استخدام تعمیرکار لوازم خانگی

برنامه شستشو لباسشویی ال جی + معنی کلمات روی لباسشویی

برنامه های شستشو و طرز کار با لباسشویی ال جی + معنی کلمات روی لباسشویی

لباسشویی‌های اتوماتیک امروزی با انجام تمامی مراحل شستشو آنهم تنها با فشار دادن چند دکمه، شما را از اتلاف زمان بسیار و انجام دادن کاری پرزحمت آسوده کرده‌اند.

با این حال، در صورتی که طرز کار با ماشین لباسشویی ال جی را بلد نباشید و در انتخاب برنامه شستشوی مناسب دچار اشتباه شوید، ممکن است به لباس‌های خود آسیب رسانده و حتی موجب استهلاک بیش از اندازه دستگاه شوید.

در این مطلب از کاراباما قصد داریم تا به صورت کامل و با ارائه تصاویر راهنما، نحوه کار با ماشین لباسشویی ال جی ۶، ۷، ۸، ۹ و ۱۰. ۵ کیلویی را به همراه معنی کلمات روی لباسشویی ال جی، انواع تنظیمات برنامه شستشوی لباسشویی ال جی و… را برای شما عزیزان توضیح دهیم.

در این مطلب چند نمونه از صفحه کاربری یا همان دکمه‌های ماشین لباسشویی ال جی را که در جلوی دستگاه قرار دارند، برای شما آورده‌ایم که از مدل‌ها و ظرفیت‌های مختلف از جمله لباسشویی ال جی ۶، ۷، ۸، ۹، و ۱۰. ۵ کیلویی انتخاب شده‌اند و بر اساس آن‌ها، معنی کلمات روی ماشین لباسشویی ال جی و تمامی برنامه‌های شستشوی لباسشویی ال جی را شرح خواهیم داد، تا نحوه کار با ماشین لباسشویی ال جی را به خوبی یاد گرفته و امکان کار با تمامی مدل‌ها را داشته باشید. زیرا همچنان که خواهید دید، شباهت‌های بسیاری در میان مدل‌های مختلف ال جی وجود دارد و بنابراین با خواندن کامل این متن، روش استفاده از لباسشویی ال جی را صرف نظر از مدل آن فرا خواهید گرفت.

اگر لباسشویی ال جی شما دچار مشکل شده و به کمک تعمیرکار باتجربه و حرفه ای نیاز دارید، میتوانید با مراجعه به صفحه تعمیر  لباسشویی ال جی درخواست خود را ثبت کنید تا کارشناسان ما در سریعترین زمان ممکن با شما تماس حاصل نمایند.

طرز کار با ماشین لباسشویی ال جی

پس از نصب صحیح لباسشویی ال جی، نوبت به استفاده از آن می رسد. ممکن است این کار ساده بنظر بیاید. اما بسیاری از افراد، نحوه کار با لباسشویی ال جی خود را به درستی نمی دانند و یا فکر می کنند که روش آنها درست است! عمدتا در انتخاب بهترین برنامه شستشوی ماشین لباسشویی برای شستن پتو، حوله، کفش و… دچار اشتباه شده و مثلا به لباس های حساس و ظریف خود با انتخاب برنامه نامناسب آسیب می زنند. برخی نیز مراقبت از دستگاه را به خوبی نمی دانند و هرگونه اشتباهی اعم از قرار دادن البسه زیاد درون دستگاه، وزنه های سنگین بر روی لباسشویی و… را مرتکب شده و موجب بروز مشکل و خرابی لباسشویی ال جی خود می شوند.

روش کار با لباسشویی ال جی به این صورت است که ابتدا با در نظر گرفتن ظرفیت دستگاه (6، 7، 8، 9 و یا 10.5 کیلویی) مقدار مناسب لباسها را در داخل دیگ دستگاه قرار داده و سپس درب آن را می بندیم. سپس به مقدار مناسب پودر لباسشویی و یا مواد مشابه آن (مایع و قرص شستشو) را در محفظه جاپودری لباسشویی ال جی می ریزیم. البته مایع را می توان در داخل دیگ هم ریخت و قرص را باید حتما در داخل دیگ قرار داد. در صورتی که بخواهیم چند مرتبه شستشو و یا پیش شستشو داشته باشیم، بخش های کوچکتر محفظه جاپودری را هم باید پودر بریزیم. همچنین برای نرم کننده هم قسمت مخصوصی تعبیه شده است، که در صورت نیاز به استفاده از نرم کننده باید در این قسمت مایع نرم کننده ریخته شود. در صورت نیاز با مراجعه به مقاله نحوه استفاده از جاپودری ماشین لباسشویی میتوانید اطلاعات بیشتری در این رابطه کسب کنید.

محفظه جاپودری ماشین لباسشویی

حال با زدن دکمه power یا همان استارت لباسشویی را روشن می کنیم و با توجه به نوع لباسها، جنس آنها و میزان کثیفی لباسها برنامه شستشوی مناسب را انتخاب می کنیم (تمامی برنامه های شستشوی لباسشویی ال جی در ادامه مطلب توضیح داده شده است). علاوه بر انتخاب برنامه، امکان افزودن تنظیمات اضافی همچون آبکشی اضافی، خشک کن و غیره برای سیکل شستشو وجود دارد، که برای اینکار باید معنی گزینه های ماشین لباسشویی و کارایی دکمه های لباسشویی ال جی را به خوبی بدانید. در ادامه به این موارد خواهیم پرداخت.

تنظیمات اشتباه می تواند مشکلاتی همچون خشک نشدن لباس ها در ماشین لباسشویی را به وجود آورد. در این خصوص در مقاله کاراباما بیشتر بخوانید.

در نهایت با انتخاب دکمه Start یا شروع، فرآیند شستشو به صورت اتوماتیک آغاز می گردد و تنها پس از اتمام کامل سیکل شستشو، درب دستگاه را می توان باز نمود.

توجه کنید که در بسیاری از مدل های لباسشویی، در اواسط فرآیند شستشو امکان توقف وجود ندارد. پس از شروع سیکل، باز کردن درب لباسشویی برای اضافه یا کم نمودن لباس ممکن نیست و باز کردن محفظه جاپودری هم اشتباه است. البته به تازگی در برخی از مدل های جدید لباسشویی ال جی، قابلیت توقف در اواسط کار و اضافه و کم کردن لباسهای داخل دستگاه نیز افزوده شده است.

انواع برنامه شستشوی ماشین لباسشویی ال جی

در این قسمت تمامی برنامه های شستشوی لباسشویی ال جی ظرفیت های 6، 7، 8، 9 و 10.5 کیلویی به همراه مشخصات و تنظیمات آن ها را آورده ایم :

 • برنامه شستشوی پنبه ای (Cotton):

جنس لباس مناسب: برای لباسهای رنگی سبک (پیراهن، لباس شب، پیژامه و…) و لباسهای کتان سفید نسبتا کثیف (لباس زیر) – دمای مناسب: ۶۰ درجه سانتیگراد (سرد تا ۹۵ درجه) – در این برنامه شستشو به کمک حرکات متفاوت دیگ عملکرد بهتری از لباسشویی دیده می شود.

 • برنامه شستشوی پنبه ای کم مصرف (Cotton Eco):

مشابه با برنامه پنبه ای است که در برخی مدل ها cotton+ نامگذاری شده است – دمای مناسب: ۴۰ درجه سانتیگراد (سرد تا ۶۰ درجه) – با مصرف حداقل انرژی عملکرد شستشوی بهینه را ارائه میکند.

 • برنامه شستشوی ضد چروک (Easy Care):

جنس لباس مناسب: پلی آمید، اکریلیک، پلی استر – دمای مناسب: ۴۰ درجه سانتیگراد (سرد تا ۶۰ درجه) – این برنامه مناسب پیراهن های پرمصرف روزانه که نیازی به اتو ندارند مناسب است.

 • برنامه شستشوی ترکیبی (Mix):

جنس لباس مناسب: انواع لباس به جز لباس های خاص (ابریشمی/ ظریف، لباس ورزشی، لباس های تیره، پشمی، پر/ پرده ها) – دمای مناسب: ۴۰ درجه سانتیگراد (سرد تا ۴۰ درجه) – برای شستشوی خودکار البسه گوناگون به طور همزمان.

 • برنامه شستشوی لباس کودک (Baby Care):

جنس لباس مناسب: برای لباس بچه نسبتا کثیف – دمای مناسب: ۶۰ درجه سانتیگراد (سرد تا ۹۵ درجه) – حذف لکه های چربی و آبکشی بهتر برای اقلام بزرگ چون روکش لحاف، متکا و غیره.

 • برنامه شستشوی ضد حساسیت (Skin Care):

جنس لباس مناسب: برای لباس هایی که مستقیما با پوست در تماس هستند (مثل لباس زیر، حوله، دستمال، ملحفه، بالش و روکش متکا) – دمای مناسب: ۴۰ درجه سانتیگراد (سرد تا ۶۰ درجه) – حذف موثر مواد شوینده از روی لباس.

 • برنامه شستشوی بهداشتی (Hygiene):

جنس لباس مناسب: برای لباس های پنبه ای، لباس زیر، روکش بالشت، روتختی و البسه کودک – دمای مناسب: ۶۰ درجه سانتیگراد – این برنامه البسه را در دمای بالا می شوید.

 • برنامه شستشوی پُر Duvet در لباسشویی ال جی:

جنس لباس مناسب: برای موارد داخل رختخواب (مثل پر، بالش، پتو و روکش مبلمان) کثیف – دمای مناسب: ۴۰ درجه سانتیگراد (سرد تا ۴۰ درجه) – این برنامه برای موارد بزرگی چون پتو، لحاف و غیره مناسب است.

 • برنامه شستشوی لباس ورزشی (Sports Wear):

جنس لباس مناسب: این برنامه مناسب لباسهای ورزشی و کفش کتانی است – دمای مناسب: ۴۰ درجه سانتیگراد (سرد تا ۴۰ درجه)

 • برنامه شستشوی ظریف (Delicate):

این برنامه با اسم gentle care هم نامگذاری شده است – جنس لباس مناسب: برای لباسهای ظریفی که به آسانی خراب می شوند – دمای مناسب: ۳۰ درجه سانتیگراد (سرد تا ۴۰ درجه) – مناسب برای لباس های زیر، بلوز و لباس های ظریف.

 • برنامه شستشوی پشمی (Wool):

جنس لباس مناسب: برای البسه پشمی قابل شستشو با ماشین لباسشویی – دمای مناسب: ۴۰ درجه سانتیگراد (سرد تا ۴۰ درجه) – حتما از مواد شوینده مخصوص البسه پشمی قابل شستشو با ماشین استفاده کنید.

 • برنامه شستشوی سریع ۳۰ دقیقه ای (Quick 30):

جنس لباس مناسب: برای البسه رنگی که نسبتا کثیف هستند – دمای مناسب: ۳۰ درجه سانتیگراد (سرد تا ۴۰ درجه) – این برنامه شستشوی خودکار و سریعی برای میزان لباسهای کم و نسبتا کثیف ارائه می نماید.

 • برنامه شستشوی شدید ۶۰ دقیقه ای (Intensive 60):

جنس لباس مناسب: برای لباسهای پنبه ای و ترکیبی (برنامه ویژه ۶۰ دقیقه ای برای لباسهای معمولی) – دمای مناسب: ۶۰ درجه سانتیگراد (سرد تا ۶۰ درجه) – برای شستشوی خودکار و بهتر با حداقل مصرف انرژی این برنامه توصیه می شود.

 • برنامه آبکشی+خشک کن (Rinse+Spin):

جنس لباس مناسب: برای البسه عادی قابل شستشو – قابل استفاده برای لباسهایی که فقط به آبکشی نیاز دارند، یا افزودن آبکشی به البسه ای که برای آنها نرم کننده به کار رفته است.

 • برنامه شستشوی مستقیم کم حجم (Direct Wear):

جنس مناسب لباس: برای البسه مخلوط پنبه، لباس های پلی استر، بلوز – دمای مناسب: ۲۰ درجه سانتی گراد – حداکثر ۳ یا ۴ تکه لباس – این برنامه به صورت سریع و در عرض ۸۰ دقیقه برای تعداد کمی لباس نسبتا کثیف، فرآیند شستشو و خشک کن را اجرا می کند.

 • برنامه شستشوی لکه بری (Stain Care):

جنس مناسب لباس: برای لباسهایی با پارچه مخلوط پنبه و لباسهای غیر ظریف – دمای مناسب: ۴۰ درجه سانتیگراد (۳۰ درجه تا ۶۰ درجه) – این برنامه قابلیت پاک کردن لکه از جمله لکه نوشیدنی، قهوه، آبمیوه، خاک و غیره را دارد (دمای شستشو به تدریج و مرحله به مرحله زیاد شده تا لکه های مختلف را پاک نماید).

 • برنامه شستشوی بیصدا (Silent Wash):

جنس مناسب لباس: برای لباسهای پنبه ای ترکیبی، پلی استر ترکیبی، بلوز و غیره – دمای مناسب: ۴۰ درجه سانتیگراد (سرد تا ۶۰ درجه) – این برنامه با حداقل انرژی و ارتعاش و مصرف الکتریسیته برای استفاده در شب مناسب است.

 • برنامه شستشوی البسه مشکی (Dark Wash):

جنس مناسب لباس: البسه تیره رنگ پنبه ای یا ترکیبی – دمای مناسب: ۲۰ درجه سانتیگراد (سرد تا ۴۰ درجه) – این برنامه مانع از تغییر رنگ البسه می شود و برای لباسهایی که احتمال سفید شدن دارند مناسب است (از مواد شوینده ویژه استفاده کنید).

 • برنامه دانلود شده (Download Cycle):

در صورتی که هیچ برنامه خاصی را دانلود نکرده باشید، این گزینه به صورت پیشفرض بر روی برنامه آبکشی+خشک کن (Rinse+Spin) قرار دارد.

 • برنامه شستشوی موارد رختخواب (Bedding):

این برنامه مشابه با برنامه پر یا Duvet در لباسشویی های ال جی و غیره است. در برخی مدل ها نیز با نام bedcover نامگذاری شده است- برای شستشوی روتختی، ملافه، رولحافی و غیره مناسب است. توصیه می شود فقط یک نوع کالا و زیر ۲ کیلوگرم را با این برنامه بشورید تا بهترین نتیجه را بدست آورید.

مطالب مرتبط :

کدخطا یا ارورهای لباسشویی ال جی

دفترچه راهنمای لباسشویی ال جی

معنی کلمات روی ماشین لباسشویی ال جی

حال که کلیت طرز استفاده از ماشین لباسشویی ال جی و برنامه های شستشوی آن را توضیح دادیم، لازم است تا با معنی کلمات روی لباسشویی ال جی نیز آشنا شده و کارکرد دکمه های ماشین لباسشویی ال جی را به خوبی بدانیم تا بتوانیم استفاده صحیح و کاملی از دستگاه داشته باشیم.

در اینجا با بررسی بیش از ده ها مدل مختلف از لباسشویی های ال جی و پنل کنترلی هر یک، چهار مدل مختلف از آنها را برای شما عزیزان انتخاب کردیم و قصد داریم تا معنی علامت ها و طرز استفاده از دکمه های لباسشویی ال جی را توضیح دهیم. در این بخش دکمه های اصلی را در هر پنل توضیح داده ایم و کاربرد دکمه های لباسشویی ال جی که در همه مدل ها یکسان هستند را به بخش بعدی موکول کرده ایم. تکرار می کنیم که به دلیل تشابه و یکسان بودن لغات و واژه های روی لباسشویی ال جی، استفاده از این آموزش برای تمامی مدل ها و ظرفیت های 6، 7، 8، 9 و 10.5 کیلویی امکان پذیر است.

در صورتی که ماشین لباسشویی شما به تعمیر نیاز دارد، وارد صفحه تعمیر لباسشویی شوید.

نمونه اول معنی کلمات و آموزش دکمه های ماشین لباسشویی ال جی

دکمه های روی ماشین لباسشویی ال جی نمونه اول

1- دکمه پاور (Power) :

با فشردن این کلید لباسشویی روشن و خاموش می شود.

2- دکمه شروع/ توقف (Start/Pause) :

با فشار دادن دکمه شروع یا توقف، امکان آغاز سیکل شستشو و یا متوقف ساختن آن را دارید. در صورتی که عمل توقف انتخاب شده باشد و یا در پایان سیکل شستشو باشید، به مدت ۱ الی ۲ دقیقه درب باز نخواهد شد.

3- صفحه نمایش (Display) :

 • صفحه نمایش مواردی چون تنظیمات، زمان باقیمانده، قابلیت های دلخواه و پیامهای وضعیت دستگاه را نمایش می دهد. زمانی که دستگاه روشن باشد، تنظیمات پیش فرض بر روی صفحه نمایش روشن می شوند.
 • صفحه نمایش زمان باقیمانده را در نمایشگر دیجیتال نشان می دهد. در زمانیکه دستگاه بصورت اتوماتیک مشغول محاسبه وزن سبد لباسها می باشد، چشمک زدن یا حالت تشخیص روی خواهد داد.
 • با توجه به مدل لباسشویی، اعداد مربوط به دور چرخش دستگاه ممکن است متفاوت باشند.

4- ولوم برنامه ها (Program Knob) :

برنامه های مختلف بر اساس نوع لباس ها وجود دارند که به کمک ولوم چرخشی قابل انتخاب هستند. با انتخاب هر یک از برنامه ها لامپ مربوط به آن روشن می شود.

5- تنظیمات دلخواه (Options) :

این بخش امکان انتخاب تنظیمات اضافی را به صورت دلخواه به شما می دهد که در صورت انتخاب شدن هر یک، چراغ مربوط به آن روشن می شود. با استفاده از این کلیدها می توانید تنظیمات دلخواه را پس از انتخاب برنامه اصلی شستشو اعمال نمایید.

تنظیم برنامه خشک کن لباسشویی ال جی:

علامت های خشک کن بر روی لباسشویی ال جی

1- عادی یا نرمال: پارچه های پنبه ای و کتان مانند حوله های پنبه ای، تیشرت و البسه کتان – این گزینه را برای کاهش زمان و انرژی مصرفی در هنگام سیکل خشک کردن لباس ها انتخاب کنید.

2- آماده اتو: برای البسه کتان و پنبه ای که در انتهای سیکل آماده اتو باشند – برای اینکه لباسها آماده و به راحتی قابل اتو باشند، خشک کردن را در شرایط مرطوب اتمام می کند.

3- دمای پایین: برای پارچه های حساس و ظریف و الیاف مصنوعی مناسب برای برنامه های ضد چروک و ترکیبی – برای کاهش صدمات وارده به لباسها در دمای پایین خشک می کند.

4- نرمال بهینه: مشابه با برنامه خشک کن عادی با قابلیت مصرف انرژی کمتر.

نکته:

 • انتخاب زمان سیکل خشک کن با توجه به حجم البسه قابل تغییر است. پیشنهاد می شود برای ۱٫۵ کیلو لباس زمان ۶۰ دقیقه انتخاب گردد.
 • جهت اطمینان از نتایج خشک کن عالی، بیشترین دور چرخش دستگاه را در سیکل شستشو انتخاب نمایید.
 • در صورتی که ماکزیمم حد البسه در سیکل خشک کن رعایت شده باشد، می توان به صورت پشت سر هم (شستشو+خشک کن) از دستگاه استفاده نمود.

معنی نشانه ها یا علائم روی ماشین لباسشویی ال جی در این مدل:

علامت ها و نشانه های روی لباسشویی ال جی

شکل a: پیش شستشو یا Pre Wash

شکل b: ضد چین و چروک یا Crease Care

شکل c: آبکشی اضافی یا +Rinse

شکل d: افزودن البسه یا Add Item

شکل e: شستشوی دیگ یا Tub Clean

شکل f: خشک کردن یا Dry

نمونه دوم معنی کلمات و آموزش دکمه های ماشین لباسشویی ال جی

دکمه های روی ماشین لباسشویی ال جی نمونه دوم

1- ولوم یا گردونه برنامه ها

2- دکمه شروع/ مکث

3- دکمه خشک کن یا چرخش

4- دکمه انتخاب دما

5- دکمه روشن/ خاموش

6- دکمه آبکشی بهداشتی

7- دکمه پیش شستشو یا خیس خوردن

8- دکمه حداکثر توان

9- دکمه ضد چروک

10- دکمه های مربوط به قفل کودک

11- دکمه های مربوط به شستشوی دیگ

12- دکمه تاخیر زمانی

نکته:

 • هنگامی که عبارت Detecting یا تشخیص در صفحه نمایش ظاهر شود، درام لباسشویی به آرامی چرخیده و میزان لباس های موجود را تشخیص می دهد که چند ثانیه طول می کشد. این قابلیت در حالت های Cotton، Cotton Eco، Mix، Easy Care، Skin Care و Baby Care امکان پذیر است.
 • در مدل های مختلف این سری، ماکزیمم سرعت چرخش دیگ یا همان خشک کن (۱۴۰۰ دور بر دقیقه) متغیر بوده و در برخی ۱۰۰۰ و در برخی دیگر ۱۲۰۰ دور بر دقیقه است.
 • در صورتی که کلید چرخش یا Spin پس از چندبار فشار دادن بر روی حالت Rinse Hold قرار بگیرد، لباس ها پس از آبکشی بدون ورود به مرحله خشک کردن، در آب غوطه ور می مانند.

نمونه سوم معنی کلمات و آموزش دکمه های ماشین لباسشویی ال جی

دکمه های روی ماشین لباسشویی ال جی نمونه سوم

معنی نشانه ها یا علائم روی ماشین لباسشویی ال جی در نمایشگر این مدل:

نشانه ها و علامت های روی لباسشویی ال جی

شکل a: پیش شستشو یا Pre Wash

شکل b: شستشوی بهداشتی یا Medic Rinse

شکل c: برنامه دلخواه یا Favorite

شکل d: تاخیر زمانی یا Time Delay

شکل e: شستشو یا Wash

شکل f: شستشوی تمام قدرت یا Intensive

شکل g: شستشوی سریع یا Turbo Wash

شکل h: شستشو و مکث یاRinse+hold

نکته:

 • این مدل از لباسشویی های ال جی دارای صفحه لمسی بوده و با لمس نمایشگر می توان هر یک از آنان را انتخاب نمود که در این صورت چراغ دکمه انتخاب شده روشن خواهد شد.
 • برای شروع سیکل شستشو و یا توقف موقت آن از دکمه Start/ Pause استفاده می شود. در حالت مکث، پس از گذشت ۴ دقیقه لباسشویی به صورت خودکار خاموش می شود.
 • برنامه شستشوی سریع یا Turbo Wash از تنظیمات اضافی این مدل لباسشویی های ال جی بوده که مشابه با برنامه Intensive 60 در مدل های دیگر است و البسه را در کمتر از یک ساعت می شوید.

نمونه چهارم معنی کلمات و آموزش دکمه های ماشین لباسشویی ال جی

دکمه های روی ماشین لباسشویی ال جی نمونه چهارم

1- ولوم انتخاب برنامه ها

2- دکمه شروع/ توقف

3- دکمه خشک کن یا چرخش و تخلیه

4- دکمه آبکشی بهداشتی

5- دکمه عملکرد شستشوی قوی (حداکثر توان)

6- دکمه آبکشی اضافی

7- دکمه پیش شستشو یا خیس خوردن

8- دکمه ضد چروک و چین خوردگی

9- قفل کودک

10- دکمه روشن/ خاموش

11- دکمه تاخیر زمانی

عملکرد دکمه های ماشین لباسشویی ال جی

در بخش قبل با چهار نمونه از پنل های کنترلی ال جی آشنا شدیم و معنی کلمات روی ماشین لباسشویی را بیان کردیم و در ارتباط با کارایی دکمه های اصلی لباسشویی مطالبی را گفتیم. در این قسمت آموزش عملکرد دکمه های لباسشویی ال جی را که در تمامی مدل ها یکسان اند، قرار داده و نیز طرز استفاده از دکمه های لباسشویی ال جی را به صورت مرحله ای بیان کرده ایم.

 • دکمه تاخیر زمانی Delay در لباسشویی:

با استفاده از این دکمه می توانید لباسشویی را به گونه ای تنظیم نمایید که پس از مدت زمان معلومی، به صورت اتوماتیک شروع به کار نموده و شستشو را انجام دهد. درواقع با این کار تاخیر زمانی در آغاز شستشو ایجاد می کنید.

مراحل کار: ابتدا دستگاه را روشن کرده و سپس برنامه مورد نظر شستشو را انتخاب کنید. اکنون کلید تاخیر زمانی که با اسامی مختلفی چون Delay End، Time Delay، Delay و یا صرفا شکل یک ساعت بر روی دستگاه مشخص شده را بفشارید و زمان مورد نظر خود را انتخاب کنید. در پایان دکمه شروع/ مکث را فشار دهید.

 • دکمه پیش شستشو (Pre Wash):

معمولا در صورتی که البسه خیلی کثیف باشند، استفاده از گزینه پیش شستشو یا خیس خوردن مناسب است. در این مواقع باید پودر شستشو نیز در قسمت مخصوص در محفظه جاپودری جهت پیش شستشو اضافه شود.

مراحل کار: پس از روشن کردن دستگاه و انتخاب برنامه شستشو، دکمه پیش شستشو یا Pre Wash را بفشارید. در برخی مدلها لازم است تا به مدت ۳ ثانیه این دکمه را نگه دارید. سپس دکمه شروع/ توقف را بفشارید.

 • دکمه ضد چین و چروک (Crease Care):

در صورتی که قصد دارید از چین و چروک لباسها جلوگیری کنید، استفاده از گزینه ضد چروک لباسشویی توصیه می شود.

مراحل کار: پس از روشن کردن دستگاه و انتخاب برنامه شستشو، دکمه ضد چروک یا Crease Care را انتخاب کنید و سپس دکمه شروع/ توقف را بفشارید. البته در برخی مدلها لازم است تا این کلید را به مدت ۳ ثانیه نگه دارید.

 • دکمه شستشوی بهداشتی (Medic Rinse):

برای پاکیزگی بیشتر در حالت آبکشی، استفاده از گزینه شستشوی بهداشتی یا Medic Rinse توصیه می شود. از این قابلیت برای افزایش تاثیر تمیزی البسه در تمامی برنامه ها به جز Wool، Delicate، Sports Wear، Duvet، Quick 30 و Intensive 60 می توان استفاده کرد.

 • دکمه شستشو با حداکثر توان (Intensive):

هنگام شستشوی البسه زیاد یا لباس هایی که خیلی کثیف هستند، با انتخاب گزینه حداکثر توان یا Intensive می توانید تاثیر شستشو را افزایش دهید. انتخاب این گزینه با توجه به برنامه انتخابی سبب افزایش مدت زمان شستشو می شود.

 • دکمه انتخاب دما (Temp):

دکمه انتخاب دما، دمای فرآیندهای شستشو و خشک کنی را برای برنامه انتخاب شده تعیین می کند. این دکمه را تا انتخاب دمای مناسب خود فشار دهید تا چراغ دمای مورد نظر روشن شود. تمامی سیکل های خشک کن از آب سرد شیر استفاده می کنند. دمای فرآیند را با توجه به نوع البسه خود و به کمک برچسب مشخصات آنان انتخاب نمایید، تا بهترین نتایج شستشو را شاهد باشید.

 • دکمه چرخش یا آبگیری (Spin):

با استفاده از این گزینه امکان تعیین دور چرخش لباسشویی را برای برنامه های مختلف جهت آبگیری و خشک کردن دارید. با زدن کلید چرخش یا Spin به صورت مداوم، تا رسیدن به دور بر دقیقه مدنظر خود و سپس انتخاب دکمه شروع، می توانید آبگیری را تنظیم کنید. همچنین در صورتی که دستگاه را بر روی حالت بدون چرخش یا No Spin قرار داده باشید، همچنان لباسشویی به مقدار کمی خواهد چرخید تا سریعا آب تخلیه شود.

 • دکمه آبکشی اضافی (+Rinse):

به کمک این دکمه می توانید یک مرتبه مراحل آبکشی البسه را افزایش دهید.

 • دکمه افزودن البسه (Add Item):

به کمک این دکمه این امکان را خواهید داشت تا پس از شروع یک فرآیند شستشو، البسه جدید به داخل سبد اضافه یا کم کنید.

مراحل کار: وقتی که ال ای دی روشن است، کلید افزودن لباس یا Add Item را فشار دهید. لباس ها را اضافه یا کم کنید و سپس دکمه شروع/ مکث را بفشارید. به دلایل ایمنی، زمانی که سطح آب در داخل سبد بالا بوده و یا دما آب بالا باشد، درب همچنان قفل می ماند و امکان اضافه کردن لباس وجود ندارد.

 • دکمه برنامه دلخواه (Favorite program):

این دکمه به شما این امکان را می دهد تا تنظیمات برنامه دلخواه خود را یکبار برای همیشه در دستگاه ذخیره نموده و برای دفعات بعدی سریعا به آن دسترسی داشته باشید.

مراحل کار: دستگاه را روشن کرده و یک برنامه را انتخاب کنید. سپس تنظیمات اضافی و گزینه های دلخواه (نحوه شستشو، تعداد آبکشی، ضد چروک و…) را انتخاب کنید. اکنون کلید Favorite را به مدت ۳ ثانیه نگه دارید. تنظیمات شما ذخیره شده اند. برای استفاده مجدد، پس از روشن کردن دستگاه کلید Favorite را انتخاب کرده و دکمه شروع/ مکث را فشار دهید.

دکمه های ترکیبی ماشین لباسشویی ال جی:

برخی قابلیت های ماشین لباسشویی ال جی با فشار دادن یا نگه داشتن همزمان چند دکمه فعال می شود. توضیحات این ویژگی ها و طرز استفاده از آنان در ادامه آورده شده است.

 • قفل کودک (Child Lock):

در صورتی که قصد دارید تا فرزندان تنظیمات دستگاه را با فشار دادن دکمه ها تغییر ندهند، استفاده از قابلیت قفل کودک بسیار کاربردی است. قفل کودک تمامی دکمه های دستگاه به جز دکمه روشن/ خاموش را از کار می اندازد. حتی با خاموش شدن دستگاه و روشن شدن مجدد آن، قابلیت قفل کودک فعال است و تا غیر فعال نکردن آن به این حالت باقی خواهد ماند.

مراحل کار: برای فعال و یا غیر فعال نمودن قفل کودک کلید یا کلیدهای مربوط به آن را به مدت ۳ ثانیه نگه دارید. پس از فعال شدن عبارت CL بر روی نمایشگر ظاهر می گردد و در هنگام غیر فعال شدن قفل کودک، زمان باقی مانده از شستشو نشان داده می شود.

مطلب مرتبط : قفل کودک لباسشویی ال جی

 • شستشوی دیگ (Tub Clean):

شستشوی دیگ برنامه ویژه ایست که به کمک آن داخل دیگ لباسشویی را تمیز می کنید. در این برنامه به کمک میزان بیشتری از آب با دمای بالا و در سرعت چرخش بالا، تمامی نقاط داخلی دیگ لباسشویی تمیز می شوند.

مراحل کار: ابتدا هرگونه لباس و چیزی را از داخل دیگ بیرون آورید و درب را خالی ببندید. سپس در قسمت اصلی پودر ریزی محفظه جاپودری از پودر مخصوص ضد رسوب و تمیز کننده استفاده کنید. دستگاه را روشن کرده و کلید یا کلیدهای شستشوی دیگ یا Tub Clean را ۳ ثانیه نگه دارید. عبارت tcl بر روی نمایشگر ظاهر خواهد شد. دکمه شروع/ مکث را انتخاب کنید. پس از پایان فرآیند درب دستگاه را باز بگذارید تا خشک شدن سریعتر اتفاق بیوفتد.

 

کاراباما مرکز تخصصی تعمیر لوازم خانگی

نظرات کاربران

در صورتی که پیام شما نیاز به پیگیری دارد حتما شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند.

دیدگاه کاربران
هانیه احمدی

سلام وقتتون بخیر.میشه راهنمایی کنید که چطور فقط از خشک کن استفاده کنم؟

پاسخ دهید

  سلام.میشه راهنمایی کنید ساعت ماشین رو چجوری تنظیم کنم..مثلا برای برنامه ‌mix . 10دقیقه بزارم

  پاسخ دهید

   مهدی قویمی

   سلام روی صفحه لباسشویی عکس شستشوی دیگ میاد من با پودر جرم گیر لباسشویی رو شستم چند بار این کار رو انجام دادم ولی عکس از صفحه نمیره ولی لباسشویی خوب کار میکنه دلیلش چیه

   پاسخ دهید

  حسینی

  سلام. بعدازچنددقیقه کارکردن رودکمه prewashوcrese care میمونه ودیگه کارنمیکنه

  پاسخ دهید

   پری غائبی دستجردی

   سلام،با عرض پوزش دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی ال جی مدل w961436tc را میخواهم، ممنون و سپاسگذارم.

   پاسخ دهید

  پری کیا

  سلام وقتتون بخیر
  عذر میخوام من قصد خرید لباسشویی ال جی دارم ممکنه راهنمایی بفرمایید که آیا عملکرد آپشن rinse plus در لباسشویی ال جی همون شستشوی اسلامی در اسنوا هست یعنی هنگام آبکشی وقتی درام در حال چرخش هست آب همچنان متصل به داخل ماشین میاد و قطع نمیشه؟؟

  پاسخ دهید

  عادل لک

  سلام بعد از روشن کردن لباسشویی بدون انتخاب برنامه دکمه spinرو لمس کرده دور مورد نظر رو انتخاب کنید و start

  پاسخ دهید

آرزو نوروزی

سلام.روی پنل لباسشویی ما دکمه ی Time Save هم هست.که نصاب گفت اگه بخواین زمان شستشو رو کم کنین میتونین ازش استفاده کنین.ولی من وقتی روی اون دکمه میزنم زمان کم نمیشه.میشه کمک کنین.ممنون

پاسخ دهید

  سلام لباسشوییمون درجش از ۴۰ب بالانمیره ب آب گرم هم متصل نیس چیکار کنم البته زده ۴۰ وقتی ابکشی میکنه فک میکنم با همون اب سرد هستش میشه راهنمایی کنید

  پاسخ دهید

با سلام و احترام
لباسشویی LG 9 KG وقتی از دکمه تاخیر در شستشو استفاده میکنم از 3 ساعت تاخیر شروع میشود سوال :چطور میشه این زمان را کم کرد

پاسخ دهید

  خانم موسوی

  سلام ماشین لباس شویی من لمسی lg لباسهارو شستم ولی آب منزل قطع شده لباسها خشک نشدن کدوم دکمه رالمس کنم تافقط خشک کن کارکنه ولباسها خشک بشه ممنونم ازلطف شما.
  نمایندگی ال جی

  پاسخ دهید

Hoora Ghiyasvand

سلام، روزتون بخیر، مدل لباسشویی من ال جی مدل Ed 8980 هستش، دفترچه راهنماشو میخواستم، ممنون

پاسخ دهید

سلام من روتختی دو نفره رو که سبک هم هست داخل ماشین لباسشویی LG 9 کیلویی انداختم با برنامه mix بعد کلی چرخیدن روی تایم 8 با ارور UL باقی موند و فقط می چرخید و آب روتختی گرفته نشده بود مجدد برنامه شستشو سریع و spin رو زدم باز روی 3 باقی می موند و می چرخید بالاخره خاموش کردم و از داخل دیگ با همون خیسی درآوردم مشکل چی بوده؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

پاسخ دهید

Shahin beyrami

سلام دست دخترم خورده به لباسشویی کار نمیکنه وایستاد بعد فقط شکل قفل نشون میده چیکار کنم؟

پاسخ دهید

  کارشناس5: شعبانی

  با سلام.
  لباسشویی شما قفل شده. با دکمه قفل کودک (child lock) باز میشه. تو هر مدلی فرق داره. تصاویر این مطلب رو به دقت نگاه کنید تا ببینید لباسشویی شما شبیه به کدوم مدله و بعد نحوه باز کردن قفل رو به کمک اون دکمه ها بخونید. یا به دفترچه راهنما مراجعه کنید تا نحوه باز کردن قفل لباسشویی رو پیدا کنید.

  پاسخ دهید

   عزیز نهتانی

   سلام لباسشوی ال‌جی نشون قفل آمده روی صفحه کار نمیکنه چه جوری باز میشه لطفا را هنمای

   پاسخ دهید

مریم کاظمی

موقع کار ماشین لباسشویی اتفاقی دکمه استپ زده شده و دیگر دکمه پاور روشن نمی شود

پاسخ دهید

  سلام وقت بخیر.
  من ماشین لباسشویی 10.5 کیلویی صفحه لمسی الجی دارم .
  این امکان را ماشین دارد که از فقط خشک کن با زمان پایین استفاده کرد؟
  (لباسشویی سامسونگ فقط خشک کن با زمان 10 دقیقه دارد )

  پاسخ دهید

سیّد حسین مدنی

سپاس فراوان بابت راهنمایی برای کار کردن با ماشین لباسشویی ال جی. من واقعا گیر کرده بودم و به دادم رسیدید

پاسخ دهید

  افشین

  سلام لباسشویی دکمه پاور که میزنم به لحظه روشن میشه بعد خاموش میشه جوری نیس که حتی بتونم تنظیم کنم ارور p5 هم میده از‌یه طرف باز باید از برق در بیارم دوباره برنم به برق اونجور پاور بازم چند ثانیه روشن میشه بعد دوباره خاموش لطفا کمک کنید مشکل از چی میتونه باشه

  پاسخ دهید

   مریم شیروانی

   سلام من لباسشوییم ال چی هست وقتی روشن میکنم روتایمه ۳۰روصفحه ۲۸روشن میشه ورو دقیقه ۱۸می ایسته کارنمیکنه.دلیلش چیه؟

   پاسخ دهید

    سلام دوست عزیز
    اگر دستگاهتون نیاز به تعمیر داره می تونید با کاراباما تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان در زمینه تعمیر دستگاهتون رو ثبت کنید.
    ما در کنارتون هستیم

    پاسخ دهید

زهرا ع

لطفا منو روسی لباسشویی نه کیلویی تمام‌ لمسی بخار شو دار مدل ۲۰۲۰رو هم ترجمه میکنید؟وآیا این مدل کیفیت وکاراییش خوبه؟

پاسخ دهید

یاسمن رفیعی

باسلام ،لباسشویی من LG مدل اولی هست که گذاشتین ،من وقتی لباسشویی رو روشن میکنم روی هر گزینه ای که میزنم تایم ۳ساعت رو میزنه و فکر میکنم یکم غیرعادیه،باید چیکار کنم زمان شستشو کمتر شه؟

پاسخ دهید

  کارشناس5: شعبانی

  با سلام. دوست عزیز همانطور که اشاره کردیم، فعال نمودن قابلیت های مختلف مثل آبکشی اضافی و غیره زمان شستشو را افزایش می دهد. لذا با تغییر این گزینه ها بررسی کنید که آیا زمان شستشو کم می شود یا نه. در غیر این صورت احتمال وجود ایراد در برد لباسشویی هست که باید بررسی شود.

  پاسخ دهید

قاسم بامری

سلام من لباس شویی گرفتم دورش حیلی کم هست

پاسخ دهید

  ناهید لشکری

  سلام مدل لباسشویی من مثل اولی هست وقتی گزینه +Rinse رو میزنم چراغی روشن نمیشه رو اون گزینه دلیلش چیه

  پاسخ دهید

فردین

سلام.دوستان من ماشین ال جی 8 کیلویی دارم 2 سال هست کار میکنه ولی الان روشن میکنم برا شسسشو یه بوی سوخته ای میاد کل سیم کشی روچک کردم سالم بود مشکل از کجا میتونه باشه تسمه داره این مدل؟

پاسخ دهید

عرفان قربانی

خیلی عالی هست که این مطالب را در دسترس مردم قراردادین.

پاسخ دهید

عصمت پویا

سلام و ممنون از راهنمایی های خوب شما برای استفاده از مایع لباس شویی توی کدوم مخزن باید مایع گذاشت

پاسخ دهید

فاطمه مطهری

خیلی متشکرم از توضیحات خوب شما.
در ال جی ۱۲ کیلوئی،توضیحات دفترچه کافی وگویا نیست.مثلا تعداد آبگیری وتخلیه آب وتایم شستشو درهر برنامه نامشخصه.فقط زمان کلی برنامه درماشین نشون داده میشه!!

پاسخ دهید

  نسیم اسلام پور

  سلام فاطمه‌ی عزیز
  خیلی خوشحالیم که براتون مفید بوده
  ما همیشه آماده خدمت رسانی هستیم.
  در خصوص مشکلتون هم می‌تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان برای تعمیر دستگاهتون رو ثبت کنید.
  ما در کنارتون هستیم

  پاسخ دهید

حمیده کوشا

سلام لباسشویی من lG هست وزمانیکه از برنامه شستشوی سریع یعنی ۳۰ دقیقه برای لباسهای نسبتا تمیز استفاده میکنم پودر لباسشویی در لباسها باقی میمونه وموقع استفاده از لباس برای پوستم حساسیت میده علتش چیه وباید چکار کنم – تعمیرگاه مجاز ال جی

پاسخ دهید

  نسیم اسلام پور

  سلام حمیده عزیز
  شما می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان برای تعمیر لباسشویی ال جی رو ثبت کنید.
  ما در کنارتون هستیم

  پاسخ دهید

کدخدایی

عااالییی

پاسخ دهید

  نسیم اسلام پور

  سلام دوست عزیز
  خیلی خوشحالیم که براتون مفید بوده
  ما همیشه آماده خدمت رسانی هستیم

  پاسخ دهید

محمدجوان بخت

سلام ماشین لباس شویی من لمسی lg لباسهارو شستم ولی آب منزل قطع شده لباسها خشک نشدن کدوم دکمه رالمس کنم تافقط خشک کن کارکنه ولباسها خشک بشه ممنونم ازلطف شما.
نمایندگی ال جی

پاسخ دهید

یعقوب اکبری

باسلام طریقه کم یازیادکردن تایمروساعت کم وزیادبشه اتوماتیک روی دو ساعت چهل وپنج میره

پاسخ دهید

مهری کارگران

سلام و خسته نباشید ماشین لباس شویی ما از مارک LGهست اما اصلا نمیشه متوجه شد دکمه های کدوم برای درجه بندی است، شیشه ی مشکی رنگ گوشه ی آن هست که با حروف انگلیسی Child Lockتقاضای من آموزش دقیق آن هستش اصلا ی کلمه فارسی نداره ممنون

پاسخ دهید

محمد اصغرزاده

باسلام، فقط خواستم تشکری کرده باشم ازاین همه اطلاعات کاربردی وقابل استفاده که بی مضایقه دراختیار هموطنان قراردادین 🙏🌹

پاسخ دهید

  نسیم اسلام پور

  سلام محمد عزیز
  خیلی خوشحالیم که براتون مفید بوده
  ما همیشه آماده خدمت رسانی هستیم

  پاسخ دهید

علی سعیدیان

باسلام. هر بار که ماشین لباسشویی استفاده میکنیم معمولاً پس از چند دقیقه بوی سیم سوخته در محیط خانه به مشام می رسد سد لطفاً راهنمایی بفرمایید که آیا این بو برای مدتی طبیعی است به دلیل نو بودن دستگاه است و یا باید با کارشناسان فنی بازدید به عمل آید

پاسخ دهید

  نسیم اسلام پور

  سلام علی عزیز
  شما می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان برای تعمیر ماشین لباسشویی رو ثبت کنید.
  ما در کنارتون هستیم

  پاسخ دهید

امیدنجفی

سلام من آبکش تنها زدم خشک نکرده لباسارو چرا

پاسخ دهید

  فرهاد محمدی

  وقت بخیر
  اصلی ترین دلیل معمولا تخلیه نشدن آب است. برای حل این منظور پمپ تخلیه، فیلتر تخلیه و یا شیلنگ تخلیه باید چک شوند.
  تنظیمات نادرست برنامه خشک کن لباسشویی هم می تواند دلیل بعدی باشد. به این منظور می توانید دفترچه راهنمای دستگاه را چک نمایید

  پاسخ دهید

عرفان رضائیان

سلام ببخشید یه مدت ماشین لباسشویی ما موقعی که مایع نرم کننده استفاده میکنم اونو به داخل لباسشویی نمیبره علت چی میتونه باشه ممنون میشم راهنمایی کنید

پاسخ دهید

فاطمه موسایی

با سلام میشه ماشین لباسشویی بدون لباس و پودرفقط با اب برای شستشوی خود ماشین روشن کرد اگر میشه با کدام برنامه

پاسخ دهید

زیبا نوازی

در هنگام mix تعدا آبکشی چند بار است؟ آیا درهنگام mix میتوانم تعداد آبکشی را اضافه کنم؟ چطوری اضافه کنم؟ ممنون

پاسخ دهید

سلام خسته نباشید شرمنده دفترچه راهنمای لباسشویی مدل Gl-5314Tad رو میخواستم اگه میشه لطف کنید منو راهنمایی کنید نمیدونم چجوری کار کنم با این مدل لباسشویی ممنون میشم

پاسخ دهید

فاطمه بلوردی

سلام وقت بخیر طاعات قبول لباسشویی الجی ۹ کیلویی درب فضایی مدل( v5)میخواستم بپرسم ک برای برنامه آبکشی و خشک کن تنهاش از کدام گزینه باید استفاده کنم ؟میتونم از گزینه download cycle استفاده کنم زمانش ۱۹ دقیقه است ؟چون برنامه Rinse ک انتخاب میکنم ۳ساعت و ۵۹ دقیقه زمانش هست .
برنامه های لباسشویی ما
Cotton/cotton +/ Mixed fabric/ Easy care/Silent wash /Allergy care/baby steam care/
Delicates/Hand wool/Sportswear/Quick/Duvet/tub clean /Download cycle
و گزینه های لمسی
Intensive/Rinse/pre wash/Delay End /Add
item
و برای جرمگیری خود لباسشویی باید از کدام گزینه استفاده کنم ؟
و اگر لطف کنید علاوه بر پاسخ دو سوال بالا هر کدوم از گزینه هارو ی توضیح مختصر  بدید ک هر گزینه برای چ لباسی مناسب است.
ممنون میشم راهنمایی کنید

پاسخ دهید

سید انور نبوی

خیلی خیلی ممنون و سپاس گزارم از راهنمایی وتوضیخ خوب شما اگه امکان داشته باشد آموزش نیز به صورت فیلم کوتاه باشد عالی میشود

پاسخ دهید

  فرهاد محمدی

  وقت بخیر کاربر گرامی
  بله حتما این شیوه ی آموزش هم در دست اجراست و به زودی در وبسایت ویدیوهای کوتاه آموزشی به نمایش خواهیم گذاشت.

  پاسخ دهید

عفت نیرو

سلام لباسشویی ال جی ده کیلویی درب از بالا اواخر کار ارور داد وآب تخلیه نکرد. چگونه آبش را تخلیه کنم؟

پاسخ دهید

اکرم خورشیدی

نحوه کار با ماشین لباسشویی ال جی

پاسخ دهید

فاطمه شمس

عالی بود ممنون از این برنامه نوشته عالی شما خدا کمکتان کند

پاسخ دهید

Baran barani

سلام مممنون از توضیحات خیلی خوبتون. خیلی عالی بود کمک خیلی بزرگی کردی.

پاسخ دهید

فهینه خدایی

علت نخ کش کردن لباسا را میتونید بگید لطفا

پاسخ دهید

فاطمه نعمتی

لباسشوییم آبکشی اضافه نمیدونم چجوریه

پاسخ دهید

فرزانه بلوچی

برای شستشو پرده بالباسشویی ال جی ازکدام برنامه شستشو استفاده شود

پاسخ دهید