نحوه عملکرد و استفاده از گرمایش کولر گازی در زمستان|علت گرم نکردن اسپیلت و مصرف برق آن

نحوه کار و استفاده از سیستم گرمایش کولر گازی و تنظیمات آن به همراه علت گرم نکردن اسپیلت

نیاز به سرمایش و گرمایش در فصول مختلف سال، یکی از نیازهای ضروری ماست و یکی از رایج ترین، بهینه ترین و کاراترین سیستم های سرمایشی و گرمایشی، کولر گازی است. پیشرفت کولرهای گازی در سالیان اخیر و اضافه شدن قابلیت های کاربردی به این دستگاه ها موجب رواج بیشتر آنها شده است. یکی از قابلیت های چشمگیری که امروزه در برخی از کولرهای گازی وجود دارد، سیستم گرمایش کولر گازی است.

در این آموزش از کاراباما، قصد داریم تا در رابطه با نحوه راه اندازی حالت گرمایش کولر گازی و تنظیم گرمایش اسپیلت مطالبی را بیان کنیم. همچنین در مورد اینکه سیستم گرمایش کولر گازی چگونه کار میکند و علت گرم نکردن اسپیلت چیست، توضیحاتی خواهیم داد و در انتها با مصرف برق کولر گازی در حالت گرمایش در زمستان کار را تمام خواهیم کرد. از آنجا که روش استفاده از سیستم گرمایشی کولر گازی برندهای مختلف تفاوت چندانی ندارد، می توانید از این آموزش جهت استفاده و نحوه تنظیم گرمایش کولر گازی ال جی، سامسونگ، جنرال، اجنرال، گری، مدیا، تراست و… استفاده کنید و یا در صورت وجود مشکل در سیستم گرمایش، به دنبال علت گرم نکردن کولر گازی خود باشید.

در این مقاله همچنین به شما خواهیم گفت که چگونه کولر گازی را روی گرما تنظیم کنیم، و نیز بهترین دما برای گرمایش کولر گازی چه مقدار است. پس تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

اگر جهت برطرف کردن مشکل کولر گازی خود به کمک تعمیرکار نیاز دارید، همین حالا درخواست تعمیرات خود را به صورت آنلاین ثبت کنید تا متخصصان حرفه ای و با تجربه کاراباما در سریعترین زمان ممکن، جهت هماهنگی با شما تماس حاصل فرمایند.

متخصصان باتجربه متخصصان باتجربه
گارانتی خدمات گارانتی خدمات
سرعت در ارائه خدمات سرعت در ارائه خدمات
هزینه های منصفانه هزینه های منصفانه
تعمیرکار لوازم خانگی

آیا کولر گازی شما حالت گرمایش دارد؟

پیش از آنکه به تنظیم گرمایش اسپیلت یا کولر گازی خود بپردازید، باید در وهله اول از این امر مطمئن شوید که حالت گرمایش کولر گازی وجود دارد!

امروزه بسیاری از برندهای ایرانی و خارجی تولید کننده کولرهای گازی، مدل های دوفصله تولید می کنند. بدین معنی که دستگاه قابلیت استفاده در فصول گرم و سرد را دارد و برای هر دو حالت سرمایش و گرمایش طراحی شده است. با این حال، هر کولر گازی را نمی توان دوفصله در نظر گرفت و باید از یکی از طرق زیر به دوفصله بودن یا نبودن آن پی برد:

 • مراجعه به دفترچه راهنمای کولر گازی
 • ارتباط با نمایندگی یا مرکز فروش و پرسیدن از آنها با اعلام مدل دستگاه
 • جستجوی مدل دستگاه در سایت رسمی شرکت تولید کننده
 • استفاده قبلی از حالت گرمایش کولر گازی
 • بررسی برچسب فنی کولر گازی

اگر پیشتر از باد گرم کولر گازی و حالت گرمایش آن استفاده کرده اید و یا صاحب خانه به شما گفته است که هیچ، اما در صورتی که دستگاه را به تازگی خریداری کرده اید یا به خانه جدید نقل مکان کرده اید، مطالعه دفترچه راهنمای محصول که همراه آن است و یا پرس و جو از نمایندگان فروش در مرکز فروش و یا بررسی برچسب فنی دستگاه، راه هایی است که می تواند شما را از وجود سیستم گرمایش کولر گازی مطمئن سازد.

روی تمامی پنل های داخلی و خارجی کولرهای گازی برچسبی درج شده که به برچسب فنی یا پلاک دستگاه معروف است. در این برچسب تمام مشخصات کولر گازی درج شده و مطالعه آن می تواند جوابگوی سوال شما باشد.

 

استفاده از گرمایش کولر گازی

 

عکس بالا نمونه یک برچسب فنی کولر گازی است. همانطور که مشاهده می کنید، کادر شماره ۱ به مشخصات سرمایش کولر (COOLING) و کادر شماره ۲ به مشخصات گرمایش کولر گازی (HEATING) اشاره کرده است.

راه اندازی سیستم گرمایش کولر گازی در زمستان

پس از آنکه از وجود حالت گرمایش کولر خود اطمینان یافتید، نوبت به راه اندازی سیستم گرمایش کولر گازی می رسد که کار بسیار ساده ایست. برای استفاده از گرمایش کولر گازی خود، کافیست دستگاه را به کمک ریموت کنترل کولر گازی بر روی حالت گرمایش تنظیم نمایید. البته شستشوی پنل داخلی کولر، شستشوی پنل خارجی و تمیز کردن فیلتر کولر گازی نیز پیش از شروع کار، می تواند در بازدهی دستگاه تاثیر مثبتی داشته باشد.

پیش از آنکه از حالت گرمایش کولر گازی استفاده کنید، توصیه اکید می کنیم که در همان ابتدای فصل سرما کولر گازی خود را سرویس کنید. سرویس کولر گازی از مواردیست که باید به صورت منظم و سالانه انجام شود. اینکار علاوه بر افزایش عمر مفید و رفع ایرادات کوچک کولر، سبب افزایش راندمان و بازدهی کولر گازی می شود. متخصصین تعمیر و سرویس کولر گازی در مجموعه کاراباما، برای ارائه سریعترین، بهترین و باکیفیت ترین خدمات کولر گازی سامسونگ، ال جی، جنرال، اجنرال، دوو، گری و… آماده خدمت رسانی به شما عزیزان هستند.

نحوه تنظیم گرمایش اسپیلت به کمک ریموت کنترل

برای استفاده از سیستم گرمایش کولر گازی، ابتدا باید تنظیمات دستگاه را از حالت سرما به گرما تغییر دهید. با زدن دکمه MODE یا منو (MENU) این امکان را خواهید داشت تا حالت های مختلف کولر گازی را مشاهده و انتخاب کنید. این حالت ها عموما شامل فن (FAN)، سرما (COOL)، گرما (HEAT)، خودکار (AUTO) و خشک (DRY) می باشند که به صورت نمادین به ترتیب با اشکال پنکه، دانه برف، خورشید، چند فلش مدور و قطره آب بر روی نمایشگر ریموت کنترل ظاهر می شوند.

برای اطلاعات بیشتر در خصوص چگونگی کار با ریموت و تنظیمات آن، به راهنمای تصویری ریموت کنترل کولر گازی مراجعه کنید.

چگونه کولر گازی را روی گرما تنظیم کنیم؟

پس از روشن کردن کولر، گزینه mode را انتخاب کنید و سپس با انتخاب گزینه HEAT حالت گرمایش کولر گازی را انتخاب می کنید. حال با زدن دکمه دما (TEMP) قادر به انتخاب درجه گرمایش کولر گازی خواهید بود. در اکثر مدلهای کولر گازی، حداکثر درجه گرمایش کولر گازی، دمای ۳۰ درجه سانتی گراد است. بنابراین می توانید کولر را بر روی این دما تنظیم نمایید. از آنجا که دمای طبیعی و بهترین دما برای بدن انسان در محدوده ۲۵ – ۲۶ درجه است، توصیه می شود پس از مدتی دما را تا ۲۶ یا ۲۷ درجه پایین آورید. لذا بهترین دما برای گرمایش کولر گازی در هنگام تنظیمات گرمایش اسپیلت شما، دمای ۲۵ تا ۲۷ درجه است که در کاهش مصرف برق شما نیز تاثیر بسزایی دارد.

توجه کنید که در حدود ۵ الی ۱۰ دقیقه طول خواهد کشید تا تنظیمات گرمایش کولر گازی اعمال شده و کمپرسور در حالت گرمایشی شروع به کار نماید. در صورتی که این زمان به بیش از این مقدار یا مدتی طولانی انجامید، نشان دهنده وجود مشکلی در دستگاه است که در این مواقع بهتر است دستگاه را خاموش و سریعا با تعمیرکار متخصص کولر گازی تماس بگیرید.

سیستم گرمایش کولر گازی چگونه کار میکند؟

حال که نحوه تنظیم حالت گرمایش کولر گازی را فرا گرفتید، بهتر است تا با نحوه عملکرد سیستم گرمایش کولر گازی نیز آشنا شوید، تا در مواقع خرابی دستگاه شخصا قادر به عیب یابی کولر گازی و در میان گذاشتن بهتر مشکل خود با تعمیرکار کولر باشید.

در حالت گرمایش کولر گازی، فرآیند سیکل دستگاه تغییر می کند. تغییر فرآیند سیکل کولر گازی به کمک شیر چهار طرفه یا شیر معکوس کننده صورت می گیرد. بدین صورت که گاز داغ خروجی از کمپرسور به جای حرکت به سمت پنل خارجی، به سمت اواپراتور پنل داخلی هدایت می شود. پس از گرم شدن لوله های اواپراتور و کار کردن فن داخلی آن، هوای اتاق با عبور از روی لوله ها گرم می شود. سپس مبرد موجود در سیکل که حال سرد شده است به سمت پنل خارجی هدایت شده و با جذب گرمای محیط دمای آن افزایش می یابد و مجددا به کمپرسور وارد می شود. بدین ترتیب کولر گرما را به داخل منزل هدایت می کند تا اتاق به دمای تنظیم شده از سوی شما برسد.

یکی از تفاوت های حالت سرمایش با گرمایش در این است که در حالت سرمایش کولر گازی، پس از رسیدن دمای اتاق به مقدار تنظیم شده، کمپرسور خاموش شده و یا در صورت اینورتر بودن دستگاه، بر روی دور کند قرار می گیرد. در حالی که در حالت گرمایش کولر گازی، پس از رسیدن دمای اتاق به مقدار تنظیم شده، فن داخلی خاموش شده و عمل دیفراست (برفک زدایی) پنل خارجی یا همان کندانسور آغاز می گردد و سپس مجددا حالت گرمایش کولر از سر گرفته می شود.

نکته مهم: بسیاری از افراد در خصوص علت گرم نکردن کولر گازی به صورت مداوم و یا کار کردن یکسره کولر گازی در حالت گرمایش سوال می پرسند. توجه داشته باشید که عمل دیفراست جهت جلوگیری از یخ زدن پنل بیرونی کولر واجب است و لذا این امر طبیعیست که دستگاه پس از مدتی پرتاب باد گرم و رسیدن به دمای بالا، متوقف شده و به سیکل دیفراست برود و پس از چند دقیقه که دما افت می کند مجددا کمپرسور شروع به کار کرده و عملیات گرم کردن اتاق را از سر گیرد. اما در صورتی که به طرز مشکوکی این فرآیند بیش از حد طول میکشد، احتمالا مشکلی وجود دارد که بدلیل عوامل بسیار تنها پس از بازدید کولر گازی می توان در رابطه با چگونگی رفع مشکل اظهار نظر کرد.

علت گرم نکردن اسپیلت

از پرسش هایی که در زمستان از صاحبان کولر گازی های دوفصله بسیار شنیده می شود، علت گرم نکردن کولر گازی یا اسپیلت است. در این مواقع ممکن است کولر گازی به طور کلی هوا را گرم ننماید و یا اینکه بادی ولرم داشته باشد. در هر حال، عیب یابی کولر توسط متخصصین کاراباما علت گرم نکردن کولر گازی را به یکی از موارد زیر مربوط می داند:

 • کم بودن ظرفیت کولر گازی در مقایسه با متراژ خانه
 • کم بودن گاز کولر گازی
 • اشکال فنی در سیکل گرمایش کولر گازی

همانطور که گفته شد، پس از قرار دادن کولر گازی بر روی حالت گرمایش، انجام تغییرات و شروع به کار کولر چیزی در حدود ۵ دقیقه ممکن است طول بکشد. در حالت دیفراست نیز هنگامی که کولر به آب کردن یخ و برفک های تشکیل شده بر روی پنل خارجی مشغول است، ممکن است در حدود ۱۵ دقیقه دستگاه باد گرمی تولید ننماید. بنابراین در برخی موارد علت کار نکردن گرمایش کولر گازی یا اسپیلت وجود مشکل نبوده و صرفا جزئی از فرآیند آن است.

سوالات شما در خصوص نحوه تشخیص کمبود گاز و چگونگی شارژ گاز کولر گازی را در مطلبی اختصاصی در این مورد پاسخ داده ایم.

اما در صورتی که اشکال فنی سبب علت گرم نکردن اسپیلت شده باشد، مواردی که نیاز به بررسی تکنسین متخصص دارند عبارتند از:

 • فیلترهای پنل داخلی
 • فن پنل داخلی
 • فن پنل خارجی
 • ایراد کندانسور خارجی
 • ایراد کمپرسور

مصرف برق کولر گازی در حالت گرمایش

مصرف برق کولر گازی به طور کلی به اختلاف دمای هوای محیط و دمایی که برای دستگاه تنظیم شده بستگی دارد. درواقع هرچه اختلاف این دو دما بیشتر باشد، مدت زمان بیشتری کمپرسور دستگاه در حال کار بوده تا بتواند دمای داخل منزل را به مقدار تنظیم شده دلخواه برساند. اینکه حالت گرمایش کولر گازی مصرف برق بیشتری دارد یا حالت سرمایش؟ کاملا مساله ای وابسته بوده و به طور کلی نمی توان اظهار نظر نمود.

مثلا اگر دمای تنظیم شده برای کولر گازی را ۲۵ درجه در نظر بگیریم، با توجه به اینکه در فصول گرم سال اختلاف دمای هوای محیط با مقدار ۲۵ درجه، کمتر از میزان اختلاف دمای هوای محیط در فصول سرد با ۲۵ درجه است، بنابراین به صورت تئوری می توان گفت که میزان مصرف برق کولر گازی در زمستان بیشتر از مقدار مصرف آن در تابستان است. این امر با توجه به قبض برق شما نیز می تواند تایید شود.

در صورتی که حالت گرمایش کولر گازی شما دچار مشکل شده و کار نمی کند و یا باد گرم کولر دلخواه نبوده و ولرم است و از دانش فنی و تخصصی تعمیرات کولر گازی برخوردار نیستید، می توانید با متخصصین کولر گازی کاراباما تماس گرفته و از خدماتی سریع، اصولی و تضمین شده بهره مند شوید.

در صورتی که پاسخ سوال خود را در این مطلب نیافتید، آن را در قسمت نظرات کاربران مطرح کنید تا کارشناسان ما در کوتاه ترین زمان ممکن شما را راهنمایی کنند.

نظرات کاربران

نوروزی
17 اکتبر 2016

سلام.
برای زمستان درجه اسپیلت رو روی چند بذارم؟
کدوم عدد گرمای حداکثری داره؟

  کارشناس 1: پیرنیا
  17 اکتبر 2016

  سلام
  دوست عزیز این اشتباهی است که خیلی از دوستان مرتکب میشوند که به نظر انها اگر درجه کولر را بالاتر یا پایین تر انتخاب کنند سرما یا گرمای بیشتری تولید میشود. باید دقت داشته باشید که مثلا اگر دمای کولر شما در تابستان روی ۱۸ یا ۲۵ قرار داده شود هیچ گونه تغییری در میزان سرمای کولر ایجاد نمیشود فقط شما به کولر گازی این فرمان را داده اید که زمانی که دمای کل اتاق به ۱۸ درجه رسید کنتاکت (خاموش شدن کمپرسور) کند و زمانی که دما را روی ۲۵ تنظیم میکنید این فرمان را صادر میکنید که تا زمانی که دمای کل اتاق به ۲۵ نرسیده است، کولر گازی به کار خود ادامه دهد.

مانی مقصودلو
4 نوامبر 2016

باسلام مرسی از راهنمایهای مفیدتون. من کولر جنرال ۳۰۰۰ دارم رو گرما که میزارم اولش یکم طول میکشه تا فعال بشه. بعد چند دقیقه کار میکنه و گرماش هم خوبه ولی بعد از ۴ تا ۵ دقیقه، قطع میشه و چند دقیقه بعد باز روشن میشه. انگار اتومات میکنه

  کارشناس 1: پیرنیا
  5 نوامبر 2016

  سلام
  دوست عزیز احتمالا شما دمای کولر گازی را روی درجات پایین تنظیم کرده اید که فورا کولر گازی اتومات میکند. بهترین راه این است که شما ابتدا دما را بالاتر یا پایین تر از این دمایی که هست قرار بدید و باز هم اگر با این مشکل مواجه شدید و کولر گازی شما در حالت گرمایش به همین صورت سریع از کار افتاد، مطمئنا سنسور لوله یا سنسور محیطی یا مادر برد آن مشکل داشته و نیاز به تعمیر دارد که شما برای تعمیر برد کولر گازی باید اقدام نمایید.

محمد اصغری
20 نوامبر 2016

سلام من اسپیلیت سرد و گرم گری دارم که وقتی دستگاه را در حالت گرمایش میذاریم نه فن کار میکند ونه بادی هیچی من باید چکار کنم اگه امکان داره راهنماییم کند

  کارشناس 1: پیرنیا
  22 نوامبر 2016

  سلام
  شما باید کولر گازی را ریست کنید یعنی برق اصلی را کاملا قطع کرده و باطری ریموت کنترل هم خارج کرده و دوباره جا بزنید اگر در زمان راه اندازی دوباره در حالت گرمایش، کولر گازی گرمایش نداشت یا عکس العملی نداشت مطمئنا کولر گازی دچار مشکل شده و باید با تعمیرگاه تخصصی کولر گازی تماس بگیرید.

فلاح زاده
23 نوامبر 2016

سلام،کولر گازی مارک گری مدل GS24TK داریم اما رو حالت گرمایش عکس العملی نشون نمیده حتی خاموش هم نمیشه، میشه راهنمایی کنید مشکل از چیه؟

  کارشناس 1: پیرنیا
  23 نوامبر 2016

  سلام
  متاسفانه با ابن اطلاعات نمی توان چیزی گفت. اگر از اینکه کولر گازی گری دو فصله با قابلیت گرمایش دارید، مطمئن هستید و تمامی مواری که در این آموزش مطرح شده است را به درستی انجام داده اید، حتما با یک تعمیرکار کولر گازی مشورت کنید تا از نزدیک کولر گازی شما را بازدید کند.

نیما جمشیدی
26 نوامبر 2016

سلام خسته نباشین، من کولرم اسنواست
در شروع کار چند دقیقه ای طول میشه تا کولر گرم کنه. هر بار دستگاه رو روشن خاموش میکنیم این اتفاق بیوفته درسته؟
بعد اینکه تو حالت گرما فن تو کدوم حالت باید باشه؟ من الان گذاشتم رو حالت auto و سه چهار دقیقه کار میکنه بعد قطع میشه و پره ها میره سمت بالا و بعد دوباره چند دقیقه کار میکنه این طبیعیه؟ من میخوام یکسره گرم کنه.

  کارشناس 1: پیرنیا
  27 نوامبر 2016

  سلام
  دیر راه افتادن فن داخلی کولر گازی در حالت گرمایش کاملا امر طبیعی هستش و هر بار اتفاق میوفته. حالت فن یا میزان سرعت فن هم فرقی نداره و میتونید به دلخواه تنظیم کنید. توجه داشته باشید که کارکرد کولر در حالت گرمایشی به صورت یکسره ممکن نیست و پس از هر چند دقیقه کارکرد به حالت فن میره.

Mehrdad m
9 دسامبر 2016

سلام بر شما
من یه کولر گازی (سرمایش-گرمایش)مارک AKL
تو یکی از اتاقها دارم،موقع استفاده از سیستم گرمایش،هیچ عکس العملی نشون نمیده و بعد از ۱۰ دقیقه کد
EL روی صفحه نشون داده میشه و کولر هنگ میکنه،میشه بفرمایید این ارور از چی میتونه باشه؟

  کارشناس 1: پیرنیا
  12 دسامبر 2016

  سلام
  با این اطلاعات کم متاسفانه امکان نظر کارشناسی وجود نداره ولی امکان خرابی و اشکال در برد فرمان بسیار زیاد است در صورت حل نشدن مشکل با تعمیرگاه مجاز اسپیلت تماس برقرار کنید.

   سعید
   28 ژانویه 2020

   سلام خسته نباشید
   من یه کولر گازی ایستاده گری مدل ۳۶ هزار تازه خریدم برای ۷۰متر فضا ولی دمای فضا بیشتر از ۱۲ نمیره و اینکه بادش زیاد گرم نیست گاز کولر هم زدیم و نشتی و … هم چک کردیم مشکلی نداشت میشه بدلیل اینکه هوای بیرون معمولا بین ۰تا ۴ درجه هست نتونه گرم کنه اصلا مناسب همچین منطقه ای هست ؟ ممنونم

وحید
12 دسامبر 2016

سلام…
من چند روز پیش از همین ریموت که ریموت اصلی کولر هستش برای تنظیم گرمایش کولر گازی استفاده کردم…اما الان از روی گزینه گرما میپره انگار اصلا نیستش

  کارشناس 1: پیرنیا
  12 دسامبر 2016

  سلام
  لازمه که شما کولر گازی خودتون رو ریست کنید و دوباره را اندازی کنید اگر درست نشد احتمال خرابی کولر گازی یا برد فرمان آن وجود دارد که باید با تعمیرگاه مجاز کولر گازی تماس برقرار کنید .

وحید گوهری
15 دسامبر 2016

سلام من یک اسپیلت سرمایی و گرمایی گرفتم ولی متاسفانه زمانی که هوا خیلی سرد میشود دکمه دیفراست آن روشن میشود و بعد از اینکه خاموش شد آن گرمای لازم راندارد. متاسفانه در زمان سرما هیچ استفاده ای ندارد. آیا این نرمال است که زود دیفراست میشود؟

  کارشناس 1: پیرنیا
  16 دسامبر 2016

  سلام
  اینکه کولر گازی شما دارای سیستم دیفراست است کاملا طبیعی بوده و مشکلی ندارد ولی اینکه این عمل بسیار سریع اتفاق میافتد و بعد ار آن کولر گازی شما گرمای لازم را ندارد احتمال کمبود گاز در اسپیلت شما بسیار زیاد است و شما باید کولر گازی را از نظر میزان گاز موجود چک کنید

مهران عظیمی
18 دسامبر 2016

علت کم بودن حرارت اسپیلت توشیبا چیست؟ آیا میشود درجه حرارت را از ۳۰ درجه بالاتر برد؟ ممنون

  کارشناس 1: پیرنیا
  19 دسامبر 2016

  سلام
  کولر گازی شما درجه ای بالاتر از ۳۰ درجه ندارد و بالا یا پایین بردن درجه کولر گازی هیچ فرقی در میزان گرمایش کولر گازی به اتاق ندارد. بلکه زمانیکه شما دما را روی ۳۰ درجه تنظیم میکنید درحقیقت به کولر گازی این فرمان را صادر میکنید که دمای هوای اتاق را به ۳۰ درجه برساند.

علی عرفانی
21 دسامبر 2016

سلام خسته نباشید .. ممنون از راهنمایی هاتون .. یه سوال دارم .. کولر گازی رو تو حالت گرما میزارم روی درجه ۲۵ بعد از ۱۰ دقیقه کندانسور خاموش میشه و فن روشن میمونه و گرما نمیده .. و دیگه کندانسور روشن نمیشه تا موقعی که من دکمه توربو رو بزنم .. چکار کنم روی ۲۵ بمونه و خودکار هی روشن بشه و خودش خاموش بشه .. ممنون میشم زود جواب بدین

  کارشناس 1: پیرنیا
  23 دسامبر 2016

  سلام
  دوست عزیز کولر گازی شما پس از رساندن دمای محیط به ۲۵ درجه باید خاموش شده و به حالت فن تغییر یابد و مجددا پس از پایین آمدن دما دوباره کمپرسور به کار بیوفتد. اگر کولر گازی شما از این حالت خارج شده است، باید با تعمیرگاه مجاز کولر گازی تماس بگیرید و مشکل را به وسیله یک تعمیرکار حل کنید. در غیر این صورت باید اطلاعات کامل تر و دقیق تری ارائه کنید تا بتوانیم به شما کمک کنیم.

سلیمان مومنی
9 ژانویه 2017

با سلام و خسته نباشید.
ممنون از مطالب خوبتون.
میخواستم بدونم چگونه کولر گازی را روی گرما تنظیم کنیم تا به طور مداوم باد گرم بزنه و طبق اون دمایی که بهش دادیم هی قطع و وصل نشه کولر گازی من مارک زیمره و روی ۳۰ درجه هست. ولی میخوام اینجوری نباشه.

  کارشناس 1: پیرنیا
  11 ژانویه 2017

  سلام
  دوست عزیز تمام سیستم های گرمایشی و سرمایشی امکانات و متعلقاتی برای استفاده بهتر از انها تعبیه شده است که سنسور های کولر گازی هم از این دست هستند باید توجه داشته باشید برای بازدهی و بالا بردن راندمان دستگاه لازم است که تمام مراحل خود را به صورت اتوماتیک انجام دهد و دقت کنید که اگر کولر گازی شما در شرایط و محل مناسب نصب شده باشید نیاز نیست که به طور مداوم کار کند هرچند که امکان این هم وجود دارد که شما کولر گازی را به صورت دائم روشن نگه دارید

مجید یگانه
11 ژانویه 2017

سلام
بنده یه کولر ۲۴ هزار مدیا دارم… که وقتی در حالت گرمایش ازش استفاده میکنم…
اول که روشن میشه تا حدود ۲۰ دقیقه ای منظم کار میکنه…
ولی بعدش …
حدود ۱۰ دقیقه یکبار بادش سرد میشود که به محض اینکه بادش سرد میشه…. خود به خود خاموش می شود ( بر روی پنل داخلی گزینه pre-def روشن میشه و کمپرسور خارجی کلا خاموشه ! ) و بعد از ۲-۳ دقیقه… دوباره روشن می شود… و باد کاملا گرم می شود.
خواستم بپرسم .. آیا این راندمان طبیعی است ؟؟
یعنی در این حالت برفک زدایی می کند ؟؟

  کارشناس 1: پیرنیا
  11 ژانویه 2017

  سلام
  بله سیستم یخ زدایی حالاتی شبیه به این مواردی که شما فرمودید دارد یعنی بعد از مدتی کارکرد فن داخلی قطع شده سیکل به حالت سرمایش تغییر پیدا کرده و سیستم مشغول یخ زدایی پنل بیرونی میکند ولی درباره زمان و نحوه دقیق این عمل باید کاملا سیستم با ابزار سنجش مورد بررسی قرار گیرد تا از انجام این عمل به صورت صحیح مطمئن شوید

علی کیا
19 ژانویه 2017

با سلام
کولر هایسنس ۲۴ هزار در حالت گرما وقتی درجه اتاق بالاتر از عدد تنظیم شده میرسه به حالت فن تبدیل میکنه تا دوباره دمای اتاق پایین بیاد. آیا رفتن رو فن طبیعی هست؟ ایا نباید فن خاموش بمونه؟

  کارشناس 1: پیرنیا
  19 ژانویه 2017

  سلام
  بله این حالت که بعد از رسیدن دمای اتاق به دمای تنظیمی شما کولر گازی به صورت اتوماتیک آف می شود طبیعیست. تنظیمات اینکه فن داخلی بعد از این حالت خاموش شود یا نه، بسته به نوع برنامه ریزی کولر گازی شما دارد که معمولا بیشتر شرکت های تولید کننده کولر گازی در این حالت فن داخلی را در حالت قطع ادامه میدهند. اگر شما مشکل زیادی با این مورد دارید، باید با یک تعمیرکار کولر گازی مشورت کنید تا از نزدیک گرمایش اسپیلت شما را مورد بررسی قرار دهد.

محسنی
2 فوریه 2017

سلام. کولر گازی ال جی رو حالت گرمایش فقط پنل بیرونیش کار میکنه ولی داخلی تا ۳۰ دقیقه هم روشن نمیشه ارتباط دو پنل درسته نمیدونم چکار کنم و اینکه کولر رو حالت گرمایش (معمولی و اینورتر) در قسمت ریموت میپره رو erorrCH05

  کارشناس 1: پیرنیا
  3 فوریه 2017

  سلام
  این مشکل مربوط به برد فرمان است که اغلب بر اساس نویز و نوسان به این مشکل روبرو میشود در هر صورت دستگاه را ریست کرده و اگر مشکل شما حل نشد حتما باید با تعمیرگاه مجاز اسپیلت ال جی تماش گرفته تا ایشان به صورت کامل اسپیلت را تست کرده و مشکل را حل نمایند

ایرج جنت
3 فوریه 2017

سلام . توی بازار میگن حالت گرمایش برای کولر مضر است . در مورد صحت این قضیه توضیح کامل بدین .ممنونم

  کارشناس 1: پیرنیا
  10 فوریه 2017

  سلام
  این حرف کاملا بی پایه و اساس است تمامی کولر گازی های موجود که قابلیت دوفصله شدن را دارند کاملا مشابه هم این کار را انجام میدهند و هیچ گونه ضرری برای دستگاه شما نخواهند داشت

محمد
11 فوریه 2017

سلام. محمد عمادی پور هستم و با اجازه مدیر میخوام بگم هر کس در زمینه علت گرم نکردن اسپیلت و یا تنظیم گرمایش اسپیلت سوال داره در خدمت هستم

  کارشناس 1: پیرنیا
  14 فوریه 2017

  سلام جناب عمادی پور
  تشکر میکنم بابت اینکارتون خوشحال میشیم که از اطلاعاتتون استفاده کنیم و به دوستان هم کمک کنید

   صادق
   28 دسامبر 2019

   سلام کولر من چند دقیقه یک بار خاموش میشه و فقط باد سرد میده .یکی دو روزه اینطور شده . یک محافظ هم داره روی۲۴۰ قرمزه و رو حالت نرمال نمیره . علت این مشکل میتونه محافظ باشه یا کولر مشکل پیدا کرده؟

وحید شیرازی
16 فوریه 2017

سلام کولر گازی گری دارم روی حالت گرمایش بعد از ده دقیقه کار میکنه از سرویس خارج میشه و دیگه روشن نمیشه ولی دریچه فن باز میمونه قبلا ریست کردم ولی باز همونجوری شدش

  کارشناس 1: پیرنیا
  16 فوریه 2017

  سلام
  در این ده دقیقه اسپیلت شما به درستی کار میکنه ؟ یعنی گرمایش کافی دارد یا نه ؟

هادی رحمتی
17 فوریه 2017

سلام کولر گازی جنرال دارم متاسفانه موقع استفاده از سیستم گرمایشی کمپرسور بیرون کار میکرد و پنل داخل هم هیچگونه فعالیتی نداشت بعد از مدتی یه بخارهای سفیدی از پنل بیرون میاد تازگیها هم کلا رو سیستم گرمایشی هیچگونه عکس العملی کولر نشون نمیده یعنی کمپرسور بیرون هم روشن نمیشه فقط پنلش بازه

  کارشناس 1: پیرنیا
  18 فوریه 2017

  سلام
  دوست عزیز امکان خرابی در قطعات زیادی وجود دارد از جمله شیر برقی دستگاه ، کمپرسور کولر گازی ، برد فرمان اسپیلت شما و… این عیب باید با بازدید از کولر گاز شما توسط یک تعمیرگار متخصص اعلام شود

بهمن داداش زاده
19 مارس 2017

سلام و با تشکر از راهنمایی هاتون، لطفاً بفرمایید کی و از کجا بدونیم گاز کولر گازی تمام شده؟

مسعود حقیقی
22 مارس 2017

با سلام من یه کولر گازی با مارک سامسونگ اینورتر دار خریدم . ولی دمای که مد نظر من هست رو نداره و خیلی گرم نمیکنه در زمستون . میشه راهنماییم کنید . دماش از ۳۰ درجه بیشتر نمیشه

  meAfshin76
  24 مارس 2017

  سلام
  مناسب ترین دما برای بدن انسان دمای ۲۵ درجه است دقت داشته باشید که دمای ۳۰ درجه دمای بالایی است که به هیچ عنوان نیاز به استفاده نیست پس اگر هوای محیط شما با این درجه گرم نمیشود مطمنا اشتباهی صورت گرفته است یا کولر گازی در فضایی نصب شده که مناسب ان فضا نیست یا اینکه کولر گازی مشکل داشته و گرمای لازم را ایجاد نمیکند دقت کنید که اگر از دیچه کولر گازی باد گرم خارج میشود مطمنا گزینه اول صدق میکند

اصغر ایمانی
4 آوریل 2017

سلام میشه راهنمایی کنید علامت مربع قرمز که روی پنل داخلی روشن میشه روی گرما برای چی هستش

  کارشناس 1: پیرنیا
  5 آوریل 2017

  سلام
  معمولا این مربع حالت آماده به کار کولر گازی دستگاه را نشان میدهد

مهدی
5 آوریل 2017

سلام من یک اسپلیت دوو مدل DSA_2430LH_دارم میخواهم از حالت گرمایش استفاده کنم. چند دقیقه روی گرما است و قطع می شود باید چکار کنم؟ ممنون میشم اگه در نحوه تنظیم گرمایش اسپیلت کمکم کنید.

  کارشناس 1: پیرنیا
  6 آوریل 2017

  سلام
  یا اینکه اطلاعات کامل تری مانند کد خطا یا اطلاعات فنی ارسال کنید یا اینکه با یک سرویسکار متخصص کولر گازی دوو تماس یگیرید و با ایشان برای بازدید حضوری هماهنگ کنید چون به این صورت و با این اطلاعات کم امکان تشخیص مشکل وجود ندارد

مهران
16 آوریل 2017

سلام چگونه اسپیلت را روی گرما تنظیم کنیم؟ با تشکر اسپیلت ۲۶ هزار جنرال

علی باوی
26 آوریل 2017

سلام. میخواستم بدونم برای راه اندازی سیستم گرمایشی کندانسور معکوس کار میکنه؟ ینی خلاف جهت سرمایش؟

  کارشناس 1: پیرنیا
  27 آوریل 2017

  سلام
  یک شیر معکوس کننده که شیر برقی نام دارد در کولر گازی وجود دارد که در زمستان سیکل کولر گازی را کاملا برعکس میکند یعنی از طرفی که در تابستان گاز از کمپرسور خارج میشود داخل شده و بالعکس

فريد كوثري
27 آوریل 2017

سلام خسته نباشید
من کولر گازی اجنرال ٢۴هزار خریدم اما وقتی میخوام رو گرمایشش بزارم ٢٠ دقیقه طول میکشه تا فنش شروع به کار کنه و وفتی هم که فنش کار میکنه باد سرد میزنه و مدام صدای تلق تلوق از پنل میاد
لطفا در صورت امکان بفرمایید ایرادش چی میتونه باشه؟

  کارشناس 1: پیرنیا
  27 آوریل 2017

  سلام
  در حالت گرمایش برای اینکه کولر باد سرد تولید نکند ابتدا کمپرسور وارد مدار شده و بعد از چند دقیقه که سیکل گرم شد فن داخلی شروع به گرم کردن میکند که این در حد نهایتا ۱۵ ۲۰ دقیقه طبیعی است. برای صدا هم باید عرض کنم که شما میبایست اطلاعات دقیق از میزان صدا و محل آن اعلام کنید تا شما را راهنمایی کنیم

   صادق محمودی پور
   22 آوریل 2018

   با سلام .. ممنون از اینکه راهنمایی میکنید . کولر تراست ۳۶ هزاره که وقتی میره روی حالت دیفراست دیگه بر نمیگرده روی حالت قبلیش. در واقع چراغ ‌PRE-DEF و چراغ OPERETION روشن میمونه و تا ۲ ساعت هم استارت مجدد نکرده … اگه راهنمایی کنید ممنون میشم

    کارشناس5: شعبانی
    1 ژوئن 2020

    با سلام. متاسفانه اطلاعات کم بوده و تنها باید با بازدید دستگاه به عیب دقیق آن پی برد. اما احتمال می رود که مقصر برد کنترل کولرتان باشد.

علی نعمتی
12 می 2017

سلام، ممنون از راهنماییهاتون… میشه به سؤال من هم جواب بدید لطفا‘‘

من یه اسپلیت سرمایش گرمایش دارم، جدیدا گرفتم، ولی به محض اینکه روی حالت گرمایش میبرمش، فن خاموش میشه و رو حالت دیفراست میره، و حتی ۳ تا ۴ ساعت هم همینطور میمونه و گرمایش ایجاد نمیشه، توی دفترچه راهنما هم نوشته تا حدود ۱۵ دقیقه طبیعیه ولی تا ۳-۴ ساعت هم میگذره و اتفاقی نمیفته،،، ممنون میشم راهنمایی کنید…

  کارشناس 1: پیرنیا
  14 می 2017

  سلام
  دوست گرامی اولا اگر کولر گازی رو تازه خریداری کرده اید حتما برای استفاده از خدمات پس از فروش با شرکت گارانتی کننده تماس بگیرید و از ایشان کمک بخواهید و اینکه شما روی چه درجه ای اقدام به روشن کردن کولر گازی در حالت گرمایش دارید و ایا زمانی که کولر گازی را در حالت سرمایش روشن میکنید هم همین اتفاق میافتد ؟

   امیر علی
   26 آگوست 2019

   سلام درسته که استفاده از سیستم گرمایش کولر عمر موتور رو‌کم میکنه؟ این رو یک تعمیر کار کولر میگفت، من میخواستم کولر سرمایشی- گرمایشی بگیرم موندم حالا چیکار کنم لطفا راهنمایی کنید

    کارشناس5: شعبانی
    1 ژوئن 2020

    سلام دوست گرامی. کولر گازی هایی که از همان ابتدا در کارخانه دو حالته یعنی سرمایشی و گرمایشی طراحی می شوند، برای کارکرد در هر دو حالت هیچ مشکلی ندارند و این گفته که به موتور آسیبی می رسد کاملا اشتباه است.

بهناز
10 سپتامبر 2017

سلام خسته نباشید، ما خونمون پکیج نداره و باید از بخاری استفاده کنیم، شنیدم که مصرف برق اسپیلیت در حالت گرمایشی خیلی زیادتر از حالت سرمایشی هست و استفاده از بخاری به صرفه تره، آیا صحت داره؟

  کارشناس5: شعبانی
  2 ژوئن 2020

  با سلام. میزان مصرف به عوامل زیادی بستگی دارد اما به طور تخمینی میتوان گفت در حالت گرمایش کولر گازی میزان مصرف بیشتر از حالت سرمایش کولر است. مقایسه بخاری و کولر کاملا متفاوت بوده و به نیازها و توقعات شما از هر دو بستگی دارد و میزان مصرف این دو وسیله را که یکی برقی و دیگری گاز سوز است نمی توان به سادگی انجام داد. در کل شاید هزینه بخاری کمتر شود اما مزیت های کمتری نیز دارد.

مهدی حسینی
24 سپتامبر 2017

سلام من کولر گازی سامسونگ ۲۴ هزار دارم رو سرما خوب کار میکنه ولی گرما نه. موقعی که با گرما روشن میکنم و درجه را رو ۳۰ تنظیم میکنم باد نسبتا معمولی داره ولی خیلی ضعیف و هر چه قدرت فن را زیاد میکنم تغییر نمیکند لطفا راهنمایی کنید

  کارشناس 1: پیرنیا
  1 اکتبر 2017

  سلام
  در فصل زمستان این مشکل وجود دارد ؟
  امکان خرابی شیر برقی یا برد فرمان وجود دارد که باید بررسی و عیب یابی شود

شهروز
28 سپتامبر 2017

سلام
یه اسپلیت خریدم فقط سرمایش داره. آیا می توان گرمایش رو هم بهش اضافه کرد ؟

  کارشناس 1: پیرنیا
  1 اکتبر 2017

  سلام
  نخیر امکان پذیر نیست البته از نظر فنی این کار امکان پذیر است ولی به هیچ عنوان منطقی و به صرفه نیست

دهقان
2 اکتبر 2017

سلام خدمت شما
یه سؤال از حضورتون داشتم
مصرف برق کولر گازی در حالت گرمایش نسبت به حالت سرمایش بیشتره یا کمتر؟

  کارشناس 1: پیرنیا
  2 اکتبر 2017

  سلام
  به عوامل زیادی بستگی دارد. معمولا در حالت گرمایش کمی مصرق برق بیشتر است ولی هر دو از حرکت مبرد در سیکل توسط کمپرسور اسپیلت سرما و گرما تولید میکنند

MOJTABA
3 اکتبر 2017

سلام من ی اسپیلت UOSIHITA 24000 دارم رو حالت گرمایش گذاشتم چند دقیقه خوب کارکرد و قطع شد چیکار کنم ثابت کار کنه؟

صفری پور
4 اکتبر 2017

سلام من کولر گازی را روی گرما تنظیم کردم اما بعداز ۶_۷ دقیقه کولر هیچ باد گرمی نمیده و بعد از اون دقایق دوباره شروع بکار میکنه…علت اینکار چیه؟
و اینکه از وقتی رو حالت گرمایشی تنظیم شده خود دستگاه تق تق صدا میده وقتی رو حالت سرمایشی بود این صدا رو نداشت علت این صدا چیه ؟ ممنونم…

امير قادري
4 اکتبر 2017

مصرف کولر گازی در حالت سرما بیشتر است یا گرما؟

  کارشناس 1: پیرنیا
  4 اکتبر 2017

  سلام
  به عوامل زیادی بستگی دارد اما به طور تقریبی و کلی میتوان گفت که در حالت گرمایش کولر گازی مصرف بیشتر است

مجید
4 اکتبر 2017

با سلام
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.
اسپیلت گری اکسنت سرد و گرم دارم .تو این فصل میزارم رو حالت گرمایش اولش خوب کار میکنه اما بعد یه ۱۰ دقیقه خودبخود پنل تغییر وضعیت میده و فن داخلی از کار میافته! تست کردم دما رو که از ۲۴ رو ۲۷ بردم مجدد کار کرد! خواستم بدونم طبیعیه؟ ممکن نیست بطور یکنواخت کار کنه؟

  کارشناس 1: پیرنیا
  4 اکتبر 2017

  سلام
  بله دوست گرامی این تغییر طبیعی است و مشکلی برای کولر گازی شما نیست. حالت کارکرد مداوم در حالت گرمایش کولر وجود ندارد.

علی حسین پوری
5 اکتبر 2017

سلام من یک کولر گازی پرتابل برند tcl دارم ولی حالت گرمایش مثل سرمایش مداوم نیست. هر پنج دقیقه فقط یک دقیقه کار میکنه بعد خاموشه آیا طبیعیه ؟

  کارشناس 1: پیرنیا
  6 اکتبر 2017

  سلام
  بستگی به دمای محیط شما دارد اگر دما را به دمای تنظیمی شما ارتقا دهد بله طبیعی است

Mohammad
6 اکتبر 2017

با سلام و احترام، کولر گازی اینجانب از نوع ال جی (اینورتر) میباشد، منزل دارای داکت اسپلیت بوده و نحوه کنترل کولر به واسطه یک پنل نصب شده بروی دیوار میباشد، در خصوص سرمایش مشکلی نیست، اما در هنگام تعیین فصل و استفاده از گرما ساز، گرمایش تولید نگردیده و بصورت فن فاقد گرما عمل میکند، لازم به ذکر است دستگاه نو میباشد.

علی نوری
6 اکتبر 2017

سلام. وقت بخیر. من امسال یک کولر پرتابل میدیا خریده ام و تابستان سرمای خوبی داشت. با سرد شدن هوا ، آنرا روی حالت گرمایش قرار دادم و چند روزی روی ۲۵ منظم کار میکرد و سوییچ میکرد. امروز درحال کار بود که پنج بار بوق زد و خاموش شد. روی پنل پیام H8 نمایش میدهد و چراغ heat آن چشمک میزند. یکی دوبار آنرا خاموش کرده و از برق هم کشیدم. با روشن کردن دوباره همین پیام را میدهد و روشن نمیشود. حتی اگر آنرا روی حالت فن معمولی هم قرا بدهم. اشکال از چیست؟

  کارشناس 1: پیرنیا
  6 اکتبر 2017

  سلام
  اگر از خروجی هوای مناسب مطمئن هستید باید کولر گازی پرتابل شما به صورت تخصصی باز شده و عیب یابی شود چون این ارور به خاطر کار نکردن کمپرسور کولر گازی شماست

کامی
6 اکتبر 2017

سلام خیلی خیلی ممنون خیلی مفید فایده بود. من کولر کریر ۳۶ هزار دارم ممنون میشم در این مورد هم توضیح بدید که ایا استفاده از بخاری کولر تاثیری روی خرابی یا عمر مفید کولر داره یا نه؟ اصلا بنظرتون این مدل کولر سیستم گرمایش داره؟ چون منم وقتی میزارمش روی حالت heat هیچ دستوری به پنل ارسال نمیشه. چطور میشه فهمید سیستم گرمایشی رو داره یا نه؟

  کارشناس5: شعبانی
  2 ژوئن 2020

  با سلام. دوست عزیز دفترچه یا پلاک فنی کولر گازی مشخصات آن از جمله دارا بودن یا نبودن حالت گرمایشی را مشخص می کند. صرفا وجود دکمه یا حالت heat در ریموت کنترل به معنای این نیست که کولر دوکاره است. اگر کولر گازی حالت گرمایشی دارد، استفاده از آن یه هیچ وجه در عمر مفید تاثیری ندارد و موجب خرابی زود هنگام نمی شود.

D.m
6 اکتبر 2017

سلام . در حالت گرمایش کولر درجه کولر چند باشه بهتره ؟ ممنون

  کارشناس5: شعبانی
  2 ژوئن 2020

  با سلام. کاملا سلیقه ای و به شرایط بدنی شما بستگی دارد. ممکن است ۲۵ درجه برای شما زیاد گرم نباشد و در ۳۰ در جه راحت تر باشید. برای مصرف کمتر و حالتی که هوا مطبوع باشد، دمای ۲۵ تا ۲۷ درجه توصیه می شود.

عليرضا
8 اکتبر 2017

سلام
آیا اسپیلت تراست مدل TMS3G27C دارای حالت گرمایش هست؟

  کارشناس5: شعبانی
  2 ژوئن 2020

  سلام. به دفترچه یا پلاک فنی دستگاه نگاه کنید و یا در سایت شرکت مشخصات فنی را ببینید.

علی
14 اکتبر 2017

سلام
چهار ماهه کولر گازی سامسونگ خریدم سرمایش کولر بدون سر و صدا کار می کنه ولی چند روزه که از گرمایش کولر سامسونگ استفاده می کنم سر و صدای زیادی داره و آرامش رو به هم می زنه. صدای اون از بدنه داخلی پنل هست. کارشناس اومد میگه چاره ای نداره انبساط انقباض هست. واقعا اینطوره ؟

  کارشناس 2 : علوی
  11 نوامبر 2017

  سلام باید از نصب صحیح و اصولی مطمن شوید قاعدتا باید بدون صدای مزاحم کار کند

  محمد
  8 نوامبر 2019

  سلام کولر ایستاده٣٠٠٠٠ دارم زمانی که از گرما استفاده میکنم به مدت ٢ الی٣ دقیقه گرما میده بعد از این تایم، کولر قطع میشه البته رو نمایشگر پنل اطلاعات داده شده پاک نمیشه ولی روشن نمیشه علتش چیه؟ یکسال هست خریدم و امسال تنها سالی هست که از گرمایش کولر میخوام استفاده کنم

سیامک سلیمانپور
14 اکتبر 2017

سلام وقت بخیر
کولر گازی جنرال سی هزار داریم
چن روز از حالت گرمایش کولر استفاده کردیم بعد چند روز یهوو برق رفت. الان دستگاه بیرون ک نصب شده کار نمیکنه
مشکل از کجا میشه؟؟ دستگاه بیرون فیوز داره؟؟

  کارشناس 2 : علوی
  11 نوامبر 2017

  سلام
  بله امکان سوختن فیوز یا آسیب به برد فرمان هست

ادریس
14 اکتبر 2017

با سلام . کولر من ۳۰ هزار هست. در حالت گرمایش کولر جنرال بعد از ده دقیقه کار مقدار زیادی دوده مشکی داخل خانه جمع میشه و بوی سوختگی میده . علت چیست باتشکر

  کارشناس 2 : علوی
  11 نوامبر 2017

  سلام اسپیلت شما نیاز به سرویس دارد که حتما توسط متخصص باید بررسی و سرویس شود

وحيد عتباتي
15 اکتبر 2017

باسلام
خسته نباشید، ببخشید من یک کولر گازی اسپیلت یا همون دو تکه دارم، هجده هزاره گری، تابستون مرتب سرمایشش کار میکرد، ولی زمستون گذاشتم رو ٣٠ درجه و میخوام مرتب کار کنه ولی بطور منظم اتوماتیک میکنه، میخواستم ازتون سوال کنم میشه تنظیم گرمایش اسپیلت گری بطور یکسره و مرتب کار کردن باشه تا اتاقهای دیگه هم گرم بشن؟ ممنون میشم رهنمایی فرمایید

  کارشناس 2 : علوی
  11 نوامبر 2017

  سلام
  نخیر سیستم کولر گازی به این صورت نیست

محمد
24 اکتبر 2017

با سلام میخواستم بدانم مدت زمانی که کولر در حالت دیفراست میرود چقدر است و آیا در این مدت کمپرسور کولر کار میکند یا نه و آیا اینکه استفاده مدام از گرمایش کولر گازی برای کولر مضر هست؟ با تشکر

  کارشناس 2 : علوی
  11 نوامبر 2017

  سلام
  بسته به میزان نیاز و دستور سنسور، زمان پروسه دیفراست متفاوت است و اینکه بله کمپرسور در این مدت کار میکند و نخیر هیچ آسیبی به کولر گازی شما نمیرسد

مهدی مرادی زاده
4 نوامبر 2017

درود بزرگوار
آیا این بحث صحت داره که استفاده از گرمایش اسپیلت عمر دستگاه رو کم میکنه؟؟

  کارشناس 2 : علوی
  10 نوامبر 2017

  سلام
  نخیر استفاده از حالت گرمایش اسپیلت ربطی به خرابی دستگاه ندارد

امید آخوندی
9 نوامبر 2017

سلام و خسته نباشید یه کولر تاچی هست ک خوب کار میکنه ولی در حالت گرمایش فقط فن داخلی کار میکند و موتور بیرون و فن کندانسور کار نمیکند و بعد از ده دقیقه کارکرد با خطای E8 خاموش میشود دلیل از چی میتونه باشه؟

  کارشناس 1: پیرنیا
  10 نوامبر 2017

  سلام
  امکان خرابی برد فرمان برای دستور راه اندازی گرمایش وجود دارد که باید بررسی شود

سامان اکبری
11 نوامبر 2017

سلام کولر گازی گری دارم وقتی رو حالت گرمایش میزارمش گرم نمی کنه یه باده معمولی میزنه روی ۳۰ درجه هم هست ممنون میشم راهنمایی کنید

  کارشناس5: شعبانی
  2 ژوئن 2020

  با سلام. دوست عزیز دلایل بروز این امر بسیار است. شما باید اطلاعات بیشتری را درخصوص کارکرد کولر گازی گری خود ارائه دهید و یا با یک نعمیرکار جهت بازدید دستگاه هماهنگ کنید تا عیب یابی دقیقتری صورت گیرد.

محمد افتخاری
14 نوامبر 2017

سلام و عرض خسته نباشید
در زمستان کمترین و بیشترین دما برای گرمایش اسپیلت چه درجه ای میباشد؟
با تشکر

  کارشناس5: شعبانی
  2 ژوئن 2020

  با سلام. دوست گرامی دقت نمایید که دمای محیط کاملا به سلیقه شما و متناسب با شرایط شما متفاوت است. هر دمایی که در آن احساس راحتی می کنید می تواند مناسب باشد. طبیعتا اگر دمای ۲۵ درجه در عوض ۳۰ درجه انتخاب شود، اتاق زودتر به دمای مورد نظر می رسد و مصرف برق کاهش می یابد ام محیط در ۲۵ درجه ثابت می ماند. در ۳۰ درجه محیط گرمتر و مصرف برق بیشتر است و کمپرسور بیشتر استهلاک دارد.

zahra
19 نوامبر 2017

سلام ببخشید اسپلیت ما برای بار اول که گزاشتیم روی گرمایش یک ساعتی گرم بود بعد بادش از گرما خارج شد حالت سردی داشت خاموشش کردیم الان بعد چند روز گرمایشو روشن میکنیم چراغش چشمک میزنه فقط و روشن نمیشه بعضی اوقات صدای کمپرسور هم میاد ولی بادی نمیاد. بنظرتون مشکلش چیه؟ ممنون میشم اگه جواب بدین

  کارشناس 1: پیرنیا
  28 نوامبر 2017

  سلام حالت گرمایش با سرمایش کمی متفاوت است و باید به کولر گازی فرصت انجام کار دهید اگر بعد حداکثر ۲۰ دقیقه گرمایشی نداشت حتما با تعمیرکار متخصص کولر گازی تماس برقرار کنید

مرتضی
19 نوامبر 2017

سلام دوست عزیز ، تشکر از مشاوره های جنابعالی

سوال من اینه که آیا این دلیل که کمپرسور کولر در حالت گرمایش به طور مداوم روشن نیست باعث نمیشه که استفاده از کولرهای گرمایشی مقرون به صرفه بشود ؟
چون فرمودید تفاوت مصرف برق در حالت سرمایش و گرمایش فاحش نیست
ولیکن کمپرسور در حالت گرمایش نیز مدام روشن نیست .
لطفا در این خصوص توضیح میدید
سپاسگزارم

آگاه
20 نوامبر 2017

سلام
من اسپیلت را رو حالت گرایشی گذاشتم اما اصلا گرما تولید نمی کند و باد سرد می زند. علت گزم نکردن اسپیلت چه چیزی می تواند باشد؟

علی
20 نوامبر 2017

سلام. اسپلیت طرح لبخند ۱۸ هزار دارم و در شمال کشور نصب شده است در خصوص سرمایش مشکلی نیست ولی در مورد گرمایش کولر گازی روی دمای ۳۰ تظیم شده است و حدود ۲ ساعت کار میکنه و گرما میده و بعد از این زمان علامت df ظاهر میشه و صدای غیر طبیعی از کیس بیرونی که کمپرسور درونش هست میاد و یکدفعه بخار فروانی از روی کیس بلند میشه و حدود ۵ دقیقه بعد سیستم به حالت طبیعی ادامه کار میده. میشه لطف کنید و بگید این موضوع طبیعه یا نه؟ مخصوصا صدای غیر طبیعی.

  کارشناس5: شعبانی
  2 ژوئن 2020

  با سلام. دوست گرامی چیزی که بیان کردید روال طبیعی عملکرد کولر گازی در حالت گرمایشی هستش. بخارهای بسیار می تواند به خاطر تفاوت دمایی محیط و دمای آب باشد. احتمالا در هنگام فرآیند دیفراست یا برفک زدایی (علامت df) آب و برفک فراوانی تبخیر می شود. با این حال دقت کنید که این پروسه اگر بخار بسیاری تولید می کند، یا اینکه صدای غیر طبیعی و بلندی دارد، به هیچ وجه طبیعی نبوده و حتما پیش از آنکه مشکل جدی پیش بیاید بهتر است دستگاه را توسط متخصص بازدید کنید.

مرتضی
20 نوامبر 2017

سلام و سپاس فراوان بابت مطالب خوبتان

خواستم بدونم اینکه کمپرسور هنگام استفاده از گرمایش کولر همیشه روشن نیست باعث نمیشه که مصرف انرژی هنگام استفاده از گرمایش کولر با سرمایش ان اختلاف فاحش پیدا کنه ؟
در مطالب بالا فرموده بودید اختلاف فاحش نیست .
مثلا کولر ما وقتی دما روی ۲۹ باشه ۵ دقیقه روشن می مونه بعد ۱۰ دقیقه خاموش میشه .

  کارشناس 1: پیرنیا
  28 نوامبر 2017

  سلام
  اختلاف میزان مصرف به دمای تنظیم شده و دمای کنونی اتاق شما بستگی دارد و معمولا در زمستان مصرف بیشتر است. اما کمپرسور در حالت گرمایش و سرمایش در مدار وجود دارد و اختلاف چندانی در مصرف نیست. در حالت گرما مدت زمانی دستگاه مشغول فرآیند برفک زدایی نیز است که متوجه آن نیستید.

علی غنی زاده
21 نوامبر 2017

سلام در زمان تولید گرمایش هر دو ساعت سیستم متوقف میشود و علامت df نمایان میشود و صدای مهیبی از سمت کمپرسور میاد و بخار زیادی از اون بلند میشه آیا این موضوع طبیعیه.ممنون

  کارشناس 1: پیرنیا
  28 نوامبر 2017

  سلام
  علامت df به معنای عملیات دیفراست کولر است و طبیعیست اما صدای زیاد و بخار به هیچ عنوان طبیعی نیست.

وحيد
21 نوامبر 2017

سلام و وقت بخیر خدمت شما استاد عزیز

جناب مهندس کولر گازی ال جی ۲۴ هزار سرمایش گرمایش اینورتر دار دارم الان در فصصل سرما داریم از گرمایشش استفاده میکنیم و انصافا راضی کننده است . ۲ سوال برام پیش اومده : دیروز دکمه پلاسما یا رطوبت زدایی روی کنترل زدم امروز متوجه شدم از پایین کمپرسور اب میاد بیرون ! ایا این مورد طبیعی هستش ؟ خودم احتمال میدم به خاطر رطوبت زدایی یا همون دیفراست باشه چون کمپرسور گرما تولید میکنه و بیرون سرده باعث میشه این اب ایجاد بشه ؟

سوال دوم اینکه گهگاه کولر بعد از ساعت ها خود به خود بادش سرد میشه که فکر کنم اینم از همون دیفراست باشه درسته ؟

سوال اخر اینکه استفاده مداوم از حالت گرمایش برای کولر ضرر خاصی نداره ؟

ممنون میشم حتما جواب بدید

  کارشناس 1: پیرنیا
  28 نوامبر 2017

  سلام
  تمامی سولاتی که مطرح کردید کاملا طبیعی است در کارکرد کولر گازی و نخیر هیچ ضرر خاصی در استفاده از گرمایش کولر گازی وجود ندارد

کولر گازی گری مدل اکسنت ۲۴۰۰۰
22 نوامبر 2017

سلام. اگه بخوام از سیستم گرمایشی کولر گازی در فصل زمستان استفاده کنم آیا واسه دستگاه مشکلی پیش میاد یا خراب میشه؟ ممنون میشم جواب بدین

  کارشناس 1: پیرنیا
  28 نوامبر 2017

  سلام هیچ مشکلی نیست به راحتی میتوانید استفاده کنید

مهديه زينال زاده
25 نوامبر 2017

سلام و عرض ادب
من یه مشکلی داشتم اگه میتونین راهنمایی کنین ممنون میشم.
من کولر گازی پرتابل دارم که تازه نصب شده ولی در حالت گرمایشی دمای آن از ١٣ درجه بالاتر نمیره یعنی در حالت کلی محیط اطاق گرم نمیشه…

  کارشناس 1: پیرنیا
  28 نوامبر 2017

  سلام
  اگر هوایی که از دریچه کولر گازی خارج میشود گرم است، مشکلی نیست. اگر گرم نیست مشکل از انتخاب کولر برای محیطی است که انتخاب کرده اید معمولا کولر گازی پرتابل برای محیط های کوچک طراحی شده است.

علی غوابش
26 نوامبر 2017

سللم و خسته نباشید من یک کولر گری دوازده هزار مدل اکسنت دارم وقتی رو حالت گرمایش میزارم خوب کار میکنه گرماش هم عالیه به صورت تصادفی پنل بیرونی رو نگاه کردم دیدم فنش کار نمیکنه فقط کمپرسور کار میکنه آیا طبیعیه ؟

  کارشناس 1: پیرنیا
  28 نوامبر 2017

  سلام
  بله این مورد طبیعی است و فن در مواقعی روشن و وارد مدار میشود

سید محمد سعید
27 نوامبر 2017

سلام خدمت شما. کولر گازی ما (اسپیلت) مدل سام ۲۴۰۰۰ که در تابستان امسال نصب شده است. الان برای استفاده از گرمایش روی حالت heat می گذاریم. در دفترچه راهنما میزان درجه مورد نظر تعیین نشده یعنی باید در چه درجه ای تنظیم کنیم؟ و اینکه ابتدا سایلنت است بعد شروع به گرما میکند و سپس دوباره سایلنت. گویا اتوماتیک است و در این میان دریچه اش هم مدام در حال تغییر است. لطفا راهنمایی کنید

  کارشناس5: شعبانی
  2 ژوئن 2020

  با سلام. دوست عزیز دمای مورد نظر کاملا به شرایط رفاهی شما بستگی دارد. پیشنهاد میشود دما بین ۲۵ تا ۲۷ درجه باشد. اما اگر احساس راحتی نمیکنید و دمای بالاتری را ترجیح می دهید، می توانید تا ۳۰ درجه هم دمای حالت گرمایش را تنظیم کنید. روند کار کولر ببه صورت اتومات هم امری طبیعیست.

مصطفی
27 نوامبر 2017

سلام… یه کولر ۱۸۰۰۰ هایسنس مدل مایا خریدم … تازه نصبش کردن و حالت سرمایشش عالیه اما رو حالت گرمایش که میزارمش فن پنل خاموش میشه و بعد چند دقیقه بخار سرد از دهانه پنل خارج میشه… سیم کشی رو هم کامل چک کردم مورد نداشت …. دلیلش چی میتونه باشه؟

  کارشناس 1: پیرنیا
  28 نوامبر 2017

  سلام
  یعنی از پنل داخلی هوای سرد خارج میشه ؟
  احتمال خرابی بوبین شیر برقی یا خرابی برد فرمان یا سیم کشی کولر گازی وجود دارد.

سهیل
28 نوامبر 2017

سلام وقتتون بخیر
سوالم این بود که به صورت اتوماتیک خاموش روشن شدن کولر در حالت گرمایش به کولر آسیب نمیرسونه ؟ چون این کار چند دقیقه یکبار بعد از گرمایش اتفاق میفته و بیم این هست که در دراز مدت به کولر آسیب برسونه .

  کارشناس5: شعبانی
  1 ژوئن 2020

  با سلام. این امر عادی بوده و طبیعیست. هرچند اگر مدت زمان بین هر بار خاموش و روشن شدن کوتاه است، ممکن است ایرادی وجود داشته باشد. توصیه می کنیم جهت سرویس کولر گازی از یک تعمیرکار مجرب برای بازدید کولر استفاده کنید.

یدالله مهدوی
29 نوامبر 2017

با سلام…کولر ۱۸۰۰۰ مدل GNR-18SGWAA دوساله گرفتم. ولی درفصل سرما گرمایشی نمیتونیم راه بندازیم. هردفعه که زنگ میزنیم تعمیرگار بیاد مبلغ زیادی میگره میره. درست آموزش نمیده. میگه باید از داخل شیر کولر جهتشو تغییر داد. ایا درست میگن..شما میتوانید راهنمایی کنید.

  کارشناس5: شعبانی
  1 ژوئن 2020

  با سلام. دوست عزیز منظور شما از تغییر جهت شیر چیست؟ کولر گازی شما دو فصله است؟ از وجود حالت گرمایشی در کولر خود مطمئن هستید؟ در این صورت طبق آموزش می توانید از حالت گرما استفاده کنید. اگر کولر این حالت کارکرد را ندارد، امکان اضافه کردن آن وجود ندارد.

محمدتقی توحیدی
5 دسامبر 2017

با سلام.من بتازگی کولر جنرال با برد اینورتر نصب کردم. ایا در حالت گرمایش هم از پنل داخلی اب خارج میشود ؟ و یا فقط در حالت سرمایش این اتفاق می افتد؟

شهرام آسمانی
5 دسامبر 2017

سلام و خسته نباشید
می خواستم بپرسم برای کاهش هزینه برق آیا بهتر هست برای استفاده از گرمای کولر گازی بطور مداوم روشن باشه روی ۲۵ یا اینکه زمان بندی داشته باشه مثلا شبها روشن و روزها خاموش باشه؟ مطلبی خوانده بودم که خاموش روشن کردن مصرف برق رو بیشتر بالا میبره آیا این موضوع برای کولر گازی های اینورتر صحت داره؟

  کارشناس5: شعبانی
  1 ژوئن 2020

  با سلام. دوست گرامی تنظیم گرمایش کولر گازی در دمای ۲۵ درجه برای صرفه جویی در مصرف انرژی بسیار تصمیم درستی است. این دما برای فعالیت بدن نیز مناسب است و احساس سرد و گرم بودن به انسان دست نمی دهد. همچنین کولر گازی های اینورتر به این صورت کار می کنند که کمپرسور در دورهای کم نیز قادر به فعالیت است تا خاموش نشده و میزان مصرف کاهش یابد.

Zahra
6 دسامبر 2017

باسلام من دوتا کولر گازی اینورتر اجنرال یکی سی هزار یکی۱۲دارم گرمایشی سرمایشی.حالا که هوا سرده میخوام استفاده کنم احساس میکنم گرم نمیکنه خونه رو یعنی خیلی زود قطع میکنه خونه سرد میمونه امکان داره از گاز کولر ها باشه یا چی میتونه باشه؟

  کارشناس5: شعبانی
  1 ژوئن 2020

  با سلام. دلایل مختلفی برای اتومات کردن زود هنگام وجود دارد. ممکن است به دلیل خرابی برد و قطعات کولر گازی باشد. یا اینکه دما را اشتباه تنظیم کرده اید و یا کولر برای آن فضا مناسب نیست یا مواردی دیگری همچون کمبود گاز و….
  توصیه می کنیم از یک تعمیرکار برای بازدید دستگاه کمک بخواهید.

محمدرضا
6 دسامبر 2017

با سلام بنده یک کولر گازی ال جی اینوتر دارم بعضی مواقع تو حالت گرمایش باد سرد میزنه دلیل این باد سرد زدن چیه دمای اتاق هم اصلا گرم نیست که بگیم دما به میزان رسیده و دستگاه خودکار باد سرد میزنه

  کارشناس5: شعبانی
  1 ژوئن 2020

  با سلام. دوست عزیز منظور شما از بعضی مواقع چیست؟ یعنی اینکه کولر گرمایش دارد اما گاهی این اتفاق می افتد؟ یا کلا در حالت گرمایش باد سرد می زند؟ ممکن است کمبود گاز یا مورد دیگری باشد. سرویس کولر گازی خود را فراموش نکنید.

Ebadi
7 دسامبر 2017

سلام وقتتون بخیر کولر ما برند bayad هستش من الان زدم روی heat الان طرفای ۱۰ دیقه است ک روشنه ولی کار نمیکنه. روی صفحه نمایشگر علامتی اومده ک ینی یخ زدایی آب مخزن . امکان داره ک بعد این گرمایشیش کار کنه؟؟؟؟

  کارشناس5: شعبانی
  1 ژوئن 2020

  سلام. دوست عزیز یخ زدایی پنل بیرونی یکی از مراحل کار کولر گازی در حالت گرمایشی است و پس از این مرحله مجددا کمپرسور به کار افتاده و تولید گرما از طریق یونیت داخلی انجام می شود. اما منظور شما از مخزن چیست؟ چه علامتی بر روی نمایشگر ظاهر شده؟

علی
8 دسامبر 2017

سلام ممنون از راهنمایی های خوبتون من یه اسپلیت اوجنرال دارم مدل btu 300000 مشکلم اینه که در حالت گرمایش کولر گازی بعد یه مدتی کار کردن خود بخود قطع میشه. چند بار هم دیدم از تو بالکن صدای ترق ترق میاد پروانه رو چک کردم از داخلش صدا میومد یک بار هم به اندازه یک لیوان آب سیاه رنگ از زیر دستگاه بیرون اومده بود ممنون میشم راهنماییم کنید

Milad
11 دسامبر 2017

سلام..
کولر دوتیکه وست پوینت دارم و طبق دستورات گذاشتم رو سیستم گرمایش یا همون خورشید. ولی اصلا کمپرسور بیرون کار نمیکنه و باد پنل بعد از حدود بیست دقیقه هم گرم نشد. میخواستم بدونم جریانش چیه خرابه؟ یا سیستم گرمایشی نداره یا من بد گذاشتم رو گرمایشی؟ ممنون

  کارشناس5: شعبانی
  1 ژوئن 2020

  سلام. دوست گرامی ابتدا دفترچه کولر، پلاک فن و… را بررسی کنید و از گرمایشی بودن کولر گازی خو مطمئن شوید. سپس بر اساس آموزش بر روی حالت گرمایش قرار دهید. اگر کولر باد گرم نمی زند، در آن صورت می توانید برای بازدید دستگاه با تعمیرکار مشورت کنید.

روح الله پودینه
16 دسامبر 2017

سلام.
لطفا جهت تنظیم گرمایش اسپیلت ال جی راهنمائی کنید. زمانی که اسپلت روی حالت گرمایش قرار میگیرد هیچ عملکردی ندارد و بعد از نیم ساعت از آن هوایی سرد خارج میشود.

  کارشناس 1: پیرنیا
  29 دسامبر 2017

  سلام
  از اینکه کولر گازی ال جی شما حالت گرمایش هم دارد مطمئن هستید ؟

شیرین روشن
17 دسامبر 2017

سلام کولر سامسونگ ایستاده سه فاز. موقع سرمایش درست کار میکند اما موقع گرمایش فن داخلی کار نمیکند سنسور لوله عوض شده ام درست نشد. حالت گرما بر درجه ۳۰ قرار دارد لوله هم گرم میشود اما فن داخل کار نمیکند. کولر سامسونگ ۴۸۰۰۰ میباشد با صفحه لمسی.

  کارشناس5: شعبانی
  1 ژوئن 2020

  با سلام. ممکن است فن داخلی معیوب باشد و یا ایراد از برد کولر باشد. در هر صورت با این اطلاعات کاری نمی توان کرد و باید حتما دستگاه بازدید شود.

فرهاد درخشنده
17 دسامبر 2017

کولر وست پوینت ایستاده بعضی مواقع ارور e6 مینویسد در ساعات کار هم گرمایش بصورت نامنظم است. امکان دارد ایراد کنتاکتور داشته باشد؟ باتشکر از کارشناس محترم

بابک آذر
25 دسامبر 2017

سلام کولر گازی اسپلیت جنرال دارم رو حالت گرمایش گاهی باد گرم میزنه ولی بعضی مواقع بادش خنک میشه و چند ساعت همینطور میمونه ربطی به حالت دیفراست نداره اگه ممکنه علت رو بفرمایید

  کارشناس 1: پیرنیا
  29 دسامبر 2017

  سلام
  امکان کم بودن گاز یا خرابی کولر هست که باید برسی و عیب یابی شود، سرویس کولر گازی می تواند مشکل را برطرف نماید.

  محمد عمادی پور
  30 ژانویه 2018

  شما در حالتی که دستگاه باد سرد میزنه چک کنید آیا فرمان شیر برقی از سمت پنل صادر میشود. در کولر گازی جنرال سوکت شماره سه شیر برقی میباشد. اگر فرمان داده نمیشود احتمال مشکل در سنسور های دستگاه میباشد.

حسن یوسفی
16 ژانویه 2018

سلام
خسته نباشید
کولر گازی سامسونگ اینورتر سری بوراکای ۲۴ هزار دارم
روی حالت گرمایش روی دمای ۲۸ درجه تنظیم میکنم یک مدت رو حالت گرمایش کار میکنه ولی ناگهان خاموش میشه و چراغهای good sleep و operation چشمک میزنند(چراغ وسط یعنی timer خاموشه)
بعضی مواقع بدون مشکل ساعت ها کار میکنه ولی بعضی مواقع هم به فواصل زمانی مختلف خاموش میشه و چراغها چشمک میزنن
از کولر و حالت گرمایش رو در شرایط دمایی سرد(مواقعی که هوا خیلی سرد میشه) استفاده میکنم و اکثرا دمای محیط زیر ۲۰ درجه هست
غیر از اون از یک بخاری کوچیک هم کمک گرفتم تا دمای محیط رو گرم کنه تا به کولر کمک کنه ولی تاثیری نداشته
دمای گرمایش رو روی ۲۶ درجه و ۳۰ درجه هم امتحان کردم باز این اتفاق میافته
سنسور های پنل داخلی ایراد دارن که باعث بروز خطا میشه یا دمای محیط از دمای تنظیمی دستگاه بیشتره که این اتفاق میافته؟

افضل
26 ژانویه 2018

سلام
ضمن تشکر از سایت خوبتون
من کولر اسپلت گرمایشی سرمایشی مدیا ۲۴۰۰۰ دارم
نصاب توصیه نموده که در زمستان هم برای جلوگیری از رسوب گاز کمی کولر را روشن کنم ولی سوال من اینه اگر ماهی حدود ده دقیقه گرمایشی روشن کنم هم تاثیر خودش را داره در بهبود کارایی و عدم رسوب گاز؟
چون گرمایش رایج منزلمون پکیج هستش.
با سپاس

محمدرضا
28 ژانویه 2018

سلام و عرض خسته نباشید
من مدتی است کولر گازی دوال اینورتر خریدم. سیستم گرمایش کولر مدتی که کار میکنه، بعد دستگاه متوقف میشه و یه علامت شبیه ستاره که یک قطره ی آب زیرش هست نشون میده و دریچه کولر هم جمع میشه، علتش رو میدونید چیه؟! مشکلی نداره دستگاه؟!
ممنون میشم اگه جوابم رو زود بدین . با سپاس

  کارشناس5: شعبانی
  1 ژوئن 2020

  با سلام. طبق گفته های شما بنظر نمیرسد مشکلی وجود داشته باشد. این پروسه احتمالا عملیات دیفراست یا برفک زدایی پنل بیرونیست. جای نگرانی نیست.

عليرضا افشار
29 ژانویه 2018

با سلام
من امسال یه کولر گازی مارک GREE گرفتم الان میخوام از سیستم گرمایشش استفاده کنم ولی وقتی روی حالت گرمایش قرار میدم فنش کار نمیکنه و هیچ اتفاقی نمیفته و روشن نمیشه، البته طبق مطالبی که مشابه بود و خوندم بیش از ٢٠ دقیقه هم صبر کردم ممکنه بفرمایید چیکار باید بکنم؟ ممنونم

  کارشناس5: شعبانی
  1 ژوئن 2020

  با سلام. برای تنظیم گرمایش اسپیلت خود طبق آنچه آموزش داده شد اقدام کنید. اگر همچنان حالت گرمایشی کولر گازی کار نمی کند، بهتر است از یک متخصص برای بازدید دستگاه کمک بگیرید.

سامان رمضان نژاد
29 ژانویه 2018

سلام ببخشید
بنده کولر گازی ۲۴هزار گری دارم رو سیستم گرمایشی میزارم بعد چند دیقه روشن میشه کولر اما باد ملایم میزنه اصلا گرم نیست چرا؟؟

  کارشناس5: شعبانی
  1 ژوئن 2020

  با سلام. دوست عزیز ابتدا تنظیمات دما را تغییر داده و آن را روی ۳۰ درجه بزارید. اگر مشکل برطرف نشد با یک متخصص برای بازدید دستگاه هماهنگ کنید. احتمال دارد به دلیل نشتی و کمبود گاز در سیستم، این مشکل روی داده باشد.

حمید
30 ژانویه 2018

سلام استاد خسته نباشید. کولر گازی برند هایسنس دارم درجه گرما رو ۳۰ تنظیم شده ولی گرمایی نداره که آدمو گرم کنه. درضمن مصرف برقش مثل سرمایشی هست؟ بنظر شما مصرف بخاری برقی بصرفه هست از لحاظ هزینه؟

علی عسگری
12 فوریه 2018

آیا جهت استفاده از گرمایش اسپیلت، مهمه که محل نصب کمپرسور حداکثر تا چند درجه زیر صفر میتونه باشه؟ دراین خصوص محدودیتی وجود دارد؟

مسعود
23 فوریه 2018

با سلام ، میخواستم بدونم آبی که در حالت گرما از پنل بیرونی خارج میشه طبیعیه یا نه؟ از خود پنل خارج میشه نه از شلنگش، در حالت سرما بصورت مرتب از شلنگ خارج میشه

سیامک
2 ژوئن 2018

سلام
لطفا بفرمائید موقع استفاده از فن کولر گازی مصرف برق کمتره یا تفاوتی نداره
ضمنا کمپرسور نباید کار کنه؟

  کارشناس5: شعبانی
  1 ژوئن 2020

  با سلام. اگر کمپرسور کار کند، کولر باید یا خنک کرده و یا گرما تولید کند. در حالت فن کولر تنها نقش پنکه را برعهده می گیرد. بنابراین کمپرسور کار نمی کند و به همین دلیل مصرف برق کمتری نیز دارد.

علی سروشه
10 سپتامبر 2018

سلام یه کولر گازی sam 9000 دارم همه چیز خوب کار میکنه ولی پنل بیرونی اصلا یخ نمیزنه و فقط وقتی که برف میاد گه گاهی ازش قطرات آب میاد آیا مشکلی دارد و این که اصلا رو حالت دیفراست نمیره و دکمه ای در اون باره نداره

  کارشناس5: شعبانی
  1 ژوئن 2020

  با سلام. دوست عزیز پنل بیرونی شما نباید یخ بزند و این درست نیست. عمل دیفراست مانع از یخ زدن می شود و اینکر به صورت اتوماتیک انجام می شود. طبق آنچه گفتید کولر گازی شما سالم کار می کند.

محسن
2 اکتبر 2018

سلام ارادت
کولر گازی سامسونگ رو میزارم روی حالت گرما ۳ دقیقه گرما میده و بلافاصله بدون خاموش شدن باد سرد میده و دیگه رو حالت ۳۰ درجه باد گرم نمیده. باید روشن و خاموش کنم تا گرما تولید کنه ولی دوباره همون جوری میشه لطفا راهنمایی کنید

اميد
18 اکتبر 2018

با سلام کولر من مارک جنرال هست و زمانی که روی گرما میزارم آب زیادی از زیر کندانسور میریزه که باعث ناراحتی همسایه شده ممنون میشم راهنمایی کنید

مرتضی بابائی
29 اکتبر 2018

سلام خدمت دوستان من کولر گازی الجی اینورتر دارم چون تا الان کولر گازی نداشتم طریقه استفاده از حالت سرما به گرما رو نمیدونم چون تابستون بود نصب کردم حالت سرما رو تنظیم کرد نصاب و به مستاجر تحویل داد …الان بخوام به حالت گرما بزنم از ریموت نمیدونم چکار کنم لطفا راهنمائی کنید…ممنون بابائی

maryamhhh01
9 نوامبر 2018

سلام با عرض خسته نباشید من کولر گازی جنرال دارم تو زمستون رو حالت گرمایشی گذاشتم دو سه روز خیلی خوب کار میکرد باد گرم میزد یبار خاموشش کردم بعد ده دقیقه روشنش کردم فنش کار نمیکرد بخار سرد بیرون میداد به نظرتون علتش چیه؟

حامد فتحی
16 نوامبر 2018

سلام
من کولر گازی گاسونیک ۱۸ هزار دارم، وقتی میزارم رو حالت گرما، از موتور بیرون آب زیادی چکه میکنه. دلیلش چیه؟ دوستان گفتن دکمه ایی روی کنترل دارن که وقتی میزنن قطع میشه. اما روی کنترل من همچین دکمه ایی وجود نداره. بالکن رو آب برداشته، خواهشا راهنمایی کنید چیکار کنم؟

سعید منصوری
23 نوامبر 2018

سلام کولر گازی جنرال ۳۰۰۰۰ هزار دارم روی گرمایش تا روشن میکنم ارور e8 میزنه . یه سرویسکار اوردم گفت کولر گاز نداره .بعد از اینکه شارژ گاز کرد درست شد ۲ ساعت درست کار کرد بعد باز ارور زد هر دفعه ریست میکنم تا روشن میکنم باز ارور e8 میزنه

على
24 نوامبر 2018

سلام
ایا اگر راه فن هاى کمپرسور را ببندیم
در گرماى بیشتر کولر تاثیر بهترى ندارد ویا باعث أسیب به دستگاه نخواهد شد

fateme
26 نوامبر 2018

سلام من اسپلیت اجنرال دارم وقتی رو گرما میزارم ازموتور بیرونش آب میچکه میخواستم بدونم این طبیعیه یا نه ممنونم میشم جواب بدین

احمد
3 دسامبر 2018

با سلام آیا امکان اضافه کردن عملکرد گرمایش به کولر فقط سرد وجود دارد؟

  کارشناس5: شعبانی
  1 ژوئن 2020

  با عرض سلام. این امکان وجود ندارد.

اکبر کاظمی
22 دسامبر 2018

سلام خسته نباشید
کولر من ال جی ۲۶۰۰۰ رو حالت گرمایش میزارم بعده ۱۰ دقیقه باد گرم بادش سرد میشه
گاهی اوقاتم یک علامت ستاره زیر ستاره ام یک علامت رطوبت نشان میده رو صفحه اسپیلت
ممنون

ش.
21 ژانویه 2019

سلام
برای استفاده از گرمایش کولر اسپلیت باید حتما کاور یونیت خارجی رو برداریم ؟

داریوش
2 فوریه 2019

سلام وقت بخیر مایه کولر گازی ۶۰هزارتراست داریم برق ۳فازکارمیکنه مشکلش توگرمایش هست وقتی روشن میکنیم موتور روشن میشه بعدخاموش میشه وقتی خاموش میشه انگارگاز برگشت میخوره ولی روحالت سرمایش هیچ مشکلی نداره خیلی خوب کارمیکنه ممنون میشم جواب بدید

امیری
12 فوریه 2019

با سلام یه کولر گازی ال جی سرمایش گرمایش ۲۴۰۰۰ اینورتر موتور سنگین دارم.روی گرمایش درجه روی ۳۰ میباشد.هر دودقیقه ایی یکبار خاموش میشه روی گرما بعد دوباره روشن میشه .یعنی زود زود خاموش روشن میکنه آیا برق ورودی دستگاه کم می باشد.یا مدل این نوع کمپرسور همین جوریه.با تشکر

  کارشناس5: شعبانی
  1 ژوئن 2020

  با سلام. دوست گرامی روند کار حالت گرمایشی کولر گازی به همین صورت می باشد. اما خاموش شدن زود هنگام دستگاه عادی نبوده و می تواند نشان از وجود مشکل باشد. کولر گازی های اینورتر به این صورت عمل می کنند که با رسیدن به دما خاموش نشده و فقط با دور کمتر ادامه می دهند.

آرمان کرد
13 فوریه 2019

با سلام خدمت شما بزرگوار
بنده یک اسپیلت ۲۴ هزار دوزمانه خریدم و در زمستان روی دمای ۳۰ یا ۲۸ و حتی ۲۵ که میزارم بعد یه فاصله کوتاهی حداقل ده دقیقه ای که گرما میده اتومات خاموش و بعد نیم ساعت مجددا روشن میشه آیا امکان داره از این حالت اتومات خاموش شدنش خارج کنم و یکسره روشن باشه
ممنون

فرامرز
20 آوریل 2019

سلام. کولر گازی اینورتر داره بوش ۳۰ هزار گرمایشی و سرمایشی دارم. حالت گرمایشی که استفاده می کنم، بعد از حدود دو ساعت علامت df در صفحه نمایشگرش ظاهر میشه…یک صدای تخلیه ای میاد بعد باز شروع به کار کردن می کنه…راهنمایی کنید که این امر عادی هست یا نه…ممنون

  کارشناس5: شعبانی
  1 ژوئن 2020

  سلام. دوست عزیز کولر گازی بوش شما مشکلی ندارد و در این حالت با ظاهر شدن کد df به شما اعلام می کند که دستگاه در حال برفک زدایی پنل بیرونیست

مجید عرب
16 ژوئن 2019

قربان سلام عرض میکنم .
با مشکلی مواجه شدیم که امیدوارم کمک سرکار راهگشا باشد .
منزل جدیدی آمدیم که کولر گازی ( Gree – s’matic-j24h1) نصب شده و متاسفانه دفترچه راهنما و نحوه کار با ریموت کنترل را نداریم .
خیلی تلاش کردم که شاید نسخه ای از آن بیابم که موفق نشدم .
آیا دفترچه راهنمای کار با ریموت کنترل این مدل موجود است؟ پیشاپیش از عنایتتون سپاسگزاری میکنم .

علی
7 جولای 2019

سلام و وقت بخیر
بعضی وقتا وقتی کولر را روشن میکنم همون لحظه میره روی سیستم گرمایش. مارک اوجنرال هستش و دمای تنظیم شده ۲۸ درجه. ممنون میشم پاسخ بدید.

فرشاد طاهرخانی
13 سپتامبر 2019

سلام روز بخیر میخواستم بدونم راهی برای اضافه کردن گرمایش به کولر گازی اسپیلت سامسونگ که فقط سرمایشیه هست؟؟ ممنونم از پاسخگویی شما

  کارشناس5: شعبانی
  1 ژوئن 2020

  با سلام. متاسفانه همچین امکانی وجود ندارد. کولر گازی دوکاره در همان کارخانه تولید می شود.

علیرضا
22 اکتبر 2019

سلام. من داکت اسپیلت هایسنس دارم.‌ میخواستم بدونم در حالتی که گرمایش بوسیله پکیج و لوله کشی انجام میشه. (یونیت خارجی کار نکنه) علامت روی ریموت باید به شکل فن و خورشید همزمان باشه یا طور دیگه ای؟ممنون

کیانی
29 اکتبر 2019

سلام اسپیلت اجنرال ۲۴۰۰۰ دارم که در حالت گرما بعد مدتی کار کردن خودش آف میکنه و چند دقیقه بعد مجدد کار میکنه. چطور میتونم از این حالت خارجش کنم که آف نکنه؟

  کارشناس5: شعبانی
  1 ژوئن 2020

  با سلام. دوست گرامی این کار برای انجام عمل دیفراست لازم است و نمی توان آن را حذف کرد

ابراهیمی
9 نوامبر 2019

آیا در حالت گرمایشی در کولر گازی باید فن بیرونی که در خارج از ساختمان نصب شده روشن شود؟

Hosein rohi
13 دسامبر 2019

سلام دوستان .من کولر ۲۵۰۰۰ سانیو دارم.امشب گذاشتمش رو گرما و درجه ۲۹ ولی زود به زود خاموش میکرد. بعد ۲ دقیقه کار میکرد
البته در زمان کار گرمای خوبی میداد
علت زود خاموش شدن چیه؟؟؟

  کارشناس5: شعبانی
  1 ژوئن 2020

  با سلام. دوست عزیز این روند معمول است اما کولر گازی نباید خیلی سریع خاموش و مجددا روشن شود. بنابراین می تواند نشان از مشکل باشد. ابتدا کولر را بر روی دمای کمتری مثل ۲۷ درجه تنظیم کرده و ببینید که این اتفاق تکرار می شود یا خیر. در صورت تکرار برای راهنمایی بیشتر اعلام کنید و اطلاعات بیشتری نیز فراهم کنید.

Saeed
29 ژانویه 2020

سلام خسته نباشید من اسپیلت مدل فوجی دارم رو حالت گرما که میذارم ۷ دقیقه کار میکنه نزدیک به ۴ دقیقه کار نمیکنه بعد دوباره کمپرسور شروع به کار میکنه. نمیشه اصلا قطع نشه؟ بعد اینجوری فشار رو موتور نمیاد؟ خیلی ممنون

  کارشناس5: شعبانی
  1 ژوئن 2020

  سلام. دوست عزیز همانطور که توضیح دادیم این روال عادی و لازم است. نگران کولر گازی نباشید.

علی
1 فوریه 2020

سلام‌ آیا حالت گرمایش کولر گازی در کولر گازی ال جی مدل plasmaster وجود دارد؟

  کارشناس5: شعبانی
  1 ژوئن 2020

  با سلام. دوست عزیز همانطور که گفتیم شما باید حداقل مشخصات درجشده بر روی کارت فنی یا پلاک دستگاه را بخوانید. ال جی مدل های مختلف کولر گازی تولید می کند. به طور مثال اگر مدل AMP-24K کولر گازی ال جی plasmaster را خریداری کرده اید، این مدل دوکاره سرد و گرم می باشد.

علیرضا قبادی
2 فوریه 2020

سلام من یه کولر گازی دوکاره گرمایشی سرمایشی دارم و در فصل زمستان عالی کار میکرد. ولی الان فقط باد سرد میزنه در صورتی که رو heat و دمای ۳۰ درجه هم است. میخواستم ببینم ممکنه که چون موتور روی پشت بام هست و مداوم برف و باران روش میشینه خراب باشه؟ باید چکار کنم مرسی

  کارشناس5: شعبانی
  1 ژوئن 2020

  با سلام. دوست گرامی علل گرم نکردن کولر گازی را در بالا اشاره کردیم. ممکن است مشکل از کمبود گاز باشد، یا با توجه به قرارگیری در پشت بام، پنل یخ زده باشد. در هر صورت با این اطلاعات کم نمی توان دقیق عیب یابی نمود. لطفا با یک تعمیرکار متخصص برای بازدید دستگاه هماهنگ نمایید.

   علی
   8 ژوئن 2020

   سلام مهندس،ببخشید من میخوام اسپلیت دست دوم دوو بخرم،آیا کولرای دو کاره بدرد میخورن؟ ما جنوب زندگی‌میکنیم،گرماش به کارمون نمیاد،کیفیت تک کاره ها بهتر نیست؟