نحوه عملکرد و استفاده از گرمایش کولر گازی در زمستان و مصرف برق آن

گرمایش کولر گازی

نیاز به سرمایش و گرمایش در فصول مختلف سال، یکی از نیازهای ضروری ماست که امروزه به کمک پیشرفت تکنولوژی و انواع دستگاه ها و سیستم های مختلف گرمایشی و سرمایشی برطرف می شود. یکی از رایج ترین، بهینه ترین و کاراترین سیستم های سرمایشی و گرمایشی، کولر گازی است. پیشرفت کولرهای گازی در سالیان اخیر و اضافه شدن قابلیت های کاربردی به این دستگاه ها موجب رواج بیشتر استفاده از آنها و ارتقای عملکرد و کارایی آنها شده است. یکی از قابلیت های چشم گیری که امروزه در برخی از کولرهای گازی وجود دارد، سیستم گرمایش کولر گازی است.

در این آموزش از کاراباما، قصد داریم تا در رابطه با نحوه راه اندازی سیستم گرمایش کولر گازی و شیوه عملکرد این سیستم توضیح داده و به صورت کاملا ساده، روش استفاده از سیستم گرمایش کولر گازی را بیان کنیم.

ممکن است برای بسیاری از شما این سوال پیش آمده باشد که چگونه کولر گازی را روی گرما تنظیم کنیم؟ و یا بهترین دما برای گرمایش کولر گازی چه مقدار است؟، تا پایان این مقاله با ما همراه باشید تا جواب این سوالات و بسیاری دیگر را بیابید.

آیا کولر گازی شما حالت گرمایش دارد؟

پیش از آنکه به تنظیم گرمایش اسپیلت یا کولر گازی خود بپردازید، باید در وهله اول از این امر مطمئن شوید که حالت گرمایش کولر گازی وجود دارد!

امروزه بسیاری از برندهای ایرانی و خارجی تولید کننده کولرهای گازی، مدل های دوفصله تولید می کنند. بدین معنی که دستگاه قابلیت استفاده در فصول گرم و سرد را دارد و برای هر دو حالت سرمایش و گرمایش طراحی شده است. با این حال، هر کولر گازی را نمی توان دوفصله در نظر گرفت و باید از یکی از طرق زیر به دوفصله بودن یا نبودن آن پی برد:

 • مراجعه به دفترچه راهنمای کولر گازی
 • ارتباط با نمایندگی یا مرکز فروش و پرسیدن از آنها با اعلام مدل دستگاه
 • استفاده قبلی از حالت گرمایش کولر گازی
 • بررسی برچسب فنی کولر گازی

اگر پیشتر از باد گرم کولر گازی و حالت گرمایش آن استفاده کرده اید که هیچ، اما در صورتی که دستگاه را به تازگی خریداری کرده اید، مطالعه دفترچه راهنمای محصول که همراه آن است و یا پرس و جو از نمایندگان فروش در مرکز فروش و یا بررسی برچسب فنی دستگاه، راه هایی است که می تواند شما را از وجود سیستم گرمایش کولر گازی مطمئن سازد.

روی تمامی پنل های داخلی و خارجی کولرهای گازی برچسبی درج شده که به برچسب فنی یا پلاک دستگاه معروف است. در این برچسب تمام مشخصات کولر گازی درج شده و مطالعه آن می تواند جوابگوی سوال شما باشد.

 

استفاده از گرمایش کولر گازی

 

عکس بالا نمونه یک برچسب فنی کولر گازی است. همانطور که مشاهده می کنید، کادر شماره ۱ به مشخصات سرمایش کولر (COOLING) و کادر شماره ۲ به مشخصات گرمایش کولر گازی (HEATING) اشاره کرده است.

راه اندازی سیستم گرمایش کولر گازی در زمستان

پس از آنکه از وجود حالت گرمایش کولر خود اطمینان یافتید، نوبت به راه اندازی سیستم گرمایش کولر گازی می رسد که کار بسیار ساده ای است. برای استفاده از گرمایش کولر گازی کافیست دستگاه را به کمک ریموت کنترل کولر گازی بر روی حالت گرمایش تنظیم نمایید.

پیش از آنکه به این کار اقدام کنید، توصیه اکید می کنیم که در همان ابتدای فصل سرما کولر گازی خود را سرویس کنید. سرویس کولر گازی یکی از مواردیست که باید به صورت منظم و سالانه انجام شود. علاوه بر افزایش عمر مفید و رفع ایرادات کوچک، با سرویس کولر از وجود گاز مبرد کافی در سیستم و نبود نشتی و هر گونه مشکل دیگر اطمینان حاصل می کنید.

متخصصین تعمیر و سرویس کولر گازی در مجموعه کاراباما برای ارائه سریعترین، بهترین و باکیفیت ترین خدمات کولر گازی سامسونگ، ال جی، جنرال، اجنرال، دوو، گری و… آماده خدمت رسانی به شما عزیزان هستند.

به کمک ریموت چگونه اسپیلت را روی گرما تنظیم کنیم؟

برای استفاده از سیستم گرمایش کولر گازی، ابتدا باید تنظیمات دستگاه را از حالت سرما به گرما تغییر داد. با زدن دکمه MODE یا منو (MENU) این امکان را خواهید داشت تا حالت های مختلف کولر گازی را مشاهده و انتخاب کنید. این حالت ها عموما شامل فن (FAN)، سرما (COOL)، گرما (HEAT)، خودکار (AUTO) و خشک (DRY) می باشند که به صورت نمادین به ترتیب با اشکال پنکه، دانه برف، خورشید، چند فلش مدور و قطره آب بر روی نمایشگر ریموت کنترل ظاهر می شوند.

با انتخاب گزینه HEAT حالت گرمایش کولر گازی انتخاب می شود و سپس با زدن دکمه دما (TEMP) قادر به انتخاب درجه گرمایش کولر گازی خواهید بود. در اکثر مدلهای کولر گازی، حداکثر دمای قابل انتخاب ۳۰ درجه سانتی گراد می باشد. بنابراین می توانید کولر را بر روی این دما تنظیم نمایید. اما از آنجا که دمای طبیعی و بهترین دما برای بدن انسان در محدوده ۲۵ – ۲۶ درجه است، توصیه می شود پس از مدتی دما را تا ۲۶ یا ۲۷ درجه پایین آورید تا در مصرف انرژی نیز صرفه جویی گردد.

برای اطلاعات بیشتر در خصوص چگونگی کار با ریموت و تنظیمات آن، به راهنمای تصویری ریموت کنترل کولر گازی مراجعه کنید.

توجه کنید که در حدود ۵ دقیقه طول خواهد کشید تا تنظیمات و تغییرات شما اعمال شده و کمپرسور در حالت گرمایش شروع به کار نماید. در صورتی که این زمان به بیش از ۱۰، ۱۵ دقیقه کشید، نشان دهنده وجود مشکلی در دستگاه است که در این مواقع بهتر است دستگاه را خاموش و سریعا با تعمیرکار متخصص کولر گازی تماس بگیرید.

سیستم گرمایش کولر گازی چگونه کار میکند؟

حال که نحوه تنظیم کولر گازی بر روی حالت گرمایش را فرا گرفتید، بهتر است تا با نحوه عملکرد سیستم گرمایش کولر گازی نیز آشنا شوید؛ تا در مواقع خرابی کولر خود قادر به عیب یابی تقریبی آن و در میان گذاشتن بهتر مشکل خود با تعمیرکار کولر گازی باشید.

در حالت گرمایش کولر گازی، فرآیند سیکل تغییر می کند. تغییر فرآیند سیکل کولر گازی به کمک شیر چهار طرفه یا شیر معکوس کننده صورت می گیرد. بدین صورت که گاز داغ خروجی از کمپرسور به جای حرکت به سمت پنل خارجی، به سمت اواپراتور پنل داخلی هدایت می شود. پس از گرم شدن لوله های اواپراتور و کار کردن فن داخلی آن، هوای اتاق با عبور از روی لوله ها گرم می شود. سپس مبرد موجود در سیکل که حال سرد شده است به سمت پنل خارجی هدایت شده و با جذب گرمای محیط دمای آن افزایش می یابد و مجددا به کمپرسور وارد می شود.

یکی از تفاوت های حالت سرمایش با گرمایش در این است که در حالت سرمایشی کولر گازی، پس از رسیدن دمای اتاق به مقدار تنظیم شده، کمپرسور خاموش شده و یا در صورت اینورتر بودن بر روی دور کند قرار می گیرد. در حالی که در حالت گرمایش کولر گازی، پس از رسیدن دمای اتاق به مقدار تنظیم شده، فن داخلی خاموش شده و دیفراست (برفک زدایی) پنل خارجی یا همان کندانسور آغاز می گردد و پس از آن مجددا حالت گرمایش از سر گرفته می شود.

مصرف برق کولر گازی در حالت گرمایش

مصرف برق کولر گازی به طور کلی به اختلاف دمای هوای بیرون و دمایی که برای دستگاه تنظیم شده بستگی دارد. درواقع هرچه اختلاف این دو دما بیشتر باشد، مدت زمان بیشتری کمپرسور دستگاه در حال کار بوده تا بتواند دمای داخل منزل را به مقدار تنظیم شده دلخواه برساند.

حال اگر دمای تنظیم شده برای کولر گازی را ۲۵ درجه در نظر بگیریم، باتوجه به اینکه در فصول گرم سال اختلاف دمای هوای بیرون با مقدار ۲۵ درجه کمتر از میزان اختلاف دمای هوای بیرون در فصول سرد سال با ۲۵ درجه است، بنابراین به صورت تئوری می توان اینگونه پنداشت که میزان مصرف برق کولر گازی در فصول سرد بیشتر از مقدار مصرف آن در فصول گرم است. این امر با توجه به قبض برق شما نیز می تواند تایید شود.

علت کار نکردن گرمایش کولر گازی

از پرسش هایی که در زمستان از صاحبان کولر گازی های دوفصله بسیار شنیده می شود، علت گرم نکردن اسپیلت یا کولر گازی است. در این مواقع ممکن است کولر گازی به طور کلی هوا را گرم ننماید و یا اینکه باد ولرم داشته باشد. در هر حال، عیب یابی کولر توسط متخصصین کاراباما علت گرم نکردن کولر گازی را به یکی از موارد زیر مربوط می داند:

 • کم بودن ظرفیت کولر گازی در مقایسه با متراژ خانه
 • کم بودن گاز کولر گازی
 • اشکال فنی در سیکل گرمایش کولر گازی

همانطور که گفته شد، پس از قرار دادن کولر گازی بر روی حالت گرمایش، انجام تغییرات و شروع به کار کولر چیزی در حدود ۵ دقیقه طول میکشد. در حالت دیفراست نیز هنگامی که کولر به آب کردن یخ و برفک های تشکیل شده بر روی پنل خارجی مشغول است، ممکن است در حدود ۱۵ دقیقه دستگاه باد گرمی تولید ننماید. بنابراین در برخی موارد علت گرم نکردن کولر گازی وجود مشکل نبوده و صرفا جزئی از فرآیند آن است.

در صورتی که اشکال فنی سبب بروز مشکل شده باشد، مواردی که نیاز به بررسی تکنسین متخصص دارند عبارتند از:

 • فیلترهای پنل داخلی
 • فن پنل داخلی
 • فن پنل خارجی
 • ایراد کندانسور خارجی
 • ایراد کمپرسور

در صورتی که حالت گرمایش کولر گازی شما دچار مشکل شده و کار نمی کند و یا باد گرم کولر دلخواه نبوده و ولرم است و از دانش فنی و تخصصی تعمیرات کولر گازی برخوردار نیستید، می توانید با متخصصین کولر گازی کاراباما تماس گرفته و از خدماتی سریع، اصولی و تضمین شده بهره مند شوید.

نظرات کاربران

Mehrdad
۱۹ آذر ۱۳۹۵

سلام بر شما
من یه کولر گازی (سرمایش-گرمایش)مارک AKL
تو یکی از اتاقها دارم،موقع استفاده از سیستم گرمایش،هیچ عکس العملی نشون نمیده و بعد از ۱۰ دقیقه کد
EL روی صفحه نشون داده میشه و کولر هنگ میکنه،میشه بفرمایید این ارور از چی میتونه باشه؟

Mehrdad m
۱۹ آذر ۱۳۹۵

سلام بر شما
من یه کولر گازی (سرمایش-گرمایش)مارک AKL
تو یکی از اتاقها دارم،موقع استفاده از سیستم گرمایش،هیچ عکس العملی نشون نمیده و بعد از ۱۰ دقیقه کد
EL روی صفحه نشون داده میشه و کولر هنگ میکنه،میشه بفرمایید این ارور از چی میتونه باشه؟

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۲۲ آذر ۱۳۹۵

  سلام
  با این اطلاعات کم متاسفانه امکان نظر کارشناسی وجود نداره ولی امکان خرابی و اشکال در برد فرمان بسیار زیاد است در صورت حل نشدن مشکل با تعمیرگاه مجاز اسپیلت تماس برقرار کنید.

   atena
   ۵ آذر ۱۳۹۷

   من اسپلیت اجنرال دارم وقتی از سیستم گرمایشی استفاده میکنم از موتورش آب میچکه میخواستم بدونم آیا طبیعیه یانه؟ممنون میشم جواب بدین

   سعید
   ۸ بهمن ۱۳۹۸

   سلام خسته نباشید
   من یه کولر گازی ایستاده گری مدل ۳۶ هزار تازه خریدم برای ۷۰متر فضا ولی دمای فضا بیشتر از ۱۲ نمیره و اینکه بادش زیاد گرم نیست گاز کولر هم زدیم و نشتی و … هم چک کردیم مشکلی نداشت میشه بدلیل اینکه هوای بیرون معمولا بین ۰تا ۴ درجه هست نتونه گرم کنه اصلا مناسب همچین منطقه ای هست ؟ ممنونم

وحید
۲۲ آذر ۱۳۹۵

سلام…
من چند روز پیش از همین ریموتذک ریموت اصلیذکولر هستش برای گرمایش استفاده کردم…اما الان از روی گزینه گرما میپره ک انگار اصلا نیستش

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۲۲ آذر ۱۳۹۵

  سلام
  لازمه که شما کولر گازی خودتون رو ریست کنید و دوباره را اندازی کنید اگر درست نشد احتمال خرابی کولر گازی یا برد فرمان آن وجود دارد که باید با تعمیرگاه مجاز کولر گازی تماس برقرار کنید .

  سعید محسن آبادی
  ۲۲ آذر ۱۳۹۷

  سلام کافیه باتری کنترل کولر رو در بیارین و دوباره جا بزنین.

وحید گوهری
۲۵ آذر ۱۳۹۵

سلام من یک اسپیلت سرمایی وگرمایی گرفتم ولی متاسفانه زمانی که هواخیلی سردمیشود دکمه دیفراست ان روشن میشودوبعدزینکه خاموش شد ان گرمای لازم راندارد.ومتاسفانه درزمان سرما هیچ استفاده ای ندارد.درصورتی که مارک کنوودکه در خانه دارم گرمایی بسیارعالی دارد.ایا این نرمال است که زود دیفراست میشود؟

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۲۶ آذر ۱۳۹۵

  سلام
  اینکه کولر گازی شما دارای سیستم دیفراست است کاملا طبیعی بوده و مشکلی ندارد ولی اینکه این عمل بسیار سریع اتفاق میافتد و بعد ار آن کولر گازی شما گرمای لازم را ندارد احتمال کمبود گاز در اسپیلت شما بسیار زیاد است و شما باید کولر گازی را از نظر میزان گاز موجود چک کنید

mehrdad m
۱۱ دی ۱۳۹۵

سپاس از شما

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۱۲ دی ۱۳۹۵

  خواهش میکنم دوست عزیز

سلیمان مومنی
۲۰ دی ۱۳۹۵

با سلام و خسته نباشید.
ممنون از مطالب خوبتون.
میخواستم بدونم میشه یه کاری کرد که در حالت گرمایش کولر گازی به طور مداوم باد گرم بزنه و طبق اون دمایی که بهش دادیم هی قطع و وصل نشه کولر گازی من مارک زیمره و روی ۳۰ درجه هست.ولی میخوام اینجوری نباشه.

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۲۲ دی ۱۳۹۵

  سلام
  دوست عزیز تمام سیستم های گرمایشی و سرمایشی امکانات و متعلقاتی برای استفاده بهتر از انها تعبیه شده است که سنسور های کولر گازی هم از این دست هستند باید توجه داشته باشید برای بازدهی و بالا بردن راندمان دستگاه لازم است که تمام مراحل خود را به صورت اتوماتیک انجام دهد و دقت کنید که اگر کولر گازی شما در شرایط و محل مناسب نصب شده باشید نیاز نیست که به طور مداوم کار کند هرچند که امکان این هم وجود دارد که شما کولر گازی را به صورت دائم روشن نگه دارید

مجید یگانه
۲۲ دی ۱۳۹۵

سلام
بنده یه کولر ۲۴ هزار مدیا دارم… که وقتی در حالت گرمایش ازش استفاده میکنم…
اول که روشن میشه تا حدود ۲۰ دقیقه ای منظم کار میکنه…
ولی بعدش …
حدود ۱۰ دقیقه یکبار بادش سرد میشود که به محض اینکه بادش سرد میشه…. خود به خود خاموش می شود ( بر روی پنل داخلی گزینه pre-def روشن میشه و کمپرسور خارجی کلا خاموشه ! ) و بعد از ۲-۳ دقیقه… دوباره روشن می شود… و باد کاملا گرم می شود.
خواستم بپرسم .. آیا این راندمان طبیعی است ؟؟
یعنی در این حالت برفک زدایی می کند ؟؟

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۲۲ دی ۱۳۹۵

  سلام
  بله سیستم یخ زدایی حالاتی شبیه به این مواردی که شما فرمودید دارد یعنی بعد از مدتی کارکرد فن داخلی قطع شده سیکل به حالت سرمایش تغییر پیدا کرده و سیستم مشغول یخ زدایی پنل بیرونی میکند ولی درباره زمان و نحوه دقیق این عمل باید کاملا سیستم با ابزار سنجش مورد برسی قرار گیرد تا از انجام این عمل به صورت صحیح مطمن شوید

محسنی
۱۴ بهمن ۱۳۹۵

من نصاب هستم کولر گازی ال جی رو حالت گرمایش فقط پنل بیرونیش کار میکنه ولی داخلی تا۳۰دقیقه هم روشن نمیشه ارتباط دو پنل درسته نمیدونم چکار کنم و۲اینکه کولر روحالت گرمایش (معمولی واینورتر)در قسمت ریموت میپره رو erorrCH05

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۱۵ بهمن ۱۳۹۵

  سلام
  این مشکل مربوط به برد فرمان است که اغلب بر اساس نویز و نوسان به این مشکل روبرو میشود در هر صورت دستگاه را ریست کرده و اگر مشکل شما حل نشد حتما باید با تعمیرگاه مجاز اسپیلت ال جی تماش گرفته تا ایشان به صورت کامل اسپیلت را تست کرده و مشکل را حل نمایند

ایرج جنت
۱۵ بهمن ۱۳۹۵

سلام .توی بازار میگن حالت گرم برای کولر مضر است .در مورد صحت این قضیه توضیح کامل بدین .ممنونم

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۲۲ بهمن ۱۳۹۵

  سلام
  این حرف کاملا بی پایه و اساس است تمامی کولر گازی های موجود که امکان دوفصله شدن را دارند کاملا مشابه هم این کار را انجام میدهند و هیچ گونه ضرری برای دستگاه شما نخواهند داشت

محمد
۲۳ بهمن ۱۳۹۵

سلام من محمد عمادی پور هستم هرکس مشکلی راجب کولر گازی وارور های ان از برد فرمان تا اجزای مکانیکال داره بپرسه حتی کولر های اینورتر با اجازه مدیر سایت.

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۲۶ بهمن ۱۳۹۵

  سلام
  جناب عمادی پور خوشحال میشیم شما بتوانید به دوستان کمک کنید

   صادق
   ۷ دی ۱۳۹۸

   سلام کولر من چند دقیقه یک بار خاموش میشه و فقط باد سرد میده .یکی دو روزه اینطور شده . یک محافظ هم داره روی۲۴۰ قرمزه و رو حالت نرمال نمیره . علت این مشکل میتونه محافظ باشه یا کولر مشکل پیدا کرده؟

   امین
   ۱۱ اسفند ۱۳۹۸

   سلام و عرض ادب
   ببخشید من میخوام اسپلیت بخرم همه میگن فقط سرمایشی بخر ایا واقعا سرمایشی بهتر است ؟
   چون همه میگن سرمایشی و گرمایشی خوب نیست

  اصغر ایمانی
  ۱۵ فروردین ۱۳۹۶

  سلام می خواستم بدونم وقتی کولر روی گرما کار میکنه بعد از مدتی روی پنل علامت مربه به شکل قرمز روشن میشه بعد از چند دقیقه بازم خاموش میشه باد گرم میزنه درضمن کولر هم اجنرال هستش ممنون میشه راهنمایی کنید

  حمید فرخیان
  ۱۲ آذر ۱۳۹۷

  سلام از رله های موجود در برد کدام رله فرمان کمپرسور هستش ممنون.

  محمد وطن
  ۲ دی ۱۳۹۸

  سلام ارور ۲۵اسپیلتهای ال جی که هر ۴تا اسپیلت به یک یونیت وصل هست برای چی هست؟

وحید شیرازی
۲۸ بهمن ۱۳۹۵

سلام کولر گازی گری دارم روی حالت گرمایش بعداز ده دقیقه کار میکنه ازسرویس خارج میشه و دیگه روشن نمیشه ولی دریچه فن باز میمونه قبلا ریست کردم ولی باز همونجوری شدش

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۲۸ بهمن ۱۳۹۵

  سلام
  در این ده دقیقه اسپیلت شما به درستی کار میکنه ؟ یعنی گرمایش کافی دارد یا نه ؟

هادی رحمتی
۲۹ بهمن ۱۳۹۵

سلام کولر گازی جنرال دارم متاسفانه موقع استفاده از سیستم گرمایشی کمپرسور بیرون کار میکرد و پنل داخل هم هیچگونه فعالیتی نداشت بعد از مدتی یه بخارهای سفیدی از پنل بیرون میاد تازگیها هم کلا رو سیستم گرمایشی هیچگونه عکس العملی کولر نشون نمیده یعنی کمپرسور بیرون هم روشن نمیشه فقط پنلش بازه

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۳۰ بهمن ۱۳۹۵

  سلام
  دوست عزیز امکان خرابی در قطعات زیادی وجود دارد از جمله شیر برقی دستگاه ، کمپرسور کولر گازی ، برد فرمان اسپیلت شما و… این عیب باید با بازدید از کولر گاز شما توسط یک تعمیرگار متخصص اعلام شود

حسین خداداد
۳۰ بهمن ۱۳۹۵

در مورد شارژ کولر منو راهنمایی بفرمائید ممنون

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۲ اسفند ۱۳۹۵

  سلام
  لطفا واضح تر بفرمایید که چه راهمایی میخوواهید و چه کمکی از ما ساخته است؟

بهمن داداش زاده
۲۹ اسفند ۱۳۹۵

سلام با تشکر از دوستان راهنما، لطفاً بفرمایید کی و از کجا بدونیم گاز کولر گازی تمام شده.

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۱ فروردین ۱۳۹۶

  سلام
  شما باید مشکل دستگاه خودتان را اعلام کنید تا بعد گفته شود که ایا احتمال خارج شدن گاز کولر گازی هست و آیا نیاز به شارژ گاز اسپیلت وجود دارد یا نه ؟

مسعود حقیقی
۲ فروردین ۱۳۹۶

با سلام من یه کولر گازی با مارک سامسونگ اینورتر دار خریدم .ولی دمای که مد نظر من هست رو نداره و خیلی گرم نمیکنه در زمستون .میشه راهنماییم کنید .دماش از ۳۰ درجه بیشتر نمیشه

  meAfshin76
  ۴ فروردین ۱۳۹۶

  سلام
  مناسب ترین دما برای بدن انسان دمای ۲۵ درجه است دقت داشته باشید که دمای ۳۰ درجه دمای بالایی است که به هیچ عنوان نیاز به استفاده نیست پس اگر هوای محیط شما با این درجه گرم نمیشود مطمنا اشتباهی صورت گرفته است یا کولر گازی در فضایی نصب شده که مناسب ان فضا نیست یا اینکه کولر گازی مشکل داشته و گرمای لازم را ایجاد نمیکند دقت کنید که اگر از دیچه کولر گازی باد گرم خارج میشود مطمنا گزینه اول صدق میکند

اصغر ایمانی
۱۵ فروردین ۱۳۹۶

سلام میشه راهنمایی کنید علامت مربع قرمز که روی پنل داخلی روشن میشه روی گرما برای چی هستش

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۱۶ فروردین ۱۳۹۶

  سلام
  معمولا این مربع حالت آماده به کار کولر گازی دستگاه را نشان میدهد

مهدی
۱۶ فروردین ۱۳۹۶

سلام من یک اسپلیت دوو مدل DSA_2430LH_دارم میخواهم از گرمایش استفاده کنم چند دقیقه روی گرما است و قطع می شود باید چکار کنم ممنون میشم اگه کمکم کنید.

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۱۷ فروردین ۱۳۹۶

  سلام
  یا اینکه اطلاعات کامل تری مانند کد خطا یا اطلاعات فنی ارسال کنید یا اینکه با یک سرویسکار متخصص کولر گازی دوو تماس یگیرید و با ایشان برای بازدید حضوری هماهنگ کنید چون به این صورت و با این اطلاعات کم امکان تشخیص مشکل وجود ندارد

مهران
۲۷ فروردین ۱۳۹۶

سلام من اسپلیتی میخوام که فقط سرما داشته باشه و به گرما احتیاج ندارم برای اتاق ۱۲ متری

باید چه مدلی خرید کنم ممنون

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۲۸ فروردین ۱۳۹۶

  سلام
  تمامی برند های تولید کننده کولر گازی مدل هایی دارند که فقط سرمایشی هستند بسته به نوع کولر گازی میتوانید این مدل را انتخاب کنید از هر برندی

علی باوی
۶ اردیبهشت ۱۳۹۶

سلام. میخواستم بدونم برای راه اندازی سیستم گرمایشی کندانسور معکوس کار میکنه؟ ینی خلاف جهت سرمایش؟

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۷ اردیبهشت ۱۳۹۶

  سلام
  یک شیر معکوس کنند که شیر برقی نام دارد در کولر گازی وجود دارد که در زمستان سیکل کولر گازی را کاملا برعکس میکند یعنی از طرفی که در تابستان گاز از کمپرسور خارج میشود داخل شده و بالعکس

فريد كوثري
۷ اردیبهشت ۱۳۹۶

سلام خسته نباشید
من کولر گازی اجنرال ٢۴هزار خریدم اما وقتی میخوام رو گرمایشش بزارم ٢٠ دقیقه طول میکشه تا فنش شروع به کار کنه و وفتی هم که فنش کار میکنه باد سرد میزنه و مدام صدای تلق تلوق از پنل میاد
لطفا در صورت امکان بفرمایید ایرادش چی میتونه باشه؟

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۷ اردیبهشت ۱۳۹۶

  سلام
  در حالت گرمایش برای اینکه کولر باد سرد تولید نکند ابتدا کمپرسور وارد مدار شده وبعد از چند دقیقه که سیکل گرم شد فن داخلی شروع به گرم کردن میکند که این در حد چند دقیقه طبیعی است نه ۲۰ دقیقه برای صدا هم باید عرض کنم که شما میبایست اطلاعات دقیق از میزان صدا و محل آن اعلام کنید تا شما را راهنمایی کنیم

   صادق محمودی پور
   ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷

   با سلام .. ممنون از اینکه راهنمایی میکنید . کولر تراست ۳۶ هزاره که وقتی میره روی حالت دیفراست دیگه بر نمیگرده روی حالت قبلیش. در واقه چراغ ‌PRE-DEF و چراغOPERETION روش میمونه و تا ۲ ساعت هم استارت مجدد نکرده … اگه راهمایی کنید ممنون میشم

شایان
۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۶

سلام بنده جنرال۳۰۰۰۰هزارطرح لبخندی گرفتم برای منزل واینکه چکارکنم کل خونه خنک کنه پنجرهام۲جداره خونم۸۵متره ولی فقط پذیرایی خنکه اتاقها گرم

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۶

  سلام
  دوست گرامی قبل از خرید کولر گایز حتما باید با یک کارشناس فروش مشورت میکردید تا شما را نسبت به تعداد و مدل کولر گازی خریداری شده راهنمایی کنند التبه که این کولر گازی برای مکانی که شما نصب کرده اید مناسب نیست و حتما برای بازده بیشتر باید در اتاق های خواب هم کولر گازی ۹ یا ۱۲ هزار نصب شود

علی نعمتی
۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۶

سلام، ممنون از راهنماییهاتون… میشه به سؤال من هم جواب بدید لطفا‘‘

من یه اسپلیت سرمایش گرمایش دارم، جدیدا گرفتم، ولی به محض اینکه روی حالت گرمایش میبرمش، فن خاموش میشه و رو حالت دیفراست میره، و حتی ۳ تا ۴ ساعت هم همینطور میمونه و گرمایش ایجاد نمیشه، توی دفترچه راهنما هم نوشته تا حدود ۱۵ دقیقه طبیعیه ولی تا ۳-۴ ساعت هم میگذره و اتفاقی نمیفته،،، ممنون میشم راهنمایی کنید…

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۶

  سلام
  دوست گرامی اولا اگر کولر گازی رو تازه خریداری کرده اید حتما برای استفاده از خدمات پس از فروش با شرکت گارانتی کننده تماس بگیرید و از ایشان کمک بخواهید و اینکه شما روی چه درجه ای اقدام به روشن کردن کولر گازی در حالت گرمایش دارید و ایا زمانی که کولر گازی را در حالت سرمایش روشن میکنید هم همین اتفاق میافتد ؟

   امیر علی
   ۴ شهریور ۱۳۹۸

   سلام درسته که استفاده از سیستم گرمایش کولر عمر موتور رو‌کم میکنه،این رو یک تعمیر کار کولر میگفت،من میخواستم کولر سرمایشی،گرمایشی بگیرم موندم حالا چیکار کنم لطفا راهنمایی کنید

سجاد.ق
۲۰ خرداد ۱۳۹۶

سلام .ما یه چند ماهی هست کولر گازی خریدیم.بعد تو تابستآن بعد از ظهرش خنکه ولی تو شب پرتابش ضعیفه و خیلی خنک نیست

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۲۰ خرداد ۱۳۹۶

  سلام
  کمی اطلاعات بیشتری عنوان کنید شاید شب که بابا میاد خونه دور فن رو روی کمترین حالت میزاره و شما احساس گرما میکنید ؟

   سجاد.ق
   ۲۳ خرداد ۱۳۹۶

   روز تو دمای ۱۸ میزاریم عالیه ولی شب با همین دما خنک نیست

بهناز
۱۹ شهریور ۱۳۹۶

سلام خسته نباشید، ما خونمون پکیج نداره و باید از بخاری استفاده کنیم، شنیدم که مصرف برق اسپیلیت در حالت گرمایشی خیلی زیادتر از حالت سرمایشی هست و استفاده از بخاری به صرفه تره، آیا صحت داره؟

مهدی حسینی
۲ مهر ۱۳۹۶

سلام من کولر گازی سامسونگ ۲۴هزار دارم رو سرما خوب کار میکنه ولی گرما نه موقعی که با گرما روشن میکنم و درجه را رو ۳۰تنظیم میکنم باد نسبتا معمولی داره ولی خیلی ضعیف و هرچه قدرت فن را زیادمیکنم تغییر نمیکند لطفا راهنمایی کنید و در ضمن روش ریست کردن را توضیح دهید. ممنون

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۹ مهر ۱۳۹۶

  سلام
  در فصل زمستان این مشکل وجود دارد ؟
  امکان خرابی شیر برقی یا برد فرمان وجود دارد که باید برسی و عیب یابی شود

شهروز
۶ مهر ۱۳۹۶

سلام
ی اسپلیت خریدم فقط سرمایش
ایا می توان گرمایش رو هم بش اضافه کرد ؟

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۹ مهر ۱۳۹۶

  سلام
  نخیر امکان پذیر نیست البته از نظر فنی این کار امکان پذیر است ولی به هیچ عنوان منطقی و به صرفه نیست

دهقان
۱۰ مهر ۱۳۹۶

سلام خدمت شما
یه سؤال از حضورتون داشتم
مصرف برق کولر گازی در حالت گرمایش نسبت به حالت سرمایش بیشتره یا کمتر؟

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۱۰ مهر ۱۳۹۶

  سلام
  در حالت گرمایش کمی مصرق برق کمتر است ولی تقاوت فاحشی وجود ندارد هر دو از حرکت مبرد در سیکل توسط کمپرسور اسپیلت سرما و گرما تولید میکنند

MOJTABA
۱۱ مهر ۱۳۹۶

سلام من ی اسپیلت UOSIHITA24000دارم رو حالت گرمایش گذاشتم چند دقیقه خوب کارکرد و قطع شد چیکارکنم ثابت کار کنه؟

امير قادري
۱۲ مهر ۱۳۹۶

مصرف کولر گازی در حالت سرما بیشتر است یا گرما؟

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۱۲ مهر ۱۳۹۶

  سلام
  در حالت سرمایش مصرف کولر گازی بیشتر است

مجید
۱۲ مهر ۱۳۹۶

با سلام
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.
اسپیلت گری اکسنت سرد و گرم دارم .تو این فصل میزارم رو حالت گرمایش اولش خوب کار میکنه اما بعد یه ۱۰ دقیقه خودبخود پنل تغییر وضعیت میده و فن داخلی از کار میافته!تست کردم دما رو که از ۲۴ رو ۲۷ بردم مجدد کار کرد!خواستم بدونم طبیعیه!ممکن نیست بطور یکنواخت کار کنه

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۱۲ مهر ۱۳۹۶

  سلام
  بله دوست گرامی این تغییر طبیعی است و مشکلی نیست برای کولر گازی شما

علی حسین پوری
۱۳ مهر ۱۳۹۶

سلام من یک کولر گازی پرتابل دارم ولی گرمایش مثل سرمایش مداوم نیست هرپنج دقیقه فقط یک دقیقه کار میکنه بعد خاموشه آیا طبیعیه مارکtcl هست

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۱۴ مهر ۱۳۹۶

  سلام
  بستگی به دمای محیط شما دارد اگر دما را به دمای تنظیمی شما ارتقا دهد بله طبیعی است

ساناز مدیری
۱۳ مهر ۱۳۹۶

با سلام.
من یه کولر سردوگرم سامسونگ ۲۴دارم.تابستونا سرعت فنش خود به خود بعد از مدتی کم میشه.شبا هم فقط حالت فن بدون سرما داره.زمستونم قدرت فنش زیاد خوب نیست ومعلومه که با قدرت واقعیش کار نمیکنه.صدای نوسان فنش که بالا وپایین میشه خیلی تابلوه.لطفا راهنمایی کنید.لطفا نحوه ریست کردنشم بگید.ممنون…….

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۱۴ مهر ۱۳۹۶

  سلام
  این حالت طبیعی است و کولر گازی شما مشکلی ندارد در صورتی که گرمای کولر گازی شما قابل قبول است

Mohammad
۱۴ مهر ۱۳۹۶

با سلام و احترام، کولر گازی اینجانب از نوع ال جی (اینورتر) میباشد، منزل دارای داکت اسپلیت بوده و نحوه کنترل کولر به واسطه یک پنل نصب شده بروی دیوار میباشد، در خصوص سرمایش مشکلی نیست، اما در هنگام تعیین فصل و استفاده از گرما ساز، گرمایش تولید نگردیده و بصورت فن فاقد گرما عمل میکند، لازم به ذکر است دستگاه نو میباشد.

علی نوری
۱۴ مهر ۱۳۹۶

سلام. وقت بخیر. من امسال یک کولر پرتابل میدیا خریده ام و تابستان سرمای خوبی داشت. با سرد شدن هوا ، آنرا روی حالت گرمایش قرار دادم و چند روزی روی ۲۵ منظم کار میکرد و سوییچ میکرد. امروز درحال کار بود که پنج بار بوق زد و خاموش شد. روی پنل پیام H8 نمایش میدهد و چراغ heat آن چشمک میزند. یکی دوبار آنرا خاموش کرده و از برق هم کشیدم. با روشن کردن دوباره همین پیام را میدهد و روشن نمیشود. حتی اگر آنرا روی حالت فن معمولی هم قرا بدهم. اشکال از چیست؟

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۱۴ مهر ۱۳۹۶

  سلام
  اگر از خروجی هوای مناسب مطنن هستید باید کولر گازی پرتابل شما به صورت تخصصی باز شده و عیب یابی شود چون این ارور به خاطر کار نکردن کمپرسور کولر گازی شماست

D.m
۱۴ مهر ۱۳۹۶

سلام در حالت گرمایشی درجه کولر چند باشه بهتره ممنون

عليرضا
۱۶ مهر ۱۳۹۶

سلام
آیا اسپیلت تراست مدل TMS3G27C دارای گرمایش هست؟

علی
۲۲ مهر ۱۳۹۶

سلام
چهار ماهه کولر گازی سامسونگ خریدم سرمایش کولر بدون سروصدا کار می کنه و لی چند روزه که از گرمایش استفاده می کنم سروصدای زیادی داره و آرامش رو به هم می زنه صدای اون از بدنه داخلی پنل هست کارشناس اومد میگه چاره ای نداره انبساط انقباض هست. واقعا اینطوره ؟

  کارشناس 2 : علوی
  ۲۰ آبان ۱۳۹۶

  سلام باید از نصب صحیح و اصولی مطمن شوید قاعدتا باید بدون صدای مزاحم کار کند

  محمد
  ۱۷ آبان ۱۳۹۸

  سلام کولر ایستاده٣٠٠٠٠ دارم زمانی که از گرما استفاده میکنم به مدت ٢ الی٣ دقیقه گرما میده بعد از این تایم، کولر قطع میشه البته رو نمایشگر پنل اطلاعات داده شده پاک نمیشه ولی روشن نمیشه علتش چیه؟ یکسال هست خریدم و امسال تنها سالی هست که از گرمایش کولر میخوام استفاده کنم

سیامک سلیمانپور
۲۲ مهر ۱۳۹۶

سلام وقت بخیر
کولر گازی جنرال سی هزار داریم
چن روز از گرمایش استفاده کردیم بعد چن روز یهوو برق رف الان دستگاه بیرون ک نصب شده کار نمیکنه
مشکل از کجا میشه بود؟؟
دستگاه بیرون فیوز داره؟؟

  کارشناس 2 : علوی
  ۲۰ آبان ۱۳۹۶

  سلام
  بله امکان سوختن فیوز یا اسیب به برد فرمان هست

ادریس
۲۲ مهر ۱۳۹۶

با سلام . کولر من جنرال ۳۰ هزار هست.روی حالت گرمایش بعد از ده دقیقه کار مقدار زیادی دوده مشکی داخل خانه جمع میشه و بوی سوختگی میده .باتشکر

  کارشناس 2 : علوی
  ۲۰ آبان ۱۳۹۶

  سلام اسپیلت شما نیاز به سرویس دارد که حتما توسط متخصص باید برسی و سرویس شود

وحيد عتباتي
۲۳ مهر ۱۳۹۶

باسلام
خسته نباشید، ببخشید من یک کولرگازی اسپیلت یا همون دو تکه ها دارم، هجده هزاره گری، تابستون مرتب سرمایشش کار میکرد، ولی زمستون گذاشتم رو ٣٠ درجه و میخوام مرتب کار کنه ولی بطور منظم اتوماتیک میکنه، مبخواستم ازتون سوال کنم نمیشه این دستگاه بطور یکسره و مرتب کار کنه تا اتاقهای دیگه هم گرم بشن،؟ اتومات نکنه؟ ممنون میشم رهنمایی فرمایید

  کارشناس 2 : علوی
  ۲۰ آبان ۱۳۹۶

  سلام
  نخیر سیستم کولر گازی به این صورت نیست

مجتبی
۲۷ مهر ۱۳۹۶

سلام میشه بگین کولر گازی سامسونگ مدل ۸ قطبی یا سه وجهی کدوم بهتره چون من ۸ قطبی خریدم میخوام بدونم خوبه یا نه

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۲۹ مهر ۱۳۹۶

  سلام
  امکان نظر دادن درباره برند یا مدل خاصی وجود ندارد

  محمدباقرزاده
  ۲۵ آبان ۱۳۹۸

  سلام آیا هنگاممم روشن کردن اسپیلیت گرمایشی باید از کمپرسور آب چکه کند

محمد
۲ آبان ۱۳۹۶

با سلام میخواستم بدانم مدت زمانی که کولر در حالت دیفراست میرود چقدر است و آیا در این مدت کمپرسور کولر کار میکند یا نه و آیا اینکه استفاده مدام از گرمایش کولر گاز ی برای کولر مضر هست ? با تشکر

  کارشناس 2 : علوی
  ۲۰ آبان ۱۳۹۶

  سلام
  بسته به میزان نیاز و دستور سنسور این اتفاق میفاتد و اینکه بله کمپرسور کار میکند و نخیر هیچ اسیبی به کولر گازی شما نمیرسد

ر هنردوست
۱۳ آبان ۱۳۹۶

من یک اسپیلت ال جی دارم تابستون از سرمائیش و حالا از گرماییش استفاده می کنم . یه دکمه پلاسما روی کنترلش داره هر بار اون رو میزنم از دستگاه بیرونی آب میریزه اما وقتی دکمه پلاسما زده نشه اینطور نیست علت چیه . کاربرد دکمه پلاسما چیه ؟ بهتره روی پلاسما بزارم یا نه ؟

مهدی مرادی زاده
۱۳ آبان ۱۳۹۶

درود بزرگوار
ایا این بحث صحت داره که استفاده از گرمایش اسپیلت عمر دستگاه رو کم میکنه؟؟

  کارشناس 2 : علوی
  ۱۹ آبان ۱۳۹۶

  سلام
  نخیر استفاده از گرمایش ربطی به خرابی دستگاه ندارد

امید آخوندی
۱۷ آبان ۱۳۹۶

کولر تاچی هستش هنگام سرما خوب کار میکنه ولی زدی ب گرما یا کلا خاموش کنی بعد بزنی تو گرما فقط فن داخلی کار میکنه و بیرون موتور و فن کلا خاموشه و بعد ۵ دقیقه خطایE8میده چیکار باید کرد ممنون میشم

امید آخوندی
۱۸ آبان ۱۳۹۶

کولر تو سرما کار میکنه کامل و درست ولی تو گرما ۵ دقیقه کار میکنه و خاموش میشه و قبل از خاموش شدن خطایE8 میده ممنون میشک بگین دلیلش چیه

امید آخوندی
۱۸ آبان ۱۳۹۶

سلامو خسته نباشید ی کولر تاچی هست ک سرما خوب کار میکنه ولی میزنی گرمایش فقط فن داخلی کار میکمد و موتور بیرون و فن کندانسور کار نمیکند و بعد از ده دقیقه کارکرد با خطای E8خاموش میشود دلیل از چی میتونه باشه

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۱۹ آبان ۱۳۹۶

  سلام
  امکان خرابی برد فرمان برای دستور راه اندازی گرمایش وجود دارد که باید برسی شود

سامان اکبری
۲۰ آبان ۱۳۹۶

سلام کولر گازی گری دارم وقتی رو حالت گرمایش میزارمش گرم نمی کنه یه باده معمولی میزنه روی ۳۰ درجه هم هست ممنون میشم راهنمایی کنید

محمد افتخاری
۲۳ آبان ۱۳۹۶

سلام و عرض خسته نباشید
در زمستان کمترین و بیشترین دما برای گرمایش چه درجه میباشد برای اسپیلت
با تشکر

مجتبی
۲۶ آبان ۱۳۹۶

سلام ببخشین من وقتی کولر رو گرمایش میگزارم روی ۳۰ گرماش خیلی خوبه ولی موقع روشن کردن و خاموش شدن دستگاه وقتی پنل می‌خواد باز وبسته بشه پنل داخلی صدای تق تق میده‌ و موقع بسته شدن پنل یکمی لرزش داره نصاب بهم گفت از دمپرش هست آیا موردی وجود داره میخوام اگه شد آخر گارانتی بدم درست کنن ضمنا تو حالت توربو هم قدرت باد کمتره ولی گرما عالی با تشکر

zahra
۲۸ آبان ۱۳۹۶

سلام ببخشید اسپلیت ما برای بار اول که گزاشتیم روی گرمایش یک ساعتی گرم بود بعد بادش از گرما خارج شد حالت سردی داشت خاموشش کردیم الان بعد چند روز گرمایشو روشن میکنیم چراغش چشمک میزنه فقط روشن نمیشه بعضی اوقات صدای کمپرسور هم میادولی بادی نمیاد.بنظرتون مشکلش چیه؟ ممنون میشم اگه جواب بدین

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۷ آذر ۱۳۹۶

  سلام حالت گرمایش با سرمایش کمی متفاوت است و باید به کولر گازی فرصت انجام کار دهید اگر بعد حداکثر ۲۰ دقیقه گرمایشی نداشت حتما با تعمیرکار متخصص کولر گازی تماس برقرار کنید

مرتضی
۲۸ آبان ۱۳۹۶

سلام دوست عزیز ، تشکر از مشاوره های جنابعالی

سوال من اینه که آیا این دلیل که کمپرسور کولر در حالت گرمایش به طور مداوم روشن نیست باعث نمیشه که استفاده از کولرهای گرمایشی مقرون به صرفه بشود ؟
چون فرمودید تفاوت مصرف برق در حالت سرمایش و گرمایش فاحش نیست
ولیکن کمپرسور در حالت گرمایش نیز مدام روشن نیست .
لطفا در این خصوص توضیح میدید
سپاسگزارم

آگاه
۲۹ آبان ۱۳۹۶

سلام
من اسپیلت را رو حالت گرایشی گذاشتم اما اصلا گرما تولید نمی کند و باد سرد می زند. علت چیست?

علی
۲۹ آبان ۱۳۹۶

سلام .اسپلیت طرح لبخند ۱۸ هزار دارم و در شمال کشور نصب شده است در خصوص سرمایش مشکلی نیست ولی در مورد گرمایش روی دمای ۳۰ تظیم شده است و حدود ۲ ساعت کار میکنه و گرما میده و بعد از این زمان علامت df نمودار میشه و صدای غیر طبیعی از کیس بیرونی که کمپرسور درونش هست میاد و یکدفعه بخار فروانی از روی کیس بلند میشه و حدود ۵ دقیقه بعد سیستم به حالت طبیعی ادامه کار میده .میشه لطف کنید و بگید این موضوع طبیعه یا نه مخصوصا صدای غیر طبیعی.

مرتضی
۲۹ آبان ۱۳۹۶

سلام و سپاس فراوان بابت مطالب خوبتان

خواستم بدونم اینکه کمپرسور هنگام استفاده از گرمایش کولر همیشه روشن نیست باعث نمیشه که مصرف انرژی هنگام استفاده از گرمایش کولر با سرمایش ان اختلاف فاحش پیدا کنه ؟
در مطالب بالا فرموده بودید اختلاف فاحش نیست .
مثلا کولر ما وقتی دما روی ۲۹ باشه ۵ دقیقه روشن می مونه بعد ۱۰ دقیقه خاموش میشه .

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۷ آذر ۱۳۹۶

  سلام
  کمپرسور در حالت گرمایش و سرمایش در مدار وجود دارد و اختلاف چندانی در مصرف نیست

علی غنی زاده
۳۰ آبان ۱۳۹۶

سلام در زمان تولید گرمایش هر دو ساعت سیستم متوقف میشود و علامت df نمایان میشود و صدای مهیبی از سمت کمپرسور میاد و بخار زیادی از اون بلند میشه آیا این موضوع طبیعیه.ممنون

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۷ آذر ۱۳۹۶

  سلام
  نخیر صدا و بخار به هیچ عنوان طبیعی نیست

وحيد
۳۰ آبان ۱۳۹۶

سلام و وقت بخیر خدمت شما استاد عزیز

جناب مهندس کولر گازی ال جی ۲۴ هزار سرمایش گرمایش اینورتر دار دارم الان در فصصل سرما داریم از گرمایشش استفاده میکنیم و انصافا راضی کننده است . ۲ سوال برام پیش اومده : دیروز دکمه پلاسما یا رطوبت زدایی روی کنترل زدم امروز متوجه شدم از پایین کمپرسور اب میاد بیرون ! ایا این مورد طبیعی هستش ؟ خودم احتمال میدم به خاطر رطوبت زدایی یا همون دیفراست باشه چون کمپرسور گرما تولید میکنه و بیرون سرده باعث میشه این اب ایجاد بشه ؟

سوال دوم اینکه گهگاه کولر بعد از ساعت ها خود به خود بادش سرد میشه که فکر کنم اینم از همون دیفراست باشه درسته ؟

سوال اخر اینکه استفاده مداوم از حالت گرمایش برای کولر ضرر خاصی نداره ؟

ممنون میشم حتما جواب بدید

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۷ آذر ۱۳۹۶

  سلام
  تمامی سولاتی که مطرح کردید کاملا طبیعی است در کارکرد کولر گازی و نخیر هیچ ضرر خاصی برای کولر گازی ندارد

کولر گازی گری مدل اکسنت ۲۴۰۰۰
۱ آذر ۱۳۹۶

سلام.اگه بخوام از سیستم گرمایشی در فصل زمستان از این کولر گازی استفاده کنم آیا واسه دستگاه مشکلی پیش میاد یا خراب میشه ممنون میشم جواب بدین

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۷ آذر ۱۳۹۶

  سلام هیچ مشکلی نیست به راحتی میتوانید استفاده کنید

رضاخوبی
۲ آذر ۱۳۹۶

سلام به من گفته شده که اسپیلن که اول زمستان روشن میشه باید تااخرزمستان روشن باشه روزهای روی ۲۵وشبهاروی ۳۰کارکنه او میگوید کمتربرق مصرف میکنه تااینکه مرتب روشن خاموش شودکولرگازی مدل۳۰۰۰۰دارم ازشما راهنمایی میخوام

مهديه زينال زاده
۴ آذر ۱۳۹۶

سلام و عرض ادب
من یه مشکلی داشتم اگه میتونین راهنمایی کنین ممنون میشم?
من کولر گازی پرتابل دارم که تازه نصب شده ولی در حالت گرمایشی دمای آن از ١٣ درجه بالاتر نمیره یعنی در حالت کلی محیط اطاق گرم نمیشه…

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۷ آذر ۱۳۹۶

  سلام
  اگر هوایی که از دریچه کولر گازی حارج میشود گرم است ؟ اگر گرم است مشکل از انتخاب شما برای محیطی است که انتخاب کرده اید معمولا کولر گازی پرتابل برای محیط های کوچک طراحی شده

علی غوابش
۵ آذر ۱۳۹۶

سللم و خسته نباشید من یک کولر گری دوازده هزار مدل اکسنت دارم وقتی رو حالتگرمایش میزار خوب کار میکنه گرماش هم عالیه به صورت تصادفی پنل بیرونیو نگاه کردم دیدم فنش کار نمیکنه فقط کمپرسور کار میکنه ایا طبیعیه ؟

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۷ آذر ۱۳۹۶

  سلام
  بله این مورد طبیعی است و فن در مواقعی روشن و وارد مدار میشود

مصطفی
۶ آذر ۱۳۹۶

سلام… یه کولر ۱۸۰۰۰ هایسنس مدل مایا خریدم … تازه نصبش کردن و حالت سرمایشش عالیه اما رو مود گرمایش که میزارمش فن پانل خاموش میشه و بعد چند دقیقه بخارسرد از دهانه پانل خارج میشه… سیم کشی رو هم کامل چک کردم… مورد نداشت …. دلیلش چی میتونه باشه…

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۷ آذر ۱۳۹۶

  سلام
  یعنی از پنل داخلی هوای سرد خارج میشه ؟
  احتمال خرابی بوبین شربرقی یا خرابی برد فرمان یا سیم کشی کولر گازی وجود دارد

سهیل
۷ آذر ۱۳۹۶

سلام وقتتون بخیر
سوالم این بود که به صورت اتوماتیک خاموش روشن شدن کولر در حالت گرمایش به کولر آسیب نمیرسونه ؟ چون این کار چند دقیقه یکبار بعد از گرمایش اتفاق میفته و بیم این هست که در دراز مدت به کولر آسیب برسونه .

یدالله مهدوی
۸ آذر ۱۳۹۶

باسلام…کلر۱۸۰۰۰مدلGNR-18SGWAA دوساله گرفتم.ولی درفصل سرما گرمایشی نمیتونیم راه بندازیم.هردفعه که زنگ میزنیم تعمیرگار بیادمبلغ زیادی میگره میره.درست اموزش نمیده.میگه باید از داخل شیر کولر جهتشو تغییرداد.ایا درست میکن..شما میتوانید راهنمایی کنید.

یدالله مهدوی
۸ آذر ۱۳۹۶

دالله مهدوی آذر ۸, ۱۳۹۶ در ۱۳:۲۰ / پاسخ دادن
دیدگاه شما در انتظار تایید است

باسلام…کلر۱۸۰۰۰مدلGNR-18SGWAA دوساله گرفتم.ولی درفصل سرما گرمایشی نمیتونیم راه بندازیم.هردفعه که زنگ میزنیم تعمیرگار بیادمبلغ زیادی میگره میره.درست اموزش نمیده.میگه باید از داخل شیر کولر جهتشو تغییرداد.ایا درست میکن..شما میتوانید راهنمایی کنید.

حسام
۱۳ آذر ۱۳۹۶

درود جناب پیر نیا.خدا قوت
خوشحالم که همچنین ادمهایی هستن که با حوصله وقت میزارن واسه دوستان عزیز بی منت
محض کنجکاوی میخواستم بصورت مفهومی بفرمایید که به چه کولر چجوری کارمیکنه که سیستم گرمایشی میشه.من فکر میکردم هیتر داره واصلا کمپرسور وسیستم زمستون کارنمیکنه.
باسپاس

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۸ دی ۱۳۹۶

  سلام
  اگر به صورت خیلی ساده یخوام عرض کنم یه اسن صورت هست که یک گاز خنگ وارد محیط میشه و به وسیله گرمای داخل میشه و به بیرون میره و با وزش باد فن روی لوله های بیرونی گرما به بیرون منتقل میشه همین امر در زمنستان به وسیله یک شیر الکترونیکی جابه جا میشه

محمدتقی توحیدی
۱۴ آذر ۱۳۹۶

با سلام.من بتازگی کولر جنرال با برد اینورتر نصب کردم. ایا در حالت گرمایش هم از پنل داخلی اب خارج میشود ؟ و یا فقط در حالت سرمایش این اتفاق می افتد؟

شهرام آسمانی
۱۴ آذر ۱۳۹۶

سلام و خسته نباشید
می خواستم بپرسم برای کاهش هزینه برق آیا بهتر هست برای استفاده از گرمای کولر گازی بطور مداوم روشن باشه روی ۲۵ یا اینکه زمان بندی داشته باشه مثلا شبها روشن و روزها خاموش باشه؟ مطلبی خوانده بودم که خاموش روشن کردن مصرف برق رو بیشتر بالا میبره آیا این موضوع برلی کولر گازی های اینورتر صحت داره؟

Zahra
۱۵ آذر ۱۳۹۶

باسلام من دوتا کولر گازی اینورتر اجنرال یکی سی هزار یکی۱۲دارم گرمایشی سرمایشی.حالا که هوا سرده میخوام استفاده کنم احساس میکنم گرم نمیکنه خونه رو یعنی خیلی زود قطع میکنه خونه سرد میمونه امکان داره از گاز کولر ها باشه یا چی میتونه باشه؟

محمدرضا
۱۵ آذر ۱۳۹۶

با سلام بنده یک کولر گازی ال جی اینوتر دارم بعضی مواقع تو حالت گرمایش باد سرد میزنه دلیل این باد سرد زدن چیه دمای اتاق هم اصلا گرم نیست که بگیم دما به میزان رسیده و دستگاه خودکار بار سرد میزنه

Ebadi
۱۶ آذر ۱۳۹۶

سلام وقتتون بخیر کولر ما برندbayad هستش من الان زدم روی heat الان طرفای۱۰ دیقه است ک روشنه ولی کار نمیکنه روی صفحه نمایشگر علامتی اومده ک ینی یخ زدایی آب مخزن
امکان داره ک بعد این گرمایشیش کار کنه؟؟؟؟

Milad
۲۰ آذر ۱۳۹۶

سلام..
کولر دوتیکه ویسپوند دارم و طبق دستورات گذاشتم رو سیستم گرمایش یا همون خورشید.ولی اصلا کمپرسور بیرون کار نمیکنه و باد پنل حدود بیست دقیقه نشستم ولی گرم نیست.میخواستم بدونم جریانش چیه خرابه یا سیستم گرمایشی نداره یا من بد گذاشتم رو گرمایشی؟ممنون

روح الله پودینه
۲۵ آذر ۱۳۹۶

سلام.
بنده درباره ای سیستم گرمایش اسپلت های ال جی به مشکل برخوردم زمانی که اسپلت روی حالت گرمایش قرار میگیرد هیچ عملکردی ندارد و بعد از نیم ساعت از آن هوایی سرد مانند سرمای پخچال خارج میشود.
لطفا راهنمائی کنید.

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۸ دی ۱۳۹۶

  سلام
  از اینکه کولر گازی ال جی شما حالت سرمایش و گرمایش دارد مطمن هستید ؟

فرهاد درخشنده
۲۶ آذر ۱۳۹۶

سلام سامسونگ ایستاده سه فاز سامسونگ موقع کولر درست کار میکند موقع گرمایش فن داخلی کار نمیکند سنسور لوله عوض کردم درست نشد گرما درجه ۳۰هم میگذارم لوله گرم میشود فن داخل کار نمیکند کولر سامسونگ ۴۸۰۰۰میباشد باصفحه لمسی(دکمه)

فرهاد درخشنده
۲۶ آذر ۱۳۹۶

کولر وست پوینت ایستاده بعضی مواقع ارورe6مینویسد درساعات کار گرمایش بصورت نامنظم .امکان دارد ایراد کنتاکتور داشته باشد؟باتشکر ازکارشناس محترم

شهرام
۳۰ آذر ۱۳۹۶

سوال من رو چرا پوست نکردین؟!

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۸ دی ۱۳۹۶

  سلام
  کدام سوال رو پوست نکندیم ؟ منظور از پوست کندن جواب دادن است ؟

بابک آذر
۴ دی ۱۳۹۶

سلام کولرگازی اسپلیت جنرال دارم روحالت گرمایش گاهی بادگرم میزنه ولی بای بیعضی مواقع بادش خنک میشه وچندساعت همینطورمیمونه ربطی به حالت دیفراست نداره اگه ممکنه علت زوبفزمایید

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۸ دی ۱۳۹۶

  سلام
  امکان خرابی یا کم بودن یا سرویس نشدن کولر گازی شما زیاد است که باید برسی و عیب یابی شود

  محمد عمادی پور
  ۱۰ بهمن ۱۳۹۶

  شما در حالتی که دستگاه باد سرد میزنه چک کنید ایا فرمان شیر برقی از سمت پنل صادر میشود درکولرگازی جنرال سوکت شماره سه شیر برقی میباشد. اگر فزمان داده نمیشود احتمال مشکل در سنسور های دستگاه میباشد با مراکز مجاز تماس بگیرید

محمدرضا
۲۲ دی ۱۳۹۶

با سلام احترام
در صورتی که والف شیر سرویس اسپلیت خراب شده،چگونه میتوان دستگاه را شارژ کرد؟

حسن یوسفی
۲۶ دی ۱۳۹۶

سلام
خسته نباشید
کولر گازی سامسونگ اینور سری بوراکای ۲۴ هزار دارم
روی حالت گرمایش روی دمای ۲۸ درجه تنظیم میکنم یک مدت رو حالت گرمایش کار میکنه ولی ناگهان خاموش میشه و چراغهای good’sleep و operation چشمک میزنند(چراغ وسط یعنی timer خاموشه)
بعضی مواقع بدون مشکل ساعت ها کار میکنه ولی بعضی مواقع هم به فواصل زمانی مختلف خاموش میشه و چراغها چشمک میزنن
از کولر و حالت گرمایش رو در شرایط دمایی سرد(مواقعی که هوا خیلی سرد میشه) استفاده میکنم و اکثرا دمای محیط زیر ۲۰ درجه هست
غیر از اون از یک بخاری کوچیک هم کمک گرفتم تا دمای محیط رو گرم کنه تا به کولر کمک کنه ولی تاثیری نداشته
دمای گرمایش رو روی ۲۶ درجه و ۳۰ درجه هم امتحان کردم باز این اتفاق میافته
سنسور های پنل داخلی ایراد دارن که باعث بروز خطا میشه یا دمای محیط از دمای تنظیمی دستگاه بیشتره که این اتفاق میافته؟

افضل
۶ بهمن ۱۳۹۶

سلام
ضمن تشکر از سایت خوبتون
من کولر اسپلت گرمایشی سرمایشی مدیا ۲۴۰۰۰ دارم
نصاب توصیه نموده که در زمستان هم برای جلوگیری از رسوب گاز کمی کولر را روشن کنم ولی سوال من اینه اگر ماهی حدود ده دقیقه گرمایشی روشن کنم هم تاثیر خودش را داره در بهبود کارایی و عدم رسوب گاز؟
چون گرمایش رایج منزلمون پکیج هستش.
با سپاس

محمدرضا
۸ بهمن ۱۳۹۶

سلام و عرض خسته نباشید
من مدتی است کولر گازی دوال اینورتر خریدم. سیستم گرمایش کولر مدتی که کار میکنه، بعد دستگاه متوقف میشه و یه علامت شبیه ستاره که یک قطره ی آب زیرش هست نشون میده و دریچه کولر هم جمع میشه، علتش رو میدونید چیه؟! مشکلی نداره دستگاه؟!
ممنون میشم اگه جوابم رو زود بدین . با سپاس

عليرضا افشار
۹ بهمن ۱۳۹۶

با سلام
من امسال یه کولر گازی مارک GREE گرفتم الان میخوام از سیستم گرمایشش استفاده کنم ولی وقتی روی حالت گرمایش قرار میدم فنش کار نمیکنه و هیچ اتفاقی نمیفته و روشن نمیشه، البته طبق مطالبی که مشابه بود و خوندم بیش از ٢٠ دقیقه هم صبر کردم ممکنه بفرمایید چیکار باید بکنم؟ ممنونم

سامان رمضان نژاد
۹ بهمن ۱۳۹۶

سلام ببخشید
بنده کولر گازی ۲۴هزار گری دارم رو سیستم گرمایشی میزارم بعد چند دیقه روشن میشه کولر اما باد ملایم میزنه اصلا گرم نیست چرا؟؟

حمید
۱۰ بهمن ۱۳۹۶

سلام استاد خسته نباشید.کولی گازی که گرفتم بابرندHISENSEهستش درجه گرما رو۳۰ میزان شده.ولی گرمایی نداره که که آدمو گرم کنه.درضمن مصرف برقش مثل سرمایشی هست.؟بنظرشما مصرف بخاری برقی بصرفه هست ازلحاظ هزینه.؟ممنون ازاینکه وقت باارزشتونو برای هموطنان عزیز میزارید

علی عسگری
۲۳ بهمن ۱۳۹۶

آیا جهت استفاده از گرمایش اسپیلت،مهمه که محل نصب کمپرسورحداکثرتا چند درجه زیرصفرمیتونه باشه؟دراین خصوص محدودیتی وجود دارد؟

مسعود
۴ اسفند ۱۳۹۶

با سلام ،میخواستم بدونم آبی که در حالت گرما از پنل بیرونی خارج میشه طبیعیه یا نه؟از خود پنل خارج میشه نه از شلنگش،در حالت سرما بصورت مرتب از شلنگ خارج میشه

محمد باقر
۱ اردیبهشت ۱۳۹۷

سلام کولر گازی گالانز ۱۸۰۰۰دارم چهار ساله استفاده میکنم هم زمستان هم تابستان . هیچ عیبی یا اذیتی نداشت الحمد ولله اما تنها چیزی که از اول واسم ازار دهنده هست اینست که اول که روشن میشود خیلی نرم و با صدای تیک ضعیف که مطلوب هست روشن میشود ولی بعد که ترموستات یونیت بیرون را خاموش میکند در هنگام روشن شدن دوباره یا استارت مجدد . صدای تیک ان خیلی ناهنچار میشود . و هر بار که خاموش و روشن میشود صدایش باعث ترس میشود یا شب بدجور میپیچد اولا این صدایی که موقع استارت زدن ایجاد میشود از کدام قطعه است مثلا رله است ؟ و ایا میشود از قطعه کولر دیگر و کم صداتر استفاده کرد ؟با تشکر از شما

سمانه جعفری
۸ اردیبهشت ۱۳۹۷

سلام و وقت بخیر. من قصد خرید یک اسپیلت برای گرمایش رو دارم و با توجه به اینکه میخوام بخاری سالن حدود ۶۰ متری رو جمع کنم و به جای اون از اسپیلت استفاده کنم، چه مارکی رو پیشنهاد میدید که قیمتش مناسب باشه. برای سرمایش هم کولر آبی در منزل موجوده. سپاس

صالحی
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷

باسلام، کولر تی سی ال۴۸ هستش که هر ده دقیقه یک بار به مدت سه دقیقه میره رو فن با دور تند که خیلی اذیت کننده اس ،علتش لطفا
ممنون

صالحی
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷

البته اسپلیت هستش که یادم رفت بگم با تشکر

صالحی
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷

باسلام، کولر تی سی ال۴۸ اسپلیت هستش که هر ده دقیقه یک بار به مدت سه دقیقه میره رو فن با دور تند که خیلی اذیت کننده اس ،علتش لطفا
ممنون

سیامک
۱۲ خرداد ۱۳۹۷

سلام
لطفا بفرمائید موقع استفاده از فن کولر گازی مصرف برق کمتره یا تفاوتی نداره
ضمنا کمپرسور نباید کار کنه؟

محمدصادق بهشتی
۲۳ خرداد ۱۳۹۷

سلام من یک کولرگازی هایسنس ۱۸۰۰۰ دارم صداش قطع شده چطوریث می تونم صداش رو فعال کنم.

علی سروشه
۱۹ شهریور ۱۳۹۷

سلام یه کولر گازی sam 9000 دارم همه چیز خوب کار میکنه ولی پنل بیرونی اصلا یخ نمیزنه و فقط وقطی که برف میاد گه گاهی ازش قطرات آب میاد آیا مشکلی دارد و این که اصلا رو حالت دیفراست نمیره و دکمه ای در اون باره نداره

محسن
۱۰ مهر ۱۳۹۷

سلام ارادت
کولرگازی سامسونگو میزارم روی حالت گرما ۳دقیقه گرما میده وبلافاصله بدون خاموش شدن بادسرد میده ودیگه رو حالت ۳۰درجه باد گرم نمیده باید روشن وخاموش کنم تا گرما تولید کنه ولی دوباره همون جوری میشه لطفا راهنمایی کنید

علی
۱۵ مهر ۱۳۹۷

سلام خسته نباشی کولر گازی هایسنس دارم‌ میخوام سرمایشی رو به گرمایشی انتقال بدم یه ۲۰دقیقه هم صبر کردم کار نمیکنه اما رو پنکه سیستم سرمایشی کار میکنه دلیل چیه

Ali
۱۹ مهر ۱۳۹۷

سلام کولرمن در حالت سرمایش خیلی خنک میکنه،وکاملا راضی ام،اما سرمایش باد سرد میده و اصلا گرم نمیکنه ،مشکل کجا می‌تونه باشه؟

اميد
۲۶ مهر ۱۳۹۷

با سلام کولر من مارک جنرال هست و زمانی که روی گرما میزارم آب زیادی از زیر کندانسور میریزه که باعث ناراحتی همسایه شده ممنون میشم راهنماییکنید

مرتضی بابائی
۷ آبان ۱۳۹۷

سلام خدمت دوستان من کولر گازی الجی اینورتر دارم چون تا العان کولر گازی نداشتم طریقه استفاده از حالت سرما به گرما رو نمیدونم چون تابستون بود نصب کردم حالت سرما رو تنظیم کرد نصاب و به مستاجر تحویل داد ..العان بخوام به حالت گرما بزنم از ریموت نمیدونم چکار کنم لطفا راهنمائی کنید…ممنون بابائی

عليرضا تركي
۷ آبان ۱۳۹۷

سلام
میخواستم بدونم از لحاظ صرفه اقتصادی(هزینه برق و گاز) از کولر بهتره استفاده بشه یا از پکیج؟

maryamhhh01
۱۸ آبان ۱۳۹۷

سلام با عرض خسته نباشید من کولر گازی جنرال دارم تو زمستون رو حالت گرمایشی گذاشتم دو سه روز خیلی خوب کار میکرد باد گرم میزد یبار خاموشش کردم بعد ده دقیقه روشنش کردم فنش کار نمیکرد بخار سرد بیرون میداد به نظرتون علتش چیه؟

حامد فتحی
۲۵ آبان ۱۳۹۷

سلام
من کولر گازی گاسونیک ۱۸ هزار دارم، وقتی میزارم رو حالت گرما، از موتور بیرون آب زیادی چکه میکنه. دلیلش چیه؟ دوستان گفتن دکمه ایی روی کنترل دارن که وقتی میزنن قطع میشه. امام روی کنترل من همچین دکمه ایی وجود نداره. بالکن رو آب برداشته، خواهشتن راهنمایی کنید چیکار کنم؟

سعید منصوری
۲ آذر ۱۳۹۷

سلام کولر گازی جنرال ۳۰۰۰۰ هزار دارم روی گرمایش تا روشن میکنم ارور e8 میزنه . ی سرویسکار اوردم گفت کولر گاز نداره .بعد از اینکه شارژ گاز کرد درست شد ۲ ساعت درست کار کرد بعد باز ارورو زد هر دفعه ریست میکنم تا روشن میکنم باز ارور e8 میزنه

على
۳ آذر ۱۳۹۷

سلام
ایا اگر راه فن هاى کمپرسور را ببندیم
در گرماى بیشتر کولر تاثیر بهترى ندارد ویا باعث أسیب به دستگاه نخواهد شد

fateme
۵ آذر ۱۳۹۷

سلام من اسپلیت اجنرال دارم وقتی رو گرما میذارم ازموتور بیرونش آب میچکه میخواستم بدونم این طبیعیه یانه ممنونم میشم جواب بدین

احمد
۱۲ آذر ۱۳۹۷

باسلام آیاامکان اضافه کردن عملکردگرمایش به کولرفقط سردوجوددارد؟

فرهنگ سردشتی
۲۹ آذر ۱۳۹۷

درود،معمولا در حالت گرمایش برق بیشتر مصرف میشه تا سرمایش،این نمونه هم که زدین،همین و نشون میده

حسام سهرابی
۳ دی ۱۳۹۷

سلام.
دوتا سوال داشتم از خدمتتون.
اول اینکه پنل بیرونی رو تو چه فضایی باید نصب کرد.
میشه تو فضای بسته هم نصب کرد؟
دوم اینکه برای یه واحد آپارتمان که روی پیلوت هست قصد دارم از اسپیلت دو فصله استفاده کنم. آیا جواب میده یا نه؟
یعنی برای هر اتاق میخوام یه اسپیلت بذارم.

ش.
۱ بهمن ۱۳۹۷

سلام
برای استفاده از گرمایش کولر اسپلیت باید حتما کاور یونیت خارجی رو برداریم ؟

داریوش
۱۳ بهمن ۱۳۹۷

سلام وقت بخیر مایه کولرگازی ۶۰هزارتراست داریم برق ۳فازکارمیکنه مشکلش توگرمایش هست وقتی روشن میکنیم موتور روشن میشه بعدخاموش میشه وقتی خاموش میشه انگارگاز برگشت میخوره ولی روحالت سرمایش هیچ مشکلی نداره خیلی خوب کارمیکنه ممنون میشم جواب بدید

امیری
۲۳ بهمن ۱۳۹۷

با سلام یه کولر گازی ال جی سرمایش گرمایش ۲۴۰۰۰ اینورتر موتور سنگین دارم.روی گرمایش درجه روی ۳۰ میباشد.هر دودقیقه ایی یکبار خاموش میشه روی گرما بعد دوباره روشن میشه .یعنی زود زود خاموش روشن میکنه آیا برق ورودی دستگاه کم می باشد.یا مدل این نوع کمپرسور همین جوریه.با تشکر

آرمان کرد
۲۴ بهمن ۱۳۹۷

با سلام خدمت شما بزرگوار
بنده یک اسپیلت ۲۴ هزار دوزمانه خریدم و در زمستان روی دمای ۳۰ یا ۲۸ و حتی ۲۵ که میزارم بعد یه فاصله کوتاهی حداقل ده دقیقه ای که گرما میده اتومات خاموش و بعد نیم ساعت مجددا روشن میشه آیا امکان داره از این حالت اتومات خاموش شدنش خارج کنم و یکسره روشن باشه
ممنون

فرامرز
۳۱ فروردین ۱۳۹۸

سلام.کولر گازی اینورتر داره بوش ۳۰ هزار گرمایشی و سرمایشی دارم.گرمایشی که استفاده می کنم . بعد از حدود دو ساعت علامت df دردصفحه ننایشگرش ظاهر میشه…یک صدای تخلیه ای میاد بعد باز شروع به کار کردن می کنه…راهنمایی کنید که این امر عادی هست یا نه..و اینکه علامت .df به نعنی اررو هستش یا نه.

Amin
۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸

سلام من یدونه کولر ۱۸۰۰۰ دارم که پنلش ۲۴۰۰۰ .میخواستم ببینم با توجه به این که قدرتشون فرق داره اگه نصب کنیم مشکلی بوجود نمیاد؟

محمدی
۱۹ خرداد ۱۳۹۸

سلام بهترین حالت برای کارکرد کولر در فصل گرما چه حالتی هست؟رو سرعت بالا تنظیم کنیم یا کم؟و دمای آن رو چه عددی باشه؟

مجید عرب
۲۶ خرداد ۱۳۹۸

قربان سلام عرض میکنم .
با مشکلی مواجه شدیم که امیدوارم کمک سرکار راهگشا باشد .
منزل جدیدی آمدیم که کولر گازی ( Gree – s’matic-j24h1) نصب شده و متاسفانه دفترچه راهنما و نحوه کار با ریموت کنترل را نداریم .
روی نت خیلی تلاش کردم که شاید نسخه ای از آن بیابم که موفق نشدم .
آیا امکانی موجود هست جهت بدست آوردن دفترچه راهنمای کار با ریموت کنترل . پیشا پیش از عنایتتون سپاسگزاری میکنم .
با احترام : عرب

میلاد بنا
۳۱ خرداد ۱۳۹۸

سلام خواستم بدونم مشخصه ای که نشون میده گاز کولر گازی از نوع ۴۱۰ هست یا ۲۲ بجز پلاک دستگاه رو بگید چون رو پلاک کولر گازی من گاز r410 نوشته شده ولی نصابی ک برای نصب اومده بود گفت گاز ۲۲ هست

علی
۱۶ تیر ۱۳۹۸

سلام و وقت بخیر
بعضی وقتا وقتی کولر را روشن میکنم همون لحظه میره روی سیستم گرمایش. مارک اوجنرال هستش و دمای تنظیم شده ۲۸ درجه. ممنون میشم پاسخ بدید.

میلاد امانی
۱۳ مرداد ۱۳۹۸

سلام میخواستم بپرسم چ نوع کولر گازی برای خونه ۸۰ متری نیازه و چ نوع برندی

میلاد امانی
۱۳ مرداد ۱۳۹۸

سلام میخواستم بپرسم چ نوع کولر گازی برای خونه ۸۰ متری نیازه و چ نوع برندی ممنون میشم

فرشاد طاهرخانی
۲۲ شهریور ۱۳۹۸

سلام روز بخیر میخواستم بدونم راهی برای اضافه کردن گرمایش به کولر گازی اسپیلت سامسونگ ی که فقط سرمایشیه هست؟؟ ممنونم از پاسخگویی شما

علیرضا
۳۰ مهر ۱۳۹۸

سلام. من داکت اسپیلت هایسنس دارم.‌ میخواستم بدونم در حالتی که گرمایش بوسیله پکیج و لوله کشی انجام میشه. (یونیت خارجی کار نکنه) علامت روی ریموت باید به شکل فن و خورشید همزمان باشه یا طور دیگه ای؟ممنون

Hosein rohi
۲۲ آذر ۱۳۹۸

سلام دوستان .من کولر ۲۵۰۰۰ سانیو دارم.امشب گذاشتمش رو گرما و درجه ۲۹ ولی زود به زود خاموش میکرد. بعد ۲ دقیقه کار میکرد
البته در زمان کار گرمای خوبی میداد
علت زود خاموش شدن چیه؟؟؟

پاک نیا
۵ بهمن ۱۳۹۸

سلام
راهنمایی میخواستم جهت خرید کولر گازی
خونه ۵۰ متر هست، می خواستم بدونم اگر بخاری پکیج و هیچ سیستم گرمایشی دیگه ای تو خونه نباشه، سیستم گرمایشی کولر گازی جوابگو تامین گرما هست؟ استفاده مداوم آسیبی به دستگاه نمیزنه؟ یا به خاطر نحوه عملکرد دستگاه، دستگاه ساعاتی باید خاموش باشه؟
ممنون میشم راهنمایی کنید.

Saeed
۹ بهمن ۱۳۹۸

سلام خسته نباشید من اسپیلت مدل فوجی دارم روحالت گرما که میذارم ۷دقیقه کار میکنه نزدیک به ۴دقیقه کار نمیکنه بعد دوباره کمپرسور شروع به کار میکنه.نمیشه اصلا قطع نشه بعد اینجوری فشار رو موتور نمیاد. خیلی ممنون

علی
۱۲ بهمن ۱۳۹۸

سلام‌ آیا کولر گازی lHمدل plasmaster سیستم گرمایشی دارد؟

علیرضا قبادی
۱۳ بهمن ۱۳۹۸

سلام من یه کولر گازی دو کاره گرمایشی سرمایشی دارم و در فصل زمستان عالی کار میکرد ولی الان فقط باد سرد میزنه در صورتی که رو heat و دمای ۳۰ درجه است میخواستم ببینم ممکنه که چون موتور من رو پشت بام مداوم برف و باران روش میشینه آیا ممکنه دلیلش این باشه و باید چکار کنم مرسی