استخدام تعمیرکار لوازم خانگی

اکتیو اکسیژن چیست؟ تکنولوژی جدید (Active Oxygen) در ماشین لباسشویی

اکتیو اکسیژن ماشین لباسشویی

وقتی که صحبت از شستشوی لباس‌ها می‌شود، استفاده از اکتیو اکسیژن به حذف آلودگی‌ها کمک می‌کند و در عین حال به کمک اوزون لباس‌ها را ضد عفونی می‌کند. همه ما شنیده‌ایم که وظیفه‌ی اصلی لایه اوزون، محافظت از کره زمین است. ولی در فرایند شستشوی لباس‌ها، اوزون با از بین بردن تمام باکتری‌ها از روی لباس‌ها، هم از سلامتی ما محافظت می‌کند و هم به بیشتر تمیز شدن لباس‌ها کمک کند.

جالب است بدانید که شرکت بوش، اولین برند معتبری است که از فناوری اکتیو اکسیژن (Active Oxygen) استفاده کرده است. در حال حاضر، ماشین‌های لباسشویی سری 6 و 8 بوش، با استفاده از این فناوری جدید، تمامی باکتری‌های روی لباس‌ها را تا 99/99% ضدعفونی می‌کند!

در این مقاله قصد داریم به طور مفصل در مورد این فناوری جدید و جزئیات آن، برای شما بگوییم. با ما همراه باشید.

ما در کاراباما سالهاست که به مشتریان تمامی برندهای معتبر ایرانی و خارجی لوازم خانگی خدمات ارائه میکنیم، بنابراین اگر برند کولر گازی شما سامسونگ، ال جی و جنرال نمیباشد نیز میتوانید از طریق فرم زیر درخواست تعمیرات خود را ثبت کنید تا کارشناسان ما در سریعترین زمان ممکن، جهت هماهنگی با شما تماس حاصل نمایند.

متخصصان باتجربه متخصصان باتجربه
گارانتی خدمات گارانتی خدمات
سرعت در ارائه خدمات سرعت در ارائه خدمات
هزینه های منصفانه هزینه های منصفانه
تعمیرکار

استفاده از فناوری اکتیو اکسیژن در ماشین‌های لباسشویی بوش

روش سنتی شستشوی لباس‌ها، شستشو با آب داغ، مواد شوینده و گاهی مواد سفیدکننده برای ضدعفونی کردن بیشتر لباس‌هاست. ولی این روزها با پیشرفت علم و تکنولوژی، استفاده از اکتیو اکسیژن جایگزین شستشوی لباس‌ها با مواد شوینده شده است. به این صورت که مولکول‌های گاز اوزون، به بیشتر تمیز کردن لباس‌ها با حداقل استفاده از مواد شوینده و آب گرم کمک خواهد کرد.

به زبان ساده‌تر آب سرد، اکسیژن و الکتریسیته، اصلی‌ترین عناصر این تکنولوژی هستند. هر چقدر آب سردتر شود، مولکول‌های اوزون ثبات بیشتری خواهند داشت و به شستشوی هر چه بهتر لباس‌ها کمک خواهند کرد.

سوالی که ممکن است ذهن شما را به خود مشغول کرده باشد این است که چطور لکه‌هایی که برای تمیز شدن به آب گرم نیاز دارند با کمک آب سرد تمیز خواهند شد؟ یا اینکه لکه های روغن که روی لباس‌ها باقی مانده، چگونه با آب سرد و حداقل استفاده از مواد شوینده تمیز می‌شوند؟

در ادامه به جواب تمامی این سوال‌ها دست پیدا خواهید کرد.

بوش چگونه از فناوری اکتیو اکسیژن برای شستشوی لباس‌ها استفاده می‌کند؟

همان‌طور که در ابتدای مقاله گفته شد، لباس‌ها برای شستشو با فناوری اکتیو اکسیژن، نیاز به تولید اوزون خواهند داشت. در نسل جدید ماشین‌های لباسشویی بوش، اوزون مورد نیاز برای انجام این فرایند، با استفاده از یک ژنراتور داخلی تولید می‌شود. یعنی به محض شروع فرایند شستشو، ژنراتور، گاز اوزون را در دیگ شسشتوی لباس‌ها، آزاد خواهد کرد. سپس اوزون تولید شده به از بین بردن تمامی باکتری‌هایی که روی لباس‌ها قرار گرفته کمک می‌کند و در نهایت تمامی لباس‌ها با استفاده از آب سرد، ضدعفونی و تمیز خواهند شد.

در مدل‌های قبلی ماشین‌های لباسشویی Bosch، تمیزی و ضدعفونی شدن لباس‌ها، تنها با استفاده از آب گرم مقدور بود. ولی به لطف فناوری (Active Oxygen)، بدون نیاز به آب داغ و در مدت زمان کمتر و صرف انرژی برق کمتر، بهترین نتیجه را از شستشو به دست خواهید آورد.

استفاده از فناوری اکتیو اکسیژن در ماشین‌های لباسشویی بوش

مزایای استفاده فناوری اکتیو اکسیژن چیست؟

این فناوری مزایای بسیاری هم برای محیط زیست و هم برای لباس‌ها خواهد داشت. در ادامه تمای مزایایی که استفاده از این تکنولوژی به همراه دارد را با هم بررسی خواهیم کرد.

صرفه‌جویی در مصرف آب

یکی از مهمتری مزیت‌هایی که استفاده از فناوری اکتیو اکسیژن دارد، امکان ضدعفونی کردن لباس‌ها بدون استفاده از آب گرم است. استفاده از فناوری Active Oxygen تنها 30 دقیقه زمان شستشو را افزایش خواهد داد، ولی با این حال مزایای بسیاری دارد. مثلا اینکه در مصرف آب، تا حد زیادی صرفه‌جویی می‌شود!

ضدعفونی کردن و از بین بردن 99/99 درصدی باکتریها

بله! به جرات می‌توان گفت که استفاده از فناوری اکتیو اکسیژن، هم به ضدعفونی کردن لباس‌ها کمک خواهد کرد. هم اینکه باکتری‌ها به اندازه‌ی 99/99%، از بین خواهد رفت. اکتیو اکسیژن یک ماده‌ی طبیعی است که با انتخاب برنامه‌ی مخصوصی که در جدیدترین ماشین‌های لباسشویی تعبیه شده، می‌توانید از آن استفاده کنید. از این برنامه‌ی شستشو تقریباً می‌توانید، در تمای برنامه‌های پیش فرض ماشین لباسشویی استفاده کنید.

پیشنهاد مطالعه : چگونه فقط از خشک کن ماشین لباسشویی استفاده کنیم؟

با فعال کردن این آپشن به محض شروع فرایند شستشو، یک غبار سرد از پیش تصفیه شده با اکسیژن فعال که هیچ گونه مواد شیمیایی در آن وجود ندارد، در دیگ شستشو روی لباس‌ها پاشیده خواهد شد. در مرحله‌ی پایانی شستشو هم مجددا اکتیو اکسیژن روی لباس‌ها پاشیده خواهد شد، تا همه میکروب‌ها و باکتری‌های موجود از بین برود.

به طور کلی هر چه کثیفی، جرم و باکتری روی لباس‌ها وجود داشته باشد، در این دو مرحله که اکتیو اکسیژن روی آنها پاشیده می‌شود، از بین می‌رود!

شستشوی لباس‌ها، بدون قطره‌ای آب

با استفاده از تکنولوژی اکتیو اکسیژن (Active Oxygen)، می‌توانید لباس‌هایی را که تنها به خشک‌شویی نیاز دارند یا لباس‌های ظریف را بدون استفاده از آب شستشو دهید.

به این صورت که با پاشیده شدن غبارهای ریزی از اکتیو اکسیژن به داخل دیگ شستشو، تمامی میکروب‌ها در دمای پایینی که توسط این غبارها ایجاد شده، از بین خواهند رفت و تمامی لباس‌ها بدون قطره‌ای آب، تمیز خواهند شد!

شستشوی لباس‌ها، بدون قطره‌ای آب

شستشوی تمامی لباس‌ها به صورت همزمان

یکی از دشواری‌های شستشوی لباس‌ها با ماشین‌های لباسشویی نسل‌های قدیمی‌تر، تفکیک لباس‌ها و شسشتوی جداگانه‌ی آنها بود. مثلا مجبور بودید که لباس‌های زیر، لباس‌ها کودک یا لباس‌های ظریف‌تر را هر بار جداگانه بشورید.

خبر خوب به شما اینکه با استفاده از فناوری اکتیو اکسیژن، می‌توانید تمامی لباس‌ها را بدون نیاز به تفکیک کردن شستشو دهید.

فناوری (Active Oxygen)، بدون وارد کردن کمترین آسیبی کمک خواهد کرد که تمامی لباس‌ها به خوبی ضدعفونی شوند.

با این تکنولوژی جدید ماشین لباسشویی Bosch، دیگر لازم نیست وقت خود را برای شستشوی لباس‌ها به صورت جداگانه تلف کنید.

در نتیجه هم در وقت صرفه جویی خواهد شد و هم مصرف انرژی برق و هم اینکه بالاترین کیفیت شستشو را تجربه خواهید کرد.

شستشوی لباس‌ها بدون دخالت دست

بسیاری از افراد معتقدند که برخی لباس‌هایی که از الیاف ظریف درست شده‌اند، نیاز به شستشو با دست دارند. ولی با استفاده از فناوری اکتیو اکسیژن، دیگر این نگرانی وجود نخواهد داشت. همان‌طور که بالاتر در همین مقاله توضیح داده شد، باکتری‌هایی که روی لباس‌های کثیف وجود دارند، با استفاده از این فناوری جدید، حتی در پایین‌ترین دمای آب، از بین خواهند رفت.

بنابراین بدون هیچ نگرانی بابت آسیب رساندن به لباس‌های ظریف، می‌توانید هم تمیزی کامل را تجربه کنید و هم به حفظ محیط زیست کمک کنید.

پیشنهاد مطالعه : نحوه شستن کفش، پتو، حوله و بالش در ماشین لباسشویی

محافظت هر چه بیشتر از لباس‌ها

گاهی اوقات ممکن است لباسی را برای مدت زمان کوتاهی پوشیده باشید و در ظاهر تمیز باشد، ولی احساس کنید که کمی بوی عرق می‌دهد. در چنین حالتی ممکن است تنها با شستن لباس با دست و کمی مواد شوینده، این بوی ناخوشایند را از روی لباس‌ها از بیین ببرید.

ولی با استفاده از برنامه‌ی شسشتوی Active Oxygen Refresh، در ماشین‌های لباسشویی جدید بوش می‌توانید لباس‌ها را تنها به مدت ۴۵ دقیقه بدون استفاده از هیچ مواد شوینده‌ای، تمیز کنید بدون اینکه مواد شوینده، به لباس‌ها آسیبی وارد کند.

محافظت هر چه بیشتر از لباس‌ها

شستشوی بهینه، بدون استفاده از کمترین مواد شوینده

یکی از مزیت‌های استفاده از اکتیو اکسیژن این است که شسشتوی لباس‌ها تنها با استفاده از گاز اوزون صورت می‌گیرد. این روش شستشو بهترین نتیجه را برای تمیز و خوشبو کردن لباس‌ها، بدون استفاده از کوچکترین مواد شوینده‌ی شیمیایی دارد.

مولکول‌های گاز تولید شده در ماشین لباسشویی در فرایند شستشو، به صورت اتوماتیک در داخل ماشین لباسشویی حل خواهند شد و هیچ اثری از خود باقی نخواهند گذاشت. در نتیجه، این روش شستشوی لباس‌ها یک روش فوق‌العاده ایمن برای شما و محیط زیست خواهد بود.

پیشنهاد مطالعه : 2 روش جرم گیری و رسوب زدایی ماشین لباسشویی

عاری از عوارض جانبی

اکتیو اکسیژن یک ماده طبیعی سازگار با محیط زیست است که در داخل ماشین لباسشویی تولید می‌شود. از آنجایی که این ملکول‌های مورد نیاز برای شسشتو، از مولکول‌های اکسیژن تشکیل شده اند، به راحتی در داخل دیگ شستشو حل خواهد شد و کوچکترین اثری از لک و کثیفی باقی نخواهند گذاشت.

کلام پایانی

ماشین‌های لباسشویی بوش با استفاده از فناوری اکتیو اکسیژن، انقلاب بزرگی را در این صنعت به وجود آورده اند. شرکت بوش با استفاده از جدیدترین تکنولوژی‌ها، محصولاتی که به بازار ارائه می‌کند را بسیار کارآمدتر و نسبت به قبل بهینه کرده‌است.

همان‌طور که در این مقاله توضیح داده شد، استفاده از فناوری اکتیو اکسیژن (Active Oxygen)، با مزایای بسیار زیادی هم برای شما و هم برای محیط زیست همراه است. اگر شما هم از دوستاران محیط زیست هستید و تمایل دارید همواره از جدیدترین تکنولوژی‌ها برای یک زندگی راحت‌تر استفاده کنید، این فناوری جدید و هوشمند را به شدت توصیه می‌کنیم.

سوالات متداول

این فناوری مزایای بسیاری هم برای محیط زیست و هم برای لباس‌ها دارد، مزایایی از جمله صرفه جویی در مصرف آب، عدم استفاده از مواد شوینده شیمیایی، تمیزی بیشتر لباس‌ها و بسیاری دیگر.

اکتیو اکسیژن یک ماده طبیعی سازگار با محیط زیست است که در داخل ماشین لباسشویی تولید می‌شود. از آنجایی که این ملکول‌های مورد نیاز برای شسشتو، از مولکول‌های اکسیژن تشکیل شده اند، به راحتی در داخل دیگ شستشو حل خواهد شد و کوچکترین اثری از لک و کثیفی باقی نخواهند گذاشت.

نظرات کاربران

در صورتی که پیام شما نیاز به پیگیری دارد حتما شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند.