استخدام تعمیرکار لوازم خانگی

راهنمای خرید بهترین پکیج دیواری موجود در بازار ایران

راهنمای خرید پکیج دیواری

خریدن پکیج جدید نیاز به صرف وقت و هزینه مناسب برای پیدا کردن بهترین پکیج دیواری دارد چرا که شما برای تامین گرمایش منزل خود و یا تامین آب گرم مصرفی به آن اتکا خواهید کرد. خرید پکیج جدید می تواند هزینه بالایی برای شما داشته باشد و در صورتی که در اواسط زمستان نیز پکیج شما از کار بیوفتد تصمیم گیری این امر مشکل تر خواهد بود. لذا منطقی است که قبل از خرید پکیج جدید و پرداختن به این موضوع که بهترین و مناسب ترین پکیج دیواری موجود در بازار ایران چیست، پارامترهایی که در خرید بهترین پکیج به شما کمک می کنند را بررسی کنیم و نسبت به آن ها آگاهی پیدا کنیم.

فهرست مقاله:

آیا هزینه بالا برای خرید پکیج جدید الزامی است؟؟

با وجود اینکه خرید پکیج دیواری جدید که کارایی و راندمان عملکرد بالاتری نسبت به نمونه قدیمی شما دارد امری منطقی می باشد، لازم است که میزان هزینه لازم برای خرید و نصب پکیج جدید را نیز در نظر داشته باشید. لذا در صورتی که پکیج دیواری شما دچار مشکلات فنی گردیده است، ممکن است انجام تعمیراتی ساده منطقی تر باشد. توصیه ما تماس با متخصصان باتجربه برای ارزیابی سیستم و ارائه راهکارهای پیشنهادی برای رفع مشکل شما می باشد. همچنین می توانید مشکلات به وجود آمده برای پکیج خود را در سایت کاراباما جستجو نموده و از دلایل اصلی خرابی و نحوه عیب یابی پکیج دیواری خود باخبر شوید. ممکن است مشکلات پکیج دیواری شما که باعث شده است به فکر خرید یک دستگاه جدید باشید، توسط یک سرویس تعمیراتی ساده حل گردد و هزینه گزاف خرید یک دستگاه جدید را برای شما به همراه نداشته باشد!

برای ارزیابی وضعیت فعلی پکیج خود و یا انجام تعمیرات پکیج دیواری می توانید با متخصصان ما در کاراباما تماس حاصل فرمایید. همکاران ما اطلاعات شما را ثبت و در کوتاه ترین زمان ممکن بهترین و باتجربه ترین تعمیرکار نزدیک به محل زندگی تان را به محل شما اعزام خواهند نمود.

اگر جهت برطرف کردن مشکل پکیج خود به کمک تعمیرکار نیاز دارید، همین حالا درخواست تعمیرات خود را به صورت آنلاین ثبت کنید تا متخصصان حرفه ای و با تجربه کاراباما در سریعترین زمان ممکن، جهت هماهنگی با شما تماس حاصل فرمایند.

متخصصان باتجربه متخصصان باتجربه
گارانتی خدمات گارانتی خدمات
سرعت در ارائه خدمات سرعت در ارائه خدمات
هزینه های منصفانه هزینه های منصفانه
تعمیرکار پکیج

راهنمای خرید بهترین پکیج دیواری - پکیج دیواری داخل کابینت آشپزخانه

چرا پکیج می تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد؟

ممکن است تاکنون برای گرمایش خانه خود از سیستم های شوفاژ مرکزی یا موتورخانه و یا بخاری های گازسوز استفاده نموده اید و یا برای تامین آب گرم مصرفی خود از آبگرمکن و دستگاه های مشابه استفاده نموده اید. در این صورت لازم است تا از مزایای استفاده از پکیج و برتری های پکیج نسبت به سیستم شوفاژ و آبگرمکن ها صحبت کنیم.

پکیج های دیواری که از رایج ترین و معمولترین پکیج های مورد استفاده خانوارهای ایرانی است، دستگاهی کوچک در ابعاد و سایز مناسب بوده که می تواند بطور همزمان گرمایش منزل و نیز تامین آب گرم مصرفی شما را پوشش دهد. پکیج های نسل جدید از قابلیت های بالایی چون سیستم های حفاظت در برابر یخزدگی، راندمان حرارتی بالا، سنسورهای هوشمند عیب یابی و فن ها و دودکش های دوجداره برای تامین اکسیژن احتراق و خروج دی اکسید کربن برخوردارند.

مزایای استفاده از پکیج دیواری

 • استقلال در استفاده از دستگاه و تامین گرمایش و آب گرم
 • امکان تنظیم و کنترل دمای دلخواه گرمایش پکیج
 • کاهش هزینه های انرژی مصرفی
 • کاهش هزینه های تعمیرات
 • سهولت در نصب و راه اندازی
 • دسترسی سریع و آسان به دستگاه پکیج
 • عدم نیاز به ایجاد موتورخانه مرکزی
 • راندمان بسیار بالا نسبت به سایر سیستم های گرمایشی
 • ابعاد کوچک و عدم اشغال فضای مفید
 • تامین همواره آب گرم به مقدار فراوان و در کوتاه ترین زمان
 • عدم ایجاد سر و صدا و کارکرد آرام
 • عملکرد مطمئن و ایمن

هرچند مشکلات و برخی ایرادات می تواند علت صدای زیاد پکیج باشد، اما رضایت و عملکرد بهینه و مناسب پکیج باعث شده است که این دستگاه متداول ترین روش تامین گرما و آب گرم باشد و بدین طریق تردیدی در استفاده از آن به جا نمی ماند.

راهنمای خرید بهترین مارک پکیج دیواری

معیارهای خرید بهترین و مناسب ترین پکیج دیواری موجود در بازار ایران

هنگامی که اقدام بهخرید پکیج دیواری می کنید، باید تعدادی فاکتور را در نظر داشته باشید تا بتوانید بهترین پکیج دیواری متناسب با نیازهای خود را خریداری نمایید. در ادامه به بررسی این معیارها خواهیم پرداخت.

انتخاب ظرفیت پکیج

یکی از مهمترین پارامترهایی که قبل از خرید بهترین پکیج برای خود باید در نظر بگیرید، میزان توان دستگاه است که این امر به عوامل متعددی مربوط می باشد. انتخاب توان مناسب از این جهت حائز اهمیت است که اگر پکیجی با توان کمتر انتخاب گردد، با مشکلاتی از قبیل ناتوانی در گرمایش کل منزل و یا تامین آب گرم مورد نیاز بصورت دائم روبه رو می شوید. از طرف دیگر در صورت انتخاب پکیج با توان بالاتر از حد نیاز باید هزینه بالاتری را متقبل شوید.

یکی از مهتمترین عوامل تاثیر گذار در خرید بهترین پکیج برای خانه شما متراژ خانه می باشد. در این راستا می توانید از جدول راهنمایی که در زیر قرار داده شده استفاده نمایید.

متراژ (متر مربع)

تعداد پره رادیات

ظرفیت (کیلو وات)

تا 70

تا 100 پره

22

از 70 تا 120

تا 150 پره

24

از 120 تا 150

تا 200 پره

28

از 150 تا 250

تا 250 پره

36

لازم به ذکر است که عوامل دیگر مانند موقعیت آب و هوایی منطقه، جنس مواد بکار رفته در ساخت منزل، قرارگیری موقعیت منزل نسبت به ارتفاع از سطح دریا، تعداد اتاق ها، دستشویی و حمام ها و غیره در انتخاب ظرفیت و توان دستگاه می تواند تاثیر گذار باشد.

انتخاب نوع پکیج دیواری

پکیج هایی که امروزه در ایران بطور گسترده در بازار موجودند دارای قابلیت های متنوعی بوده که از جمله آنها می توان به فن دار و بدون فن بودن، تک مبدله و دو مبدله و غیره اشاره نمود.

پکیج های دیواری امروزی از سیستم دودکش های دو جداره استفاده می نمایند که به آنان قابلیت انتقال اکسیژن مورد نیاز برای احتراق را به محفظه بسته احتراق داده و سپس دی اکسید کربن خروجی را از جداره دوم به بیرون هدایت می نمایند. در برخی منازل که از سیستم های دودکشی مناسبی جهت خروج گازها برخوردار نیستند امکان استفاده از پکیج های دارای فن وجود دارد.

همچنین در یک طبقه بندی دیگر می توان پکیج ها را به دو گروه تک مبدله و دو مبدله تقسیم نمود. در پکیج های دارای یک مبدل، وظیفه گرمایش آب جهت انتقال به مدار رادیات ها و همچنین شیرهای مصرفی در آشپزخانه و حمام بر عهده تنها یک مبدل بوده که این امر سبب جرم گیری سریعتر مبدل های دستگاه نسبت به نوع دو مبدله می باشد.

علاوه بر آنچه اشاره شد دسته بندی کلی تری برای تقسیم پکیج های دیواری وجود دارد:

بهترین پکیج دیواری ترکیبی

الف) پکیج های دیواری ترکیبی:

در این مدل از پکیج ها که نوع رایج و بسیار متداول پکیج های موجود در بازار می باشد، آب مستقیما از منبع وارد پکیج شده و سپس بوسیله مشعل حرارت دیده و درنهایت در شبکه های رادیات و شیرهای آب گرم منزل پخش می گردد.

نمای داخل پکیج دیواری ترکیبی

ب) پکیج های دیواری مخزن دار:

بهترین پکیج دیواری مخزن دار

این مدل از پکیج ها همانند پکیج های دیواری ترکیبی عمل نموده با این تفاوت که در سیستم بهره برداری آنان یک مخزن برای ذخیره آب گرم تعبیه شده است که این امکان را برای استفاده از این سیستم ها در ویلاهایی با متراژ بالا و منازلی که دارای چندین حمام و سرویس بهداشتی میباشند فراهم می آورد. این مدل از پکیج ها از تعدد و اهمیت کمتری در ایران برخوردارند.

ابعاد پکیج

با وجود این امر که پکیج های دیواری از ابعاد و سایز کوچکی برخوردارند که حدودا در رنج 40-50 سانتی متر عرض و 70-80 سانتی متر طول می باشد، توجه به این نکته که می تواند حجمی معادل با یک الی دو کابینت را در آشپزخانه شما اشغال نماید ضروری است. البته بیان این نکته بدلیل تعدد نصب دستگاه پکیج در فضای آشپزخانه است که بسیار رویت می گردد.

بهترین مارک پکیج دیواری

شاید مهمترین سوال خریداران پکیج پس از تعیین ظرفیت آن این است که با وجود فراوانی محصولات و برندهای موجود در بازار، این باشد که بهترین و مناسبترین پکیج دیواری موجود در بازار ایران کدام است؟

در این بخش با توجه به نظرسنجی از بیش از صدها متخصص و تعمیرکار باتجربه کاراباما به معرفی تعدادی از بهترین پکیج های دیواری می پرازیم. از معیارهای انتخاب برای این بررسی می توان به قیمت دستگاه، دوام و طول عمر مفید، کارایی و راندمان بالا، سهولت در تعمیر و در دسترس بودن قطعات دستگاه در صورت خرابی و غیره اشاره نمود. با این تفاسیر می توان گفت در حال حاضر پکیج ایران رادیاتور، بوتان، آریستون، ایساتیس و تاچی جزء بهترین بهترین نوع پکیج دیواری موجود در بازار ایران هستند.

بهترین مدل پکیج ایران رادیاتور و بوتان

ایران رادیاتور که از بهترین مارک پکیج های ایرانی موجود در بازار است، دارای مدل های مختلفی می باشد که برخی از بهترین مدل های آن عبارتند از:

 • مدل E24CF و E24FF
 • مدل M24CF و M24FF
 • مدل ECO24FF و ECO22FF
 • مدل L28FF و L28CF
 • مدل L24CF و L24FF

ff در نام مدل پکیج به معنی این است که پکیج ایران رادیاتور شما دارای فن و دودکش دو جداره می باشد و cf یعنی فاقد فن می باشد. توجه نمایید اینها تنها تعدادی از بهترین مدل پکیج ایران رادیاتور هستند.

یکی دیگر از بهترین مارک پکیج ایرانی را می توان بوتان نام برد. این برند شناخته شده نیز در مدل های مختلف و ویژگی های متعدد به بازار عرضه شده است که تعدادی از بهترین مدل های پکیج بوتان را می توان موارد زیر دانست:

 • مدل اپتیما Optima
 • مدل پاویا Pavia
 • مدل بیتا Bita
 • مدل پارما Parma
 • مدل پرلا پرو Perla Pro
 • مدل ورونا Verona

نظرات کاربران

در صورتی که پیام شما نیاز به پیگیری دارد حتما شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند.

دیدگاه کاربران

رضا توکلی

با سلام – واحد مسکونی من 68 متر است – یکی از همکاران پیشنهاد داد که بجای استفاده از پکیچ ایران رادیاتور با توان 22 , از توان های بالاتر استفاده کنم و دلیل این کار را هم فشار نیامدن به دستگاه عنوان کردند . حالا سوال من اینه که اولا این گفته درست است و اگر درست است تا چه توانی بخرم که بهتر باشه؟
ممنون

پاسخ دهید

  کارشناس 4: جعفری

  سلام دوست گرامی، با توجه به متراژی که گفتین پکیج با توان 22 مناسب خواهد بود اما می توانید از پکیج با توان 24 هم استفاده کنید ولی پکیج با توان بیشتر از 24 واقعا برای متراژ شما نیاز نیست.

  پاسخ دهید

سلام خسته نباشید من هیچ اشنایی با پکیج و انواع ان ندارم به نظر شما برای یک خانه دو طبقه ۸۰ متری شما چه پکیجی را پیشنهاد میکنید که بهترین در نوع خودش باش

پاسخ دهید

امیر افشین

لطفا در خصوص خرید پکیج برای واحد 75 متر تا 80 متری راهنمایی کنید که ضمانت داشته باشد و نصب آن را خودشان انجام و خدمات پس از فروش در ایران واقعی باشد

پاسخ دهید