استخدام تعمیرکار لوازم خانگی

بهترین راهنمای خرید کولر گازی با معرفی بهترین مارک کولر گازی

راهنمای خرید کولر گازی

در این روزها که افراد زیادی قصد خرید کولر گازی دارند با طیف گسترده ای از مدل ها و برندها مواجه می شوند و این سوال دذهن آن ها نقش می بندد که کولر گازی خوب چی بخرم؟ کدام کولر گازی بهتر است؟ چه مارک کولر گازی بخریم؟ و بسیاری از سوالات مشابه. با توجه به انواع مدل ها و برندها و پیشرفت تکنولوژی در صنعت ساخت کولر گازی یک مطلب جامع در رابطه با راهنمای خرید کولر گازی و بررسی تفاوت ها و ویژگی ها و معرفی بهترین مارک کولر گازی می تواند شما را از پشیمانی بعد از خرید کولر گازی نجات دهد. در صورتی که وقت کافی برای خواندن کل مطلب راهنمای خرید کولر گازی را ندارید می توانید از طریق فهرست زیر به قسمت مورد نظر خود مراجعه کرده تا پاسخ سوالتان را پیدا کنید.

اگر کولر گازی شما دچار مشکل شده است و به همین دلیل تصمیم به خرید کولر گازی جدید گرفته اید، پیشنهاد می کنیم قبل از اقدام برای خرید، ابتدا سرویس و تعمیر کولر گازی خود را انجام دهید تا از پرداخت هزینه گزاف بابت خرید دستگاه اسپلیت جلوگیری کنید.

متخصصان باتجربه متخصصان باتجربه
گارانتی خدمات گارانتی خدمات
سرعت در ارائه خدمات سرعت در ارائه خدمات
هزینه های منصفانه هزینه های منصفانه
تعمیرکار

انواع کولر گازی

در ادامه این مقاله به انواع مدل های کولر گازی خواهیم پرداخت:

کولر گازی اسپلیت

کولر گازی اسپلیت یا دو تیکه، به دو قسمت تقسیم می‌شود: یک قسمت برای داخل اتاق و دیگری خارج از آن که موتور یا کمپرسور آن است و در محیطی دورتر از محل نصب پنل با حداقل صدا به‌کارگیری شود. البته این نوع از کولر فضای بیشتری را نسبت به کولر گازی های پنجره ای و قابل حمل در بیرون از محیط به خود اختصاص می‌دهد.

راهنمای خرید کولر گازی اسپلیت یا دو تیکه

کولر گازی پرتابل

کولر گازی پرتابل (قابل حمل) بر خلاف کولر گازی اسپلیت از یک دستگاه تشکیل شده و قسمت بیرونی ندارد. این نوع کولر گازی با وجود اینکه از دیگر مدل های کولر گازی پر سروصدا تر است ولی می تواند گرمترین اتاق ها را به خوبی خنک کند.

راهنمای خرید کولر گازی قابل حمل یا پرتابل

کولر گازی پنجره ای

کولر گازی پنجره ای برای خنک کردن اتاق های کوچک طراحی شده است. در این مدل از کولر گازی تمامی قطعات از جمله کندانسور، اواپراتور، کمپرسور و کویل خنک کننده در یک جعبه قرار داده شده است.همچنین در کولر گازی پنجره ای هوای خنک از قسمت داخلی آن وارد و هوای گرم از قسمت خارجی آن به فضای بیرونی منتقل می شود.

راهنمای خرید کولر گازی پنجره ای

کولر گازی ایستاده

کولر گازی ایستاده معمولا نسبت به بقیه کولرهای گازی کاربرد متفاوتی دارد. این نوع کولر گازی بیشتر در مکان های عمومی مثل فروشگاه ها، مساجد، ترمینال ها و… استفاده می شوند.کسانی که امکان نصب کولر گازی پنجره ای و یا اسپلیت را در منزل خود ندارند نیز از این نوع کولر گازی استفاده می کنند.

راهنمای خرید کولر گازی ایستاده

چگونه یک کولر گازی مناسب انتخاب کنیم؟

اگر تابحال یک کولر گازی خرید باشید، احتمالا در جریان هستید که چقدر برندها و مدل های زیادی در بازار وجود دارد. این باعث می شود که انتخاب گزینه ای که برای شما بهتر است بسیار سخت شود.برای اینکه به شما در انتخاب کولر گازی مورد نظرتان کمک کنیم مطالب و نکات مهمی را گردآوری کرده ایم که هنگام انتخاب کولر گازی در نظر بگیرید و یک کولر گازی مناسب نیازتان خریداری کنید.

انتخاب کولر گازی بر اساس متراژ

برای افزایش بهره وری یکی از مهمترین معیارهای انتخاب کولر گازی متراژ اتاق یا خانه ای است که برای آن قصد خرید کولر گازی را دارید. هر کولر گازی قدرت خنک‌کنندگی (BTU) متفاوتی دارد که عددی بین 5000 تا 48000 می باشد. برای مثال برای خانه ای با متراژ  60 تا 80 متر کولر گازی با بی تی یو 30000 پیشنهاد می شود.

کولر گازی 24000 برای فضای تا 35 تا 50 مترمتر

متراژ: 35 تا 50 متر

BTU یا ظرفیت: 24000

کولر گازی 12000 برای فضای تا 12 تا 18 مترمتر

متراژ: 12 تا 18 متر

BTU یا ظرفیت: 12000

کولر گازی 24000 برای فضای 35 تا 50

متراژ: 6 تا 12 متر

BTU یا ظرفیت: 9000

البته دقت کنید که انتخاب BTU مناسب برای یک فضا به عوامل دیگری همچون  تعداد افرادی که در آن فضا حضور دارند، آب و هوای منطقه، آفتاب گیر بودن، تعداد بپنجره و … نیز بستگی دارد. مثلا اگر  فضای شما دارای سقف بلندتر از حد معمول است یا خیلی آفتاب گیر است، می توانید 10% BTU بیشتر در نظر بگیرید و یا مثلا اگر در یک منطقه گرمسیری زندگی می کنید، بهتر است 10 تا 20 درصد BTU بیشتر برای هر فضا در نظر بگیرید.

کولر گازی اسپلیت، پرتابل(قابل حمل)، پنجره ای یا ایستاده ؟

اولین قدم برای انتخاب یک کولر گازی این هست که تصمیم بگیریم چه نوع کولر گازی مورد نیازمان است. از خودتان این سوال را بپرسید: تفاوت کولر گازی و اسپلیت، پرتابل، پنجره ای و ایستاده چیست؟ چه موقعی در سال از آن استفاده می کنید؟ چه مقدار فضای خالی برای آن دارید؟چگونه می خواهید آنرا نصب کنید؟
برای مثال قبل از خرید کولر پنجره ای شما ابتدا باید نوع پنجره خود را در نظر بگیرید زیرا کولرهای گازی پنجره ای متفاوتی برای پنجره های مختلف ساخته شده است. برای کولر گازی پرتابل (قابل حمل) هم این را نظر بگیرید که باید دریچه ای وجود داشته باشد تا هوای گرم از آنجا خارج شود. همچنین باید فضای کافی برای این نوع کولر گازی وجود داشته باشد.
شما به احتمال زیاد با بدنه داخلی کولر گازی اسپلیت چنین مشکلی نخواهید داشت اما سیستم این نوع کولر گازی دو تیکه است که یک تیکه آن (بدنه خارجی) باید خارج از منزل قرار بگیرد.

تفاوت کولر گازی کم مصرف (اینورتر) و غیر اینورتر؟

اگر شما تصمیم گرفته اید که یک کولر گازی اسپلیت خریداری کنید باید بدانید که دو نوع کولر گازی اینورتر (کم مصرف) و غیر اینورتر وجود دارد و بهتر است از تفاوت بین کولر گازی اینورتر و معمولی مطلع باشید. اگر مصرف انرژی برای شما از اهمیت ویژه ای برخوردار است مطمئن شوید که کم مصرف ترین کولر گازی را می خرید. تکنولوژی اینورتر باعث کاهش مصرف انرژی و در نتیجه کاهش هزینه قبض هایتان می شود.
کولرهای کم‌مصرف نسل جدید دو تفاوت اصلی با کولرهای قدیمی دارند که با همین تفاوت توانسته‌اند مشکلات مصرف برق را تا حد قابل قبولی کم کنند.
گاز مصرفی در این کولرها بسیار سردتر از گازهای مصرفی کولرهای قدیمی می‌باشد. زیرا دمای جوشش گاز کولرهای اینورتر منفی ۵۲ درجه سانتی گراد است و این در حالی است که دمای جوشش گاز کولرهای قدیمی غیر اینورتر ۴۱ درجه سانتی‌گراد بوده که این تفاوت در سیستم های تهویه مطبوع بسیار قابل‌توجه و نقش مهمی در تولید سرما در بازه زمانی کمتر خواهد داشت.
ساختار کمپرسور یا همان قلب تپنده سیستم تهویه مطبوع یا کولر گازی های قدیمی همان‌طور که در بالا توضیح داده‌شده به نحوی است بعد از هم‌دما شدن محیط با دمایی که شما برای کولر گازی تنظیم کرده‌اید موتور یا کمپرسور کولر گازی کاملاً خاموش و منتظر خواهد ماند تا دوباره از طریق فرمان مادربرد به کار گیری شود که همین استارت مجدد باعث مصرف جریان بالایی از برق است.
اما در کولرهای اینورتر با توجه به کمپرسور و قطعات و مدارات فرمانی که در آن کار برده شده است سیستم به نوعی طراحی شده که کمپرسور هیچ‌گاه کاملاً از مدار خارج نمی‌شود تا برای روشن شدن دوباره جریان بالایی بخواهد بلکه دور حرکتی یا قدرت موتور به حدعقل خود خواهد رسید تا برای خنک کردن مجدد محیط نیاز به جریان بالایی برای استارت نباشد.

دمای کولر گازی کم مصرف(اینورتر)

معایب کولر گازی اینورتر

هزینه زیاد این کولر گازی نسبت به سیستم های قدیمی تر کولر گازی که این افزایش هزینه از ۲۰ تا ۴۰ درصد قابل تغییر است.
به دلیل اینکه تمامی برنامه های صادر شده در این سیستم کاملا دیجیتال است و توسط مادربرد مرکزی صادر میشود در صورت بروز هرگونه مشکل برای این برد به هیچ عنوان امکان راه اندازی این سیستم نیست.

انحصار خدمات و قطعات توسط شرکت تولید کننده که اگر از شرکتی که خدمات پس از فروش مناسبی در ایران ندارد خریداری شود امکان روبرور شدن با مشکل برای تامین قطعات زیاد است. برای تعمیر این کولر گازی نیاز به تعمیرکاران متخصص بوده که علاوه بر تجربه نیاز به دانش فنی بالایی نیز هست.

بهترین کولر گازی کم مصرف (اینورتر)

کولر گازی کم مصرف یا همان اینورتر به دلیل مصرف خیلی کم آن باعث صرفه جویی زیادی در هزینه های شما می شود بنابراین برای انتخاب بهترین کولر گازی اینورتر حتما به موارد زیر توجه کنید :
سرمایش و گرمایش
اگر شما سیستم گرمایشی دیگری ندارید، می توانید از کولر گازی خود جهت گرم کردن هوا نیز استفاده کنید. کولر گازی های اسپیلت در سرمای زمستان خانه های شما را با هزینه کمتر نسبت به وسایل گرمایشی مانند بخاری گرم میکنند.
کنترل رطوبت؟
آب و هوا در منطقه شما چگونه است؟آیا در تابستان هوا خیلی گرم و مرطوب می شود؟ آیا در بخشی از سال هوا خیلی مرطوب و بارانی است؟با دقت به این سوالات جواب دهید و پاسخ خود را هنگام خرید کولر گازی به یاد داشته باشید. بعضی از کولرهای گازی برای کنترل رطوبت هوا بهتر هستند.
فضای اتاق
بعضی از کولرهای گازی بزرگتر و قدرتمندتر از بقیه هستند، با این حال این به معنای بهتر بودن آنها نیست. اگر اتاقی که در آن کولر گازی را قرار می دهید کوچک تر است بهتره یک کولر گازی با ظرفیت پایین تر انتخاب کنید. این کار باعث بهره وری بیشتر در جهت نگهداشتن درجه حرارت مناسب و کاستن رطوبت هوا به مقدار مورد نیاز خودتان می شود. جدای از کارآمدی بیشتر باعث کمتر مصرف شدن انرژی نیز می شود.

BTU چیست

BTU چیست و در کولر گازی چگونه محاسبه می شود ؟

بی تی یو(BTU) واحد اندازه گیری انرژی گرمایی در تاسیسات برودتی و حرارتی می باشد. در تعریف هر BTU میزان گرمایی است که دمای یک پوند آب را در فشار یک اتمسفر یک درجه از 60 درحه فارنهایت به 61 درجه فارنهایت برساند. واحد BTU در واقع استاندارد اندازه‌گیری قدرت سرمادهی در بریتانیا است ولی معمولا در معرفی کولرها از عنوان ‌کردن واحدش صرف‌نظر می‌کنیم و مثلا می‌گوییم یک کولر گازی 15000 یا 23000 می‌خواهیم.

انواع کمپرسور کولر گازی

کمپرسور قطعه ای از کولر گازی است که با فشرده کردن گاز آن باعث افزایش فشار گاز می شود. در حال حاضر 5 نوع کمپرسور در ساخت انواع کولر گازی استفاده می شوند که ما در این مقاله در رابطه با سه کمپرسوری که بیش از همه مورد استفاده قرار میگیرند توضیح می دهیم.

کمپرسور پیستونی

در این نوع کمپرسور از یک پیستون که داخل سیلندر است برای فشرده کردن مبرد استفاده می شود. ظرفیت کمپرسور پیستونی معمولا بین ۱6۰۰۰ تا ۳7۰۰۰ بی تی یو و یکی از مهمترین عیب های آنها تولید صدای زیاد است. به کمپرسور پیستونی ، کمپرسور رفت و برگشتی نیز میگویند.

کمپرسور روتاری

کمپرسور روتاری دارای مکانیزم جابجایی مثبت و از نوع چرخشی است. معمولا در جاهایی که حجم فشار و هوا بالاست از کمپرسور روتاری به جای پیستونی استفاده میشود.
کمپرسور روتاری را با ظرفیت های 6۰۰۰ تا ۳5۰۰۰ بی تی یو تولید میکنند. کمپرسور روتاری صدای کمتری تولید میکنند و مصرف بهینه تری دارند .

کمپرسور اسکرول

به کمپرسور اسکرول، مارپیچی نیز می گویند. حرکت مخالف دو مارپیچ داخلی سبب فشرده شدن گاز می شود.بدین صورت که یکی از مارپیچ ها ثابت و دیگری متحرک می باشد و حرکت حلزون متحرک سبب فشرده شدن گاز میشود.

بهترین کمپرسور کولر گازی؟

در بین کمپرسورهای کولر گازی کمپرسور اسکرول (scroll) بهترین نوع کمپرسور کولر گازی می باشد که بهترین عملکرد را نسبت به کمپرسورهای روتاری و پیستونی دارند ولی خیلی کمتر استفاده می شوند و کمپرسور روتاری جزو پرکاربردترین کمپرسورهای کولر گازی می باشد.

تفاوت بین کلاس های T1، T2 و  T3 کمپرسورهای کولر گازی

کلاس های T1، T2 و  T3  در واقع مربوط به شرایط آب و هوایی است که در کولر گازی، چیلر، و یا هیت پمپ کاربرد دارد. به طور کلی دامنه دمایی این کلاس ها به شرح زیر است:

T1: آب و هوای معتدل، کولر گازی/ چیلر: 18 تا 43 درجه سانتی گراد، هیت پمپ: 7- تا 43 درجه سانتی گراد

T2: آب و هوای خنک، کولر گازی/ چیلر: 10 تا 35 درجه سانتی گراد، هیت پمپ: 7- تا 35 درجه سانتی گراد

T3: آب و هوای گرم، کولر گازی/ چیلر: 21 تا 52 درجه سانتی گراد، هیت پمپ: 7- تا 51 درجه سانتی گراد

اگر می خواهید کولر گازی متناسب با نیازهای خود را انتخاب کنیدۀ، قبل از تصمیم نهایی حتما باید رده بندی کلاس های آب و هوایی T1 تا T3  کمپرسور را بررسی نمایید. سعی کنید حداکثر دمای منطقه زندگی خود را پیدا کنید. اگر در انتخاب بین دو کلاس مختلف آب و هوایی تردید دارید، بهتر است کلاس بالاتر را انتخاب نمایید.

مطلب پیشنهادی کاراباما: بهترین دما برای گرمایش و سرمایش کولر گازی

بهترین مارک کولر گازی خارجی

هنگام ارزیابی برندهای مختلف کولر گازی چه خارجی و چه ایرانی، برای انتخاب بهترین کولر گازی متناسب با نیازهای خود، علاوه بر در نظر گرفتن شرایط محیطی که قرار است کولر خود را در آن نصب کنید، ویژگی هایی همچون بازدهی انرژی، کیفیت ساخت، قابلیط اطمینان، سهولت در استفاده و نگهداری، خدمات پس از فروش و گارانتی و البته قیمت نیز بسیار مهم هستند. بنابراین با توجه به این موضوع، تعدادی از بهترین مارک های کولر گازی موجود در بازار ایران را برای کمک به تصمیم گیری شما معرفی می کنیم. لازم به ذکر است که لیست بهترین مارک کولر گازی ما بر اساس مقایسه برندها از لحاظ فنی می باشد و ممکن است با نظرات مشتریان متفاوت باشد و فارغ از اینکه بهترین کولر گازی پنجره ای، بهترین کولر اسپلیت، بهترین کولر گازی پرتابل یا ایستاده چیست، به این معرفی کلی  بهترین برندهای کولر گازی در ایران می پردازیم.

راهنمای خرید کولر گازی اجنرال

کولر گازی اجنرال یکی از با سابقه ترین و پرفروش ترین برندهای تولیدکننده کولر گازی در جهان می باشد. آنها یکی از معدود تولیدکنندگان کولر گازی در جهان می باشند که فقط کولر گازی با کیفیت بالا تولید می کنند و کیفیت بالای کولر گازی اجنرال باعث شده این برند در هند و خاورمیانه نیز محبوب باشد و همچنین به پرفروش ترین برند کولر گازی در ایران تبدیل شود.

کولر گازی اجنرال اینورتر دمای اتاق را طوری تنظیم می کند که از 10 درجه کمتر نشود، بنابراین می توان مطمئن شد که اتاق در زمان خالی بودن زیاد سرد نمی شود و همچنین در مصرف برق نیز صرفه جویی می شود.

راهنمای خرید کولر گازی اجنرال

راهنمای خرید کولر گازی ال جی

ال جی برخلاف بسیاری از مارک های مهم، سیستم تهویه مطبوع مرکزی تولید نمی کند. در عوض بر ساخت و تولید یونیت های تهویه مطبوع کوچک مانند اسپلیت، کولر گازی پنجره ای، کولر قابل حمل و … تمرکز دارد. به طور کلی کولرهای ال جی با قیمت مناسب، کیفیت و قابلیت اعتماد بالا تولید می شوند. کولر های جدید ال جی با ویژگی ها و تکنولوژی های پیشرفته متفاوتی طراحی شده اند که بر کیفیت عملکرد و سهولت استفاده از آن ها کمک شایانی می کند. از جمله می توان به ویژگی های زیر اشاره کرد:

تکنولوژی DUAL Inverter: کمپرسور دابل اینورتر با فرکانس بالای چرخش باعث صرفه جویی بیشتر در انرژی و خنک کنندگی سریعتر نسبت به کمپرسورهای معمولی می شود.

 تصفیه هوا دوبل : سیستم تصفیه هوا یا فیلتراسیون به منظور ضبط ذرات گرد و غبار بیش از 10 میکرومتر و حذف آلرژن های موجود در هوا، مانند کنه های گرد و غبار ساخته شده است تا محیطی پاکتر و سالم تر فراهم آورد.

 تهویه هوا متغیر 4 در 1: میزان خنک کنندگی را برای استفاده بهینه از انرژی بدون هیچ گونه کاهش در کیفیت عملکرد خنک کنندگی تشخیص و تنظیم می کند.

Ocean Black Fin: محافظت بی نظیر در برابر گرد و غبار، دود و مواد شیمیایی موجود در محیط را ارائه می دهد و همچنین از خوردگی Fin یا باله و در برابر اشعه ماوراء بنفش محافظت می کند که در عوض باعث خنک کنندگی بهتر و صرفه جویی در هزینه نیز می شود.

کنترل صدا: شما می توانید از طریق تلفن های هوشمند و اسپیکرهای AI مانند دستیار گوگل، هر زمان و هر کجا که بخواهید، بر کولر خود نظارت و آن را کنترل کنید.

تشخیص کمبود گاز: یک ویژگی بسیار عالی برای کمک به عیب یابی کولر گازی است. یکی از مهمترین دلایل خنک نکردن کولر گازی، کمبود گاز است و تشخیص کمبود گاز کولر یک کار تخصصی است که این وِیژگی کولرهای ال جی کار را بسیار راحت تر کرده است.

راهنمای خرید کولر گازی ال جی

راهنمای خرید کولر گازی سامسونگ

شرکت سامسونگ نیز همچون رقیب خود ال جی، در زمینه سیستم های تهویه مطبوع از شهرت خوبی برخوردار است. سامسونگ با طراحی های جدید و خلاقانه در زمینه کولر گازی سعی کرده است تا رضایت مشتریان خود را جلب کند. سامسونگ اولین شرکتی بود که توانست به طراحی مثلثی بدون باد یا wind-free دست یابد و از این طریق امکان سرمایش بدون پرتاب باد مستقیم را فراهم نمود. کنترل هوشمند، حالت خنک کنندگی سریع، فیلتر های فول HD، حالت خواب پیشرفته، صرفه جویی در مصرف انژی و بازدهی بالا  در کنار طراحی بسیار زیبا از جمله ویژگی های همه کولر گازی های پرقدرت سامسونگ هستند.

راهنمای خرید کولر گازی سامسونگ

راهنمای خرید کولر گازی گری

شرکت گری در سال 1989 تأسیس شد و به دلیل ترکیب خوب کیفیت، راندمان بالا، صرفه جویی در انرژی و هزینه، رشد فزاینده ای را تجربه کرده است. گری هم اکنون یکی از بزرگترین تولید کنندگان کولرهای گازی از جمله اسپلیت و هیت پمپ ها با کیفیت خیلی خوب است. از ویژگی های منحصر به فرد کولر گری می توان به فن 7 سرعته در یونیت داخلی اسپلیت گری، پرتاب باد 4 جهته  و … اشاره کرد. مدل های جدیدتر کولر گازی گری قابلیت کنترل با استفاده از نصب اپلیکیشن گری در دستگاه های هوشمند را نیز دارند. کولر گازی گری از جمله کولرهای مناسب برای شرایط آب و هوای گرمسیری است و در حال حاضر در مناطق گرمسیری ایران نیز پرطرفدار است.

راهنمای خرید کولر گازی گری

بهترین مارک کولر گازی ایرانی

خیلی از افرادی که قصد خرید کولر گازی را دارند، به دلایل متعددی تصمیم به خرید کولر گازی ایرانی می گیرند و برای پیدا کردن بهترین برند کولر گازی ایرانی شروع به پرس وجو می کنند. به همین علت ما نیز درباره راهنمای خرید کولر گازی ایرانی و اینکه بهترین مارک کولر گازی ایرانی چیست از کارشناسان متخصص و باتجربه خود تحقیق نمودیم و در ادامه تعدادی از برندهای خوب ایرانی تولید کننده کولر گازی را به شما معرفی می نماییم.

راهنمای خرید کولر گازی ایران رادیاتور

شرکت ایران رادیاتور سه دهه است که در زمینه تولید وسایل گرمایشی از جمله آبگرمکن و پکیج دیواری فعالیت موفق داشته است. این شرکت پس از سال ها تجربه، از سال 1390 اقدام به فعالیت در زمینه دستگاه های تهویه مطبوع همچون کولر گازی نموده است. کولر گازی ایران رادیاتور یکی از بهترین کولر گازی های ایرانی است که در تولید آن ها از کپرسور روتاری با BTU های 9000 تا 30000 استفاده شده است. بنابراین این کولرها مناسب مناطق با آب و هوای معتدل و خنک مانند شمال ایران هستند و برای مناطق گرمسیری پاسخ گو نمی باشند. کولر گازی ایران رادیاتور علاوه بر ظاهر زیبا و کیفیت بالا، به دلیل تولید داخلی بودن قیمتی مناسب داشته و از همه مهمتر گارانتی و خدمات پس از فروش کولر توسط شرکت ایران رادیاتور تضمین می شود. به این ترتیب دغدغه و نگرانی بابت تامین قطعات و خدمات پس از فروش کولر گازی ایران رادیاتور وجود نخواهد داشت.

راهنمای خرید کولر گازی اسنوا

کولر گازی اسنوا نیز یکی دیگر از برندهای خوب ایرانی است که برخلاف کولر گازی ایران رادیاتور که فقط از کمپرسور روتاری استفاده می کرد، از دو نوع کمپرسور پیستونی و روتاروی (معمولی و اینورتر) استفاده می کند. به این ترتیب هم کولر مناسب برای مناطق گرمسیری و هم مناسب مناطق معتدل را تولید می کند. کولر گازی های اسنوا با ظرفیت های 9000  تا 48000 BTU تولید می شوند بنابراین امکان انتخاب بسیار خوبی متناسب با متراژ فضای خود را دارید.

از دیگر ویژگی های کولر گازی اسنوا می توان استفاده از فیلتر های قابل شستشو مختلف برای تصفیه هوا، راندمان بالا، مصرف انرژی بهینه، تمیزکنندگی خودکار کمپرسور، قیمت مناسب، طراحی زیبا و گارنتی را نام برد.

راهنمای خرید کولر گازی ایساتیس

شرکت ایساتیس هم نزدیک به 20 سال است که در زمینه تولید انواع سیستم های گرمایشی مانند پکیج دیواری و همچنین سیستم های سرمایشی مانند کولر گازی فعالیت مستمر دارد. کولر گازی های ایساتیس مانند کولرهای اسنوا در دو مدل فقط سرمایش و سرمایشی-گرمایشی در ظرفیت های متنوع تولید می شوند و به این ترتیب قدرت انتخاب زیادی را به مشتری متناسب با نیاز خود می دهد. کولر گازی های ایساتیس نیز از تکنولوژی های روز دنیا عقب نمانده از ویژگی قابلیت برقراری ارتباط از طریق WiFi را فراهم آورده است. در کنار کیفیت بالا و مصرف انرژی مناسب، کمپرسورهای کولر گازی های ایساتیس از 5 سال گارانتی برخوردار هستند.

راهنمای خرید کولر گازی مهراصل

شرکت مهر اصل نیز یکی دیگر از تولید کنندگان ایرانی سیستم های تهویه مطبوع و کولر گازی است. از ویژگی های کولر گازی مهر اصل می توان به کمپرسور اینورتر، بهینه سازی مصرف انرژی، فیلترهای تصفیه هوا، پرتاب باد خوب،  قیمت مناسب، گارانتی و خدمات پس از فروش اشاره کرد.

بهترین کولر گازی برای مناطق گرمسیر

بسیاری از افرادی که در مناطق گرمسیر مانند خوزستان زندگی می کنند، از متخصصین ما سوالاتی در خصوص انتخاب بهترین کولر برای خوزستان یا بهترین مارک کولر دوتیکه برای خوزستان یا مشخصات لازم برای خرید کولر گازی در یک منطقه گرمسیری را می پرسند. توجه کنید که برای انتخاب بهترین کولر گازی برای مناطق گرمسیر همچون خوزستان، بندر عباس، سیستان و بلوچستان و … باید دو فکتور خیلی مهم را در نظر بگیرید. اولا، کولری را انتخاب کنید که حتما کمپرسور آن در کلاس T3 آب و هوایی رده بندی شده باشد، چرا که کولرهای T3 در دماهای بالای 50 درجه نیز جواب می دهند و به خوبی محیط را خنک می کنند. ثانیا، بهترین نوع کمپرسور برای مناطق گرمسیری هم کمپرسور اسکرول و پیستونی است.

دقت کنید که علاوه بر مواردی که گفته شد، با توجه به اندازه فضایی که قصد خرید کولر برای آن را دارید، کولری با ظرفیت مناسب را انتخاب کنید. در حال حاضر برندهایی مانند کولر گازی گری، اجنرال، میتسوبیشی، تراست، جنرال در صورتی که فاکتورهای مناطق گرمسیری را داشته باشند، برندهای مناسبی هستند.

بهترین کولر گازی برای شمال ایران

با توجه به شرایط آب و هوایی معتدل و مرطوب، کولر گازی مناسب برای شمال ایران، کولری است که از کلاس آب و هوایی T1 باشد چراکه مانند مناطق گرمسیری هوا آنقدر گرم نمی شود که کولر نیاز به تحمل دمای خیلی زیاد داشته باشد و عمدتا رطوبت و شرجی شدن هوا در فصل تابستان آزار دهنده می شود. همچنین با توجه به میزان گرمای استان های شمالی، کمپرسورهای روتاری برای این مناطق جوابگو خواهد بود.

مرکز تخصصی تعمیرات لوازم خانگی کاراباما در کدام شهرها به ارائه خدمات می‌پردازد؟

تعمیر کولر گازی در اصفهان تعمیر کولر گازی در لاهیجان
تعمیر کولر گازی در کرج تعمیر کولر گازی در رشت
تعمیر کولر گازی در تهران

نظرات درباره کولر گازی

نظرات کاربران

در صورتی که پیام شما نیاز به پیگیری دارد حتما شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند.

دیدگاه کاربران
امین رشیدی

با سلام.در فیلم فروشنده پیشنهاد کولر ۲۴ هزار برای متراژ ۵۰ متر مربع داد که از نظر غیر قابل قبول که یه کولر ۲۴ هزار اینمقدار رو خنک کنه.در حالی که تو خوزستان واسه متراژ ۲۴متر یه کولر ۳۰ هزار به زور توان خنک کردن ۲۴ متر رو داره.باتشکر

پاسخ دهید

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  با توجه به اینکه ما از اینکه شما در چه شرایطی و در چه نقطه از ایران زندگی میکنیم تمامی اموزشها و پیشنهاداتمون کلیه و شما باید این رو مد نظر قرار بدین که مثلا نصب یک کولر به ظرفیت مشابه مثلا 18000 در یک نقطه اب و هوایی هم ممکن است متغیر باشد مثلا شما اگر بک کولر 18000 هزار را در تهران در بک مغازه یا اداره نصب کنید ممکن است بازده بسیبار کمتری از نصب ان در منزل مسکونی داشته باشد.

  پاسخ دهید

منصور

با سلام
1-برای شهر کرمان چه نوع اسپلیتی دو کاره (سرد وگرم) وچه نوع برندی مناسبه .
2- برای اتاق با متراژ حدود 16متر مربع ازچه سایز دستگاه؟
3- هال وپذیرایی با نورگیری خوب وفضا حدودا 75 متر مربع وارتفاع سقف 2.90 ازچه سایز دستگاه
میتوانیم استفاده کنیم که هم سرما و گرما را پوشش دهد.
با تشکر

پاسخ دهید

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  دوست عزیر در مطالب قبل هم کاملا به این موضوع اشاره شده که انتخاب کولر گازی مناسب یه مکان به شرایط بسیار متفاوتی بستگی دارد که به این صورت نمیتوان به صورت دقیق عرض کرد درباره نوع برند هم واقعا نمیتوان به برند یا مدل خاصی اشاره کرد چون تنوع برند و مدل بسیار بسیار زیاد است و هر کدام دارای معایب و مزایای خود است فقط میتوان گقت که از مراکز معتبر خریداری کنید و اینکه توجه داشته باشید که از خدمات پس از قروش خوبی برخوردار باشد

  پاسخ دهید

با عرض سلام وتشکر از پاسخگویی خوبتون.
میخاستم بپرسم برای یک مغازه 70 متری با ارتفاع 4 متر کولر گازی 30 هزار مناسبه یا خیر؟
و سوال دیگه اینکه آیا شما برند خاصی رو پیشنهاد میکنید که دارای کیفیت بالاتر و خرابی کمتری باشد؟

پاسخ دهید

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  خواهش میکنم
  دوست عزیز انتخاب کولر گازی را نمیتوان محدود به متراژ کرد بلکه میزان افراد حاضر در محل میزان تردد ، نور گیر بودن ، منطقه اب و هوایی ، و….. بسیاری دیگر از موارد وجود دارد که در این زمینه نقش دارد که برای اطلاع از این شما میتوانید با تماس با دفاتر فروش راهنمایی کامل بخواهید و درباره برند فقط سعی کنید از مراکز معتبر خرید کنید چه با گارانتی و چه بدون گارانتی

  پاسخ دهید

   حسین شاهمرادی پور

   سلام.درسیرجان زندگی میکنم.کولر اسپلیت مدیا ۲۴۰۰۰اینورتر سرد و گرم میخوام بخرم میخوام بیعانه بدم.خواهش میکنم در مورد اینن کولر راهنمایی بفرمایید.ممنون از شما.

   پاسخ دهید

سید جواد موسوی نسب

سلام وقت بخی تشکر میکم از اینکه همچین فضایی رو فراهم کردد تا بتوانیم پاسخی برای سوالهایمان پیدا کنیم .
می خواستم اهنمایی بفرمایید که من در اهواز زندگی می کنم و خواهان خرید ولر هستم اما نمیدونم چی بخرم و چه برندی باشه
شرایطی که می خوام داشته باشه از قرار :
1.موتور خوب و قوی
2. پره های داخلی و بیرونی هردو گردش اتومتیک داشته باشه ( نمی خوام پره های چپ و راست دستی باشند )
3. اینورتر دار
4. کولر با اصالت و خوب
ممنون می شم پیشنهاد کنید به من متشکرم

پاسخ دهید

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  تمام کولرهای گازی جدید امکاناتی که شما فرمودید رو دارا هستند و درباره برند با کیفیت تر هم باید عرض کتم که ده ها برند کولر گازی در ایران به فروش میرسد که هر کدام دارای ده ها برند هستند و واقعا اظهار نظر درباره برند ها کار راحتی نیست امادر این مقاله توضیحاتی در باره برندهای خوب کولر گازی حال حاضر بازار ایران داده شده، با این وجود پیشنهاد می کنیم خودتان درباره برندهای خوب کولر گازی از مراکز فروش معتبر پرس و جو کنید.

  پاسخ دهید

حميد رضا پنبه زاده

با عرض سلام .بين كولر اجنرال ٣٠٠٠٠و جنرال گلد ٣٠٠٠٠كدوم رو پيشنهاد ميكنين؟

پاسخ دهید

  کارشناس 4: جعفری

  سلام دوست گرامی، به طور کلی برندهای که گفتین خوب هستند اما کولر اجنرال در صورتی که از اصل بودن آن مطمئن باشید یکی از برندهای خوب است.

  پاسخ دهید

سعيد مهراني

باسلام
ميخواستم براي خريد كولر ١٢٠٠٠جهت اتاق خواب و يكدستگاه٢٤٠٠٠جهت سالن پذيرايي از شما راهنمايي بگيرم كه با توجه به توضيحاتتون چه ماركي رو پيشنهاد ميكنيد،چون فروشنده ها فقط موجودي مغازه هاشونو پيشنهاد ميدند،صمنا من ساكن كنگان استان بوشهر هستم كه جزو مناطق حاره اي محسوب ميشه،ممنون ميشن راهنماييم بكنين.

پاسخ دهید

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  دوست گرامی امکان ذکر کردن برند خاصی در این اموزش وجود ندارد متاسفانه ولی توجه داشته باشید که کمپرسور آن از نوع t3 بوده و حتما از مراکز معتبر تهیه شود. همچنین مقاله کولر گازی حاره ای در این زمینه را مطالعه بفرمائید.

  پاسخ دهید

باسلام وخسته نباشید سوال بنده این هست که برای یک اتاق ۱۸ متری که رو به آفتاب گرم وهوای داغ اهواز قرار گرفته به نظر جناب عالی کولر چند هزار بخرم

پاسخ دهید

  کارشناس 4: جعفری

  سلام دوست گرامی، برای اهواز کولر با کمپرسور نوع T3 و پیستونی یا اسکرول پیشنهاد می شود و در مورد متراژ 18 متر هم 12000 کفایت می کند.

  پاسخ دهید

محمد جمالي

با سلام بنده قصد خريد كولر كازي دو پنله با مصرف ارژي A براي مناطق سردسيري را دارم لطفا راهنمايي كنيد چه برندي بگيرم با تشكر

پاسخ دهید

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  خرید کولر گازی دوپنله به دلیل مشکلاتی که دارد توصیه نمیشود و به جای آن از نوع تک پنله استفاده کنید توصیه بهتری است

  پاسخ دهید

ساسان

درود
سپاس از آموزش خوبتون و توضیحاتی که توی پاسخ به بازخوردها میدین. بزرگوار من برای مغازه واقع در پاساژ و طبقه 1 و با شرایط زیر
(کلوپ گیم نت با چهار دستگاه PS4 و تلویزیون) واقع در منطقه “معتدل” ابعاد 26 مترمربعی وسقف 3.30 و کف سرامیک که تا ساعت 14 و 15 روبه آفتاب
درب مغازه و پنجره ها شیشه ای هستند ابعاد: شیشه پنجره ها که قرار هست بپوشونمشون و پشتشون رو بنر بزنم از فاصله یک متری تا سقف هستش: حدودا 9 متر مربع شیشه سکوریت درب و حدود 14 مترمربع شیشه پنجره ها هستش برق تجاری هست و منطقه ما واقع در استان فارس تعرفه برق معمولی هست و سهمیه برق منطقه گرمسیری نداریم
♥یه همین خاطر که هزینه برق بیاد پایین کولر اینورتر میخوام♥
من از فروشنده ای تلفنی پرسیدم و مدل inverter V دو دستگاه LG و OGeneral رو دارند که مدعی هستند مصرف در این نوع نسبت به نسل پیشین کولر های اینورتری 10 تا 15 درصد بیشتر هستش یعنی بین 70 تا 75 درصد کاهش انرژی نسبت به کولر های معمولی تا 2,700,000 تومان میتونم هزینه کنم و گارانتی هم نمیخوام

مدل های مد نظر اینها هستند:
تراست
میدیا
ال جی
اوجنرال
میتسوبیشی
با توضیحات خوب شما من کولری میخوام که: گاز R410a رو داشته باشه چون حداقل اگر فریبمون ندن به احتمال خیلی زیاد دیگه میشه به اینورتر بودنش اطمینان داشت و برچسب واقعی انرژی کولر بالای A+ باشه و ترجیحا 2016 یا 2017 باشه و در سخن و پرسش های آخر:
A)به نظر شما برای این مغازه 18000 خوب هست یا کمتر و بیشتر باید ببندم؟
B)آیا رفرنسی برای کولر ها ونام دقیقشون دارید؟
C)سایت و یا فروشگاه معتبری که ترجیحا بدون گارانتی بفروشه معرفی کنید
D)لطفا اگر گروه تلگرامی وجود داره که مورد تایید شما هست و میتونه راهنمای ما باشه و دوستان داخلش به ما کمک کنید برامون بفرستید
E)لطفا نوشته بنده رو هم مانند دیگر دوستان با دقت جواب بدین♥ و توضیحاتی برای پایین آمدن هزینه برق بنده در خصوص رنگ استفاده شده در پنجره ها و استفاده از کولر هم بدین ممنون میشم
سپاس از نوشته ای خوبتون
سپاس

پاسخ دهید

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  دوست گرامی با توجه به اینکه مکان شما یک مکان تقریبا عمومی است و افراد زیادی تردد میکنند و عاق بندی درستی هم نشده است ترجیا از یک کولر گازی 24 یا 30 هزاز استفاده کنید و اینکه چه مدل یا چه برندی بخواهید بخرید برندهایی که گفتین خوب هستن باور کنید به دلیل فراوانی مدل ها و برند های مختلف امکان اینکه بخواهیم مدل خاصی را معرفی کنیم نیست و درباره بدون گارانتی بودن هم باید عرض کنم به دلیل اینکه اجناس بدونه گارانتی قاچاق محسوب میشود هیچ مرجع معتبری برای برسی و خرید وجود ندارد در اخر هم در این گروه امکان نظر خواهی بیشتر هست
  https://t.me/joinchat/AAAAAD87YHCk0UoNz4Qv6g

  پاسخ دهید

مزخرف ترین طرین اطلاعات درباره خرید کولر گذاشتید خدا وکیلی خودتون خجالت نکشیدید اولین چیز تو کولر کمپرسورش هست اقای محترم هیچ وقت یه فروشنده نمی تونه برای مشتریش کولر انتخاب کنه ماست فروش هیچ وقت نمیگه ماستم ترشه خسته نباشید با این کلیپ الکیتون

پاسخ دهید

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  دوست گرامی مشتری که قصد خرید کولر گازی را دارد به قدری تخصص ندارد که امکان برسی و شناخت کمپرسور ها را داشته باشد بلکه تا حدودی اطلاعات اولیه و خرید از مراکز معتبر فروش کولر گازی این مشکل را حل خواهد کرد

  پاسخ دهید

   علی ف

   تصادفا این کامنت رو دیدم. و چقدر قشنگ پاسخ نظر قبلی رو دادید. واقعا برای من آموزنده بود. آفرین به رعایت احترام شما و اینکه پاسخ “هر” صحبتی رو با تامل و بردباری میدید. با آرزوی موفقیت

   پاسخ دهید

   علی باقری

   ممنونم از راهماییتون اگه ممکنه در مورد کولر گازی سامسونگ هم مطالب ارائه بفرمایید

   پاسخ دهید

    کارشناس 4: جعفری

    سلام در مقاله توضیح داده شده، می توانید مطالعه نمایید.

    پاسخ دهید

     رصا طلاکوب

     سلام. سپاس مطالب عالی و جامع بود.

     علوی

     سلام دوست عزیز
     خیلی خوشحالیم که براتون مفید بوده
     ما همیشه برای خدمت رسانی آماده ایم

  من تصادفا امشب گذرم به این سایت افتاد و باید اعتراف کنم اطلاعات مفیدی از اینجا کسب کردم این فیلم رو هم نگاه نکردم که فروشنده چه پیشنهادی به خریدار میده فقط خواستم بگم مرد حسابی مگه ارث پدرت رو از مردم طلب داری؟ اگه اطلاعات مفیدی داری بسمل اله اگه نداری چرا طوری حرف میزنه افراد نیک رو دلسرد کنی که بعدها همین 4 تا اطلاعات رو مجبور شی کلی براش هزینه کنی!! شاید چون این اطلاعات رایگانه اونو در حد ماست ترش دیدی!! انصاف و وجدان هم خوب چیزیه و صد البته ادب بهتر از اونا.

  پاسخ دهید

احمدرضا حسینی

با سلام میخواستم بپرسم منظور از موتور سنگین بودن کولر های گازی چیه؟آیا همچین موضوعی دربازدهی تاثیر دارد یا اصلا این موضوع صحت دارد؟

پاسخ دهید

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  این موضوع یک موضوع عامیانه است که اصطلاح بعضی از فروشندگان می باشد برای خرید کولر گازی باید به معیار های علمی تری توجه کنید. منظور از موتور سنگین کمپرسور های پیستونی و اسکرول از نوع T3 و موتور سبک هم کمپرسورهای روتاری T1 هست.

  پاسخ دهید

باسلام.
میخوام یک کولر گازی خوب بخرم فضای محیطم170متره میخوام خیلی خیلی کم مصرف باشه.به نظرتون چه مارکی بخرم.30هزاربرای محیطم خوبه

پاسخ دهید

  کارشناس 4: جعفری

  سلام دوست گرامی، علاوه بر متراژ شرایط آب و هوایی منطقه ای که در آن زندگی می کنید بعلاوه تعداد نفرات شرایط خانه از نظر آفتابگیر بودن و … نیز در انتخاب کولر گازی مناسب تاثیر گذار است. پیشنهاد می کنیم مقاله را کامل مطالعه نمایید اما برای این متراژ شما به کولری با ظرفیت بیشتر نیاز دارید.

  پاسخ دهید

پژمان

من از طرف خودم و سایر مخاطبان بابت طرز بد صحبت اقای ش عذر خواهی میکنم،باید یاد بگیریم اگه انتقادی داریم ادب رو هم رعایت کنیم.

پاسخ دهید

سینا اراسته

برای یک مغازه 70 متری با ارتفاع سقف 4 متر باتوجه به طول مغازه که 20 متر است و یک جای کولر در نزدیک درب ورودی 80سانتی و یک جای کولر نیز دردرحدود 12 متری از ورئدی مغازه اماده شده آیا نصب 2 کولر 30000 اجنرال مناسب است؟
تسریع در پاسخ موجب امتنان است

پاسخ دهید

  مهدی ذ

  سلام
  دوستان نکته کلی در مورد متراژ و اندازه کولر میگم
  این تقریبا درسته
  کولر 24000 واسه فضای 48 تا 50متر مناسبه یعنی توان کولر رو وایه متراژ باید ضربدر 2 کنید
  بیشتر از این هم توان نداره.البته بستگی به محل هم داره که آفتاب گیر باشه یا نباشه
  مثلا توی یه متراز آفتابگیر 45 متری کولر 24 جواب نمیده ولی توی یه متراژ 6 متری که آفتاب نمیگیره و فن زیر سایبان گذاشته شده و اطاف محل هم خانه وجود داره 24000 میتونه یه خانه 60متری هم خنک کنه
  یا حق

  پاسخ دهید

محمد عزیزالدین

سلام و خسته نباشید.جهت اپارتمانی 85 متری در مشهد مسکونی دو خوابه با هال و پذیرایی چه نوع کولر گازی اینورتر دار معرفی و پیشنهاد میکنید از نظر اب و هوایی و منطقه.ممنون

پاسخ دهید

  کارشناس 4: جعفری

  سلام دوست گرامی، با توجه به نوع آب و هوای شهر مشهد کولر با کمپرسور روتاری از نوع T1 و برای متراژ 85 متر نیز کولر با ظرفیت 30000 مناسب است

  پاسخ دهید

با سلام
باتشکر از همه دوستان که اطلاعات مفیدی در اختیار کسانی میگذارند که استفاده بهینه از مطالب رو داشته باشند.
سوال من این هست که میشه روی کولرهای گازی معمولی اینورتر نصب کرد؟ چون من متاسفانه به درخواست یکی از دوستانم یک کولر گازی به اصطلاح اینورتر تقلبی با مارک اوجنرال خریدم که خبری از اینورتر در اون نیست!!! متاسفانه من هزینه کولر معمولی رو دادم در حالیکه روی اون لیبل اینورتر خورده و خبری از گاز R410 نیست! نوع گاز و زده r22

پاسخ دهید

  کارشناس 4: جعفری

  سلام، خیر دوست گرامی، اینورتر قطعه ای نیست که شما بتوانید آن را جداگانه تهیه و روی کولر نصب کنید.

  پاسخ دهید

سلام
فاصله محل نصب یونیت خارجی تا پنل داخلی در منزل بنده حدود ۶ متر سقف کاذب است. آیا می توان بدن تخریب لوله های مسی را از داخل سقف عبور داد و پنل و کندانسور را به هم متصل کرد؟ چگونه لطفا توضیح دهید.
نصاب شما در اولویت و مد نظر ماست.
با سپاس فراوان

پاسخ دهید

با سلام بهترین اسپیلیت ایرانی برای خرید کدومه؟ با توجه به مشخصات فنی اونها. با تشکر

پاسخ دهید

  کارشناس 4: جعفری

  سلام دوست گرامی، با توجه به مطالبی که در مقاله بیان کردیم عوامل زیادی در انتخاب یک کولر خوب موثر هستند از جمله منطقه اب و هوایی و متراژ فضای مورد نظر شما. با در نظر گرفتن این موارد برندهای ایران رادیاتور، اسنوا، ایساتیس و مهر اصل برندهای خوبی هستند.

  پاسخ دهید

کریم صداقتی

باسلام و عرض ادب خدمت شما؛ من قصد خرید کولر گازی را دارم و ساکن اهواز هستم کلا” ۶ ماه سال در اهواز هوا گرم و حدود ۳ماه از این ۶ ماه شرجی میباشد من قصدم این است که کولر دوتیکه یا ایستاده بخرم؛ فضایی که نیاز به کولر دارد ۱۰۰ متر و با ارتفاع ۳/۱۰ میباشد طبق تحفیقی که کردم مارک گری رو انتخاب کردم و مصرف انرژی هم خیلی برایم نهم است خواهشمندم راهنمائی کنید از این مارک کدام را بخرم بهتر است؟ با تشکر

پاسخ دهید

  کارشناس 4: جعفری

  سلام دوست گرامی، کولر گازی گری برند خوبی برای خوزستان است به شرط اینکه کمپرسور آن پیستونی و از نوع T3 باشد. بهتر است برای انتخاب درست مقاله را کامل مطالعه نمایید.

  پاسخ دهید

با عرض سلام
برای خرید کولر جنرال zh اقدام کردم که ۲ مدل کولر معمولی و اینورتر داشت و هر دو با گاز R410a پر شده بود و گرید هر دو مدل A بود
از کجا بفهمم که مدل اینورتر این کولر، واقعا اینورتر واقعی هست یا خیر؟

پاسخ دهید

  کارشناس 4: جعفری

  سلام دوست گرامی، در اولین قدم حتما باید از یک فروشگاه معتبر اقدام به خرید کولر گازی نمایید. در مرحله بعد حتما برپچسب فنی یا پلاک کولر را بررسی نمایید. در اکثر کولر گازی های اینورتر از گاز R410a استفاده شده است. همچنین کولر های کم مصرف نسبت به کولر های معمولی با آمپر کمتری کار می‌کنند که این مورد را شما می‌توانید با مقایسه برچسب‌ها به‌وضوح دریابید.

  پاسخ دهید

سامان

با سلام
ممنونم از اطلاعات مفید شما
اگر امکان داره در مورد T1 و T3 که روی کولر گازی نوشته هم توضیح بدید و اینکه توی بعضی سایت ها میگن اسکرول و بعضی میگن اسکرال ، آیا اینها تفاوت دارند!؟
ممنونم از اطلاعات مفیدتون
آرزوی سالی خوش برای شما

پاسخ دهید

  کارشناس 4: جعفری

  سلام دوست گرامی T1، T2 و T3 کلاس های رده بندی کمپرسور کولر گازی برای مناطق آب و هوایی مختلف هستند. توضیحات کامل را می توانید در مقاله بخوانید. اسکرال هم در واقع همان اسکرول است.

  پاسخ دهید

اصغر ارفه

من از راهنمایی هاتون که در این سایت راجع به خرید کولر گازی گذاشته اید بسیار سپاسگزارم،امید است که در این راه موفق باشید.

پاسخ دهید

احمد جبارزاده

با عرض سلام و ارادت
تشکر از سایت بسیار خوبتان …
سوال اینکه اگه شما بخواهید برای خودتون کولر گازی بخرید در مجموع و نهایت ترجیح میدید از شهرستان مرزی بانه خرید کنید یا از نمایندگی های رسمی و معتبر داخلی ؟
جواب شما که متخصص این رشته هستید برای ما بسیار راهگشا خواهد بود.
با تشکر استدعا میکنم بفرمایید

پاسخ دهید

  کارشناس 4: جعفری

  سلام دوست گرامی، قطعا پیشنهاد ما خرید از مراکز و فروشگاه های معتبر است.

  پاسخ دهید

حسین امیری

سلام
میخواستم زحمت بکشین برای خرید کولر بهم راهنمایی بدید:پیشاپیش ممنونم
1- توی منطقه مازندران کولرهای اینورتر دار رو پیشنهاد می کنید یا بدون اینورتر رو ؟ چون اکثریت تعمیرکاران میگن به دلیل رطوبت بالا و درگیری برد پنل بیرونی با رطوبت ، خرابی دستگاه های اینورتر در مازندران بسیار بالا هست و قطعات اونهم گیر نمیاد.
2-برای خانه مسکونی به متراژ 81 مترمربع کولر 24000 کفایت میکنه؟
ممنون میشم در این مورد راهنمایی کنید .

پاسخ دهید

  کارشناس 4: جعفری

  سلام دوست گرامی، برای متراژ 81 متر کولر با ظرفیت 30000 به بالا و با توجه به نوع منطقه آب و هوایی شما کولر با کمپرسور روتاری و نوع T1 مناسب خواهد بود.

  پاسخ دهید

   بهرام ابراهیمی

   سلام دوست گرامی من میخواستم از سر و صدای کولر ایران رادیاتور بپرسم ؟

   پاسخ دهید

مهدیه

سلام ببخشید من در نهایت اگر بخواهم برای شمال کشور که هوای شرجی داره کولر انتخاب کنم باید چی و در نظر بگیریم از دوستان کمک میخواهم برای فضای 60 متری در هوای مرطوب و شرجی به من بایت خرید کمک کنند ممنون

پاسخ دهید

  کارشناس 4: جعفری

  سلام دوست گرامی برای مناطق شمالی ایران که اب و هوای خیلی گرمی ندارند کولرهای روتاری کلاس T1 مناسب هستند. و برای فضای 60 متر هم کولر 24000 جواب می دهد.

  پاسخ دهید

احد اینانلو

سلام, من دنبال یه کولر گازی برای ساختمان ویلایی دوبلکس با متراژ کلا 160 متر هستم لطفا راهنمایی بفرمایید ,ضمن اینکه تاکنون هیچ اطلاعاتی نداشتم, انصافا اطلاعات مفیدی ارائه دادید ,مرسی

پاسخ دهید

  کارشناس 4: جعفری

  سلم دوست گرامی، اگر در منطقه گرمسیر زندگی می کنید حتما از کولر با کمپرسور اسکرول یا پیستونی از کلاس T3 استفاده کنید. ولی اگر در منطقه ای با آب و هوای معتدل استفاده می کنید کمپرسور روتاری و T1 مناسب است. با توجه به متراژ و دو بلکس بودن حتما از کولر هایی با ظرفیت بالا استفاده کنید.

  پاسخ دهید

با سلام
قصد خرید کولر گازی بوش مدل B1MZI24100 رو دارم به من گفتن dc inverter هست با گارانتی هوای پاک حتی یونیت خارجی رو باز میکنن که ببینم واقعا هست یا نه
اما هر چی تو سایت اصلی بوش گشتم همچین کولرهایی ندیدم
سوالم اینه آیا این کولر ها اصلی هست اگر هست با چه مرجعی؟ چون انگار فقط تو ایرانه
اگرم نیست کیفیت قابل قبولی دارند یا خیر؟ چون چند تا از اقوام خریداری کردند وخیلی راضی هستن میخواستم ببینم ارزش خرید دارند یا خیر ممنونم

پاسخ دهید

  کارشناس 4: جعفری

  سلام دوست گرامی، بهترین راه برای اطمینان از خرید این است که از فروشگاه های معتبر خرید کنید.

  پاسخ دهید

افشین

سلام .برای آپارتمان 95متری باتوجه به استفاده کم وتفریحی مکان درشمال کشورچه اسپیلتی پیشنهاد می کنیدکه ازنظرهزینه خریدهم قابل توجیه باشد؟باتشکر

پاسخ دهید

  کارشناس 4: جعفری

  سلام دوست گرامی، کولر با کمپرسور روتاری و کلاس T1 و ظرفیت 30000 یا 32000 مناسب است.

  پاسخ دهید

Mandesmal

با توجه اینکه در حال حاضر برند اجنرال اصل بسیار کمیابه لذا قیمتشم کمتر از پنچ شیش میلیون نیست پس بهتره سراغ برندهایی مثل گری و هیتاچی برین که مدلای اینورتردارشون تو رنج قیمتی سه الی چهار ونیم میلیونه

پاسخ دهید

مسعود

سلام و عرض خسته نباشید
من برای منزل یه کولر اوجنرال مدل
ASGS30 LFCA میخام تهیه کنم از بانه. گاز 410 میخوره ولی تهران میگن اینا اینورتر نیست و کولر قدیمی هست. میخاستم نظر شما رو بدونم. فروشنده ادعا میکنه که این مدل DC inverter هست و با مصرف فوق العاده پایین
ممنون

پاسخ دهید

  کارشناس 4: جعفری

  سلام دوست گرامی برای خرید کولر گازی اولین قدم این است که حتما از جای معتبر خرید کنید.کولرهای اینورتر اصل همگی مصرف پایین تری نسبت به کولر های معمولی دارند.

  پاسخ دهید

فرهاد

اگر در مناطق گرمسیری زندگی می کنید حتما دقت کنید که روی nameplateپنل کولر اسپلیتتون T3قید شده باشه…

پاسخ دهید

  سمیه ملا

  سلام برای یه اتاق 18متر مربع،در مناطق گرم و خشک چه کولری رو پیشنهاد میکنید؟آیا مدل سرمایشی و گرمایشی در این مناطق قابل استفاده است؟یکی از فروشنده ها گفتن که برای همچین مناطقی بهتره فقط از نوع سرمایشی استفاده کرد،لطفا راهنمایی فرمایین

  پاسخ دهید

حسن مجیدی

کاملا اطلاعات کاربردی و خوبی بود
در حد افراد مبتدی بسیار کارامد
ممنون از مطالب خوبتون

پاسخ دهید

اخوان

بسیار ممنون. واقعا راهنمای بسیار جامع و کاملی بود

پاسخ دهید

علی عبادی

واقعا اطلاعات مفیدی گرفتم خداوند به شما خیر بدهد کلی یاد گرفتم امروز شما معلم و استاد من بودی تشکر تشکر تشکر

پاسخ دهید

سلام لطفا بگین چه مارک کولر گازی فقط سرمایش بهترینه ممنون میشم کمک کنید و فقط برای پذیرایی و آشپزخانه حدودا 40 تا 50 متری چند هزار بردارم

پاسخ دهید

  کارشناس 4: جعفری

  سلام دوست گرامی، درباره مارک های خوب کولر گازی در مقاله توضیح داده شده. برای متراژ 40 تا 50 متر هم کولر 24000 مناسب است.

  پاسخ دهید

اطلاعاتتون مفید بود ممنون

پاسخ دهید

زنجانی

درودها برشما
من پیشنهاد میکنم از شرکت ایران رادیاتور خرید کنید.
در مرحله بعد تولیدات شرکت کایکو و شرکت اسنوا..
به شخصه مقهور تبلیغات شرکتهای خارجی در ین مورد نشدم و از خریدم بسیار رضایت دارم.کیفت خوب و قیمت مناسب.

پاسخ دهید

  سلام
  دوست عزيز ،لطفا با اشتراك اطلاعات اشتباه ، موجب گمراهي و ضرر ديگران نشويد .
  يا آگاهانه إظهار نظر كنيد يا عاقلانه سكوت بفرماييد.
  شما اختيار پول خود را داريد كه با خريدن برندي مثل أسنوا يا … آنرا دور بريزيد.
  ولي اينگونه با اعتماد به نفس دفاع كردن از برند هاي مورد نظرتان كه از نظر كيفيت حتي به گرد برندهاي معتبر جهاني نمي رسند موجب متضرر شدن هموطنان مي شويد .

  پاسخ دهید

تفاوت کولر نکست پلاس با نکست تایتان در چیه؟ و چطور میشه این دو مدل را از هم تشخیص داد؟ اندازه کولر 18000، 24000 اینورتر ال جی مدل نکست پلاس یکی هست از کجا میشه این دو رو از هم تشخیص داد؟ من کولر نکست پلاس 24000 از بانه گرفتم بر اساس برجسبی که روی بدنه نصب اطلاعاتش با مدلی که مد نظرم بود و سفارش دادم میخونه اما اطلاعاتی که روی برچسب انرژی برای یه مدل دیگه هست لطفا اگر میشه راهنماییم کنید.

پاسخ دهید

با سلام و تشکر از مطالب فنی ارزشمند شما
جدیدا جواب سوالات داده نمی شود که امیدوارم مثل قبل داده شود
سوتل بنده اینست که آیا در کولر اینورتر معمولی الجی میتوان گاز R410a زد؟
با تشکر

پاسخ دهید

  کارشناس 4: جعفری

  سلام دوست گرامی، کولری که با گاز R22 پر شده را نمی توان با گاز R410 پر کرد.

  پاسخ دهید

سلام، من خانه ام در ساری هست با متراژ ۷۰ متر، بهترین گزینه چه برندی هست؟
در مورد کولر های غیر اینورتر که مصرف A دارن هم توضیح دهید و در آخر کولرهای شرکت ایران رادیاتور چطور می‌باشند. با تشکر

پاسخ دهید

  کارشناس 4: جعفری

  سلام دوست گرامی، درباره برندهای خوب کولر در مقاله توضیح دادیم. به طور کلی کولرهای اینورتر مصرف انرژی کمتری نسبت به کولرهای معمولی یا غیر اینورتر دارند. کولر گازی ایران رادیاتور هم جز برندهای خوب کولر گازی داخلی است.

  پاسخ دهید

هوشنگ بشارتی

با سلام و عرض ادب
میخواهم کولر گازی 2018 گری اینورتر 30000 بخرم لطفا راهنمایی کنید چون از نظر قیمت خیلی مقرون به صرفه است
من سال 96 ابرای محل کارم از گچین بندر عباس گری مدل Accent 24000 سرمایش و گرمایش با قیمت 1600000 تومن خریدم سرمایشش عالی عالی هست و خیلی راضی ام ، گرمایشش معمولی هست و دو ساله استفاده میکنم اصلا مشکل نداشته فقط اینورتر نیست
آیا سری های جدید 2018 گری اینورتر بخرم خوبه یا نه ؟
متشکر از وقتی که برای پاسخگویی میزارین

پاسخ دهید

  کارشناس 4: جعفری

  سلام دوست گرامی، کولر گازی گری جز برندهای خوب در ایران و برای مناطق گرمسیری است.

  پاسخ دهید

سلام آیا کولر مدیا 24000،کولر خوبیه ؟بین جنرال وگری ومدیا کدوم بهتره؟

پاسخ دهید

  مهدی ذ

  سلام بنظرم اگه اجنرال بخری بهتره تا جنرال.اگه نتونستی گری بگیر

  پاسخ دهید

  کارشناس 4: جعفری

  سلام دوست گرامی معیار خوب بودن کولر ظرفیت آن نیست. ظرفیت یا BTU برای متناسب بودن ظرفیت کولر با متراژ مورد نظر استفاده می شود. برندهایی هم که اشاره کردید کولر های خوبی هستند.

  پاسخ دهید

عبداله فلاح حسینی

سلام، تشکر از توضیحات مفید و راهنمای خوب شما.یه راهنمای می خواستم لطفا کمک کنید. من یک ساختمان بازیر بنای کل ۱۰۸ مترمربع دو خوابه در یکی روستای های طارم سفلی قزوین دارم. ودر طول سال در زمان های خاص از آن استفاده می کنم، ضمنا آشپزخانه و هال کاملا به باز هستن ومجموع زیر بنای هردو ۵۲ متربع می باشد و می خواهم به دلایل اقتصادی فقط یک کلرگازی در هال نصب کنم لطفا مرا در خصوص کولر گازی با چه حجمی و سایر توضیحات دیگر راهنمای فرمائید. باسپاس از شما

پاسخ دهید

  کارشناس 4: جعفری

  سلام دوست گرامی، کولری با ظرفیت 30000 تا 32000 برای این متراژ مناسب است و اگر آب و هوای معتدلی دارید کولر با کمپرسور روتاری و از نوع T1 مناسب خواهد بود.

  پاسخ دهید

علیرضا آقابزرگ

دوستان سلام :اسپلیت را فقط از فروشگاه های مجاز شهر خود با گارانتی معتبر بخرید و از بانه و غیره خرید نکنید و گول قیمت ارزان را نخورید ،(به توصیه یکی از بستگان از بانه اسپلیت اجنرال 24000A اینورتر دار برای من فرستادند و در شهرگرگان نماینده خودشان را فرستادند و نصب کرد و مثلا گارانتی نگین سرویس را مهر زدند،متاسفانه سرمایش خوبی نداشت،اعتراض کردم گفتند 8 ساعت باید کار کندبعد خوب میشود،کارشناس آوردم ،مشخص شد 1-اولا این اسپیلت اجنرال نیست متاسفانه این اسپیلت ها را از کارخانه ای بی نام و نشان وارد ایران میکنند و برادران دزد ما بر روی آن لیبل های تمام تقلبی می زنند و در کارتن های تقلبی بسته بندی میکنند و نکته جالب این اسپیلت ها شماره سریال ندارد 2-اصلااینورتر دار نبود برد الکتریکی نداشت و درجه A اینورتر دار تقلبی بود 3-اسپیلت 18000بود که در اوج وقاحت روی آن برچسب 24000نصب کرده بودند خلاصه بعد از 10روز تهدید و دعوا و پیگیری اسپیلت را به زور پس گرفتند فریب نخوریدفریب نخورید…

پاسخ دهید

با سلام.من یک کولر گازی اسپلیت 24000 General باکمپرسور توشیبا دارم که حدود 8 ساله داره کار میکنه. امسال که به خونه جدید رفتیم و فضای هال و پذیرایی حدود 70 متر هست ،میبینم که نمیتونه دمای خونه رو از 26 درجه پایینتر بیاره و بیشتر اوقات کمپرسور روشنه و خیلی کم خاموش میشه.البته هوای خروجی از کولر خنک هست ولی به قول معروف سوز نداره.تعمیرکار آوردم و بعد از گرفتن فشار گاز دیدیم که فشار گاز کافیه(روی 70) هست و حتی برق مصرفی هم در حد 8.5 آمپر هست.که تعمیرکار گفت که همه چیر مرتبه و نیازی به شارژ گاز نداره .ولی همچنان خونه به اندازه کافی خنک نمیشه. یک نفر به من گفت که کلا گاز رو عوض کن و شاید کیفیت گاز پایین اومده باشه که البته خودش با مشکل مشابه من با تعویض کامل گاز به نتیجه رسید و الان کولرش حسابی خنک میکنه. به نظر شما آیا گاز کولر بعد از چند سال کیفیتش رو از دست میده یا اینکه تعویض کامل گاز تاثیر خاصی نداره؟

پاسخ دهید

  کارشناس 4: جعفری

  سلام دوست گرامی، با توجه به متراژی که گفتین شما حداقل نیاز به یک کولر 30000 دارید تا بتواند فضا را به اندازه کافی خنک کند.

  پاسخ دهید

سلام بهترین نوعه اوجنرال اسپیلت 36هزار طرح 2018برای هوای بسیار گرم و فصای ۶۰ متری نوع موتور ومدل رو بفرمایید کم مصرف و بیصدا و سردی بسار عالی و برتاب ۲۰ متری با تشکر .

پاسخ دهید

دانیال احمدی

سلام آیا کولر ایستاده با قیمت 7تا8 میلیون موجود میباشد؟

پاسخ دهید

سلام
خسته نباشید یک کولر اسپیلت 30000 جنرال طرح لبخند خریدم فضای خانه یک هال ۳۲ متری هست وقتی جمعیت ۴ نفر هست سردیش خوبه ولی جمعیت به ۱۰ الی ۱۸ نفر میرسه خوب سرد نمیکنه بنظر شما تعداد جمعیت و گرمای نفس افراد در محیط موًثر هست یا دلیل دیگه ایی دارد لطفا راهنمایی بفر مایید با تشکر

پاسخ دهید

بهزاد محمدی

سلام.اطلاعاتتون خیلی مفید بود.ممنون

پاسخ دهید

سلام دوستان کولر گری 30 هزار خریدم که برچسب اینورتر نداره دلیلش چیه راهنمایی کنید

پاسخ دهید

  از برچسب مهمتر وجود برد اینورتره که تقریبا اندازه یک کتاب درسیه. و بالای کندانسوره

  پاسخ دهید

  کارشناس 4: جعفری

  سلام دوست گرامی، این مورد را بهتر است از فروشگاهی که کولرتان را از آنجا خریده اید بپرسید.

  پاسخ دهید

مصطفی

علیرضا اقا بزرگ مرسی از راهنماییت ی جاهایی ارزون زده قیمت و پس تقلبی بوده

پاسخ دهید

علیزاده

باعرض سلام وخسته نباشید من در یکی از روستا های شمال زندگی میکنم. بنای منزلم 50 مترمربع میباشد.برای خرید کولر گازی به من پیشنهاد کولر 24000 دادند من هم خریدم ونصب کردم ولی موقع استفاده پنل روشن می‌شود ولی موتور روشن نیمشه ازخازن استفاده کردن گفتند مشکل ازبرق محله میباشدخواهشمندم راهنمایی بفرماییدممنون ازراهنماییتون

پاسخ دهید

  کارشناس 4: جعفری

  سلام دوست گرامی، کولر شما حتما باید توسط تکنسین متخصص بررسی و عیب یابی شود.

  پاسخ دهید

رضاشجاعی

سلام،من میخوام یک اسپیلت ۳۰۰۰۰برای آپارتمان ۱۰۰متردوخوابه در شهر ساری بخرم،اولا از کجا متوجه بشم اینورتر دارد یانه،دوما بین مارک های جنرال زد اچ ،گری،جنرال لبخند،الجی کدام را انتخاب کنم که پشیمان نشوم،آیا ۳۰۰۰۰یک آپارتمان ۱۰۰متری را خنک میکند؟اتاقها رو پاسخگو هست آیا؟در ضمن مارک کامفورت هم به من پیشنهاد دادن،ولی خیلی تعریف جنرال zhرا کردند،آیا تقلبی هست یا نه،البته این رو فهمیدم که مارک اجنرال زیاد تقلبی داره،چون فروشندگان بانه عکس اجنرال برای من ارسال کردند،هر کدام برچسب ها و لوگو ها یکجای دستگاه نصب بود،یکی وسط یکی چپ یکی راست یکی بالا یکی پایین،خلاصه مشخص شده خیلی تقلبی هستن،لطفا راهنمایی کنید،پنجره ها دوجداره هست،طبقه اول هستم،آپارتمان ۳طبقه،ارتفاع تا سقف حدود ۳متر هست،دیوارها هم فکر کنم از جنس آجرسفال باشه،آفتابگیر شدید هم نیست،میخوام اتاقها هم خنک شود،ممنوم از همکاری شما

پاسخ دهید

  ۳۶۰۰۰ بگیر و خیال خودت راحت کن برادر

  پاسخ دهید

  کارشناس 4: جعفری

  سلام دوست گرامی، برای متراژی که گفتین کولر 30000 مناسب است. در مورد برندهای خوب کولر گازی هم در مقاله توضیحاتی داده شده است. درباره اصل یا تقلبی بودن کولر باید دقت کنید که حتما از فروشگاه های معتبر اقدام به خرید نمایید.

  پاسخ دهید

افراسیاب

سلام آیا مدلی در کولر گازی موجود هست که فقط سرمایش داشته باشه .چون گرمایشش بدرد من نمیخوره؟

پاسخ دهید

  کارشناس 4: جعفری

  سلام دوست گرامی، بله برخی از مدل های کولر گازی فقط سرمایش دارند.

  پاسخ دهید

سلام .خونه ما کلا کل خونه با اتاق ها و دستشویی و حمام 132 متر هست ما تو استان مازندران هستیم که دما به 40 درججه هم میرسه میخواستم ببینم 30000 بهتره یا 36000 ….میخواستم از برند اجنرال بگیرم؟؟؟ لطفا سریع جواب بدید

پاسخ دهید

  کارشناس 4: جعفری

  سلام دوست گرامی بهتر از کولر 36000 استفاده کنید. برند اجنرال هم یکی از بهترین برندهای کولر گازی است.

  پاسخ دهید

سورنا

سلام با تشکر از سایت و مطالب جالب من تو خوزستان زندگی می کنم اینجا گرمای هوا بالای 50درجه هست و دو نوع هوا گرم مرطوب و گرم وخشک داره بهترین کمپرسو واسه خوزستان با هوای گرم و خشک کمپرسور پیستونی می باشد

پاسخ دهید

سعید حسینی

سلام با تشکر از اینکه راهنمایی میکنید و مردم رو از مسایل متفرقه خبردار می کنید من یه کولر گازی میخوام بخرم واسه مغازه 40متراست سقفش 3متر ونیم هست یه کولر گازی خوب واصل میخوام هرکسی یه چیزی میگه اگه میشه یه کولر خوب و اصل راهنمایی کنید خراب نشه سرمایش و گرمایش خوب باشه ممنون ازتون

پاسخ دهید

  کارشناس 4: جعفری

  سلام دوست گرامی، برای فضای 40 متر کولر 24000 مناسب است. در مورد مارک خوب کولر گازی بهتر است مقاله را مطالعه کنید و برای خرید یک کولر گازی اصل باید کولر خود را لز فروشگاه های معتبر بخرید.

  پاسخ دهید

م.س.باقری

سلام دوستان من میخواستم بدونم که کولر گازی رویال کول و مدیا خوب هست یا نه؟ لطفا راهنمایی کنید.

پاسخ دهید

محمد.ع

دوستان عزیز، اگر قصد خنک کردن منزل دارید، کولر گازی با ظرفیت زیر 30000 جوابگو نیست.
کولرهای 18 و 24 برای تک اتاق و یا مغازه با متراژی تا 35 متر و بدون پارتیشن مناسب هستند.
برای مناطق جنوبی ایران کولری مثل سامسونگ که برای مناطق گرم و خشک و حاره ای طراحی نشده به هیچ وجه مناسب نیست. برندهای میتسوبیشی، گری، وست پوینت به شرط طراحی برای مناطق گرمسیر جوابگو هست.

پاسخ دهید

مرسی داداش خیلی حال کردم با مطالبت. لایک داری

پاسخ دهید

باسلام
از مطالب ارزشمند همه اظهارنظر كنندگان متشكرم.
از همه اظهار نظر كنندگاني كه رعايت ادب را نموده اند و به نظر ديگران احترام گذاشتند نيز سپاسگزارم.
برابر تحقيقي كه كرده ام بنظر ميرسد مهمترين فاكتورهاي موثر در انتخاب اسپليت اولا” مصرف كمتر ثانيا” وجود خدمات تضميني پس از فروش ثالثا” نوع كمپرسور(بهترين نوع اسكرول) است.

پاسخ دهید

م.س.باقری

سلام
ميخواستم بدونم کمپرسور روتاری برای مناطقی مثل یزد خوب هست یا نه؟

پاسخ دهید

  کارشناس 4: جعفری

  به طور کلی آب و هوای استان یزد جز مناطق گرم و خشک و بیابانی است و کمپرسور مناسب برای این نوع آب و هوا پیستونی یا اسکرول است. اما اگر در منطقه ای از استان یزد زندگی می کنید که آب و هوای معتدل دارد و خیلی گرم نمی شود، کمپرسور روتاری هم مناسب است.

  پاسخ دهید

محمد ربیعی

سلام
ببخشید میخواستم ببینم برای منزل حدودا ۷۰ متری اسپلیت چند هزار کافی هست واگر اسپلیت رو توی اتاق خواب بزاریم بقیه خونه هم خنک میشه یا نه
محل زندگیمون شیراز و خونمون سقفش شیروانی هست و ۲ طبقه و توی تابستان خیلی گرمه، و اینکه اکر بخوام فقط توی اتاق بزارم چند هزار کافیه( اتاق ۲۰ متری) تعداد نفراتمونم ۲ نفره واینکه چه مارکی بهتر هست برای خرید هم از لحاظ کارایی هم دوام
خیلی خیلی ممنون

پاسخ دهید

  کارشناس 4: جعفری

  سلام دوست گرامی، برای خنک کردن 70 متر در آب و هوای شیراز کولر با ظرفیت 30000 به بالا مناسب است.

  پاسخ دهید

علی محمد جعفری بازنشسته شرکت ملی گاز

باسلام وخسته نباشید کولرهای گازی دوتکه یااسپلیت اینورتر پیستونی مارک……برای مناطق سردسیری یامعتدل بسیارخوب است فکرمیکنم دردمای حدود ۲۰-زیرصفر تاحدود۵۵درجه بالای صفر کارایی دارد اما اسپلیت های چرخشی متاسفانه درزمستان که درجه هوا به صفردرجه میرسد ویخبندان میشود دیفراست میکندوگرمایش ان متوقف ومحیط اطاق سرد میشود وبعلت دیفراست های پی درپی عملا درزمستان کارایی خوبی ندارند.

پاسخ دهید

جوادقربانی

باسلام وتشکرازمطالب مفیدتون وتشکرازتمامی عزیزانی که بارعایت ادب واحترام ارائه نظرمی هند.
بنده درمنطقه ی گرم وخشک زندگی میکنم وآشپزخانه وپذیرایی مجموعا60 مترمیباشدچه مارکی بخرم آیا24000 پاسخگوخواهدبودباتشکرازعزیزانی که راهنمایی کنند

پاسخ دهید

  کارشناس 4: جعفری

  سلام دوست گرامی، با توجه به نوع آب و هوای گرم و خشک و متراژی که گفتین، بهتر است کولر 30000 یا 32000 با کمپرسور پیستونی و کلاس T3 انتخاب کنید.

  پاسخ دهید

حامد بنائی

سلام
برای تهران
خونه 50 متری
چه سایزی مناسبه
در ضمن چند امپر مصرف داره؟

پاسخ دهید

  کارشناس 4: جعفری

  سلام دوست گرامی برای 50 متر در تهران کولر 24000 هزار مناسب است. میزان امپر مصرفی هم با توجه به نوع و برند کولری که انتخاب می کنید، روی برچسب فنی دستگاه قید شده است.

  پاسخ دهید

سلام، ۹۶ متر مفید دارم که شامل پذیرایی و دو اتاق خواب هستش. میخوام یه کولر اسپلیت با ظرفیت ۳۰هزار بزارم در منطقه گرم سیر. سه ضلع همسایه و روبرو یه پنجره ۲در۲ و درب داریم. سوال: ظرفیت ۳۰هزار خوبه؟ میخوام مدل magic cooling بگیرم زیاد اطلاعی در مورد برندش ندارم. لطفا راهنمایی کنید

پاسخ دهید

  کارشناس 4: جعفری

  سلام دوست گرامی باتوجه به شرایط آب و هوایی بهتر است 32000 انتخاب کنید.

  پاسخ دهید

مرتضی زبیدی

باسلام
بنده خوزستان زندگی میکنم باتوجه به گرمای بالای ۵۵ درجه اینجا ایا کولر ماتسو پلاس موتور پیستونی توصیه میشه? بنده هیچگونه اطلاعاتی در مورد این کولر ندارم ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

پاسخ دهید

سلام
قصد خرید کولر گازی سرد و گرم برای دفتر کار درتهران را دارم . از بین مارکهای موجود در بازار میخوام انتخاب کنم ، اما مردد هستم . امکان داره بفرمایید شما کدوم برند را توصیه می کنید ؟

پاسخ دهید

  فرزاد

  کمپرسور روتاری معمولی اینورتر دار بخرید جواب میده 18000یا24000 جواب میده برند های خوب اجنرال.ال جی.گری.بوش.سامسونگ.توشیبا.پاناسونیک.هایسنس.وست هارت همه عالی هستن

  پاسخ دهید

علی حسنی

سلام.وقت بخیر
امکان تشخیص کولر اجنرال اصل با تقلبی توسط افراد معمولی امکان پذیره یا حتما باید توسط افراد متخصص و یا با باز کردن کولر تشخیصش داد؟

پاسخ دهید

سلام وقت بخیر
من برای خونه ۵۳ متری قصد خرید کولر دارم و میخوام بدونم اگه یه ۱۸۰۰۰هزار برای پذیرایی بخرم تا اتاق هم کافیه؟

پاسخ دهید

  فرزاد

  بله کافیه ولی پول بیشتر دارین 24000بخرید که اگر جا به جا شدین برای منزل دیگه هم استفاده بشه.بعد به کمپرسور آن توجه کنید حتما.پیستونی ها فقط سرمایشی هستن و از گاز r22 استفاده میکنم و قیمت الان در بازار تقریبا 13میلیون تومان حالا. بستگی به برند دارد و برای مناطق گرمسیر و جنوب کشور تعبیه شدن.و کمپرسور روتاری تروپیکالt3 اینورتر دی سی هم برای گرمسیر عالیه و از گاز r410 استفاده میشه و نسبت به پیستونی مصرف برق آن کمتر هست و برای مناطق حاره ای و گرمسیر تعبیه شدن.کمپرسور روتاری معمولی اینورتر v یا دی سی برای مناطق معتدل مثل تهران خراسان تبریز و شمال کشور تعبیه شده.همه اینها رو بسنجید ببینید کدوم بدرد شما میخوره.

  پاسخ دهید

  کارشناس 4: جعفری

  سلام دوست گرامی، ظرفیت متناسب برای یک فضا علاوه بر متراژ به عوامل دیگری مثل شرایط آب و هوایی، تعداد افرادی که در آن فضا زندگی می کنند، آفتاب گیر بودن، طبقه و … بستگی دارد. اما به طور کلی برای 53 متر کولر با ظرفیت 24000 به بالا مناسب است.

  پاسخ دهید

سید محمد حسینی شیطوری

سلام
بسیار عالی از راهنمایی شما عزیزان

پاسخ دهید

باعرض سلام واحترام برای منزل ویلای در شیراز متراژ ۷۶ متر کولر گازی چتد هزار باید بخرم .
باتشکر

پاسخ دهید

بایرام ملازاده

سلام‌وخسته نباشید بابت‌ اطلاع‌رسانی عالمانه شما‌بزرگواران
بنده‌ میخواستم کولر گازی مجیک‌pRY رتاوری ۲۴۰۰۰ بخرم‌ واز کیفیت‌ان‌اطلاعی ندارم‌ لطفا‌ بعنوان‌کارشناس بنده را از تصمیم‌ راهنمای بفرمایید

پاسخ دهید

کولر گازی 24000اینورتردار اصلی چه برندی خوبست

پاسخ دهید

  به برند نیست.کمپرسور.اینورتر دی سی یا اینورتر v.کدوم منطقه هستید.مصرف انرژی همه اینا رو بسنج ببین کدوم برات خوبه بعد برند انتخاب کن

  پاسخ دهید

احمدرضا شرفی

سلام
من میخواستم کولر گازی ایران رادیاتور بخرم
بدون اینورتر
به نظر شما کولر خوبی هست؟؟ واقعا گیر کردم

پاسخ دهید

  کارشناس 4: جعفری

  سلام دوست گرامی، کولر ایران رادیاتور جز برندهای خوب کولر گازی ایرانی است.

  پاسخ دهید

سعید سالم

سلام وقت شما بخیر من ساکن شهر زاهدان هستنم بی زحمت لطف کنید راهنماییم بفرمایید که چه اسپیلت 24 هزاری را خریداری کنم که هم از لحاظ دوام ومصرف برق مناسب باشد لطف کنید مشخصات دستگاه مثل (NF249) و غیره را بنویسید ضمنا مواردال جی و فوجی وگری را به من پیشنهاد کردن با سپاس

پاسخ دهید

  کارشناس 4: جعفری

  سلام دوست گرامی، با توجه به آب و هوای گرم زاهدان حتما کول گازی با موتور پیستونی و از نوع T3 انتخاب کنید. کولرهایی هم که گفتید برندهای خوبی هستند.

  پاسخ دهید

   ستاره

   من جنوب زندگی میکنم . کولر وست پوینت ۲۴هزار برای خونه ۱۱۵متری گرفتم. اصلا هال و پذیرایی خنک نمیکنه . و پرتاب باد سرد نداره. فقط باد خنک داره. و حداقل دما روی ۲۰ میاد. میخواستم ببینم واقعا حداقل دما همینه یا یه جای کار می لنگه ؟قبلش گری داشتم مدل جی ماتیک . بخاطر صدای زیاد موتور پس دادم اینو گرفتم پشیمونم

   پاسخ دهید

چند مدل کولر گازی پنجره‌ای کم‌ظرفیت و ارزان اما کارا معرفی میکنید. این چند روزه قیمتها هم خیلی بالا رفته

پاسخ دهید

سلام و خسته نباشید؛
خواستم بگم از نظر من اولین گام برای خرید یک کمپرسور مناسب و کاربردی شناختن انواع کمپرسور هوا هستش. من خودم با مقاله شما و با این مقاله اطلاعات خوبی رو کسب کردم

پاسخ دهید

نادر ملکی

با سلام
لطفا در مورد کولر گازی بوش توضیح دهید که ارزش خرید دارن یا خیر ؟

پاسخ دهید

کمال شریفی

سلام نظرتون راجع به برند جی پلاس با گارانتی گلدیران چطور است؟

پاسخ دهید

رضا کمال همدانی

سلام و عرض ادب
لطف کنید در مورد کولر های برند جدید جی پلاس هم توضیح بدید که آیا برند با کیفیتی هست یا خیر و خدمات مناسبی دارد

پاسخ دهید

حمید مرادی

ممنون از حوصله و وقتی که برای راهنمایی هموطن ها میگذارید
برای تهران و محیط 50متر سالن و 24 متر اتاق خواب کولر 24000 اجنرال یا ال جی خوبه با کمپرسور اسکرول یا روتاری و T1 یاT3 لطفا راهنمایی بفرمایید ممنون

پاسخ دهید

امین حسینی

ساکن شیرازم . طبقه 4 و آخر یک آپارتمان برای فضای 40الی 50 متری ، اگر بخواهم کولر 24000 استفاده کنم . چه برندی پیشنهاد می دهید . لطفا راهنمایی بفرمایید . متشکرم

پاسخ دهید

امیرحسین دلقندی

با سلام.
ببخشید برای یه اتاق حدودا 12-15متری با رفت آمد کم و فقط یه نفر حاضر در اون اتاق و آفتابگیر نسبتا زیاد، در منطقه گرم و خشک، کولر اسپلیت با چه ظرفیتی پیشنهاد می کنین؟

پاسخ دهید

محمد شفیعی

با سلام خدمت کارشناسان عزیز برای یه اپارتمان ۱۲۰ متری سه خواب که سالن و اشپزخانه ۸۰ متر هستند چه ظرفیتی ۳۰۰۰۰ یا ۳۶۰۰۰ نیاز هست که کاملا خنک کنه . ساختمان افتابگیر طبقه میانی و هوای معتدل

پاسخ دهید

جهانی

سلام ممنون از اطلاعات خوب و مفیدتون
ببخشید خواستم کولر۳۶هزارجنرال اچ زد بخرم بنظرتون خوبه بگیرم چون من اطلاعاتی راجبش ندارم از اونجایی ک هزینه هاهم بالا هستن واقعاجای خرید اشتباه رو ندارم
بازم ممنون و سپاس بابت همراهیتون

پاسخ دهید

سید مهدی

مطالب عالی و بدون حاشیه بود. ممنون از زحمات شما

پاسخ دهید

میلاد حضرتی

سلام کولر گازی رو برای خونه دوبلکس حدودا ۱۳۰ متری بهتره که بالا نصب بشه یا پایین و اینکه چه ظرفیتی مناسب هستش ؟
ممنون

پاسخ دهید

با سلام
برای یک واحد 85 متری با دو اتاق خواب و یک آشپزخانه که دارای پنج پنجره دو عدد در حال یک بزرگ در اتاق و دو نسبتا کوچک داخل اتاق دیگر که یک اتاق خواب همیشه در معرض نور میباشد چه نوع برند و مدلی و چند هزار توصیه می کنید بگیرم
ممنون از پاسخگویی شما 🙏🙏🙏

پاسخ دهید

با سپاس از شما و دانش کمک کننده تون

چرا اسپلیتهای پرتابل انقدر کمیابند در ایران؟ در به در دنبال 18000 پرتابل هستم در تهران ولی جایی پیدا نمیکنم. مرکزشون کجا هست؟

پاسخ دهید

یاسمن ادینه

سلام
از کجا مطمعن بشم کولر اجنرال اصل هست که بخرمش
و برای ساختمون ۷۰ متری چود هزارشو بگیرم

پاسخ دهید

بهروز

سلام نظرتون در مورد برندTCL برای مناطق گرمسیر چیست؟

پاسخ دهید

بهروز بابایی

سلام برای شمال ایران(مازندران) چه مارک کولری را توصیه می‌کنید. با فضایی بین ۶۰ تا ۸۰ متر. و چندهزار باشه بهتره.

پاسخ دهید

  فرهاد محمدی

  وقت بخیر دوست عزیز
  شما می‌توانید در مورد کاربری کولر تحقیق کنید. برندهای زیادی در ایران وجود دارد که کارکرد مناسب و مورد قبولی دارند.
  با طور کلی برای فضایی با این متراژ، معمولا کولرگازی 24هزار مناسب است. اما باز هم بستگی به مدل کولر دارد. بهتر است این مورد را هم از فروشنده و سایر دوستان که تجربه مستقیم دارند بپرسید.

  پاسخ دهید

امین احمدی

کولر مدیا ۲۴۰۰۰ بهتره یا جت جنرال۲۴۰۰۰

پاسخ دهید

  فرهاد محمدی

  وقت بخیر دوست گرامی
  این مورد به کاربری کولر برای شما بستگی دارد. هر دو برند درجه یک هستند و نمی‌توان یکی را بهتر از دیگری دانست. در برخی آیتم‌ها ممکن است یکی بهتر باشد و در برخی هم برند دیگر.

  پاسخ دهید