استخدام تعمیرکار لوازم خانگی

دلیل روشن شدن چراغ تایمر کولر گازی

روشن شدن چراغ تایمر کولر گازی

با رسیدن فصل تابستان و گرم شدن هوا، بسیاری از افراد از کولرهای گازی برای خنک نگه داشتن خانه یا محل کار خود استفاده می‌کنند. یکی از مشکلات متداولی که ممکن است برای هر کسی به وجود بیاید، روشن شدن چراغ چشمک زن کولر گازی است.

هنگام مواجه شدن با چنین مشکلی، اولین چیزی که به ذهن‌تان خواهد آمد، تعمیر کولر گازی در سریع‌ترین زمان ممکن است. در این مقاله قصد داریم تا دلایلی که موجب بروز چنین اختلالی در اسپلت ها می‌شوند را با هم بررسی کنیم تا خیلی سریع‌تر بتوانید نسبت به تعمیر و رفع این مشکل اقدام کنید.

ما در کاراباما سالهاست که به مشتریان تمامی برندهای معتبر ایرانی و خارجی لوازم خانگی خدمات ارائه میکنیم، بنابراین اگر برند کولر گازی شما سامسونگ، ال جی و جنرال نمیباشد نیز میتوانید از طریق فرم زیر درخواست تعمیرات خود را ثبت کنید تا کارشناسان ما در سریعترین زمان ممکن، جهت هماهنگی با شما تماس حاصل نمایند.

متخصصان باتجربه متخصصان باتجربه
گارانتی خدمات گارانتی خدمات
سرعت در ارائه خدمات سرعت در ارائه خدمات
هزینه های منصفانه هزینه های منصفانه
تعمیرکار

بررسی دلایل روشن شدن چراغ تایمر کولر گازی

دلایل زیادی ممکن است باعث ‌روشن شدن چراغ تایمر کولر گازی باشد. از اصلی‌ترین دلایل می‌توان به این موارد اشاره کرد:

  • سیم برق آسیب دیده
  • وجود نشتی
  • مشکل اتصال برق
  • اتمام باتری ریموت کنترل
  • کثیف شدن فیلترها
  • خرابی ترموستات و…

در ادامه به طور کامل این موارد را توضیح خواهیم داد. لازم به ذکر است که برای تعمیر کولر گازی اجنرال که دچار چنین مشکلی شده است، خیلی سریع به فکر یک تکنسین حرفه‌ای آشنا به این برند باشید که در کوتاه‌ترین زمان ممکن بدون آسیب رساندن به سایر قطعات، مشکل را بر طرف کند.

بررسی دلایل روشن شدن چراغ تایمر کولر گازی

سیم برق آسیب دیده

اولین دلیل روشن شدن چراغ چشمک زن کولر گازی، سیم برق آسیب دیده ‌است. چنانچه به هر دلیلی سیم‌های برق دچار آسیبی شده باشند، باعث خواهند شد که اسپلیت دچار مشکل شود و عملکرد خوبی نداشته باشد.

بهترین کاری که برای رفع این مشکل باید انجام دهید، تعویض سیم برق با سیم جدید است. چنانچه مشکل به وجود آمده به خاطر خرابی در سیم‌های برق باشد، خیلی سریع باید به فکر تعمیر کولر گازی‌ خود باشید. چرا که ممکن است به قطعات سالم دیگر، آسیب‌های جدی وارد کند.

وجود نشتی

یکی دیگر از مشکلات متداولی که کولرهای گازی اسپلیت دارند، وجود نشتی است. چنانچه هنگام استفاده از کولر گازی احساس کردید که آب از آن چکه می‌کند، بلافاصله باید دستگاه را خاموش کنید و به دنبال پیدا کردن یک تکنسین برای تعمیر کولر گازی بوش خود باشید.

از جمله دلایلی که موجب ایجاد نشتی در کولرهای اسپلیت می‌شود، می‌توان به سیستم گردش نامناسب آب، شکستگی لوله درین یا عایق کاری نامناسب لوله سرد اشاره کرد. با در نظر گرفتن نکات ایمنی و تعمیر کولر گازی، خیلی سریع این مشکل برطرف خواهد شد.

مشکل اتصال برق

سومین عامل روشن شدن چراغ چشمک زن کولر گازی، وجود مشکلات جدی در اتصالات برق است. این مورد توسط یک تکنسین آشنا به تعمیر کولر گازی باید بررسی و رفع شود. چرا که کوچک‌ترین اشتباهی ممکن است خسارات جبران‌ناپذیری را به وجود بیاورد.

اتمام باتری ریموت کنترل

یکی دیگر از مواردی که قبل از تماس با تکنسین کولرگازی باید بررسی شود، چک کردن باتری‌های ریموت کنترل است. وقتی که باتری رو به اتمام باشد، ممکن است بی‌دلیل شاهد چراغ چشمک زن کولر گازی باشید. با تعویض باتری‌های کهنه، خیلی زود این مشکل برطرف خواهد شد و نیازی به حضور تکنسین نخواهید داشت.

کثیف شدن فیلتر‌ها

از دیگر عواملی که موجب روشن شدن چراغ‌ چشمک زن کولر گازی می‌شود، کثیف بودن فیلترهای اسپلیت است. فیلتر کثیف در اسپلیت، می‌تواند عامل اصلی بسیاری مشکلات جدی دیگر نیز باشد. مثلا ممکن است هنگام کار کردن، بوی ناخوشایندی حس کنید یا اینکه آسیب‌های جدی را به موتور یا سایر قطعات وارد کند. برای تمیز کردن فیلترها می‌توانید از اسپری‌های پاک کننده مخصوص استفاده کنید.

خرابی ترموستات

ترموستات یکی از اجزای مهم و بسیار حیاتی در کولرهای اسپلیت است. چنانچه به هر دلیلی ترموستات کولر گازی عملکرد صحیح خود را از دست داده باشد، می‌تواند موجب روشن شدن چراغ چشمک زن کولر گازی شود. با تعویض یا تعمیر به موقع این قطعه‌ی مهم، مشکل برطرف خواهد شد.

چگونه مشکل چشمک زدن کولر گازی (اسپلیت) را برطرف کنیم؟

این روزها در طراحی‌های لوازم خانگی مثل اسپلیت، یخچال فریزر، ماشین لباسشویی و… نمایشگرهایی تعبیه شده است. اصلی‌ترین کاربرد این نمایشگرها، به نمایش درآمدن برخی کدهای خطا و… است. هر کد خطا در هر کدام از لوازم خانگی، بیانگر مشکلات داخلی خاصی هستند.

هر زمان که شاهد به نمایش درآمدن کدهای خطا در کولرهای گازی شدید، با مراجعه به دفترچه راهنما، می‌توانید بررسی کنید که کدام بخش دچار مشکل شده است. گاهی اوقات هم ممکن است در برخی مدل‌ها، چراغ‌های چشمک زن به رنگ‌های مختلفی شروع به خاموش و روشن شدن کنند.

چگونه مشکل چشمک زدن کولر گازی (اسپلیت) را برطرف کنیم؟

هر کدام از رنگ‌هایی که شروع به چشمک زدن می‌کنند، بیانگر وجود یک مشکل خاصی در اجزای داخلی هستند. در ادامه به شما خواهیم گفت که چگونه مشکل چشمک زدن اسپلیت را برطرف کنیم و هر رنگ، بیانگر کدام خرابی در داخل دستگاه هستند:

چراغ زرد چشمک زن کولر گازی از اصلی‌ترین دلایل چراغ زرد چشمک زن اسپلیت، وجود مشکلات جدی در سنسورها و یا سیم پیچ است. گاهی اوقات هم نشتی گاز موجب به وجود آمدن این اختلال ممکن است باشد.

چراغ قرمز چشمک زن کولر گازی از اصلی‌ترین دلایل چراغ قرمز چشمک زن کولر گازی، می‌توان به عواملی مثل از کار افتادن سنسورها و پائین و بالا بودن کلیدهای دما اشاره کرد. در برخی موارد هم کثیف یا مسدود شدن فیلترهای هوا توسط یک شیء خارجی، ممکن است این اختلال را به وجود آورده باشد.

چراغ نارنجی چشمک زن کولر گازی چراغ نارجی چشمک زن کولر گازی، ممکن است به خاطر کثیف شدن استریمر به وجود آمده باشد که با تمیز کردن این قطعه، مشکل برطرف خواهد شد.

 

کلام پایانی

در این مقاله ما تمامی مواردی که ممکن است باعث روشن شدن چراغ تایمر در کولرهای گازی شوند را با هم بررسی کردیم. در صورت مواجه شدن با مشکلات این چنینی، بهترین کاری که می‌توانید انجام دهید بررسی تمامی مواردی که گفته شد است.

در صورتی که مشکل به وجود آمده با راه‌ حل‌های پیشنهادی ما برطرف نشد، بهترین کار کمک گرفتن از یک تکنسین برای بررسی‌های بیشتر و رفع مشکلات به وجود آمده است.

در صورتی که اطلاعات کافی در مورد تعمیرات لوازم خانگی و کولرهای گازی ندارید، به هیچ عنوان اقدامی نکنید و از یک تعمیرکار حرفه‌ای برای رفع این مشکلات بهره بگیرید.

سوالات متداول

چراغ نارجی چشمک زن کولر گازی، ممکن است به خاطر کثیف شدن استریمر به وجود آمده باشد که با تمیز کردن این قطعه مشکل برطرف خواهد شد.

بله. وجود فیلترهای کثیف در کولرهای گازی می‌تواند مشکلات بسیاری را به وجود آورد. با تمیز نگه داشتن فیلترها، هرگز شاهد مشکلات این چنینی نخواهید بود.

از اصلی‌ترین دلایل چراغ زرد چشمک زن اسپلیت، وجود مشکلات جدی در سنسورها یا سیم پیچ است. گاهی اوقات هم نشتی گاز می‌تواند این اختلال را به وجود بیاورد.

نظرات کاربران

در صورتی که پیام شما نیاز به پیگیری دارد حتما شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند.