استخدام تعمیرکار لوازم خانگی

آموزش و راهنمای تصویری استفاده از ریموت کنترل کولر گازی

ریموت کنترل کولر گازی

در این آموزش از کاراباما قصد داریم تا در مورد نحوه استفاده از ریموت کنترل کولر گازی مطالبی را ذکر کنیم. از آنجا که بسیاری از دوستان با گزینه‌ها و دکمه‌ها و امکانات ریموت کنترل کولر گازی خود آشنایی نداشته و از ما در مورد نحوه استفاده از آن سوال می پرسند، بر آن شدیم تا مطلبی جامع و کامل در خصوص راهنمای کنترل کولر گازی برای شما عزیزان گردآوری کنیم.

آنچه در این مقاله می خوانیم:

در صورتی که جهت برطرف کردن مشکل دستگاه خود نیاز به کمک تکنسین حرفه ای و باتجربه دارید، از قسمت زیر برند دستگاه خود را انتخاب کنید و در غیر این صورت ادامه مقاله را مطالعه فرمایید.

ما در کاراباما سالهاست که به مشتریان تمامی برندهای معتبر ایرانی و خارجی لوازم خانگی خدمات ارائه میکنیم، بنابراین اگر برند کولر گازی شما سامسونگ، ال جی و جنرال نمیباشد نیز میتوانید از طریق فرم زیر درخواست تعمیرات خود را ثبت کنید تا کارشناسان ما در سریعترین زمان ممکن، جهت هماهنگی با شما تماس حاصل نمایند.

متخصصان باتجربه متخصصان باتجربه
گارانتی خدمات گارانتی خدمات
سرعت در ارائه خدمات سرعت در ارائه خدمات
هزینه های منصفانه هزینه های منصفانه
تعمیرکار لوازم خانگی

برندهای کولر گازی بسیارند که هر یک چندین مدل مختلف نیز دارند. به همین دلیل تنوع بالایی از ریموت کنترل کولر گازی وجود دارد. اما خوشبختانه کارکرد آنها مشابه و دکمه های روی ریموت اکثر برندها تقریبا یکسان است. مثلا ریموت کنترل کولر گازی جنرال، اجنرال، سامسونگ، گری و… از لحاظ کارکرد شبیه هم می باشند. تنها اختلافات جزئی در نام، علامت و یا بود و نبود یکی دو دکمه است که سبب تفاوت آنها می گردد.

لذا در این مطلب یکی از رایج ترین ریموت های کولر گازی را تشریح می کنیم و تصاویر مربوط به ریموت چند برند دیگر را نیز برای مقایسه قرار داده ایم. مسلما با یادگیری نحوه کار این ریموت و دکمه هایی که در ادامه آموزش خواهیم داد، می توانید کار با هر مدل ریموت کنترل کولری را یاد بگیرید. پس اگر به دنبال راهنمای ریموت کنترل کولر گازی جنرال لبحندی، گری، اجنرال، اسپیلت سامسونگ، وست پوینت، پاناسونیک، هایسنس، تی سی ال، فوجی، مدیا و یا غیره هستید، به مقاله درستی رسیده اید.

راهنمای ریموت کنترل کولر گازی ال جی اینورتر را در مطلب اختصاصی کاراباما دنبال کنید.

راهنمای ریموت کنترل کولر گازی گری (gree)

ریموت کنترل کولر گری

راهنمای ریموت کنترل کولر گازی جنرال

ریموت کنترل کولر جنرال

راهنمای ریموت کنترل کولر گازی کریر

ریموت کنترل کولر کریر

راهنمای ریموت کنترل اسپیلت سامسونگ

ریموت کنترل اسپیلت سامسونگ

ریموت کنترل کولر گازی

کارکرد دکمه های ریموت کنترل کولر گازی

1) دکمه روشن / خاموش (START/STOP):

شما با زدن این دکمه، کولر را در حالت و تنظیماتی که در آخرین بار خاموش کرده‌اید، روشن می‌کنید.

2) دکمه انتخاب حالت کاری دستگاه (Operation Mode Selection) یا (Mode):

شاید این اصلی‌ترین دکمه روی ریموت کنترل کولر گازی است که دارای 4 حالت است و شما با هر بار فشار دادن آن می‌تواند حالت کولر را عوض کنید و نشانه یا تصویر هر یک از این 4 حالت، بسته به نوع کولر یا روی ریموت کنترل کولر گازی یا روی صفحه نمایش پنل داخلی نمایش داده می‌شود.

ریموت کنترل کولر گازی

Fan: شما با فعال کردن این گزینه کولر را در حالت فن قرار خواهید داد. در این حالت کندانسور یا موتور کولر خاموش شده و فن داخلی مشغول به کار است و همانند یک پنکه عمل می کند. بیشتر مختص فصل بهار است که شما نیاز به سرما یا گرما نداشته و احتیاج به جابجایی هوا دارید.

Cool: این گزینه که به شکل یک دانه برف است، مختص فصل تابستان بوده و با فعال کردن آن شما می‌توانید از سرمایش کولر لذت ببرید.

اگر باد کولر گازی در حالت cool خنک نیست، به مطلب”سرد نبودن باد اسپیلت مراجعه کنید.

Heat: این گزینه که معمولا به شکل یک خورشید است، مخصوص فصل زمستان بوده و باعث تولید گرما می‌شود.

در صورتی که هر گونه سوالی در خصوص این حالت کارکرد کولر دارید، به مطلب آموزشی کاراباما در رابطه با “گرمایش کولر گازی مراجعه کنید.

همچنین اگر قصد تست شیر برقی کولر گازی خود با استفاده از ریموت کنترل را دارید مقاله “علت خرابی، نحوه کار و تست شیر برقی کولر گازی” را مطالعه نمایید.

Auto: این گزینه کولر شما را در حالت اتوماتیک قرار داده و با تعیین دمای کولر، همیشه دمای کولر گازی را در دمای دلخواه شما قرار می‌دهد. این گزینه مختص استفاده در مواقعی است که شما برای مدت طولانی در جایی حضور ندارید و کولر گازی قادر خواهد بود دمای آنجا را چه در سرما چه در گرما تنظیم نماید. در این حالت کولر خود مد کاری سرما یا گرما را با توجه به دمای تنظیم شده و دمای اتاق انتخاب می کند.

توصیه می شود از این گزینه در هر شرایطی استفاده نشود، شاید بتوان مورد استفاده صحیح این گزینه را در اتاق سرور توضیح داد.

Dry: این گزینه کولر شما را در حالت خشک یا رطوبت‌گیر قرار می‌دهد. یعنی با فعال شدن این حالت، کولر مقدار بسیار بیشتری از رطوبت هوا را نسبت به حالت عادی از محیط دریافت می‌کند.

این گزینه بیشتر مخصوص مناطق معتدل مرطوب یا مناطقی است که داری هوای شرجی می باشد، مانند جنوب کشور.

توجه: در حالت dry، فن داخلی کولر در کندترین حالت خود به کار ادامه می‌دهد و شما قابلیت تنظیم سرعت فن را نخواهید داشت. در حالت fan نیز تنظیم دمای کولر امکان پذیر نیست.

نکته:

با توجه به تولید انبوه ریموت کنترل های کولر گازی، ممکن است در ریموت کنترل شما برخی حالت ها و یا دکمه ها کار خاصی انجام نداده و کار نکنند و یا شما قابلیت انتخاب آن ویژگی را نداشته باشید. به طور مثال حالت Heat تنها در کولر گازی دوفصله که دارای قابلیت تولید گرما نیز می باشد، کارکرد دارد. لذا ممکن است در کولر گازی تک کاره شما با وجود اینکه بر روی ریموت قرار دارد هیچ کار خاصی انجام ندهد.

3) دکمه تنظیم درجه حرارت اتاق (Room Temperature Setting) یا (Temp):

برای کم و زیاد کردن درجه هوا به کار می‌رود که معمولاً توصیه می‌شود دما روی 22 درجه تا 25 درجه تنظیم شود. زیرا این دمای تعادلی بدن انسان است و در این دما نه بدن شما عرق می‌کند و نه سرد می‌شود. توضیحات بیشتر در خصوص بهترین دما برای کولر گازی در سرما و گرما را در مقاله اختصاصی کاراباما در این مورد بخوانید.

نکته:

در برخی مدلها تنظیم دم با همان دکمه های + و – یا فلش های بالا و پایین ریموت انجام می شود. در این مدل ها دکمه temp در ریموت کنترل کارایی دیگری داشته و برای نمایش دما به کار می رود. در صورتی که این دکمه انتخاب شود، 4 حالت پیش می آید. اگر شکل یک خانه خالی نمایش داده شد، کولر دمای تنظیم شده را نشان می دهد. اگر نماد یک خانه که دماسنج در داخل آن قرار گرفته بر روی نمایشگر ظاهر شود، کولر دمای کلی محیط خانه را نشان می دهد. اگر نماد دماسنج بیرون از خانه نشان داده شود، دستگاه دمای محیط بیرون از خانه را نشان می دهد (که در برخی مدلها وجود ندارد و همان دمای اتاق را نشان می دهد) و نهایتا حالت چهارم نمایش هیچ دمایی نمی باشد.

۴) دکمه انتخاب سرعت فن (Indoor Fan Speed Selector):
برای انتخاب چهار نوع سرعت: کم، متوسط، زیاد و اتوماتیک به کار می‌رود. شما می‌توانید با هر بار زدن این دکمه حالت دلخواه خود را تنظیم کنید و سرعت فن را انتخاب کنید. اگر در حالت اتوماتیک سرعت فن تنظیم گردد، کولر به صورت خودکار در ابتدای شروع به کار سرعت را تنظیم و به مرور کم یا زیاد می کند.

اگر فن کولر کار نمی کند به مقاله دلیل کار نکردن فن کولر گازی بروید و راهکارهای موجود را بررسی کنید.

۵) دکمه (Jet Cool) یا Turbo
برای خاموش و روشن کردن Jet Cool کار می‌رود. معنی دکمه Turbo در کولر گازی یعنی بیشترین توان، با انتخاب این دکمه دستگاه با بیشترین قدرت خود به کار ادامه خواهد داد. در مدت زمان کوتاهی در حد 30 دقیقه دستگاه با حداکثر توان شروع به کار می نماید تا محیطی گرم را خنک نماید. سرعت فن بر روی ماکزیمم حالت خود در حالت cool قرار گرفته و دما بر روی مینیمم مقدار خود تنظیم می شود. دکمه super در کولر گازی یا دکمه strong در برخی برندها کارکردی مشابه با دکمه توربو دارند.

6) دکمه Swing:
این دکمه برای روشن و خاموش کردن حرکت دمپرها (پره‌های تعیین سمت باد) به سمت بالا / پایین به کار می‌رود. دقت کنید که نحوه کار این گزینه در کولرهای مختلف متفاوت است. مثلاً بعضی از کولرها فقط قابلیت بالا یا پایین شدن را داشته و بقیه موارد دستی می‌باشد.

۷) دکمه روشن / خاموش ساعت زمان سنج (On / Off Timer):
برای تنظیم زمان روشن و خاموش شدن دستگاه به کار می‌رود.

۸) دکمه تنظیم زمان سنج (Time Setting):
شما با زدن این دکمه می‌توانید زمانی را برای خاموش یا روشن شدن دستگاه انتخاب کنید.

۹) دکمه تنظیم / توقف ساعت زمان سنج (Timer Set / Cancel):
برای تنظیم زمان سنج، هنگامی‌که زمان موردنظر را تنظیم یا متوقف می‌کنیم.

۱۰) دکمه خاموش شدن خودکار (Sleep Mode Auto):
برای تنظیم خاموش شدن خودکار دستگاه به کار می‌رود.

۱۱) دکمه جریان هوا (Air Circulation Button):
برای ایجاد جریان هوا بدون سرد و گرم کردن به کار می‌رود.

۱۲) دکمه کنترل درجه حرارت اتاق (Room Temperature Checking):
برای کنترل درجه حرارت فعلی اتاق به کار می‌رود.

۱۳) دکمه فیلتر پلاسما (Plasma):
برای روشن و خاموش کردن فیلتر پلاسما مورد استفاده قرار می گیرد.

نکته: در صورتی که ریموت کنترل کولر شما خراب شده است، میتوانید با مراجعه به صفحه خرید ریموت کنترل کولر گازی اقدام به خرید یک ریموت کنترل جدید نمایید.

۱۴) دکمه کنترل جهت وزش افقی (Horizontal Air Flow Direction Control) (در همه مدل ها موجود نیست):
برای تنظیم جهت وزش افقی به کار می رود.

۱۵) دکمه تنظیم مجدد (Reset):
برای استفاده قبل از تنظیم ساعت یا بعد از تعویض باطری ها است.

آموزش کار با ریموت کنترل کولر گازی

آموزش کار با ریموت کنترل کولر گازی

نکته: دقت داشته باشید که اگر کولر شما با مشکل مواجه شد، مثلاً در تابستان پرتاب باد سرد نداشت و احساس کردید تنظیمات کولر شما با مشکل مواجه شده است، کولر را خاموش کرده سپس برق اصلی کولر را قطع کنید و بعد از آن باطری ریموت کنترل کولر گازی را جدا کرده و دوباره جا بزنید. سپس دکمه روشن شدن کنترل را زده و آن را روی حالت COOL قرار دهید. حالا دکمه خاموش شدن کنترل را بزنید و بعد از آن، فیوز اصلی کولر را وصل کنید و با کنترل کولر را روشن کنید. چند دقیقه صبر کنید، اگر کولر در حالت سرمایش راه‌اندازی شد که شما موفق شده اید، ولی اگر سرمایی تولید نشد، کولر گازی شما با مشکلی مواجه شده است که احتمالا شما قادر به حل آن نیستید، پس برای تعمیر و سرویس کولر گازی خود حتما کولر را خاموش کرده و با یک مرکز تخصصی تعمیرات کولر گازی تماس بگیرید.

تنظیم حالت کولر گازی

برای تنظیم کولر گازی ابتدا با ریموت کنترل دکمه روشن/ خاموش را فشار داده و سپس به کمک دکمه mode یکی از حالات کارکردی دستگاه را برگزینید. سپس دکمه temp را برای انتخاب دمای دلخواه فشار داده و با کمک دکمه های + و – دما را کم و زیاد کنید. سپس دکمه fan speed ر انتخاب و سرعت چرخش فن را تنظیم کنید. توجه داشته باشید که کارکرد کولر بدین صورت است که دمای اتاق را به دمای تنظیم شده می رساند و سپس آف کرده یا به روی فن تغییر حالت می دهد. تا زمانیکه مجددا دمای اتاق تغییر نموده و دوباره کمپرسور به کار افتاده و برای ثابت نگه داشتن دمای اتاق کار میکند.

اگر ریموت کنترل کولر گازی خود را گم کرده اید، پیشنهاد می کنیم حتما مقاله “نحوه خاموش و روشن کردن کولر گازی بدون کنترل” را مطالعه نمایید.

نحوه تنظیم تایمر کولر

برای تنظیم تایمر کولر گازی، گزینه timer را فشار دهید. امکان انتخاب دو رمان برای روشن یا خاموش شدن دستگاه وجود دارد. ممکن است تنها از یکی از آنها و یا هر دو استفاده کنید. با فشار دادن دکمه set می توانید زمان روشن شدن (ON) و یا زمان خاموش شدن (OFF) را انتخاب کنید. سپس به کمک دکمه های + و – زمان می توانید ساعت دلخواه را تنظیم کنید و در پایان مجددا دکمه set را بفشارید.

در برخی دیگر از ریموت ها که دکمه set وجود ندارد، نحوه تنظیم تایمر متفاوت است. در این مدل ها در حالتی که ریموت آف می باشد، دکمه تایمر را فشار دهید تا عبارت timer on نمایش داده شود. سپس با دکمه های + و – می توانید زمان روشن شدن کولر را تنظیم کنید. مجددا دکمه تایمر را بفشارید تا تغییرات ذخیره شوند. برای تنظیم زمان خاموش شدن کولر، زمانیکه ریموت روشن است، دکمه تایمر را فشار دهید تا عبارت timer off نمایش داده شود و سپس زمان را تنظیم نمایید و مجددا دکمه تایمر را بفشارید.

برای پاک کردن تنظیمات تایمر، پس از فشار دادن دکمه timer دکمه clear را فشار دهید. در برخی مدل ها پس از تنظیم timer on یا timer off می توانید یکبار دیگر این دکمه ها را فشار دهید تا تنظیمات پاک شوند.

تذکر: پیش از تنظیم تایمر ساعت کولر را دقیق تنظیم کنید.

دقت کنید که گاهی اوقات کار نکردن ریموت کنترل می تواند به دلیل خراب شدن باشد. حتی گاهی اوقات به دلیل خرابی ریموت به این شک خواهیم افتاد که دستگاه دچار مشکل شده و عمل نمی کند. در حالیکه هیچ سیگنالی به برد کولر گازی نمی رسد. در این شرایط می بایست از صحت کنترلر خود مطمئن شوید. برای اینکار به مطلب اختصاصی ما در خصوص کار نکردن ریموت کنترل کولر گازی و نحوه تست کردن آن مراجعه نمایید.

همچنین دقت کنید که گاهی مشکلات دستگاه که به تنظیمات مربوط است ممکن است شما را به راه اندازی مجدد کولر لازم نماید. در این صورت نحوه ریست کولر گازی را به طور کامل و اصولی از این مطلب بیاموزید.

راهنمای کنترل کولر گازی وست پوینت، فوجی، پاناسونیک، مدیا، هایسنس

دکمه health در کولر گازی

در برخی از مدل های کولر گازی های امروزی، قابلیت جدیدی به نام health mode یا حالت سلامت تعبیه شده است. در این مواقع با زدن دکمه health در کولر گازی، که معمولا به شکل یک برگ طراحی شده است، تکنولوژی پمپاژ اکسیژن یا یونیزه ساختن مولکول های اکسیژن فعال می گردد. درواقع قابلیتی که در این نوع کولرها قرار داده شده، سبب می شود تا مولکول های اکسیژن یونیزه شده و بار منفی گرفته و به داخل اتاق پمپ شوند. در این حالت هوای تمیز و تازه به درون اتاق جریان یافته که قادر به از بین بردن باکتری ها و ضدعفونی کردن هوا می باشد و همچنین به نشست سریعتر گرد و خاک نیز کمک می کند.

فعال سازی حالت سلامت بر روی میزان سرمایش و گرمایش کولر گازی تاثیر چندانی ندارد و میزان مصرف انرژی (برق) دستگاه نیز به مقدار کمی افزایش می یابد. توجه داشته باشید که اگر دمای پنل خارجی از 4 درجه کمتر باشد، پمپاژ اکسیژن به صورت خودکار متوقف می شود و زدن دکمه health موجب به کار افتادن پمپ یونیزه نخواهد شد.

دکمه ifeel در کولر گازی

در برخی از برندهای کولر گازی همچون گری، در داخل ریموت کنترل سنسوری برای تشخیص دمای محیط قرار داده شده است. در این مدل ها بر روی صفحه ریموت کنترل کولر گازی دکمه ای با نام ifeel یا I feel یا feeling قرار دارد که در صورت فشار دادن آن کولر گازی بر روی این حالت تنظیم می گردد. پس از فعال شدن این قابلیت، سنسور ریموت دمای محیط اطراف را تشخیص داده و به برد کولر گازی فرمان مربوطه را ارسال می نماید تا دستگاه به صورت خودکار دمای اتاق را در دمای تشخیص داده شده تنظیم نماید. توصیه می شود که در هنگام اینکار ریموت کنترل را در نزدیکی خود بگذارید تا همان دمای مطلوب اطراف شما تعیین گردد و از قرار دادن ریموت در نزدیک اجسام گرم یا سرد بپرهیزید.

دکمه clean در کولر گازی

دکمه clean در کولر گازی برخی برندها همچون سامسونگ، کریر، گری و غیره، به چشم می خورد. کاربرد این دکمه در جلوگیری از رشد باکتری ها در درون پنل داخلی کولر است. این دکمه با عباراتی همچون clean، Auto clean یا self clean و coil dry بر روی ریموت کنترل مشخص شده است. با فشار دادن آن کولر گازی رطوبت موجود در پنل داخلی را گرفته و خشک می کند و بوی نامطبوع را از بین می برد. این فرمان در حالت دور کم فن به مدت 15 الی 30 دقیقه اجرا شده و سپس کولر گازی خاموش می شود. این دکمه را باید در حالت Cool یا Dry انتخاب نمایید و در حالت های دیگر عمل نخواهد کرد. در برخی ریموت ها لازم است که به مدت 3 ثانیه آن را نگه دارید.

نکته: در برخی برندها همچون کولر گازی گری یا کریر، دکمه xFan یا x-Fan دقیقا عملکرد دکمه clean را انجام داده و تنها در حالات dry و cool فن پنل داخلی دستگاه را حتی پس از آنکه خاموش شود، به مدت 10 الی 15 دقیقه در حالت کار کردن قرار میدهد.

دکمه shortcut در کولر گازی

در برخی کنترلرهای کولر گازی، دکمه ای با نام short cut یا my mode وجود دارد که درواقع تنظیمات کولر گازی شامل یکی از پنج حالت mode، دما و سرعت فن را ذخیره می کند. برای اینکار زمانی که تنظیمات دلخواه خود را اعمال نمودید، دکمه shortcut کولر یا my mode را برای 3 ثانیه نگه دارید تا تنظیمات ذخیره شوند. اکنون هر زمان که این دکمه را بفشارید، کولر گازی بر روی تنظیمات دلخواه ذخیره شده شما تنظیم می شود.

نحوه تغییر درجه کولر گازی از فارنهایت به سانتیگراد

در برخی از برندهای خارجی کولر گازی دما در دو مقیاس سانتیگراد و فارنهایت نشان داده می شود. دمای فارنهایت از سانتیگراد بیشتر است. نحوه تغییر درجه یا دمای کولر از فارنهایت به سانتیگراد یا بلعکس در مدل های مختلف ممکن است متفاوت باشد. بهترین راه مراجعه به دفترچه محصول است. معمولا روشی که در بسیاری از مواقع جواب می دهد این است که در حالت خاموش یا off بودن کولر، به صورت همزمان دکمه mode و فلش پایین یا دکمه کاهش دما را فشار دهید. اینکار سبب تغییر درجه از فارنهایت به سانتیگراد می شود.

نحوه باز کردن قفل ریموت کنترل کولر گازی

قابلیت قفل شدن ریموت کنترل کولر گازی می تواند در بسیاری مواقع کاربردی باشد. اما گاهی نیز مشکل آفرین است و ما را دچار اشتباه می کند که مبادا ریموت خراب شده است. قفل ریموت کنترل با فعال شدن خود سبب عمل نکردن دکمه های ریموت به غیر از دکمه پاور یا روشن/ خاموش یا همان on/off می شود. در صورتی که قفل کودک ریموت کنترل کولر فعال شده باشد، یک علامت قفل یا کلید بر روی نمایشگر ریموت نشان داده می شود. نحوه باز کردن قفل ریموت کنترل کولر با نحوه قفل کردن آن یکسان است و معمولا ساده است. البته بسته به مدل و برند دستگاه می تواند متفاوت باشد. برخی از روش ها عبارتند از:

 • فشار دادن دکمه قفل ریموت که در برخی مدل ها وجود دارد
 • فشار دادن همزمان دکمه + و – تنظیم دما یا temp به صورت همزمان
 • فشار دادن همزمان دکمه mode و فلش بالای temp به مدت 5 ثانیه
 • نگه داشتن دکمه direct و swing برای سه ثانیه
 • نگه داشتن دکمه timer on و timer off برای سه ثانیه

ریموت کنترل همه کاره یا یونیورسال یا مادر کولر گازی

در برخی از موارد که افراد ریموت کنترل کولر خود را گم می کنند و برای تهیه دوباره آن روانه بازار می شوند، ممکن است چندان خوش اقبال نبوده و به دلایل مختلف از جمله قدیمی بودن مدل کولر گازی و یا غیره، نتوانند ریموت کنترل مناسب خود را پیدا کنند. در این مواقع چیزی که ممکن است به گوشتان خورده باشد، ریموت کنترل همه کاره کولر گازی است. کنترل همه کاره یا مادر کولر گازی که همچنین یونیورسال نیز خوانده می شود، این قابلیت را دارد که با دادن کدهای مربوطه امکان خاموش و روشن و استفاده از کولر گازی را برای فرد مهیا سازد. درواقع در این مواقع باید کدهای کنترل کولر گازی را پیدا کرده و کد مربوط به دستگاه خود را با تنظیمات ریموت کنترل همه کاره وارد نمود.

برخی دکمه ها که در تنها چند برند دیده می شوند

در این بخش تعدادی از دکمه های ریموت کنترل کولر گازی را معرفی می کنیم که در تنها چند برند خاص وجود دارند.

دکمه dimmer: با فشار دادن این دکمه اطلاعات نمایش داده شده در پنل کولر گازی و صفحه نمایش به طور کلی خاموش شده و با زدن هر دکمه دیگری مجددا ظاهر می گردد.

دکمه economy یا smart saver: ویژگی صرفه جویی کولر گازی که با اسامی مختلف از جمله economy ،save ،smart saver ،energy saving و… شناخته می شود، سبب کاهش میزان برق مصرفی و قبض برق شما می شود. در این حالت دستگاه پس از رسیدن به دمای تعیین شده به روی فن قرار نمی گیرد. پس از  چند ثانیه کار نکرن فن، دما کم کم افزایش یافته و سبب می شود تا فن به کار افتاده و نیز پس از مدتی کمپرسور برای رسیدن به دمای تنظیم شده به فعالیت بپدازد.

دکمه quiet: این دکمه تنها در مدل های اینورتر کولر گازی یافت می شود. جهت کنترل صدا و کارکرد آرام دکمه quiet کولر گازی را در حالت دور کمپرسور و نیز فن کم به اجرا در می آورد.

دکمه sleep: این دکمه در برخی مدل های کولر گازی وجود دارد. با فشار دادن آن چراغ sleep بر روی پنل نیز روشن می شود. سپس دمای کولر در حالت سرما هر یک ساعت 1 درجه افزایش یافته و در حالت گرما هر یک ساعت 2 درجه کاهش می یابد. نهایتا پس از 7 ساعت کولر خاموش می شود. این گزینه فقط در دو حالت cool و heat کار می کند. در صورتی که گزینه sleep فعال باشد، شکل یک هلال ماه بر روی نمایشگر ریموت ظاهر می گردد.

نظرات کاربران

در صورتی که پیام شما نیاز به پیگیری دارد حتما شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند.

امیر احمدی

بسیار سپاسگزارم. به امید موفقیت روز افزون برای شما.

  مریم نصیری

  سلام وقت بخیر
  جسارتا 3 روز هست که اسپیلت باد خنک ندارد و وقتی روشن میکنیم گاها (2 بار) صدایی مثل طوفان میدهد لطفا راهنمایی بفرمایید ایراد در چه قسمتی هست و آیا با تنظیم کنترل قابل اصلاح مباشد یا نه ؟

   اسدی الاسوند

   سلام. امیدوارم حالتون خوب باشد. وقتی کولر با این مشکل مواجه میشه هیچ عیبی نداره. فقط پنل داخلی که داخل اتاق شماست دوتا فیلتر داره که حسابی کثیف شده. اونارو تمیز کنید بشورید و مجددا جا بزنید درست میشه

    تنطیمات‌ کنترل گری رو بخون بعضی مثل وست پوینت بعد یک دقیقه الی ۲ دقیقه خاموش میشه. اون طبیعیه ولی احتمالا شما تنطیم زمان رو دستکاری کردید. کولرو خاموش و برقشو بکشید‌ کنترل رو باتریشو دربیارید دوباره جا بزنید. حالا برق کولر رو وصل کنید و با کنترل روشن کنید. اگر دکمه ریست نداره.

    سلام برادر جان لطف کنید راهنمایی کنید. کولرم 36 فوجی کول. کنترلش روشنه و کولر هم روشنه ولی عمل نمیکنه کونترلش. عدد عوض میکنه ولی کولر هیچ عکس العملی انجام نمیده به کنترل

     مریم

     کولر ما خودش چند دقیقه یه بار میره رو فن و آب ازش چکه میکنه و دوبار بر میگرده به حالت اول و هی تکرار میشه

     محمد ابراهیم کریمی

     سلام ببخشد مادر یک بالکن دومتری سه عدد موتور کولرسبک ۱۲۰۰۰گری گذاشته ایم خیلی بالکن گرم میکند بااین که بالکن بسته هم نیست ممکن است به موتور اسیب وارد کند به نطر میرسد موتور کولر کمتر استپ میکند وبیشتر روشن است دما هم همیشه بالای ۲۵ است لطفا راهنمایی بفرمایید 0992048****

     نسیم اسلام پور

     سلام دوست عزیز
     شما می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان برای تعمیر دستگاهتون رو ثبت کنید.
     ما در کنارتون هستیم

    غلام حسپور

    روفارنهایت61

    رفته هرچه تلاش میکنم.
    ب سانتیگراد تغییر نمیکنه.

    لطفا راهنمایی کنید. دستور داده شده هم اجرا کردم باز جواب نداد.

   مسعود مرادی

   سلام کولر شما کم گاز شده باید شارژ شود

    سلام
    تغییر دمای نوشته شده روي پنل کولر تاثیری در میزان گرمی یا سردی دمای خارج شده از کولر دارد یا خیر؟ مثلا اگر ما دما را روی 16 بذاریم هوای سرد تری نسبت به عدد 25 از کولر خارج می‌شود یا اینکه این عدد فقط مربوط به رساندن دمای اتاق به آن عدد میباشد؟ و اینکه کدام عدد بگذاریم که هم مصرف کاهش یابد و هم به درستی خنک کند
    با تشکر

     سلام درجه مناسب برای جنرال چند خوبه

     سلام درجه مناسب برای جنرال چند

     مصطفی نادری

     سلام. کولر ما مشکلی نداره فقط موقع استفاده از کنترل مثلا روی 30هست میزنم روی عدد 24 اما بعد از چند ثانیه دوباره برمیگرده روی30 اما با این وجود هوا رو خنک میکنه.

    ایمان سلیمیان

    با سلام و عرض ادب
    کولر گاز اینجانب گری اسماتیک ۱۸ هزار هستش که روی تایمر قرار داده میشه و سر تایم مورد نظر خاموش یا روشن نمیشود
    راه حل خاصی دارد؟

     سعید محمد باقری

     سلام من یه دستگاه اسپیلت ۲۴ هزار اجنرال گرفتم در خوزستان زندگی می کنم ولی اونجور که من دلم می خواد خونه رو خنک نمی کنه یا مهمان میاد خونمون اصلا خنک نمی کنه منزل آپارتمانی هستش الان می خوام کولر مجیک بگیرم آیا مارک خوبی هستش وعلت خنک نکردن اونجوری که من می خوام چیست ممنون

     رویاسنجری

     کولر ایولی درجه مناسب برا خنکیش چنده؟۱۸اصلا خنک نیس

    اسما تاب

    سلام کلرمون ایستاده گری ۳۶۰۰۰ دو روزه که اگه خاموش یا روشن باشه تیک،تیک صدا میده دلیلش چیه ؟

     علوی

     سلام دوست عزیز
     اگر دستگاهتون نیاز به تعمیر داره می تونید با کاراباما تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان در زمینه تعمیر دستگاهتون رو ثبت کنید.
     ما در کنارتون هستیم

    محمد کاظمیان

    با سلام،کولر گازی۲۴۰۰۰ اجنرال نصب کردم،هر وقت کمپرسور استارت می خوره،افتی ولتاژی در لامپهای روشنایی ایجاد میشه،آیا طبیعیست یا مشکل درسیم کشی ساختمان است؟

     علوی

     سلام دوست عزیز
     اگر دستگاهتون نیاز به سرویس یا تعمیر داره می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان تعمیر و سرویس دستگاهتون رو ثبت کنید.
     ما در کنارتون هستیم

     داودی

     سلام کولر گازیها بیش ترین مصرف برق رو زمان روشن شدن دارند بالای ۷آمپر، بعد مصرف روی ۴تا۲ آمپر می آید.

   علی خیامی

   سلام. بلوور داخل خود اسپیلت خاک گرفته که باعث میشه کند کار کنه یا حالت بالانس نداشته باشه که معمولا خاک از یک طرف بیشتر رو بلوور سنگینی می‌کنه و این صدا بوجود میاد. فقط کافیه که بلوور شسته بشه این صدا از بین میره و سرعت بلوور بیشتر میشه

    محمد پورعطا

    سلام وقت بخیر. کولر بنده سوپرجنرال ۳۲۰۰۰ هست .خوزستان هستم و از صبح تا بعد از ظهر کولر اصلا آف نمیکنه و دمای خونه رو خوب سرد میکنه ولی شب که هوا ی بیرون یه مقدار خنک میشه کولر شروع میکنه به آف کردن و هر ۱۰ دقیقه یکبار آف میکنه با اینکه دمای خونه اصلا خنک نیست .دما رو روی ۲۰ درجه گذاشتم

     علوی

     سلام دوست عزیز
     در حال حاضر کاراباما فقط در شهرهای
     تهران، البرز، گیلان و اصفهان نمایندگی فعال داره
     اگر در هر کدام از شهرهای فوق هستید در خدمتتون هستیم.
     روز خوبی داشته باشد

    میثم اصغری

    سلام ببخشید جناب کولر گازی من با کنترل کار نمیکنه. کنترلش رو تست کردم سالمه میشه راهنماییم کنید.ممنون

     علوی

     سلام دوست عزیز
     اگر دستگاهتون نیاز به سرویس یا تعمیر داره می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان برای تعمیر و سرویس دستگاهتون رو ثبت کنید.
     ما در کنارتون هستیم

    پیمان قشقایی

    یک نکته را لازم دونستم بگم، چون نیاز داره که اصلاح کنید.
    اسپلیت ۲۴ هزار گری مدل کیوفرماتیک دارم. در حالت Dry درسته که کندترین حالت فن است، اما تنظیم دما قابل تغییر است .
    ما در حالت dry دما را براحتی تغییر میدیم که روی پنل داخلی هم تغییر میکنه ، فقط کندترین حالت فن هست اما ماشاالله یک سالن بزرگ را براحتی داره جواب میده در جنوب استان فارس .

   حمدالله وثوقی

   سلام وعرض ادب..خسته نباشیدبزرگوار..کولرمن مارک وست پوینت ۳۲۰۰۰ میباشد باوجودسرویس وبازدیدفنی کارمرتب آب ازخروجی بادبیرون میده چه دمای پایین تنظیم بشه چه دمای بالا(۲۵یا۲۶) بازهم آب میده بیرون..ضمناخوزستان هستم..ممنون میشم راهنمایی کنید.

   محمد عیسایی

   سلام اتومات کولر گازی کار نمیکند و کمپرسور یکسره کار میکند لطفا راهنمایی کنید

   پويا انصاريان

   سلام عرض ادب علامت قطره روي نمايشگر كولر باعث قطع ووصل شدن كولر شده كه خودبه خود سر يه تايمي خاموش و روشن ميشه علت چيست و چطور بزطرف ميشه سپاس

   مهدی میرانی

   سلام.. خسته نباشید.. یک سوال اساسی و فنی..
   آیا اگر دمای اتاق سرد باشه و کولر در حالت کوول باشه و دما روی رنج 27 یا 28 قرار بدیم بهتر یا کولر خاموش کنیم؟
   منظور اینکه به کولر و کنتاکتور آیا آن و آف بیشتر فشار میاره یا وقتی هوای اتاق سرد شد، خاموش کنیم بعد که گرم شد مجدد روشن کنیم؟

  علی شبرنگ

  روی صفحه اسپیلت خونه مون airنوشته و نمی ره و کولرمون هم هواش گرمه چه کار کنیم که بره

  Daria radmanesh

  باسلام و خسته نباشید به شما با عرض پوزش میخواسم بگم که ریموت کولرگازی اوجنرال یه دکمه ای به نام (LED(follow meاین دکمه چیکار میکنه؟؟

   سلام دوست گلم.
   زمانی که این دکمه رو فعال میکنید اسپیلت معیار سنجش دمای محیط رو بر مبنای سنسور دمای کنترل تنظیم میکنه !! به صورت کلی دو تا سنسور برای کولر گازی در نظر گرفته میشه یکی داخل پنل اصلی که روی دیوار نصب کردید و دیگری داخل کنترل هست اگر دقت کنید کنترل یک قسمت ش شیارهای باز وجود داره که هوا محیط به داخل کنترل کولر هدایت بشه و دمای محیط رو بگیره !! زمانی که شما رو فالومی میگذارید باید کنترل رو در راستای پنل کولر بگذارید تا کنترل هر ۳ دقیقه دمای محیط رو به پنل کولر ارسال کنه یعنی دمای محیط کنار خودش رو ارسال میکنه !! پس به کولر دستور میده که دما همین الان چقدر هست و دیگه کولر با دماسنچ داخل خودش کاری نداره و فقط با دماسنج داخل کنترل کار داره.
   اگر توضیحاتم کمک ت کرد یه صلوات برای سلامتی امام زمان بفرست.

    طاهره پیرایش

    سلام کولر ما از دیروز تا حالا باد گرم میده داخل باد سرد میده بیرون چه مشکلی دارد لطفا راهنماییم کنید

     علوی

     سلام دوست عزیز
     اگر دستگاهتون نیاز به تعمیر داره می تونید با کاراباما تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان در زمینه تعمیر دستگاهتون رو ثبت کنید.
     ما در کنارتون هستیم

   مبشری

   سلام وقت بخیر
   از دیروز اسپيلت دائما ميره رو اتومات و تا زمانی که خودمان يكی از درجش کم نکنیم برنمی‌گرده و چند لحظه کار می‌کنه باز دوباره میاد روی اتومات از دیروز این اتفاق افتاده مارک سامسونگ گرمایشی و سرمایشی هست

    سلام دوست عزیز
    اگر دستگاهتون نیاز به تعمیر داره می تونید با کاراباما تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان در زمینه تعمیر دستگاهتون رو ثبت کنید.
    ما در کنارتون هستیم

  حسام صابری

  اگر از دکمه TEST RUN استفاده کرده باشیم از کجا بفهمیم که تنظیمات ترموستات را بهم ریخته و مثل زمان نصب نیست تنظیمات ترموستات

  مهرناز جعفری

  کولر پاناسونیک روشن دکمه سبزش ولی دکمه قرمز هم زیرش روشن اصلا خنک نمیکنه روشنه ی دفعه خود به خود خاموش میشه

  ربابه کالاشی

  چگونه دکمه short cut رو متوقف کنیم

نفس فرهادي

عرض ادب
من واقعا جوابم رو گرفتم ،چون دفترچه راهنما رو گم كردم، خيلي واضح و اصولي توضيح داديد ،
پاينده باشيد
ممنونم

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  خواهش میکنم خوشحالیم که تونستیم کمکی کرده باشیم

   مهدی احدی

   سلام تو ریموت کنترل ما گزینه cool نداره باد خنک نمیده لطفا راهنمایی کنید

    کولر رو از برق بکشین‌ باطری کنترل رو دربیارین و دوباره جا بزنید. برق کولرو روشن کنید. با کنترل بعدش روشنش کنید. میاد

     سام قنبری

     سلام ، کولر الان روشنه و داره کار میکنه روی درجه 24 است حالا هر کاری میکنم نه درجش بالا و پایین میشه و نه خاموش میشه فکر کنم کنترل کولر قفل شده باید چیکار کنم؟؟ باز كردن قفل كنترل كولر گری به چه صورته؟

     علی

     ببخشید یه سوال داشتم…میخوام کولر رو از حالت سرما ب حالت گرما تنظیم کنم
     تو تو ضیحات گفتین باید رو حالت heat گذاشته بشه
     ولی من هر کار میکنم رو این حالت نمیره
     گزینه mode رو میزنم رو گزینه heat تمیزه
     ۵ تا گزینه سمت راست کنترل هست شامل( feel ,cool,dry,fan,heat)
     ۵ تا سمت چپ شامل (auto,high, mld, low, swing)
     الان نمیتونم ب حالت گرما ببرمش
     Mod رو ک میزنم نهایت میره رو فن
     سمت چپی هم زیاد تکون نمیخوره رو حالت auto هست…
     ایا سمت جپی رو هم باید تکون بدم …؟ چگونه؟
     چگونه ب گرما تبدیلش کنم؟

    کارشناس5: شعبانی

    سلام دوست عزیز.
    دلایل زیادی ممکنه باعث مشکل شما باشه که یکیش به تنظیمات کولر مربوطه. اگر دکمه cool در ریموت کنترل وجود نداره احتمالا با اسم دیگه ای نوشته شده. اما میتونید از علامت دانه برف کمک بگیرید. این نشانه حالت سرمایش کولر گازی رو نشون میده.

     منصور

     سلام لطفا کمکم کنید راهنمای ریموت کنترل کولر گازی اجنرال (ogeneral) رو میخوام. اگر ممکنه برای ایمیل بنده ارسال بشه. با نهایت تشکر

ایمان

سلام
در بعضی از سایت ها نوشته باید به کنترل کولر کد بدیم. هدف از کد دادن چیه و چه وقتی باید این کار رو انجام داد؟

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  همانطور که در آموزش اشاره کردیم، اینکار در زمان استفاده از ریموت کنترل همه کاره یا مستر کنترل انجام میشه. برای تنظیم کردن ریموت با دستگاه یا اصطلاحا ست کردن ریموت با کولر لازم هست کد مخصوصی به مادربرد داده بشه. بسیاری از کولر گازی ها در ایران به علت عدم وجود خدمات پس ار فروش، فاقد کنترل هستند و برای حل این مشکل یک مستر کنترل وجود داره.

  حسن شریعتی

  سلام من یه مدل کولر سامسونگ دارم. علامت set روی صحفه کنترل ظاهر شده و در حالت اتو و کول دکمه کم یا زیاد کردن فن کار نمیکنه چکار کنم؟

   کارشناس 1: پیرنیا

   سلام
   احتمال اینکه کولر گازی در حالت توربو (Turbo) قرار گرفته باشد زیاد است طبق راهنمیی های متن این مقاله آن را از حالت توربو خارج کنید

    مهدیه نعیمایی

    سلام میخوام بدونم چجوری میتونیم کولر بزاریم شبا رو اتومات ؟

  محمد نیکدل

  با سلام، بر روی پنل دیواری کولر تراست یه دکمه هست که موقع تمیز کردن جابجا شده، 4 گزینه دارد، 1 اتوماتیک 2 تست 3 ران 4 استپ، حالا نمیدونم باید رو کدوم گزینه باشه، لطفا راهنمای بفرمائید.

سلام من یه مشکلی دارم روی هیت که میزارم کولر هیچ بادی نمیده ثابت میمونه. کولرم اجنرال هستش

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  زمانی که کولر گازی را روی هیت یا گرما تنظیم میکنید معمولا مدت زمانی طول میکشه تا فن داخلی راه اندازی بشه که این مدت بستگی به میزان و نوع تنظیمات هر اسپیلت دارد. ولی برای اطمینان کولر گازی خودتون رو کاملا خاموش کرده و برق اصلی رو قطع کنید و بعد از 20 دقیقه کولر رو مجددا روشن کنید و روی حالت گرما تنظیم کنید. اگر کولر گازی راه اندازی نشد مطمئنا مشکلی در سیکل یا اشکالی در مادربرد وجود دارد که باید با یک تعمیرکار کولر گازی برای حل آن مشورت کنید

سلام خسته نباشين توضيحات خيلي عالين فقط من كه كولرو رو گرما ميزنم چند ثانيه بعد خاموش ميشه مرسي راهنماييم كنين

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  برای اطمینان از خرابی کولر گازی به این ترتیب اقدام کنید. (کولر گازی خودتون رو کاملا خاموش کرده و برق اصلی رو قطع کنید و بعد از ۲۰ دقیقه کولر رو مجددا روشن کنید و روی قسمت گرما تنظیم کنید. اگر کولر گازی راه اندازی نشد مطمئنا مشکلی در سیکل هست)
  بعد از اینکار اگر به نتیجه نرسیدید و همچنان مشکل پابرجا بود باید با تعمیرکار کولر گازی تماس بگیرید.

سلمان عسکری

ممنون بسیار با حوصله توضیح دادید
پاینده باشید

  کارشناس 1: پیرنیا

  خواهش میکنم

   حسین فرضی پور

   سلام اقای مهندس عزیز…اسپیلت من در ظهر تابستان که گرما به اوج خودش میرسه خاموش میشه و فقط فن کار میکنه ولی در شبها خوب کار میکنه بدون هیچ مشکلی..علتش چیه؟ تشکر

    سلام وقت بخیر لطفا در مورد دکمه ifeel در ریموت کنترل توضیح بدید ممنونم

   شکل کاج در ریموت اسپیلت گری چ کاربردی داره؟

   عالی اسفندیاری

   کولر ما باد گرم میده چیکار کنیم

    نسیم اسلام پور

    سلام دوست عزیز
    شما می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان برای تعمیر دستگاهتون رو ثبت کنید.
    ما در کنارتون هستیم

ناهید

با سلام…من اسپلیت 9000 بوش دارم .متاسفانه کنترل دستگاه گم شده و نصاب کد ست ریموت با برد دستگاه رو نمیتونه پیدا کنه…میشه لطفا راهنمایی کنید؟

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  شما اگر از مستر کنترل استفاده میکنید یک دفترچه همراه این کننترل هست که تمام مراحل رو به دقت شرح داده و عنوان کرده است

سلام ما تازه اسباب کشی کردیم تو خونه جدید کولر گازی الجی گلد نصبه بعد هر کاری کردم سیستم گرماییش روشن نشد میخواستم بپرسم اصلن حالت گرمادهی داره؟؟

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  این امر به مدل دستگاه شما بستگی دارد. میتوانید از مطلب گرمایش کولر گازی کمک بگیرید. طبق توضیحات اگر روی صفحه نمایش کولر علامت خورشید ظاهر شد ولی عمل گرم کردن انجام نشد، کولر گازی مشکل داشته و حتما باید یک سرویس کار کولر گازی آن را چک کند ولی اگر روی صفحه نمایش این علامت ظاهر نشد کولر گازی تک کاره است.

پریسا

سلام بسیار عالی و با حوصله توضیح داده بودین. سپاس فراوان چون راهنمایی شما کمک بزرگی بود.

رعنا امیری

سلام خسته نباشبد کولر ما قبلا گرما تولید میکرد اما الان چند روزه تنظیمشم میکنیم گرما تولید نمیکنه

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  اگر طبق آموزش با استفاده از ریمون کنترل، کولر گازی خودتان را در حالت گرمایی قرار دادید ولی گرمایی تولید نمیشود، باید حتما با تعمیرگاه مجاز اسپیلت تماس بگیرید. مواردی که می توانند سبب مشکل شوند بسیارند.

  ياور احمدي

  سلام
  كولر سي دو هزار سامسونك دارم نميدانم چطوري دكمه smart saver آن فعال شده و روي دما بيست وچهار درجه حالت خاموش ميگيرد و بعد روشن ميشود اين كليد چگونه غير فعال ميشود

ثمانه آل احمد

سلام. ممنون از توضیحات کاملتون. من حالت فن دستگاه رو میخواستم بدونم که پیدا کردم. حالا میخوام بدونم مصرف برق هم توی حالت فن مثل حالت سرما و گرما است؟

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  نخیر در حالت استفاده از فن دستگاه تمام قطعات مانند کمپرسور کولر گازی و فن بیرونی دستگاه از کار افتاده و بلوور فن داخلی مانند یک پنکه عمل میکند که در این حالت کولر در کمترین زمان مصرف انرژی خود است.

سلام نمیدونم از کدوم دکمه ریموت هیتاچی برای گرم کردن استفاده کنم تو فصل سرما
تو رو خدا کمکم کنید.

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  به صورت کامل در اموزش شرح داده شده اگر از اینکه کولر گازی شما دارای سیستم گرمایی هم هست مطمئن هستید، از دکمه mode روی کنترل استفاده کرده و روی حالت گرما (عکس خورشید یا heat) تنظیم کنید. بعد از دکمه دما برای انتخاب دمای دلخواه استفاده کنید.

  سلام
  ایا گزینه ای هست که اسپیلت خودش خاموش روشن شود،مثلا در شب یک ساعت روشن باشه دوباره یک ساعت خاموش بشه و همینطور ادامه بده تا صبح؟؟

اشکان صدیقی

سلام یه کولر گازی ۱۲۰۰۰ بکو داریم که با هیچ کنترلی کار نمیکنه. در حالت جستجو کنترل همه کاره میزارم پیدا نمیکنه کدش رو، راه حل کار با کنترل چیه؟

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام. باید توجه داشته باشید که ریموت کنترل همه کاره انواع مختلفی داشته و باید ریموت کنترل مخصوص کولر گازی بکو خریداری کنید و اینکه اگر امکان ست کردن آن با هیچ کدام از کنترل ها وجود ندارد، باید از کنترل اصلی خود کولر گازی استفاده یا اینکه برد یا چشمی کولر گازی تعویض گردد.

  میثم بهپور

  دوست عزیز کنترل همه کاره رو از صفر شروع کن و یکی یکی دکمه سرچ رو بزن و روبروی کولر بگیر. ضمنا با اون فلش بالا و پایین که روی کنترل هست اعداد رو جابجا نکن، با همون دکمه سرچ روی کنترل اعداد بالا میره. فقط کافیه یکی یکی اعداد رو بری بالا با زدن همون دکمه ی سرچ تا بالاخره یکی از اعداد جواب بده.

محمد افتخاری

سلام ممنونم از مطلب خوبتون چند سوال داشتم
1- دکمه clean چه کارایی داره؟
2- دکمه swing چی؟
3- اگه دستگاه احتیاج به گاز داشته باشه روی کنترل دستگاه نشون میده با علامتی یا هشداری؟
4- معمولا سال به سال باید گاز بزنیم؟
کمپرسور رو من پارسال خریدم. ممنونم. موفق باشید

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  توضیحات سوال 1 و 2 شما در داخل مقاله آورده شده، لطفا مجددا با دقت مطالعه فرمایید. در صورت خرابی دستگاه نیز هیچ نشانه ای روی ریموت کنترل کولر گازی نشان داده نمیشود فقط روی دیسپلی یا صفحه نمایش پنل دستگاه کد خطا یا ارور نشان داده میشود. چه درباره گاز دستگاه و چه عیب های دیگر؛ و خیر اگر دستگاه شما مشکلی نداشته باشد نیاز نیست هر سال به صورت کامل شارژ گاز اسپیلت انجام شود.

سلام خسته نباشید در محل کار کولر گازی gree داریم تنظیمات دستگاه به صورت اتوماتیک شده یعنی از کمترین درجه به بالاترین درجه میرسد!!! با توجه به سرد بودن هوا این تنظیم مناسب ما نیست! برای انجام تنظیمات دستی میشه راهنمایی کنید؟؟ که از حالت اتوماتیک برداشته شود…

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  دوست عزیز همانطور که در آموزش نیز توضیح داده شده شما میتوانید با زدن دکمه mode کولر گازی را در حالت سرما یا گرم (علامت دانه برف یا خورشید) قرار دهید و دمای مور نظر را نیز از گزینه temp انتخاب نمایید تا از حالت اتوماتیک خارچ شود

ماریا

سلام من می خواهم بصورت اتوماتیک باشه. باید کدوم گزینه رو بزنیم؟

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  اگر منظور شما حالت کارکرد اتوماتیک است، دکمه mode رو چند بار فشار بدین تا روی نمایشگر علامت auto یا چند فلش به صورت دایره مشاهده کنید. این حالت، حالت اتوماتیک کولر گازی شماست که خود دما را مطابق سنسور تنظیم و محیط را در آن دما ثابت می کند.

محمدرضا

سلام
ببخشید من کولر جنرال دارم.
وقتی دکمه mode رو میزنم که بره روی حالت گرما ، کولر رو این حالت نمیره . در واقع روی نمایشگر کنترل از رو حالت heat میپره.
باید چیکار کنم ؟

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  مطمئن هستید که کولر گازی شما دارای سیستم گرمایی است ؟ به احتمال زیاد کولر گازی شما تک فصله است و فقط قابلیت سرمایش را دارد. اما اگر در سالهای قبل از گرمادهی آن استفاده کرده اید، احتمالا ایرادی در برد دارد. برای راهنمایی لطفا اطلاعات بیشتری را بفرستید.

  بله کولر ما گرم و سرد با همه. سال قبل استفاده میکردیم ولی امسال این مشکلو داریم

  سلام کولرگری دارم روی autoاست روی عدد۲۵قفل شده ودراین مرحلهشماره حذف شده روی حالت coold گذاشتم درجه را پایین آوردم خنکی ندارد

   نسیم اسلام پور

   سلام دوست عزیز
   شما می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان برای تعمیر دستگاهتون رو ثبت کنید.
   ما در کنارتون هستیم

رزا نایلی

رو هیت میزارم هیچ بادی نمیزنه نه گرم نه سرد چیکار باید کرد انگار خاموشه و چراغش روشنه

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  معمولا زمانی که کولر گازی رو روی حالت هیت قرار میدید چند دقیقه تا راه اندازی زمان میبره و در این چند دقیقه هم پنل داخلی هیچ عکس العملی نداره ولی اگر این مدت زیاد شد مطمئنا کولر گازی شما ایراد دارد و باید حتما بازدید شود

   مهران چوبدار

   سلام ریموت کولرگری 24000 من چراغاش روشن میشه و کولر رو خاموش روشن میکنه اما بقیه دکمه های تنظیمات اصلا کار نمیکنه. حتی کم و زیاد کردن سرمایشش ! انگاری جز دکمه روشن خاموش بقیه ش هنگ کردن باید چیکار کنم الان

    کارشناس5: شعبانی

    سلام دوست عزیز. اگر به غیر از دکمه روشن خاموش بقیه دکمه ها کار نمی کنند به احتمال بسیار زیاد ریموت کنترل شما قفل شده است. نحوه باز کردن قفل را در متن مقاله می توانید پیدا کنید. اگر ریموت نمایشگر دارد توجه کنید که علامت قفل یا یک کلید ظاهر شده است یا نه.

نازنین

سلام راهنمای کنترل کولر گازی جنرال گلد رو میخواستم. الان یک روزه که کار نمیکنه علتش چی میتونه باشه؟

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  دوست عزیز شما باید ابتدا از سالم بودن کنترل مطمئن شوید. مطلب آموزش نحوه تست ریموت کنترل کولر را که لینک آن هم در مقاله داده شده را مطالعه فرمایید و سپس اقدامات بعدی را انجام دهید

محمد افتخاری

سلام
ایا از گزینه auto میشه در زمستان استفاده کرد و ایا این حالت در مصرف برق تاثیر دارد؟

  کارشناس5: شعبانی

  با سلام. معمولا به دلیل اینکه حالت اتوماتیک دمای کمتری را تنظیم می کند، مصرف برق کمتری نسبت به حالات دیگر دارد. در زمستان اگر از حالت کارکرد این مد کارکرد کولر راضی بودید، استفاده از آن مشکلی ندارد. اما معمولا به دلیل اینکه گرمای مناسبی را ایجاد نمی کند پیشنهاد می شود که از حالت گرما یا heat استفاده شود.

   اکبر عقیلی

   با سلام
   کولر گازی گری 12000 مدل اکسنت دارم در حالت فن صدای نرم آرامی داره ولی وقتی روی حالت cool میره صدای شر شر از داخل تونیت داخلی به گوش میرسه که نصبت به کولر های دیگه زیاده . به نظر شما علت چی میتونه باشه اشکال از طراحی شیر انبساطه یا مشکل گازه یا مشکل دیگری دارد؟

    سلام دوست عزیز
    اگر دستگاهتون نیاز به سرویس یا تعمیر داره می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان تعمیر و سرویس دستگاهتون رو ثبت کنید.
    ما در کنارتون هستیم

  زهرا عمران

  سلام وقت بخیر ما کولر گری مدل R410 برای سال 2020رو خرداد ماه خریدیم امروز ی ساعت روشن بود و مشکلی نداشت اما دست بچم میخوره به دکمه self clean و من سری خاموشش میکنم .از اون به بعد دیگه باد خنک نمیده انگار رو فنه .مشکل از کجاست ؟ممنون از زحماتتون

نگار نظرى

سلام خسته نباشيد ، اسپيلت رو روى تنظيمات هيت گذاشتم ولى هر سه دقيقه ميره روى اتومات و گرما نميده، چجورى ميتونم اتومات رو حذف كنم ؟ مارك asr هست

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  منظورتون از اتومات چی هست دقیق تر توضیح بدین و اینکه چه اتفاقی برای کولر گازی شما میوفته ؟ دقت داشته باشید که زمانی که کولر گازی روی حالت هیت هست سرما به پنل خارجی منتقل شده و به دلیل اینکه هوای بیرون هم سرد است پنل بیرونی ممکنه یخ زده باشه که باید با سیستم دیفراست کولر یخ زدایی شود و این عمل طبیعی است. به همین دلیل کولر بطور ماوم در حالت هیت گرما نمی دهد. ولی اینکه هر 3 دقیقه این اتفاق بیوفتد کمی غیر طبیعی است. لطفا اطلاعات دقیق تری از کولر گازی اعلام کنید تا کمک بیشتری کنیم

سلام
میشه از حالت dry برای گرفتن رطوبت اضافه درون ساختمان استفاده کرد؟ منزل ما توی خوزستان و طبقه 5 ساختمان و تمام اطراف ساختمان بازه! در زمستان که بارندگی میشه به شدت رطوبت به داخل نفوذ میکنه. به نظر شما میشه از این حالت کولر استفاده کرد؟؟ ممنون

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  این حالت برای رطوبت گیری تنظیم شده ولی نه برای زمستان این حالت برای تابستان باید مورد استفاده قرار بگیرد اگر در این حالت کولر گازی را روشن کنید به دلیل سرمای هوا کولر گازی اتومات میکند و در فواصل زمانی بسیار کم خاموش شده یا اینکه اصلا روشن نمیشود

بيگدلي

سلام، اسپيلت ما امريکن پروست است که مدتيست دماي آن بيشتر از 23 درجه نمي رود درحاليکه دما روی 27 تنظيم شده است. ممنون ميشم راهنمايي بفرماييد.

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  دمای روی نمایشگر کولر گازی به صورت دماسنجی عمل میکند که شاید به دلیل سرمای هوا و عدم انتخاب ظرفیت مناسب کولر گازی امکان گرم کردن محیط بیش از 23 درجه نیست. البته احتمال ایراد برد و ترموستات نیز مطرح است.

سلام من کدهای کنترل کولر گازی سامسونگ را گم کرده ام. چون زمانی که کولر دچار خطا می شود باید این کد را با استفاده از کنترل وارد کنیم. چکار کنم

  کارشناس 1: پیرنیا

  با سلام
  لطفا ایمل و مدل دستگاه خودتون رو ارسال کنید تا کدهای ریموت کنترل کولر گازی سامسونگ را برای شما ایمیل کنیم

سلام. خسته نباشید ببخشید من تو محل کارم اسپیلت جنرال هستش اما هرکاری میکنم نمیتونم رو حالت گرما بزارم اصلا دکمه heat نداره. میشه لطف کنید و راهنمای کنترل کولر گازی جنرال لبخندی رو برای ایمیل من بفرستید؟

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  شما از اینکه ریموت کنترل کولر گازی شما مخصوص این کولر گازی است مطمئن شوید. بعد باید از گرمادهی کولر مطمئن شوید. برای این کار میتوانید به امورش نحوه استفاده از گرمایش کولر گازی مراجعه کنید.

  داریوش

  سلام میشه لطفا برای کارکردن با کنترل کولر گازی اوجنرال مدل اسمال به من توضیح بدید؟

سلام
کولر ما جنرال
تا چند روز پیش از heat استفاده میکردیم اما الان با کنترل میزنیم اصلا گزینه heat رو انتخاب نمیکنه و به گزینه بعد میره.میدونید چیه جریانش؟؟؟

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام لازمه که شما کولر گازی خودتون رو ریست کنید و دوباره راه اندازی کنید اگر درست نشد احتمال خرابی کولر گازی یا برد فرمان آن وجود دارد که باید باتعمیرگاه مجاز کولر گازی تماس برقرار کنید .

سلام
کولر گازی گری داریم که حالت heat هم داره ولی وقتی روی حالت heat روشنش میکنیم فقط چراغ های روی کنترل روشن میشه و کولر روشن نمیشه
روحالت cold میشه روشنش کرد و میشه به حالت های dry و auto هم تغییرش داد ولی وقتی به حالت heat میبرمش باز علامت خورشید روی کنترل روشن میشه ولی علامت heat روی صفحه ی دیجیتالی کولر روشن نمیشه ,باد گرم ایجاد نمیشه و دیگه هرچی با کنترل کار کنم ریموت روی کولر عمل نمیکنه و باید دوباره به حالت cold ببرمش تا کنترل عمل کنه
مشکل از چیه؟

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  دوست عزیز اولین کاری که باید انجام بدید، این است که از دو حالته بودن کولر گازی یعنی سرد و گرم بودن آن مطمئن شوید. چون در بعضی موارد کلید هیت روی ریموت کنترل تعبیه شده ولی کولر گازی فاقد این حالت کاری میباشد.

   سلام
   بله حالت گرما داره و موقع خرید امتحانش کردیم روشن می شد. الان این مشکلی که گفتم رو باش بعد از چند ماه که نیاز به گرما داریم مواجه شدیم

    کارشناس 1: پیرنیا

    سلام
    پس اگر از اینکه کولر گازی شما دارای حالت گرما است مطمن هستید باید تمامی چشمی و برد دستگاه را چک کرده و مشکل مورد برسی قرار گرفته شود با توجه به اینکه هیچ عکس العملی نشان داده نمیشود در حالت گرمای کولر، احتمال خرابی برد فرمان دستگاه بسیار زیاد است

رسول صفری

سلام.
کولر گری مدل کوزی 12000 دارم. در حالت گرما یکدفعه یه صدای مثل تخلیه شدید گاز میده و پنل داخل خاموش و قسمت بیرونی کمپرسور روشن و فنش خاموش میشه.ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.دفترچه راهنمای فارسیشون موجود هست؟

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  لطفا برای اینکه بتونیم بیشتر شما را کمک کنیم راهنمایی بیشتری ارایه کنید مثلا اینکه اصلا کولر گازی شما گرمایی تولید میکند یا اینکه این حالت چه زمان رخ میدهد یا اینکه …

   سعید نوری

   باسلام وخسته نباشید
   اسپیلت۱۲۰۰۰ گری دارم در زمستان موقعی که مخواهد اتمات کند صدای یک دفعه تخلیه شدن گاز میدهد و کمپرسور شرو میکند به کار کردن بعد از چند ثانیه فن داخلی شروع میکند به کار کردن ممنون میشم راهنمایی کنید

بهروز پنجی

با سلام
اسپیلت جنرال ۱۸۰۰۰ داریم خطای E3 زده روش و گرمادهی اون کار نمیکنه .
به محضی که میزاریم رو گرما فورا خاموش میشه و E3 مینوسد ..
لطفا بفرمایید ایرادش چیه و چقد هزینه تعمیرات دارد ؟؟ ممنون از پاسخ های کاملتون مهندس

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  این ارور معمولا مربوط به سنسور لوله کولر گازی شما میباشد ولی مطمنا نمیتوان گفت که این قطعه دارای مشکل است بلکه امکان خرابی در برد اصلی کولر گازی جنرال شما هم وجود دارد شما میبایست با نمایندگی مجاز تعمیرات کولر گازی جنرال تماس گرفته و درخواست بازدید کنید درباره میزان هزینه هم تا برسی کامل دستگاه و پی بردن به عیبت حدودی دستگاه امکان اعلام نظر وجود ندارد

   نفیسه صالحی

   سلام
   وقتی حالت sleep انتخاب میشه به ترتیب ۱ یا ۲ یا ۳ یا ۴ ستاره ظاهر میشه
   لطفا تفاوت رو بفرمائید در توضیحات موجود نبود

بهروز پنجی

سلام لطفا آموزش باز کردن قفل کنترل کولر گازی گری رو بفرمایید. ممنون

علی اشرفی

سلام.دکمه single user روی کنترل سامسونگ برای چی هست؟

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  این دکمه مربوط به تنظیمات کولر گازی برای زمان و درجه حرارت مشخص میباشد و به عبارتی شخصی سازی کردن آن است

.احمد محمدی

با سلام
راهنمای استفاده از کنترل کولر گازی اینورتر نکست پلاس را می خواهم. باتشکر

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  دوست عزیز همانطور که در ابتدای بحث عنوان کردیم، این آموزش جامع است و هر برندی را شامل میشود. بنابراین می تواند برای راهنمای ریموت کنترل کولر گازی اینورتر شما نیز مورد استفاده قرار گیرد. زیرا برندهای مختلف فقط در موارد بسیار کمی با هم اختلاف دارند که زیاد قابل بحث نیست.

امین سلطانی

سلام
خسته نباشید
کار دکمه clean ریموت کولر چیه ؟

واقعا عالی بود. نصف شبی بدجوری گیج شده بودم. کنترل کار نمیکرد و دستگاه خاموش نمیشد. باتری در آوردم دوباره جا زدم درست شد.

محسن اهواز

سلام لطف کنید به سوال من جواب بدید
کولر وست پوینت سی هزار دارم هر کاری کردم کولر با کنترل روشن بشه نشد که نشد مجبور شدم با دکمه روی پنل روشن کنم ، کنترل قفل هم نیست که بگم از قفله ، باتری نو گذاشتم روش فایده نداشت ، نمی دونم باید چه دکمه هایی رو بزنم که کار کنه ؟ البته از پاییز کولر خاموش بود و بعد از چندماه روشنش کردم

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  دوست گرامی ابتدا طبق آموزش های تست ریموت کنترل کولر گازی از سلامت ریموت مطمئن شوید. اگر این اطمینان حاصل شد که کنترل به سمت پنل سیگنال ارسال میکند، حتما مشکلی در چشمی برد کولر وجود دارد که باید توسط تعمیرکار بررسی شود تا در صورت امکان تعمیر شود و در غیر این صورت تعویض لازم است.

نریمان

سلام ، بهترین حالتی که میشه کولر رو تنظیم کرد برای مناطق گرمسیر مثل جنوب کشور در فصل بهار که گرما چندان نیست حالت اتومات هست یا کوول ؟

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  توصیه میشود که در فصل بهار از قسمت فن کولر گاز استفاده نمود ولی اگر احتیاج به سرمای بیشتر دارید حتما از قسمت کول استفاده نمایید

مهدی مهدوی

سلام آقا پیرنیا دکمه fix با دو فلش بالا پایین چه کاربردی داره کولر توشیبا ممنون از راهنماییتون

سلام لطفا کار کلیدهای self clean و shortcut و sleep در ریموت کولر گازی جنرال گلد اینورتر رو توضیح بدین

احمد محمدی

سلام و وقت بخیر
کولر اسپیلت 30 هزار اجنرال دارم
رو 25 تنظیم کردم رو کمپرسور میره و سرد که شد میره رو فن. مشکلی نداره
فقط یهویی نصف شب کامل خاموش میشه یا دم صبح
دوباره باید با کنترل روشنش کنم
دیشب تا صبح 10 بار اینجوری شده
باطری کنترل هم برداشتم و کولر رو از برق کشیدم 5 دقیقه ای
بازم یه زمان هایی این مشکل رو داره
از برده کولره ؟

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  سرد شدن و تغییر حالت به فن در کولر گازی طبیعی است ولی خاموش شدن کامل کولر گازی طبیعی نیست. شما کولر گازی را در حالت cool و 22 درجه قرار دهید و مطمن شوید که این عمل دوباره تکرار میشود. در صورت تکرار شدن اطلاع دهید

سلام و خسته نباشید
من یک اسپیلت 12000 میتسوبیشی دارم الان چند وقتی هست که کنترل به خوبی کار نمیکنه. باید حتما چشمی کنترل را چسپوند به اسپلیت تا کار کنه. ولی وقتی برق کولر رو برای مدتی قطع میکنم درست میشه. باتری کنترل هم عوض کردم اما بازم مشکل داره. ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  دوست گرامی احتمال خرابی در گیرنده فرکانس کولر گازی که روی برد داخلی نصب شده است می رود. باید توسط یک تعمیرکار متخصص کولر بازدید و مورد بررسی قرار گیرد

سلام، پایین آمدن دمای اسپلیت گری، رو به پایین است یا بالا؟ عدد 16 سردترین است یا گرمترین؟

  کارشناس 1: پیرنیا

  با سلام. زمانی که شما درجه کولر گازی را روی 16 درجه تعیین میکنید، در حقیقت این فرمان را به کولر گازی صادر میکنید که تا زمانیکه دمای محیط به حدود 16 نرسیده همچنان کار کند و دما را پایین بیاورد. ولی وقتی دما را روی 26 تنظیم میکنید، کولر تا رسیدن دمای محیط به حدود 26 کار میکند. از آنجا که 16 دمای پایین تری می باشد، مسلما اتاق در این دما سرتر خواهد بود.

سلام
کولر گری 32 هزار داریم و از آموزش های شما برای راهنمای ریموت کنترل کولر گری استفاده کردیم. واقعا ممنون. اما تعدادی دکمه روی ریموت هست که توضیحاتشون رو نتونستم پیدا کنم.

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  خوشحالیم که براتون مفید بوده. لطفا اسم دکمه های ریموت کنترل گری که گفتید رو بفرمایید تا راهنمایی کنیم.

سلام. خسته نباشید. من یک کولر گازی گری 24000 واسه یه اتاق سه در پنج گذاشتم. دما رو روی 22 تنظیم کردم. کولر رو روشن میکنم و حدود یک ساعت کمپرسور روشن میشه و بعد که دما به 22 رسید کمپرسور خاموش میشه و فقط پنل داخلی روشن میمونه. بعد از این هر ده دقیقه یکبار کمپرسور روشن میشه تا دوباره دمای اتاق روی 22 بمونه و دوباره خاموش میشه. این تعداد روشن و خاموش شدن کمپرسور آسیبی بهش نمیزنه؟ نمیشه یه کاری کرد که کلا کمپرسور همیشه روشن بمونه؟

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  این فرایندی که فرمودید مربوط به سیستم سرمادهی کولر گازی است و باید به همین شکل اجرا شود و کاملا طبیعیست. دقت کنید که یکسره کار کردن کمپرسور کمکی به مصرف برق کمتر نمیکند، بلکه مشکلات دیگری به بار خواهد آورد مانند سرمای ببش از حد، مصرف برق بالاتر، آسیب رسیدن به قطعات، استهلاک زیاد و…
  اگر از کولر های گازی اینورتر استفاده کنید متوجه می شوید که کمپرسور درواقع خاموش نمی شود و در دورهای مختلف کار میکند.

   ممنون بابت پاسختان. فقط نگرانی من این بود که شاید این تعداد روشن و خاموش شدن کمپرسور در فواصل کوتاه (تقریبا ربع ساعتی) به کمپرسور آسیب بزنه. پس شما میفرمایید که این عمل طبیعیه؟

    کارشناس 1: پیرنیا

    سلام
    شما میتوانید دمای را روی عدد بالاتری قرار بدید تا این اتفاق کمتر تکرار شود. ولی متاسفانه چاره دیگری برای حل این مشکل کولر گازی وجود ندارد

     علی اصغر

     سلام خسته نباشید کولر گازی ایوولی ۱۸۰۰۰ازدیشب دوساعتی یه بارخاموش میشه وبعد به طورخودکار روشن میشه مشکل چیه ‌؟

     نسیم اسلام پور

     سلام علی اصغر عزیز
     شما می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان برای بررسی مشکل کولر گازی‌تون رو ثبت کنید.
     ما در کنارتون هستیم

سلام. ببخشید کولر گازی گری دارم سه ماه راه انداختیم ولی حالا کنترل دستگاه کار نمیکنه. باتری جدید هم گرفتم اما نشد. فقط کولر رو میتونم دستی روی حالت اتومات روشن و خاموش کنم لطفا راهنمایی کنید. ممنون

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  دوست گرامی شما قبل از هر کاری باید ریموت کنترل کولر گازی را از نظر سالم بودن با توجه به آموزش های تست ریموت کنترل چک کنید. بعد از آن باید چشمی برد فرمان که سیگنال ریموت کنترل را دریافت میکند تست و برسی شود. البته توصیه میشود اگر کولر گازی شما نو خریداری شده حتما با شرکت تولید کننده برای استفاده از خدمات پس از فروش و گارانتی تماس بگیرید

سلام جسارتا سوالی داشتم. اسپیلت بکو ۱۲۰۰۰ برای یک اتاق سه در چهار نصب شده، نصاب موقع اموزش گفت که نباید اصلا خاموش بشه اگر در حد چند ساعت کار دارید بیرون روی ۲۵ بزارید و برید. اما حس میکنم اینجوری که نمیشه چون تو اتاق جز شبها وقت خواب نیازی نیست. فوقش در طول روز نهايتا ٢ ساعت کار داشته باشم. لطفا راهنمایی کنید که وقت نیاز یا وقت ترک اتاق میتونم آف کنم؟ جز زمان سفر، در روز چند بار میتونم کولر گازی رو آف و آن کنم؟

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  هیچ محدودیتی در خاموش و روشن کردن کولر گازی وچود ندارد. هرچند که اگر این کار در فواصل زمانی کمتری انچام نپذیرد، بهتر است. ترجیحا به صورت دستی این کار را انجام ندهید. دما را روی دمایی که فکر میکنید راحت تر هستید قرار دهید تا این عمل به صورت اتوماتیک انجام گیرد.

با سلام بنده كولر هيتاچي 24 هزار رو چند ماه پيش در حالت گرما قرار دادم و كار ميكرد ولي الان كنترل كولر به حالت سرما برنميگرده يعني كنترل رو دكمه مود كار نميكنه. فقط روشن ميشه و رو دور پايين رو همون گرما كار ميكنه. با تشكر

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  شما باید از سالم بودن ریموت کنترل کولر گازی خودتان مطمن شوید برای این کار به آموزش نحوه تست ریموت کنترل مراجعه کنید.
  ایراد برد کولر هم می تواند علت این مشکل باشد که به بازدید تعمیرکار نیاز است.

روزبه رحیمی

سلام
با تشکر از مطالب مفیدتون
من بندرعباسم و کولر اجنرال ریموت دار دارم. مشکل وقتی پیش میاد که خونه نیستم. کولر زمان رفتن برق خاموش میشه و بعد از وصل مجدد برق حتما باید با ریموت روشن بشه. مواقعی که منزل هستم مشکلی نیست اما زمانهایی که نیستم خاموش بودن کولر زیاد جالب نیست مخصوصا در تابستان.
راهی نداره که با وصل مجدد برق، کولر خود به خود روشن بشه؟ مثل کولرهای اجنرال دیگه که ریموت نداره و دستی و سلکتوریه که این مشکل رو ندارن

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  دوست گرامی این حالت در کولر گازی دقیقا به برنامه ریزی مادربرد کولر گازی مربوط میشود و متاسفانه امکان تغییر دادن آن وجود ندارد.

سلام کولر دو تیکه گری تازه خریدم 1ماهی میشه. الان میخوایم روشن کنیم اما علامت قفل روی ریموت کنترل کولر اومده و هیچ کاری نمیکنه لطفا راهنمایی کنید

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  ریموت شما قفل می باشد که با کمک توضیحات موجود در متن مقاله می توانید این حالت را رفع کنید. اگر درست نشد، باطری ریموت کنترل را خارج کرده و پس از چند دقیقه دوباره جا بزنید و سپس امتحان کنید. احتمال خارج شدن از این حالت بالاست.

مجتبی

با سلام. کولر اسپلیت وست پوینت ۳۰۰۰۰ دارای سه سرعت فن هست. آیا این محدودیت قابل تغییر هست؟ مثلا سرعت فن کمتر از حداقل سرعت روی ریموت‌ باشد؟ با تشکر

  کارشناس 2 : علوی

  سلام
  نخیر متاسفانه این سه حالت تنها حالاتی است که به صورت پیش فرض رو کولر گازی شما تعبیه شده است و قابل تغییر نیست. فقط شما امکان تغییر حالت این سه دور فن بلوور داخلی را دارید

سلام. خیلی ممنون از توضیحات کاملتون. ببخشید من اسپلیت رو بعد چند ماه روشن کردم و طبق همه ی گفته هاتون تنظیم کردم. ولی درجه و آیکون های روی خود اسپلیت روشن نمیشه. اما دستگاه کار میکنه. لطفا میشه راهنمایی کنید چکارکنم؟

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  آیا منظور شما از درجه و آیکون های روی اسپیلت، صفحه نمایش روی پنل داخلی کولر گازی است؟ لطفا کامل تر توضیح بدید. زیرا به موارد مختلفی بستگی دارد.

سلام. یه سوال دارم. روی کولرهای گازی نمایشگری نصب میشه که آپشن های انتخابی رو اونجا میتونی ببینی. مهم ترینش دمای انتخابیه.
چند روز پیش جایی بودم که درجه تنظیم شده برای دما 16 بود. من واسه اینکه سرما نخورم گذاشتم روی 22 .
بعد یه خانمی اومد و گفت وقتی 22 گذاشتی یعنی اینکه کولر با شدت بیشتری کار میکنه !!! میخوای کمتر کار بکنه و اتاق رو کمتر سرد بکنه باید روی همون درجه 16 بذاری؟!
این حقیقت داره؟
منظور از اون درجه چیه؟!
من قبلا فکر میکردم اگه اون درجه مثلا 25 باشه یعنی کولر دمای اتاق رو تا 25 پایین میاره و همون جا ثابت نگه میداره.
ممنون

  کارشناس 2 : علوی

  سلام
  بله دوست گرامی شما دقیقا درست فکر میکنید و اشتباه از ایشون بوده. در دمای 16 درجه کولر تلاش بیشتری برای خنک شدن محیط میکنه تا 22 درجه. معنی دمای 22 دقیقا اینه که کولر گازی تا زمانی که دمای کل اتاق را به 22 درجه نرسانده کار میکند و بعد کمپرسور توسط برد فرمان و سنسور فرمان خاموش شدن را دریافت کرده و منتظر خواهد شد که دما دوباره تغییر کند تا دوباره استارت کند.

آرش مکوندی

سلام
من یه کولر گازی گری ۳۰۰۰۰ دارم تو یک خونه ۷۵متری در خوزستان.
مشکل اینجاست که کولر خونه رو خیلی سرد میکنه. بیش از حد و تا حدی آزار دهنده.
سوالم اینجاست اگر روی درجات دمای بالاتر بذارم آف و آن های متعد در طول شبانه روز میتونه به کولر صدمه بزنه؟
و اینکه راه دیگه ای پیشنهاد میکنید برای حل مشکلم؟ ممنون

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  دوست گرامی انتخاب کولر گازی مناسب برای هر مکانی بسیار مهم است. متاسفانه با این تفاسیر شما دستگاهی قویتر انتخاب کرده اید. هرچند اگر کولر گازی در دمای مناسب قرار داده شود، امکان خاموش و روشن شدن زیاد آن نیست. اگر با قرار دادن کولر حتی در دمای بالا آف و آن شدن زیاد است، متاسفانه چاره ای نیست. توجه کنید که تعداد مراتب روشن و خاموش شدن اگر از حد نرمال خارج شده و خیلی اتفاق بیوفتد، استهلاک دستگاه را چند برابر میکند.

محمدفخري

سلام كولر گازی ما تي سي ال هستش، چطور ميتونم از دكمه ي تايمر استفاده كنم؟

  کارشناس 2 : علوی

  سلام
  این مطلب به طور کامل در متن مقاله توضیح داده شده. اگر روی ریموت کنترل کولر گازی تی سی ال شما دکمه ای مانند تایمر (Timer) یا Sleep وجود دارد، با فشار دادن آن می توانید از این ویژگی استفاده کنید.

علی غوابش

سلام و خسته نباشید. واقعا فکر نکنم سایتی جامع تر از سایت شما من جایی دیده باشم. به جرات میتونم بگم از هر لحاظ عالی هست. یک سوال داشتم. خواستم بپرسم دکمه xFan در کنترل کولر گازی گری چی هستش؟ با تشکر

  کارشناس5: شعبانی

  سلام دوست عزیز. خوشحالیم که نظر مثبت شما را جلب کرده ایم. توضیحات کامل این دکمه را می توانید در بخش پایانی مقاله بیابید.

سلام
خسته نباشید
من بعد از اینکه کولر رو برای فصل جدید روشن کردم، متوجه شدم کنترل دستگاه هر چند بار فرمان یک بار عمل میکند. لازم به ذکر هست که‌ نه به دستگاه و نه به کنترل ضربه واد نشده. باطری کنترل تعویض شده ولی درست نشد
کولر ۳۲ هزار مدیا سرد میباشد با تشکر

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  ایا این مشکل با فشردن دکمه خاصی به وجود می آید؟ و اینکه از سالم بودن باطری ریموت کنترل مطمئن هستید؟ قبل از هر کاری میبایست ریموت کنترل را با توجه آموزش مطرح شده در تست ریموت کنترل تست نمایید.

محمد ملانوری

با سلام . کولر گازی اجنرال ۳۰۰۰۰ از نوع موتور کوچک دارم. چگونه مطمئن شوم اینورتر دار هست؟ و مصرف برق ان چند آمپر میباشد؟

مرتضی زارع

سلام ممنون از محبت های شما
من تا حالا ندیدم از کولر گازی ما آب تخلیه شود. همه حالت ها را چک کردم ولی از لوله خروجی ان آب خارج نمیشود. البته لوله کشی توکار کردم و ان هم کنترل کردم سالم است…لطفا بفزمایید در کدام حالت از کولر گازی اب اضافی تخلیه میشود؟ ممنون. کولر ما طرح لبخندی 24000 است

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  دوست گرامی اگر لوله کشی کولر گازی شما توکار است که مسلما آب خروجی هم باید از لوله های تعبیه شده در داخل دیوار به مجرای فاضلاب ریخته شود که شما هم با این حالت امکان دیدن این آب را ندارید.

مرتضی زارع

معمولا در کدام حالت کولر گازی اقدام به تخلیه اتوماتیک آب میکند؟
heat ?dry ?cool ?auto? ….
ادامه سوال بالاست
ممنونم

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  دوست گرامی اب تولید شده حاصل خنگ شدن فین های کولر گازی است پس زمانی اب تولید میشود که کولر گازی شما خنک کند البته در حالت dry بیشترین تولید اب از کولر گازی انجام میشود

مرتضی آشیان

سلام و خسته نباشید
من تازه کولر گرفتم مارک گری سی هزار سرمایشی، خونمون بوشهره که هوای اینجا معتدل و خشک هستش و بعضی موقعها شرجی هست. اونم وسط تابستون که بندر شرجی زیاد میشه اینجا هم شرجی میشه. بنظر شما الان که هوای اینجا معتدل و خشک هست و شبا خنک تر رو چه دمایی بزارم خوبه؟؟؟؟

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  دوست عزیز دمایی که شما روی کولر گازی تنظیم میکنید هیچ ربطی به خارج شدن هوای خنک تر یا گرمتر از کولر گازی ندارد. بلکه شما با تنظیم یک دما به کولر گازی این فرمان را صادر میکنید که اگر دمای اتاق به مثلا 25 درجه رسید، کولر گازی خاموش شود. البته نرمال ترین دمایی که از نظر علمی توصیه میشود دمایی بین 22 تا 25 درجه سانتی گراد است و حالت cool یا dry پیشنهاد میشود.

ساسان کلانی

با سلام و خسته نباشید ،
من یک کولر گازی اسپلیت مارک دوو مدل DSB-1830LH دارم. تابستان سال ۹۴ خریدم. اخیرا حدود ۵ ماه است که وقتی روشن میکنم ، تقریبا هر ۲۰ الی ۳۰ ثانیه یک صدای تق خفیف از داخل پنل داخل اتاق شنیده میشود.این صدا تا زمانی که کولر خاموش میشود ، وجود دارد و عجیب تر این است که تا ۱۰ الی ۱۵ دقیقه بعد از خاموش شدن کامل ، این صدا همچنان با همان فواصل زمانی شنیده میشود تا اینکه بالاخره قطع میشود. ضمنا من هیچوقت برق کولر را قطع نمیکنم و کولر را فقط با ریموت کنترل ، روشن و خاموش میکنم.
اگر ممکن است لطفا راهنمایی بفرمایید.
بسیار متشکرم

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  منظور شما از خاموش شدن کامل چیه ؟ یعنی فن هنوز در مدار است ؟ امکان اینکه این مشکل مربوط به برخورد فن بلور به جسم خارجی باشد بسیار زیاد است

   ساسان کلانی

   سلام
   منظور از خاموش شدن کامل : دکمه off را از روی ریموت کنترل فشار میدهم.دریچه باد کولر بسته میشود. کولر خاموش میشود. در این حالت هم تا 10 دقیقه صدای کم و خفیف تق شنیده میشود و بعد از 10 دقیقه این صدا قطع میگردد و ضمنا همانطور که گفتم این صدا از پنل داخل اتاق می آید و از پنل خارج از اتاق صدایی شنیده نمی شود.

   با تشکر از راهنمایی شما

    کارشناس 1: پیرنیا

    سلام
    امکان اینکه به علت نوسانات برد، در این مدت فن در مدار باقی بماند بسیار زیاد است. البته با دور بسیار کم، و شاید اسفنج یا چیزی شبیه به این به پروانه برخورد کند و صدا تولید کند البته تمام این موارد حدسیات است که باید برسی شده و سپس نظر دقیق داده شود

   ساسان کلانی

   سلام
   فن دیگر در مدار نیست. چراغ سبز روی پنل کولر خاموش میشود. چراغ قرمز روی پنل کولر روشن می ماند. از این مرحله به بعد نیز صدای کم و خفیف تق که از زمان روشن شدن کولر شروع شده بود (به فاصله زمانی هر 15 ثانیه)، همچنان به مدت 10 دقیقه ادامه می یابد تا اینکه قطع میشود.

    کارشناس 1: پیرنیا

    این مشکل مربوط به برد فرمان کولر گازی شماست که باید برسی شود

     ساسان کلانی

     با سلام دوباره. یک نکته اضافه کنم و آن اینکه من یکبار با دست ، پره های تعیین سمت باد را در حالیکه ثابت بود و کولر نیز روشن بود ، آرام به سمت پایین کشیدم. آیا این مسئله میتواند عامل بوجود آورنده این صدا باشد ؟؟
     بسیار از راهنمایی شما متشکرم..

     کارشناس 1: پیرنیا

     سلام
     نخیر اگر در حال حاضر این پره ها به صورت اتوماتیک بالا و پایین میشود اشکال از این پره ها نیست وباید مشکل را در جای دیگر جستجو نمود

رضا جمالي

سلام. من كولرو از چابهار خريدم كنترلش از اين كنترل همه كاره ها بود كه الان گمش كردم
ايا از كنترل خودش بخرم جواب ميده؟ از كجا ميتونم گير بيارم قيمتش چنده؟
من نيشابورم
ممنونم

  کارشناس5: شعبانی

  با سلام. دوست گرامی در صورت وجود شما باید از ریموت کنترل برند کولر گازی خودتان که برای آن مدل ساخته شده استفاده کنید. برخی مواقع مدل های مشابه یک برند هم یکسانند. در صورتی که ریموت خود را پیدا نکردید می توانید از ریموت کنترل همه کاره استفاده کنید و با کد دادن با دستگاه ست کنید.

مهتاب سادات موسوی

سلام، خسته نباشید. خیلی ممنون بابت توضیحات. راهنمای ریموت کنترل کولر گازی اجنرال (ogeneral) رو میخواستم چون نحوه تغیر دما از فارنهایت به سانتیگراد رو نمیدونم. خیلی ممنون.

محمداسدی

سلام ببخشید نحوه درجه بندی چگونه است؟ یعنی دمای 16درجه سرد تر است یا 20 درجه؟

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  شما با استفاده از ریموت کنترل، می توانید دمای محیط را تنظیم کنید تا کولرتان تا رسیدن دمای محیط اتاق به آن درجه کار کند. طبیعتا اتاقی که دمای آن 16 درجه است از اتاق با دمای 20 درجه سردتر خواهد بود.

موسوی

با سلام
چند روزیست صفحه تنظیمات دستگاه داکت اسپیلت ما درست عمل نمیکند و گاهی اصلا یکی دو روز کار نمیکند لطفا راهنمایی کنید .
ممنون

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  یک بار کولر گازی را ریست کنید. اگر درست نشد حتما اطلاعات دقیقتری عنوان کنید تا قادر به کمک باشیم و یا اینکه با یک تعمیرکار متخصص برای بازدید کولر هماهنگ کنید

فرزاد

سلام خسته نباشید آیا کم و زیاد کردن مرتب دمای کولر به کولر آسیب میرساند و باعث خرابی آن میشود؟

  کارشناس5: شعبانی

  با سلام. خیر در صورتی که مراتب تغییر دما در روز بسیار زیاد نباشد مشکلی ندارد. در غیر اینصورت، شما با تعداد دفعات بسیار زیاد کم و زیاد کرن دما در روز باعث استهلاک زیاد کمرسور کولر و کم شدن عمر مفید آن می شوید.

اسي،کيا

ايا بايد هنگام خاموش کردن، کولر در حالت آف باشد؟

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  نخیر شما هر زمان که دوست دارید میتوانید کولر گازی را خاموش یا روشن کنید

علی سعادت

با سلام. با اینکه درجه را روی 24 قرار میدهیم در حالت cool سرعت فن روی auto نمیرود و کمپرسور مدام کار میکند و off نمیکند و سرما بیش از اندازه است. ولی در حالت dry کمپرسور با فاصله زمانی یک ربع، به حالت استراحت میرود اما چون سرعت فن کم است اصلا جواب نمیدهد. ممنون میشم راهنمایی فرمایید. با تشکر

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  شما در حالت های مختلف می توانید سرعت فن را تغییر دهید. در حالت dry هم می توانید سرعت فن را تغییر و روی حالت بیشینه قرار دهید تا رضایت بخش باشد.

حسین شریفی

سلام وقت بخیر…من اسپیلت سی هزار گری دارم. وقتی روشن میکنم و کمپرسورش کار میکنه خیلی سرد هست. تا آف کنه خیلی سرد میشه و دما رو هم بالاتر گذاشتم رو 28 درجه اما بازم خیلی سرده. چه کنم؟؟
دوتا دکمه رو کنترلش هست یکی به نام i feel و یکی دیگه هم temp که کار اینا رو نمدونم چیه.

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  دکمه های i feel و temp در متن مقاله توضیح داده شده.
  اگر سرمای کولر گازی شما را خیلی اذیت میکند مطمئن باشید که این کولر گازی مناسب این مکان نیست و شما هزینه اضافی بابت مصرف برق پرداخت میکنید و از تمام راندمان کولر گازی استفاده نمیکنید و این خاموش و روشن شدن های مداوم علاوه بر بالا رفتن هزینه برق استهلاک کولر گاری را نیز بالا خواهد برد

   حسین شریفی

   ممنون از جوابتون. بله درسته صحبتتون، اما با توجه به نقشه خونه فقط سرما تو پذیرایی هست و تو اتاق ها دما مناسبه و مشکل زمانیه که مخوام تو پذیرایی بشینم. گزینه temp هم مربوط به دما نیس چون برا تنظیم دما گزینه دیگری هست. این دکمه با فشردنش چهار حالت داره. یکی عکس یه خونه که دماسنج داخلشه و یکی دماسنج خارجه و یکی خونه فقط و آخری صفحه خالی. نمیدونم چیکار میکنه!

سلام
من یه اسپیلت سرمایشی گرمایشی ۳۰۰۰۰ خریدم و فعلا روی ۲۶ درجه گذاشتم. سالن حدود ۵۰ متره که بخوبی خنک میشه اما راهرو و اتاق ها نه. به همین خاطر کولر آف نمیکنه و من زمانی که در سالن نیستم آن را خاموش میکنم. روزی چند بار خاموش و روشن میشود. بهم گفتن کار اشتباهی است. درسته؟ لطف میکنید راهنمایی کنید

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  قاعدتا شما باید به نحوی اقدام به تهیه کولر گازی و نصب آن کنید که تمام فضا پوشش داده شود و به صورت مداوم و دستی اقدام به خاموش و روشن کردن کولر گازی نکنید، بلکه به صورت اتوماتیک این اتفاق بیوفتد. زیرا این کار در دراز مدت موجب استهلاک کمپرسور کولر شده و عمر مفید آن را کم می کند.

مهدی احمدی

بسیار عالی بود . دستتون درد نکنه استفاده کردم و خیلی به دردم خورد . ممنونم عزیز

هادی مرادی

سلام واقعا مفید بود. فقط در قسمت درجه کولر مشخص نشده بود که در درجه پایین سرما بیشتر است یا درجه بالا؟

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  اگر دما را در مثلا 27 درجه تنظیم نمایید، کولر تا زمانی که دمای محیط را به 27 درجه برساند کار می کند. اگر دما را در مقادیر پایینتر مثلا 23 درجه تنظیم نمایید، به صورت مشابه تا رسیدن دمای محیط به 23 درجه کولر کار می کند. طبیعیست که وای اتاق در 23 درجه خنکتر از 27 درجه خواهد بود. اما میزان بار سرمایشی و توان کولر هیچگاه تغییر نمی کند.

بسیار ممنونم.
سوالم جواب داده شد.

بسیار عااااااالی بود . سپاس

علی تاجفعر

سلام نماز و روزه هات قبول حق دوست گرامی و عزیز من یک سال پیش 24هزار اسپلیت هیوندا اینورتر خریدم امسال که روشن کردم زیاد خنک نمیکرد تا اینکه خدا رفتگان شما را بیامرزه راهنمای شما از اینکه خامش و باطری و در بیارید و انجام دادم به نظرم خیلی سرماش زیاد تر از گذشته شد اما مثل پارسال نشد میشه راهنمایم بفرماید باتشکر از زحمتتون

طاهره

من دکمه ی self clean رو زدم بعدش دیگه کولر خوب سرد نمیکنه

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  یکبار کولر گازی را ریست کنید

درود
راهنمای کنترل کولر گازی جنرال مکس طرح لبخند رو لطقا ایمیل کنید. بعد از تعویض باطری کنترل ریموت به خوبی کار نمیکنه میدونید مشکل از کجاست؟

رامین اسلامپرست

ضمن سلام
طریقه آزاد شدن قفل کولرهای ایستاده تراست را لطفاً شرح دهید

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  دو دکمه مود و تمپ بالا رو با هم 5 ثانیه بفشارید

آقا دمتون گرم مشکلم حل شد.

  هادی احمدی

  سلام اسپلیت میتسوبیشی دارم ازروی ریموت به زمستانی نمیره یعنی هوای گرم نمیده

محمد پايمرد

با عرض سلام و خسته نباشيد
دو عدد كلر اسپيليت 19 هزار خريدم قدرت باد خروجي فقط به اندازه ي هست كه عرق نكني جهت بر طرف شدن عيب چكار بايد بكنم
در ضمن تعمير كار اوردم گاز چك كرده

محمد صالح روحانی نژاد

جدا دستتون درد نکنه. تو کلی سایت و صفحات دیگه گشتم، اما شما واقعا مختصر و مفید توضیح داده بودین.
از دیشب تا الان رو این دکمه MODE درگیر بودم، فقط باد معمولی می اومد، فکر کردم شاید کولر مشکل داره.
صبح زود گفتم تا هوا گرم نشده درستش کنم، هرجا رفتم بسته بودن.
تا اینکه الان متوجه شدم که گزینه fan روشن بوده و موتور کولر خاموش بوده… واقعا تشکر

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  خواهش میکنم. خوشحالیم که کمک کردیم

کولر گازی من جنرال هست
4 سال هست کار میکنه
مشکلی که داره اینه که الان با دکمه خاموش نمیشه و با فیوز برقش خاموش میکنم. مشکل از کجاست؟

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  با دکمه خاموش نمیشود، منظور شما دکمه ریموت کنترل هست ؟ یا از روی پنل؟

علي تقي پور

با سلام و خسته نباشيد خدمت شما، كولر گازي كه استفاده مي كنم از نوع و سري سامسونگ AS24VWANHAC مي باشد. سرعت فن پنل داخلي با وجود سرعت زياد كه با ريموت تنظیم میکنم، باز هم كم است. شنيده ام با دادن كد با كنترل مي شود سرعت آن را بالا برد. اگر صحت دارد لطفا كد و طريقه وارد كردن انرا برايم توضيح دهيد. باتشكر

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  نخیر این حرف درست نیست و امکان کد دهی برای بالا رفتن سرعت نیست. ولی به احتمال خیلی زیاد فن بلوور داخلی کولر گازی شما نیاز به سرویس دارد

   اصغر بخشی

   سلام صفحه نمایش کنترل کولر بطور کامل نمایش داده نمیشه و نمیتوان با ریموت درجه را افزایش یا کاهش داد ممنون میشم اگر راهنمایی کنید

محمد شبانی

با سلام
کد ریموت کولر گازی gree را دارم ولی نمی دونم چجوری وارد کنم تا ریموت به کار بیفته . لطفا راهنمائی کنید ممنون

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  ریموت کنترل شما از چه نوعی است اصلی یا غیر اصلی؟

آرش فتحی زاده

سلام
خسته نباشید من میخواهم کولر گازی رو روی دمای 27 بزارم خودکار خاموش روشن بشه چیکار کنم ؟ لطفا راهنمایی کنید

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  از قسمت Temp دستگاه با کلیدهای بالا و پایین، دما را روی درجه 27 قرار دهید. بعد از تنظیم، این کار به صورت اتوماتیک انجام میشود

مریم‌سالک

سلام کولر گازی هایسنس داریم. هر کاری می کنم خاموش نمیشه. ریموت همه کاره گرفتم براش چکار کنم

  کارشناس5: شعبانی

  با سلام. دوست گرامی کولر شما باید توسط متخصص بازدید شود تا به درستی رفع عیب انجام شود. احتمال مشکل از برد الکترونیکی دستگاه و ترموستات می رود و یا ممکن است سنسور از جای خود خارج شده باشد.

سید علی سهرابی

سلام. کولر اجنرال داریم که یکدفعه خاموش میشه دلیلشم نمیدونم خوشحال میشم اگه راهنمایی کنید

ابوالفضل

لطفا اموزش کد دهی به کنترل هارو و لیست کد های مختلفو قرار بدین توی سایتتون
ممنون

سلام وقت بخیر، درجه صفحه ریموت کنترل اسپیلت گری رفته روی فارنهایت چطور میتونیم به حالت سانتیگراد برگردانم ؟

حمیدرضا شهبازی

سلام کولر ما گری هستش یهو خاموش شد فکر کنم روی تایمر بود. چطور کولر رو از روی تایمر بردارم؟

قاسم سواری

سلام ببخشید باز كردن قفل كنترل كولر گری چجوریه؟ یه علامت قفل روشه و هیچ کدوم از دکمه های ریموت کار نمیکنن.

محمد صالح تالانه

سلام.خسته نباشید
من یه کولر ۱۲۰۰۰ پاناسونیک دارم یه چند وقتیه کولر خود به خود رفته رو حالت تایمر و هر وقت کولر روشن میشه بعد نیم ساعت خاموش میشه
هرکاری هم میکنیم از تایمر بیرون نمیاد راه حلی هست ؟

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  حتما کولر گازی را از برق اصلی قطع کنید و باطری ریموت کنترل را خارج کنید و دوباره جابزنید. اگر مشکل حل نشد و شما مطمئن هستید که کولر گازی شما روی تایمر رفته است، حتما با یک تعمیرکار متخصص برای تعمیر برد الکترونیک خودتان تماس بگیرید.

سلام خسته نباشین..میخواستم ببینم چجوری میشه فهمید که از بین چندتا اسپیلت که مارک شون یکی هست کدوم ریموت مال کدوم اسپیلت هست؟ کدی یا شماره مشترکی رو اسپیلت و ریموت اون هست؟

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  اگر ریموت ها ظاهری شبیه به هم دارند و از یک برند هستند، حتما برای تمام مدل ها قابل استفاده هستند

شهرام

سلام خسته نباشيد اگه ممكنه راهنمائى كنيد اگر كولر گازى رو فراموش کنیم خاموش كنيم و دسترسى به ريموت و كليد روى پنل نباشه ميشه با قطع و وصل برق اصلى ساختمان سيستم رو خاموش كرد؟

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  بله این امکان وجود دارد شما کولر گازی را از روی پنل داخلی روی حالت اتومات قرار دهید و با قطع و وصل فیوز اصلی این کار را انجام دهید

کارشناس 1: پیرنیا

سلام
امکان خرابی سنسور اتاقی یا برد فرمان کولر گازی زیاد است برسی و عیب یابی کنید

ارش دبیری

سلام ببخشید خواستم بدونم کار دکمه clean چیه؟

نغمه اعرابی

با سلام
من اسپلیت سامسونگ 19 هزار گود وان اینورتر دارم توی تابستان دما روی 23 گزاشتم اما قبض برقم هم 200 هزا رتومن اومد بعد که گزاشتم روی 27 قبضم کم شد حالا لطفا به من می گین در زمستان روی چه درجه ایی بزارم که قبض برق خیلی نیاد . ممنونم از راهنماییتون

  کارشناس 2 : علوی

  سلام
  روی همان درجه 27 تنظیم کنید

جلیل فرجی

با سلام خدمت کارشناس محترم
ریموت کولر ما درجه هوا را بصورت فارنهایت نشان میده.
خواستم راهنمایی کنید که چطور به درجه سانتیگراد تبدیل کنیم.
مدل کولر ۳۶۰۰۰ هزار گری پاور
با تشکر فراواک

روح‌اله رضائی

سلام. دکمه های روی کنترل کار میکنه و مثلا عدد دما روی کنترل عوض میشه. ولی صدای بیپ از پنل نمیاد و هیچ چیز در پنل تغییر نمیکنه. حتی خاموش و روشن هم نمیشه مجبورم با دکمه اصلی روی پنل خاموش روشن کنم. علت چیه؟ این رو هم بگم که این مشکل یکدفعه رخ داد. کنترل خوب کار میکرد. کولر رو روشن کردم درجه‌ش رو کم کردم و کنترل رو گذاشتم سر جاش. پنج دقیقه بعد که برداشتم دیگه کار نکرد!

  کارشناس 2 : علوی

  سلام
  امکان خرابی برد فرمان کولر گازی یا چشمی که فرمان کنترل را دریافت میکند بسیار بالاست حتما باید توسط تعمیرکار متخصص برسی و عیب یابی شود

باسلام وقت بخیر
ما کولر گازی جنرال گلد داریم دکمه heat نداره یعنی حالت گرمادهی نداره کولر ما؟

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام بستگی به مدل خریداری شده شما دارد

سلام خسته نباشید
کولر ما گزینه ی heat داره ولی وقتی که میزنیم بره روی heat ازش رد میکنه و میره روی یک مود دیگه
مشکل به تظر شما چیه؟

  کارشناس5: شعبانی

  با سلام. دوست گرامی وجود این کلمه یا دکمه بر روی ریموت شما به معنای دوفصله بودن کولر گازی نیست چون برخی ریموت ها در مقیاس انبوه تولید می شوند. معمولا این مشکل شما زمانی اتفاق می افتد که کولرتان این حالت کارکرد را ندارد و ریموت نمی تواند آن را انتخاب نماید یا در صورت انتخاب هیچ اتفاقی روی نمی دهد.

سلام
میشه لطفا کمک ام کنید
کولر قبلا دمای محیط رو نشون میداد و هی تغییر میکرد. الان دو روزه که دمای محیط رو نشون نمیده و مثلا دمای تنظیم شده 25 رو نشون میده. درضمن کار میکنه و اتوماتیک هم قطع میکنه. ولی دمای محیط رو نشون نمیده. چیکار کنم؟

معين عباسي

سلام كولر گازي ١٨٠٠٠ سامسونگ دارم فقط سرمايش داره. ميشه تبديلش كرد به دو حالته براي زمستان ؟؟؟

  کارشناس5: شعبانی

  سلام. خیر دوست عزیز این امکان وجود نداره

قصیری

با سلام. کولر گازیه ما LG هستش. وقتی روشنه و برق قطع میشه و دوباره وصل میشه بصورت خودکار دوباره روشن نمیشه. میشه راهنمایی کنید که به چه روشی باید تنظیمش کنم که بعد از وصل برق مشابه زمان قبل از قطع برق کار رو ادامه بده. جالب اینکه یه کولر مسابه همین داریم و اون یکی این مشکل رو نداره. فکر کنم یه تنظیماتی داره که من بلد نیستم. لطفا راهنمایی بفرمایید.

امیر مسعود

سلام ببخشید من کولر ۱۸۰۰۰ پنجره ای مدل گری دارم. ولی نمیدونم هر چند ساعت باید خاموشش کنم.ممنون میشم راهنماییم کنین.با تشکر

حسینی

تشکرِ زیاد، تو گرمای شدیدِ بوشهر به دادمون رسيديد

Amir mohammad

سلام.من کولر گازی هیتاچی دارم همه علامت های برف و قطره اب هست ولی یک گزینه داره که یک دایره است و در داخلش یک نقطه سیاه هست کارش رو اگه میشه بهم بگین

بهنام بنیانه

با سلام.بنده یه کولر 13000 دوو دارم که کنترلش گم شده و کنترل مادر براش تهیه کردم اما متاسفانه اصلا کدهای پیشنهادی خود کنترل با بورد ست نمیشه . حتی از 1 تا 4000 رو امتحان کردم

محمد محمدخانی

سلام کولر ۲۴هزار هایسنس تازه خریدم، دمای آخرش ۱۸درجه، اکثر کولرها درجه آخر سرما ۱۶ هستش، مشکل از تنظیماته یا اخرش همین ۱۸؟؟؟

  کارشناس5: شعبانی

  با سلام. دوست گرامی رنج دمایی کولر گازی از طرف شرکت سازنده تعیین می شود. بنابراین حتی مدل های مختلف یک برند هم ممکن است متفاوت باشند. دفترچه دستگاه می تواند به شما کمک کند.

علی پور

سلام نماز و روزه هاتون قبول حق
دکمه های FEELING و STRONG و SCREEN و FUNGUSPROOF و HEALTH در ريموت کولر گازی اجنرال چیست؟

  کارشناس5: شعبانی

  با سلام. برای پاسخ خود به متن مقاله مراجعه کنید

   ساره.م

   درباره دکمه fungusproof و strong در مطلبتون چیزی پیدا نکردم. اگه میشه راهنمایی بفرمایید

Reza abasi

سلام برای سرما دهی بیشتر باید درجه کولر را بیارم پایین تر یا باید ببرم بالاتر ؟

  کارشناس5: شعبانی

  سلام. دوست گرامی کولر گازی دمای محیط را تا درجه ای که شما تعیین می کنید بالا برده یا پایین می آورد. طبیعتا هرچه دمای تنظیم شده را پایینتر بیاورید و کم کنید، محیط خنک تر خواهد شد.

رسولب

باسلام و احترام لطفا بفرمایید از روی کنترل چه دکمه ای رو بزنیم در فصل تابستان مصرف برق کمتری داشته باشم.
باتشکر

  کارشناس5: شعبانی

  با سلام. دوست عزیز این مورد خیلی کلیه. هرچقدر دمای پایینتری برای کولر تنظیم کنید کمپرسور بیشتر کار کرده و مصرف برق بالا میره. اگر دستگاه شما حالت های Saving برای کاهش مصرف انرژی داره، قطعا انتخاب آنها موثرتره.

سلام کولر گازی جنرال طرح لبخند با ریموت طرح لبخند دارم اما الان خاموش نمیشه برق رو هم به مدت نیم ساعت کلا قطع کردم و وصل کردم اما بازم خاموش نمیشه و وقتی دکمه آف ریموت رو میزنم کل آیتم های صفحه برای لحظه ای روشن شده و دوباره خاموش میشه و دکمه سویینگ و آن و آف کار نمیکنه میشه راهنمایی کنید

علی کشاورز

سلام.میخواستم بدونم حالت cl یا همون clean چه کاری انجام میده و کاربردش چه زمانیه؟ با تشکر

سلام. دو تا سوال داشتم:
1- دکمه آنیون تو اسپلیت های تراست چیه؟
2-اسپلیت تراست هم دکمه تایمر داره و هم اسلیپ، اما دکمه اسلیپش تایمر نیست و فقط یه چیزی روشن میشه. این چیه؟

پري عطاري

سلام
كنترل كولر ما daiklin هست لطفا منو راهنمايي كنيد چطور ساعتو تنظيم كنم هر چي رو دكمه clock مي زنم هيچ تغييري نمي كنه زمان روي صفحه اش
با تشكر

مهاجر

سلام ببخشید ،اگه در حالت فن بزاریم مصرف برق کاهش پیدا میکنه؟؟؟؟

  کارشناس5: شعبانی

  با سلام. میزان مصرف برق کولر به چند عامل بستگی دارد: دمای انتخابی شما و میزان کارکرد کمپرسور که به حالت انتخابی برمیگردد. به طور کلی حالت صرفه جویی energy saver و حالت fan کمترین میزان مصرف را دارند.

سعید رایگان

سلام کولر گازی ما فقط سرمایش هست
ولی در قسمت mode ریموت گزینه heating هم وجود دارد. حال اگر گولر را روی heating قرار دهیم چه می شود ؟ در صورتی که فقط سرمایش دارد

  کارشناس5: شعبانی

  با سلام. دوست گرامی وجود دکمه و کلمه heat در ریموت کنترل کولر گازی لزوما به این معنا نیست که دستگاه دوفصله و دارای قابلیت گرمادهی می باشد. بنابراین با انتخاب این حالت هیچ اتفاقی نمی افتد. در بعضی موارد شما نمی توانید این گزینه را انتخاب کنید و در هنگام انتخاب، ریموت از روی این حالت عبور خواهد کرد

سلام خسته نباشيد كولر ما دو روزه ك نميدونم كدوم دكمه رو زدم فكر كنم sleep ولي هر چي ميزنم درست نميشه سرماش كمه و اتوماتيك ميكنه كم و زياد ميشه لطفا ميشه راهنمايي كنيد كولر رو هم ب دستور بالا خاموش روشن كردم باطري رو در اوردم و هيچ تاثيري نداشت سرما نداره اتوماتيك كار ميكنه لطفا راهنمايي كنيد مرسي

رحمت زاده

با سلام
ریموت کولر SUNIYA مدل RG57A2/BGEF بعد از اینکه دکمه خاموش رو زدیم صفحه نمایش همچنان روشن باقی میمونه ، چه راهکاری برای خاموش شدن صفحه نمایش هست ؟

دهقان

سلام خسته نباشید ببخشید میخواستم بدونم تنظیمات کولر گازی باید چطور باشه تا وقتی به دمای مورد نظر رسید خودکار off کنه و فشار زیار به کولر نیاد. مدل کولر گاری ما میتسو بیوشی ۳۶۰۰۰ هستش

کریمی زاده

سلام خسته نباشید
من یه کولر مدل YKR-H/209Eدارم، اشکالی که دارد اینه که اصلا دمای خونه رو تا حد مطلوب پایین نمیاره، با ریموت درجه رو مثلا میزارم رو 16، چراغ چشمک زن کولر هم همون عدد 16 رو نشان می دهد ولی بعد چند لحظه از حالت چشمک زن خارج میشه، خودبخود عدد 30 یا 31 رو نشون میده. لطفا راهنمایی کنید باتشکر

مکوندی

سلام جناب پیرنیا، ممکنه مراحل ریست کولر دوتیکه اوجنرال ۳۶۰۰۰ رو توضیح بدید؟
کولر رو که روشن میکنیم روی کمپرسور نمیافته و باد سرد نمیده. دوستان گفتند باید ریست بشه. ممنون از شما.

فرشته داودی

سلام وقت بخیر دمای کولر ما ۲۲ درجه هست من میخوام بیارم پایین بشه ۱۸ ولی هر چی دکمه رو میزنم نمیشه و برمیگرده ۲۳ یا همون ۲۲ میمونه چیکار کنم؟

  کارشناس5: شعبانی

  با سلام. دوست گرامی این توضیحات کافی نبوده و عیب یابی دقیقتری برای رفع مشکل نیاز است. ممکن است کولر گازی برای سرمایش آن محیط کافی نبوده و توان لازم را نداشته باشد. در اینصورت در عین سالم بودن و درست کار کردن کولر همچنان به دمای دلخواه نخواهید رسید. اما ممکن است دلیل پایین نیامدن دمای کولر صرفا مشکلی در برد، ریموت و یا تنظیمات دستگه باشد.

مرتضی

با عرض سلام و خسته نباشید راهنمای کنترل کولر گازی هایسنس رو میخواستم لطفا ایمیل کنید. یک سوال هم داشتم. کولر من از حالت خودکار بیرون نمی آید و خود به خود دما بالا و پایین میشه. لطفا راهنمایی کنید خیلی ممنون.

  کارشناس5: شعبانی

  با سلام. دوست گرامی دکمه mode در ریموت کنترل شما می تواند حالت های مختلف کارکرد کولر گازی را تغییر دهد. برای اینکار به متن مقاله مراجعه کنید. اگر این اتفاق روی نداد، مشکلی در دستگاه وجود دارد که نیازمند عیب یابی دقیقتر است.

محسن رستمی

خیلی عالی و واضح توضیح دادین ممنونم از شما همیشه موفق باشید

سلام خسته نباشید کولر گازی ما چند وقته اون طور که قبلا سرد میکرد، سرد نمیکنه میشه بگید مشکلش چیه؟

  کارشناس5: شعبانی

  با سلام. دوست عزیز عوامل بسیار زیادی ممکن است دلیل این مشکل باشند. کمبود گاز کولر یکی از شایعترین هاست. مطلب شارژ گاز کولر گازی را برای اطلاعات بیشتر مطالعه فرمایید.

ستاره سجادی

سلام کولر گازی ما مارک گری هس یه شکل قفل اومده رو ريموت که نميشه کولر را خاموش کرد نه روشن. هیچکدام از دکمه ها هم کار نمی کنه الان کولر رو از برق اصلی خاموش می کنم ميشه لطفا راهنمای کنید چطور از این حالت درش بیارم

  کارشناس5: شعبانی

  با سلام. ریموت کنترل کولر شما قفل شده است. طبق توضیحات داده شده عمل کنید تا از این حالت خارج شود.

مجتبی

سلام
کولر گازی جیماتیک دارم رو صفحه نمایش به جای سانتیگراد، فارنهایت نمایش میده. چجوری میتونم سانتیگراد کنم؟

  کارشناس5: شعبانی

  با سلام. در متن مقاله توضیح داده شده

رویا افشار

وای مرسی عالی بود توضیحاتتون من دستم نمیدونم به چی خورد کولر اصلا باد سرد نمیداد بعد طبق گفته ی شما عمل کردم جواب داد واقعا مرسی

  کارشناس5: شعبانی

  با سلام. خوشحالیم که توانستیم به شما کمک کنیم دوست عزیز

چند روز پیش که برق رفت کولر گازی زیمنس شرکت روشن بود….برق نیامد و از انجا که تایم اداری تمام شده بود رفتم خانه….فرداش وقتی آمدم شرکت دیدم با کنترل کولر گازی روشن نمیشه و چراغ TIMER اون که نارنجی رنگ هست به جای چراغ OPERATION که سبز رنگ هست روشنه اونم به صورت چشمک زن…..چند ساعتی گذشت و به حالت اول برگشت…رفتم خانه و فرداش که آمدم دیدم دوباره دکمه چشمک زن نارنجی TIMERروشنه……تورو خدا راهنمایی کنید منو….فکر میکنم دستم به دکمه تایمر کنترل خورده قبلا ولی الان که با کنترل تایمر رو هم میزنم چیزی تغییر نمیکنه

سلام مرسی بابت توضیحات کامل
اگر کولر از حالت سرما خود به خود بره رو حالت رطوبت زدایی باید چ کنیم؟

حمید بایگان

سلام ما طرفهای خوزستان زندگی می کنیم و هوا خیلی گرم و رطوبت بالاست . کولر o general دارم ولی احساس میکنم کولر را وقتی روی dry میزارم کولر از نظر سرمایش بهتر است . آیا مشکلی برا کولر ایجاد نمیشه که همیشه روی این عملکرد باشه ممنون از جوابتون .

شهریار باقرپور

با سلام و خسته نباشید
کولر 24000 مدیا دارم و همه چیزش عالیه،
از روی ریموت کنترل دستگاه خاموش میشه ولی اعداد روی ریموت کنترل خاموش نمیشوند و همچنان نشان داده میشود،
علت چیست؟ ممنون میشم بنده رو راهنمایی بفرمایید

کامران

سلام اگر کولر روی حالتی به جز حالت اتوماتیک هم باشه هم خودش on و off میکنه یا حتما باید روی حالت اتوماتیک باشه؟

سلام
علامت کاج روی کنترول کولر مدل گری Q4 matic 12000 نشونه چیه ؟ کنارش هم ی اتاق میزنه

علیرضا

با سلام. چطور میشه کولر رو در حالت اتوماتیک قرار داد؟ یعنی مثلا در ۲۳ درجه فیکس کرد تا موقعی که دمای اتاق رو به ۲۳ درجه رسوند استندبای بشه و وقتی دما مثلا بالاتر رفت دوباره شروع به کار کنه.

  کارشناس5: شعبانی

  با سلام. اگر کولر گازی رو در حالت auto یا cool قرار دهید و دما را در 23 درجه تنظیم کنید این اتفاق خواهد افتاد. اگر اینکار را انجام داده اید اما کولر به این صورت عمل نمی کند، متاسفانه مشکلی وجود دارد که تنها با عب یابی دقیقتر می توان به راه حل آن پی برد.

مانیا مرادی

سلام وقتتون بخیر اسپیلت ما روی حالت فن قرار گرفته چطوری درستش کنم سامسونگ هست مدلش

  کارشناس5: شعبانی

  با سلام. دوست عزیز شما می توانید با دکمه mode حالت های مختلف کولر گازی را عوض کنید. اگر این اتفاق روی نمی دهد باید عیب یابی دقیق توسط تعمیرکار صورت گیرد. ممکن است ایراد از ریموت کنترل، برد کولر گازی، کمپرسور و… باشد.

قدیربهلولیان

سلام. من کولر گازی ۱۸۰۰۰ هایسنس دارم و راهنمای کنترل کولر گازی هایسنس رو میخواستم. یه چیزی هم که هست اینکه همیشه باید کنترل دستگاه روبروی چشمی پنل باشد تا کمپرسور قطع و وصل کند. چندبار تست کردم و کنترل رو جابجا کردم ولی کمپرسور قطع و وصل نکرد. حتما باید ریموت در معرض باد کولر باشد تا دمای ریموت به دمای تنظیم شده روی کولر برسه و کمپرسور قطع بشه. آیا این طبیعی ست؟

محسن متقی

سلام وخسته نباشید
مطابتون عالی بود
ما از این کنترل همه کاره ها داریم حالا کنترلش یهویی قفل میشه رو علامت صرفه جویی رو درجه ۲۴ میمونه
حالا چیکار کنم از حالت صرفه جویی دربیاد؟

شهرام

سلام من یه کولر گری ۳۰۰۰۰ خریدم وقتی سرعت فن رو روی حالت اتوماتیک میزارم با سرعت آخر کار میکنه و سرعتش کم و زیاد نمیشه. و اینکه رو هر درجه ای میزاریم کولر آف نمیکنه (اتوماتیک خاموش و روشن نمیشه) این مشکلات عادیه؟

ادریس

درجه کولرم رو روی 16 میزارم با ریموت ولی درجه اسپیلت از 26 پایین تر نمیاد مشکلش چیه؟

سلام خسته نباشید دکمه follow me و دکمه short cut در ریموت کولر اجنرال چه عملکردی دارد

علی احمدی

با سلام ودرود کولر۳۲۰۰۰ توشیبا دارم قسمت تایمر ریموت سوال داشتم آیا امکانش هست که طوری تنظیم کنی که ۵ ساعت کار کنه ۲ ساعت خاموش شه ومجدد دوباره خودش روشن شه
ممنون میشم راهنمایی کنید

خانم سارلی

سلام وخسته نباشیدکولرماخودکارمیره فن ودیگه به حالت کولربرنمیگرده وبادگرم ازش میادکه خونه گرم میشه میشه لطف کنیدراهنمای کنید ممنون میشم

مهرداد

سلام وقت بخیر. کولر گری استفاده میکنم و صفحه نمایشگر دما و دیگر مواردی که در پنل نمایش میشه یه دفعه قطع شد ولی کولر از لحاظ سرمادهی مشکلی نداره. اینکه صفحه نمایشگر پنل نشون نمیده مشکلش چیه؟ با تشکر

طلعت جلالی

سلام وارادت
داکت امریکن پرو 24000 سقفی زمینی در آپارتمانم نصب شده که فاقد ریموت کنترله.
البته ترموستات دیواری داره اما بدون کاتالوگ.
بدلیل نا آشنایی با برنامه دهی به ترموستات تنظیم دمای محیط معضلی شده بخصوص باداشتن بیمار در منزل.
بینهایت ممنون میشم راه یادگیری تنظیمات رو نشون بدید.

رحمان ممبینی

سلام خسته نباشید
کولر 30هزار حایر دارم که کنترلش خراب شده و نمونش رو نمیتونم پیدا کنم میتونید راهنماییم کنید مدلش YL_H65

  کارشناس5: شعبانی

  با سلام. اگر نمونه ریموت نترل کولر شما در بازار پیدا نمی شود، می توانید از ریموت کنترل همه کاره یا مادر استفاده کنید. این نوع از ریموت با دادن کد با کولر گازی شما ست می شود و می توانید از آن استفاده کنید.

فرزاد جامه دار

سلام ممنون از توضیحای کاملتون
من ی کولر دوتیکه مارک گری دارم که الان با کنترل روشن نمیشه با دکمه روی پنل روشنش میکنم ولی بازم با کنترل هیچ کاری نمیکنه فقط با کنترل خاموش میشه ممنون میشم راهنماییم کنید

  کارشناس5: شعبانی

  سلام. ممکن است ریموت معیوب باشد که لازم است تست سالم بودن آن را انجام دهید. ممکن است ریموت سالم ولی قفل باشد که نحوه تغییر این حالت را توضیح داده ایم. همچنین احتمال ایراد برد هم می رود.

سپيده

با تشكر از پاسخگويي خوبتون
چطور ميتونم دمای کولر را از فارنهايت به سانتيگراد تبديل كنم

Sinaalipour

سلام خسته نباشید کولر وقتی روشن میکنم درجه ۷۴f نشون میده چرا

  کارشناس5: شعبانی

  سلام دوست عزیز. کولر شما دما را در واحد فارنهایت نشان می دهد. از مطالب آموزشی این مقاله برای تغییر واحد به سانتیگراد کمک بگیرید.

سلام. چطور رطوبت اتاق سرور رو پایین بیارم. بهترین حالت برای انتخاب چیه بنظرتون

  کارشناس5: شعبانی

  با سلام. برای تهویه صحیح اتاق سرور دمای 18-27 درجه پیشنهاد میشود که در صورتیکه از سیستم های ups با باتری اسیدی استفاده می کنید، دمای 20-25 درجه توصیه می گردد. رطوبت اتاق باید 40-45% باشد. بنابراین استفاده از کولر گازی دیواری در حالت dry برای خنک کردن اتاق سرور پیشنهاد می گردد.

مهدی یاسینی

سلام عرض ادب
کولر گازی اسپیلت TCL داریم با ریموت کنترلش روشن و خاموش نمیشه مجبورم با دکمه روی خود کولر روشنش کنم اما بعد از روشن شدن مابقی تنظیمات رو با کنترل میتونم روی کولر انجام بدم فقط خاموش و روشنش نمیکنه.ممنون میشم راهنمایی کنید. باتشکر

محمد حسین زارعی

سلام
کولر گازی گری داریم که چند وقته صفحه روی کنترل ( درجه اصلی ) خاموشه .
و برای تنظیمات هم بغیر دکمه LIGHT و ON/OFF بقیه دکمه ها حتی تغییر دما هم فقط صدای تیک تیک میده ولی کار نمیکنه .
مستاجریم کولر برای صاحبخانه ست هرکسی که میدونه لطفا جواب بده اگرم میشه به ایمیلم بفرسته .
با تشکر

  کارشناس5: شعبانی

  با سلام. ریموت کنترل شما احتمالا قفل شده که به کمک توضیحات بالا می توانید آن را از حالت قفل خارج کنید

با عرض سلام
مطالب فوق العاده عالی بود و مفید ممنون از لطف شما

زهرا ملک محمدی

سلام وقت شما بخیر، کولر گازی دوتیکه اجنرال دارم، الان دوسال هست که خودکار تایمرش روشن میشه و رو صفحه کولر همرا با یه صدای هشدار نشونش میده که زرد رنگه، بعد از یک ساعت تقریباً خاموش میشه، بعد دوباره تو ساعات متفاوت خودکار روشن میشه و اگه کلید تایمرو اون لحظه خاموش نکنم بعد یه ساعت خاموش میشه. بنظر شما مشکل از کولره یا کنترل؟ چیکار کنم که تایمر خودکار فعال نشه ؟؟

سارا بابایی

سلام من اسپیلت گالانز دارم. وقتی روشن میکنم میزارم رو سرما دما بالا یا پایین نمیره. روی همه حالتا حرکت میکنه ولی تو سرما رو ۲۴ درجه میمونه. دلیلشو بهم بگید ممنون میشم

ابراهیم

با سلام
سپاس از اطلاعات جامعی که در اختیار ما گذاشتید.
ما ساکن خوزستان هستیم. می خواستم بدونم استفاده طولانی مدت از حالت رطوبت گیر اشکال داره؟ آیا به کمپرسور فشار زیادی وارد می کنه؟
حقیقتا حالت رطوبت گیر هوای خونه رو خیلی خیلی دلپذیرتر می کنه و ما تصمیم گرفتیم از این به بعد فقط از این حالت استفاده کنیم. البته مشروط بر این که به کولر صدمه نزنه.
با تشکر

بهار سلیمانی

با سلام و ممنون از توضیحاتتون
کنترل کولر گازی من سه تا گزینه داره ک توی توضیحات شما نبود جسارتا میخوام برام توضیح بدید اگر امکانش هست ک کاربردش چیه
VANE
AUH
SEL
سپاسگزارم.

  کارشناس5: شعبانی

  با سلام. مدل و برند کولر گازی شما و ریموت آن چیست؟ آیا امکان دارد که ریموت کنترل کولر شما به زبانی غیر از انگلیسی باشد؟

سلام وقت بخير , كار دكمه xfan در اسپيليت گوسونيك چيه؟

امیر مهدی عزت پور

میخواستم بدونم دکمه out flap و inflap برای چیه؟!

ممنونم

فاطمه

باسلام؛ چرا روی دکمه کم و زیاد کنترل اسپیلت میزنم تغییر دما تغییر نمی کنه؛ علت اش چیه؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.
باتشکر

  کارشناس5: شعبانی

  با سلام.
  ممکن است ریموت کنترل قفل باشد که نحوه باز کردن آن را توضیح داده ایم. ممکن است در حالت fan کولر گازی کار کند، که در اینجا امکان تغییر دما را ندارید. ممکن است کنترل کولر گازی معیوب باشد و یا ایراد از برد کولر گازی تان باشد که فرمان را دریافت یا صادر نمی کند.

معصومه علی بخشی

سلام. ببخشید نحوه ست کردن کنترل با کولر اجنرال رو میشه بفرمائید.

شیرمردی

سلام خسته نباشین یه کولر 30هزار داریم ک خود به خود تنظیم میشه برای خاموشی و وقتی هم که خاموش میشه حداقل 4ساعت روشن نمیشه میشه راهنمایی بفرمایین ممنون

  کارشناس5: شعبانی

  سلام دوست عزیز. مشکل شما می تواند به موارد بسیاری مربوط باشد که عیب یابی دقیق و جزئیات بیشتر می تواند به دادن جواب بهتر کمک نماید.
  ممکن است بخاطر اورلود کردن کمپرسور کولر دستگاه خاموش شده و تا خنک شدن روشن نگردد. همچنین احتمال دارد حالت خواب یا sleep را اشتباها با ریموت تنظیم کرده باشید.

نوروزی

سلام وقت بخیر یه سوال داشتم ،کولرمون ۳۰ هزار گری هست موتور پیستونی،درمنطقه گرمسیر زندگی می‌کنیم،دمای هوای بیرون ۴۸ درجه اس، درجه کولر رو ۱۶ و دمایی ک کولر نشون میده یا همون temp ۳۰ درجه.ایا این نرمال هست؟؟و در شب هوای بیرون ۳۳ درجه و دمای اتاق ۲۹ درجه یعنی کولر فقط ۴ درجه خنک کرده خونه رو.به تازگی سرویس کامل انجام دادیم و گازش هم چک کردن و گاز هم‌کمی شارژ کردن…ایا مشکلی داره؟ و مشکلش از چیه؟ و اینکه ایا گزینه temp روی کنترل دمای اتاق رو نشون میده یادمای خود کولرهست؟؟؟

سلام روز خوش
كولر گازي LG دارم و نمایش دماش رفته روي فارنهايت ، چگونه به سانتيگراد بر مي گرده؟
ممنون از راهنمايي شما

  کارشناس5: شعبانی

  سلام دوست عزیز. در متن مقاله به نحوه تغییر دما از سانتیگراد به فارنهایت و بالعکس توضیح داده ایم.

مهرو_سام

سلام وقت بخير در هواي شرجي و گرم جزيره كيش زندگي ميكنم. به مدت يكماه قصد سفر دارم، ميخاستم كه اسپليت رو تو حالتي بذارم كه هواي خونه رو مطبوع كنه بخاطر گياهايي كه داخل خونه هست و اگه اسپليت خاموس باشه هواي داخل خونه شرجي و گرم ميشه. كدوم حالت رو پيشنهاد ميدين؟

سلام ..کسی میدونه آیا میشه کولر گازی رو طوری تنظیم کرد که به صورت دوره ای روشن و خاموش بشه. مثلا هر 5 ساعت 1 ساعت کارکنه بعد خاموش بشه

فریال

درود به شما و تشکر بابت پاسخگویی تون…نشانه p2 بر روی صحفه نمایش کولر چیست؟ ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

علی حسینیان

سلام راهنمای کنترل کولر گازی جنرال لبخندی رو میخوام. گزینه Lamp در کنترل چه کارکردی داره؟ تشکر

  استاد نژاد

  لامپ بکگراند کنترل رو خاموش یا روشن میکنه.

با سلام . كلمه HEALTH در ريموت كولر چه كار ميكند؟

امیر مختاری

سلام اگه کولر گازی رو حالت cool باشه، دما رو بیشتر کنیم (ینی عدد temp رو بیشتر کنیم) سرمای کولر بیشتر میشه یا کمتر؟
با تشکر

  کارشناس5: شعبانی

  سلام دوست عزیز.
  کولر گازی با کارکرد خود دمای محیط را تا اندازه ای که شما تعیین می کند بالا یا پایین می برد. اگر دما را در هر حالتی اعم از cool، بالاتر ببرید محیط گرمتر می شود.

موسوی

سلام من یک دستگاه کولر گازی دوتیکه دست دوم خریدم نمیدونم چه مارکی هست. کنترل هم نداره چطور باید بفهمیم که چه نوع کنترلی براش تهیه کنیم . آیا باید بورد را عوض کنم؟

تاجفر

سلام ممنون از زحماتتون. روی کنترل (ریموت) یک قسمت کلمه cool نوشته و بالای ان RUN نوشته یا RON خوب مشخص نیست متاسفانه. این کلمه در کنترل به چه معنی است؟ با کدوم دکمه میاد اصلا؟ یا اصلا باید نوشته بشه؟ . تشکر

مهدی ابراهیمی

سلام. من کولر گازی ۲۴ هزار طرح لبخند جنرال دارم. شبها میخوام بزارم روی گزینه اتوماتیک. لطفا راهنمایی کنید ممنونم

  کارشناس5: شعبانی

  با سلام. در داخل متن مقاله این حالت کامل توضیح داده شده. شما باید از دکمه mode استفاده کنید و سپس حالت auto را انتخاب کنید.

هدایت

گزینه temp مربوط به دما نیس چون برا تنظیم دما گزینه دیگری هست که کم و زیاد میکنه..این دکمه با فشردنش عکس یه خونه که دما سنج داخلشه میاد یا دماسنج خارجه یا یه خونه فقط و درنهایت چیزی تو صفحه نمیاد.این چهار حالتی هست که این دکمه داره.لطفا توضیح بدین واسه چیه؟کولر گری جیماتیک

مجتبی زهدی

سلام. دکمه smart saver و auto clean و quiet در کولر گازی سامسونگ برای چیست؟

ابوالفضل

سلام سپاس از راهنمایی های شما دوستان

سید منصور حسینی

سلام دستگاه من سوپرا است و گزینه هایی مثل super و ifeel و dimmer دارد که نمیدانم چه کاری انجام میدهند. لطفا راهنمایی کنید سپاسگزارم

  استاد نژاد

  دکمه اولی همون دکمه توربو یا استرانگ هست دومی دمای محیط رو نشون میده و سومی درجه و علامت برف رویه نمایشگره پنل داخلی رو خاموش میگنه.

ابوذر سرچمی

سلام
کولر ما برند مدیاست یه مدتیه وقتی روشنش میکنیم و تنظیماتش رو روی cool میزاریم و البته تنظیمات دما رو هم درست میزنیم به هیچ حالتی کار نمیکنه ولی روی heat که میزاریم شروع به کار میکنه
مشکل کجاست به نظرتون؟
با تشکر

سید احمد

سلام خسته نباشید
کولر ما هایسنس هست چند دقیقه با سرعت کار میکنه بعد آروم میشه رو حالت اتومات نیست کنترلش هم دکمه ای ب اسم توربو نداره فنش هم رو قدرت پرتاب بادش هم رو کم هست ولی هر چند دقیقه پر قدرت کار میکنه بعد کم قدرت کلافمون کرده
مرسی

  کارشناس5: شعبانی

  سلام دوست عزیز. دستگاه شما باید به صورت تخصصی عیب یابی شود. اما احتمالا مشکل از برد اصلی کولر است. بهتر است از یک تعمیرکار متخصص کمک بگیرید.

بالویی

سلام وقت بخیر
کولر ما از نوع هیموراست
مشکلش اینه ک وقتی دمای کولر به دمای محیط میرسه رو فن نمیره بلکه خاموش میشه و بد از مدتی کوتاه ک دمای محیط تغییر کرد دوباره شروع به کار و روشن میشه سوالم اینه ک چرا رو حالت فن نمیره وکلا دستگاه خاموش میشه؟

محمد کریمی

سلام خسته نباشید
یه کولر گازی هایسنس سی هزار داریم کنترلش قفل شده چطور باید قفلش رو باز کنم؟؟
علامت قفل اومده رو صفحه و هیچ کودوم از کلید ها کار نمیکنه.!!

رضا کابلی

سلام خسته نباشید کولر۱۸هزار گری دارم کنترلش روشنه ولی رو کولر کار نمیکنه میشه راهنمایی کنید لطفا

عبداله شجاع

سلام خسته نباشید
کولر 48 هزار مدیا ایستاده داریم. کنترلش کولر رو خاموش میکنه ولی روشن نمیکنه!

باران

سلام من کولر گازی وست پویان 30 هزار دارم و آبادان زندگی میکنم ، الان که هوا کمی بهتر شده تنظیم کولر رو روی dry قرار میدم که هم صدای کولر کمتر میشه و هم سرمایش دلپذیرتر میشه ، میخواستم بدونم این تنظیم برای کولر مشکل ایجاد میکنه یا نه ؟
متشکرم

  کارشناس5: شعبانی

  سلام دوست عزیز. منظور شما از مشکل چیه دقیقا؟
  حالت dry یکی از حالت های اصلی کارکرد کولر گازی است و طبیعتا کار کردن دستگاه در این حالت مشکلی ندارد.

جلیل طیب

سلام گزینه feel در کولر گازی کارش چیه؟

رحمانی

سلام دوتا کولر گازی که حالت کاری هیت هم دارن تو تک سالن نصب کردیم ولی یکیش هر کاری میکنیم باد سرد میزنه فقط. میشه راهنمایی کنید متشکر

  کارشناس5: شعبانی

  سلام دوست عزیز.
  موارد بسیاری می توانند سبب کار نکردن قابلیت گرمای کولر شما باشند. می تواند به تنظیمات دستگاه مربوط باشد و یا خرابی قطعه یا بخشی از دستگاه. بنابراین پس از عیب یابی دقیقتر می توان جواب بهتری را داد. مواردی که در خصوص تنظیمات باید بدانید را در بالا توضیح داده ایم. اگر مشکل برطرف نشد بهتر است از تعمیرکار متخصص کمک بخواهید.

محسن فوقانی

سلام داکت اسپلیت لنوکس دارم. پرسش من در مورد تفاوت حالت هیت و فن است.چه فرقی دارند و هر کدام در چه موردی استفاده میشوند؟

  کارشناس5: شعبانی

  سلام.
  همانطور که در این مطلب اشاره شده، حالت heat برای زمانی استفاده می شود که قصد گرم کردن فضای اتاق را دارید و با توجه به پایین بودن دمای محیط خارج، شما با تنظیم دستگاه در دمای بالاتر می توانید محیط گرمتری را بسازید. اما حالت فن همانند یک پنکه عمل کرده و هوای اتاق را جابجا می کند.

مسعود دهقانی

با سلام.کنترل اسپلیت TCL کجا گیرم میاد
متشکرم

رضا حیدری

سلام
روش استفاده صحیح کنترل ریموت کولر گازی داکس را میخواستم. مدل کنترل ykrp-002e

  کارشناس5: شعبانی

  سلام. دوست عزیز ریموت ها تنوع زیادی دارند، اما تقریبا همه آنها به یک روش مشابه استفاده شده و کارکرد یکسانی دارند. یعنی دکمه های مشابهی دارند و ممکن است اسم دکمه ها در بعضی مدل ها فرق داشته باشد. مطلب حاضر به بررسی چند مدل ریموت از برندهای مختلف پرداخته و لذا جوابگوی شما خوهد بود. اگر دکمه ای بر روی ریموت کنترل شما وجود دارد که در این مطلب توضیح آن نیست، لطفا برای ما بنویسید تا سریعا جواب شما داده شود.

سیروس اکبری

با سلام کولر ۳۰ هزار آکایی ۲ تکه دارم چند ساعتیست احساس میکنم قفل شده و نمیتونم به کولر فرمان بدم .باطری ها تعویض شده است ولی بازم کار نمیکند

  کارشناس5: شعبانی

  سلام.
  ابتدا باید ریموت کنترل کولر را برای سالم بودن تست کنید. اگر ریموت معیوب شده باید تعویض شود. سپس میتوانید ریموت را ریست کنید که در ین مقاله نحوه انجام آن توضیح داده شده. ممکن است کنترل شما قفل باشد، که نحوه باز کردن قفل برای مدل های مختلف متفاوت است. اما با مراجعه به متن مقاله در بالا چند روش را برای باز کردن قفل ذکر کرده ایم.

محمدعلیزاده

سلام. کنترل کولر ما یه دکمه داره اسمش fungusproof هستش کاربردش چیه؟ ممنون

  کارشناس5: شعبانی

  سلام دوست عزیز.
  دکمه fungusproof در ریموت کنترل کولر گازی دقیقا کارکردی مثل دکمه clean دارد، که در این مقاله کامل توضیح داده شده است. برخی از برندهای کولر از کلمات متفاوتی بر روی ریموت استفاده می کنند. لطفا به متن مقاله مراجعه کنید تا عملکرد این دکمه را بدانید.

  استاد نژاد

  دوست عزیز این دکمه کولرو از گردو غبار و رطوبت پاک میکنه و فرقش با دکمه کلین اینه گه کلین سیو پمج دقیقه کار میکنه و این دکمهرا سه دقیقه.

فرشته معتمدی

سلام کولر ما مدل جنرال cool-heat خودش هر یک ساعت بکبار خاموش میشه ولی کنترل روشنه بعد کنترل رو خاموش دوباره کولر رو روشن میکنیم شب موقع خواب تا صبح هر یکساعت ما باید اون رو روشن کنیم چکار کنیم خاموش نشه ممنون

مرجان

سلام.ممنون بابت راهنماییهای مفیدتون.میخواستم بدونم میتونم کولرو جوری تنظیم کنم که وقتی به دمای مورد نظر رسید خاموش بشه و دوباره با گرم شدن محیط روشن بشه؟

ناشناس

سلام روی کنترل 3 دکمه هست که متوجه ان نمی شوم 1.FIX که در قسمتAIRFLOWقرار دارد.2.CLR که در قسمت TIMER.
3.CHK که کنار ریست.اگر جواب بدین ممنون میشم

امیر ازعدی

درود برشما.یه کولر جنرال مکس اینئرتر دارم.موقعیکه برقشو وصل میکنم.حدودا پنج الی هفت ثانیه پنل داخلی یه صداهایی میده بعد در حالته استندبای قرار میگیره.این صداها چی هستن ؟ممنون.

ارمان امیری

سلام و عرض ادب.ایا کولر گازی رو بفواصل زمانی خاموش روشن کنیم مشکلی برای کولر پیش نمیاد؟مثلا نیم ساعت یا یک ساعت کولر را خاموش و از برق بکشیم سپس روشن کنیم.یا بر فرض یک ساعت کولر را در حال استندبای قرار داده سپس روشن کنیم.ممنون میشم توضیحات کامل ارایه فرمایید.

باسلام.
اسپلیت اوجنرال داریم. تنظیمات ان بهم خورده است و کلید ریست هم ندارد. چند ثانیه خنک میکند و دوباره باد گرم.علت چیست و چکاری باید انجام دهیم؟ممنون

امیر خانی

درود برشما.وقتی کولر اینورتردار حالته عادی کارمیکنه یعنی میخواد دمای اتاق رو در حالته کول به26برسونه با چه ظرفیتی کمپرسور کار میکنه؟و کولر اینورترداره دارای دکمه اکو با زدن این دکمه کمپرسور دقیقا چطوری کار میکنه؟متشکر.

سیدحجت الله افتخاری

دوروزمیگردم یک مطلب درموردنحوه کارباریموت کنترل ریوکوپیدانکردم لطفا درموردنحوه کارباریموت کنترل کولرگازی دیواری ریوکوبذاریدممنون

علی محسنی

سلام وقت بخیر اسپیلیت من گری هست میخوام روی°27 تنظیم کنم اما هرکاری میکنم روی حالت AUTO روی °25 هست میشه راهنمایی کنید چیکار باید بکنم؟!

سهیلانجفی

سلام. ما تازه کولر گازی نصب کردیم مدل لبنخدی هست. خیلی صدا داره. این مدلشه یا ن مشکل داره؟

نرگس صابری

با سلام وخدا قوت
چند روزه که کلرگازی گری بنده تنظیماتش بهم ریخته بجای هوای سرد ابتدا مقداری هوای سرد سپس گرم مثل بخاری
در صورتی که کلر تازه خریدم ایا مشکلی پیش آمده یا تنظیمات کلر بهم ریخته چون بچه ها زیاد دکمه ها را زدنند چکارکنم بحالت اولیه برگرده بدون ریست کردن ممنون میشم راهنمایی کنید

  هادی امیری

  سلام باتریه کنترل رو در بیارید بعد از چند دقیقه جا بزنید.

فاطمه جلیلیان

باسلام و خسته نباشید کولر اسپیلت گری36000 T3 دو روزه زمانی که روشن میشه باد نداره و اینکه کاملا تمیزه و تنظیمات ریموت کولر تعقیری نکرده بنظرتون مشکل از جا میتونه باشه؟؟

سلام
من یک کولر گازی جنرال طرح لبخند خریدم
وقتی دمپر عمودی رو فیکس میکنم بعد از یک ربع تغییر موقعیت میده، در واقع مسیر باد رو خودش تغییر میده میخواستم بدونم چطور میتونم ثابتش کنم که تغییر موقعیت نده.

حمید جلالی

سلام و خسته نباشید ،خواستم بدونم دکمه درخت کاج و خانه در کنترل گری 30000 چه نقشی داره؟

عرض سلام خدا قوت .کاربر ارجمند اسپیلت من گری 30000 مدل پاور هستش الان مدتی هست خوب خنک نمیکنه یعنی به اصطلاح لوله ها و پانل برفک میزنه در همچین موردی پرتاب باد و خنک کنندگی اسپیلت کم میشه چکاری لازمه انجام بدم .تشکر کاربر بزرگوار

سحر قاسمی

سلام خسته نباشید ببخشید من دیروز چند بار دکمه تایمر رو زدم و از همون موقع کنترل دیگه کار نمیکنه و دما هم روی ۳۰ درجه تنظیم بوده الان هر چند دقیقه روشن خاموش میشه و روی کنترل فقط نوشته AO و علامت سیگنال هست
کولر جنرال مدل AR-jw2

  ارمین امینی

  سلام.کولر جنرال مکس بغیر از دو علامته برف و خورشید و عدد دورقمی.چیزه دیگه ای رویه پنل داخلی نشون نمیده.چطور عکس قطره یا پنکه نمایش داده نمیشه؟

   حسین اقایی

   سلام کولر گازیه بنده باره اول بعد از قطع و وصله برق روشن نمیشد اما الان روشن میشود علت این تغییرچیست؟

سمیه تیموری

سلام
وقت بخیر
ببخشید ماکولر گازیمون مارک شکار جنراله
الان چهار ساله داریم
بعداز این مدت الان که خاموشش میکنیم دریچه اش کامل بسته نمیشه میخواستم ببینم مشکلش چیه؟
ممنون میشم جواب بدید

  درود.احتمالا بعد از زدنه دکمه خاموش.بمدته سه دقیقه کولر شروع به نطافت میکند و سپس دریچه بسته میشود.

ابوالفضل سرپوشی

با سلام و خسته نباشید
کولر گازی من 30000 با برند جنرال است و مشکل اینجاست که وقتی کولر گازی را روشن کرده و روی حالت های مورد نظر می گذارم ، در زمانی که می خواهم ان را خاموش کنم با فشار دادن دکمه خاموش کولر گازی کاملا خاموش نشده و از دریچه باز آن باد ملایم با سرعت متوسط می اید و دریچه بسته نمی شود اگر می شه راهنمایی کنید چطور باید ان را خاموش کنم.

سید مهدی حسینی

سلام و روزتون بخیر. عذر میخوام روی کنترل کولر گری یک دکمه هست که روش عکس کاج و خونه کشیده شده! این دکمه برای چی هست؟ کاراییش چیه؟ و واسه چه زمانی استفاده میشه؟؟
ممنون از راهنمائی شما. متشکرم

  امیر ازادی

  این دکمه دمارو بنحوی تنظیم میکنه که بدن در نهایت سلامتی بمونه ضمنا یون های منفی نیز تولید میکنه برای تمیزیه هوای خروجی.

رضا صادق

با سلام من کولر اوجنرال 24000 دارم متاسفانه پره های کولر ثابت مانده وحرکت بسمت بالا وپائین ندارند لطفا راهنمائی فرمائید .باتشکر

حسین محمدی

سلام خسته نباشید کولر ما امروز مثل همیشه درست کار میکنه ولی اصلا سرما نمیده از شلنگشم همش اب میامد الان دیگه اب نمیده وخنک هم نمیکنه

بابک ممقانی

سلام.من یه کولر دوازده هزار پرتابل سام دارم.خیلی زود اتوماتیک میکنه و فقط یکی دو دقیقه کار میکنه و با اتوماتیک میره فقط رو فن.خواستن ببینم که چطور میتونم این مدت رو بالا ببرم و زود اتوماتیک نکنه.البته اتوماتیک ربطی به دمای اتاق نداره و بی دلیل بدون رسیدن به دمای مطلوب موتور خاموش شده نیره رو فن.راهنمایی کنید لطفا

مهسا خان عینی پور

سلام،کولر روبه moodسرما نمی دهد ،تو قسمت dryسرمایشی ندارم؟
کلا کولر باد گرم‌میده ،مشگل از کجاست

بدیع اله معصومی

با سلام و خسته نباشید
اسپایت هایسنس با ریموت مادر یونیورسال روشن شد ولی دیگر نه خاموش میکند نه به بقیه دکمه ها
جواب میدهد باطری عوض کردم نشد برق اصلی را قطع کردم بعد از وصل خودش بدون ریموت روشن شد ولی خاموش نمیشود ممنون میشوم راهنمایی فرمایید با تشکر universal kt-b01

محمد آزاد

سلام کولر اوجنرال 30هزار دارم. احساس میکنیم که شبها خنکی و کارایی روز رو نداره یعنی شبهاخنک کنندگی خیلی کمتر و offکولر بیشتر میشه. احتمال میدم تنظیمات خاصی در ساعات کارکرد کولر تغییر کرده. لطفا راهنمایی بفرمایید.
اگر از دکمه TEST RUN استفاده کرده باشیم از کجا بفهمیم که تنظیمات ترموستات را بهم ریخته و مثل زمان نصب نیست تنظیمات ترموستات

مجتبی شاهنظری

بی نهایت از لطفی که نموده اید سپاسگزارم خیلی خیلی مفید بود و واقعا مشکلاتم حل شد باازهم ممنونم در پناه خدا همیشه سلامت وشاد باشید .

پانته آ

سلام وقت بخیر
اسپیلت ما مارک پاناسونیک هست امروز دیدم خود به خود تایمرش فعال شده و خودش بعد چند وقت خاموش میشه برای اینکه از تایمر خارج شه دکمه های cancel / off / quiet رو زدم ولی همچنان چراغ تایمرش روشنه و چشمک میزنه میشه راهنمایی کنید چطوور تایمرش رو خاموش کنم؟

حسین دورقی زاده

وقت بخیر
چطور میتوانم کلمه clean رو از کنترل غیر فعال کنم
ممنون میشم راهنماییم کنید.

عرشیا توسلی

سلام خسته نباشین
ما از وقتی کولر رو گرفتیم باد خنک واقعا خوب هستش اما وقتی روی گرما میره اصلا گرم نمیکنه بادش خنک میشه لطفا کمک کنین

نسرین احمدیان

با سلام
دستگاه اسپیلت در هنگام انتخاب mode ، حالت heat ( گرم ) را قبول نمی کند و پرش به مد بعدی دارد ؟؟؟؟؟؟؟؟

نرگس زارعی

سلام خسته نباید کولر خونه ما جنرال هستش از دیروزه به طور اتوماتیک خاموش روشن میشه چیکار کنم درست بشه؟میشه جواب بدین

جمال حیدری

سلام.اسپیلت ما روی حالت خورشید یا گرمایش نمیره؟همه منوها میاد بغیر از خورشید

Ali.kalbali

سلام خسته نباشين علامت استيكر بر روي كنترل كولر اسپيلت نشانه چيست؟

سلام چطور میتونم کولر گازی رو از حالت فن دربیارم که گرمایشش زیاد بشه؟؟؟

عباس حدیدی

باسلام کولر 30 هزار تراست دارم وقتی روشنش میکنم رو فن کار میگنه ولی وقتی رو موتور می افته ارور میگنه وعلامتE9 رو صفحه برد میاد ودیگه فن خامکش میشه وفقط علامت فوق الذکر رو صفحه برد میمونه

مسلم اسماعیلی

سلام
تشکر بابت توضیحات مبسوطی که دادید. یه دکمه کولر ما داره : x-fan
دکمه تنظیم فن و توربو هم داره . میخواستم بپرسم x-fan چه کارایی داره؟
سپاس

سلام خسته نباشید ببخشید ما یه چند روزه درجه کولر گازیمون روی 25 ثابت شده تکونم نمیخوره چیکار کنیم؟

  سلام دوست عزیز
  اگر دستگاهتون نیاز به سرویس یا تعمیر داره می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان برای تعمیر و سرویس دستگاهتون رو ثبت کنید.
  ما در کنارتون هستیم

محمد رنجبر

مچکر از اموزشتون عالی بود

  نسیم اسلام پور

  سلام دوست عزیز
  خیلی خوشحالیم که براتون مفید بوده
  ما همیشه آماده خدمت رسانی هستیم

هادی احمدی

با سلام .صفحه نمایش ریموت گری اس فور متیک 24 هزار در شب نور ندارد. ایا مشکلی دارد . یا همین طور است. با تشکر/.

محمدی

سلام کولر دوتیکه 12000 سوپر جنرال دارم که پرتاپ بادش در هر سه حالت کم است و توری تمیز و پنل بیرون را هم 10 روزی یکبار میشویم و بادش هم سرد است

محمدامین tvcdk

با سلام
من کولر هایر دارم میخواستم بدونم آیا تنظیمات خاصی برای سرما وجود داره که با کنرل انجام بدم یا همان گزینه cool را بزنم کافیه؟
در نمایشگر روی اسپیلت یک دایره کناره درجه اومده اون واسه چی هست؟
ممنونم

احسان بدیهی

ممنون از اطلاعات کاملتون

  نسیم اسلام پور

  سلام احسان عزیز
  خیلی خوشحالیم که براتون مفید بوده
  ما همیشه آماده خدمت رسانی هستیم

حسن زنگویی

سلام خسته نباشید باطری های ریموت کنترل اسپلیت ال.جی راعوض کردم متاسفانه کل علائم روی صفحه ظاهر شده و باقی میماند درهمان حال یاصفحه ریموت کنترل کلا پاک شده از علایم یابازدن یک دکمه کل علائم روی صفحه ظاهر شده و باقی میماند درهمان لطفا برای رفع این مشکل مارا راهنمایی بفرمائید پیشاپیش متشکرم تعمیرگاه مجاز ال جی

  نسیم اسلام پور

  سلام حسن عزیز
  شما می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان برای تعمیر اسپیلت ال جی رو ثبت کنید.
  ما در کنارتون هستیم