شدن برد اصلی علت خاموش شدن تلویزیون

اگر تلویزیون شما بدون هیچ مشکلی به طور ناگهانی خاموش شود، احتمالا مشکل از سخت افزار است. یکی از علت های رایج این مشکل معیوب شدن برد اصلی تلویزیون است، جایی که تمام اجزای تلویزیون شما با هم ارتباط می گیرند و سیگنال را رد و بدل می کنند. اگر برد اصلی تلویزیون فرسوده یا خراب باشد، تلویزیون بیش از حد گرم می شود و باعث می شود که تلویزیون خود به خود خاموش و روشن شود. تعویض برد اصلی تلویزیون می یک تعمیر پرهزینه و حساس می باشد و باید توسط یک متخصص حرفه ای و باتجربه انجام شود.

مطالعه بیشتر: نصب تلویزیون روی دیوار

معیوب شدن برد پاور تلویزیون

علاوه بر برد اصلی، هنگامی که مشکل خاموش شدن تلویزیون ال جی، سامسونگ، سونی و … بوجود می آید، ممکن است ایراد از برد پاور تلویزیون شما باشد. این اشکال در برخی از تلویزیون ها بیشتر دیده می شود. برای مثال در تلویزیون سامسونگ مدل ۴۰F۵۹۵۰  و تلویزیون ال جی مدل 42led5600 احتمال دارد علت خاموش شدن ناگهانی تلویزیون از برد پاور آن نیز باشد اما برای مطمئن شدن باید توسط تکنسین متخصص به صورت دقیق بررسی و عیب یابی شود.

علاوه بر مواردی که گفته شد، نوسان برق می تواند منجر به آسیب زدن به برد اصلی، برد پاور، قطعات برد مانند خازن ها  و آی سی ها و سایر اجزا تلویزیون شما شود. چرا که تلویزیون های جدید با ولتاژ خیلی پایینی کار می کنند بنابراین با نوسان برق احتمال آسیب رسیدن به قطعات تلویزیون وجود دارد. برای جلوگیری از این آسیب ها بهتر است حتما از محافظ برق باکیفیت استفاده کنید.

نظرات کاربران

در صورتی که پیام شما نیاز به پیگیری دارد حتما شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند.

دیدگاه کاربران
حکم اله جمشیدی

با سلام یک ماه است یک دستگاه تلویزیون سام خریداری کرده ایم به طور ناگهانی وسط برنامه خاموش می شود و دیگر با کنترل هم روشن نمی شود

پاسخ دهید

  نسیم اسلام پور

  سلام دوست عزیز
  شما می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان برای تعمیر تلویزیون رو ثبت کنید.
  ما در کنارتون هستیم

  پاسخ دهید

مجیدطوقی

سلام ده روز تلویزیون سامسونگ خریدیم سه چهار روز نصب کردم امادوروز خاموش امادکمه خاموش روشن قرمزمیشه کارمیکنه میشه بگید مشکلش چیه

پاسخ دهید