آموزش و راهنمای تصویری استفاده از ریموت کنترل کولر گازی

ریموت کنترل کولر گازی

در این آموزش از کاراباما قصد داریم تا در مورد نحوه استفاده از ریموت کنترل کولر گازی مطالبی را ذکر کنیم. از آنجا که بسیاری از دوستان با گزینه‌ها و دکمه‌ها و امکانات ریموت کنترل کولر گازی خود آشنایی نداشته و از ما در مورد نحوه استفاده از آن سوال می پرسند، بر آن شدیم تا مطلبی جامع و کامل در این خصوص برای شما عزیزان گردآوری کنیم.

اگر جهت برطرف کردن مشکل کولر گازی خود به کمک تعمیرکار نیاز دارید، همین حالا درخواست تعمیرات خود را به صورت آنلاین ثبت کنید تا متخصصان حرفه ای و با تجربه کاراباما در سریعترین زمان ممکن، جهت هماهنگی با شما تماس حاصل فرمایند.

متخصصان باتجربه متخصصان باتجربه
گارانتی خدمات گارانتی خدمات
سرعت در ارائه خدمات سرعت در ارائه خدمات
هزینه های منصفانه هزینه های منصفانه
تعمیرکار لوازم خانگی

برندهای کولر گازی بسیارند که هر یک چندین مدل مختلف نیز دارند. به همین دلیل تنوع بالایی از ریموت کنترل کولر گازی وجود دارد. اما خوشبختانه کارکرد آنها مشابه و دکمه های روی ریموت اکثر برندها تقریبا یکسان است. مثلا ریموت کنترل کولر گازی جنرال، اجنرال، سامسونگ، ال جی، گری و… از لحاظ کارکرد شبیه هم می باشند. تنها اختلافات جزئی در نام، علامت و یا بود و نبود یکی دو دکمه است که سبب تفاوت آنها می گردد. لذا در این مطلب یکی از رایج ترین ریموت های کولر گازی را تشریح می کنیم و تصاویر مربوط به ریموت چند برند دیگر را نیز برای مقایسه قرار داده ایم. مسلما با یادگیری نحوه کار ریموت و دکمه هایی که ادامه آموزش خواهیم داد، می توانید کار با هر مدل ریموت کنترل کولری را یاد بگیرید. پس اگر به دنبال راهنمای ریموت کنترل کولر گازی گری، جنرال (طرح لبخند)، اجنرال، ال جی اینورتر، اسپیلت سامسونگ، وست پوینت، پاناسونیک، هایسنس، تی سی ال، فوجی، مدیا و یا غیره هستید، این مطلب به شما کمک خواهد کرد.

راهنمای ریموت کنترل کولر گازی گری (gree)

ریموت کنترل کولر گری

راهنمای ریموت کنترل کولر گازی جنرال

ریموت کنترل کولر جنرال

راهنمای ریموت کنترل کولر گازی کریر

ریموت کنترل کولر کریر

راهنمای ریموت کنترل اسپیلت سامسونگ

ریموت کنترل اسپیلت سامسونگ

ریموت کنترل کولر گازی

کارکرد دکمه های ریموت کنترل کولر گازی

۱) دکمه روشن / خاموش (START/STOP):

شما با زدن این دکمه، کولر را در حالت و تنظیماتی که در آخرین بار خاموش کرده‌اید، روشن می‌کنید.

۲) دکمه انتخاب حالت کاری دستگاه (Operation Mode Selection) یا (Mode):

شاید این اصلی‌ترین دکمه روی ریموت کنترل کولر گازی است که دارای ۴ حالت است و شما با هر بار فشار دادن آن می‌تواند حالت کولر را عوض کنید و نشانه یا تصویر هر یک از این ۴ حالت، بسته به نوع کولر یا روی ریموت کنترل کولر گازی یا روی صفحه نمایش پنل داخلی نمایش داده می‌شود.

ریموت کنترل کولر گازی

Fan: شما با فعال کردن این گزینه کولر را در حالت فن قرار خواهید داد. در این حالت کندانسور یا موتور کولر خاموش شده و فن داخلی مشغول به کار است و همانند یک پنکه عمل می کند. بیشتر مختص فصل بهار است که شما نیاز به سرما یا گرما نداشته و احتیاج به جابجایی هوا دارید.

Cool: این گزینه که به شکل یک دانه برف است، مختص فصل تابستان بوده و با فعال کردن آن شما می‌توانید از سرمایش کولر لذت ببرید.

Heat: این گزینه که معمولا به شکل یک خورشید است، مخصوص فصل زمستان بوده و باعث تولید گرما می‌شود.

در صورتی که هر گونه سوالی در خصوص این حالت کارکرد کولر دارید، به مطلب آموزشی کاراباما در رابطه با گرمایش کولر گازی مراجعه کنید.

Auto: این گزینه کولر شما را در حالت اتوماتیک قرار داده و با تعیین دمای کولر، همیشه دمای کولر گازی را در دمای دلخواه شما قرار می‌دهد. این گزینه مختص استفاده در مواقعی است که شما برای مدت طولانی در جایی حضور ندارید و کولر گازی قادر خواهد بود دمای آنجا را چه در سرما چه در گرما تنظیم نماید. در این حالت کولر خود مد کاری سرنا یا گرما را با توجه به دمای تنظیم شده و دمای اتاق انتخاب می کند.

توصیه می شود از این گزینه در هر شرایطی استفاده نشود، شاید بتوان مورد استفاده صحیح این گزینه را در اتاق سرور توضیح داد.

Dry: این گزینه کولر شما را در حالت خشک یا رطوبت‌گیر قرار می‌دهد. یعنی با فعال شدن این حالت، کولر مقدار بسیار بیشتری از رطوبت هوا را نسبت به حالت عادی از محیط دریافت می‌کند.

این گزینه بیشتر مخصوص مناطق معتدل مرطوب یا مناطقی است که داری هوای شرجی می باشد، مانند جنوب کشور.

توجه: در حالت dry، فن داخلی کولر در کندترین حالت خود به کار ادامه می‌دهد و شما قابلیت تنظیم سرعت فن را نخواهید داشت. در حالت fan نیز تنظیم دمای کولر امکان پذیر نیست.

نکته:

با توجه به تولید انبوه ریموت کنترل های کولر گازی، ممکن است در ریموت کنترل شما برخی حالت ها و یا دکمه ها کار خاصی انجام نداده و کار نکنند و یا شما قابلیت انتخاب آن ویژگی را نداشته باشید. به طور مثال حالت Heat تنها در کولر گازی دوفصله که دارای قابلیت تولید گرما نیز می باشد، کارکرد دارد. لذا ممکن است در کولر گازی تک کاره شما با وجود اینکه بر روی ریموت قرار دارد هیچ کار خاصی انجام ندهد.

فروش ریموت کنترل کولر گازی

۳) دکمه تنظیم درجه حرارت اتاق (Room Temperature Setting) یا (Temp):

برای کم و زیاد کردن درجه هوا به کار می‌رود که معمولاً توصیه می‌شود دما روی ۲۲ درجه تا ۲۵ درجه تنظیم شود. زیرا این دمای تعادلی بدن انسان است و در این دما نه بدن شما عرق می‌کند و نه سرد می‌شود.

نکته:

در برخی مدلها تنظیم دم با همان دکمه های + و – یا فلش های بالا و پایین ریموت انجام می شود. در این مدل ها دکمه temp در ریموت کنترل کارایی دیگری داشته و برای نمایش دما به کار می رود. در صورتی که این دکمه انتخاب شود، ۴ حالت پیش می آید. اگر شکل یک خانه خالی نمایش داده شد، کولر دمای تنظیم شده را نشان می دهد. اگر نماد یک خانه که دماسنج در داخل آن قرار گرفته بر روی نمایشگر ظاهر شود، کولر دمای کلی محیط خانه را نشان می دهد. اگر نماد دماسنج بیرون از خانه نشان داده شود، دستگاه دمای محیط بیرون از خانه را نشان می دهد (که در برخی مدلها وجود ندارد و همان دمای اتاق را نشان می دهد) و نهایتا حالت چهارم نمایش هیچ دمایی نمی باشد.

۴) دکمه انتخاب سرعت فن (Indoor Fan Speed Selector):
برای انتخاب چهار نوع سرعت: کم، متوسط، زیاد و اتوماتیک به کار می‌رود. شما می‌توانید با هر بار زدن این دکمه حالت دلخواه خود را تنظیم کنید و سرعت فن را انتخاب کنید. اگر در خالت اتوماتیک سرعت فن تنظیم گردد، کولر به صئرت خودکار در ابتدای شروع به کار سرعت را تنظیم و به مرور کم یا زیاد می کند.

۵) دکمه (Jet Cool) یا Turbo
برای خاموش و روشن کردن Jet Cool کار می‌رود. با زدن دکمه Turbo در کولر گزی، دستگاه با بیشترین قدرت خود به کار ادامه خواهد داد. در مدت زمان کوتاهی در حد ۳۰ دقیقه دستگاه با حداکثر توان شروع به کار می نماید تا محیطی گرم را خنک نماید. سرعت فن بر روی ماکزیمم حالت خود در حالت cool قرار گرفته و دما بر روی مینیمم مقدار خود تنظیم می شود. دکمه super در کولر گازی یا دکمه strong در برخی برندها کارکردی مشابه با دکمه توربو دارد.

۶) دکمه Swing:
این دکمه برای روشن و خاموش کردن حرکت دمپرها (پره‌های تعیین سمت باد) به سمت بالا / پایین به کار می‌رود. دقت کنید که نحوه کار این گزینه در کولرهای مختلف متفاوت است. مثلاً بعضی از کولرها فقط قابلیت بالا یا پایین شدن را داشته و بقیه موارد دستی می‌باشد.

۷) دکمه روشن / خاموش ساعت زمان سنج (On / Off Timer):
برای تنظیم زمان روشن و خاموش شدن دستگاه به کار می‌رود.

۸) دکمه تنظیم زمان سنج (Time Setting):
شما با زدن این دکمه می‌توانید زمانی را برای خاموش یا روشن شدن دستگاه انتخاب کنید.

۹) دکمه تنظیم / توقف ساعت زمان سنج (Timer Set / Cancel):
برای تنظیم زمان سنج، هنگامی‌که زمان موردنظر را تنظیم یا متوقف می‌کنیم.

۱۰) دکمه خاموش شدن خودکار (Sleep Mode Auto):
برای تنظیم خاموش شدن خودکار دستگاه به کار می‌رود.

۱۱) دکمه جریان هوا (Air Circulation Button):
برای ایجاد جریان هوا بدون سرد و گرم کردن به کار می‌رود.

۱۲) دکمه کنترل درجه حرارت اتاق (Room Temperature Checking):
برای کنترل درجه حرارت فعلی اتاق به کار می‌رود.

۱۳) دکمه فیلتر پلاسما (Plasma):
برای روشن و خاموش کردن فیلتر پلاسما مورد استفاده قرار می گیرد.

نکته: در صورتی که ریموت کنترل کولر شما خراب شده است، میتوانید با مراجعه به صفحه خرید ریموت کنترل کولر گازی اقدام به خرید یک ریموت کنترل جدید نمایید.

۱۴) دکمه کنترل جهت وزش افقی (Horizontal Air Flow Direction Control) (در همه مدل ها موجود نیست):
برای تنظیم جهت وزش افقی به کار می رود.

۱۵) دکمه تنظیم مجدد (Reset):
برای استفاده قبل از تنظیم ساعت یا بعد از تعویض باطری ها است.

آموزش کار با ریموت کنترل کولر گازی

نکته: دقت داشته باشید که اگر کولر شما با مشکل مواجه شد، مثلاً در تابستان پرتاب باد سرد نداشت و احساس کردید تنظیمات کولر شما با مشکل مواجه شده است، کولر را خاموش کرده سپس برق اصلی کولر را قطع کنید و بعد از آن باطری ریموت کنترل کولر گازی را جدا کرده و دوباره جا بزنید. سپس دکمه روشن شدن کنترل را زده و آن را روی حالت COOL قرار دهید. حالا دکمه خاموش شدن کنترل را بزنید و بعد از آن، فیوز اصلی کولر را وصل کنید و با کنترل کولر را روشن کنید. چند دقیقه صبر کنید، اگر کولر در حالت سرمایش راه‌اندازی شد که شما موفق شده اید، ولی اگر سرمایی تولید نشد، کولر گازی شما با مشکلی مواجه شده است که احتمالا شما قادر به حل آن نیستید، پس برای تعمیر و سرویس کولر گازی خود حتما کولر را خاموش کرده و با یک مرکز تخصصی تعمیرات کولر گازی تماس بگیرید.

تنظیم حالت کولر گازی

برای تنظیم کولر گازی ابتدا با ریموت کنترل دکمه روشن/ خاموش را فشار داده و سپس به کمک دکمه mode یکی از حالات کارکردی دستگاه را برگزینید. سپس دکمه temp را برای انتخاب دمای دلخواه فشار داده و با کمک دکمه های + و – دما را کم و زیاد کنید. سپس دکمه fan speed ر انتخاب و سرعت چرخش فن را تنظیم کنید. توجه داشته باشید که کارکرد کولر بدین صورت است که دمای اتاق را به دمای تنظیم شده می رساند و سپس آف کرده یا به روی فن تغییر حالت می دهد. تا زمانیکه مجددا دمای اتاق تغییر نموده و دوباره کمپرسور به کار افتاده و برای ثابت نگه داشتن دمای اتاق کار میکند.

نحوه تنظیم تایمر کولر

برای تنظیم تایمر کولر گازی، گزینه timer را فشار دهید. امکان انتخاب دو رمان برای روشن یا خاموش شدن دستگاه وجود دارد. ممکن است تنها از یکی از آنها و یا هر دو استفاده کنید. با فشار دادن دکمه set می توانید زمان روشن شدن (ON) و یا زمان خاموش شدن (OFF) را انتخاب کنید. سپس به کمک دکمه های + و – زمان می توانید ساعت دلخواه را تنظیم کنید و در پایان مجددا دکمه set را بفشارید.

در برخی دیگر از ریموت ها که دکمه set وجود ندارد، نحوه تنظیم تایمر متفاوت است. در این مدل ها در حالتی که ریموت آف می باشد، دکمه تایمر را فشار دهید تا عبارت timer on نمایش داده شود. سپس با دکمه های + و – می توانید زمان روشن شدن کولر را تنظیم کنید. مجددا دکمه تایمر را بفشارید تا تغییرات ذخیره شوند. برای تنظیم زمان خاموش شدن کولر، زمانیکه ریموت روشن است، دکمه تایمر را فشار دهید تا عبارت timer off نمایش داده شود و سپس زمان را تنظیم نمایید و مجددا دکمه تایمر را بفشارید.

برای پاک کردن تنظیمات تایمر، پس از فشار دادن دکمه timer دکمه clear را فشار دهید. در برخی مدل ها پس از تنظیم timer on یا timer off می توانید یکبار دیگر این دکمه ها را فشار دهید تا تنظیمات پاک شوند.

تذکر: پیش از تنظیم تایمر ساعت کولر را دقیق تنظیم کنید.

دقت کنید که گاهی اوقات کار نکردن ریموت کنترل می تواند به دلیل خراب شدن باشد. حتی گاهی اوقات به دلیل خرابی ریموت به این شک خواهیم افتاد که دستگاه دچار مشکل شده و عمل نمی کند. در حالیکه هیچ سیگنالی به برد کولر گازی نمی رسد. در این شرایط می بایست از صحت کنترلر خود مطمئن شوید. برای اینکار به مطلب اختصاصی ما در خصوص کار نکردن ریموت کنترل کولر گازی و نحوه تست کردن آن مراجعه نمایید.

همچنین دقت کنید که گاهی مشکلات دستگاه که به تنظیمات مربوط است ممکن است شما را به راه اندازی مجدد کولر لازم نماید. در این صورت نحوه ریست کولر گازی را به طور کامل و اصولی از این مطلب بیاموزید.

راهنمای کنترل کولر گازی وست پوینت، فوجی، پاناسونیک، مدیا، هایسنس

دکمه health در کولر گازی

در برخی از مدل های کولر گازی های امروزی، قابلیت جدیدی به نام health mode یا حالت سلامت تعبیه شده است. در این مواقع با زدن دکمه health در کولر گازی، که معمولا به شکل یک برگ طراحی شده است، تکنولوژی پمپاژ اکسیژن یا یونیزه ساختن مولکول های اکسیژن فعال می گردد. درواقع قابلیتی که در این نوع کولرها قرار داده شده، سبب می شود تا مولکول های اکسیژن یونیزه شده و بار منفی گرفته و به داخل اتاق پمپ شوند. در این حالت هوای تمیز و تازه به درون اتاق جریان یافته که قادر به از بین بردن باکتری ها و ضدعفونی کردن هوا می باشد و همچنین به نشست سریعتر گرد و خاک نیز کمک می کند.

فعال سازی حالت سلامت بر روی میزان سرمایش و گرمایش کولر گازی تاثیر چندانی ندارد و میزان مصرف انرژی (برق) دستگاه نیز به مقدار کمی افزایش می یابد. توجه داشته باشید که اگر دمای پنل خارجی از ۴ درجه کمتر باشد، پمپاژ اکسیژن به صورت خودکار متوقف می شود و زدن دکمه health موجب به کار افتادن پمپ یونیزه نخواهد شد.

دکمه ifeel در کولر گازی

در برخی از برندهای کولر گازی همچون گری، در داخل ریموت کنترل سنسوری برای تشخیص دمای محیط قرار داده شده است. در این مدل ها بر روی صفحه ریموت کنترل کولر گازی دکمه ای با نام ifeel یا I feel یا feeling قرار دارد که در صورت فشار دادن آن کولر گازی بر روی این حالت تنظیم می گردد. پس از فعال شدن این قابلیت، سنسور ریموت دمای محیط اطراف را تشخیص داده و به برد کولر گازی فرمان مربوطه را ارسال می نماید تا دستگاه به صورت خودکار دمای اتاق را در دمای تشخیص داده شده تنظیم نماید. توصیه می شود که در هنگام اینکار ریموت کنترل را در نزدیکی خود بگذارید تا همان دمای مطلوب اطراف شما تعیین گردد و از قرار دادن ریموت در نزدیک اجسام گرم یا سرد بپرهیزید.

دکمه clean در کولر گازی

دکمه clean در کولر گازی در برخی برندها همچون ال جی، سامسونگ، کریر، گری و غیره، به چشم می خورد. کاربرد این دکمه در جلوگیری از رشد باکتری ها در درون پنل داخلی کولر است. این دکمه با عباراتی همچون clean، Auto clean یا self clean و coil dry بر روی ریموت کنترل مشخص شده است. با فشار دادن آن کولر گازی رطوبت موجود در پنل داخلی را گرفته و خشک می کند و بوی نامطبوع را از بین می برد. این فرمان در حالت دور کم فن به مدت ۱۵ الی ۳۰ دقیقه اجرا شده و سپس کولر گازی خاموش می شود. این دکمه را باید در حالت Cool یا Dry انتخاب نمایید و در حالت های دیگر عمل نخواهد کرد. در برخی ریموت ها لازم است که به مدت ۳ ثانیه آن را نگه دارید.

نکته: در برخی برندها همچون کولر گازی گری یا کریر، دکمه xFan یا x-Fan دقیقا عملکرد دکمه clean را انجام داده و تنها در حالات dry و cool فن پنل داخلی دستگاه را حتی پس از آنکه خاموش شود، به مدت ۱۰ الی ۱۵ دقیقه در حالت کار کردن قرار میدهد.

دکمه shortcut در کولر گازی

در برخی کنترلرهای کولر گازی، دکمه ای با نام short cut یا my mode وجود دارد که درواقع تنظیمات کولر گازی شامل یکی از پنج حالت mode، دما و سرعت فن را ذخیره می کند. برای اینکار زمانی که تنظیمات دلخواه خود را اعمال نمودید، دکمه shortcut کولر یا my mode را برای ۳ ثانیه نگه دارید تا تنظیمات ذخیره شوند. اکنون هر زمان که این دکمه را بفشارید، کولر گازی بر روی تنظیمات دلخواه ذخیره شده شما تنظیم می شود.

نحوه تغییر درجه کولر گازی از فارنهایت به سانتیگراد

در برخی از برندهای خارجی کولر گازی دما در دو مقیاس سانتیگراد و فارنهایت نشان داده می شود. دمای فارنهایت از سانتیگراد بیشتر است. نحوه تغییر درجه یا دمای کولر از فارنهایت به سانتیگراد یا بلعکس در مدل های مختلف ممکن است متفاوت باشد. بهترین راه مراجعه به دفترچه محصول است. معمولا روشی که در بسیاری از مواقع جواب می دهد این است که در حالت خاموش یا off بودن کولر، به صورت همزمان دکمه mode و فلش پایین یا دکمه کاهش دما را فشار دهید. اینکار سبب تغییر درجه از فارنهایت به سانتیگراد می شود.

نحوه باز کردن قفل ریموت کنترل کولر گازی

قابلیت قفل شدن ریموت کنترل کولر گازی می تواند در بسیاری مواقع کاربردی باشد. اما گاهی نیز مشکل آفرین است و ما را دچار اشتباه می کند که مبادا ریموت خراب شده است. قفل ریموت کنترل با فعال شدن خود سبب عمل نکردن دکمه های ریموت به غیر از دکمه پاور یا روشن/ خاموش یا همان on/off می شود. در صورتی که قفل کودک ریموت کنترل کولر فعال شده باشد، یک علامت قفل یا کلید بر روی نمایشگر ریموت نشان داده می شود. نحوه باز کردن قفل ریموت کنترل کولر با نحوه قفل کردن آن یکسان است و معمولا ساده است. البته بسته به مدل و برند دستگاه می تواند متفاوت باشد. برخی از روش ها عبارتند از:

 • فشار دادن دکمه قفل ریموت که در برخی مدل ها وجود دارد
 • فشار دادن همزمان دکمه + و – تنظیم دما یا temp به صورت همزمان
 • فشار دادن همزمان دکمه mode و فلش بالای temp به مدت ۵ ثانیه
 • نگه داشتن دکمه direct و swing برای سه ثانیه
 • نگه داشتن دکمه timer on و timer off برای سه ثانیه

ریموت کنترل همه کاره یا یونیورسال یا مادر کولر گازی

در برخی از موارد که افراد ریموت کنترل کولر خود را گم می کنند و برای تهیه دوباره آن روانه بازار می شوند، ممکن است چندان خوش اقبال نبوده و به دلایل مختلف از جمله قدیمی بودن مدل کولر گازی و یا غیره، نتوانند ریموت کنترل مناسب خود را پیدا کنند. در این مواقع چیزی که ممکن است به گوشتان خورده باشد، ریموت کنترل همه کاره کولر گازی است. کنترل همه کاره یا مادر کولر گازی که همچنین یونیورسال نیز خوانده می شود، این قابلیت را دارد که با دادن کدهای مربوطه امکان خاموش و روشن و استفاده از کولر گازی را برای فرد مهیا سازد. درواقع در این مواقع باید کدهای کنترل کولر گازی را پیدا کرده و کد مربوط به دستگاه خود را با تنظیمات ریموت کنترل همه کاره وارد نمود.

برخی دکمه ها که در تنها چند برند دیده می شوند

در این بخش تعدادی از دکمه های ریموت کنترل کولر گازی را معرفی می کنیم که در تنها چند برند خاص وجود دارند.

دکمه dimmer: با فشار دادن این دکمه اطلاعات نمایش داده شده در پنل کولر گازی و صفحه نمایش به طور کلی خاموش شده و با زدن هر دکمه دیگری مجددا ظاهر می گردد.

دکمه economy یا smart saver: ویژگی صرفه جویی کولر گازی که با اسامی مختلف از جمله economy ،save ،smart saver ،energy saving و… شناخته می شود، سبب کاهش میزان برق مصرفی و قبض برق شما می شود. در این حالت دستگاه پس از رسیدن به دمای تعیین شده به روی فن قرار نمی گیرد. پس از  چند ثانیه کار نکرن فن، دما کم کم افزایش یافته و سبب می شود تا فن به کار افتاده و نیز پس از مدتی کمپرسور برای رسیدن به دمای تنظیم شده به فعالیت بپدازد.

دکمه quiet: این دکمه تنها در مدل های اینورتر کولر گازی یافت می شود. جهت کنترل صدا و کارکرد آرام دکمه quiet کولر گازی را در حالت دور کمپرسور و نیز فن کم به اجرا در می آورد.

دکمه sleep: این دکمه در برخی مدل های کولر گازی وجود دارد. با فشار دادن آن چراغ sleep بر روی پنل نیز روشن می شود. سپس دمای کولر در حالت سرما هر یک ساعت ۱ درجه افزایش یافته و در حالت گرما هر یک ساعت ۲ درجه کاهش می یابد. نهایتا پس از ۷ ساعت کولر خاموش می شود. این گزینه فقط در دو حالت cool و heat کار می کند. در صورتی که گزینه sleep فعال باشد، شکل یک هلال ماه بر روی نمایشگر ریموت ظاهر می گردد.

در صورتی که پاسخ سوال خود را در این مطلب نیافتید، آن را در قسمت نظرات کاربران مطرح کنید تا کارشناسان ما در کوتاه ترین زمان ممکن شما را راهنمایی کنند.

نظرات کاربران

امیر احمدی
24 آگوست 2016

بسیار سپاسگزارم. به امید موفقیت روز افزون برای شما.

  مریم نصیری
  16 آگوست 2017

  سلام وقت بخیر
  جسارتا ۳ روز هست که اسپیلت باد خنک ندارد و وقتی روشن میکنیم گاها (۲ بار) صدایی مثل طوفان میدهد لطفا راهنمایی بفرمایید ایراد در چه قسمتی هست و آیا با تنظیم کنترل قابل اصلاح مباشد یا نه ؟

   اسدی الاسوند
   3 آوریل 2018

   سلام. امیدوارم حالتون خوب باشد. وقتی کولر با این مشکل مواجه میشه هیچ عیبی نداره. فقط پنل داخلی که داخل اتاق شماست دوتا فیلتر داره که حسابی کثیف شده. اونارو تمیز کنید بشورید و مجددا جا بزنید درست میشه

   مسعود مرادی
   5 آگوست 2019

   سلام کولر شما کم گاز شده باید شارژ شود

    علی
    26 می 2020

    سلام
    تغییر دمای نوشته شده روی پنل کولر تاثیری در میزان گرمی یا سردی دمای خارج شده از کولر دارد یا خیر؟ مثلا اگر ما دما را روی ۱۶ بذاریم هوای سرد تری نسبت به عدد ۲۵ از کولر خارج می‌شود یا اینکه این عدد فقط مربوط به رساندن دمای اتاق به آن عدد میباشد؟ و اینکه کدام عدد بگذاریم که هم مصرف کاهش یابد و هم به درستی خنک کند
    با تشکر

   علی خیامی
   6 نوامبر 2019

   سلام. بلوور داخل خود اسپیلت خاک گرفته که باعث میشه کند کار کنه یا حالت بالانس نداشته باشه که معمولا خاک از یک طرف بیشتر رو بلوور سنگینی می‌کنه و این صدا بوجود میاد. فقط کافیه که بلوور شسته بشه این صدا از بین میره و سرعت بلوور بیشتر میشه

نفس فرهادي
1 سپتامبر 2016

عرض ادب
من واقعا جوابم رو گرفتم ،چون دفترچه راهنما رو گم کردم، خیلی واضح و اصولی توضیح دادید ،
پاینده باشید
ممنونم

  کارشناس 1: پیرنیا
  1 سپتامبر 2016

  سلام
  خواهش میکنم خوشحالیم که تونستیم کمکی کرده باشیم

   مهدی احدی
   24 ژوئن 2019

   سلام تو ریموت کنترل ما گزینه cool نداره باد خنک نمیده لطفا راهنمایی کنید

    Royal
    25 ژوئن 2019

    کولر رو از برق بکشین‌ باطری کنترل رو دربیارین و دوباره جا بزنید. برق کولرو روشن کنید. با کنترل بعدش روشنش کنید. میاد

     سام قنبری
     21 می 2020

     سلام ، کولر الان روشنه و داره کار میکنه روی درجه ۲۴ است حالا هر کاری میکنم نه درجش بالا و پایین میشه و نه خاموش میشه فکر کنم کنترل کولر قفل شده باید چیکار کنم؟؟ مدل کولر هم تراست هست!!

    کارشناس5: شعبانی
    14 می 2020

    سلام دوست عزیز.
    دلایل زیادی ممکنه باعث مشکل شما باشه که یکیش به تنظیمات کولر مربوطه. اگر دکمه cool در ریموت کنترل وجود نداره احتمالا با اسم دیگه ای نوشته شده. اما میتونید از علامت دانه برف کمک بگیرید. این نشانه حالت سرمایش کولر گازی رو نشون میده.

ایمان
5 سپتامبر 2016

سلام
در بعضی از سایت ها نوشته باید به کنترل کولر کد بدیم. هدف از کد دادن چیه و چه وقتی باید این کار رو انجام داد؟

  کارشناس 1: پیرنیا
  6 سپتامبر 2016

  سلام
  همانطور که در آموزش اشاره کردیم، اینکار در زمان استفاده از ریموت کنترل همه کاره یا مستر کنترل انجام میشه. برای تنظیم کردن ریموت با دستگاه یا اصطلاحا ست کردن ریموت با کولر لازم هست کد مخصوصی به مادربرد داده بشه. بسیاری از کولر گازی ها در ایران به علت عدم وجود خدمات پس ار فروش، فاقد کنترل هستند و برای حل این مشکل یک مستر کنترل وجود داره.

  حسن شریعتی
  30 می 2017

  سلام من یه مدل کولر سامسونگ دارم. علامت set روی صحفه کنترل ظاهر شده و در حالت اتو و کول دکمه کم یا زیاد کردن فن کار نمیکنه چکار کنم؟

   کارشناس 1: پیرنیا
   30 می 2017

   سلام
   احتمال اینکه کولر گازی در حالت توربو (Turbo) قرار گرفته باشد زیاد است طبق راهنمیی های متن این مقاله آن را از حالت توربو خارج کنید

    مهدیه نعیمایی
    29 ژوئن 2019

    سلام میخوام بدونم چجوری میتونیم کولر بزاریم شبا رو اتومات ؟

  محمد نیکدل
  10 آوریل 2020

  با سلام، بر روی پنل دیواری کولر تراست یه دکمه هست که موقع تمیز کردن جابجا شده، ۴ گزینه دارد، ۱ اتوماتیک ۲ تست ۳ ران ۴ استپ، حالا نمیدونم باید رو کدوم گزینه باشه، لطفا راهنمای بفرمائید.

جواد
1 اکتبر 2016

سلام من یه مشکلی دارم روی هیت که میزارم کولر هیچ بادی نمیده ثابت میمونه. کولرم اجنرال هستش

  کارشناس 1: پیرنیا
  1 اکتبر 2016

  سلام
  زمانی که کولر گازی را روی هیت یا گرما تنظیم میکنید معمولا مدت زمانی طول میکشه تا فن داخلی راه اندازی بشه که این مدت بستگی به میزان و نوع تنظیمات هر اسپیلت دارد. ولی برای اطمینان کولر گازی خودتون رو کاملا خاموش کرده و برق اصلی رو قطع کنید و بعد از ۲۰ دقیقه کولر رو مجددا روشن کنید و روی حالت گرما تنظیم کنید. اگر کولر گازی راه اندازی نشد مطمئنا مشکلی در سیکل یا اشکالی در مادربرد وجود دارد که باید با یک تعمیرکار کولر گازی برای حل آن مشورت کنید

سيا
1 اکتبر 2016

سلام خسته نباشین توضیحات خیلی عالین فقط من که کولرو رو گرما میزنم چند ثانیه بعد خاموش میشه مرسی راهنماییم کنین

  کارشناس 1: پیرنیا
  1 اکتبر 2016

  سلام
  برای اطمینان از خرابی کولر گازی به این ترتیب اقدام کنید. (کولر گازی خودتون رو کاملا خاموش کرده و برق اصلی رو قطع کنید و بعد از ۲۰ دقیقه کولر رو مجددا روشن کنید و روی قسمت گرمایش تنظیم کنید. اگر کولر گازی راه اندازی نشد مطمئنا مشکلی در سیکل هست)
  بعد از یکبار ریست کردن کولر گازی اگر به نتیجه نرسیدید و همچنان مشکل پابرجا بود باید با تعمیرکار کولر گازی تماس بگیرید.

سلمان عسکری
2 اکتبر 2016

ممنون بسیار با حوصله توضیح دادید
پاینده باشید

  کارشناس 1: پیرنیا
  2 اکتبر 2016

  خواهش میکنم

   حسین فرضی پور
   13 ژوئن 2019

   سلام اقای مهندس عزیز…اسپیلت من در ظهر تابستان که گرما به اوج خودش میرسه خاموش میشه و فقط فن کار میکنه ولی در شبها خوب کار میکنه بدون هیچ مشکلی..علتش چیه؟ تشکر

    مهدی
    23 ژوئن 2019

    سلام وقت بخیر لطفا در مورد دکمه ifeel در ریموت کنترل توضیح بدید ممنونم

ناهید
2 اکتبر 2016

با سلام…من اسپلیت ۹۰۰۰ بوش دارم .متاسفانه کنترل دستگاه گم شده و نصاب کد ست ریموت با برد دستگاه رو نمیتونه پیدا کنه…میشه لطفا راهنمایی کنید؟

  کارشناس 1: پیرنیا
  3 اکتبر 2016

  سلام
  شما اگر از مستر کنترل استفاده میکنید یک دفترچه همراه این کننترل هست که تمام مراحل رو به دقت شرح داده و عنوان کرده است

رضا
3 اکتبر 2016

سلام ما تازه اسباب کشی کردیم تو خونه جدید کولر گازی الجی.گلد نصبه بعد هر کاری کردم سیستم گرمایشیش روشن نشد میخواستم بپرسم اصلن گرمایشی داره؟؟

  کارشناس 1: پیرنیا
  3 اکتبر 2016

  سلام
  این امر به مدل دستگاه شما بستگی دارد. میتوانید از مطلب گرمایش کولر گازی کمک بگیرید. طبق توضیحات اگر روی صفحه نمایش کولر علامت خورشید ظاهر شد ولی عمل گرم کردن انجام نشد، کولر گازی مشکل داشته و حتما باید یک سرویس کار کولر گازی آن را چک کند ولی اگر روی صفحه نمایش این علامت ظاهر نشد کولر گازی تک کاره است.

پریسا
13 اکتبر 2016

سلام بسیار عالی و با حوصله توضیح داده بودین. سپاس فراوان چون راهنمایی شما کمک بزرگی بود.

رعنا امیری
24 اکتبر 2016

سلام خسته نباشبد کولر ما قبلا گرما تولید میکرد اما الان چند روزه تنظیمشم میکنیم گرما تولید نمیکنه

  کارشناس 1: پیرنیا
  25 اکتبر 2016

  سلام
  اگر طبق آموزش با استفاده از ریمون کنترل، کولر گازی خودتان را در حالت گرمایش قرار دادید ولی گرمایی تولید نمیشود، باید حتما با تعمیرگاه مجاز اسپیلت تماس بگیرید. مواردی که می توانند سبب مشکل شوند بسیارند.

ثمانه آل احمد
1 نوامبر 2016

سلام. ممنون از توضیحات کاملتون. من حالت فن دستگاه رو میخواستم بدونم که پیدا کردم. حالا میخوام بدونم مصرف برق هم توی حالت فن مثل حالت سرما و گرما است؟

  کارشناس 1: پیرنیا
  3 نوامبر 2016

  سلام
  نخیر در حالت استفاده از فن دستگاه تمام قطعات مانند کمپرسور کولر گازی و فن بیرونی دستگاه از کار افتاده و بلوور فن داخلی مانند یک پنکه عمل میکند که در این حالت کولر در کمترین زمان مصرف انرژی خود است.

faty
4 نوامبر 2016

سلام نمیدونم از کدوم دکمه ریموت هیتاچی برای گرم کردن استفاده کنم تو فصل سرما
تو رو خدا کمکم کنید.

  کارشناس 1: پیرنیا
  5 نوامبر 2016

  سلام
  به صورت کامل در اموزش شرح داده شده اگر از اینکه کولر گازی شما دارای سیستم گرمایی هم هست مطمئن هستید، از دکمه mode روی کنترل استفاده کرده و روی حالت گرما (عکس خورشید یا heat) تنظیم کنید. بعد از دکمه دما برای انتخاب دمای دلخواه استفاده کنید.

بهمن۱۷
4 نوامبر 2016

با سلام کولر ما ال جی هستش
حالت گرماشو که تنظیم میکنم اولش تا حدود ۵ تا ۱۰ دقیقه ای رو سایلنت هستش یعنی تصویر میاد ولی هیچ باد سرد یا گرمی نمیاد بیرون. بعدش خودبخود روشن میشه ولی باد گرم نمیده و این باد هم نهایتش ۲ دقیقه طول نمیکشه که خودبخود برمیگرده رو سایلنت. ممنون میشم جوابمو بدید

  کارشناس 1: پیرنیا
  5 نوامبر 2016

  سلام
  طبیعیه که ۵ تا ۱۰ دقیقه برای شروع کار در حالت گرمای کولر زمان سپری بشه. اما اگر باد حرارت کمی داره یا اصلا نداره و خیلی زود دوباره آف میشه به معنی وجود مشکلی در کولر گازی شماست که باید اطلاعات بیشتری از کارکرد کولر داشته باشیم تا به شما کمک کنم. توصیه می کنیم حتما با تعمیرکار ماهر کولر گازی ال جی برای رفع مشکل تماس بگیرید.

محمد افتخاری
6 نوامبر 2016

سلام ممنونم از مطلب خوبتون چند سوال داشتم
۱- دکمه clean چه کارایی داره؟
۲- دکمه swing چی؟
۳- اگه دستگاه احتیاج به گاز داشته باشه روی کنترل دستگاه نشون میده با علامتی یا هشداری؟
۴- معمولا سال به سال باید گاز بزنیم؟
کمپرسور رو من پارسال خریدم. ممنونم. موفق باشید

  کارشناس 1: پیرنیا
  7 نوامبر 2016

  سلام
  توضیحات سوال ۱ و ۲ شما در داخل مقاله آورده شده، لطفا مجددا با دقت مطالعه فرمایید. در صورت خرابی دستگاه نیز هیچ نشانه ای روی ریموت کنترل کولر گازی نشان داده نمیشود فقط روی دیسپلی یا صفحه نمایش پنل دستگاه کد خطا یا ارور نشان داده میشود. چه درباره گاز دستگاه و چه عیب های دیگر؛ و خیر اگر دستگاه شما مشکلی نداشته باشد نیاز نیست هر سال به صورت کامل شارژ گاز اسپیلت انجام شود.

Arezoo
12 نوامبر 2016

سلام خسته نباشید در محل کار کولر گازی gree داریم تنظیمات دستگاه به صورت اتوماتیک شده یعنی از کمترین درجه به بالاترین درجه میرسد!!! با توجه به سرد بودن هوا این تنظیم مناسب ما نیست! برای انجام تنظیمات دستی میشه راهنمایی کنید؟؟ که از حالت اتوماتیک برداشته شود…

  کارشناس 1: پیرنیا
  12 نوامبر 2016

  سلام
  دوست عزیز همانطور که در آموزش نیز توضیح داده شده شما میتوانید با زدن دکمه mode کولر گازی را در حالت سرما یا گرم (علامت دانه برف یا خورشید) قرار دهید و دمای مور نظر را نیز از گزینه temp انتخاب نمایید تا از حالت اتوماتیک خارچ شود

ماریا
20 نوامبر 2016

سلام من می خواهم بصورت اتوماتیک باشه. باید کدوم گزینه رو بزنیم؟

  کارشناس 1: پیرنیا
  22 نوامبر 2016

  سلام
  اگر منظور شما حالت کارکرد اتوماتیک است، دکمه mode رو چند بار فشار بدین تا روی نمایشگر علامت auto یا چند فلش به صورت دایره مشاهده کنید. این حالت، حالت اتوماتیک کولر گازی شماست که خود دما را مطابق سنسور تنظیم و محیط را در آن دما ثابت می کند.

سما
21 نوامبر 2016

سلام خسته نباشید
برای ریست کردن دستگاه ممنون میشم بفرمایید چه کاری انجام بدم؟ دستگاه رو در حالت گرما زدم. چراغهای روی پنل روشن و خاموش می شود و ریموت عمل نمی کند

  کارشناس 1: پیرنیا
  22 نوامبر 2016

  سلام
  شما باید برق اصلی کولر گازی را به مدت ۱۰ دقیقه قطع کرده و باطری ریموت کنترل را خارج کنید بعد این مدت کولر گازی را روشن کرده و ریموت کنترل را هم راه اندازی کنید اگر کولر گازی به صورت نرمال کار نکرد مطمنا ایراد داشته و باید با تعمیرگاه مجاز کولر گازی تماس بگیرید شما با این کار کولر گازی خود را ریست کلی کردید

محمدرضا
21 نوامبر 2016

سلام
ببخشید من کولر جنرال دارم.
وقتی دکمه mode رو میزنم که بره روی حالت گرما ، کولر رو این حالت نمیره . در واقع روی نمایشگر کنترل از رو حالت heat میپره.
باید چیکار کنم ؟

  کارشناس 1: پیرنیا
  22 نوامبر 2016

  سلام
  مطمئن هستید که کولر گازی شما دارای سیستم گرمایش است ؟ به احتمال زیاد کولر گازی شما تک فصله است و فقط قابلیت سرمایش را دارد. اما اگر در سالهای قبل از گرمایش آن استفاده کرده اید، احتمالا ایرادی در برد دارد. برای راهنمایی لطفا اطلاعات بیشتری را بفرستید.

رزا نایلی
21 نوامبر 2016

رو هیت میزارم هیچ بادی نمیزنه نه گرم نه سرد چیکار باید کرد انگار خاموشه و چراغش روشنه

  کارشناس 1: پیرنیا
  22 نوامبر 2016

  سلام
  معمولا زمانی که کولر گازی رو روی گرمایش قرار میدید چند دقیقه تا راه اندازی زمان میبره و در این چند دقیقه هم پنل داخلی هیچ عکس العملی نداره ولی اگر این مدت زیاد شد مطمئنا کولر گازی شما ایراد دارد و باید حتما بازدید شود

   مهران چوبدار
   1 می 2019

   سلام ریموت کولرگری ۲۴۰۰۰ من چراغاش روشن میشه و کولر رو خاموش روشن میکنه اما بقیه دکمه های تنظیمات اصلا کار نمیکنه. حتی کم و زیاد کردن سرمایشش ! انگاری جز دکمه روشن خاموش بقیه ش هنگ کردن باید چیکار کنم الان

    کارشناس5: شعبانی
    15 می 2020

    سلام دوست عزیز. اگر به غیر از دکمه روشن خاموش بقیه دکمه ها کار نمی کنند به احتمال بسیار زیاد ریموت کنترل شما قفل شده است. نحوه باز کردن قفل را در متن مقاله می توانید پیدا کنید. اگر ریموت نمایشگر دارد توجه کنید که علامت قفل یا یک کلید ظاهر شده است یا نه.

نازنین
22 نوامبر 2016

سلام کنترل کولر گازی جنرال گلد ما الان یک روزه کار نمیکنه علتش چی میتونه باشه؟

  کارشناس 1: پیرنیا
  23 نوامبر 2016

  سلام
  دوست عزیز شما باید ابتدا از سالم بودن کنترل مطمئن شوید. مطلب آموزش نحوه تست ریموت کنترل کولر را که لینک آن هم در مقاله داده شده را مطالعه فرمایید و سپس اقدامات بعدی را انجام دهید

محمد افتخاری
23 نوامبر 2016

سلام
ایا از گزینه auto میشه در زمستان استفاده کرد و ایا این حالت در مصرف برق تاثیر دارد؟

  کارشناس5: شعبانی
  19 می 2020

  با سلام. معمولا به دلیل اینکه حالت اتوماتیک دمای کمتری را تنظیم می کند، مصرف برق کمتری نسبت به حالات دیگر دارد. در زمستان اگر از حالت کارکرد این مد کارکرد کولر راضی بودید، استفاده از آن مشکلی ندارد. اما معمولا به دلیل اینکه گرمای مناسبی را ایجاد نمی کند پیشنهاد می شود که از حالت گرما یا heat استفاده شود.

نگار نظرى
24 نوامبر 2016

سلام خسته نباشید ، اسپیلت رو روى تنظیمات هیت گذاشتم ولى هر سه دقیقه میره روى اتومات و گرما نمیده، چجورى میتونم اتومات رو حذف کنم ؟ مارک asr هست

  کارشناس 1: پیرنیا
  25 نوامبر 2016

  سلام
  منظورتون از اتومات چی هست دقیق تر توضیح بدین و اینکه چه اتفاقی برای کولر گازی شما میوفته ؟ دقت داشته باشید که زمانی که کولر گازی روی حالت هیت هست سرما به پنل خارجی منتقل شده و به دلیل اینکه هوای بیرون هم سرد است پنل بیرونی ممکنه یخ زده باشه که باید با سیستم دیفراست کولر یخ زدایی شود و این عمل طبیعی است. به همین دلیل کولر بطور ماوم در حالت هیت گرما نمی دهد. ولی اینکه هر ۳ دقیقه این اتفاق بیوفتد کمی غیر طبیعی است. لطفا اطلاعات دقیق تری از کولر گازی اعلام کنید تا کمک بیشتری کنیم

محمد
25 نوامبر 2016

سلام
میشه از حالت dry برای گرفتن رطوبت اضافه درون ساختمان استفاده کرد؟ منزل ما توی خوزستان و طبقه ۵ ساختمان و تمام اطراف ساختمان بازه! در زمستان که بارندگی میشه به شدت رطوبت به داخل نفوذ میکنه. به نظر شما میشه از این حالت کولر استفاده کرد؟؟ ممنون

  کارشناس 1: پیرنیا
  26 نوامبر 2016

  سلام
  این حالت برای رطوبت گیری تنظیم شده ولی نه برای زمستان این حالت برای تابستان باید مورد استفاده قرار بگیرد اگر در این حالت کولر گازی را روشن کنید به دلیل سرمای هوا کولر گازی اتومات میکند و در فواصل زمانی بسیار کم خاموش شده یا اینکه اصلا روشن نمیشود

بيگدلي
25 نوامبر 2016

سلام، اسپیلت ما امریکن پروست است که مدتیست دمای آن بیشتر از ۲۳ درجه نمی رود درحالیکه دما روی ۲۷ تنظیم شده است. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

  کارشناس 1: پیرنیا
  26 نوامبر 2016

  سلام
  دمای روی نمایشگر کولر گازی به صورت دماسنجی عمل میکند که شاید به دلیل سرمای هوا و عدم انتخاب ظرفیت مناسب کولر گازی امکان گرم کردن محیط بیش از ۲۳ درجه نیست. البته احتمال ایراد برد و ترموستات نیز مطرح است.

حسین
4 دسامبر 2016

سلام من کدهای کنترل کولر گازی سامسونگ را گم کرده ام. چون زمانی که کولر دچار خطا می شود باید این کد را با استفاده از کنترل وارد کنیم. چکار کنم

  کارشناس 1: پیرنیا
  6 دسامبر 2016

  با سلام
  لطفا ایمل و مدل دستگاه خودتون رو ارسال کنید تا کدهای ریموت کنترل کولر گازی سامسونگ را برای شما ایمیل کنیم

زهرا
8 دسامبر 2016

سلام. خسته نباشید ببخشید من تو محل کارم اسپیلت جنرال هستش اما هرکاری میکنم نمیتونم رو حالت گرما بزارم اصلا دکمه heat نداره

وحید
12 دسامبر 2016

سلام
کولر ما جنرال
تا چند روز پیش از heat استفاده میکردیم اما الان با کنترل میزنیم اصلا گزینه heat رو انتخاب نمیکنه و به گزینه بعد میره.میدونید چیه جریانش؟؟؟

  کارشناس 1: پیرنیا
  12 دسامبر 2016

  سلام لازمه که شما کولر گازی خودتون رو ریست کنید و دوباره را اندازی کنید اگر درست نشد احتمال خرابی کولر گازی یا برد فرمان آن وجود دارد که باید باتعمیرگاه مجاز کولر گازی تماس برقرار کنید .

سوال
13 دسامبر 2016

سلام
کولر گازی گری داریم که حالت heat هم داره ولی وقتی روی حالت heat روشنش میکنیم فقط چراغ های روی کنترل روشن میشه و کولر روشن نمیشه
روحالت cold میشه روشنش کرد و میشه به حالت های dry و auto هم تغییرش داد ولی وقتی به حالت heat میبرمش باز علامت خورشید روی کنترل روشن میشه ولی علامت heat روی صفحه ی دیجیتالی کولر روشن نمیشه ,باد گرم ایجاد نمیشه و دیگه هرچی با کنترل کار کنم ریموت روی کولر عمل نمیکنه و باید دوباره به حالت cold ببرمش تا کنترل عمل کنه
مشکل از چیه؟

  کارشناس 1: پیرنیا
  16 دسامبر 2016

  سلام
  دوست عزیز اولین کاری که باید انجام بدید این هست که از اینکه کولر گازی شما دارای سیستم گرمایش هست مطمئن شوید. چون در بعضی موارد کلید گرمایش روی ریموت کنترل کولر گازی تعبیه شده ولی کولر گازی فاقد سیستم گرمایش میباشد.

   سوال
   18 دسامبر 2016

   سلام
   بله حالت گرمایش داره و موقع خرید امتحانش کردیم روشن می شد. الان این مشکلی که گفتم رو باش بعد از چند ماه که نیاز به گرما داریم مواجه شدیم

    کارشناس 1: پیرنیا
    20 دسامبر 2016

    سلام
    پس اگر از اینکه کولر گازی شما دارای حالت گرما است مطمن هستید باید تمامی چشمی و برد دستگاه را چک کرده و مشکل مورد برسی قرار گرفته شود با توجه به اینکه هیچ عکس العملی نشان داده نمیشود در حالت گرمای کولر، احتمال خرابی برد فرمان دستگاه بسیار زیاد است

رسول صفری
14 دسامبر 2016

سلام.
کولر گری مدل کوزی ۱۲۰۰۰ دارم.در حالت گرمایشی یکدفعه یه صدای مثل تخلیه شدید گاز میده و پنل داخل خاموش و قسمت بیرونی کمپرسور روشن و فنش خاموش میشه.ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.دفترچه راهنمای فارسیشون موجود هست؟

  کارشناس 1: پیرنیا
  16 دسامبر 2016

  سلام
  لطفا برای اینکه بتونیم بیشتر شما را کمک کنیم راهنمایی بیشتری ارایه کنید مثلا اینکه اصلا کولر گازی شما گرمایی تولید میکند یا اینکه این حالت چه زمان رخ میدهد یا اینکه …

بهروز پنجی
15 دسامبر 2016

با سلام
اسپیلت جنرال ۱۸۰۰۰ داریم خطای E3 زده روش .
و گرمایشش کار نمیکنه .
به محضی که میزاریم رو گرما فورا خاموش میشه و E3 مینوسد ..
لطفا بفرمایید ایرادش چیه و چقد هزینه تعمیرات دارد ؟؟ ممنون از پاسخ های کاملتون مهندس

  کارشناس 1: پیرنیا
  16 دسامبر 2016

  سلام
  این ارور معمولا مربوط به سنسور لوله کولر گازی شما میباشد ولی مطمنا نمیتوان گفت که این قطعه دارای مشکل است بلکه امکان خرابی در برد اصلی کولر گازی جنرال شما هم وجود دارد شما میبایست با نمایندگی مجاز تعمیرات کولر گازی جنرال تماس گرفته و درخواست بازدید کنید درباره میزان هزینه هم تا برسی کامل دستگاه و پی بردن به عیبت حدودی دستگاه امکان اعلام نظر وجود ندارد

   نفیسه صالحی
   31 می 2020

   سلام
   وقتی حالت sleep انتخاب میشه به ترتیب ۱ یا ۲ یا ۳ یا ۴ ستاره ظاهر میشه
   لطفا تفاوت رو بفرمائید در توضیحات موجود نبود

بهروز پنجی
15 دسامبر 2016

سلام لطفا آموزش باز کردن قفل کنترل کولر گازی گری رو بفرمایید. ممنون

علی اشرفی
21 دسامبر 2016

سلام.دکمه single user روی کنترل سامسونگ برای چی هست؟

  کارشناس 1: پیرنیا
  23 دسامبر 2016

  سلام
  این دکمه مربوط به تنظیمات کولر گازی برای زمان و درجه حرارت مشخص میباشد و به عبارتی شخصی سازی کردن آن است

.احمد محمدی
26 دسامبر 2016

با سلام
راهنمای استفاده از کنترل کولر گازی اینورتر نکست پلاس را می خواهم. باتشکر

  کارشناس 1: پیرنیا
  27 دسامبر 2016

  سلام
  دوست عزیز همانطور که در ابتدای بحث عنوان کردیم، این آموزش جامع است و هر برندی را شامل میشود. بنابراین می تواند برای راهنمای ریموت کنترل کولر گازی اینورتر شما نیز مورد استفاده قرار گیرد. زیرا برندهای مختلف فقط در موارد بسیار کمی با هم اختلاف دارند که زیاد قابل بحث نیست.

امین سلطانی
24 ژانویه 2017

سلام
خسته نباشید
کار دکمه clean ریموت کولر چیه ؟

علی
10 فوریه 2017

واقعا عالی بود. نصف شبی بدجوری گیج شده بودم. کنترل کار نمیکرد و دستگاه خاموش نمیشد. باتری در آوردم دوباره جا زدم درست شد.

محسن اهواز
2 آوریل 2017

سلام لطف کنید به سوال من جواب بدید
کولر وست پوینت سی هزار دارم هر کاری کردم کولر با کنترل روشن بشه نشد که نشد مجبور شدم با دکمه روی پنل روشن کنم ، کنترل قفل هم نیست که بگم از قفله ، باتری نو گذاشتم روش فایده نداشت ، نمی دونم باید چه دکمه هایی رو بزنم که کار کنه ؟ البته از پاییز کولر خاموش بود و بعد از چندماه روشنش کردم

  کارشناس 1: پیرنیا
  4 آوریل 2017

  سلام
  دوست گرامی ابتدا طبق آموزش های تست ریموت کنترل کولر گازی از سلامت ریموت مطمئن شوید. اگر این اطمینان حاصل شد که کنترل به سمت پنل سیگنال ارسال میکند، حتما مشکلی در چشمی برد کولر وجود دارد که باید توسط تعمیرکار بررسی شود تا در صورت امکان تعمیر شود و در غیر این صورت تعویض لازم است.

نریمان
3 آوریل 2017

سلام ، بهترین حالتی که میشه کولر رو تنظیم کرد برای مناطق گرمسیر مثل جنوب کشور در فصل بهار که گرما چندان نیست حالت اتومات هست یا کوول ؟

  کارشناس 1: پیرنیا
  4 آوریل 2017

  سلام
  توصیه میشود که در فصل بهار از قسمت فن کولر گاز استفاده نمود ولی اگر احتیاج به سرمای بیشتر دارید حتما از قسمت کول استفاده نمایید

مهدی مهدوی
7 آوریل 2017

سلام آقا پیرنیا دکمه fix با دو فلش بالا پایین چه کاربردی داره کولر توشیبا ممنون از راهنماییتون

علی
9 آوریل 2017

سلام لطفا کار کلیدهای self clean و shortcut و sleep در ریموت کولر گازی جنرال گلد اینورتر رو توضیح بدین

احمد محمدی
10 آوریل 2017

سلام و وقت بخیر
کولر اسپیلت ۳۰ هزار اجنرال دارم
رو ۲۵ تنظیم کردم رو کمپرسور میره و سرد که شد میره رو فن. مشکلی نداره
فقط یهویی نصف شب کامل خاموش میشه یا دم صبح
دوباره باید با کنترل روشنش کنم
دیشب تا صبح ۱۰ بار اینجوری شده
باطری کنترل هم برداشتم و کولر رو از برق کشیدم ۵ دقیقه ای
بازم یه زمان هایی این مشکل رو داره
از برده کولره ؟

  کارشناس 1: پیرنیا
  10 آوریل 2017

  سلام
  سرد شدن و تغییر حالت به فن در کولر گازی طبیعی است ولی خاموش شدن کامل کولر گازی طبیعی نیست. شما کولر گازی را در حالت cool و ۲۲ درجه قرار دهید و مطمن شوید که این عمل دوباره تکرار میشود. در صورت تکرار شدن اطلاع دهید

علی
10 آوریل 2017

سلام و خسته نباشید
من یک اسپیلت ۱۲۰۰۰ میتسوبیشی دارم الان چند وقتی هست که کنترل به خوبی کار نمیکنه. باید حتما چشمی کنترل را چسپوند به اسپلیت تا کار کنه. ولی وقتی برق کولر رو برای مدتی قطع میکنم درست میشه. باتری کنترل هم عوض کردم اما بازم مشکل داره. ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.

  کارشناس 1: پیرنیا
  10 آوریل 2017

  سلام
  دوست گرامی احتمال خرابی در گیرنده فرکانس کولر گازی که روی برد داخلی نصب شده است می رود. باید توسط یک تعمیرکار متخصص کولر بازدید و مورد بررسی قرار گیرد

سجاد
15 آوریل 2017

سلام، پایین آمدن دمای اسپلیت گری، رو به پایین است یا بالا؟ عدد ۱۶ سردترین است یا گرمترین؟

  کارشناس 1: پیرنیا
  16 آوریل 2017

  با سلام. زمانی که شما درجه کولر گازی را روی ۱۶ درجه تعیین میکنید، در حقیقت این فرمان را به کولر گازی صادر میکنید که تا زمانیکه دمای محیط به حدود ۱۶ نرسیده همچنان کار کند و دما را پایین بیاورد. ولی وقتی دما را روی ۲۶ تنظیم میکنید، کولر تا رسیدن دمای محیط به حدود ۲۶ کار میکند. از آنجا که ۱۶ دمای پایین تری می باشد، مسلما اتاق در این دما سرتر خواهد بود.

جلال
15 آوریل 2017

سلام
کولر گری ۳۲ هزار داریم و از آموزش های شما برای راهنمای ریموت کنترل کولر گری استفاده کردیم. واقعا ممنون. اما تعدادی دکمه روی ریموت هست که توضیحاتشون رو نتونستم پیدا کنم.

  کارشناس 1: پیرنیا
  16 آوریل 2017

  سلام
  خوشحالیم که براتون مفید بوده. لطفا اسم دکمه های ریموت کنترل گری که گفتید رو بفرمایید تا راهنمایی کنیم.

محمد
16 آوریل 2017

سلام. خسته نباشید. من یک کولر گازی گری ۲۴۰۰۰ واسه یه اتاق سه در پنج گذاشتم. دما رو روی ۲۲ تنظیم کردم. کولر رو روشن میکنم و حدود یک ساعت کمپرسور روشن میشه و بعد که دما به ۲۲ رسید کمپرسور خاموش میشه و فقط پنل داخلی روشن میمونه. بعد از این هر ده دقیقه یکبار کمپرسور روشن میشه تا دوباره دمای اتاق روی ۲۲ بمونه و دوباره خاموش میشه. این تعداد روشن و خاموش شدن کمپرسور آسیبی بهش نمیزنه؟ نمیشه یه کاری کرد که کلا کمپرسور همیشه روشن بمونه؟

  کارشناس 1: پیرنیا
  16 آوریل 2017

  سلام
  این فرایندی که فرمودید مربوط به سیستم سرمادهی کولر گازی است و باید به همین شکل اجرا شود و کاملا طبیعیست. دقت کنید که یکسره کار کردن کمپرسور کمکی به مصرف برق کمتر نمیکند، بلکه مشکلات دیگری به بار خواهد آورد مانند سرمای ببش از حد، مصرف برق بالاتر، آسیب رسیدن به قطعات، استهلاک زیاد و…
  اگر از کولر های گازی اینورتر استفاده کنید متوجه می شوید که کمپرسور درواقع خاموش نمی شود و در دورهای مختلف کار میکند.

   محمد
   16 آوریل 2017

   ممنون بابت پاسختان. فقط نگرانی من این بود که شاید این تعداد روشن و خاموش شدن کمپرسور در فواصل کوتاه (تقریبا ربع ساعتی) به کمپرسور آسیب بزنه. پس شما میفرمایید که این عمل طبیعیه؟

    کارشناس 1: پیرنیا
    17 آوریل 2017

    سلام
    شما میتوانید دمای را روی عدد بالاتری قرار بدید تا این اتفاق کمتر تکرار شود. ولی متاسفانه چاره دیگری برای حل این مشکل کولر گازی وجود ندارد

آرش
16 آوریل 2017

سلام. ببخشید کولر گازی گری دارم سه ماه راه انداختیم ولی حالا کنترل دستگاه کار نمیکنه. باتری جدید هم گرفتم اما نشد. فقط کولر رو میتونم دستی روی حالت اتومات روشن و خاموش کنم لطفا راهنمایی کنید. ممنون

  کارشناس 1: پیرنیا
  17 آوریل 2017

  سلام
  دوست گرامی شما قبل از هر کاری باید ریموت کنترل کولر گازی را از نظر سالم بودن با توجه به آموزش های تست ریموت کنترل چک کنید. بعد از آن باید چشمی برد فرمان که سیگنال ریموت کنترل را دریافت میکند تست و برسی شود. البته توصیه میشود اگر کولر گازی شما نو خریداری شده حتما با شرکت تولید کننده برای استفاده از خدمات پس از فروش و گارانتی تماس بگیرید

ارزو
19 آوریل 2017

سلام جسارتا سوالی داشتم. اسپیلت بکو ۱۲۰۰۰ برای یک اتاق سه در چهار نصب شده، نصاب موقع اموزش گفت که نباید اصلا خاموش بشه اگر در حد چند ساعت کار دارید بیرون روی ۲۵ بزارید و برید. اما حس میکنم اینجوری که نمیشه چون تو اتاق جز شبها وقت خواب نیازی نیست. فوقش در طول روز نهایتا ٢ ساعت کار داشته باشم. لطفا راهنمایی کنید که وقت نیاز یا وقت ترک اتاق میتونم آف کنم؟ جز زمان سفر، در روز چند بار میتونم کولر گازی رو آف و آن کنم؟

  کارشناس 1: پیرنیا
  22 آوریل 2017

  سلام
  هیچ محدودیتی در خاموش و روشن کردن کولر گازی وچود ندارد. هرچند که اگر این کار در فواصل زمانی کمتری انچام نپذیرد، بهتر است. ترجیحا به صورت دستی این کار را انجام ندهید. دما را روی دمایی که فکر میکنید راحت تر هستید قرار دهید تا این عمل به صورت اتوماتیک انجام گیرد.

مهدي
20 آوریل 2017

با سلام بنده کولر هیتاچی ۲۴ هزار رو چند ماه پیش در حالت گرما قرار دادم و کار میکرد ولی الان کنترل کولر به حالت سرما برنمیگرده یعنی کنترل رو دکمه مود کار نمیکنه. فقط روشن میشه و رو دور پایین رو همون گرما کار میکنه. با تشکر

  کارشناس 1: پیرنیا
  20 آوریل 2017

  سلام
  شما باید از سالم بودن ریموت کنترل کولر گازی خودتان مطمن شوید برای این کار به آموزش نحوه تست ریموت کنترل مراجعه کنید.
  ایراد برد کولر هم می تواند علت این مشکل باشد که به بازدید تعمیرکار نیاز است.

روزبه رحیمی
22 آوریل 2017

سلام
با تشکر از مطالب مفیدتون
من بندرعباسم و کولر اجنرال ریموت دار دارم. مشکل وقتی پیش میاد که خونه نیستم. کولر زمان رفتن برق خاموش میشه و بعد از وصل مجدد برق حتما باید با ریموت روشن بشه. مواقعی که منزل هستم مشکلی نیست اما زمانهایی که نیستم خاموش بودن کولر زیاد جالب نیست مخصوصا در تابستان.
راهی نداره که با وصل مجدد برق، کولر خود به خود روشن بشه؟ مثل کولرهای اجنرال دیگه که ریموت نداره و دستی و سلکتوریه که این مشکل رو ندارن

  کارشناس 1: پیرنیا
  23 آوریل 2017

  سلام
  دوست گرامی این حالت در کولر گازی دقیقا به برنامه ریزی مادربرد کولر گازی مربوط میشود و متاسفانه امکان تغییر دادن آن وجود ندارد.

وحید
22 آوریل 2017

سلام کولر دو تیکه گری تازه خریدم ۱ماهی میشه. الان میخوایم روشن کنیم اما علامت قفل روی ریموت کنترل کولر اومده و هیچ کاری نمیکنه لطفا راهنمایی کنید

  کارشناس 1: پیرنیا
  23 آوریل 2017

  سلام
  ریموت شما قفل می باشد که با کمک توضیحات موجود در متن مقاله می توانید این حالت را رفع کنید. اگر درست نشد، باطری ریموت کنترل را خارج کرده و پس از چند دقیقه دوباره جا بزنید و سپس امتحان کنید. احتمال خارج شدن از این حالت بالاست.

مجتبی
25 آوریل 2017

با سلام. کولر اسپلیت وست پوینت ۳۰۰۰۰ دارای سه سرعت فن هست. آیا این محدودیت قابل تغییر هست؟ مثلا سرعت فن کمتر از حداقل سرعت روی ریموت‌ باشد؟ با تشکر

  کارشناس 2 : علوی
  27 آوریل 2017

  سلام
  نخیر متاسفانه این سه حالت تنها حالاتی است که به صورت پیش فرض رو کولر گازی شما تعبیه شده است و قابل تغییر نیست. فقط شما امکان تغییر حالت این سه دور فن بلوور داخلی را دارید

علی
26 آوریل 2017

سلام. خیلی ممنون از توضیحات کاملتون. ببخشید من اسپلیت رو بعد چند ماه روشن کردم و طبق همه ی گفته هاتون تنظیم کردم. ولی درجه و آیکون های روی خود اسپلیت روشن نمیشه. اما دستگاه کار میکنه. لطفا میشه راهنمایی کنید چکارکنم؟

  کارشناس 1: پیرنیا
  27 آوریل 2017

  سلام
  آیا منظور شما از درجه و آیکون های روی اسپیلت، صفحه نمایش روی پنل داخلی کولر گازی است؟ لطفا کامل تر توضیح بدید. زیرا به موارد مختلفی بستگی دارد.

صابر
28 آوریل 2017

سلام. یه سوال دارم. روی کولرهای گازی نمایشگری نصب میشه که آپشن های انتخابی رو اونجا میتونی ببینی. مهم ترینش دمای انتخابیه.
چند روز پیش جایی بودم که درجه تنظیم شده برای دما ۱۶ بود. من واسه اینکه سرما نخورم گذاشتم روی ۲۲ .
بعد یه خانمی اومد و گفت وقتی ۲۲ گذاشتی یعنی اینکه کولر با شدت بیشتری کار میکنه !!! میخوای کمتر کار بکنه و اتاق رو کمتر سرد بکنه باید روی همون درجه ۱۶ بذاری؟!
این حقیقت داره؟
منظور از اون درجه چیه؟!
من قبلا فکر میکردم اگه اون درجه مثلا ۲۵ باشه یعنی کولر دمای اتاق رو تا ۲۵ پایین میاره و همون جا ثابت نگه میداره.
ممنون

  کارشناس 2 : علوی
  28 آوریل 2017

  سلام
  بله دوست گرامی شما دقیقا درست فکر میکنید و اشتباه از ایشون بوده. در دمای ۱۶ درجه کولر تلاش بیشتری برای خنک شدن محیط میکنه تا ۲۲ درجه. معنی دمای ۲۲ دقیقا اینه که کولر گازی تا زمانی که دمای کل اتاق را به ۲۲ درجه نرسانده کار میکند و بعد کمپرسور توسط برد فرمان و سنسور فرمان خاموش شدن را دریافت کرده و منتظر خواهد شد که دما دوباره تغییر کند تا دوباره استارت کند.

آرش مکوندی
3 می 2017

سلام
من یه کولر گازی گری ۳۰۰۰۰ دارم تو یک خونه ۷۵متری در خوزستان.
مشکل اینجاست که کولر خونه رو خیلی سرد میکنه. بیش از حد و تا حدی آزار دهنده.
سوالم اینجاست اگر روی درجات دمای بالاتر بذارم آف و آن های متعد در طول شبانه روز میتونه به کولر صدمه بزنه؟
و اینکه راه دیگه ای پیشنهاد میکنید برای حل مشکلم؟ ممنون

  کارشناس 1: پیرنیا
  3 می 2017

  سلام
  دوست گرامی انتخاب کولر گازی مناسب برای هر مکانی بسیار مهم است. متاسفانه با این تفاسیر شما دستگاهی قویتر انتخاب کرده اید. هرچند اگر کولر گازی در دمای مناسب قرار داده شود، امکان خاموش و روشن شدن زیاد آن نیست. اگر با قرار دادن کولر حتی در دمای بالا آف و آن شدن زیاد است، متاسفانه چاره ای نیست. توجه کنید که تعداد مراتب روشن و خاموش شدن اگر از حد نرمال خارج شده و خیلی اتفاق بیوفتد، استهلاک دستگاه را چند برابر میکند.

محمدفخري
4 می 2017

سلام کولر گازی ما تی سی ال هستش، چطور میتونم از دکمه ی تایمر استفاده کنم؟

  کارشناس 2 : علوی
  4 می 2017

  سلام
  این مطلب به طور کامل در متن مقاله توضیح داده شده. اگر روی ریموت کنترل کولر گازی تی سی ال شما دکمه ای مانند تایمر (Timer) یا Sleep وجود دارد، با فشار دادن آن می توانید از این ویژگی استفاده کنید.

علی غوابش
6 می 2017

سلام و خسته نباشید. واقعا فکر نکنم سایتی جامع تر از سایت شما من جایی دیده باشم. به جرات میتونم بگم از هر لحاظ عالی هست. یک سوال داشتم. خواستم بپرسم دکمه xFan در کنترل کولر گازی گری چی هستش؟ با تشکر

  کارشناس5: شعبانی
  18 می 2020

  سلام دوست عزیز. خوشحالیم که نظر مثبت شما را جلب کرده ایم. توضیحات کامل این دکمه را می توانید در بخش پایانی مقاله بیابید.

محمد
8 می 2017

سلام
خسته نباشید
من بعد از اینکه کولر رو برای فصل جدید روشن کردم، متوجه شدم کنترل دستگاه هر چند بار فرمان یک بار عمل میکند. لازم به ذکر هست که‌ نه به دستگاه و نه به کنترل ضربه واد نشده. باطری کنترل تعویض شده ولی درست نشد
کولر ۳۲ هزار مدیا سرد میباشد با تشکر

  کارشناس 1: پیرنیا
  8 می 2017

  سلام
  ایا این مشکل با فشردن دکمه خاصی به وجود می آید؟ و اینکه از سالم بودن باطری ریموت کنترل مطمئن هستید؟ قبل از هر کاری میبایست ریموت کنترل را با توجه آموزش مطرح شده در تست ریموت کنترل تست نمایید.

محمد ملانوری
9 می 2017

با سلام . کولر گازی اجنرال ۳۰۰۰۰ از نوع موتور کوچک دارم. چگونه مطمئن شوم اینورتر دار هست؟ و مصرف برق ان چند آمپر میباشد؟

مرتضی زارع
11 می 2017

سلام ممنون از محبت های شما
من تا حالا ندیدم از کولر گازی ما آب تخلیه شود. همه حالت ها را چک کردم ولی از لوله خروجی ان آب خارج نمیشود. البته لوله کشی توکار کردم و ان هم کنترل کردم سالم است…لطفا بفزمایید در کدام حالت از کولر گازی اب اضافی تخلیه میشود؟ ممنون. کولر ما طرح لبخندی ۲۴۰۰۰ است

  کارشناس 1: پیرنیا
  11 می 2017

  سلام
  دوست گرامی اگر لوله کشی کولر گازی شما توکار است که مسلما آب خروجی هم باید از لوله های تعبیه شده در داخل دیوار به مجرای فاضلاب ریخته شود که شما هم با این حالت امکان دیدن این آب را ندارید.

مرتضی زارع
11 می 2017

معمولا در کدام حالت کولر گازی اقدام به تخلیه اتوماتیک آب میکند؟
heat ?dry ?cool ?auto? ….
ادامه سوال بالاست
ممنونم

  کارشناس 1: پیرنیا
  11 می 2017

  سلام
  دوست گرامی اب تولید شده حاصل خنگ شدن فین های کولر گازی است پس زمانی اب تولید میشود که کولر گازی شما خنک کند البته در حالت dry بیشترین تولید اب از کولر گازی انجام میشود

مرتضی آشیان
15 می 2017

سلام و خسته نباشید
من تازه کولر گرفتم مارک گری سی هزار سرمایشی، خونمون بوشهره که هوای اینجا معتدل و خشک هستش و بعضی موقعها شرجی هست. اونم وسط تابستون که بندر شرجی زیاد میشه اینجا هم شرجی میشه. بنظر شما الان که هوای اینجا معتدل و خشک هست و شبا خنک تر رو چه دمایی بزارم خوبه؟؟؟؟

  کارشناس 1: پیرنیا
  16 می 2017

  سلام
  دوست عزیز دمایی که شما روی کولر گازی تنظیم میکنید هیچ ربطی به خارج شدن هوای خنک تر یا گرمتر از کولر گازی ندارد. بلکه شما با تنظیم یک دما به کولر گازی این فرمان را صادر میکنید که اگر دمای اتاق به مثلا ۲۵ درجه رسید، کولر گازی خاموش شود. البته نرمال ترین دمایی که از نظر علمی توصیه میشود دمایی بین ۲۲ تا ۲۵ درجه سانتی گراد است و حالت cool یا dry پیشنهاد میشود.

ساسان کلانی
22 می 2017

با سلام و خسته نباشید ،
من یک کولر گازی اسپلیت مارک دوو مدل DSB-1830LH دارم. تابستان سال ۹۴ خریدم. اخیرا حدود ۵ ماه است که وقتی روشن میکنم ، تقریبا هر ۲۰ الی ۳۰ ثانیه یک صدای تق خفیف از داخل پنل داخل اتاق شنیده میشود.این صدا تا زمانی که کولر خاموش میشود ، وجود دارد و عجیب تر این است که تا ۱۰ الی ۱۵ دقیقه بعد از خاموش شدن کامل ، این صدا همچنان با همان فواصل زمانی شنیده میشود تا اینکه بالاخره قطع میشود. ضمنا من هیچوقت برق کولر را قطع نمیکنم و کولر را فقط با ریموت کنترل ، روشن و خاموش میکنم.
اگر ممکن است لطفا راهنمایی بفرمایید.
بسیار متشکرم

  کارشناس 1: پیرنیا
  22 می 2017

  سلام
  منظور شما از خاموش شدن کامل چیه ؟ یعنی فن هنوز در مدار است ؟ امکان اینکه این مشکل مربوط به برخورد فن بلور به جسم خارجی باشد بسیار زیاد است

   ساسان کلانی
   2 ژوئن 2017

   سلام
   منظور از خاموش شدن کامل : دکمه off را از روی ریموت کنترل فشار میدهم.دریچه باد کولر بسته میشود. کولر خاموش میشود. در این حالت هم تا ۱۰ دقیقه صدای کم و خفیف تق شنیده میشود و بعد از ۱۰ دقیقه این صدا قطع میگردد و ضمنا همانطور که گفتم این صدا از پنل داخل اتاق می آید و از پنل خارج از اتاق صدایی شنیده نمی شود.

   با تشکر از راهنمایی شما

    کارشناس 1: پیرنیا
    12 ژوئن 2017

    سلام
    امکان اینکه به علت نوسانات برد، در این مدت فن در مدار باقی بماند بسیار زیاد است. البته با دور بسیار کم، و شاید اسفنج یا چیزی شبیه به این به پروانه برخورد کند و صدا تولید کند البته تمام این موارد حدسیات است که باید برسی شده و سپس نظر دقیق داده شود

   ساسان کلانی
   2 ژوئن 2017

   سلام
   فن دیگر در مدار نیست. چراغ سبز روی پنل کولر خاموش میشود. چراغ قرمز روی پنل کولر روشن می ماند. از این مرحله به بعد نیز صدای کم و خفیف تق که از زمان روشن شدن کولر شروع شده بود (به فاصله زمانی هر ۱۵ ثانیه)، همچنان به مدت ۱۰ دقیقه ادامه می یابد تا اینکه قطع میشود.

    کارشناس 1: پیرنیا
    3 ژوئن 2017

    این مشکل مربوط به برد فرمان کولر گازی شماست که باید برسی شود

     ساسان کلانی
     30 ژوئن 2017

     با سلام دوباره. یک نکته اضافه کنم و آن اینکه من یکبار با دست ، پره های تعیین سمت باد را در حالیکه ثابت بود و کولر نیز روشن بود ، آرام به سمت پایین کشیدم. آیا این مسئله میتواند عامل بوجود آورنده این صدا باشد ؟؟
     بسیار از راهنمایی شما متشکرم..

رضا جمالي
25 می 2017

سلام. من کولرو از چابهار خریدم کنترلش از این کنترل همه کاره ها بود که الان گمش کردم
ایا از کنترل خودش بخرم جواب میده؟ از کجا میتونم گیر بیارم قیمتش چنده؟
من نیشابورم
ممنونم

  کارشناس5: شعبانی
  18 می 2020

  با سلام. دوست گرامی در صورت وجود شما باید از ریموت کنترل برند کولر گازی خودتان که برای آن مدل ساخته شده استفاده کنید. برخی مواقع مدل های مشابه یک برند هم یکسانند. در صورتی که ریموت خود را پیدا نکردید می توانید از ریموت کنترل همه کاره استفاده کنید و با کد دادن با دستگاه ست کنید.

مهتاب سادات موسوی
25 می 2017

سلام، خسته نباشید. خیلی ممنون بابت توضیحات. کولر گازی اجنرال داریم. نحوه تغغیر دمای کنترل از فارنهایت به سانتی گراد چطوریه؟ خیلی ممنون.

سعید غانم زاده
26 می 2017

سلام صفحه نمایش ریموت کولر رفته روی فارنهایت، چگونه به سانتیگراد برمیگرده ؟ آرت کول ال جی دارم. متشکرم

محمداسدی
26 می 2017

سلام ببخشید نحوه درجه بندی چگونه است؟ یعنی دمای ۱۶درجه سرد تر است یا ۲۰ درجه؟

  کارشناس 1: پیرنیا
  2 ژوئن 2017

  سلام
  شما با استفاده از ریموت کنترل، می توانید دمای محیط را تنظیم کنید تا کولرتان تا رسیدن دمای محیط اتاق به آن درجه کار کند. طبیعتا اتاقی که دمای آن ۱۶ درجه است از اتاق با دمای ۲۰ درجه سردتر خواهد بود.

موسوی
27 می 2017

با سلام
چند روزیست صفحه تنظیمات دستگاه داکت اسپیلت ما درست عمل نمیکند و گاهی اصلا یکی دو روز کار نمیکند لطفا راهنمایی کنید .
ممنون

  کارشناس 1: پیرنیا
  2 ژوئن 2017

  سلام
  یک بار کولر گازی را ریست کنید. اگر درست نشد حتما اطلاعات دقیقتری عنوان کنید تا قادر به کمک باشیم و یا اینکه با یک تعمیرکار متخصص برای بازدید کولر هماهنگ کنید

فرزاد
27 می 2017

سلام خسته نباشید آیا کم و زیاد کردن مرتب دمای کولر به کولر آسیب میرساند و باعث خرابی آن میشود؟

  کارشناس5: شعبانی
  18 می 2020

  با سلام. خیر در صورتی که مراتب تغییر دما در روز بسیار زیاد نباشد مشکلی ندارد. در غیر اینصورت، شما با تعداد دفعات بسیار زیاد کم و زیاد کرن دما در روز باعث استهلاک زیاد کمرسور کولر و کم شدن عمر مفید آن می شوید.

اسي،کيا
28 می 2017

ایا باید هنگام خاموش کردن، کولر در حالت آف باشد؟

  کارشناس 1: پیرنیا
  28 می 2017

  سلام
  نخیر شما هر زمان که دوست دارید میتوانید کولر گازی را خاموش یا روشن کنید

علی سعادت
29 می 2017

با سلام. با اینکه درجه را روی ۲۴ قرار میدهیم در حالت cool سرعت فن روی auto نمیرود و کمپرسور مدام کار میکند و off نمیکند و سرما بیش از اندازه است. ولی در حالت dry کمپرسور با فاصله زمانی یک ربع، به حالت استراحت میرود اما چون سرعت فن کم است اصلا جواب نمیدهد. ممنون میشم راهنمایی فرمایید. با تشکر

  کارشناس 1: پیرنیا
  30 می 2017

  سلام
  شما در حالت های مختلف می توانید سرعت فن را تغییر دهید. در حالت dry هم می توانید سرعت فن را تغییر و روی حالت بیشینه قرار دهید تا رضایت بخش باشد.

حسین شریفی
29 می 2017

سلام وقت بخیر…من اسپیلت سی هزار گری دارم. وقتی روشن میکنم و کمپرسورش کار میکنه خیلی سرد هست. تا آف کنه خیلی سرد میشه و دما رو هم بالاتر گذاشتم رو ۲۸ درجه اما بازم خیلی سرده. چه کنم؟؟
دوتا دکمه رو کنترلش هست یکی به نام i feel و یکی دیگه هم temp که کار اینا رو نمدونم چیه.

  کارشناس 1: پیرنیا
  30 می 2017

  سلام
  دکمه های i feel و temp در متن مقاله توضیح داده شده.
  اگر سرمای کولر گازی شما را خیلی اذیت میکند مطمئن باشید که این کولر گازی مناسب این مکان نیست و شما هزینه اضافی بابت مصرف برق پرداخت میکنید و از تمام راندمان کولر گازی استفاده نمیکنید و این خاموش و روشن شدن های مداوم علاوه بر بالا رفتن هزینه برق استهلاک کولر گاری را نیز بالا خواهد برد

   حسین شریفی
   30 می 2017

   ممنون از جوابتون. بله درسته صحبتتون، اما با توجه به نقشه خونه فقط سرما تو پذیرایی هست و تو اتاق ها دما مناسبه و مشکل زمانیه که مخوام تو پذیرایی بشینم. گزینه temp هم مربوط به دما نیس چون برا تنظیم دما گزینه دیگری هست. این دکمه با فشردنش چهار حالت داره. یکی عکس یه خونه که دماسنج داخلشه و یکی دماسنج خارجه و یکی خونه فقط و آخری صفحه خالی. نمیدونم چیکار میکنه!

مریم
31 می 2017

سلام
من یه اسپیلت سرمایشی گرمایشی ۳۰۰۰۰ خریدم و فعلا روی ۲۶ درجه گذاشتم. سالن حدود ۵۰ متره که بخوبی خنک میشه اما راهرو و اتاق ها نه. به همین خاطر کولر آف نمیکنه و من زمانی که در سالن نیستم آن را خاموش میکنم. روزی چند بار خاموش و روشن میشود. بهم گفتن کار اشتباهی است. درسته؟ لطف میکنید راهنمایی کنید

  کارشناس 1: پیرنیا
  1 ژوئن 2017

  سلام
  قاعدتا شما باید به نحوی اقدام به تهیه کولر گازی و نصب آن کنید که تمام فضا پوشش داده شود و به صورت مداوم و دستی اقدام به خاموش و روشن کردن کولر گازی نکنید، بلکه به صورت اتوماتیک این اتفاق بیوفتد. زیرا این کار در دراز مدت موجب استهلاک کمپرسور کولر شده و عمر مفید آن را کم می کند.

مهدی احمدی
4 ژوئن 2017

بسیار عالی بود . دستتون درد نکنه استفاده کردم و خیلی به دردم خورد . ممنونم عزیز

هادی مرادی
14 ژوئن 2017

سلام واقعا مفید بود. فقط در قسمت درجه کولر مشخص نشده بود که در درجه پایین سرما بیشتر است یا درجه بالا؟

  کارشناس 1: پیرنیا
  14 ژوئن 2017

  سلام
  اگر دما را در مثلا ۲۷ درجه تنظیم نمایید، کولر تا زمانی که دمای محیط را به ۲۷ درجه برساند کار می کند. اگر دما را در مقادیر پایینتر مثلا ۲۳ درجه تنظیم نمایید، به صورت مشابه تا رسیدن دمای محیط به ۲۳ درجه کولر کار می کند. طبیعیست که وای اتاق در ۲۳ درجه خنکتر از ۲۷ درجه خواهد بود. اما میزان بار سرمایشی و توان کولر هیچگاه تغییر نمی کند.

قاسم
16 ژوئن 2017

بسیار ممنونم.
سوالم جواب داده شد.

دینا
17 ژوئن 2017

بسیار عااااااالی بود . سپاس

علی تاجفعر
20 ژوئن 2017

سلام نماز و روزه هات قبول حق دوست گرامی و عزیز من یک سال پیش ۲۴هزار اسپلیت هیوندا اینورتر خریدم امسال که روشن کردم زیاد خنک نمیکرد تا اینکه خدا رفتگان شما را بیامرزه راهنمای شما از اینکه خامش و باطری و در بیارید و انجام دادم به نظرم خیلی سرماش زیاد تر از گذشته شد اما مثل پارسال نشد میشه راهنمایم بفرماید باتشکر از زحمتتون

طاهره
21 ژوئن 2017

من دکمه ی self clean رو زدم بعدش دیگه کولر خوب سرد نمیکنه

  کارشناس 1: پیرنیا
  22 ژوئن 2017

  سلام
  یکبار کولر گازی را ریست کنید

محمد
22 ژوئن 2017

درود
کولر اسپیلر جنرال ما بعد از تعویض باطری کنترل ریموتش حتی زاپاس کلیدهاش درست کار نمیکنند
دستور بالا هم افاقه نکرد
چکار کنم

رامین اسلامپرست
26 ژوئن 2017

ضمن سلام
طریقه آزاد شدن قفل کولرهای ایستاده تراست را لطفاً شرح دهید

  کارشناس 1: پیرنیا
  27 ژوئن 2017

  سلام
  دو دکمه مود و تمپ بالا رو با هم ۵ ثانیه بفشارید

سعید
27 ژوئن 2017

آقا دمتون گرم مشکلم حل شد.

محمد پايمرد
13 جولای 2017

با عرض سلام و خسته نباشید
دو عدد کلر اسپیلیت ۱۹ هزار خریدم قدرت باد خروجی فقط به اندازه ی هست که عرق نکنی جهت بر طرف شدن عیب چکار باید بکنم
در ضمن تعمیر کار اوردم گاز چک کرده

محمد صالح روحانی نژاد
18 جولای 2017

جدا دستتون درد نکنه. تو کلی سایت و صفحات دیگه گشتم، اما شما واقعا مختصر و مفید توضیح داده بودین.
از دیشب تا الان رو این دکمه MODE درگیر بودم، فقط باد معمولی می اومد، فکر کردم شاید کولر مشکل داره.
صبح زود گفتم تا هوا گرم نشده درستش کنم، هرجا رفتم بسته بودن.
تا اینکه الان متوجه شدم که گزینه fan روشن بوده و موتور کولر خاموش بوده… واقعا تشکر

  کارشناس 1: پیرنیا
  21 جولای 2017

  سلام
  خواهش میکنم. خوشحالیم که کمک کردیم

وحید
28 جولای 2017

کولر گازی من جنرال هست
۴ سال هست کار میکنه
مشکلی که داره اینه که الان با دکمه خاموش نمیشه و با فیوز برقش خاموش میکنم. از کجاست؟

  کارشناس 1: پیرنیا
  11 آگوست 2017

  سلام
  با دکمه خاموش نمیشود، منظور شما دکمه ریموت کنترل هست ؟ یا از روی پنل؟

علي تقي پور
28 جولای 2017

با سلام و خسته نباشید خدمت شما، کولر گازی که استفاده می کنم از نوع و سری سامسونگ AS24VWANHAC می باشد. سرعت فن پنل داخلی با وجود سرعت زیاد که با ریموت تنظیم میکنم، باز هم کم است. شنیده ام با دادن کد با کنترل می شود سرعت آن را بالا برد. اگر صحت دارد لطفا کد و طریقه وارد کردن انرا برایم توضیح دهید. باتشکر

  کارشناس 1: پیرنیا
  11 آگوست 2017

  سلام
  نخیر این حرف درست نیست و امکان کد دهی برای بالا رفتن سرعت نیست. ولی به احتمال خیلی زیاد فن بلوور داخلی کولر گازی شما نیاز به سرویس دارد

محمد شبانی
6 آگوست 2017

با سلام
کد ریموت کولر گازی gree را دارم ولی نمی دونم چجوری وارد کنم تا ریموت به کار بیفته . لطفا راهنمائی کنید ممنون

  کارشناس 1: پیرنیا
  11 آگوست 2017

  سلام
  ریموت کنترل شما از چه نوعی است اصلی یا غیر اصلی؟

آرش فتحی زاده
10 آگوست 2017

سلام
خسته نباشید من میخواهم کولر گازی رو روی دمای ۲۷ بزارم خودکار خاموش روشن بشه چیکار کنم ؟ لطفا راهنمایی کنید

  کارشناس 1: پیرنیا
  11 آگوست 2017

  سلام
  از قسمت Temp دستگاه با کلیدهای بالا و پایین، دما را روی درجه ۲۷ قرار دهید. بعد از تنظیم، این کار به صورت اتوماتیک انجام میشود

مریم‌سالک
24 آگوست 2017

سلام کولر گازی هایسنس داریم. هر کاری می کنم خاموش نمیشه. ریموت همه کاره گرفتم براش چکار کنم

  کارشناس5: شعبانی
  18 می 2020

  با سلام. دوست گرامی کولر شما باید توسط متخصص بازدید شود تا به درستی رفع عیب انجام شود. احتمال مشکل از برد الکترونیکی دستگاه و ترموستات می رود و یا ممکن است سنسور از جای خود خارج شده باشد.

سید علی سهرابی
26 آگوست 2017

سلام. کولر اجنرال داریم که یکدفعه خاموش میشه دلیلشم نمیدونم خوشحال میشم اگه راهنمایی کنید

ابوالفضل
2 سپتامبر 2017

لطفا اموزش کد دهی به کنترل هارو و لیست کد های مختلفو قرار بدین توی سایتتون
ممنون

رویا
11 سپتامبر 2017

سلام وقت بخیر، درجه صفحه ریموت کنترل اسپیلت گری رفته روی فارنهایت چطور میتونیم به حالت سانتیگراد برگردانم ؟

حمیدرضا شهبازی
11 سپتامبر 2017

سلام کولر ما گری هستش یهو خاموش شد فکر کنم روی تایمر بود. چطور کولر رو از روی تایمر بردارم؟

قاسم سواری
17 سپتامبر 2017

سلام ببخشید ریموت کنترلم قفل شده و یه علامت قفل هم روشه و هیچ یک از دکمه هاش کار نمیکنن یه راهنمایی بکنید

محمد صالح تالانه
18 سپتامبر 2017

سلام.خسته نباشید
من یه کولر ۱۲۰۰۰ پاناسونیک دارم یه چند وقتیه کولر خود به خود رفته رو حالت تایمر و هر وقت کولر روشن میشه بعد نیم ساعت خاموش میشه
هرکاری هم میکنیم از تایمر بیرون نمیاد راه حلی هست ؟

  کارشناس 1: پیرنیا
  23 سپتامبر 2017

  سلام
  حتما کولر گازی را از برق اصلی قطع کنید و باطری ریموت کنترل را خارج کنید و دوباره جابزنید. اگر مشکل حل نشد و شما مطمئن هستید که کولر گازی شما روی تایمر رفته است، حتما با یک تعمیرکار متخصص برای تعمیر برد الکترونیک خودتان تماس بگیرید.

سارا
21 سپتامبر 2017

سلام خسته نباشین..میخواستم ببینم چجوری میشه فهمید که از بین چندتا اسپیلت که مارک شون یکی هست کدوم ریموت مال کدوم اسپیلت هست؟ کدی یا شماره مشترکی رو اسپیلت و ریموت اون هست؟

  کارشناس 1: پیرنیا
  22 سپتامبر 2017

  سلام
  اگر ریموت ها ظاهری شبیه به هم دارند و از یک برند هستند، حتما برای تمام مدل ها قابل استفاده هستند

شهرام
22 سپتامبر 2017

سلام خسته نباشید اگه ممکنه راهنمائى کنید اگر کولر گازى رو فراموش کنیم خاموش کنیم و دسترسى به ریموت و کلید روى پنل نباشه میشه با قطع و وصل برق اصلى ساختمان سیستم رو خاموش کرد؟

  کارشناس 1: پیرنیا
  22 سپتامبر 2017

  سلام
  بله این امکان وجود دارد شما کولر گازی را از روی پنل داخلی روی حالت اتومات قرار دهید و با قطع و وصل فیوز اصلی این کار را انجام دهید

ارش دبیری
15 اکتبر 2017

سلام ببخشید خواستم بدونم کار دکمه clean چیه؟

نغمه اعرابی
21 اکتبر 2017

با سلام
من اسپلیت سامسونگ ۱۹ هزار گود وان اینورتر دارم توی تابستان دما روی ۲۳ گزاشتم اما قبض برقم هم ۲۰۰ هزا رتومن اومد بعد که گزاشتم روی ۲۷ قبضم کم شد حالا لطفا به من می گین در زمستان روی چه درجه ایی بزارم که قبض برق خیلی نیاد . ممنونم از راهنماییتون

  کارشناس 2 : علوی
  11 نوامبر 2017

  سلام
  روی همان درجه ۲۷ تنظیم کنید

جلیل فرجی
22 اکتبر 2017

با سلام خدمت کارشناس محترم
ریموت کولر ما درجه هوا را بصورت فارنهایت نشان میده.
خواستم راهنمایی کنید که چطور به درجه سانتیگراد تبدیل کنیم.
مدل کولر ۳۶۰۰۰ هزار گری پاور
با تشکر فراواک

روح‌اله رضائی
1 نوامبر 2017

سلام. دکمه های روی کنترل کار میکنه و مثلا عدد دما روی کنترل عوض میشه. ولی صدای بیپ از پنل نمیاد و هیچ چیز در پنل تغییر نمیکنه. حتی خاموش و روشن هم نمیشه مجبورم با دکمه اصلی روی پنل خاموش روشن کنم. علت چیه؟ این رو هم بگم که این مشکل یکدفعه رخ داد. کنترل خوب کار میکرد. کولر رو روشن کردم درجه‌ش رو کم کردم و کنترل رو گذاشتم سر جاش. پنج دقیقه بعد که برداشتم دیگه کار نکرد!

  کارشناس 2 : علوی
  10 نوامبر 2017

  سلام
  امکان خرابی برد فرمان کولر گازی یا چشمی که فرمان کنترل را دریافت میکند بسیار بالاست حتما باید توسط تعمیرکار متخصص برسی و عیب یابی شود

محسن
20 نوامبر 2017

باسلام وقت بخیر
ما کولر گازی جنرال گلد داریم دکمه heat نداره یعنی سیستم گرمایشی نداره کولر ما؟

  کارشناس 1: پیرنیا
  28 نوامبر 2017

  سلام بستگی به مدل خریداری شده شما دارد

امین
29 نوامبر 2017

سلام خسته نباشید
کولر ما گزینه ی heat داره ولی وقتی که میزنیم بره روی heat ازش رد میکنه و میره روی یک مود دیگه
مشکل به تظر شما چیه؟

  کارشناس5: شعبانی
  15 می 2020

  با سلام. دوست گرامی وجود این کلمه یا دکمه بر روی ریموت شما به معنای دوفصله بودن کولر گازی نیست چون برخی ریموت ها در مقیاس انبوه تولید می شوند. معمولا این مشکل شما زمانی اتفاق می افتد که کولرتان این حالت کارکرد را ندارد و ریموت نمی تواند آن را انتخاب نماید یا در صورت انتخاب هیچ اتفاقی روی نمی دهد.

سعید
3 ژانویه 2018

سلام
میشه لطفا کمک ام کنید
کولر قبلا دمای محیط رو نشون میداد و هی تغییر میکرد. الان دو روزه که دمای محیط رو نشون نمیده و مثلا دمای تنظیم شده ۲۵ رو نشون میده. درضمن کار میکنه و اتوماتیک هم قطع میکنه. ولی دمای محیط رو نشون نمیده. چیکار کنم؟

معين عباسي
15 آوریل 2018

سلام کولر گازی ١٨٠٠٠ سامسونگ دارم فقط سرمایش داره. میشه تبدیلش کرد به دو حالته برای زمستان ؟؟؟

  کارشناس5: شعبانی
  15 می 2020

  سلام. خیر دوست عزیز این امکان وجود نداره

قصیری
20 آوریل 2018

با سلام. کولر گازیه ما LG هستش. وقتی روشنه و برق قطع میشه و دوباره وصل میشه بصورت خودکار دوباره روشن نمیشه. میشه راهنمایی کنید که به چه روشی باید تنظیمش کنم که بعد از وصل برق مشابه زمان قبل از قطع برق کار رو ادامه بده. جالب اینکه یه کولر مسابه همین داریم و اون یکی این مشکل رو نداره. فکر کنم یه تنظیماتی داره که من بلد نیستم. لطفا راهنمایی بفرمایید.

امیر مسعود
6 می 2018

سلام ببخشید من کولر ۱۸۰۰۰ پنجره ای مدل گری دارم. ولی نمیدونم هر چند ساعت باید خاموشش کنم.ممنون میشم راهنماییم کنین.با تشکر

حسینی
8 می 2018

تشکرِ زیاد، تو گرمای شدیدِ بوشهر به دادمون رسیدید

Amir mohammad
13 می 2018

سلام.من کولر گازی هیتاچی دارم همه علامت های برف و قطره اب هست ولی یک گزینه داره که یک دایره است و در داخلش یک نقطه سیاه هست کارش رو اگه میشه بهم بگین

بهنام بنیانه
14 می 2018

با سلام.بنده یه کولر ۱۳۰۰۰ دوو دارم که کنترلش گم شده و کنترل مادر براش تهیه کردم اما متاسفانه اصلا کدهای پیشنهادی خود کنترل با بورد ست نمیشه . حتی از ۱ تا ۴۰۰۰ رو امتحان کردم

محمد محمدخانی
22 می 2018

سلام کولر ۲۴هزار هایسنس تازه خریدم، دمای آخرش ۱۸درجه، اکثر کولرها درجه آخر سرما ۱۶ هستش، مشکل از تنظیماته یا اخرش همین ۱۸؟؟؟

  کارشناس5: شعبانی
  15 می 2020

  با سلام. دوست گرامی رنج دمایی کولر گازی از طرف شرکت سازنده تعیین می شود. بنابراین حتی مدل های مختلف یک برند هم ممکن است متفاوت باشند. دفترچه دستگاه می تواند به شما کمک کند.

علی پور
23 می 2018

سلام نماز و روزه هاتون قبول حق
دکمه های FEELING و STRONG و SCREEN و FUNGUSPROOF و HEALTH در ریموت کولر گازی اجنرال چیست؟

  کارشناس5: شعبانی
  15 می 2020

  با سلام. برای پاسخ خود به متن مقاله مراجعه کنید

Reza abasi
26 می 2018

سلام برای سرما دهی بیشتر باید درجه کولر را بیارم پایین تر یا باید ببرم بالاتر ؟

  کارشناس5: شعبانی
  15 می 2020

  سلام. دوست گرامی کولر گازی دمای محیط را تا درجه ای که شما تعیین می کنید بالا برده یا پایین می آورد. طبیعتا هرچه دمای تنظیم شده را پایینتر بیاورید و کم کنید، محیط خنک تر خواهد شد.

رسولب
29 می 2018

باسلام و احترام لطفا بفرمایید از روی کنترل چه دکمه ای رو بزنیم در فصل تابستان مصرف برق کمتری داشته باشم.
باتشکر

  کارشناس5: شعبانی
  15 می 2020

  با سلام. دوست عزیز این مورد خیلی کلیه. هرچقدر دمای پایینتری برای کولر تنظیم کنید کمپرسور بیشتر کار کرده و مصرف برق بالا میره. اگر دستگاه شما حالت های Saving برای کاهش مصرف انرژی داره، قطعا انتخاب آنها موثرتره.

رها
29 می 2018

سلام کولر گازی جنرال طرح لبخند با ریموت طرح لبخند دارم اما الان خاموش نمیشه برق رو هم به مدت نیم ساعت کلا قطع کردم و وصل کردم اما بازم خاموش نمیشه و وقتی دکمه آف ریموت رو میزنم کل آیتم های صفحه برای لحظه ای روشن شده و دوباره خاموش میشه و دکمه سویینگ و آن و آف کار نمیکنه میشه راهنمایی کنید

علی کشاورز
8 ژوئن 2018

سلام.میخواستم بدونم حالت cl یا همون clean چه کاری انجام میده و کاربردش چه زمانیه؟ با تشکر

حبیب
9 ژوئن 2018

سلام. دو تا سوال داشتم:
۱- دکمه آنیون تو اسپلیت های تراست چیه؟
۲-اسپلیت تراست هم دکمه تایمر داره و هم اسلیپ، اما دکمه اسلیپش تایمر نیست و فقط یه چیزی روشن میشه. این چیه؟

مهاجر
13 ژوئن 2018

سلام ببخشید ،اگه در حالت فن بزاریم مصرف برق کاهش پیدا میکنه؟؟؟؟

  کارشناس5: شعبانی
  15 می 2020

  با سلام. میزان مصرف برق کولر به چند عامل بستگی دارد: دمای انتخابی شما و میزان کارکرد کمپرسور که به حالت انتخابی برمیگردد. به طور کلی حالت صرفه جویی energy saver و حالت fan کمترین میزان مصرف را دارند.

سعید رایگان
19 ژوئن 2018

سلام کولر گازی ما فقط سرمایش هست
ولی در قسمت mode ریموت گزینه heating هم وجود دارد. حال اگر گولر را روی heating قرار دهیم چه می شود ؟ در صورتی که فقط سرمایش دارد

  کارشناس5: شعبانی
  15 می 2020

  با سلام. دوست گرامی وجود دکمه و کلمه heat در ریموت کنترل کولر گازی لزوما به این معنا نیست که دستگاه دوفصله و دارای قابلیت گرمایش می باشد. بنابراین با انتخاب این حالت هیچ اتفاقی نمی افتد. در بعضی موارد شما نمی توانید این گزینه را انتخاب کنید و در هنگام انتخاب، ریموت از روی این حالت عبور خواهد کرد

دنيا
26 ژوئن 2018

سلام خسته نباشید کولر ما دو روزه ک نمیدونم کدوم دکمه رو زدم فکر کنم sleep ولی هر چی میزنم درست نمیشه سرماش کمه و اتوماتیک میکنه کم و زیاد میشه لطفا میشه راهنمایی کنید کولر رو هم ب دستور بالا خاموش روشن کردم باطری رو در اوردم و هیچ تاثیری نداشت سرما نداره اتوماتیک کار میکنه لطفا راهنمایی کنید مرسی

رحمت زاده
30 ژوئن 2018

با سلام
ریموت کولر SUNIYA مدل RG57A2/BGEF بعد از اینکه دکمه خاموش رو زدیم صفحه نمایش همچنان روشن باقی میمونه ، چه راهکاری برای خاموش شدن صفحه نمایش هست ؟

دهقان
3 جولای 2018

سلام خسته نباشید ببخشید میخواستم بدونم تنظیمات کولر گازی باید چطور باشه تا وقتی به دمای مورد نظر رسید خودکار off کنه و فشار زیار به کولر نیاد. مدل کولر گاری ما میتسو بیوشی ۳۶۰۰۰ هستش

کریمی زاده
3 جولای 2018

سلام خسته نباشید
من یه کولر مدل YKR-H/209Eدارم، اشکالی که دارد اینه که اصلا دمای خونه رو تا حد مطلوب پایین نمیاره، با ریموت درجه رو مثلا میزارم رو ۱۶، چراغ چشمک زن کولر هم همون عدد ۱۶ رو نشان می دهد ولی بعد چند لحظه از حالت چشمک زن خارج میشه، خودبخود عدد ۳۰ یا ۳۱ رو نشون میده. لطفا راهنمایی کنید باتشکر

مکوندی
4 جولای 2018

سلام جناب پیرنیا، ممکنه مراحل ریست کولر دوتیکه اوجنرال ۳۶۰۰۰ رو توضیح بدید؟
کولر رو که روشن میکنیم روی کمپرسور نمیافته و باد سرد نمیده. دوستان گفتند باید ریست بشه. ممنون از شما.

فرشته داودی
5 جولای 2018

سلام وقت بخیر دمای کولر ما ۲۲ درجه هست من میخوام بیارم پایین بشه ۱۸ ولی هر چی دکمه رو میزنم نمیشه و برمیگرده ۲۳ یا همون ۲۲ میمونه چیکار کنم؟

  کارشناس5: شعبانی
  15 می 2020

  با سلام. دوست گرامی این توضیحات کافی نبوده و عیب یابی دقیقتری برای رفع مشکل نیاز است. ممکن است کولر گازی برای سرمایش آن محیط کافی نبوده و توان لازم را نداشته باشد. در اینصورت در عین سالم بودن و درست کار کردن کولر همچنان به دمای دلخواه نخواهید رسید. اما ممکن است دلیل پایین نیامدن دمای کولر صرفا مشکلی در برد، ریموت و یا تنظیمات دستگه باشد.

مرتضی
5 جولای 2018

با عرض سلام و خسته نباشید یک سوال داشتم. کولر من از حالت خودکار بیرون نمی آید و خود به خود دما بالا و پایین میشه. لطفا راهنمایی کنید کولرم هایسنس هست خیلی ممنون.

  کارشناس5: شعبانی
  15 می 2020

  با سلام. دوست گرامی دکمه mode در ریموت کنترل شما می تواند حالت های مختلف کارکرد کولر گازی را تغییر دهد. بریا اینکار به متن مقاله مراجعه کنید. اگر این اتفاق روی نداد، مشکلی در دستگاه وجود دارد که نیازمند عیب یابی دقیقتر است.

محسن رستمی
6 جولای 2018

خیلی عالی و واضح توضیح دادین ممنونم از شما همیشه موفق باشید

f
7 جولای 2018

سلام خسته نباشید کولر گازی ما چند وقته اون طور که قبلا سرد میکرد، سرد نمیکنه میشه بگید مشکلش چیه؟

  کارشناس5: شعبانی
  15 می 2020

  با سلام. دوست عزیز عوامل بسیار زیادی ممکن است دلیل این مشکل باشند. کمبود گاز کولر یکی از شایعترین هاست. مطلب شارژ گاز کولر گازی را برای اطلاعات بیشتر مطالعه فرمایید.

ستاره سجادی
7 جولای 2018

سلام کولر گازی ما مارک گری هس یه شکل قفل اومده رو ریموت که نمیشه کولر را خاموش کرد نه روشن. هیچکدام از دکمه ها هم کار نمی کنه الان کولر رو از برق اصلی خاموش می کنم میشه لطفا راهنمای کنید چطور از این حالت درش بیارم

  کارشناس5: شعبانی
  15 می 2020

  با سلام. ریموت کنترل کولر شما قفل شده است. طبق توضیحات داده شده عمل کنید تا از این حالت خارج شود.

مجتبی
8 جولای 2018

سلام
کولر گازی جیماتیک دارم رو صفحه نمایش به جای سانتیگراد، فارنهایت نمایش میده. چجوری میتونم سانتیگراد کنم؟

  کارشناس5: شعبانی
  15 می 2020

  با سلام. در متن مقاله توضیح داده شده

رویا افشار
9 جولای 2018

وای مرسی عالی بود توضیحاتتون من دستم نمیدونم به چی خورد کولر اصلا باد سرد نمیداد بعد طبق گفته ی شما عمل کردم جواب داد واقعا مرسی

  کارشناس5: شعبانی
  15 می 2020

  با سلام. خوشحالیم که توانستیم به شما کمک کنیم دوست عزیز

محمد
10 جولای 2018

چند روز پیش که برق رفت کولر گازی زیمنس شرکت روشن بود….برق نیامد و از انجا که تایم اداری تمام شده بود رفتم خانه….فرداش وقتی آمدم شرکت دیدم با کنترل کولر گازی روشن نمیشه و چراغ TIMER اون که نارنجی رنگ هست به جای چراغ OPERATION که سبز رنگ هست روشنه اونم به صورت چشمک زن…..چند ساعتی گذشت و به حالت اول برگشت…رفتم خانه و فرداش که آمدم دیدم دوباره دکمه چشمک زن نارنجی TIMERروشنه……تورو خدا راهنمایی کنید منو….فکر میکنم دستم به دکمه تایمر کنترل خورده قبلا ولی الان که با کنترل تایمر رو هم میزنم چیزی تغییر نمیکنه

محمد
10 جولای 2018

سلام مرسی بابت توضیحات کامل
اگر کولر از حالت سرما خود به خود بره رو حالت رطوبت زدایی باید چ کنیم؟

حمید بایگان
11 جولای 2018

سلام ما طرفهای خوزستان زندگی می کنیم و هوا خیلی گرم و رطوبت بالاست . کولر o general دارم ولی احساس میکنم کولر را وقتی روی dry میزارم کولر از نظر سرمایش بهتر است . آیا مشکلی برا کولر ایجاد نمیشه که همیشه روی این عملکرد باشه ممنون از جوابتون .

شهریار باقرپور
12 جولای 2018

با سلام و خسته نباشید
کولر ۲۴۰۰۰ مدیا دارم و همه چیزش عالیه،
از روی ریموت کنترل دستگاه خاموش میشه ولی اعداد روی ریموت کنترل خاموش نمیشوند و همچنان نشان داده میشود،
علت چیست؟ ممنون میشم بنده رو راهنمایی بفرمایید

کامران
12 جولای 2018

سلام اگر کولر روی حالتی به جز حالت اتوماتیک هم باشه هم خودش on و off میکنه یا حتما باید روی حالت اتوماتیک باشه؟

Amis
12 جولای 2018

سلام
علامت کاج روی کنترول کولر مدل گری Q4 matic 12000 نشونه چیه ؟ کنارش هم ی اتاق میزنه

علیرضا
12 جولای 2018

با سلام. چطور میشه کولر رو در حالت اتوماتیک قرار داد؟ یعنی مثلا در ۲۳ درجه فیکس کرد تا موقعی که دمای اتاق رو به ۲۳ درجه رسوند استندبای بشه و وقتی دما مثلا بالاتر رفت دوباره شروع به کار کنه.

  کارشناس5: شعبانی
  15 می 2020

  با سلام. اگر کولر گازی رو در حالت auto یا cool قرار دهید و دما را در ۲۳ درجه تنظیم کنید این اتفاق خواهد افتاد. اگر اینکار را انجام داده اید اما کولر به این صورت عمل نمی کند، متاسفانه مشکلی وجود دارد که تنها با عب یابی دقیقتر می توان به راه حل آن پی برد.

مانیا مرادی
13 جولای 2018

سلام وقتتون بخیر اسپیلت ما روی حالت فن قرار گرفته چطوری درستش کنم سامسونگ هست مدلش

  کارشناس5: شعبانی
  15 می 2020

  با سلام. دوست عزیز شما می توانید با دکمه mode حالت های مختلف کولر گازی را عوض کنید. اگر این اتفاق روی نمی دهد باید عیب یابی دقیق توسط تعمیرکار صورت گیرد. ممکن است ایراد از ریموت کنترل، برد کولر گازی، کمپرسور و… باشد.

محسن متقی
17 جولای 2018

سلام وخسته نباشید
مطابتون عالی بود
ما از این کنترل همه کاره ها داریم حالا کنترلش یهویی قفل میشه رو علامت صرفه جویی رو درجه ۲۴ میمونه
حالا چیکار کنم از حالت صرفه جویی دربیاد؟

شهرام
21 جولای 2018

سلام من یه کولر گری ۳۰۰۰۰ خریدم وقتی سرعت فن رو روی حالت اتوماتیک میزارم با سرعت آخر کار میکنه و سرعتش کم و زیاد نمیشه. و اینکه رو هر درجه ای میزاریم کولر آف نمیکنه (اتوماتیک خاموش و روشن نمیشه) این مشکلات عادیه؟

ادریس
25 جولای 2018

درجه کولرم رو روی ۱۶ میزارم با ریموت ولی درجه اسپیلت از ۲۶ پایین تر نمیاد مشکلش چیه؟

علی احمدی
5 آگوست 2018

با سلام ودرود کولر۳۲۰۰۰ توشیبا دارم قسمت تایمر ریموت سوال داشتم آیا امکانش هست که طوری تنظیم کنی که ۵ ساعت کار کنه ۲ ساعت خاموش شه ومجدد دوباره خودش روشن شه
ممنون میشم راهنمایی کنید

خانم سارلی
14 آگوست 2018

سلام وخسته نباشیدکولرماخودکارمیره فن ودیگه به حالت کولربرنمیگرده وبادگرم ازش میادکه خونه گرم میشه میشه لطف کنیدراهنمای کنید ممنون میشم

مهرداد
17 آگوست 2018

سلام وقت بخیر. کولر گری استفاده میکنم و صفحه نمایشگر دما و دیگر مواردی که در پنل نمایش میشه یه دفعه قطع شد ولی کولر از لحاظ سرمادهی مشکلی نداره. اینکه صفحه نمایشگر پنل نشون نمیده مشکلش چیه؟ با تشکر

طلعت جلالی
13 سپتامبر 2018

سلام وارادت
داکت امریکن پرو ۲۴۰۰۰ سقفی زمینی در آپارتمانم نصب شده که فاقد ریموت کنترله.
البته ترموستات دیواری داره اما بدون کاتالوگ.
بدلیل نا آشنایی با برنامه دهی به ترموستات تنظیم دمای محیط معضلی شده بخصوص باداشتن بیمار در منزل.
بینهایت ممنون میشم راه یادگیری تنظیمات رو نشون بدید.

رحمان ممبینی
15 سپتامبر 2018

سلام خسته نباشید
کولر ۳۰هزار حایر دارم که کنترلش خراب شده و نمونش رو نمیتونم پیدا کنم میتونید راهنماییم کنید مدلش YL_H65

  کارشناس5: شعبانی
  15 می 2020

  با سلام. اگر نمونه ریموت نترل کولر شما در بازار پیدا نمی شود، می توانید از ریموت کنترل همه کاره یا مادر استفاده کنید. این نوع از ریموت با دادن کد با کولر گازی شما ست می شود و می توانید از آن استفاده کنید.

فرزاد جامه دار
20 سپتامبر 2018

سلام ممنون از توضیحای کاملتون
من ی کولر دوتیکه مارک گری دارم که الان با کنترل روشن نمیشه با دکمه روی پنل روشنش میکنم ولی بازم با کنترل هیچ کاری نمیکنه فقط با کنترل خاموش میشه ممنون میشم راهنماییم کنید

  کارشناس5: شعبانی
  15 می 2020

  سلام. ممکن است ریموت معیوب باشد که لازم است تست سالم بودن آن را انجام دهید. ممکن است ریموت سالم ولی قفل باشد که نحوه تغییر این حالت را توضیح داده ایم. همچنین احتمال ایراد برد هم می رود.

سپيده
23 سپتامبر 2018

با تشکر از پاسخگویی خوبتون
چطور میتونم دمای کولر را از فارنهایت به سانتیگراد تبدیل کنم

Sinaalipour
8 اکتبر 2018

سلام خسته نباشید کولر وقتی روشن میکنم درجه ۷۴f نشون میده چرا

  کارشناس5: شعبانی
  15 می 2020

  سلام دوست عزیز. کولر شما دما را در واحد فارنهایت نشان می دهد. از مطالب آموزشی این مقاله برای تغییر واحد به سانتیگراد کمک بگیرید.

سجاد
27 نوامبر 2018

سلام. چطور رطوبت اتاق سرور رو پایین بیارم. بهترین حالت برای انتخاب چیه بنظرتون

  کارشناس5: شعبانی
  15 می 2020

  با سلام. برای تهویه صحیح اتاق سرور دمای ۱۸-۲۷ درجه پیشنهاد میشود که در صورتیکه از سیستم های ups با باتری اسیدی استفاده می کنید، دمای ۲۰-۲۵ درجه توصیه می گردد. رطوبت اتاق باید ۴۰-۴۵% باشد. بنابراین استفاده از کولر گازی دیواری در حالت dry برای خنک کردن اتاق سرور پیشنهاد می گردد.

مهدی یاسینی
15 آوریل 2019

سلام عرض ادب
کولر گازی اسپیلت TCL داریم با ریموت کنترلش روشن و خاموش نمیشه مجبورم با دکمه روی خود کولر روشنش کنم اما بعد از روشن شدن مابقی تنظیمات رو با کنترل میتونم روی کولر انجام بدم فقط خاموش و روشنش نمیکنه.ممنون میشم راهنمایی کنید. باتشکر

محمد حسین زارعی
19 آوریل 2019

سلام
کولر گازی گری داریم که چند وقته صفحه روی کنترل ( درجه اصلی ) خاموشه .
و برای تنظیمات هم بغیر دکمه LIGHT و ON/OFF بقیه دکمه ها حتی تغییر دما هم فقط صدای تیک تیک میده ولی کار نمیکنه .
مستاجریم کولر برای صاحبخانه ست هرکسی که میدونه لطفا جواب بده اگرم میشه به ایمیلم بفرسته .
با تشکر

  کارشناس5: شعبانی
  15 می 2020

  با سلام. ریموت کنترل شما احتمالا قفل شده که به کمک توضیحات بالا می توانید آن را از حالت قفل خارج کنید

sarairaji
11 می 2019

با عرض سلام
مطالب فوق العاده عالی بود و مفید ممنون از لطف شما

زهرا ملک محمدی
17 می 2019

سلام وقت شما بخیر، کولر گازی دوتیکه اجنرال دارم، الان دوسال هست که خودکار تایمرش روشن میشه و رو صفحه کولر همرا با یه صدای هشدار نشونش میده که زرد رنگه، بعد از یک ساعت تقریباً خاموش میشه، بعد دوباره تو ساعات متفاوت خودکار روشن میشه و اگه کلید تایمرو اون لحظه خاموش نکنم بعد یه ساعت خاموش میشه. بنظر شما مشکل از کولره یا کنترل؟ چیکار کنم که تایمر خودکار فعال نشه ؟؟

سارا بابایی
19 می 2019

سلام من اسپیلت گالانز دارم. وقتی روشن میکنم میزارم رو سرما دما بالا یا پایین نمیره. روی همه حالتا حرکت میکنه ولی تو سرما رو ۲۴ درجه میمونه. دلیلشو بهم بگید ممنون میشم

ابراهیم
21 می 2019

با سلام
سپاس از اطلاعات جامعی که در اختیار ما گذاشتید.
ما ساکن خوزستان هستیم. می خواستم بدونم استفاده طولانی مدت از حالت رطوبت گیر اشکال داره؟ آیا به کمپرسور فشار زیادی وارد می کنه؟
حقیقتا حالت رطوبت گیر هوای خونه رو خیلی خیلی دلپذیرتر می کنه و ما تصمیم گرفتیم از این به بعد فقط از این حالت استفاده کنیم. البته مشروط بر این که به کولر صدمه نزنه.
با تشکر

بهار سلیمانی
21 می 2019

با سلام و ممنون از توضیحاتتون
کنترل کولر گازی من سه تا گزینه داره ک توی توضیحات شما نبود جسارتا میخوام برام توضیح بدید اگر امکانش هست ک کاربردش چیه
VANE
AUH
SEL
سپاسگزارم.

  کارشناس5: شعبانی
  15 می 2020

  با سلام. مدل و برند کولر گازی شما و ریموت آن چیست؟ آیا امکان دارد که ریموت کنترل کولر شما به زبانی غیر از انگلیسی باشد؟

نسيم
28 می 2019

سلام وقت بخیر , کار دکمه xfan در اسپیلیت گوسونیک چیه؟

امیر مهدی عزت پور
29 می 2019

میخواستم بدونم دکمه out flap و inflap برای چیه؟!

ممنونم

فاطمه
30 می 2019

باسلام؛ چرا روی دکمه کم و زیاد کنترل اسپیلت میزنم تغییر دما تغییر نمی کنه؛ علت اش چیه؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.
باتشکر

  کارشناس5: شعبانی
  14 می 2020

  با سلام.
  ممکن است ریموت کنترل قفل باشد که نحوه باز کردن آن را توضیح داده ایم. ممکن است در حالت fan کولر گازی کار کند، که در اینجا امکان تغییر دما را ندارید. ممکن است کنترل کولر گازی معیوب باشد و یا ایراد از برد کولر گازی تان باشد که فرمان را دریافت یا صادر نمی کند.

Hamid
31 می 2019

سلام خسته نباشید
سوالم اینه ک کولر گازی ما بر روی عملیات سرمایشی کار میکند و بعد از مدتی به طور خودکار ب حالت فن در میاد چون فکر کنم دمای خونه رو پایین میاره و بعد روی حالت فن میره و خیلی سخت باز ب حالت سرمایشی بر میگرده،(یا روی حالت سرمایشی باد فن میزنه)
چندین بار در حین اینجور شدن دمای کولر رو پایین اوردم ولی متاسفانه درست نشده
مشکل کجاس؟
أیا میشع حالت دماسنج خودکار رو خاموش کرد؟ در ضمن کولر مارک ال جی هست
تشکر

معصومه علی بخشی
5 ژوئن 2019

سلام. ببخشید نحوه ست کردن کنترل با کولر اجنرال رو میشه بفرمائید.

شیرمردی
6 ژوئن 2019

سلام خسته نباشین یه کولر ۳۰هزار داریم ک خود به خود تنظیم میشه برای خاموشی و وقتی هم که خاموش میشه حداقل ۴ساعت روشن نمیشه میشه راهنمایی بفرمایین ممنون

  کارشناس5: شعبانی
  14 می 2020

  سلام دوست عزیز. مشکل شما می تواند به موارد بسیاری مربوط باشد که عیب یابی دقیق و جزئیات بیشتر می تواند به دادن جواب بهتر کمک نماید.
  ممکن است بخاطر اورلود کردن کمپرسور کولر دستگاه خاموش شده و تا خنک شدن روشن نگردد. همچنین احتمال دارد حالت خواب یا sleep را اشتباها با ریموت تنظیم کرده باشید.

نوروزی
7 ژوئن 2019

سلام وقت بخیر یه سوال داشتم ،کولرمون ۳۰ هزار گری هست موتور پیستونی،درمنطقه گرمسیر زندگی می‌کنیم،دمای هوای بیرون ۴۸ درجه اس، درجه کولر رو ۱۶ و دمایی ک کولر نشون میده یا همون temp ۳۰ درجه.ایا این نرمال هست؟؟و در شب هوای بیرون ۳۳ درجه و دمای اتاق ۲۹ درجه یعنی کولر فقط ۴ درجه خنک کرده خونه رو.به تازگی سرویس کامل انجام دادیم و گازش هم چک کردن و گاز هم‌کمی شارژ کردن…ایا مشکلی داره؟ و مشکلش از چیه؟ و اینکه ایا گزینه temp روی کنترل دمای اتاق رو نشون میده یادمای خود کولرهست؟؟؟

احمد
12 ژوئن 2019

سلام روز خوش
کولر گازی LG دارم و نمایش دماش رفته روی فارنهایت ، چگونه به سانتیگراد بر می گرده؟
ممنون از راهنمایی شما

  کارشناس5: شعبانی
  14 می 2020

  سلام دوست عزیز. در متن مقاله به نحوه تغییر دما از سانتیگراد به فارنهایت و بالعکس توضیح داده ایم.

مهرو_سام
18 ژوئن 2019

سلام وقت بخیر در هوای شرجی و گرم جزیره کیش زندگی میکنم. به مدت یکماه قصد سفر دارم، میخاستم که اسپلیت رو تو حالتی بذارم که هوای خونه رو مطبوع کنه بخاطر گیاهایی که داخل خونه هست و اگه اسپلیت خاموس باشه هوای داخل خونه شرجی و گرم میشه. کدوم حالت رو پیشنهاد میدین؟

میثم
22 ژوئن 2019

سلام ..کسی میدونه آیا میشه کولر گازی رو طوری تنظیم کرد که به صورت دوره ای روشن و خاموش بشه. مثلا هر ۵ ساعت ۱ ساعت کارکنه بعد خاموش بشه

فریال
26 ژوئن 2019

درود به شما و تشکر بابت پاسخگویی تون…نشانه p2 بر روی صحفه نمایش کولر چیست؟ ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

علی حسینیان
27 ژوئن 2019

سلام گزینه Lamp در کنترل کولر جنرال چه کارکردی دارد؟ تشکر

  استادکار
  31 می 2020

  لامپ بکراند کنترل رو خاموش یا روشن میکنه.

H
2 جولای 2019

با سلام . کلمه HEALTH در ریموت کولر چه کار میکند؟

امیر مختاری
2 جولای 2019

سلام اگه کولر گازی رو حالت cool باشه، دما رو بیشتر کنیم (ینی عدد temp رو بیشتر کنیم) سرمای کولر بیشتر میشه یا کمتر؟
با تشکر

  کارشناس5: شعبانی
  14 می 2020

  سلام دوست عزیز.
  کولر گازی با کارکرد خود دمای محیط را تا اندازه ای که شما تعیین می کند بالا یا پایین می برد. اگر دما را در هر حالتی اعم از cool، بالاتر ببرید محیط گرمتر می شود.

نجم الساداتی
3 جولای 2019

سلام خسته نباشین
کولر ال جی دارم وقتی که برق قطع میشود و دوباره وصل میشود. کولر خودش روشن نمیشود
چه تنظیماتی دارد که بعد از آمدن دوباره برق خودکار کولر روشن شود؟
با تشکر

تاجفر
20 جولای 2019

سلام ممنون از زحماتتون. روی کنترل (ریموت) یک قسمت کلمه cool نوشته و بالای ان RUN نوشته یا RON خوب مشخص نیست متاسفانه. این کلمه در کنترل به چه معنی است؟ با کدوم دکمه میاد اصلا؟ یا اصلا باید نوشته بشه؟ . تشکر

مهدی ابراهیمی
20 جولای 2019

سلام. من کولر گازی ۲۴ هزار طرح لبخند جنرال دارم. شبها میخوام بزارم روی گزینه اتوماتیک. لطفا راهنمایی کنید ممنونم

  کارشناس5: شعبانی
  14 می 2020

  با سلام. در داخل متن مقاله این حالت کامل توضیح داده شده. شما باید از دکمه mode استفاده کنید و سپس حالت auto را انتخاب کنید.

هدایت
21 جولای 2019

گزینه temp مربوط به دما نیس چون برا تنظیم دما گزینه دیگری هست که کم و زیاد میکنه..این دکمه با فشردنش عکس یه خونه که دما سنج داخلشه میاد یا دماسنج خارجه یا یه خونه فقط و درنهایت چیزی تو صفحه نمیاد.این چهار حالتی هست که این دکمه داره.لطفا توضیح بدین واسه چیه؟کولر گری جیماتیک

مجتبی زهدی
6 آگوست 2019

سلام. دکمه smart saver و auto clean و quiet در کولر گازی سامسونگ برای چیست؟

ابوالفضل
10 آگوست 2019

سلام سپاس از راهنمایی های شما دوستان

سید منصور حسینی
18 آگوست 2019

سلام دستگاه من سوپرا است و گزینه هایی مثل super و ifeel و dimmer دارد که نمیدانم چه کاری انجام میدهند. لطفا راهنمایی کنید سپاسگزارم

  استادکار
  31 می 2020

  دکمه اولی همون دکمه توربو یا استرانگ هست دومی دمای محیط رو نشون میده و سومی درجه و علامت برف رویه نمایشگره پنل داخلی رو خاموش میگنه.

ابوذر سرچمی
18 آگوست 2019

سلام
کولر ما برند مدیاست یه مدتیه وقتی روشنش میکنیم و تنظیماتش رو روی cool میزاریم و البته تنظیمات دما رو هم درست میزنیم به هیچ حالتی کار نمیکنه ولی روی heat که میزاریم شروع به کار میکنه
مشکل کجاست به نظرتون؟
با تشکر

سید احمد
23 آگوست 2019

سلام خسته نباشید
کولر ما هایسنس هست چند دقیقه با سرعت کار میکنه بعد آروم میشه رو حالت اتومات نیست کنترلش هم دکمه ای ب اسم توربو نداره فنش هم رو قدرت پرتاب بادش هم رو کم هست ولی هر چند دقیقه پر قدرت کار میکنه بعد کم قدرت کلافمون کرده
مرسی

  کارشناس5: شعبانی
  14 می 2020

  سلام دوست عزیز. دستگاه شما باید به صورت تخصصی عیب یابی شود. اما احتمالا مشکل از برد اصلی کولر است. بهتر است از یک تعمیرکار متخصص کمک بگیرید.

بالویی
29 آگوست 2019

سلام وقت بخیر
کولر ما از نوع هیموراست
مشکلش اینه ک وقتی دمای کولر به دمای محیط میرسه رو فن نمیره بلکه خاموش میشه و بد از مدتی کوتاه ک دمای محیط تغییر کرد دوباره شروع به کار و روشن میشه سوالم اینه ک چرا رو حالت فن نمیره وکلا دستگاه خاموش میشه؟

hasan gharechahi
3 سپتامبر 2019

با سلام .
تشکر می کنم بابت تلاش و کوشش شما و مطالب خوب شما در این سایت .

جسارتا ما کولر ال جی اینورتور دار داریم ، به راحتی خاموش نمی شود و باید کی با کلید های ریموت ور برویم تا بلکه شانسی خاموش بشود ، خواستم اگر دستور العمل خاصی هست بفرمایید تا این مشکل بر طرف شود ؟

رضا کابلی
12 سپتامبر 2019

سلام خسته نباشید کولر۱۸هزار گری دارم کنترلش روشنه ولی رو کولر کار نمیکنه میشه راهنمایی کنید لطفا

عبداله شجاع
14 سپتامبر 2019

سلام خسته نباشید
کولر ۴۸ هزار مدیا ایستاده داریم. کنترلش کولر رو خاموش میکنه ولی روشن نمیکنه!

باران
25 سپتامبر 2019

سلام من کولر گازی وست پویان ۳۰ هزار دارم و آبادان زندگی میکنم ، الان که هوا کمی بهتر شده تنظیم کولر رو روی dry قرار میدم که هم صدای کولر کمتر میشه و هم سرمایش دلپذیرتر میشه ، میخواستم بدونم این تنظیم برای کولر مشکل ایجاد میکنه یا نه ؟
متشکرم

  کارشناس5: شعبانی
  14 می 2020

  سلام دوست عزیز. منظور شما از مشکل چیه دقیقا؟
  حالت dry یکی از حالت های اصلی کارکرد کولر گازی است و طبیعتا کار کردن دستگاه در این حالت مشکلی ندارد.

رحمانی
29 نوامبر 2019

سلام دوتا کولر گازی که حالت گرمایشی هم داره تو تک سالن نصب کردیم ولی یکیش هر کاری میکنیم باد سرد میزنه فقط میشه راهنمایی کنید متشکر

  کارشناس5: شعبانی
  14 می 2020

  سلام دوست عزیز.
  موارد بسیاری می توانند سبب کار نکردن قابلیت گرمایش کولر شما باشند. می تواند به تنظیمات دستگاه مربوط باشد و یا خرابی قطعه یا بخشی از دستگاه. بنابراین پس از عیب یابی دقیقتر می توان جواب بهتری را داد. مواردی که در خصوص تنظیمات باید بدانید را در بالا توضیح داده ایم. اگر مشکل برطرف نشد بهتر است از تعمیرکار متخصص کمک بخواهید.

محسن فوقانی
8 دسامبر 2019

سلام داکت اسپلیت لنوکس دارم. پرسش من در مورد تفاوت حالت هیت و فن است.چه فرقی دارند و هر کدام در چه موردی استفاده میشوند؟

  کارشناس5: شعبانی
  14 می 2020

  سلام.
  همانطور که در این مطلب اشاره شده، حالت heat برای زمانی استفاده می شود که قصد گرم کردن فضای اتاق را دارید و با توجه به پایین بودن دمای محیط خارج، شما با تنظیم دستگاه در دمای بالاتر می توانید محیط گرمتری را بسازید. اما حالت فن همانند یک پنکه عمل کرده و هوای اتاق را جابجا می کند.

مسعود دهقانی
25 ژانویه 2020

با سلام.کنترل اسپلیت TCL کجا گیرم میاد
متشکرم

رضا حیدری
22 مارس 2020

سلام
روش استفاده صحیح کنترل ریموت کولر گازی داکس را میخواستم. مدل کنترل ykrp-002e

  کارشناس5: شعبانی
  14 می 2020

  سلام. دوست عزیز ریموت ها تنوع زیادی دارند، اما تقریبا همه آنها به یک روش مشابه استفاده شده و کارکرد یکسانی دارند. یعنی دکمه های مشابهی دارند و ممکن است اسم دکمه ها در بعضی مدل ها فرق داشته باشد. مطلب حاضر به بررسی چند مدل ریموت از برندهای مختلف پرداخته و لذا جوابگوی شما خوهد بود. اگر دکمه ای بر روی ریموت کنترل شما وجود دارد که در این مطلب توضیح آن نیست، لطفا برای ما بنویسید تا سریعا جواب شما داده شود.

سیروس اکبری
16 آوریل 2020

با سلام کولر ۳۰ هزار آکایی ۲ تکه دارم چند ساعتیست احساس میکنم قفل شده و نمیتونم به کولر فرمان بدم .باطری ها تعویض شده است ولی بازم کار نمیکند

  کارشناس5: شعبانی
  14 می 2020

  سلام.
  ابتدا باید ریموت کنترل کولر را برای سالم بودن تست کنید. اگر ریموت معیوب شده باید تعویض شود. سپس میتوانید ریموت را ریست کنید که در ین مقاله نحوه انجام آن توضیح داده شده. ممکن است کنترل شما قفل باشد، که نحوه باز کردن قفل برای مدل های مختلف متفاوت است. اما با مراجعه به متن مقاله در بالا چند روش را برای باز کردن قفل ذکر کرده ایم.

محمدعلیزاده
6 می 2020

سلام. کنترل کولر ما یه دکمه داره اسمش fungusproof هستش کاربردش چیه؟ ممنون

  کارشناس5: شعبانی
  14 می 2020

  سلام دوست عزیز.
  دکمه fungusproof در ریموت کنترل کولر گازی دقیقا کارکردی مثل دکمه clean دارد، که در این مقاله کامل توضیح داده شده است. برخی از برندهای کولر از کلمات متفاوتی بر روی ریموت استفاده می کنند. لطفا به متن مقاله مراجعه کنید تا عملکرد این دکمه را بدانید.

  استادکار
  31 می 2020

  دوست عزیز این دکمه کولرو از گردو غبار و رطوبت پاک میکنه و فرقش با دکمه کلین اینه گه کلین سیو پمج دقیقه کار میکنه و این دکمهرا سه دقیقه.

فرشته معتمدی
21 می 2020

سلام کولر ما مدل جنرال cool-heat خودش هر یک ساعت بکبار خاموش میشه ولی کنترل روشنه بعد کنترل رو خاموش دوباره کولر رو روشن میکنیم شب موقع خواب تا صبح هر یکساعت ما باید اون رو روشن کنیم چکار کنیم خاموش نشه ممنون

مرجان
26 می 2020

سلام.ممنون بابت راهنماییهای مفیدتون.میخواستم بدونم میتونم کولرو جوری تنظیم کنم که وقتی به دمای مورد نظر رسید خاموش بشه و دوباره با گرم شدن محیط روشن بشه؟

ناشناس
26 می 2020

سلام روی کنترل ۳ دکمه هست که متوجه ان نمی شوم ۱٫FIX که در قسمتAIRFLOWقرار دارد.۲٫CLR که در قسمت TIMER.
۳٫CHK که کنار ریست.اگر جواب بدین ممنون میشم

امیر ازعدی
27 می 2020

درود برشما.یه کولر جنرال مکس اینئرتر دارم.موقعیکه برقشو وصل میکنم.حدودا پنج الی هفت ثانیه پنل داخلی یه صداهایی میده بعد در حالته استندبای قرار میگیره.این صداها چی هستن ؟ممنون.

ارمان امیری
28 می 2020

سلام و عرض ادب.ایا کولر گازی رو بفواصل زمانی خاموش روشن کنیم مشکلی برای کولر پیش نمیاد؟مثلا نیم ساعت یا یک ساعت کولر را خاموش و از برق بکشیم سپس روشن کنیم.یا بر فرض یک ساعت کولر را در حال استندبای قرار داده سپس روشن کنیم.ممنون میشم توضیحات کامل ارایه فرمایید.

حامد
29 می 2020

باسلام.
اسپلیت اوجنرال داریم. تنظیمات ان بهم خورده است و کلید ریست هم ندارد. چند ثانیه خنک میکند و دوباره باد گرم.علت چیست و چکاری باید انجام دهیم؟ممنون

امیر خانی
31 می 2020

درود برشما.وقتی کولر اینورتردار حالته عادی کارمیکنه یعنی میخواد دمای اتاق رو در حالته کول به۲۶برسونه با چه ظرفیتی کمپرسور کار میکنه؟و کولر اینورترداره دارای دکمه اکو با زدن این دکمه کمپرسور دقیقا چطوری کار میکنه؟متشکر.

سیدحجت الله افتخاری
31 می 2020

دوروزمیگردم یک مطلب درموردنحوه کارباریموت کنترل ریوکوپیدانکردم لطفا درموردنحوه کارباریموت کنترل کولرگازی دیواری ریوکوبذاریدممنون