استخدام تعمیرکار لوازم خانگی

نحوه تعویض پدال آبسردکن یخچال

نحوه تعویض پدال آبسردکن یخچال

بسیاری از یخچال فریزرها و ساید بای سایدها دارای آبسردکن هستند. آبسردکن یخچال مجهز به پدال است، با فشردن این پدال توسط دست یا لیوان، آب راه باز می‌کند و لیوان شما را پر می‌کند. از آنجایی که جنس پدال آبسردکن یخچال چندان مقاوم نیست می‌تواند بشکند یا از جایش جدا شود، در چنین شرایطی باید اقدام به تعویض پدال آبسردکن یخچال خود کنید. در این مطلب از کاراباما، نحوه تعویض آن را قدم به قدم توضیح می‌دهیم.

از کجا بدانیم مشکل از پدال آبسردکن یخچال است؟

آب نیامدن از آبسردکن یخچال الزاما به معنای خراب شدن پدال آن نیست. اگر خرابی ظاهری (شکستگی یا در رفتگی) در پدال مشاهده نمی‌کنید بهتر است ابتدا از اینکه منشا مشکل، پدال است مطمئن شوید. برای اطمینان از این موضوع اول از آب داشتن مخزن آبسردکن، تمیز بودن فیلترها، روشن بودن آبسردکن یخچال،مسدود نبودن شلنگ آبسردکن،عدم یخ زدگی مخزن آبسردکن و سالم بودن شیر برقی اطمینان حاصل کنید.
در نهایت اگر با درست بودن تمامی این موارد باز هم از آبسردکن آب نمی‌آمد احتمالا مشکل از پدال آبسردکن است. توجه داشته باشید که هنگامی که درب یخچال باز است، آبسردکن آن کار نمی‌کند و این نشان دهنده وجود مشکل در آن نیست.
درمورد مشکلات آبسردکن یخچال می‌توانید مطلب زیر را مطالعه کنید:

علت‌ها و راه حل های مشکلات رایج آبسردکن یخچال و ساید بای ساید

اگر جهت برطرف کردن مشکل یخچال خود به کمک تعمیرکار نیاز دارید، همین حالا درخواست تعمیرات خود را به صورت آنلاین ثبت کنید تا متخصصان حرفه ای و با تجربه کاراباما در سریعترین زمان ممکن، جهت هماهنگی با شما تماس حاصل فرمایند.

متخصصان باتجربه متخصصان باتجربه
گارانتی خدمات گارانتی خدمات
سرعت در ارائه خدمات سرعت در ارائه خدمات
هزینه های منصفانه هزینه های منصفانه
تعمیرکار یخچال سامسونگ

توجه: اگر در انجام کارهای فنی مهارت و تجربه ندارید بهتر است تعویض پدال آبسردکن به تکنسین متخصص یخچال بسپارید. در غیر این صورت در حین تعویض پدال آبسردکن به دستگاه آسیب وارد می‌کنید.

نحوه تعویض پدال آبسردکن یخچال

آبسردکن یخچال

  1. ابتدا باید یک پدال جدید برای آبسردکن یخچال خود تهیه کنید. برای پی بردن به مدل متناسب با دستگاه، شماره درج شده در فضای داخلی یخچال را بردارید و پدال آبسردکنی مطابق با این مدل و شماره تهیه نمایید.
  2. یخچال را از برق بکشید.
  3. سینی یخچال را دربیاورید و پیچ‌ها را برای دسترسی به آبسردکن باز کنید.
  4. آبسردکن را از یخچال جدا کنید و میکروسوئیچ آبسردکن را نیز با درآوردن گیره های آن (به آرامی) از جایش خارج کنید. برای جدا کردن قاب آبسردکن می‌توانید از یک چاقو استفاده کنید.
  5. محفظه مربوط به پدال را باز کنید، پدال قدیمی آبسردکن را جدا و پدال جدید را جایگزین کنید.
  6. محفظه پدال آبسردکن یخچال را ببندید و یکروسوئیچ و آبسردکن را در جای خود نصب کنید.
  7. نهایتا پیچ‌ها را دوباره به خوبی ببندید و سینی یخچال را در جایگاهش قرار دهید.

نظرات کاربران

در صورتی که پیام شما نیاز به پیگیری دارد حتما شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند.