آموزش و راهنمای تصویری استفاده از ریموت کنترل کولر گازی

ریموت کنترل کولر گازی

در این آموزش از کاراباما قصد داریم تا در مورد نحوه استفاده از ریموت کنترل کولر گازی مطالبی را ذکر کنیم. از آنجا که بسیاری از دوستان با گزینه‌ها و دکمه‌ها و امکانات ریموت کنترل کولر گازی خود آشنایی نداشته و از ما در مورد نحوه استفاده از آن سوال می پرسند، بر آن شدیم تا مطلبی جامع و کامل در این خصوص برای شما عزیزان گردآوری کنیم.

قابل ذکر است که ریموت کنترل اکثر کولر گازی ها شبیه هم بوده و کارکردی مشابه دارند، که شاید در مواردی بسیار کم، نام یا گزینه‌ای تغییر کرده باشد. پس به دلیل تنوع بسیار بالای این ریموت کنترل ها فقط به تشریح یک مورد میپردازیم که با آشنایی با آن، مطمئناً قادر به کار کردن با تمامی مدل‌ها خواهید بود. مثلا ریموت کنترل کولر گازی جنرال، اجنرال، سامسونگ، ال جی، گری و… از لحاظ کارکرد شبیه هم می باشند.

۱) دکمه روشن / خاموش (START/STOP):

شما با زدن این دکمه، کولر را در حالت و تنظیماتی که در آخرین بار خاموش کرده‌اید، روشن می‌کنید.

۲) دکمه انتخاب حالت کاری دستگاه (Operation Mode Selection) یا (Mode):

شاید این اصلی‌ترین دکمه روی ریموت کنترل کولر گازی است که دارای ۴ حالت است و شما با هر بار فشار دادن آن می‌تواند حالت کولر را عوض کنید و نشانه یا تصویر هر یک از این ۴ حالت، بسته به نوع کولر یا روی ریموت کنترل کولر گازی یا روی صفحه نمایش پنل داخلی نمایش داده می‌شود.

ریموت کنترل کولر گازی

Fan: شما با فعال کردن این گزینه کولر را در حالت فن قرار خواهید داد. در این حالت کندانسور یا موتور کولر خاموش شده و فن داخلی مشغول به کار است و بیشتر مختص فصل بهار است که شما نیاز به سرما یا گرما نداشته و احتیاج به جابجایی هوا دارید.

COOl: این گزینه که به شکل یک دانه برف است، مختص فصل تابستان بوده و با فعال کردن آن شما می‌توانید از سرمایش کولر لذت ببرید.

HEAT: این گزینه که معمولا به شکل یک خورشید است، مخصوص فصل زمستان بوده و باعث تولید گرما می‌شود.

AUTO: این گزینه کولر شما را در حالت اتوماتیک قرار داده و با تعیین دمای کولر، همیشه دمای کولر گازی را در دمای دلخواه شما قرار می‌دهد. این گزینه مختص استفاده در مواقعی است که شما برای مدت طولانی در جایی حضور ندارید و کولر گاز قادر خواهد بود دمای آنجا را چه در سرما چه در گرما تنظیم نماید.

توصیه می شود از این گزینه در هر شرایطی استفاده نشود، شاید بتوان مورد استفاده صحیح این گزینه را در اتاق سرور توضیح داد.

DRY: این گزینه کولر شما را در حالت خشک یا رطوبت‌گیر قرار می‌دهد. یعنی با فعال شدن این حالت، کولر مقدار بسیار بیشتری از رطوبت هوا را نسبت به حالت عادی از محیط دریافت می‌کند.

این گزینه بیشتر مخصوص مناطق معتدل مرطوب یا مناطقی است که داری هوای شرجی می باشد.

توجه: با فعال شدن این گزینه، فن داخلی کولر در کندترین حالت خود به کار ادامه می‌دهد.

فروش ریموت کنترل کولر گازی

۳) دکمه تنظیم درجه حرارت اتاق (Room Temperature Setting) یا (Temp):

برای کم و زیاد کردن درجه هوا به کار می‌رود که معمولاً توصیه می‌شود دما روی ۲۲ درجه تا ۲۵ درجه تنظیم شود. زیرا این دمای تعادلی بدن انسان است و در این دما نه بدن شما عرق می‌کند و نه سرد می‌شود.

۴) دکمه انتخاب سرعت فن (Indoor Fan Speed Selector):
برای انتخاب چهار نوع سرعت: کم، متوسط، زیاد و نامنظم (کوهستانی) به کار می‌رود. شما می‌توانید با هر بار زدن این دکمه حالت دلخواه خود را تنظیم کنید.

۵) دکمه (Jet Cool) یا (Turbo)
برای خاموش و روشن کردن Jet Cool کار می‌رود. با زدن گزینه Turbo در بسیاری از کولرها، کولر با بیشترین قدرت خود به کار ادامه خواهد داد.

۶) دکمه Swing:
این دکمه برای روشن و خاموش کردن حرکت دمپرها (پره‌های تعیین سمت باد) به سمت بالا / پایین به کار می‌رود. دقت کنید که نحوه کار این گزینه در کولرهای مختلف متفاوت است. مثلاً بعضی از کولرها فقط قابلیت بالا یا پایین شدن را داشته و بقیه موارد دستی می‌باشد.

۷) دکمه روشن / خاموش ساعت زمان سنج (On / Off Timer):
برای تنظیم زمان روشن و خاموش شدن دستگاه به کار می‌رود.

۸) دکمه تنظیم زمان سنج (Time Setting):
شما با زدن این دکمه می‌توانید زمانی را برای خاموش یا روشن شدن دستگاه انتخاب کنید.

۹) دکمه تنظیم / توقف ساعت زمان سنج (Timer Set / Cancel):
برای تنظیم زمان سنج، هنگامی‌که زمان موردنظر را تنظیم یا متوقف می‌کنیم.

۱۰) دکمه خاموش شدن خودکار (Sleep Mode Auto):
برای تنظیم خاموش شدن خودکار دستگاه به کار می‌رود.

۱۱) دکمه جریان هوا (Air Circulation Button):
برای ایجاد جریان هوا بدون سرد و گرم کردن به کار می‌رود.

۱۲) دکمه کنترل درجه حرارت اتاق (Room Temperature Checking):
برای کنترل درجه حرارت فعلی اتاق به کار می‌رود.

۱۳) دکمه فیلتر پلاسما (Plasma):
برای روشن و خاموش کردن فیلتر پلاسما مورد استفاده قرار می گیرد.

نکته: در صورتی که ریموت کنترل کولر شما خراب شده است، میتوانید با مراجعه به صفحه خرید ریموت کنترل کولر گازی اقدام به خرید یک ریموت کنترل جدید نمایید.

۱۴) دکمه کنترل جهت وزش افقی (Horizontal Air Flow Direction Control) (در همه مدل ها موجود نیست):
برای تنظیم جهت وزش افقی به کار می رود.

۱۵) دکمه تنظیم مجدد (Reset):
برای استفاده قبل از تنظیم ساعت یا بعد از تعویض باطری ها است.

آموزش کار با ریموت کنترل کولر گازی

نکته: دقت داشته باشید که اگر کولر شما با مشکل مواجه شد، مثلاً در تابستان پرتاب باد سرد نداشت و احساس کردید تنظیمات کولر شما با مشکل مواجه شده است، کولر را خاموش کرده سپس برق اصلی کولر را قطع کنید و بعد از آن باطری ریموت کنترل کولر گازی را جدا کرده و دوباره جا بزیند. سپس دکمه روشن شدن کنترل را زده و آن را روی حالت COOL قرار دهید. حالا دکمه خاموش شدن کنترل را بزنید و بعد از آن، فیوز اصلی کولر را وصل کنید و با کنترل کولر را روشن کنید. چند دقیقه صبر کنید، اگر کولر در حالت سرمایش راه‌اندازی شد که شما موفق شدید، ولی اگر سرمایی تولید نشد، کولر گازی شما با مشکلی مواجه شده است که احتمالا شما قادر به حل آن نیستید، پس برای تعمیر و سرویس کولر گازی خود حتماً کولر را خاموش کرده و با یک مرکز تخصصی تعمیرات کولر گازی تماس بگیرید.

دکمه health در کولر گازی

در برخی از مدل های کولر گازی های امروزی، قابلیت جدیدی به نام health mode یا حالت سلامت تعبیه شده است. در این مواقع با زدن دکمه health در کولر گازی، که معمولا به شکل یک برگ طراحی شده است، تکنولوژی پمپاژ اکسیژن یا یونیزه ساختن مولکول های اکسیژن فعال می گردد. درواقع قابلیتی که در این نوع کولرها قرار داده شده، سبب می شود تا مولکول های اکسیژن یونیزه شده و بار منفی گرفته و به داخل اتاق پمپ شوند. در این حالت هوای تمیز و تازه به درون اتاق جریان یافته که قادر به از بین بردن باکتری ها و ضدعفونی کردن هوا می باشد و همچنین به نشست سریعتر گرد و خاک نیز کمک می کند.

فعال سازی حالت سلامت بر روی میزان سرمایش و گرمایش کولر گازی تاثیر چندانی ندارد و میزان مصرف انرژی (برق) دستگاه نیز به مقدار کمی افزایش می یابد. توجه داشته باشید که اگر دمای پنل خارجی از ۴ درجه کمتر باشد، پمپاژ اکسیژن به صورت خودکار متوقف می شود و زدن دکمه health موجب به کار افتادن پمپ یونیزه نخواهد شد.

ریموت کنترل همه کاره یا یونیورسال یا مادر کولر گازی

در برخی از موارد که افراد ریموت کنترل کولر خود را گم می کنند و برای تهیه دوباره آن روانه بازار می شوند، ممکن است چندان خوش اقبال نبوده و به دلایل مختلف از جمله قدیمی بودن مدل کولر گازی و یا غیره، نتوانند ریموت کنترل مناسب خود را پیدا کنند. در این مواقع چیزی که ممکن است به گوشتان خورده باشد، ریموت کنترل همه کاره کولر گازی است. کنترل همه کاره یا مادر کولر گازی که همچنین یونیورسال نیز خوانده می شود، این قابلیت را دارد که با دادن کدهای مربوطه امکان خاموش و روشن و استفاده از کولر گازی را برای فرد مهیا سازد. درواقع در این مواقع باید کدهای کنترل کولر گازی را پیدا کرده و کد مربوط به دستگاه خود را با تنظیمات ریموت کنترل همه کاره وارد نمود.

نظرات کاربران

امیر احمدی
۳ شهریور ۱۳۹۵

بسیار سپاسگزارم. به امید موفقیت روز افزون برای شما.

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۴ شهریور ۱۳۹۵

  ممنون همچنین

   مازیار کلاه کج
   ۲۶ شهریور ۱۳۹۸

   متشکر مرسی

  مریم نصیری
  ۲۵ مرداد ۱۳۹۶

  سلام وقت بخیر
  جسارتا ۳ روز هست که اسپیلت باد خنک ندارد و وقتی روشن میکنیم گاها (۲ بار) صدایی مثل طوفان میدهد جسارتا راهنمایی بفرمایید ایراد در چه قسمتی هست و آیا با تنظیم کنترل قابل اصلاح مباشد یا نه ؟

   اسدی الاسوند
   ۱۴ فروردین ۱۳۹۷

   سلام خانم نصیری امیدوارم حالتون خوب باشد وقتی کولر با این مشکل مواجه میشه کولر شما هیچ عیبی نداره فقط پنل داخلی که داخل اتاق شماست دوتا فیلتر داره که حسابی کثیف شدنه اونارو تمیز کنید بشورید و مجددا جا بزنید درست میشه مثه روز اول

    فهیمه
    ۳ مرداد ۱۳۹۷

    سلام ببخشید کولر گازی بوش دارم چند وقته بعد یک ساعت کارکردن صدای باد از توش میاد ، فیلترش رو هم تمیز کردم . چکارکنم راهنماییم کنید لطفا

     رضا
     ۲۸ تیر ۱۳۹۸

     سلام برادر جان لطف کنید راهنمایی کنید کولرم ۳۶فوجی کول کنترولش روشنه کولر هم روشنه ولی عمل نمیکنه کونترولش عدد عوض میکنه ولی کولر هیچ عکس العملی انجام نمیده

    امین چراغی
    ۷ خرداد ۱۳۹۸

    با سلام، مولر گازی گری بعد از خاموش شدن حدود ۲۰ دقیقه خودکار کار میکند علت چیست و اگر انظیمات خاصی داره راهنمایی بفرمایید.ممنونم

     Royal
     ۴ تیر ۱۳۹۸

     تنطیمات‌کنترل گری رو بخون بعضی مسل ویسپوند بعد یک دقیقه الی ۲دقیقه خواموش میشه اون طبیعیع ولی احتمالا شما تنطیم زمان رو دستکاری کردید کولرو خاموش برقشو بکشید‌کنتولر رو باتریشو دربیارید دوباره جا بزنید برق کولر وصل و با کنترول رو شن کنید اگر دکمه ریست نداره

   مسعود مرادی
   ۱۴ مرداد ۱۳۹۸

   سلام کولر شما کم گاز شده باید شارژ شود

   علی خیامی
   ۱۵ آبان ۱۳۹۸

   سلام . بلوور داخل خود اسپیلت خاک گرفته که باعث میشه کند کار کنه یا حالت بالانس داشته باشه که معمولا خاک از یک طرف بیشتر رو بلوور سنگینی می‌کنه این صدا بوجود میاد فقط کافیه که یلوور شسته بشه این صدا از بین میره و سرعت بلوور بیشتر میشه

  رضا صمیمی
  ۱۳ آذر ۱۳۹۶

  باسلام
  بسیار خوب و جامع بیان شده بود و خیلی استفاده کردیم.

   بهزادسیف
   ۲۳ خرداد ۱۳۹۸

   سلام خسته نباشیدکولر۱۲هزارجنرال هست اتومات نمیکنه یاطرزاتومات کردن خواهشن راهنمایی یکسره روشنه

  علی بیگی
  ۱۶ بهمن ۱۳۹۸

  سلام کولر ارورE4 میده ممنون میشم راهنمایی کنید ایراداز کجای کولر می باشد

نفس فرهادي
۱۱ شهریور ۱۳۹۵

عرض ادب
من واقعا جوابم رو گرفتم ،چون دفترچه راهنما رو گم کردم، خیلی واضح و اصولی توضیح دادید ،
پاینده باشید
ممنونم

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۱۱ شهریور ۱۳۹۵

  سلام
  خواهش میکنم خوشحالیم که تونستیم کمکی کرده باشیم

   مهدی احدی
   ۳ تیر ۱۳۹۸

   سلام تو ریموت کنترل ما گزینهcoolنداره باد خنک نمیده لطفا راهنمایی کنید

    Royal
    ۴ تیر ۱۳۹۸

    کولرو از برق بکشین‌باطری کنتورول در بیارین دوباره جا بزنید برق کولرو روشن کنید .با کنترل بعدش روشنش کنید .میاد

  محمدرضا اندکائی زاده
  ۴ خرداد ۱۳۹۸

  با سلام من کواگلر ۳۰هزار جی متیک گری دارم و موقع نصب اولیه بعداز چند دقیقه مثلا ۵ یا ده دقیقه رطوبت زدایی میکرد ولی الان چند وقته که دیگه رطوبت زدایی نکرده و زود خاموش می شود. آیا کولرم مشکلی دارد!؟

ایمان
۱۵ شهریور ۱۳۹۵

سلام
در بعضی از سایت ها نوشته به کولر باید باید کنترل کد بدیم . هدف از کد دادن چیه و چه وقتی باید این کار رو انجام داد؟

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۱۶ شهریور ۱۳۹۵

  سلام
  بسیاری ار کولر گازی ها در ایران به علت عدم وجود خدمات پس ار فروش فاقد کنترل هستند و برای حل این مشکل یک مستر کنترل وجود داره که شما با کد دادن به مادر برد کولر گازی یا اصطلاحا ست کردن اون میتونید کولر گازی رو به وسیله این کنترل تخت فرمان داشته باشید

   محمد
   ۴ اردیبهشت ۱۳۹۸

   باسلام ، ببخشید کولر را برای گرم کردن روشن کردم بعد از چند ساعت علامت pf در کنترل مشاهده شد . ضمنا کولر هم قطع شد .لطفا ارائه رهنمود فرمائید .سپاس

    مرتضی فرجی
    ۵ تیر ۱۳۹۸

    سلام کولرگازی من اوجنرال امشب دیدم درجه رو روی ۲۵ میزارم خاموش میشه ودیگه روشن نمیشه تا اینکه دوباره بزارم روی مثلا ۲۴ یا ۲۳ وقتی هم وقتی هم روشن میشه دیگه خاموش نمیشه تا اینکه درجه رو بالا پایین کنم لطفا راهنمایی کنیدمرسی

  حسن شریعتی
  ۹ خرداد ۱۳۹۶

  سلام من یه مدل سامسونگ دارم علامت set ک روی صحفه کنترل ظاهر شده و در حالت اتو و کول دکمه کم یا زیاد کردن فن کار نمیکنه چکار کنم ک علامت set حذف بشه چون از وقتی این علامت ظاهر شده به این مشکل برخورد کردم

   کارشناس 1: پیرنیا
   ۹ خرداد ۱۳۹۶

   سلام
   احتمال اینکه کولر گازی در حالت توربو قرار گرفته باشد زیاد است شما میتوانید ان را از حالت توربو خراج کنید

    مهدیه نعیمایی
    ۸ تیر ۱۳۹۸

    سلام میخوام بدونم چجوری میتونیم کولر بزاریم شبا رو اتومات ؟

ایمان
۱۷ شهریور ۱۳۹۵

مادر برد رو چه طوری باید ست کنیم؟

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۱۷ شهریور ۱۳۹۵

  سلام
  باوز کنید اصلا سوال شما مفهوم نیست خواهشن سوالتون رو به صورت کامل و دقیق بپرسید ممنون

اصغر بیگی
۹ مهر ۱۳۹۵

با سلام میخواستم من روراهنمایی کنید چگونه خاموش روشن کولر رو به تله سوییج ازراه دور وصل کنم.

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۱۰ مهر ۱۳۹۵

  سلام
  بنده اصلا متوجه سوال شما نشدم لطفا واضح تر و کامل تر توضیح بدین

جواد
۱۰ مهر ۱۳۹۵

سلام من یه مشکلی دارم روی هیت که میزارم کولر هیچ بادی نمیده ثابت میمونه. کولرم او جنراله

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۱۰ مهر ۱۳۹۵

  سلام
  زمانی که کولر گازی را روی هیت یا گرمایش تنظیم میکنید معمولا مدت زمانی طول میکشه تا فن داخلی راه اندازی بشه که این مدت بستگی به میزان و نوع تنظیمات هر اسپیلت بستگی دارد ولی برای اطمینان کولر گازی خودتون رو کاملا خاموش کرده و برق اصلی رو قطع کنید و بعد از ۲۰ دقیقه کولر رو مجددا روشن کنید و روی قسمت گرمایش تنظیم کنید اگر کولر گازی راه اندازی نشد مطمئنا مشکلی در سیکل یا اشکال در مادر برد وجود دارد که باید با یک تعیمرکار کولر گازی برای حل آن مشورت کنید

سيا
۱۰ مهر ۱۳۹۵

سلام خسته نباشین توضیحات خیلی عالین فقط من که کولرو رو گرما میزنم چند ثانیه بعد خاموش میشه مرسی راهنماییم کنین

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۱۰ مهر ۱۳۹۵

  سلام
  ممنون لطف دارید
  برای اطمینان از خرابی کولرگازی به این تریب( کولر گازی خودتون رو کاملا خاموش کرده و برق اصلی رو قطع کنید و بعد از ۲۰ دقیقه کولر رو مجددا روشن کنید و روی قسمت گرمایش تنظیم کنید اگر کولر گازی راه اندازی نشد مطمنا مشکلی در سیکل) یکبار کولر گازی رو ریست کنید تا اطمینان حاصل کنید کولر مشکلی ندارد اگر با این روش به نتیجه نرسیدید و همچنان مشکل پابرجا بود کولر گازی خراب بوده و باید با تعمیرکار کولر گازی تماس بگیرید

   مسعود پ
   ۲۹ فروردین ۱۳۹۶

   سلام جناب آقای پیرنیا من یه کولرگازی اینورتردار بوش بامشخصات زیر گرفتم ممنون میشم اصل بودن یا نبودن اونو برام بگید

   بوش آلمان دورادیاتوره فن بزرگ چهارحالته سرد وگرم اینورتردار با موتور ایکس کرول کم مصرف وپرتاب باد ۱۰تا ۱۲ متری آنتی باکتریال وتصفیه هوا ربا بچسب انرژی a+++و ۶٫۵آمپر برق مصرفی

    کارشناس 1: پیرنیا
    ۲ اردیبهشت ۱۳۹۶

    سلام
    اگر مشخصات امپر مصرفی درست درج شده باشد احتمال اینورتر بودن کولر گازی شما بسیار بالاست

سلمان عسکری
۱۱ مهر ۱۳۹۵

ممنون بسیار با حوصله توضیح دادید
پاینده باشید

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۱۱ مهر ۱۳۹۵

  خواهش میکنم

   حسین فرضی پور
   ۲۳ خرداد ۱۳۹۸

   سلام اقای مهندس عزیز…اسپیلت من در ظهر تابستان که گرما به اوج خودش میرسه حاموش میشه و فقط فن کار میکنه ولی در شبها خوب کار میکنه بدون هیچ مشکلی..علتش چیه؟تشکر

    مهدی
    ۲ تیر ۱۳۹۸

    سلام وقت بخیر لطفا در مورد دکمه ifeel توضی بدید ممنونم

    اکبر نظریان
    ۱۳ مرداد ۱۳۹۸

    سلام خسته نباشید چند روزی اسپیلت ال جی ما صدا میده علتش چیست ممنون

  مصطفي فلاح
  ۷ تیر ۱۳۹۸

  سلام خوبین خسته نباشین کولر من ال جیرهستش یه ده دقیقه خوب کار میکنه بعدش میره رو فن دوباره نمیدونم چرا میشه کمکم کنید

ناهید
۱۱ مهر ۱۳۹۵

با سلام…من اسپلیت ۹۰۰۰ بوش دارم .متاسفانه کنترل دستگاه گم شده و نصاب کد ست ریموت با برد دستگاه رو نمیتونه پیدا کنه…میشه لطفا راهنمایی کنید؟

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۱۲ مهر ۱۳۹۵

  سلام
  شما اگر از مستر کنترل استفاده میکنید یک دفترچه همراه این کننترل هست که تمام مراحل رو به دقت شرح داده و عنوان کرده است

رضا
۱۲ مهر ۱۳۹۵

سلام ما تازه اسباب کشی کردیم تو خونه جدید کولر گازی الجی.گلد نصبه بعد هر کاری کردم سیستم گرمایشیش روشن نشد میخواستم بپرسم اصلن گرمایشی داره؟؟

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۱۲ مهر ۱۳۹۵

  سلام
  این که کولر گازی شما سیستم گرمایش دارد یا خیر به مدل دستگاه شما بستگی دارد طبق توضیحات کولر گازی را در حالت گرمایش قرار دهید اگر روی صفحه نمایش کولر علامت گرمایش ظاهر شد ولی عمل گرم کردن انجام نشد کولر گازی شما مشکل داشته و حتما باید یک سرویس کار کولر گازی کولر شما را چک کند ولی اگر روی صفحه نمایش علامت گرمایش ظاهر نشد کولر گازی شما فاقد سیستم گرمایش میباشد

پریسا
۲۲ مهر ۱۳۹۵

سلام بسیار عالی و با حوصله توضیح داده بودین.سپاس فراوان چون راهنمایی شما کمک بزرگی بود?

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۲۳ مهر ۱۳۹۵

  خواهش میکنم خیلی خیلی خوشحالیم که تونستیم به شما کمکی کرده باشیم.

رعنا امیری
۳ آبان ۱۳۹۵

سلام خسته نباشبد کولر ما قبلا گرما تواید میکرد اما الان چند روزه تنظیمشم میکنیم گرما تولید نمیکنه

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۴ آبان ۱۳۹۵

  سلام
  اگر طبق اموزش کولر گازی با استفاده از ریمون کنترل کولر گازی خودتون را در حالت گرمایش قرار دادید ولی گرمایی تولید نمیشود باید حتما با تعمیرگاه مجاز اسپیلت تماس بگیرید

   مهدی تاجیک
   ۴ مرداد ۱۳۹۷

   سلام برق منطقه ما دو ساعت در روز میره و تو این مدت که رفت از دیروز که یه دفعه رفت کولرگازی باد خنک نمیده سامسونگ سردوگرم ۲۵۰۰۰ من فیلتر تمیز کردم و حتی رفتم پشت بام کمپرسور هم شستم ولی فایده نداره

ثمانه آل احمد
۱۱ آبان ۱۳۹۵

سلام ممنون از توضیحات کاملتون من حالت فن دستگاه رو میخواستم بدونم که پیدا کردم .حالا میخواستم بدونم مصرف برق هم توی حالت فن مثل حالت سرما و گرما است?

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۱۳ آبان ۱۳۹۵

  سلام
  نخیر در حالت استفاده از فن دستگاه تمام قطعات مانند کمپرسور کولر کازی و فن بیرونی دستگاه از کار افتاده و بلیور فن داخلی مانند یک پنکه عمل میکند که در این حالت کولر در کمترین زمان مصرف انرژی خود است

  امید لشکری
  ۳۰ خرداد ۱۳۹۸

  ببخشید من کولر اسپلیت سرد وگرم جنرال مکس دارم برق کم و زیاد شد بعد از نیم ساعت روشن کردم صفحه پنل همینطور روشن و خاموش میشه دلیل چیه چکار باید بکنم

مانی مقصودلو
۱۴ آبان ۱۳۹۵

باسلام مرسی از راهنمایهای مفیدتون من کولر جنرال ۳۰۰۰ دارم رو گرما که میزارم اولش یکم طول میکشه تا فعال بشه بعد چنددقیقه کار میکنه گرماش هم خوبه ولی بعد از ۴تا۵ دقیقه قطع میشه چنددقیقه بعد باز روشن میشه انگار اتومات میکنه

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۱۵ آبان ۱۳۹۵

  سلام
  دوست عزیز به نظر شما دمای کولر گازی را روی درجات پایین تنظیم کردید که فورا کولر گازی اتومات میکند بهرین راه این است که شما ابتدا دما را بالاتر یا پایین تر از این دمایی که هست قرار بدید و باز هم اگر با این مشکل مواجه شدید و کولر گازی شما در حالت گرمایش یه هیمین روش از کار افتاد یا اتومات کرد مطمنا سنسور لوله یا سنسور محیطی یا مادر برد آن مشکل داشته و نیاز به تعمیر دارد که شما برای تعمیر برد کولر گازی باید اقدام نمایید.

faty
۱۴ آبان ۱۳۹۵

س نمیدونم از کدوم دکمه ریموت هیتاچی برای گرم کردن استفاده کنم تو فصل سرما
تو رو خدا کمکم کن ?

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۱۵ آبان ۱۳۹۵

  سلام
  به ضورت کامل در اموزش شرح داده شده اگر از اینکه کولر گازی شما دارای سیستم گرمایش است مطمن هستید میبایست از دکمه mode روی کنترل استفاده کرده و ان را روی حالت گرمایش ( عکس خورشید یا hite) قرار بدید

بهمن۱۷
۱۴ آبان ۱۳۹۵

باسلام کولر ما ال جی هستش
حالت گرماشوکه تنظیم میکنم اولش تاحدود۵تاده دقیقه ای رو سایلنت هستش یعنی تصویرمیاد ولی هیچ باده سردیاگرمی نمیادبیرون بعدش خودبخود روشن میشه ولی باده گرم نمیده این باد هم نهایتش ۲دقیقه نمیکشه خودبخود بازبرمیگرده رو سایلنت ممنون میشم جوابموبدید

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۱۵ آبان ۱۳۹۵

  سلام
  با توجه به توضیحات شما و اینکه اگر مطمن هستید که در حالت گرمایش کولر گازی را تنظیم میکنید مطمنا اسپیلت ال جی شما دارای مشکل بوده و نیاز به تعمیر دارد پس با تعمیرگاه مجاز کولر گازی ال جی تماس برقرار کرده و مشکل را با تعمیرکارن آنها درمیان بگذازید

محمد افتخاری
۱۶ آبان ۱۳۹۵

سلام ممنونم از مطلب خوبتون سوال داشتم
۱٫ دگمهclean چه کارایی داره
۲٫دگمه swing چی
۳٫بعد اگه دستگاه احتیاج به گاز داشته باشه روی کنترل دستگاه نشون میده با علامتی یا هشدار
و بعد معمولا سال ب سال گاز بزنیم کمپرسور . من پارسال خریدم/
ممنونم. موفق باشید/

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۱۷ آبان ۱۳۹۵

  سلام
  دکمه swing مربوط به تنظیم حالت دمپر یا پرهای هدایت کننده باد کولر گازی است که با فشار دادن و نگه داشتن قابل تنظیم است و اینکه خیر در صورت خرابی دستگاه هیچ نشانه ای روی ریموت کنترل کولر گازی نشان داده نمیشود فقط روی دیسپلی یا صفجه نمایش دستگاه کد خطا یا ارور نشان داده میشود چه درباره گاز دستگاه چه عیب های دیگر و خیر اگر دستگاه شما مشکلی نداشته باشد نیاز نیست هر سال به صورت کامل شارژ گاز اسپیلت انجام شود.

Arezoo
۲۲ آبان ۱۳۹۵

سلام خسته نباشید در محل کار کولر گازی gree داریم تنظیمات دستگاه به صورت اتوماتیک شده یعنی از کمترین درجه به بالاترین درجه میرسد!!! با توجه به سرد بودن هوا این تنظیم مناسب ما نیست! برای انجام تنظیمات دستی میشه راهنمایی کنید؟؟ که از حالت اتوماتیک برداشته شود…

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۲۲ آبان ۱۳۹۵

  سلام
  دوست عزیز همانطور که در اموزش نیز توضیح داده شده شما میتوانید با زدن دکمه mode کولر گازی را در حالت گرمایش (علامت خورشید یا hite) قرار دهید و دمای مور نظر را نیز از گزینه remp انتخاب نمایید تا از حالت اتوماتیک خازچ شود

محمد اصغری
۳۰ آبان ۱۳۹۵

سلام من اسپیلیت سرد و گرم گری دارم که وقتی دستگاه را در حالت گرمایش میذاریم نه فن کار میکند ونه بادی هیچی من باید چکار کنم اگه امکان داره راهنماییم کند

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۲ آذر ۱۳۹۵

  سلام
  شما باید کولر گازی را ریست کنید یعنی برق اصلی را کاملا قطع کرده و باطری ریموت کنترل هم خارج کرده و دوباره جا بزنید اگر در زمان راه اندازی دوباره در حالت گرمایش کولر گازی گرمایش نداشت یا عکس العملی نداشت مطمنا کولر گازی دچاز مشکل شده و باید با تعمیرگاه تخصصی کولر گازی تماس بگیرید.

  مرتضی فرجی
  ۵ تیر ۱۳۹۸

  سلام کولرگازی من اوجنرال امشب دیدم درجه رو روی ۲۵ میزارم خاموش میشه ودیگه روشن نمیشه تا اینکه دوباره بزارم روی مثلا ۲۴ یا ۲۳ وقتی هم وقتی هم روشن میشه دیگه خاموش نمیشه تا اینکه درجه رو بالا پایین کنم لطفا راهنمایی کنیدمرسی

   علی کردی
   ۲ شهریور ۱۳۹۸

   باسلام
   کولر هایسنس۳۶هزار میباشد
   سرعت پرتاب خودبخود گاهی تندو کند
   میشود روی سرعت زیاد ودما۱۸و علامت Hدر کنترل ظاهر میشود گاهی عمل میکند
   گاهی خیر پرتاب تغییر نمی کند

ماریا
۳۰ آبان ۱۳۹۵

سلام من دفترچه رو گم کردم می خواهم بصورت اتوماتیک باشه. باید کدوم گزینه رو بزنیم انچه که در بالا گفته شد نتیجه نداد

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۲ آذر ۱۳۹۵

  سلام
  دکمه mode رو چند بار فشار بدین تا روی نمایشگر علامت outo یا چند فلش به صورت دایره مشاهده کنید این حالت حالت اتوماتیک کولر گازی شماست

سما
۱ آذر ۱۳۹۵

سلام خسته نباشید
برای ریست کردن دستگاه ممنون میشم بفرمایید چه کاری انجام بدم , دستگاه رو در حالت گرمایش زدم و چراغهای روی پنل روشن و خاموش می شود و ریموت عمل نمی کند

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۲ آذر ۱۳۹۵

  سلام
  شما باید برق اصلی کولر گازی را به مدت ۱۰ دقیقه قطع کرده و باطری ریموت کنترل را خارج کنید بعد این مدت کولر گازی را روشن کرده و ریموت کنترل را هم راه اندازی کنید اگر کولر گازی به صورت نرمال کار نکرد مطمنا ایراد داشته و باید با تعمیرگاه مجاز کولر گازی تماس بگیرید شما با این کار کولر گازی خود را ریست کلی کردید

محمدرضا
۱ آذر ۱۳۹۵

سلام
ببخشید من کولر جنرال دارم.
وقتی دکمه mode رو میزنم که بره روی حالت گرما ، کولر رو این حالت نمیره . در واقع روی نمایشگر کنترل از رو حالت heat میپره.
باید چیکار کنم ؟

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۲ آذر ۱۳۹۵

  سلام
  مطمن هستید که کولر گازی شما دارای سیستم گرمایش است ؟ به احتمال زیاد کولر گازی شما تک فصله است و فقط قابلیت سرمایش را دارد اگر در سالهای قبل از گرمایش ان استفاده کردید پیغام بدید تا کمک کنم

  رضا
  ۸ آذر ۱۳۹۶

  سلام
  من هم همین مشکلو با کولر اسنوا دارم
  ممنون میشم راهنمایی کنید

   رضا
   ۸ آذر ۱۳۹۶

   بله کولر ما هم گرمایش داره هم سرمایش
   سال قبل استفاده میکردیم ولی امسال این مشکلو داریم

رزا نایلی
۱ آذر ۱۳۹۵

رو هیت میزارم هیچ بادی نمیزنه نه گرم نه سرد چیکار باید کرد انگار خاموشه و چراغش روشنه

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۲ آذر ۱۳۹۵

  سلام
  معمولا زمانی که کولر گازی رو روی گرمایش قرار میدید چند دقیقه تا راه اندازی زمان میبره و در این چند دقیقه هم پنل داخلی هیچ عکس العملی نداره ولی اگز این مدت زیاد شد مطمنا کولر گاری شم اایراد دارد و باید حتما چکاب شود

   مهران چوبدار
   ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

   سلام ریموت کولرگری۲۴۰۰۰من چراغاش روشن میشه وکولرروخاموش روشن میکنه امابقیه دکمه های تنظیمات اصلاکارنمیکنه حتی کم وزیادکردن سرمایشش انگاری جزدکمه روشن خاموش بقیه ش هنگ کردن بایدچیکارکنم الان

نازنین
۲ آذر ۱۳۹۵

سلام کولرگازی ماجنرال گلدهستش الان یه روزه کارنمیکنه کنترلش علتش چیه

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۳ آذر ۱۳۹۵

  سلام
  دوست عزیز شما میتونید نحوه تست ریموت کنترل کولر گازی رو در این اموزش ببینید و مطمن شوید که ریموت کنترل کولر گازی شما سالم است در صورت مطمن شدن اقدامات بعدی را انجام دهید

محمد افتخاری
۳ آذر ۱۳۹۵

سلام
ایا از گزینهauto میشه در زمستان استفاده کرد و ایا این حالت در مصرف برق تاثیر دارد

محمد افتخاری
۳ آذر ۱۳۹۵

سلام
ایا گزینه auto میشه در زمستان استفاذه کرد و در تاثیر مصرف برق تاثیر دارد

محمدعباسی
۳ آذر ۱۳۹۵

عالی بودممنون از راهنمایی کامل ومفیدتون

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۳ آذر ۱۳۹۵

  سلام
  خواهش میکنم خوشحالیم موثر واقع شده است

فلاح زاده
۳ آذر ۱۳۹۵

سلام،کولر گازی مارک گری مدلGS24TK داریم اما رو حالت گرمایش عکس العملی نشون نمیده حتی خاموش هم نمیشه،میشه راهنمایی کنید مشکل از چیه،

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۳ آذر ۱۳۹۵

  سلام
  اگر از اینکه کولر گازی شما دارای سیستم گرمایش است و از نوع تک فصله نیست مطمن هستید و تمامی مواری که در این اموزش مطرخ شده است را به درستی انجام دادید حتما با یک تعمیرکار کولر گازی مشورت کنید تا از نزدیک کولر گازی شما را بازدید کند

   شميسا
   ۲۶ تیر ۱۳۹۸

   سلام وقتتون بخیر چند روز پیش من از سفر برگشتم کولر روشن کردم گرم بود تنظیماتش درست کردم باد خنک اوکى شد
   فرداش منزل نبودم برگشتم باز کولر باد گرم میداد تنظیماتش درسته
   احتمال داره مشکل خازن باشه یا گاز؟

نگار نظرى
۴ آذر ۱۳۹۵

سلام خسته نباشید ، اسپیلت رو روى تنظیمات هیت گذاشتم ولى هر سه دقیقه میره روى اتومات و گرما نمیده، چجورى میتونم اتومات رو حذف کنم ؟ مارک asr هست

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۵ آذر ۱۳۹۵

  سلام
  منظورتون از اتومات چی هست دقیق تر توضیح بدین و اینکه چه اتفاقی برای کولر گاری شما میفته ؟ دقت داشته باشید که زمانی که کولر گاری روی حالت گرمایش هست سرما به پنل خارحی منتقل شده و به دلیل اینکه هوای بیرون هم سرد است پنل بیرونی یخ زده که باید با سیستم دیفراست یخ زدایی شود و این عمل طبیعی است ولی اینکه هر ۳ دقیقه این اتفاق بیوفتد کمی غیر طبیعی است شم اطلاعات دقیق تری از حالات کولر گازی اعلام کنید تا کمک بیشتری کنیم

   میرزاد
   ۶ خرداد ۱۳۹۸

   با سلام
   جدیدا یه کولر بوراکای ۲۴۰۰۰ سامسونگ خریدم. ولی وقتی روشن میکنم خودبخود خاموش میشه و میره روی حالت good sleep و چشمک میزنه همین چراغش. از روی کنترل نمیتونم گزینه goodsleep رو خاموش کنم. خاموش میکنم ولی دوباره برمیگرده روی ۸ساعت. ریموت و پنل رو هم ریست کردم ولی فایده نداشت

محمد
۵ آذر ۱۳۹۵

سلام
میشه از حالت dry برای گرفتن رطوبت اضافه درون ساختمان استفاده کرد؟ منزل ما توی خوزستان و طبقه ۵ ساختمان و تمام اطراف ساختمان بازه! با تشکر از بساز بفروش های محترم! با دیوارهای مزخرفی که کار کردن در زمستان که بارندگی میشه به شدت رطوبت به داخل نفوذ میکنه. به نظر شما میشه از این حالت کولر استفاده کرد؟؟ ممنون

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۶ آذر ۱۳۹۵

  سلام
  این حالت برای رطوبت گیری تنظیم شده ولی نه برای زمستان این حالت برای تابستان باید مورد استفاده قرار بگیرد اگر در این حالت کولر گازی را روشن کنید به دلیل سرمای هوا کولر گازی اتومات میکند و در فواصل زمانی بسیار کم خاموش شده یا اینکه اصلا روشن نمیشود

بيگدلي
۵ آذر ۱۳۹۵

سلام،ببخشید اسپیلت ما امریکن پروست مدتی است دمای آن بیشتر از ۲۳نمی رود در حالیکه دما ۲۷ تنظیم شده است .ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۶ آذر ۱۳۹۵

  سلام
  دمای روی نمایشگر کولر گازی به صورت دماسنجی عمل میکند که شاید به دلیل سرمای هوا و عدم انتخاب ظرفیت مناسب کولر گازی امکان گرم کردن محیط بیش از ۲۳ درجه نیست

نیما جمشیدی
۶ آذر ۱۳۹۵

سلام خسته نباشین،من کولرم snowas
خواستم بپرسم که چند دقه ای طول میشه تا کار کنه فقط دفع اوله یا هربار دستگاه رو روشن خاموش میکنیم این چند دقه طول میکشه؟
بعد اینکه تو حالت گرما فن تو کدوم قسمت باید قرار بگیره من الان گذاشتم رو حالتauto سه چهار دقه کار میکنه بعد قطع میشه پره ها میره سمت بالا بعد دوباره بعد چند دقه کار میکنه این طبیعیه؟من میخوام یسره گرم کنه ولی هی همون جور که گفتم میشه

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۷ آذر ۱۳۹۵

  سلام
  دیر راه افتادن فن داخلی کولر گازی در حالت گرمایش کاملا طبیعیه در باره گذاشتن روی AUTO هم باید عرض کنم که بهتره کولر گازی خودتون رو روی گرمایش قرار بدین نه AUTO و میزان سرعت فن هم به دلخواه تنظیم کنید

  رویا
  ۲۰ شهریور ۱۳۹۶

  سلام وقت بخیر ،اسپیلت ما مارک گری هست میخواستم بدونم کدوم دکمه ازکنترل روبزنیم که درجه فارنهایت را به سانتیگراد تبدیل کنه

   محمد
   ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸

   با سلام ۲ سوال دارم ۱ – کولر گازی سوپرا ۳۰۰۰۰ تک کاره دارم که روی حالت Auto درجه فقط روی ۲۴ میمونه و نمیشه تعقییر داد . ۲- اگه کولر گازی که در خوزستان استفاده میشه مدت زیادی روی حالت Dry باشه مشکلی نداره .
   سپاسگذارم

حسین
۱۴ آذر ۱۳۹۵

سلام من کد های کنترل کولر گازی سامسونگ را گم کرده ام چون زمانی که کولر دچار خطا می شود باید این کد را با استفاده از کنترل وارد کنیم باید چکار کنم

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۱۶ آذر ۱۳۹۵

  سلام
  لطفا ایمل و مدل دستگاه خودتون رو ارسال کنید تا کد های ریموت کنترل کولر گازی سامسونگ برای شما ایمیل شود

زهرا
۱۸ آذر ۱۳۹۵

سلام خسته نباشید ببخشید من تو محل کارم هرکاری میکنم نمیتونم رو حالت گرمایشی بزارم اصلا دکمه hate نداره اسم اسپیلت جنرال cool hate

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۱۸ آذر ۱۳۹۵

  سلام
  اگر شما از اینکه ریموت کنترل کولر گازی شما مخصوص این کولر گازی است باید از امکان سرمایش و گرمایش بودن کولر گازی خودتان مطمن شوید برای این کار میتوانید به امورش  نحوه استفاده از گرمایش کولر گازی مراجعه کنید.

وحید
۲۲ آذر ۱۳۹۵

سلام
کولر ما جنرال
تا چند روز پیش از heat استفاده میکردیم اما الان با کنترل میزنیم اصلا گزینه heat رو انتخاب نمیکنه و به گزینه بعد میره.میدونید چیه جریانش؟؟؟

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۲۲ آذر ۱۳۹۵

  سلام لازمه که شما کولر گازی خودتون رو ریست کنید و دوباره را اندازی کنید اگر درست نشد احتمال خرابی کولر گازی یا برد فرمان آن وجود دارد که باید باتعمیرگاه مجاز کولر گازی تماس برقرار کنید .

سوال
۲۳ آذر ۱۳۹۵

سلام
کولر گازی گری داریم که حالت heat هم داره ولی وقتی روی حالت heat روشنش میکنیم فقط چراغ های روی کنترل روشن میشه و کولر روشن نمیشه
روحالت cold میشه روشنش کرد و میشه به حالت های dry و auto هم تغییرش داد ولی وقتی به حالت heat میبرمش باز علامت خورشید روی کنترل روشن میشه ولی علامت heat روی صفحه ی دیجیتالی کولر روشن نمیشه ,باد گرم ایجاد نمیشه و دیگه هرچی با کنترل کار کنم ریموت روی کولر عمل نمیکنه و باید دوباره به حالت cold ببرمش تا کنترل عمل کنه
مشکل از چیه؟

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۲۶ آذر ۱۳۹۵

  سلام
  دوست عریر اولین کار که باید انجام بدید این هست که از اینکه کولر گازی شما دارای سیستم گرمایش هست مظمن شوید چون در بعضی موارد کلید گرمایش روی ریموت کنترل کولر گازی تعبیه شده ولی کولر گازی فاقد سیستم گرمایش میباشد.

   سوال
   ۲۸ آذر ۱۳۹۵

   سلام
   بله حالت گرمایش داره و موقع خرید امتحانش کردیم روشن می شد الان این مشکلی که گفتم رو باش بعد از چند ماه که نیاز به گرمایش داریم مواجه شدیم

    کارشناس 1: پیرنیا
    ۳۰ آذر ۱۳۹۵

    سلام
    پس اگر از اینکه کولر گازی شما دارای سیستم گرمایش است مطمن هستید باید تمامی چشمی و برد دستگاه را چک کرده و مشکل مورد برسی قرار گرفته شود با توجه به اینکه هیچ عکس العملی نشان داده نمیشود در هنگام گرمایش احتمال خرابی برد فرمان دستگاه بسیار زیاد است

رسول صفری
۲۴ آذر ۱۳۹۵

سلام.
کولر گری مدل کوزی ۱۲۰۰۰ دارم.در حالت گرمایشی یکدفعه یه صدای مثل تخلیه شدید گاز میده و پنل داخل خاموش و قسمت بیرونی کمپرسور روشن و فنش خاموش میشه.ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.دفترچه راهنمای فارسیشون موجود هست؟

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۲۶ آذر ۱۳۹۵

  سلام
  لطفا برای اینکه بتونیم بیشتر شما را کمک کنیم راهنمایی بیشتری ارایه کنید مثلا اینکه اصلا کولر گازی شما گرمایی تولید میکند یا اینکه این حالت چه زمان رخ میدهد یا اینکه …

بهروز پنجی
۲۵ آذر ۱۳۹۵

با سلام
اسپیلت جنرال ۱۸۰۰۰ داریم خطای E3 زده روش .
و گرمایشش کار نمیکنه .
به محضی که میزاریم رو گرما فورا خاموش میشه و E3 مینوسد ..
لطفا بفرمایید ایرادش چیه و چقد هزینه تعمیرات دارد ؟؟ ممنون از پاسخ های کاملتون مهندس

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۲۶ آذر ۱۳۹۵

  سلام
  این ارور معمولا مربوط به سنسور لوله کولر گازی شما میباشد ولی مطمنا نمیتوان گفت که این قطعه دارای مشکل است بلکه امکان خرابی در برد اصلی کولر گازی جنرال شما هم وجود دارد شما میبایست با نمایندگی مجاز تعمیرات کولر گازی جنرال تماس گرفته و درخواست بازدید کنید درباره میزان هزینه هم تا برسی کامل دستگاه و پی بردن به عیبت حدودی دستگاه امکان اعلام نظر وجود ندارد

بهروز پنجی
۲۵ آذر ۱۳۹۵

وقتی رو گرمایشی اسپیلت جنرال میزاریم دستگاه خاموش میشه و E3مینوسه ایرادش چیه هزینه اش چقدره ؟؟؟؟

مهران عظیمی
۲۸ آذر ۱۳۹۵

با سلام چگونه میتوان درجه حرارت ریموت که روی عدد ۳۰ میباشد را بالاتر برد یعنی اطاق گرمتر شود اسپیلت من مارک توشیبا میباشد

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۲۹ آذر ۱۳۹۵

  سلام
  اولا که کولر گازی شما درجه ای بالاتر از ۳۰ درجه ندارد چون بهترن دما برای بدن انسان است و بالا یا پایین بردن درجه کولر گازی هیچ فرقی در میزان گرمایش کولر گازی ندارد بلکه زمانیکه شما دما را روی ۳۰ درجه تنظیم میکنید در حقیقت به کولر گازی این فرمان را صادر میکنید که زمانی که دمای هوای اتاق به ۳۰ درجه رسید کولر گازی موقتا خاموش شود

مهران عظیمی
۲۸ آذر ۱۳۹۵

علت کم بودن حرارت اسپیلت چیست ایا میشود درجه حرارت را از ۳۰ درجه بالا تر برد

ليلى حسن
۲۹ آذر ۱۳۹۵

سلام
کولر جنرال داریم همش مشکل df داره و زیاد گرمایش نداره میشه بگید چه جورى مشکل حل میشه؟

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۳۰ آذر ۱۳۹۵

  سلام
  ارور DF مربوط به دیفراست یخچال شماست که هم امکان خرابی برد فرمان یا سنسور وجود دارد و هم اینکه امکان کم شدن گاز کولر گازی به هرحل شما باید سیستم را کاملا مورد برسی قرار بدهید و درصورت عدم امکان این کار با نمایندگی تعمیرات کولر گازی جنرال تماس برقرار کنید

علی اشرفی
۱ دی ۱۳۹۵

سلام.دکمه single user روی کنترل سامسونگ برای چی هست؟

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۳ دی ۱۳۹۵

  سلام
  این دکمه مربوط به تنظیمات کولر گازی برای زمان و درجه حرارت مشخص میباشد به عبارتی شخصی سازی کردن آن است

علی عرفانی
۱ دی ۱۳۹۵

سلام خسته نباشید .. ممنون از راهنمایی هاتون .. یه سوال دارم .. کولر گازی رو تو حالت گرما میزارم روی درجه ۲۵ بعد از ۱۰ دقیقه کندانسور خاموش میشه و فن روشن میمونه و گرما نمیده .. و دیگه کندانسور روشن نمیشه تا موقعی که من دکمه توربو رو بزنم .. چکار کنم روی ۲۵ بمونه و خودکار هی روشن بشه خودش خاموش بشه .. ممنون میشم زود جواب بدین .. خونمون سرده بچم هم مریض شده منتظر جوابتوم توی ایمیلم هستم .. ممنون با تشکر

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۳ دی ۱۳۹۵

  سلام
  دوست عزیز سیستم کولر گازی به این نحو است که دمایی که قصد تنظیم کردن آن را دارید را قرار داده و کولر گازی را روشن میکنید مثلا ۲۵ درجه ، کولر گازی روشن شده و مشغول به کار میشود تا زمانی که دمای اتاق را به ۲۵ درجه برساند و بعد خاموش شده تا دوباره دما به کمتر از ۲۵ برسد و دوباره روشن شود خوب اگر کولر گازی شما از این حالت خارج شده است باید با تعمیرگاه مجاز کولر گازی تماس بگیرید و مشکل را به وسیله یک تعمیرکار حل کنید در غیر این صورت باید اطلاعات کامل تر و دقیق تری ارائه کنید تا بتوانیم به شما کمک کنیم.

.احمد محمدی
۶ دی ۱۳۹۵

با سلام
برای کولر گازی اینورتر نکست پلاس راهنمای استفاده از کنترل را می خواهم

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۷ دی ۱۳۹۵

  سلام
  دوست عزیز راهنمایی کلی تمامی کولر گازی ها شبیه هم هستن فقط در موارد بسیار کمی با هم اختلاف دارند که زیاد قابل تحث نیست لطفا به اموزش مراجعه و کامل مطالعه کنید

.احمد محمدی
۶ دی ۱۳۹۵

کولر lg است

علی کیا
۳۰ دی ۱۳۹۵

با سلام
کولر هایسنس ۲۴ هزار در زمان گرمایش وقتی درجه اتاق بالاتر از عدد تنظیم شده میرسه به حالت فن تبدیل میکنه تا دوباره دمای اتاق پایین بیاد.آیا رفتن رو فن طبیعی هست؟ ایا نباید فن خاموش بمونه؟

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۳۰ دی ۱۳۹۵

  سلام
  بله این حالت که بعد از رسیدن دمای اتاق به دمای تنظیمی شما کولر گازی به صورت اتوماتیک اف خواهد شد و این تنظیمات که ایا فن داخلی بعد از این حالت خاموش شود یا نه بسته به نوع برنامه ریزی کولر گازی شما دارد که معمولا بیشتر شرکت های تولید کننده کولر گازی بعد از این حالت فن داخلی را در حالت قطع ادامه میدهند که در صورت این که شما مشکل زیادی با این مورد دارید باید با یک تعمیرکار کولر گازی مشورت کرده تا از نزدیک گرمایش اسپیلت شما را مورد برسی قراد دهند

امین سلطانی
۵ بهمن ۱۳۹۵

سلام
خسته نباشید
کار دکمه clean چیه ؟

علی
۲۲ بهمن ۱۳۹۵

واقعا عالی بود نصف شبی بدجوری گیج شده بودم.کنترل کار نمیکرد دستگاه خاموش نمیشد.باتری در اوردم دوباره جا زدم درست شد.

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۲۷ بهمن ۱۳۹۵

  سلام
  خواهش میکنم خیلی خیلی خوشحالیم که مشکل شما حل شد

سالاری
۲۴ بهمن ۱۳۹۵

سلام اسپیلت ما مدل کورس هست میشه تنظیمات گرمایشی اون رو بفرمایید چطور هست تمام مطالب بالا رو خوندم ولی متاسفانه جواب نمیده

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۲۶ بهمن ۱۳۹۵

  سلام
  دوست عزیز تمام کولر های گاری از همین روش برای استفاده از گرمایش استفاده میکنند اگر شما هم از همین روش برای گرمایس بهره برده اید و نتیجه حاصل نشده است حتما با تعمیرگاه مجاز کولر گازی تماس گرفته تا شما را کمک کنند

عارف
۲۹ بهمن ۱۳۹۵

سلام
من میخوام کولر اسپیلت ۳۶۰۰۰ بگیرم. به نظر شما دیواری باشه بهتر یا ایستاده آخه بعضی فروشنده ها میگن ایستاده راحتر میشه سرویس کرد و کلی محاسن دیگه به نظر شما آقای پیرنیا موارد وشرایطی که می بایست در نصب کولر گلازی ایستاده نسبت به دیواری و برعکسش و محاسن و معایب جفت کولرها با این سایز باید که در نظر گرفت چیه؟ ضمن اینکه بعضی از فروشندها و حتی نصابان اسپیلت میگن تو که میخوای ۳۶۰۰۰ دیواری بزاری بهتر ۴۸۰۰۰ ایستاده بگیری بهتره..
با تشکر عارف

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۳۰ بهمن ۱۳۹۵

  سلام
  دوست عزیزی انتخاب نوع کولر گازی که دیواری یا زمینی باشد یا اینکه چند هزار بودن ان ارتباط مستقیم با محل نصب اسپیلت دارد ولی باید در نظر گرفته شود که معمولا از کولر گازی ایستاده در محل های پر رفت او امد مانند بانک ها و … نصب میشود که با توجه به پرتاب باد بسیار بالاتر از کولر گازی مخصوص آن اماکن است ولی معولا برای استفاذه در منازل از کولر گازی دیواری استفاده میشود و قابل ذکر است که هیچ تفاوتری براس سرویس و تعمیرات این دو مدل وجود ندارد

احسان تهرانی
۱۷ اسفند ۱۳۹۵

سلام دوست عزیز من کولر جنرال مدل zh خریدم ۲ روز پیش اما نه گرمایش و نه سرمایش درست کار میکنه مشگل اینکه وقتی که کولرو رو حالت گرمایش روشن میکنم بعد از ۲۰ دقیقه تازه روشن میشه بعد از ۴ یا ۵ دقیق فقط فن کار میکنه و بعد خاموش میشه و بعد دوباره همین مشگل داره چیکار باید کنم؟

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۱۸ اسفند ۱۳۹۵

  سلام
  دوست گرامی اگر کولر گازی را تازه خریداری کرده اید قبل از هر کاری باید با شرکت گارانتی کننده محصول تماس برفرار کنید تا به صورت کاملا رایگان این مشکل را حل کنند

سلطان شورابی
۷ فروردین ۱۳۹۶

سلام خیلی ممنون واقعا کامل و جامع بود
سپاسگذارم. ..

  meAfshin76
  ۷ فروردین ۱۳۹۶

  سلام
  خواهش میکنم خوشحالیم مورد استفاده واقع شده است

احمدرضایی
۱۲ فروردین ۱۳۹۶

سلام بنده کولر۲۵_هزاردوتیکه تراست دارم بعضی اوقات کپلر روی حالت EC قرارمیگیره که روی صفحه نمایش پنل ظاهرمیشه وکولرخاموش میشه و وقتی محافظ وخاموش وروشن کنم دوباره روشن میشه لطفا راهنماییم کنید یک دنیاممنون

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۱۷ فروردین ۱۳۹۶

  سلام
  کمی واضح تر و کامل تر توضیح بدید تا بتونیم کمک بهتر و دفیفتری خدمت شما ارایه دهیم

محسن اهواز
۱۳ فروردین ۱۳۹۶

سلام لطف کنید به سوال من جواب بدید
کولر وست پوینت سی هزار دارم هر کاری کردم کولر با کنترل روشن بشه نشد که نشد مجبور شدم با دکمه روی پنل روشن کنم ، کنترل قفل هم نیست که بگم از قفله ، باتری نو گذاشتم روش فایده نداشت ، نمی دونم باید چه دکمه هایی رو بزنم که کار کنه ؟ البته از پاییز کولر خاموش بود و بعد از چندماه روشنش کردم

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۱۵ فروردین ۱۳۹۶

  سلام
  دوست گرامی در سایت اموزش تست کردن ریموت کنترل کولر گازی وجود دارد لطفا مطالعه کنید و اگر مطمن شدید که کنترل به سمت پنل شما سیگنال ارسال میکند حتما مشکلی در چشمی برد شما وجود دارد که باید توسط تعمیرکار برسی و در صورت امکان تعمیر شود

نریمان
۱۴ فروردین ۱۳۹۶

سلام ، بهترین حالتی که میشه کولر رو تنظیم کرد برای مناطق گرمسیر مثل جنوب کشور در فصل بهار که گرما چندان نیست حالت اتومات هست یا کوول ؟

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۱۵ فروردین ۱۳۹۶

  سلام
  توصیه میشود که در فصل بهار از قسمت فن کولر گاز استفاده نمود ولی اگر احتیاج به سرمای بیشتر دارید حتما از قسمت کول استفاده نمایید

نریمان
۱۷ فروردین ۱۳۹۶

سلام
با تشکر از جواب دهی بموقع شما
هوا در حال حاضر به قدری گرم نیست که از قسمت کول استفاده کنیم ، در حدی هم سرد نیست که فن خالی جوابگو باشد ، چرا از حالت اتو استفاده نکنیم که هم نسبت به کول مناسب تر بوده و هم در مصرف برق صرفه جویی شود !!؟

مهدی مهدوی
۱۸ فروردین ۱۳۹۶

سلام آقا پیرنیا دکمه fix با دو فلش بالا پایین چه کاربردی داره کولر توشیبا ممنون از راهنماییتون

علی
۲۰ فروردین ۱۳۹۶

سلام لطفا کار کلید _selfclean _short cut _sleep در ریموت کولر گازی جنرال گلد اینورتر رو توضیح بدین

احمد محمدی
۲۱ فروردین ۱۳۹۶

سلام و وقت بخیر
کولر اسپیلت ۳۰ هزار اجنرال دارم
رو ۲۵ تنظیم کردم رو کمپرسور میره و سرد که شد میره رو فن
مشکلی نداره
فقط یهویی نصف شب کامل خاموش میشه
یا دم صبح
دوباره باید با کنترل روشنش کنم
دیشب تا صبح ۱۰ بار اینجوری شده
باطری کنترل هم برداشتم و کولر رو از برق کشیدم ۵ دقیقه ای
بازم یه زمانهایی این مشکل رو داره
از برده کولره ؟

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۲۱ فروردین ۱۳۹۶

  سلام
  سرد شدن و تغییر حالت به قن در کولر گازی طبیعی است ولی خاموش شدن کامل کولر گازی طبیعی نیست شما کولرگازی را در حالت cool و ۲۲ درجه قراردهید و مطمن شوید که این عمل دوباره تکرار میشود در صورت تکرار شدن اطلاع دهید

علی
۲۱ فروردین ۱۳۹۶

سلام و خسته نباشید
من یک اسپیلت ۱۲۰۰۰ میتسوبیشی دارم الان چند وقتی هست که کنترل به خوبی کار نمیکند .باید حتما چشم کنترل را چسپوند به چشم اسپلیت تا کار کنه.ولی وقتی برق کولر رو برا مدتی قطع میکنم درست میشه به دوباره خراب میشه باتری کنترل هم عوض کردم ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۲۱ فروردین ۱۳۹۶

  سلام
  دوست گرامی احتمال خرابی در گیرنده فرکانس کولر گازی که روی برد داخلی نصب شده است که باید توسط یک تعمیرکار متخصص بازدید و مورد برسی قرار گیرد

محمد معتمد
۲۱ فروردین ۱۳۹۶

با سلام ،
جناب آقای پیرنیا کولر media دارم ( ۳۶۰۰۰ ) دقیقاً مشکل آقای محمدی را دارم کولر خودبخود
خاموش می شود . باطری ریموت رو هم در آوردم و مجدداً کولر را روشن کردم و نتیجه ای نداد .

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۲۱ فروردین ۱۳۹۶

  سلام
  دوست گرامی خود به خود خاموش شدن کولر دقیقا به چه معنی است منظور شما عدم سرما دهی است یا اینکه کلا کندانسور و اواپراتور با مشکل مواجه میشود و خاموش میشود و اینکه این حالت در چه زمان اتفاق میافتد و اینکه از کم و زیاد نشدن ولتاژ برق ورودی کولر گازی مطمن هستید ؟

احمد محمدی
۲۱ فروردین ۱۳۹۶

سلام دوباره
کولر رو درجه ۲۲ گذاشتم بعد یک ساعت یا بیشتر کار کردن و شرایط نرمال (سرد کردن و رفتن رو فن )
دوباره کولر کامل خاموش شد
کولر محافظ داره و سبزه
با زدن دکمه استارت بعد چند ثانیه رو کمپرسور میره
انگار یه جورای اسندبای باشه
صبح منزل نبودم بچه ها گفتن انگار بعد خاموش شدن دوباره خودش استارت شده
من خودم بعد خاموش شدن تا ۱ ساعت یکم بیشتر منتظر موندم استارت نشد

احمد محمدی
۲۱ فروردین ۱۳۹۶

ادامه مشکل
کولر رو خاموش میکنم با کنترل
بعد ۵ دقیقه خود بخود روشن شد
یه بار هم محافظ رو روشن کردم ۱۰ دقیقه ای بعد سبز شدن محافظ کولر خودش رو شن شد

امیر موحد
۲۴ فروردین ۱۳۹۶

سلام
اقای پیرنیا ما یه کولر داریم (میتسوبیشی ۳۶۰۰۰ دو فن) که در طول شبانه روز دایم ۵دقیقه روی حالت موتور و ۵دقیقه روی حالت فن کار میکنه ،مشکل چیه ؟ و شما چه پیشنهادی داری؟ لطفا پاسخ بدید

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۲۵ فروردین ۱۳۹۶

  سلام
  من کامل متوجه سوال نشدم منظور از فن روی مود فن هست ؟ یا اینکه روی هما حالت سرمایش کمپرسور از کار میافتد ؟

احمد
۲۵ فروردین ۱۳۹۶

سلام کولر من هیوندای هستش.امروز صفحهLCD
درجه رو نشون نمیده فقط چهرعلامت که دوتا ابی و دوتا زردوقرمز هست رو نشون میده ممنون میشم راهنمایی کنید

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۲۷ فروردین ۱۳۹۶

  سلام
  لطفا واضح تر توضیح بفرمایید اصلا متوجه نشدم

سجاد
۲۶ فروردین ۱۳۹۶

سلام، پایین آمدن دمای اسپلیت گری، رو به پایین است یا بالا؟ عدد ۱۶ سردترین است یا گرمترین؟

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۲۷ فروردین ۱۳۹۶

  سلام
  مسلما زمانی که شما درجه کولر گازی را روی ۱۶ درجه تعیین میکنید در حقیقت این فرمان را به کولر گازی صادر میکنید که تا زمانیکه دمای محیط به حدود ۱۶ نرسیده همچنان کار کند ولی وقتی دما را روی ۲۶ درجه تنظیم میکنید در حقیقت این فرمان را به کولر گازی صادر میکنید که تا زمانیکه دمای محیط به حدود ۲۶ نرسیده همچنان کار کند پس دمای پایینتر یعنی سرمای بیشتر

جلال
۲۶ فروردین ۱۳۹۶

سلام
کولر گری ۳۲ هزار روی کنترلش یک سری دکمه هایی داره که توی توضیحات شما نبود میشه لینک آموزش و تنظیمات گری رو بدید ممنون

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۲۷ فروردین ۱۳۹۶

  سلام
  لطفا اسم دکمه های ریموت کنترلی را که گفتید رو بفرمایید

جلال
۲۶ فروردین ۱۳۹۶

و خطای E1 در کولر گازی ۳۲ هزار گری مربوط به چیست؟

یاسر
۲۶ فروردین ۱۳۹۶

ببخشید کولر گازی من Galanz هست و هر کاری میکنم راه نمی فته خیلی وقت پیش هم استفاده شده لطفا راهنمایی کنید مرسی

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۲۷ فروردین ۱۳۹۶

  سلام
  باور کنید این سوال به قدری کلی هست که هیچ جوابی نمیشه داد ولی ایا برق ورودی وصل شده است ؟

محمد
۲۷ فروردین ۱۳۹۶

سلام.خسته نباشید.من یک کولر گازی گری ۲۴۰۰۰ واسه یه اتاق سه در پنج گذاشتم.دما رو رو ۲۲ تنظیم کردم.کولر رو روشن میکنم و حدود یک ساعت کمپرسور روشن میشه و بعد که دما به ۲۲ رسید کمپرسور خاموش میشه و فقط پنل داخلی روشن میمونه.بعد از این هر ده دقیقه یکبار کمپرسور روشن میشه تا دوباره دمای اتاق رو ۲۲ بمونه و دوباره خاموش میشه.این تعداد روشن و خاموش شدن کمپرسور آسیبی بهش نمیزنه؟نمیشه یه کاری کرد که کلا کمپرسور همیشه روشن بمونه؟

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۲۷ فروردین ۱۳۹۶

  سلام
  این عملیاتی که شما فرمودید مربوط به سیستم سرمادهی کولر گازی است و باید به همین شکل باشد که بعد از نرمال شدن دما با دمای تنظیمی شما کمپرسور خاموش شود دقت کنید که یکسره کار کردن کمپرسور کمکی به مصرف برق کمتر نمیکند بلکه مشکلات دیگری به بار خواهد اورد مانند سرمای ببش از حد – مصرف برق بالاتر – اسیب رسیدن به قطعات و …. مواردی که شما به ان اشاره کردید در کولر های گازی اینورتر لجاظ شده که کمپرسور در دورهای مختلف کار میکند

   محمد
   ۲۷ فروردین ۱۳۹۶

   ممنون بابت پاسختان.فقط نگرانی من این هست که شاید این تعداد روشن و خاموش شدن کمپرسور در فواصل کوتاه تقریبا ربع ساعتی به کمپرسور آسیب بزنه.پس شما میفرمایید که این عمل طبیعیه؟

    کارشناس 1: پیرنیا
    ۲۸ فروردین ۱۳۹۶

    سلام
    شما میتوانید دمای را روی رنج بالاتری قرار بدید تا این اتفاق کمتر تکرار شود ولی متاسفانه چاره دیگری برای حل این مشکل کولر گازی وجود ندارد

احمدرضا شیردل
۲۷ فروردین ۱۳۹۶

سلام.کولر ۲۴ ای اس ار
وقتی روشن میکنی پانل روشن میشه دستور هم نمیده به مدت یک دیقه کار میکنه و خاموش میشه و چراغ autoچشمک میزنه.؟
ممنون

آرش
۲۷ فروردین ۱۳۹۶

سلام.ببخشید کولر گازی گری دارم سه ماه راه انداختیم ولی حالا کنترل دستگاه کار نمیکنه.باتری جدید هم گرفتم اما نشد…فقط کولر رو میتونم دستی روی حالت اتومات روشن و خاموش کنم لطفا راهنمایی کنید…

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۲۸ فروردین ۱۳۹۶

  سلام
  دوست گرامی شما قبل از هر کاری باید ریموت کنترل کولر گازی را از نظر سالم بودن با توجه به اموزش های تست ریموت کنترل چک کنید تا از سالم بودن ریموت کنترل کولر گازی مطمن شوید بعد از آن باید چشمی برد فرمان که سیگنال ریموت کنترل را دریافت میکند تست و برسی شود البته توصیه میشود اگر کولر گازی شما نو خریداری شده حتما با شرکت تولید کننده برای استفاده از خدمات پس از فروش و گارانتی تماس برقرار کنید

ولی الله رجبی
۲۹ فروردین ۱۳۹۶

باعرض سلام
کولرگازی اینجانب در صفحه نمایشگرش علامت برفک آبی رنگ نمیاید

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۲ اردیبهشت ۱۳۹۶

  سلام
  منظور از برفک چیه ؟ و چه مشکلی برای کولر گازی شما به وجود امده است ؟ مدل کولر گازی شما چیه ؟

نويد عظيمي
۲۹ فروردین ۱۳۹۶

سلام ، کولر گازی asr ٢۴٠٠٠ داریم وقتی روشن میکنیم فقط فن روشن می شود بعد از چند دقیقه چهارچراغ همزمان روشن میشه و قفل می کنه ، ریموت هم خاموش و …. انجام دادیم ولی درست نشد

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۲ اردیبهشت ۱۳۹۶

  سلام
  منظور از فقل میکنه چیه دقیقا و اینکه کمپرسور یا فن کندانسور وارد مدار میشود ؟

ارزو
۳۰ فروردین ۱۳۹۶

سلام جسارتا سوالی داشتم. .. اسپیبت بکو ۱۲۰۰۰ برای یک اتاق سه در چهار نصب شده نصاب موقع اموزش گفت که نباید اصلا خاموش بشه اگر در حد چند ساعت کار دارید بیرون روی ۲۵ بزارید و برید اما حس میکنم اینجور ک نمیشه چون تو اتاق جز شبها وقت خواب نیازی نیست فوقش در طول روز نهایتا ٢ساعت کار داشته باشم نه بطور متوالى! لطفا راهنمایی کنید ک وقت نیاز یا وقت ترک اتاق میتونم اف کنم؟ جز زمان سفر در روز چند بار میتونم اف و ان کنم؟

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۲ اردیبهشت ۱۳۹۶

  سلام
  بله هیچ محدودیتی در خاموش و روشن شدن کولر گازی وچود ندارد هرچند که اگر این کار در فواصل زمانی کمتری انچام پذیرد بهتر است ترجیحا به صورت دستی این کار را انجام ندهید دما را روی دمایی که فکر میکنید راحت ترید قرار دهید تا این عمل به صورت اتوماتیک انجام گیرد

مهدي
۳۱ فروردین ۱۳۹۶

با سلام بنده کولر هیتاچی ۲۴ هزار رو چند ماه پیش در حالت گرما قرار دادم و کار میکرد ولی الان کنترل کولر به حالت سرما برنمیگرده یعنی کنترل رو دکمه مود کار نمیکنه فقط روشن میشه و رو دور پایین رو هموم گرما کار میکنه. با تشکر

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۳۱ فروردین ۱۳۹۶

  سلام
  شما باید از سالم بودن ریموت کنترل کولر گازی خودتان مطمن شوید برای این کار به اموزش نحوه تست ریموت کنترل مراجعه کنید

روزبه رحیمی
۲ اردیبهشت ۱۳۹۶

سلام
با تشکر از مطالب مفیدتون
سوال:
من بندرعباسم کولر اجندال ریموت دار دارم.مشکل وقتی پیش میاد که خونه نیستم.کولر زمان رفتن برق خاموش میشه وبعد از وصل مجدد برق حتما باید با ریموت دوشن بشه.مواقعی که منزل هستم مشکلی نیست اما زمانهایی که نیستم خاموش بودن کولر زیاد جالب نیست مخصوصا تابستان.
حالا سوالم اینه که راهی نداره که با وصل مجدد برق کولر خودبخود روسن بشه.مثل کولرهای اجنرال دیگه که ریموت نداره؟بقیه دوستان که کولرشون دستی و سلکتوریه مشکلی ندادن و با وصل مجدد برق کولر دوباره فعال میشه.
ببخشید زیاد توضیح دادم

روزبه رحیمی
۲ اردیبهشت ۱۳۹۶

سلام
با تشکر از مطالب مفیدتون
سوال:
من بندرعباسم کولر اجندال ریموت دار دارم.مشکل وقتی پیش میاد که خونه نیستم.کولر زمان رفتن برق خاموش میشه وبعد از وصل مجدد برق حتما باید با ریموت دوشن بشه.مواقعی که منزل هستم مشکلی نیست اما زمانهایی که نیستم خاموش بودن کولر زیاد جالب نیست مخصوصا تابستان.
حالا سوالم اینه که راهی نداره که با وصل مجدد برق کولر خودبخود روسن بشه.مثل کولرهای اجنرال دیگه که ریموت نداره؟بقیه دوستان که کولرشون دستی و سلکتوریه مشکلی ندادن و با وصل مجدد برق کولر دوباره فعال میشه.
ببخشید زیاد توضیح دادم
ممنون میشم پاسخ رو برام
gmail کنید

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۳ اردیبهشت ۱۳۹۶

  سلام
  گرامی این حالت در کولر گازی دقیقا به برنامه ریزی مادر برد کولر گازی شما مربوط میشود و امکان تغییر دادن آن حالتی که بعد از وصل شدن جریان برق وجود ندارد

وحید
۲ اردیبهشت ۱۳۹۶

سلام کولر دوتیکه گری تازه خریدم ۱ماهی میشه الان میخوایم روشن کنیم رو کنترلش علامته قفله هیچ کاری نمیکنه لطفا راهنمایی کنید

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۳ اردیبهشت ۱۳۹۶

  سلام
  باطری زیموت کنترل را خارج کرده و دوباره جا بزنید احتمال خارج شدن از این حالت بالاست البته امکان دارد شما ریموت کنترل را در حالت قفل کودک قرا داده باشید که معمولا با فشار دادن همزمان دکمه مود + tempe این به حالت عادی باز گردد

مجتبی
۵ اردیبهشت ۱۳۹۶

با سلام. کولر اسپلیت وست پوینت ۳۰۰۰۰ دارای سه سرعت فن هست. آیا این محدودیت قابل تغییر هست؟مقلا سرعت کمتر از حداقل سرعت روی ریموت‌ با تشکر

  کارشناس 2 : علوی
  ۷ اردیبهشت ۱۳۹۶

  سلام
  نخیر متاسفانه این سه حالت تنها حالاتی است که به صورت پیش فرض رو کولر گازی شما تعبیه شده است و قابل تغییر نیست فقط شما امکان تغییر حالت این سه دور فن بلوور داخلی را دارید

mahboub
۶ اردیبهشت ۱۳۹۶

سلام
ببخشید کورس مارک خوبی برای اسپیلت سرد و گرم هست?

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۷ اردیبهشت ۱۳۹۶

  سلام
  دوست گرامی ما امکان این که درباره کیفیت یک برند توضیح بدیم رو نداریم اصلا شما باید تمامی اطلاعات لازم را از مرکزی خرید که قصد خرید کولر گازی را دارید تهیه کنید چون حتی یک برند خاص در بازار هم با چندین کیفیت و شرکت گارانتی کننده وجود دارد

علی
۶ اردیبهشت ۱۳۹۶

سلام.خیلی ممنون از توضیحات کاملتون.ببخشید من اسپلیت رو بعد چند ماه روشن کردم وطبق همه ی گفته هاتون تنظیم کردم ولی درجه وآیکون های روی خود اسپلیت روشن نمیشه ولی دستگاه کار میکنه.لطفا میشه راهنمایی کنید چکارکنم؟؟؟؟؟

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۷ اردیبهشت ۱۳۹۶

  سلام
  منظور شما از درجه و ایکون های روی اسپیلت صفحه نمایش روی پنل داخلی کولر گازی شماست ؟ لطفا کامل تر توضیح بدید

صابر
۸ اردیبهشت ۱۳۹۶

سلام. یه سوال دارم. روی کولرهای گازی نمایشگری نصب میشه که آپشن های انتخابی رو اونجا میتونی ببینی. مهم ترینش دمای انتخابیه.
چند روز پیش جایی بودم که درجه تنظیم شده برای دما ۱۶ بود. من واسه اینکه سرما نخورم گذاشتم روی ۲۲ .
بعد یه خانمی اومد و گفت وقتی ۲۲ گذاشتی یعنی اینکه کولر با شدت بیشتری کار میکنه !!! میخوای کمتر کاربکنه و اتاق رو کمتر سرد بکنه باید روی همون درجه ۱۶ بذاری؟!
این حقیقت داره؟
منظور از اون درجه چیه؟!
من قبلا فکر میکردم اگه اون درجه مثلا ۲۵ باشه یعنی کولر دمای اتاق رو تا ۲۵ پایین میاره و همون جا ثابت نگه میداره.
ممنون

  کارشناس 2 : علوی
  ۸ اردیبهشت ۱۳۹۶

  سلام
  بله دوست گرامی شما دقیقا قبلا دست فکر میکردید معنی دمای ۲۵ دقیقا اینه که کولر گازی تا زمانی که دمای کل اتاق را به ۲۵ درجه نرسانده کار میکند و بعد کمپرسور توسط برد فرمان و سنسور فرمان خاموش شدن را دریافت کرده و منتظر خواهد شد که دما دوباره بالاتر ار حد انتخاب شما تغییرکند تا دوباره استارت کند

آرش مکوندی
۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۶

سلام
من یه گری ۳۰۰۰۰ دارم تو یک خونه ۷۵متری خوزستان
مشکل اینجاست که کولر خونه رو خیلی سرد میکنه. بیش از حد و تا حدی آزار دهنده.
سوالم اینجاست اگر روی درجات دمای بالاتر بذارم
آف و آن های متعد در طول شبانه روز میتونه به کولر صدمه بزنه؟
و اینکه راه دیگه ای پیشنهاد میکنید برای حل مشکلم؟

ممنون

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۶

  سلام
  دوست گرامی موثرترین راه انتخاب کولر گازی مناسب برای هر مکانی است البته باید به این نکته توجه داشت که اگر کولر گازی در دمای مناسب قرار داده شود امکان خاموش و روشن شدن زیاد کولر گازی نیست و اگر هم این اتفاق بیافتد چاره ای نیست

محمدفخري
۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۶

سلام کولرماتی سی ال هستش، چطورمیتونم ازدکمه ی تایمراستفاده کنم؟

  کارشناس 2 : علوی
  ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۶

  سلام
  اگر روی ریموت کنترل کولر گازی شما دکمه مانند تایمر یا اسلیپ وجود دارد بازدن ان تغییراتی در صفحه نمایش ریموت کنترل مشاهده میکنید که امکان استفاده از ان را برای شما فراهم خواهد اورد

علی غوابش
۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۶

سلام و خسته نباشید .واقعا فکر نکنم سایتی جامع تر از سایت شما من جایی دیده باشم .به جرات میتونم بگم از هر لحاظ عالی هست .یک سوال داشتم خواستم بپرسم دکمه x.Fan روی کنترل کولر چی هستش .کولر من گری هستش با تشکر

جواد نیازی
۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۶

سلام دستگاه کولر گازیم چیلی هست الان که روشن کردم درجه رو روی ۲۵ گذاشتم ولی باد سرد آنچنانی نمی ده علتش چیه ضمنا یک کلید شکل برگ داره اون چیه ممنون

محمد
۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۶

سلام
خسته نباشید
من بعد از اینکه کولر رو برای فصل جدید روشن کردم متوجه شدم کنترل دستگاه هر چند بار فرمان یک بار عمل میکند لازم به ذکر هست که‌نه به دستگاه و نه به کنترل ضربه واد نشده باطری کنترل تعویض شده ولی درست نشده
کولر ۳۲ مدیا سرد مباشد با تشکر

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۶

  سلام
  ایا این مشکل با فشردن دکمه خاصی به وجود میاید ؟ و اینکه از سالم بودن باطری ریموت کنترل مطمن هستید ؟ قبل از هر کاری میبایست ریموت کنترل را با توجه اموزش مطرح شده (تست ریموت کنترل) در سایت تست کنید

محمد ملانوری
۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۶

با سلام .کولر گازی اجنرال ۳۰۰۰۰ از نوع موتور کوچک دارم.چگونه مطمئن شوم اینورتر دار هست.ومصرف برق ان چند آمپر میباشد

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۶

  سلام
  ما در اموزش مفصلی یه شرح اینکه کولر گازی شما اینورتر دار است یا خیر پرداخته ایم لطفا در سایت جستجو کنید

مرتضی زارع
۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۶

سلام ممنون از محبت های شما
من تا حالا ندیدم از کولر گازی ما اب تخلیه شود همه حالت ها را چک کردم ولی از لوله خروجی ان اب خارج نمیشود البته لوله کشی تو کار کردم و ان هم کنترل کردم سالم است…لطفا بفزمایید در کدام حالت از کولر گازی اب اضافی تخلیه میشود؟ ممنون کولر ما طرح لبخندی ۲۴۰۰۰ است

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۶

  سلام
  دوست گرامی اگز لوله کشی کولر گازی شما توکار است که مسلما اب خروجی هم باید از لوله های تعبیه شده در داخل دیورا به مجرای فاضلاب ریخته شود که شما هم با این حالت امکان دیدن این اب را ندارید اگر سوال دیگری هست بفرمایید پاسخ داده شود

مرتضی زارع
۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۶

معمولا در کدام حالت کولر گازی اقدام به تخلیه اتوماتیک اب میکند؟
heat?dry?cool?auto?….
ادامه سوال بالاست
ممنونم

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۶

  سلام
  دوست گرامی اب تولید شده حاصل خنگ شدن فین های کولر گازی است پس زمانی اب تولید میشود که کولر گازی شما خنک کند البته در حالت dry بیشترین تولید اب از کولر گازی انجام میشود

مرتضی زارع
۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۶

سلام مجدد
با این حساب چون از کور گازی ما اب خارج نمیشود
نتیجه میگیریریم خراب است؟
درست عزض میکنم؟

ساسان کلانی
۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۶

با سلام ،
من یک کولر گازی اسپلیت مارک دوو مدل DSB-1830LH دارم. تابستان سال ۹۴ خریدم. اخیرا حدود ۵ ماه است که وقتی روشن میکنم ، تقریبا هر ۲۰ الی ۳۰ ثانیه یک صدای تق خفیف از داخل پنل داخل اتاق شنیده میشود.این صدا تا زمانی که کولر خاموش میشود ، وجود دارد و عجیب تر این است که تا ۱۰ الی ۱۵ دقیقه بعد از خاموش شدن کامل ، این صدا همچنان با همان فواصل زمانی شنیده میشود تا اینکه بالاخره قطع میشود. ضمنا من هیچوقت برق کولر را قطع نمیکنم و کولر را فقط با ریموت کنترل ، روشن و خاموش میکنم.
اگر ممکن است لطفا راهنمایی بفرمایید.
بسیار متشکرم.

رحیم رحیمی
۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۶

سلام کولر گازی هایسنس ۳۰۰۰۰ گرفتم بعد از یکماه استفاده پنل کلا یخ میزنه البته فشار گاز را تعمیرکار کنترل کرد مشکلی نبود .سنسور و بورد هم تست شدند و با اینکه سالم بود باز هم عوض کردیم مشکل حل نشد کمکم کنید.

مرتضی آشیان
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۶

سلام و خسته نباشید خدمت آقای پرنیا
من تازه کولر گرفتم مارک گری سی هزار سرمایشی،،خونمون بوشهر شهرستان جم هستش که هوای اینجا معتدل و خشک هستش که بعضی موقعها شرجی هست اونم وسط تابستون که بندر شرجی زیاد میشه اینجا هم شرجی میشه،،،بنظر شما الان که هوای اینجا معتدل و خشک هست و شبا خنکتر رو چه دمای بزارم خوبه؟؟؟؟

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۶

  سلام
  دوست عزیز دمایی که شما روی کولر گازی تنظیم میکنید هیچ ربطی به خارج شدن هوای خنک تر یا گرمتر از کولر گازی ندارد بلکه شما با تنظیم یک دما یه کولر گازی این فرمان را صادر میکنید که اگر دمای اتاق به مثلا ۲۵ درجه رسید که دمای تنظیمی شماست کولر گازی خاموش شود البته نرمال ترین دمایی که از نظر علمی توصیه میشود دمایی بین ۲۲ تا ۲۵ درجه سانتی گراد است

مرتضی آشیان
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۶

ببخشید میخاستم بدونم رو چه حالتی بزارم خوبه ؟؟؟
دما که رو ۲۵ هستش فقط حالتش نمیدونم کدوم بزار
هوای اینجا معتدل و خشک هستش

Nabil
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۶

سلام ید نبود

ساسان کلانی
۱ خرداد ۱۳۹۶

با سلام و خسته نباشید ،
من یک کولر گازی اسپلیت مارک دوو مدل DSB-1830LH دارم. تابستان سال ۹۴ خریدم. اخیرا حدود ۵ ماه است که وقتی روشن میکنم ، تقریبا هر ۲۰ الی ۳۰ ثانیه یک صدای تق خفیف از داخل پنل داخل اتاق شنیده میشود.این صدا تا زمانی که کولر خاموش میشود ، وجود دارد و عجیب تر این است که تا ۱۰ الی ۱۵ دقیقه بعد از خاموش شدن کامل ، این صدا همچنان با همان فواصل زمانی شنیده میشود تا اینکه بالاخره قطع میشود. ضمنا من هیچوقت برق کولر را قطع نمیکنم و کولر را فقط با ریموت کنترل ، روشن و خاموش میکنم.
اگر ممکن است لطفا راهنمایی بفرمایید.
بسیار متشکرم

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۱ خرداد ۱۳۹۶

  سلام
  منظور شما از خاموش شدن کامل چیه ؟ یعنی فن هنوز در مدار است ؟ امکان اینکه این مشکل مربوط به برخورد فن بلور به جسم خارجی باشد بسیار زیاد است

   ساسان کلانی
   ۱۲ خرداد ۱۳۹۶

   سلام
   منظور از خاموش شدن کامل : دکمه off را از روی ریموت کنترل فشار میدهم.دریچه باد کولر بسته میشود. کولر خاموش میشود. در این حالت هم تا ۱۰ دقیقه صدای کم و خفیف تق شنیده میشود و بعد از ۱۰ دقیقه این صدا قطع میگردد و ضمنا همانطور که گفتم این صدا از پنل داخل اتاق می آید و از پنل خارج از اتاق صدایی شنیده نمی شود.

   با تشکر از راهنمایی شما

    کارشناس 1: پیرنیا
    ۲۲ خرداد ۱۳۹۶

    سلام
    امکان اینکه یک به علت نوسانات برد فن در مدار باقی بماند در این مدت بسیار زیاد است البته با دور بسیار کم و شاید اسفنج یا چیزی شبیه به این به پروانه برخورد کندو صدا تولید کند البته تمام این موارد حدثیات است که باید برسی و نظر دقیق داده شود

   ساسان کلانی
   ۱۲ خرداد ۱۳۹۶

   سلام
   منظور از خاموش شدن کامل : با دکمه off روی ریموت کنترل ، کولر را خاموش میکنم. دریچه باد بسته میشود. فن دیگر در مدار نیست. چراغ سبز روی پنل کولر خاموش میشود. چراغ قرمز روی
   پنل کولر روشن می ماند. از این مرحله به بعد نیز صدای کم و خفیف تق (به فاصله زمانی هر ۱۵ ثانیه) که از زمان روشن شدن کولر شروع شده بود ، همچنان به مدت ۱۰ دقیقه ادامه می یابد تا اینکه قطع میشود.

   با تشکر از راهنمایی و لطف شما

    کارشناس 1: پیرنیا
    ۱۳ خرداد ۱۳۹۶

    این مشکل مربوط به برد فرمان کولر گازی شماست که باید برسی شود

     ساسان کلانی
     ۹ تیر ۱۳۹۶

     با سلام دوباره. یک نکته اضافه کنم و آن اینکه من یکبار با دست ، پره های تعیین سمت باد را در حالیکه ثابت بود و کولر نیز روشن بود ، آرام به سمت پایین کشیدم. آیا این مسئله میتواند عامل بوجود آورنده این صدا باشد ؟؟
     بسیار از راهنمایی شما متشکرم..

     ساسان کلانی
     ۹ تیر ۱۳۹۶

     با سلام دوباره. یک نکته اضافه کنم و آن اینکه من یکبار با دست ، پره های تعیین سمت باد را در حالیکه ثابت بود و کولر نیز روشن بود ، آرام به سمت پایین کشیدم. آیا این مسئله میتواند عامل بوجود آورنده این صدا باشد ؟؟
     از راهنمایی شما متشکرم..

     کارشناس 1: پیرنیا
     ۱۱ تیر ۱۳۹۶

     سلام
     نخیر اگر در حال حاضر این پره ها به صورت اتوماتیک بالا و پایین میشود اشکال از این پره ها نیست وباید مشکل را در جای دیگر جستجو نمود

بابایی
۲ خرداد ۱۳۹۶

واقعا دست شما درد نکنه اموزش کاملی بود

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۲ خرداد ۱۳۹۶

  خواهش میکنم دوست گرامی

رضا جمالي
۴ خرداد ۱۳۹۶

سلام من کولرو از چابهار خریدم کنترلش از این کنترل همه کاره ها بود ک الان گمش کردم
ایا از کنترل خودش بخرم جواب میده
از کجا میتونم گیر بیارم قیمتش چنده
من نیشابورم
ممنونم

مهتاب سادات موسوی
۴ خرداد ۱۳۹۶

سلام،خسته نباشید.خیلی ممنون بابت توضیحات.کولر گازی اجنرال داریم.دما کنترل رفته روی فارنهایت چه جوری میتونم بیارم روی سانتی گراد؟خیلی ممنون.

سعید غانم زاده
۵ خرداد ۱۳۹۶

سلام صفحه نمایش ریموت کولر رفته روی فارنهایت . چگونه به سانتیگراد برمیگرده ؟ آرت کول ال جی دارم متشکرم

محمداسدی
۵ خرداد ۱۳۹۶

سلام ببخشید نحوه درجه بندی چگونه است؟؟؟یعنی دمای ۱۶درجه سرد تر است یا ۲۰درجه؟

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۱۲ خرداد ۱۳۹۶

  سلام
  هیچ کدام این اعداد یعنی انکه زمانی که دمای اتاق به ۱۶ یا ۲۰ رسید کولر گازی را خاموش کن یا سرمادهی را متوقف کن تا دما تغییر کند

موسوی
۶ خرداد ۱۳۹۶

با سلام
چند روزی است صفحه تنظیمات دستگاه داکت اسپیلت ما درست عمل نمیکنند و گاهی اصلا یکی دو روز کارنمیکند لطفا راهنمایی کنید .
ممنون

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۱۲ خرداد ۱۳۹۶

  سلام
  یک بار کولر گازی را ریست کنید اگر درست نشد حتما اطلاعات دقیق تری عنوان کنید یا انینکه با بک تعمیرکار متخصص برای بازدید هماهنگ کنید

فرزاد
۶ خرداد ۱۳۹۶

سلام خسته نباشید آیا کم وزیاد کردن مرتب دمای کولر به کولر اسیب میرساند وباعث خرابی آن میشود؟

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۷ خرداد ۱۳۹۶

  سلام
  نخیر شما با کم وزیاد کردن دمای کولر گازی به هیچ عنوان سرما یا گرمای بیشتری نخواهید داشت فقط زمانی که دما را روی ۲۵ تنظیم میکنید یعنی اینکه بعد از اینکه دما به ۲۵ درجه رسید کولر گازی اف شود و زیاد و کم کردن دما ربطی به میزان سرما ندارد

فرشاد
۶ خرداد ۱۳۹۶

سلام کولر گازی هاسیسنس ۲۴۰۰۰اینورتر دارم
رو حالت اسمارت میزارم که اتومات باشه تا اینجا مشکلی نیست ولی موقع سرد شدن محیط خاموش نمیشه در حالت اسمارت دکمه تمپ که از یک تا هفت واز منفی یک تا منفی هفت چکاری انجام میده

فرزاد
۷ خرداد ۱۳۹۶

سلام من پاسخ سوالم رو کی میبینم؟

اسي،کيا
۷ خرداد ۱۳۹۶

ایا باید هنگام خاموش کردن،کولر در حالت آف باشد؟

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۷ خرداد ۱۳۹۶

  سلام
  نخیر شما هر زمان که دوست دارید میتوانید کولر گازی را خاموش یا روشن کنید

علی سعادت
۸ خرداد ۱۳۹۶

با سلام. با اینکه درجه را روی۲۴ قرار میدهیم در حالت coolسرعت فن روی auto نمیرود و کمپرسور مدام کار میکند و oof نمیکند و سرما بیش از اندازه است.ولی در حالتdry کمپرسور با فاصله زمانی یک ربع به حالت استراحت میرود اما چون سرعت فن کم است .اصلا جواب نمیدهد.ممنون میشم راهنمایی فرمایید.با تشکر

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۹ خرداد ۱۳۹۶

  سلام
  خوب شما اگر از سرعت فن ناراضی هستید سرعت را روی بیشترین حالت تنظیم کنید

حسین شریفی
۸ خرداد ۱۳۹۶

سلام وقت بخیر..من اپیلت سی هزار گری دارم وقتی روشن میکنم و کمپرسورش کار میکنه خیلی سرد هست تا اف کنه خیلی سرد میشه دما رو هم بالاتر گذاشتم۲۸ اما بازم خیلی سرده.چه کنم؟؟دوتا دکمه رو کنترلش هست یکی به نامi feelو یکی دیگه هم temp که کار اینا رو نمدونم چیه.

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۹ خرداد ۱۳۹۶

  سلام
  گزینه TEMP مربوط به کم و زیاد کردن دماست و اگر سرمای کولر گازی شما را خیلی اذیت میکند مطمن باشید که این کولر گازی مناسب این مکان نیست و شما هزینه اضافه ای بابت مصرف برق پرداخت میکند و از تمام راندمان کولر گازی استفاده نمیکند و این خاموش و روشن شدن های مداوم علاوه بر بالا رفتن هزینه برق اصطحلاک کولر گاری را نیز بالا خواهد برد

   حسین شریفی
   ۹ خرداد ۱۳۹۶

   ممنون از جوابتون.بله درسته صحبتتون.اما با تپجه به نقشه خونه فقط سرما تو پذیرایی هست و تو اتاق ها دما مناسبه و مشکل زمانیه که مخام تو پذیرایی بشینم.گزینه temp مربوط به دما نیس چون برا تنظیم دما گزینه دیگری هست که کم و زیاد میکنه..این دکمه با فشردنش عکس یه خونه که دما سنج داخلشه میاد یا دماسنج خارجه یا یه خونه فقط و درنهایت چیزی تو صفحه نمیاد.این چهار حالتی هست که این دکمه داره.دکمه I feel رو هم توضیح بدید لطفا.

مریم
۱۰ خرداد ۱۳۹۶

سلام
من یه اسپیلت سرمایشی گرمایشی ۳۰۰۰۰ خریدم و فعلا روی ۲۶ درجه گذاشتم سالن حدود ۵۰ متره که بخوبی خنک میشه اما راهرو واتاق ها نه بهمین خاطر کولر اف نمیکنه ومن زمانی که در سالن نیستم ان را خاموش میکنم بنابراین روزی چند بار خاموش و روشن میشود که بهم گفتن کار اشتباهی است لطف میکنید راهنمایی کنید

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۱۱ خرداد ۱۳۹۶

  سلام
  قاعدتا شما باید به نحوی اقدام به نصب و تهیه کولر گایز کنید که تمام فضا پوشش داده شود و به صورت مداوم و دستی اقدام به خاموش و روشن کردن کولر گازی نکنید بلکه به صورت اتوماتیک این اتفاق بیوفتید

علی موسوی
۱۳ خرداد ۱۳۹۶

سلام کولر گازی ماسوپر مکس هست وقتی کولر را روشن میکنیم (cool)روی هر درجه ای که باشه بعدازچند دقیقه روی فن میره اگر ما نخواهیم که روی فن بره بایدچکارکنیم ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۱۴ خرداد ۱۳۹۶

  سلام
  منظور شما از اینکه روی فن میرود چیه لطفا کمی واضح تر توضیح دهید

مهدی احمدی
۱۴ خرداد ۱۳۹۶

بسیار عالی بود . دستتون درد نکنه استفاده کردم و خیلی به دردم خورد . ممنونتانم عزیز

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۱۵ خرداد ۱۳۹۶

  سلام
  خواهش میکنم خوشخالیم که استفاده کردید

محمدشاهی
۲۳ خرداد ۱۳۹۶

سلام سوالی داشتم
کولرگازی رو وقتی روشن می کنیم بعد از اینکه مدت زمانی از روشن شدنش می گذره از لوله خروجی که مخصوص خروج آب هست ، آب خارج نمی شه.معمولا وقتی رطوبت رو جذب می کنه باید آب پس بده که اینطور نمی شه.

هادی مرادی
۲۴ خرداد ۱۳۹۶

سلام واقعا مفید بود فقط در قسمت درجه کولر مشخص نشده بود که در درجه پایین سرما بیشتر است یا درجه بالا

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۲۴ خرداد ۱۳۹۶

  سلام
  عرض کردیم که بالا یا پایین بردن دمای کولر گازی هیچ تاثیری در سرما ندارد بلکه باعث میشود زمانی که کولر گازی دمای محیط را به دمای انتخابی شما رساند خاموش شود و مسلما زمانی که شما دما را روی ۱۶ تنظیم میکنید به قدری کولر گازی کار میکند تا دمای محیط به ۱۶ برسد

فرزاد پوربخشیان
۲۵ خرداد ۱۳۹۶

ممنون از لطف شما

قاسم
۲۶ خرداد ۱۳۹۶

بسیار ممنونم.
سوالم جواب داده شد.

دینا
۲۷ خرداد ۱۳۹۶

بسیار عااااااالی بود . سپاس

سیناعلیزاده
۲۹ خرداد ۱۳۹۶

باسلام
توضیحات کامل و دقیق بود .
با تشکر

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۹ مهر ۱۳۹۶

  سلام
  خواهش میکنم دوست گرامی

محمد
۳۰ خرداد ۱۳۹۶

سلام تشکر از مطالب بسیار مفید
اسپیلت سامسوسنگ۲۴هزار سه سال کار کرده و اصلا آف نمی کنه درجه هم روی ۲۹هست

طاهره بستانیان
۳۰ خرداد ۱۳۹۶

سلام کولر گازی تراست ۳۶۰۰۰ داریم روی دمای ۲۳ درجه تنهیم شده ولی بعد از مدتی کار کردن مپرسور اصلا خاموش نمیشه و یکسره کار میکنه دلیلس چیه چه در حالت auto و چه در حالت cool

علی تاجفعر
۳۰ خرداد ۱۳۹۶

سلام نماز و روزه هات قبول حق دوست گرامی و عزیز من یک سال پیش ۲۴هزار اسپلیت هیوندا اینورتر خریدم امسال که روشن کردم زیاد خنک نمیکرد تا اینکه خدا رفتگان شما را بیامرزه راهنمای شما از اینکه خامش و باطری و در بیارید و انجام دادم به نظرم خیلی سرماش زیاد تر از گذشته شد اما مثل پارسال نشد میشه راهنمایم بفرماید باتشکر از زحمتتون

طاهره
۳۱ خرداد ۱۳۹۶

من دکمه ی selfclean رو زدم بعدش دیگه کولر خوب سرد نمیکنه
,

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۱ تیر ۱۳۹۶

  سلام
  یکبار کولر گازی را ریست کنید

صادق حاجی زاده
۱ تیر ۱۳۹۶

با سلام
من کولر ۳۰۰۰۰ گری مدل دیواری دارم،که کولر بطور عادی روی دمای ۲۵ درجه درست کار میکرد،اما یه دفعه خودبخود خاموش شد و روی کنترل علامت DRYظاهر شد،علت چیه؟ چرا کولر خودبخود خاموش شد؟ضمنا تا علامت DRYاز روی کنترل حذف کردم،کولر خودبخود روشن شد.
با تشکر

محمد
۱ تیر ۱۳۹۶

درود
کولر اسپیلر جنرال ما بعد از تعویض باطری کنترل ریموتش حتی زاپاس کلیدهاش درست کار نمیکنند
دستور بالا هم افاقه نکرد
چکار کنم

مهرداد یزدان پناه
۲ تیر ۱۳۹۶

با سلام مانیتور روی پول کولر خاموش شده باشه دلیلش چیه و چطور میشه روشنش کرد ..؟با تشکر.

رامین اسلامپرست
۵ تیر ۱۳۹۶

ضمن سلام
طریقه آزاد شدن قفل کولرهای ایستاده تراست را لطفاً شرح دهید

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۶ تیر ۱۳۹۶

  سلام
  دو دکمه مود و تمپ بالا رو با هم ۵ ثانیه بفشارید

آرش زنگنه
۶ تیر ۱۳۹۶

ممنون

سعید
۶ تیر ۱۳۹۶

آقا دمتون گرم مشکلم حل شد.

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۱۱ تیر ۱۳۹۶

  سلام
  خواهش میکنم

محمد
۶ تیر ۱۳۹۶

متشکرم، عالی بود

میثم
۱۶ تیر ۱۳۹۶

چرا شما اینقدر خوبید…

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۱۸ تیر ۱۳۹۶

  خواهش میکنم خوبی از خودتونه

محمود
۱۹ تیر ۱۳۹۶

مفید است

فرزانه مشايخ
۱۹ تیر ۱۳۹۶

ممنونم

محمد پايمرد
۲۲ تیر ۱۳۹۶

با عرض سلام و خسته نباشید
دو عدد کلر اسپیلیت ۱۹ هزار خریدم قدرت باد خروجی فقط به اندازه ی هست که عرق نکنی جهت بر طرف شدن عیب چکار باید بکنم
در ضمن تعمیر کار اوردم گاز چک کرده

محمد صالح روحانی نژاد
۲۷ تیر ۱۳۹۶

جدا دستتون درد نکنه،تو کلی سایت و صفحات دیگه گشتم،اما شما واقعا مختصر و مفید توضیح داده بودین،
از دیشب تا الان رو این دکمه «MODE» درگیر بودم،فقط باد معمولی می اومد،فکر کردم شاید کولر مشکل داره،
صبح زود گفتم تا هوا گرم نشده درستش کنم،هرجا رفتم بسته بودن
تا اینکه الان متوجه شدم که گزینه fan روشن بوده و موتور کولر خاموش بوده…
واقعا تشکر???

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۳۰ تیر ۱۳۹۶

  سلام
  خواهش میکنم خوشحالیم که کمک کردیم

مهتاب
۲۷ تیر ۱۳۹۶

سلام.یک کولر۳۰۰۰۰وست پوینت دارم.اهواز زندگی میکنم.الان که هوا خیلی گرمه ظهر کولر ارورe6میده باد کولر کاملا گرم میشه و و کمپرسور و فن هم خاموش میشه.ممنون میشم راهنمایی کنید

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۳۰ تیر ۱۳۹۶

  سلام
  حتما قبل از هر کاری کولر گازی را سرویس کنید و در صورت امکان از معرض تابش افتاب به کندانسور جلوگیری کنید احتمال حل شدن مشکل بالاست

   مهتاب
   ۳۱ تیر ۱۳۹۶

   کولرو تازه خریدیم با این وجود سرویسشم کردیم تقریبا از کل روز به کندانسورش هم ۲ساعت از صب افتاب میخوره

نيما حاجي زاده
۳۰ تیر ۱۳۹۶

دست شما درد نکند جالب بود متشکرم

وحید
۶ مرداد ۱۳۹۶

کولرگازی من جنرال هست
۴سال هست کارمیکنه
الان با دکمه خاموش نمیشه وبا فیوزبرقش خاموش میکنم.
اتوماتیک هم به زور وسروصدا میکنه وبا لرزش روشن میشه. بعد ماراضی هستیم. فقط مشکل بالا هست.

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۲۰ مرداد ۱۳۹۶

  سلام
  بادکمه خاموش روشن نمیشود منظور شما دکمه ریموت کنترل هست ؟

علي تقي پور
۶ مرداد ۱۳۹۶

با سلام وخسته نباشید خدمت شما،کولر گازی که استفاده می کنم إز نوع و سری سامسونگAS24VWANHAC می باشد ،سرعت فن پنل داخلی با وجود سرعت زیاد که با کنترل و ریموت می دهم کم است ،شنیده أم با دادن کد با کنترل می سود سرعت أر با لا برد ،اگر صحت دارد لطفا کد و طریقه وارد کردن أنرا برأیم توضیح دهید،باتشکر

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۲۰ مرداد ۱۳۹۶

  سلام
  نخیر این حرف درست نیست و امکان کد دهی برای بالا رفتن سرعت نیست ولی به احتمال خیلی زیاد فن بلوور داخلی کولر گازی شما نیاز به سرویس دارد

Tzamanimanesh
۹ مرداد ۱۳۹۶

توضیح کامل بود .ممنون

مالک کعبی
۱۳ مرداد ۱۳۹۶

متشکرم

محمد شبانی
۱۵ مرداد ۱۳۹۶

با سلام
کد ریموت کولر گازی gree را دارم ولی نمی دونم چجوری وارد کنم تا ریموت به کار بیفته . لطفا راهنمائی کنید ممنون

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۲۰ مرداد ۱۳۹۶

  سلام
  ریموت کنترل شما از چه نوعی است اصلی یا غیر اصلی است

آرش فتحی زاده
۱۹ مرداد ۱۳۹۶

سلام
خسته نباشید من میخواهم کولر گازی رو روی دمای ۲۷بزارم خودکار خاموش روشن بشه چیکار کنم ؟ لطفا راهنمای کنید

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۲۰ مرداد ۱۳۹۶

  سلام
  از قسمت تمپ دستگاه با کلید های بالا و پایین دما را روی درجه ۲۷ قرار دهید بعد از تنظیم این کار به صورت اتوماتیک انجام میشوود

Hadis
۲۱ مرداد ۱۳۹۶

واسه ما طبق گفته هاتون عمل کردیم کار کرد ولی اتصال میده انگار هی باد سرد میاد هی قطع میکنه از چی میتونه باشه

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۲۲ مرداد ۱۳۹۶

  سلام
  لطفا کمی واضح و کاملتر سوالات خودتان را مطرح کنید تا بتوانیم جواب دقیق تری بدهیم

NMT
۲۳ مرداد ۱۳۹۶

سلام من یه سوال دارم درباره کولر گازی LGقبلا با OFF کردن کولر پره ها کاملا بسته میشن اما الان با خاموش کردن کول پره ها نیمه بسته شده و مدتی طول میکشه تا کاملا بسته بشه و جریان باد قطع بشه

علی قربانی
۲۹ مرداد ۱۳۹۶

سلام من ی بوش ۲۴۰۰۰اینورتر دارم در حالت کول بعد مدتی ارور ecمیزنه رو نمایشگر کولر وچراغ تایمر روشن میشه و چراغ پاور روشن خاموش میشه ولی رو حالت کول این حالت پیش نمیاد مشکلش چیست

  جلیل طیب
  ۳ مهر ۱۳۹۸

  سلام گزینهfeel در کولر گازی کارش چیه

مریم‌سالک
۲ شهریور ۱۳۹۶

سلام هر کاری می کنم خاموش نمیشه مال ما هایسنز هست و ریموت همه کاره گرفتم براش چکار کنم

سید علی سهرابی
۴ شهریور ۱۳۹۶

سلام کولر اوجنرال داریم که الکی خاموش روشن میشه دلیل شم نمیدونیم خوشحال میشم اگه راهنمایی کنید

رضا طالعي
۵ شهریور ۱۳۹۶

واقعا ممنونم رضا

ابوالفضل
۱۱ شهریور ۱۳۹۶

لطفا اموزش کد دهی به کنترل هارو و لیست کد های مختلفو قرار بدین توی سایتتون
ممنون

Reza_emn
۱۸ شهریور ۱۳۹۶

سلام و خسته نباشید…من دیدم تو قسمت پاسخ به سوالات
اقای پیرنیا راجع به این سوالم که :”کولر گازی رو روحالت HEATقرار بدیم اگه روشن نشد اشکال داره”
باید بگم کولر گازی من سامسونگ ۲۴۰۰۰ هست
اینکه رو کنترلش گزینهheat ظاهر میشه و عمل نمیکنه گفتین خرابه (مشکل داره)

حالا به نظر شما چه چیز کولر عیب داره؟؟
اگه عیب داره از پنلشه یا کمپرسور؟؟
چقد هزینشه ؟؟؟؟
خیلی خیلی ممنون میشم?

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۱۸ شهریور ۱۳۹۶

  سلام
  دوست گرامی شما باید دکمه MODE کنترل خودتون رو بزنید تا وضعیت coll روی صفحه نمایش ظاهر بشه این حالت برای تابستان اعمال شده اگر کولر گازی باد خنک نداد حتما مشکل دارد وباید برسی شود

رویا
۲۰ شهریور ۱۳۹۶

سلام وقت بخیر،درجه صفحه ریموت کنترل رفته درحالت فارنهایت چطور میتونیم به حالت سانتیگراد برگردانیم ؟(مارک اسپیلت ما گری هست )

حمیدرضا شهبازی
۲۰ شهریور ۱۳۹۶

سلام کولر ما گری هستش یک هو خاموش شد فکنم روی تایمر بود چطور از روی تایمر برشدارم

محسن مالکی
۲۴ شهریور ۱۳۹۶

سلام .من باره سومه. سوال میکنم .کولرو تازه سرویس کردم اما دوباره پرتاب بادش ضعیف شده و یهو بادش قوی و ضعیف میشه لازمه دوباره فن بیرونو بشورم یا نه ممنونم

قاسم سواری
۲۶ شهریور ۱۳۹۶

سلام ببخشین ریموت کلرم قفل شده یه علامت قفل روشه و هیچ از دکمه هاش کار نمیکنن یه راهنمایی بکنید اگه ممکنه

محمد صالح تالانه
۲۷ شهریور ۱۳۹۶

سلام.خسته نباشید
من یه کولر ۱۲۰۰۰ پاناسونیک دارم یه چن وقتیه کولر خود ب خود رفته رو حالت تایمر و هر وقت کولر روشن میشه بعد نیم ساعت خاموش میشه
هرکاری هم میکنیم از تایمر بیرون نمیاد راه حلی هس ؟

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۱ مهر ۱۳۹۶

  سلام
  حتما کولر گازی را از برق اصلی قطع کنید و باطری ریموت کنترل را خارج کنید و دوباره جابزنید اگر مشکل حل نشد و شما مطمن هستید که کولر گازی شما روی تایمر رفته است حتما بایک تعمیرکار متخصص برای تعمیر برد الکترونیک خودتان تماس برقرار کنید

سارا
۳۰ شهریور ۱۳۹۶

سلام خسته نباشین..میخاستم ببینم بپرسم چجوری میشه فهمید که از بین چندتا اسپیلت که مارک شون یکی هست کدوم ریموت مال کدوم اسپیلت هست؟ کدی یا شماره مشترکی رو اسپیلت و ریموت اون هست؟

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۳۱ شهریور ۱۳۹۶

  سلام
  اگر ریموت ها ظاهری شبیه به هم دارند و از یک برند هستند حتما با تمام مدل ها قابل به کار گیری هستند

فرشید ابدالی
۳۱ شهریور ۱۳۹۶

سلام.کولر گازی سوپر جنرال ما رو هر دمایی باشه هر چند دقیقه میره رو فن بعد باز برمیگرده.چون زیاد و سریع میره رو فن طبیعی نیست.لطفا راهنمایی کنید؟

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۳۱ شهریور ۱۳۹۶

  سلام
  امکان خرابی سنسور اتاقی یا برد فرمان کولر گازی زیاد است برسی و عیب یابی کنید

شهرام
۳۱ شهریور ۱۳۹۶

سلام خسته نباشید اگه ممکنه راهنمائى کنید اگر کولر گازى رو فراموش بشه خاموشش کنیم و دسترسى به ریموت و کلید روى پنل نباشه میشه با قطع و وصل برق اصلى ساختمان سیستم رو خاموش کرد

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۳۱ شهریور ۱۳۹۶

  سلام
  بله این امکان وجود دارد شما کولر گازی را از روی پنل داخلی روی حالت اتومات قرار دهید و با قطع و وصل فیوز اصلی این کار را انجام دهید

صفری پور
۱۲ مهر ۱۳۹۶

سلام من حالت گرمایشی کولر رو فعال کردم اما بعداز ۶_۷ دقیقه کولر هیچ باد گرمی نمیده وبعد ازاون دقایق دوباره شروع بکار میکنه…علت اینکار چیه؟
واینکه از وقتی رو حالت گرمایشیه خود دستگاه تق تق صدا میده وقتی رو حالت سرمایشی بود این صدا رو نداشت علت این صدا چیه ؟ ممنونم…

میلاد خدادادی
۱۴ مهر ۱۳۹۶

سلام و عرض ادب. ببخشید کولر گازیمون بخاریش یا همون heat کار نمیکنه چیکارش کنیم ?
لطفا جواب بدین با تشکر

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۱۴ مهر ۱۳۹۶

  سلام
  اگر شما با تنظیم حالت کولر گازی به حالت گرمایش اگر گرمایی از کولر خارج نمیشود حتما باید به صورت تخصصی توسط یک تعمیرکار برسی شود در غیر این صورت حتما اطلاعات بیشتری اعلام کنید تا راهنمایی کنیم

کامی
۱۴ مهر ۱۳۹۶

سلام خیلی خیلی ممنون خیلی مفید فایده بود.من کولر کریر ۳۶ هزار دارم ممنون میشم در این مورد هم توضیح بدبد که ایا استفاده از بخاری کولر تاثیری روی خرابی یا عمر مفید کولر داره یا نه؟راستی اصلا بنظرتون این مدل کولر سیستم گرمایش داره؟ چون منم وقتی میزارمش روی حالت heat هیچ دستوری به پنل ارسال نمیشه.چطور میشه فهمید سیستتم گرمایشی رو داره یا نه؟

محسن غفاری منش
۱۶ مهر ۱۳۹۶

سلام کولر گازی ما ا جنرال و دو سه روزیه بعد از یه مدت کار کردن پنل داخل خاموش میشه و روشن میشه بعد از چند دقیقه و کمپرسور خودش کار میکنه و گرم میکنه..و با خاموش کردن با کنترل پنل داخل خاموش میشه ولی موتور همچنان کار میکنه…خواهش میکنم راهنمایی بفرمایید…ممنون میشم

ارش دبیری
۲۳ مهر ۱۳۹۶

سلام ببخشید خواستم بدونم کاردکمه clean چیه؟

ali
۲۴ مهر ۱۳۹۶

سلام خسته نباشید
کولر گازی مارک هایر
چند وقتیه گرما تولید نمیکنه
درجه پنل هم از روی ۲۱ بالاتر نمیره
لطفا راهنمایی کنین

  کارشناس 2 : علوی
  ۲۰ آبان ۱۳۹۶

  سلام در تابستان با سرمایش کولر گازی مشکلی نداشتید ؟

نغمه اعرابی
۲۹ مهر ۱۳۹۶

با سلام
من اسپلیت سامسونگ ۱۹ هزار گود وان اینورتر دارم توی تابستان دما روی ۲۳ گزاشتم اما قبض برقم هم ۲۰۰ هزا رتومن اومد بعد که گزاشتم روی ۲۷ قبضم کم شد حالا لطفا به من می گین در زمستان روی چه درجه ایی بزارم که قبض برق خیلی نیاد . ممنونم از راهنماییتون

  کارشناس 2 : علوی
  ۲۰ آبان ۱۳۹۶

  سلام
  روی همان درجه تنظیم کنید

جلیل فرجی
۳۰ مهر ۱۳۹۶

با سلام خدمت کارشناس محترم
ریموت کولر ما درجه هوا را بصورت فارینهات نشان میده.
خواستم ما را رهنمایی کنید که چطور به درجه سانتیگراد تبدیل کرد.
مدل کولر ۳۶۰۰۰ هزار گری پاور
با تشکر فراواک

روح‌اله رضائی
۱۰ آبان ۱۳۹۶

سلام. دکمه های روی کنترل کار میکنه و مثلا عدد دما روی کنترل عوض میشه. ولی صدای بیپ از پنل نمیاد و هیچ چیز در پنل تغییر نمیکنه. حتی خاموش و روشن هم نمیشه مجبورم با دکمه اصلی روی پنل خاموش روشن کنم. علت چیه؟ این رو هم بگم که این مشکل یکدفعه رخ داد. کنترل خوب کار میکرد. کولر رو روشن کردم درجه‌ش رو کم کردم و کنترل رو گذاشتم سر جاش. پنج دقیقه بعد که برداشتم دیگه کار نکرد!

  کارشناس 2 : علوی
  ۱۹ آبان ۱۳۹۶

  سلام
  امکان خرابی برد فرمان کولر گازی یا چشمی که فرمان کنترل را دریافت میکند بسیار بالاست حتما باید توسط تعمیرکار متخصص برسی و عیب یابی شود

محسن
۲۹ آبان ۱۳۹۶

باسلام وقت بخیر
ما کولر گازی جنرال گلد داریم دکمهheat نداره یعنی سیستم گرمایشی نداره کولر ما

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۷ آذر ۱۳۹۶

  سلام بستگی به مدل خریداری شده شما دارد

سید محمد سعید
۶ آذر ۱۳۹۶

سلام خدمت شما. کولر گازی سام (اسپیلت) مدل سام ۲۴۰۰۰ که در تابستان امسال نصب شده است. الان برای استفاده از گرمایش روی موقعیت heat می گذاریم. در دفترچه راهنما میزان درجه مورد نظر تعیین نشده یعنی باید در چه درجه ای تنظیم کنیم و اینکه ابتدا سایلنت است بعد شروع به گرما میکند و سپس دوباره سایلنت. گویا اتوماتیک است و در این میان دریچه اش همه مدام در حال تغییر است. لطفا راهنمایی کنیدس

رضا عزیزی
۷ آذر ۱۳۹۶

سلام
کولر ما rtc هست که دست دوم خریدیم و دفترچه نداره
میخواستم بدانم چراغ های ریز روی پنل کولر برای چی هستن
ممنون ازتوضیحتون

امین
۸ آذر ۱۳۹۶

سلام خسته نباشید
کولر ما گزینه ی heat داره ولی وقتی که میزنیم بره روی heat ازش رد میکنه و میره روی یک مود دیگه
مشکل به تظر شما چیه؟

کامران
۱۱ آذر ۱۳۹۶

سلام.کولر ما در فصل سرما اصلا باد گرم از خودش بیرون نمیده.حتی روی گزینه heat قرار میدیم باز هم باد سرد میزنه.

مهدی متوسلانی
۱۲ آذر ۱۳۹۶

سلام
من برای شمال(استان گیلان) کولر گازی اینورتر ۲۵۰۰۰ بوراکای خریداری کردم آیا بٌرد این نوع کولر در محیط شمال به مشکل خواهد خورد.

با سپاس

علی
۱۷ آذر ۱۳۹۶

سلام ممنون از راهنماییهای خوبتون من یه اسپلیت اوجنرال دارم مدل but 300000 مشکلم اینه که رو حالت گرما که میزارم یه مدتی کار میکنه بعد خود بخود قطع میشه بعد چند بار هم دیدم از تو بالکن صدای ترق ترق میاد پروانه رو چک کردم از داخلش صدا میومد یک بار هم به اندازه یک لیوان آب سیاه رنگ از زیر دستگاه بیرون اومده بود ممنون میشم راهنمایییم کنید

میترا تبریزی
۲۴ آذر ۱۳۹۶

سلام.جناب آقای پیرنیا از اینکه اینقدر دقیق و باحوصله پاسخ میدهید بسیاااار سپاسگزارم.مشکل اسپیلت من این هست که در زمان گرما حتی زمانی که روی۳۰ میزارم گرمایی متناسب با درجه نداره. مارک اسپیلت گاسونیک هست و دیگه اینکه تخلیه آب از شلنگی که متصل هست صورت نمیگیره و از سوراخ زیر دستگاه آب میریره. دستور چی هست؟ باز هم سپاسگزارم

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۸ دی ۱۳۹۶

  سلام
  ممنون از لطف شما
  منظور از گرمای مناسب چیه ؟ گرمایی هست که در کل منزل احساس میکنید یا گرمایی است که از خود کولر گازی خارج میشود ؟ برای خروجی اب هم باید روی پنل خروجی در هنگام گرمایش شیلنگ تخلیه نصب شود

یحیی واثقی
۱۱ دی ۱۳۹۶

سلام. کولر کاری تازه نصب شده و موقع گرمایش شب ها روی درحه ۳۲ میزاریم. اگهانی کلن از کار میوفته کولر با یه صدا از داخل یونیت خارجی. بعد از چند دقیقهه به کار میوفته و شروع به باد سرد میده. یونیت خارجی هم گرمه دست میزنیم . باید کولر رو خاموشش روشن کنیم تا دوباره برگرده به حالت گرمایش!!!

سعید
۱۳ دی ۱۳۹۶

سلام
میشه لطفا کمک ام کنید
من از کولر در حالت گرمایشی استفاده میکنم. قبلا دمای محیط رو نشون میداد و هی تغییر میکرد.
اان رو روزه که دمای محیط رو نشون نمیده و مثلا دمای تنظیم شده ۲۵ رو نشون میده. درضمن کار میکنه و اتوماتیک هم قطع میکنه. ولی دمای محیط رو نشون نمیده/
چیکار کنم؟

فرشید اخلاقی
۲۶ دی ۱۳۹۶

سلام خسته نباشید
من باتری ریموت رو درآوردم و بعد ۱۵دقیقه دوباره باتری هارو جای خودشون گذاشتم.الان وقتی میرم رو حالت گرما,کولر انگار خاموش هست و هیچ بادی نمیده.سیستم گرمایشی دارد.تا دیروز میداد,نمیدونم کی دست زده بود امروز روشن کردم نداد و منم ریموت رو ریسیت کردم با این روش

زارعی
۱۱ بهمن ۱۳۹۶

سلام خسته نباشید
علت گرم نشدن رو حالت heat چیست؟

شهراد
۱۷ فروردین ۱۳۹۷

سلام
با تشکر از توضیحات خوب شما.
کولر ۳۰ هزار RTC داریم که دو سه روزه بعد از چند دقیقه کارکردن خاموش میشه. فن بیرونش هم کار نمیکنه. علتش چیه؟

معين عباسي
۲۶ فروردین ۱۳۹۷

سلام کولر گازی ١٨٠٠٠ سامسونگ دارم فقط سرمایش داره. میشه تبدیلش کرد به دو حالته. یعنی گرمایش دار بشه برای زمستان ؟؟؟

قصیری
۳۱ فروردین ۱۳۹۷

با سلام. کولرگازیه ما LG هستش. وقتی روشنه و برق قطع میشه و دوباره وصل میشه بصورت خودکار دوباره روشن نمیشه. میشه راهنمایی کنید که به چه روشی باید تنظیمش کنم که بعد از وصل برق مشابه زمان قبل از قطع برق کار رو ادامه بده. جالب اینکه یه کولر مسابه همین داریم و اون یکی این مشکل رو نداره. فکر کنم یه تنظیماتی داره که من بلد نیستم. لطفا راهنمایی بفرمایید.

سعید ش
۲ اردیبهشت ۱۳۹۷

ممنون، برفک کولر نو عادی ست؟

سعید محمودیان
۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۷

خدا خیرتان دهد
استفاده کردیمسعید

امیر مسعود
۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۷

سلام ببخشید من کولر ۱۸۰۰۰ پنجره ای مدل گری دارم. ولی نمیدونم هر چند ساعت باید خاموشش کنم.ممنون میشم راهنماییم کنین.با تشکر

حسینی
۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۷

تشکرِ زیاد، تو گرمای شدیدِ بوشهر به دادمون رسیدید

Amir mohammad
۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۷

سلام.من کولر گازی هیتاچی دارم همه علامت های برف و قطره اب هست ولی یک گزینه داره که یک دایره است و در داخلش یک نقطه سیاه هست کارش رو اگه میشه بهم بگین

بهنام بنیانه
۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۷

با سلام.بنده یه کولر ۱۳۰۰۰ دوو دارم که کنترلش گم شده و کنترل مادر براش تهیه کردم اما متاسفانه اصلا کدهای پیشنهادی خود کنترل با بورد ست نمیشه . حتی از ۱ تا ۴۰۰۰ رو امتحان کردم

محمد محمدخانی
۱ خرداد ۱۳۹۷

سلام کولر ۲۴هزار هایسنس تازه خریدم، دمای آخرش ۱۸درجه، اکثر کولرها درجه آخر سرما ۱۶ هستش، مشکل از تنظیماته یا اخرش همین ۱۸؟؟؟

محمد
۱ خرداد ۱۳۹۷

سلام بیزحمت روش باز کردن فیلتر کولرگازی از پنل جهت سرویس توضیح دهید مدل کولر گری ۲۴جیماتیک ساده هست تشکر

علی پور
۲ خرداد ۱۳۹۷

سلام نماز و روزه هاتون قبول حق
دکمه های FEELING و STRONG و SCREEN وFUNGUSPROOF و HEALTH در ریموت کولر گازی اجنرال چیست؟

Reza abasi
۵ خرداد ۱۳۹۷

سلام برای سرما دهی بیشتر باید درجه کولر را بیارم پایین تر یا باید ببرم بالاتر ؟

رسولب
۸ خرداد ۱۳۹۷

باسلام و احترام لطفا بفرمایید از روی کنترل چه دکمه ای رو بزنیم در فصل تابستان مصرف برق کمتری داشته باشم.
باتشکر

علی
۸ خرداد ۱۳۹۷

سلام ممنون از مطالب خوبتون دستگاه رو از کنترل روشن میکنم ولی روشن نمیشه یعنی نشانگر اصلا فعال نمیشه؟

علی
۸ خرداد ۱۳۹۷

سلام ممنون از مطالب خوبتون دستگاه رو از کنترل روشن میکنم ولی روشن نمیشه یعنی مانیتور اصلا فعال نمیشه؟

رها
۸ خرداد ۱۳۹۷

سلام کولر گازی جنرال طرح لبخند با ریموت طرح لبخند دارم اما الان خاموش نمیشه برق رو هم به مدت نیم ساعت کلا قطع کردم و وصل کردم اما بازم خاموش نمیشه و وقتی دکمه آف ریموت رو میزنم کل آیتم های صفحه برای لحظه ای روشن شده و دوباره خاموش میشه و دکمه سویینگ و آن و آف کار نمیکنه میشه راهنمایی کنید

محمد
۱۳ خرداد ۱۳۹۷

سلام کولر گازی ما خیلی اب میده دلیلش چیه؟

ایوب میاحی
۱۴ خرداد ۱۳۹۷

سلام کاربرد دکمه HETHE/SAVE در کنترل کولر گری چی هست لطفا راهنمایی بفرمایید با تشکر

الیاسی
۱۴ خرداد ۱۳۹۷

سلام.با تشکر از راهنمایی هاتون .کنترل کولر گازی ما با شما فرق داره هر دکمه ای ک میزنم اصلا خنک نمیده میشه کمکم کنید مدل کولرم Soprano

مجتبی شفیعی
۱۶ خرداد ۱۳۹۷

سلام کولر گازی میتسوبیشی داریم فقط سرد خالیه بعد از یک ربع کار کردن خاموش میشه تمام حالتها ودرجه دما هاش رو هم امتحان کردیم مشکلش چیه ممنونم

فرید
۱۶ خرداد ۱۳۹۷

سلام
کولر LG اسپیلت هست روی پنل کولر Co نمایش داده میشه و فن آرام کار میکند چطور میشه کلا خاموش کرد با کنترل نمیشه ممنون

حسین جمعه زاده
۱۷ خرداد ۱۳۹۷

سلام کولر گازی درچه حالت آب بیشتر تولید میکند؟ در چه حالت کمتر و در چه حالت متوسط است .

علی کشاورز
۱۸ خرداد ۱۳۹۷

سلام.میخواستم بدونم حالت cl یا همون clean چه کاری انجام میده و کاربردش چه زمانیه؟ با تشکر

اسحاقی
۱۹ خرداد ۱۳۹۷

سلام
وقتتون بخیر
از کلر آب میریزه بیرون مشکل چیه

乇ん
۱۹ خرداد ۱۳۹۷

سلام. دو تا سوال داشتم:
۱- دکمه آنیون تو اسپلیت های تراست چیه؟
۲-اسپلیت تراست هم دکمه تایمر داره و هم اسلیپ، اما دکمه اسلیپش تایمر نیست و فقط یه چیزی روشن میشه. این چیه؟

سجادجعفری
۲۰ خرداد ۱۳۹۷

سلام ببخشیدخواهرم یه کلر گازی جنرال۳۰۰۰۰داره که درجه سرمایش اون تا ۱۶داره وخودم چند روز پیش یه کلر گازی بهتر که اجنرال۳۰۰۰۰ هستش خریدم اما درجه سرمایش از۲۰ پایین تر نیست خواستم ببینم چرا ؟ممنون

یکتا
۲۲ خرداد ۱۳۹۷

سلام وقت بخیر
کولر ما جنرال ۲۴۰۰۰ اما اونطور که باید خونه رو خنک نمیکنه همیشه هم رو اخرین سرعتش ۱۶ است

یکتا
۲۲ خرداد ۱۳۹۷

سلام وقت بخیر
کولرما جنرال ۲۴۰۰۰ اما اونطور که باید خونه رو خنک نمیکنه بااینکه رواخرین سرعتش (۱۶) هستش

مهاجر
۲۳ خرداد ۱۳۹۷

سلام ببخشید ،اگه در حالت فن بزاریم مصرف برق کاهش پیدا میکنه؟؟؟؟

رضا
۲۴ خرداد ۱۳۹۷

سلام .من کولر ۳۶۰۰۰ میتسوبیشی دارم .در زمان روشن و کارکردن پنل داخل رطوبت زیادی داره به طوری که گاها مثل قطرات بارون روی پره ها هست و بعضی مواقع چکه میکنه .لوله تخلیه بیرونی هم به خوبی اب رو تخلیه میکنه ..ممنون از راهنمایی

مجتبیجعفیی
۲۶ خرداد ۱۳۹۷

سلام
من یک کولر گازی اجنرال اینورتر دار از بانه خریدم.موقع استارت امپر رو اندازه گیری کردم بصورت اروم بالا میره ولی زمانی که دما به دمایی که ست کردیم میرسه کلا کمپرسور رو خاموش میکنه.ممنون میشم راهنمایی کنید.

علی نوبخت
۲۷ خرداد ۱۳۹۷

با عرض سلام و خسته نباشید
من کولر گازی جنرال گلد نصب کردم به تازگی
وقتی رو حالت اتومات میذارم صفحه نمایش کنترل میره و شروع به گرم شدن میکنه. در صورتی که رو حالت عادی درجه رو روی ۲۰تنظیم کردم.
ممنون میشم اگر راهنمایی کنید
تشکر

سعید رایگان
۲۹ خرداد ۱۳۹۷

سلام کولر گازی ما فقط سرمایش هست
ولی در قسمت mode ریموت گزینه heating هم وجود دارد. حال اگر گولر را روی heating قرار دهیم چه می شود ؟ در صورتی که فقط سرمایش دارد

فرهاد
۳۰ خرداد ۱۳۹۷

با سلام
جناب پیر نیا از وقتی که میزارید وبه سوالات پاسخ میدید تشکر وقدردانی دارم آیا این حقیقت داره که کولر اینورتر دار باید مدام روشن باشه ونباید خاموش کرد تاهم در مصرف برق صرفه جویی بشه وهم ازعمر کمپرسور کم نشه؟در صورت جواب مثبت تنظیمات به چه صورت باشه بنده کولر نکست تایتان ال جی خریده ام ولی نمیدونم که روی چه ست دمایی وچه حالتی گذاشته شود که بهترین کارایی از دستگاه وصرفه جویی برق کمتری داشته باشم لطفا راهنمایی فرمایید

محمد حسن کیخسروی
۳ تیر ۱۳۹۷

عرض ادب و‌ درود
کولر گازی من اوجنرال
گه گاهی از کمپرسو آب میریزه
احتمال ایراد هست؟
وقتی در حالت سرمایشی هستش

دنيا
۵ تیر ۱۳۹۷

سلام خسته نباشید کولر ما دو روزه ک نمیدونم کدوم دکمه رو زدم فکر کنم sleep ولی هر چی میزنم درست نمیشه سرماش کمه و اتوماتیک میکنه کم و زیاد میشه لطفا میشه راهنمایی کنید کولر رو هم ب دستور بالا خاموش روشن کردم باطری رو در اوردم و هیچ تاثیری نداشت سرما نداره اتوماتیک کار میکنه لطفا راهنمایی کنید مرسی

رحمت زاده
۹ تیر ۱۳۹۷

با سلام
ریموت کولر SUNIYA مدل RG57A2/BGEF بعد از اینکه دکمه خاموش رو زدیم صفحه نمایش همچنان روش باقی میمونه ، چه راهکاری برای خاموش شدن صفحف نمایش هست تا از مصرف بی رویه باطری جلوگیری کرد.

سید رامین فاتحی
۱۱ تیر ۱۳۹۷

با سلام و عرض ادب. سپاس از اینکه به سوالات دوستان با صبر و حوصله جواب میدید. واقعا ممنون.
اسپیلیت سامسونگ ۱۲۰۰۰ داریم مدتی بود که خوب باد سرد نمیداد به روش شما ریست کردم و ۱۰ الی ۱۵ دقیقه طول کشید تا باد سرد بده.(ممنون). سوال؟ برای تولید باد سرد کار کردن فن بیرونی ضروری است؟ و اگر برخی مواقع کار نکنه و بعد شروع بکار بکنه علت چی میتونه باشه؟ بسیار ممنون

عباس باقری
۱۲ تیر ۱۳۹۷

سلام .کولر گازی ما چند روزه خنک نمیکنه. .و آب ازش بیرون نمیاد

عباس باقری
۱۲ تیر ۱۳۹۷

سلام .کولر گازی فروردین ماه خریداری و نصب کردیم ..تا الان احتیاج به روشن شدن نداشت الان که روشن کردیم ..باد سرد ازش نمیزنه بیرون و و هوا رو خنک نمیکند ما چند روزه خنک .و آب ازش بیرون نمیاد

دهقان
۱۲ تیر ۱۳۹۷

سلام خسته نباشید ببخشید میخواستم بدونم تنظیم کولر گازی بایدچطور باشه تا خودکارoffکنه وزیاد فشار به کولر نیاد
مدل کولر گازی ما میتسوبیوشی ۳۶۰۰۰ هستش

دهقان
۱۲ تیر ۱۳۹۷

سلام خسته نباشید ببخشید میخواستم بدونم تنظیمات کولر گازی باید چطور باشه تا وقتی به دمای مرود نظر رسیدخودکارoffکنه وفشار زیار به کولر نیاد
مدل کولر گاری ما میتسو بیوشی ۳۶۰۰۰ هستش

کریمی زاده
۱۲ تیر ۱۳۹۷

سلام خسته نباشید
من یه کولر مدل YKR-H/209Eدارم، اشکالی که دارد:
۱- زمانیکه کولر روشنه و برق اصلی قطع میشه، با وصل شدن برق، کولر اتوماتیک روشن میشه ولی باد گرم میفرسته بیرون، دفترچه راهنما هم نداره که ببینم دکمه های روی کنترل چه کاربردی دارن
۲- اشکال دوم هم اینه که اصلا دمای خونه رو تا حد مطلوب پایین نمیاره، با ریموت درجه رو مثلا میزارم رو ۱۶، چراغ چشمک زن کولر هم همون عدد ۱۶ رو نشان می دهد ولی بعد چند لحظه از حالت چشمک زن خارج میشه، خودبخود عدد ۳۰ یا ۳۱ رو نشون میده. لطفا راهنمایی کنید باتشکر
تصویر کنترل کولر:
http://uupload.ir/files/oeyg_61e-ai8ctel._sl1100_.jpg
http://uupload.ir/files/xgva_51ql-gl1nil._sl1100_.jpg

شهاب وظیفه
۱۲ تیر ۱۳۹۷

احتراما

یک کولر گازی داریم که سرمایش اون به نظر کم شده
یه دماسنج دیجیتال دقیقا خروجی فن پنل داخل دفتر زدیم دما خروجی باد رو ۱۳٫۵ نشون میده
ولی با تستی که روی کولر خودرو انجام دادم این دما تا ۹ درجه هم پایین اومده

ایا این دما منطقی هست ؟ یا کمه ؟
چیکار برای افزایش سرماش انجام بدیم
اخیرا هم شارژ کردیم

ولتاژ برق هم بین ۱۸۷ تا ۲۰۱ رو نشون میده

ممنون از راهنمایی هاتون

رضا
۱۳ تیر ۱۳۹۷

باسلام . کولر تراست ۳۰ هزار دارم یه مشکلی داره که قبلاش بگم وقتی کولر می زنم بعد ۲۰ دقیقه یا ۳۰ دقیقه شایدم کمی بیشتر یا کم تر البته بعضی وقت ها تا یک روز دو روزم خوب کار میکنه سرماشم عالیه بعد خاموش میشه ارور EC میده بعد کولر خاموش روشن کنم بازم خوب میشه بازم همین برنامه(رو تایمرهم نیست) .

مکوندی
۱۳ تیر ۱۳۹۷

سلام جناب پیرنیا، ممکنه نحوه ریست کردن کولر دوتیکه اوجنرال ۳۶۰۰۰ رو توضیح بدید؟
کولر رو که روشن میکنیم روی کمپرسور نمیافته و باد سرد نمیده. دوستان گفتند باید ریست بشه. ممنون از شما.

فرشته داودی
۱۴ تیر ۱۳۹۷

سلام وقت بخیر دمای کولر ما۲۲ هست من میخوام بیارم پایین بشه۱۸ ولی هرچی دکمه رو میزنم نمیشه برمیگرده ۲۳ یا همون ۲۲ میمونه چیکار کنم؟

مرتضی
۱۴ تیر ۱۳۹۷

سلام باعرض سلام وخسته نباشید یک سوال داشتم کولرمن ازحالت خودکار بیرون نمی آید وخود به خود دما بالا وپایین میشه لطفا راهنمایی کنید کولرم هایسنس هست خیلی ممنون.

محسن رستمی
۱۵ تیر ۱۳۹۷

خیلی عالی و واضح توضیح دادین ممنونم از شما همیشه موفق باشید

f
۱۶ تیر ۱۳۹۷

سلام خسته نباشید کولر گازی ما چند وقته اون طور که قبلا سرد میکرد سرد نمیکنه میشه بگید مشکلش چیه؟

فاطمه حمزه پور
۱۶ تیر ۱۳۹۷

سلام…کولر من اجنرال پنجره ایه…چندوقته روی کوول میذارم فقط پرتاب باد داره سرما نداره…درای بیشتر از کوول سرما داره…مثل قبل دیگه خنک نمیکنه کولر خونه رو….از گاز خالی کردنشه یا خازنش مشکل پیدا کرده؟؟؟لطفا راهنمائی کنید ممنون میشم

ستاره سجادی
۱۶ تیر ۱۳۹۷

سلام کولر گازی ما مارک گری هس ی حالت قفل اومده رو ریموت که نمیشه کولر را خاموش کرذ ن روشن هیچکدام از دکمه ها هم کار نمی کنه الان کولر رو از برق اصلی خاموش می کنم میشه لطفا راهنمای کنید چطور از این حالت درش بیارم

مجتبی
۱۷ تیر ۱۳۹۷

سلام
کولر گازی جیماتیک دارم رو صفحه نمایش به جای سانتیگراد ٬فارنهاید نمایش میده.چجوری میتونم سانتیگراد کنم؟

رویا افشار
۱۸ تیر ۱۳۹۷

وای مرسی عالی بود توضیحاتتون من دستم نمیدونم به چی خورد کولر اصن باد سرد نمیداد بعد طبق گفته ی شما عمل کردم جواب داد واقعا مرسی

پولادی
۱۹ تیر ۱۳۹۷

سلام
کولرگازی مدلLGدارم وقتی که روشن میکنم باد گرم میده بیرون باید چیکار کنم….

محمد
۱۹ تیر ۱۳۹۷

چند روز پیش که برق رفت کولر گازی زیمنس شرکت روشن بود….برق نیامد و از انجا که تایم اداری تمام شده بود رفتم خانه….فرداش وقتی آمدم شرکت دیدم با کنترل کولر گازی روشن نمیشه و چراغ TIMER اون که نارنجی رنگ هست به جای چراغ OPERATION که سبز رنگ هست روشنه اونم به صورت چشمک زن…..چند ساعتی گذشت و به حالت اول برگشت…رفتم خانه و فرداش که آمدم دیدم دوباره دکمه چشمک زن نارنجی TIMERروشنه……تورو خدا راهنمایی کنید منو….فکر میکنم دستم به دکمه تایمر کنترل خورده قبلا ولی الان که با کنترل تایمر رو هم میزنم چیزی تغییر نمیکنه

محمد
۱۹ تیر ۱۳۹۷

سلام مرسی بابت توضیحات کامل
اگر کولر از حالت سرما خود به خود بره رو حالت رطوبت زدایی باید چ کنیم؟

حمید بایگان
۲۰ تیر ۱۳۹۷

سلام ما طرفهای خوزستان زندگی می کنیم و هوا خیلی گرم و رطوبت بالاست . کولر o general دارم ولی احساس میکنم کولر را وقتی روی dry میزارم کولر از نظر سرمایش بهتر است . آیا مشکلی برا کولر ایجاد نمیشه که همیشه روی این عملکرد باشه ممنون از جوابتون .

شهریار باقرپور
۲۱ تیر ۱۳۹۷

با سلام و خسته نباشید
کولر ۲۴۰۰۰ مدیا دارم و همه چیزش عالیه،
از روی ریموت کنترل دستگاه خاموش میشه ولی اعداد روی ریموت کنترل خاموش نمیشوند و همچنان نشان داده میشود،
علت چیست؟ ممنون میشم بنده رو راهنمایی بفرمایید

کامران
۲۱ تیر ۱۳۹۷

سلام اگر کولر روی حالتی به جز حالت اتوماتیک هم باشه هم خودش onوoffمیکنه یا حتما باید روی حالت اتوماتیک باشه

Amis
۲۱ تیر ۱۳۹۷

سلام
علامت کاج روی کنترول کولر مدل گری Q4 matic 12000 نشونه چیه ؟ کنارش هم ی اتاق میزنه

علیرضا
۲۱ تیر ۱۳۹۷

با سلام.چطور میشه کولر رو در حالت اتوماتیک قرار داد؟یعنی مثلا در ۲۳ درجه فیکس کرد تا موقعی که دمای اتاق رو به ۲۳ درجه رسوند استندبای بشه و وقتی دما مثلا بالاتر رفت دوباره شروع به کار کنه.

مانیا مرادی
۲۲ تیر ۱۳۹۷

سلام وقتتون بخیر اسپیلت ما روی حالت فن قرار گرفته چطوری درستش کنم چطوری درستش کنم سامسونگ هست مدلش

شهاب
۲۲ تیر ۱۳۹۷

سلام.و خسته نباشید.
من یک اسپلیت دارم مارک tcl چند وقته که اصلا سرما نداره.وقتی که جای کولر رو عوض کردیم گازهم کم بود که گاز زدیم.نشت یابی هم کردیم ولی جایی نشتی نداشت.بعداز اون دیگه کسی به کولر دست نزده الان چند وقته که اصلا سرما نداره.کولر روی coolهست ولی مثل اینکه فقط فن روشن هست.ممنون میشم راهنمایی کنید باتشکر

رضا توکلی
۲۳ تیر ۱۳۹۷

با سلام و ادب .می خواستم بدونم چرا کولر گازی ما پش از حد و غیر طبیعی ازش آب میاد .ممنون

رحیم فرهمند
۲۴ تیر ۱۳۹۷

سلام . چگونه می توان تایمر کولر گازی ۲۴۰۰۰ ا جنرال را برای مثلا از ۸ صبح تا ۸ شب تنظیم کرد که هر روز خودش در این ساعات روشن و خاموش شود؟

رضا احمدی پور یزدی
۲۴ تیر ۱۳۹۷

با سلام سوالی دارم …میخواستم طوری کولر را ( ۳۶هزار اجنرال ) تنظیم کنم که دو ساعت روشن باشد بعد ۱۵ دقیقه خاموش شود …بعد مجدد دوساعت روشن باشد سپس ۱۵ دقیقه خاموش شود …همینطور ادامه دهد تا زمانی که دستی و به دلخواه یا در زمان مسافرت و نبودن طولانی در خانه کلا دستگاه را خاموش کنم . ممنون میشم راهنمایی کنید.

محسن متقی
۲۶ تیر ۱۳۹۷

سلام وخسته نباشید
مطابتون عالی بود
ماازاین کنترل همه کاره هاداریم حالاکنترلش یهویی قفل میشه رو علامت صرفه جویی رو درجه۲۴ میمونه
حالاچیکارکنم ازحالت صرفه جویی دربیاد؟

نیاز
۲۹ تیر ۱۳۹۷

سلام
کولر ما قبلا رو اتوماتیک هوا وقتی به دمای دلخواه که تنظیم کردیم رسیده بود خاموش میشه و به محض گرم شدن دوباره روشن میشد ولی امثال استفاده کردیم دیدم رو حالت اتوماتیک مدام کار میکنه مشکل از چی میتونه باشه؟
با تشکر

شهرام
۳۰ تیر ۱۳۹۷

سلام من یه کولر گری ۳۰۰۰۰ خریدم وقتی سرعت فن رو روی حالت اتوماتیک میزارم با سرعت آخر کار میکنه و سرعتش کم و زیاد نمیشه.. و اینکه رو هر درجه ای میزاریم کولر آف نمیکنه(اتوماتیک خاموش و روشن نمیشه) این مشکلات عادیه؟

ميثم
۳۰ تیر ۱۳۹۷

سلام، در ساختمان ما برای هر واحد یک چیلر ال جی نصب شده . برای تنظیم دما در فصل تابستان، وقتی چیلر روی ۲۲ درجه هست هوا رو خنک تر از زمانی میکنه که روی ۱۸ درجه هست. می خواستم بدونم در حالت سرمایشی چیلر، درجه هرچه کمتر بشه خنک تر میکنه یا هرچی بیشتر بشه. ممنون

هرمز قربانی
۳۱ تیر ۱۳۹۷

سلام
اسپیلت ۱۳۰۰۰ ای اس ار دارم که روز وقتی افتاب بهش میخوره بدنه داغ میشه موتور از کار میافته و ارور e4 میزنه و خاموش میکنم و بعد نیم ساعت دوباره شروعع بکار میکنه ضمنا کولر ای اس ار فن بیرونی خیلی کند کار میکنه
دوستی میگفت این کولر مال مناطق خشک هست ضمنا ما گرگان هستیم
لطفا راهنمایی کنید چکار کنم ارور e4 kni

سیاوش الواری
۳ مرداد ۱۳۹۷

با سلام و وقت بخیر
کولر اسپلیت ۲۴هزار گری دارم که، تمام علایم حالت کاری ریموتش فعال میشه و روی پنل به نمایش درمیاد ولی فقط با زدن حالت گرمایش این حالت روی پنل، چراغش روشن نمیشه. بعداز مدتی کولر دچار مشکل شد و فقط روی حالت فن کار میکرد بعداز چند ساعت که روی فن کار میکرد علامت گرمایشی روی پنل ظاهر شد و در کنار اون اخطار H3 به نمایش دراومد، اما هوای خارج شده بصورت گرما نبود یعنی معمولی بود. میخواستم بدونم که کولر حالت گرمایشی داره یا خیر و همچنین علامت اخطار ظاهر شده نشانه چی هست؟
با سپاس فراوان

محمد میرزاخلنی
۳ مرداد ۱۳۹۷

با عرض سلام
میخواستم بدونم اسپلیت سرد و گرم با اسپلیت سرمایشی از لحاظ لوله کشی و سیم کشی با هم فرقی دارن یا نه ممنون میشم راهنماییم کنید

ادریس کسلخه
۳ مرداد ۱۳۹۷

درجه کولرم رو روی ۱۶ میزارم با ریموت ولی از ۲۶ پایین تر نمیاد درجه اسپیلت مشکلش چیه؟

فرداد
۹ مرداد ۱۳۹۷

محافظ مشبک جلوی فن کمپرسور کولر خراب شده و در جای خود نصب نیست به نظر شما اشکال دارد

امیدرضا مهرزاده
۹ مرداد ۱۳۹۷

جناب پیرنیا سلام وعرض ادب .از ابتدا سوالات وپاسخهای شما ودوستان را مرور کردم .آفرین بر صبر وحوصله شما .
اما غرض از مزاحت : مدت دو سال است که کولر گازی اسپیلت گری ۲۴۰۰۰(سرد وگرم)دارم ودر این مدت مشکلی نداشته است .اما تقریبا مدت دو هفته است که موتور کولر تمام وقت کار می کند یا اینکه به ندرت وفقط صبح ها روشن وخاموش می شود .سنسور را در دمای ۲۲ تا ۲۵ با یک لیوان آب سرد تست کردم کمپرسور خاموش شد ولی در حالت معمولی حتی در دمای ۲۸ درجه وبیشتر نیز این اتفاق نمی افتد .(یعنی کولر بصورت اتومات خاموش وروشن نمی شود.)لطفا راهنمایی بفرمایید .
در ضمن بر اثر سهل انگاری دستم به پروانه فن پک داخل ساختمان خورد ودو یا سه تا از پره ها شکست .میخواستم بدونم اگه مشخصات کامل را براتون بفرستم امکان تهیه فن هست یا نه ؟ با سپاس .

تارا شرفي
۱۲ مرداد ۱۳۹۷

بسیار کاربردی بود ??خیلی ممنون از راهنمایی دقیقتون?

صادق فراستی
۱۳ مرداد ۱۳۹۷

سلام جناب آقای پیر نیا فراستی هستم از استان گلستان شهرستان گنبد کاووس با عرض تشکر و خسته نباشید سال ۹۴ اسپیلت ۱۲ هزار گری مدل
Q’matic _ H12H1 خریداری کردیم در این مدت استفاده تا کنون کارکرد خوبی داشته و بطور مرتب رادیاتور پنل بیرونی و فیلتر های پنل داخلی رو هم تمیز نگه می داشتم امسال هوا گرمتر شده فضای اتاق ۱۶ متر مربع است و دمای سرمایشی مورد استفاده بین ۲۴ تا ۲۶ درجه سانتی گراد است قبلا بطور مرتب اسپیلت اتومات می کرد ولی اکنون یکسره کار می کنه و اصلا اتومات نمی کنه و ضمنا در قسمت فن هم در بیشترین حال پرتاب باد ضعیف و بصورت باد کوهستانیه نکته دیگه اینکه این نوع اسپلیت حالت گرمایشی هم به نظرم داره روی ریموت کنترل در قسمت mode تصویر خورشید هم داره ولی چون هوای شهرستان در طول سال گرمه از آن استفاده نشده .لطفا راهنمایی بفرمایید .ببخشید مطالب طولانی شد.

حسن فرهادی
۱۴ مرداد ۱۳۹۷

با سلام کولر گازی سامسونگ اینورتر اسپلیت دارم بعد از روشن شدن حدود ۵ دقیقه کارمیکنه بدون اینکه کمپرسور تو سرویس بیاد بعد دوتا چراغ گوداسلیپ و تایمر روشن میشه سه تا بوق میزنه و خاموش میشه بعدش که دوباره روشن میکنی الین اتفاق تکرار میشه و بعضی وقتها با تکرار این موضوع زمان روشن ماندن کوتاهتر میشه و بعضی وقتها فوری خاموش میشه البته بیشتر این موضوع توی شب اتفاق میفته و توی روز کمتر اتفاق میفته.
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

رضازاده
۱۴ مرداد ۱۳۹۷

سلام کولر ما داخل اتاق سرور هست مارک توشیبا ۱۲۰۰۰ اینورتر دار
بعد از قطع برق خاموش میشه و دوباره باید دستی روشنش کنیم
راه حلی میخام که خودش دوباره روشن بشه
تشکر از سایت خوبتون

علی احمدی
۱۴ مرداد ۱۳۹۷

با سلام ودرود کولر۳۲۰۰۰ توشیبا دارم قسمت تایمر ریموت سوال داشتم آیا امکانش هست که طوری تنظیم کنی که ۵ ساعت کار کنه ۲ ساعت خاموش شه ومجدد دوباره خودش روشن شه
ممنون میشم راهنمایی کنید

مریم
۱۷ مرداد ۱۳۹۷

با سلام.اسپیلت ۱۸۰۰۰ ما اصلا” خنک نمیکنه دلیلش چیه؟با سپاس

سامان گنودی
۲۰ مرداد ۱۳۹۷

با سلام ممنون از توضیحاتتون از امروز کولر گازی رو که رو حالت سرما روشن کردم کمپرسور پشت پنجره فنش روشن میشه (البته با صدا) و سریع از کار میوفته و کولر گازی هم اصلا خنک نمیکنه مثل اینکه رو حالت فن باشه البته هر ۵ دقیقه یکبار کمپرسور به حالتی که گفتم روشن میشه ممنون میشم کمکم کنید فقط یک نکته من دیروز میخواستم کولر گازی رو خاموش کنم که کنترل کار نمیکردد برای همین از روی دکمه اسپلیت کولر رو خاموش کردم این کارم میتونه ربطی داشته باشه
ممنون

خانم سارلی
۲۳ مرداد ۱۳۹۷

سلام وخسته نباشیدکولرماخودکارمیره فن ودیگه به حالت کولربرنمیگرده وبادگرم ازش میادکه خونه گرم میشه میشه لطف کنیدراهنمای کنید ممنون میشم

سید احمد رضا
۲۴ مرداد ۱۳۹۷

با سلام و عرض خداقوت
به تازگی کولر گازی اسپلیت الجی سری نکست پلاس ۲ مدل np277sk1 برای منزل خریداری کردیم. در این خصوص دو سوال داشتم.
۱٫ در ساختمانمان لوله تخلیه داخلی کارگذاری شده اما با این وجود پس از روشن کردن دستگاه از سینی یونیت خارجی آب نشت می کند مشکل از کجاست؟
۲٫چراغی که برای نشان دادن حالت رطوبت و خنکی بر روی پنل تعبیه شده روشن نمی شود چه طور تشخیص دهیم خراب است یا خیر؟

با تشکر

مهرداد
۲۶ مرداد ۱۳۹۷

سلام وقت بخیر بخشید اگه میشه جواب سوال منو بدید کولر گری استفاده میکنم و صفحه نمایشگر دما و دیگر مواردی که در پنل نمایش میشه یه دفعه قطع شد ولی کولر از لحاظ سرمادهی مشکلی نداره اینکه صفحه نمایشگر پنل نشون نمیده مشکلش چیه؟ با تشکر

علی طیبی
۱۳ شهریور ۱۳۹۷

با سلام و خسته نباشید . کولر گازی جنرال ۳۰ هزار در منزل اجاره شده ما نصب هست و هر ۴۵ دقیقه با دادن ارور E4 کولر خاموش میشه و این امر مرتبا تکرار میشه از صاحبخانه سوال کردیم میگه روی تایمر هست اما متاسفانه از تایمر خارج نمیشه ، چکار باید بکنیم ممنون

طلعت جلالی
۲۲ شهریور ۱۳۹۷

سلام وارادت
داکت امریکن پرو ۲۴۰۰۰ سقفی زمینی در آپارتمانم نصب شده که فاقد ریموت کنترله.
البته ترموستات دیواری داره اما بدون کاتالوگ.
بدلیل نا آشنایی با برنامه دهی به ترموستات تنظیم دمای محیط معضلی شده بخصوص باداشتن بیمار در منزل.
بینهایت ممنون میشم راه یادگیری تنظیمات رو نشون بدید.

رحمان ممبینی
۲۴ شهریور ۱۳۹۷

سلام خسته نباشید
کولر ۳۰هزار حایر دارم که کنترلش خراب شده و نمونش رو نمیتونم پیدا کنم میتونید راهنماییم کنید مدلش YL_H65

فرزاد جامه دار
۲۹ شهریور ۱۳۹۷

سلام ممنون از توضیحای کاملتون
من ی کولر دوتیکه مارک گری دارم که الان با کنترل روشن نمیشه با دکمه روی پنل روشنش میکنم ولی بازم با کنترل هیچ کاری نمیکنه فقط با کنترل خاموش میشه ممنون میشم راهنماییم کنید

فرزاد جامه دار
۲۹ شهریور ۱۳۹۷

سلام
کولر دوتیکه مارک گری دارم که با کنترل هیچ کاری نمیکنه و برای روشن کردنش از دکمه روی پنل استفاده میکنم زمانی که روشن میشه هم هیچ کاری نمیکنه ققط دکمه پاور رو که میزنم کولر را خاموش میکنه لطفا راهنماییم کنید

سپيده
۱ مهر ۱۳۹۷

با تشکر از پاسخگویی خوبتون
چطور میتونم دما را از فارنهایت به سانتیگراد تبدیل کنم

علی
۹ مهر ۱۳۹۷

سلام بر روی بعضی کولر گازی ها درجه سرمایش نوشته نشده . درصورتی که کنترل رو به سمت دیوار بگیریم و درجه رو دستکاری کنیم ، عدد درجه روی کنترل تغییر میکنه بدون اینکه درجه کولر تغییری کرده باشه . در این موارد از کجا بفهمیم درجه کولر روی
چنده ؟ چجوری میشه دوباره به حالت اول برش گردونیم ؟

Sinaalipour
۱۶ مهر ۱۳۹۷

سلام خسته نباشید کولر وقتی روشن میکنم درجه ۷۴fنشون میده چرا

دانش
۱۶ مهر ۱۳۹۷

خییلی ممنون کمک بزرگی کردید داشتم از سرما یخ میزدم??????

مهدی احمدی
۲۸ آبان ۱۳۹۷

درود به شما …من یه کولر پنجره ای اوجنرال با کنترل ریموت دارم که بعد از آخرین بار که خاموش شد ،مجددا روشن نمیشه و مدام چراغ تایمرش چشمک میزنه و هر ۵ثانیه چراغ پاور ۳بار چشمک زده و خاموش میشه …میشه راهنمایی کنید اگر برد کنترل ایراد پیدا نکرده ، راهی برای روشن کردنش هست یا نیاز به تعمیر برد کنترل داره ….با تشکر

سجاد
۶ آذر ۱۳۹۷

سلام.چطور رطوبت اتاق سرور رو پایین بیارم.بهترین حالت برای انتخاب چیه بنظرتون

اکبر کاظمی
۱ دی ۱۳۹۷

سلام خسته نباشید
کولر من ال جی ۲۶۰۰۰ رو حالت گرمایش میزارم بعده ۱۰ دقیقه باد گرم بادش سرد میشه
گاهی اوقاتم یک علامت ستاره زیر ستاره ام یک علامت رطوبت نشان میده رو صفحه اسپیلت
ممنون

محمد
۱۶ دی ۱۳۹۷

با سلام
کولرگازی توشیبا دارم برد ان در اثر نوسان برق اسیب دید و تعمیر شد.
الان دستگاه به روش دستی و از روی پنل راه اندازی میشه، ولی با کنترلش کار نمیکنه
شخصی گفت که به کنترلش باید کد بدهید تا کار بکند.
شما میتوانید راهنمایی کنید با تشکر

محمد ابراهیمی کیا
۱۹ دی ۱۳۹۷

سلام ارور cf را چطوری رفع کنیم

Pari
۲۷ اسفند ۱۳۹۷

سلام خسته نباشید
چند وقتیه ک کولر گازمون کار‌میکنه چند ثانیه و همون لحظه قفل میکنه کاملا صفحه و همش ثابت میمونه
میشه لطفا راهنمایی کنید؟

مهدی یاسینی
۲۶ فروردین ۱۳۹۸

سلام عرض ادب
کولر گازی اسپیلت TCL داریم با ریموت کنترلش روشن و خاموش نمیشه مجبورم با دکمه روی خود کولر روشنش کنم اما بعد از روشن شدن مابقی تنظیمات رو با کنترل میتونم روی کولر انجام بدم فقط خاموش و روشنش نمیکنه.ممنون میشم راهنمایی کنید. باتشکر

محمد حسین زارعی
۳۰ فروردین ۱۳۹۸

سلام
کولر گازی گری داریم که چند وقته صفحه روی کنترل ( درجه اصلی ) خاموشه .
و برای تنظیمات هم بغیر دکمه LIGHT و ON/OFF بقیه دگمه ها حتی تغییر دما هم فقط صدای تیک تیک میده ولی کار نمیکنه .
مستاجریم کولر برای صاحبخانه ست هرکسی که میدونه لطفا جواب بده اگرم میشه به ایمیلم بفرسته .
با تشکر

نبی
۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

باسلام
کولر گازی اسپیلت داریم ۳۲ مدتی هست روشن میکنیم آب میچکه خیلی هم نصاب اوردم تنظیم کرد ولی بازم آب میچکه

همسفر
۴ اردیبهشت ۱۳۹۸

سلام. وقت شما بخیر. کار جالبی انجام داده اید. خوب است. لیکن علی الظاهر همۀ اطلاعات توضیحی آن به همه نوع ریموت کنترل برابری و تشابه ندارد، اگر لطف کنید و خاص تر زحمت بکشید، نزد خدا مأجور خواهید بود و کار خلق الله را راه انداخته اید که انشاالله خدا کارتان را راه بیاندازد. مثلاً کولر منل ما جنزال است. دست شما گُل.

sarairaji
۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

با عرض سلام
مطالب فوق العاده عالی بود و مفید ممنون از لطف شما

زهرا ملک محمدی
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸

سلام وقت شما بخیر، ممنون میشم به سوالم پاسخ بدین، کولر گازی دوتیکه اُوجنرال دارم، الان دوسال هست که خودکار تایمرش روشن میشه و رو صفحه کولر همرا با یه صدای هشدار نشونش میده که زرد رنگه، بعد از یه ساعت تقریباً خاموش میشه، بعد دوباره تو ساعات متفاوت خودکاد روشن میشه و اگه کلید تایمرو اون لحظه خاموش نکنم از کنترل دیگه بعد یه ساعت خاموش میشه، بنظر شما مشکل از کولره یا کنترل؟ چیکار کنم که تایمر خودکار فعال نشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سارا بابایی
۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸

سلام من اسپیلیتم گالانزه . ولی وقتی روشن میکنم میزارم روسرما بالا یا پایین نمیره رو همه حالتا حرکت میکنه ولی تو سرما رو۲۴ میمونه …. دلیلشو بهم میگید ممنون میشم

ابراهیم
۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

با سلام
سپاس از اطلاعات جامعی که در اختیار ما گذاشتید.
ما ساکن خوزستان هستیم. می خواستم بدونم استفاده طولانی مدت از حالت رطوبت گیر اشکال داره؟ آیا به کمپرسور فشار زیادی وارد می کنه؟
حقیقتا حالت رطوبت گیر هوای خونه رو خیلی خیلی دلپذیرتر می کنه و ما تصمیم گرفتیم از این به بعد فقط از این حالت استفاده کنیم. البته مشروط بر این که به کولر صدمه نزنه.
با تشکر

بهار سلیمانی
۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

با سلام و ممنون از توضیحاتتون
کنترل کولر گازی من سه تا گزینه داره ک توی توضیحات شما نبود جسارتا میخوام برام توضیح بدید اگر امکانش هست ک کاربردش چیه
VANE
AUH
SEL
سپاسگزارم.

mmdrodi
۵ خرداد ۱۳۹۸

سلام
کولرگازی شارپ دارم پارسال تابستان خیلی خوب بودامروزروشنش کردیم ولی خنک‌نمیکنه ضمناتوزمستان زنگ زدیم نمایندگیش امدن جاشوعوض کردن لطفا راهنمایی کنید

امیر
۷ خرداد ۱۳۹۸

سلام کولر گازی گودمن هنگامی که دما را روی ۱۸ میگزارم اصلا کمپریور فرمان نمیگیرد و فقط باد گرم میزند درشو باز کردم کلید کنتاکتور رو فشار دادم روشن میشود اما خود کنتاکتور فرمان نمیگیرد مشکل چیست ؟ کنتاکتور هم سالم می باشد!

ادیان
۷ خرداد ۱۳۹۸

سلام خسته نباشید کولر ما ۳۰۰۰۰جنرال هست تابستان ظهر از گاز می افته که وقتی اب به رادیاتور بزنیم به گاز می افته وهوای سرد میا ولی اگه اب نزنیم هواش گرمه. میشه بگید مشکل از کجا هست

ادیان
۷ خرداد ۱۳۹۸

سلام خسته نباشید کولردوتیکه ی ما ۳۰۰۰۰جنرال هست تابستان ظهر از گاز می افته که وقتی اب به رادیاتور بزنیم به گاز می افته وهوای سرد میا ولی اگه اب نزنیم هواش گرمه. میشه بگید مشکل از کجا هست

نسيم
۷ خرداد ۱۳۹۸

سلام وقت بخیر , کار دکمه xfan در اسپیلیت گوسونیک چیه؟ سوال مشابه این دیدم اماجواب پیدا نکردم

امیر مهدی عزت پور
۸ خرداد ۱۳۹۸

میخواستم بدونم دکمه out flap و inflap برای چیه؟!

ممنونم

جادری
۸ خرداد ۱۳۹۸

سلام کولر اوجنرال پیستونی ۳۰۰۰۰ خریدم سه چهار روز اول دماش خیلی سرد بود اما بعد یک هفته از سرماش خیلی کم شده .ما خوزستان هستیم ودرجهc ۱۶ را می زنم انگار ۲۶ cرا زده باشم

فاطمه
۹ خرداد ۱۳۹۸

باسلام؛ چرا روی دکمه کم و زیاد کنترل اسپیلت میزنم تغییر دما تغییر نمی کنه؛ علت اش چیه؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.
باتشکر

Hamid
۱۰ خرداد ۱۳۹۸

سلام خسته نباشید
سوالم اینه ک کولر گازی ما بر روی عملیات سرمایشی کار میکند و بعد از مدتی به طور خودکار ب حالت فن در میاد چون فکر کنم دمای خونه رو پایین میاره و بعد روی حالت فن میره و خیلی سخت باز ب حالت سرمایشی بر میگرده،(یا روی حالت سرمایشی باد فن میزنه)
چندین بار در حین اینجور شدن دمای کولر رو پایین اوردم ولی متاسفانه درست نشده
مشکل کجاس؟
أیا میشع حالت دماسنج خودکار رو خاموش کرد؟ در ضمن کولر مارک ال جی هست
تشکر

معصومه علی بخشی
۱۵ خرداد ۱۳۹۸

سلام. ببخشید نحوه match کردن کنترل با کولر اجنرال رو میشه بفرمائید.

شیرمردی
۱۶ خرداد ۱۳۹۸

سلام خسته نباشین ی کولر ۳۰هزار داریم ک خود ب خود تنظیم میشه براخاموشی و وقتی هم ک خاموش میشه حداقل ۴ساعت روشن نمیشه میشه راهنمایی بفرمایین ممنون

نوروزی
۱۷ خرداد ۱۳۹۸

سلام وقت بخیر یه سوال داشتم ،کولرمون ۳۰ هزار گری هست موتور پیستونی،درمنطقه گرمسیر زندگی می‌کنیم،دمای هوای بیرون ۴۸ درجه اس، درجه کولر رو ۱۶ و دمایی ک کولر نشون میده یا همون temp ۳۰ درجه.ایا این نرمال هست؟؟و در شب هوای بیرون ۳۳ درجه و دمای اتاق ۲۹ درجه یعنی کولر فقط ۴ درجه خنک کرده خونه رو.به تازگی سرویس کامل انجام دادیم و گازش هم چک کردن و گاز هم‌کمی شارژ کردن…ایا مشکلی داره؟ و مشکلش از چیه؟ و اینکه ایا گزینه temp روی کنترل دمای اتاق رو نشون میده یادمای خود کولرهست؟؟؟

علیرضا نظری
۱۷ خرداد ۱۳۹۸

سلام خدمت شما
من کولر گازی جنرال سری لبخند ۳۰۰۰۰ با گاز R410a خریدم سال گذشته دقیقا یک سال و یک هفته هست نصب کردم سال گذشته خنکی عالی در زمستان گرمای مطلوب و عالی ولی الان اصلا خنکی نداره فقط مثل پنکه باد تولید میکنه در ضمن لوله مسی ورودی به پنل یخ میزنه و برفک داره که مشخص هست ولی هیچ خنکی نداره حتی رو ۱۶ . الان ریست کردن رو از وب شما یاد گرفتم و انجام دادم ولی بازم درست نشد لطفا راهنمایی کنید چیکار کنم با تشکر از شما.

علیرضا
۱۷ خرداد ۱۳۹۸

سلام خدمت شما
من کولر گازی جنرال سری لبخند ۳۰۰۰۰ با گاز R410a خریدم سال گذشته دقیقا یک سال و یک هفته هست نصب کردم سال گذشته خنکی عالی در زمستان گرمای مطلوب و عالی ولی الان اصلا خنکی نداره فقط مثل پنکه باد تولید میکنه در ضمن لوله مسی ورودی به پنل یخ میزنه و برفک داره که مشخص هست ولی هیچ خنکی نداره حتی رو ۱۶ . الان ریست کردن رو از وب شما یاد گرفتم و انجام دادم ولی بازم درست نشد لطفا راهنمایی کنید چیکار کنم با تشکر از شما.

کاظم عباسی
۱۸ خرداد ۱۳۹۸

سلام خسته نباشید
کولر گازی هیتاچی ۳۰ هزار دارم .روزها موقی که هوا گرم است به خوبی هوای سرد می دهدو خیلی عالی کار می کندواما شبها از سرماش کاسته شده باد ملایم میدهد.علتش چی میتونه باشد

سمیه رجبی
۱۹ خرداد ۱۳۹۸

سلام.کولر گازی جنرال گلد ۲۴۰۰۰دارم.همیشه رو ۱۷میزارم.یعنی پایین ترین درجه…ولی احساس میکنم صداش زیاده ….چرا؟

احمد
۲۲ خرداد ۱۳۹۸

سلام روز خوش
کولر گازی LG دارم و حالت ش رفته روی فارنهایت ، چگونه به سانیگراد بر می گرده؟
ممنون از راهنمایی شما

کامبیز نیک زاد
۲۲ خرداد ۱۳۹۸

با سلام .ما کولر گازی ال جی ۲۴هزار آلان نزدیک به دو ساله داریم ولی از لحاظ سرمایشی پرتاپ کم داره و زیاد سرد هم نمیکنه و مشکل شارژ گاز هم نداره لطفا راهنمایی فرمائید.

A.Mazani
۲۴ خرداد ۱۳۹۸

سلام؛اسپیلیت ١٨٠٠٠هایسنس دارم،خواستم بدونم چرا در برخی از دستگاههای مشابه صدای پرتاب باد شنیده نمیشه و حتی احساس روشن بودن هم نمیکنی؛ولی این مارک صدا دارد؟اگه میشه که صداش قطع میشه و راه حلی داره پاسخ بدین ممنون میشم..باتشکر

مهرو_سام
۲۸ خرداد ۱۳۹۸

سلام وقت بخیر در هوای شرجی و گرم جزیره کیش زندگی میکنم. به مدت یکماه قصد سفر دارم، میخاستم که اسپلیت رو تو حالتی بذارم که هوای خونه رو مطبوع کنه بخاطر گیاهایی که داخل خونه هست و اگه اسپلیت خاموس باشه هوای داخل خونه شرجی و گرم میشه. کدوم حالت رو پیشنهاد میدین؟

میثم
۱ تیر ۱۳۹۸

سلام ..کسی میدونه آیا میشه کولر گازی رو طوری تنظیم کرد که به صورت دوره ای روشن و خاموش بشه. مثلا هر ۵ ساعت ۱ ساعت کارکنه بعد خاموش بشه

سمیرا .ز
۱ تیر ۱۳۹۸

سلام خونمون ۱۶۰ متره اسپیلیت ۲۰۰۰ برای سرد کردنش جواب میده؟؟ چن روزه خنک نمیکنه خونه رو . روی چ حالتی و چ دمایی بزارمش
درضمن محل زندگی مون هم زاهدان است

متین فرجاد
۳ تیر ۱۳۹۸

سلام پره ها اتوماتیک بالا و پایین نمیروند؟
آخه منزل رو عوض کردم کولر گازی قبلی الجی بود اتوماتیک بالا و پایین میرفت ولی جنرال رو نمیدونم اگه میدونید توضیح بدهید ممنون

ناصرپورقاسمی
۴ تیر ۱۳۹۸

با سلام خدمت کارشناس محترم
عرض بنده اینه کولر گازی اتاقمون ۱۲۰۰۰جنرال گلده وقتی روشنش کرده و مثلا ۲۴درجه را انتخاب میکنم از روی ۲۷درجه به پایین نمیاد سرمایشش خاموش شده و روی فن میره آیا احتمال قفل شدن روی ۲۷درجه وجود داره اگر جواب مثبته روش خارج شدنش چگونه میباشد با تشکر

Fifi,j
۵ تیر ۱۳۹۸

درود ب شما و تشکر بابت پاسخ گوییتون…نشانه p2بر روی صحفه نمایش کولر چیست؟ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

علی حسینیان
۶ تیر ۱۳۹۸

سلام گذینه Lamp در کنترل جنرال چه کارکردی دارد؟ تشکر

shiva
۶ تیر ۱۳۹۸

سلام خوب هستین ببخشید ما کولر جنرال داریم این کولر باد گرم میده حتی وقتی روی کول هست و اب هم ازش در نمیاد باید چیکار کنم

خونساری
۶ تیر ۱۳۹۸

با سلام . کولر گازی من پلاسما گلد الجی هست وقتی روشن میشه در هیچ حالتی از لوله آب نمیریزد و خانه هم بعد از مدتی دم میکند فکر می کردم چون کرج شرجی نیست کولر ما آب نمیریزد اما کولر گازی همکارهام آب خالی میکند . علت چیست

امیر
۷ تیر ۱۳۹۸

سلام وقت بخیر کولر گازی جنرال r410طرح لبخند دارم پارسال خریداری کردم امسال که رو سرمایش میذارم بادش زیاد خنک و پرتابش قوی نیس تماس گرفتم از تعمیرات اومدن گفتن گازش خوبه سرویسیش هم خودم کردم با کولر دیگه مقایسه میکنم بنظرم ضعیفه هم سرماش هم قدرت پرتاب دلیلش چیه خواهشن راهنماییم کنین ممنون

H
۱۱ تیر ۱۳۹۸

با سلام در ریموت کولر کلمهHEALTHچه کار میکند

امیر مختاری
۱۱ تیر ۱۳۹۸

سلام اگه کولر گازی رو حالت cool باشه، دما رو بیشتر کنیم (ینی عدد temp رو بیشتر کنیم) سرمای کولر بیشتر میشه یا کمتر؟
با تشکر

نجم الساداتی
۱۲ تیر ۱۳۹۸

سلام خسته نباشین
کولر ال جی دارم وقتی که برق قطع میشود و دوباره برق می اید به اتومات کولر. روشن نمیشود
چه تنظیماتی دارد که بعد از امدن برق خودکار کولر روشن شود
با تشکر

محمدحسن عامری
۱۴ تیر ۱۳۹۸

سلام مطالب ارائه شده بسیار عالی بود . اما من یه مشکل دارم. و اون اینکه توی زیر زمین خونه گلخونه زعفران ایجاد کردم و نیاز هست دما تا ۱۰ /ده درجه پایین بیاد . لطفا اگه راه حلی داره برام ایمیل جنید ـ ممنون

محسن
۱۶ تیر ۱۳۹۸

سلام خسته نباشید من‌ کولر گازی جنرال دارم و تازگیا صدای باد زیاد و کم میشه و بادشم گرم و خنک میشه علت چیه

شهرام
۲۰ تیر ۱۳۹۸

سلام علت اف کردن کولر اسپیلت در حالت های و کول چیه

خانم طالبی
۲۱ تیر ۱۳۹۸

سلام کولر گازی ما ال جی و اینورتورهای است..عمر دستگاه ما ۸سال است ..وقتی روی حالت سرمایشی قرار دارد موتور بیرون صدای زیادی دارد و حرارت زیادی از فن بیرون خارج میشود البته فاصله کمپرسور و فن تا دیوار خدود۴۰ سانتیمتر واسه گوش دیوار حیاط قرار دارد…لطفا راهنمایی کنید با توجه با اینکه سرمایشی و گرمایشی خوبی دارد آیا به خاطر صدای فن بیرونی نیاز به سرویس یا گاز دارد…ممنون

وحید حسن زاده
۲۴ تیر ۱۳۹۸

سلام خدمت شما
بنده یک کولر گازی اجنرال ۱۸۰۰۰ مدل پنجره ای دارم و اصن تنظیماتش نمیدونم چطوری کار میکنه ک بتونم بذارم روی سرما تا خنک کنه و همزمان برق کمتری مصرف بشه

تاجفعر
۲۹ تیر ۱۳۹۸

سلام ممنون از زحماتتون . جناب روی کنترل (ریموت) یک قسمت cool نوشته و درربالای ان RUN نوشته یا RON نوشته چون بالا نوشته OیاU خوب مشخث نیست بهرحال این کلمه انگلیسی در کنترل به چه معنی است .و اصلا هم نمیدونم با کدوم دکمه میاد . و یا اصلا باید نوشته بشه . لطفا جواب بنده را نیز لطف بفرماید . تشکر

مهدی ابراهیمی
۲۹ تیر ۱۳۹۸

سلام.من یک کولر ۱۲ هزار جنرال طرح لبخند دارم میخوام شبها بزارم روی اتومات میشه لطفا راهنمایی کنید

مهدی ابراهیمی
۲۹ تیر ۱۳۹۸

سلام.من کولر گازی ۲۴ هزار طرح لبخند جنرال دارم شبها میخوام بزارم روی گزینه اتوماتیک لطفا راهنمای کنید ممنونم

هدایت
۳۰ تیر ۱۳۹۸

گزینه temp مربوط به دما نیس چون برا تنظیم دما گزینه دیگری هست که کم و زیاد میکنه..این دکمه با فشردنش عکس یه خونه که دما سنج داخلشه میاد یا دماسنج خارجه یا یه خونه فقط و درنهایت چیزی تو صفحه نمیاد.این چهار حالتی هست که این دکمه داره.لطفا توضیح بدین واسه چیه؟کولر گری جیماتیک

هستی دبیری
۴ مرداد ۱۳۹۸

با سلام و مچکرم بابت اطلاعات بی نظیرتون اسپیلت من ۳۶ هزار گری جی متیک هست ۲۴ ساعت روشنه و آف هم نمیکنه میخواستم بدونم مشکل نداره اگه آف نکنه. نصاب گفته چون خوته بطرگه آف نمیکنه .
و روی چه درجه ای روشن نگه داریم خوبه؟ مچکرم

سهیل راد
۵ مرداد ۱۳۹۸

سلام خسته نباشین کولر من مارک تراست هست وقتی روشن می کنیم بعد از یکی دو دقیقه ارور e9 میده خاموش میشه میشه یه توضیحی بفرمایین دلیل خاموش شدن چیه؟

ابراهیم
۵ مرداد ۱۳۹۸

سلام وعرض ادب
بنده کولراسپیلت ۲۴۰۰۰سامسونگ دارم…چندوقتی که ازلوله های ورودی وخروجی نشتی آب به صورت قطره قطره داره…کولرسازاومدسرویس کامل .شستشو.تنظیم گازوتعویض عایق هم انجام داد…امامتاسفانه این مشکل همچنان وجود داره..درظمن لوله ها ازبالای سقف دستشویی رد شده تابه پنل رسیده…ممنون میشم راهنماییم کنید

راسا
۷ مرداد ۱۳۹۸

سلام وقتتون بخیر میشه در مورد ارور pfc توضیح بدید.
ممنون

علی دیندار
۱۲ مرداد ۱۳۹۸

سلام
کولر گازی سامسونگ دارم که کمپرسورش یک دقیقه روشنه و ۵ تا ۶ دقیقه خاموش میشه ولی فنش خاموش نمیشه سنسور دما رو هم در آوردم ولی درست نشو
ممنون میشم راهنمایی کنید

جواد ارجستانی
۱۴ مرداد ۱۳۹۸

سلام کولر trust داریم موقعیتش داخل اتاق سرور میباشد این کولر اب ریزیش خیلی زیاده هر کاری هم کردم اوکی نشده هم ترازشو چک کردم هم سرویسش کردم ک تمیز باشه ولی درب اتاق ک ۱۰ دیقه باز میمونه شروع میکنه به ابریزی لطفا جواب بدید بهم که خیلی هم خطرناک شده واسه سرور و هم تابلو برقی که زیرش قرارداره
ممنونم

مجتبی زهدی
۱۵ مرداد ۱۳۹۸

سلام.دگمهsmart saver و auto clean و quiet در کولر گازی سامسونگ برای چیست؟ مجتبی

ابوالفضل
۱۹ مرداد ۱۳۹۸

سلام سپاس از راهنمایی های شما دوستان

سید منصور حسینی
۲۷ مرداد ۱۳۹۸

سلام دستگاه من سوپرا است و گزینه هایی مثل superوifeelوdimmerدارد که نمیدانم چه کاری انجام میدهند لطفا راهنمایی کنید سپاسگزارم

ابوذر سرچمی
۲۷ مرداد ۱۳۹۸

سلام
کولر ما برندمدیاست یه مدتیه وقتی یکیش رو روشن میکنیم و تنظیماتش رو روی cool میزاریم و البته تنظیمات دما رو هم درست میزنیم به هیچ حالتی کار نمیکنه ولی روی heat که میزاریم شروع به کار میکنه
مشکل کجاست به نظرتون
با تشکر

سید احمد
۱ شهریور ۱۳۹۸

سلام خسته نباشید
کولر ما هایسنس هست چند دقیقه با سرعت کار میکنه بعد آروم میشه رو حالت اتومات نیست کنترلش هم دکمه ای ب اسم توربو نداره فنش هم رو قدرت پرتاب بادش هم رو کم هست ولی هر چند دقیقه پر قدرت کار میکنه بعد کم قدرت کلافمون کرده
مرسی

بالویی
۷ شهریور ۱۳۹۸

سلام وقت بخیر
کولر ما از نوع هیموراست
مشکلش اینه ک وقتی دمای کولر به دمای محیط میرسه رو فن نمیره بلکه خاموش میشه و بد از مدتی کوتاه ک دمای محیط تغییر کرد دوباره شروع به کار و روشن میشه سوالم اینه ک چرا رو حالت فن نمیره وکلا دستگاه خاموش میشه؟

hasan gharechahi
۱۲ شهریور ۱۳۹۸

با سلام .
تشکر می کنم بابت تلاش و کوشش شما و مطالب خوب شما در این سایت .

جسارتا ما کولر ال جی اینورتور دار داریم ، به راحتی خاموش نمی شود و باید کی با کلید های ریموت ور برویم تا بلکه شانسی خاموش بشود ، خواستم اگر دستور العمل خاصی هست بفرمایید تا این مشکل بر طرف شود ؟

محمد
۱۴ شهریور ۱۳۹۸

سلام کولرگازی ما اوجنرال هست بعد از چند دقیقه کار کردن روی فن میره، همه حالتها رو امتحان کردم اما درست نشد لطفا راهنمایی کنید چکارش کنم‌

رضا کابلی
۲۱ شهریور ۱۳۹۸

سلام خسته نباشید کولر۱۸هزار گری دارم کنترلش روشنه ولی رو کولر کار نمیکنه میشه راهنمایی کنید لطفا

عبداله شجاع
۲۳ شهریور ۱۳۹۸

سلام خسته نباشید
کولر ۴۸هزار مدیا ایستاده داریم کنترلش کولر رو خاموش میکنه ولی روشن نمیکنه..؟؟

باران
۳ مهر ۱۳۹۸

سلام من کولر گازی وست پویان ۳۰ هزار دارم و آبادان زندگی میکنم ، الان که هوا کمی بهتر شده تنظیم کولر رو روی dry قرار میدم که هم صدای کولر کمتر میشه و هم سرمایش دلپذیرتر میشه ، میخواستم بدونم این تنظیم برای کولر مشکل ایجاد میکنه یا نه ؟
متشکرم

کیانی
۷ آبان ۱۳۹۸

سلام اسپیلت من اجنرال۲۴۰۰۰ است در حالت گرما بعد مدتی کار کردن خودش آف میکنه و چند دقیقه بعد مجدد کار میکنه.چطور میتونم از این حالت خارجش کنم که آف نکنه؟

ابراهیمی
۱۸ آبان ۱۳۹۸

آیا در حالت گرمایشی درکولرگازی باید فن بیرونی که در خارج از ساختمان نصب شده روشن شود

رحمانی
۸ آذر ۱۳۹۸

سلام دوتا کولر گازی که حالت گرمایشی هم داره تو تک سالن نصب کردیم ولی یکیش هر کاری میکنیم باد سرد میزنه فقط میشه راهنمایی کنید متشکر

محسن فوقانی
۱۷ آذر ۱۳۹۸

سلام داکت اسپلیت لنوکس دارم. پرسش من در مورد تفاوت حالت هیت و فن است.چه فرقی دارند و هر کدام در چه موردی استفاده میشوند؟ دیگر اینکه ترمومتر دستگاه که دما را اندازه میگیرد کجا نصب میشود؟ و اصولا چندتا سنسور اندازه گیری دما دارد؟

مسعود دهقانی
۵ بهمن ۱۳۹۸

با سلام.کنترل اسپلیت TCL کجا گیرم میاد
متشکرم