استخدام تعمیرکار لوازم خانگی

نحوه عملکرد و استفاده از گرمایش کولر گازی در زمستان | علت گرم نکردن اسپیلت و مصرف برق آن

تنظیم گرمایش اسپیلت

نیاز به سرمایش و گرمایش در فصول مختلف سال، یکی از نیازهای ضروری ماست و یکی از رایج ترین، بهینه ترین و کاراترین سیستم های سرمایشی و گرمایشی، کولر گازی است. پیشرفت کولرهای گازی در سالیان اخیر و اضافه شدن قابلیت های کاربردی به این دستگاه ها موجب رواج بیشتر آنها شده است. یکی از قابلیت های چشمگیری که امروزه در برخی از کولرهای گازی وجود دارد، سیستم گرمایش کولر گازی است.

در این آموزش از کاراباما، قصد داریم تا در رابطه با نحوه راه اندازی حالت گرمایش کولر گازی و تنظیم گرمایش اسپیلت مطالبی را بیان کنیم. همچنین در مورد اینکه سیستم گرمایش کولر گازی چگونه کار میکند و علت گرم نکردن اسپیلت چیست، توضیحاتی خواهیم داد و در انتها با مصرف برق کولر گازی در حالت گرمایش در زمستان کار را تمام خواهیم کرد. از آنجا که روش استفاده از سیستم گرمایشی کولر گازی برندهای مختلف تفاوت چندانی ندارد، می توانید از این آموزش جهت استفاده و نحوه تنظیم گرمایش کولر گازی جنرال ، ال جی، سامسونگ، اجنرال، گری، مدیا، تراست و… استفاده کنید و یا در صورت وجود مشکل در سیستم گرمایش، به دنبال علت گرم نکردن کولر گازی خود باشید.

در این مقاله همچنین به شما خواهیم گفت که چگونه کولر گازی را روی گرما تنظیم کنیم، و در چه دمایی دستگاه را تنظیم کنید، پس تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

در صورتی که جهت تعمیر کولر گازی اسپلیت خود نیاز به کمک تکنسین حرفه ای و باتجربه دارید، از قسمت زیر برند دستگاه خود را انتخاب کنید و در غیر این صورت ادامه مقاله را مطالعه فرمایید.

ما در کاراباما سالهاست که به مشتریان تمامی برندهای معتبر ایرانی و خارجی لوازم خانگی خدمات ارائه میکنیم، بنابراین اگر برند کولر گازی شما سامسونگ، ال جی و جنرال نمیباشد نیز میتوانید از طریق فرم زیر درخواست تعمیرات خود را ثبت کنید تا کارشناسان ما در سریعترین زمان ممکن، جهت هماهنگی با شما تماس حاصل نمایند.

متخصصان باتجربه متخصصان باتجربه
گارانتی خدمات گارانتی خدمات
سرعت در ارائه خدمات سرعت در ارائه خدمات
هزینه های منصفانه هزینه های منصفانه
تعمیرکار

آیا کولر گازی شما حالت گرمایش دارد؟

پیش از آنکه به تنظیم گرمایش اسپیلت یا کولر گازی خود بپردازید، باید در وهله اول از این امر مطمئن شوید که حالت گرمایش کولر گازی وجود دارد!

امروزه بسیاری از برندهای ایرانی و خارجی تولید کننده کولرهای گازی، مدل های دوفصله تولید می کنند. بدین معنی که دستگاه قابلیت استفاده در فصول گرم و سرد را دارد و برای هر دو حالت سرمایش و گرمایش طراحی شده است. با این حال، هر کولر گازی را نمی توان دوفصله در نظر گرفت و باید از یکی از طرق زیر به دوفصله بودن یا نبودن آن پی برد:

 • مراجعه به دفترچه راهنمای کولر گازی
 • ارتباط با نمایندگی یا مرکز فروش و پرسیدن از آنها با اعلام مدل دستگاه
 • جستجوی مدل دستگاه در سایت رسمی شرکت تولید کننده
 • استفاده قبلی از حالت گرمایش کولر گازی
 • بررسی برچسب فنی کولر گازی

اگر پیشتر از باد گرم کولر گازی و حالت گرمایش آن استفاده کرده اید و یا صاحب خانه به شما گفته است که هیچ، اما در صورتی که دستگاه را به تازگی خریداری کرده اید یا به خانه جدید نقل مکان کرده اید، مطالعه دفترچه راهنمای محصول که همراه آن است و یا پرس و جو از نمایندگان فروش در مرکز فروش و یا بررسی برچسب فنی دستگاه، راه هایی است که می تواند شما را از وجود سیستم گرمایش کولر گازی مطمئن سازد.

روی تمامی پنل های داخلی و خارجی کولرهای گازی برچسبی درج شده که به برچسب فنی یا پلاک دستگاه معروف است. در این برچسب تمام مشخصات کولر گازی درج شده و مطالعه آن می تواند جوابگوی سوال شما باشد.

 

استفاده از گرمایش کولر گازی

 

عکس بالا نمونه یک برچسب فنی کولر گازی است. همانطور که مشاهده می کنید، کادر شماره 1 به مشخصات سرمایش کولر (COOLING) و کادر شماره 2 به مشخصات گرمایش کولر گازی (HEATING) اشاره کرده است.

راه اندازی سیستم گرمایش کولر گازی در زمستان

پس از آنکه از وجود حالت گرمایش کولر خود اطمینان یافتید، نوبت به راه اندازی سیستم گرمایش کولر گازی می رسد که کار بسیار ساده ایست. برای استفاده از گرمایش کولر گازی خود، کافیست دستگاه را به کمک ریموت کنترل کولر گازی بر روی حالت گرمایش تنظیم نمایید. البته شستشوی پنل داخلی کولر، شستشوی پنل خارجی و تمیز کردن فیلتر کولر گازی نیز پیش از شروع کار، می تواند در بازدهی دستگاه تاثیر مثبتی داشته باشد.

پیش از آنکه از حالت گرمایش کولر گازی استفاده کنید، توصیه اکید می کنیم که در همان ابتدای فصل سرما کولر گازی خود را سرویس کنید. سرویس کولر گازی از مواردیست که باید به صورت منظم و سالانه انجام شود. اینکار علاوه بر افزایش عمر مفید و رفع ایرادات کوچک کولر، سبب افزایش راندمان و بازدهی کولر گازی می شود. متخصصین تعمیر و سرویس کولر گازی در مجموعه کاراباما، برای ارائه سریعترین، بهترین و باکیفیت ترین خدمات کولر گازی سامسونگ، ال جی، جنرال، اجنرال، دوو، گری و… آماده خدمت رسانی به شما عزیزان هستند.

نحوه تنظیم گرمایش اسپیلت به کمک ریموت کنترل

برای استفاده از سیستم گرمایش کولر گازی، ابتدا باید تنظیمات دستگاه را از حالت سرما به گرما تغییر دهید. با زدن دکمه MODE یا منو (MENU) این امکان را خواهید داشت تا حالت های مختلف کولر گازی را مشاهده و انتخاب کنید. این حالت ها عموما شامل فن (FAN)، سرما (COOL)، گرما (HEAT)، خودکار (AUTO) و خشک (DRY) می باشند که به صورت نمادین به ترتیب با اشکال پنکه، دانه برف، خورشید، چند فلش مدور و قطره آب بر روی نمایشگر ریموت کنترل ظاهر می شوند.

برای اطلاعات بیشتر در خصوص چگونگی کار با ریموت و تنظیمات آن، به راهنمای تصویری ریموت کنترل کولر گازی مراجعه کنید.

چگونه کولر گازی را روی گرما تنظیم کنیم؟

پس از روشن کردن کولر، گزینه mode را انتخاب کنید و سپس با انتخاب گزینه HEAT حالت گرمایش کولر گازی را انتخاب می کنید. حال با زدن دکمه دما (TEMP) قادر به انتخاب درجه گرمایش کولر گازی خواهید بود. در اکثر مدلهای کولر گازی، حداکثر درجه گرمایش کولر گازی، دمای 30 درجه سانتی گراد است. اما دمای طبیعی و بهترین دما برای بدن انسان در محدوده 25 – 26 درجه است، پس توصیه می شود که دما را در این بازه تنظیم کنید. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص به مطلب تنظیم بهترین دما برای سرمایش و گرمایش کولر گازی مراجعه کنید.

توجه کنید که در حدود 5 الی 10 دقیقه طول خواهد کشید تا تنظیمات گرمایش کولر گازی اعمال شده و کمپرسور در حالت گرمایشی شروع به کار نماید. در صورتی که این زمان به بیش از این مقدار یا مدتی طولانی انجامید، نشان دهنده وجود مشکلی در دستگاه است که در این مواقع بهتر است دستگاه را خاموش و سریعا با تعمیرکار متخصص کولر گازی تماس بگیرید.

سیستم گرمایش کولر گازی چگونه کار میکند؟

حال که نحوه تنظیم حالت گرمایش کولر گازی را فرا گرفتید، بهتر است تا با نحوه عملکرد سیستم گرمایش کولر گازی نیز آشنا شوید، تا در مواقع خرابی دستگاه شخصا قادر به عیب یابی کولر گازی و در میان گذاشتن بهتر مشکل خود با تعمیرکار کولر باشید.

در حالت گرمایش کولر گازی، فرآیند سیکل دستگاه تغییر می کند. تغییر فرآیند سیکل کولر گازی به کمک شیر چهار طرفه یا شیر معکوس کننده صورت می گیرد. بدین صورت که گاز داغ خروجی از کمپرسور به جای حرکت به سمت پنل خارجی، به سمت اواپراتور پنل داخلی هدایت می شود. پس از گرم شدن لوله های اواپراتور و کار کردن فن داخلی آن، هوای اتاق با عبور از روی لوله ها گرم می شود. سپس مبرد موجود در سیکل که حال سرد شده است به سمت پنل خارجی هدایت شده و با جذب گرمای محیط دمای آن افزایش می یابد و مجددا به کمپرسور وارد می شود. بدین ترتیب کولر گرما را به داخل منزل هدایت می کند تا اتاق به دمای تنظیم شده از سوی شما برسد.

یکی از تفاوت های حالت سرمایش با گرمایش در این است که در حالت سرمایش کولر گازی، پس از رسیدن دمای اتاق به مقدار تنظیم شده، کمپرسور خاموش شده و یا در صورت اینورتر بودن دستگاه، بر روی دور کند قرار می گیرد. در حالی که در حالت گرمایش کولر گازی، پس از رسیدن دمای اتاق به مقدار تنظیم شده، فن داخلی خاموش شده و عمل دیفراست (برفک زدایی) پنل خارجی یا همان کندانسور آغاز می گردد و سپس مجددا حالت گرمایش کولر از سر گرفته می شود.

نکته مهم: بسیاری از افراد در خصوص علت گرم نکردن کولر گازی به صورت مداوم و یا کار کردن یکسره کولر گازی در حالت گرمایش سوال می پرسند. توجه داشته باشید که عمل دیفراست جهت جلوگیری از یخ زدن پنل بیرونی کولر واجب است و لذا این امر طبیعیست که دستگاه پس از مدتی پرتاب باد گرم و رسیدن به دمای بالا، متوقف شده و به سیکل دیفراست برود و پس از چند دقیقه که دما افت می کند مجددا کمپرسور شروع به کار کرده و عملیات گرم کردن اتاق را از سر گیرد. اما در صورتی که به طرز مشکوکی این فرآیند بیش از حد طول میکشد، احتمالا مشکلی وجود دارد که بدلیل عوامل بسیار تنها پس از بازدید کولر گازی می توان در رابطه با چگونگی رفع مشکل اظهار نظر کرد.

علت گرم نکردن اسپیلت

از پرسش هایی که در زمستان از صاحبان کولر گازی های دوفصله بسیار شنیده می شود، علت گرم نکردن کولر گازی یا اسپیلت است. در این مواقع ممکن است کولر گازی به طور کلی هوا را گرم ننماید و یا اینکه بادی ولرم داشته باشد. در هر حال، عیب یابی کولر توسط متخصصین کاراباما علت گرم نکردن کولر گازی را به یکی از موارد زیر مربوط می داند:

 • کم بودن ظرفیت کولر گازی در مقایسه با متراژ خانه
 • کم بودن گاز کولر گازی
 • اشکال فنی در سیکل گرمایش کولر گازی

همانطور که گفته شد، پس از قرار دادن کولر گازی بر روی حالت گرمایش، انجام تغییرات و شروع به کار کولر چیزی در حدود 5 دقیقه ممکن است طول بکشد. در حالت دیفراست نیز هنگامی که کولر به آب کردن یخ و برفک های تشکیل شده بر روی پنل خارجی مشغول است، ممکن است در حدود 15 دقیقه دستگاه باد گرمی تولید ننماید. بنابراین در برخی موارد علت کار نکردن گرمایش کولر گازی یا اسپیلت وجود مشکل نبوده و صرفا جزئی از فرآیند آن است.

اما در صورتی که اشکال فنی سبب علت گرم نکردن اسپیلت شده باشد، مواردی که نیاز به بررسی تکنسین متخصص دارند عبارتند از:

 • فیلترهای پنل داخلی
 • فن پنل داخلی
 • فن پنل خارجی
 • ایراد کندانسور خارجی
 • ایراد کمپرسور

مصرف برق کولر گازی در حالت گرمایش

مصرف برق کولر گازی به طور کلی به اختلاف دمای هوای محیط و دمایی که برای دستگاه تنظیم شده بستگی دارد. درواقع هرچه اختلاف این دو دما بیشتر باشد، مدت زمان بیشتری کمپرسور دستگاه در حال کار بوده تا بتواند دمای داخل منزل را به مقدار تنظیم شده دلخواه برساند. اینکه حالت گرمایش کولر گازی مصرف برق بیشتری دارد یا حالت سرمایش؟ کاملا مساله ای وابسته بوده و به طور کلی نمی توان اظهار نظر نمود.

مثلا اگر دمای تنظیم شده برای کولر گازی را 25 درجه در نظر بگیریم، با توجه به اینکه در فصول گرم سال اختلاف دمای هوای محیط با مقدار 25 درجه، کمتر از میزان اختلاف دمای هوای محیط در فصول سرد با 25 درجه است، بنابراین به صورت تئوری می توان گفت که میزان مصرف برق کولر گازی در زمستان بیشتر از مقدار مصرف آن در تابستان است. این امر با توجه به قبض برق شما نیز می تواند تایید شود.

در صورتی که حالت گرمایش کولر گازی شما دچار مشکل شده و کار نمی کند و یا باد گرم کولر دلخواه نبوده و ولرم است و از دانش فنی و تخصصی تعمیرات کولر گازی برخوردار نیستید، می توانید با متخصصین کولر گازی کاراباما تماس گرفته و از خدماتی سریع، اصولی و تضمین شده بهره مند شوید.

نظرات کاربران

در صورتی که پیام شما نیاز به پیگیری دارد حتما شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند.

دیدگاه کاربران
نوروزی

سلام.
برای زمستان درجه اسپیلت رو روی چند بذارم؟
کدوم عدد گرمای حداکثری داره؟

پاسخ دهید

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  دوست عزیز این اشتباهی است که خیلی از دوستان مرتکب میشوند که به نظر انها اگر درجه کولر را بالاتر یا پایین تر انتخاب کنند سرما یا گرمای بیشتری تولید میشود. باید دقت داشته باشید که مثلا اگر دمای کولر شما در تابستان روی 18 یا 25 قرار داده شود هیچ گونه تغییری در میزان سرمای کولر ایجاد نمیشود فقط شما به کولر گازی این فرمان را داده اید که زمانی که دمای کل اتاق به 18 درجه رسید کنتاکت (خاموش شدن کمپرسور) کند و زمانی که دما را روی 25 تنظیم میکنید این فرمان را صادر میکنید که تا زمانی که دمای کل اتاق به 25 نرسیده است، کولر گازی به کار خود ادامه دهد.

  پاسخ دهید

   مجید محمدی

   سلام وقت بخیر
   بنده کولر گازی جنرال مکث دارم 12هزار روحالت گرمایشی که میزارم از کمپرسور اب میریزه علت چیه میشه راهنمایی کنید

   پاسخ دهید

    محمد محمدی

    در حالت سرمایش از اواپراتور (پنل داخلی) آب چکه میکند ولی در حالت گرمایش از کندانسور (پنل خارجی) آب میچکد واین طبیعی است

    پاسخ دهید

    سلام اسپیلت از حالت گرما یهو می‌ره رو سرما راهنمایی بفرمایید

    پاسخ دهید

  پوریا کریمی

  سلام خسته نباشید ، ما یه کولر گازی بوش ۱۸۰۰۰ گرفتیم ، رو حالت گرمایش نزدیک‌ ۵ دیقه طول میکشه روشن که که تو نظرات خوندم عادیه مثل اینکه ، ولی بعضی وقتا که خاموش میکنه نزدیک‌ ۱۵ ، ۲۰ دقیقه میره رو حالت دیفراست ، الان دما هوا بیرون ۲ درجست و رطوبت ۸۰ درصد ، فکر میکنم بخاطر سرما و رطوبت زیاد هوا کندانسور سریع تر و بیشتر برفک میزنه و دیفراست کردنش بیشتر طول میکشه ، گاز کولر هم تنظیمه ، بنظرتون مشکلی هست یا طبیعیه ؟

  پاسخ دهید

مانی مقصودلو

باسلام مرسی از راهنمایهای مفیدتون. من کولر جنرال 3000 دارم رو گرما که میزارم اولش یکم طول میکشه تا فعال بشه. بعد چند دقیقه کار میکنه و گرماش هم خوبه ولی بعد از 4 تا 5 دقیقه، قطع میشه و چند دقیقه بعد باز روشن میشه. انگار اتومات میکنه

پاسخ دهید

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  دوست عزیز احتمالا شما دمای کولر گازی را روی درجات پایین تنظیم کرده اید که فورا کولر گازی اتومات میکند. بهترین راه این است که شما ابتدا دما را بالاتر یا پایین تر از این دمایی که هست قرار بدید و باز هم اگر با این مشکل مواجه شدید و کولر گازی شما در حالت گرمایش به همین صورت سریع از کار افتاد، مطمئنا سنسور لوله یا سنسور محیطی یا مادر برد آن مشکل داشته و نیاز به تعمیر دارد که شما برای تعمیر برد کولر گازی باید اقدام نمایید.

  پاسخ دهید

   شاهین چراغی

   با سلام اسپیلت و که روشن میکنیم سیستم گرمایشی دما بالاتر از ۲۲ درجه نمیره.اصلا گرم نمیکنه

   پاسخ دهید

    نسیم اسلام پور

    سلام دوست عزیز
    شما می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان برای تعمیر دستگاهتون رو ثبت کنید.
    ما در کنارتون هستیم

    پاسخ دهید

    من هم همین مشکل رو دارم اگه شما راه حل پیدا کردین منو راهنمایی کنید

    پاسخ دهید

محمد اصغری

سلام من اسپیلیت سرد و گرم گری دارم که وقتی دستگاه را در حالت گرمایش میذاریم نه فن کار میکند ونه بادی هیچی من باید چکار کنم اگه امکان داره راهنماییم کند

پاسخ دهید

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  شما باید کولر گازی را ریست کنید یعنی برق اصلی را کاملا قطع کرده و باطری ریموت کنترل هم خارج کرده و دوباره جا بزنید اگر در زمان راه اندازی دوباره در حالت گرمایش، کولر گازی گرمایش نداشت یا عکس العملی نداشت مطمئنا کولر گازی دچار مشکل شده و باید با تعمیرگاه تخصصی کولر گازی تماس بگیرید.

  پاسخ دهید

فلاح زاده

سلام،کولر گازی مارک گری مدل GS24TK داریم اما رو حالت گرمایش عکس العملی نشون نمیده حتی خاموش هم نمیشه، میشه راهنمایی کنید مشکل از چیه؟

پاسخ دهید

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  متاسفانه با ابن اطلاعات نمی توان چیزی گفت. اگر از اینکه کولر گازی گری دو فصله با قابلیت گرمایش دارید، مطمئن هستید و تمامی مواری که در این آموزش مطرح شده است را به درستی انجام داده اید، حتما با یک تعمیرکار کولر گازی مشورت کنید تا از نزدیک کولر گازی شما را بازدید کند.

  پاسخ دهید

نیما جمشیدی

سلام خسته نباشین، من کولرم اسنواست
در شروع کار چند دقیقه ای طول میشه تا کولر گرم کنه. هر بار دستگاه رو روشن خاموش میکنیم این اتفاق بیوفته درسته؟
بعد اینکه تو حالت گرما فن تو کدوم حالت باید باشه؟ من الان گذاشتم رو حالت auto و سه چهار دقیقه کار میکنه بعد قطع میشه و پره ها میره سمت بالا و بعد دوباره چند دقیقه کار میکنه این طبیعیه؟ من میخوام یکسره گرم کنه.

پاسخ دهید

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  دیر راه افتادن فن داخلی کولر گازی در حالت گرمایش کاملا امر طبیعی هستش و هر بار اتفاق میوفته. حالت فن یا میزان سرعت فن هم فرقی نداره و میتونید به دلخواه تنظیم کنید. توجه داشته باشید که کارکرد کولر در حالت گرمایشی به صورت یکسره ممکن نیست و پس از هر چند دقیقه کارکرد به حالت فن میره.

  پاسخ دهید

Mehrdad m

سلام بر شما
من یه کولر گازی (سرمایش-گرمایش)مارک AKL
تو یکی از اتاقها دارم،موقع استفاده از سیستم گرمایش،هیچ عکس العملی نشون نمیده و بعد از 10 دقیقه کد
EL روی صفحه نشون داده میشه و کولر هنگ میکنه،میشه بفرمایید این ارور از چی میتونه باشه؟

پاسخ دهید

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  با این اطلاعات کم متاسفانه امکان نظر کارشناسی وجود نداره ولی امکان خرابی و اشکال در برد فرمان بسیار زیاد است در صورت حل نشدن مشکل با تعمیرگاه مجاز اسپیلت تماس برقرار کنید.

  پاسخ دهید

   سلام خسته نباشید
   من یه کولر گازی ایستاده گری مدل ۳۶ هزار تازه خریدم برای ۷۰متر فضا ولی دمای فضا بیشتر از ۱۲ نمیره و اینکه بادش زیاد گرم نیست گاز کولر هم زدیم و نشتی و … هم چک کردیم مشکلی نداشت میشه بدلیل اینکه هوای بیرون معمولا بین ۰تا ۴ درجه هست نتونه گرم کنه اصلا مناسب همچین منطقه ای هست ؟ ممنونم

   پاسخ دهید

سلام…
من چند روز پیش از همین ریموت که ریموت اصلی کولر هستش برای تنظیم گرمایش کولر گازی جنرال استفاده کردم…اما الان از روی گزینه گرما میپره انگار اصلا نیستش

پاسخ دهید

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  لازمه که شما کولر گازی خودتون رو ریست کنید و دوباره را اندازی کنید اگر درست نشد احتمال خرابی کولر گازی یا برد فرمان آن وجود دارد که باید با تعمیرگاه مجاز کولر گازی تماس برقرار کنید .

  پاسخ دهید

وحید گوهری

سلام من یک اسپیلت سرمایی و گرمایی گرفتم ولی متاسفانه زمانی که هوا خیلی سرد میشود دکمه دیفراست آن روشن میشود و بعد از اینکه خاموش شد آن گرمای لازم راندارد. متاسفانه در زمان سرما هیچ استفاده ای ندارد. آیا این نرمال است که زود دیفراست میشود؟

پاسخ دهید

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  اینکه کولر گازی شما دارای سیستم دیفراست است کاملا طبیعی بوده و مشکلی ندارد ولی اینکه این عمل بسیار سریع اتفاق میافتد و بعد ار آن کولر گازی شما گرمای لازم را ندارد احتمال کمبود گاز در اسپیلت شما بسیار زیاد است و شما باید کولر گازی را از نظر میزان گاز موجود چک کنید

  پاسخ دهید

   زینالی

   سلام لطفا درمورد کولرهای گازی هیمورا هم توضیح بدید مارک کولر ما هیموراست و از سیستم گرمایش نمیتونیم استفاده کنیم لطفا توضیح بدید چ جوری راه بندازیم

   پاسخ دهید

مهران عظیمی

علت کم بودن حرارت اسپیلت توشیبا چیست؟ آیا میشود درجه حرارت را از 30 درجه بالاتر برد؟ ممنون

پاسخ دهید

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  کولر گازی شما درجه ای بالاتر از 30 درجه ندارد و بالا یا پایین بردن درجه کولر گازی هیچ فرقی در میزان گرمایش کولر گازی به اتاق ندارد. بلکه زمانیکه شما دما را روی 30 درجه تنظیم میکنید درحقیقت به کولر گازی این فرمان را صادر میکنید که دمای هوای اتاق را به 30 درجه برساند.

  پاسخ دهید

علی عرفانی

سلام خسته نباشید .. ممنون از راهنمایی هاتون .. یه سوال دارم .. کولر گازی رو تو حالت گرما میزارم روی درجه 25 بعد از 10 دقیقه کندانسور خاموش میشه و فن روشن میمونه و گرما نمیده .. و دیگه کندانسور روشن نمیشه تا موقعی که من دکمه توربو رو بزنم .. چکار کنم روی 25 بمونه و خودکار هی روشن بشه و خودش خاموش بشه .. ممنون میشم زود جواب بدین

پاسخ دهید

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  دوست عزیز کولر گازی شما پس از رساندن دمای محیط به 25 درجه باید خاموش شده و به حالت فن تغییر یابد و مجددا پس از پایین آمدن دما دوباره کمپرسور به کار بیوفتد. اگر کولر گازی شما از این حالت خارج شده است، باید با تعمیرگاه مجاز کولر گازی تماس بگیرید و مشکل را به وسیله یک تعمیرکار حل کنید. در غیر این صورت باید اطلاعات کامل تر و دقیق تری ارائه کنید تا بتوانیم به شما کمک کنیم.

  پاسخ دهید

سلیمان مومنی

با سلام و خسته نباشید.
ممنون از مطالب خوبتون.
میخواستم بدونم چگونه کولر گازی را روی گرما تنظیم کنیم تا به طور مداوم باد گرم بزنه و طبق اون دمایی که بهش دادیم هی قطع و وصل نشه کولر گازی من مارک زیمره و روی 30 درجه هست. ولی میخوام اینجوری نباشه.

پاسخ دهید

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  دوست عزیز تمام سیستم های گرمایشی و سرمایشی امکانات و متعلقاتی برای استفاده بهتر از انها تعبیه شده است که سنسور های کولر گازی هم از این دست هستند باید توجه داشته باشید برای بازدهی و بالا بردن راندمان دستگاه لازم است که تمام مراحل خود را به صورت اتوماتیک انجام دهد و دقت کنید که اگر کولر گازی شما در شرایط و محل مناسب نصب شده باشید نیاز نیست که به طور مداوم کار کند هرچند که امکان این هم وجود دارد که شما کولر گازی را به صورت دائم روشن نگه دارید

  پاسخ دهید

مجید یگانه

سلام
بنده یه کولر 24 هزار مدیا دارم… که وقتی در حالت گرمایش ازش استفاده میکنم…
اول که روشن میشه تا حدود 20 دقیقه ای منظم کار میکنه…
ولی بعدش …
حدود 10 دقیقه یکبار بادش سرد میشود که به محض اینکه بادش سرد میشه…. خود به خود خاموش می شود ( بر روی پنل داخلی گزینه pre-def روشن میشه و کمپرسور خارجی کلا خاموشه ! ) و بعد از 2-3 دقیقه… دوباره روشن می شود… و باد کاملا گرم می شود.
خواستم بپرسم .. آیا این راندمان طبیعی است ؟؟
یعنی در این حالت برفک زدایی می کند ؟؟

پاسخ دهید

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  بله سیستم یخ زدایی حالاتی شبیه به این مواردی که شما فرمودید دارد یعنی بعد از مدتی کارکرد فن داخلی قطع شده سیکل به حالت سرمایش تغییر پیدا کرده و سیستم مشغول یخ زدایی پنل بیرونی میکند ولی درباره زمان و نحوه دقیق این عمل باید کاملا سیستم با ابزار سنجش مورد بررسی قرار گیرد تا از انجام این عمل به صورت صحیح مطمئن شوید

  پاسخ دهید

علی کیا

با سلام
کولر هایسنس 24 هزار در حالت گرما وقتی درجه اتاق بالاتر از عدد تنظیم شده میرسه به حالت فن تبدیل میکنه تا دوباره دمای اتاق پایین بیاد. آیا رفتن رو فن طبیعی هست؟ ایا نباید فن خاموش بمونه؟

پاسخ دهید

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  بله این حالت که بعد از رسیدن دمای اتاق به دمای تنظیمی شما کولر گازی به صورت اتوماتیک آف می شود طبیعیست. تنظیمات اینکه فن داخلی بعد از این حالت خاموش شود یا نه، بسته به نوع برنامه ریزی کولر گازی شما دارد که معمولا بیشتر شرکت های تولید کننده کولر گازی در این حالت فن داخلی را در حالت قطع ادامه میدهند. اگر شما مشکل زیادی با این مورد دارید، باید با یک تعمیرکار کولر گازی مشورت کنید تا از نزدیک گرمایش اسپیلت شما را مورد بررسی قرار دهد.

  پاسخ دهید

محسنی

سلام. کولر گازی ال جی رو حالت گرمایش فقط پنل بیرونیش کار میکنه ولی داخلی تا 30 دقیقه هم روشن نمیشه ارتباط دو پنل درسته نمیدونم چکار کنم و اینکه کولر رو حالت گرمایش (معمولی و اینورتر) در قسمت ریموت میپره رو erorrCH05

پاسخ دهید

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  این مشکل مربوط به برد فرمان است که اغلب بر اساس نویز و نوسان به این مشکل روبرو میشود در هر صورت دستگاه را ریست کرده و اگر مشکل شما حل نشد حتما باید با تعمیرگاه مجاز اسپیلت ال جی تماش گرفته تا ایشان به صورت کامل اسپیلت را تست کرده و مشکل را حل نمایند

  پاسخ دهید

ایرج جنت

سلام . توی بازار میگن حالت گرمایش برای کولر مضر است . در مورد صحت این قضیه توضیح کامل بدین .ممنونم

پاسخ دهید

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  این حرف کاملا بی پایه و اساس است تمامی کولر گازی های موجود که قابلیت دوفصله شدن را دارند کاملا مشابه هم این کار را انجام میدهند و هیچ گونه ضرری برای دستگاه شما نخواهند داشت

  پاسخ دهید

  جلال محمدی

  دستگاه رو در حالت گرمایی میذارم بعد از چند دقیقه کمپرسور روشن میشه ولی پنل داخلی اصلا روشن نمیشه دستگاه ما اسمش dn general24000هست

  پاسخ دهید

سلام. محمد عمادی پور هستم و با اجازه مدیر میخوام بگم هر کس در زمینه علت گرم نکردن اسپیلت و یا تنظیم گرمایش اسپیلت سوال داره در خدمت هستم

پاسخ دهید

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام جناب عمادی پور
  تشکر میکنم بابت اینکارتون خوشحال میشیم که از اطلاعاتتون استفاده کنیم و به دوستان هم کمک کنید

  پاسخ دهید

   سلام کولر من چند دقیقه یک بار خاموش میشه و فقط باد سرد میده .یکی دو روزه اینطور شده . یک محافظ هم داره روی240 قرمزه و رو حالت نرمال نمیره . علت این مشکل میتونه محافظ باشه یا کولر مشکل پیدا کرده؟

   پاسخ دهید

وحید شیرازی

سلام کولر گازی گری دارم روی حالت گرمایش بعد از ده دقیقه کار میکنه از سرویس خارج میشه و دیگه روشن نمیشه ولی دریچه فن باز میمونه قبلا ریست کردم ولی باز همونجوری شدش

پاسخ دهید

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  در این ده دقیقه اسپیلت شما به درستی کار میکنه ؟ یعنی گرمایش کافی دارد یا نه ؟

  پاسخ دهید

هادی رحمتی

سلام کولر گازی جنرال دارم متاسفانه موقع استفاده از سیستم گرمایشی کمپرسور بیرون کار میکرد و پنل داخل هم هیچگونه فعالیتی نداشت بعد از مدتی یه بخارهای سفیدی از پنل بیرون میاد تازگیها هم کلا رو سیستم گرمایشی هیچگونه عکس العملی کولر نشون نمیده یعنی کمپرسور بیرون هم روشن نمیشه فقط پنلش بازه

پاسخ دهید

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  دوست عزیز امکان خرابی در قطعات زیادی وجود دارد از جمله شیر برقی دستگاه ، کمپرسور کولر گازی ، برد فرمان اسپیلت شما و… این عیب باید با بازدید از کولر گاز شما توسط یک تعمیرگار متخصص اعلام شود

  پاسخ دهید

بهمن داداش زاده

سلام و با تشکر از راهنمایی هاتون، لطفاً بفرمایید کی و از کجا بدونیم گاز کولر گازی تمام شده؟

پاسخ دهید

مسعود حقیقی

با سلام من یه کولر گازی با مارک سامسونگ اینورتر دار خریدم . ولی دمای که مد نظر من هست رو نداره و خیلی گرم نمیکنه در زمستون . میشه راهنماییم کنید . دماش از ۳۰ درجه بیشتر نمیشه

پاسخ دهید

  meAfshin76

  سلام
  مناسب ترین دما برای بدن انسان دمای 25 درجه است دقت داشته باشید که دمای 30 درجه دمای بالایی است که به هیچ عنوان نیاز به استفاده نیست پس اگر هوای محیط شما با این درجه گرم نمیشود مطمنا اشتباهی صورت گرفته است یا کولر گازی در فضایی نصب شده که مناسب ان فضا نیست یا اینکه کولر گازی مشکل داشته و گرمای لازم را ایجاد نمیکند دقت کنید که اگر از دیچه کولر گازی باد گرم خارج میشود مطمنا گزینه اول صدق میکند

  پاسخ دهید

اصغر ایمانی

سلام میشه راهنمایی کنید علامت مربع قرمز که روی پنل داخلی روشن میشه روی گرما برای چی هستش

پاسخ دهید

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  معمولا این مربع حالت آماده به کار کولر گازی دستگاه را نشان میدهد

  پاسخ دهید

سلام من یک اسپلیت دوو مدل DSA_2430LH_دارم میخواهم از حالت گرمایش استفاده کنم. چند دقیقه روی گرما است و قطع می شود باید چکار کنم؟ ممنون میشم اگه در نحوه تنظیم گرمایش اسپیلت کمکم کنید.

پاسخ دهید

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  یا اینکه اطلاعات کامل تری مانند کد خطا یا اطلاعات فنی ارسال کنید یا اینکه با یک سرویسکار متخصص کولر گازی دوو تماس یگیرید و با ایشان برای بازدید حضوری هماهنگ کنید چون به این صورت و با این اطلاعات کم امکان تشخیص مشکل وجود ندارد

  پاسخ دهید

مهران

سلام چگونه اسپیلت را روی گرما تنظیم کنیم؟ با تشکر اسپیلت 26 هزار جنرال

پاسخ دهید

علی باوی

سلام. میخواستم بدونم برای راه اندازی سیستم گرمایشی کندانسور معکوس کار میکنه؟ ینی خلاف جهت سرمایش؟

پاسخ دهید

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  یک شیر معکوس کننده که شیر برقی نام دارد در کولر گازی وجود دارد که در زمستان سیکل کولر گازی را کاملا برعکس میکند یعنی از طرفی که در تابستان گاز از کمپرسور خارج میشود داخل شده و بالعکس

  پاسخ دهید

فريد كوثري

سلام خسته نباشيد
من كولر گازي اجنرال ٢٤هزار خريدم اما وقتي ميخوام رو گرمايشش بزارم ٢٠ دقيقه طول ميكشه تا فنش شروع به كار كنه و وفتي هم كه فنش كار ميكنه باد سرد ميزنه و مدام صداي تلق تلوق از پنل مياد
لطفا در صورت امكان بفرماييد ايرادش چي ميتونه باشه؟

پاسخ دهید

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  در حالت گرمایش برای اینکه کولر باد سرد تولید نکند ابتدا کمپرسور وارد مدار شده و بعد از چند دقیقه که سیکل گرم شد فن داخلی شروع به گرم کردن میکند که این در حد نهایتا 15 20 دقیقه طبیعی است. برای صدا هم باید عرض کنم که شما میبایست اطلاعات دقیق از میزان صدا و محل آن اعلام کنید تا شما را راهنمایی کنیم

  پاسخ دهید

   صادق محمودی پور

   با سلام .. ممنون از اینکه راهنمایی میکنید . کولر تراست ۳۶ هزاره که وقتی میره روی حالت دیفراست دیگه بر نمیگرده روی حالت قبلیش. در واقع چراغ ‌PRE-DEF و چراغ OPERETION روشن میمونه و تا ۲ ساعت هم استارت مجدد نکرده … اگه راهنمایی کنید ممنون میشم

   پاسخ دهید

    کارشناس5: شعبانی

    با سلام. متاسفانه اطلاعات کم بوده و تنها باید با بازدید دستگاه به عیب دقیق آن پی برد. اما احتمال می رود که مقصر برد کنترل کولرتان باشد.

    پاسخ دهید

علی نعمتی

سلام، ممنون از راهنماییهاتون… میشه به سؤال من هم جواب بدید لطفا‘‘

من یه اسپلیت سرمایش گرمایش دارم، جدیدا گرفتم، ولی به محض اینکه روی حالت گرمایش میبرمش، فن خاموش میشه و رو حالت دیفراست میره، و حتی ۳ تا ۴ ساعت هم همینطور میمونه و گرمایش ایجاد نمیشه، توی دفترچه راهنما هم نوشته تا حدود ۱۵ دقیقه طبیعیه ولی تا ۳-۴ ساعت هم میگذره و اتفاقی نمیفته،،، ممنون میشم راهنمایی کنید…

پاسخ دهید

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  دوست گرامی اولا اگر کولر گازی رو تازه خریداری کرده اید حتما برای استفاده از خدمات پس از فروش با شرکت گارانتی کننده تماس بگیرید و از ایشان کمک بخواهید و اینکه شما روی چه درجه ای اقدام به روشن کردن کولر گازی در حالت گرمایش دارید و ایا زمانی که کولر گازی را در حالت سرمایش روشن میکنید هم همین اتفاق میافتد ؟

  پاسخ دهید

   امیر علی

   سلام درسته که استفاده از سیستم گرمایش کولر عمر موتور رو‌کم میکنه؟ این رو یک تعمیر کار کولر میگفت، من میخواستم کولر سرمایشی- گرمایشی بگیرم موندم حالا چیکار کنم لطفا راهنمایی کنید

   پاسخ دهید

    کارشناس5: شعبانی

    سلام دوست گرامی. کولر گازی هایی که از همان ابتدا در کارخانه دو حالته یعنی سرمایشی و گرمایشی طراحی می شوند، برای کارکرد در هر دو حالت هیچ مشکلی ندارند و این گفته که به موتور آسیبی می رسد کاملا اشتباه است.

    پاسخ دهید

بهناز

سلام خسته نباشید، ما خونمون پکیج نداره و باید از بخاری استفاده کنیم، شنیدم که مصرف برق اسپیلیت در حالت گرمایشی خیلی زیادتر از حالت سرمایشی هست و استفاده از بخاری به صرفه تره، آیا صحت داره؟

پاسخ دهید

  کارشناس5: شعبانی

  با سلام. میزان مصرف به عوامل زیادی بستگی دارد اما به طور تخمینی میتوان گفت در حالت گرمایش کولر گازی میزان مصرف بیشتر از حالت سرمایش کولر است. مقایسه بخاری و کولر کاملا متفاوت بوده و به نیازها و توقعات شما از هر دو بستگی دارد و میزان مصرف این دو وسیله را که یکی برقی و دیگری گاز سوز است نمی توان به سادگی انجام داد. در کل شاید هزینه بخاری کمتر شود اما مزیت های کمتری نیز دارد.

  پاسخ دهید

   مهدی طاهرمنش

   سلام دوست عزیز،با توجه به گران بودن برق در کشورمان شک نکنید که بخاری بسیار مقرون به صرفه تر است

   پاسخ دهید

مهدی حسینی

سلام من کولر گازی سامسونگ 24 هزار دارم رو سرما خوب کار میکنه ولی گرما نه. موقعی که با گرما روشن میکنم و درجه را رو 30 تنظیم میکنم باد نسبتا معمولی داره ولی خیلی ضعیف و هر چه قدرت فن را زیاد میکنم تغییر نمیکند لطفا راهنمایی کنید

پاسخ دهید

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  در فصل زمستان این مشکل وجود دارد ؟
  امکان خرابی شیر برقی یا برد فرمان وجود دارد که باید بررسی و عیب یابی شود

  پاسخ دهید

شهروز

سلام
یه اسپلیت خریدم فقط سرمایش داره. آیا می توان گرمایش رو هم بهش اضافه کرد ؟

پاسخ دهید

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  نخیر امکان پذیر نیست البته از نظر فنی این کار امکان پذیر است ولی به هیچ عنوان منطقی و به صرفه نیست

  پاسخ دهید

دهقان

سلام خدمت شما
یه سؤال از حضورتون داشتم
مصرف برق کولر گازی در حالت گرمایش نسبت به حالت سرمایش بیشتره یا کمتر؟

پاسخ دهید

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  به عوامل زیادی بستگی دارد. معمولا در حالت گرمایش کمی مصرق برق بیشتر است ولی هر دو از حرکت مبرد در سیکل توسط کمپرسور اسپیلت سرما و گرما تولید میکنند

  پاسخ دهید

سلام من ی اسپیلت UOSIHITA 24000 دارم رو حالت گرمایش گذاشتم چند دقیقه خوب کارکرد و قطع شد چیکار کنم ثابت کار کنه؟

پاسخ دهید

صفری پور

سلام من کولر گازی را روی گرما تنظیم کردم اما بعداز ۶_۷ دقیقه کولر هیچ باد گرمی نمیده و بعد از اون دقایق دوباره شروع بکار میکنه…علت اینکار چیه؟
و اینکه از وقتی رو حالت گرمایشی تنظیم شده خود دستگاه تق تق صدا میده وقتی رو حالت سرمایشی بود این صدا رو نداشت علت این صدا چیه ؟ ممنونم…

پاسخ دهید

امير قادري

مصرف كولر گازي در حالت سرما بيشتر است يا گرما؟

پاسخ دهید

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  به عوامل زیادی بستگی دارد اما به طور تقریبی و کلی میتوان گفت که در حالت گرمایش کولر گازی مصرف بیشتر است

  پاسخ دهید

   امیرحسین

   سلام خسته نباشید
   کولر من سامسونگ سرد و گرم ۳۲ هزار هست وقتی رو گرمایش که میزارم آب خروجی از زیر موتور تخلیه میشه از شیلنگ تخلیه نمیشه به نمایندگی هم زنگ زدم گفتن تو حالت سرمایش از شیلنگ آب خارج میشه تو حالت گرمایش از زیر موتور ایا حرف نمایندگی درسته؟

   پاسخ دهید

با سلام
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.
اسپیلت گری اکسنت سرد و گرم دارم .تو این فصل میزارم رو حالت گرمایش اولش خوب کار میکنه اما بعد یه ۱۰ دقیقه خودبخود پنل تغییر وضعیت میده و فن داخلی از کار میافته! تست کردم دما رو که از ۲۴ رو ۲۷ بردم مجدد کار کرد! خواستم بدونم طبیعیه؟ ممکن نیست بطور یکنواخت کار کنه؟

پاسخ دهید

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  بله دوست گرامی این تغییر طبیعی است و مشکلی برای کولر گازی شما نیست. حالت کارکرد مداوم در حالت گرمایش کولر وجود ندارد.

  پاسخ دهید

علی حسین پوری

سلام من یک کولر گازی پرتابل برند tcl دارم ولی حالت گرمایش مثل سرمایش مداوم نیست. هر پنج دقیقه فقط یک دقیقه کار میکنه بعد خاموشه آیا طبیعیه ؟

پاسخ دهید

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  بستگی به دمای محیط شما دارد اگر دما را به دمای تنظیمی شما ارتقا دهد بله طبیعی است

  پاسخ دهید

با سلام و احترام، کولر گازی اینجانب از نوع ال جی (اینورتر) میباشد، منزل دارای داکت اسپلیت بوده و نحوه کنترل کولر به واسطه یک پنل نصب شده بروی دیوار میباشد، در خصوص سرمایش مشکلی نیست، اما در هنگام تعیین فصل و استفاده از گرما ساز، گرمایش تولید نگردیده و بصورت فن فاقد گرما عمل میکند، لازم به ذکر است دستگاه نو میباشد.

پاسخ دهید

علی نوری

سلام. وقت بخیر. من امسال یک کولر پرتابل میدیا خریده ام و تابستان سرمای خوبی داشت. با سرد شدن هوا ، آنرا روی حالت گرمایش قرار دادم و چند روزی روی 25 منظم کار میکرد و سوییچ میکرد. امروز درحال کار بود که پنج بار بوق زد و خاموش شد. روی پنل پیام H8 نمایش میدهد و چراغ heat آن چشمک میزند. یکی دوبار آنرا خاموش کرده و از برق هم کشیدم. با روشن کردن دوباره همین پیام را میدهد و روشن نمیشود. حتی اگر آنرا روی حالت فن معمولی هم قرا بدهم. اشکال از چیست؟

پاسخ دهید

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  اگر از خروجی هوای مناسب مطمئن هستید باید کولر گازی پرتابل شما به صورت تخصصی باز شده و عیب یابی شود چون این ارور به خاطر کار نکردن کمپرسور کولر گازی شماست

  پاسخ دهید

سلام خیلی خیلی ممنون خیلی مفید فایده بود. من کولر کریر 36 هزار دارم ممنون میشم در این مورد هم توضیح بدید که ایا استفاده از بخاری کولر تاثیری روی خرابی یا عمر مفید کولر داره یا نه؟ اصلا بنظرتون این مدل کولر سیستم گرمایش داره؟ چون منم وقتی میزارمش روی حالت heat هیچ دستوری به پنل ارسال نمیشه. چطور میشه فهمید سیستم گرمایشی رو داره یا نه؟

پاسخ دهید

  کارشناس5: شعبانی

  با سلام. دوست عزیز دفترچه یا پلاک فنی کولر گازی مشخصات آن از جمله دارا بودن یا نبودن حالت گرمایشی را مشخص می کند. صرفا وجود دکمه یا حالت heat در ریموت کنترل به معنای این نیست که کولر دوکاره است. اگر کولر گازی حالت گرمایشی دارد، استفاده از آن یه هیچ وجه در عمر مفید تاثیری ندارد و موجب خرابی زود هنگام نمی شود.

  پاسخ دهید

سلام . در حالت گرمایش کولر درجه کولر چند باشه بهتره ؟ ممنون

پاسخ دهید

  کارشناس5: شعبانی

  با سلام. کاملا سلیقه ای و به شرایط بدنی شما بستگی دارد. ممکن است 25 درجه برای شما زیاد گرم نباشد و در 30 در جه راحت تر باشید. برای مصرف کمتر و حالتی که هوا مطبوع باشد، دمای 25 تا 27 درجه توصیه می شود.

  پاسخ دهید

عليرضا

سلام
آيا اسپيلت تراست مدل TMS3G27C داراي حالت گرمايش هست؟

پاسخ دهید

  کارشناس5: شعبانی

  سلام. به دفترچه یا پلاک فنی دستگاه نگاه کنید و یا در سایت شرکت مشخصات فنی را ببینید.

  پاسخ دهید

سلام
چهار ماهه کولر گازی سامسونگ خریدم سرمایش کولر بدون سر و صدا کار می کنه ولی چند روزه که از گرمایش کولر سامسونگ استفاده می کنم سر و صدای زیادی داره و آرامش رو به هم می زنه. صدای اون از بدنه داخلی پنل هست. کارشناس اومد میگه چاره ای نداره انبساط انقباض هست. واقعا اینطوره ؟

پاسخ دهید

  کارشناس 2 : علوی

  سلام باید از نصب صحیح و اصولی مطمن شوید قاعدتا باید بدون صدای مزاحم کار کند

  پاسخ دهید

  سلام كولر ايستاده٣٠٠٠٠ دارم زماني كه از گرما استفاده ميكنم به مدت ٢ الي٣ دقيقه گرما ميده بعد از اين تايم، كولر قطع ميشه البته رو نمايشگر پنل اطلاعات داده شده پاك نميشه ولي روشن نميشه علتش چيه؟ يكسال هست خريدم و امسال تنها سالي هست كه از گرمايش كولر ميخوام استفاده كنم

  پاسخ دهید

سیامک سلیمانپور

سلام وقت بخیر
کولر گازی جنرال سی هزار داریم
چن روز از حالت گرمایش کولر استفاده کردیم بعد چند روز یهوو برق رفت. الان دستگاه بیرون ک نصب شده کار نمیکنه
مشکل از کجا میشه؟؟ دستگاه بیرون فیوز داره؟؟

پاسخ دهید

ادریس

با سلام . کولر من 30 هزار هست. در حالت گرمایش کولر جنرال بعد از ده دقیقه کار مقدار زیادی دوده مشکی داخل خانه جمع میشه و بوی سوختگی میده . علت چیست باتشکر

پاسخ دهید

  کارشناس 2 : علوی

  سلام اسپیلت شما نیاز به سرویس دارد که حتما توسط متخصص باید بررسی و سرویس شود

  پاسخ دهید

وحيد عتباتي

باسلام
خسته نباشيد، ببخشيد من يك كولر گازي اسپيلت يا همون دو تكه دارم، هجده هزاره گري، تابستون مرتب سرمايشش كار ميكرد، ولي زمستون گذاشتم رو ٣٠ درجه و ميخوام مرتب كار كنه ولي بطور منظم اتوماتيك ميكنه، میخواستم ازتون سوال كنم ميشه تنظیم گرمایش اسپیلت گری بطور يكسره و مرتب كار كردن باشه تا اتاقهاي ديگه هم گرم بشن؟ ممنون ميشم رهنمايي فرماييد

پاسخ دهید

با سلام میخواستم بدانم مدت زمانی که کولر در حالت ديفراست میرود چقدر است و آیا در این مدت کمپرسور کولر کار ميکند یا نه و آیا اینکه استفاده مدام از گرمایش کولر گازی جنرال برای کولر مضر هست؟ با تشکر

پاسخ دهید

  کارشناس 2 : علوی

  سلام
  بسته به میزان نیاز و دستور سنسور، زمان پروسه دیفراست متفاوت است و اینکه بله کمپرسور در این مدت کار میکند و نخیر هیچ آسیبی به کولر گازی شما نمیرسد

  پاسخ دهید

مهدی مرادی زاده

درود بزرگوار
آیا این بحث صحت داره که استفاده از گرمایش اسپیلت عمر دستگاه رو کم میکنه؟؟

پاسخ دهید

  کارشناس 2 : علوی

  سلام
  نخیر استفاده از حالت گرمایش اسپیلت ربطی به خرابی دستگاه ندارد

  پاسخ دهید

امید آخوندی

سلام و خسته نباشید یه کولر تاچی هست ک خوب کار میکنه ولی در حالت گرمایش فقط فن داخلی کار میکند و موتور بیرون و فن کندانسور کار نمیکند و بعد از ده دقیقه کارکرد با خطای E8 خاموش میشود دلیل از چی میتونه باشه؟

پاسخ دهید

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  امکان خرابی برد فرمان برای دستور راه اندازی گرمایش وجود دارد که باید بررسی شود

  پاسخ دهید

سامان اکبری

سلام کولر گازی گری دارم وقتی رو حالت گرمایش میزارمش گرم نمی کنه یه باده معمولی میزنه روی ۳۰ درجه هم هست ممنون میشم راهنمایی کنید

پاسخ دهید

  کارشناس5: شعبانی

  با سلام. دوست عزیز دلایل بروز این امر بسیار است. شما باید اطلاعات بیشتری را درخصوص کارکرد کولر گازی گری خود ارائه دهید و یا با یک نعمیرکار جهت بازدید دستگاه هماهنگ کنید تا عیب یابی دقیقتری صورت گیرد.

  پاسخ دهید

محمد افتخاری

سلام و عرض خسته نباشید
در زمستان کمترین و بیشترین دما برای گرمایش اسپیلت چه درجه ای میباشد؟
با تشکر

پاسخ دهید

  کارشناس5: شعبانی

  با سلام. دوست گرامی دقت نمایید که دمای محیط کاملا به سلیقه شما و متناسب با شرایط شما متفاوت است. هر دمایی که در آن احساس راحتی می کنید می تواند مناسب باشد. طبیعتا اگر دمای 25 درجه در عوض 30 درجه انتخاب شود، اتاق زودتر به دمای مورد نظر می رسد و مصرف برق کاهش می یابد ام محیط در 25 درجه ثابت می ماند. در 30 درجه محیط گرمتر و مصرف برق بیشتر است و کمپرسور بیشتر استهلاک دارد.

  پاسخ دهید

سلام ببخشید اسپلیت ما برای بار اول که گزاشتیم روی گرمایش یک ساعتی گرم بود بعد بادش از گرما خارج شد حالت سردی داشت خاموشش کردیم الان بعد چند روز گرمایشو روشن میکنیم چراغش چشمک میزنه فقط و روشن نمیشه بعضی اوقات صدای کمپرسور هم میاد ولی بادی نمیاد. بنظرتون مشکلش چیه؟ ممنون میشم اگه جواب بدین

پاسخ دهید

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام حالت گرمایش با سرمایش کمی متفاوت است و باید به کولر گازی فرصت انجام کار دهید اگر بعد حداکثر 20 دقیقه گرمایشی نداشت حتما با تعمیرکار متخصص کولر گازی تماس برقرار کنید

  پاسخ دهید

مرتضی

سلام دوست عزیز ، تشکر از مشاوره های جنابعالی

سوال من اینه که آیا این دلیل که کمپرسور کولر در حالت گرمایش به طور مداوم روشن نیست باعث نمیشه که استفاده از کولرهای گرمایشی مقرون به صرفه بشود ؟
چون فرمودید تفاوت مصرف برق در حالت سرمایش و گرمایش فاحش نیست
ولیکن کمپرسور در حالت گرمایش نیز مدام روشن نیست .
لطفا در این خصوص توضیح میدید
سپاسگزارم

پاسخ دهید

سلام
من اسپیلت را رو حالت گرایشی گذاشتم اما اصلا گرما تولید نمی کند و باد سرد می زند. علت گزم نکردن اسپیلت چه چیزی می تواند باشد؟

پاسخ دهید

سلام. اسپلیت طرح لبخند 18 هزار دارم و در شمال کشور نصب شده است در خصوص سرمایش مشکلی نیست ولی در مورد گرمایش کولر گازی روی دمای 30 تظیم شده است و حدود 2 ساعت کار میکنه و گرما میده و بعد از این زمان علامت df ظاهر میشه و صدای غیر طبیعی از کیس بیرونی که کمپرسور درونش هست میاد و یکدفعه بخار فروانی از روی کیس بلند میشه و حدود 5 دقیقه بعد سیستم به حالت طبیعی ادامه کار میده. میشه لطف کنید و بگید این موضوع طبیعه یا نه؟ مخصوصا صدای غیر طبیعی.

پاسخ دهید

  کارشناس5: شعبانی

  با سلام. دوست گرامی چیزی که بیان کردید روال طبیعی عملکرد کولر گازی در حالت گرمایشی هستش. بخارهای بسیار می تواند به خاطر تفاوت دمایی محیط و دمای آب باشد. احتمالا در هنگام فرآیند دیفراست یا برفک زدایی (علامت df) آب و برفک فراوانی تبخیر می شود. با این حال دقت کنید که این پروسه اگر بخار بسیاری تولید می کند، یا اینکه صدای غیر طبیعی و بلندی دارد، به هیچ وجه طبیعی نبوده و حتما پیش از آنکه مشکل جدی پیش بیاید بهتر است دستگاه را توسط متخصص بازدید کنید.

  پاسخ دهید

مرتضی

سلام و سپاس فراوان بابت مطالب خوبتان

خواستم بدونم اینکه کمپرسور هنگام استفاده از گرمایش کولر همیشه روشن نیست باعث نمیشه که مصرف انرژی هنگام استفاده از گرمایش کولر با سرمایش ان اختلاف فاحش پیدا کنه ؟
در مطالب بالا فرموده بودید اختلاف فاحش نیست .
مثلا کولر ما وقتی دما روی 29 باشه 5 دقیقه روشن می مونه بعد 10 دقیقه خاموش میشه .

پاسخ دهید

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  اختلاف میزان مصرف به دمای تنظیم شده و دمای کنونی اتاق شما بستگی دارد و معمولا در زمستان مصرف بیشتر است. اما کمپرسور در حالت گرمایش و سرمایش در مدار وجود دارد و اختلاف چندانی در مصرف نیست. در حالت گرما مدت زمانی دستگاه مشغول فرآیند برفک زدایی نیز است که متوجه آن نیستید.

  پاسخ دهید

علی غنی زاده

سلام در زمان تولید گرمایش هر دو ساعت سیستم متوقف میشود و علامت df نمایان میشود و صدای مهیبی از سمت کمپرسور میاد و بخار زیادی از اون بلند میشه آیا این موضوع طبیعیه.ممنون

پاسخ دهید

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  علامت df به معنای عملیات دیفراست کولر است و طبیعیست اما صدای زیاد و بخار به هیچ عنوان طبیعی نیست.

  پاسخ دهید

سلام و وقت بخير خدمت شما استاد عزيز

جناب مهندس كولر گازي ال جي 24 هزار سرمايش گرمايش اينورتر دار دارم الان در فصصل سرما داريم از گرمايشش استفاده ميكنيم و انصافا راضي كننده است . 2 سوال برام پيش اومده : ديروز دكمه پلاسما يا رطوبت زدايي روي كنترل زدم امروز متوجه شدم از پايين كمپرسور اب مياد بيرون ! ايا اين مورد طبيعي هستش ؟ خودم احتمال ميدم به خاطر رطوبت زدايي يا همون ديفراست باشه چون كمپرسور گرما توليد ميكنه و بيرون سرده باعث ميشه اين اب ايجاد بشه ؟

سوال دوم اينكه گهگاه كولر بعد از ساعت ها خود به خود بادش سرد ميشه كه فكر كنم اينم از همون ديفراست باشه درسته ؟

سوال اخر اينكه استفاده مداوم از حالت گرمايش براي كولر ضرر خاصي نداره ؟

ممنون ميشم حتما جواب بديد

پاسخ دهید

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  تمامی سولاتی که مطرح کردید کاملا طبیعی است در کارکرد کولر گازی و نخیر هیچ ضرر خاصی در استفاده از گرمایش کولر گازی وجود ندارد

  پاسخ دهید

کولر گازی گری مدل اکسنت ۲۴۰۰۰

سلام. اگه بخوام از سیستم گرمایشی کولر گازی در فصل زمستان استفاده کنم آیا واسه دستگاه مشکلی پیش میاد یا خراب میشه؟ ممنون میشم جواب بدین

پاسخ دهید

مهديه زينال زاده

سلام و عرض ادب
من يه مشكلي داشتم اگه ميتونين راهنمايي كنين ممنون ميشم.
من كولر گازي پرتابل دارم كه تازه نصب شده ولي در حالت گرمايشي دماي آن از ١٣ درجه بالاتر نميره يعني در حالت كلي محيط اطاق گرم نميشه…

پاسخ دهید

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  اگر هوایی که از دریچه کولر گازی خارج میشود گرم است، مشکلی نیست. اگر گرم نیست مشکل از انتخاب کولر برای محیطی است که انتخاب کرده اید معمولا کولر گازی پرتابل برای محیط های کوچک طراحی شده است.

  پاسخ دهید

علی غوابش

سللم و خسته نباشید من یک کولر گری دوازده هزار مدل اکسنت دارم وقتی رو حالت گرمایش میزارم خوب کار میکنه گرماش هم عالیه به صورت تصادفی پنل بیرونی رو نگاه کردم دیدم فنش کار نمیکنه فقط کمپرسور کار میکنه آیا طبیعیه ؟

پاسخ دهید

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  بله این مورد طبیعی است و فن در مواقعی روشن و وارد مدار میشود

  پاسخ دهید

سید محمد سعید

سلام خدمت شما. کولر گازی ما (اسپیلت) مدل سام 24000 که در تابستان امسال نصب شده است. الان برای استفاده از گرمایش روی حالت heat می گذاریم. در دفترچه راهنما میزان درجه مورد نظر تعیین نشده یعنی باید در چه درجه ای تنظیم کنیم؟ و اینکه ابتدا سایلنت است بعد شروع به گرما میکند و سپس دوباره سایلنت. گویا اتوماتیک است و در این میان دریچه اش هم مدام در حال تغییر است. لطفا راهنمایی کنید

پاسخ دهید

  کارشناس5: شعبانی

  با سلام. دوست عزیز دمای مورد نظر کاملا به شرایط رفاهی شما بستگی دارد. پیشنهاد میشود دما بین 25 تا 27 درجه باشد. اما اگر احساس راحتی نمیکنید و دمای بالاتری را ترجیح می دهید، می توانید تا 30 درجه هم دمای حالت گرمایش را تنظیم کنید. روند کار کولر ببه صورت اتومات هم امری طبیعیست.

  پاسخ دهید

مصطفی

سلام… یه کولر 18000 هایسنس مدل مایا خریدم … تازه نصبش کردن و حالت سرمایشش عالیه اما رو حالت گرمایش که میزارمش فن پنل خاموش میشه و بعد چند دقیقه بخار سرد از دهانه پنل خارج میشه… سیم کشی رو هم کامل چک کردم مورد نداشت …. دلیلش چی میتونه باشه؟

پاسخ دهید

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  یعنی از پنل داخلی هوای سرد خارج میشه ؟
  احتمال خرابی بوبین شیر برقی یا خرابی برد فرمان یا سیم کشی کولر گازی وجود دارد.

  پاسخ دهید

سلام وقتتون بخیر
سوالم این بود که به صورت اتوماتیک خاموش روشن شدن کولر در حالت گرمایش به کولر آسیب نمیرسونه ؟ چون این کار چند دقیقه یکبار بعد از گرمایش اتفاق میفته و بیم این هست که در دراز مدت به کولر آسیب برسونه .

پاسخ دهید

  کارشناس5: شعبانی

  با سلام. این امر عادی بوده و طبیعیست. هرچند اگر مدت زمان بین هر بار خاموش و روشن شدن کوتاه است، ممکن است ایرادی وجود داشته باشد. توصیه می کنیم جهت سرویس کولر گازی از یک تعمیرکار مجرب برای بازدید کولر استفاده کنید.

  پاسخ دهید

یدالله مهدوی

با سلام…کولر 18000 مدل GNR-18SGWAA دوساله گرفتم. ولی درفصل سرما گرمایشی نمیتونیم راه بندازیم. هردفعه که زنگ میزنیم تعمیرگار بیاد مبلغ زیادی میگره میره. درست آموزش نمیده. میگه باید از داخل شیر کولر جهتشو تغییر داد. ایا درست میگن..شما میتوانید راهنمایی کنید.

پاسخ دهید

  کارشناس5: شعبانی

  با سلام. دوست عزیز منظور شما از تغییر جهت شیر چیست؟ کولر گازی شما دو فصله است؟ از وجود حالت گرمایشی در کولر خود مطمئن هستید؟ در این صورت طبق آموزش می توانید از حالت گرما استفاده کنید. اگر کولر این حالت کارکرد را ندارد، امکان اضافه کردن آن وجود ندارد.

  پاسخ دهید

محمدتقی توحیدی

با سلام.من بتازگی کولر جنرال با برد اینورتر نصب کردم. ایا در حالت گرمایش هم از پنل داخلی اب خارج میشود ؟ و یا فقط در حالت سرمایش این اتفاق می افتد؟

پاسخ دهید

شهرام آسمانی

سلام و خسته نباشید
می خواستم بپرسم برای کاهش هزینه برق آیا بهتر هست برای استفاده از گرمای کولر گازی بطور مداوم روشن باشه روی ۲۵ یا اینکه زمان بندی داشته باشه مثلا شبها روشن و روزها خاموش باشه؟ مطلبی خوانده بودم که خاموش روشن کردن مصرف برق رو بیشتر بالا میبره آیا این موضوع برای کولر گازی های اینورتر صحت داره؟

پاسخ دهید

  کارشناس5: شعبانی

  با سلام. دوست گرامی تنظیم گرمایش کولر گازی در دمای 25 درجه برای صرفه جویی در مصرف انرژی بسیار تصمیم درستی است. این دما برای فعالیت بدن نیز مناسب است و احساس سرد و گرم بودن به انسان دست نمی دهد. همچنین کولر گازی های اینورتر به این صورت کار می کنند که کمپرسور در دورهای کم نیز قادر به فعالیت است تا خاموش نشده و میزان مصرف کاهش یابد.

  پاسخ دهید

باسلام من دوتا کولر گازی اینورتر اجنرال یکی سی هزار یکی۱۲دارم گرمایشی سرمایشی.حالا که هوا سرده میخوام استفاده کنم احساس میکنم گرم نمیکنه خونه رو یعنی خیلی زود قطع میکنه خونه سرد میمونه امکان داره از گاز کولر ها باشه یا چی میتونه باشه؟

پاسخ دهید

  کارشناس5: شعبانی

  با سلام. دلایل مختلفی برای اتومات کردن زود هنگام وجود دارد. ممکن است به دلیل خرابی برد و قطعات کولر گازی باشد. یا اینکه دما را اشتباه تنظیم کرده اید و یا کولر برای آن فضا مناسب نیست یا مواردی دیگری همچون کمبود گاز و….
  توصیه می کنیم از یک تعمیرکار برای بازدید دستگاه کمک بخواهید.

  پاسخ دهید

محمدرضا

با سلام بنده یک کولر گازی ال جی اینوتر دارم بعضی مواقع تو حالت گرمایش باد سرد میزنه دلیل این باد سرد زدن چیه دمای اتاق هم اصلا گرم نیست که بگیم دما به میزان رسیده و دستگاه خودکار باد سرد میزنه

پاسخ دهید

  کارشناس5: شعبانی

  با سلام. دوست عزیز منظور شما از بعضی مواقع چیست؟ یعنی اینکه کولر گرمایش دارد اما گاهی این اتفاق می افتد؟ یا کلا در حالت گرمایش باد سرد می زند؟ ممکن است کمبود گاز یا مورد دیگری باشد. سرویس کولر گازی خود را فراموش نکنید.

  پاسخ دهید

سلام وقتتون بخیر کولر ما برند bayad هستش من الان زدم روی heat الان طرفای ۱۰ دیقه است ک روشنه ولی کار نمیکنه. روی صفحه نمایشگر علامتی اومده ک ینی یخ زدایی آب مخزن . امکان داره ک بعد این گرمایشیش کار کنه؟؟؟؟

پاسخ دهید

  کارشناس5: شعبانی

  سلام. دوست عزیز یخ زدایی پنل بیرونی یکی از مراحل کار کولر گازی در حالت گرمایشی است و پس از این مرحله مجددا کمپرسور به کار افتاده و تولید گرما از طریق یونیت داخلی انجام می شود. اما منظور شما از مخزن چیست؟ چه علامتی بر روی نمایشگر ظاهر شده؟

  پاسخ دهید

سلام ممنون از راهنمایی های خوبتون من یه اسپلیت اوجنرال دارم مدل btu 300000 مشکلم اینه که در حالت گرمایش کولر گازی بعد یه مدتی کار کردن خود بخود قطع میشه. چند بار هم دیدم از تو بالکن صدای ترق ترق میاد پروانه رو چک کردم از داخلش صدا میومد یک بار هم به اندازه یک لیوان آب سیاه رنگ از زیر دستگاه بیرون اومده بود ممنون میشم بابت علت کار نکردن گرمایش کولر گازی اجنرال راهنماییم کنید

پاسخ دهید

سلام..
کولر دوتیکه وست پوینت دارم و طبق دستورات گذاشتم رو سیستم گرمایش یا همون خورشید. ولی اصلا کمپرسور بیرون کار نمیکنه و باد پنل بعد از حدود بیست دقیقه هم گرم نشد. میخواستم بدونم جریانش چیه خرابه؟ یا سیستم گرمایشی نداره یا من بد گذاشتم رو گرمایشی؟ ممنون

پاسخ دهید

  کارشناس5: شعبانی

  سلام. دوست گرامی ابتدا دفترچه کولر، پلاک فن و… را بررسی کنید و از گرمایشی بودن کولر گازی خو مطمئن شوید. سپس بر اساس آموزش بر روی حالت گرمایش قرار دهید. اگر کولر باد گرم نمی زند، در آن صورت می توانید برای بازدید دستگاه با تعمیرکار مشورت کنید.

  پاسخ دهید

روح الله پودینه

سلام.
لطفا جهت تنظیم گرمایش اسپیلت ال جی راهنمائی کنید. زمانی که اسپلت روی حالت گرمایش قرار میگیرد هیچ عملکردی ندارد و بعد از نیم ساعت از آن هوایی سرد خارج میشود.

پاسخ دهید

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  از اینکه کولر گازی ال جی شما حالت گرمایش هم دارد مطمئن هستید ؟

  پاسخ دهید

شیرین روشن

سلام کولر سامسونگ ایستاده سه فاز. موقع سرمایش درست کار میکند اما موقع گرمایش فن داخلی کار نمیکند سنسور لوله عوض شده ام درست نشد. حالت گرما بر درجه ۳۰ قرار دارد لوله هم گرم میشود اما فن داخل کار نمیکند. کولر سامسونگ ۴۸۰۰۰ میباشد با صفحه لمسی.

پاسخ دهید

  کارشناس5: شعبانی

  با سلام. ممکن است فن داخلی معیوب باشد و یا ایراد از برد کولر باشد. در هر صورت با این اطلاعات کاری نمی توان کرد و باید حتما دستگاه بازدید شود.

  پاسخ دهید

فرهاد درخشنده

کولر وست پوینت ایستاده بعضی مواقع ارور e6 مینویسد در ساعات کار هم گرمایش بصورت نامنظم است. امکان دارد ایراد کنتاکتور داشته باشد؟ باتشکر از کارشناس محترم

پاسخ دهید

بابک آذر

سلام کولر گازی اسپلیت جنرال دارم رو حالت گرمایش گاهی باد گرم میزنه ولی بعضی مواقع بادش خنک میشه و چند ساعت همینطور میمونه ربطی به حالت دیفراست نداره اگه ممکنه علت رو بفرمایید

پاسخ دهید

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  امکان کم بودن گاز یا خرابی کولر هست که باید برسی و عیب یابی شود، سرویس کولر گازی می تواند مشکل را برطرف نماید.

  پاسخ دهید

  محمد عمادی پور

  شما در حالتی که دستگاه باد سرد میزنه چک کنید آیا فرمان شیر برقی از سمت پنل صادر میشود. در کولر گازی جنرال سوکت شماره سه شیر برقی میباشد. اگر فرمان داده نمیشود احتمال مشکل در سنسور های دستگاه میباشد.

  پاسخ دهید

حسن یوسفی

سلام
خسته نباشید
کولر گازی سامسونگ اینورتر سری بوراکای 24 هزار دارم
روی حالت گرمایش روی دمای 28 درجه تنظیم میکنم یک مدت رو حالت گرمایش کار میکنه ولی ناگهان خاموش میشه و چراغهای good sleep و operation چشمک میزنند(چراغ وسط یعنی timer خاموشه)
بعضی مواقع بدون مشکل ساعت ها کار میکنه ولی بعضی مواقع هم به فواصل زمانی مختلف خاموش میشه و چراغها چشمک میزنن
از کولر و حالت گرمایش رو در شرایط دمایی سرد(مواقعی که هوا خیلی سرد میشه) استفاده میکنم و اکثرا دمای محیط زیر 20 درجه هست
غیر از اون از یک بخاری کوچیک هم کمک گرفتم تا دمای محیط رو گرم کنه تا به کولر کمک کنه ولی تاثیری نداشته
دمای گرمایش رو روی 26 درجه و 30 درجه هم امتحان کردم باز این اتفاق میافته
سنسور های پنل داخلی ایراد دارن که باعث بروز خطا میشه یا دمای محیط از دمای تنظیمی دستگاه بیشتره که این اتفاق میافته؟

پاسخ دهید

سلام
ضمن تشکر از سایت خوبتون
من کولر اسپلت گرمایشی سرمایشی مدیا ۲۴۰۰۰ دارم
نصاب توصیه نموده که در زمستان هم برای جلوگیری از رسوب گاز کمی کولر را روشن کنم ولی سوال من اینه اگر ماهی حدود ده دقیقه گرمایشی روشن کنم هم تاثیر خودش را داره در بهبود کارایی و عدم رسوب گاز؟
چون گرمایش رایج منزلمون پکیج هستش.
با سپاس

پاسخ دهید

محمدرضا

سلام و عرض خسته نباشید
من مدتی است کولر گازی دوال اینورتر خریدم. سیستم گرمایش کولر مدتی که کار میکنه، بعد دستگاه متوقف میشه و یه علامت شبیه ستاره که یک قطره ی آب زیرش هست نشون میده و دریچه کولر هم جمع میشه، علتش رو میدونید چیه؟! مشکلی نداره دستگاه؟!
ممنون میشم اگه جوابم رو زود بدین . با سپاس

پاسخ دهید

  کارشناس5: شعبانی

  با سلام. طبق گفته های شما بنظر نمیرسد مشکلی وجود داشته باشد. این پروسه احتمالا عملیات دیفراست یا برفک زدایی پنل بیرونیست. جای نگرانی نیست.

  پاسخ دهید

عليرضا افشار

با سلام
من امسال يه كولر گازي مارك GREE گرفتم الان ميخوام از سيستم گرمايشش استفاده كنم ولي وقتي روي حالت گرمايش قرار ميدم فنش كار نميكنه و هيچ اتفاقي نميفته و روشن نميشه، البته طبق مطالبي كه مشابه بود و خوندم بيش از ٢٠ دقيقه هم صبر كردم ممكنه بفرماييد چيكار بايد بكنم؟ ممنونم

پاسخ دهید

  کارشناس5: شعبانی

  با سلام. برای تنظیم گرمایش اسپیلت خود طبق آنچه آموزش داده شد اقدام کنید. اگر همچنان حالت گرمایشی کولر گازی کار نمی کند، بهتر است از یک متخصص برای بازدید دستگاه کمک بگیرید.

  پاسخ دهید

سامان رمضان نژاد

سلام ببخشید
بنده کولر گازی ۲۴هزار گری دارم رو سیستم گرمایشی میزارم بعد چند دیقه روشن میشه کولر اما باد ملایم میزنه اصلا گرم نیست چرا؟؟

پاسخ دهید

  کارشناس5: شعبانی

  با سلام. دوست عزیز ابتدا تنظیمات دما را تغییر داده و آن را روی 30 درجه بزارید. اگر مشکل برطرف نشد با یک متخصص برای بازدید دستگاه هماهنگ کنید. احتمال دارد به دلیل نشتی و کمبود گاز در سیستم، این مشکل روی داده باشد.

  پاسخ دهید

سلام استاد خسته نباشید. کولر گازی برند هایسنس دارم درجه گرما رو 30 تنظیم شده ولی گرمایی نداره که آدمو گرم کنه. درضمن مصرف برقش مثل سرمایشی هست؟ بنظر شما مصرف بخاری برقی بصرفه هست از لحاظ هزینه؟

پاسخ دهید

علی عسگری

آیا جهت استفاده از گرمایش اسپیلت، مهمه که محل نصب کمپرسور حداکثر تا چند درجه زیر صفر میتونه باشه؟ دراین خصوص محدودیتی وجود دارد؟

پاسخ دهید

مسعود

با سلام ، میخواستم بدونم آبی که در حالت گرما از پنل بیرونی خارج میشه طبیعیه یا نه؟ از خود پنل خارج میشه نه از شلنگش، در حالت سرما بصورت مرتب از شلنگ خارج میشه

پاسخ دهید

  بله در حالت گرما این اتفاق میوفته و عادیه این نشان دهنده اینه کولر شما سالمم هست

  پاسخ دهید

سیامک

سلام
لطفا بفرمائید موقع استفاده از فن کولر گازی مصرف برق کمتره یا تفاوتی نداره
ضمنا کمپرسور نباید کار کنه؟

پاسخ دهید

  کارشناس5: شعبانی

  با سلام. اگر کمپرسور کار کند، کولر باید یا خنک کرده و یا گرما تولید کند. در حالت فن کولر تنها نقش پنکه را برعهده می گیرد. بنابراین کمپرسور کار نمی کند و به همین دلیل مصرف برق کمتری نیز دارد.

  پاسخ دهید

علی سروشه

سلام یه کولر گازی sam 9000 دارم همه چیز خوب کار میکنه ولی پنل بیرونی اصلا یخ نمیزنه و فقط وقتی که برف میاد گه گاهی ازش قطرات آب میاد آیا مشکلی دارد و این که اصلا رو حالت دیفراست نمیره و دکمه ای در اون باره نداره

پاسخ دهید

  کارشناس5: شعبانی

  با سلام. دوست عزیز پنل بیرونی شما نباید یخ بزند و این درست نیست. عمل دیفراست مانع از یخ زدن می شود و اینکر به صورت اتوماتیک انجام می شود. طبق آنچه گفتید کولر گازی شما سالم کار می کند.

  پاسخ دهید

سلام ارادت
کولر گازی سامسونگ رو میزارم روی حالت گرما 3 دقیقه گرما میده و بلافاصله بدون خاموش شدن باد سرد میده و دیگه رو حالت 30 درجه باد گرم نمیده. باید روشن و خاموش کنم تا گرما تولید کنه ولی دوباره همون جوری میشه لطفا راهنمایی کنید

پاسخ دهید

با سلام كولر من مارك جنرال هست و زماني كه روي گرما ميزارم آب زيادي از زير كندانسور ميريزه كه باعث ناراحتي همسايه شده ممنون ميشم راهنمايي كنيد

پاسخ دهید

مرتضی بابائی

سلام خدمت دوستان من کولر گازی الجی اینورتر دارم چون تا الان کولر گازی نداشتم طریقه استفاده از حالت سرما به گرما رو نمیدونم چون تابستون بود نصب کردم حالت سرما رو تنظیم کرد نصاب و به مستاجر تحویل داد …الان بخوام به حالت گرما بزنم از ریموت نمیدونم چکار کنم لطفا راهنمائی کنید…ممنون بابائی

پاسخ دهید

maryamhhh01

سلام با عرض خسته نباشید من کولر گازی جنرال دارم تو زمستون رو حالت گرمایشی گذاشتم دو سه روز خیلی خوب کار میکرد باد گرم میزد یبار خاموشش کردم بعد ده دقیقه روشنش کردم فنش کار نمیکرد بخار سرد بیرون میداد به نظرتون علتش چیه؟

پاسخ دهید

حامد فتحی

سلام
من کولر گازی گاسونیک ۱۸ هزار دارم، وقتی میزارم رو حالت گرما، از موتور بیرون آب زیادی چکه میکنه. دلیلش چیه؟ دوستان گفتن دکمه ایی روی کنترل دارن که وقتی میزنن قطع میشه. اما روی کنترل من همچین دکمه ایی وجود نداره. بالکن رو آب برداشته، خواهشا راهنمایی کنید چیکار کنم؟

پاسخ دهید

سعید منصوری

سلام کولر گازی جنرال 30000 هزار دارم روی گرمایش تا روشن میکنم ارور e8 میزنه . یه سرویسکار اوردم گفت کولر گاز نداره .بعد از اینکه شارژ گاز کرد درست شد 2 ساعت درست کار کرد بعد باز ارور زد هر دفعه ریست میکنم تا روشن میکنم باز ارور e8 میزنه

پاسخ دهید

سلام
ايا اگر راه فن هاى كمپرسور را ببنديم
در گرماى بيشتر كولر تاثير بهترى ندارد ويا باعث أسيب به دستگاه نخواهد شد

پاسخ دهید

سلام من اسپلیت اجنرال دارم وقتی رو گرما میزارم ازموتور بیرونش آب میچکه میخواستم بدونم این طبیعیه یا نه ممنونم میشم جواب بدین

پاسخ دهید

با سلام آيا امكان اضافه كردن عملكرد گرمايش به كولر فقط سرد وجود دارد؟

پاسخ دهید

اکبر کاظمی

سلام خسته نباشید
کولر من ال جی 26000 رو حالت گرمایش میزارم بعده 10 دقیقه باد گرم بادش سرد میشه
گاهی اوقاتم یک علامت ستاره زیر ستاره ام یک علامت رطوبت نشان میده رو صفحه اسپیلت
ممنون

پاسخ دهید

سلام
برای استفاده از گرمایش کولر اسپلیت باید حتما کاور یونیت خارجی رو برداریم ؟

پاسخ دهید

داریوش

سلام وقت بخیر مایه کولر گازی ۶۰هزارتراست داریم برق ۳فازکارمیکنه مشکلش توگرمایش هست وقتی روشن میکنیم موتور روشن میشه بعدخاموش میشه وقتی خاموش میشه انگارگاز برگشت میخوره ولی روحالت سرمایش هیچ مشکلی نداره خیلی خوب کارمیکنه ممنون میشم جواب بدید

پاسخ دهید

امیری

با سلام یه کولر گازی ال جی سرمایش گرمایش 24000 اینورتر موتور سنگین دارم.روی گرمایش درجه روی 30 میباشد.هر دودقیقه ایی یکبار خاموش میشه روی گرما بعد دوباره روشن میشه .یعنی زود زود خاموش روشن میکنه آیا برق ورودی دستگاه کم می باشد.یا مدل این نوع کمپرسور همین جوریه.با تشکر

پاسخ دهید

  کارشناس5: شعبانی

  با سلام. دوست گرامی روند کار حالت گرمایشی کولر گازی به همین صورت می باشد. اما خاموش شدن زود هنگام دستگاه عادی نبوده و می تواند نشان از وجود مشکل باشد. کولر گازی های اینورتر به این صورت عمل می کنند که با رسیدن به دما خاموش نشده و فقط با دور کمتر ادامه می دهند.

  پاسخ دهید

آرمان کرد

با سلام خدمت شما بزرگوار
بنده یک اسپیلت 24 هزار دوزمانه خریدم و در زمستان روی دمای 30 یا 28 و حتی 25 که میزارم بعد یه فاصله کوتاهی حداقل ده دقیقه ای که گرما میده اتومات خاموش و بعد نیم ساعت مجددا روشن میشه آیا امکان داره از این حالت اتومات خاموش شدنش خارج کنم و یکسره روشن باشه
ممنون

پاسخ دهید

فرامرز

سلام. کولر گازی اینورتر داره بوش ۳۰ هزار گرمایشی و سرمایشی دارم. حالت گرمایشی که استفاده می کنم، بعد از حدود دو ساعت علامت df در صفحه نمایشگرش ظاهر میشه…یک صدای تخلیه ای میاد بعد باز شروع به کار کردن می کنه…راهنمایی کنید که این امر عادی هست یا نه…ممنون

پاسخ دهید

  کارشناس5: شعبانی

  سلام. دوست عزیز کولر گازی بوش شما مشکلی ندارد و در این حالت با ظاهر شدن کد df به شما اعلام می کند که دستگاه در حال برفک زدایی پنل بیرونیست

  پاسخ دهید

مجید عرب

قربان سلام عرض میکنم .
با مشکلی مواجه شدیم که امیدوارم کمک سرکار راهگشا باشد .
منزل جدیدی آمدیم که کولر گازی ( Gree – s’matic-j24h1) نصب شده و متاسفانه دفترچه راهنما و نحوه کار با ریموت کنترل را نداریم .
خیلی تلاش کردم که شاید نسخه ای از آن بیابم که موفق نشدم .
آیا دفترچه راهنمای کار با ریموت کنترل این مدل موجود است؟ پیشاپیش از عنایتتون سپاسگزاری میکنم .

پاسخ دهید

سلام و وقت بخیر
بعضی وقتا وقتی کولر را روشن میکنم همون لحظه میره روی سیستم گرمایش. مارک اوجنرال هستش و دمای تنظیم شده ۲۸ درجه. ممنون میشم پاسخ بدید.

پاسخ دهید

فرشاد طاهرخانی

سلام روز بخیر میخواستم بدونم راهی برای اضافه کردن گرمایش به کولر گازی اسپیلت سامسونگ که فقط سرمایشیه هست؟؟ ممنونم از پاسخگویی شما

پاسخ دهید

  کارشناس5: شعبانی

  با سلام. متاسفانه همچین امکانی وجود ندارد. کولر گازی دوکاره در همان کارخانه تولید می شود.

  پاسخ دهید

علیرضا

سلام. من داکت اسپیلت هایسنس دارم.‌ میخواستم بدونم در حالتی که گرمایش بوسیله پکیج و لوله کشی انجام میشه. (یونیت خارجی کار نکنه) علامت روی ریموت باید به شکل فن و خورشید همزمان باشه یا طور دیگه ای؟ممنون

پاسخ دهید

کیانی

سلام اسپیلت اجنرال ۲۴۰۰۰ دارم که در حالت گرما بعد مدتی کار کردن خودش آف میکنه و چند دقیقه بعد مجدد کار میکنه. چطور میتونم از این حالت خارجش کنم که آف نکنه؟

پاسخ دهید

  کارشناس5: شعبانی

  با سلام. دوست گرامی این کار برای انجام عمل دیفراست لازم است و نمی توان آن را حذف کرد

  پاسخ دهید

ابراهیمی

آیا در حالت گرمایشی در کولر گازی باید فن بیرونی که در خارج از ساختمان نصب شده روشن شود؟

پاسخ دهید

Hosein rohi

سلام دوستان .من کولر 25000 سانیو دارم.امشب گذاشتمش رو گرما و درجه 29 ولی زود به زود خاموش میکرد. بعد 2 دقیقه کار میکرد
البته در زمان کار گرمای خوبی میداد
علت زود خاموش شدن چیه؟؟؟

پاسخ دهید

  کارشناس5: شعبانی

  با سلام. دوست عزیز این روند معمول است اما کولر گازی نباید خیلی سریع خاموش و مجددا روشن شود. بنابراین می تواند نشان از مشکل باشد. ابتدا کولر را بر روی دمای کمتری مثل 27 درجه تنظیم کرده و ببینید که این اتفاق تکرار می شود یا خیر. در صورت تکرار برای راهنمایی بیشتر اعلام کنید و اطلاعات بیشتری نیز فراهم کنید.

  پاسخ دهید

   سلام
   من کولر گازی گری گرفتم سرد و گرم الان که در زمستان روشن میکنم منظم خودش خونه گرم میکنه ولی گاهی وقتا خودکار درب کولر نیمه بسته میشه و صدایی مثل صدای گاز از پنل شنیده میشه و هر کاری میکنم با کنترل خاموش نمیشه مگه از برق بکشم و یا حدودا 10 دقیقه صبر کنم تا درست بشه ممنون میشم جواب بدید

   پاسخ دهید

سلام خسته نباشید من اسپیلت مدل فوجی دارم رو حالت گرما که میذارم 7 دقیقه کار میکنه نزدیک به 4 دقیقه کار نمیکنه بعد دوباره کمپرسور شروع به کار میکنه. نمیشه اصلا قطع نشه؟ بعد اینجوری فشار رو موتور نمیاد؟ خیلی ممنون

پاسخ دهید

  کارشناس5: شعبانی

  سلام. دوست عزیز همانطور که توضیح دادیم این روال عادی و لازم است. نگران کولر گازی نباشید.

  پاسخ دهید

سلام‌ آیا حالت گرمایش کولر گازی در کولر گازی ال جی مدل plasmaster وجود دارد؟

پاسخ دهید

  کارشناس5: شعبانی

  با سلام. دوست عزیز همانطور که گفتیم شما باید حداقل مشخصات درجشده بر روی کارت فنی یا پلاک دستگاه را بخوانید. ال جی مدل های مختلف کولر گازی تولید می کند. به طور مثال اگر مدل AMP-24K کولر گازی ال جی plasmaster را خریداری کرده اید، این مدل دوکاره سرد و گرم می باشد.

  پاسخ دهید

علیرضا قبادی

سلام من یه کولر گازی دوکاره گرمایشی سرمایشی دارم و در فصل زمستان عالی کار میکرد. ولی الان فقط باد سرد میزنه در صورتی که رو heat و دمای ۳۰ درجه هم است. میخواستم ببینم ممکنه که چون موتور روی پشت بام هست و مداوم برف و باران روش میشینه خراب باشه؟ باید چکار کنم مرسی

پاسخ دهید

  کارشناس5: شعبانی

  با سلام. دوست گرامی علت گرم نکردن کولر گازی را در بالا اشاره کردیم. ممکن است مشکل از کمبود گاز باشد، یا با توجه به قرارگیری در پشت بام، پنل یخ زده باشد. در هر صورت با این اطلاعات کم نمی توان دقیق عیب یابی نمود. لطفا با یک تعمیرکار متخصص برای بازدید دستگاه هماهنگ نمایید.

  پاسخ دهید

   سلام مهندس،ببخشید من میخوام اسپلیت دست دوم دوو بخرم،آیا کولرای دو کاره بدرد میخورن؟ ما جنوب زندگی‌میکنیم،گرماش به کارمون نمیاد،کیفیت تک کاره ها بهتر نیست؟

   پاسخ دهید

صادق جدیری

سلام خسته نباشید وقت بخیر.عذر خواهی میکنم من کولر گازی او جنرال دارم کولر زمانی که خاموشه و یا وقتی که روشنه یه صدای ویز مانندی از داخل اسپلیت میاد که آزار دهندس به نظرتون مشکل داره باید سرویس کار بیاد نگاه کنه؟؟؟؟
با تشکر

پاسخ دهید

حامد احمدی

سلام
میشه راهنمایی کنین زمانی که کولر گازی روی حالت گرمایشی هستش بعد از کارکردن خودکار خاموش میشه و مجدد شروع به کار می‌کنه این مورد طبیعیه؟

پاسخ دهید

خلیلی

سلام وقتبخیر.کولرگازی من 12هزار و مارک جنرال سرما /گرماهست پس از قراردادن درحالت گرما مدتی طول میکشد وحتی لوله های بالا حالت یخ زدگی پیدامیکندولی کمپرسور استارت نمیکند .باتشکرازشما

پاسخ دهید

دانیال سلیمانی

سلام،خسته نباشید
یک کولر گازی جنرال گلد۲۴۰۰۰ دارم، روحالت گرمایشی که میزارم از زیر کمپرسور آب میریزه علت چیه؟ میشه راهنمایی کنید؟ ممنون

پاسخ دهید

باسلام
من یک کولرگازی plasma gold LG دارم. روی حالت گرما که قرار میدم، گاهی یک علامت فلش رو به بالا روی LCD کولرگازی نمایش داده میشه و کولرگازی خاموش میشه. دلیل این فلش چی هست؟
ممنون میشم راهنمایی کنید

پاسخ دهید

حسین کوهزاد

سلام خسته نباشید .میخواستم بپرسم که بنده پنل های شوفاژ خونم کمه و خونه سرده .دو تا اسپلیت دارم .خواستم بپرسم آیا حالت گرمایش فشار زیادی به کمپرسور کولر وارد میکنه؟ اگر بخوام روزی چند ساعت از اسپلیت برای گرما استفاده کنم روی عمر کمپرسور تاثیر زیادی داره؟

پاسخ دهید

اسماعیل صدری

با سلام
من ی کولر 24 هیتاچی دارم. کمپرسور تقریبا هم ارتفاع پنل داخلی تو 2 متری نصبب هس. تو حالت گرمایشی بدون مشکل کار می‌کرد تا اینکه امشب دیدم زیرش کلی روغن سیاه ریخته و فوری کولر رو خاموش کردم مشکل چی میتونه باشه بنظرتون. ممنون میشم جواب بدید

پاسخ دهید

سلام و خسته نباشید
من داکت اسپلیت را روی گرما تنظیم کردم
وقتی mode را روی heat میزارم بعداز چند ثانیه خودش میره روی fan مشکل چیست
متشکرم

پاسخ دهید

مهدی کاظمی

سلام
من یه کولر گازی جنرال مکس دارم نصاب کولر گفته زیر صفر درجه از گرمایش دستگاه استفاده نکنم گاز دستگاه هم r22 هستش گفتشون درسته؟

پاسخ دهید

آرین نقی پور

با عرض سلام .
من کولر گری 18000 دارم و وقتی روی حالت گرمایش گذاشتم حدود 10 دقیقه خوب کار کرد و گرم کرد ولی بعدش موتورش خاموش شد و دیگه کار نکرد علت چیه ؟

پاسخ دهید

حسن مصطفی نژاد

سلام صبح شما به خیر. اسپیلت منزل ما در وضعیت گرمایش قرار دارد. پس از گرم شدن و خاموش شدن کندانسور وقتی که دستگاه در حالت دیفراست قرار میگیرد فن داخلی کار میکند و باد سرد به داخل منزل می وزد و گرمای ایجاد شده از بین میرود در حالیکه در این حالت باید فن خارجی کار کرده و داخلی قطع شود. لطفا راهنمایی بفرمایید. متشکر. ارادتمند.

پاسخ دهید

محمدی

سلام من در حالت گرمایش دمای 26 رو تنظیم کردم ولی دستگاه مدام خودش دما رو بین 28 تا 31 خود به خود تغییر میده.مشکل کجاست؟

پاسخ دهید

سلام من برای یک اتاق 12 متری در یک خونه ویلایی با یک پنجره بزرگ رو به آفتاب چه مدل و با جه کدی می تونم اسپیلت بخرم میشه لطفا راهنماییم کنید البته در یک منطقه معتدل ساکن هستم .
ممنون

پاسخ دهید

کوروش عسگری

سلام و عرض ادب احترام ، واقعا از راهنمایی و توضیحات دقیق و کامل شما ممنون و قدر دان شما هستم بنده الان رسیدم ویلا و خونه سرد و کولر گازی دو زمان که جدیدا نصب کرده بودیم که در سایت ها بدنبال نحوه استفاده صحیح از کنترل بودم که خیلی ها بودند ولی کامل نبود توضیحات شان که سردر گم شدم تا مطلب سایت شما را مطالعه کردم و الان زیر باد گرم دارم استراحت میکنم ، بازم بخاطر درستی در راهنمایی و صداقت در توضیحات سپاسگزارم
مطمعن باشید اگر به کمک یک سرویس کار داشته باشم اولین گزینه شرکت خدمات کاراباما تماس خواهم گرفت

پاسخ دهید

  نسیم اسلام پور

  سلام کوروش عزیز
  خیلی خوشحالیم که براتون مفید بوده
  ما همیشه آماده خدمت رسانی هستیم

  پاسخ دهید

هادی مرادزهی

سلام اسپیلت یک ماه هست که روحالت گرمایشی هست ،خوب کار هم میکرده حالا یه شب که روشنش کردم هوای سرد میاد بیرون گرم نمیکنه مشکلش چیه؟

پاسخ دهید

  نسیم اسلام پور

  سلام هادی عزیز
  شما می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان برای تعمیر اسپیلت رو ثبت کنید.
  ما در کنارتون هستیم

  پاسخ دهید

امیررضا

سلام ما تو خونمون دوتا کولر هیتاچی و جنرال داریم
مشکل اینکه وقتی مثلا فقط یه درجه دما رو کم میکنی مقدار خیلی زیادی رو حالت کولر میمونه ولی اگه یه درجه بالاتر باشه خیلی کمتر
یعنی اینکه تفاوت زمان حالت کولر تو ۱ درجه خیلی زیاده
مثلا رو ۲۴ درجه میبینی نیم ساعت رو کولره ولی رو ۲۵ درجه فقط ۱۰ دقیقه

پاسخ دهید

  فرهاد محمدی

  وقت بخیر
  این موضوع معمولا به دلیل گرمای زیاد محیط خارج از خانه است. معمولا وقتی هوا گرم است کولر برای پایین آوردن دما فشار بیشتری را متحمل می شود، اما برای بالا رفتن دما، گرمای محیط بیرون، باعث می شود خانه سریع تر به دمای مورد نظر برسد.

  پاسخ دهید