استخدام تعمیرکار لوازم خانگی

تمامی کدهای خطا یا ارورهای یخچال ساید بای ساید ال جی

کدهای خطا یا ارورهای یخچال ساید بای ساید ال جی

در صورتی که متوجه کد خطا یا اروری روی نمایشگر یخچال ال جی خود شدید، بهتر است هرچه سریعتر اقدامات لازم را برای رفع ارور یا کد خطا انجام دهید. در برخی موارد ارور ساید ال جی، به یک ایراد موقتی دستگاه اشاره می کند که در این صورت رفع کد خطای یخچال ال جی با چند اقدام کوچک امکان پذیر است. بنابراین اطلاع از معنی کد خطا و نحوه رفع ارور یخچال فریزر ال جی بسیار برای تان مفید خواهد بود. برخی دیگر از ارورهای یخچال ساید ال جی ناشی از مشکلات جدی تری هستند. چنانچه می دانید در این مواقع برای برطرف نمودن خطا لازم است، با متخصصان تعمیر یخچال و ساید بای ساید که تجربه و دانش کافی دارند، تماس بگیرید.

در این مقاله از کاراباما، تمام خطاهای یخچال ال جی را برای تان گردآوری کرده ایم. در هر مورد اجزایی که می بایست بررسی شوند نیز مشخص شده اند. در صورتی که یخچال فریزر ساید بای ساید ال جی تان دچار مشکل شده یا روی صفحه نمایشگر آن اروری ظاهر شده که از معنای آن اطلاع ندارید، مقاله حاضر می تواند به شما کمک کند. اگر بعد از بررسی کدها، نتوانستید مشکل را رفع کنید، درخواست تعمیرات خود را ثبت نمایید.

اگر جهت برطرف کردن مشکل یخچال خود به کمک تعمیرکار نیاز دارید، همین حالا درخواست تعمیرات خود را به صورت آنلاین ثبت کنید تا متخصصان حرفه ای و با تجربه کاراباما در سریعترین زمان ممکن، جهت هماهنگی با شما تماس حاصل فرمایند.

متخصصان باتجربه متخصصان باتجربه
گارانتی خدمات گارانتی خدمات
سرعت در ارائه خدمات سرعت در ارائه خدمات
هزینه های منصفانه هزینه های منصفانه
تعمیرکار یخچال سامسونگ

کد خطا یا ارور OF F یا O FF یخچال ال جی

نمایش این کد بر روی صفحه نمایش به معنای این است که یخچال در حالت دمو یا نمایشگاهی وجود دارد. در این حالت اجزای خنک کننده یخچال از کار می افتند. این حالت برای صرفه جویی انرژی در مواقع نمایش یخچال در داخل فروشگاه کاربرد دارد. برای اینکه یخچال خود را از این حالت خارج کنید، بهتر است به دفترچه راهنمای یخچال ال جی مراجعه کنید. در اکثر یخچال های ساید بای ساید ال جی، مراحل کار به صورت خلاصه به شرح زیر است:
ابتدا درب یخچال را باز کنید و دربی که پنل بر روی آن واقع است (درب سمت چپ) را ببندید. کلید ICE PLUS/LOCK را بهمراه کلید REFRIGERATOR بصورت همزمان فشار داده و 3 الی 6 ثانیه نگه دارید. یخچال بایستی به حالت کارکرد نرمال خود بازگردد.

کد خطا یا ارور Er FR یخچال ال جی

ایراد در موتور فن یخچال دلیل بروز این ارور می باشد. موتور فن یخچال را برررسی نمایید و در صورت تشخیص تکنسین آن را تعویض نمایید.

کد خطا یا ارور Er IF یا Er 1F یخچال ال جی

این ارور به خطای فن در بخش یخ سازی دستگاه اشاره دارد. بررسی کنید فن بخش یخساز مسدود نباشد. معیوب بودن موتور فن و یا سیم کشی های مدار این بخش، ایراد در برد کنترل و یا از کار افتادن کلی موتور فن می تواند از دلایل بروز این خطا باشد.

مطلب پیشنهادی کاراباما: علت خرابی و کار نکردن یخساز یخچال

کد خطا یا ارور Er 15 یخچال ال جی

موتور فن یخ ساز دچار مشکل شده است. بررسی موتور فن یخساز و تعویض آن در صورت لزوم باید با تشخیص تکنسین تعمیرات یخچال از مراکز مجاز تعمیر لوازم خانگی صورت گیرد.

کد خطا یا ارور Er dH یخچال ال جی

این خطا مربوط به ایراد در هیتر دیفراست، PCB یا فیوز می باشد. بررسی هیتر دیفراست و برد کنترل پاور و نیز فیوز توسط تکنسین ضروری است و نیز تعویض هر یک از این اجزاء می بایست با نظر تکنسین انجام گیرد.

کد خطا یا ارور Er FS یخچال ال جی

این ارور مربوط به سنسور فریزر می باشد. سنسور و اتصالات آن را چک کنید. در صورت تشخیص تکنسین تعمیر یخچال ال جی اجزائی مانند ترمیستور، اتصالات سیم ها و یا PCB اصلی ممکن است به تعویض نیاز داشته باشند.

مطلب پیشنهادی کاراباما: بررسی خطای سنسور فریزر

کد خطا یا ارور Er rF یخچال ال جی

اشاره به کارکرد غیر عادی موتور فن دارد. موتور فن را بررسی نمایید. ممکن است نیاز به تعویض موتور فن و یا برد کنترل اصلی باشد.

کد خطا یا ارور Er rS یخچال ال جی

این خطا به ایراد سنسور یخچال اشاره دارد. سنسور و سیم کشی ها و اتصالات را بررسی نمایید. ممکن است تعویض ترمیستور، اتصالات سیم ها و یا برد کنترل پاور اصلی لازم باشد.

کد خطا یا ارور Er HS یخچال ال جی

خطای سنسور رطوبت دستگاه. جهت وجود اتصال کوتاه یا ایراد در سیم کشی سنسور به دقت مدار را بررسی نمایید. ممکن است سنسور رطوبت یخچال معیوب بوده و نیاز به تعویض داشته باشد.

کد خطا یا ارور Er IS یخچال ال جی

این ارور به ایراد سنسور یخ ساز اشاره دارد. سنسور را برای هرگونه اتصال کوتاه یا ایراد در سیم کشی آن بررسی کنید. ممکن است سنسور یخ ساز یخچال معیوب بوده و نیاز به تعویض داشته باشد.

کد خطا یا ارور Er SS یخچال ال جی

این خطا مربوط به سنسور بخش دراور یا کشویی یخچال است. سنسور کشویی را برای هرگونه اتصال کوتاه یا ایراد در سیم کشی آن بررسی کنید. ممکن است سنسور دمای بخش دراور یخچال نیاز به تعویض داشته باشد.

کد خطا یا ارور Er rt یخچال ال جی

خطای سنسور دمای محیط. دلایل بروز خطا خرابی سنسور، اتصال کوتاه و یا ایراد در اتصالات و سیم کشی ها می باشند.

کد خطا یا ارور Er lt یخچال ال جی

اشاره به خطای سیستمی در داخل یخ ساز دارد. بخش تست گیرنده یخ ساز را بررسی نمایید. در صورت تشخیص تکنسین باید مجموعه یخ ساز را تعویض نمایید.

کد خطا یا ارور Er gF یخچال ال جی

ارور فلومتر یا جریان سنج دستگاه. فشار آب را بررسی نمایید. فلومتر ممکن است معیوب شده باشد که نیاز به تعویض خواهد داشت.

کد خطا یا ارور Er FF یخچال ال جی

هشدار از کار افتادن فن اواپراتور. موتور فن اواپراتور، برد کنترلی و سیم ها و اتصالات جزو اجزائی هستند که باید بررسی و در صورت تشخیص متخصص، تعویض گردند.

کد خطا یا ارور Er CF یخچال ال جی

این خطا به خراب بودن موتور فن کندانسور اشاره دارد. موتور فن کندانسور، برد کنترلی و سیم کشی های مربوطه را کنترل کنید. همچنین در صورت خرابی این قطعات، بنابر تشخیص متخصص تعمیر یخچال، تعویض آنان ممکن است لازم باشد.

کد خطا یا ارور Er CO یخچال ال جی

ارور فوق به خطای ارتباطات اشاره می کند. خطای ارتباطی بین برد اصلی و برد نمایشگر را بررسی نمایید. برد کنترلی نمایشگر، PCB و یا سیم کشی های مربوطه در صورت نیاز، باید تعویض گردند.

کد خطا یا ارور FF یخچال ال جی

خطای موتور فن فریزر. فن فریزر و موتور آن را بررسی نمایید. ممکن است برای رفع خطا لازم به تعویض موتور فن فریزر باشید.

اطلاعات بیشتر در این خصوص را در مقاله خطای فن فریزر یخچال ساید بای ساید مطالعه کنید.

کد خطا یا ارور F dH یخچال ال جی

در صورتی که سنسور در دیفراست به بالای 40 درجه فارنهایت نرسد، این ارور نمایش داده می شود. فیوز معیوب، هیتر خراب و برد کنترلی دارای عیب می توانند دلایل بروز خطا باشند، آنها را بررسی کنید. اجزائی که در صورت لزوم نیاز به تعویض خواهند داشت، شامل مجموعه کنترلر، هیتر دیفراست و رله برد کنترل می باشد.

کد خطا یا ارور F dS یخچال ال جی

این خطا به سنسور دیفراست فریزر مربوط است. ایرادات سیم کشی و یا اتصال کوتاه سنسور را بررسی نمایید. ممکن است مجموعه کنترلر خراب باشد که نیاز به تعویض دارد. مجموعه کنترلر شامل ترمیستور دیفراست و فیوز برای سیستم دیفراست می باشد.

کد خطا یا ارور r dS یخچال ال جی

این خطا به سنسور دیفراست یخچال مربوط است. ایرادات سیم کشی و یا اتصال کوتاه سنسور را بررسی کنید. مجموعه کنترلر که شامل ترمیستور دیفراست و فیوز برای سیستم دیفراست می باشد، ممکن است معیوب و نیاز به تعویض داشته باشد.

کد خطا یا ارور r dH یخچال ال جی

در صورت نرسیدن سنسور به دمای بالای 40 درجه فارنهایت، ارور فوق نمایش داده می شود. دلایل بروز خطا که می بایست چک شوند، شامل فیوز معیوب، هیتر خراب و برد کنترلی معیوب هستند. اجزائی که احتمال تعویض خواهند داشت، مجموعه کنترلر، هیتر دیفراست و رله برد کنترل می باشد.

کد خطا یا ارور 1F یا F1 یخچال ال جی

این کد خطا مربوط به فن دمنده یخ ساز و یا موتور یخ ساز است. احتمالا این قطعات دچار خرابی شده و نیاز به تعویض دارند. همچنین ممکن است، برد پاور اصلی نیز نیاز به تعویض داشته باشد.

کد خطا یا ارور 22 یخچال ال جی

در صورتی که صدای کلیک مانندی به گوش برسد و این کد خطا نمایش داده شود، رله کمپرسور خراب بوده و نیاز به تعویض خواهد داشت.

کد خطا یا ارور 67 یخچال ال جی

این خطا در مواقعی که فضای خالی در درب وجود داشته باشد، بطوریکه یخچال تشخیص داده که بصورت کامل ایزوله نبوده و هدر رفت انرژی دارد، نمایش داده می شود. ارور فوق همچنین می تواند به معنای پر بودن فریزر نیز باشد. درب یخچال را چک کنید. قفل درب و لاستیک های اطراف درب را بررسی نمایید. گاهی با کشیدن یخچال از برق و اتصال دوباره به پریز پس از چند ثانیه، مشکل برطرف می گردد.

نظرات کاربران

در صورتی که پیام شما نیاز به پیگیری دارد حتما شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند.

دیدگاه کاربران

سلام
من یخچال ال جی door in door گرفتم
۱ روز بعد از راه اندازی ارور cf e رو پنل کنترلی میاد
لطفا راهنمایی کنید
ممنون

پاسخ دهید

رحیم معروفی

سلام ساید بای ساید داریم R600 بعد از شارژ گاز یک روز درست کار میکند بعدا تدریجی برودت از دست میدهد.

پاسخ دهید

  کارشناس5: شعبانی

  با سلام. دوست عزیز با توجه به چیزی که گفتید احتمال می رود یخچال نشتی گاز دارد. باید از یک متخصص بخواهید تا به صورت اصول نشت یابی نموده و نشتی را برطرف کند تا مجددا گاز یخچال خالی نشده و خنکی آن کم نشود.

  پاسخ دهید

فرزان آرمند

با سلام
ارور f dh بر روی مانیتور ساید بای ساید lg مدل GR-Sw927F در ضمن فریزر برفک نزده و تقریبا سه ماه این ارور هستش!این ارور از موقع باز شدن درب یخچال جهت جا به جایی یخچال اومده. یخچال یک سال بیشتر کار نکرده .

پاسخ دهید

  کارشناس5: شعبانی

  با سلام. این ارور به ایراد سنسور دیفراست مربوط است. فیوز، هیتر دیفراست و رله برد کنترلی باید بررسی شوند. علت بروز خطا به این اجزا مربوط است که توصیه می کنیم از یک متخصص برای بازدید یخچال ال جی خود کمک بخواهید.

  پاسخ دهید

  مصطفی کرمی

  با سلام یخچال ساید الجی ارور dh E نمایش داده میشه که بعد از خاموش کردن ۱۲ ساعتی و روشن شدن ارور برطرف شد ولی بعد دو سه روز مجددا ارور نمایش داده شد

  پاسخ دهید

رئیسی

باسلام یخچال ال جی ساید بای ساید مدلgr-s927wf
فن یخچال اول کار نمی‌کرد و ارور RF داد، محافظ روی محفظه سرد کن و فن رو برداشتیم الان فن گاهی کار میکنه، و یک پیام Chang filter هم روی مانیتور اومده ، میشه راهنمایی بفرمایید

پاسخ دهید

محمود مسیبی

یخچال ما کد ارور FF E روی صفحه نمایش آمده است و میخواستم بپرسم چقدر هزینه تعمیر دارد

پاسخ دهید

  کارشناس5: شعبانی

  با سلام. دوست عزیز جهت تعمیر یخچال ال جی خود لطفا با شماره 02154584 تماس گرفته و یا فرم آنلاین موجود در این صفحه را تکمیل کنید تا درخواست شما ثبت و به آن رسیدگی شود.

  پاسخ دهید

سید علی والی پور

با عرض سلام وادب واحترام
روی صفحه مانیتور یخچال ساید الجی کلمه ff (دوتا f) افتاده راهکاری که شما ارایه دادید انجام دادیم اما متاسفانه نتیجه نداد وهمون کلمه وجود دارد.راهکارش چیست

پاسخ دهید

علی نخستین

با سلام
یخچال فریزر ساید بای ساید ما ارور
F
dh
رو نشون میده و فریزر منجمد نمیکنه
مشکل از کجا میتونه باشه؟

پاسخ دهید

علیرضا نصیرزاده

اینجانب دارای یخچال ساید بای ساید ال جی با حدود ۸ سال کارکرد می باشم در حدود یکسال است که گهگاهی در قسمت فریزر سرد نمی کند و پس از مدتی خاموش ماندن یخچال دوباره به کار خود ادامه می دهد و هیچ خطایی هم نمی دهد. با مشاهده فن فریزر برفک در آن مشاهده شد. اخیرا برای اولین بار خطای ff را داد که با خاموش و روشن کردن یخچال رفع شد و به طور دایمی نبود.سوال من خدمت شما این است که مشکل از فرسودگی فن هست و باید عوض کنیم یا علت دیگری باعث کارکرد ناصحیح فن می شود.همچنین گهگاهی صداهای سوت مانندی از یخچال شنیده می شود

نمایندگی ال جی

پاسخ دهید

  نسیم اسلام پور

  سلام علیرضای عزیز
  شما می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان برای تعمیر یخچال ال جی رو ثبت کنید.
  ما در کنارتون هستیم

  پاسخ دهید

نقیب زاده

ساید ال جی دارم خطای FF می دهد.
مدل Gr-S927WF
نمایندگی ال جی

پاسخ دهید

  نسیم اسلام پور

  سلام دوست عزیز
  شما می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان برای تعمیر ساید بای ساید ال جی رو ثبت کنید.
  ما در کنارتون هستیم

  پاسخ دهید

نقیب زاده

یخچال ساید خطای FF می دهد.
لطفا راهنمایی بفرمایید

پاسخ دهید

  نسیم اسلام پور

  سلام دوست عزیز
  شما می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان برای تعمیر دستگاهتون رو ثبت کنید.
  ما در کنارتون هستیم

  پاسخ دهید