استخدام تعمیرکار لوازم خانگی

بهترین راهنمای خرید ماشین ظرفشویی

خرید بهترین ماشین ظرفشویی

به‌طور حتم هنگامی که تصمیم به خرید یک وسیله خانگی جدید مثل خرید ماشین ظرفشویی، یخچال و … می گیرید، فاکتورهایی را در نظر می گیرید که در انتخاب شما تأثیرگذار خواهند بود؛ اما تنوع مدل ها و برندها آنقدر زیاد است و شما دچار سردرگمی می شوید که بهترین انتخاب کدام می تواند باشد؟ همه مردم می خواهند وسیله ای که می‌خرند کیفیت و کارایی و طول عمر قابل قبولی داشته باشد و درعین حال فاکتور هزینه نیز یکی از عوامل تعیین کننده برای بیشتر آن ها خواهد بود.

در این مقاله کاراباما قصد داریم در مورد خرید بهترین ماشین ظرفشویی صحبت کنیم و با توجه به معیارهایی که در ادامه درباره آن ها صحبت می کنیم و با بررسی آماری تست عملکرد بیش از 170 مدل ماشین ظرفشویی، تعدادی از بهترین مارک های ماشین ظرفشویی را به شما معرفی کنیم تا شما بتوانید انتخاب راحت تری برای خرید بهترین ماشین ظرفشویی داشته باشید.

چرا ماشین ظرفشویی بخریم؟

خرید یک ماشین ظرفشویی بهترین سرمایه گذاری است که شما می توانید برای خانه خود انجام دهید. شما علاوه بر اینکه در زمان خود صرفه جویی می کنید و استرس کار کسل کننده شستن ظروف را نخواهید داشت، مصرف آب و انرژی و در نتیجه هزینه های خود را نیز کاهش خواهید داد.

بهترین ماشین ظرفشویی

برای خرید بهترین ماشین ظرفشویی که نیازهای شما را برآورده کند، صدها گزینه پیش روی شما وجود دارد که انتخاب بهترین ماشین ظرفشویی از بین این همه مدل را برای شما مشکل می کند.

تولید کنندگان ماشین ظرفشویی همواره در حال اضافه کردن ویژگی های جدید به ظرفشویی مانند سبدهای اضافی، بازوهای اسپری کننده آب در بخش های مختلف ماشین ظرفشویی برای بهبود تمیزی ظروف و … هستند.

مهندسان تست در حین آزمایشاتی که انجام می دهند، گزارش های استقاده کنندگان را نیز در نظر می گیرند؛ اما به رفتار استفاده کننده نیز توجه می کنند. برای مثال آمارها نشان می دهند هنوز بسیاری از مردم قبل از اینکه ظروف را در ماشین ظرفشویی بچینند، آن ها را زیر آب می شویند. در حالی که این کار اشتباه است؛ زیرا با انجام این کار سنسور تشخیص کثیفی، تشخیص می دهد که ظروف چندان کثیف نیستند و در نتیجه دستگاه از آب کمتری استفاده می کند و برنامه کوتاه تری را اجرا می کند و باعث می شود وقتی پس از پایان شستشو درب ماشین را باز می کنید باقی مانده غذا را روی ظروف ببینید و این تصور برای شما بوجود آید که دستگاه خوب کار نمی کند و یا مشکل پیدا کرده است و احتمالاً شما نیاز به تعمیر ظرفشویی خود دارید.

ما در مورد ماشین های ظرفشویی که در بازار وجود دارند تحقیق کرده ایم و قصد داریم بهترین ماشین ظرفشویی را با توجه به عملکرد، کیفیت و نظر مصرف کنندگان به شما معرفی کنیم. اما اگر شما ماشین ظرفشویی دارید ولی از کیفیت شستشوی آن راضی نیستید و یا اینکه به این نتیجه رسیده اید که ظرفشویی شما مشکل پیدا کرده اما نمی توانید مشکل آن را برطرف نمایید و به طور کلی از دستگاه خود ناامید شده اید، پیشنهاد می کنیم قبل از اینکه تصمیم به خرید ماشین ظرفشویی جدید نمایید و هزینه زیادی متقبل شوید، از خدمات حرفه ای کارشناسی فنی تعمیر ماشین ظرفشویی کاراباما استفاده نمایید. کارشناسان فنی ما دستگاه شما را بررسی می نمایند؛ در صورتی که مشکل ظرفشویی شما با هزینه منطقی قابل حل باشد، متخصصین فنی ما سریعا اقدام به تعمیر و سرویس ماشین ظرفشویی شما می نمایند و در صورتی که هزینه تعمیرات آن توجیه منطقی نداشته باشد، به شما خواهند گفت که خرید یک ماشین ظرفشویی جدید به صرفه تر خواهد بود. شما می توانید درخواست تعمیرات خود را از طریق تماس و یا به صورت آنلاین از طریق فرم زیر ثبت نمایید تا در کوتاه ترین زمان ممکن بهترین و نزدیک ترین کارشناس فنی را به محل شما اعزام کنیم.

اگر جهت برطرف کردن مشکل ماشین ظرفشویی خود به کمک تعمیرکار نیاز دارید، همین حالا درخواست تعمیرات خود را به صورت آنلاین ثبت کنید تا متخصصان حرفه ای و با تجربه کاراباما در سریعترین زمان ممکن، جهت هماهنگی با شما تماس حاصل فرمایند.

متخصصان باتجربه متخصصان باتجربه
گارانتی خدمات گارانتی خدمات
سرعت در ارائه خدمات سرعت در ارائه خدمات
هزینه های منصفانه هزینه های منصفانه
تعمیرکار ماشین ظرفشویی سامسونگ

چگونه بهترین ماشین ظرفشویی را انتخاب کنیم؟

با توجه به تحقیقات انجام شده، برای انتخاب بهترین ماشین ظرفشویی که هم کیفیت شستشوی خوبی داشته باشد و هم از نظر صرفه جویی در هزینه ها و مصرف انرژی (آب و برق) مقرون به صرفه باشد، باید 5 فاکتور مهم را در نظر بگیرید.

1-بازدهی انرژی (بهره وری انرژی)

یک ماشین ظرفشویی خوب باید دارای گواهی برچسب انرژی ستاره (ENERGY STAR) باشد. به این معنی که با استانداردهای بهره وری تعیین شده توسط آژانس حفاظت از محیط زیست مطابقت داشته باشد. ماشین های ظرفشویی که این گواهی را دارند، به طور متوسط %12 بازدهی انرژی کارآمدتر و %30 مصرف آب کمتری (نسبت به مدل هایی که این گواهی را ندارند) دارند.

برای رسیدن به این امتیاز، شرکت‌های مختلف از تکنیک هایی مانند آب‌پاش‌های با کارایی بالا و سبدهای با طراحی جدید (به‌گونه‌ای طراحی شده اند که آب را بیشتر حفظ می کنند و در عین حال ویژگی تمیز کردن ظروف را نیز حفظ می کنند) استفاده می کنند.

2-سنسورهای تشخیص کثیفی

یک ویژگی بسیار خوب در مدل های جدید ماشین های ظرفشویی، توانایی تشخیص ماشین ظرفشویی در میزان کثیفی روی ظروف است که مطابق با آن مقدار و فشار آب را تنظیم می کند. طبق گزارش آمار مصرف کنندگان، ماشین های ظرفشویی تولید شده از سال 2011 به بعد که هزینه خرید آن ها 500 دلار به بالاست، مجهز به سنسور تشخیص کثیفی هستند. این سنسور نه تنها کارایی را حداکثر می کند، بلکه باعث می شود که ظروف بسیار بهتر و راحت تر تمیز شوند.

3-شستشو بدون صدا

اکثر مردم به دنبال ماشین ظرفشویی هستند که بدون صدا و یا کم صدا باشد. معمولاً یک ماشین ظرفشویی خوب در رنج 50 دسیبل یا کمتر عمل می کند. این بدان معنی است که ماشین های ظرفشویی که در آن ها از لوله های فولادی ضد زنگ استفاده شده است سروصدا را بهتر از ظرفشویی هایی که از لوله های پلاستیکی استفاده می کنند، جذب می کنند. از مزایای دیگر لوله های فولادی دوام بیشتر، تحمل درجه حرارت بالاتر و راندمان خشک کردن بهتر است.

4-اعتبار برند

برای پیدا کردن برندهایی که به احتمال زیاد برای مدت زمان طولانی تری مردم را راضی نگه داشته اند نظرات بیش از 2300 استفاده کننده از ماشین ظرفشویی را با معیارهایی مثل سهولت استفاده، عملکرد، قابلیت اطمینان و رضایت کلی بررسی کرده ایم.

ما از این رتبه بندی برای پیدا کردن برندهای معتبر استفاده کرده ایم و برندهایی که با توجه به معیارهای:

  • رضایت کلی
  •  شستشو
  •  خشک کردن
  • مصرف انرژی
  • راحتی استفاده
  • قابلیت اطمینان و عملکرد
  •  نویز و زمان چرخه (با تأکید ویژه بر قدرت شستشو)

رتبه‌های بالاتر از حد میانگین را دریافت کردند، مشخص شدند.

5-سهولت در استفاده

یک ماشین ظرفشویی خوب علاوه بر کیفیت و قدرت شستشوی خوب باید به گونه ای طراحی شده باشد که استفاده از آن برای مصرف کننده ساده باشد. تنظیمات پیچیده، دکمه های زیاد، سبدهایی که چیدن ظروف در آن ها سخت و عصبی کننده باشد و … از عواملی هستند که می تواند باعث نارضایتی مصرف کننده باشد. بهترین ماشین ظرفشویی دارای بدنه بسیار محکم و تنظیمات ساده و راحت می باشد.

ویژگی های ماشین ظرفشویی (به چه چیزهایی باید توجه کنیم؟)

1-ظرفیت

ظرفیت یک ماشین ظرفشویی با تعداد ظروفی که در سبدهای آن قرار می گیرند مشخص می شود. (مثلاً تعداد قاشق، چنگال، بشقاب، لیوان، کاسه و …).

2-سبد های قابل تنظیم

اگر ماشین ظرفشویی دارای سبدهای قابل تنظیم باشد، این امکان را به شما می دهد تا بتوانید بشقاب‌های بزرگ‌تری را در ماشین جای دهید.

3-پایین کشیدن سبد ها

یک ویژگی بسیار خوب که به شما این امکان را می دهد تا بتوانید ظروف بزرگ‌تر و بلندتر را نیز با ماشین ظرفشویی بشویید.

4-سینی قاشق و چنگال

برخلاف سبد قاشق و چنگال، سینی قاشق و چنگال در بالاترین بخش ماشین ظرفشویی قرار دارد و باعث می شود بتوانید از فضای بیشتری برای قرار دادن سایر ظروف استفاده کنید. بسیاری از ماشین های جدید هم با سبد و هم با سینی قاشق و چنگال عرضه می شوند.

آیا می توانید هر نوع ظرفی را در ماشین ظرفشویی قرار دهید؟

دقت کنید که بعضی از ظروف را نباید در ماشین ظرفشویی قرار دهید؛ چرا که ممکن است دچار تغییر رنگ و یا خوردگی شوند. برخی از این ظروف عبارتند از:

ماهی تابه و قابلمه های چدنی: اگر ظرف چدنی‌ای دارید که هیچ نوع روکش یا پوششی ندارد، شستن آن با ماشین ظرفشویی باعث خوردگی و تغییر رنگ آن خواهد شد.

ظروف چینی قدیمی: شستن ظروف چینی قدیمی با ماشین ظرفشویی، نفش و نگار آن ها را از بین می برد و باعث خراشیدگی آن ها می شود.

چاقوهای تیز آشپزخانه: چاقوهای آشپزخانه که از آن ها برای بریدن گوشت و مرغ استفاده می کنید را هرگز با ماشین ظرفشویی نشویید چرا که به سرعت کند می شوند. بهتر است آن ها را به صورت دستی بشویید.

قاشق و ظروف چوبی: در صورتی که ظروف و قاشق های چوبی را با ماشین ظرفشویی بشویید ممکن است باد کنند و در نهایت ترک بخورند.

ظروف آلومینیومی: ظروف آلومینیومی با مواد شوینده واکنش نشان می دهند و دچار خوردگی و تغییر رنگ می شوند.

بهترین مارک ماشین ظرفشویی

با توجه به مطالبی که بیان کردیم و معیارهایی که برای انتخاب بهترین ماشین ظرفشویی برشمردیم و همچنین آمار نظرات استفاده کنندگان از ماشین ظرفشویی، تعدادی از بهترین مارک های ماشین ظرفشویی خارجی و ایرانی را معرفی می کنیم.

بهترین مارک ماشین ظرفشویی خارجی چیست؟

ماشین ظرفشویی بوش سری 500

ماشین ظرفشویی بوش یکی ازبهترین ماشین های ظرفشوییظرفشویی های بوش سری 500 از جمله سری های مورد استقبال مردم هستند که نسبت به قیمت خرید (متعادل) از عملکرد بسیار خوبی برخوردارند. ماشین های ظرفشویی آلمانی بوش سری 500، همانند ظرفشویی های آمریکایی از فیلتر برای از بین بردن مواد سخت غذایی استفاده می کنند. همچنین هنگامی که از یک کمک شستشو (rinseaid) برای کمک به تبخیر آب استفاده می کنید، ماشین ظروف را بسیار بهتر خشک می کند.

این سری ظرفشویی ها دارای مصرف انرژی فوق‌العاده کارآمد ++A هستند و مدعی‌اند نسبت به سایر ماشین‌های ظرفشویی هم‌رده خود آب کمتری مصرف می کند و به عنوان یکی از بی‌صداترین ماشین های ظرفشویی شناخته شده اند (حدود 44 دسیبل).

ماشین های ظرفشویی که دارای گواهی Energy Star هستند حداکثر از 16 لیتر آب در هر برنامه شستشو استفاده می کنند؛ در صورتی که ماشین های ظرفشویی بوش سری 500 این مقدار را به کمتر از 12 لیتر می رساند.

این مدل ماشین ها دارای برنامه شستشو بهداشتی (ضدعفونی کننده) تائید شده توسط NSF و همچنین دارای بدنه فولادی ضد زنگ و یک قفسه سوم انعطاف‌پذیر می‌باشد.

ماشین ظرفشویی زیمنس

بهترین ماشین ظرفشویی

ماشین ظرفشویی زیمنس که قیمت آن نیز کم نیست، ویژگی های فوق العاده ای دارد که قیمت گران آن را توجیه می کند. از جمله این ویژگی ها:

عملیات شستشوی آن بسیار سریع است و می‌تواند ظروف را سریع‌تر از رقبای خود بشوید. همچنین بسیاری از مدل های ظرفشویی زیمنس هوشمند است و شما می‌توانید در هر مکانی از طریق گوشی خود آن را کنترل کنید.

استفاده از زئولیت که کمک می کنند عملیات خشک کردن ظروف بدون افزایش مصرف انرژی انجام شود و این امر منجر به رتبه‌بندی ++A در بهره‌وری انرژی می‌شود که بالاترین حد ممکن است.

اکثر مدل های ماشین ظرفشویی زیمنس تمام ویژگی های بالا را بعلاوه استفاده از بهترین لوازم مانند سبد و سینی قابل تنظیم دارا می باشد و منجر می شود قیمت نسبتاً گران آن قابل توجیه باشد.

ماشین ظرفشویی سامسونگ

ماشین ظرفشویی سامسونگ یکی از بهترین ماشین های ظرفشویی

ماشین های ظرفشویی سامسونگ نسبت به ماشین ظرفشویی بوش ارزان تر بوده، اما همچنان جز بهترین مارک های ماشین ظرفشویی خارجی، قدرتمند و مقرون به صرفه از نظر مصرف برق و آب درهر برنامه شستشو بوده و به عبارتی یکی از کم مصرف ترین ماشین های ظرفشویی 15 نفره به شمار می رود.

علاوه بر کارایی بالا، داراب جنس باکیفیت بدنه، سبدهای انعطاف پذیر، عملکرد کاملاً آرام، برنامه های شستشو مختلف و طراحی مدرن و بسیار زیبا است.

همچنین استفاده از تکنولوژی آب‌پاش Stormwash (طوفان آب) با جریان آب پرفشار برای پاک کردن ظروف که باعث می شود دیگر نیازی به گرفتن ظروف زیر آب قبل از قرار دادن آن ها در ماشین نباشد نیز یکی دیگر از تکنولوژی های کاربردی ماشین ظرفشویی سامسونگ است.

ماشین ظرفشویی ال جی

بهترین ماشین ظرفشویی

لوازم خانگی ال جی در ایران به دلیل خدمات مناسب،کیفیت، کارایی و قیمت قابل قبول طرفداران زیادی دارد. ظرفشویی های ال جی نیز از این مسئله مستثنا نیستند. داشتن ویژگی های بسیار خوب ماشین های ظرفشویی ال جی باعث شده است که این برند جز بهترین ماشین های ظرفشویی باشد. صدای بسیار کم در حین ششستشو، بدنه بیرونی بسیار مستحکم و در عین حال ظریف و طراحی زیبای پنل کنترل دکمه های آن برتری ماشین های ظرفشویی ال جی را نسبت به بسیاری از برندهای خارجی دیگر دوچندان می کند. در مدل های جدید ماشین ظرفشویی ال جی، هنگام استفاده از برنامه های شستشوی سنگین، از ویژگی بخار آب برای تمیزتر شستن ظروف استفاده می شود و همه دندانه های سبدها جهت پیدا کردن فضای مناسب برای قرار دادن هر نوع ظروفی قابل تنظیم هستند. مدل های جدید ظرفشویی ال جی دارای 4 بازوی آب پاش است که دوتای آن ها برای تمیز تر شستن ظروف چرخان هستند. وقتی که مقدار ظروفی که می خواهید در ماشین قرار دهید کمتر از کل ظرفیت ماشین است، به گونه ای که فقط یکی از سبدها پر می شوند، اکثر مدل های ماشین ظرفشویی ال جی قابلیت استفاده از نصف ظرفیت شستشوی ماشین را فراهم می کنند؛ به گونه ای که عملیات شستشو فقط برای یکی از سبدها انجام شود.

هوشمند بودن ماشین، سبدهای با قابلیت تنظیم ارتفاع، تنظیم شروع برنامه شستشو با تأخیر نیز از دیگر ویژگی های خوب مدل های جدید ماشین ظرفشویی ال جی است.

ماشین ظرفشویی میله

بهترین ماشین ظرفشوییماشین ظرفشویی میله نیز ارزان نیست و در تمام دنیا قیمت آن نسبتاً زیاد است؛ اما ویژگی های بسیار خوبی دارد که این قیمت بالا را به خوبی توجیه می کند.

یکی از دلایل آن خط مشی اصلی شرکت میله است که تمام ماشین های ظرفشویی که طی 20 سال گذشته طراحی و تولید شده اند آزمایش می شوند. مارکوس میله یکی از صاحبان شرکت می گوید “بله درست است که مشتریان ما برای خرید ماشین ظرفشویی یا لباسشویی کمی بیشتر هزینه می کنند؛ اما در ازای آن کارایی و طول عمر بیشتری را از دستگاه خود دریافت می کنند.”

بنابراین استفاده از لوازم خانگی میله به احتمال زیاد بهترین نتیجه در دراز مدت می باشد. ماشین های ظرفشویی میله نیز یکی از بهترین ظرفشویی های دنیا است که با داشتن برنامه های شستشو متنوع، کاهش زمان شستشو، مصرف انرژی +++A، سبدهای سه بعدی قابل تنظیم، برنامه شستشو با تأخیر، امکان استفاده از منبع انرژی خورشیدی در برخی از مدل ها، طراحی منحصربه‌فرد و طول عمر مفید زیاد (20 سال!) یک تجربه شخصی خوب را برای شما به ارمغان می آورد.

در صورتی که به هر گونه خدمات تعمیر ماشین ظرفشویی میله نیاز داشتید، می توانید با ما تماس بگیرید و یا درخواست خود را به صورت آنلاین ثبت نمایید تا در کوتاه ترین زمان ممکن، نزدیک ترین و با تجربه ترین متخصص تعمیر ظرفشویی میله را به محل شما اعزام نماییم.

بهترین مارک ماشین ظرفشویی ایرانی

وقتی که نوبت به انتخاب ماشین ظرفشویی ایرانی خوب می رسد انتخاب کمی سخت تر می شود زیرا مارک های ایرانی تولید کننده ماشین ظرفشویی زیاد نیستند و از طرفی به طور کلی کیفت ساخت متوسطی دارند. اما با توجه به شرایط اقتصادی امروز، قیمت خرید ماشین ظرفشویی ایرانی کمتر از ماشین ظرفشویی های خارجی است. در این میان بهترین ماشین ظرفشویی ایرانی که می توان معرفی کرد، ماشین ظرفشویی پاکشوما و ماشین ظرفشویی اسنوا است. ماشین ظرفشویی پاکشوما و اسنوا از نظر کیفیت ساخت بدنه و قطعات و همچنین کیفیت برنامه های شستشو نسبت به سایر برندهای ماشین ظرفشویی ایرانی برتر بوده و با توجه به اینکه یک برند داخلی هستند، نگرانی بابت خدمات پس از فروش آن ها وجود ندارد.

نظرات کاربران

در صورتی که پیام شما نیاز به پیگیری دارد حتما شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند.

دیدگاه کاربران
سارا ایرانی

بهترین قابلیت ماشین ظرفشویی صرفه جویی در زمان هست و واقعا آشپزی رو برای خانم ها آسون میکنه

پاسخ دهید