استخدام تعمیرکار لوازم خانگی

6 نکته ای که باید قبل از خرید اسپرسو ساز بدانید!

6 نکته ای که باید قبل از خرید اسپرسو ساز بدانید!

اسپرسو ساز از جمله دستگاه‌های برقی است که کم کم جای خود را در آشپزخانه ها باز می‌کند. قهوه‌ای که با این دستگاه تهیه می‌شود، از نظر طعم، رنگ و بو متفاوت است. با توجه به تنوع مدل‌های اسپرسو ساز در بازار، ممکن است خریداران دچار سردرگمی شوند و ندانند مناسب‌ترین دستگاه کدام است. برای خرید اسپرسوساز به این موارد توجه داشته باشید: بودجه کلی خود، نوع نوشیدنی‌ها، محل نصب، تعداد دفعات استفاده از دستگاه در طول روز و … . در این مقاله نکاتی که باید هنگام خرید اسپرسو ساز به آن توجه داشته باشید را بیان کرده‌ایم تا بتوانید خریدی هوشمندانه داشته باشید.

انواع مدل های اسپرسو ساز

اسپرسو سازها با توجه به نوع انرژی، به دو دسته برقی و گازی تقسیم می‌شوند. این دو نوع اسپرسو ساز، از نظر قیمت، مدل، مصرف انرژی و طعم و بوی قهوه‌ای که تهیه می‌کنند، با هم متفاوت هستند. نکاتی که در ادامه به بررسی آن‌ها پرداخته‌ایم، برای انتخاب قهوه‌ساز برقی می‌توانید به کار ببرید. تا از این طریق دستگاهی خریداری کنید که بهترین قهوه‌ها را برای شما آماده کند.

با توجه به حساسیت و ظرافت قطعات اسپرسوساز، در صورت خرابی و وجود مشکل در این دستگاه، حتما از یک مرکز معتبر تعمیر اسپرسو ساز راهنمایی بگیرید.

نکاتی که باید قبل از خرید اسپرسو ساز بدانید

از مهم‌ترین مواردی که لازم است هنگام خرید دستگاه اسپرسوساز به آنها توجه داشته باشید، به صورت زیر است:

به توان یا قدرت دستگاه توجه کنید

کیفیت نوشیدنی تهیه شده تا حد زیادی به قدرت اسپرسو ساز بستگی دارد. هر چه این توان بیشتر باشد، عطر و طعم قهوه‌ای که تهیه می‌شود، کیفیت بهتری خواهد داشت. علاوه بر این، قدرت پمپ بخار هم باید بررسی شود. چون هر چه توان پمپ بخار اسپرسو ساز بیشتر باشد، آب جوش سریع‌تری را تهیه می‌کند.

عملکرد اسپرسو ساز را بررسی کنید

عملکرد اسپرسو ساز را بررسی کنید

برخی از دستگاه‌ها تنها قادر به تهیه نوشیدنی اسپرسو هستند. در حالی که مدل‌های دیگر علاوه بر آماده کردن اسپرسو، می‌توانند سایر نوشیدنی‌ها مانند قهوه فرانسوی و کاپوچینو را هم تولید کنند. اگر شما علاقمند به عملکرد چندگانه اسپرسو ساز هستید، باید به این نکته توجه کنید.

به پرتا فیلتر دستگاه توجه کنید

یکی از پارامترهایی که مستقیما روی عمر اسپر سوساز و کیفیت آن تاثیر می‌گذارد، پرتا فیلتر است. پرتا فیلترها علاوه بر این که نشان می‌دهد کیفیت دستگاه در چه حدی است، قابلیت تغییر را هم دارند. به این معنا که می‌توان با تغییراتی که در آن‌ها ایجاد می‌شود، برای تولید قهوه از کپسول قهوه یا انواع دیگر آن به جای پودر قهوه استفاده کنید.

هنگام خرید اسپرسو ساز فیلترهای آن را بررسی کنید

وقتی قصد خرید اسپرسو ساز خانگی را دارید، فیلترهای آن را از لحاظ کیفیت مورد بررسی قرار دهید. جنس فیلترها نباید به گونه ای باشد، که در کوتاه مدت زنگ بزند.

با زنگ زدن فیلترهای اسپرسو ساز، هم عمر آن‌ها کاسته می‌شود و هم عطر و طعم قهوه تغییر خواهد کرد.

پیچ تنظیم بخار را بررسی کنید

هنگام خرید دستگاه حتما به پیچ تنظیم بخار توجه کنید. با استفاده از این پیچ شما می‌توانید میزان بخار خروجی را تنظیم کنید.

دقت کنید اسپرسو ساز فیلتر تصفیه آب داشته باشد

دقت کنید اسپرسو ساز فیلتر تصفیه آب داشته باشد

این فیلتر با تصفیه آب شهری، از ورود املاح و رسوب به لوله‌های اسپرسو ساز جلوگیری می‌کند. بهتر است هنگام خرید اسپرسو ساز به این مورد نیز توجه داشته باشید. در این صورت هم عمر دستگاه افزایش پیدا می‌کند و هم کیفیت قهوه ای که تولید می‌کنید، بسیار بهتر خواهد بود.

علاوه بر نکات ذکر شده، لازم است موارد زیر را هم هنگام خرید اسپرسو ساز در نظر داشته باشید:

  1. بودجه‌ای که برای خرید قهوه ساز در نظر گرفته‌اید.
  2. نوع نوشیدنی‌ای که می‌خواهید با استفاده از این دستگاه تهیه کنید.
  3. فضایی که می‌خواهید اسپرسو ساز را در آن قرار دهید.
  4. تعداد دفعاتی که می‌خواهید در طول روز از اسپرسوساز استفاده کنید.

کلام پایانی

در این مقاله کوشش کردیم تا به بررسی نکاتی بپردازیم که لازم است به هنگام خرید اسپرسوساز خانگی به آن توجه کنید. با رعایت این نکات، می‌توانید مطمئن شوید که دستگاه مورد نظر، طول عمر بالایی خواهد داشت و نیازی به به صرف هزینه‌های سنگین برای تعمیرات نخواهد بود.

سوالات متداول

اسپرسوسازهای خانگی با توجه به نوع مصرف انرژی، به دو دسته برقی و گازی تقسیم می‌شوند. البته نوع برقی این دستگاه‌ها کاربرد بیشتری دارند.

در این صورت هم عمر فیلترها کاهش پیدا می‌کند و هم این که طعم قهوه کیفیت پایینی خواهد داشت.

زیرا رابطه مستقیمی بین توان دستگاه و کیفیت قهوه تولیدشده و مدت زمان تهیه آن وجود دارد. دستگاهی که توان زیادی داشته باشد، کیفیت قهوه تهیه شده آن از نظر عطر و طعم بالا خواهد بود. هم این که در مدت زمان کوتاه‌تری یک نوشیدنی دلچسب را برایتان آماده خواهد کرد.

نظرات کاربران

در صورتی که پیام شما نیاز به پیگیری دارد حتما شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند.