چطور کولر گازی اینورتر (کم مصرف) اصل را از اینورتر تقلبی تشخیص دهیم

تفاوت کولر گازی اینورتر تقلبی و اصل

آیا میدانید نحوه شناسایی کولر گازی اینورتر (کم مصرف) چگونه است؟

آیا میدانید کولر گازی اینورتر یا کم مصرف چیست ؟

ما در این قسمت نکاتی درباره کولر گازی اینورتر (کم مصرف) به شما آموزش میدهیم تا در هنگام خرید بتوانید اینورتر اصل را خریداری کنید.

همچنین در صورتی که قصد خرید کولر گازی را دارید مطلب “راهنمای خرید کولر گازی در سال ۹۸” را حتما مطالعه بفرمایید.

با توجه به پیشرفت روز افزون علم و گسترش فناوری در زمینه‌های مختلف زندگی ،جریان علم سال‌هاست که لوازم‌ خانگی را هم تحت پوشش خود قرار داده و به پیشرفت آن کمک کرده است.

مشخصاً یکی از مواردی که امروز به آن می‌پردازیم بحث تهویه مطبوع است که عضو جدایی‌ناپذیر زندگی امروز انسان‌هاست. سال‌هاست که ما برای رهایی از گرمای تابستان از روش‌های مختلفی استفاده می‌کنیم ولی حدود ۱۰۰ سال است که وسیله‌ای به نام کولر گازی اختراع‌شده که بازده بسیار خوبی داشته و مورد توجه استفاده‌کنندگان قرارگرفته است که شما می‌توانید با کمترین دردسر بازده مطلوب و مناسبی از آن دریافت کنید.

بحث تولید کولر گازی مدت‌هاست که دستخوش تغییر شده و در حال پیشرفت است و روزبه‌روز وسیع‌تر می‌شود اما چند سالی است که کولرهایی وارد بازار شده که به نام کولر گازی کم‌مصرف یا کولر گازی اینورتر شناخته می‌شود.

در این پست قصد داریم نگاهی اجمالی به این کولرها انداخته و نحوه کار کولر گازی اینورتر و فرق آن‌ را با کولر گازی معمولی و قدیمی‌تر بررسی کنیم و نکاتی را به شما آموزش بدهیم که بتوانید آن را از کولرهای معمولی تشخیص داده تا هم هنگام خرید کلاه سرتان نرود.

 نیاز به تعمیر و سرویس کولر گازی اینورتر نسبت به کولر گازی های قدیمی بسیار کمتر است.

نحوه کار کولر گازی کم مصرف به چه صورت است ؟

نحوه کار تمامی کولر های گازی به این صورت است که گاز بسیار سردی که به گازهای فریونی معروف هستند و از ترکیبات شیمیایی مخصوصی تشکیل‌ شده اند که به‌ وسیله یک موتور قوی که کمپرسور نامیده می‌شود در سیکل یا همان لوله‌های کولر گازی که اصطلاحاً خلأ شده است و چیزی به جز همین گاز در آن وجود ندارد به گردش در می‌آید این گاز زمانی که به پنل داخلی با همان اواپراتور شما می‌رسد به‌وسیله باد گرمی که به کویل ها برخورد میکند گرم شده و سرما را به محیط پس می‌دهد و دوباره به پنل بیرونی یا همان کندانسور برگشته و براثر یک سری تغییرات آماد بازگشت به محیط داخلی منزل میشود و تمامی این اعمال مکش و پرتاب این گاز توسط کمپرسور انجام می‌شود  این خلاصه‌ای از کارکرد دستگاه‌های تهویه مطبوع که کولر گازی هم یکی از آن‌هاست میباشد

یکی از بزرگ‌ترین معایب سیستم‌های قدیمی این است که وقتی برد فرمان تشخیص داد که محیط داخلی شما به‌اندازه کافی خنک شده است که این دما از طریق شما به دستگاه داده می‌شود دستور قطع کمپرسور را صادر می‌کند که در خوش‌بینانه‌ترین حالت ۳ بار در هر ساعت اتفاق می افتد و زمانی که کمپرسور دوباره فرمان روشن شدن را دریافت کرد برای این کار نیاز به جریان بسیار بالای چند آمپری دارد که باعث مصرف شدن برق زیادی خواهد شد و این مشکل بزرگی در این سیستم‌هاست.

مثلاً فرض کنید که شما قصد هل دادن ماشین خاموشی را دارید برای راه افتادن اولیه ماشین نیاز به انرژی بسیار بالایی است ولی زمانی که راه افتاد شاید انرژی چندین برابر کمتر برای هل دادن لازم دارید و اگر بازهم توقف کند برای راه انداختن دوباره  آن همان انرژی اولیه لازم است.

به نظر شما چرا کولر گازی کم مصرف یا اینورتر  ۵۰ تا ۶۰% مصرف برق کمتری دارند ؟

کولرهای کم‌مصرف نسل جدید  دو تفاوت اصلی با کولرهای قدیمی دارند که با همین تفاوت توانسته‌اند مشکلات مصرف برق را تا حد قابل قبولی کم کنند.

گاز مصرفی در این کولرها گازR410a بوده که بسیار سردتر از گازهای مصرفی کولرهای قدیمی که گاز آن‌ها R22 می‌باشد است.

دلیل: دمای جوشش گاز R410a منفی ۵۲ در جه سانتی گراد است و این در حالی است که دمای جوشش گاز R22 منفی ۴۱ درجه سانتی‌گراد بوده که این تفاوت در سیستم های تهویه مطبوع بسیار قابل‌توجه و نقش مهمی در تولید سرما در بازه زمانی کمتر خواهد داشت.

ساختار کمپرسور یا همان قلب تپنده سیستم تهویه مطبوع یا کولر گازی های قدیمی همان‌طور که در بالا توضیح داده‌ شده به نحوی است که بعد از هم‌دما شدن محیط با دمایی که شما برای کولر گازی تنظیم کرده‌اید موتور یا کمپرسور کولر گازی کاملاً خاموش و منتظر خواهد ماند تا دوباره از طریق فرمان مادربرد به کار گیری شود که همین استارت مجدد باعث مصرف جریان بالایی از برق است.

اما در کولرهای اینورتر با توجه به کمپرسور و قطعات و مدارات فرمانی که در آن کار برده شده است سیستم به نوعی طراحی شده که کمپرسور هیچ‌گاه کاملاً از مدار خارج نمی‌شود تا برای روشن شدن دوباره جریان بالایی بخواهد بلکه دور حرکتی یا قدرت موتور به حداقل خود خواهد رسید تا برای خنک کردن مجدد محیط نیاز به جریان بالایی برای استارت نباشد

در حقیقت این کمپرسور ها فرکانسی بوده و قابلیت کم ‌و زیاد شدن بازده را دارند مانند لامپ های دیمر دار که قابلیت کم و زیاد شدن نور را دارند.

چطور میتوان یک کولر گازی اینورتر را از کولر گازی معمولی تشخیص داد ؟

با توجه به بازار داغ کولر گازی کم مصرف متأسفانه بسیاری از افراد سودجو از عدم شناسایی کولر گازی اینورتر اقدام به کلاه‌برداری از مشتریان کرده و کولر گازی‌های معمولی را به‌جای کولر گازی اینورتر به مشتری معرفی میکنند که علاوه بر کیفیت پایین این کولرها هزینه بیشتری را نیز بابت اینورتر بودن آن دریافت میکنند.

ما در زیر به شما نکاتی را آموزش میدهیم تا شما بتوانید به وسیله آن یک کولر گازی اینورتر را از کولر گازی معمولی تشخیص دهید.خیص کولر اینورتر

 • مطمئن‌ترین راه خرید از مراکز معتبری است که کولر گازی را با ضمانت نامه های معتبر عرضه میکنند
 • معمولاً شکل کولرهای اینورتر اصلی بسیار شیک بوده و دارای بسته‌بندی قابل‌قبولی است
 •  اما شاید مهم ترین روش تشخیص چک کردن برچسب فنی کولرگازی است

برچسب فنی یا پلاک چیست ؟ برچسب فنی اطلاعاتی است که به‌صورت برچسب روی تمامی لوازم الکترونیکی ثبت شده که داده های زیادی درباره دستگاه و نوع کارکرد آن به شما منتقل می‌کندبه شکل زیر توجه کنید این تصویر برچسب فنی ۲ عدد کولر گازی کم‌مصرف و کولر گازی معمولی است که برچسب شماره یک برچسب یک کولر گازی اینورتر بوده و برچسب شماره ۲ برچسب یک کولر معمولی است.

تشخیص کولر اینورتر

شما با چک کردن این اطلاعات قادرید تا حد زیادی از اینورتر بودن دستگاه مطمئن شوید

 1. نوع گاز کولر گازی کم‌مصرف در ۹۵ % مواقع گاز R410a  است که در کولرهای معمولی این گاز R22 می‌باشد و فرق این مورد را شما می‌توانید در برچسب فنی بالا مشاهده کنید
 2. کولر های کم مصرف نسبت به کولر های معمولی با آمپر کمتری کار می‌کنند که این مورد را شما می‌توانید با مقایسه برچسب‌های بالا به‌وضوح دریابید

کولر معمولی = ۱۲آمپر   کولر اینورتر = ۳٫۲ آمپر

اما در ادامه ۲ راه به شما آموزش داده خواهد شد که این راه‌ها برای افراد متخصص تر قابل برسی است  تا زمانی که شما کولر گازی را نخریده باشید امکان برسی ندارد

 • چک کردن نوع مصرف آمپر کولر گازی

در کولر های معمولی زمانی که آمپرمتر کلمپ را به دستگاه متصل می‌کند آمپرمتر روی یک عدد خاص ثابت می‌شود یا تغییر بسیار کمی دارد ولی در کولر های اینورتر زمانی که شما آمپرمتر کلمپ را به دستگاه متصل می‌کند این تغییرات بسیار زیاد است و اعداد مدام به‌صورت سعودی و نزولی بالا و پایین می‌شود و روی یک رنج خاص ثابت نخواهد شد

 • چک کردن وجود برد فرمان در کندانسور یا یونیت خارجی

در کولر های اینورتر به دلیل نوع سیستم طراحی شده داخل کندانسور (پنل بیرونی) یک برد نسبتاً بزرگ تعبیه شده است که فرمان‌های کمپرسور را کنترل می‌کند که معمولاً در کولر های معمولی این برد وجود ندارد و اگر هم وجود داشته باشد کوچک‌تر و ابتدایی‌تر است

ارور اینورتر سامسونگ

با توجه به سوالات مکرر کاربران در رابطه با بهترین مارک کولر گازی اینورتر و سوالاتی از این قبیل، مطلبی جامع درباره تفاوت انواع کولر گازی و بهترین کمپرسور کولر گازی و… آماده کردیم که با موضوع “بهترین راهنمای خرید کولر گازی در سال ۹۸” منتشر شد.

تعداد کل نظرات: 480

 • Avatar
  نوید جعفری

  با سلام کولر گازی اینورتر اجنرال دیدم روش نوشته گاز r22 چجوری هست با تشکر بیشتر راهنمایی کنید

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   اگز اموزش رو دقیق بخونید متوجه میشید عرض کردم که متاسفانه بعضی از شرکت ها از اسم اینورتر سوء استفاده میکنن و محصول عادی رو با کیفیت پایینتر از عادی با قیمت بالاتر به اسم اینورتر میفروشن به مشتری که نمونش هم زیاده

  • Avatar
   علی

   سلام مرسی

  • Avatar
   ناصر مسعودی

   سلام ممنونم از مطالب مفیدتون
   سوالی که دارم اینه: کسی که روی دستگاه کلمه اینورترو چاپ میکنه مگه میشه که برچسب مشخصاتشو عوض نکنه؟
   سوال دوم: کولر بوش تولید ۲۰۱۳ آلمان که روی پنل نوشته INVERTER V ولی گازش R 22 هست(بنظر نصاب چون سر پیچ لوله مخصوص گاز R22) آیا امکانش هست؟
   آیا این درسته که اینورتر وی گاز۲۲ میخوره و دی سی اینورتر ۴۱۰؟

   • کارشناس1: پیرنیا
    کارشناس1: پیرنیا

    سلام
    نخیر دوست گرامی امکان این که این کولر گازی اینورتر باشد خیلی کم است کولر گازی اینورتر مشخصات واضخی دارد که یک تعمیرکار با تجربه به راحتی قادر به شناخت ان است درباره برچسب هم به دلیل اینکه برای تعمیرات به اطلاعات دقیقی نیاز است و معمولا مشتریان عادی از اطلاعات روی برچسب شناختی ندارند معمولا این برچسب عوض نمیشود و فقط به عوض کردن برچسب برند یا … اکتفا میشود

 • Avatar
  امیر

  سلام .من یک کولر گازی ۱۸۰۰۰ مارک گری سرد وگرم مدل accent j18h1 (بدون گارانتی) از بندرعباس خریدم.
  اولا : اسم مدل کولر گازی من با مدل عرضه شده در نمایندگی های گری داخل کشور متفاوته (در کاتالوگ نمایندگی اصلا مدل اکسنت وجود نداره)
  ظاهر و مشخصاتش شبیه مدل E matic هست.
  ثانیا:گاز سرمایشش هم R22 زده ولی مصرف آمپر دستگاه رو نزده.اما روش زده :
  Heating rated inpot: 2400W
  Cooling rated inpot : 2350w
  Cooling power inpot هم زده ۴۵۰۰W.
  درحالی که در لیست نمایندگی های داخل کولر گازی گری مدل E matic اینورتر دار معرفی شده با گاز R22 و مصرف انرژی گرید B.

 • Avatar
  امیر

  ضمنا من در شهر کرمان با آب هوایی نسبتا گرم و خشک زندگی میکنم. و تیپ کولر خریداری شده T1 و
  سال ساخت کولر ۲۰۱۶٫۰۴ هست.
  فرکانس ریت کولر۵۰MZ
  ۱: اگه کولر اینورتر نداشته باشه تفاوت مصرف برقش با مدل اینورتر دار چقدره؟ و آیا این کولر ۱۸۰۰۰ جوابگوی فضای ۴۰ متر من هست یا نه؟
  ۲: در نهایت اگه در زمستان از سیستم گرمایش استفاده کنم تاثیری در عملکرد سرمایش آن در تابستان نداره؟(چون شنیدم اینکار باعث افت کیفیت کارکرد سرمایشی کولر میشه)
  ۳: نحوه عملکرد گرمایشی کولر به چه صورته ؟ اگه امکان داره توضیح بدین .

 • Avatar
  امیر

  ۴ : آیا گاز R410 فقط در کولر گازی اینورتر دار قابل تزریق هست و یا به عبارت دیگر کولر با قابلیت اینورتر امکان کار با گاز R22 را ندارد و فقط با R410 کار میکند.
  ۵: امکان شارژ کولر معمولی با گاز R410 وجود دارد یا خیر

 • Avatar
  امیر

  ۷: نوع کمپرسور کولر کازی گری مدل accent j18h1 چیست و این موضوع از کجا قابل تشخیص است؟
  ۸ : کدام کمپرسور در کدام آب هوا مناسب تراست
  و تفاوت کمرسور های
  الف : پیستونی
  ب : روتاری
  ج : اسکرول
  در چیست ؟
  اگر ممکنه کمی توضیح بدین خیلی کنجکاو شدم بدونم.
  با تشکر فراوان از سایت خوبتون و عذرخواهی از سوالات زیادم.

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام متاسفانه من یک متن کامل برای شما نوشتم درباره مشکلاتتون ولی قبل از سند کردن پاک شد
   باید خدمتتون عرض کنم که الان تا جایی که من اطلاع دارم گاز ۲۲ در کولر های اینورتر به هیچ وجه استفاده نمیشه بلکه همه ۴۱۰ هستتد البته در سری اول دستگاه های تولیدی اینورتر گاز ۲۲ استفاده میشد ولی الان به دلییل مضربودن این کاز بریای مجیظ زیست کلا در حال جمع شدن است
   پس به احتمال زیاد دستگاه شما از نوع قدیمی اینوزتر نیست بلکه قلابیه
   درباره کمپرسور هم بک اموزش مفصل در حال تهیه است ولی همین قدر بدانید که کمپرسور T1 مخصوص مناطق معتدل هست و کمپرسور T3مخصوص مناطق گرم خشک و حاره ای است و استفاده نادرست ان باعث بالا رفتن مصرف برق و کا هش راندمان میشود

 • Avatar
  راد

  با سلام
  من هم کولر gree accent 18 گرفتم. اما اصلا سرد نمیکنه! بنظر شما مشکل از کجا ناشی میشه؟
  متاسفانه گارانتی هم نداره.

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   یکی از اولین و مهمترین مشکلاتی که برای کولر های نو اتفاق میافته و کاربر از سرمای کولر زاضی نیست بر میگرده به نصب غیر اصولی و نادرست
   وکیوم نکردن سیتم بعد از نصب
   درصورت افزاایش طول لوله از ۵ متر اضافه نکرن گاز ووووو
   حتما با بک تعمیرکار متخصص مشورت کنید هرچه زوردتر مطمنا به احتمال ۸۰% اشکال از نصب است اینشالله درست میشود

   • Avatar
    مرتضی

    همانطوری که کارشناس محترم توضیح فرمودند مشکل شما از طریقه نصب اشتباه می باشد
    متاسفانه عده ای از نصاب ها در نصب دقت کافی را انجام نمیدهند.به یاد داشته باشید حتما برای نصب سیستموکیو گردد .عدم انجام این کار علاوه بر کاهش سرمادهی مطلول در دراز مدت باعث آسیب جدی به کولر خواهد شد.
    اما بجز موارد گفته شده باید یک سری عوامل دیگر هم بررسی گردد اعم از : پیچ خوردگی احتمالی لوله در زمان نصب و همچنین سنسور محیطی پنل داخلی
    بهتر است برای حصول نتیجه بهتر با تعمیرکار ماهر مشورت کنید

 • Avatar
  قاسم عسکری

  با سلام وقبولی طاعات وعبادات
  قصد خرید کولراوجنال اسپلیت اینورتر مدل دارم

  خواهشمند است اگر ممکن کمک کنیدAogr30rt

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   ما فروشگاه نیستیم ولی اگر از نظر فنی سوالی دارید در خدمتیم .

 • Avatar
  محسن قربانپور

  با سلام
  من قصد خرید کولر LG Titan از منطقه بانه رو دارم. آیا برای این مدل کولر های تغلبی هم وجود دارند؟ اگر اینطور است آیا علاوه بر اطلاعات مفید بالا روش دیگری برای تشخیص اصل و فرع وجود دارد؟

  با تشکر

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   از این که در این مدل تقلبی هم وجود دارد که بنده اطلاعاتی در دست ندارم ولی تا جایی که اطلاع دارم این کولر ها با برچسب برند های خاصی مانند اجنرال ، جنرال ، وووو به صورت تقلبی هستند ولی در خرید باید نهایت دقت را داشته باشید
   اگر شما تعمیرکار باشید مطمنا با یک نگاه از اصل و فر ع بودن سیستم مطلع میشوید ولی اگر قصد خرید کولر را داشتید حتما از فروشنده بخواهید برچسب کنار پنل داخلی را ببینید حتی اگر داخل کارتن بود اگر که روی برچسب گار R410a نوشته بود اینورتر است ولی اگر گاز ان R22 بود مطمئنا کولر اینورتر نیست و معمولی بوده پس حتما توجه کنید البته باز هم تکرار میکنم که چون شما متخصص نیستید این روش ها به شما اموزش داده شده ولی اگز شما در این زمینه تحربه داشته باشید به سادگی قابل تشخیص است

 • Avatar
  قاسم عسکری

  با سلام وقبولی طاعات وعبادات
  قصد خرید کولراوجنال اسپلیت اینورتر مدل دارم

  خواهشمند است اگر ممکن کمک کنیدتا بتوانم تشخیص دهم که اینورتور باشه چون روی لیبل آن R22

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   اگر روی لیبل کنار موتور آن درج شده R22 و برند آن اجنرال است مطمئنا اینورتر نبوده و کولر معمولی است در صورت عدم اطمینان با کسی که از شما تجربه بیشتری دارد مشورت کنید

   • Avatar
    غلامی

    سلام جناب پیر نیا
    آیا این حرف درسته که کولرهای اینورتر دار برای مناطق شرجی مثل شمال مناسب نیست و برد اینورتر زود میسوزه؟

    • محمد پیرنیا
     محمد پیرنیا

     سلام
     نخیر این اصلا حرف درستی نیست چون حتی کولر های گازی معمولی و قدیمی هم دارای برد فرمان هستند که اگر این حرف درست باشد از این نوع کولر گازی ها در آن مناطق هم نباید استفاده کرد و علاوه بر کولر گازی تمام لوازم خانگی دیگر هم مانند تلوزیون های ال ای دی دارای برد ظریف تر و اسیب پذیرتری هستنید که اگر این حرف درست باشد نمیتوان از این لوزام استفاده نمود

    • Avatar
     محمد نظری

     سلام ممنون از سایت خوبتون

     من مشخصات کولر گازی رو نگاه کردم r22 بود
     فقط مشکلش اینه که خیلی زیاد کمپرسور خاموش و روشن میشه توی مدت کم
     میخواستم ببینم که مشکلی برا کولر گازی بوجود نمیاد؟
     و چجوری میشه این تعداد خاموش و روشن شدن رو کم کرد؟

 • Avatar
  وحید طاعتی

  باسلام
  برای منطقه شمال کشور و یک هال و اشپزهانه سراسری به متراژ ۷۰ میهواستم کولر گازی بخرم
  حال چندتا سوال داشتم:
  براساس نظر فروشندگان هیچ کدام کولر اینورتر رابرای شمال مناسب نمیدونن و میگن زود خراب میشه و همش میگن کولر معمولی اسپیلت بخر ایا واقعا اینورتر در شمال جواب نمیده؟
  و سوال دوم اینکه برای هال و اشپزخانه ۷۰ متری بدون دیوار ایا ۱۸۰۰۰ میتونه جوابگو باشه سقف عایق بندیه و ارتفاعش حدودا ۴٫۵ متره و پنجره ها هم پرده ضخیم دارن

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلامدر شمال نصب کولر معمولی و اینورتر هیچ فرقی ندارد به انی مساله تو جه نکنید چون تمام سیستم این دو کولر شبیه هم است ولی با توجه به تغییراتی که داده شده در کولر نصرف کولر اینورتر ۵۰ تا ۶۰ % کمتر شده است
   درباره نصب کولر ۱۸۰۰۰ در این مکانی که گفتید یک سری شرایط باید سنجیده شود تا بتوان درباره این موضوع دقیق نظر داد مانند تعداد ساکنین منزل و نوزگیر بودن یا نبودن خانه ولی به نظزر من با توجه به رطوبت بالای هوای شمال و سقف ۴٫۵ متری شما این ظرفیت کولر مناسب نیست…

 • Avatar
  رضا

  سلام، من یه کولر گازی اجنرال ۳۰۰۰۰ اینورتر خریدم، روی برچسب انرژیش نوشته A+++ و مصرفش ۸ آمپر نوشته شده ولی روش نوشته گازش r22 هستش، بنظر شما این کولر اینورتر هست یا نه؟؟
  ممنون.

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   بعید به نظر میرسه که اینورتر باشه ولی اگر میخواهید از این موضوع مطمن شوید و براتون مهمه حتما با یک تعمیرکار مشورت کنید

  • Avatar
   امین رهنما

   سلام میشه بامن تماس بگیرید ۰۹۱۳۳۱۸۵۴۹۶ رهنما هستم راجب کولر گازی میخواستم سوال کنم.

   • محمد پیرنیا
    محمد پیرنیا

    سلام
    جناب رهنما اگر سوالی درباره کولر گازی اینوتر هست همین جا مطرح کنید تا به صورت عمومی یا خصوصی جواب داده شود

 • Avatar
  ميلاد

  سلام. من یک کولر توشیبا دارم.مدل ras 24n3khp هست. روی پنل دستگاه امپر رو دیدم که خیلی کمه و این عدد زیر نیم است.قیمت هم ٢.۵ بود. متاسفانه زر حال حاضر به کمپرسور دسترسی ندارم که گازش رو ببینم. ایا کم مصرفه؟

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   دوست عزیز با توجه به تحقیقی که انجام دادم این کولر اینورتر نیست میتونید از این لینک مشخصات کامل کولر رو ببنید همونطور که عرض کردم حدود ۱۰٫۵ امپر برق مصرفی است وگاز آن R22 است

 • Avatar
  سجاد

  سلام
  لطفا هر طور که شده نظر منو پخش کنید و حتما درموردش تحقیق کنید

  بعد از کلی تحقیقات به این نتیجه رسیدم که اکثر اینورتر های o General از گاز r22 استفاده میکنند

  تو همین صفحه تا این لحظه سه نفر دقیقا به همین مورد اشاره کردن

  درصورت امکان حتما در این مورد تحقیق کنید

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   چه تحقیقی بکنیم تمامی کولر هایی که با گاز R22 استفاده میکنند تقلبی بوده و اینورتر نیست بارها اینو گفتیم به دوستان البته برند جنرال و اجنرال مدل های اینورتر اصل هم دارند که باید از مراکز و نمایندگی اصلی خریداری بشه

   • Avatar
    سجاد

    جناب مهندس خودمo General اینورتر r22 دارم دماش روی ۲۸ تنظیم میکنم خاموش نمیکنه ولی صداش کمتر میشه و کاملا مشخصه ایتورتر داره

    نسل اولیه اینورتر r22 هم دارن

   • Avatar
    علی اکبر

    با سلام بنده یک کولر گازی dual inverter ال جی خریدم گ ولتاژ ورودی در برچسب نوشته ۱۰/۴ امور
    و اینکه مفهوم dual inverter چیست ممنون

  • Avatar
   مرتضی

   سلام دوست عزیز و جناب مهندس بزرگوار
   بنده نظر میدم ولی قطعا تجربه شما بالاتر از من می باشد
   قاعده کلی در خصوص اینکه حتما در اینورتر از گاز ۴۱۰ استفاده میشود وجود ندارد.استحضار دارید اصرار بر استفاده از این گاز به خاطر آلایندگی کمتر می باشد و دلیل دیگر هم این هست که در کمپرسوری که گاز ۴۱۰ استفاده می شود روغن مورد استفاده هم ۴GS می باشد که رطوبت پذیری کمتری دارد و در طول عمر بیشتر کمپرسور تاثیر بسیاری دارد.

   • Avatar
    سیاوش وطنخواه

    انواع لوازم خانگی موجود هستش با برند های اصلی هر کارشناسی اجازه تست دارد

  • Avatar
   مهدی عرب سرهنگی

   سلام ایاکولرگازی اینورتردرمناطق گرم وخشک جواب میدهدیانه؟؟؟؟

 • Avatar
  امیر حسین صادقی

  سلام میخواستم بدونم وقتی دما به آنچه که تعریف کردیم میرسه و اینورتر عمل میکنه (دور موتور کم میشه )چند آمپر برق میکشه? ممنون

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   بله یکی از روش های اصلی در کم کردن مصرف برق کولر گازی اینورتر همین است که دور آن فرکانسی یا اصطلاحا متغیر است و برد میزان کارکرد موتور را تعیین میکند اگر دقت کنید در کولر های قدیمی کمپرسور دو حالت بیشتر نداشت روشن یا خاموش که با این امکان یعنی دور متغیر این تکنولوژی بسیار پیشرفت کرد
   در کولرهای اینوزتر شما نمیتوانید زیاد به آمپر دستگاه توجه کنید چون مستقیما از برد فرمان گرفته و نسبت به دمای محیط متغیر است

 • Avatar
  ارش صادقی

  سلام من کولر گری بامدل R4maticباگازR410خریدم میخواستم بدونم اولا اینورترهست یا ن و اینکه نصاب پنل کولر رو خوب رودیوار وصل نکرده وشیب اون برعکس خروج اب به بیرون اما با این تفاسیرابریزش داره میخواستم بدونم امکان داره اب تومخزن پنل بمونه کامل خارج نشه واینکه برای کولرمشکل ایجاد میشه بایدچه کاری انجام بدم.تشکر لطفا راهنمایی کنید

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   اگر گاز کولر شما R410 است کولر شما اینورتر است و مشکلی نیست در خصوص نصب پنل هم باید عرض کنم که پنل باید به صورت کاملا تراز روی دیوار نصب شود نه با شیب به هر طرفی به نظر من در کارکرد دائم کولر از نظر ابریزش حتما با مشکل مواجه خواهید شد نسبت به اطلاح و تراز کردن پنل اقدام کنید

 • Avatar
  درزی

  سلام جناب پیرنیا
  من قصد خرید کولر ۲۴جنرال رو دارم منتهی شنیدم ک خیلی از شرکتها میان تو پنلشو بجای استفاده از کمپرسور ۲۴ از کمپرسور ۱۸هزار استفاده میکنند،
  ایا صحت داره؟،
  اگه نظرتون مثبته یه راهکار بدید تا کلاه نزارن سرمون
  و اینکه جنرال لبخند اصل و میشه از تقلبی تشخیص داد؟منظور اون شکل لبخنده ک میگن باید استیل نقره ای باشه
  ممنون

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   باید توجه کنید که تمامی بچسب و مارک هایی که روی کولر های اصلی چسبانده میشود را میشود تهیه و روی کولر تقلبی هم نصب کرد من هم تخصصی در خرید کولر اصل جنرال لبخند ندارم فقط اگر قصد خرید هر وسیله ای را دارید سعی کنید ار مراکز معتبر خرید کنید که اگر با مشکلی روبرو شدید قابلیت پیگیزی داشته باشید
   مثلا دوستانی که از بانه کولر خزیداری میکنند شاید در هر ۱۰ کولر ۳ تا به صورت کاملا سالم کار کند ولی اگز حتی یکی از انها بعد از دو روز استفاده با مشکل مواجه شود به هیچ عنوان قابلیت پیگیری ندار

 • Avatar
  سعید سرهنگی

  سلام کولر گازی اینورتر میتسوبیشی ۳۶ هزار از کجا تشخیص دهیم اورجینال هست و یا مارک خوب کدام هست معروفی کنید

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   با توجه به اموزش هایی که گفته شد عمل کنید و کولر رو چک کنید تا از اصل بودن آن مطمن شوید

 • Avatar
  درزی

  مهندس جان سلام
  امروز یه بنده خدایی بهم پیشنهاد کولر سوپر ال جی رو داد
  با قیمت ۲۱۰۰۰۰۰
  تعجب کردم گفتم امکان نداره ال جی با این قیمت باشه
  کولر ۲۴هستش
  میگه بدونه گارانتیه
  امکان داره ک تقلبی باشه؟

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   دوست عزیز ینده هیج تخصصی در خرید و قروش کولر گازی ندارم برای این کار باید با فروشندگان کولر مشورت کنید
   ولی حتما از جای معتبر خریداری کنید

 • Avatar
  ش. سعادت

  سلام:
  اگر روی برچسب کولر زده باشه R410 ایا مطمئنا اینورترداره یا نه؟ مثلا در کولرهای جدید گری روی برچسب زده گاز R410 ولی هیچ جای آن اشاره به اینورتردار بودنش نکرده و همینطور مصرف انرژی را A یا B زده است.
  اگر گاز مبرد کولری R22 باشه مطمئنا اینورتردار نیست. ولی آیا اگر گاز کولری R410 باشه حتما اینورتر داره ؟؟؟

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   شاید در موارد این گفته شما درست باشه یعنی کولر معمولی باشه و گاز ان R410 باشد البته من تا بحال همچین موردی مشاهده نکردم

   • Avatar
    سجاد

    سلام.من دیدم بیشتر کولر های گازی بانه ای اجنرال گازشون ۴۱۰ هست ولی معمولی هستن

    • محمد پیرنیا
     محمد پیرنیا

     سلام
     باید دید که ایا واقعا گازی که در این کولر گازی ها تزریق شده است ۴۱۰ است یا خیر چون به دلیل تقلبی بودن بعضی از برند های موجود دربازار و برای درست جلوه دادن موضوع روی برچسب آن گاز ۴۱۰ درج میشود که صحت ندارد ولی در موارد کمی هم در کولر های معمولی از گاز r410a استفاده میشود که البته این موارد بسیار کم است

 • Avatar
  امیر

  با سلام
  میخواستم چند نکته مهم راجع به کولر های اینورتر عرض کنم که شاید به درد بقیه دوستان بخوره . کولر های گازی اینور تر دار متاسفانه علاوه بر مصرف پایین معایبی دارند که واقعا مشکل زا میبتشد . ۱- این نوع کولر ها دارای یک برد الکترونیکی داخل یونیت بیرونی میباشد که خیلی حساس به نوسانات برق بوده و هزینه تعویض خیلی بالایی دارد مثلا یک کولر دو میلیون تومانی ۱۲۰۰۰ اگر بردش بسوذه قیمتی معادل هشتصد هزار تومان هزینه تعویض برد داره و متاسفنه این برد ها انحصارا توسط خود شرکت سازنده باید تعویض گردد . ۲- صدای کمپرسور خارجی اگر در دور اروم کار کنه زیاد شده و اگر داخل تراس یا نزدیک محل اتاق خوواب نصب شود خواب و از چشمان میگیرد . ولی به نظر من که در حال حاضر از نوع اسمات یا هوشمند این کولر ها حدود پنج ساله که استفاده میکنم واقعا مصرف برق کمی دارند به شرطی که درجه دمای متعادل حدود بیست و چهار را انتخاب نمایید .

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   دوست عزیز تا حدودی نظر شما درست است که باین برد ها حساس بوده و با نوسان برق دجاز مشکل خواهند شد ولی با توجه به روند پیشرفت کولر گازی تا مدت نچندان دور تمامی کولر ها به سمت اینورتر شدن خواهند رفت و باید به این نکته اشاره داشت که خساسیت این برد ها تا اندازه ای نیست که حتما با نوسان برق با مشکل مواجه شود
   درباره قیمت هم حق با شماست به دلییل پیچیده و نو بودن این برد ها فقط در انحصار شرکت سازنده بوده و بعضا قیمت بالایی دارد
   درباره صدای کمپرسور هم باید عرض کنم که کمپرسور این کولر ها بسیار بی صدا بوده ولی باید در جای مناسبی نصب شود
   و مهمترین نکته درباره این کولر ها این است که بسیار مصرف کمی دارند که از هر لحاظ در دراز مدت به صرفه میباشد
   توجه داشته باشید که این کولر ها را از مراکز معتبر تهیه کنید

 • Avatar
  على اسدى

  سلام

  من کولر گازى بکو اینورتر دار ٢۶٠٠٠ گرفتم که روى پنل دیوارى اینورتر نوشته
  البته با گارانتى بهستان

  ولى وقتى دما به حد تنظیم شده میرسه کمپرسور کلا خاموش میشه
  اصلا صدایى نداره که بگم با دور ارام حرکت میکنه
  حتى گوشم رو به بدنه کمپرسور چسباندم اصلا صدایى نمیومد
  حالا کولر گازى ما اینورتر داره یا نه ؟
  البته مصرف انرژى برچسب A خورده

  مشخصات کولر :
  colling curent input :
  (۱۱A(4.8A-14.9A

  Refrigerant: R410A/2150g

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   بله اینورتر هست ولی دراون حالت کمپرسور در پایین ترین دور خود کار کرده و فن هم خاموش میشود که شما صدایی نخواهید شنید

 • Avatar
  حسین قادری

  با سلام میخواستم کولر گازی اجنرال بخرم برای مناطق گرمسیری کدوم مدل اینورتر هست
  ASGS30LFCZ یا AOGR30RAT با تشکر

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   درباره مدل باید با فروشنده مشورت کنید و برای مطمن شدن از اینورتر بودن به اموزش مراجعه کنید

 • Avatar
  عليرضا بيگلو

  سلام وقت بخیر متشکر از اطلاعات خیلی خوبتون
  کولر گازی پنجره ای دارم مدل سامسونگ aht24fghec وخودم سرویسش کردم می خواستم بدونم معمولا این دست کولر ها برای چند متر جا در نظر گرفته شده و در ادامه یک فیلتر در جلوی ان وجود داره از کجا باید تهیش کنم . و سئوال اخر اینکه از کجا بدونم مدل کمپروسر کولرم T چنده و د رحالت عادی چقد ر بدنه اون گرم میشه

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   ممنون لطف دارید
   ظرفیت این کولر ها با هم متفاوت است و باید ببیند این کولر برای چه ظرفیتی ساخته شده است
   شما میتوانید این فیلتر را از نمایندگی مجاز کولر گازی یا فروشگاه های تامین کننده قطعات تهیه کنید
   مدل کمپرسور واطلاعات لازم هم روی کمپرسور و برچسب فنی کولر درج شده است

 • Avatar
  سید محمد علی سبحانی

  سلام وقتتون بخیر
  من یه کولر ۳۰هزار از بانه خریدم
  با توجه به توضیحات شما اینوتر دار نیست چون گازR22 داره
  ایا میشه اینورتر روش نصب کرد
  ایا با اینکه اینورتر نداره میشه گاز R410a جای گاز R22 زد
  ممنون میشم راهنماییم کنید

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   نخیر دوست عزیز اینورتر قطعه ای نیست که شما با نصب اون بتونید کولر خودتون رو اینورتر کنید اینورتر مجموعه ای از امکانات و برنامه ریزی ها که برد و گار بخشی از اون هستند و شما با تغییر گاز هم نمیتوانید کولر خودتون رو اینورتر کنید متاسفانه

 • Avatar
  فرهاد

  علت کم شدن سرمای کولر گاری مدل قدیمی سامسونگ چی میتونه باشه؟شایان ذکر است فیلترهاش رو کامل شستم و گرد و خاک وجود ندارد.

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   کم شدن سرما میتونه دلیل زیادی داشته باشه
   کم بود گاز سیستم
   مشکل در کمپرسور یا سیکل سرمایش
   سرویس نشدن و کثیفی بیش از حد اواپراتور(یونیت داخلی )
   و…

 • Avatar
  علی یاراحمدی

  سلام باتشکر بابت سایت خوبتون من حدود۱۲ سال در کار نصب وتعمیر کولر گازی هستم خیلی تلاش کردم تعریف مخفف مدل روی کمپرسور ها رو پیدا کنم مثلاC-SB301H5Aکه راحت تر ضرفیتشو بفهمم اگر راهنمایم کنید ممنون میشم

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   به زودی اموزشی در این باره تهیه میکنیم و در سایت قرار میدیم

 • Avatar
  محمد پایدار

  سلام من یک اسپلیت مارک SUPRA-SSA24K-410R در عسلویه دیدم که روش عدد R410A زده ولی خود فروشنده نمیدونست .آیا واقعا اینورتردار هست یا فقط گاز کولر از این مدل میباشد

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   اگر میخواهید مطمن بشد ختما با یک تعمیرکارمشورت کنید ولی احتمال اینکه اینورتر باشد زیاد است

 • Avatar
  رضا عارفی

  سلام وقت بخیر
  من رفتم کولر گازی مارک گری ۲۴۰۰۰ بخرم گاز کولر BWH معرفی شده آیااین کولر با این گاز مناسب و کم مصرف هست اینورتر داره
  ممنون میشم راهنمایی کنین سپاس

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   دوست عزیز با توجه به تنوع برند و تقلبی یا اصل بودن کولر نمیشه نظر قطعی داد لطفا مشخصاتی رو که در اموزش توضیح داده شده رو برسی کنید

 • Avatar
  محمد پایدار

  سلام کولر گازی supra مدل SSA24K-410R رو کارتنش زده R410.آیا کولر اینورار دار هست.کیفیت برند سوپرا به چه صورته

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   دوست عزیز من اطلاعاتی درباره مدل دستگاه و قیمت ندارم لطفا با دفاتر فروش تماس بگیرید و برای خرید این اموزش رو مطالعه کنید و حتما ار مراکز معتبر کولر تهیه کنید

 • Avatar
  محمدخادمی

  باسلام من میخواهم یک عددکولرگازی۳۰۰۰۰اجنرال اینورتربخرم چگونه باید اصل بودنش رابفهم تقاضای راهنمایی ازشما رادارم باتشکرم.خادمی_ازشهرستان ساوه

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   دوست عزیز تمامی موازدی که برای خرید کولر اصل و اینورتر باید گفته بشه در اموزش گفته شده آموزش رو با دقت مطالعه کنید اگر مشکلی بود سوال کنید تا پاسخ بدیم

  • Avatar
   محمدخادمی

   باسلام علت لغوپاسخ چیست باتشکرخادمی ازساوه

   • محمد پیرنیا
    محمد پیرنیا

    سلام
    سوال شما پاسخ داده شده است ما به هیچ عنوان اصل بودن و یا تقلبی بودن کولر گازی رو تایید یا رد نمیکنم ما یک سری نشانه و مشخصه به شما میدهیم که شما میتوانید با استفاده از ان میتوانید اصل یا تقلبی بودن هر برندی را مشخض کنید.

 • Avatar
  سيامك اميدى

  سلام اقاى پیرنیا کولر ال جى اینورتر ١٢٠٠٠٠دارم میخوااهم بدانم با چه ولتاژ حداقلى بایست کارکند واگر کمتراز ان باشد دستگاه چه عکس العملى میکند

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   ولتاژ نرمال دستگاه یاید ۲۲۰ باشد ولی در فصل تابستان به علت مصرف بالا افت ولتاژ وجود دارد که گاهی اوقات به ۱۸۰ هم میرسد که باعث بالا رفتن آمپر دستگاه اورلود کردن و خیلی از مشکلات دیگر میشود

   • Avatar
    مسعود پ

    سلام آقای پیرنیا ایا کولرگازی بوش با گاز r410 الی r22میتونه اینورترباشه؟این چیزیه که فروشندش گفته نوع گازش اینه درضمن ضمانت ۵ساله داره و اینکه گفته اینورترداره ممنون از وقتی که جهت راهنمایی میذارید

    • محمد پیرنیا
     محمد پیرنیا

     سلام
     باوز کنید منظور شما را از گاز r410 الی r22 متوجه نشدم واضح تر توضیح بفرمایید

 • Avatar
  سيامك اميدى

  ولتاژ ورودى کولر بعضى مواقع ١٨٠ وموقع دیگر ٢٠٠ یا ٢٠٧ میشود ویونیت داخل دربیشتر مواقع علامت CH27رانمایش میدهد به صورت چشمک زدن مستمر به طورى که هیچگونه سرمایی تولید نمیکند تعمیرکارمجاز تماس گرفتم ،میگوید ولتاژ ورودى کم است به اداره برق مراجعه کنید! اقاى پیرنیا ،ایشان درست تشخیص گذاشته اند یا خیر لطفا راهنمای بفرمایید ونیز مگر میشود ولتاژ ورودى اداره برق کمتر از ٢٢٠ولت باشد

 • Avatar
  بخشي

  سلام
  میخواستم برای یه خونه ۷۵ متری آفتاب گیر با سقف ایزوگام در شمال یه کولر گازی در رنج قیمت ۳تا ۴ میلیون بخرم البته اینورتر نباشه چند فروشنده مدل تراست رو پیشنهاد کردند ولی درموردش چیزی نمیدونم لطفا راهنمایی ام کنید چند مدل و مارک خوب معرفی کنید

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   دوست عزیز مدل و برند های کولر گازی بسیار بسیار متفاوت است و هر قیمت و امکانات هر کدام متفاوت البته مارک کولر گازی تراست هم برند خوب و معتبری است ولی برای اطمینان بیشتر با فروشندگان مشورت کنید

 • Avatar
  سعید

  سلام من یک گولر گازی پرتابل میخوام بگیرم می تونید یه مقدار توضیحات و اگه بتونید مدلی که مناسب برای یک محیط ۲۰ متری هست رو معرفی کنید ممنون میشم

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   دوست عزیز به علت فراوانی مدل و برند موجود در بازار نمیتوان مدل خاصی را معرفی کرد ولی اگر قصد خرید دارید تمامی اطلاعات تکمیلی را از فروشگاه معتبری که قصد خرید دارید بپرسید

 • Avatar
  محمد بستانیان

  سلام اول یه تشکر ویژه کنم به خاطر این مطالب بسیار مفید شما، بنده قصد خرید اسپیلت ۳۶۰۰۰(یک برند معتبر) دارم و در منطقه ای بسیار گرم و حاره ای زندگی میکنم متاسفانه تمام اسپیلت های اینورتری که پیدا کردم مخصوص مناطق معتدل(T1) بودن ولی پیستونی(قدیمی ها) برای مناطق تروپیکال یا حاره ای(T3)… الان من شدیدا گیج شدم و نمیدونم چه کار کنم اگه ممکنه یک اسپیلت اینورتر کم مصرف ۳۰ یا ۳۶ هزار(ترجیحا۳۶) برند معتبر و مخصوص مناطق حاره ای(T3) بهم معرفی کنید و لینک خریدش هم حتما قرار دهید یا یک فروشگاه جهت خرید معرفی کنید من واقعا نمیدونم چه کار کنم هر چی تحقیق میکنم بیش تر گیج میشم از لطف شما بسیار ممنونم
  با سپاس…

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   دوست عزیز باور کنید که هیچ تخصصی در خرید و فروش کولر گاری ندارم ولی مطمنا از یک فروشگاه معتبر کالای مورد نظر رو درخواست کنید قطعا برای شما موجود خواهند کرد

 • Avatar
  محمد بستانیان

  ببخشید یک سوال دیگه: اگه میشه توضیحات کاملی در مورد کمپرسور اسکرول، نوع گازآن، میزان مصرف ، بازده و کارایی آن را شرح دهید خیلی ممنون

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   حتما به زودی آموزشی در این باره اماده میکنیم و در اختیار شما قرار میدیم

 • Avatar
  علی علوی

  سلام . آیا وکیوم کردن وظیفه نصاب هست؟ با ۵ متر لوله نیاز به وکیوم هست؟ آیا پول اضافه باید به نصاب داد؟

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   سوالی که شما درباره خدمات و قیمت قطعات میپرسید سوال کلی است که نسبت به محیط نصب و شرایط نصب کولر گازی اینورتر کاملا متفاوت است

 • Avatar
  علی علوی

  با عرض معذرت سوال بنده کاملا واضح . آیا لازم هست که وکیوم انجام بشه یا نه؟ با طول لوله اصلی که ۵ متر. میدونم که اگر از ۵ متر بیشتر باشه باید گاز اضافی شارج بشه که قبلش نیاز به وکیوم داره . ولی در حالت عادی بعد از نصب کولر لوله مسی نباید از هوا خالی بشه بعد پیچ گاز رو باز کرد ؟

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   بله دوست عزیز در هر حالتی برای نصب کولر گازی باید سیستم وکیوم بشه ولی من به این دلیل گفتم شرایط داره چون وکیوم کردن سیستم روش های مختلفی داره و چون شما تعمیرکار کولر گازی نیستید اگر من یکی از روش ها رو عرض کنم ممکنه برای شما سوء تفاهم پیش بیاد و از تعمیرکار خودتون انتظار اشتباه داشته باشید
   باز هم اگر سوالی دارید ما در خدمتیم

 • Avatar
  علی علوی

  با سپاس از شما. نصاب ما وکیوم نکرده و طلب ۱۰۰ هزار تومان پول اضافه کرده بابت وکیوم و شارژ گاز اضافه. در حالی که لوله اضافه نشده بود و بنده اینکارو لازم ندونستم. الان آیا مشکلی پیش میاد؟ سرمادهیش خوبه وراضیم ولی آیا ممکنه داشتن هوا باعث آسیب کولر بشه؟

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   دوست عریز دقیقا من به این علت عرض کردم که وکیوم کردن و اضافه کردن گاز شرایط خاصی داره چون شما به صورت تخصصی یا این کار اشنایی ندارید و ممکنه کولر شما رو با یک روش دیگه وکیوم کردند که شما اطلاعی از ان روش ندارید و درباره قیمت هم متاسفانه من هیچ نظری نمیتونم بدم درکل تا اطلاع کامل و بازدید کار فنی نمیشود نظر خاصی داد

 • Avatar
  اشکان آروم

  سلام..من اخیرا کولر گری اکسنت j12h1 خریداری کردم اما کولر رو که خاموش میکنم فقط کمپرسور آف میشه میزان پرتاب باد به یک دهم کاهش پیدا میکنه و همینطور باد گرم رو می وزه.اما خاموش نمیشه.من ۲۰ دقیقه صبر کردم شاید خاموش بشه که نشد منم برق کولر رو قطع کردم.
  دلیلش رو میخوام بدونم و اینکه این چطور اصلاح می شه.

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   کولر رو از برق اصلی یا فیوز مینیاتوری قطع کنید و ۲۰ دقیقه صبر کنید بعد از ان کولر رو تست کنید اگر مشکل حل نشد به احتمال زیاد مشکل از برد داخلی دستگاه است که حتما باید با یک تعمیرکار کولر گازی مشورت کنید تا اسپیلت گری شما رو از نزدیک بازدید کنن

  • Avatar
   ش - ک

   سلام . این مورد برای کولر گری منم پیش اومد که یکی از دگمه های سمت چپ کنترلش رو زدم فن کولر خاموش شد …من الان در ماموریت هستم و منزل نیستم که کنترل رو نگاه کنم وبگم دقیقا کدوم کلید هست اما با زدن اون کلید یه ایکون اضافه از رو صفحه ال سی دیش حذف شد و فن خاموش شد

 • Avatar
  شهریار کارگر

  با سلام و عرض خسته نباشید
  کولر گازی را در حال روشن باید وکیوم کرد یا خاموش و برای اینکار مگه نباید از پمپ وکیوم استفاده کرد

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   منظور از سوال شما را متوجه نمیشم ولی اگر با پمپ وکیوم این کار را انجام دهید حتما باید کولر گازی خاموش باشد

 • Avatar
  شهرام

  سلام میخواستم بدونم پایی ترین ولتاژ برق که کولر گازی میتونه خنک کنه چقدر است

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   دوست عزیز میران آمپر مصرفی دستگاه شما با توجه به گزینه های زیادی متغییر است که میتوان به تعدادی از این گزینه ها اشاره کرد
   نوع کولر گازی از لحاظ کم مصرف بودن یا معمولی بودن
   میزان ظرفیت کولر گازی
   محل نصب کولر گازی و …
   بسیاری از موارد دیگر که نمیتوان به آن پاسخ داد در این چند خط
   امیدوارم متوجه شده باشید

 • Avatar
  ش - ک

  سلام :
  میشه لطفا روشهای مختلف وکیوم کردن رو توضیح بدید

  با تشکر : شهریار

 • Avatar
  حامد رضایی

  سلام جناب پیرنیا. چند تا سوال از حضورتون داشتم ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.
  سوال اول در مورد آمپر مصرفی کولرهای اسپلیت معمولی در لحظه استارت و همینطور در دوره کارکرد کمپرسور پس از استارت هست که چه تفاوتی با هم دارند.( هم در مدل های معمولی و هم در مدل های اینورتر)
  و سوال آخر هم اینکه برای خنک کردن سه فضای مجزا شما استفاده از سه کندانسور مجزا رو پیشنهاد میدید یا استفاده از سیستم مولتی اسپلیت که چند یونیت داخلی با یک کندانسور کار می کنند؟ (منظورم از لحاظ کارایی و مصرف انرژی هست و البته با فرض اینورتر بودن کمپرسورها)
  و سوال بعدی حداکثر طول مجاز لوله مسی از یونیت تا کندانسور چقدر میتونه باشه که بازدهی دستگاه رو پایین نیاره.

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   درباره سوال اول باید عرض کنم که بیشترین آمپر در زمان کمپرسور های معمولی برای استارت مصرف شده که در حین کارکرد به حالت عادی خود بازگردانده میشود ولی در کولر گازی اینورتر این آمپر به صورت نرمال بالا رفته و جریان مقطعی ندارد
   دوم – تجربه نشان داده است کولر های ملتی اسپیلت بازده کمتری داشته و هرینه تعمیر و نگهداری آنها به مراتب بیشتر از کولر گازی تک پنل است تا این حد که اکثر شرکت های مطرح در زمینه تولید کولر گازی نیز تولید این سیستم ها را متوقف کرداند
   درباره طول نرمال لوله های کولر گازی هم باید عرض کنم که این جریان ارتباط مستقیمی دارد با توان کمپرسور اصطلاحا قدرت پرتاب کمپرسور.

 • Avatar
  محسن

  سلام
  برای کرمان که هوای گرم وخشک داره چه نوع اسپلیت سردو گرم کم مصرفی که مناسب اتاق ۲۰ متری باشه پیشنهاد می کنید

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   دوست عزیز تقریبا تمامی برند های تولید کننده کولر گازی این کولر را ار نوع کم مصرف هم تولید کرده اند که شما میتوانید برای خرید از فروشگاه های معتبر اطلاعت مربوط به هر کولر گازی را در یافت کنید و اسپیلت مناسب خودتون رو خریداری کنید

 • Avatar
  پرویز حلال زاده

  سلام قصد خرید کولر گازی اجنرال مدل AOGR30RAT را دارم که به عنوان اینورتور عنوان شده اگر امکان داره عکس جعبه را براتون بفرستم در مورد ان راهنمایی بفرمایید

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   طبق آموزش های که عرض کردیم از روی مدل کولر نحوه تشخیص کولر گازی اینورتر امکان پذیر نیست بلکه باید برچسب فنی کولر را مشاهده کرده و طبق آموزش چک کنید

 • Avatar
  مجتبي زياني

  با سلام میشه لطفا در مورد کولرهای با موتور اسکرول توضیح دهید با تشکر

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   البته امکان توضیح هست ولی مشخصا بفرمایید که درباره چه مشخصه ای نیاز به توضیح دارید؟

 • Avatar
  رفیق

  سلام… الزاما تمامی کولرهای با گاز ۴۱۰ اینورتر هستند یا در کولرهای معمولی هم این گاز استفاده می شود… چون جدیدا در کولر ایستاده گری با موتور اسکرول هم این گاز به کار می رود

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   بله در بعضی از موارد در کولر گازی های معمولی هم از گاز R410  استفاده شده ولی عموما گاز R410a برای شارژ گاز کولر گازی اینورتر استفاده میشود

 • Avatar
  علی

  سلام ببخشید من یک کولر گازی اینورتر دوزمانه ۱۲هزار با مارکه اجنرال پیدا کردم که قیمتش یک ملیون۸۰۰هستش من نمی دونم اصله یا نیست اگه میشه کمکم کنید

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   دوست عزیز تمام اطلاعاتی که برای تشخیص یک کولر گازی اینورتر اصل که قابل تشخیص برای افراد مبتدی است را دراین آموزش عرض کردیم بقیه موارد تخصصی بوده و در صورت مطرح کردن نبز بسیاری از دوستان متوجه آن نخواهند شد شما یقین داشته باشید که تعمیرکار یا نصاب کولر گازی در تهران با اولین برسی به این موضوع پی خواهدبرد پس با یه تعمیرکار کولر گازی مشورت کنید.

 • Avatar
  مصطفی

  سلام … درست است که کولرهای اینورتر در شرایط حاره ای بازدهی ندارند… من شنیدم که چون در این کولرها کمپرسور یه صورت یکسره کار می کند و خاموشی ندارد دارای عمر کوتاهی است و شرکت هایی هم که نام تروپیکال را یدک می کشند جنبه تبلیغاتی دارد … آیا این سخنان درست است چون هزینه خیلی زیادتر شاید دوبرابر یک کولر با کمپرسور پیستونی که کاملا جواب خود را ر سخت ترین شرایط پس داده باید متحمل شد و آیا به جز مصرف برق مزیت دیگری بر گمپرسورهای پیستونی واسکرول دارند

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   باید قبول کرد که با توجه به به روز شدن لوازم خانگی مطمنا محاسن و معایبی هم همراه این تکنولوژی همراه است که باید برسی و رفع شود درباره کولر گازی اینورتر هم باید عرض کرد که کولر گازی اینورتر هم نیاز به برسی و اصلاحات بیشتری دارد

 • ناصری
  ناصری

  سلام آیا نصب کولر گازی اینورتر با معمولی فرقی دارد؟

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   از نظر نصب نخیر هیچ فرقی ندارد ولی از لحاظ گاز دستگاه و نحوه شارژ گاز با هم متفاوت هستند

 • Avatar
  منصور

  با سلام
  ۱-برای شهر کرمان چه نوع اسپلیتی دو کاره (سرد وگرم) وچه نوع برندی مناسبه .
  ۲- برای اتاق با متراژ حدود ۱۶متر مربع ازچه سایز دستگاه؟
  ۳- هال وپذیرایی با نورگیری خوب وفضا حدودا ۷۵ متر مربع وارتفاع سقف ۲٫۹۰ ازچه سایز دستگاه
  میتوانیم استفاده کنیم که هم سرما و گرما را پوشش دهد.
  با تشکر

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   دوست عزیر در مطالب قبل هم کاملا به این موضوع اشاره شده که انتخاب کولر گازی مناسب یه مکان به شرایط بسیار متفاوتی بستگی دارد که به این صورت نمیتوان به صورت دقیق عرض کرد درباره نوع برند هم واقعا نمیتوان به برند یا مدل خاصی اشاره کرد چون تنوع برند و مدل بسیار بسیار زیاد است و هر کدام دارای معایب و مزایای خود است فقط میتوان گقت که از مراکز معتبر خریداری کنید و اینکه توجه داشته باشید که از خدمات پس از قروش خوبی برخوردار باشد

 • Avatar
  مهدی

  سلام نظرتون درمورد اسپیلت کم مصرف فوجی چیه می خواستم بدونم برند ارزشی هستش یا نه.؟

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   ما به هیچ عنوان امکان این رو نداریم که محصولان برند یا شرکتی رو رد یا تایید کنید به دلیل اینکه هر برند دارای صدها مدل مختلف است که حتی ممکن است خط تولید یک مدل مشکل داشته و تمام محصولات ان مدل خاص ایراد داشته باشد پس شما با تحقیق از دوستان و فروشندگان به این نتیجه برسید که کدام برند مناسب شماست و اینکه هنگام خرید به این نکته توجه داشته باشید که خدمات پس از فروش مناسبی در ایران داشته باشد

 • Avatar
  رمضانی

  با سلام
  من در تهران و واحد آپارتمانی زندگی میکنم که آخرین طبقه است و از ۳ طرف در معرض تابش نور خورشید است . فضای سالن ۵۰ متر بوده که آشپزخانه اوپن نیز داخل آن تعبیه شده . لطفا من را راهنمایی کنید کولر گازی اینوتردار اجنرال ۲۴۰۰۰ بگیرم یا گری اینورتردار ۲۴۰۰۰
  با تشکر

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   دوست عزیز ما در این اموز نحوه تشخیص کولر اینورتر اصل از تقلبی را اموزش دادیم ولی درباره پیشنهاد خرید باید عرض کنم که به دلیل تنوع بسیار بالای برندهای تولید کننده کولر گازی و مدل های مختلف کولر گازی هر برند به هیچ عنوان امکان پیشنهاد دادن نیست ولی اگر قصد خرید دارید سعی کنید از مراکز معتبر خرید کنید

 • Avatar
  احمد نظرخانی

  سلام
  ضمن تشکر من نیاز به خرید کولر اینورتر برای یک اتاق خواب ۱۵ متر مربع دارم که بتونم از سرما و گرمایشی آن استفاده کنم لطفا راهنمایی نمایید
  سپاسگزارم
  نظرخانی از گرگان

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   با توجه به برند های خیلی زیادی که در بازار وچود داره نمیشه پیشنهاد برند خاصی رو داد فقط سعی کنید از مراکز معتبر و با گارانتی معتبر تهیه بشه

 • Avatar
  محمد جواد صادقی گوغری

  سلام دوست گرامی
  روی برچسب اسپلیت اوجنرال زده R22-5410 منظور چیست
  منظور از تک پانل دو پانل چیست کدام بهتر است

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   ۱- R22 یا R410a بودن کولر گاری نشانه کار کردن این کولر گازی با یک نوع مبرد یا گاز سرد به نام R22 یا R410a  است که گاز R22  یک گاز قدیمی بوده و درسال ۲۰۱۶ تولید ان متوقف خواهد شد و گاز R410a  یک گاز ارتقا یافته و دوستاد محیط زیست است که کولر گازی های تولیدی در ای سالها بیشتر با این گاز تولید شده و اسطلاحا کم مصرف یا اینورتر هستند
   ۲- رباره کولر گازی تک پنل و کولر گازی دو پنل هم باید عرض کنم که بعضی از کولر های گازی که درحال حاضر تولید بسیار بسیار کمی دارند دوپنل هستید و ابن به این منظور است که این اسپیلت یک موتور یا کندانسور داشته که قابلیت راه اندازی دو پنل یا اواپراتور همزمان را دارد و بیشتر در مکان هایی استفاده مشود که جای کمی برای نصب کندانسور وجود دارد البته درنسبت به مدل و نوع کندانسور بعضی از این کندانسور ها دارای یک کمپرسور یا چند کمپرسور درن خود هستند و تعداد پنل های بعضی از این کولر گازی ها ممکن است به ۸ پنل هم برسد باید این نکته ار عرض کنم که این مدل کولر ها به ضورت تولید اولیه به این شکل ساخته شده و کولر گاری های تک پنل (اسپیلت های معمولی که در حانه ها نصب است) قابلیت ارتقا و چند پنله شدن را ندارد

 • Avatar
  محمد جواد صادقی گوغری

  ببخشید
  R22-410

 • Avatar
  مرتضی

  با سلام و تشکر از توضیحات خوبتون
  میخواستم یک کولر سرد و گرم بخرم. فقط طی مطالعات و تحقیقاتی که داشتم و راهنمایی هایی که فروشنده ها داشتن اکثرشون پیشنهاد میکنن اینورتر نخرید. دلیلش رو هم اینطور بیان میکنند که ۱. برد کولرهای اینورتر به نوسانات برق حساسیت زیادی دارد و دچار خرابی میشوند و هزینه تعمیر برد آن نیز بسیار بالا بوده که حدودا یک سوم قیمت کولر خواهد بود . ۲. تفاوت قیمت کولر اینورتر با معمولی زیاد است و ارزش هزینه بیشتر را ندارد.
  من با مشکل دوم کنار اومدم و البته دو مدل کولر ۲معمولی از برند گری انتخاب کردم که هردو از گاز ۴۱۰ استفاده میکنن ولی یکیشون اینورتر دارد و دیگری ندارد و تفاوت قیمتی هم در حد ۵۰۰ تومن. (مدل های r4 matic و icool) میخواستم نظرتون رو راجع به مشکلاتی که فروشنده ها عنوان کردن و انتخاب بین اینورتر و معمولی که هر دو از گاز ۴۱۰ استفاده میکنن بدونم
  باز هم تشکر از سایت خوبتون

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   باید توجه داشته باشید که فناوری کولر گازی اینورتر فناوری جدید است و باعث کاهش زیادی در مصرف بزق شما دارد واین یکی از بزرگترین مزایای این کولر گازی است ولی در باره خرابی باید عرض کنم که این کولر گازی برخلاف کولر گازی های قدیمی تمامی عملیات کم کردن مصزف برق و …. را به وسیله مادر برد خود انجام میدهد که این مادربرد بستگی به مدل دستگاه و نوع کولر گازی قیمت نسبتا بالایی دارد ولی باید توجه داشته باشید که برد الکترونیکی در تمام وسایل الکترونیکی وجود داشته و همه این برد ها به نوسانات برق حساس هستید واین یک مشکل برای تمامی لوازم خانگی میباشد که کولر گازی اینورتر هم جزیی از این موارد است پیشنهاد میشود شما از برند های مطرح در این زمینه و از مراکز معتبر کولر گازی اینوتر خود را تهیه کنید و دقت داشته باشید که کولر گازی اینوتر کولر به صرفه ای است به شرطی که در هنگام نصب تمام اصول نصب رعایت شود این مهم ترین نکته ای است که باید مورد توجه قرار گیرد درباره برند هم به دلیل تنوع برند ومدل متاسفانه نمیتوان نظری درباره برند یا مدل خاصی از کولر گازی داد

 • Avatar
  مهدی رضائی

  با سلام و تشکر از توضیحات کاملتان
  آقای مهندس تفاوت اینورتور خازنی و DC Compressor در چیست؟ کدام بهتر است؟

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   سوال شما اصلا واضح نییت لطفا دقیق تر و کامل تر وبا ذکر مثال بفرمایید

 • Avatar
  مهدی رضائی

  با سلام و خسته نباشید. فرموده بودید واضح توضیح بدم:
  من یک کولر Ogeneral میخاستم بخرم، روش نوشته inverterV و گازش هم R22 است. پرسیدم که گفتن این اینورتر خازنی هست. بعد از کمی جستجو کولر گازی ۲۴۰۰۰ اجنرال مدل ASGS24LFCA / ASHG24LFCA را پیدا کردم که روی کولر نوشته Dc inverter و در مشخصات هم با گاز R410 کار میکنه و نوع کمپرسور نوشته روتاری DC Inverter که فروشنده میگفت اینا خازنی نیستن و مادربرد و کیت دارن؟ حال از شما تقاضا دارم در صورت امکان توضیحات لازم را بفرمایید. در ضمن مشخصات کولر گازی را که گفتم براتون میزارم

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   کولر اولی که شما فرمودید کاملا قلابی بوده و اصلا اینورتر نیست اگر شما اموزش رو کاملا خونده باشید و مقایسه کنید به موضوع بالا پی خواهید برد که کولر گازی اول کولر گازی کاملا معمولی بوده که متاسفانه به جای اینورتر به مردم فروخته میشه و درباره کولر گازی دوم هم باید عرض کنم که به احتمال خیلی زیاد اصل و اینورتر است ولی به دلیل عدم اشنایی با مدل های مختلف ار زوی مدل امکان نظر دادن نیست ولی از مشخصاتی که شما فرمودید این کولر گازی اینورتر است .

 • Avatar
  نیما محمدی

  سلام
  من یه کولر گری مدل power j18c3 دارم میخواستم از سیستم گرمایشیش استفاده کنم لطفا راهنمایی میکنین هرکاری میکنم گرم نمیشه!!!

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   دوست عزیز شما میتوانید از اموزش نحوه استفاده ار گرمایش کولر گازی این مشکل را حل کنید

  • Avatar
   سبحان

   متاسفانه کولرت فقط سرمایش خالی
   از اسم مدلش معلومه قبل از عدد ۳ حرف انگلیسیc داره این یعنی cool سرمای خالی
   اونایی که H دارن یعنی هم سرما هم گرما
   موقع خرید باید بیشتر دقت میکردی
   مدلش اکسنت نه پاور.

 • Avatar
  رضا ملکی

  باسلام وخسته نباشید می خواستیم کولر جنرال۲۴۰۰۰ بخریم اگر مصرفش ۹٫۵آمپر باشد کم مصرف است؟ وتفاوت آن با برند اجنرال چیست ؟

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   دوست عزیز درباره برسی اینورتر بودن یا نبودن کولر گازی گازی در اموزش مفصلا توضیخ داده شده است لطفا مطالعه کنید و اگر مشکلی بود مطرح کنید اما درباره تفاوت برند باید عرض کنم که با فروشندگان کولر گازی مشورت شود

 • Avatar
  MaryMJ

  Hello! My name is MaryMarkova, our compane need to advertise on your website. What is your prices? Thank you. Best regards, Mary.

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   Hi Yes Please announce your conditions

 • Avatar
  علی اکبرکاظمی

  با سلام و تشکر من با توجه به وضع جیبم قصد خرید یک کولر ۹۰۰۰ جنرال zh کم مصرف سرمایشی و گرمایشی دارم .برای یک مغازه ۱۳ متری خیلی برام مهمه که کم مصرف باشه و می دونید که این کولرا گارانتی ندارن – اما فروشنده می گه اگر بازکردی خراب بود مال من . لطفا راهنمائی بفرمائید و آیا شما نصب می کنید . خیلی ممنونم .

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   دوست عزیز اگر شما قصد خرید کولر گازی بدون گارانتی را دارید همین که فروشنده ضمانت میکند تا زمان نصب کولر گازی اگر مشکلی وجود داشت متقبل شود این از لحاظ گارانتی کفایت میکند چون شما کولر گازی را با قیمتی بسیار پایین تر از محصولات با گارانتی تهیه میکنید ولی باید این نکته را مد نظر داشته باشید که حتما و حتما ضمانت اینورتر بودن آن را از فروشنده بخواهید و مطمن شوید که این کولر گازی اینورتر است نه طرح اینوتر یا تقلبی… ترجیحا با کسی که در این زمینه اشنایی دارد مشورت کنید تا کولر گازی را ار نزدیک مورد برسی قرار دهد

 • Avatar
  سعید گنجی

  سلام
  من دو تا دستگاه اسپیلت پاناسونیک از قشم گرفتم ولی متاسفانه هیج اطلاعاتی ازشون ندارم و توی اینترنت هم چیزی پیدا نکردم.
  ممنون میشم اگر اطلاعاتی بهم بدید.
  تازه نکته بدترش هم این است که یه جا شنیدم این مدل ها با برق ایران کار نمیکنه و مشکل داره.البته خود فروشنده میگفت مشکلی نداره.
  هنوز هم وصلش نکردم که ببینم کار میکنه یانه!
  cu-pa24nks
  cu-a24nks

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   دوست عزیز امکان تشخیص مدل کولر گازی و نظر دهی درباره اون وجود نداره ولی لطفا اگر کولر گازی شما درای برچسب فنی است حتما عکس بگیرید و ارسال کنید تا تمام اطلاعات رو چک و عرض کنیم خدمتتون ولی اگر برچسب فنی هم ندارد مطمن باشید کا این کولر تقلبی است و قابل نظر دهی دقیق درباره اون نیستیم

 • Avatar
  امیدمنجزی

  باسلام و خسته نباشید.من الان ۳ساعته داخل سایتها میگشتم تا اطلاعاتی درمورد کولر نصف و نیمه پیدا کردم.یه اتاق ۴*۱۱*۲.۸دارم برای پرورش قارچ کارشناس گفت کولر دوتیکه نصب کن.به این نتیجه رسیدم کولر۳۶۰۰۰utbنیاز کارمه.مدل اجنرال کمپرسور پیستونی اینورتر دار به کارم میاد.آیا خوبه؟درضمن میخاستم رطوبت گیری اون رو بردارم آیا امکان داره ؟چون برا پرورش قارچ باید رطوبت باشه.خوزستان.شوشتر.هوا خشک ومایل به شرجی.لطفا قیمتش هم قید کنید.

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   ذوست عزیز اولا که ما درباره قیمت یه هیچ عنوان اطلاعاتی نداریم ولی درباره نوع کولر و این که رطوبت گیر نداشته باشد باید عرض کنم تمامی کولر های گاری به صورت اتوماتیک رطوبت هوا رو جذب میکنند و امکان حذف آن از سیستم کولر گازی وچود ندارد ولی سیستمی در کولر گازی وجود دارد که شما میتوانید با فعال کردن آن ده ها برابر میزان جذب رطوبت رو افزایش بدید و درباره کولر گازی اینورتر و معمولی فزق عمده این دو در مصرف کمه بزف کولر گازی اینورتر است

 • Avatar
  حسین ملکی

  آیا ممکن است خازن مربوط به سمت فن سالم و قسمت مربوط به کمپرسور خراب شود اگر جواب بله است آیا در این صورت فیوز میزند با تشکر. صمنا مطالبتان بسیار کاربردی و مفید است خیلی ممنون و خدا به همراهتان

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   بله معمولا این دو خازن جدا هستند ولی در بعضی مدل ها از یک خازن برای هر دو استفاده شده است و این که در صورت خرابی فیوز عمل میکند یا نه باید عرض کنم که این موضوع بستگی به نوع خرابی دارد نخیر در همه موارد فیوز عمل نمیکند

 • Avatar
  پیمان

  سلام
  من یک کولر اجنرال AOGR30RAT خریدم گازش R22 و اینورتر هم زده. موقعی که اتوماتش عمل می کنه کمپرسورش کاملا از حرکت میافته ولی کولر در حالت فن همچنان کار می کنه و خاموش نمیشه. آیا این اشکال داره یا نه؟ آخه من تا حالا ندیده بودم که فن اسپیلت روشن بمونه.

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   دوست عزیز لطفا کمی واضح تر توضیخ بدید مثلا این اتفاقات در زمان استفاده کولر گازی در حالت گرمایش دیده میشود یا در حالت سرمایش ؟ یا اینکه منظور از فن فن اواپراتور است یا فن کندانسور؟

   • Avatar
    پیمان

    منظور اینست که در حالت گرمایش وقتی ترموستات کولر به درجه از پیش تعیین شده می رسد از اسپیلت هوای گرم قطع می شود و فقط در حالت فن (بادزن) همچنان کولر به کار خود ادامه می دهد.

    • محمد پیرنیا
     محمد پیرنیا

     دوست عزیز خوب سیستم کولر گازی دقیقا به همین نحوه ظراحی شده است تا زمانی که کولر گاز شما دمای محیط را به مرز دمای پیشنهادی شما رساند کمپرسور قطع شود ولی در حالت گرمایش کولر گازی در این حالت فن داخلی هم قطع میشود پس اگر فن همچنان درحال جابجایی هوای محیط است مشکلی در سیستم اسپیلت شما وجود دارد

 • Avatar
  محمد مهدی

  سلام خدمت شما و دوستان
  زحمتتون فرق های بین کولر گازی و اسپیلت رو توضیح بدید.
  ممنون

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   در اصطلاحات عامیانه ای که در ایران وجود دارد معمولا فرقی میاان کولر گازی و اسپیلت ندارد

 • Avatar
  محمد افشار

  سلام.محمد هستم لیسانس برق
  با اجازه میخواستم اطلاعاتی خدمت عزیزان ارائه کنم
  ۱. کولر گازی از بانه نخرید چون تعداد کمی جنس اصلی دارن
  ۲.در بانه کمپرسورهای اصل و قطعات اصلی و برمیدارن و جداگانه میفروشن
  ۳.کولر گازی اینورتر طبق گفته آقای پرنیا خوبه ولی نسبت ب قیمت و امکان خرابی کیت یکم ریسکه خریدنش(بعلت نوسانات زیاد برق در ایران)
  ۴.در موقع نصب بعضی از نصابها وکیوم و نوار پیچی کاملی انجام نمیدهند.از نصاب بخواهید نصب را کامل انجام دهد
  موفق باشید

 • Avatar
  حسين جعفري

  سلام
  ممنون از زحمت و اطلاعات خودتون
  برای آپارتمان دو خوابه اسپلیت چند پنله ترجیح داره یا چند تا تک پنله؟
  کلا ملاحظات انتخاب اسپلیتهای چند پنله چیه؟
  ممنون

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   متاسفانه اسپیلت چند پنله به دلایل مشکلات فراوان عموما توسط شرکت های تولید کننده تولید نمیشود و ترجیحا پیشنهاد میشود که حتما از کولر گازی تک پنل استفاده کنید

   • Avatar
    حسين جعفري

    سپاس مهندس
    فرمایش شما تأییدی بر تحقیقات من است
    باز هم ممنون

 • Avatar
  آرزو

  سلام،میخواهم یک کولر پنجره ای بخرم،خواستم ببینم ۱۸۰۰۰ گلد الجی کم مصرف تر از ۲۴۰۰۰ گلد ال جی هست؟یا نه،بسته به کار و درجه ای هست که ما میگذاریم

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   مسلما ۱۸ هزار مصرف کمتری نسبت به ۲۴ هراز در شرایط و زمان مساوی مصرف دارد

 • Avatar
  نجمه محوري فر

  با سلام خدمت شما، بسیار ممنون از اطلاعات عالیی که در اختیار ما میذارید،
  یه سوال داشتم
  در جواب یکی از دوستان فرمودید شرایط نصب باید کامل رعایت بشه ، میشه این شرایط رو توضیح بدید؟
  ممنون از شما

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   شرایط نصب کولر گازی بسیار زیاد بوده و در جواب این سوال نمیگنجد ولی اگر شما برای نصب کولر گازی خود از یک نصاب کولر گازی معتبر کمک بخواهید مطمانا به تمامی این موارد اشنایی کامل دارد

 • Avatar
  نجمه محوري فر

  البته میدونم امکان توضیح کامل نیست ، بطور کلی لطفا نکات اصلی تر رو بفرمایید.

 • Avatar
  آرش افقري

  باسلام
  آیا کیفیت کارکرد کولرهای گازی دوکاره یعنی سرمایشی-گرمایشی با نوع تک کاره آنها که فقط سرمایشی باشد تفاوتی دارد؟ چون من دوکاره را ترجیح میدم ولی توصیه اطرافیان به خرید فقط سرمایشی است که طول عمر و عملکرد بیشتر و بهتری داشته باشد، ممنون میشم نظرتون را بفرمایین

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   باید عرض کنم که شما باید نیاز خودتان را در نظر گرفته و اقدام به خرید کنید این که نوع گرمایشی کولر گازی از لحاظ کیفیت پاییتر از نوع سرمایشی است حرف بی اساس و غیر حرفه ای است شما توجه داشته باشید که کیفیت و خرابی کولر گازی یا هر محصول دیگری ارتباط مستقیم با کیفیت محصول خریداری شده نحوه استفاده و سرویس به موقع دستگاه شما دارد

 • Avatar
  بهروز عظیمی

  سلام بنده قصد خرید کولر گازی جنرال مدل zh دارم داخل برچسب پنل نوشته گاز r 410 تزریق شده و مدعی به اینورتر بودن این مدل هستن با یک نصاب کولر LG مشورت کردم به شدت تاکید به تقلبی بودن داشت به نظر شما این مدل اینورتر ( کم مصرف ) واقعی هست. لطفا راهنمایی بفرمایید

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   دوست عزیز ما به هیچ عنوان نمیتوانیم با توجه به مدل کولر گازی شما نظر به تقلبی یا اصل بودن ان داشته باشیم بلکه باید با توجه به اطلاعاتی که در اموزش گرد اوری شده برسی و تصمیم گرفته شود

 • Avatar
  بهروز عظیمی

  سلام لطفا بفرمایید یک کولر گازی اینورتر ۱۲۰۰۰ چند آمپر برق مصرف میکند.باتشکر

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   مصرف برق کولر گازی اینورتر در برندهای مختلف متفاوت است ولی معمولا بین ۳ تا ۵ امپر

 • Avatar
  محمدی

  سلام ممنون از راهنمایی های خوبتون سوالی که دارم آیا علاوه بربردهای گرانقیمت کولرهای اینورتر قیمت گاز شان هم گرونه من شنیدم خیلی گرونتر از R22 میشه ایا این صحت داره ؟
  ممنون

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   بله قیمت شارژ گاز کولر گازی اینورتر بالاتر از قیمت شارژ گاز اسپیلت معمولی است ولی دقت داشته باشید اگر اسپیلت اینورتر شما به صورت کاملا اصولی و توسط افراد دارای صلاحیت نصب شود تا سالها نیاز به شارژ گاز یا تعویض گاز نخواهد داشت

 • Avatar
  بهروز عظيمي

  با عرض سلام و ادب
  لطفا راهنمایی بفرمایید در کولر های غیر اینورتر برای کاهش مصرف برق بهتر است کولر در حالت اتومات باشد یا در حالت دمای ثابت مثلا ۲۶ درجه. بنده شنیده ام در شرایط اتومات به دلیل خاموش و روشن شدن مرتب کمپرسور برق بیشتری مصرف می شود.
  با تشکر از راهنمایی شما

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   این شرایط بسگی به نوع استفاده شما و محل استفاده از کولر گازی و اب و هوای منظقه شما دارد اینکه کولر گازی در یک دمای ثابت مانند ۲۱ تا ۲۵ قرار داشته باشد مسلما بهتر است

 • Avatar
  وحید شهیدی

  سلام جناب
  میخواستم بدونم تفاوت میان مدل های کولر گری رو میدونید
  جی ماتیک و ای مایتک و و و

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   نخیر دوست عزیز متاسفانه ما به صورت تخصصی مدل های یک برند از کولر گازی را نمیشناسیم و فقط نسبت به تعمیر و سرویس آن امکان کمک به شما را داریم در صورت نیاز به این اطلاعات باید با دفاتر فروش تماس گرفته شود

 • Avatar
  بهروز عظيمي

  با سلام لطفا بفرمایید کولر با مشخصات زیر اینورتر یا کم صرف هست یا خیر :
  power supply : 220 v
  power input : coling 1096 W – heating 1050W
  OPERATING current : coling 4.8 A- heating 4.6 A
  gas type R410a
  gas weiht 950
  compressor type : ROTARY

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   بله اطلاعاتی که شما ارسال کرده اید نشان از اینورتر بودن اسپیلت شما دارد

  • Avatar
   امین

   با این میزان گاز ظرفیت دستگاه بنظر ۱۲۰۰۰ باشه و ۵ آمپر برا ۱۲۰۰۰ به این ورتر نمیخوره بنظر اون ورتر باشه همون گریدA که همکارمون آقا وحید فرمودن هر چند که ظرفیت پایین ۹ و ۱۲ و ۱۸ با تفاوت نیم و یک و دو آمپر کاهش مصرف ارزش هزینه دو تا سه برابری اینورتر خریدن و هزینه های تعمیرات تخصصی و ….را نخواهد داشت

 • Avatar
  وحید

  با سلام
  بنده تعمیر کار کولر هستم
  گاز R22 فقط برای کولر های معمولیست. اما گاز R410 فقط برای اینورتر نیست.
  گاز R410 برای کولر های معمولی که معروف به گرید A هستند هم استفاده میشه.
  که ربطی به اینورتر نداره.
  کولر های اینورتر، علاوه بر سیستم برد متفاوت دارای کمپرسور متفاوتی هستند.
  یک روش ساده و مطمئن این هست که درب بالای موتور رو باز کنید و اگر یک قطعه به شکل استوانه ای فلزی داخل یونیت خارجی باشد که خازن راه انداز روغنی نام دارد این کولر اینورتر نیست.بلکه کولر معمولیست یا با گاز R22 که میشه مصرفB یا گازR410 و میشه مصرف A که هیچ کدام اینورتر نیست.
  اینورتر دارای سیستم برد پیچیده تر و بدون خازن راه انداز و دارای کمپرسور متفاوتی است.
  آمپر پایین تر و زمانی که اتومات می کند آمپر تا دو سه افت می کنه و صدای موتور خیلی ملایم و کم صدا میشه.

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   بله کاملا حرف شما صحیح است ولی برای مشتری که قصد خرید کولر گازی نو را دارد امکام باز کردن قطعات کولر گازیو چک کردن وجود ندارد و اینکه به حتی کولر گازی گرید A هم به مشتری به جای کولر گازی اینورتر فروخته میشود متاسفانه

 • Avatar
  امید

  با عرض سلام وتشکر از پاسخگویی خوبتون.
  میخاستم بپرسم برای یک مغازه ۷۰ متری با ارتفاع ۴ متر کولرگازی ۳۰ هزار مناسبه یا خیر؟
  و سوال دیگه اینکه آیا شما برند خاصی رو پیشنهاد میکنید که دارای کیفیت بالاتر و خرابی کمتری باشد؟

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   خواهش میکنم
   دوست عزیز انتخاب کولر گازی را نمیتوان محدود به متراژ کرد بلکه میزان افراد حاضر در محل میزان تردد ، نور گیر بودن ، منطقه اب و هوایی ، و….. بسیاری دیگر از موارد وجود دارد که در این زمینه نقش دارد که برای اطلاع از این شما میتوانید با تماس با دفاتر فروش راهنمایی کامل بخواهید و درباره برند متاسفانه امکام معرفی برند خاصی وجود ندارد فقط سعی کنید از مراکز معتبر خرید کیند چه با گارانتی و چه بدون گارانتی

 • Avatar
  مسلم نجف پور

  سلام آیا کولر اسپلیت گری سرد و گرم دوازده هزار بدون گارانتی موجود در بازار مدل gold fin اینورتر هستند و درکل کولرهای خوبی هستند یا نه؟ و سوال دوم قیمت کمپرسور گری سی هزار توی بتزار چنده و چه مدلی بخرم موتور کولرم سوخته لطفا راهنمایی کنید با سپاس فراوان بخاطر کمکهای همیشگی شما

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   ما در این سایت امکان فروش قطعات و اعلام قیمت قطعات کولر گازی را نداریم شما میتوانید با مراجعه به فرشگاه های قطعات و لوازم یدکی استعلام قیمت کنید و درباره مدل کولر گازی گری که اینورتر هست یا نه شما باید به اموزش مراجعه کرده و نشانه های اینورتر بودن را مقایسه کنید

 • Avatar
  زبیر

  سلام.کولرگازی معمولی اگرباگاز۴۱۰شارزبشه سرمادهی بیشتری داره ازگاز۲۲ یافرقی نداره

 • Avatar
  سید جواد موسوی نسب

  سلام وقت بخی تشکر میکم از اینکه همچین فضایی رو فراهم کردد تا بتوانیم پاسخی برای سوالهایمان پیدا کنیم .
  می خواستم اهنمایی بفرمایید که من در اهواز زندگی می کنم و خواهان خرید ولر هستم اما نمیدونم چی بخرم و چه برندی باشه
  شرایطی که می خوام داشته باشه از قرار :
  ۱٫موتور خوب و قوی
  ۲٫ پره های داخلی و بیرونی هردو گردش اتومتیک داشته باشه ( نمی خوام پره های چپ و راست دستی باشند )
  ۳٫ اینورتر دار
  ۴٫ کلر با اصالت و خوب
  ممنون می شم پیشنهاد کنید به من متشکرم

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   تمام کولرهای گازی جدید امکاناتی که شما فرمودید رو دارا هستند و درباره برند با کیفیت تر هم باید عرض کتم که ده ها برند کولر گازی در ایران به فروش میرسد که هر کدام دارای ده ها برند هستند و واقعا اظهار نظر درباره برند خاصی امکان پذیر نیست ولی شما با برسی از مراکز فروش با توجه به قیمت و خدمات به موضوع پی خواهید برد

 • Avatar
  سید جواد موسوی نسب

  لازم بگم فضای خونه من ۱۴۰ متر هست برق تک فاز داره و از بالا روبرو و سمت راست آفتاب خور هست

 • Avatar
  سیدمحسن حسینیان

  با سلام ممنون از راهنمایی تون.من یک کولر ۳۰۰۰۰ اینورتر از بانه خریدم که اینورتر هستش ولی لوله رفت آن۱۲و برگشتش ۶ می باشد که اینجا میگن ۱۸۰۰۰ نه ۳۰۰۰۰ ولی فروشنده میگه بخاطر اینورتر بودن لوله هاش کوچکتره آیا واقعیت داره؟؟؟

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   شما از اینورتر بودنش مطمن هستید ؟

 • Avatar
  حميد رضا پنبه زاده

  با عرض سلام .بین کولر اجنرال ٣٠٠٠٠و جنرال گلد ٣٠٠٠٠کدوم رو پیشنهاد میکنین؟

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   دوست گرامی همانطور که عرض کردیم به هیچ عنوان امکان نظر درباره مدل خاصی نیست ولی درباره مسایل فنی هر سوالی که دارید در خدمت شما هستیم

 • Avatar
  سعيد مهراني

  باسلام
  میخواستم برای خرید کولر ١٢٠٠٠جهت اتاق خواب و یکدستگاه٢۴٠٠٠جهت سالن پذیرایی از شما راهنمایی بگیرم که با توجه به توضیحاتتون چه مارکی رو پیشنهاد میکنید،چون فروشنده ها فقط موجودی مغازه هاشونو پیشنهاد میدند،صمنا من ساکن کنگان استان بوشهر هستم که جزو مناطق حاره ای محسوب میشه،ممنون میشن راهنماییم بکنین.

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   دوست گرامی امکان ذکر کردن برند خاصی در این اموزش وجود ندارد متاسفانه ولی توجه داشته باشید که کمپرسور آن از نوع t3 بوده و حتما از مراکز معتبر تهیه شود

 • Avatar
  محسن

  باسلام وخسته نباشید سوال بنده این هست که برای یک اتاق ۱۸ متری که رو به آفتاب گرم وهوای داغ اهواز قرار گرفته به نظر جناب عالی کولر چند هزار بخرم

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   بستگی به تعداد نفرات و محل این اتاق دارد که باید برسی شود که اگر درباره این مورد با دفاتر فروش مشورت کنید امکان راهنمایی بهتری وجود دارد ولی اگر از کولر گازی ۱۸ هزار یا ۲۴ هزار استفاده شود بهتر است

 • Avatar
  محسن

  باسلام به استاد محمد پیرنیا سوال بنده این هست که یک کولر پنجره ای سوپرا دارم وبعد از چند دقیقه کار کردن زود خاموش وروشن میشه درحدی که زمان روشن بودنش ۳دقیقه وخاموشدن ۳ دقیقه به همین منوال کار میکنه به نظر جنابعالی مشکل از کجاست ..آیا از ترموستات هست یا خیر ممنون میشم من را راهنمایی بکنید

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   این حالت در چه زمان رخ میدهد در زمان استفاده از گرمایش یا سرمایش ؟ و اینکه از سرویس بودن کولر گازی مطمن هستید ؟

 • Avatar
  محمد جمالي

  با سلام بنده قصد خرید کولر کازی دو پنله با مصرف ارژی A برای مناطق سردسیری را دارم لطفا راهنمایی کنید چه برندی بگیرم با تشکر

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   خرید کولر گازی دوپنله به دلیل مشکلاتی که دارد توصیه نمیشود و به جای آن از نوع تک پنله استفاده کنید توصیه بهتری است

 • Avatar
  م.ل.ر

  با سلام
  من کولر گازی سامسونگ گرفتم اینورتر نیست ولی فروشنده گفت از مدل های قدیمی کم مصرفتره
  گاز R22و مصرف سرما ۸٫۳ A و مصرف گرمایش ۸A میباشد آیا گفته فروشنده درست است و این مدل در سایت اصلی سامسونگ هم نیست

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   نخیر این کولر گازی سامسونگ کاملا معمولی بوده و به هیچ عنوان کم مصرف نیست

 • Avatar
  بهروز عظيمي

  با عرض سلام
  بنده در منزل از دو عدد کولر گازی که یکی ۲۴۰۰۰ و دومی ۱۲۰۰۰ می باشد استفاده میکنم لطفا راهنمایی بفرمایید از ترانس با خروجی چند آمپر جهت جلوگیری از نوسانات برق باید استفاده کنم.
  با تشکر

 • Avatar
  بهروز عظيمي

  با عرض سلام مجدد در بالا اطلاعات یک کولر ۱۲۰۰۰ با مارک جنرال zh را ارائه دادم و با توجه به به مشخصات جناب آقای پیرنیا استاد بزرگوار به اینورتر بدون آن صحه گذاری نمودند. شخص محترمی با نام امین پیغام دادند که این مشخصات اینورتر نیست و احتمالا اون ورتر است محظ اطلاع دوستان کولر LG 12000 با همین مشخصات ۳۲۰۰۰۰۰ تومان قیمت خورده در حالی که این کولر قیمتش ۱۴۵۰۰۰۰ تومان می باشدبا توجه به استفاده کم از کولر ۱۲۰۰۰ که معولا در اتاق خواب استفاده می شود ارز خریدن را دارد.

 • Avatar
  م۱طفی علیخانی

  با سلام و احترام محضر آقای پیرنیا
  آیا صرف وجود گاز R410 برای مشخص شدن اینورتر بودن کافیست؟ چرا که به دلیل آک بودن عملا نمی‌توان از وجود یا عدم وجود خازن مطلع شویم. ممنون میشم اگه راهنمایی بفرمایید.

  • Avatar
   meAfshin76

   سلام
   دوست گرامی نخیر صرف استفاده از گاز r410 دلیل اینورتر بودن کولر گازی نیست چه بسا اطلاعات روی برچسب فنی کولر گازی هم تقلبی باشد پس بهترین راه شناخت اینورتر بودن کولر گازی مشاهده برد کندانسور است که به دلیل نو بودن کولر گازی امکان مشاهده آن وجود ندارد مگر اینکه از فروشنده ضمانت بخواهید که در صورت اینورتر نبودن مسولیت آن را عهده دار شود

 • Avatar
  آرش شجاعی

  من لوله مسی کولر تو دیوار خونه کار گذاشته شده سایز لوله هال برای کولر ۱۸ هزار است میشه بجای ۱۸ هزار ۲۴ هزار کولر نصب کرد سایز لوله ها رو میشه تبدیل زد که بهم بخوره

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   با توجه به یک سری شرایط خاص بله امکان این مورد هست

 • Avatar
  مهناز

  سلام ما اومدیم بانه برای خرید کولر. گازی اجنرال ۳۰۰۰۰ به همسرم گفتن اصلیست میشه لطفا کد مدلهای اصلیشو بگید ممنون میشم زود جواب بدید

  • Avatar
   meAfshin76

   سلام
   مدل های اصلی کدی ندارند که شما بتوانید از روی آن اصلی بودن رو تشخیص بدید شما با توجه آموزش ها امکان تشخیص این کار را دارید و اگر از نظر فنی توانایی داشته باشید و فروشنده اجازه باز کردن کندانسور کولر گازی را به شما بدهد باید یک برد فرمان بزرگ در یونیت بیرونی دستگاه وجود داشته باشد

 • Avatar
  اصغرایمانی

  سلام ممنون از سایت بسیار عالیتون و از آقای پیرنیا که بسیار شیرین توضیح میدم

  • Avatar
   meAfshin76

   سلام
   خواهش میکنم خوشحالم که مورد استفاده قرار گرفت

 • Avatar
  حسن علیزاده

  سلام ضمن تشکر از وقتی که در اختیار کاربران میذارید؛۳سوال در رابطه با کولر گازی داشتم:یکی اینکه برای یه متراژ۹۵متری چند هزار باشه بهتره ؛یکی هم اینکه فروشنده میگه اصلا”تو کولرهای اوجنرال بخاطر اینکه سیستم کارکردشون پیستونی هستش اینورتر وجود نداره وهمش بازار گرمیه وآخرین سوال اینکه برای کولر۳۰۰۰۰ ازنوع اینورتر مصرف برق چند آمپر بهتر هستش وآمپرهایی که روبرچسب میزنن واقعی هستن یانه ؟ممنون

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   متراژ ۹۵ متر ملاک انتخاب کولر گازی نیست بلکه میزان تردد تعداد نفرات تعداد اتاق نور گیر بودن یا نبودن مکان یا خیلی موارد دیگر تعیین کننده نوع کولر گازی شماست
   درباره سوال دوم نیز باید عرض کنم خیر در هر کولر گازی اجنرال نوع اینورتر هم تولید کرده است
   درباره آمپر هم باید عرض کنم که امپر دستگاه بستگی به نوع کولر گازی دارد که در صورت اصل بودن باید چک شود

 • Avatar
  حامد ناصری

  سلام.خسته نباشید
  کولر اجنرال معمولی ۹۰۰۰ با گاز R410وجود دارد؟
  رنگ فین های پشت دستگاه طلایی پی باشد آیا ممکن است به جای فین برنجی فین معمولی رو رنگ کرده باشن؟
  کلاس آب و هوایی رو زده نرمال یعنی چی ؟T1 T2 T3 ?

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   دوست گرامی در اموزش عرض کرده ایم که امکان اینکه گفته شود چه مدلی اصل و چه مدلی قلابی است وجود ندارد فقط از مشخصه های گفته شده و خرید از مزاکز معتبر این امکان وجود دارد و تنها یک راه صد در صد برای اینکه شما بفهمید یک کولر گازی اینورتر است یا خیر چک کردن داخل کندانسور آن است که ایا برد فرمان دارد یا خیر که معمولا فروشنده اجازه این کار را تا قبل از خرید به شما نخواهد داد

   T1: منظور از عبارت T1در مشخصات کولرهای گازی آن است که کولر فوق قابلیت کار در شرایط معتدل آب و هوایی را داشته و خریداران محترم بایستی مد نظر داشته باشند که کولرهای T1برای مناطقی که دمای هوا حداکثر تا ۴۳ درجه سانتی گراد باشد مناسب هستند.

   T3: منظور از عبارت T3در مشخصات کولرهای گازی بدین معنی است که کولرهای فوق قابلیت کار در شرایط گرمسیری( حاره ای) را نیز داشته و خریداران محترم بایستی مد نظر داشته باشند که کولرهای T3برای مناطق بیش از ۴۳ درجه سانتی گراد نیز قابل استفاده خواهند بود.

 • Avatar
  حسن علیزاده

  باسلام،بنده برای خرید ال جی اینورتر۳۰۰۰۰به یکی از نمایندگیهای فروش مراجعه کردم و قیمت شش میلیون ودویست رابرام گفتن وبا مراجعه مجدد به یک نمایندگی دیگه همون مدل رو بامشخصات یکسان سه میلیون و پانصد با گارانتی یه شرکت دیگه گفتند،آیا اینهمه تفاوت قیمت فقط بخاطر گارانتی است یا نه داخل موتور وپانل و قطعاتشون اینهمه باهم تفاوت دارند؟ لطفا”راهنمایی بفرمایید. سپاس

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   دوست گرامی امکان توضیح دقیق که ایا این تفاوت به خاطر نوع گارانتی یا قطعات داخلی بوده نیست چون باید برسی کامل شده و نظر داده شود ولی امکان این همه تفاوت در یک مدل خاص غیر ممکنو غیر معمول است شما با پرسیدن قیمت از فروشگاه های دیگر به این موضوع پی ببرید و در نهایت حتما از مراکز معتبر خرید کنید

 • Avatar
  اصغر

  سلام میشه توضیحی درباره وکیوم بهم بدین ممنون میشم

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   وکیوم کردن یعنی خارج کردن کامل هوا و رطوبت از یک سیکل که در اموزش های اینده توضحات کامل تری خواهیم داد

 • Avatar
  نجف جمهوری

  سلام برادر پیرنیا، من یک کولر اوجنرال سی هزار گارانتی دار گرفتم. روش زده R410 و داخل یونیت خارجی یک خازن وجود دارد. میخواستم بدونم اینورتر دار هست یا نه؟ ممنون

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   اگر خازن بزرگ و استیل مانندی در یونیت بیرونی دارد و برد فرمان بزرگی داخل آن نمیبینید نخیر کولر گازی شما اینورتر نیست و امکان دارد که این کولر گازی گرید A باشد

 • Avatar
  محمد ساکن خوزستان

  سلام
  من ساکن استان خوزستان هستم. قصد خرید یک کولر گازی دوتیکه ۳۶هزار دارم. کولر مورد نظرم میخوام دارای کمپرسور از نوع اسکرال و ساخت کوپلند باشه(مثل کمپرسوری که روی کولرهای گازی اجنرال بکار رفته). حالا میخواستم بدونم آیا کولری از برندی غیر از اجنرال وجود داره که کمپرسورش از نوع اسکرال و ساخت کوپلند باشه؟ اگه هست ممنون میشم بهم معرفی کنید.

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   دوست گرامی ما هیچ گونه اطلاعاتی درباره برند یا مدل خاصی از کولر گازی نداریم و اگر هم باشید امکان مطرح کردن آن در این مکان وجود ندارد شما با مراجعه به مراکز معتبر فروش کولر گازی تمامی این توضیحات را از فروشنده بخواهید

 • Avatar
  زبیرفرد

  سلام آقای پیرنیابردداخل کندانسورفقط کولراینورترداره یامعمولی هم داره؟اگه میشه توضیحی درموردشناخت کمپرسورهم بدین ازکجامشخص میشه پیستونی هست یاروتاری ویااسکرول

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   خیلی از کولر های گازی معمولی هم در کندانسور یا همان یونیت داخلی خود برد های برای اجرای فرمان دقیق تر کمپرسور دارد ولی دقت داشته باشید که تمام کولر های اینورتر دارای برد های خیلی بزرگی اندازه یک برگه A4 یا شاید بزرگتر در کندانسور خود هستند

 • Avatar
  بهنام

  سلام
  در کاتالوگ مربوط به مشخصات، مصرف برق کولر گازی ۳۰۰۰۰ و ۲۴۰۰۰، حدود ۱ آمپر زده شده است آیا این عدد واقعی است؟ والبته بین مصرف کولر اینورتر ومعمولی اختلاف چندانی به لحاظ کشش مصرف برق در مشخصات دستگاه باظرفیت مشابه وجود نداره پس اینکه کولر اینورتر صرفه جویی برق داره ازکجاحاصل میشه؟ ممنون میشم اگه پاسخ بدین

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   اولا اینکه شما میفرمایید ۱ آمپر زده شده اشتباه است
   ودرباره کولر گازی اینورتر حتی اگر ۱ امپر هم صرفه جویی داشته باشید در دراز مدت عدد قابل توجهی است که باز هم اینگونه نیست و عدد آمپر کمتری مصرف میشود ولی بیشترین دلیل کم مصرف بودن کولر گازی اینورتر به دلیل عدم استارت دوباره کولر گازی بعد از هر بار کنتاکت کردن یا خاموش شدن است به نحوی که موتور در طول روز خاموش نمیشود فقط دور آن در فواصل متفاوت کم و زیاد میشود

 • Avatar
  زبیرفرد

  سلام .لطف کنیدتوضیحی درموردکمپرسورهم بدین ازکجامشخص میشه پیستونی هست یاروتاری یااسکرول.ممنون

 • Avatar
  بهنام

  سلام
  ضمن عرض پوزش،منظوراز ۱ آمپر تفاوت بین دوظرفیت بود.بطورمثال برای ظرفیت ۲۴۰۰۰حدود۱۰آمپر زده وبرای ۳۰۰۰۰،حدود۱۱آمپر؛که برای تفاوت ۶۰۰۰ظرفیت،تنها ا آمپر تفاوت وجود دارد. آیا این منطقی و واقعی است یا تبلیغاتی.

 • Avatar
  حسن جلکانی

  برادر پیر نیا با سلام و تشکر از توضیحات کامل شما میخواستم اگه امکانش هست بنده رو راهنمایی بفرمایید .

  بنده در خوزستان زندگی میکنم جایی که گاها درجه هوا تا ۶۰ درجه هم میرسه( گرم و خشک) مساحت ساختمون بنده هم ۹۰ متر هستش
  خواهش میکنم راهنمایی کنید و بفرمایید شما خرید چه مارک کولر گازی رو پیشنهاد می کنید؟

  دوم اینکه با توجه به توضیحات بالا چند هزار بگیرم که برای سرمایش با مشکل مواجه نشم و شتاب خوبی هم داشته باشه؟ (پنجره ها دوجداره نیستن)

  سپاس فراوان

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   خواهش میکنم
   دوست گرامی نصب کولر گازی در یک محیط به شرایط زیادی بستگی دارد از جمله تعداد نفراتی که در این محیط تردد و زندگی میکنند نور گیر بودن یا نبودن محیط عایق بودن درب و پنجره های محیط تعداد اتاق های محیط و … و طبقه چندم بودن مکان پس به این صورت به هیچ عنوان امکان دادن نظر درستی وجود ندارد ولی مطمنا با توجه به گرمای خوزستان یک کولر گازی قدرت خنک کنندگی این محییط را نخواهد داشت
   در باره برند هم باید عرض کنم بنده امکان عنوان کردن برند و مدل کولر گازی را در این اینجا ندارم ولی مدل های بسیار زیادی وجود دارد که شما میتوانید با توجه به میزان هزینه و سلیقه خود از آن خریداری نمایید فقط در انتخاب کولر گازی به اینکه اسپیلت خریداری شده در شهر شما دارای خدمات پس از فروش مطمنی است یا خیر دقت کنید

 • Avatar
  بهنام

  باسلام وممنون ازوقتی که در اختیار میذارید
  درصورت امکان به کامنت وسوال قبلی من جواب دهید.ممنون

 • Avatar
  محمد ولی

  با سلام خدمت استاد عزیز و تبریک عید و امیدوارم که سال خوب و پر خیرو برکتی برای شما و تمام دوستان این سایت خوب…
  چند سوال دارم و بترتیب میپرسم،بی زحمت در صورت امکان واضح بفرمایید.
  ۱_کولر …. ۱۲ هزار با رده ی انرژی B و گاز R22 با همین کولر با رده ی A و گاز ۴۱۰a موجود هست.کدوم رو پیشنهاد می کنید،هم از لحاظ اقتصادی و هم بعد فنی و خدمات و سرویس(صرفا فقط گاز تغییر کرده وگرنه همه چی جز کنترل یکی هست و حتی درب یونیت بیرونی باز کردم خازن استیل راه انداز وجود داشت و خبری از کیت و برد نبود،البته گاز رو هم صرف برچسب روی دستگاه میگم تغییر کرده وگرنه من نمیتونم تشخیص بدم این چیه شایدم R22باشه)
  ۲_توی نمونه مشابه با این کولر(اسم برند نمیبرم تا جواب بدید،)استفاده از موتور روتاری و مدل دیگری با موتور اسکرال و کمی آمپر پایین تر (طبق برچسب زده شده به بدنه)ترجیحا کدوم رو پیشنهاد میدید،مناطق شمال کشور نهایت دما ۴۰ تا ۴۵ در چند روز سال
  ۳_کانال تلگرامتون بنظر حذف شده یا ادرسش اشتباه هست..لطفا اصلاح بفرمایید.
  ممنون از شما

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   اگر کولر گازی که شما قرمودید درب رو بازکردید و مدل متوجه شدید که واقعا اینورتر نیست به نظر بنده مدل دوم که با گاز R22 هست رو خریداری کنید چون احتمال تقلبی بودن و مشکل دار بودنش خیلی کمتره
   کمپرسور اسکرول مناسب استفاده در مناظق حاره ای و گرم و خشک و ظرفیت های بالاتری از کولر گازی است ولی کمپرسور روتاری مناسب ترین گزینه برای شماست باز هم با خریدار مشورت کرده و نظر دقیق ایشان را درباره مدل ها و امتیازات کولر گازی بشنوید

 • Avatar
  سارا جنت مکان

  باسلام کولرگازی ۱۲۰۰۰هزار گری خریدم. چگونه متوجه شوم سرمایشی است.مدل آن accent_j12c1میباشد

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   متوجه منظور شما نشدم تمامی کولر های گازی سیستم سرمایش دارند

 • Avatar
  بهنام

  سلام
  ضمن عرض پوزش،منظوراز ۱ آمپر تفاوت بین دوظرفیت بود.بطورمثال برای ظرفیت ۲۴۰۰۰حدود۱۰آمپر زده وبرای ۳۰۰۰۰،حدود۱۱آمپر؛که برای تفاوت ۶۰۰۰ظرفیت،تنها ا آمپر تفاوت وجود دارد. آیا این منطقی و واقعی است یا تبلیغاتی.

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   دوست گرامی تمام صحت اطلاعات درج شده روی برچسب فنی کولر گازی ارتباط مستقیم با معتبر بودن مرکز فروش این لوازم است اگر کولر گازی شما اصلی نباشدهر اطلاعاتی میتوان در برچسب فنی درج کرد

 • Avatar
  مسعود والا

  با سلام
  دنبال کولر ۳۰۰۰۰ اجنرال بودم بدون اینورتر که تو بانه ۲۴۵۰۰۰۰ تومان هست که گفته میفرسته و ۲۴ ساعته دستم میرسه حالا سوال؟
  ۱- میگه ۵ سال گارانتی میکنه البته وقتی دستم رسید به نمایندگیش تو شهرستانمون زنگ بزنم او نصب که و ۵ سال گارانتی میشه این واقعیه؟
  ۲- قیمتش درسته غیر منطقی نیست؟ من سامسونگ قیمت گرفتم ۴۳۰۰۰۰۰ تومان بود چرا این قیمتش کمه؟
  ۳- اینا واقعا صفر هستن دست دوم و یا تعمیری نیست؟
  ممنون میشم راهنماییم کنید

 • Avatar
  امین

  با سلام ، متاسفانه به علت زیاد شدن برندها و مدل ها در بازار ، عدم دانش و اطلاعات کافی وارد کنندگان و فروشندگان و همچنین نداشتن نمایندگی اصلی خود برند های تولید کننده تجهیزات سرمایشی در ایران باعث بوجود آمدن این سر در گمی
  در خریداران شده که باعث شده وقت بیشتری در مورد این موارد کنند

 • Avatar
  کیان

  سلام دوستان آیا اسپیلیت ۵۰۰۰هم در بازار موجود هست یانه؟؟؟
  برای کامیون میخام…
  لطف اطلاع رسانی کنید.
  ممنونم.

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   نخیر با این ظرفیت وجود ندارد شما باید از روش های دیگری استفاده کنید

 • Avatar
  قاسم رنگچيان

  سلام خسته نباشید میخواستم راهنمایی فرمائید کولرهایی که معروف به بانه ای هستند آیا تفاوت فنی خاصی با کولرهای دارای گارنتی دارند؟ در برخی موارد قیمت این دسته از کولرها ۳۰% کولرهای گارانتی دار است.

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   اگر مطمن شوید که از یک برند است و به به صورت تقلبی برند سازی نشده است نخیراز لحاظ فنی تفاوتی ندارد و این اختلاف هزینه معمولا به دلیل گارانتی نشدن کولر گازی شماست

 • Avatar
  قاسم رنگچيان

  سلام
  ضمن تشکر از جوابگویی شما، آیا برای تشخیص برندسازی تقلبی برند OGeneral راه خاصی وجود دارد؟

 • Avatar
  پارساکیا

  با عرض سلام و خسته نباشید
  شما توی توضیحاتتون فرمودین که اصلی ترین راهکار واسه اطمینان از اینورتر بودن باز کردن کولر و دیدن کیت اینورتر داخل کندانسور هست
  ولی باز یه فروشنده گفت که توی بانه همه اینورترها تقلبیه و خودشون حتی کیت هم میزارن !! ، به نظر شما این مطلب درسته یا برای خراب کردن بازار بانه گفته میشه ؟؟ مثلا کولر ” اوجنرال A OGR24RAT” رو اگه ممکنه مشخصاتش رو چک بفرمایید و ببینید واقعا اینورتر هست ؟؟ فروشندش گفتن کولر رو به شرط باز کردن و نشون دادن کیت اینورتر ارسال میکنه ولی چون هزینه بالاست خیلی سخت میشه ریسک کرد و خواستم با راهنمایی شما با چشمان بازتر اقدام به خرید کنم

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   نخیر دوست گرامی این مطلب که شما میفرمایید برد اینورتر هم روی دستگاه قرار داده میشود کاملا اشتباه است سیستم اینورتر تنها به برد ختم نمیشود بلکه یک سری قطعات و لوازم که مهم ترین انها برد فرمان آن است باید در کنار هم قرار یگیرند کولر گازی اینورتر تولید شود
   درباره باز کردن هم اگر کندانسور قابل بازدید است و برد فرمان (نسبتا بزرگ) در کندانسور قرار دارد این کولر گازی اینورتر است حالا این چه در تهران یا در بانه عرضه شود

   • Avatar
    پارساکیا

    ممنون از پاسخگوییتون
    شما تلگرام دارید بنده عکس باز شده کندانسور رو بفرستم خدمتتون ؟؟

 • Avatar
  آرمین مجاهد

  سلام.
  متاسفانه فروشندگان تو تهران قیمتایی می گن که اصلا منصفانه نیست.
  من یه وایت وستینگ هاوس قبلا از بانه گرفتم که واقعا سرماش عالیه.
  به نظر من کولر کم مصرف وجود نداره.همش تبلیغاته.کولر خوب یعنی سرمایه خوب.

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   ما درباره قیمت ها اطلاعی در دست نداریم ولی کولر گازی اینورتر افسانه نیست وجود دارد و مصرف برق خیلی کمتری دارد البته مشکلاتی هم دارد که مطمنا باید برای خرید یا استفاده نیاز سنجی شود

 • Avatar
  سعید محمدی

  سلام من ی کولر گازی مارک SUPRA-SSA24K-410R خریدم سوالی که دارم اینه که آیا واقعا اینورتردار هست چون هیچ جاش نزده اینورتر
  دوم اینکه میانگین مصرف برقش رو زده ۱۰.۵ آمپر
  و سوم اینکه نوع موتورشو از کجا میشه فهمید که پیستونی روتاری یا اسکرول
  ممنون میشم راهنمایم کنید

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   اینکه کولرگاز شما اینورتر هست یا نه در توضیحات کامل توضیح داده شده است باز هم اگر سوالی هست در خدمتیم و نوع موتور هم در برچسب فنی زده میشود معمولا

   • Avatar
    سعید محمدی

    متاسفانه از توضیحات متوجه نشدم
    در صورت امکان لینک بدید یا توضیح بیشتری
    یعنی زده نوع موتور مثلا روتاری ؟

 • Avatar
  ساسان

  درود
  *
  سپاس از آموزش خوبتون و توضیحاتی که توی پاسخ به بازخوردها میدین♥
  بزرگوار من برای مغازه واقع در پاساژ و طبقه ۱ و با شرایط زیر
  (کلوپ گیم نت با چهار دستگاه PS4 و تلویزیون)
  واقع در منطقه “معتدل”
  ابعاد ۲۶ مترمربعی وسقف ۳٫۳۰ و کف سرامیک که تا ساعت ۱۴ و ۱۵ روبه آفتاب
  درب مغازه و پنجره ها شیشه ای هستند
  ابعاد:
  شیشه پنجره ها که قرار هست بپوشونمشون و پشتشون رو بنر بزنم از فاصله یک متری تا سقف هستش:
  حدودا ۹ متر مربع شیشه سکوریت درب و حدود ۱۴ مترمربع شیشه پنجره ها هستش

  برق تجاری هست و منطقه ما واقع در استان فارس تعرفه برق معمولی هست و سهمیه برق منطقه گرمسیری نداریم
  ♥یه همین خاطر که هزینه برق بیاد پایین کولر اینورتر میخوام♥

  من از فروشنده ای تلفنی پرسیدم و مدل inverter V دو دستگاه LG و OGeneral رو دارند که مدعی هستند مصرف در این نوع نسبت به نسل پیشین کولر های اینورتری ۱۰ تا ۱۵ درصد بیشتر هستش یعنی بین ۷۰ تا ۷۵ درصد کاهش انرژی نسبت به کولر های معمولی
  تا ۲,۷۰۰,۰۰۰ تومان میتونم هزینه کنم و گارانتی هم نمیخوام

  مدل های مد نظر اینها هستند:
  تراست
  میدیا
  ال جی
  اوجنرال
  میتسوبیشی
  با توضیحات خوب شما من کولری میخوام که:
  گاز R410a رو داشته باشه چون حداقل اگر فریبمون ندن به احتمال خیلی زیاد دیگه میشه به اینورتر بودنش اطمینان داشت
  و
  برچسب واقعی انرژی کولر بالای A+ باشه و ترجیحا ۲۰۱۶ یا ۲۰۱۷ باشه
  و در سخن و پرسش های آخر:
  A)به نظر شما برای این مغازه ۱۸۰۰۰ خوب هست یا کمتر و بیشتر باید ببندم؟
  B)آیا رفرنسی برای کولر ها ونام دقیقشون دارید؟
  C)سایت و یا فروشگاه معتبری که ترجیحا بدون گارانتی بفروشه معرفی کنید(اگر اینجا نمیشه در ایمیل یا تلگرام،آی دی من: sasanmoradi@ )
  D)لطفا اگر گروه تلگرامی وجود داره که مورد تایید شما هست و میتونه راهنمای ما باشه و دوستان داخلش به ما کمک کنید برامون بفرستید
  E)لطفا نوشته بنده رو هم مانند دیگر دوستان با دقت جواب بدین♥♥♥♥♥♥ و توضیحاتی برای پایین آمدن هزینه برق بنده در خصوص رنگ استفاده شده در پنجره ها و استفاده از کولر هم بدین ممنون میشم
  سپاس از نوشته ای خوبتون
  *
  سپاس

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   دوست گرامی با توجه به اینکه مکان شما یک مکان تقریبا عمومی است و افراد زیادی تردد میکنند و عاق بندی درستی هم نشده است ترجیا از یک کولر گازی ۲۴ یا ۳۰ هزاز استفاده کنید و اینکه چه مدل یا چه برندی بخواهید بخرید ؟ باور کنید به دلیل فراوانی مدل ها و برند های مختلف امکان اینکه بخواهیم مدل خاصی را معرفی کنیم نیست و درباره بدون گارانتی بودن هم باید عرض کنم به دلیل اینکه اجناس بدونه گارانتی قاچاق محسوب میشود هیچ مرجع معتبری برای برسی و خرید وجود ندارد در اخر هم در این گروه امکان نظر خواهی بیشتر هست
   https://t.me/joinchat/AAAAAD87YHCk0UoNz4Qv6g

 • Avatar
  وحید

  سلام
  از اینکه مطالب خیلی آموزنده ای گذاشتین خیلی ممنونم
  من میخوام یه کولر گازی بخرم که ۲۴ ساعت روشن باشه جایی که زندگی میکنم گرم و خشکه و برای اندازه حدودا یه جای ۹۰ متری میخوام لطفا راهنمایی کنید که چه مارک کولری و چند هزار و …
  با تشکر از سایت خوبتون

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   دوست گرامی اولا که شما باید از کولر گازی با کمپرسور T3 استفاده کنید و دوما ۹۰ متر شرایط خیلی متفاوتی در مکان های مختلف از نظر میزان نور گیر بودن محیط عایق بودن یا نبودن محیط و تعداد نفرات و تعداد اتاف ها دارد که توصیه میشود مشخصات محل نصب را با مراکز فروش در میان گذاشته و از ایشان برای خرید کمک بخواهید با با توجه به مکان شما نظر کارشناسانه ای داده شود

 • Avatar
  ابوالفضل رحیمی

  با سلام ایا کولر گازی کم مصرف برای مناطق گرمسیری (گرم وخشک )مناسبه

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   شما باید به نوع ساختار و کمپرسور کولر گازی خود توجه کنید البته این اطلاعات را میتوانید از فرشندگان کولر گازی بخواهید

 • Avatar
  یوسفی

  سلام.لطفا بفرمایید که اسپیلت های بوش مدل dc inverterموجود در ایران با کیفیت و کم مصرف و همچنین ساخت کشور آلمان هستند؟

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   با شناختنی نسبت به برند و مدل هر دستگاه نداریم بلکه باید این دستگاه برسی و نظر کارشناسی داده شود

 • Avatar
  سیامک

  با سلام
  ۱-در کولرهای اینورتر بعد از رسیدن به دمای مورد نظر و کاهش دور کمپرسور به حداقل آیا فن هم خاموش میشه یه مثل کولر بدون اینورتر روشن می مونه
  ۲-استارت کولر اینورتر با دور و آمپر پایین شروع میشه یا موقع استارت مانند کولر معمولی با آمپر بالا روشن میشه
  با تشکر

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   نخیر در کولر های گازی اینورتر حتی در حالت دمای کم هم همچنان فن در مدار باقی میماند
   و اینکه باید عرض کنم که کولر گازی اینوتر از دور کم شروع شده و در مواقعی که نیاز است به حداکثر دور خود خواهد رسید

 • Avatar
  عباس آقامحمدی

  سلام. من یک مصرف کننده با کمی اطلاعات و علاقه فنی هستم. یک دستگاه کولر داکت اسپیلیت گودمن مدل CKF24-2 تک فاز ۲۴۰۰۰ BTU/h هست در تهران در یک آپارتمان طبقه آخر. سؤال من این است که آیا اصولاً میتوان یک یونیت بیرونی مدرن اینورتری خرید و به بخش داخلی موجود که در سقف کاذب تعبیه شده، وصل نمود؟

  • Avatar
   کارشناس 2 : علوی

   سلام
   نخیر دوست گرامی این کار شدنی نیست دستگاه های تهویه مطبوع مخصوصا انواع اینورتری آن کاملا بر پایه اطلاعات و سیگنال فرمان بری میکنند و این اطلاعات باید توسط یونیت داخلی و یونیت خارجی هم خوانی داشته باشد یه همین منظور امکان انجام همچین کاری وجود ندارد

 • Avatar
  محمود هاشمی

  با سلام خدمت اقای پیرنیا
  دوسال پیش از بانه کولر گازی جنرال لبخندی اصلی خریدم و در ساوه نصب کردم نصاب کولر بعد از نصب یونیت بیرونی و داخلی و نصب سیمهای مربوطه قبل از روشن کردن واکیوم نکرد وگفت که نیازی به این کار نیست و اول شیر لوله نازک را باز کرد و بعد با نوک پیچگوشتی والف لوله خروجی را فشار داد تا اول هوا خارج شد وزمانی که گاز خارج شد پیچگوشتی را کنار گشید . سوال بنده اینکه الان سرمای کولر کمه ویخ نیست یه نصاب دیگه اوردم فشار گاز و فشار کمپرسور را چک کرد گفت خوبه یونیت داخلی وبیرونی را هم چک کرد و گفت خوبه به نظر شما اگر گاز کولر را کاملا خالی کنیم و بعد واکیوم کرده وبعد گاز شارژ کنیم سرمای کولر بهتر میشه؟؟؟ به نظر شما چون واکیوم نشده سرمای کولر کمه؟؟

  • Avatar
   کارشناس 2 : علوی

   سلام
   این اولین کاری است که شما باید برای تست کامل کولر گازی انجام دهید البته امکان دارد مشکلاتی هم در قسمت های دیگر مانند کمپرسور و …. وجود داشته باشد ولی قبل از هر کاری این روش را تست کنید تا سالم بودن سیکل کولر گازی و گاز آن مطمن شوید

 • Avatar
  محمود هاشمی

  باسلام ایا وکیوم نکردن در هنگام نصب باعث کم شدن سرمای کولرگازی میشه چون نصاب فقط هوای لوله ها را با فشار دادن والف لوله برگشتی خارج کرد و الان سرمای خوبی نداره یه نصاب دیگه اوردم کندانسور و اوپراتور و فشار گاز وفشار کمپرسور وهمه چیزها را برسی کرد و گفت مشکلی نداره . به نظر شما اگه گاز را کاملا تخلیه کنیم وبعداز واکیوم کردن گاز شارژ کنیم سرمای بهتری میده؟

  • Avatar
   کارشناس 2 : علوی

   سلام
   سرما نداشنم کولر گازی دلایل زیادی دارد ولی اولین قدم وکیوم کردن کامل سیکل کولر گازی و شارژ گاز به اندازه وصحیح آن است اگر با این کار مشکل حل نشد باید تمامی قطعات از جمله قن داخلی و بیرونی ، لوله مویی ، کمپرسور و …….. برسی شود

 • Avatar
  مجید

  با سلام
  بنده قصد خرید یک دستگاه کولر سرد وگرم برای محیط پذیرایی ۷۰ متری دارم.کل نظرات حضرتعالی رو در خصوص تشخیص اینورتر و گاز ۴۱۰ خوندم ولی اینکه ۲۴۰۰۰ یا ۳۰۰۰۰ در نحوه استفاده فرق میکنه یانه چیزی ندیدم.آیا قدرت موتور بیشتر باشه مصرف برق کمتره ؟ ضمنا بنده تبریز ساکن هستم.با ماههای گرم طولانی سرو کار نداریم.
  ضمنا توصیه تون در صورت خرید از بانه چیه؟رنج قیمت نشانگر تقلبی بودن هست؟
  مثلا اجنرال بهتره یا جنرال ؟

  • Avatar
   کارشناس 2 : علوی

   سلام
   دوست گرامی مسلما هر چقدر که توان کمپرسور کولر گازی شا یا همان قدرت کولر گازی خریداری شده شما بالاتر باشد نیازمند مصرف برق بیشتری است درباره اینکه شما چه توانی از کولر گازی را تهیه کنید همانطور که در اموزش ها هم توضیح داده شده نصب کولر گازی بسته به محیط استفاده متغیر ایت مثلا ایا این ۷۰ متر نور گیز است یا خیر یا اینکه محل عمومی است یا شخصی یا اینکه چند نفر تردد میکنند یا پنجره ها عایق است یا ……در باره خرید هم ما هیچ توصیه ای درباره مکان یا شهر خاصی برای خرید کولر گازی نداریم فقط توصیه میکنیم که از مراکز معتبر در هر جای ایران کولر گازی را تهیه کنید تا در صورت بروز هر گونه مشکل امکان حل کردن آن وجود داشته باشد

 • Avatar
  عباس

  با سلام
  کولرهای گازی بانه ای همه قلابی بوده و اصطلاحا ریمارک هستند و من پس از بررسی فراوان و گفتگو با خود نصاب فهمیدم که همه اجناس متفرقه ای هستند که برچسب مارک اصلی خورده اند مگر تعداد بسیار بسیار معدود ،من یک کولر اجنرال گرفتم که بعد از قسم دادن فروشنده که بهش معرفی شده بودیم و خواندن برچسب که از همین سایت فرا گرفته بودم با اینکه روی برچسب زده گاز آر۴۱۰ ولی نصاب گفت گازش آر۲۲ هستش و بعد از باز کردن درب جعبه فاقد برد اینورتر بود لذا به امید اصلی بودن از بانه خرید نکنید و این رو به خودتون بقبولونید که یک جنس متفرقه میخرید اخیرا روی برخی اجنرالهای غیراصلی برد اینورتر قرار داده شده که تا درب یونیت بیرونی رو باز نکنید امکان اطمینان وجود نداره و اونم مطمئن نیستم متصل باشه یا نه یعنی ظاهری هست یا برد واقعی خدا عالمه

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   ممنون از راهنمایی شما ولی واقعا کیفیت یک جنس را نمیتوان محدود به مکان خاصی کرد ما همیشه به این نکته اشاره میکنیم که شما باید از مراکز معتبر خرید کنیذ

 • Avatar
  عبدالرضا صادقی

  با سلام : لطفا درباره کولر اسپیلت خورشیدی هم توضیح دهید .من شنیده ام که مصرفش ۶۰ درصد کمتر از کولر معمولی است. آیا این بخاطر اینورتر بودن کمپرسور است یا بخاطر لوله های آب گرم خورشیدی که روی کندانسور سوار شده.که توسط آفتاب گرم شده و گاز سرد را جابجا می کند؟

  • Avatar
   کارشناس 2 : علوی

   سلام
   سیستم طراحی این کولر گازی متفاوت است و دلایل زیادی دریاره این نوع از کولر گازی ئو میزان مصرف ان وجود دارد که به زودی در اموزشی به ان خواهیم پرداخت

 • Avatar
  سیدمرتضی حسینی

  با سلام.من قصد خرید یک عدد کولر گازی اینورتر را دارم اما نمیدونم چه مارکی خوب هستش ؟لطفا راهنمایی کنید برای یک فضای۱۳۰متری چه مدل وچه مارکی خرید کنم ممنون از راهنمایی شما

  • Avatar
   کارشناس 2 : علوی

   سلام
   دوست گرامی با توجه به تنوع خیلی زیادی که در کولر های گازی از لحاظ برند و مدل وجود دارد امکان معرفی برند خاصی در این زمینه وجود ندارد ولی شما میتوایند با مراجعه به مراکز فروش با این برند ها اشنا شوید البته بهترین نکته ای که میتواند در خرید یک محصول خوب شما را راهنمایی کند خرید یک کولر گازی با خدمات پس از فروش خوب در ایران است

 • Avatar
  سید ابراهیم معافی مدنی

  با سلام و خسته نباشید و تشکر از توضیحات کاملتون، قصد خرید کولر اینورتر ۲۴ هزار الجی دارم، فروشنده دو مدل اینورتر بهم معرفی کرده، یکیش همونجور که فرمودین گاز R410 اما یکی دیگه کولر R22 بانه ای با مصرف Heating curent Input 6.6A، هر دوتا اینورتر الجی هستن، رو هر دو نوشته اینورتر، آیا R22 اینورتر تقلبی هستش ؟

 • Avatar
  حسن عیسی نژاد

  با سلام و احترام اینجانب یک دستگاه کولر۲۴۰۰۰ مدیا دارام که کد ec را نشان میدهد و بعد از ۱۰ دقیقه کار خود بخود خاموش میشود چند بار هم امتحان کردم دوباره بعد از چند دقیقه خاموش می شود لطفا راهنمایی کنید این کد نشان دهند ه خرابی کدام قسمت ها است متشکرم

  • Avatar
   کارشناس 2 : علوی

   سلام
   لطفا مدل کولر گازی خود را عنوان کرده و قبل از هر کاری کولر گازی را ریست کرده و دوباره راه اندازی کنید

 • Avatar
  سعید

  سلام من میخوام یک کولر اجنرال وارداتی از امی حضور خرید کنم میگه اینورتره و گاز ۴۱۰ هست آیا اینورتر دارد تقلبی هم هست چطوری تقلبی اجنرال رو متوجه بشم ؟ آی برچسب تقلبی هم هست ۵ سال گارانتی رداه میده؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

 • Avatar
  حمیدرضا فتحی

  میشه گاز کولر ۲ تکه وست پوینت رو به گاز r410 تغیر داد
  اگ میشه چجوری

  • Avatar
   کارشناس 2 : علوی

   سلام
   گاز اولیه کولر گازی وست پوینت شما چه گازی بوده است و دلیل این کار شما چیه ؟

 • Avatar
  سیداکبر

  سلام اجنرال اینورتر بدونه گارانتی نخرید.روش برچسب اینورترخورده.ولی معمولی اند.اگه گاز۴۱۰بزنیدتوش میسوزه.این که میگم رعایت کنیدبراخرید اینورتر.۱.برق ورودی بایدازپنل بیرونی وصل بشه نه داخلی۲.شیرسرویس بایدتبدیل سرش خوردهه باشه.بامهره فابریک مانیفولدوصل نمیشه۳.قاب روایشاکه بازمیکنی باید یک عدد کیت الکترونی بزرگ ببینید.من کلاه رفت سرم.شما مواظب باشید

 • Avatar
  جواد

  سلام میشه یه کولر گازی اینوردار در بازه ۲۵۰۰ تا ۳۵۰۰ برای فضای ۹۰ متری معرفی کنید اگه معرفی کنید خیلی ممنون میشم

 • Avatar
  ابراهيم باستاني

  سلام
  میخواستم سوال کنم کوارهای میتسوبیشی کم مصرف خوب هستن یا شما برندهای دیگه رو پیشنهاد میدهید؟

  • کارشناس1: پیرنیا
   کارشناس1: پیرنیا

   سلام
   دوست گرامی ما یه هیچ عنوان امکان معرفی هیچ مدلی از کولر گازی رو در این سایت نداریم البته برند میتسوبیشی یکی از معتبر ترین برندهای موجود کولر گازی است

   • Avatar
    باستاني

    سپاسگذارم
    اما ایکاش ی راهنمایی میکردین برای خرید

    • کارشناس1: پیرنیا
     کارشناس1: پیرنیا

     باور کیند با توجه به برند ها و تنوع مدل های مختلف و قیمت هایی که هر برند برای کولر گازی خود تعیین کرده امکان نظر دهی درباره برند یا مدل خاصی وجود ندارد

 • Avatar
  وحیدرضا

  با سلام و خسته نباشید

  میخوام این کولر گازی رو بخرم میخواستم ببینم مناسبه به نظرتونب ه نسبت قیمتش ؟ و اینکه مدلش اصلیه یا تقلبی و سوال اخر اینکه ایا با مشخصاتش اینورتو هستش یا خیر

  اینم توضیحات کاملش

  کولر گازی اسپلیت گری ۳۰۰۰۰ (گاز R410) کم مصرف

  قیمت: ۲,۹۰۰,۰۰۰ تومان

  کولر گری کم مصرف ۳۰۰۰۰

  مدل GWH30FA
  تولید کننده GREE ( قطعات آمریکایی)
  رنگ سفید
  رده بندی مصرف انرژی +A
  ظرفیت ۳۰۰۰۰
  نوع کمپرسور اسکرول(Scroll) بسیار کم مصرف R410
  نوع کولر اسپلیت تک پنل
  عملکرد سرمایش – گرمایش
  ظرفیت گرمایش
  (بی تی یو / ساعت) ۳۰۰۰۰
  ظرفیت سرمایش
  (بی تی یو / ساعت) ۳۰۰۰۰

  سایر ویژگی ها

  بی صدا و بسیار کم مصرف
  گاز مورد استفاده : R410
  قابلیت حفظ دمای محیط در شرایط تنظیم شده
  دارای اواپراتور ضد باکتری و ضد فرسایش
  مجهز به پنل ABS قابل شستسو
  مجهز به دکمه عملکرد بهینه هنگام خواب
  مجهزبه تایمرروشن وخاموش برای تنظیم۲۴ ساعت

  ویژگی های دیگر

  مدل کیومتیک (Q.Matic)
  موتور سنگین از نوع اسکرول
  ناحیه آب و هوایی T1
  مجهز به فیلتر گرد و غبار
  کم صدا
  پره ها با پوشش ضد خوردگی و باکتری

  کنترل اسپلیت کولرگازی گری ۳۰۰۰۰

  توصیحاتی مختصر و مفید در مورد کولرگازی ۳۰۰۰۰ گری R410

  شرکت تولید کننده انواع کولر گازی و اسپلیت دیواری گری (GREE) با چندین سال سابقه در طراحی و ساخت انواع کولر، عنوان بهترین ها را به خود اختصاص داده است.

  کولر گازی گری سری کیومتیک (Q.Matic) یکی از سیستم های تهویه منحصر به فرد با ظرفیت ۳۰ هزار است که برای سالن های همایش یا یک اتاق با ابعاد ۶۰ تا ۱۴۰ متر مربع، بهترین گزینه برای سفارش خواهد بود.

  این کولرگازی با دو قسمت داخلی و خارجی عرضه شده که بخش بیرونی آن با قابلیت خنک کردن گاز، در خارج از ساختمان نصب خواهد شد. البته با بدنه فلزی و مقاومی که دارد هیچگونه آسیبی آن را تهدید نخواهد کرد! پنل داخلی با دیزاین زیبا و طراحی خوشتراشی که دارد در داخل سالن ها و اتاق مورد نظر نصب شده تا درجه دمایی مطلوب و رضایت بخش را در فصل های مختلف سال ایجاد نماید.

  برچسب کمپرسور

  تصور کنید توانایی پرتاب باد در یک متراژ مناسب برای پوشش دادن فضای مورد نظر به معنای مناسب بودن این کولرگازی می باشد. خبر خوشحال کننده ای که در این رابطه می توان مطرح کرد عملکرد ساکت و بی صدا «Quiet Operation» حین تهویه است که در سرعت های متفاوت نیز از ایجاد صداهای اضافی جلوگیری خواهد کرد پس شک نکنید که با یکی از بهترین کولرگازی ها روبرو هستید.

  البته این تمام ماجرا نیست چراکه از تکنولوژی ها متنوع دیگری نیز برخوردار می باشد که یکی از آنها چرخش هوا در تمامی جهات است که به راحتی توسط ریموت کنترل قابل تنظیم بوده و دسترسی راحت تری را در اختیار افراد قرار خواهد داد. موتور کولر گازی دیواری GWH30FA از نوع اسکرول T3 می باشد که برای یک اسپلیت با ظرفیت ۳۰۰۰۰ بهترین توانایی و قدرت در تعدیل دمای هوا را به ارمغان می آورد.

  برچسب پنل داخلی

  برخی ویژگی های دیگر

  سرد و گرم , کم مصرف
  برچسپ انرژی +A
  دارای ۵مترلوله رفت وبرگشت
  ضمانت اصل بودن
  کمپروسور اسکرول برای مناطق گرمسیر وشرجی تحمل ۶۰درجه گرما را دارد
  تنها کمپروسوری است که در دمای زیرصفر هم کار میکند.
  فوق العاده کم مصرف نسبت به کمپرسورهای دیگر
  گاز مصرفی مورد استفاده R410a

  • کارشناس1: پیرنیا
   کارشناس1: پیرنیا

   سلام
   دوست گرامی با توجه به توضیحاتی که شما در این سوال داده اید این کولر گازی اصل بوده و از سیستم اینوتر برخودار است ولی دقت داشته باشید که این توضیحات فروشنده یوده و برچسبی که شما مطالعه کرده اید هم امکان این را دارد که به صورت نادرست یا تقلبی زده شده باشد الیته این جمله را برای بدبین کردن شما نسبت به این کالا عرض نکردم بلکه برای اگاهی بشتر شما گفتم ولی با تمام این تفاصیل با توجه به توضیحات بالا اگر از فروشنده برگه ضمانت اصل بودن کالا دریافت کنید مشکلی نیست و باز هم تاکید میشود که شما از مراکز معتبر خرید کنید

   • Avatar
    فرزاد صفوی نژاد

    سلام من یک کولر اسپلیت اینورتر برای منطقه دماوند تهران نیاز دارم که فقط ۲ تا ۳ ماه هوای نسبتا گرم دارد به نظر شما ایا ۲۴۰۰۰ BTU برای یک سالن ۵۰ متری جواب میدهد؟ کمپرسور روتاری و اسکرول چه فرقی دارند و برای دماوند کدام مناسب تر است چون ما به سیستم گرمایش ان هم نیاز فراوان داریم. ایا اطلاعاتی راجع به موتور بزرگ و کوچک اوجنرال دارید؟ ممنون از راهنمایی شما

 • Avatar
  ابراهیم

  سلام .۱_حداکثر امپر برای برق مصرفی کولرهای اینورتر چه عددی است ؟۲_ایا این گفته صحیح است که فقط کولرهایی که توسط شرکتهایی که توی ایران نمایندگی دارند مثل ال جی و سامسونگ مونتاژ میشن به دلیل داشتن برچسب مصرف انرژی اینورتر دارند و کولرهای مربوط به سایر شرکتها به دلیل اینکه در کشورهای دیگه خیلی مساله مصرف برق مثل کشور ما جدی نیست به اینورتر زیاد اهمیت نمیدهند و فاقد اینورتر هستند؟

 • Avatar
  مجید عرب

  سلام یدونه ال جی ۳ پنله هستش سرماش مطلوب نیس الان گاز ۲۲ داره فشار ۷۰ هستش پیشنهادتون برا سرمای مطلوب چیه البته فشار کمپرسور عالیه چون یک بار در حالت گرمایش شیر اطمینان عمل کرد وایا گز ۲۲ خوب و بد داره گاز جایگزین پیشنهاد میکنین ایا؟

 • Avatar
  حميد اسفنديارى

  با سلام و خسته نباشید
  واقعا اطلاعاتتون عالى و بى نقص بود
  سپاس

 • Avatar
  نادري

  با سلام
  لطفا فرق بین جریان Rate با Nominal که در مشخصات کولرها زده می شود را توضیح دهید

 • Avatar
  مازیار سلطان احمدی

  سلام خدمت شما
  میخواستم بدونم برای کولر های اینورتر نیاز به سیم کشی برق جداگانه ای هست ( یعنی باید مستقیم از کنتور برق بیاریم)؟
  آمپر مورد نیاز برای استارت اولیه چقدر هست؟
  با تشکر فراوان

 • Avatar
  احمدرضا حسینی

  با سلام میخواستم بپرسم منظور از متور سنگین بودن کولر های گازی چیه؟آیا همچین موضوی دربازدهی تاثیر دار یا اصلا این موضوع صحت دار؟

  • کارشناس1: پیرنیا
   کارشناس1: پیرنیا

   سلام
   یخیر این موضوع کی موضوع عامیانه است که اصطلاح بعضی از فروشندگان میباشد برای خرید کولر گازی باید به معیار های علمی تری توجه کنید

 • Avatar
  طاها محمدی

  سلام
  وقتتون بخیر

  فرق بین کولر گازی اجنرال با جنرال چیه ؟

  • کارشناس1: پیرنیا
   کارشناس1: پیرنیا

   سلام
   این دو کولر دو برند محتلف در زمینه تولید کولر گازی است

 • Avatar
  پدرام

  با سلام و خسته نباشید
  من تاجایی که فهمیدم ۳ مدل اینورتر وجود داره : DUAL INVERTER DC INVERTER INVERTER V
  می خواستم ببینم کدوم از اینها کم مصرف تر و کالای بهتری هستش
  من قصد خرید کالای ال جی بدون گارانتی گلدیران رو دارم و به من مدل های سرس BV رو پیشنهاد دادن
  ولی سریال مدلشو سرچ می کنم اصلا چیزی پیدا نمی کنم!!!
  می تونین راهنمایی کنین؟

  • کارشناس1: پیرنیا
   کارشناس1: پیرنیا

   سلام
   دوست گرامی ما فقط یک نوع سیستم اینورتر داریم این مدل هایی که شما فرمودید مربوط به مدل های برند های مختلف است که همه کارایی یکسانی دارد درباه اینکه شما چه کولری خریداری کنید هم باید عرض کنیم که توضیحات کامل داده شده است معمولا کولر های گازی خریداری شده بدون گارانتی تعهدی بر اصل بودن ندارند شما باید از مراکز معتبر خرید کنید

 • Avatar
  محجوب لطفی

  سلام خسته نباشید آیا سیستم اینورتر برای کولر هایی که با برق ۳ فاز کار میکنند وجود داره؟

 • Avatar
  بابک

  دوست عزیز از اطلاعات مفید و ارزنده شما بسیار سپاسگزارم.همینطور که در بالا اشاره کردید متاسفانه من وقتی از کولر آبی استفاده میکنم سر درد وحشتناکی میگیرم و برای همین حاضرم گرما را تحمل کنم ولی از خانواده خجالت میکشم بخاطر رعایت حال من انها هم تحمل میکنن و اعتراضی ندارند ولی خب به قول معروف در دیزی بازه حیا گربه کجا رفته(((:.لطفا در مورد میزان مصرف برق کولر گازی های کم مصرف هم با اعداد ارقام اطلاعاتی بدهید یا همین میزان مصرفی که در محاسبه قیمت اعلام شده در رابطه با این کولرها هم صدق میکنه؟ من در تهران زندگی میکنم مصرف برقم هم بین ۳۰ تا ۴۰ هزار است در ماههای غیر گرم

  • کارشناس1: پیرنیا
   کارشناس1: پیرنیا

   سلام
   دوست من اعلام قیمت دقیق مصرف کولر گازی به موارد خیلی زیادی بستگی دارد که باید برسی و اعلام نظر شود و به هیچ عنوان امکان عنوان کردن ان وجود ندارد مواردی مانند عایق بودن یا نبودن محیط ، تعداد نفرات ، ظرفیت کولر گازی ، سالم بودن یا نبودن کولر گازی ، نوع کولر گازی ، نوع هزینه برق تجاری یا مسکونی بودن و ……….

 • Avatar
  اسماعیل اکبرزاده

  با سلام من درمنطقه ای زندگی می کنم که افت ولتاژ به طوری که با ولت متر اندازه گیری کردم عدد۲۰۰نشان می دهد کولر گازی چند امپر تهیه کنم که افت ولتاژ تاثیر گذار نباشه با تشکر

  • کارشناس1: پیرنیا
   کارشناس1: پیرنیا

   سلام
   معمولا تا ۱۹۰ ولت هم مشکلی برای راه اندازی وجود ندارد ولی کم و زیاد شدن ولتاژ باعث اسیب رسیدن به سیستم خواهد شد

 • Avatar
  جواد جوادی

  سلام
  لطفا بفرمایید فرق کولر گازی اینورتر V با کولر گازی اینورتر DC چیست؟
  چه مزایا و معایبی میتوانند داشته باشند؟
  تشکر

  • کارشناس1: پیرنیا
   کارشناس1: پیرنیا

   سلام
   منظور شما واضح نیست اینورتر یک سیستم الکترونیکی است که برند های مختلف کولر گازی نام های مختلفی برای ان برگزیده اند

 • Avatar
  بهادر

  سلام وخسته نباشید
  سوالی که داشتم کولرهای معمولی بدون اینورتر قدیمی و جدید میزان مصرف انرژیشون چقدر فرق داره؟ چون خیلی از دوستان کولر جدید دارن و از مصرفش راضی هستن
  و با توجه به قیمت بسیار بالای اینورتر دار حدود ۱ تومن اختلاف قیمت در نمایندگی ها، در مناطق معتدل خرید کولر معمولی بصرفه تر نیست؟!
  ممنون از شما

  • کارشناس1: پیرنیا
   کارشناس1: پیرنیا

   سلام
   دوست گرامی کولر گازی اینورتر بسته به یک سری شرایط تا ۴۰ درصد از مصرف میکاهد

 • Avatar
  فرشاد

  با سلام
  یکدستگاه کولر گازی جنرال ۳۰۰۰۰ دارم که مواقعی که از گرمایش آن استفاده میکنم خودبخود خاموش میشود و خطای E8 روی پنل آن رویت میشود ضمنا” علیرغم اینکه یکبار کامل وکیوم شده و مجددا” گازگیری شده سرمایش آن قوی نیست .
  لطفا” در مورد خطای E8 راهنمایی فرمایید.

  • کارشناس1: پیرنیا
   کارشناس1: پیرنیا

   سلام
   شما در فصل تابستان از گرمایش کولر گاز استفاده میکنید ؟ و اینکه چه زمان این خاموش شدن اتفاق میفاتد ؟

 • Avatar
  شجاعي

  سلام میشه اطلاعات کولرگازی اینوتر اجنرال بفرمایید از کجا میشه خرید

  • کارشناس1: پیرنیا
   کارشناس1: پیرنیا

   سلام
   باید از مراکزی معتبر فروش در هر استان یا شهرستان تهیه شود امکان معرفی مکان خاصی وجود ندارد

 • Avatar
  سیدمحمدکریمی

  باسلام من یک کولر گازی گری۲۴۰۰۰گرفتم لطفا بفرمایید اینورتر هست یا خیر البته من پشت دستگاه را باز کردم ویک بردالکترونیکی به اندازه کاغذA4داخل آن بود وگاز مصرفی همR410نوشته و۸٫۵A .سال ساخت۲۰۱۶/۱۲

  • کارشناس1: پیرنیا
   کارشناس1: پیرنیا

   سلام
   بله این کولر گازی اینوترر است

 • Avatar
  حجت

  کولر سوپر جنرال بنده ۲۱٫۷ آمپر زده مصرف برقش چطوره؟

  • کارشناس1: پیرنیا
   کارشناس1: پیرنیا

   سلام
   مصرف برق بسیار بالایی دارد

 • Avatar
  آرمین ارجمندیان

  سلام. کولری که گازش R410 باشه ولی زمان استارت نوشته ۱۰ آمپر جریانش چیه؟
  برد اینورتر هم داره

 • Avatar
  آرمین ارجمندیان

  بین کولر گری اینورتر دار و کولر ال جی دابل اینورتر
  کدامشون بهتر و سرما دهی بهتری داره؟
  مصرف انرژی کدام پایینره؟
  نمیدونم رده انرژی کدوم پایینتره!!
  واقعا مصرفشون کم هست؟(اگر از غروب تا صبح فردا یکسره روشن باشه)

  • کارشناس1: پیرنیا
   کارشناس1: پیرنیا

   سلام
   ما امکان نظر دادن درباره یک کولر گازی با برند یا مدل خاص را نداریم حتما با مراکز فروش تماس گرفته و از ایشان کمک بخواهید

 • Avatar
  محمدبهاروند

  سلام خسته نباشید یه سوال داشتم هیچ کس جواب درستی نمی‌ده متاسفانه،اولا میشه با گاز ۴۱۰ کولرهای غیر اینورتر، مثل روتاری یا پیستونی را شارژکرد؟ و میشه یه کولر قدیمی را بانصب برد مخصوص اینورتر به اینورتر تبدیل کرد؟ ممنون میشم از توجهتون

  • کارشناس1: پیرنیا
   کارشناس1: پیرنیا

   سلام
   خیر امکان شارژ گاز ۴۱۰ به کولر های قدیمی وجود ندارد و درباره سوال دوم هم نخیر امکان انیکه با نصب یک برد شما بتوانید کولر گازی قدیمی را به اینورتر تبدیل کنید وجود ندارد چون علاوه بر برد تمام قطعات نیز باید تعویض شوند و البته این کار به هیچ عنوان کار منطقی نیست

 • Avatar
  آرمین ارجمندیان

  لطفا فقط به این سوالات پاسخ بدین.قبلیها رو کامل نپرسیدم
  سلام مجدد(لطفا راهنماییم کنید.به مشکل خوردم)(موتور T3هست)
  چطور میتونم کولر اینورتر انتخاب کنم که مصرفش واقعا پایین باشه؟
  زمان استارت چند باشه؟(۲۴۰۰۰)
  مصرف انرژی A هست
  ولی میخوام کولر A++ باشه یا حتی بالاتر
  چطور میتونم اینها رو متوجه بشم؟
  چون بعضیا اینورتر دارن بالای ۱۵۰هزار پول برق میدن
  بعضیا زیر ۵۰ تومن(هر دو مورد ساعت ۵عصر تا ۶صبح فردا با متراژ یک اندازه)
  شما گفتین اینورتر دار باید حدود ۳تا ۴آمپر باشه
  اما کولری که من موقت انتخاب کردم نوشته اینورتر
  گازش هم ۴۱۰ هست موتورش هم T3
  اما مصرفش زده ۱۰ آمپر!!(ینی مصرفش بالاست و اینورتر نیست؟)
  بدون اینورتر آمپرش چنده معمولا؟
  T3 بودن ینی مصرف برقس بالاتر هست؟
  میشه اینورتر نباشه ولی گازش ۴۱۰ باشه و آمپرش ۱۰ باشه؟
  اینورتر داری که مصرفش از این کمتر باشه رو چطور میتونم متوجه یا پیدا کنم؟

  • کارشناس1: پیرنیا
   کارشناس1: پیرنیا

   دوست گرامی این سولات که شما پرسیدید کمی نامفهوم است ولی اگر شما قصد خرید کولر گازی اینوتر را دارید حتما و حتما از مراکز معتبر خرید کنید تا دقیقا همان چیزی را خریدراری کنید که به شما عنوان میشود درباره هزینه هم نمیتوان از نظر ریالی نظر داد بلکه میتوان گفت که در کولر گازی اینورتر مصرف برق حدود ۴۰ تا ۶۰ درصد از کولر های قدیمی کمتر شده است

 • Avatar
  آرمین ارجمندیان

  آیا نوع کمپرسور (T3 یا T1)در میزان مصرف انرژی تاثیر داره؟ چقدر؟(مثلا:باعث میشه چقدر به هزینه برق اضافه بشه؟)
  میشه لطف کنید کمی در باره این دو مدل کمپرسور از نظر مصرف انرژی و خنک کنندگی بیشتر توضیح بدین. ممنونتون میشم

  • کارشناس1: پیرنیا
   کارشناس1: پیرنیا

   سلام
   دوست گرامی در استفاده از این کمپرسور ها مصرف برق مورد نظر نیست بلکه کارکرد آن در مناطق گرم و معتدل مورد بحٍ است مثلا دلیلی ندارد شما از کمپرسور t3 در تهران استفاده کنید

   • Avatar
    آرمین ارجمندیان

    سلام مجدد
    آخه بانه کمپرسور T3 دارن
    منم تو شمال کشور میخوام ازش استفاده کنم
    سرمادهی این کمپرسور بیشتر هست؟
    قدرت این کمپرسور بیشتر هست؟
    وقتی قدرت کمپرسور بیشتر میشه، مصرف برق بالاتر نمیره؟
    جواب این سوالم رو که پرسیده بودم: وقتی اینورتر هست، اینکه استارتش حدود ۱۰آمپر هست، طبیعیه؟ اگر طبیعی هست،چرا شما فرمودین مصرف استارت اینورتر باید حدود۴آمپر باشه؟!!
    لطفا به همه سوالاتم جواب بدین.ممنون

    • کارشناس1: پیرنیا
     کارشناس1: پیرنیا

     سلام
     کمپرسور t3 تاثیری در سرما دهی ندارد فقط به دلیل نوع ساختار تحمل بیشتری را در مقابل گرما دارد و اگر کولری ۱۰ اپر برای استارت برق مصرف میکند خوب مسلما اینورتر نیست

 • Avatar
  احمد بلندی

  با سلام و خسته نباشید
  بنده می خوام برای یک خونه که دو طبقه هست و دو طبقه با هم در ارتباط هستن (به صورت دوبلکس) برای طبقه بالا کولر گازی تهیه کنم چون بیشتر از این طبقه استفاده میشه. طبقه بالا دو اتاق داره که هر کدوم تقریبا ۱۴ متر مربع هستن، یک نشیمن به متراژ ۲۰ متر مربع و یک آشپزخانه تقریبا به متراژ ۱۵ متر مربع وجود داره. در طبقه پایین کولر نیست و هدف سرد کردن طبقه بالا هست. ساختمان کاملا نورگیر و منطقه هم شمالغرب ایرانه. تعداد افراد ساکن هم ۳ نفر هستن. آیا برای این مورد کولر ۳۰۰۰۰ جواب میده؟ ( با در نظر گرفتن اینکه سرما به طبقه پایین منتقل میشه). در ضمن برخی از افراد توصیه میکنن که اینورتر در مقابل قیمت بالاش مناسب نیست چون قرار هست که فقط ۳ ماه در سال کار بشه و هزینه برق برای این ۳ ماه زیاد مشکل ساز نیست. البته بنده میخوام در صورت لزوم از گرمایش کولر هم در زمستان استفاده کنم چون برای نشیمن وسیله گرمایشی موجود نیست. حالا می خواستم نظر شما رو در این خصوص بدونم که چه ظرفیتی و چه نوع (معمولی یا اینورتر) برای این شرایط مناسب هست؟

  • کارشناس1: پیرنیا
   کارشناس1: پیرنیا

   سلام
   مناسب ترین حالت استفاده از کولر گازی در طبقه پاینن و بالا و اتاق های خواب است ولی اگر مشکل هزینه دارید میتوانید از نظری که دادی استفاده کنید البته احتمال اینکه برای سرما دهی با مشکل مواجه شوید زیاد است چون منزل نورگیر بوده و اتلاف انرژی زیاد است
   و با توجه به اینکه شما اتلاف انرژی زیادی دارید کولر گازی باید به صورت کاملا مدام کارد کند تا بتواند دما را به دمای دلحواه شما برساند پس توصیه میشود به جای خرید کولر گازی اینوتر برای شما از چند دستگاه کولر گازی معمولی استفاده کنید یا حدعقل یکدستگاه کولر معمولی برای اتاق خواب

 • Avatar
  امیر دهانی

  سلام
  فرقinverter با inverter Vچیه ؟
  میخام یه کولر اوجنرال ۱۸۰۰۰ اینورتر بخرم استارتش ۵٫۵Aزده گازr410 روشinverterV نوشته و ۵سال ضمانت داره بنظر شما اینورتر اصل هست؟؟

 • Avatar
  امیر دهانی

  با سلام فرقinverter با inverter Vچیه؟
  کولر ۱۸۰۰۰ ogeneral اینورتر میخام بخرم برقش۵٫۵A زده گاز مصرفیش R410 وبرچسب انرژیش A+++ زده ۵سال ضمانت داره رو پنلش inverterV نوشته ساخت تایلند هست تاریخ ساختش ۲۰۱۷زده بنظر شما اینورتر اصل هست؟؟؟

  • کارشناس1: پیرنیا
   کارشناس1: پیرنیا

   سلام
   این مشخصاتی که شما فرمودید بله اینورتر است ولی به شرطی که این اطلاعات درست باشد ولی بهترین راه اطمنان خرید از مراکز معتبر میباشد

 • Avatar
  کامران علمدار

  سلام می خواهم کولر گازی سردوگرم ال جی ۲۴۰۰۰ کم مصرف A+++ بخرم لطفا در مورد نحوه خرید وقیمت ان راهنمایی بفرمایی.

  • کارشناس1: پیرنیا
   کارشناس1: پیرنیا

   سلام
   امکان اعلام قیمت در این سایت وجود ندارد شما میتوانید با مراجعه به مراکز فروش معتبر این اطلاعات را به دست اورید

 • Avatar
  سید محمد طباطبایی

  سلام من برای مازندران ی کولر گازی میخوام بخرم میشه بنده رو راهنمایی کنید با توجه بع نوسان برق منطقه چه مارکی و چه نوعی بخرم؟ و ایا دو کاره بهتره یا تک کاره؟

  • کارشناس1: پیرنیا
   کارشناس1: پیرنیا

   سلام
   اگر منطقه شما دارای نوسان برق زیاد است از کولر گازی معمولی استفاده کنید نه اینورتر و اینکه سرمایش یا گرمایش بودن کولر گازی بسته به نیاز شما دارد ولی عموما دوفصله بودن کولر گازی از مزایای کولر گازی است

 • Avatar
  فرهاد. ک

  درود.
  ی کولر گازی اوجنرال هست زده اینورتر . گاز ۴۱۰ هم داره . ولی ۱۲ آمپر . سر والف هم باسه گاز ۲۲ هست. ینی سر وال کوچک.
  از کجا مطمئن بشیم ک این گاز ۲۲ هست یا ۴۱۰ .
  و آیا اصلن اینورتر هست یا معمولی ؟

  • کارشناس1: پیرنیا
   کارشناس1: پیرنیا

   سلام
   این کولر گازی ۱۰۰% تقلبی است اصلا شکی نیست وقتی که سر والف ان با برچسب فنی کولر مطابقت ندارد

 • Avatar
  عزیز سهرابوندی

  وقت عالی متعالی می خواستم بپرسم که برچسب کم مصرف روی همه مدلها هست یا مدلهای زیر ۳۰هزار این برچسبی که بارده ۳/۲ آمپر می باشد

  • کارشناس1: پیرنیا
   کارشناس1: پیرنیا

   سلام
   برچسب کم مصرف بودن بسته به نوع کولر گازی و مدل و بسیاری از موارد روی محصول نصب میشود

 • Avatar
  مهدی

  سلام من از بانه کولر خریدم اما وقتی نصب کردن متوجه شدم کولر ۱۲ هزار جای ۱۸ هزار فرستادن و تقلبی بود برچسب الجی چسبوندن کولر ۱۰ آمپر میکشه هر چیم زنگ میزنم جواب نمیده
  دوستان از بانه خرید نکنید که مثل من پشیمون میشین

 • Avatar
  محسن میرشفیعی

  باسلام بنده میخواهم کولر گازی بخرم با مارک جنرال که روش خورده با گاز r410 و گروه A ولی ازاینورتر بودنش اطلاعی ندارم.
  ۱- آیا گاز R410 میتونه برای دستگاههای بدونه اینورتر باشد
  ۲- برای من اصلا اینورتر مهم نیست فقط سرمای فوق العاده مهمه میخوام بدونم که دستگاهی که واقعا گاز R410 داره سرماش از گاز R22 بیشتره یا نه؟
  ۳- وشنیدم از یه سری که اگر گاز R410 باشه ولی دستگاه اینورتر نباشه خوب باهم مچ نیست.میگن مثل موتوری که کاربراتور یه موتور دیگه ای روش بذارن.
  ۴- حالا واقعا چه جوری میشه از گاز R410 دستگاه پی برد البته بغیر اصلاعات برچسب دستگاه.
  ۵- موضوع دیگه اینکه دستگاهی اگر با گاز R22 باشه میشه بهش گاز R410 زد. اگر نمیشه چرا؟

  ممنونم اگر راهنماییم کنید.باتشکر از شما جناب پیرنیا

  • Avatar
   امین

   خیر دوست عزیز امکان تزریق گاز R22 به کمپرسوری که با گاز R410 کار می کنه وجود نداره .
   شما دستگاهی رو انتخاب کن که اینورتر نداشته باشه و با گاز R22 کار کنه مثل تایتان ال جی یا اجنرال

 • Avatar
  محمود

  سلام،ممنون از مطالب مفیدتون.
  سوالی داشتم از خدمتتون.
  من کولر۳۰٫۰۰۰ اینورتر اجنرال گرفتم ولی ریموتش خیلی ساده هسش ولی تو سایت عکسش فرق داره،اما روی پنل نوشته اینورتر.
  خاسم بدونم آیا کلا کولر اینورتر هسش یا نه؟
  ممنون میشم فوری جواب بدید

 • Avatar
  محمود

  سلام. سوالی داشتم از خدمتتون.
  من کولر۳۰٫۰۰۰ اینورتر اجنرال گرفتم ولی ریموتش خیلی ساده هسش ولی تو سایت عکسش فرق داره،اما روی پنل نوشته invdrter v
  ضمن اینکه گازش R22 هسش.
  خاسم بدونم آیا کلا کولر اینورتر هسش یا نه؟
  ممنون میشم فوری جواب بدید

 • Avatar
  محمود

  سلام. ممنونم از مطالب مفیدی که گذاشتید.
  سوالی داشتم از خدمتتون
  من ی کولراینورترلبخندی ۳۰٫۰۰۰ اجنرال تهیه کردم.روی پنل inverter v نوشته شده و گازش هم R22 هست و
  HEATING CARACITY 8.0A هسش.
  در ضمن ریموتش با اون ک او سایت ها هس فرق داره و خیلی ساده هسش.البته انرژی A هسش و روی پنل داخلی هم زده New.
  خواستم بدونم آیا این کولر اینورتر هسش یا نه؟
  ممنون میشم سریعتر پاسخگو باشید

  • Avatar
   امین

   دوست عزیز عبارت inverter v مخصوص کولرهای ال جی هست و اینو رو هر برند دیگه ای مشاهده کردید قطعا کولر قلابی هست

   ال جی = Inverter v
   سامسونگ= digital inverter
   اجنرال = dc inverter

 • Avatar
  محمد.فرجامی

  سلام بنده ی مقدار اطلاعات دارم که از مهندسی پرسیدم که خودش موتور کمپرسور میسازه دقت کنید
  من تو اینجا خیلی دنبال این گشتم که فرق گاز ها با هم چیه به جایی نرسیدم ولی خودم تحقیق کردم اومدم بگم که شما هم بدونید
  گازr22 برای مناطق گرمسیری مناسبه و گاز r410 برای مناطق معتدل
  دلیل خیلی خیلی قانع کننده ای هم دارم براش
  حالا از این قضیه گذشته بحث اینورتر بودن یا نبودن و روتاری بودن و پیستونی بودن موتور هاست
  اینکه اینورتر واقعا مصرف رو میاره پایین درسته و داخل پنل خارجی یک کیت داره
  اینورتر روی موتور روتاری بهتر جواب میده اونم به خاطر مکانیزمش هست
  اینم باید بگم که اگر گاز یک کولر r22 باشه معنیش این نیست که اینورتر نداره
  گاز ۴۱۰ بهتره ولی برای مناطق معتدل دلیل هم دارم ولی طولانیه خیلی
  من خودم دنبال کولر اینورتر داری هستم که گاز r22 داشته باشه چون در قم زندگی میکنم و ۴۱۰ جواب نمیده

 • Avatar
  شهرام چرغندی

  سلام
  تشکر از مطلب بسیار مفیدتان
  میشه گاز آر ۴۱۰ را جایگزین گاز آر۲۲ کرد؟
  چه کولر اینورتر باشد؟ چه نباشد؟

 • Avatar
  عباس

  با سلام و عرض خسته نباشید
  سوال داشتم که چرا رنگ آب خروجی کولر گازی ما مقداری متمایل به نارنجی هستش؟

 • Avatar
  علی شایگان

  سلام روز بخیر
  میخواستم نظرتون را راجع به کولرهای بوش بدونم که بین بوش و اجنرال کدام بهتر است و کلا اطلاعاتی راجع به بوش داشته باشم.
  با تشکر

  • کارشناس1: پیرنیا
   کارشناس1: پیرنیا

   سلام
   متاسفانه ما امکان اعلام نظر درباره برند های محتلف کولر گازی را نداریم این مورد را باید ار مراکز فروش پرس و جو نمایید

 • Avatar
  ابوالفضل

  با سلام مرسی از مطالب خوب و مفید شما که باعث شد از یه کلاهبرداری کثیف اگاه بشم بنده حدود یه سال پیش یه کولر اینورتر ال جی خریدم حدود چهار میلیونو نیم به از چند وقت که پول برق به طرز عجیبی زیاد میومد یکم تحقیق کردم در باره کولر که سایت شمارو دیدم و طبق اون برچسب که بالا اموزش دادین گاز کولر r22 و متوجه شدم که کولر تقلبی و با تحقیقات بیشتر متوجه شدم که کولر اصلا ال جی نیست جنرال که برچسب ال جی زدن دوستان حتما از نمایندگی های معتبر بخرین تا مثل من سرتونو کلاه نذارن باز هم مرسی از سایت خوبتون

 • Avatar
  حامد

  باسلام.
  میخوام یک کولرگازی خوب بخرم فضای محیطم۱۷۰متره میخوام خیلی خیلی کم مصرف باشه.به نظرتون چه مارکی بخرم.۳۰هزاربرای محیطم خوبه

 • Avatar
  محمدرضاوکیلی

  سلام
  تشکر از اطلاعات شما
  برای یک پذیرایی
  بامصاحت۳۰ متر ویک اتاق
  بامصاحت۱۶متر
  چه کولری وچه مارکی تهیه کنم

 • Avatar
  viliamkardo

  باسلام خدمت آقای پیرنیا و دوستان سوالم اینه یه کولر اسپلیت سامسونگ قدیمی ۲۴۰۰۰ دارم که کمپرسورش سوخته آیا میشه یه کمپرسور ۳۰۰۰۰ روش سوار کرد

 • Avatar
  مجید

  واقعا جای تشکر داره ممنون ممنون ممنون که اطلاعات خودتون رو در اختیار ما قرار دادین.

  • کارشناس1: پیرنیا
   کارشناس1: پیرنیا

   سلام
   خواهش میکنم دوست عزیز

 • Avatar
  محمد مهرابی

  من از بانه با برچسب اینورتر سفارش دادم، موقع نصب، نصاب گفت اینورتر نیست و بر چسب آن قلابی است

 • Avatar
  محمدبهاروند

  سلام خسته نباشید میخواستم ببینم خود گاز مثلا r22 هم انواع مختلفی از نظر کیفیت داره یا فقط تنوع شرکت سازندست و زیاد اختلافب از نظر کارایی ندارن ؟چون معمولا بعداز تعویض گاز فابریک دیگه خنکی سابق ندارن وموردی که خودم دیدم دمای هوای خروجی از کولر توشیبا اصل ۳درجه هست درحالی که اکثر کولرای دیگه درهمان شرایط حدود ۱۰درجه.اگه مارک گاز با کیفیت میشناسی وامکان معرفی هست لطف کنید یا ابنجا یا ایمیل بفرستید.ممنون از توجهتون ببخشید طولانی شد

  • کارشناس1: پیرنیا
   کارشناس1: پیرنیا

   سلام
   دوست گرامی دقت داشته باشید که حتما کیفیت گاز تولید شده در شرکت های محتلف متفاوت است که ما در اینجا امکان معرفی برند خاصی را نداریم مثلا شرکت ایسکون سالهاست که تعطیل شده است ولی همچنان شرکت های تولید کننده با مارک ایسکون گاز وارد بازار میکنند

 • Avatar
  علی بدری

  با سلام بنده کولر گازی اوجنرال ۳۰هزار سفارش داده بودن امدن که نصب کنند برچسب رو خوندم نوشته شده بودr22قبول نکردم الآن یکی اوردن روش نوسته شدهr410a اما در پنل بیرونی فقط یک خازن ویک رله هستش وبردی که عکیش رو گذاشته بودین وجود نداره حالا ایا این کولر اصلی هست یا نه البته امپرش هم حدود ۷/۰۲هستش

  • کارشناس1: پیرنیا
   کارشناس1: پیرنیا

   سلام
   امکان اینکه این کولر گازی گرید a باشد و از گاز ۴۱۰ استفاده کندهست ولی احتمال آن کم است از یک تعمیرکار بخواهید به صورت حضوری برسی کنند

 • Avatar
  علیرضا حامدی

  سلام خسته نباشید مایک کولر گازی ال جی خریدیم اینورتر دار اصله ولی برچسب انرژیش Cمیباشد آیا این خوبه یابصرفه نیست ضمنا ۲۴۰۰۰هزار میباشد

 • Avatar
  viliamkardo

  سلام خدمت کارشناسان سایت وسایر دوستان میخواستم بدونم میشه یک کمپرسور ۳۰۰۰۰ را جایگزین کمپرسور یک کولر ۲۴۰۰۰ نمود

  • کارشناس1: پیرنیا
   کارشناس1: پیرنیا

   سلام
   در شراط خاص و محیط سنجی مناسب بله ولی در اگر با همان ظرفیت تعویض شود مناسب تر است

 • Avatar
  سیدقاسم رسولی

  سلام وتشکر از سایت خوبتون ، میخواستم بدونم میشه کولر معمولی رو به کولر اینورتر تبدیل کرد

  • کارشناس1: پیرنیا
   کارشناس1: پیرنیا

   سلام
   نخیر این امکان وجود ندارد

 • Avatar
  محمدبهاروند

  سلام من کولر ۱۲ هزارخریدم متاسفانه موقع خرید متوجه برچسبT1آن نشدم فروشنده هم چیزی نگفت باتوجه به اینکه ما درخوزستانیم وگرمای بالای ۶۰هم داریم الان از ظهر تا غروب قطع میشه و رو موتور نیست فکر کنم حتی تو دمای ۴۷ هم قطع میشه حالا میخواستم ببینم راه حلی وجود داره برااین مشکل؟اگه لازم باشه قطعه ای عوض بشه.

  • کارشناس1: پیرنیا
   کارشناس1: پیرنیا

   سلام
   شما باید مپرسور اسپیلت را در صورت ضرورت تعویض کنید که این کار هم به صرفه نیست متاسفانه

 • Avatar
  اشكان

  ممنون از اطلاعات مفیدی که در اختیار مردم می گذارید

  • کارشناس1: پیرنیا
   کارشناس1: پیرنیا

   سلام
   خواهش میکنم امیدواریم موثز واقه شده باشد

 • Avatar
  فرشاد فرهادی

  با سلام و خسته نباشی. ببخشید بهترین نوع گاز برای کولرهای پنجره ای کجایی هست؟ تشکر

 • Avatar
  محمد عزیزالدین

  سلام و خسته نباشید.جهت اپارتمانی ۸۵ متری در مشهد مسکونی دو خوابه با هال و پذیرایی چه نوع کولر گازی اینورتر دار معرفی و پیشنهاد میکنید از نظر اب و هوایی و منطقه.ممنون

 • Avatar
  مجتبی

  با سلام
  امپر مصرفی کولر اینورتر ۲۴۰۰۰ چند امپره ؟
  امپر ۲۴۰۰۰ معمولی چند امپره ؟
  ایا این امپر زمان استارت و بعد از استارت فرق میکنه ؟
  و ایا امپر اینورتر ۲۴۰۰۰ تو هر برندی فرق داره یا نه ؟

 • Avatar
  حمید نوروزی

  سلام
  من یک کولر گازی اسپلیت ۲۵۰۰۰ سامسونگ دارم
  مدتی پیش به دلیل کار نکردن کمپرسور و طبعا عدم سرمایش با نمایندگی سام سرویس تماس گرفتم ، ایشون بعد از تست کردن گفتن تمام سیستم درست کار میکنه و مشکلی در مادربرد دستگاه وجود ندارد، ولی برنامه پریده و باید مادربرد تعویض بشه میخواستم بدونم با توجه به اینکه دو تا جا برای ارتباط با PC در مادر برد وجود دارد یکی Rs485 و یکی هم کانکتور ۱۰ پین مشکی و قرمز آیا راهی برای اینکه برنامه رو مجددا براش بریزیم هست یا اینکه باید تعویض مادر برد صورت بگیره؟
  ممنون میشم جواب بدید.

 • Avatar
  مهدی رحمت نیا

  بسیار سوال و جوابهای خوبی بود
  کاملا مفید بودند
  با تشکر از سایت خوبتون

  • کارشناس1: پیرنیا
   کارشناس1: پیرنیا

   سلام
   خواهش میکنم لطف دارید

   • Avatar
    امین قلیزاده

    سلام و وقت بخیر
    ۲بار پست گذاشتم هنوز منتشر نشده و احتمالا در انتظار تائید هست
    ممنون میشم منتشر کنید
    .
    من ۲تا اسپیلت دارم که یکی ر میخوام بفروشم. میخوام بدونم کدوم گرونتره و کدوم کم مصرفتر? هر دو آمپرشون بالاست!
    در کل کدوم یکی ر نگه دارم?
    سامسونگ سرما فقط as32ugcx با گاز r22 و آمپر ۱۳-۱۹
    جنرال سرد و گرم gnr-30gf با گاز r410a و آمپر ۱۱-۲۲

    جنرال ۳ سال گارانتی هم داره و ۱ سال پیش خریدم
    سامسونگ قدیمی تر هست و گارانتیش ر ندارم
    ممنون

    • Avatar
     کارشناس 2 : علوی

     هر دوی این کولر ها از نظر فنی در یک رده هستند و هیچکدام کم مصرف نیست امکان دادن اطلاعات بیشتر نیست

 • Avatar
  بوش ایران

  اینورتر دار بودن یک دستگاخ کولرگازی به دوام عمر قطعات و پایین آمدن میزان مصرف برق شما کمک خواهد کرد . یک کولرگازی اینورتر با دور متغییری که دارد با توجه به دمای محیط دور کمپروسور را بالا و پایین می برد و باعث می شود که هیچ گاه کولرگازی خاموش نشده و از نو استارت نکشد . با توجه به میزان هزینه های افزایشی برق در ایران خرید کولرگازی های اینورتر و دی سی اینورتر قطعا بسیار بیشتر می تواند به نفع باشد

 • Avatar
  امین

  سلام
  من ۲تا اسپیلت دارم که یکی ر میخوام بفروشم. میخوام بدونم کدوم گرونتره و کدوم کم مصرفتر? هر دو آمپرشون بالاست!
  در کل کدوم یکی ر نگه دارم?
  سامسونگ سرما فقط as32ugcx با گاز r22 و آمپر ۱۳-۱۹
  جنرال سرد و گرم gnr-30gf با گاز r410a و آمپر ۱۱-۲۲

  جنرال ۳ سال گارانتی هم داره و ۱ سال پیش خریدم
  سامسونگ قدیمی تر هست و گارانتیش ر ندارم

 • Avatar
  امین قلیزاده

  سلام
  من ۲تا اسپیلت دارم که یکی ر میخوام بفروشم. میخوام بدونم کدوم گرونتره و کدوم کم مصرفتر? هر دو آمپرشون بالاست!
  در کل کدوم یکی ر نگه دارم?
  سامسونگ سرما فقط as32ugcx با گاز r22 و آمپر ۱۳-۱۹
  جنرال سرد و گرم gnr-30gf با گاز r410a و آمپر ۱۱-۲۲

  جنرال ۳ سال گارانتی هم داره و ۱ سال پیش خریدم
  سامسونگ قدیمی تر هست و گارانتیش ر ندارم

  • Avatar
   بیرامی

   معلومه جنرال اینورترداره. به صرفه تره

 • Avatar
  امین

  سامسونگ رو بده بره

 • Avatar
  بهروز رضایی

  سلام وقت بخیر
  میتونم خواهش کنم یه پیشنهاد بدید برای کم مصرف ترین کولر در ابعاد ۱۸۰۰۰
  ممنون میشم

 • Avatar
  مهران

  با سلام و احترام. میخواستم نظرتونو در مورد کولر گازی سامسونگ. مدل گود وان ۲۴۰۰۰ بتونم!؟ درضمن آیا تقلبیش هم تو بازار ایران هست!؟؟؟؟

  • کارشناس1: پیرنیا
   کارشناس1: پیرنیا

   سلام
   ما امکان اینکه نظری درباره برند خاص یا مدل خاصی از محصولات را عنوان کنیم نداریم ولی توصیه میشود که از مراکز معتبر با ضمانت نامه معتبر خریداری نمایید

 • Avatar
  محسن

  با سلام و احترام؛
  من به تازگی منزلمو بازسازی کردم و به پیشنهاد معمارمون قصد دارم کولر گازی تهیه کنم، آپارتمان من ۹۰ متر و در تهران هست. من در بین جوابهای که داده بودیم متوجه شدم که از یک پنل حتما استفاده کنم ولی آیا واقعا توان یه کولر ۲۴۰۰۰ یا ۳۰۰۰۰ اینقدر هست که با یه پتل کل خونه رو خنک کنه؟ ممکنه یه مقدار منو راهنمایی کنین که چی بخرم؟ و چی کار کنم؟
  تشکر میکنم از وقتی که برای جواب دادان به سوالات می گذارید.

  • کارشناس1: پیرنیا
   کارشناس1: پیرنیا

   سلام
   این بستگی به نوع ساخت بنای شما دارد که روبه افتاب باشد یا نه افتاب گیر باشد یا نه یا …. ولی اگر شما چندین اتاق خواب دارید مطمنا استفاده از یک کولر گازی مناسب نمیباشد

 • Avatar
  محسن

  با سلام ایا این مذلکولر برای منطقه کرمسیر خوبه
  اسپلیت اینورتر کرال مدل GC-241 HCRI سردوگرم

 • Avatar
  غلامرضا متقی

  سلام
  من یک کولر ۳۰۰۰۰ اوجنرال از جنوب خریدم که روش ننوشته اینورتر ولی نوشته گازr410a آیا این کولر اینورتر اصلیه؟ مدلش هم اینه asga30feta
  ممنون

 • Avatar
  سعیداسدی

  باسلام
  لطف میکنین بگین دستگاه وکیوم باچه ظرفیتی مناسب برای کارکولرگازیه وابزارآلات متناسب بااین شغل چیاهستن

 • Avatar
  سجاد رجبلو

  سلام برای خانه ١٢٠ متری چه کولری پیشنهاد میکنید؟
  بنده ساکن تهرانم

 • Avatar
  نيما محمدي

  سلام اقای پیرنیا،بنده ساکن اهواز هستم سوالی ک داشتم اینه که اگر بخوام یه کولر ٣٠٠٠٠کم مصرف بگیرم چی پیشنهاد میکنن البته رنج قیمّتیش بالا نباشه و اینکه بطور معمول کولرای٣٠٠٠٠ معمولی بدون اینورتر یا همون پیستونی چند امپر مصرف میکنن؟اگه لطف کننین پاسخ بدین ممنون میشم-سپاس

 • Avatar
  عادل

  باسلام
  ضمن عرض سلام و خسته نباشید بابت اطلاعات مفیدتون
  امکان داره کولری دارای کمپرسور پیستونی باشه و اینورتر هم باشه؟
  یا کولرهای اینورتر دارای چه نوع کمپرسوری هستند؟(پستونی هستند یا روتاری؟)
  با تشکر

  • Avatar
   محمد عمادی پور

   سلام خیر کمپرسور های دستگاه های اینوتر از نوع روتاری و برخی اسکرال t1هستن

 • Avatar
  علیرضا حسینی نژاد

  با سلام
  آیا تفاوتی میان کولر های اینورتر و کولر های دی سی اینورتر است؟

  • Avatar
   محمد عمادی پور

   کولر های اینورتر معمولا برق Acرا به Dcتبدیل و سپس توسطipm به برقAcبا فرکانس متغیر از ۲۰٫٫تا۱۲۰تبدیل و کمپرسور ازنوع متغیر مصرفAcمیباشد. ولی در اینورترDc برق مصرفی از نوع DC فرکانس متغیر است

 • Avatar
  مشیر کاتوزی

  سلام.
  وقت بخیر.
  من میخوام یه کولر پرتابل ۱۲۰۰۰ بگیرم! کدوم برند و ایندکولرهای پرتابلی که برقشون ۱۱۰ هست ( ادعا میشه مصرفشون کمتره ) مثل برند گاریسون خوب هست! نظرتون در مورد هایسنس چیه؟
  با تشکر

 • Avatar
  جعفرباستانی

  سلام وتشکر از پاسخگویی خوب وصبورانه کارشناس محترم آقای مهندس پیرنیا بنظر میرسد پاسخگویی شما تا پایان سال ۹۶ کافی دانسته اید چون از آن تاریخ به بعد سوال و جوابی مشاهده نمیشود .با این وصف کلیه سوالات دیگران را مطالعه نموده ام متاسفانه مشابه سوال خودم را نیافتم چنانچه مجددا راهنمایی شما ادامه داشت خواهشمندم به سوالات من پاسخ فرمایید سپاسگزار خواهم بود .سال خوبی داشته باشید .
  ۱ـآیا میتوانم برای ۵۵ متر مربع سالن از یک کولر اینورتر زیر ظرفیت ۲۴۰۰۰ نصب نمایم ؟ علت عدم نیاز به مصرف سرمای زیاد است .
  ۲ـ اختلاف سطح پانل داخلی و کمپرسور که در پشت بام نصب مینمایند برای سیستم کولر بلامانع هست ؟

  • Avatar
   Servispkar

   دوست عزیز
   برای ارتفاع بالا بین یونیت بالا وپنل داخل شما باید ازتله روغن استفاده کنید که روغن به کمپرسور برگرده
   درضمن درمورد گاز ۴۱۰ که من چندسال دارم درزمینه اسپیلت کار میکنم تعریق ندارد ولی گاز ۲۲ بهترتعریق میگنه وخنکتراست
   یعنی دراکثراسپیلتهای ۴۱۰شما هنگام کار ازلوله تخلیه پنل داخلی ابی تخلیه نمیشه گرچه به رطوبت محیط جنوبی وکویری بودن نیز مربوط است ولی تمام کولرهای گازی براساس میزان رطوبت سرمایش بیشتری دارند

 • Avatar
  احمد جبارزاده

  با عرض سلام و ارادت جناب مهندس پیرنیا

  تشکر از سایت بسیار خوبتان …
  سوال اینکه اگه شما بخواهید برای خودتون کولر گازی بخرید در مجموع و نهایت ترجیح میدید از شهرستان مرزی بانه خرید کنید یا از نمایندگیهای رسمی و معتبر داخلی ؟
  جواب شما که متخصص این رشته هستید برای ما بسیار راهگشا خواهد بود .

  با تشکر استدعا میکنم بفرمایید

 • Avatar
  حسین امیری

  سلام
  میخواستم زحمت بکشین برای خرید کولر بهم راهنمایی بدید:پیشاپیش ممنونم
  ۱- توی منطقه مازندران کولرهای اینورتر دار رو پیشنهاد می کنید یا بدون اینورتر رو ؟ چون اکثریت تعمیرکاران میگن به دلیل رطوبت بالا و درگیری برد پنل بیرونی با رطوبت ، خرابی دستگاه های اینورتر در مازندران بسیار بالا هست و قطعات اونهم گیر نمیاد.
  ۲-برای خانه مسکونی به متراژ ۸۱ مترمربع کولر ۲۴۰۰۰ کفایت میکنه؟
  ممنون میشم در این مورد راهنمایی کنید .

 • Avatar
  رضا

  سلام
  چرا مدل های کاتالوگ فارسی اجنرال در کاتالوگ اجنرال مادر وجود نداره؟
  مثل مدل مدلASGS30LFCA که اجنرال ۳۰۰۰۰ هست و فقط توی سایتهای ایرانی ردش وجود داره؟

 • Avatar
  میترا

  سلام
  ببخشید من یک اسپیلت میخواستم بخرم برای یک اتاق
  قیمتش بالای یک‌ملیون و۳۰۰نباشه
  مناطق جنوب کشور هوا گرم و خشک
  هم سرماده هم گرماده باشه

  راهنمایی میکنید چه مدلی بگیرم که هم مناسب باشه هم خوب؟؟؟

 • Avatar
  حامی نجار

  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما.از اینکه اطلاعات مفیدی در اختیار هموطنان عزیز قرار می دید بسیار سپاسگذارم.یه سوال داشتم.من یه کولر ال جی ۲۴۰۰۰ دوال اینورتر خریدم.کنار پنل داخل کمپرسور یک سیم سوکت مانند چهار کاناله یا رله آویزون هست که به هیچ جا نصب نشد و نصاب می گفت توی ایران کاربرد نداره.این سیم ربطی به اینورتر داره؟لطف می کنید اگه جواب بدید..ممنون

 • Avatar
  حامی نجار

  البته سیم‌ به برد کمپرسور وصله..ولی به پنل داخل راه ارتباطی نداره.

 • Avatar
  Armand

  درود، هنوز پاسخگو هستید؟ بفرما کولر پرتابل ۱۸۰۰۰یا۱۴۰۰۰بدون اینورتـــــــر خنک تره برا هوا خوزستان یا کولرپرتابل ۹۰۰۰ایـنورتـر دار ؟ مــمنون میشم زودتر جواب دهید

 • Avatar
  armand.GACH

  درود، میخام کولر بخرم برا هوا خوزستان ، کـــولر پرتابل گازی ۹۰۰۰ ایـــنـورتــر دار مناسب تر وخنـک تره یا کــــولرپـرتابل گازی ۱۸۰۰۰ یا ۱۴۰۰۰ بدون اینــورتر؟

 • Avatar
  محسن فخرآرا

  سلام، یک کولر گازی ۳۰۰۰ اینورتر اجنرال نوع مبرد R410a نوشته ولی فشار لوله گاز ۵۶ بار هست. ممکنه گاز R22 داخلش تزریق شده باشه یا کمبود گاز داره؟

 • Avatar
  محسن فخرآرا

  اگه کولر دارای ضمانت باشه دصورت شکایت مشتری از کمبود ظرفیت کولر گارانتی به مشکل میخوره . ۲- ممکنه در صورت نصب کولر با ظرفیت پایین علاوه بر کمبود سرما و گرما نا همسان بودن گرمایش و سرمایش در نقاط مختلف محیط پیش بیادولی معمولا یک ظرفیت پایین تر مشکلی به وجود نمیاره.
  اختلاف سطح مجاز پنل داخلی و خارجی به نوع کولر بستگی داره که از ۷ تا ۳۰ متر متفاوت است

 • Avatar
  رسول دردی زاده

  سلام
  موقع تعمیرات یا در نشت لوله و یا به دلایل زیاد؛ اگر روغن داخل سیکل حرکتی گاز از موتور خارج بشه, میتوانیم آن روغن را جبران کنیم و به موتور باز گردانیم؟

  • Avatar
   حسین کریمی

   با سلام
   من کولر ۳۰ هزار اجنرال از بانه گرفتم.
   روی برچسب کمپرسور زده گاز R410a و آمپر مصرفی رو زده ۷٫۲A ولی برای ما قبض برق برای دوماه ۷۲۰ هزار تومان اومده به نظرتون مشکل میتونه تو نصب و برق دزدی کولر باشه یا اینکه دستگاه تقلبیه ؟ از صحت سایر لوازم منزل اطمینان پیدا کردیم
   حتی در صورت تقلبی بودن این مبلغ به نظرتون بعید نیست؟

 • Avatar
  محمد

  سلام اقا من چندروز پیش از بانه یه اسپیلت ۲۴۰۰۰گری اینورتر گرفتم مدل ای کول گرم سردT3برد اینورترم داره گازشم A410ولی این مدل با مدل تو ایرانش خیلی فرق داره مدل داخلی T3فقط سرد هست وای فای هم داره ولی این وای فای نداره میخواستم ببینم تقلبی نیسته مدلشم اینه i cool-GWH24QE/A lomo

 • Avatar
  محمد

  با سلام
  قصد خرید کولر گازی بوش مدل B1MZI24100 رو دارم به من گفتن dc inverter هست با گارانتی هوای پاک حتی یونیت خارجی رو باز میکنن که ببینم واقعا هست یا نه
  اما هر چی تو سایت اصلی بوش گشتم همچین کولرهایی ندیدم
  سوالم اینه آیا این کولر ها اصلی هست اگر هست با چه مرجعی؟ چون انگار فقط نو ایرانه
  اگرم نیست کیفیت قابل قبولی دارند یا خیر؟ چون چند تا از اقوام خریداری کردند وخیلی راضی هستن میخواستم ببینم ارزش خرید دارند یا خیر ممنونم

 • Avatar
  حسینی

  سلام من برد کولر گاری اجنرال مدل
  AOGR30RAT رو میخواستم،باید از کجا پیگیربشم، تشکر

 • Avatar
  Fardin irani

  سلام . بنده یک کولر ال جی اینورتر مدل نکست پلاس ۲۷هزار از نمایندگی خریداری کردم و از روز اول وقتی دما رو روی مثلا ۲۴ تنظیم میکنم بعد از رسیدن دمای محیط به ۲۴ درجه و گذشت مدتی فن بیرون خاموش میشه و اسپلیت داخل به صورت تهویه کار میکنه و بوی رطوبط میاد تا اینکه دمای خونه ۲۵ میشه یعنی یک درجه میره بالا فن بیرون شرو به کار میکنه . مگر تو اینورتر این اتفاق میفته؟

  • Avatar
   فرهاد

   سلام اتفاقا سوال منم همینه
   کولر نکست تایتان ال جی ۲۴ هزار ۲ ماه هست که خریدم همین اتفاق میفته جناب مهندس پیر نیا مشکل داره یا طبیعیه؟
   مگر در کولر اینورتر دار نباید دور کمپرسور و فن بیرونی کم بشه و خاموش نشه و دوباره که دمای محیط رفت بالا برد فرمان دور بالای فن وکمپرسور را بده ممنون میشم پاسخ دهید

 • Avatar
  حسین توکلی

  جناب پیرنیا خداوند حافظ شما باشه خیلی اطلاعات مفیدی گرفتم انشاالله موفق و پیروز باشید

 • Avatar
  محمدعلیزاده

  سلام میخواستم ببینم کولرگازی نوخودش گاز بایدداشته باشه یابزنیم

 • Avatar
  حسین انصاری

  سلا‌م دوستان متشکرم از سایت و نقطه نظرات دوستان در حال حاضر در کشور عزیزمان ایران بزرگ متاسفانه افراد سود جو اقدام فروش لوازم بدون گارانتی همچنین کولرهای گازی کرده اند با توجه به اینکه تکنولوژی اینورتر بسیار متداول شده واطلاعات دروغ بسیار زیاد است از تمامی هم میهنان عزیز درخواست دارم قبل از خرید کولر گازی حتما با اشخاص حرفه ای مشورت کنید و بدون کارشناسی به هیچ عنوانخرید انجام ندهید.حسین انصاری کارشناس سیستمهای تهویه مطبوع در استان فارس

 • Avatar
  محسن بهرامیان

  من دسترسی به کولر های دو تیکه زیادی دارم چه در محل کار و چه در منزل و در یک شهر گرمسیری در ایران زندگی میکنم و می خوام تجربیات خود را با شما به اشتراک بزارم :
  ۱- من به زرس قاطع به شما می گویم که کلیه کولر ها و تلویزیون های شهر بانه تقلبی اند بخصوص کولر دو تیکه میتسوبیشی و تلویزیون های سامسونگ بانه ای !
  ۲- در مورد سرویس کولر های دو تیکه هم دقت کنید که حتما سالیانه پانل داخلی سرویس شود !
  ۳- در مورد فن بیرون ، حتما از سایه بان استفاده شود !
  ۴- به نظر من ، بهترین نوع کولر دوتیکه میتسوبیشی اصلی ساخت ژاپن و یا تایلند است البته نوع ساخت هند هم است که تقلبی و همان بانه ای هستند و شش ماه هم کار نمیکنند ! در نوع اصلی کولر های میتسوبیشی بر روی پانل داخلی نوشته MR.SLIM
  ۱۳۹۷/۴/۱۰

 • Avatar
  محمدعلیزاده

  سلام ببخشیدمن یک کولراینورترگرفتم روی کارتون نوشته گازr410وامپرنوشته۶٫۴ایا این کولراینورتراست ممنون میشم جواب بدین

 • Avatar
  کاظم عسگرپور

  باسلام به تمامی دوستان که پاسخ سایر دوستانی مثل بنده که اطلاعات کمی دارندزحمت می کشند.سوال بنده ،نظرکارشناسان نسبت به کولراینورتر ۲۴۰۰۰sam چی هست؟
  پیشنهادشما برای خرید واستفاده درتهران کولراینورتر نکست تاینان ال جی ۲۴۰۰۰چی هست ؟اختلاف قیمتی ۱۵۰۰۰۰۰دارند.
  ممنون میشم

 • Avatar
  تیمورشاهی

  سلام وخسته نباشید من یک کولر اوجنرال ۳۲۰۰۰ خریدم از بانه که لیبل روی آن نوشته دی سی اینورتر و گاز ۴۱۰ و لی داخل قسمت کمپروسور برد مخصوص و جود ندارد و یک خازن دارد

 • Avatar
  رضا

  سلام بنده قصد خرید یک کولر گازی پرتابل را دارم که در مشخصاتش نوشته شده گاز r410
  شما در پاسخهای قبلیتان گفته اید که کولرهای اینورتردار از این گاز استفاده می کنند ولی در مشخصات کولرهای پرتابل نوشته شده که اینورتر دار نمی باشد. خواهشنا اگه امکان داره کمی از این مورد توضیح دهید.
  آیا کولرهای پرتابل مصرف برق زیادی دارند نسبت به اسپلیت ؟؟

 • Avatar
  مهدی نوروزی

  با سلام وخسته نباشید
  کولرگازی پاناسونیک گرفتم روش نوشته گازR22 ولی روی پانل وکمپرسور نوشته INVERTER توسایتش هم نوشته INVERTER55 فوق استوایی
  خواستم منو راهنمایی کنید که این موضوع درسته یا نه
  ممنون ازلطفتون

 • Avatar
  حمید اسدی

  با سلام آیا هنگام روشن شدن موتور یا همان استارت لامپ های خونه یه مقدار ضعیف میشه نشان نبودن اینورتر میباشد؟

 • Avatar
  عباس

  سلام ی مغازه ۱۵ متری با سقف کوتاه در تهران دارم میخاستم کوار گازی ۹۰۰۰بگیرم گفتن ۹۰۰نگیر کمپرسور دائما باید کارکنه مصرف برق میره بالا

  این گفته درسته؟

 • Avatar
  محسن موسوی

  سلام.میخواستم کولر اسپلیت ۲۴۰۰۰ بگیرم برای پذیرایی.ولی به این نتیجه رسیدم به جای یک کولر ۲۴۰۰۰ از دو کولر ۱۲۰۰۰اسپلیت استفاده کنم.در مواقعی هم میتونم فقط از یک کولر استفاده کنم که تو مصرف برق صرفه جویی بشه.ایا تصمیم درستیه؟ ممنون میشم راهنمایی کنین

 • Avatar
  نجاتی

  سلام بنده یه کولر جنرال کول سرد وگرم طرح لبخند دارم که سال ۸۹ خریدمش وسال ۹۶ موتورش سوخت یه موتور با همون مشخصات براش گرفتم وروش نصب کردم ولی الان بعضی مواقع سرد میکنه تا اینکه موتور از مدار خارج میشه یا انگار اورلود میکنه و باید خاموش بشه وبعد از نیم ساعت دوباره خوب میشه به نظرتون مشکل از برد یا چیز دیگه ای. باسپاس اگه جواب بدید ممنون میشم.

 • Avatar
  حامد حسن زاده

  با سلام جناب پیرنیا
  آیا کولر گازی اجنرال ۳۶۰۰۰ که در بانه به اسم سفارش اروپا مدل ۲۰۱۸ عرضه می شود و می گویند DC اینورتور با گاز ۴۱۰ داشته , اصلی است یا تقلبی؟ با تشکر

 • Avatar
  منصوری

  سلام و خسته نباشید ب اقایی پیرنیا و ممنون از سایت خوب و مفیدتون من عکس برچسب کولرم را کشیدم میتونم ایمیل کنم تا شما از مشخصات اش بگین برای من
  ممنون و سپاس گذار از زحمات بی وقفه شما

 • Avatar
  یونس ن

  سلام.کولر گازی جنرال شکار ۲۴۰۰۰ طرح لبخند دارم.اینورتر هم نیست و اسپلیت معمولیه.
  ولی هرچی گشتم توی اینترنت عکس و مشخصات دقیقشو پیدا نکردم.کنترلشو خواستم چک کنم کاراییش چیه ولی ازین نوع کنترل پیدا نکردم.اخه چرا پیدا نمیشه هیچ جا؟معنیش ایا قلابی بودنه؟مشخصاتشو مینویسم لطفا بگید که اصله یا قلابی یا خوبه یا بده یا اصن این چیه که من دارم?
  general shkar cool heat
  مدل دستگاه GNR-24GW N/547251o XSF2016024
  model of outdoor unit :GNR-24W N
  water of proof : IP24
  rateed frequency: 50Hz
  cooling current input: 9.6A
  heating current input: 9.4A
  refrigerant: R22/1750g
  made in china…thailand technology
  همه رو کامل ننوظتم ولی بقیه دیگه مهم نبودن
  لطفا کمک کنید چون خیلی مهمه و حیثیتی شده
  متشکرم

 • Avatar
  حبیب محمدی

  سلام اسپلیت ما خراب شد گرما نمیداد تعمیر کار باخودش برد وبعد از یک ماه به ما گفت که درست نمیشود وباید از نمایندگی با گارانتی یکی دیگه بدهد ولی بعد از چند وقت زنگ زدن رفتیم گرفتیمش وبه ما قدیمی را داد ولی نو نبو د بهش گفتیم که مگه قرار نشد عوضش کنید ولی گفت نه همان اسپلیت درست شد ولی اسپلیت ما رنگش کامل سفید یک دست بود ولی این اسپلیت که به ما داده یک خط طلایی روی خودش دارد بهش گفتیم این اسپلیت مال ما نیست ولی قبول نمیکند شماره سریال را از اسپلیت با گارانتی هم به هم میخورند ببخشید شماره سریال جایی روی اسپلیت حک نشده که ما بفهمیم به نظر ما شماره سریال رااز اسپلیت قبلی کنده وبه این اسپلیت که به ما داده است چسپانده ببخشید راه دیگری نیست که مابفهمیم

 • Avatar
  کاربر

  سلام مطلب مفیدی بود ممنون

 • Avatar
  حبیب محمودی

  سلام R410 با ۸A اینورتر یا معمولی

 • Avatar
  نسیم پورجبارکاری

  با سلام
  میخام کولر ۲۴۰۰۰ گری بخرم. زنگ زدم پرسیدم قیمت رو گفت با R22:6900 وبا R410:7200
  گفتم اینورتر داره گفت بله خازنی هست بردی نیست
  این یعنی چی خازنی ؟
  مشکوک شدم که شاید اینورتر نیست.هست؟ چون میخام واسه مغازه استفاده بشه. مغازه ۶۰ متره تو منطقه مغان
  آیا ۲۴۰۰۰ جواب میده؟

 • Avatar
  مهدی

  سلام. ممنون از مطالب مفیدتون. من قصد دارم برای خونه کولر گازی بخرم البته بدلیل اینکه معمولا منطقه زندگی ما خنک هست زیاد استفاده نخواهد شد . هال ما آفتابگیر بوده و حدوداً ۵۰ متر هست به نظر شما کولر گازی ۱۲۰۰۰ جواب میده با توجه به خنک بودن معمولی فضا؟

 • Avatar
  اصغر

  سلام.منظور از تقلبی بودن R22 چیه ؟یعنی کولر بدردنخوره و زود میسوزه و کارایی درستی نداره میشه کمی توضیح بدین این دوتا ساخت چه کشوری هستند.آیاکولر ۳۶هزار گری موتور کوپلند دارای مزایای بهتری هست یا نه

 • Avatar
  رضارصایی

  سلام.ازکجامیشه فهمید که کولرگازی جنرال مکس طرح لبخند ،معمولی هستش یا شکار؟؟

 • Avatar
  کولرنیو

  سلام
  عالی بود امکانش هست چطوری کولر گازی ها رو جعل می کنن رو هم توضیح بدین

 • Avatar
  رضایی

  سلام.کولر گازی اینورتر اوجنرال خریدم. کارشناس درب سیستم را باز کرد و جعبه سیاه محتوی برد اینورتر بود.نصاب که اومد گفت کولر شما ۱۸۰۰۰ نیست و ۱۲۰۰۰ فرستاده . لوله ها را عوض کرد و ۱۶۰ تومان گرفت.فروشنده میگه نصاب اشتباه میکنه.چطور مطمین شم کی درست میگه. ممنون

 • Avatar
  کیوان

  سلام. یک توضیح درباره کد مناطق مثل T1 , T3 , … میدهید؟
  برای ما که در رشت رطوبتی هستیم و قصد خرید کولز گازی ۲۴۰۰۰ داریم اگر برند و مدل مناسبی میدانید ممنون میشم راهنمایی کنید.

 • Avatar
  کوروش نصر اصفهانی

  با سپاساز زحمتی که میکشید و خدمتی که با اگاهی دادن به مردم میکنید

  لازمه به عرض برسونم که قیاس و مبنای امپر پایینتر یا استفاده از گاز r410 چندان قابل اتکا نیست،چرا که میزان امپر به خیلی پارامترها بستگی داره،اول اینکه ظرفیت کولری که داریم در نظر میگیریم ملاکه،همینطور که توی عکسهایی که از برچسب گذاشتید به این موضوع توجهی نشده در حالیکه کولر سمت چپ با امپر بالاتر،حداقل توانش حدود ۱٫۵ تا ۲ برابر کولر سمت راستی هست و به وضوح مشخصه،توان ارتباط مستقیمی با میزان کل گاز موجود در سیستم یک کولر هم داره،و همینطور نوع کمپرسور،شرایط کاری کمپرسور(کولرهای اینورتر در حالت ماکسیمم توان کاری کمپرسور بایستی قیاس بشن نه در حالات کم بار)-میزان دمای هوای بیرون و داخل که طبق معادله گازها pv=znrt تاثیر مستقیم بر فشار گاز و در نتیجه بار روی کمپرسور و به تبعش امپر کشیدن اون داره،همینطور فن کاندنسور و فن اواپریتور-و بسیاری دلایل دیگه که عموم مردم ممکنه نتونن همه رو در نظر بگیرن-به شخصه اگر دوستان خواننده حاضرن نظر این حقیر رو هم بدونن نظرمو در کامنت بعدی مینویسم،عذر میخوام بابت پرگویی،هر چند که در این راستا خیلی مطالب هست که تخصصی هست و در حوصله این مقال نمیگنجه

  • Avatar
   کارشناس 4: جعفری

   سلام دوست گرامی از حسن توجه شما بسیار سپاس گذاریم.

 • Avatar
  کوروش نصر اصفهانی

  و اما نظر علمی و تجربه شخصی حقیر اینه که توی شهرهایی که گرمسیری هستن،اصولا غیر از ابتدا و انتهای فصل سرما،عملا از ترموستات کولر استفاده چندانی نمیشه و لذا on/off چندان دفعاتش زیاد نیست و در نتیجه تفاوت چشمگیری در برق مصرفی بوجود نمیاد-کما اینکه توی مواقع خاموش روشن هم اگر به فرض از کولر اینورتر استفاده بشه،و فرض دفعات بالا رو در نظر بگیریم،روشن بودن کمپرسور خودش تا حدودی مصرف استارت کمتر رو با مصرفی که با کارکرد ممتدش داره جبران میکنه!-فرض بگیریم مصرف حالت استارت چیزی حدود ۴۰ امپر (فرض محال در مورد کولرهای گازی) بیشتر از حالت نرمال باشه و هر ساعت هم سه بار خاموش روشن بشه-هر استارت حدود ۳-۵ ثانیه طول میکشه و در مجموع هر ۳۰۰ ساعت اندازه ۴۰ امپر مصرف رو بالاتر میبره!و اگر مصرف عادی کولر رو ۱۰ امپر در نظر بگیریم تقریبا هر ۷۵ ساعت(یعنی بیش از سه شبانه روز مداوم) که کولر مداوم روشن باشد فقط به اندازه ی یک ساعت کارکرد عادی مصرفش بیشتر میشود!

  پس پیشنهاد میکنم :
  از کولرهای عادی استفاده کنید که اولا کمتر دچار دام کلاهبردارا و هزینه بیشتر خرید و تعمیرات بشید
  و دوما سرمایش بهتری رو تجربه کنید چون دور پایین کورهای اینورتر طبعا کامپرسشن کمتر و به تبع اون تبخیر کمتر گاز و سرمایش کمتر رو در پی خواهد داشت،چون قوانین فیزیک ثابتن و به هر حال گرمای مشخصی-سرمای مشخصی هم لازم داره-سرمایش کمتر ولی مدت بیشتر یا سرمایش بیشتر در مدت کمتر۔۔۔۔
  سوم اینکه تاکید میکنم به نوع کمپرسور و همینطور کمپانی سازندش توجه کنین -برای مناطق گرمسیر از کمپرسورهای روتاری(علیرغم تمام تبلیغات) استفاده نکنید و اولویت انتخاب کمپرسور اسکرال باشه و بعد از اون کمپرسورهای پیستونی(ذکر دلایل به عهده خوانندگان محترم چون در این مقال نمیگنجه)
  چهارم اینکه برای مناطق غیر گرمسیر کمپرسورهای روتاری کاملا مناسبن چون هم صدای کمتر و هم نسبت کار به امپر مصرفیان بیشتر است
  پنجم هم اینه که شما با کاهش فشار درونلوله های گاز(که البته تا حدود معینی امکانش هست و باید بسته به شرایطو نوع کولر و۔۔۔ از سرویسکارتون بخواید انجام بده واستون) میشه امپر کولر رو تا حدود زیادی کاهش داد و طبعا سرمایش هم کاهش و در نتیجه مدت زمان کارکرد بیشتر و on/off کمتر!
  ششم اینکه با کنترل و حفظ و عایق بندی بهتر میشه نتیجه گرفت در مورد مصرف پایینتر
  و هفتم اینکه با تنظیمات دقیقتر و سنجیده تر کولرتون میتونین خاموش روشن شدنها رو به حداقل برسونید
  در اخر اینم بگم که کولرهای اینورتر به دلیل استارت های کمتر،عمر کمپرسورشان بیشتر خواهد بود (به فرض مشابه بودن بقیه پارامترها)
  امیدوارم تونسته باشم خدمتی بکنم به هم میهنای عزیزم

 • Avatar
  ابراهیمی

  سلام واسه شیراز میخاستم یه کولر اسپیلت اینورتر دار بخرم ترحیحا مارک گری. میشه راهنمایی بفرمایید چه مدلیش بخرم
  سپاسگذار

 • Avatar
  amir taheri

  سلام وقت بخیر. بنده کولر اینورتر Lg خریدم که موقع نصب نصاب متوجه شد که دستگاه گاز ندارد، با گلدیران تماس گرفتم گفتند که گاز بزنید و استفاده کنید و فروشنده هم تعویض نمیکنه و گلدیران میگه مشکلی نداره، نظر شما چیه؟ ممکنه دستگاه دچار مشکل باشه که گاز نداره مثل نشتی یا ممکنه همچین اتفاقی بیوفته و عادی هست؟
  سپاس از پاسختون.

 • Avatar
  نگاه

  سلام راجع به کولرهای جنرال مدل مکس که قیمتشون در حال حاضر خدود یه تومن پایین تره،آیا مشکلی داره؟یسری میگن که کمپرسور این مدل ضعیفه به همین خاطر ارزونتره.ایا درسته؟

 • Avatar
  وحید حسینی

  با درود و تشکر
  کولر من تمام مشخصات اینورتر دارابودن را دارد اما یک سوال. آیا وقتیکه دمای اتاق به حد تنظیم رسید صدایی شبیه قطع رله باید بیاید و بعد مجدد هنگامی‌ که مجدد کمپرسور بطور کامل می‌خواهد وارد سرویس شود یک صدایی کمتر از کولرهای معمولی باید بدهد؟؟؟ ممنون حسینی

 • Avatar
  داوود ظریف

  باسلام و خدا قوت
  کولر گازی کم مصرف میخوام واسه مشهد ایا t1 جوابگو هست؟ و ایا به نظر شما دی سی بخرم یا اینورتر معمولی وی؟ و ایا کدام برند امپر کمتری مصرف میکنه؟

  باتشکر ظریف

 • Avatar
  بهروز شایگان پور

  سلام پیشنهاد میکنم اصلا از بانه خرید نکنید .من ۳۰۰۰۰ اوجنرال مخصوص مناطق گرمسیر خریدم که فروشنده اصرار داشت که این بهترین کولر و سرما و پرتاب باد خیلی قوی داره ! ولی عملا این کولر یک کولر ۱۸۰۰۰ با بسته بندی ۳۰۰۰۰ هست .پدر خانم من در همین شهر کولر ۳۰۰۰۰ داره و در مقایسه با اون این کولر اصلا هیچ حساب میشه.بهتره هر جا هستین از فروشگاههای معتبر خرید کنین.

 • Avatar
  ساراشجاع

  با سلام و عرض خسته نباشید
  ما کولرگازی دی سی اینورتر اجنرال مدل ASGS30LECZ رو از بانه خریداری کردیم.روی دستگاه مارک اجنرال حک نشده فقط برچسب هست ، روی دفترچه راهنما و کنترل هم اصلا اسمی از اجنرال نیس، این یعنی تقلبیه؟ به فروشنده که گفتیم میگه همه برندها همینطورن .

 • Avatar
  عبدالهیان

  درود بر شما
  کولر ۱۸۰۰۰ اجنرال از بانه خریدیم که مدل ۲۰۱۹هست و اینورتردار، فقط مشکلش اینه که پره های بادش به صورت دستی تنظیم میشه،میخواستم بدونم همه مدل هاش اینطوریه یا فقط همینه؟؟

 • Avatar
  محسن غفاری

  سلام و عرض ادب قربان
  خدا قوت و سپاس فراوان بابت زحماتتون
  در حال خرید کولرگازی اسپیلیت هستم، که از نظر مالی بهم این چندمدل رو پیشنهاد دادن
  ۱- جنرال مکس ۱۸۰۰۰ اینورتر با گاز R410
  ۲- فوجی ۱۸۰۰۰ موتور روتاری
  ۳- پاناسونیک ۱۸۰۰۰ ( مدل های قدیمی)
  ۴- جنرال مکس ۲۴۰۰۰ (مدل قدیمی)

  سوالم اینه ابتدا اصلا از بین این مدل ها هیچ کدم رو از نظر فنی تایید میکنید یا خیر ؟ و اگر مورد تاییدتونن به ترتیب کدم مارک بهتره و اینکه محصولات مشابه مدل بهتری رو پیشنهاد میکنید برای خرید ؟
  پ ن: ساکن تهران هستم و برای اپارتمانی که طبقه اول هستش و ۵۵ متریه.

  پیشاپیش خیلی ممنونم از توجه و راهنماییتون

 • Avatar
  محسن غفاری

  سلام و عرض ادب قربان
  خدا قوت و سپاس فراوان بابت زحماتتون
  در حال خرید کولرگازی اسپیلیت هستم، که از نظر مالی بهم این چندمدل رو پیشنهاد دادن
  ۱- جنرال مکس ۱۸۰۰۰ اینورتر با گاز R410
  ۲- فوجی ۱۸۰۰۰ موتور روتاری
  ۳- ایوولی ۱۸۰۰۰ اینورتر
  ۴- پاناسونیک ۱۸۰۰۰ ( مدل های قدیمی)
  ۵- جنرال مکس ۲۴۰۰۰ (مدل قدیمی)

  سوالم اینه در ابتدا، اصلا از بین این مدل ها هیچ کدم رو از نظر فنی تایید میکنید یا خیر ؟
  و اگر مورد تاییدتون هستن به ترتیب کدام مارک رو بهتر میدونید
  و در بین محصولات مشابه چه مدل بهتری رو پیشنهاد میکنید برای خرید ؟
  پ ن: ساکن تهران هستم و برای آپارتمانی که طبقه اول هستش و ۵۵ متریه میخوام.

  پیشاپیش خیلی ممنونم از توجه و راهنماییتون (ببخشید بابت تکرار مکرر پیامم)

 • Avatar
  Mohamad

  با سلام خدمت شما چرا در استفاده از سیستم گرمایشی از اسپیلت شاهد کم شدن میزان سرمایش اسپیلت شده مشکل از کجاست

 • Avatar
  محمد ربیعی

  سلام
  ببخشید میخواستم ببینم برای منزل حدودا ۷۰ متری اسپلیت چند هزار کافی هست واگر اسپلیت رو توی اتاق خواب بزاریم بقیه خونه هم خنک میشه یا نه
  محل زندگیمون شیراز و خونمون سقفش شیروانی هست و ۲ طبقه و توی تابستان خیلی گرمه، و اینکه اکر بخوام فقط توی اتاق بزارم چند هزار کافیه( اتاق ۲۰ متری) تعداد نفراتمونم ۲ نفره واینکه چه مارکی بهتر هست برای خرید هم از لحاظ کارایی هم دوام
  خیلی خیلی ممنون

 • Avatar
  سهیل ف

  سلام کولر نئوس گاز ۴۱۰ a ولی آمپر ۱۲ آیا این کولر کم مصرف هست یا نه؟

 • Avatar
  مقیمی

  با سلام سوالی داشتم خواهشمندم در مورد اشکالات استفاده هم زمان از کولر آبی و اسپیلت در یک مکان توضیحاتی بفرمایید. آیا میشود در سالن و نشیمن از اسپیلت استفاده کرد و در اتاقها از کولر آبی؟ ممنمون

 • Avatar
  مقیمی

  برای بار اول است که به سایت شما مراجعه کرده ام ولی به نظرم سایت خیلی خوب و مفیدی است.

 • Avatar
  رضا حیدری

  سلام
  من یه کولر اسپلیت به نام ویرپول خریدن
  مصرف برقش ۷٫۵ امپره وگازش R410
  سرماشم خوبه سوال من اینه که ایا با گاز ۴۱۰ این مسرف عادیه

 • Avatar
  رامین خالقی

  سلام من کولر گازی اجنرال دارم که همه چیزایی رو که برای اینورتر بودن رو داره ولی شنیدم کولر گازی اینورتر , کمپرسور در شرایط مختلف دمایی مصرف برق متفاوتی داره مثلا اگه دمای اتاق به دمای مورد نظر رسیده باشه کمپرسور کمتر کار میکنه و در نتیجه برق کمتری مصرف میکنه ولی برای من اینجوری نیست.
  میخواستم ببینم چنین چیزی واقعیت داره؟

 • Avatar
  وحید فراهانی

  سلام خسته نباشید من یه کولر خریداری کردم دوال اینورتر ۳۰۰۰۰ ال جی میخواستم ببینم این مدل اصله یا تقلبی؟ تو سایت های معتبر اصلا اسمی از مدل دوال اینورتر نیست من این مدلو از گناوه خریدم.بعد متوجه شوم که اصلا ۳۰۰۰۰اینورتر تو ایران‌نیومده و نهایتا تا ۲۴۰۰۰ هست

 • Avatar
  محسن باجول وند

  باسلام وخسته نباشیداززحماتتون لطفایک کولرگازی ۱۲ یا۱۸هزارکم مصرف(اینورتر)برای شهرهای سردسیری(T2)معرفی کنیدباتشکر

 • Avatar
  مجتبی

  با عرض سلام
  با اجازه کارشناسان محترم
  دوستان دقت داشته باشند جدیدا کولرهایی با مارک های مختلف وارد بازار شده با این تفاوت که گاز اون R410. هستش ولی کولر معمولیه و فروشندگان این کولر ها رو بجای اینورتر به مشتری می فروشند.
  لطفا به هیچ عنوان به نوع گاز اکتفا نکنید حتما موقع خرید اطلاعات کافی رو کسب کرده یا با یک شخص مورد اعتماد و حرفه ای مشورت کنید
  ضمنا موقع خرید از فروشنده بخواهید فاکتور به شما بدهد و در فاکتور کلمه اینورتر رو قید کند

 • Avatar
  هادی دیبازر

  سلام من میخوام کولر گازی او جنرال بگیرم با این مشخصات
  گازr410 و ۵آمپر میخواستم ببینم اصله یا تقلبیه
  در ضمن میگن اینورتر معمولیه؟

 • Avatar
  آرش

  سلام .من چند روزه با یه مسئله ای درگیرم اونم اینه که از تو سایت دیوار یه کولر گازی اوجنرال ۳۰۰۰۰ با گاز ۴۱۰وآمپر ۸ پیداکردم که قیمتش رو میگه ۶میلیون ولی به نمایندگی رسمی اوجنرال زنگ زدم همچین چیزی رو میگن ۱۸ میلیون الان تکلیف چیه به نظرتون.البته اون بنده خدا تو سایت دیوار بهم گفت که این کولرگازی مونتاژ تایوان هستش.الان سردوراهی موندم که میشه بهش اطمینان کرد وخرید یانه.البته ۵ سال هم میگه گارانتی میکنه.لطفا منو راهنمایی کنید.باتشکر از شما

 • Avatar
  پیمان

  سلام
  من یه کولر گری مدل ۱۲۰۰۰ accent گرفتم با گاز r22 سوالم اینه که چون با این گاز هست بعدا برام مشکلی به وجود نمیاد مثلا تا ۱۰ سال دیگه
  امکانش هست یهو دیگه گیر نیاد این گاز؟
  یا بهتره تا نصبش نکردم بفروشمش مصرف برقشم تقریبا ۱۲۰۰ وات

 • Avatar
  علی

  سلام
  قصد خرید کولر گازی سرد و گرم برای دفتر کار درتهران را دارم . از بین مارکهای موجود در بازار میخوام انتخاب کنم ، اما مردد هستم . امکان داره بفرمایید شما کدوم برند را توصیه می کنید ؟

 • Avatar
  مریم

  سلام وقت بخیر
  من برای خونه ۵۳ متری قصد خرید کولر دارم و میخوام بدونم اگه یه ۱۸۰۰۰هزار برای پذیرایی بخرم تا اتاق هم کافیه؟

یک دیدگاه بنویس!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *