استخدام تعمیرکار لوازم خانگی

کاربرد دکمه‌ها و برنامه‌های شستشوی لباسشویی سامسونگ

آموزش استفاده، دکمه ها و برنامه های شستشوی ماشین لباسشویی سامسونگ

امروزه ماشین های لباسشویی زندگی ما را بسیار راحت تر کرده‌اند. دیگر مانند گذشته برای شستن چند لباس و شلوار لازم نیست یکی دو ساعت وقت گذاشته و با زحمت بسیار و به صورت دستی آنها را بشورید و سپس منتظر خشک شدن‌شان باشید. تنها فشار دادن چند دکمه کافیست تا به صورت اتوماتیک تمامی مراحل شستشو انجام شده و در پایان لباس‌های تمیز و تقریبا خشک تحویل بگیرید. اما اگر در انتخاب تنظیمات دستگاه دچار اشتباه شوید و یا برنامه شستشوی نامناسبی را انتخاب کنید، احتمالا به لباس‌های خود آسیب زده و در صورت استفاده نادرست از دستگاه نیز در دراز مدت سبب بروز مشکل و خرابی آن خواهید شد.

در این مطلب از کاراباما به کمک تصاویر راهنما، شما را با نحوه استفاده از لباسشویی سامسونگ، معنی کلمات روی ماشین لباسشویی، کارکرد دکمه‌های لباسشویی سامسونگ و برنامه‌های شستشوی آن آشنا می‌کنیم. اگر لباسشویی شما با مشکلی مواجه شده است یا نیاز به تعمیر دارد، می‌توانید برای تعمیر لوازم خانگی روی متخصصین کاراباما حساب باز کنید.

محتویات این مقاله:

 • طرز استفاده از ماشین لباسشویی سامسونگ
 • معنی کلمات روی ماشین لباسشویی سامسونگ
 • توضیح و عملکرد دکمه‌های ماشین لباسشویی سامسونگ
 • برنامه‌های ماشین لباسشویی سامسونگ

برای استفاده صحیح و کامل از ماشین لباسشویی، باید نحوه کار با لباسشویی را به خوبی بدانید. بنابراین، ابتدا به صورت اجمالی روش استفاده از لباسشویی‌های سامسونگ را بیان می‌کنیم و در ادامه سه نمونه از پنل کاربری یا همان مجموعه نمایشگر و دکمه‌های ماشین لباسشویی سامسونگ را آورده ایم که از مدل های مختلفی انتخاب شده‌اند. با توجه به این پنل‌های نمونه، اصطلاحات و معنی علائم روی ماشین لباسشویی سامسونگ را توضیح داده و سپس به آموزش و کارایی دکمه‌های لباسشویی سامسونگ می‌پردازیم. در پایان با تمامی برنامه‌های شستشوی ماشین لباسشویی سامسونگ آشنا می‌شویم و مشخصات هر یک از آنها را بیان می‌کنیم.

همچنان که خواهید دید، شباهت‌های بسیاری در میان پنل های مختلف لباسشویی سامسونگ وجود دارد و بنابراین در پایان این آموزش، به شما اطمینان می‌دهیم که روش استفاده از ماشین لباسشویی سامسونگ را برای تمامی مدل‌های آن خواهید دانست.

اگر لباسشویی سامسونگ شما دچار مشکل شده و به کمک تعمیرکار باتجربه و حرفه ای نیاز دارید، میتوانید با مراجعه به صفحه تعمیر لباسشویی سامسونگ درخواست خود را ثبت کنید تا کارشناسان ما در سریعترین زمان ممکن با شما تماس حاصل نمایند؛ و در صورتی که تکنسین هستید و قصد دارید که مشکل دستگاه را خودتان برطرف کنید پیشنهاد می‌کنیم مقاله عیب یابی لباسشویی سامسونگ را نیز مطالعه فرمایید.

نحوه استفاده از ماشین لباسشویی سامسونگ

هنگامی که نصب اصولی لباسشویی سامسونگ به پایان می‌رسد، قادر به استفاده از آن خواهید بود. ممکن است به تازگی یکی از مدل های جدید لباسشویی سامسونگ را خریداری کرده باشید و یا تاکنون از ماشین لباسشویی استفاده نکرده باشید و روش کار با دستگاه را بلد نباشید. در هر صورت با مطالعه این بخش از طرز کار با ماشین لباسشویی سامسونگ خود به صورت درست و اصولی آگاه شده و بهترین نتیجه شستشو را خواهید گرفت. معمولا اشتباهات افراد در انتخاب برنامه شستشو امری رایج است. بسیاری از افراد البسه ظریف و حساس خود را با برنامه نامناسب شسته و به آنها آسیب می‌رسانند. در ادامه خواهید دید که با اطلاع از معنی نوشته های روی ماشین لباسشویی و طرز استفاده از دکمه‌های لباسشویی سامسونگ، انتخاب بهترین برنامه شستشوی ماشین لباسشویی به هیچ وجه کار دشواری نیست.

روش کار با ماشین لباسشویی سامسونگ، با فشار دادن دکمه power یا همان استارت آغاز می‌گردد. پس از روشن شدن دستگاه، مقدار مناسبی از لباس‌های خود را در داخل لباسشویی قرار دهید. مراقب اضافه بار باشید و هیچگاه لباسشویی را 100% پر نکنید. حال محفظه جاپودری را باز کرده و در بخش بزرگتر آن مقدار مناسب از پودر شوینده را بریزید. برای اینکار به دستور العمل‌های بر روی محصول دقت کنید. همچنین می‌توانید از مایع و یا قرص شستشو نیز استفاده کنید. معمولا قرص را در داخل سبد به همراه البسه می‌اندازند. اگر به دقت نگاه کنید، در داخل محفظه جاپودری قسمت های کوچکتری نیز برای ریختن پودر و یا مایع نرم کننده وجود دارد. این بخش های کوچکتر در صورت پیش شستشوی البسه و یا شستشوی بیش از یک مرتبه‌ی لباس‌ها کاربرد دارند.

برای اطلاعات بیشتر در خصوص ریختن پودر یا مایع در لباسشویی به مقاله نحوه استفاده از جاپودری ماشین لباسشویی مراجعه کنید.

جا پوذری ماشین لباسشویی سامسونگ

اکنون باید بر اساس مقدار البسه، نوع و جنس‌ها و همچنین میزان کثیفی آنها برنامه مناسب برای سیکل شستشو را انتخاب کنیم. علاوه بر برنامه شستشو، با انتخاب گزینه‌های موجود بر روی پنل کاربری می‌توان تنظیمات اضافی اعم از تعداد مراحل آبکشی، برنامه خشک کن لباسها، مدت زمان شستشو و… را نیز تنظیم کرد. برای اینکار لازم است تا به خوبی با معنی گزینه‌های ماشین لباسشویی و کارایی دکمه های لباسشویی سامسونگ آشنا باشید که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.

در نهایت با انتخاب دکمه Start یا شروع، شستشوی لباس‌ها به صورت اتوماتیک آغاز می‌شود و پس از اتمام کامل سیکل شستشو امکان باز کردن درب دستگاه را خواهید داشت.

توجه کنید که در بسیاری از مدل ها، در میانه سیکل شستشو امکان توقف وجود ندارد. پس از شروع سیکل، باز کردن درب لباسشویی برای اضافه یا کم نمودن لباس ممکن نیست و باز کردن محفظه جاپودری هم اشتباه است. البته در برخی از مدل های جدید لباسشویی سامسونگ، این قابلیت افزوده شده و می توان با توقف سیکل شستشو از داخل سبد لباس ها را خارج و یا به آن اضافه کرد.

معنی لغات روی ماشین لباسشویی و توضیح دکمه‌های لباسشویی سامسونگ

حال که کلیت طرز کار با ماشین لباسشویی سامسونگ را بیان کردیم، قدم بعدی آشنایی با معنی نوشته‌های روی ماشین لباسشویی سامسونگ است که سبب می‌شود تا عملکرد دکمه‌های لباسشویی را بدانیم و درنتیجه بهترین برنامه شستشو را انتخاب و بهترین نتیجه را از دستگاه بدست آوریم.

برای تکمیل اینکار و جامع بودن آموزش حاضر، بیش از ده‌ها مدل مختلف از لباسشویی های سامسونگ را بررسی کردیم و سه نمونه از پنل های کاربری را از مدل‌های قدیمی و جدید انتخاب کردیم. بدلیل تشابه موجود میان مدل های مختلف، آشنایی کامل با معنی اصطلاحات و علائم روی لباسشویی سامسونگ در این سه مدل و یادگیری طرز استفاده از دکمه‌های لباسشویی سامسونگ در تنها این سه مدل، کافیست تا شما را برای کار با تمامی مدل‌های ماشین لباسشویی سامسونگ قادر سازد.

در این بخش دکمه‌های اصلی را در هر پنل توضیح داده ایم و کاربرد دکمه های لباسشویی سامسونگ که در همه مدل‌ها یکسان هستند را به بخش بعدی موکول کرده ایم.

نمونه اول معنی کلمات و آموزش دکمه های ماشین لباسشویی سامسونگ

توضیح دکمه‌های روی ماشین لباسشویی سامسونگ

1- محفظه جاپودری

2- چراغ‌های راهبری دستگاه

3- دکمه شستشوی سریع

4- دکمه آبکشی اضافی

5- دکمه پیش شستشو

6- دکمه شستشوی بهینه

8- دکمه استارت یا شروع

9- ولوم انتخاب سرعت چرخش

10- ولوم انتخاب برنامه‌های شستشو

نکته:

 • این مدل از پنل کنترلی، از مدل‌های قدیمی سامسونگ است که دارای دو ولوم چرخنده می‌باشد.
 • در این مدل پس از روشن کردن دستگاه و قرار دادن البسه و ریختن پودر در ماشین، با چرخاندن ولوم برنامه ها به برنامه مورد نظر و سپس چرخاندن ولوم سرعت، تنظیمات اولیه را انتخاب می‌کنید. سپس تنظیمات اضافی را انتخاب کرده و دکمه شروع را می‌فشارید.
 • چراغ‌های LED با توجه به برنامه انتخابی و گزینه‌های اضافی، به صورت تکی و یا گروهی روشن می‌شوند.

برنامه‌های شستشو لباسشویی در این مدل بر روی ولوم و به صورت عدد مشخص شده‌اند. بر روی محفظه جاپودری راهنمای برنامه‌ها قرار دارد که به شرح زیر است:

1- البسه پنبه‌ای سفید، دمای ۹۵ درجه

2- البسه پنبه‌ای سفید، دمای ۶۰ درجه

3- البسه پنبه‌ای سفید، دمای ۴۰ درجه

4- البسه پنبه‌ای سفید، دمای ۳۰ درجه

5- البسه پنبه بدون تغییر رنگ، دمای ۶۰ درجه

6- البسه پنبه با تغییر رنگ، دمای ۴۰ درجه

7- الیاف مصنوعی، دمای ۶۰ درجه

8- الیاف مصنوعی، دمای ۴۰ درجه

9- الیاف مصنوعی، دمای ۳۰ درجه

10- البسه حساس و ظریف، دمای ۴۰ درجه

11- البسه پشمی، دمای ۳۰ درجه

12- البسه پشمی، بدون حرارت

13- آبکشی و چرخش یا آبگیری

14- چرخش یا آبگیری

15- تخلیه

علائم روی ماشین لباسشویی سامسونگ در این مدل و مدل های مشابه:

نشانه ها و علامت های روی ماشین لباسشویی سامسونگ
1- پیش شستشو یا pre wash

2- شستشو یا wash

3- آبکشی یا rinse

4- چرخش یا spin

5- شستشوی سریع یا quick wash

6- آبکشی بیشتر یا rinse plus

7- شستشوی اقتصادی یا eco wash

نمونه دوم معنی کلمات و آموزش دکمه های ماشین لباسشویی سامسونگ

دکمه های روی ماشین لباسشویی سامسونگ

1- نمایشگر دیجیتال

2- ولوم انتخاب برنامه

3- دکمه پیش شستشو

4- دکمه تاخیر زمانی

5- دکمه انتخاب دما

6- دکمه آبکشی

7- دکمه چرخش یا آبگیری

8- دکمه گزینه‌های انتخابی

9- دکمه شستشوی سریع

10- دکمه شستشوی بهینه در حباب

11- دکمه شروع/ توقف

12- دکمه سیکل شستشوی دلخواه

13- دکمه روشن و خاموش لباسشویی

نکته:

 • دکمه گزینه‌های انتخابی یا Options در این سری از لباسشویی‌های سامسونگ، قابلیت هایی را به چرخه شستشوی اصلی اضافه می‌نماید که شامل موارد زیر است:

1- اتوکشی آسان (Easy Iron)

2- خیساندن (Soak)

3- شستشوی شدید (Intensive)

4- به صورت ترکیبی (۴ حالت دارد، ترکیبی از موارد ۱و۲و۳)

 • دکمه “شستشوی بهینه در حباب” به طور پیش فرض فعال است و برای غیرفعال کردن آن کافیست یکبار فشار داده شود.

نمونه سوم معنی کلمات و آموزش دکمه های ماشین لباسشویی سامسونگ

دکمه های روی ماشین لباسشویی سامسونگ

1- ولوم انتخاب برنامه

2- نمایشگر برنامه، زمان، کدهای خطا و…

3- دکمه انتخاب دما

4- دکمه انتخاب تعداد مراتب آبکشی (تا نهایت ۵ مرتبه)

5- دکمه انتخاب سرعت چرخش یک برنامه (۳ حالت)

6- دکمه انتخاب نحوه خشک کردن البسه

7- دکمه فعال/ غیر فعال کردن قابلیت لکه زدایی حبابی

8- دکمه انتخاب گزینه های اضافی

9- دکمه انتخاب تاخیر زمانی

10- دکمه شروع/ توقف

11- دکمه روشن/ خاموش دستگاه

نشانه ها و علائم روی ماشین لباسشویی سامسونگ در این مدل و مدل‌های مشابه:

نشانه ها و علامت های روی ماشین لباسشویی سامسونگ

1- شستشوی شدید یا Intensive

2- پیش شستشو یا Pre Wash

3- نشانگر قابلیت لکه زدایی حبابی یا Bubble Soak

4- نشانگر حالت خشک شدن اتوماتیک یا Auto Drying

5- نشانگر حالت خشک شدن دستی یا Manual Drying (امکان انتخاب زمان و سرعت چرخش توسط کاربر)

در رابطه با علت کار نکردن خشک کن ماشین لباسشویی در مقاله اختصاصی کاراباما بیشتر بخوانید.

نکته:

 • دکمه انتخاب سرعت چرخش ۳ حالت دارد:

حفظ آبکشی (Rinse Hold): مرحله آخر آبکشی تعلیق شده و البسه در درون آب نگه داشته می‌شوند تا یک برنامه چرخش یا تخلیه انتخاب شود.

بدون چرخش (No Spin): پس از آخرین چرخه تخلیه آب، دیگ لباسشویی نخواهد چرخید.

چرخش (Spin Only): با نگه داشتن دکمه چرخش به مدت ۳ ثانیه چرخه چرخش فعال می‌شود. هنگامی که زمان و سرعت چرخش بر روی نمایشگر ظاهر شد، با فشار دادن مکرر دکمه چرخش، سرعت مورد نظر را انتخاب نمایید. سپس دکمه شروع/ توقف را فشار دهید.

 • دکمه گزینه‌های اضافی (Options): با توجه به نوع برنامه می‌توان از میان پیش شستشو (Prewash)، شستشوی شدید (Intensive) و حالت‌های ترکیبی و غیره انتخاب نمود.

عملکرد دکمه‌های ماشین لباسشویی سامسونگ

حال که با چند نمونه از پنل های کنترلی سامسونگ آشنا شدید و معنی واژه‌های روی ماشین لباسشویی را یاد گرفتید، قصد داریم تا دکمه‌های لباسشویی سامسونگ که اسامی آنان را در بخش قبلی بیان کردیم، توضیح داده و کارکرد دکمه های لباسشویی را به همراه طرز استفاده از دکمه‌های ماشین لباسشویی سامسونگ برای شما شرح دهیم.

 • دکمه تاخیر زمانی (Delay):

این دکمه لباسشویی را به صورت اتوماتیک، پس از مدت زمان معینی فعال نموده و سیکل شستشو را آغاز می‌نماید. درواقع کاربرد این دکمه در به تاخیر انداختن شروع سیکل شستشو است.

مراحل کار: پس از روشن نمودن لباسشویی و انتخاب برنامه شستشو، دکمه تاخیر زمانی را که اسامی متفاوتی از جمله Delay End، Time Delay، Delay دارد و یا صرفا با نماد یک ساعت مشخص شده است، فشار داده و زمان مورد نظر برای تاخیر در شروع سیکل را تعین می‌کنید. سپس دکمه شروع/ مکث را فشار دهید.

 • دکمه پیش شستشو (Pre Wash):

این گزینه در زمانی که البسه شما بسیار کثیف هستند، مناسب است. در این حالت، در قسمت مشخص شده برای پیش شستشو در محفظه جاپودری نیز به اندازه کافی پودر بریزید. پیش شستشو در ابتدای سیکل و قبل از شستشوی اصلی و با تنظیمات متفاوت اجرا می‌شود.

مراحل کار: دستگاه را روشن کنید و برنامه مورد نظر را انتخاب کنید. سپس دکمه پیش شستشو یا Pre Wash را بفشارید. در برخی مدل‌ها لازم است تا به مدت ۳ ثانیه این دکمه را نگه دارید. آن‌گاه دکمه شروع/ توقف را بفشارید.

 • دکمه ضد چین و چروک (Crease Care):

اگر از چین و چروک‌های لباس‌های خود خسته شده‌اید، استفاده از این گزینه راه حل شماست.

مراحل کار: پس از روشن کردن لباسشویی، دکمه ضد چروک یا Crease Care را پس از انتخاب برنامه باید فشار دهید و سپس کلید شروع/ توقف را بفشارید. البته در برخی مدل‌ها لازم است تا دکمه مربوطه را به مدت ۳ ثانیه نگه دارید.

 • دکمه انتخاب دما (Temp):

با استفاده از دکمه انتخاب دما می‌توانید دمای مراحل شستشو و خشک کردن لباس‌ها را در برنامه مورد نظر تعیین کنید. برای تنظیم دما باید دکمه را چندبار فشار دهید، چراغ دمای انتخاب شده روشن می‌گردد، لذا تا انتخاب دمای دلخواه باید اینکار را تکرار کنید. دمای فرآیند را باید با توجه به نوع لباس‌ها و برچسب مشخصات آنان انتخاب نمایید.

 • دکمه چرخش یا آبگیری (Spin):

با استفاده از این گزینه امکان تعیین دور چرخش لباسشویی در مرحله آبگیری و خشک کردن لباس‌ها را خواهید داشت. برای تنظیم دور بر دقیقه مدنظر خود باید دکمه چرخش را به صورت مداوم فشار دهید. نهایتا با انتخاب دکمه شروع آبگیری شروع می‌شود. اگر تنظیمات چرخش را بر روی حالت No Spin یا بدون چرخش قرار دهید، همچنان لباسشویی به مقدار کمی خواهد چرخید تا سریعا آب تخلیه شود.

 • دکمه آبکشی اضافی (+Rinse):

به کمک این دکمه می‌توانید یک مرتبه به مراحل آبکشی چرخه شستشو اضافه کنید.

 • دکمه برنامه دلخواه (Favorite):

این برنامه با نام my cycle در برخی مدل‌ها نامگذاری شده است. این امکان شما را قادر می‌سازد تا تنظیمات برنامه دلخواه خود را در لباسشویی ذخیره کنید و تنها با فشار دادن یک دکمه سریعا به آن دسترسی داشته باشید.

مراحل کار: دستگاه را روشن کرده و یک برنامه را انتخاب کنید. سپس تنظیمات اضافی و گزینه‌های دلخواه (نحوه شستشو، تعداد آبکشی، ضد چروک و…) را انتخاب کنید. دکمه Favorite را به مدت ۳ ثانیه نگه دارید. اکنون تنظیمات شما ذخیره شده است و برای استفاده مجدد، کافیست پس از روشن کردن دستگاه دکمه Favorite را انتخاب کنید و سپس کلید شروع را بفشارید.

 • دکمه شستشوی سریع (Quick Wash):

این دکمه برای تنظیم لباسشویی با 2 بار آبکشی استفاده می‌شود و برای لباس‌های کمی کثیف مناسب است. زمان شستشو نیز کاهش می‌یابد. با انتخاب برنامه شستشوی پشمی دیگر امکان استفاده از این گزینه وجود ندارد.

 • دکمه شستشوی بهینه (Eco Wash):

با انتخاب این دکمه زمان شستشو افزایش می‌یابد اما دمای آب کاهش می‌یابد. این امر به مصرف انرژی کمتر می‌انجامد اما کیفیت شستشوی لباس‌ها تغییری نخواهد کرد. در هنگام انتخاب برنامه پشمی لازم است به یاد داشته باشید که این قابلیت در این حالت وجود ندارد.

 • دکمه شستشوی بهینه در حباب (Eco Bubble):

این دکمه سبب توزیع یک دست ماده شوینده در داخل دیگ یا سبد شستشو می‌شود و سریع‌تر و عمیق‌تر به پارچه ها نفوذ می‌نماید.

 • دکمه قابلیت لکه زدایی حبابی (Bubble Soak):

برای از بین بردن لکه‌های سرسخت بهتر است از این گزینه استفاده شود.

دکمه‌های ترکیبی ماشین لباسشویی سامسونگ:

برخی قابلیت‌های ماشین لباسشویی سامسونگ با فشار دادن یا نگه داشتن همزمان چند دکمه فعال می‌شود. توضیحات این ویژگی ها و طرز استفاده از آنان در ادامه آورده شده است.

 • قفل کودک (Child Lock):

این قابلیت که از نام آن پیداست، برای زمانیست که قصد دارید فشار دادن دکمه‌های لباسشویی توسط کودکان شما سبب مشکل نگردد. بنابراین با فعال سازی این قابلیت می‌توانید تمامی دکمه‌های دستگاه غیر از دکمه روشن/ خاموش لباسشویی را از کار بیاندازید. البته حتی با خاموش شدن دستگاه و روشن شدن مجدد آن نیز، قابلیت قفل کودک فعال می‌ماند و تا غیر فعال نکردن آن به همین حالت باقی می‌ماند.

مراحل کار: برای فعال یا غیر فعال نمودن قفل کودک، کلید یا کلیدهای مربوط به آن را به مدت ۳ ثانیه نگه دارید. پس از فعال شدن این قابلیت عبارت CL بر روی نمایشگر ظاهر می‌گردد و در هنگام غیر فعال شدن آن، زمان باقی مانده از شستشو نشان داده می‌شود. البته پس از فعال شدن قفل کودک، نشانگر و علامت این قابلیت که یک کلید یا قفل است در نمیشگر روشن می‌شود.

 • شستشوی دیگ (Tub Clean):

این گزینه در برخی مدل‌ها، به صورت یک برنامه شستشو با نام Eco drum clean شناخته می‌شود. این قابلیت یکی از کاربردی‌ترین گزینه‌های موجود است که در تمیز کردن دیگ لباسشویی بسیار مفید است. استفاده از گزینه شستشوی دیگ سبب می‌شود تا به کمک میزان بیشتری آب با دمای بالا و در سرعت چرخش بالا، تمامی نقاط داخلی دیگ لباسشویی تمیز شوند.

مراحل کار: ابتدا دیگ لباسشویی را خالی کنید و درب را ببندید. سپس پودر مخصوص ضد رسوب و تمیز کننده را در داخل بخش اصلی محفظه جاپودری بریزید. لباسشویی را روشن کنید و کلید یا کلیدهای شستشوی دیگ یا Tub Clean را ۳ ثانیه نگه دارید. در برخی مدل ها قادر به دیدن عبارت tcl بر روی نمایشگر خواهید بود. کلید شروع/ مکث را انتخاب کنید. سپس در پایان درب دستگاه را باز بگذارید تا زودتر خشک شود.

آموزش برنامه‌های ماشین لباسشویی سامسونگ

 • برنامه پنبه ای (Cotton):

جنس لباس مناسب: برای لباسهای رنگی سبک (پیراهن، لباس شب، پیژامه و…) و لباس‌های کتان سفید تقریبا کثیف (لباس زیر). دمای مناسب: ۶۰ درجه سانتیگراد (سرد تا ۹۵ درجه)

 • برنامه لباس کودک (Baby Care):

جنس لباس مناسب: برای لباس های کودکان که نسبتا کثیف هستند. دمای مناسب: ۶۰ درجه سانتیگراد (سرد تا ۹۵ درجه). این برنامه لکه‌های چربی را بهتر حذف کرده و اقلام بزرگی چون روکش لحاف، متکا و غیره را بهتر آبکشی می‌کند.

 • برنامه ظریف (Delicate):

جنس لباس مناسب: این برنامه برای لباس‌های زیر، بلوز و لباس‌های ظریفی مناسب است که که به راحتی آسیب می‌بینند. دمای مناسب: ۳۰ درجه سانتیگراد (سرد تا ۴۰ درجه)

 • برنامه پشمی (Wool):

جنس لباس مناسب: البسه پشمی که قابل شستشو با لباسشویی باشند. دمای مناسب: ۴۰ درجه سانتیگراد. حتما از مواد شوینده مخصوص البسه پشمی قابل شستشو با ماشین استفاده کنید.

 • برنامه آبکشی + خشک کن (Rinse+Spin):

جنس لباس مناسب: برای البسه عادی. قابل استفاده برای لباس‌هایی که فقط به آبکشی نیاز دارند، یا افزودن آبکشی به لباس‌هایی که برای شستشوی آنها نرم کننده به کار رفته است.

 • برنامه شستشوی البسه جین (Denim):

در این برنامه با استفاده از مقدار آب بیشتر و نیز آبکشی اضافی، البسه جین به خوبی شسته شده و از نبود باقی‌مانده پودر لباسشویی بر روی لباس‌ها که ممکن است آنها را لکه دار نماید، اطمینان حاصل می‌شود.

 • برنامه شستشوی ملزومات رختخواب (Bedding):

این برنامه مشابه با برنامه پر یا Duvet در مدل‌های دیگر است. برای شستشوی روتختی، ملافه، رولحافی و غیره مناسب است. توصیه می‌شود فقط یک نوع کالا و زیر ۲ کیلوگرم را با این برنامه بشورید تا بهترین نتیجه را بدست آورید.

 • برنامه شستشوی پوشاک تیره (Dark Garment):

این برنامه مشابه با برنامه شستشوی البسه تیره یا Dark Wash در لباسشویی های سامسونگ است. آبکشی های اضافی و سرعت چرخش کاهش یافته و البسه تیره رنگ با ملایمت شسته می‌شوند.

 • برنامه شستشوی البسه بیرون (Outdoor Care):

این برنامه مشابه با برنامه البسه ورزشی یا Sports Wash است. برای شستشوی پوشاک مورد استفاده در هوای آزاد همانند لباس های ورزشی یا پوشاک کوهنوردی و غیره. مناسب برای شستشوی پارچه ها و الیافی از قبیل اسپندکس، کششی و میکروفیبر.

 • برنامه شستشوی بهینه دیگ (Eco Drum Clean):

این برنامه مشابه با قابلیت Tub Clean در لباسشویی‌های دیگر است. کثیفی‌ها و باکتری‌ها را از دیگ یا سبد لباسشویی پاک می‌کند. این برنامه باید بدون شوینده و لباس و حدودا پس از هر ۴۰ بار شستشو با لباسشویی اجرا شود.

 • برنامه ضدعفونی و بوزدایی (Air Wash- Deodorization & Sanitization):

این برنامه برای رفع بوی بد و ضد عفونی کردن بسیار مناسب است. در حالت بو زدایی یا Deodorization بو و رایحه بد از البسه زدوده شده و با چرخاندن ولوم بر روی حالت ضد عفونی یا Sanitization به کمک دمای بالاتر البسه ضدعفونی شده و بوی بدشان گرفته می‌شود.

 • برنامه الیاف مصنوعی (Synthetics):

جنس لباس مناسب: بلوزها، پیراهن و غیره که بطور متوسط کثیف شده‌اند. البسه ای با جنس پلی آمید (پرلون، نایلون)، پلی استر (دیولین، تریورا) و ترکیبات مشابه. دمای مناسب 60 درجه سانتیگراد و زمان 80 دقیقه.

 • برنامه شستشوی بسیار اقتصادی (Super Eco Wash):

این برنامه با فعال سازی خاصیت شستشوی بهینه در حباب یا eco bubble در دمای پایین لباس ها را شسته و موجب کاهش انرژی به مقدار قابل ملاحظه می‌گردد در صورتی که کیفیت شستشو در درجه بالا حفظ می‌گردد. این برنامه پیش شستشو ندارد. زمان شستشو 90 دقیقه، دما حداکثر 40 درجه و سرعت چرخش 1200 دور بر دقیقه تنظیم شده است.

 


همچنین می‌توانید همین الان درخواست تعمیر لباسشویی خود را ثبت کنید تا توسط تکنسین زبده کاراباما در سریع‌ترین زمان ممکن سرویس شود.


نظرات کاربران

در صورتی که پیام شما نیاز به پیگیری دارد حتما شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند.

دیدگاه کاربران
سعید موسوی

از زحمات شما سپاسگزاری می کنم زنده و پایدار باشید.

پاسخ دهید

  برای استفاده از جرم گیری در لباسشویی 7 کیلویی سامسونگ کدام دگمه را بزنم؟

  پاسخ دهید

راضیه صفدری

اعلام نماد DE روی نمایشگر لباسشویی به چه معناست؟

پاسخ دهید

الهام کرمی

با سلام دکمه خشک کن در لباسشویی سامسونگ لهستان کدام دکمه است که در توضیحات شما پیدا نکردم

پاسخ دهید

سلطاني

سلام و احترام
من لباسشوييم سامسونگ مدل w70 هست
يك حالت شستشو دارد به نام stain away كه من در اين توضيحات نديدم ممنون ميشوم من را راهنمايي كنيد

پاسخ دهید

ترانه

سلام ماشین لباسشویی ۸ کیلو eco دارم گزینه فقط خشک کن نداره لطف میکنید راهنمایی کنید

پاسخ دهید

  سلام من لباسشویی سامسونگ ۷ کیلویی مدل ۱۲۶۴ دارم از کدوم دکمه برای شستن پتو و روفرشی استفاده میشود؟؟؟

  پاسخ دهید

   سارا حسینی

   از گزینه bedding استفاده میشه پتو،ولی تو 7 کیلویی فقط میشه پتوی خیلی نازک که نهایت 1.5 کیلو هست بشورید البته تا 2 کیلو هم ممکنه بشوره ولی ب موتورش فشار میاد

   پاسخ دهید

ببخشید بنده لباسشویی q1479wخرید کردم چطور میتونم از سیستم شستشو و خشک کن صد در صدش استفاده کنم

پاسخ دهید

  سارا حسینی

  شستشو رو که کلش رو اینجا توضیح دادن و تو دفترچه هم هست، برای استفاده از خشک کن ب تنهایی دکمه پاور بعد اسپین وبعد استارت رو بزنید خشک کن به تنهایی کار میکنه

  پاسخ دهید

  منصور دشتی

  سلام پودر جهت تمیز کردن ماشین خریداری نمودم تو چه حالتی قرار بدم

  پاسخ دهید

سارا حسینی

سلام با تشکر از اینکه کل دفترچه رو نوشتید ولی اون علامتی ک شبیه سطل هست سمت راست پنل ک گاهی ظاهر میشه رو نگفتید توی دفترچه هم نیست، بالای اون قسمت ک نوشته آپشن

پاسخ دهید

شاهین ,غزلاوی

نوشتهاروی ماشین لباس شویی کره ای است

پاسخ دهید

مهدی شیرانی

سلام یه لباس شویی سامسونگ ۵ کیلو مدل p8085 داریم موقع روشن می کنیم رویQUaoiCk ۴۵ دقیقه تنظیم میکنیم روی ۱۹ دقیقه وای میسه وشروع میکنه تیک تیک صدا میده وآبکش وهم تخلیه نمی کنه ممنون میشم راهنمایی کنید

پاسخ دهید

  فرهاد محمدی

  وقت بخیر. برای رفع مشکل، به صورت تلفنی و یا آنلاین درخواست خود را ثبت کنید. تکنسین های ما در محل حاضر خواهند شد.

  پاسخ دهید

فرهاد محمدی

وقت بخیر
شما می‌توانید جهت اعزام تکنسین به محل، درخواست خود را به صورت تلفنی یا آنلاین ثبت نمایید.

پاسخ دهید

النا اسلام نیا تهرانی پور

مشکل ماشین لباس شویی

پاسخ دهید

  فرهاد محمدی

  وقت بخیر کاربر گرامی
  شما می‌توانید جهت ثبت درخواست خود با شماره تلفن 02158406 تماس حاصل فرمایید.

  پاسخ دهید