استخدام تعمیرکار لوازم خانگی

تنظیم بهترین دما برای گرمایش و سرمایش کولر گازی در زمستان و تابستان

بهترین دما برای تنظیم درجه کولر گازی یا اسپلیت در تابستان و زمستان

استفاده از کولر گازی در تابستان و زمستان به منظور سرمایش و گرمایش محیط، یکی از محبوب ترین و رایج ترین روش های تهویه و مدیریت تنظیم دمای خانه یا محل کار است. اما بسیاری از افراد در مورد تنظیم درجه کولر گازی و اینکه بهترین دما برای سرمایش یا گرمایش کولر گازی شان چقدر است، اطلاعی ندارند!

به همین دلیل هزینه های گزافی بابت قبض برق خود می پردازند و علاوه بر آن به دلیل استهلاک زیادی که بخاطر روشن بودن دائم کولر گازی به وجود می آید، با مشکلات و خرابی زود هنگام اسپیلت روبه رو می شوند که تعمیرات کولر گازی و هزینه های آن را نیز برای آنها به دنبال دارد.

در این مقاله از کاراباما در رابطه با تنظیم بهترین دما برای گرمایش و سرمایش کولر گازی در زمستان و تابستان صحبت خواهیم کرد و شما عزیزان را در خصوص انتخاب بهترین درجه یا دما برای کولر گازی در حالت سرما و گرما راهنمایی می کنیم.

در صورتی که جهت برطرف کردن مشکل دستگاه خود نیاز به کمک تکنسین حرفه ای و باتجربه دارید، از قسمت زیر برند دستگاه خود را انتخاب کنید و در غیر این صورت ادامه مقاله را مطالعه فرمایید.

ما در کاراباما سالهاست که به مشتریان تمامی برندهای معتبر ایرانی و خارجی لوازم خانگی خدمات ارائه میکنیم، بنابراین اگر برند کولر گازی شما سامسونگ، ال جی و جنرال نمیباشد نیز میتوانید از طریق فرم زیر درخواست تعمیرات خود را ثبت کنید تا کارشناسان ما در سریعترین زمان ممکن، جهت هماهنگی با شما تماس حاصل نمایند.

متخصصان باتجربه متخصصان باتجربه
گارانتی خدمات گارانتی خدمات
سرعت در ارائه خدمات سرعت در ارائه خدمات
هزینه های منصفانه هزینه های منصفانه
تعمیرکار

تنظیم بهترین دما یا درجه برای کولر گازی

پیش از آنکه در خصوص انتخاب بهترین دما برای گرمایش کولر گازی یا سرمایش آن صحبت کنیم، لازم است تا نکاتی را در خصوص محیط خانه یا محل کار شما یادآوری کنیم تا با رعایت آنها قادر به استفاده حداکثری از توان کولر گازی و قابلیت سرمایش یا گرمایش آن باشید. این موارد در کاهش مصرف انرژی و متعاقبا کاهش قبض برق و استهلاک کولر گازی شما تاثیر به سزایی دارند.

1- اگر نور خورشید مستقیما به داخل خانه شما می تابد، در تابستان با کشیدن پرده ها از ورود نور و افزایش دمای محیط جلوگیری کنید و در زمستان پرده ها را باز کنید تا از گرمای نور خورشید استفاده کنید.

2- تمامی درزهای در و پنجره ها را با عایق های مناسب بپوشانید تا در تابستان و زمستان هوای داخل و بیرون خانه امکان تبادل نداشته باشند و هدر رفت انرژی به حداقل برسد.

نکته: استفاده از پنجره های دوجداره می تواند در هدر رفت انرژی شما بسیار موثر باشد و آن را کاهش دهد!

3- از نصب کولر گازی به صورت استاندارد و اصولی در مکان مناسب در محیط مورد استفاده مطمئن باشید.

4- حتما در انتخاب کولر گازی به فضا و متراژی که کولر در آن نصب می شود دقت کنید تا ظرفیت مناسب کولر گازی را انتخاب کنید. اگر کولر گازی با ظرفیت کمتر انتخاب کنید در رسیدن به دما یا درجه مورد نظر برای خنکی یا گرمی محیط به مشکل بر می خورید و اگر ظرفیت کولر خیلی بیشتر باشد، مرتبا آن و آف شده و می تواند زودتر مستهلک شود.

مطلب پیشنهادی کاراباما: راهنمای خرید کولر گازی

5- سرویس کولر گازی را جدی بگیرید، زیرا در راندمان کاری دستگاه و تنظیم درجه کولر گازی برای حداکثر بازدهی تاثیر بسزایی دارد.

6- شرایط کلی سلامت کولر گازی و نبود مشکل در آن از جمله کمبود گاز و عدم نیاز به شارژ گاز در عملکرد دستگاه و رسیدن به دمای بهینه کولر گازی تاثیر مستقیم دارد.

7- اگر هوای بیرون از خانه هم دمای مناسبی دارد، بهتر است در مصرف انرژی با قرار دادن کولر در حالت فن صرفه جویی کنید. هرچند خرابی و از کار افتادن فن کولر گازی رایج است و توصیه می کنیم در این خصوص بیشتر مطالعه کنید.

تنظیم بهترین دما برای سرمایش کولر گازی

معمولا در ایام تابستان روشن بودن دائم کولر گازی در بسیاری از خانه ها امری رایج است. از طرفی مصرف برق کمپرسور کولر گازی کم نیست و درواقع مصرف برق کولر گازی در مقایسه با کولر آبی بسیار بالاتر است. پس اگر دمای مناسب برای کارکرد کولر انتخاب نشود، در پایان ماه هزینه قبض برق شما می تواند بسیار گران تمام شود. به همین دلیل انتخاب بهترین درجه برای کولر گازی در تابستان حائز اهمیت است و در این بخش به آن خواهیم پرداخت.

نکته:

میزان مصرف کولر گازی شما به عواملی از جمله: دمای بیرون، دمای داخل و دمای تنظیم شده برای کولر بستگی دارد. اطلاعات بیشتر را می توانید در مطلب صرفه جویی در مصرف کولر گازی بیابید.

اما به طور خلاصه به یاد داشته باشید که اگر دمای محیط به طور مثال 30 درجه باشد و تنظیم درجه کولر گازی در تابستان بر روی 25 درجه انجام شده باشد، بنابراین کولر گازی تا زمانی که 5 درجه دمای محیط را کم کند کار خواهد کرد و سپس به حالت فن یا تهویه تغییر می کند. حال اگر شما تنظیم درجه کولر گازی را پایینتر بیاورید مدت زمان کارکرد و میزان مصرف نیز افزایش می یابد.

تذکر:

در صورتی که از خنک نبودن باد کولر گازی شکایت دارید، دمای تنظیم شده را پایین نیاورید! زیرا میزان خنکی یا سرمایشی که باد کولر گازی تولید می کند تغییری نخواهد کرد و تنها مدت زمان کارکرد آن بیشتر می شود.

بهترین درجه برای کولر گازی در طول تابستان و در طول روز، آنطور که بر اساس تحقیقات سازمان انرژی آمریکا (EIA) بدست آمده، بین 23 تا 25 درجه سانتیگراد است. در این دما بدن انسان به طور طبیعی در وضعیت آسایش قرار گرفته و نه احساس سرما و نه گرما خواهد نمود و از لحاظ مصرف انرژی نیز بهینه ترین و بهترین دما برای سرمایش کولر گازی در تابستان است.

با توجه به اینکه در طول روز معمولا در خانه به سر می برید، این بازه دمایی بهترین دما برای تنظیم درجه کولر گازی می باشد. اما در صورتی که از خانه بیرون می روید برای کاهش مصرف می توانید 3 تا 4 درجه نیز دما را افزایش دهید و در حدود 28 درجه تنظیم کنید. (این درحالیست که معمولا در ایران دمای بیرون در تابستان به حدود 35 درجه و بیشتر نیز می رسد). همچنین شبها و به هنگام خواب نیز می توانید دمای تنظیم شده برای کولر گازی را به همین اندازه و تا 4 درجه افزایش دهید.

برای اطلاع از چگونگی نحوه تنظیم دما به مطلب راهنمای استفاده از ریموت کنترل کولر گازی مراجعه کنید.

بهترین دما برای گرمایش کولر گازی و سرمایش آن در زمستان و تابستان

تنظیم بهترین دما برای گرمایش کولر گازی

بهترین دما برای گرمایش کولر گازی در زمستان در محدوده 26 تا 28 درجه قرار دارد. در این محدوده اتاق در شرایط دمایی متعادلی قرار خواهد داشت و محیط گرم نخواهد بود. این حالت ممکن است برای برخی خوشایند نباشد و اتاقی گرم را ترجیح دهند. اما باید یادآوری کرد که بهینه ترین و بهترین درجه کولر گازی در زمستان که صرفه جویی در مصرف انرژی را نیز به همراه داشته باشد، همین محدوده دمایی بوده و البته این شرایط به هیچ وجه ناخوشایند نیست. زیرا بدن در شرایطی قرار می گیرد که نه سرد و نه گرم است.

همچنین ذکر این نکته نیز خالی از لطف نیست، که اگر دمای محیط برای شما به اندازه کافی خنک نبود و یا گرمای لازم برای راحتی شما را نداشت، در وهله اول به جایی تغییر تنظیم درجه کولر گازی، از قابلیت سرمایش یا گرمایش سریع کولر گازی خود که با عنوان Turbo، Jet Mode و… بر روی ریموت مشخص شده بهره بگیرید. در این حالت در مدت زمان کوتاهی کولر بر روی تنظیمات حداقل یا حداکثر دما با وزش باد سریع قرار خواهد گرفت و محیط را سریعا خنک یا گرم می کند و سپس به تنظیمات اولیه خود که بهترین درجه برای کولر گازی یا اسپیلت شماست برمی گردد.

کاراباما در کدام شهر ها خدمات می‌دهد؟

سوالات متداول

در فصل تابستان تنظیم دما بین 23 تا 25 درجه و در فصل زمستان بین 26 تا 28 درجه است.

بین 23 تا 25 درجه سانتی گراد

بین 26 تا 28 درجه سانتی گراد است.

نظرات کاربران

در صورتی که پیام شما نیاز به پیگیری دارد حتما شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند.

دیدگاه کاربران
الهه صمدی

خونمون ۸۵مترکولر گازی داریم خیلی سرد میشه..میخام هوادخونه خیلی نرمال باشه…مث هوا بینارستلنها خیلی عالیه درجه سرماش

پاسخ دهید

    فرهاد محمدی

    وقت بخیر کاربر گرامی
    شما می‌توانید دما را روی 25درجه تنظیم کنید.

    پاسخ دهید