استخدام تعمیرکار لوازم خانگی

آیا می توان در ماشین لباسشویی وایتکس ریخت؟

آیا می توان در ماشین لباسشویی وایتکس ریخت؟

اگر بخواهیم به این سوال پاسخ دهیم باید اینطور گفت که توصیه نمی‌‍شود از این مایع سفیدکننده استفاده کنید چراکه دلایل عدم استفاده از آن را در ادامه خواهیم گفت؛ به همین خاطر از شما خواننده عزیز می‌خواهیم که تا پایان متن، همراه کاراباما باشید.

اگر جهت برطرف کردن مشکل ماشین لباسشویی خود به کمک تعمیرکار نیاز دارید، همین حالا درخواست تعمیرات خود را به صورت آنلاین ثبت کنید تا متخصصان حرفه ای و با تجربه کاراباما در سریعترین زمان ممکن، جهت هماهنگی با شما تماس حاصل فرمایند.

متخصصان باتجربه متخصصان باتجربه
گارانتی خدمات گارانتی خدمات
سرعت در ارائه خدمات سرعت در ارائه خدمات
هزینه های منصفانه هزینه های منصفانه
تعمیرکار لباسشویی

وایتکس چه انواعی دارد؟

بیایید قبل از پاسخ دادن به سوال مطرح شده با انواع وایتکس‌ها آشنا شویم. به طورکلی وایتکس‌ها بر دو نوع هستند به نام‌های:

 • وایتکس کلر دار
 • وایتکس اکسیژن دار

تفاوت اصلی این دو نوع وایتکس در قدرت تمیزکنندگی آنهاست اما از دیگر تفاوت‌های آنها میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تفاوت اصلی در قابلیت استفاده ضدعفونی کردن وایتکس کلردار
 • بیشتر بودن قدرت خورندگی بافت‌ها در وایتکس کلردار
 • استفاده از وایتکس اکسیژن‌دار برای شستشو لباس‌های رنگی در مقابل وایتکس کلردار
 • سازگاری وایتکس اکسیژن‌دار با انواع لباس و بافت‌های مختلف
 • پایین بودن آسیب لباس در وایتکس اکسیژن‌دار
 • مناسب بودن وایتکس کلر دار برای لکه بری لباس‌های زخیم و سفید

آیا می توان در ماشین لباسشویی وایتکس ریخت؟

توصیه می‌شود حدالامکان از وایتکس در ماشین لباسشویی خود با مدل‌ها و برندهای مختلف استفاده نکنید چراکه اولا استفاده از این مایع سفیدکننده نیازمند آب بسیاری برای از بین بردن اثر آن از ماشین لباسشویی  است و در ثانی بیشتر بانوان وایتکس را به همراه پودرهای تمیزکننده دیگر ترکیب می‌کنند که این عامل، کف زیادی را ایجاد می‌کند تا جایی که مقدار کف از فضای دیگ ماشین لباسشویی بالا می‌رود و در نتیجه با انجام اینکار، ماشین لباسشویی شما دچار ایجاد نشتی می‌شود یا برد و قطعات داخلی ماشین لباسشویی شما دچار آسیب و خسارت می‌گردد.

پس برای شستشوی لباس‌های خود با ماشین‌لباسشویی از وایتکس استفاده نکنید اما قصد استفاده از این مایع سفیدکننده را دارید، بهتراست از قرص‌هایی که برای انجام اینکار وجود دارد بهره ببرید؛ چراکه بعد از آزاد شدن کلر وایتکس، ماده‌ای به نام هیپوکلرید در ماشین لباس‌شویی باقی می‌ماند که این ماده سبب زنگ‌زدگی و خوردگی دیگ استیل و فولاد ضدزنگ ماشین لباسشویی می‌شود. علاوه برآن، این ماده می‌تواند لاستیک دور درب ماشین لباسشویی را تغییر رنگ دهد.

اگر هم برای تعمیر لباسشویی خود به دنبال تکنسین‌های ماهر اینکار هستید، کافیست فرمی که در ابتدای متن مشاهده کرده‌اید را پر فرمائید.

نحوه استفاده از وایتکس در ماشین لباسشویی:

اگر همچنان مایل به استفاده از وایتکس هستید، بهتر است به روش زیر عمل کنید اما قبل از آن باید به چند نکته توجه کنید. در ابتدا بهتر است به دستورالعمل شستن لباس‌ها مطابق با جنس آن مراجعه و آن را مطالعه کنید. حتما از قرص‌های وایتکس استفاده کنید و در نهایت وایتکس را با دیگر مواد شوینده به هیچ وجه ترکیب نکنید چراکه گازهای خروجی از محلول هم می‌تواند سلامت شما را به خطر اندازد و هم ماشین لباسشویی شما دچار آسیب شود.

حال بهتر است برای استفاده به این صورت عمل کنید:

نحوه استفاده از وایتکس در ماشین لباسشویی

در ابتدا مطمئن شوید که استفاده از وایتکس به الیاف پارچه شما آسیب نمی‌رساند؛ سپس با بازکردن پنجره یا درب، تسویه‌ هوای مناسب ایجاد کنید. حال نوبت آن است که دستان خود را با دستکش پوشانده و مقداری از وایتکس را با آب ولرم حل کنید. در ادامه باید محلولی که با آب و وایتکس آماده کرده‌اید را روی لبا‌سها یا درون محفظه خاصی که برای اینکار در ماشین لباسشویی‌ها وجود دارد بریزید تا شستشوی لباس‌ها صورت گیرد.

توصیه‌های ایمنی در استفاده از وایتکس:

ما به شما گفتیم که آیا می توان در ماشین لباسشویی وایتکس ریخت یا خیر؛ در اینجا می‌خواهیم برخی از نکاتی را که در استفاده از وایتکس بدانید را بیان کنیم. این نکات به قرار زیر است:

 • اگر مبتلا به حساسیت‌های پوستی هستید، در استفاده از حساسیت خودداری کنید؛ زیرا حساسیت و آلرژی شما را تشدید می‌کند.
 • توصیه می‌شود تا جای ممکن از این ماده و مشتقات آن برای لباس کودکان استفاده نکنید؛ زیرا ممکن استسبب تحریکات پوستی، سوزش، ایجاد سفیدی در منطقه تماس پوستی، التهاب و حتی درد شود.
 • حتما ماشین لباسشویی خود را بعد از شستن لباس‌ها با وایتکس چندین بار درمرحله آبکشی قرار دهید تا هیچ آثاری از وایتکس روی دیگ و لاستیک‌های درب باقی نماند.

در انتها…..

اکنون شما جواب سوال آیا می توان در ماشین لباسشویی وایتکس ریخت را می‌دانید. ما سعی کردیم تا نکات مهم درخصوص انجام اینکار را به شما گوشزد کنیم و این تصمیم شماست که از ماده سفیدکننده در ماشین لباسشویی خود استفاده کنید یا خیر؛ اما اگر به هردلیلی ماشین لباسشویی شما با مشکل روبه‌رو شد، می‌توانید با شماره تماس 02158406 تماس حاصل فرمائید.

نظرات کاربران

در صورتی که پیام شما نیاز به پیگیری دارد حتما شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند.