آبریزش کولر گازی و علت های آن | چرا از کولر گازی آب چکه میکند؟

آبریزش کولر گازی

اگر شما نیز با مشکل چکه کردن کولر گازی و آبریزش کولر مواجه شده اید، پس بهتر است به خواندن مطالب پیش رو ادامه دهید. در این مطلب از کاراباما، قصد داریم تا در رابطه با آبریزش کولر گازی و علل آن صحبت نماییم.

علت آبریزش کولر گازی (اسپیلت) چیست؟

آبریزش کولر گازی چیست و چرا کولر گازی آب میدهد؟

قبل از توضیح درباره علت آبریزش کولر گازی، بهتر است مختصری درباره اینکه این آب از کجا وارد کولر گازی می شود و منبع آن کجاست، توضیح دهیم و سپس به این بپردازیم که چرا از کولر گازی آب می ریزد؟

رطوبت هوا: درواقع به بخار آب موجود در هوا رطوبت هوا گفته می شود. این رطوبت در زمانی که دمای هوا تغییر یابد، تغییر حالت داده و از گاز به مایع تبدیل می شود. در این هنگام می توان مقدار رطوبت موجود را به صورت حدودی تشخیص داد.

به طور مثال اگر یک لیوان آب خنک را در تابستان که هوا گرم است در بیرون از یخچال و در معرض هوای آزاد قرار دهیم، پس از مدتی شاهد قطرات شبنم در اطراف دیواره آن خواهیم بود. این شبنم درواقع رطوبت موجود در هوای اطراف است که به دلیل برخورد به بدنه سرد لیوان و تغییر دما، میعان پیدا کرده و تبدیل به آب مایع می گردد.

رطوبت هوا در مناطقی با آب و هوای متفاوت کاملا فرق دارد. مثلاً مناطق گرم و خشک دارای کمترین رطوبت و مناطق ساحلی دارای بیشترین رطوبت هستند که اصطلاحاً به آن شرجی می گویند.

خطر رطوبت هوای زیاد چیست؟

هرچقدر رطوبت هوا بالاتر برود بدن شما احساس گرمای بیشتری کرده و مغز فرمان عرق کردن را برای خنک کردن شما صادر می‌کند. ولی وقتی بدن خنک نمی‌شود، آنقدر این کار ادامه پیدا می‌کند که باعث از دست دادن آب، املاح و مواد شیمیایی مورد نیاز بدن می شود.

نقش کولر گازی در کم کردن رطوبت هوا

اسپیلت ها با توجه به نوع فناوری و طراحی خود، مانند همان لیوان آب در تابستان عمل می کنند. بدین ترتیب به دلیل سرد شدن فین ها یا کویل ها، رطوبت هوا یا همان بخار آب موجود در برخورد با فین ها تغییر حالت یافته و میعان می شود. سپس بصورت آب مایع از کولر گازی خارج شده که با توجه به نحوه تنظیمات دستگاه می توان اینکار را به حداقل یا حداکثر رسانید.

سیستم کولر گازی برای دفع آب محیط یا همان رطوبت هوا، به این شکل عمل میکند که تمامی رطوبت جمع شده روی فین‌های خنک به صورت قطرات مایع، داخل یک ناودانی ریخته شده و از طریق لوله درین (تخلیه) به بیرون منتقل می‌شود.

خوب حالا چرا آب تخلیه کولر گازی بعضی ‌اوقات از کولر سرریز می‌شود؟ این کار چند دلیل دارد که توضیح خواهیم داد:

۱ . مسدود شدن خروجی سینی تخلیه آب با ناودانی کولر

مسدود شدن ناودانی یا لوله تخلیه کولر می تواند علت تخلیه نشدن آب کولر گازی باشد. وقتی ناودانی کولر که آب داخل آن جمع شده و بعد از طریق لوله درین تخلیه می‌شود به هر نحوی مسدود شده باشد (به‌وسیله گرد و خاکی که به لجن تبدیل شده یا غیره)، آب از ناودانی کولر سرریز کرده و از زیر آن به بیرون می‌ریزد.

باید به این نکته توجه کنید که اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که لوله تخلیه آب کولر گازی را داخل سطل یا بطری می اندازید، بعد از پر شدن سطل از آب و رسیدن آب به لبه شیلنگ، آب دیگر قادر به خارج شدن نیست و از کولر سرازیر میشود. بنابراین گاهی علت ریختن آب از پنل داخلی کولر دو تیکه یا اسپیلت، نحوه اشتباه اتصال لوله ها و یا سرهم بندی کردن آنها به صورت موقتیست.

راه های زیادی برای باز کردن لوله درین وجود دارد، اما قبل از هر چیز باید بتوان به این لوله که در پشت پنل داخلی کولر گازی قرار گرفته است، دسترسی پیدا کرد. ۲ روش برای انجام اینکار وجود دارد:

روش اول- بلند کردن پنل داخلی کولر گازی:

در این روش، باید مانند عکس زیر خارهای زیرین پنل را باز کرده و پنل داخلی کولر گازی را از پایین به‌صورت ۷۰ درجه به سمت بالا بلند کنید. سپس با استفاده از یک انبردست یا کاسه یا هر وسیله دیگری که اهرم میکنید، آن را ثابت نگه‌ داشته و کارتان را روی لوله تخلیه انجام دهید و آن را به حالت اولیه برگردانید. دقت داشته باشید که بلند کردن بیش‌ ازحد پنل باعث شکسته شدن گیره بالای آن و افتادن پنل خواهد شد. پس از بلند کردن بیش‌ ازحد آن خودداری کنید.

باز کردن پنل داخلی کولر گازی

روش دوم- باز کردن قاب پنل داخلی کولر گازی:

در این روش، با باز کردن قاب جلویی پنل داخلی کولر به زیر آن دسترسی پیدا می کنید. البته در بسیاری از کولرها فقط با این روش قادر به دیدن و سرویس لوله تخلیه هستید. در باز کردن و بستن قاب پنل داخلی، باید بسیار دقت کنید، چون در صورت شکسته شدن خارهای قاب پنل، در هنگام کار کولر گازی صدای نابهنجاری تولید کرده و مشکل ساز میشود. در اینجا فیلمی را برای آموزش انجام اینکار به صورت اصولی و صحیح قرا داده ایم که با دیدن آن به‌راحتی قادر به انجام اینکار باشید.

 

 

۲ . عدم جای گذاری خروجی لوله درین در جای مناسب

یکی از مشکلاتی که در آبریزش کولر گازی بسیار شایع است، این است که لوله تخلیه یا درین به‌ عناوین‌ مختلف مسدود می‌شود که باید نسبت به باز کردن و تعمیرات کولر گازی اقدام کنید. باید دقت داشته باشید که مسدود شدن لوله تخلیه کولر گازی به این معنی است که اگر به هر دلیل مانعی سر راه آن قرار گیرد آب جمع شده و به داخل پس‌زده خواهد شد.

 در زیر مهم‌ترین و شایع‌ترین علت‌های آن توضیح داده می‌شود:

 • تا خوردن: زمانی که لوله درین (شیلنگ تخلیه آب) تاخورده باشد.
 • مسدود شدن لوله درین: اگر لجن یا گرد و خاک به‌ مرور زمان باعث مسدود شدن این لوله شود، باعث برگشت آب خواهد شد.
 • جمع شدن آب در سطل: اگر آب حاصل از کولر گازی را در ظرف یا بطری جمع می‌کنید، باید توجه داشته باشید که آب داخل ظرف به لبه شیلنگ نرسد. زیرا آب دیگر قادر به‌ ریخته شدن در ظرف نبوده و به داخل کولر بر می گردد.
 • عدم رعایت شیب شیلنگ تخلیه: شیلنگ تخلیه باید دارای شیب ملایم برای تخلیه باشد (همانند شیب ملایم قیمت بنزین!). اگر به هر دلیلی این شیب در نصب کولر گازی رعایت نشود یا بعداً از بین برود، تخلیه آب با مشکل مواجه خواهد شد.

 

روش صحیح نصب لوله درین

۳ . کمبود گاز در کولر گازی باعث آب دادن آن می‌شود

زمانی که کولر گازی دارای گاز مبرد کمی است یا به عبارت دیگر کمبود گاز دارد، سیکل آن به هم ریخته و باعث یخ زدن فین‌های اواپراتور (پنل داخلی) می‌شود. در این حالت، به‌ محض اینکه کولر کنتاکت کند یا خاموش شود، حجم زیادی از یخ های آب شده داخل ناودانی کولر ریخته و به علت عدم تخلیه آب کولر گازی، باعث سرریز شدن آب از کولر گازی می‌شود.

یخ زدن اواپراتور ۴ . عایق نبودن لوله کولر گازی باعث آبریزش آن می‌شود

یکی دیگر از علل شایع آبریزش کولر گازی، عایق نبودن لوله‌های آن خصوصاً لوله‌های زیر یونیت داخلی است که باعث ریزش آب از لوله ها می‌شود. چطور؟….

لوله‌های کولر گازی مخصوصاً لوله برگشت یا لوله گاز یا همان لوله ضخیم‌تر کولر گازی، بسیار خنک است و اگر با عایق کاملا پوشانده نشود همان اتفاق لیوان آب برایش می افتد. یعنی رطوبت هوا به‌صورت مایع و قطره‌قطره به داخل منزل می ریزد.

شبنم زدن لوله کولر گازی

 

نکته: مناسب‌ترین راه برای تخلیه آب کولر گازی، استفاده از لوله کشی توکار کولر گازی است یا اصطلاحاً لوله مرکزی تخلیه آب کولر گازی. البته باید به این موضوع توجه داشت که منظور از لوله مرکزی، لوله فاضلاب نیست. زیرا به علت بوی بد، امکان ورود بوی نامطبوع از طریق کولر گازی بسیار زیاد است. به همین دلیل یک لوله جدا مخصوص کولر گازی کشیده شده و آب خروجی کولر گازی از این طریق تخلیه می‌شود.

تخلیه آب کولر گازی

تا به اینجا علت های شایع آب دادن کولر گازی را بیان کردیم. اگر با توجه به مطالب بالا مشکل شما حل نشد و برای تعمیر کولر گازی خود به کمک احتیاج داشتید، متخصصین مجرب کاراباما در کوتاهترین زمان نزد شما خواهند بود. کافیست با شماره ۵۴۵۸۴ تماس حاصل فرمایید و یا به صورت آنلاین فرم درخواست تعمیرات خود را پر کنید. البته نکات تخصصی‌تری نیز جزو علت‌های آب دادن کولر گازی است. مانند شکستگی یا ترک سینی زیر فین‌ها و مسدود شدن لوله کولر گازی (تاخوردن لوله). با این حال موارد اشاره شده در این مطلب بسیار رایج و علت اکثر مشکل آبریزش کولر گازی افراد می باشند.

در صورتی که پاسخ سوال خود را در این مطلب نیافتید، آن را در قسمت نظرات کاربران مطرح کنید تا کارشناسان ما در کوتاه ترین زمان ممکن شما را راهنمایی کنند.

نظرات کاربران

لیلامعصومی
31 می 2016

باسلام’مشکل کولربنده اینه که نه آب سرریزمیشه ونه آبی ازشیلنگ درین تخلیه میشه.اصلاآبی وجودنداره.لطفاپاسخ سوالموبه موبایلم بفرستیدمشکلی تودریافت ایمیل دارم متشکرم.۰۹۱۹۶۰۳۸۸۱۰

  محمد پیرنیا
  31 می 2016

  با سلام
  علت های زیادی در بوجود اومدن این مشکل دخیل هستند که فقط با چک کردن میشه متوجه شد

  سلام
  12 آگوست 2016

  گاز کولر خالی شده دوباره شارژ کنید

   رحمان دارابی
   29 می 2020

   سلام کولر ۲۴هزار گری دارم یه هفته میشه نصب کردم سه روز اول خنک کنندگی خوبی داشت واب زیاد تخلیه میکرد ولی سه روز هست که خنک کنندگی نداره و تخلیه آبش کم شده فقط وقتی خاموش میشه اب تخلیه میکنه و از پنل تیکه های یخ ریز میریزه
   لطفا راهنمای کنید

علی
3 ژوئن 2016

سلام خسته نباشید,ما۴روزه کولر گازی نصب کردیم لوله تخلیشوهم ازدیوار ردکردیم توحیاط,حالا ازامروز داره آب به داخل کولر سرریز میشه ووسایلامو خیس کرده میشه زودجواب بدین.ممنون

  سلام
  12 آگوست 2016

  لوله ها را عایق کنید.
  شیب لوله تخلیه را چک کنید .
  دقت کنید در مسیر لوله انسداد نباشد و سر آزاد شیلنگ مسدود نشده باشد.

علی
3 ژوئن 2016

الان بایدچیمارکنیم علتش چیه؟

  محمد پیرنیا
  3 ژوئن 2016

  سلام علت ریزش آب از پنل کولر گازی میتونه زیاد و متفاوت باشه. ولی اگه تازه نصب کردین به احتمال خیلی زیاد شیب لوله درین رو درست رعایت نکردن یا اینکه لوله درین یه جایی خم شده و تا خورده. بهترین راه اینه که با نصاب کولر تماس بگیرید و موضوع رو با ایشان درمیان بزارید

  جعفر
  16 ژوئن 2020

  سلام یک کولر ۳۶ هزار داریم دو سال بیشتر کار نکرده سرماش عالیه ولی وقتی کمپرسور آف میکنه ابریزی پیدا میکنه و اب پرت میکنه گاز وشیب و مسیر درین و عایق لوله ها چک شده همه عالین تازه هم سرویس شده علت چی میتونع باشه؟؟؟؟

اسحاق
3 ژوئن 2016

ممنون از اطلاعات خوبتون من لوله اب را داخل یه جا نوشابه گذاشتم و هر روز غروب از کولر اب میریزه نیمدونم چرا یکم خاموش میکنم و آب رو خالیم میکنم فردا صبح درست میشه

  محمد پیرنیا
  3 ژوئن 2016

  سلام دوست عزیز همونجور که در اموزش هم ذکر شد اگر شما لوله تخلیه را داخل ظرفی بزارین که اون ظرف پر بشه بعد از مدتی که پرشد و اب به لوله رسید به دلیل اینکه فشاری پشت آب داخل لوله نیست برگشت داده میشه به داخل کولر پس همیشه قبل از پر شدن ظرف اون رو خالی کنید

   ابوالفضل
   15 ژوئن 2019

   سلام.آقا ممنون از راهنمایی هاتون
   من یه اسپیلت۱۰روزه خریدم
   روزای اول از لوله تخلیه آب خارج میشد.
   اما امروز لوله ی تخلیه آب خارج نمیشه ولی سرمایش کولر خوبه
   آیا مشکلی هست؟لطفا راهنمایی کنید

   سحر
   20 ژوئن 2020

   سلام و خسته نباشین
   حقیقتش من نمیدونم این مشکلی هست یانه.
   ولی کولر گازی اجنرال رو وقتی روشن میکنیم از داخلش صدای چکه ی آب میاد. و وقتی خاموشش میکنیم صدای چکه چکه ها بیشتر میشه .
   در حالیکه هیچ آبی به بیرون سرایت نمیکنه و کل پنل جلویی خشکه.
   و بعد از چند دقیقه ( بسته به میزان روشن بودن کولر) صدا قطع میشه.
   آیا مشکلی در داخل کولر وجود داره؟
   این صدای چکه چکه کردن بخاطر چیه؟

رضا مهدی پور
8 ژوئن 2016

با سلام
مشکل کولر بند ه جمع شدن قطرات آب بر روی پره ها و داخل پنل داخلی کولر میباشد با نمایندگی تماس گرفتم مجددا کولر را بطور کامل سرویس کردند و خروجی آب آن را که بصورت تو کار در کفشور آشپزخانه که دارای شترگلو هست نیز چک کرد که مشاهده نمود آب تخلیه میشود ولی مجددا بعد از چند ساعت کار کردن قطرات آب نمایان میشوند.از نظر مقدار گاز هم چک نمودند که مشکلی نداشت. لطفا راهنمایی بفرمایید.

  کارشناس 1: پیرنیا
  8 ژوئن 2016

  سلام
  این مشکل میتونه ار شیب نداشتن لوله تخلیه به وجود بیاد چون اب تولید شده توسط کولر گازی برای تخلیه فشاری پشتش نیست با کوچکترین مشکل یا شیب کم به داخل برگشت میخوره
  یا اینکه میتونه یک جایی لوله تخلیه تاخورده باشه یا اینکه چیزی داخل اون گیر کرده باشه

احسان
11 ژوئن 2016

سلام .کولر گازی ما قبلا رطبت هوا را میگرفت و داخل یک ظرف جمع میشد . ولی الان دیگه آب داخل ظرف جمع نمیشه و هوای داخل خونه رطوبت زیادی داره! مشکل دقیقا چیه ؟

  کارشناس 1: پیرنیا
  11 ژوئن 2016

  سلام
  مشکل اصلی از درست کار نکردن کولر گازی هست
  دلایل زیادی داره
  کم فشار شدن کمپرسور
  کمبود گاز درسیستم
  سرویس نشدن دستگاه

   امین بالدی
   18 ژوئن 2020

   سلام چرا کولر از کنار دریچه ی باد آب چکه میکند

  جلال
  22 آوریل 2020

  سلام نمیدونم چرا از اسپیلت ما از زیرسمت چپ بعد از چند دقیقه روشن بودن اب چکه میکنه ممنون میشم کمکم کنید

صالح
18 ژوئن 2016

سلام.در نصب یونیت داخلی باید کاملا افقی باشد و تراز بوده؟؟؟؟یا لازم است در مواقعی آن را کمی خم کنیم برای تخلیه آب.منظورم خود یونیت میباشد نه لوله تخلیه آب.مرسی

  کارشناس 1: پیرنیا
  18 ژوئن 2016

  سلام
  متاسفانه این اشتباهی است که خیلی از دوستان مرتکب ان میشوند و در هنگام نصب به پنل شیب میدهند نخیر در هنگام نصب به هیچ عنوان نباید به پنل شیب داد بلکه ان را باید کاملا تراز نصب کرد
  برای خم کردن لوله هم هر سایز لوله ای فنر مخصوص خودش رو داره که باید تهیه کنید.

صالح
18 ژوئن 2016

۰۹۳۳۷۶۱۶۷۱۷شماره تلفن کاری منه.ممنون میشم جواب رو اس کنید برام.و برای خم زدن لوله ها از چه فنری استفاده کنیم بهتره.چون فنرای لوله اسپیلت خیلی نرم میباشد.

صالح
18 ژوئن 2016

یا از طریق وات بفرستین

محمد رضا
20 ژوئن 2016

سلام. از اطلاعات کاملی که دادید بسیار متشکریم. کولر گازی ما تا قبل از اینکه کسی سرویسش کنه مرتب از لوله آب میداد ولی بعد از سرویس دیگه اصلا آب نمیده. به نظر شما باید به سرویس کار اطلاع بدیم؟ مشکلی وجود داره؟ ممنون.

  کارشناس 1: پیرنیا
  20 ژوئن 2016

  سلام
  البته مقدار اب خروجی از کولر گاری نسبت به منطقه مجل زندگی شما متفاوت ولی اگز اصلا ابی از کولر خارج نشه نشانه خوبی نیست و باید برسی شود

مسعود دانشور
20 ژوئن 2016

سلام کولر گازی بنده وقتی که روشنش میکنم و بعد از مدتی کار کردن شوت بادش افت شدیدی میکنه و اینکه وقتی کولر روشن اب ازش تخلیه نمیشه ولی بعد از نیم ساعت از خاموشیش که میگذره ابش تخلیه میشه و بعد که روشن میکنم شوت بادش درست میشه البته من کولرمو تازه تعمیر کردم و کمپرسورش عوض کردم چون سوخته بود،ممنون میشم منو راهنمایی کنید؟

  کارشناس 1: پیرنیا
  20 ژوئن 2016

  سلام
  باید چک کنید ببینید دور فن داخلی از طریق کنترل کم و زیاد میشه اگر این اتفاق میافته که دور فن سالمه ولی اگر از طریق کنترل کم یا زیاد نشه باید مرحله به مرحله چک بشه و این کار یک تعمیرکار است
  برای تخلیه آب هم بابد بگم که بعد از روشن شدن کولر بسته به شرایط اب و هوایی که هستید مدت زمانی طول میکشه تا اب کولر جریان پیدا کنه البته اگر آب از کولر خارج میشه و به داخل کولر برنمیگرده به زمان تخلیه زیاد توجه نکنید
  درباده پرتاب باد هم توجه کیند که حتما فیلتر کولر تمیز باشه و خاک نگرفته باشه چون باعث افت پرتاب باد میشه ولی اگر مشکل حل نشد باید با بک تعمیرکار مشورت کنید چون از این طریق بیشتر از این نمیشه راهنمایی کرد

سعید بهاری
20 ژوئن 2016

سلام
آیا از آب کولر گازی میتوان در اتو و رادیاتور اتومبیل و شیشه شور استفاده کرد

  کارشناس 1: پیرنیا
  20 ژوئن 2016

  سلام
  بله از اب خروجی آب کولر گازی میشه برای باغچه و مواردی که گفتید استفاده کرد و کاملا مناسب این کار است

   الهیار محمدی نیا
   4 سپتامبر 2016

   سلام دوست عزیز فرمایش کردید که آب کولر گازی برای باغچه مناسبه ،ولی بنده به تجربه رسیدم که این آب کاملا برای باغچه مضر هست،چون من آبی که از شیلنگ کولر گازی و به حیاط منتقلش کردم در مسیرش روی سنگ مرمر میریخت و وارد باغچه میشد .بعد از مدتی باغچه خشکید و ینگ مرمر رو هم بصورت کامل خورده بود و بصورت یک جو درآورده

    کارشناس 1: پیرنیا
    4 سپتامبر 2016

    سلام
    اون ردی که شما میگید مریوط به فرسایش ارام اب هست ولی این اب کاملا تبخیر شده و مشکلی برای مصرف باغچه و گیاهان نداره مقالات مفصل تر در اینتزنت موجوده

حمیدرضا بزی از گلستان
22 ژوئن 2016

سلام خسته نباشید. نمیشه با ایجاد یه سیستم ساده اب بصورت ابشاری روی پرهای فلزی بیرون کولر پنجره ای ریخت تا راحت تر گرما ازدست بده و راندمانش رو افزایش بدیم؟این کار مشکلی برای کولر ایجاد نمیکنه؟لطفا بهم جواب رو اطلاع رسانی کنید. ممنون۰۹۱۱۷۶۹۳۲۶۴

  کارشناس 1: پیرنیا
  22 ژوئن 2016

  سلام
  اگر شما در مناطق معتدل زندگی میکنید لزومی برای انجام این کار نیست و در مناطق گرم و خشک هم با توجه با استفاده کمپرسور t3 در کولر های گازی نیاز خاصی به این کار نیست ولی اگر انجام دهید هم مشکلی پیش نخواهد امد البنته با توجه به مصرف اب و هدر رفت اب کاره منطقی و به صرفه ای نیست

امیر اسدی
26 ژوئن 2016

سلام.یک ماه کولر گازی ۲۴۰۰۰ سامسونگ نصب کردیم.ما بیشتر رویه درجه ۲۶ یا ۲۷ کولرو استفاده می کنیم.حد.د دو هفتس بویه نامطبوعی میده وقتی روشنه.بویی شبیه بوی جوراب.البته بعضی موقعه ها.ممنون میشم راهنماییم کنید.

  کارشناس 1: پیرنیا
  26 ژوئن 2016

  سلام
  باید کولر برسی بشه اگر کولر قدیمی است یعنی قبلا جایی نصب بوده احتمال اینکه محل تخلیه اب ان لجن گر فته هست زمانی که کولر کنتاکت میکند باعث میشود بو به وسیله فن پخش شود و با اینکه لوله درین دستگاه به فاضلاب وصل شده باشد و منشا این بو از انجا باشد

قنبری
27 ژوئن 2016

سلام کولر پنجره ای ما هر ۱۲ساعت حدود ۴لیتر آب تخلیه میکنه آیا مشکل داره ؟در منطقه گرم وخشک زندگی می کنیم

  کارشناس 1: پیرنیا
  27 ژوئن 2016

  سلام
  نخیر دوست عزیز کاملا طبیعیه هیچ مشکلی نیست

مهدی
28 ژوئن 2016

با عرض سلام و خسته نباشید
کولر ما داره از لابلای پره هاش اب میریزی میشه کمکم کنید
با توجه به هزینه بالای سرویس کار ها میخوام بدونم خودم میتونم اقدامی انجام بدم

  کارشناس 1: پیرنیا
  28 ژوئن 2016

  سلام
  لطفا تمامی مقالاتی که درباره آبریزش در سایت منتشر شده را مطالعه کنید اگر باز هم ابهام داشتید حتما کمکتون میکنیم

بردیا
28 ژوئن 2016

عالی بود.ایول

  کارشناس 1: پیرنیا
  28 ژوئن 2016

  سلام
  خواهش میکنم امیدوارم مشکلتون حل شده باشه

حسن
30 ژوئن 2016

سلام… کولر گازی من علاوه بر اینکه از لوله تخلیه آب خارج میکنه، به تازگی متوجه شم از یونیت خارجی و لوله خارجی هم آب چکه میکنه… سوالم اینه که آیا این عیب محسوب میشه و باید برطرف بشه؟ یا اینکه طبیعی است و مشکلی برای کارکرد دستگاه ایجاد نمیکنه؟؟؟

  کارشناس 1: پیرنیا
  30 ژوئن 2016

  سلام
  لوله ها ی کولر گازی به دلیل اینکه خیلی خنک میشوند بخار هوا را به مایع تبدیل میکنند مانند مثال که در اموزش زده شد که در اطراف لیوان اب یخ قطرات شبتم جمع میشود
  ولی بایذ دقت داشته باشد که تمامی سطح لوله تا موتور کولرتان یا همان کندانسور باید عایق شده باشذ تا این اتفاق نیوفتد فقط یک مقدار قسمت پیچ لوله و مهره ماسوره کولر
  یع علت اینکه قابلیت عایق شدن ندارد که کمی ابریزش دارد که این کاملا طبیعی است
  دقت کنید تمامی لوله شما ار موتو تا پنل داخلی عایق باشذ

   حسن
   1 جولای 2016

   ممنون…دقیقا همان قسمتی که عایق نشده آبریزش دارد. متشکرم از شما

بابایی
30 ژوئن 2016

با سلام و خسته نباشید
کولر گازی من ا جنرال ۲۴۰۰۰هزار پنجره ای میباشه رو شماره ۲ هس تمام ساختمون ۱۱۰متریم راخنک میکنه اما کمپر سور ش ۲۴ساعت کارمیکنه هیچ خاموش نمیشه در خردادماه خاموش روشن میشد بنظر شما برا کمپرسور خطر نداره؟لطفا راهنمایی کنید

  کارشناس 1: پیرنیا
  1 جولای 2016

  سلام
  ۲۴۰۰۰؟؟؟؟ ۱۱۰متر؟؟؟؟ خوب این کولر اصلا مناسب این فضا نیست و خاموش نشدن کمپرسور هم به دلیل این است که دما به دمایی که شما برای کولر تعیین کرده اید نمیرسد
  بله علاوه بر مصرف برق به کمپرسور هم فشار میاید اگر چاره ای به جز استقاده از آن ندارید جتما کولر را هرساله سرویس مفصلی بکنید

علی کشاورز
2 جولای 2016

با درود
من یک اسپلیت مدل ۴۱۰a دارم از نوع تراست که از دیروز شروع به ریخت آب از زیر ان کرده آیا برا بازدید از شلنگ تخلیه باید پنل به طور کانل باز شود اگر محبت کنید طریق باز کردن پنل را به طور کانل شرح دهید ممنون میشم

  کارشناس 1: پیرنیا
  2 جولای 2016

  سلام
  دوست عزیز در آموزش ها کاملا این موارد توضیح داده شده لطفا مطالعه کنید اگر سوالی بود بپرسید

مرادی
3 جولای 2016

با سلام.کولر اسپیلت ۳۰۰۰۰ اجنرال من که دوماه هم هست خریدم یه چند روزیه ازش بخار همراه با اب میزنه بیرون.
لطفا راهنمایی کنید مشکلش چیه.
ممنون

  کارشناس 1: پیرنیا
  4 جولای 2016

  سلام
  بخاز ؟؟؟؟؟؟ بخار گرم یا سرد ؟
  چون در بعضی مدل ها اول کمپرسور کار میکند و سرما را به پنل میرساند بعد فن داخلی شروع به کار میکند که به علت سرمای شدید بخاری مانند زمانی که درب فریزر را باز میکنید میبینید اگر به این شکل است مشکلی نیست …

سعید
4 جولای 2016

با سلام
کولر گازی تاچ ایر دارم و۸سال که کار میکنه در شروع گرما وقتی روشن میکنیم هیچ مسئله ای نداره ولی بعد از چند روز کار کردن شروع به ریزش اب از پنل اسپیلت میکنه از طریق فیلمی که گذاشته بودین یونیت داخلی رو باز کردم وشستم آن قسمت ناودونی که اب رو هدایت میکنه یک تیکه یونیلیت سرتا سر ناودونی نشسته که عمق ناودونی رو پر کرده میخواستم ببینم این یونیلیت باید باشه یا نه ؟ چون احساس میکنم به علت تبخیر اب بیشتر توسط کولر نادونیه گنجایش اب رو نداره و سر ریز میشه ممنون از شما وسایتتون

  کارشناس 1: پیرنیا
  4 جولای 2016

  سلام
  نخیر ربطی به یونولیت ندارد شما یک بطری اب داخل ناودانی بریرید و چک کینید ببینید این آب برای تخلیه در کجا به مشکل بر میخورد

  محمد امین گلستانی
  22 جولای 2019

  سلام خسته نباشید. من یک کولر گازی پنجره ای دارم از داخل قطره قطره اب ریزش میکنه علتش چی میتونه باشه

عماد
7 جولای 2016

سلام بزرگوار. کولر گازی ما خنک کنندگی خوبی نداره، این علتش چ میتونه باشه؟ و اینکه مسیر لوله های رفت و برگشتش رو که چک کردم مقل یخچال برفک بسته، میتونه علت مشکل بالایی که عرض کردم،باشه؟ ممنون ازپاسختون

  کارشناس 1: پیرنیا
  8 جولای 2016

  سلام
  در بسیاری از حالات یخ برفک زدن لوله ها و قسمت هایی ار کولر نشانه کمبود گاز سیستم میباشد ولی باید اطلاعات بیشتری بدین تا بتونم دقیقتر راهنمایی کنم

   کارشناس 1: پیرنیا
   10 جولای 2016

   سلام
   بله به احتمال خیلی زیاد کولر شما احتیاح به شارژ گاز دارد حتما با یک تعمیرکار مشورت کنید چون یخ زدن یکی از علائم کمیود مبرد در سیستم است

عماد
8 جولای 2016

این برفک بیشتر در قسمتایی بود که عایق نبود مثلا نزدیک کمپرسور، یا قسمتی از لوله ها که از توی دیوار رد شده. بعد اینکه کولر گازی از داخلش یخ میومد بیرون وقتی یه خاموش روشن کردم. تعجب کردم دیگه از این قسمت قضیه

اسماعیل قجری
10 جولای 2016

با سلام
کولر گازی من سامسونگ است و پنل داخلی آن از لوله های گاز آن با اینکه کاملا عایق هستند باز هم آب قطره قطره چکه می کند . امان ما رو بریده . دیوار ما را کثیف کرده . راهنمایی کنید چه کار کنم .

  کارشناس 1: پیرنیا
  10 جولای 2016

  سلام
  ببیند اگر از لوله ها با این حال که عایق هسنتد اب میچکد با اینکه عرق میکند یعنی روی عایق اب جمع میشود مطمئنا لوله تا خورده و اصطلاحا دو پهن شده هر چه سریعتر نسبت به رفع ان اقدام کنید تا به کمپرسور شما اسیب نرسد و حتما نتیجه را برای اگاهی دوستان اعلام کنید

رضا
16 جولای 2016

با سلام
کولر من اوجنرال هستش و از اسپیلت آب میریزه ، دقیقا بعد از خاموش کردن کولر آب قطره قطره روی دیوار می ریزه ، با اینکه لوله های گاز کاملا عایق و چسب زده شده است . لطفا راهنمایی کنید چکار کنم . ممنون

  کارشناس 1: پیرنیا
  16 جولای 2016

  سلام
  اگر بعد از خاموش شدن این اتفاق میافتد احتمال کمبود گاز در سیستم شما وجود دارد حتما با یک تعیمرکار مشورت کنید

حسین رضائی
16 جولای 2016

سلام
میخواستم اسم دستگاهی که فین های کندانسور رو صاف میکنه بدونم

  کارشناس 1: پیرنیا
  16 جولای 2016

  سلام
  اسم خاصی نداره هر کس با یک اسم میشناستش فین صاف کن ، برس فین و…

محمد
17 جولای 2016

سلام
اسپیلت ما نسبت به اسپیلت همسایه خیلی کم اب تولید میکنه مثلا یکی دو هفته پیش تولید میکرد ولی الآن مال همسایه مرتبا تولید میکنه ولی مال ما اصلا از اب خبری نیس
واینکه وکیوم اولیه چقد باید انجام شود و اگر کمتر انجام شود چه مشکلاتی دارد؟
چون نصابی که نصب کرد دو سه دقیقه بیشتر انجام نداد ایا وکیوم و وجود هوا در سیستم رابطه ای با مقدار سرمای تولیدی هم داره چون اسپیلیتی که اتاق دیگه هس سرماش بیشتره

  کارشناس 1: پیرنیا
  17 جولای 2016

  سلام
  زمان وکیوم نسبت به طول لوله متغیره ولی مسلما ۲ تا ۳ دقیقه نیست و اگر وکیموم درست انجام نشه در سرمای کولر تاثیر داذه و مقدار اب خروجی کولر گازی نسبت به منطقه محل سکونت و تعدادنفرات استفاده کننده و سرمای کولر متغییر است

علی
17 جولای 2016

باسلام.یک کولراسپلیت حایر۲۴داریم ۴روزه نصب کردیم ودرجه روی۱۶قراردادیم مشکل اینه که اصلا محیط داخل رو خنک نمیکنه چکار کنم؟

  کارشناس 1: پیرنیا
  17 جولای 2016

  سلام
  باید ببینید کولر با ظرفیت محیط سازگاری داره ؟؟
  باد سرد میده ؟؟؟
  در اخر اگر مشکلی دارید که خودتان قادر به حل ان نیستید با بک تعمیرکار مشورت کنید یا اینکه سولتان را دقیق تر بپرسید تا کمکتان کنیم

مازیار
19 جولای 2016

سلام . ما یک کولر گازی سامسونگ ۲۴۰۰۰ نصب کردیم . که از جایی باز کردیم و نصبش کردیم مجددا. تا زمانی که کولر روشن هست مشکلی نیست ولی وقتی خاموش از پره ها و کنار اون آب میاد. مشکلش چی هست؟ گازش کمه یعنی؟

  کارشناس 1: پیرنیا
  19 جولای 2016

  سلام
  این مشکل احتمالا به دلیل کمبود گاز سیستم است
  گازش کمه یعنی = کولر گازی تمامی عمل خنک کنندگی را توسظ گاز درون خود انجام میدهد که اگز به هر دلبل این گاز کم شود سیکل سرمادهی کولر نیز به هم خواهد خورد

سلمانی
19 جولای 2016

سلام . ما یک کولر گازی سامسونگ تازه نصب کردیم که البته نو نیست. تا زمانی که کولر روشن هست مشکلی نیست ولی وقتی خاموش از پره ها و کنار اون آب میاد. از کمبود گازه؟ آخه خوب خنک میکنه!!!!

  کارشناس 1: پیرنیا
  19 جولای 2016

  سلام
  پره منظورتان کجای کولر است پنل داخلی ؟؟؟
  اگر منظورتان پنل داخلی است امکان دارد که به دلیل کمبود گاز کولر لوله ها و کویل ها یخ زده باشد و به محض خاموش شدن این یخ اب شده و چکه کند باید مقدار گاز سیستم را با گیج مانوفیلد اندازه بگیرید

   نادیا
   30 آوریل 2020

   سلام وقت بخیر کولر ما وقتی روشنه از بیرون آب می‌ریزه ولی از خود پنل سمت چپ یه گوشش آب چکه می‌کنه دلیلش چیه؟

  پروانه رحیمی هرچگانی
  22 ژوئن 2019

  سلام خسته نباشید، کولر گازی مدل جنرال طرح لبخندیرا ۲سال پیش خریدم، کولر سازها میگویند سوراخ کوچکی از اول داشته، که هر سال گاز میزنیم، گاز خالی میکنه، چاره ساز نیست، چند دفعه دادم تعمیر، فایده داره دوباره بدم تعمیره، پول خرج کنم یا نه، یا کولر نوع بخرم ، از استان قم

کشوری
20 جولای 2016

سلام وقت بخیر
از اینکه وقت میگذارید به سوالات پاسخ میدین متشکرم.
کولر ما general هست و امسالم سرویسش کردیم هرسال حتی ظهر توی گرمای ۵۰ تو خونه یخ میزدیم از بس عالی سرد میکرد ولی امسال اونم تو این گرما زیاد سرد نمیکنه خونه رو یه تعمیر کار اوردیم گفت گازش خوبه ولی دور فن زیاد نیس و گفتن فن دوربالا نصب کنید . آیا حرفش درسته؟ الان فن دوربالا نصب کنیم مگه باز همین هوای داغ رو دوباره نمیزنه به رادیاتورش ؟ آیا تاثیری داره واقعا خرج کنیم و دوربالا بخریم؟؟
ممنون میشم پاسخ بدین

  کارشناس 1: پیرنیا
  20 جولای 2016

  سلام
  منظور از دور فن کدوم فن هست فن داخلی یا خارجی؟؟؟
  به نظر من اگز دلیل قانع کننده ای برای تعویض فن هست این کار را انجام بدید چون فن نصب شده روی کولر از لحاظ ولتاژ و قدرت به صورت کاملا اصولی و علمی کازشناسی و نصب شده است

ارمین
20 جولای 2016

سلام
پنل خارجی کولر ما وقتی که کولر روشن هستش ازش اب میچکه.ما تو منطقه مرطوب هستیم.شیب لوله تخلیه هم رعایت شده و ازش اب تخلیه میشه.ایا به سرویس نیاز داره یا طبیعی هستش؟

  کارشناس 1: پیرنیا
  20 جولای 2016

  سلام
  پنل خارجی ؟؟؟؟
  اگز منظورتان موتوز بیرونی کولر است چکه کردن اب از لوله های که به موتور وصل میشود طبیعی است

ارسلان
20 جولای 2016

سلام من دو تا کولر گازی اوجنرال یکی ۱۲ هزار و یکی هم ۲۴ هزار خریدم البته نصاب از بانه اورده و هیچ مشکلی هم نداره و خوب سرد میکنه ولی متأسفانه هیچ کدوم شون تایمرش کار نمیکنه یعنی علامت تایمر که رو پنل هست روشن میشه و تا زمانی هم که بهش تایم دادیم روشن میمونه ولی وقتی باید خاموش بشه نمیشه و این هم باید بگم که نصاب آشنا هست و میدونیم که سر مون کلاه نذاشته…. لطفاً زود تر جواب بدید

  کارشناس 1: پیرنیا
  20 جولای 2016

  سلام
  این کولر ها به دلیل اینکه متفرقه هستند و از منابع معتبری تهیه نمیشوند متاسفانه دارای برد فرمان قوی هم نیستند (به دلیل قیمت کم و به صرفه بودن) و بعضی از امکانات را هم پشتیبانی نمیکنند

مهدی احمدی
20 جولای 2016

سلام الان چند روز از خروجی کولر آب تخلیه نمیشه میشه علتش بگین ممنون میشم

  کارشناس 1: پیرنیا
  20 جولای 2016

  سلام
  اگر قبلا اب خازح میشده ولی الان کم شده یکی از دلایلش کم شدن گاز سیستم است

علی خوشبین
20 جولای 2016

سلام خسته نباشید
چند روزه کولر گازی ۲۴۰۰۰ جنرال خریدم اول که کمپرسور روشن میشه پنل داخلی صدای مکش هوای شدید میده هر سری که کمپرسور عمل میکنه این صدا هست علتش چیه ممنون

  کارشناس 1: پیرنیا
  21 جولای 2016

  سلام
  اگر منظورتان صدای هوم یا حجم هوای داخلی است که این موضوع به سیستم کولر مربوط بوده و نحوه طراحی ان که برای رفع ان هیچکاری نمیتوان کرد

کشوری
21 جولای 2016

سلام.
منظور من فن خارجی روی پنل بیرونی هست و خود تعمیرکار گفت که یه فن با دور بالا نیاز که که رادیاتور رو خنک تر کنه!
گفتن برای خیلی ها این کار انجام داده و راندمان کولر از نظر سرد کردن بهتره

  کارشناس 1: پیرنیا
  21 جولای 2016

  سلام
  یه نظر من اگر کندانسور در جای مناسبی نصب شده این کار دلیل منطقی ندارد مگز اینکه فن کارایی اولیه خود را از دست داده باشد که معمولا دور فن کم نمیشود کاملا از کار میافتد

کشوری
21 جولای 2016

جای کندانسور بیرونجی عوض نشده و اکثر ساعات روز جلوی سایه است . فقط امسال پنل داخلی سرویس شده و از نظر گاز گیری هم چک شده . این امکان وجود داره که زمانی که کولر رو سرویس و نصب کردن ،شیر گازی رو که بسته بودن کم باز کردن و اون باعث شده که الان راندمان کمتری داشته باشه؟؟
سپاس

علی عسکری
21 جولای 2016

سلام قربان وقت بخیر
در منطقه با هوای گرم و مرطوب کولر دو تکه به تازگی نصب کردم ، غیر از خروجی پنل داخلی و محل مهره های نصب لول ها به موتور ، از سوراخ زیر قاب موتور بیرونی هم آب می ریزه ، نگاه کردم پره های سمت اتصال لوله ها خیس شده بود و زیرش قطرات آب جمه شده بود ، راهنمایی می فرمایید ، سپاس

  کارشناس 1: پیرنیا
  22 جولای 2016

  سلام
  اگر این اب از ادامه لوله هایی است که به موتور بیرونی وصل شده است مشکلی نیست و کاملا طبیعی است
  ولی اگر از قسمت دیگری (ابتدای لوله مویی) است حتما با تعمیرکار مشورت کنید دقت داشته باشید اگر سرمای کولر طبیعی است کولر مشکلی نداشته و نیاز یه بازدید تعیمرکار نیست

ناصر سجادی
22 جولای 2016

سلام خسته نباشید کولر گازی پشت پنجره ای مارک هیتاچی۲۴۰۰۰ خیلی صدا میده و لرزش داره وقتی میره رو فن صداش کمتر میشه ،اصلا آب نمیده زیادم خنک نمیکنه لطفا راهنمایی کنید
ممنون

  کارشناس 1: پیرنیا
  22 جولای 2016

  سلام
  صدای زیاد ممکنه به علت این باشه که این کولر به پنجره چسبیده شده و باعث لرزش در هنگام راه اندازی و تولید صدا میشه سعی کنید بین کولر و چهارچوب پنجره عایق گذاشته تا این صدا کمتر بشود
  البته ممکن است این صدا از داخل موتور باشد که آن هم نیاز به برسی دارد
  درباره عدم تولید اب و سرما هم احتمالا کولر چندین ساله که سرویس نشده حتما با یک تعیمرکار برای سرویس و چکاب کولر مشورت کنید

رضا
22 جولای 2016

باسلام
کولر گفتی و کردی کبابم،دوستان کمپرسور کولرتون سوخت تعویض نکنید بریدگی کولر نو بخرید تا….
آبادان زندگی میکنم،سه سال پیش کولر گازی دوتکه طرح لبخند خریدم،تابستون اول خوب بود،اما سال دوم کمپرسورش سوخت،بعد از پرسو جو فراوان گفتن کمپرسور کولرت روتاری بوده باید تعویض بشه،خلاصه کمپرسور ۳۰هزارتکامسه آمریکایی اصل خریدم اونم بعد یکماهه سوخت،گفتن لوله مویی و تنظیم نکرده تعمیرکارت
،دوباره یه موتورجدید گرفتم اینبار کلترون تایلند یه هفتست روی کولرها اما سرما نداره،لوله مویی،گاز،و…تعمیر کار چک کرد اما سرمایه در حد کولر ۱۲هزارم نیست.روی صحبتم با تعمیرکارای بیوجدانیه که کم نیستن وفقط به فکر جیبشونن خدا ازشون نگذره

  کارشناس 1: پیرنیا
  23 جولای 2016

  سلام
  دوست عزیز توی هر صنفی انسان های بی اخلاقی وجود دارن که انسانیت رو به پول میفروشن و نباید همه رو با هم مقایسه کرد حق با شماست تعمیرکار خوبی به پست شما نخورده
  بنده شخصا به تمام تعمیرکاران توصیه میکنم که اگز کمپرسوری دچار خرابی یا سوختگی میشه قبل از تعویض کمپرسور حتما و حتما علت از کار افتادن کمپرسور رو پیدا کنن چون اگر کمپرسور در شرایط استاندارد کار کنه به راحتی خراب نمیشه و از کار نمی افته ای کاش شما هم به تعمیرکار خوب پیدا میکردید و اینقدر اذیت نمیشدید
  اگر کمکی از دست ما بر میاد میتونید روی کمک ما حساب کنید

  حسین خانی
  2 ژوئن 2020

  سلام دوستان من یه کولر گازی گود وان سامسونگ دارم که از پنلش آب میریزه بیرون طول شلنگ یکم زیاده ولی گاهی اب میده در زیر پنلو باز میکنم به هیچ وجه اب نمیده ولی اونو میبندم اب میده دلیلش چیه اگه کسی میدونه بگه لطفا

امانی
24 جولای 2016

سلام من تازه یه واحد آپارتمان اجاره کردم که سیستم خنک کنش داکت اسپلیته اما تا روشنش میکنم آب قطره قطره ازش میاد و وقتی خاموش میکنم بعد دو ثانیه آب ازش شره میکنه خیلی هم زیاده چند تا تعمیر کار نتونستن درستش کنن چه کنم به نظرتون

  کارشناس 1: پیرنیا
  24 جولای 2016

  سلام
  راستش اصلا نمیشه اینجوری نظر داد باید ببینید اشکال از کجاست حتما با یک تعمیرکار ماهر مشورت کنید و بیشتر هزینه کنید تا تضمینی براتون درست کنه

سارا
25 جولای 2016

سلام.خسته نباشید.کولر گازی ما هم ال جی هست و قطره های اب زیرش جمع میشه …اشکال نداره که همینطور که قطره قطره اب میده دستگاه کار بکنه یا باید خاموشش کرد تا نسوزه؟؟سوال بعدی هم اینکه تو دفترچه اش نوشته فن رو بزنید تا رطوبت داخل رو خشک کنه وگرنه به اجزای داخلیش اسیب میرسونه فن رو هم که میزنم بوی جوراب میاد از توش….لطفا راهنمایی بفرمایید ممنون میشم

  کارشناس 1: پیرنیا
  25 جولای 2016

  سلام
  ابریزش اگر برای شما مشکلی به وجود نمی اورد از لحاض کثیف شدن محیط به کولر اسیبی نمیرساند
  درباره سوال دوم هم اگر منطورتون از گرفتن رصوبت گزینه دری یا خشک کن کولر هست بله با زدن دکمه دری میتونید از رطوبت محیط کم کنید مخصوصا مناطقی که شرجی هوا وحود دارد

مهدی زاده گل
25 جولای 2016

با سلام از پنل داخلی گاهی صدای وزوز میشنویم آنهم بیشتر وقتی سیستم در دور سرعت پایین یا روی فن میرود که با یک اشاره انگشت روی پنل این صدا قطع میشود تا اونجا که فکرم رسید با اینکه درب پنل شل نیست اقدام به صدا گیری کردم اما افاده نکرد،سپاسگذار از راهنمایی تون خواهم شد.

  کارشناس 1: پیرنیا
  25 جولای 2016

  سلام
  دوست عزیز به صدا افتادن پنل دلایل بسیار زیادی دارد که تا چک کرذن سیستم نیمتوان علت را گفت اگر چند سال است کولر را سرویس نکردید با سرویس این مشکل حل خواهد شد.

محمد هادی
27 جولای 2016

سلام
کولر گازی ما از نوع سه وجهی سامسونگ
فقط موقع روشن شدن در حد پنج الی شش قطره آب از لای پره هاش میریزه بیرون به نظر شما این یعنی کولر مشکل داره؟ اگه داره مشکلش ممکنه کدوم یکی از حالاتی باشه که گفتین؟
ممنون

  کارشناس 1: پیرنیا
  30 جولای 2016

  سلام
  مطمنا این یک مشکل است و کولر نباید ابریزش داشته باشد ولی اگر در همین خد است زیاد حساسیت به خرج ندهید و از ان استفاده کنید چون حل کردن این مشکل هزینه بردار است

مریم نایبی
29 جولای 2016

سلام وقتتون به خیر
باتشکر از اینکه وقت میگذارید و سوالها رو با دقت جواب میدید,سپاسگزارم
عرضم به حضورتون که مااهواز زندگی میکنیم و کولر مدیا۳۰۰۰۰نصب کردیم,تمام لوله کشیش عایق بندی هست ,و توی داکت کار شده و مسیر داکت از توی راه پله ی مسقف هستش تااینکه از توی دیوار به داخل تراس به پنل بیرونی منتهی میشه,مسیله اینجاست که تمام داکت حالت شبنم و قطرات آب هست وداخل داکت هم نوار های سفید دور لوله های عایق بندی که کار شده, کاملا دست میزنیم مرطوبه,میتونم بدونم مشکل از چیه؟خیلی نگرانم

  کارشناس 1: پیرنیا
  30 جولای 2016

  سلام
  به احتمال خیلی زیاد یک جایی از لوله دو پهن شده که باعث میشه حتی لوله از روی عایق هم خیس بشه حتما با بک تعمبرکار صجبت کنبد تا بازدید کنند معمولا جایی که لوله خم خورده باید باید تاخورده باشد حتما مساله رو پیگیری کنید این مشکل ممکنه به کمپرسور شما اسیب بزنه

مریم نایبی
30 جولای 2016

سلام مجدد ممنون از پاسخگویی شما,توی داکت علاوه برلوله های مسی,لوله ی تخلیه آب هم هست,امروز اون لوله رو از بقیه مجزا گذاشتیم,چون توی لوله همیشه مقداری آب ثابت میموند و دیدم دورش کاملا شبنم میزنه حالا که شیبش زیاد شده و کاملا تخلیه میشه اینطور نیست ولی همونطور که شما فرمودید لوله مسی هنوز هم حالت رطوبت داره البته خیلی کم از قسمت سرپیچش که نیم متر بعد از پنل داخلیه,ممکنه نشت داشته باشه؟یابخاطر تقطیره؟یاهمون دوسرپهن که شمافرمودید؟

  کارشناس 1: پیرنیا
  1 آگوست 2016

  سلام
  ببینید اگر لوله مسی از روی عایقی که روی خودش داره مرطوب میشه حتما بک جا لوله دو پهن شده ولی اگر لوله بدون عایق مرطوب میشه این کاملا طبیعه

محمد
31 جولای 2016

سلا خسته نباشی
میخاستم بدونم دلیله اینکه لوله های داخل پنل که به رنگ مسی هست چرا وقتی کولر روشنه عرق میکنه و شروع میکنه به چکه کردن
..لوله تخلیه اب هم چک کردم مشکلی نداره
متشکرم

  کارشناس 1: پیرنیا
  1 آگوست 2016

  سلام
  به همون دلیلی که وقتی یه تنگ اب یخ رو تو خونه میزارید دوزش شبنم میزنه
  چون لوله سرده بخاز اب هوا رو به مایع تبدیل میکنه

کاظم
31 جولای 2016

سلام خسته نباشید من یک کولر گازی هیتاچی ۳۰ هزار دارم این در درجهای پایین از پنلش اب می دهد ولی در دما ۲۴ به بالا اب نمی دهد سرویسکاری این کولر را نصب کرده می گوید طر راحی پنل خوب نیست وکار خانه اشتباه کرده است لطفا راهنمای کنید

  کارشناس 1: پیرنیا
  1 آگوست 2016

  سلام
  نخیر مشکل از طراحی نیست باید برسی و عیب پیدا بشه

کاظم
1 آگوست 2016

سلام اقای پیرنیا ببخشید دوباره مزاحم می شوم محل ما اذربایجان شرق شهر ملکان است کسی هست این ورا این مشکل حل کنه ؟متشکرم

  کارشناس 1: پیرنیا
  2 آگوست 2016

  سلام
  متاسفانه من کسی رو نمیشناسم اونجا…

مهدی
2 آگوست 2016

سلام
ببخشید اگر هنگام نصب اسپیلت لوله های مسی در گوشه ها
دولا شوند یا پهن شوند ونصاب متوجه نشود خودمان چگونه پی ببریم علایم کج بودن لوله ها در هنگام روشن بودن اسپیلت چیست؟
سوال دوم اینه که اگر کمی کج باشد وبطور کامل پهن نشده باشدچه علایمی دارد و چگونه بفهمیم؟

  کارشناس 1: پیرنیا
  2 آگوست 2016

  سلام
  دوست عزیز اولا که لوله علاوه گوشه ها بر اثر بی توجهی نصاب میتونه هر جایی د و پهن بشه و راه تشخیص هم فقط باز کردن عایق و بازدید هست درباره اسیب هم دوپهن شدن در هر حالتی به کولر اسیب میرساند هر چقدر تعداد و میزان خم بیشتر باشد اسیب بیشتر و زودتری خواهد رساند

مهدی حسنی
2 آگوست 2016

با سلام در منزل کولر ۲۴هزار نصب شده با رطوبت سنج تست کردم در حالت عادی و خاموش بودن کولر رطوبت ۲۵ درصد است ولی بعد از روشن کردن کولر رطوبت سنج میزان رطوبت رو ۴۰ – ۴۵ نشون میده اغلب میگن کولر رطوبت محیط رو میگیره خواستم بپرسم علت چی میتونه با شه با تشکر

  کارشناس 1: پیرنیا
  2 آگوست 2016

  سلام
  دلیل این کار چیه ؟ چرا این کارو انجام دادید
  این امکان نداره چون اون ابی که از کولر خارج میشه همون رطوبت هواست خیلی ساده

صبا اسدی
3 آگوست 2016

سلام کولر گازی من ۳ روز کار میکنه بعد ۳ روز پنل داخلیش شرع به یخ زدن میکنه ترموستاتشم مشکلی نداره گاز هم داره نمیدونم باید چی کار کنم ؟

  کارشناس 1: پیرنیا
  3 آگوست 2016

  سلام
  یکی از علت های یخ زدن کمبود گاز و یا کثیفی سیستم بر اثر سرویس نشدن است

صبا اسدی
3 آگوست 2016

گازش مشکلی نداره منظور از کثیفی یعنی توی پنا یا فیلترها چون فیلترهارو هم شسته ام .

شاهين
4 آگوست 2016

سلام من یک اسپلیت سامسونگ مدل بتر گرفتم الان ۳ ماه میشه وقتی پرتاب باد رو ۱ یا ۲ میزارم و دما رو رو ۲۰ درجه هر یک رب تا نیم ساعت پرتاب باد به یک باره فوقلاده کم میشه بسیار کم و مقداری صدای تق تق شنیده میشه بعد ۵ تا ۱۰ دقیقه پرتاب باد قوی میشه و صدای گاز که متوجه میشیم رفت رو کمپرس ( ac ) میاد تا تایم بعد که این روال تکرار میشه
فیلتر هارو همون لحظه ور میدارم هیچ جا برفک نزده خیس هستش و رطوبتی ولی از یخزدگی خبری نیست همون لحظه پنل دوم که پست بام هستش رو هم چک کردم اونم موردی وجود نداره انگار خود لوله یخ بزنه داخلش وقتی دور رو رو ۳ بزارم و سرما هم زیاد باشه خوبه بیشتر هم شب ها اینجوری میشه به نظر شما علت از چیه ؟

  کارشناس 1: پیرنیا
  4 آگوست 2016

  سلام
  با توجه یه توضیحات شما احتمال داره برد کولر مشکل داشته باشه اگر دستگاه شما گارانتی داره حتما با نمایندگی تماس بگیرید و مشورت کنید
  چون تا سیستم از نزدیک چک نشه نمیشه نظر قطعی داد

علی
6 آگوست 2016

سلام خسته نباشین من یه اسپلیت دارم که الان چند وقته وقتی روشن میکنم فن داخلی روشن میشه کمپرسور استارت نمیزنه باید حتما دکمه توربو رو بزنم کمپرسور روشن بشه باد سرد ایجاد بشه علت چیه؟باید چیکار کرد؟تشکر

  کارشناس 1: پیرنیا
  6 آگوست 2016

  سلام
  علت زیادی میتونه داشته باشه
  خرابی مادر برد کولر گازی
  مشکل در خازن کولر
  مشکل در ولتاز برق خانه

رامین
7 آگوست 2016

سلام.کولر بعد از اینکه هوای اتاق رو خنک میکنه لوله های رفت وبرگشت هردو برفک میزنه .کولر ۲۴۰۰۰ هستش و کار کردن ۱۵٫۵ آمپر میکشه

رامین
7 آگوست 2016

سلام.کولر بعد از اینکه هوای اتاق رو خنک میکنه لوله های رفت وبرگشت هردو برفک میزنه .کولر ۲۴۰۰۰ هستش و موقع کار کردن ۱۵٫۵ آمپر میکشه

علی
7 آگوست 2016

سلام مهندس الان باید چیکار کنم دکمه توربو رو همش استفاده کنم مشکلی پیش نمیاد؟کولر رو تعمیر کنم؟یا صفر بخرم؟اخه تازه گرفتم

  کارشناس 1: پیرنیا
  7 آگوست 2016

  سلام
  یا اینکه برد دستگاه رو بفرست برای تعمیر و تعمیرش کن یا در همون حالت استفاده کن نه مشکلی پیش نمیاد فقط کولر با تمام توان کار میکنه

amir ebrahimi
8 آگوست 2016

سلام جاانم
ممنونم از کمکایی که به مردم میکنید
من یه اسپیلت مدیا ۳۲HR خریداری کردم و نصب کردم اما جناب نصاب وکیوم نکرد .. اینکار چه مشکلیرو بوجود میاره. و اینکه این امکان هست که بعد از مدت ۲ماه وکیوم بشه ممنون میشم .. جوابو به این ایمیل بفرستید جاانم.
e.amir1214@gmail.com

  کارشناس 1: پیرنیا
  8 آگوست 2016

  سلام
  اولا اصولی ترین روش وکیوم با پمپ وکیوم هست که باید انجام بشه ولی راه های دیگه ای هم وجود داره که با گاز کولر را هوا گیری کرد که شاید اون روش رو انجام داده
  بله اگر بخواین بعد این مدت هم میتونید وکیوم کنید ولی باید کل گاز خالی بشه و دوباره شارژ بشه که این کار هزینه داره

داریوش خدایی رحم
8 آگوست 2016

با سلام
من در اهواز زندگی میکنیم یه مدتی کولر گازی اسپیلت سوپر جنرال ۲۴۰۰۰ درزمان ظهر کمپرسور ازمدار خارج میشه وهوای گرم میده ولی شبها خوب کار میکنه اشکال ازچی میتونه باشه اگر پنل که روی پشت بام هست رادرحیاط جایی که سایه هست نصب کنیم مشکل حل میشه یا نه لطفا راهنمایی نمایید ایا میشه کمپرسور روتاری اونو عوض کرد هزینه حدودا چقد میشه با تشکر

  کارشناس 1: پیرنیا
  8 آگوست 2016

  سلام
  این عیب دلایل زیادی میتونه داشته باشه مثل :
  کثیفی سیستم
  کمبود گاز سیستم
  معیوب بودن سیستم یا خرابی در ان
  نصب غیر اصولی کمپرسور
  و دلایل دیگه که حتما باید بک تعیمرکار کولر رو از نزدیک بازدید کنه

amir ebrahimi
8 آگوست 2016

خسته نباشید مجدد
ممنون میشم اگه بگید کلمه ی. DRY بروی ریموت کنترل اسپیلت به چه معناست و چه کاری ریرو انجام میدهد

  کارشناس 1: پیرنیا
  8 آگوست 2016

  سلام
  dry به معنی خشک است و زمانی که شما این گزینه رو فعال میکنید دور فن کولر به جدعقل میرسه و باعث میشه رطوبت بیشتری ارو از محیط جذب کنه این گزینه مناسب مناطق گرم و شرجی است

amir ebrahimi
8 آگوست 2016

اقا قربونتون برم
توضیحتون خیلی جامع و کارامد بود
امیدوارم هر روز زندگیتون موفق باشین جاانم

محمد مشهد
9 آگوست 2016

سلام وقت بخیر یه کولر گازی نزدیک ۳ ماه میشه خریدم بعد دوماه دیدم که زیاد سرد نمیکنه و جلوی پنل کولر که دستمو میگرفتم سمت راست باد سرد میزد اما سمت چپ بادش معمولی بود و سرد نبود اصلا.در ضمن روی لوله های داخل پنل هم که دست میزدم راست سرد و چپ معمولی بود و مقداری هم برفک زده بود.به نصاب زنگ زدم اومد یکم گاز زد ولی بعد چند ساعت کولر درست شد اما الان دوباره مشکل بوجود اومده همینه باید چیکار کنم؟؟؟لوله های داخل برفک میزنن اما قبلا اینطوری نبود

  کارشناس 1: پیرنیا
  9 آگوست 2016

  سلام
  متاسفانه کولر شما نشتی گار داره و اگر صد بار دیگه هم پول شارژ گاز بدین بار هم خالی میشه و این داستان ادامه داره یک تعیمرکار خوب پیدا کنید و پول بیشتری بهش بدین و ازش بخواین به صورت تضمینی کولر شما رو نشت یابی و شارژ گاز کنه

علیرضا
9 آگوست 2016

سلام …. بنده تازه یه کولر گازی ال جی خریدم ولی صدای پرتاب باد پیش از حد معموله که صداش با کولر آبی فرقی نداره… به نظر شما مشکل از کجاست … تمام پیچ‌ها رو هم تست کردم… صدا از داخل پنله که انگار فن هواکش روشن کردی…. خلاصه صداش زیاده

علیرضا
9 آگوست 2016

همیشه هم دور کولر رو رو یک میذارم حتی صدای گازی که از پنل بیرونی به پنل داخلی میاد صداشو میشنوم … ممنون میشم از راهنماییتون…. زود جواب بدید

  کارشناس 1: پیرنیا
  9 آگوست 2016

  سلام
  احتمال اینکه لوله شما یک جایی دو پهن شده باشد که صدای گازو میشنوبد هست و درباره فن باید بگم که من صدا رو نشنیدم که بدونم کمه یا زیاد ولی مصلما نباید صدای ازار دهنده ای داشته باشه اگر دستگاه شما نو هست و گارانتی داره حتما با شرکت سازنده تماس بگبرید

رضا
9 آگوست 2016

سلام.۱ ماهه یه کولر ۱۲۰۰۰ گری نصب کردم ۲ روزه وقتی کمپرسور روشن میشه و یخ میکنه بعد ۱ دقیقه صدای تق بلند شنیده میشه .قبلا اینطوری نبود فقط صداهای ریزی که به علت سرد شدن پنل ایجاد میشد .اما چند روزه صدای تق بلند میده .علت خاصی داره یا عادیه.اگر قلق خاصی هست بگین درستش کنیم.ممنون

  کارشناس 1: پیرنیا
  9 آگوست 2016

  سلام
  اگر پنل شما یخ میزنه که به علت کمبود گاز هست حتما در سیستم یک نشتی وجود داره و این صدا هم به علت شکسته شدن یخ پنل است

رامین
9 آگوست 2016

رامین
با سلام جواب متوجه نشدم بیشتر راهنمایی کنید

عماد
10 آگوست 2016

با تشکر از مطالب بسیار مفیدتون که مشکل کولر بنده را حل کرد .
احسنت بر شما

  کارشناس 1: پیرنیا
  10 آگوست 2016

  سلام
  خواهش مبکنم

علیرضا
11 آگوست 2016

صدای پرتاب بادش زیاده و انگار کولر آبی روشن کردم…. حقیقتش دلمو زده …. عایق صدا نداره فکر کنم….

ساسان رنجی
14 آگوست 2016

با سلام
من یک کولر گازی جنرال دارم ۳۰۰۰۰
به خاطر اینکه برقش به یک فیوز ضعیف بسته شده بود روزی چند باری فیوز قطع میکرد
تا دیروز همه چی عالی بود شاید روزی ۱۰ لیتر آب خروجی داشت
سرماش هم خیلی خوب بود
ولی امروز وقتی روشنش کردم سرماش خیلی کمه و این که حتی یک قطره هم آب نداده.
ممنون میشم تمام دلایلو بگین

  کارشناس 1: پیرنیا
  14 آگوست 2016

  سلام
  دلیل زیادی برای این مورد وجود داره شما اولا باید مطمن بشیند که کمپرسور در مدار هست یعنی کمپرسور کولر راه اندازی میشه و بعد از اون گاز سیستم رو چک کنید
  اگر تعمیرکار نیستید جتما از یک تعمیرکار کمک بگیرید

ایرج
15 آگوست 2016

سلام من کولر پنجره ای۱۸۰۰۰ سوپرا دارم.الان چند روزه یه صدایی از داخل کولر میاد .فقط صدا میده خنکیش تغییری نمی کند

  کارشناس 1: پیرنیا
  16 آگوست 2016

  سلام
  چه انتظاری دارید من ندیده چک نکرده نظر بدم ؟
  باید برسی بشه ببینید صدا از چیه اگر خیلی شدیده و نمیتونید چک کنید تا قبل از اسیب زدن بیشتر با یک تعمیرکار مشورت کنید

شایان
17 آگوست 2016

با سلام .کولر پنجره ای midea ما وقتی رو درجه ۱۸ میذاریم واسه خودش تغییر میکنه مثلا میره رو ۳۰ کم کم به ۲۳ یا ۲۲ میرسه و ثابت میمونه خاموش هم که میکنیم دوباره از ۳۰ شروع به کار میکنه مشکلش از کجاست؟ با تشکر

  کارشناس 1: پیرنیا
  17 آگوست 2016

  سلام
  اگر صفحه نمایش دیجیتالی داره این اعداد دماسنج محیطی کولر است که وقتی شما کولر رو روشن میکنید شروع به کم شدن دما میکند و وقتی خاموش میکنید دما را افزایش میدهد

Majid d
17 آگوست 2016

اسپیلت وقتی شروع به کار میکنه به علت انقباض و انبساط یونیت داخلی صدا ی تق تق میکنه و بعد خوب میشه . این صدا رو چطوری کم کنم؟؟

  کارشناس 1: پیرنیا
  17 آگوست 2016

  سلام
  دقت کنید که پنل کولر تحت فشار نباشه این صدا بیشتر به خاطر تحت فشار بودن یونیت به وجود میاد

   Majid d
   5 سپتامبر 2016

   پیچ پنل رو هم شل کردم یه مدت صدا کم شد ولی باز هم مثل قبل شد . نیاز به تعمیر کار داره یا نه؟

علیرضا
22 آگوست 2016

سلام من وقتی کولر گازی روشن میکنم یه صدایی فشششششش میکنه تو دستگاهیکم فش فش میکنه بعد صداش قطع میشه…. مشکلی داره باید به سرویسکار زنگ بزنم؟؟

بابایی
25 آگوست 2016

با تشکر از این همه اطلاعات شما کولری دارم که به شدت زیاد اب داخل اتاق میریزد بطوری که دیواری که روی ان نصب شده کاملا خیس شده ورنگ دیوار اسیب اسیب دیده است.با تعمیر کار مجاز تماس گرفتم میگوید لوله های ورودی به پنل داخلی عایق نشده اند و باید عایق کاری شوند.کولر طوری نصب شده که به لوله های بیرونی دسترسی نداریم یعنی لوله ها از پشت ساختمان وارد شدهاند و برای دسترسی به ان باید در حیاط همسایه داربست بزنیم.به نظر شما مشکل من راه حل دیگری ندارد؟متشکر می شوم اگر راهنماییم کنید

  کارشناس 1: پیرنیا
  25 آگوست 2016

  سلام
  شما باید منبع ریزش اب رو پیدا کنید این آبریزش هم میتواند از مشکل در پنل داخلی و لوله تخلیه به وجود بیاد هم اینکه میتونه به علت عایق نشدن لوله کولر گازی باشد و اگر دقیقا عیب یابی صورت نگیرد ممکن است باعث خرابی هزینه زیادی به شما تحمیل شود به نظر من شما با بک تعمیرکار کولر گازی دیگر تماس گرفته و موضوع را مطرح کنید تا از نزدیک اسپیلت شما را برسی کنند و نظر نهایی ر ابدهند و اگر نظر نهایی را صادر کردند و موتور شما روی پشت بام است و لوله ان از پشت خانه وارد شده باید لوله پنل داخلی باز شده و از روی پشت بام لوله ها را به سمت بالا جمع کنید و عمل عایق کاری لوله های کولر گازی را انجام دهید

مجتبی پیشوائی
26 آگوست 2016

سلام
ما یکدستگاه داکت اسپلیت ریم داریم . دیشب به یکبار از یونیت داخل اپارتمان اب زیادی سرازیر شد . دریچه انرا باز کردم . از قسمت لوله درین و صفحه زیر یونیت اب میریخت . پس از خاموش کردن کولر ، اب هم قطع شد ولی سینی زیر یونیت مملو از اب است . مشکل چیست ؟ ضمنا لوله درین به داخل دیوار رفته و امکان رد یابی ان نیست

  کارشناس 1: پیرنیا
  26 آگوست 2016

  سلام
  دوست عزیز اگر تخصصس در تعمیر و سرویس کولر گازی یا داکت اسپیلت ندارید حتما با یک تعمیرکار تماس بگیرید تا تمامی سیستم را چک کند چون ابریزش دلایل خیلی زیادی دارد که باید بکی یکی برسی شود

حبیب
27 آگوست 2016

سلام بنده کولر سامسونگ پنجره ای دارم که یک دفعه تولیدبویزننده ای شبیه سوختگی تولیدکردوبعداز۴ ساعت ازکنارکابلبرقش جرقه میزدکه سریع خآموش کردم لطفا بگویید علت این بو وتولیدجرقه ازچیست

  کارشناس 1: پیرنیا
  27 آگوست 2016

  سلام
  احتمالا به علت نوسان برق یا مشکل در کولر باعث به وجود امدن مشکل در برد شده یا اینکه سیم آن اتصالی کرده است به هیچ عنوان کولر گازی رو روشن نکنید و اگر تعمیرکار هستید که اطلاعات بیشتری برای راهنمایی مطرح کنید اگر هم تعمیرکار نیستید حتما با یک تعمیرکار کولر گازی تماس بگیرید

میلاد حسنی
30 آگوست 2016

سلام .ما کولر گازیمون قبلا آب از شلنگش خارج میشد .ولی الان حدود دو هفته س هیچ آبی از شلنگ خارج نمیشه اما از خود کولر گازی هم آب خارج نمیشه .آیا مشکلی داره یا نه ؟ اگه مشکلی داره لطفا راهنمایی کنید

  کارشناس 1: پیرنیا
  30 آگوست 2016

  سلام
  بله این حال ت نرمالی نیست اگر کولر گازی شما سرویس نشده است حتما باید این کار را برای سرویس و تعمیر ان انجام بدید

سید حسن حسینی
31 آگوست 2016

سلام وقتی کولر گازی را خاموش کردیم از دریچه کولر بوی بدی به داخل خانه میاد دوباره روشن کنیم بو رفع میشود

  کارشناس 1: پیرنیا
  31 آگوست 2016

  سلام
  کولر گازی شما نیاز به سرویس دارد حتما با یک تعمیرکار برای سرویس کولر گازی تماس بگیرید

Majid d
5 سپتامبر 2016

اسپیلت تراست ۱۸۰۰۰ و ۹۰۰۰ تازه خریدم ولی از پانل بیرونی همه ،کمی آب چکه میکنه .عایق کاری خوبه . آب از سوراخ زیرش میاد . ایا شلنگ بزارم یا تعمیر کار باید درستش کنه که اب قطع بشه؟

  کارشناس 1: پیرنیا
  5 سپتامبر 2016

  سلام
  دوست عزیز من متوجه سوال شما نشدم لطفا واضح تر توضیح بدین

   Majid d
   5 سپتامبر 2016

   اسپیلت بیرونی کمی چکه میکنه.

رامین
6 سپتامبر 2016

سلام.لوله رفت کولر برفک میزد.با گیج فشار گاز رو اندازه گیری کردم روی صفر بود.ولی وقتی خواستم کولر رو برای شارژ گاز وکیوم کنم متوجه شدم که داخل لوله ها فشار هوا زیاد هست. هوا رو تخلیه کردم که حدود ۵ دقیقه طول کشید تا هوا تخلیه شود.کولر رو وکیوم کردم .بعد کمی صبر کردم تا ببینم عقربه گیج حرکت میکنه یا نه که عقربه از ۳۰- حرکت نکرد .شارژگاز رو انجام دادم.ولی بعد چند روز دوباره لوله رفت برفک زد و داخل لوله ها پر از هوا بود و گازی در کولر نبود.اطراف شیر سرویس هم روغن سیاه شده بود.آیا ممکنه که نشتی داشته باشه در حالیکه بعد وکیوم عقربه گیج حرکت نکرد.با تشکر

  کارشناس 1: پیرنیا
  6 سپتامبر 2016

  سلام
  بله احتمال نشتی خیلی زیاده شما بعد از وکیمم کردن حدعقل نیم تا یک ساعت باید صبر کنید تا اگر نشتی خیلی زیر باشه خودش رو نشون بده

Majid d
6 سپتامبر 2016

علت چکه آب از قسمت بیرونی اسپیلت چیه ؟

hamed
9 سپتامبر 2016

سلام
اسپلیت هایسنس ۲۴۰۰۰ دارم
وقتی روشن میکنم اولش یه صدای فیششششششش میده و بعد قطع میشه
جدیدا رو دمای ۲۳ که میذاریم هر ۵ دقیقه فیش میکنه
علتش چیه دوستان؟؟؟؟

  کارشناس 1: پیرنیا
  9 سپتامبر 2016

  سلام
  این صدا مربوط به پاچش گاز در اواپراتور گولر گازی شماست این صدا تازه اینجاد شده است یا انکه از اول به همین نحو بوده ؟

Fatemeh
10 سپتامبر 2016

سلام کولر پنجره ای سوپرا داریم که جدیدا صدای زیادی میده آب هم نمیریزه علتش چیه؟

  کارشناس 1: پیرنیا
  11 سپتامبر 2016

  سلام
  اینکه صدای زیادی تولید میکنه باید برسی بشه این صدا از کدام قسمت کولر گازی است و بدون بازدید به هیچ عنوان امکان اظهاز نظر نیست ولی به احتمال زیاد این آبریزش از عوارض لرزش کولر گازی شماست

بابایی
17 سپتامبر 2016

سلام کولر سامسونگ گرفتیم حدود دوماه که الان شروع به اب دادن کرده تعمیرکار اوردیم گفته لوله ابش راهش بازه ی کمی شیب دارش کردن بازم اب میدهجدیدا دوبار خاموش کرده بدون اینکه رو تایمر باشه

  کارشناس 1: پیرنیا
  17 سپتامبر 2016

  سلام
  موضوع ابریزش کولر گازی با خاموش شدن آن دو مساله کاملا جداست برای رفع آبریزش کولر گازی باید تمامی مراجل این اموزش رو با دقت مطالعه کنید و به ان عمل کنید در صورت برطرف نشدن مشکل حتما باید با یک تعمیرکار کولر گازی صحبت کرده و از ایشان راهنمایی بخواهید در ضمن اگر فاصیه پنل تا خروجی آب کولر گازی بیش از اندازه است ختما باید پمپ درین نسب شود البته با توجه به مشکل خاموش شدن کولر گازی بهترین گزینه برای کار شما مشورت کردن با یک تعمیرکار برای بازدید کولر است

قنبری
20 سپتامبر 2016

کولر گازی ۲۴۰۰۰پنجره ای دارم دوهفته هس که آبی ازش نمی ریزه امروز بوی بسیار بدی می داد شبیه سوختگی خاموش کردم لطفا راهنمایی کنید

  کارشناس 1: پیرنیا
  20 سپتامبر 2016

  سلام
  در این که کولر گازی پنجره ای شما نیاز به تعمیر یا سرویس دارد شکی نیست ولی واقعا با این اطلاعات کم از این طریق کمکی از دست من بر نمی آید لطفا اطلاعات بیشتری ارائه بفرمایید

Hossein
30 سپتامبر 2016

سلام کولر ما ۳۶ هزار گری وقتی آف میکنه تق تق صدا میکنه البته همیشه نه ولی صدا داره ایراد از کجاست؟

  کارشناس 1: پیرنیا
  1 اکتبر 2016

  سلام
  از کدام قسمت از سیستم صدا شنیده میشود از پنل داخلی کولر گازی گری یا پنل بیرونی ؟

Hossein
30 سپتامبر 2016

خب خودم متوجه شدم کولر یخ بسته برا همین تق تق صدا میده

  کارشناس 1: پیرنیا
  1 اکتبر 2016

  خدا روشکر که متوجه شدی حالا باید فورا به فکر رفع مشکل باشید

امیر
18 اکتبر 2016

سلام یکی منو راهنمایی میکنه ممنون
ی کولر ۲۴ الحی خریدیم نیو تایتان بعد این موقع رو سرمایی رو فن بیرون خاموش داره استارت میزنه سوت میکشه خب بعد ده ثانیه قطع میشه ولی وقتی رو گرمایی همین اتفاق میفتع منتها بعد دو ساعت دیگه سوت پنل داخلی قطع نمیشه چند نفر میکفتن اینا همین جوری هستن ! میشه کمک کنید راهنمایی کنید

  کارشناس 1: پیرنیا
  18 اکتبر 2016

  سلام
  دوست عزیز یکم واضح تر و دقیق تر توضیح بدین من دقیقا متوجه مشکل شما نشدم

shahla
18 اکتبر 2016

سلام خسته نباشید ببخشید میخواستم بدونم هنگام استفاده از بخاری کولر بازم باید آب از شلنگ خارج بشه یا نه؟من الان دو روزه از گرمایش کولر استفاده میکنم ولی آبی از شلنگ خارج نمیشه این طبیعیه یا نه مشکل داره.ولی موقع استفاده از سرمایش کولر قشنگ از شلنگ آبریزش داره و مشکلی نداره

  کارشناس 1: پیرنیا
  18 اکتبر 2016

  سلام
  نخیر دوست عزیز هنگام استفاده از گرمایش آبی از پنل داخلی کولر گاز خارج نمیشه فقط در هنگام سرمایش این اتفاق میافته که پنل داخلی رطوبت محیط رو به آب تبدیل میکنه

shahla
19 اکتبر 2016

سلام مرسی یه دنیا ممنون

  کارشناس 1: پیرنیا
  20 اکتبر 2016

  خواهش میکنم …

مصطفی جعفر
22 اکتبر 2016

سلام … من اهواز هستم و یه کولر ۱۲ دوو دارم …بعد از چهار سال کار کردن این دستگاه از دهانش آب می پاشید و بازش کردم و دیدم لوله چرب کرده و سرویس کار اومد پنل رو برد یک روز تحت فشار گذاشت و تمامی قسمتها رو به دقت چک کرد وبعد گاز گیری مجددش کرد و یه سرویس هم شد. خنکیش عالیه حتی تو گرمای بالای ۵۰ درجه اما وقتی در اتاق کمی باز بمونه که خنکی اتاق کمی کمتر بشه دوباره بعد از چند دقیقه شروع به پاشیدن آب از دریچه می کنه…درین وتراز کولر هم کامل چک کردم…. دلیلش چی می تونه باشه…یعنی فقط وقتی در بستت حتی تو دمای ۱۷ خوبه حتی تو روزای شرجی. ولی اگر دمای اتاق بیشتر از ۲۴ بشه شروع به آب پاشی می کنه… دلیلش چیه

  کارشناس 1: پیرنیا
  22 اکتبر 2016

  سلام
  این توضیحات برای اینکه من بخوام جواب دقیقی خدمت شما عرض کن کافی نیست ولی اگر زمانی که شما درب اتاق رو باز میکنید پاچش اب دارد باید به این نکته توجه کنید که زمانی که دمای اتاق بالا میرود مخصوصا در مکان هایی که رطوبت هوا بالاست مقدار تخلیه آب هم بیشتر است و به احتمال قوی مشکل در تخلیه آب است زمامی که آب زیاد تر از حد معمول میشود یا اینکه ناودانی شما شکسته یا ترک دارد تمام این موارد باید بکی بکبی برسی شود

مصطفی جعفر
23 اکتبر 2016

ممنون از جوابتون…. ولی بازش کردم دوباره بخشی از بالای رادیاتور که ورودی گاز مایع هست یخ می زنه اما رادیاتور کلا سرده… دوباره نشت کرده یا سیستم به خاطر برودت زیاد یخ می زنه …. چون دمای هوای بیرون کمتر از ۲۵ درجه هست

رضا
26 اکتبر 2016

سلام جناب آقای پیرنیا
کولر ال جی ما در حالت سرمایش آب رو از لوله تعبیه شده تخلیه می کرد، اما چند روزی که هوا سرد شده از گرمایش کولر استفاده می کنیم دیگه آبی از لوله نمیاد ولی از زیر کمپرسور آب زیادی میچکه. این طبیعیه؟
یکی هم اینکه وقتی کولر به مدت طولانی در این حالت (گرمایش) کار میکنه خودش متوقف میشه و چراغ قطره روی پنل روشن میشه!؟
با تشکر از بذل توجه شما

  کارشناس 1: پیرنیا
  27 اکتبر 2016

  سلام
  بله این اتفاق کاملا طبیعیه به نحوی که در تابستان از پنل داخلی کولر گازی آب حارج شده و دز زمستان این آب از قسمت کندانسور خارح میشود درباره متوقف شدن هم اگر این زمان طولانی نشود به قدری که هوای اتاق سرد شود مشکلی ایجاد نخواهد کرد

حسین ذبیحی
20 نوامبر 2016

سلام. از زیر کمپرسور کولر اب چکه میکنه هنگام استفاده از گرمایشی مشکل خواصی هست یا نه؟

  کارشناس 1: پیرنیا
  21 نوامبر 2016

  سلام
  نه مشکل خاصی نست این حالت کاملا طبیعی است فقط برای عدم اسیب رساندن به محیط باید توسط لوله یا شیلنگ این اب کنترل شود

Mohammad.pahlavan
4 آوریل 2017

سلام.صدای جریان هوا از پنل داخلی( صدای فن ) چطور میشود کم کرد؟راهی داره؟

  کارشناس 1: پیرنیا
  4 آوریل 2017

  سلام
  اگر از سالم بودن بولیور فن داخلی مطمن هستید و صدای تق تق ندارد و فقط صدای هووووم پرتاب باد است هیچ راهی برای کم کردن آن نیست

میلاد
4 آوریل 2017

سلام مهندس ببخشید که مزاحم وقتتون میشم من یه کولر میتسوبیشی مستر اسلیم ۳۶ هزار دارم که تقریبا ۷ سال داره کار میکنه ک عالی هستش البته پارسال نشت کرد که درستش کردم و سرویسش کردم سرمایشش عالی هستش اما بعد از تعمیر و سرویس وقتی امسال روشنش میکنم بعد از یه ربع از پول داخلی آب پرتاب میکنه البته درین رو هم چک کردم آب هم از شیلنگ تخلیه خارج میشه رادیات هم برفک نمیزنه چون گازش هم فول هستش
نمیدونم چیکار کنم عصبیم کرده
تورو خدا کمکم کنید

  کارشناس 1: پیرنیا
  4 آوریل 2017

  سلام
  اگر از پنل داخلی آبریزش داره ۳ علت میتونه داشته باشه
  ۱٫ یخ زذن کویل های داخلی
  ۲٫تنظیم نبودن لوله درین
  ۳٫ترک داشتن ناودانی خروجی آب پنل داخلی

Hamed.cooler
11 آوریل 2017

سلام خسته نباشید همکار توی تلگرام گروه نداری ؟؟؟جهت تبادل اطلاعات و همکاری

حسين
20 آوریل 2017

سلام میخواستم بدونم وقتی کمپرسور کولر گازی عوض میشه به غیر از یونیت بیرونی یونیت داخلی هم نیاز به شستشو با ازت داره؟

  کارشناس 1: پیرنیا
  20 آوریل 2017

  سلام
  به دلیل وجود مشکل از جمله روغن خراب و موجود مواد زائد در تمام سیستم بهترین حالت شستشوی تمام سیکل با گاز ازت است هم کندانسور هم اواپراتور

علی محمودی
24 آوریل 2017

سلام خسته نباشید من یک کو لر گازی ال جی اینورتر دارم که امسال از لوله درن هیچ ابی تخلیه نمیشه مشکلی در سرمایش یا پیغام خطا یا نم و اب ریزش از پنل داخلی هم نداره (سال گذشته اب از درن تخلیه میشد)شک کردم که جایی از لوله درن در دیوار اب خارج میشه(البته نم و رطوبتی هم در دیوار نداشتیم تا الان)راهی هست که قبل از تخریب دیوار مسی درن را چک کرد ؟اصلا این احتمال وجود داره یا مشکل دیگه ای هست

  کارشناس 2 : علوی
  27 آوریل 2017

  سلام
  دوست گرامی شما در چه حالتی از کولر گازی استفاده میکنید سرمایش یا گرمایش ؟ و اینکه اگر در حالت سرمایش استفاده میکنید میزان سرمایش کولر گازی شما چه حد است ؟و در اخر قبل از اقدم به تخریب منزل با یک کارشناس متخصص مشورت تا از نزدیک نظر کارشناسی خود را اعلام کنند

سلام
1 می 2017

سلام اگه لوله برگشت کولر یخ بزنه از چی میتونه باشه؟

  کارشناس 1: پیرنیا
  1 می 2017

  سلام
  امکان کمبود گاز در کولر گازی یا گرفتی درسیکل کولر گازی وجود دارد که باید برسی و رفع شود

با سلام
6 می 2017

سلام
ممنون از وقتی که میگذارید،لطفا به من کمک کنید
لوله کشی اسپیلت منزل من رو از داخل سقف کاذب و با دردسر زیاد انجام دادن،حدود ١٨ متر لوله کشی از پشت بام، و سه متر داخل که از سقف رد میشد دیدم که عایق رو خارج کردن و دوتا لوله مسی و یک سیم رو با نوار چسب پرایمر بستن، و از سقف کاذب عبور دادن
روز بعد که نصاب اومد گفت این لوله ها آب میده و از کنار سیم برق هم رد میشه، اما نهایتا کولر رو نصب کرد
خواستم بدونم واقعا برام مشکل ایجاد میکنه؟ یعنی الان تا کار تازه هست بگم بیان و عوض کنن؟
و آیا میشه الان سقف رو خراب کنیم و لوله رو همینطور که وصله عایق کنیم؟

با سلام
6 می 2017

سلام
ممنون از وقتی که میگذارید،لطفا به من کمک کنید
لوله کشی اسپیلت منزل من رو از داخل سقف کاذب و با دردسر زیاد انجام دادن،حدود ١٨ متر لوله کشی از پشت بام، و سه متر داخل که از سقف رد میشد دیدم که عایق رو خارج کردن و دوتا لوله مسی و یک سیم رو با نوار چسب پرایمر بستن، و از سقف کاذب عبور دادن
روز بعد که نصاب اومد گفت این لوله ها آب میده و از کنار سیم برق هم رد میشه، اما نهایتا کولر رو نصب کرد
خواستم بدونم واقعا برام مشکل ایجاد میکنه؟ یعنی الان تا کار تازه هست بگم بیان و عوض کنن؟
و آیا میشه الان سقف رو خراب کنیم و لوله رو همینطور که وصله عایق کنیم؟کولر ١٨هزار و شهر تهران

  کارشناس 1: پیرنیا
  6 می 2017

  سلام
  نخیز دوست عزیز پاره کرده عایق و کشیدن آن دور لوله ها کار بسیار اشتیاهی است و در اینده شما را با مشکلات فراوانی روبرو میکند حتما عایق لوله های کولر گازی باید به صورت سالم و بدون پاره شدن از سر لوله ها وارد شده و تمام لوله را در بر بگیرد در صورت عدم انجام این کار در فصل گرم تر سال شدیدا با مشکل ابریزش از لوله ها مواجه خواهید شد پس هرچه سریعتر نسبت به انجام این کار اقدام کنید و تا قبل از انجام هم از کولر گازی استفاده نکنید

پارسا تارخ
8 می 2017

سلام.خسته نباشید.ما یه کولر اسپلیت ۳۶۰۰۰گری حدود یکساله که خریدیم.تابستان ۹۵ اونو روشن کردیم و خیلی خوب کار کرد ولی الان که اونو روشن کردیم چنتا مشکل رو با هم دیدم.یکی اینکه کولر چندان سرد نمیکنه و بعد از دوساعت که روشنش میکنیم مثل یه پنکه اس واصلا آف نمیکنه.صدای پرتاب بادش هم یکنواخت نیست و یه جورایی انگار پرتاب بادش قطع و وصل میشه.موتور بالای پشت بام رو نگاه کردم یکی از لوله هاش یخ زده بود سرعت پروانه موتور هم کم شده.

پارسا تارخ
8 می 2017

…یه تعمیرکار که اوردم نگاش کرد دید گاز کم داره یکم گاز بهش زد که خوب سرد میکردو پرتاب بادش هم یکنواخت شد ولی بازم همون یخزدگی و سرعت کم پروانه موتور اصلی و آف نکردن رو داشت.الانم دوباره همین جوری شده….الان توی سایتتون نگاه کردم نگرانم موتورش نیم سوز شده باشه؟ممکنه بخاطر دکمه خودکار که روی کولر داخل اتاق هست باشه؟ ممنون میشم زود و کامل جواب بدین.مرسی

  کارشناس 1: پیرنیا
  8 می 2017

  سلام
  دوست گرامی مشکلاتی که شما عنوان کردید بیشتر شبیه به این است که کولر گاری شما دارای نشتی است که هر از چند گاهی باعث میشود که مبرد داخل دستگاه شما خارج شده و تمامی سیستم سرد کنندگی دستگاه مختل شود بهترین راه چک کردن دوباره میزان گاز کولر گازی شماست و مطمن شدن از این موضوع است درباره کمپرسور هم اگر در مرحله ای که گاز گیری انجام شده سرمای قابل قبولی به شما داده است امکان خرابی کمپرسور بسیار ضعیف است نگران نباشید

شیوا نادری
31 می 2017

سلام. وقت بخیر. یه سوال داشتم. ما دیروز کمپرسور کولر گازی رو تعویض کردیم (سوخته بود) تا مشکل داریم : ۱- آبی از کولر تخلیه نمیشود (چه از لوله تخلیه و چه از پنل داخلی) ۲- صدای موتور بیرونی یکنواخت نیست و متناوب است. توضیح اینکه تعمیرکار بعد از تعویض کمپرسور گاز کولر رو هم شارژ کرد.

  کارشناس 1: پیرنیا
  1 ژوئن 2017

  سلام
  خارج نشدن اب دلیل خرابی کولر گازی نیست و اینکه سرمای کولر گازی چطور است ؟

کیوان
31 می 2017

سلام مقدار گازی که باید در موتور ۳۰۰۰۰ زده بشه چقدر استبا توجه به اینکه رویموتورنوشته ۲٫۵۱ولی دستگاه نصابها وزن را نشان نمیدهد وفقط فشار را نشان میدهد استاندارد فشارش چنده؟
لطفا پاسخ دهید چون مابه نمایندگی دسترسی نداریم شبها پنل یخ میزند و صدای نابهنجار دارد میگن گازش کمه. تازه گازگیری شده و گازش را نصاب ۸۰ زده

  کارشناس 1: پیرنیا
  1 ژوئن 2017

  سلام
  بسته به نوع گاز این فشار متفاوت است و نمیتوان دقیق اعلام کرد ولی حدودا ۶۰ تا ۷۰ psi برای کولر گازی با گاز R22 لازم است که در سیستم شارژ شود

مجید
2 ژوئن 2017

سلام و عرض خسته نباشید
ما در منزلی سازمانی زندگی میکنیم و کولری اسپلیت از قدیم آنجا نصب بوده بعد مدتی متوجه کثیف بودن بیش از حد بخش بیرونی کولر(بخشی که خارج از منزل هست) شدیم و از طرف خدمات اقدام به شستشوی بخش بیرونی کولر کردند. از آن به بعد کولر از داخل آب میریزد . چه دلیلی میتواند داشته باشد؟؟؟

  کارشناس 1: پیرنیا
  3 ژوئن 2017

  سلام
  احتمالا در این سرویس شلینگ تخلیه کولر گازی جابه جا شده و از حالت شیب خارج شده است حتما این شیلینگ را چک کنید

شیوا نادری
3 ژوئن 2017

سلام. یه پیام در ۶ پست بالاتر گذاشته بودم. بعد از ۲ روز که چک کردیم دیدیم وقتایی که آفتاب به موتور بیرونی میتابه آب از لوله تخلیه خارج نمیشه اما بعد از چند ساعت که سایه روی دستگاه میوفته دستگاه شروع به تخلیه آب میکنه. سرمایش دستگاه خوبه . این روند تخلیه آب طبیعیه؟ یعنی به خاطر تابش آفتاب روی یونیت خارجیه؟
سوال دومم رو هم جواب ندادید : از وقتی کمپرسور رو تعویض کردیم صداش انگار یکنواخت نیست یعنی کم و زیاد میشه؟ دلیلش چی می تونه باشه؟ ممنون میشم زود جواب بدین

شیوا نادری
3 ژوئن 2017

سلام… در ادامه سوال قبلی خواستم بگم سرمایش کولر خوبه .. وقتایی که روی یونیت بیرونی آفتاب میوفته آب از دستگاه خارج نمیشه ولی وقتایی که سایه میشه آب اضافی خارج میشه. این طبیعیه؟
و همچنین سوال مهمترم اینه که بعد از تعویض کمپرسور صدای دستگاه ما یکنواخت نیست و کم و زیاد می شه… این طبیعیه؟

  کارشناس 1: پیرنیا
  4 ژوئن 2017

  سلام
  حالت اول که طبیعی است و درباره سوال دوم هم اینکه این صدا غیر عادی است و چه زمان کم و چه زمان زیاد تر است

مسعود
4 ژوئن 2017

سلام . شبها از دهانه پنل اسپیلت ما بخار سرد بیرون میشه ولی در روز اینطور نیست لطفا میشه اشکالشو بگین چیه و چیکار کنم که حالت بخارگم بشه

  کارشناس 1: پیرنیا
  5 ژوئن 2017

  سلام
  این بخار به خاطر کار نکردن مقطعی فن داخلی مشاهده میشود که باید با برسی دقیق علت این مشکل پیدا شود

شیوا نادری
6 ژوئن 2017

با تشکر از جوابگویی جنابعالی در مورد صدای متناوب دستگاه بیرونی منظورم اینه که کلا دستگاه دائم صداش کم و زیاد میشه یک ثانیه کم میشه یک ثانیه زیاد میشه (تفاوت صدای کم و زیادش خیلی نیستا اما کاملا شنیده میشه) یعنی یه جوری انگار ریپ میزنه. تعمیرکاری که کمپرسور رو تعویض کرد برامون میگه صدای دستگاه به خاطر لرزش چهار پایه زیرشه (اخه دستگاه رو روی بالکن روی یک چهارپایه گذاشتیم) اما این صدا بعید میدونم از لرزش پایه باشه . ممکنه غیر از کمپرسوری که تعویض کردن قطعه دیگری معیوب باشه ؟ یا اشکال از کمپرسور جدیده هستش؟ یا کلا تعویض کمپرسورش خوب انجام نشده؟

  کارشناس 1: پیرنیا
  7 ژوئن 2017

  سلام
  قبل از هر کاری شما باید کندانسور کولر گازی را در هر جایی که هست محکم کنید چون به مرور زمان این تکان ها باعث سایش لوله ها شده و سوراخ شدن لوله ها را به همراه خواهد داشت درباره صدا هم ایا این صدا به خاطر خاموش و روشن شدن کمپرسور نیست ؟

شیوا نادری
7 ژوئن 2017

سلام. کمپرسور که کلا روشنه و چند ساعت در روز دستگاه کار میکنه پس به خاطر خاموش و روشن شدن کمپرسور نیست. نمیدونم چجور توضیح بدم ، انگار مثلا فن بیرونی سرعتش کم و زیاد میشه که صداش تغییر میکنه. یه همچین حالتی داره. شایدم کمپرسور صداش کم و زیاد میشه. کلا ما که گیج شدیم و نفهمیدیم صدا دقیقا از کجاش کم و زیاد میشه. تعمیرکار هم نفهمید که گفت از لرزش چهارپایه هستش وگرنه به اون ربط نداره.

  کارشناس 1: پیرنیا
  8 ژوئن 2017

  سلام
  دوست گرامی در بعضی از کولر های گازی برای فن قدرت های متفاوت یا دور های متفاوتی تعبیه شده که که نسبت به فرمان برد تغییر میکند شما حتما دستگاه را به مدت ۱ ساعت تحت نظر داشته باشید تا مطمن شوید که این صدا از کجاست

عبدل قلاوندی
14 ژوئن 2017

سلام ، کولراسپیلت اجنرال ۳۶۰۰۰ دارم که دوساله مرتب کارمیکنه اما ازدوسه روز پیش یکدفعه فیوز برقش (فیوز مینیاتوری ۲۵ آمپر)پرید وبرقش قطع شد بعد ازوصل مجدد فیوز نیز حدود ۱۰ ساعت پیوسته کار می کرد دوباره فیوز قطع شد خلاصه این کار هرده دوازده ساعت یاگاهی کمتر تکرار میشهوفیوز می پره مدار برق هم هیچ اشکالی نداره کابل هم سیم دورشته ای ۶ می باشد خود کولر هم سرویس شده واشکالی ندارد لطفاً راهنمایی کنید باتشکر

  کارشناس 1: پیرنیا
  15 ژوئن 2017

  سلام
  قبل از هر کاری اقدام به تعویض فیوز مینیاتوری کنید و اگر باز هم مشکل تکرار شد حتما به زمان عمل کردن فیوز دقت کنید و اینکه کولر گازی را سرویس سالیانه کنید اگر باز هم مشکل تکرار شد حتما یک تعمیرکار متخصص باید کولر گازی را برسی و عیب یابی کند

كوثر اسكندري
16 ژوئن 2017

سلام آیا استفاده نکردن از کولر گازی باعث خارج شدن گاز ان میشود لطفا با ذکر دلیل توضیح دهید

Bahman Miree
16 ژوئن 2017

سلام دوستان واساتیدمحترم یه سوال کولر۳۲هزارتی سی ال هست که میخوام واسش موتورعوض کنم میخوام یه موتورپیستونی بزارم ولی موتورروتوری فابریک خودش یه لوله موئی داره که ازخودموتورمستقیم اومده بیرون ولی این موتورپیستونی همچین چیزی نداره حالابایدچکارکنم یعنی میشه این لوله موئی روخارج کردویه لوله موئی جدیدگذاشت ممنون میشم اگه کسی جوابم روبده

علی شیخی
17 ژوئن 2017

با عرض سلام
در اسپیلت گازی منزل ما حجم آب خروجی از شیلنگ درین خیلی زیاد است به اندازه ای که در روز دو تا سه سطل بزرگ آب درین میشود و اگر بموقع متوجه نشویم تا ظرف زیر آن را خالی کنیم آب سرریز شده و وارد کف پذیرایی منزل میشود لطفا راهنمایی فرماییددلیلش چه میتواند باشد.
در صورتیکه بنده در دفتر کارم توی شرکت هم از کولر گازی اسپیلت استفاده میکنم ولی حجم آب خیلی کمی از شیلنگ درین آن خارج میشود.
سپاسگزارم

محمدرضا
21 ژوئن 2017

سلام
من برای یه محیط ۵۵ متری کولر گازی مارک جنرال گرفتم اما حس میکنم ،محیط شرجی شده و بادش بیش از حد سرده اما رو درجه ۲۰ حس میکنم بادش خنک اونقدر خنک نیست .
میشه منو راهنمایی کنید .

محسن جدیدی
29 ژوئن 2017

سلام
حد نرمال خروج آب تو منطقه تهران چقدره؟
کولر ۱۲۰۰۰ نصب کردم توی ۶ ساعت کرد حدود ۲ لیتر آب میده. اما همسایه ۱۸۰۰۰ نصب کرده تقریبا یک چهارم این اندازه آب میده ؟
این طبیعیه ؟

  کارشناس 1: پیرنیا
  29 ژوئن 2017

  سلام
  دوست گرامی اب خارج شده از کولر گازی همان رطوبت هواست که نسبت به تعداد نفرات داخل اتاق و نوع کار در محیط متغییر است و معیار خاصی ندارد

پیمان
4 جولای 2017

با سلام کولر دوتیکه کری ۳۶۰۰۰ تازه خریدم ۱ ماه اول خوب سرد میکرد و ازش آب هم میرفت ولی الان احساس میکنم سرماش یکم کم شده و اصلا آبی از کولر خارج نمیشه لطفا راهنمایی کنید

معین رحیمی
6 جولای 2017

با سلام. ی سوال داشتم ممنون میشم راهنماییم کنین. دو هفتس کولر خریدم پنل داخلی کولر فقط از یک قسمت وقتی کولر مدتی کار میکنه مقدار کمی قطره آب نشت میکنه. نصاب اومد داخل پنل آب ریخت امتحان کرد و دید اب از لوله تخلیه خارج میشه. اما باز هم مقداری اب نشت کرد. آب فک کنم از زیر ناودونی میاد اما خیلی کمه. ولی نگرانم که زیاد نشه. بنظرتون دلیلش چیه؟ چیکار باید بکنم؟ ایا به کولر اسیب میزنه؟

عباس غریب
12 جولای 2017

با سلام خدمت مهندس پیرنیا . ضمن تشکر پیشاپیش ازارشادات فنی شما به عرض میرساند اسپیلیت سامسونگ as32wx قدیمی استوک ولی تمیز از اهواز برایم ارسال شده نصب کردم سرویس کار سه تا کپسول آورد و به زور و تخلیه انتهای کپسولهایش گاز R22. ایسکون کپسول سبزچینی تزریق کرد لکن از سرمایش آن رضایتی نداشته النهایه. بعد از دو روز پیگری مجدداگاز جدید تهیه کرده و ۱۰ درجه دیگر با گیج خود از گاز جدید تزریق کردند کولر سرمایش خاصی ندارد لکن پرتاب باد راضی کننده است اسپیلت راباز قبلا از نصب سرویس و با کارواش شستو نمودهمه چیز آن را .سوال آیا در شارژ گاز که درجه نهایی آن با گیج ۶۸ استالبته ساعت ۱۰شب هنگام شارژ بودایراد است یا نوع گاز چینی است ایراد است گاز فابریک را فروشنده در حین باز کردن هدر داده بودارشاد فرمایید با تشکر

عظیمی
17 جولای 2017

سلام
کولر گازی منزل ما بعد دوساعت کار مداوم شروع به ریزش آب به بیرون میکند . لوله کشی تخلیه هم داخلی است .
و در یکی دوساعت اول مشکل ریزش آب ندارد
لطف میفرمایید بگید علت چی میتونه باشه

  کارشناس 1: پیرنیا
  22 جولای 2017

  سلام
  علت گرفتگی لوله درین است که بعد از مدتی که کار میکند اب داخل شیلنگ جمع شده و سرریز میکند حتما مشکلی در تخلیه آب وجود دارد برسی و رفع کنید

آریان
25 جولای 2017

سلام کولر اسپیلت ما هر ده دقیقه یکبار میره روی فن بعد از سه تا چهار دقیقه دوباره میوفته روی کولر . روی دریچه خروجی باد پنل هم همیشه چند قطره آب هست . ضمنا کولر ما اینورتر هست. درجه کولر رو هم بالا و پایین بردم باز تغییری نکرده یعنی چه روی ۱۷ و چه روی ۲۴ همون جوری میشه و میره روی فن .

  کارشناس 1: پیرنیا
  26 جولای 2017

  سلام
  امکان خرابی سنسور یا برد فرمان کولر گازی بسیار زیاد است که باید برسی و برطرف شود

آرمان
1 آگوست 2017

سلام. کولر من از محل خروج هوا قطرات آب به داخل خانه پرتاب میکنه. هر از گاهی هم یه چند قطره آب از زیر یونیت چکه میکنه. لطفا راهنمایی بفرمایید. ال جی ، مگا، اینورتر

  کارشناس 1: پیرنیا
  1 آگوست 2017

  سلام
  امکان کم شدن گاز موجود در سیستم یا شکستگی ناودانی کولر گازی شما موجود است که باید برسی شود

راضیه
2 آگوست 2017

سلام از کولر گازی من آب تخلیه نمیشه و شیلنگ خشکه.مشکل چیه؟یک ماهه کولر رو نصب کردیم.ممنون

  کارشناس 1: پیرنیا
  11 آگوست 2017

  سلام
  سرمای کولر گازی شما به چه صورت است و در چه محلی نصب شده است ؟؟

هادي عريضي
8 آگوست 2017

سلام
نحوه باز کردن پنل داخلی در تمامی کولرها یکسان است؟
ممنون از شما

  کارشناس 1: پیرنیا
  11 آگوست 2017

  سلام
  بله تقریبا یکسان است البته نه در همه ولی اصول در همه یکی است

حمیدرضا
31 آگوست 2017

سلام .علت اینکه کولر اربریزش نمیکنه از چی میتونه باشه /
ممنون میشم اگه جواب بدیدن

مرتض یزدی
6 سپتامبر 2017

سلام از پنر داخلی کولر گازی یه چیزی مثل دود خارج میشه هیچ بوی نداره فقط دیده میشه خواستم مشکل بدونم ممنون

سیامک
7 سپتامبر 2017

باسلام و خسته نباشید خدمت شما و تشکر فراوان بابت سایت بسیار خوب و مفید شما..
دوست عزیز خواستم بدونم ک این کولر گازی ما بعضی از مواقع باد سرد میده بیرون بعضی از مواقع گرم…موقعی ک افتاب به موتور کولر میخوره باد. گرم میاد داخل خونه اوایل اینطوری نبود جدیدن این مشکل پیش اومده.هیچ گونه ابی نه از کمپرسور از پنل میاد بیرون..با شیلنگ ک خیس میکنم قسمتی از موتورو چند دقیقه اب خنک میزنه…اما باز برگشت میکنه به حالت قبل…اما موقعی ک سایه میشه تقریبا باد خنک میزنه….به هیچ عنوان از موتور و پنل اب بیرون نمیاد.خشک خشک هستش..
خواهش میکنم جوابمو با دقت و توضیح کامل بدید و بگین باسد چیکار کنم…کولرمون ال جی هستش..با تشکر بسیار فراوان از سایتتون.

  کارشناس 1: پیرنیا
  8 سپتامبر 2017

  سلام
  اینکه مواقع گرم روز یا زمانی که نور خورشید مستقیم به کندانسور یا همان موتور شما میتابد با این مشکل مواجه میشود به دلایل زیر است
  ۱٫ سرویس نشدن کولر گازی
  ۲٫ کامل نبودن گاز موجود در کولر گازی شما
  ۳٫ ضعیف شدن کمپرسور یا موتور فن کندانسو
  شما باید به ترتیب از بالا شروع به انجام و تست این موارد کنید تا نتیجه حاصل شود

مسعود
18 سپتامبر 2017

باسلام
من کولر ۳۰۰۰۰ دارم بمدت ۴ ساله نصبه .امسال تو اردیبهشت ماه سرویسش کردم .یه چندوقته متوجه شدم از ریزه کولر اب میده بصورتی که دیوار خراب شده .امروز ناودونی رو باز کردم تمیز کردم(البته تمیز بود)باز دوباره اب میده.فک میکنم از پشت کولر هست.لطفا راهنمایی کنید

  کارشناس 1: پیرنیا
  23 سپتامبر 2017

  سلام
  احتمالا لوله خروجی آب کولر گازی شما لجن گرفته و اب به بیرون پس زده میشود لوله خروجی اب را تا محل تخلیه برسی کنید

سوال اضطراری
21 سپتامبر 2017

سلام آقای پیرنیا، از کولر گازی پنجره ای همسایه ما که در طبقه بالایی ما نصب هست آب چکه میکنه روی کولر گازی ما این برای کولر گازی ما مشکل داره چون من شنیدم که کولر گازی امکان داره بسوزه خواهش میکنم راهنمایی بفرمایید

  کارشناس 1: پیرنیا
  22 سپتامبر 2017

  سلام
  قاعدتا باید خروجی اب کولر گازی کنترل شده باشد که مزاحمتی برای دیگران به وجود نیاورد ولی اگر به قسمت بدنه کولر گازی شما تخلیه میشود مشکل ساز نیست

محمد
13 اکتبر 2017

با سلام، کولر گازی من سامسونگه از موتور بیرونی اش آب میچکه ولی از لوله تخله اش نه. مشکلش چیه

محمد حسين
17 اکتبر 2017

با سلام کولر گازی من سامسونگه از لوله تخلیه اش اصلا آب نمیاد. ولی از زیر موتور اب میچکه علتش هست؟ تازه هم گازشو شارژ کردم

  کارشناس 2 : علوی
  11 نوامبر 2017

  سلام کولر گازی در حالت گرمایش است یا سرمایش ؟

محمد حسینی
16 ژانویه 2018

منظور از لوله درین و سینی درین کدوم قسمت کولر میباشد؟ ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

مصطفی
3 می 2018

باسلام من سال گذشته کولر اسپیلتی رونصب کردم حدود چهارماه هم کار کرد امسال روشن کردم یخ میزد ،تعمیرکار آوردم چنتا سوراخ نشتی رو شناسایی کرده ومیگه احتمالا از لوله خروجی آب که گاز فاضلاب وارد میشذه وباعث پوسیدگی شده آیا ممکنه بعد چهار پنج ماه؟ لوله خروجی هم تست کردم به فاضلاب نمیره راه لوله اش کلا جداس ،گاز کولر کامل تخلیه شده

ناصر ملکی
8 می 2018

عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما دوستان و استادان گرامی
کولر گازی ۳۰.۰۰۰ اسپیلیت میتسوبیشی هنگام کار کردن خیلی عرق میکنه و خیلی آب میریزه از درین و هم از خود پنل میریزه بیرون. مسئله مهمتر اینه که کمپروسور سرد سرده و عرق کرده
ممنون میشم اگه مشکلمو زودتر حل کنید.مرسی

n.m
8 می 2018

عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما دوستان و استادان گرامی
کولر گازی ۳۰.۰۰۰ اسپیلیت میتسوبیشی هنگام کار کردن خیلی عرق میکنه و خیلی آب میریزه از درین و هم از خود پنل میریزه بیرون. مسئله مهمتر اینه که کمپروسور سرد سرده و عرق کرده
ممنون میشم اگه مشکلمو زودتر حل کنید.مرسی

احسان مکتبی
18 می 2018

سلام ما چن ساله کولر گازی ۵۰هزار سامسونگ داریم هر سال بامشکل نشت آب از پنل داخل داشتیم امسال هم همینطور آخرین بار که تعمیرکار اومد نمیدونم چکار کرد که کولر اصلا آب نمیده وقتی بهش گفتم چرا اینطوریه گفت مشکلی نداره من مشکل رو حل کردم حالا میخوام بدونم آیا مشکلی برای کولر ایجاد میشه یا نه چون اصلا آب نمیده

علی فلاحی
29 می 2018

سلام کلر گازی۲۴هزار دوو تازه نصب شده از داخل پنل دود میزنه ممنون میشم راهنمایی کنید

حسام زارع
3 ژوئن 2018

سلام از گوشه کولر چکه چکه آب می ریزه وقتی کولر را روشن میکنم گوشه ی آن یک مربع شکل سیاه است و فکر می کنم آب از دا خل آن بیرون میاد و میچکد خیلی وقته دا ره آب می ریزه باید چیکار کنیم ؟

حجت رستمی
3 ژوئن 2018

سلام.اسپیلت بکو ۲۶۰۰۰٫دارم.پنل بیرونی کنداسور.ازنماینگی هنگام نصب محکم نکرده کنداسور.لرزش داشت پایه هاشوزیرش اجربودسیمان کردم .ازاون روزدیگه اب ازلوله درین خارج نمیشه احتمال ترازبودن هست راهنمایی کنیدلطفا

حسین سالاری
7 جولای 2018

سلام از کولر گازی خونم دو ساعته دود سفید رنگ بدون هیچ بویی میزنه بیرون ولی هنوز بادش خنکه علتش چی میتونه باشه گازش داره تخلیه میشه ؟

امیرسامی
9 جولای 2018

باسلام
بنده دوسال پیش کولر گازی سامسونگ ۹۰۰۰خریدم واسه اتاق خواب.سال اول آب بطور معمول ازش خارج میشد ولی امسال اصلا آبی ازش خارج نمیشه.(البته یک بار اول تابستان حدود نیم لیتر ازش خارج شد)علتش چی هست؟؟؟
ممنون

سینا
9 جولای 2018

با سلام من برای منزل ۵۰ متری تعداد خانوار دو نفر در تهران کولر ۱۸۰۰۰ اوجنرال (فول اینورتر . گاز R410) استفاده میکنم . این کولر هوای خانه رو مطبوع میکنه ولی نمیتونه در فصل تابستان بصورت یخ بکنه خونه رو . و تقریبا همیشه کمپرسورش در سرویسه . میخواستم ببینم این کولر برای همچین فضایی کافیه یا نه انتظار میره ازش که بیشتر خنک بکنه ؟
سرویس و شارژ گاز هر چندو قت برای جایی مثل تهران انجام میشه؟

آصف
11 جولای 2018

باسلام وخسته نباشید خدمت شما. دوماه کولر گازی تراست نصب کردم. هم ازلوله تخلیه آب میریزه هم از زیر موتورش آب چکه میکنه.آیا چکه کردن آب اززیر موتور باعث خرابی کولر میشه؟؟

Mohamad
28 جولای 2018

سلام.کولر۱۸۰۰۰۰ تولیپس، پنج سال کارکردش عالی بود
امسال بعد از سرویس وزدن گاز بعد ۳ روز هم از پنل آبریزش داره،هم باد کاملا خنک نمیزنه،داخل پنل ب صورت نواری یخ زده، ممکنه از شیر برقی باشه،یا دلیل دیگ داره

آرش
8 آگوست 2018

با سلام. بنا به دلایلی ۴متر از لوله مسی و آب تخلیه از داخل اتاق عبور مکنه. با اینکه عایق شده وله باز تعریق داره، آیا میشه از تعریق جلوگیری کرد؟ با تشکر

میلاد نیتی
19 آگوست 2018

با سلام
دستگاه کولر گازی من ال جی مدل next plus2 ، ۲۷۰۰۰ هستش، از اردیبهشت ماه هم دارم استفاده میکنم اما اخیرا بعد از ساعتی که روشنه و کار میکنه خیلی خیلی کم قطرات آب از زیر پنل نمایان میشه و بعضا زمین میریزه(از ابتدای کارکرد چنین موردی سابقه نداشت) دمای تنظیم شده ی کولر هم بین ۲۳ تا ۲۶ هست اکثراً، ممنون میشم علت رو راهنماییم کنین

milad
27 سپتامبر 2018

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت مهندس پیرنیا بنده به کولر هایسنس ۳۰۰۰۰دارم هنگام کارکرد ابریزی نداره ولی وقتی کولر خاموش میکنم دوباره بعد مثلا نیم ساعت روشن میکنم هنگام استارت اولیه مقداری اب به بیرون پرتاب میشه ممنون میشم که راهنماییم کنید

سجاد حمیدی
28 سپتامبر 2018

سلام‌جناب مهندس
یه اسپلیت داریم که همیشه همراه با بادش آب پرتاب میکنه و‌این اب از‌زیر دستگاه میریزه که مربوط به ناودانی نیست و‌ابی هست از روی‌اواپراتوز‌به داخل کشیده شده و‌چکه میکنه
چند روز‌پیش هم‌اسپلیت رو‌کلا از‌روی‌دیوار‌باز کردن و‌سرویس و‌شستشو‌اواپراتور‌و‌بلوور‌انجام شده دوباره‌بعد از دو‌روز‌همراه با باد اب‌هم‌پرتاب‌میکنه علتش چیه ؟

امیر حسین
31 اکتبر 2018

سلام
من یک اسپیلیت مارک الجی مدل s096tq دارم ولی وقتی روشن میکنم رو کولینگ میزارم سرما نمیده و رو حالت هیتینگ هم میزارم گرمایی نمیده بعد وقتیم که روشنش میکنم یونیت داخلی بلورش صدا میده میشه راهنمایی کنید ممنون

راستگو
7 می 2019

با سلام. آیا در کاشان نیز نمایندگی دارید که جهت رفع مشکل ابریزش از کولر با آنها تماس بگیرم؟
با تشکر

  کارشناس 4: جعفری
  8 می 2019

  سلام
  در حال حاضر خدمات سرویس و تعمیرات مرکز تخصصصی کاراباما محدود به استان های تهران، البرز و گیلان می باشد.

بهنام خیری
10 می 2019

سلام من ی کولر ۱۲ هزار دوتیکه سوپرا دارم دقیقا ظهر ساعت ۱:۳۰ دقیقه افت میکنه مشکل از چی گازشم اوکه امپرشم ۵٫۷

علی انتهایی آرانی
19 می 2019

سلام علت این که کولر گاز من هیچ وقت آب تخلیه نمی کند چیست. ممنون می شم توضیح بدید/مدل اجنرال تک هست فقط سرماده است

فرید قیم
23 می 2019

سلام.کولر من کن وود ۳۰ هزار هست.چند وقته از زیر پنل داخلی آب چکه میکنه.کاور رویی رو باز کردم و حوضچه رو چک کردم حوضچه پر آب نیست ولی باز از زیر پنل آب چکه میکنه.چیزی که متوجه شدم مشکل از حوضچه نیست.اب از پشت پنل چکه میکنه.ممنون میشم کمکم کنید.

هادی نظری
12 ژوئن 2019

سلام از کجا بدونیم شیلنگ خروجی به کجا وصل شده چون جلو دید نیست و داره اب میده

امين اسكندري
15 ژوئن 2019

باسلام و احترام
مفید بود ،‌ استفاده کردم

روح الله عبداللهي ريسه
20 ژوئن 2019

سلام خیلی مفید بود

روح الله عبداللهي ريسه
20 ژوئن 2019

با تشکر از مطالب ارزشمند

شهاب شوهانی
20 ژوئن 2019

سلام. یه سوال داشتم از خدمتتون اسپیلیت ال جی دارم سال پیش نصب شده ولی امسال که روشن کردم یه صدای متناوب میده جالبه پنجره رو باز میکنم صدا به سختی شنیده میشه ولی پنجررو میبندم صدا تو اتاق واضح میپیچه. دو نفر کارشناسم آوردم میگن از فنه. اگر از فنه صدا چرا تو خونه میپیچه ولی از بیرون واضح نیست؟

محمد
25 ژوئن 2019

سلام،علت ریزش آب از پنل اسپیلت چیست،کولر الجی اینورتر،امسال گاز نداشت اومدن شارژ گاز کردن،علاوه بر اینکه آب از لوله درین تخلیه میشه از کانال بلور هم آب میریزه

مینا
5 جولای 2019

سلام .ایمیلت ۳۰۰۰۰ مدیا ۴سال کار میکنه .قبلا خوزستان نصب بود و هیچ مشکلی نداشت یک ماهه اصفهان نصیب کردیم چند روز اول خوب بود اما بعد از اون مرتب آبریزش داره مخصوصا وقتی رطوبت خونه بالا می ره مثل وقتی غذا درست می کنم نصاب هم چند بار اومده گازش وعایق بودن لوله ها و… چک کرده سالم بوده . ولی بازم آبریزش داره . همیشه دمای اون روی ۲۵ هست ممنون میشم کمک کنید

علی طالبی
7 جولای 2019

سلام کولر گازی ایران رادیاتور خریدم هر کس میومد خونمون میگفتن خونتون چقدر سرده شماره همش روی ۲۴بود الان چند روزه احساس میکنم اون سرمای اولیه رو نداره به نظر شما مشکل از کجاست

امیرحسین
9 جولای 2019

سلام، چند روزه که کولر گازی الجی نکست تایتان خریداری کردیم و رو دمای ۱۸تا۲۲ از پنل قسمتی که باد خارج میشه قطره قطره آب میده ولی رو دمای بالا مشکلی نداره، و اینکه تفاوت سرمایشی بین باد ۲۴ و ۱۸ وجود نداره، مشکل چی هست؟

جواد
12 جولای 2019

سلام اسپیلت ۲۴ هزار شستشو شده و دریچه های تهلیه اب هم تمیزه ولی از پشت قاب اب چکه میکنه میشه دلیلشو واسم بگین مچکرم

استار
16 جولای 2019

سلام
کولر گازی ما هر سال گازش تخلیه میشه و هر سال شارژ گاز براش انجام میشه.هر سری هم تعمیرکار میاریم برای پیدا کردن نشتی،میگه نشتی نداره چون جایی روغن نشت نکرده و فقط گاز میزنن توش و میرن.در ضمن اواپراتور هم مشاهده نشده ک تا ب حال یخ بزنه و بعضی اوقات اب سر ریز میکنه.دوستان میتونن راهنمایی کنن مشکل از کجاس؟

امیر هادی نیا
19 جولای 2019

سلام خسته نباشید چند روز کولر گازی جنرال مکس ۱۲۰۰۰نصب کردم ولی قطره ای اب از شلنگ تخلیه وپنل نریخت مشکلی داره

محدباقر لطفی
24 جولای 2019

سلام من یه کولر گازی ۳۰۰۰۰نصب کردم به تازگی متوجه شدم که شیر بزرگ کندانسور عرق میکنه آیا این حالت طبیعی؟

قاسم غراوی
26 جولای 2019

سلام،کولر جنرال مکس دوازده هزار گرفتم چند روزی کار کرد ولی الان آب تخلیه نمیکنه یعنی اصلا” آبی نداره،کولر هم چند دقیقه کار میکنه و هر دوتا لوله هم سرد،ولی بعدا” از حدود یه ربع کولر سردیش از بین میره و فقط هوای بیرون داخل میده و هر دوتا لوله اش هم سردیش از بین میره،البته صدای موتور هم بعد از این مدت کم میشه…ممنون میشم جواب بدین

رضا روستا
27 جولای 2019

سلام خسته نباشید چرا شیلنگ ‌آب خروجی کولر گازی نباید به لوله فاضلاب وصل بشه؟

امیر
31 جولای 2019

سلام خسته نباشید خدا قوت،اقا اول تشکر میکنم از سایت خوبتون و راهنمایی های مفیدتون،دوم این که کولر گازی ما اصلا تراز نصب نشده و شیب به سمت راست داره ینی سمت راست پایین تره و وقتی آب میریزه از سمت راستش میریزه بر خلاف اکثر دوستان که گفتن سمت چپ میریزه،شلنگ تخلیه و غیره همه از سمت چپ کولر گازی اومده بیرون،سمت راست کیت های برقیه اگر اشتباه نکنم،ایا امکان اتصالی برق بر اثر ریزش آب هست یا نه؟

طوطیانوش
6 آگوست 2019

سلام و وقت بخیر
کولر ما هر یک ساعت ۳ ۴ لیتر اب تخلیه میکنه،میخواستم بدونم علتش چی هست؟اصلا طبیعیه؟

محسن
11 آگوست 2019

سلام خسته نباشید ی کولر ۳۰۰۰۰ او جنرال داریم که یبار پارسال از پنل آب ریخت بیرون ولی امسال ده دفه اینجور شده ؛خاموش روشن میکنم بعضی اوقات درست میشه بعضی موقه هم دوتا ضربه میزنم درست میشه ممنون میشم راهنماییم کنید مچکر ازتون

رضا
13 آگوست 2019

سلام خسته نباشید
دیشب از کولر گازیمون یه مایع سیاه رنگ سرریز شد
مشکل چیه هرجا زدم دربارش اطلاعاتی نبود لطبا راهنمایی کنید با تشکر

مجتبی روشن افشار
18 آگوست 2019

سلام لطفا جواب بدید که یکساله گیر کولرم هستم
کولر پنجره ایی ۱۸گری دارم یکسال پیش شروع کرد به یخ زدن، کل رادیاتورجلو یخ میزد نه قسمتیش ،بردیم گاز گیری ام کردم سرویس ام کردم ،سر سوزنی برای چک گازام روش نصب کرد،بعدش بازام مشکلش رفع نشد بعداز تقریبا۲۰ساعت کار یخ میزنه

امیری
8 اکتبر 2019

سلامبسلام بنده کولر۳۰جنرال دارم اب ازپنل داخلی چکه میکرد پول روبازکردم ناودونی ولوله درین را چک کردم مشکلی نداشتن بعدازخاموش کردن هم آب بازم چکه میکنه یخ هم نمی زنه ولی بازهم چکه میکنه کل رادیات داخل منا خیس اب هست بازهم نگاه کردم اصلا یخ نمی زنه لطفا راهنمایی کنیدبچه کوچک دارم درمنزل ممنون میشم

حسن آب جامه
4 نوامبر 2019

به نام خدا
باسلام من یک کولر گازی اسپلید دوو ۳۶ هزاردارم چندروزاست که مشکل دارد تعمیر کاران هم مشکل را برطرف نکردن
کولر بعد از اینکه‌برق رفت ودوباره برق امد دیگر کار نکرد البته من در زمان برق رفتگن کولر را از برق جدا کردم اماکولر دیگر در سرویس قرارنگرفت.چراغ اوپریتور(سبزرنگ) داعم چشمک میزند وثابت نمی شود .قبلابعد از ۱۰عددچشمک ثابت میشد وکولر در سرویس قرار میگرفت .
مشکل کجاست

  رضا سمیعی
  9 آوریل 2020

  واقعا ممنون از راهنماهیهاتون به خصوص اموزش تصویری در این مورد

   حسین رمضانی
   29 می 2020

   سلام خسته نباشید کولرگازی تازگرفتم تونیم ساعت یک لیتر اب تولیدمیکنه می خوام ببینم عادی هستش

بهزاد شیخ رباط
11 ژوئن 2020

آیا مسدود شدن لوله ی تخلیه ی آب کولر دوتیکه باعث کاهش سرمایش کولر میشود؟

ابراهیم کرمی پور
15 ژوئن 2020

الان ۳ ساله یه کولر گازی دوتیکه سرمایشی سوپر اوجنرال داریم که امسال چند روز هست که آبریزش به رنگ صورتی کم رنگ است ورنگ شلنگ هم سفید روشن است گفتم شاید از جنس شلنگ باشه دیدم نه حالا نمی دونم دلیل این رنگی بودن آب چی هست؟باتشکر

محمد کریمی
16 ژوئن 2020

سلام .. خسته نباشید، داخل مسیر خروجی اسپلیت ما آب جمع میشه یخ میزنه … اگه اون یکه های ابر داخلش رو بردارم مشکلی پیش میاد؟ چون هم کثیف شدن هم خیلی بزرگ شدن به پره های فلزی پنل میچسبن باعث میشن کل پنل یخ بزنه

عباس مهربان
21 ژوئن 2020

با سلام اسپیلت ال جی هنگامی که روشن است سرد میکند ولی اب از داخل لوله نمی اید وکلا خشک کارمیکند ایا نیاز به سرویس دارد

عباس اعظمی
28 ژوئن 2020

با سلام
اسپیلیت گری اسفورماتیک ۳۰ هزار
پس از یکسال کار شروع به آبریزش از داخل قسمت دمنده و دمپر کولر کرده
توضیح اینکه خروجی آب تست شده و مسدود نمیباشد
پنل داخلی یخ نمیزند
سرمایش کولر کم نشده است
فیلترها تمیز هستند
فقط قسمت بدنه کانال داخل که بلوور باد میزند عرق میکند و قطرات عرق با هم جمع میشوند و بیرون میریزند
ممنون میشم راهنمایی کنید

مصدق جمشیدی
29 ژوئن 2020

بادرودوسپاس کولرگازی (اسپلیت )درروزتاحدوداساعت چهارصبح باصدای طبیعی کارمیکندولی ازساعت چهارصبح هوا خنک میشودصدای دلخراشی ازکولرخارج میگردداوقتی صبح هوا گرم میشودصدای دلخراش قطع میکرددولی اگرروزهابارانی باشدصدای دلخراش ادامه داردصداماننداصطکاک دوقطعه اهن میباشدخواهمشمنداست علت ان چیست