بهترین راهنمای خرید کولر گازی در سال ۹۸

راهنمای خرید کولر گازی

در این روزها که افراد زیادی قصد خرید کولر گازی دارند با توجه به انواع مدل ها و برندها و پیشرفت تکنولوژی در صنعت ساخت کولر گازی یک مطلب جامع در رابطه با راهنمای خرید کولر گازی و بررسی تفاوت ها و ویژگی ها و معرفی بهترین مارک کولر گازی می تواند شما را از پشیمانی بعد از خرید کولر گازی نجات دهد. در صورتی که وقت کافی برای خواندن کل مطلب راهنمای خرید کولر گازی را ندارید میتوانید از طریق فهرست زیر به قسمت مورد نظر خود مراجعه کرده تا پاسخ سوالتان را پیدا کنید.

انواع کولر گازی

کولر گازی اسپلیت

کولر گازی اسپلیت به دو قسمت تقسیم می‌شود، یک قسمت برای داخل اتاق و دیگری خارج از آن که موتور یا کمپرسور آن است تا در محیطی دورتر از محل نصب پنل با حداقل صدا به‌کارگیری شود البته این نوع از کولر فضای بیشتری را نسبت به کولر گازی های پنجره ای و قابل حمل در بیرون از محیط به خود اختصاص می‌دهد.

کولر گازی پرتابل

کولر گازی پرتابل (قابل حمل) بر خلاف کولر گازی اسپلیت از یک دستگاه تشکیل شده و قسمت بیرونی ندارد. این نوع کولر گازی با وجود اینکه از دیگر مدل های کولر گازی پر سروصدا تر است ولی می تواند گرمترین اتاق ها را به خوبی خنک کند.

کولر گازی پنجره ای

کولر گازی پنجره ای برای خنک کردن اتاق های کوچک طراحی شده است. در این مدل از کولر گازی تمامی قطعات از جمله کندانسور، اواپراتور، کمپرسور و کویل خنک کننده در یک جعبه قرار داده شده است.همچنین در کولر گازی پنجره ای هوای خنک از قسمت داخلی آن وارد و هوای گرم از قسمت خارجی آن به فضای بیرونی منتقل می شود.

کولر گازی ایستاده

کولر گازی ایستاده معمولا نسبت به بقیه کولرهای گازی کاربرد متفاوتی دارد. این نوع کولر گازی بیشتر در مکان های عمومی مثل فروشگاه ها، مساجد، ترمینال ها و… استفاده می شوند.کسانی که امکان نصب کولر گازی پنجره ای و یا اسپلیت را در منزل خود ندارند نیز از این نوع کولر گازی استفاده می کنند.

چگونه یک کولر گازی مناسب انتخاب کنیم؟

اگر تابحال یک کولر گازی خرید باشید، احتمالا در جریان هستید که چقدر برندها و مدل های زیادی در بازار وجود دارد. این باعث می شود که انتخاب گزینه ای که برای شما بهتر است بسیار سخت شود.برای اینکه به شما در انتخاب کولر گازی مورد نظرتان کمک کنیم مطالب و نکات مهمی را گردآوری کرده ایم که هنگام انتخاب کولر گازی در نظر بگیرید و یک کولر گازی مناسب نیازتان خریداری کنید.

انتخاب کولر گازی بر اساس متراژ

برای افزایش بهره وری یکی از مهمترین معیارهای انتخاب کولر گازی متراژ اتاق یا خانه ای است که برای آن قصد خرید کولر گازی را دارید. هر کولر گازی قدرت خنک‌کنندگی(BTU) متفاوتی دارد که عددی بین ۵۰۰۰ تا بالاتر از ۲۰۰۰۰ می باشد. برای مثال برای خانه ای با متراژ ۱۸۰متر کولر گازی با بی تی یو ۱۴۰۰۰ پیشنهاد میشود و برای خانه ای با متراژ ۶۰متر کولر گازی با قدرت خنک کنندگی(BTU 8000) پیشنهاد میشود.

کولر گازی اسپلیت، پرتابل(قابل حمل)، پنجره ای یا ایستاده ؟

تفاوت کولر گازی اسپلیت ، قابل حمل و پنجره ای

اولین قدم برای انتخاب یک کولر گازی این هست که تصمیم بگیریم چه نوع کولر گازی مورد نیازمان است. از خودتان این سوال را بپرسید: چه موقعی در سال از آن استفاده می کنید؟ چه مقدار فضای خالی برای آن دارید؟چگونه می خواهید آنرا نصب کنید؟
برای مثال قبل از خرید کولر پنجره ای شما ابتدا باید نوع پنجره خود را در نظر بگیرید زیرا کولرهای گازی پنجره ای متفاوتی برای پنجره های مختلف ساخته شده است. برای کولر گازی پرتابل (قابل حمل) هم این را نظر بگیرید که باید دریچه ای وجود داشته باشد تا هوای گرم از آنجا خارج شود. همچنین باید فضای کافی برای این نوع کولر گازی وجود داشته باشد.
شما به احتمال زیاد با بدنه داخلی کولر گازی اسپلیت چنین مشکلی نخواهید داشت اما سیستم این نوع کولر گازی دو تیکه است که یک تیکه آن (بدنه خارجی) باید خارج از منزل قرار بگیرد.

تفاوت کولر گازی کم مصرف (اینورتر) و غیر اینورتر؟

اگر شما تصمیم گرفته اید که یک کولر گازی اسپلیت خریداری کنید باید بدانید که دو نوع کولر گازی اینورتر (کم مصرف) و غیر اینورتر وجود دارد. اگر مصرف انرژی برای شما از اهمیت ویژه ای برخوردار است مطمئن شوید که کم مصرف ترین کولر گازی را می خرید. تکنولوژی اینورتر باعث کاهش مصرف انرژی و در نتیجه کاهش هزینه قبض هایتان می شود.
کولرهای کم‌مصرف نسل جدید دو تفاوت اصلی با کولرهای قدیمی دارند که با همین تفاوت توانسته‌اند مشکلات مصرف برق را تا حد قابل قبولی کم کنند.
گاز مصرفی در این کولرها بسیار سردتر از گازهای مصرفی کولرهای قدیمی می‌باشد. زیرا دمای جوشش گاز کولرهای اینورتر منفی ۵۲ درجه سانتی گراد است و این در حالی است که دمای جوشش گاز کولرهای قدیمی غیر اینورتر ۴۱ درجه سانتی‌گراد بوده که این تفاوت در سیستم های تهویه مطبوع بسیار قابل‌توجه و نقش مهمی در تولید سرما در بازه زمانی کمتر خواهد داشت.
ساختار کمپرسور یا همان قلب تپنده سیستم تهویه مطبوع یا کولر گازی های قدیمی همان‌طور که در بالا توضیح داده‌شده به نحوی است بعد از هم‌دما شدن محیط با دمایی که شما برای کولر گازی تنظیم کرده‌اید موتور یا کمپرسور کولر گازی کاملاً خاموش و منتظر خواهد ماند تا دوباره از طریق فرمان مادربرد به کار گیری شود که همین استارت مجدد باعث مصرف جریان بالایی از برق است.
اما در کولرهای اینورتر با توجه به کمپرسور و قطعات و مدارات فرمانی که در آن کار برده شده است سیستم به نوعی طراحی شده که کمپرسور هیچ‌گاه کاملاً از مدار خارج نمی‌شود تا برای روشن شدن دوباره جریان بالایی بخواهد بلکه دور حرکتی یا قدرت موتور به حدعقل خود خواهد رسید تا برای خنک کردن مجدد محیط نیاز به جریان بالایی برای استارت نباشد.

دمای کولر گازی کم مصرف(اینورتر)

معایب کولر گازی اینورتر

هزینه زیاد این کولر گازی نسبت به سیستم های قدیمی تر کولر گازی که این افزایش هزینه از ۲۰ تا ۴۰ درصد قابل تغییر است.
به دلیل اینکه تمامی برنامه های صادر شده در این سیستم کاملا دیجیتال است و توسط مادربرد مرکزی صادر میشود در صورت بروز هرگونه مشکل برای این برد به هیچ عنوان امکان راه اندازی این سیستم نیست.

انحصار خدمات و قطعات توسط شرکت تولید کننده که اگر از شرکتی که خدمات پس از فروش مناسبی در ایران ندارد خریداری شود امکان روبرور شدن با مشکل برای تامین قطعات زیاد است. برای تعمیر این کولر گازی نیاز به تعمیرکاران متخصص بوده که علاوه بر تجربه نیاز به دانش فنی بالایی نیز هست.

بهترین کولر گازی کم مصرف (اینورتر)

کولر گازی کم مصرف یا همان اینورتر به دلیل مصرف خیلی کم آن باعث صرفه جویی زیادی در هزینه های شما می شود بنابراین برای انتخاب بهترین کولر گازی اینورتر حتما به موارد زیر توجه کنید :
سرمایش و گرمایش
اگر شما سیستم گرمایشی دیگری ندارید، می توانید از کولر گازی خود جهت گرم کردن هوا نیز استفاده کنید. کولر گازی های اسپلیت در سرمای زمستان خانه های شما را با هزینه کمتر نسبت به وسایل گرمایشی مانند بخاری گرم میکنند.
کنترل رطوبت؟
آب و هوا در منطقه شما چگونه است؟آیا در تابستان هوا خیلی گرم و مرطوب می شود؟ آیا در بخشی از سال هوا خیلی مرطوب و بارانی است؟با دقت به این سوالات جواب دهید و پاسخ خود را هنگام خرید کولر گازی به یاد داشته باشید. بعضی از کولرهای گازی برای کنترل رطوبت هوا بهتر هستند.
فضای اتاق
بعضی از کولرهای گازی بزرگتر و قدرتمندتر از بقیه هستند، با این حال این به معنای بهتر بودن آنها نیست. اگر اتاقی که در آن کولر گازی را قرار می دهید کوچک تر است بهتره یک کولر گازی با ظرفیت پایین تر انتخاب کنید. این کار باعث بهره وری بیشتر در جهت نگهداشتن درجه حرارت مناسب و کاستن رطوبت هوا به مقدار مورد نیاز خودتان می شود. جدای از کارآمدی بیشتر باعث کمتر مصرف شدن انرژی نیز می شود.

BTU چیست و در کولر گازی چگونه محاسبه می شود ؟

بی تی یو(BTU) واحد اندازه گیری انرژی گرمایی در تاسیسات برودتی و حرارتی می باشد. در تعریف هر BTU میزان گرمایی است که دمای یک پوند آب را در فشار یک اتمسفر یک درجه از ۶۰ درحه فارنهایت به ۶۱ درجه فارنهایت برساند. واحد BTU در واقع استاندارد اندازه‌گیری قدرت سرمادهی در بریتانیا است ولی معمولا در معرفی کولرها از عنوان ‌کردن واحدش صرف‌نظر می‌کنیم و مثلا می‌گوییم یک کولرگازی ۱۵۰۰۰ یا ۲۳۰۰۰ می‌خواهیم.

کولر گازی تقلبی

انواع کمپرسور کولر گازی

کمپرسور قطعه ای از کولر گازی است که با فشرده کردن گاز آن باعث افزایش فشار گاز می شود. در حال حاضر ۵ نوع کمپرسور در ساخت انواع کولر گازی استفاده می شوند که ما در این مقاله در رابطه با سه کمپرسوری که بیش از همه مورد استفاده قرار میگیرند توضیح میدهیم.

کمپرسور پیستونی

در این نوع کمپرسور از یک پیستون که داخل سیلندر است برای فشرده کردن مبرد استفاده می شود. ظرفیت کمپرسور پیستونی معمولا بین ۱۶۰۰۰ تا ۳۷۰۰۰ بی تی یو و یکی از مهمترین عیب های آنها تولید صدای زیاد است. به کمپرسور پیستونی ، کمپرسور رفت و برگشتی نیز میگویند.

کمپرسور روتاری

کمپرسور روتاری دارای مکانیزم جابجایی مثبت و از نوع چرخشی است. معمولا در جاهایی که حجم فشار و هوا بالاست از کمپرسور روتاری به جای پیستونی استفاده میشود.
کمپرسور روتاری را با ظرفیت های ۶۰۰۰ تا ۳۵۰۰۰ بی تی یو تولید میکنند. کمپرسور روتاری صدای کمتری تولید میکنند و مصرف بهینه تری دارند .

کمپرسور اسکرول

به کمپرسور اسکرول، مارپیچی نیز می گویند. حرکت مخالف دو مارپیچ داخلی سبب فشرده شدن گاز می شود.بدین صورت که یکی از مارپیچ ها ثابت و دیگری متحرک می باشد و حرکت حلزون متحرک سبب فشرده شدن گاز میشود.

بهترین کمپرسور کولر گازی؟

در بین کمپرسورهای کولر گازی کمپرسور اسکرول (scroll) بهترین کمپرسور کولر گازی می باشد که بهترین عملکرد را نسبت به کمپرسورهای روتاری و پیستونی دارند ولی خیلی کمتر استفاده می شوند و کمپرسور روتاری جزو پرکاربردترین کمپرسورهای کولر گازی می باشد.

بهترین مارک کولر گازی در سال ۹۸

در ابتدای این بخش از مقاله لازم به ذکر است که لیست بهترین مارک کولر گازی ما بر اساس مقایسه برندها از لحاظ فنی می باشد و ممکن است با نظرات مشتریان در تضاد باشد.

کولر گازی گودمن

برند گودمن یکی از بهترین ها در تولید کولر گازی در جهان می باشد. این برند صاحب امتیاز برند معروف آمانا نیز می باشد که درواقع نسخه مقرون به صرفه آمانا است. در لیست بهترین مارک کولر گازی ما کولر گازی گودمن رتبه اول را دارد.

کولر گازی اجنرال

کولر گازی اجنرال یکی از با سابقه ترین و پرفروش ترین برندهای تولیدکننده کولر گازی در جهان می باشد. آنها یکی از معدود تولیدکنندگان کولر گازی در جهان می باشند که فقط کولر گازی با کفیت بالا تولید می کنند و کیفیت بالای کولر گازی اجنرال باعث شده این برند در هند و خاورمیانه نیز محبوب باشد و همچنین به پرفروش ترین برند کولر گازی در ایران تبدیل شود.

کولر گازی اجنرال اینورتر دمای اتاق را طوری تنظیم می کند که از ۱۰ درجه کمتر نشود،  بنابراین می توان مطمئن شد که اتاق در زمان خالی بودن زیاد سرد نمی شود و همچنین در مصرف برق نیز صرفه جویی می شود.

کولر گازی هیتاچی

هیتاچی یک شرکت چند ملیتی است که در توکیو، ژاپن واقع شده است. هیتاچی برخی از بهترین کولر گازی ها را برای افراد در سراسر جهان تولید کرده است، با استفاده از انواع فن آوری های بی نظیر مانند سیستم تمیز کننده اتوماتیک خود دستگاه و یک سیستم خنک کننده عالی. این شرکت برای تولید لوازم خانگی پایدار و کاهش انتشار گازهای گلخانه ای و نیز مصرف انرژی کمتر در جهان شناخته شده است.

تعداد کل نظرات: 72

 • Avatar
  امین رشیدی

  با سلام.در فیلم فروشنده پیشنهاد کولر ۲۴ هزار برای متراژ ۵۰ متر مربع داد که از نظر غیر قابل قبول که یه کولر ۲۴ هزار اینمقدار رو خنک کنه.در حالی که تو خوزستان واسه متراژ ۲۴متر یه کولر ۳۰ هزار به زور توان خنک کردن ۲۴ متر رو داره.باتشکر

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   با توجه به اینکه ما از اینکه شما در چه شرایطی و در چه نقطه از ایران زندگی میکنیم تمامی اموزشها و پیشنهاداتمون کلیه و شما باید این رو مد نظر قرار بدین که مثلا نصب یک کولر به ظرفیت مشابه مثلا ۱۸۰۰۰ در یک نقطه اب و هوایی هم ممکن است متغیر باشد مثلا شما اگر بک کولر ۱۸۰۰۰ هزار را در تهران در بک مغازه یا اداره نصب کنید ممکن است بازده بسیبار کمتری از نصب ان در منزل مسکونی داشته باشد.

 • Avatar
  ش

  مزخرف ترین طرین اطلاعات درباره خرید کولر گذاشتید خدا وکیلی خودتون خجالت نکشیدید اولین چیز تو کولر کمپرسورش هست اقای محترم هیچ وقت یه فروشنده نمی تونه برای مشتریش کولر انتخاب کنه ماست فروش هیچ وقت نمیگه ماستم ترشه خسته نباشید با این کلیپ الکیتون

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   دوست گرامی مشتری که قصد خرید کولر گازی را دارد به قدری تخصص ندارد که امکان برسی و شناخت کمپرسور ها را داشته باشد بلکه تا حدودی اطلاعات اولیه و خرید از مراکز معتبر فروش کولر گازی این مشکل را حل خواهد کرد

   • Avatar
    علی ف

    تصادفا این کامنت رو دیدم. و چقدر قشنگ پاسخ نظر قبلی رو دادید. واقعا برای من آموزنده بود. آفرین به رعایت احترام شما و اینکه پاسخ “هر” صحبتی رو با تامل و بردباری میدید. با آرزوی موفقیت

   • Avatar
    علی باقری

    ممنونم از راهماییتون اگه ممکنه در مورد کولر گازی سامسونگ هم مطالب ارائه بفرمایید

  • Avatar
   ایرج

   من تصادفا امشب گذرم به این سایت افتاد و باید اعتراف کنم اطلاعات مفیدی از اینجا کسب کردم این فیلم رو هم نگاه نکردم که فروشنده چه پیشنهادی به خریدار میده فقط خواستم بگم مرد حسابی مگه ارث پدرت رو از مردم طلب داری؟ اگه اطلاعات مفیدی داری بسمل اله اگه نداری چرا طوری حرف میزنه افراد نیک رو دلسرد کنی که بعدها همین ۴ تا اطلاعات رو مجبور شی کلی براش هزینه کنی!! شاید چون این اطلاعات رایگانه اونو در حد ماست ترش دیدی!! انصاف و وجدان هم خوب چیزیه و صد البته ادب بهتر از اونا.

   • کارشناس1: پیرنیا
    کارشناس1: پیرنیا

    سلام
    خواهش میکنم شما لطف دارید

   • Avatar
    حسن مجیدی

    لایک
    کاملا درسته

 • Avatar
  پژمان

  من از طرف خودم و سایر مخاطبان بابت طرز بد صحبت اقای ش عذر خواهی میکنم،باید یاد بگیریم اگه انتقادی داریم ادب رو هم رعایت کنیم.

 • Avatar
  سینا اراسته

  برای یک مغازه ۷۰ متری با ارتفاع سقف ۴ متر باتوجه به طول مغازه که ۲۰ متر است و یک جای کولر در نزدیک درب ورودی ۸۰سانتی و یک جای کولر نیز دردرحدود ۱۲ متری از ورئدی مغازه اماده شده آیا نصب ۲ کولر ۳۰۰۰۰ اجنرال مناسب است؟
  تسریع در پاسخ موجب امتنان است

  • Avatar
   مهدی ذ

   سلام
   دوستان نکته کلی در مورد متراژ و اندازه کولر میگم
   این تقریبا درسته
   کولر ۲۴۰۰۰ واسه فضای ۴۸ تا ۵۰متر مناسبه یعنی توان کولر رو وایه متراژ باید ضربدر ۲ کنید
   بیشتر از این هم توان نداره.البته بستگی به محل هم داره که آفتاب گیر باشه یا نباشه
   مثلا توی یه متراز آفتابگیر ۴۵ متری کولر ۲۴ جواب نمیده ولی توی یه متراژ ۶ متری که آفتاب نمیگیره و فن زیر سایبان گذاشته شده و اطاف محل هم خانه وجود داره ۲۴۰۰۰ میتونه یه خانه ۶۰متری هم خنک کنه
   یا حق

 • Avatar
  آرش

  با سلام
  باتشکر از همه دوستان که اطلاعات مفیدی در اختیار کسانی میگذارند که استفاده بهینه از مطالب رو داشته باشند.
  سوال من این هست که میشه روی کولرهای گازی معمولی اینورتر نصب کرد؟ چون من متاسفانه به درخواست یکی از دوستانم یک کولر گازی به اصطلاح اینورتر تقلبی با مارک اوجنرال خریدم که خبری از اینورتر در اون نیست!!! متاسفانه من هزینه کولر معمولی رو دادم در حالیکه روی اون لیبل اینورتر خورده و خبری از گاز R410 نیست! نوع گاز و زده r22

 • Avatar
  احمد

  سلام
  فاصله محل نصب یونیت خارجی تا پنل داخلی در منزل بنده حدود ۶ متر سقف کاذب است. آیا می توان بدن تخریب لوله های مسی را از داخل سقف عبور داد و پنل و کندانسور را به هم متصل کرد؟ چگونه لطفا توضیح دهید.
  نصاب شما در اولویت و مد نظر ماست.
  با سپاس فراوان

 • Avatar
  هادی

  با سلام بهترین اسپیلیت ایرانی برای خرید کدومه؟ با توجه به مشخصات فنی اونها. با تشکر

 • Avatar
  کریم صداقتی

  باسلام و عرض ادب خدمت شما؛ من قصد خرید کولر گازی را دارم و ساکن اهواز هستم کلا” ۶ ماه سال در اهواز هوا گرم و حدود ۳ماه از این ۶ ماه شرجی میباشد من قصدم این است که کولر دوتیکه یا ایستاده بخرم؛ فضایی که نیاز به کولر دارد ۱۰۰ متر و با ارتفاع ۳/۱۰ میباشد طبق تحفیقی که کردم مارک گری رو انتخاب کردم و مصرف انرژی هم خیلی برایم نهم است خواهشمندم راهنمائی کنید از این مارک کدام را بخرم بهتر است؟ با تشکر

 • Avatar
  حامد

  با عرض سلام
  برای خرید کولر جنرال zh اقدام کردم که ۲ مدل کولر معمولی و اینورتر داشت و هر دو با گاز R410a پر شده بود و گرید هر دو مدل A بود
  از کجا بفهمم که مدل اینورتر این کولر، واقعا اینورتر واقعی هست یا خیر؟

 • Avatar
  سامان

  با سلام
  ممنونم از اطلاعات مفید شما
  اگر امکان داره در مورد T1 و T3 که روی کولر گازی نوشته هم توضیح بدید و اینکه توی بعضی سایت ها میگن اسکرول و بعضی میگن اسکرال ، آیا اینها تفاوت دارند!؟
  ممنونم از اطلاعات مفیدتون
  آرزوی سالی خوش برای شما

 • Avatar
  اصغر ارفه

  من از راهنمایی خاتون که در این سایت راجع به خرید کولر گازی گذاشته اید بسیار سپاسگزارم،امید است که در این راه موفق باشید.

 • Avatar
  مهدیه

  سلام ببخشید من در نهایت اگر بخواهم برای شمال کشور که هوای شرجی داره کولر انتخاب کنم باید چی و در نظر بگیریم از دوستان کمک میخواهم برای فضای ۶۰ متری در هوای مرطوب و شرجی به من بایت خرید کمک کنند ممنون

 • Avatar
  احد اینانلو

  سلام, من دنبال یه کولر گازی برای ساختمان ویلایی دوبلکس با متراژ کلا ۱۶۰ متر هستم لطفا راهنمایی بفرمایید ,ضمن اینکه تاکنون هیچ اطلاعاتی نداشتم, انصافا اطلاعات مفیدی ارائه دادید ,مرسی

 • Avatar
  افشین

  سلام .برای آپارتمان ۹۵متری باتوجه به استفاده کم وتفریحی مکان درشمال کشورچه اسپیلتی پیشنهاد می کنیدکه ازنظرهزینه خریدهم قابل توجیه باشد؟باتشکر

 • Avatar
  Mandesmal

  با توجه اینکه در حال حاضر برند اجنرال اصل بسیار کمیابه لذا قیمتشم کمتر از پنچ شیش میلیون نیست پس بهتره سراغ برندهایی مثل گری و هیتاچی برین که مدلای اینورتردارشون تو رنج قیمتی سه الی چهار ونیم میلیونه

 • Avatar
  مسعود

  سلام و عرض خسته نباشید
  من برای منزل یه کولر اوجنرال مدل
  ASGS30 LFCA میخام تهیه کنم از بانه. گاز ۴۱۰ میخوره ولی تهران میگن اینا اینورتر نیست و کولر قدیمی هست. میخاستم نظر شما رو بدونم. فروشنده ادعا میکنه که این مدل DC inverter هست و با مصرف فوق العاده پایین
  ممنون

 • Avatar
  فرزاد

  سلام و خسته نباشید بخاطر مطالب خوبی و گذاشتید …یه مشکلی برای کولر من پیش اومده دیشب آب از پنل کولر بیرون میزد بطوری که تمام فرش رو خیس کرده بود گفتم ببینم مشکل از کجاس و اینکه زنگ بزنم تعمیر کار بیاد

 • Avatar
  فرهاد

  اگر در مناطق گرمسیری زندگی می کنید حتما دقت کنید که روی nameplateپنل کولر اسپلیتتون T3قید شده باشه…

  • Avatar
   سمیه ملا

   سلام برای یه اتاق ۱۸متر مربع،در مناطق گرم و خشک چه کولری رو پیشنهاد میکنید؟آیا مدل سرمایشی و گرمایشی در این مناطق قابل استفاده است؟یکی از فروشنده ها گفتن که برای همچین مناطقی بهتره فقط از نوع سرمایشی استفاده کرد،لطفا راهنمایی فرمایین

 • Avatar
  حسن مجیدی

  کاملا اطلاعات کاربردی و خوبی بود
  در حد افراد مبتدی بسیار کارامد
  ممنون از مطالب خوبتون

 • Avatar
  اخوان

  بسیار ممنون. واقعا راهنمای بسیار جامع و کاملی بود

 • Avatar
  علی عبادی

  واقعا اطلاعات مفیدی گرفتم خداوند به شما خیر بدهد کلی یاد گرفتم امروز شما معلم و استاد من بودی تشکر تشکر تشکر

 • Avatar
  parisa m

  سلام لطفا بگین چه مارک کولر گازی فقط سرمایش بهترینه ممنون میشم کمک کنید و فقط برای پذیرایی و آشپزخانه حدودا ۴۰ تا ۵۰ متری چند هزار بردارم

 • Avatar
  لیلا

  اطلاعاتتون مفید بود ممنون

 • Avatar
  زنجانی

  درودها برشما
  من پیشنهاد میکنم از شرکت ایران رادیاتور خرید کنید.
  در مرحله بعد تولیدات شرکت کایکو و شرکت اسنوا..
  به شخصه مقهور تبلیغات شرکتهای خارجی در ین مورد نشدم و از خریدم بسیار رضایت دارم.کیفت خوب و قیمت مناسب.

  • Avatar
   سورن

   سلام
   دوست عزیز ،لطفا با اشتراک اطلاعات اشتباه ، موجب گمراهی و ضرر دیگران نشوید .
   یا آگاهانه إظهار نظر کنید یا عاقلانه سکوت بفرمایید.
   شما اختیار پول خود را دارید که با خریدن برندی مثل أسنوا یا … آنرا دور بریزید.
   ولی اینگونه با اعتماد به نفس دفاع کردن از برند های مورد نظرتان که از نظر کیفیت حتی به گرد برندهای معتبر جهانی نمی رسند موجب متضرر شدن هموطنان می شوید .

 • Avatar
  نسیم

  تفاوت کولر نکست پلاس با نکست تایتان در چیه؟ و چطور میشه این دو مدل را از هم تشخیص داد؟ اندازه کولر ۱۸۰۰۰، ۲۴۰۰۰ اینورتر ال جی مدل نکست پلاس یکی هست از کجا میشه این دو رو از هم تشخیص داد؟ من کولر نکست پلاس ۲۴۰۰۰ از بانه گرفتم بر اساس برجسبی که روی بدنه نصب اطلاعاتش با مدلی که مد نظرم بود و سفارش دادم میخونه اما اطلاعاتی که روی برچسب انرژی برای یه مدل دیگه هست لطفا اگر میشه راهنماییم کنید.

 • Avatar
  هادی

  با سلام و تشکر از مطالب فنی ارزشمند شما
  جدیدا جواب سوالات داده نمی شود که امیدوارم مثل قبل داده شود
  سوتل بنده اینست که آیا در کولر اینورتر معمولی الجی میتوان گاز R410a زد؟
  با تشکر

 • Avatar
  سعید

  سلام، من خانه ام در ساری هست با متراژ ۷۰ متر، خواستم بدونم با بودجه ۵ میلیون بهترین گزینه چه برندی هست؟
  در مورد کولر های غیر اینورتر که مصرف A دارن هم توضیح دهید و در آخر کولرهای شرکت ایران رادیاتور چطور می‌باشند. با تشکر

 • Avatar
  هوشنگ بشارتی

  با سلام و عرض ادب
  میخواهم کولر گازی ۲۰۱۸ گری اینورتر ۳۰۰۰۰ بخرم لطفا راهنمایی کنید چون از نظر قیمت خیلی مقرون به صرفه است
  من سال ۹۶ ابرای محل کارم از گچین بندر عباس گری مدل Accent 24000 سرمایش و گرمایش با قیمت ۱۶۰۰۰۰۰ تومن خریدم سرمایشش عالی عالی هست و خیلی راضی ام ، گرمایشش معمولی هست و دو ساله استفاده میکنم اصلا مشکل نداشته فقط اینورتر نیست
  آیا سری های جدید ۲۰۱۸ گری اینورتر بخرم خوبه یا نه ؟
  متشکر از وقتی که برای پاسخگویی میزارین

 • Avatar
  حسن

  سلام، من یه کولر گازی گری ۱۲۰۰۰، Q4matic / R410a خریداری کردم ک متاسفانه در حین نصب مقداری از گاز کولر از دست رفت و نصاب مجدا اقدام به شارژ و تکمیل گاز کرد منتها گازی که ایشون استفاده کرد از نوع R410a نبود!… الان کولر خنکی بسیار بسیار کمی دارد ، آیا مشکل از مخلوط شدن گاز R410a با گاز دیگری هست/ اصلا مشکلی برای موتور کولر بجود اومده لطفا راهنمایی کنید… متشکرم

 • Avatar
  eli

  سلام آیا کولر مدیا ۲۴۰۰۰،کولر خوبیه ؟بین جنرال وگری ومدیا کدوم بهتره؟

  • Avatar
   مهدی ذ

   سلام بنظرم اگه اجنرال بخری بهتره تا جنرال.اگه نتونستی گری بگیر

 • Avatar
  عبداله فلاح حسینی

  سلام، تشکر از توضیحات مفید و راهنمای خوب شما.یه راهنمای می خواستم لطفا کمک کنید. من یک ساختمان بازیر بنای کل ۱۰۸ مترمربع دو خوابه در یکی روستای های طارم سفلی قزوین دارم. ودر طول سال در زمان های خاص از آن استفاده می کنم، ضمنا آشپزخانه و هال کاملا به باز هستن ومجموع زیر بنای هردو ۵۲ متربع می باشد و می خواهم به دلایل اقتصادی فقط یک کلرگازی در هال نصب کنم لطفا مرا در خصوص کولر گازی با چه حجمی و سایر توضیحات دیگر راهنمای فرمائید. باسپاس از شما

 • Avatar
  علیرضا آقابزرگ

  دوستان سلام :اسپلیت را فقط از فروشگاه های مجاز شهر خود با گارانتی معتبر بخرید و از بانه و غیره خرید نکنید و گول قیمت ارزان را نخورید ،(به توصیه یکی از بستگان از بانه اسپلیت اجنرال ۲۴۰۰۰A اینورتر دار برای من فرستادند و در شهرگرگان نماینده خودشان را فرستادند و نصب کرد و مثلا گارانتی نگین سرویس را مهر زدند،متاسفانه سرمایش خوبی نداشت،اعتراض کردم گفتند ۸ ساعت باید کار کندبعد خوب میشود،کارشناس آوردم ،مشخص شد ۱-اولا این اسپیلت اجنرال نیست متاسفانه این اسپیلت ها را از کارخانه ای بی نام و نشان وارد ایران میکنند و برادران دزد ما بر روی آن لیبل های تمام تقلبی می زنند و در کارتن های تقلبی بسته بندی میکنند و نکته جالب این اسپیلت ها شماره سریال ندارد ۲-اصلااینورتر دار نبود برد الکتریکی نداشت و درجه A اینورتر دار تقلبی بود ۳-اسپیلت ۱۸۰۰۰بود که در اوج وقاحت روی آن برچسب ۲۴۰۰۰نصب کرده بودند خلاصه بعد از ۱۰روز تهدید و دعوا و پیگیری اسپیلت را به زور پس گرفتند فریب نخوریدفریب نخورید…

 • Avatar
  سعید

  با سلام.من یک کولر گازی اسپلیت ۲۴۰۰۰ General باکمپرسور توشیبا دارم که حدود ۸ ساله داره کار میکنه. امسال که به خونه جدید رفتیم و فضای هال و پذیرایی حدود ۷۰ متر هست ،میبینم که نمیتونه دمای خونه رو از ۲۶ درجه پایینتر بیاره و بیشتر اوقات کمپرسور روشنه و خیلی کم خاموش میشه.البته هوای خروجی از کولر خنک هست ولی به قول معروف سوز نداره.تعمیرکار آوردم و بعد از گرفتن فشار گاز دیدیم که فشار گاز کافیه(روی ۷۰) هست و حتی برق مصرفی هم در حد ۸٫۵ آمپر هست.که تعمیرکار گفت که همه چیر مرتبه و نیازی به شارژ گاز نداره .ولی همچنان خونه به اندازه کافی خنک نمیشه. یک نفر به من گفت که کلا گاز رو عوض کن و شاید کیفیت گاز پایین اومده باشه که البته خودش با مشکل مشابه من با تعویض کامل گاز به نتیجه رسید و الان کولرش حسابی خنک میکنه. به نظر شما آیا گاز کولر بعد از چند سال کیفیتش رو از دست میده یا اینکه تعویض کامل گاز تاثیر خاصی نداره؟

 • Avatar
  جواتی

  دیشو همپا اشقر

 • Avatar
  حمید

  سلام بهترین نوعه اوجنرال اسپیلت ۳۶هزار طرح ۲۰۱۸برای هوای بسیار گرم و فصای ۶۰ متری نوع موتور ومدل رو بفرمایید کم مصرف و بیصدا و سردی بسار عالی و برتاب ۲۰ متری با تشکر .

 • Avatar
  دانیال احمدی

  سلام آیا کولز ایستاده با قیمت ۷تا۸میلیون موجود میباشد؟

 • Avatar
  سید

  سلام
  خسته نباشید یک کولر اسپیلت ۳۰۰۰۰ جنرال طرح لبخند خریدم فضای خانه یک هال ۳۲ متری هست وقتی جمعیت ۴ نفر هست سردیش خوبه ولی جمعیت به ۱۰ الی ۱۸ نفر میرسه خوب سرد نمیکنه بنظر شما تعداد جمعیت و گرمای نفس افراد در محیط موًثر هست یا دلیل دیگه ایی دارد لطفا راهنمایی بفر مایید با تشکر

 • Avatar
  بهزاد محمدی

  سلام.اطلاعاتتون خیلی مفید بود.ممنون

 • Avatar
  pelaton

  سلام دوستان کولر گری ۳۰ هزار خریدم که برچسب اینورتر نداره دلیلش چیه راهنمایی کنید

  • Avatar
   امین

   از برچسب مهمتر وجود برد اینورتره که تقریبا اندازه یک کتاب درسیه. و بالای کندانسوره

 • Avatar
  مصطفی

  علیرضا اقا بزرگ مرسی از راهنماییت ی جاهایی ارزون زده قیمت و پس تقلبی بوده

 • Avatar
  علیزاده

  باعرض سلام وخسته نباشید من در یکی از روستا های شمال زندگی میکنم. بنای منزلم ۵۰ مترمربع میباشد.برای خرید کولر گازی به من پیشنهاد کولر ۲۴۰۰۰ دادند من هم خریدم ونصب کردم ولی موقع استفاده پنل روشن می‌شود ولی موتور روشن نیمشه ازخازن استفاده کردن گفتند مشکل ازبرق محله میباشدخواهشمندم راهنمایی بفرماییدممنون ازراهنماییتون

 • Avatar
  رضاشجاعی

  سلام،من میخوام یک اسپیلت ۳۰۰۰۰برای آپارتمان ۱۰۰متردوخوابه در شهر ساری بخرم،اولا از کجا متوجه بشم اینورتر دارد یانه،دوما بین مارک های جنرال زد اچ ،گری،جنرال لبخند،الجی کدام را انتخاب کنم که پشیمان نشوم،آیا ۳۰۰۰۰یک آپارتمان ۱۰۰متری را خنک میکند؟اتاقها رو پاسخگو هست آیا؟در ضمن مارک کامفورت هم به من پیشنهاد دادن،ولی خیلی تعریف جنرال zhرا کردند،آیا تقلبی هست یا نه،البته این رو فهمیدم که مارک اجنرال زیاد تقلبی داره،چون فروشندگان بانه عکس اجنرال برای من ارسال کردند،هر کدام برچسب ها و لوگو ها یکجای دستگاه نصب بود،یکی وسط یکی چپ یکی راست یکی بالا یکی پایین،خلاصه مشخص شده خیلی تقلبی هستن،لطفا راهنمایی کنید،پنجره ها دوجداره هست،طبقه اول هستم،آپارتمان ۳طبقه،ارتفاع تا سقف حدود ۳متر هست،دیوارها هم فکر کنم از جنس آجرسفال باشه،آفتابگیر شدید هم نیست،میخوام اتاقها هم خنک شود،ممنوم از همکاری شما

  • Avatar
   امین

   ۳۶۰۰۰ بگیر و خیال خودت راحت کن برادر

 • Avatar
  افراسیاب

  سلام آیا مدلی در کولر گازی موجود هست که فقط سرمایش داشته باشه .چون گرمایشش بدرد من نمیخوره؟

 • Avatar
  pooya

  سلام .خونه ما کلا کل خونه با اتاق ها و دستشویی و حمام ۱۳۲ متر هست ما تو استان مازندران هستیم که دما به ۴۰ درججه هم میرسه میخواستم ببینم ۳۰۰۰۰ بهتره یا ۳۶۰۰۰ ….میخواستم از برند اجنرال بگیرم؟؟؟ لطفا سریع جواب بدید

 • Avatar
  سورنا

  سلام با تشکر از سایت و مطالب جالب من تو خوزستان زندگی می کنم اینجا گرمای هوا بالای ۵۰درجه هست و دو نوع هوا گرم مرطوب و گرم وخشک داره بهترین کمپرسو واسه خوزستان با هوای گرم و خشک کمپرسور پیستونی می باشد

 • Avatar
  سعید حسینی

  سلام با تشکر از اینکه راهنمایی میکنید و مردم رو از وسایل متفرقه خبردار می کنید من یه کولر گازی میخوام بخرم واسه مغازه ۴۰متراست سقفش ۳متر ونیم هست یه کولرگازی خوب واصل میخوام هرکسی یه چیزی میگه اگه میشه یه کولر خوب و اصل راهنمایی کنید خراب نشه سرمایش و گرمایش خوب باشه ممنون ازتون

 • Avatar
  م.س.باقری

  سلام دوستان من میخواستم بدونم که کولر گازی رویال کول و مدیا خوب هست یا نه؟ لطفا راهنمایی کنید.

 • Avatar
  محمد.ع

  دوستان عزیز، اگر قصد خنک کردن منزل دارید، کولر گازی با ظرفیت زیر ۳۰۰۰۰ جوابگو نیست.
  کولرهای ۱۸ و ۲۴ برای تک اتاق و یا مغازه با متراژی تا ۳۵ متر و بدون پارتیشن مناسب هستند.
  برای مناطق جنوبی ایران کولری مثل سامسونگ که برای مناطق گرم و خشک و حاره ای طراحی نشده به هیچ وجه مناسب نیست. برندهای میتسوبیشی، گری، وست پوینت به شرط طراحی برای مناطق گرمسیر جوابگو هست.

 • Avatar
  حبیب

  مرسی داداش خیلی حال کردم با مطالبت. لایک داری

 • Avatar
  م.م.ل

  باسلام
  از مطالب ارزشمند همه اظهارنظر کنندگان متشکرم.
  از همه اظهار نظر کنندگانی که رعایت ادب را نموده اند و به نظر دیگران احترام گذاشتند نیز سپاسگزارم.
  برابر تحقیقی که کرده ام بنظر میرسد مهمترین فاکتورهای موثر در انتخاب اسپلیت اولا” مصرف کمتر ثانیا” وجود خدمات تضمینی پس از فروش ثالثا” نوع کمپرسور(بهترین نوع اسکرول) است.

 • Avatar
  م.س.باقری

  سلام
  میخواستم بدونم کمپرسور روتاری برای مناطقی مثل یزد خوب هست یا نه؟

 • Avatar
  کوهی

  باعرض سلام وخسته نباشید
  کولرگازی ما هیتاچی هست چند وقته وسط بادخنک یکدفعه شروع به دادن باد گرم میکنه که تعمیرکاراز دوستان آمدو شیر باد گرمش رو کاملا قطع کرد ولی دستگاهی طی ساعتی از روز وشب دوباره باد گرم میده و آب هم از لوله ها خارج نمیشه و خونه بوی دم داره و اول شروع دستگاه بوی نامطبوع داره ولی دستگاهی باد خنک وسرد خودش رو گاهی داره در ضمن با چند بار خاموش و روشن شدن باد خنک میزنه
  ممنون میـشم راهنمایی کنین..باتشکر

 • Avatar
  علی محمد جعفری بازنشسته شرکت ملی گاز

  باسلام وخسته نباشید کولرهای گازی دوتکه یااسپلیت اینورتر پیستونی مارک……برای مناطق سردسیری یامعتدل بسیارخوب است فکرمیکنم دردمای حدود ۲۰-زیرصفر تاحدود۵۵درجه بالای صفر کارایی دارد اما اسپلیت های چرخشی متاسفانه درزمستان که درجه هوا به صفردرجه میرسد ویخبندان میشود دیفراست میکندوگرمایش ان متوقف ومحیط اطاق سرد میشود وبعلت دیفراست های پی درپی عملا درزمستان کارایی خوبی ندارند.

 • Avatar
  جوادقربانی

  باسلام وتشکرازمطالب مفیدتون وتشکرازتمامی عزیزانی که بارعایت ادب واحترام ارائه نظرمی هند.
  بنده درمنطقه ی گرم وخشک زندگی میکنم وآشپزخانه وپذیرایی مجموعا۶۰ مترمیباشدچه مارکی بخرم آیا۲۴۰۰۰ پاسخگوخواهدبودباتشکرازعزیزانی که راهنمایی کنند

 • Avatar
  حامد بنائی

  سلام
  کولر فوجی مارک خوبی هست یا خیر؟
  برای تهران
  خونه ۵۰ متری
  چه سایزی مناسبه
  در ضمن چند امپر مصرف داره؟

 • Avatar
  وحید

  سلام، ۹۶ متر مفید دارم که شامل پذیرایی و دو اتاق خواب هستش. میخوام یه کولر اسپلیت با ظرفیت ۳۰هزار بزارم در منطقه گرم سیر. سه ضلع همسایه و روبرو یه پنجره ۲در۲ و درب داریم. سوال: ظرفیت ۳۰هزار خوبه؟ میخوام مدل magic cooling بگیرم زیاد اطلاعی در مورد برندش ندارم. لطفا راهنمایی کنید

 • Avatar
  مرتضی زبیدی

  باسلام
  بنده خوزستان زندگی میکنم باتوجه به گرمای بالای ۵۵ درجه اینجا ایا کولر ماتسو پلاس موتور پیستونی توصیه میشه? بنده هیچگونه اطلاعاتی در مورد این کولر ندارم ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

 • Avatar
  علی حسنی

  سلام.وقت بخیر
  امکان تشخیص کولر اجنرال اصل با تقلبی توسط افراد معمولی امکان پذیره یا حتما باید توسط افراد متخصص و یا با باز کردن کولر تشخیصش داد؟

 • Avatar
  سید محمد حسینی شیطوری

  سلام
  بسیار عالی از راهنمایی شما عزیزان

یک دیدگاه بنویس!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *