استخدام تعمیرکار لوازم خانگی

شستشوی کت در ماشین لباسشویی با 4 نکته کاربردی

شستشوی کت در ماشین لباسشویی با 4 نکته کاربردی

کت و شلوار یک لباس رسمی به حساب می‌آید که می‌تواند در مکان‌ها و موقعیت‌های مختلف مورد استفاده قرار بگیرد. افرادی که از کت و شلوار به عنوان یک لباس روزمره و در زمان حضور در محل کار استفاده می‌کنند، بدون شک چند مرتبه در طول ماه نیاز به شستشوی آن پیدا می‌کنند.

از آنجایی که توصیه می‌شود شستشوی کت و شلوار به ویژه کت به خشکشویی سپرده شود اما انجام این در طول ماه هزینه زیادی را به افراد تحمیل خواهد کرد. اکثر کت‌ها قابل شستشو با لباسشویی هستند و شما می‌توانید بدون صرف هرینه اضافی، آنها را بشویید. نحوه شستشوی کت در لباسشویی و نکاتی که لازم است هنگام شستشو رعایت کنید، در این مقاله بیان شده است.

نحوه اصولی شستشوی کت در لباسشویی

برای جلوگیری از آسیب به کت هنگام شستشو، بهتر است یکسری نکات را رعایت کنید تا به الیاف پارچه آسیب جدی وارد نشود. از جمله نکاتی که لازم است برای شستن کت در لباسشویی به آنها توجه داشته باشید عبارت‌اند از:

  • بررسی برچسب کت و اطمینان از اینکه لباس قابلیت شستشو در لباسشویی را دارد یا خیر.
  • شستشوی لباس با چرخه ملایم و آب سرد.
  • قرار ندادن جیر، چرم یا خز در ماشین لباسشویی.
  • بستن دکمه‌ها و زیپ کت.
  • پاک کردن لکه‌های روی کت قبل از شستشو.
  • شستشوی کت‌ها به طور جداگانه.
  • استفاده از مواد شوینده ملایم.
  • خشک کردن کت در هوای آزاد.
شستشوی کت در لباسشویی
مواد شوینده  شوینده ملایم (بهتر است از مواد شوینده مایع استفاده کنید.)
دمای آب سرد
نوع چرخه لباسشویی ملایم
نوع چرخه خشک کن بهتر است از خشک کن برای خشک کردن کت استفاده نکنید و آن را در فضای آزاد بگذارید.
تنظیمات اتو درجه حرارت کم

در صورت خرابی و وجود مشکل در ماشین لباسشویی، حتما از یک مرکز معتبر تعمیر لباسشویی کمک بگیرید و هرگز تعمیر آن را به افراد غیر حرفه‌ای نسپارید.

بایدها و نبایدهای شستن کت در لباسشویی

بایدها و نبایدهای شستن کت در لباسشویی

برای شستن کت در لباسشویی به موارد زیر توجه کنید:

1. کت را پشت و رو کنید

برای جلوگیری از تغییر رنگ کت، آن را پشت و رو کنید. این کار همچنین می‌تواند از وارد شدن آسیب جدی به پارچه، دوخت و درزهای کت جلوگیری کند. برای شستشوی کت در لباسشویی آن را به صورت کامل پشت و رو کرده و داخل لباسشویی قرار دهید.

2. برای شستشوی کت از شوینده مناسب استفاده کنید

برای شستن کت در لباسشویی باید یک ماده شوینده ملایم و خنثی انتخاب کنید که معمولا برای شستشوی لباس‌ها و پارچه‌های ظریف مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین بهتر است شوینده انتخاب شده از نوع مایع باشد و از شوینده پودری استفاده نشود.

بیشتر بخوانید: شستشوی لینن با لباسشویی

3. برنامه شستشوی ملایم و بدون آبگیری انتخاب کنید

مهم‌ترین مرحله در شستشوی کت با ماشین لباسشویی، انتخاب برنامه مناسب است. بهتر است برای شستشوی کت، برنامه کوتاه 30 دقیقه‌ای را انتخاب کنید. بهترین دمای آب برای شستشوی کت، آب سرد است و از آب ولرم و گرم نباید استفاده شود.

نکته مهم در برنامه شستشو این است که باید مرحله آبگیری را حذف کنید. زیرا چرخش‌های سریع مخزن دستگاه در زمان آبگیری می‌تواند آسیب جدی به پارچه کت وارد کند. نگران نباشید شستشوی کت بدون آبگیری بدون ذره‌ای چروک شدن اتفاق می‌افتد. با رعایت این اصول پس از حدود 30 دقیقه یک کت تمیز را از ماشین لبایشویی تحویل می‌گیرید.

4. کت ها را به صورت جداگانه بشویید

با تفکیک کت از سایر لباس‌ها، می‌توانید از لک شدن و پاره شدن آن جلوگیری کنید. هنگام شستشوی کت با لباسشویی، اگر تعدادی کت از یک جنس دارید، آنها را با یکدیگر بشویید.

بهترین شیوه خشک کردن کت

بهترین شیوه خشک کردن کت

پس از اتمام شستشوی کت، نوبت به خشک کردن آن می‌رسد. برای خشک کردن کت ابتدا آن را از یک چوب لباسی آویزان کنید و هرگز روی طناب یا بند رخت قرار ندهید. کت را در فضای باز و سایه قرار دهید و از قرار دادن آن در معرض تابش نور خورشید خودداری کنید.

پس از خشک شدن کت نوبت به اتو کردن آن می‌رسد. فرایند اتو کردن را نیز می‌توانید در خانه و با رعایت اصول آن انجام دهید. برای اتو کردن کت، اتو را به صورت مستقیم روی پارچه قرار ندهید و از یک پارچه تمیز به عنوان واسطه استفاده کنید تا از آسیب به کت جلوگیری شود. همچنین برای اتو کردن کت دمای آن را روی حالت کم قرار دهید.

کلام پایانی

بهتر است شستشوی کت به مراکز خشکشویی سپرده شود تا آن‌ها با رعایت کامل اصول، شستشوی آن را انجام دهند. اما در صورتی که کثیفی و لکه مشهودی روی کت وجود ندارد و امکان شستن آن در لباسشویی وجود دارد، می توانید با رعایت نکاتی آن را بشویید.

سوالات متداول

برای شستن کت از مواد شوینده ملایم استفاده کنید.

برای خشک کردن کت ابتدا آن را از یک چوب لباسی آویزان کنید و هرگز روی طناب یا بند رخت قرار ندهید. کت را در فضای باز و سایه قرار دهید و از قرار دادن آن در معرض تابش نور خورشید خودداری کنید.

برای شستن کت با ماشین لباسشویی از آب سرد استفاده کنید.

نظرات کاربران

در صورتی که پیام شما نیاز به پیگیری دارد حتما شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند.