استخدام تعمیرکار لوازم خانگی

نحوه تعویض پدال آبسردکن یخچال

نحوه تعویض پدال آبسردکن یخچال

تعمیر و تعویض پدال آبسردکن یخچال فریزر و ساید بای ساید در برندهای مختلف، یکی از پردرخواست ترین اقداماتی است که توسط کاربران این دستگاه مطرح می شود. این قطعه از آبسردکن معمولا خیلی مقاوم نیست و ممکن است به دلیل کاربرد زیاد، دچار شکستگی شده یا از جای خود جدا شود. در این نوشتار به نحوه تعویض پدال آبسردکن یخچال ال جی خواهیم پرداخت. با دنبال کردن قدم به قدم مراحلی که در این مقاله قید شده است، می توان پدال آبسردکن را به درستی تعویض کرد.

پدال آبسردکن چیست؟

بسیاری از یخچال فریزرها و ساید بای سایدها دارای آبسردکن هستند. آبسردکن یخچال مجهز به پدال است که با فشردن این پدال توسط دست یا لیوان، مسیر آب باز و لیوان پر می شود. در صورتی که این قطعه ایرادی پیدا کند یا بشکند، دیگر نمی توانید از آبسردکن یخچال خود استفاده کنید. توصیه می شود که تعمیر یا تعویض این قطعه توسط یک تکنسین تعمیر یخچال ال جی انجام شود. تکنسین ممکن است تشخیص بدهد که نیازی به تعویض قطعه وجود ندارد.

از کجا بدانیم مشکل از پدال آبسردکن یخچال است؟

آب نیامدن از آبسردکن یخچال الزاما به معنای خراب شدن پدال آن نیست. اگر خرابی ظاهری (شکستگی یا در رفتگی) در پدال مشاهده نمی‌کنید بهتر است ابتدا از اینکه منشا مشکل، پدال است مطمئن شوید. برای اطمینان از این موضوع اول از آب داشتن مخزن آبسردکن، تمیز بودن فیلترها، روشن بودن آبسردکن یخچال، مسدود نبودن شلنگ آبسردکن، عدم یخ زدگی مخزن آبسردکن و سالم بودن شیر برقی اطمینان حاصل کنید.
در نهایت اگر با درست بودن تمامی این موارد باز هم از آبسردکن آب نمی‌آمد احتمالا مشکل از پدال آبسردکن است و لازم است از یک تکنسین تعمیر یخچال کمک بگیرید. توجه داشته باشید هنگامی که درب یخچال باز است، آبسردکن آن کار نمی‌کند و این نشان دهنده وجود مشکل در آن نیست.

اگر جهت برطرف کردن مشکل یخچال خود به کمک تعمیرکار نیاز دارید، همین حالا درخواست تعمیرات خود را به صورت آنلاین ثبت کنید تا متخصصان حرفه ای و با تجربه کاراباما در سریعترین زمان ممکن، جهت هماهنگی با شما تماس حاصل فرمایند.

متخصصان باتجربه متخصصان باتجربه
گارانتی خدمات گارانتی خدمات
سرعت در ارائه خدمات سرعت در ارائه خدمات
هزینه های منصفانه هزینه های منصفانه
تعمیرکار یخچال سامسونگ

توجه: اگر در انجام کارهای فنی مهارت و تجربه ندارید بهتر است تعویض پدال آبسردکن به تکنسین متخصص یخچال بسپارید. در غیر این صورت در حین تعویض پدال آبسردکن به دستگاه آسیب وارد می‌کنید.

نحوه تعویض پدال آبسردکن یخچال

آبسردکن یخچال

  1. ابتدا باید یک پدال جدید برای آبسردکن یخچال خود تهیه کنید. برای پی بردن به مدل متناسب با دستگاه، شماره درج شده در فضای داخلی یخچال را بردارید و پدال آبسردکنی مطابق با این مدل و شماره تهیه نمایید.
  2. یخچال را از برق بکشید.
  3. سینی یخچال را دربیاورید و پیچ‌ها را برای دسترسی به آبسردکن باز کنید.
  4. آبسردکن را از یخچال جدا کنید و میکروسوئیچ آبسردکن را نیز با درآوردن گیره های آن (به آرامی) از جایش خارج کنید. برای جدا کردن قاب آبسردکن می‌توانید از یک چاقو استفاده کنید.
  5. محفظه مربوط به پدال را باز کنید، پدال قدیمی آبسردکن را جدا و پدال جدید را جایگزین کنید.
  6. محفظه پدال آبسردکن یخچال را ببندید و یکروسوئیچ و آبسردکن را در جای خود نصب کنید.
  7. نهایتا پیچ‌ها را دوباره به خوبی ببندید و سینی یخچال را در جایگاهش قرار دهید.
پیشنهاد مطالعه : علت سرد نکردن آبسردکن یخچال و ساید بای ساید + دیگر مشکلات آبسردکن

کلام آخر

دقت داشته باشید که زمان تعویض یا تعمیر پدال آبسردکن یخچال، دستگاه را از برق بکشید. به علاوه، چنانچه پیشتر نیز اشاره شد، در صورتی که دانش فنی در زمینه تعمیر لوازم خانگی ندارید، بهتر است فرایند تعمیر یا تعویض پدال را بر عهده یک تکنسین ماهر بگذارید.

نظرات کاربران

در صورتی که پیام شما نیاز به پیگیری دارد حتما شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند.