استخدام تعمیرکار لوازم خانگی

علت آبریزش کولر گازی | چرا کولر گازی آب میدهد؟

علت ریزش آب از کولر گازی

آب دادن کولر گازی ممکن است به علت مشکلات فنی، نصب نادرست یا بی کیفیت و یا شرایط محیطی اتفاق بیوفتد. به هر حال دلیل آب دادن کولر گازی هر موردی که باشد، باید سریعا بررسی و برطرف گردد؛ زیرا ممکن است ادامه این فرایند باعث آسیب رساندن جدی به کولر شما شود. اگر شما نیز با مشکل چکه کردن کولر گازی و آبریزش کولر مواجه شده اید، پس بهتر است به خواندن مطالب پیش رو ادامه دهید. در این مطلب از کاراباما، قصد داریم تا در رابطه با آبریزش کولر گازی و علت آب دادن کولر گازی صحبت نماییم.

در صورتی که کولر گازی شما دچار مشکل شده است و دانش و تخصص فنی لازم برای برطرف کردن آن را ندارید، پیشنهاد می کنیم حتما از یک متخصص باتجربه کمک بگیرید. شما می توانید درخواست تعمیرات و یا سرویس کولرگازی خود را از طریق تماس و یا پر کردن فرم زیر به صورت آنلاین ثبت نمایید تا در کوتاه ترین زمان ممکن بهترین تکنسین حرفه ای را به محل شما اعزام نماییم.

اگر جهت برطرف کردن مشکل کولر گازی خود به کمک تعمیرکار نیاز دارید، همین حالا درخواست تعمیرات خود را به صورت آنلاین ثبت کنید تا متخصصان حرفه ای و با تجربه کاراباما در سریعترین زمان ممکن، جهت هماهنگی با شما تماس حاصل فرمایند.

متخصصان باتجربه متخصصان باتجربه
گارانتی خدمات گارانتی خدمات
سرعت در ارائه خدمات سرعت در ارائه خدمات
هزینه های منصفانه هزینه های منصفانه
تعمیرکار لوازم خانگی

علت آبریزش کولر گازی (اسپیلت) چیست؟

آبریزش کولر گازی چگونه رخ می دهد و علت ریزش آب از پنل کولر گازی چیست؟

قبل از توضیح درباره علت آبریزش کولر گازی، بهتر است مختصری درباره اینکه این آب از کجا وارد کولر گازی می شود و منبع آن کجاست، توضیح دهیم و سپس به این بپردازیم که چرا از کولر گازی آب می ریزد؟

رطوبت هوا: درواقع به بخار آب موجود در هوا رطوبت هوا گفته می شود. این رطوبت در زمانی که دمای هوا تغییر یابد، تغییر حالت داده و از گاز به مایع تبدیل می شود. در این هنگام می توان مقدار رطوبت موجود را به صورت حدودی تشخیص داد.

به طور مثال اگر یک لیوان آب خنک را در تابستان که هوا گرم است در بیرون از یخچال و در معرض هوای آزاد قرار دهیم، پس از مدتی شاهد قطرات شبنم در اطراف دیواره آن خواهیم بود. این شبنم درواقع رطوبت موجود در هوای اطراف است که به دلیل برخورد به بدنه سرد لیوان و تغییر دما، میعان پیدا کرده و تبدیل به آب مایع می گردد.

رطوبت هوا در مناطقی با آب و هوای متفاوت کاملا فرق دارد. مثلاً مناطق گرم و خشک دارای کمترین رطوبت و مناطق ساحلی دارای بیشترین رطوبت هستند که اصطلاحاً به آن شرجی می گویند.

خطر رطوبت هوای زیاد چیست؟

هرچقدر رطوبت هوا بالاتر برود بدن شما احساس گرمای بیشتری کرده و مغز فرمان عرق کردن را برای خنک کردن شما صادر می‌کند. ولی وقتی بدن خنک نمی‌شود، آنقدر این کار ادامه پیدا می‌کند که باعث از دست دادن آب، املاح و مواد شیمیایی مورد نیاز بدن می شود.

نقش کولر گازی در کم کردن رطوبت هوا

اسپیلت ها با توجه به نوع فناوری و طراحی خود، مانند همان لیوان آب در تابستان عمل می کنند. بدین ترتیب به دلیل سرد شدن فین ها یا کویل ها، رطوبت هوا یا همان بخار آب موجود در برخورد با فین ها تغییر حالت یافته و میعان می شود. سپس بصورت آب مایع از کولر گازی خارج شده که با توجه به نحوه تنظیمات دستگاه می توان اینکار را به حداقل یا حداکثر رسانید.

سیستم کولر گازی برای دفع آب محیط یا همان رطوبت هوا، به این شکل عمل میکند که تمامی رطوبت جمع شده روی فین‌های خنک به صورت قطرات مایع، داخل یک ناودانی ریخته شده و از طریق لوله درین (تخلیه) به بیرون منتقل می‌شود.

خوب حالا علت تخلیه نشدن آب کولر گازی و اینکه چرا آب تخلیه کولر گازی بعضی ‌اوقات از کولر سرریز می‌شود؟ این کار چند دلیل دارد که توضیح خواهیم داد:

مسدود شدن خروجی سینی تخلیه آب با ناودانی کولر

مسدود شدن ناودانی یا لوله تخلیه آب کولر گازی می تواند علت تخلیه نشدن آب کولر گازی باشد. وقتی ناودانی کولر که آب داخل آن جمع شده و بعد از طریق لوله درین تخلیه می‌شود به هر نحوی مسدود شده باشد (به‌وسیله گرد و خاکی که به لجن تبدیل شده یا غیره)، آب از ناودانی کولر سرریز کرده و از زیر آن به بیرون می‌ریزد.

باید به این نکته توجه کنید که اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که لوله تخلیه آب کولر گازی را داخل سطل یا بطری می اندازید، بعد از پر شدن سطل از آب و رسیدن آب به لبه شیلنگ، آب دیگر قادر به خارج شدن نیست و از کولر سرازیر می شود. بنابراین گاهی علت ریختن آب از پنل داخلی کولر دو تیکه یا اسپیلت، نحوه اشتباه اتصال لوله ها و یا سرهم بندی کردن آنها به صورت موقتیست.

راه های زیادی برای باز کردن لوله درین وجود دارد، اما قبل از هر چیز باید بتوان به این لوله که در پشت پنل داخلی کولر گازی قرار گرفته است، دسترسی پیدا کرد. 2 روش برای انجام اینکار وجود دارد:

روش اول- بلند کردن پنل داخلی کولر گازی:

در این روش، باید مانند عکس زیر خارهای زیرین پنل را باز کرده و پنل داخلی کولر گازی را از پایین به‌صورت ۷۰ درجه به سمت بالا بلند کنید. سپس با استفاده از یک انبردست یا کاسه یا هر وسیله دیگری که اهرم می کنید، آن را ثابت نگه‌ داشته و کارتان را روی لوله تخلیه انجام دهید و آن را به حالت اولیه برگردانید. دقت داشته باشید که بلند کردن بیش‌ ازحد پنل باعث شکسته شدن گیره بالای آن و افتادن پنل خواهد شد. پس از بلند کردن بیش‌ ازحد آن خودداری کنید.

باز کردن پنل داخلی کولر گازی برای برطرف کردن مشکل آبریزش کولرگازی

روش دوم- باز کردن قاب پنل داخلی کولر گازی:

در این روش، با باز کردن قاب جلویی پنل داخلی کولر به زیر آن دسترسی پیدا می کنید. البته در بسیاری از کولرها فقط با این روش قادر به دیدن و سرویس لوله تخلیه هستید. در باز کردن و بستن قاب پنل داخلی، باید بسیار دقت کنید، چون در صورت شکسته شدن خارهای قاب پنل، در هنگام کار کولر گازی صدای نابهنجاری تولید کرده و مشکل ساز میشود. در اینجا فیلمی را برای آموزش انجام اینکار به صورت اصولی و صحیح قرا داده ایم که با دیدن آن به‌راحتی قادر به انجام اینکار باشید.

 

 

عدم جای گذاری خروجی لوله درین در جای مناسب

یکی از مشکلاتی که در آبریزش کولر گازی بسیار شایع است و دلیل ریختن اب از کولر اسپیلت می شود، این است که لوله تخلیه یا درین به‌ عناوین‌ مختلف مسدود می‌شود که باید نسبت به باز کردن و تعمیرات کولر گازی اقدام کنید. باید دقت داشته باشید که مسدود شدن لوله تخلیه کولر گازی به این معنی است که اگر به هر دلیل مانعی سر راه آن قرار گیرد آب جمع شده و به داخل پس‌زده خواهد شد.

 در زیر مهم‌ترین و شایع‌ترین علت‌های آن توضیح داده می‌شود:

 • تا خوردن: زمانی که لوله درین (شیلنگ تخلیه آب) تاخورده باشد.
 • مسدود شدن لوله درین: اگر لجن یا گرد و خاک به‌ مرور زمان باعث مسدود شدن این لوله شود، باعث برگشت آب خواهد شد.
 • جمع شدن آب در سطل: اگر آب حاصل از کولر گازی را در ظرف یا بطری جمع می‌کنید، باید توجه داشته باشید که آب داخل ظرف به لبه شیلنگ نرسد. زیرا آب دیگر قادر به‌ ریخته شدن در ظرف نبوده و به داخل کولر بر می گردد.
 • عدم رعایت شیب شیلنگ تخلیه: شیلنگ تخلیه باید دارای شیب ملایم برای تخلیه باشد (همانند شیب ملایم قیمت بنزین!). اگر به هر دلیلی این شیب در نصب کولر گازی رعایت نشود یا بعداً از بین برود، تخلیه آب با مشکل مواجه خواهد شد.

 

روش صحیح نصب لوله درین

کمبود گاز در کولر باعث آب دادن کولر گازی می‌شود

زمانی که کولر گازی دارای گاز مبرد کمی است یا به عبارت دیگر کمبود گاز دارد، سیکل آن به هم ریخته و باعث یخ زدن فین‌های اواپراتور (پنل داخلی) می‌شود. در این حالت، به‌ محض اینکه کولر کنتاکت کند یا خاموش شود، حجم زیادی از یخ های آب شده داخل ناودانی کولر ریخته و به علت عدم تخلیه آب کولر گازی، باعث سرریز شدن آب از کولر گازی می‌شود.

یخ زدن اواپراتور از دلایل آبریزش کولر گازی

نکته: علاوه بر کمبود گاز یکی دیگر از دلایل یخ زدن کویل های کولر که در نهایت باعث آب دادن کولر گازی می شود، کاهش جریان هوا بر روی کویل ها است، که اغلب ناشی از گرفتگی فیلتر هوا می باشد.

عایق نبودن لوله کولر گازی باعث آبریزش آن می‌شود

یکی دیگر از علل شایع آبریزش کولر گازی و علت آبریزی کولر گازی، عایق نبودن لوله‌های آن خصوصاً لوله‌های زیر یونیت داخلی است که باعث ریزش آب از لوله ها می‌شود. چطور؟….

لوله‌های کولر گازی مخصوصاً لوله برگشت یا لوله گاز یا همان لوله ضخیم‌تر کولر گازی، بسیار خنک است و اگر با عایق کاملا پوشانده نشود همان اتفاق لیوان آب برایش می افتد. یعنی رطوبت هوا به‌صورت مایع و قطره‌قطره به داخل منزل می ریزد.

شبنم زدن لوله کولر گازی علت آبریزی کولر گازی

 

نکته: مناسب‌ترین راه برای تخلیه آب کولر گازی، استفاده از لوله کشی توکار کولر گازی است یا اصطلاحاً لوله مرکزی تخلیه آب کولر گازی. البته باید به این موضوع توجه داشت که منظور از لوله مرکزی، لوله فاضلاب نیست. زیرا به علت بوی بد، امکان ورود بوی نامطبوع از طریق کولر گازی بسیار زیاد است. به همین دلیل یک لوله جدا مخصوص کولر گازی کشیده شده و آب خروجی کولر گازی از این طریق تخلیه می‌شود.

تخلیه آب کولر گازی علت آبریزی کولر گازی

فیلتر هوای مسدود شده

مسدود شدن فیلتر هوای کولر گازی یکی دیگر از علت های شایع نشت و چکه کردن کولر گازی می باشد. وقتی فیلتر هوا مسدود می شود،  مانع از گردش هوا در سیستم می شود. این امر منجر به یخ زدن هوا می شود و هنگامی که کولر را خاموش می کنید یا وقتی بدمای هوا به نقطه دلخواه رسید، یخ تشکیل شده روی فیلتر شروع به ذوب شدن می کند و  آب راه خود را پیدا می کند و کولر شروع به آب ریزش می کند.

کثیف بودن فیلتر هوای کولر گازی

اگر فیلتر هوا مسدود یا کثیف باشد، هدایت جریان هوا به اواپراتور مسدود شده و در نتیجه منجر به افت دما می شود.  اگر کویل خیلی سرد شود، یخ می زند. با خاموش شدن کولر، واحد داخلی مکش هوا را به داخل متوقف می کند که منجر به گرم شدن و در نتیجه ذوب شدن یخ های جمع شده می شود. اگر این یخ ذوب شده ظرفیت سینی تخلیه آب کولر گازی را پر کند، منجر به نشت آب می شود.

معیوب شدن پمپ تخلیه آب کولر گازی

پمپ تخلیه آب کولر گازی دستگاهی است که در زیر کویل خنک کننده قرار دارد. عملکرد این پمپ، تخلیه کامل آب به منظور جلوگیری از نشت است. هنگامی که به دلیل تجمع گرد و غبار و آلودگی این پمپ خراب شود، منجر به چکه کردن و آب ریختن کولر گازی می شود.

 نگهداری ضعیف

 همانطور که در مورد سایر لوازم خانوادگی اتفاق می‌افتد، کولرگازی شما نیز به تعمیر و نگهداری مناسب و به موقع نیاز دارد. کولر گازی خود را هر چند وقت یکبار تمیز و سالانه آن را سرویس کنید و در صورت نیاز از متخصصین  سرویس کولر گازی کمک بگیرید. کویل های اپراتور را بررسی نمایید تا مطمئن شوید که در مراحل اولیه زنگ زدگی  نیستند. اگر این کار را به طور منظم انجام دهید ممکن است مشکلاتی مانند آب دادن کولر گازی و نشت آن برای شما دردسر بیشتری ایجاد کند.

تا به اینجا علت های شایع آب دادن کولر گازی را بیان کردیم. اگر با توجه به مطالب بالا مشکل شما حل نشد و برای تعمیر کولر گازی خود به کمک احتیاج داشتید، متخصصین مجرب کاراباما در کوتاهترین زمان نزد شما خواهند بود. کافیست با شماره 54584 تماس حاصل فرمایید و یا به صورت آنلاین فرم درخواست تعمیرات خود را پر کنید. البته نکات تخصصی‌تری نیز جزو علت‌های آب دادن کولر گازی است. مانند شکستگی یا ترک سینی زیر فین‌ها و مسدود شدن لوله کولر گازی (تاخوردن لوله). با این حال موارد اشاره شده در این مطلب بسیار رایج و علت اکثر مشکل آبریزش کولر گازی افراد می باشند.

نظرات کاربران

در صورتی که پیام شما نیاز به پیگیری دارد حتما شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند.

لیلامعصومی

باسلام’مشکل کولربنده اینه که نه آب سرریزمیشه ونه آبی ازشیلنگ درین تخلیه میشه.اصلاآبی وجودنداره.متشکرم.

  محمد پیرنیا

  با سلام
  علت های زیادی در بوجود اومدن این مشکل دخیل هستند که فقط با چک کردن میشه متوجه شد

  گاز کولر خالی شده دوباره شارژ کنید

   رحمان دارابی

   سلام کولر 24هزار گری دارم یه هفته میشه نصب کردم سه روز اول خنک کنندگی خوبی داشت واب زیاد تخلیه میکرد ولی سه روز هست که خنک کنندگی نداره و تخلیه آبش کم شده فقط وقتی خاموش میشه اب تخلیه میکنه و از پنل تیکه های یخ ریز میریزه
   لطفا راهنمای کنید

  حامد سعدي

  سلام درين كولر گازي ٢٤٠٠٠ ما توسط لوله فاضلاب قطر ٣ سانت به اب سيفون توالت وصل شده،با اين وجود گاهي اب از پنل سر ريز ميشه،حتي زمانيكه با ظرف داخل لوله اب ميريزيم گرفتگي ديده نميشه،اما با اين وجود گاهي اب از پنل سر ريز ميشه،حتي شلنگ شيشه اي متصل به لوله كولر و فاضلاب هم قطرش ٢ سانت

سلام خسته نباشید,ما۴روزه کولر گازی نصب کردیم لوله تخلیشوهم ازدیوار ردکردیم توحیاط,حالا ازامروز داره آب به داخل کولر سرریز میشه ووسایلامو خیس کرده میشه زودجواب بدین.ممنون

  لوله ها را عایق کنید.
  شیب لوله تخلیه را چک کنید .
  دقت کنید در مسیر لوله انسداد نباشد و سر آزاد شیلنگ مسدود نشده باشد.

  کولر گازی رو وقتی روشن میکنیم بعد چند دقیقه آب چکه میکنه از داخل

الان بایدچیمارکنیم علتش چیه؟

  محمد پیرنیا

  سلام علت ریزش آب از پنل کولر گازی میتونه زیاد و متفاوت باشه. ولی اگه تازه نصب کردین به احتمال خیلی زیاد شیب لوله درین رو درست رعایت نکردن یا اینکه لوله درین یه جایی خم شده و تا خورده. بهترین راه اینه که با نصاب کولر تماس بگیرید و موضوع رو با ایشان درمیان بزارید

  سلام یک کولر ۳۶ هزار داریم دو سال بیشتر کار نکرده سرماش عالیه ولی وقتی کمپرسور آف میکنه ابریزی پیدا میکنه و اب پرت میکنه گاز وشیب و مسیر درین و عایق لوله ها چک شده همه عالین تازه هم سرویس شده علت چی میتونع باشه؟؟؟؟

اسحاق

ممنون از اطلاعات خوبتون من لوله اب را داخل یه جا نوشابه گذاشتم و هر روز غروب از کولر اب میریزه نیمدونم چرا یکم خاموش میکنم و آب رو خالیم میکنم فردا صبح درست میشه

  محمد پیرنیا

  سلام دوست عزیز همونجور که در اموزش هم ذکر شد اگر شما لوله تخلیه را داخل ظرفی بزارین که اون ظرف پر بشه بعد از مدتی که پرشد و اب به لوله رسید به دلیل اینکه فشاری پشت آب داخل لوله نیست برگشت داده میشه به داخل کولر پس همیشه قبل از پر شدن ظرف اون رو خالی کنید

   ابوالفضل

   سلام.آقا ممنون از راهنمایی هاتون
   من یه اسپیلت۱۰روزه خریدم
   روزای اول از لوله تخلیه آب خارج میشد.
   اما امروز لوله ی تخلیه آب خارج نمیشه ولی سرمایش کولر خوبه
   آیا مشکلی هست؟لطفا راهنمایی کنید

   سلام و خسته نباشین
   حقیقتش من نمیدونم این مشکلی هست یانه.
   ولی کولر گازی اجنرال رو وقتی روشن میکنیم از داخلش صدای چکه ی آب میاد. و وقتی خاموشش میکنیم صدای چکه چکه ها بیشتر میشه .
   در حالیکه هیچ آبی به بیرون سرایت نمیکنه و کل پنل جلویی خشکه.
   و بعد از چند دقیقه ( بسته به میزان روشن بودن کولر) صدا قطع میشه.
   آیا مشکلی در داخل کولر وجود داره؟
   این صدای چکه چکه کردن بخاطر چیه؟

رضا مهدی پور

با سلام
مشکل کولر بند ه جمع شدن قطرات آب بر روی پره ها و داخل پنل داخلی کولر میباشد با نمایندگی تماس گرفتم مجددا کولر را بطور کامل سرویس کردند و خروجی آب آن را که بصورت تو کار در کفشور آشپزخانه که دارای شترگلو هست نیز چک کرد که مشاهده نمود آب تخلیه میشود ولی مجددا بعد از چند ساعت کار کردن قطرات آب نمایان میشوند.از نظر مقدار گاز هم چک نمودند که مشکلی نداشت. لطفا راهنمایی بفرمایید.

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  این مشکل میتونه ار شیب نداشتن لوله تخلیه به وجود بیاد چون اب تولید شده توسط کولر گازی برای تخلیه فشاری پشتش نیست با کوچکترین مشکل یا شیب کم به داخل برگشت میخوره
  یا اینکه میتونه یک جایی لوله تخلیه تاخورده باشه یا اینکه چیزی داخل اون گیر کرده باشه

احسان

سلام .کولر گازی ما قبلا رطبت هوا را میگرفت و داخل یک ظرف جمع میشد . ولی الان دیگه آب داخل ظرف جمع نمیشه و هوای داخل خونه رطوبت زیادی داره! مشکل دقیقا چیه ؟

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  مشکل اصلی از درست کار نکردن کولر گازی هست
  دلایل زیادی داره
  کم فشار شدن کمپرسور
  کمبود گاز درسیستم
  سرویس نشدن دستگاه

   امین بالدی

   سلام چرا کولر از کنار دریچه ی باد آب چکه میکند

  سلام نمیدونم چرا از اسپیلت ما از زیرسمت چپ بعد از چند دقیقه روشن بودن اب چکه میکنه ممنون میشم کمکم کنید

سلام.در نصب یونیت داخلی باید کاملا افقی باشد و تراز بوده؟؟؟؟یا لازم است در مواقعی آن را کمی خم کنیم برای تخلیه آب.منظورم خود یونیت میباشد نه لوله تخلیه آب.مرسی

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  متاسفانه این اشتباهی است که خیلی از دوستان مرتکب ان میشوند و در هنگام نصب به پنل شیب میدهند نخیر در هنگام نصب به هیچ عنوان نباید به پنل شیب داد بلکه ان را باید کاملا تراز نصب کرد
  برای خم کردن لوله هم هر سایز لوله ای فنر مخصوص خودش رو داره که باید تهیه کنید.

محمد رضا

سلام. از اطلاعات كاملي كه داديد بسيار متشكريم. كولر گازي ما تا قبل از اينكه كسي سرويسش كنه مرتب از لوله آب ميداد ولي بعد از سرويس ديگه اصلا آب نميده. به نظر شما بايد به سرويس كار اطلاع بديم؟ مشكلي وجود داره؟ ممنون.

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  البته مقدار اب خروجی از کولر گاری نسبت به منطقه محل زندگی شما متفاوت ولی اگر اصلا ابی از کولر خارج نشه نشانه خوبی نیست و باید برسی شود

مسعود دانشور

سلام كولر گازي بنده وقتي كه روشنش ميكنم و بعد از مدتي كار كردن شوت بادش افت شديدي ميكنه و اينكه وقتي كولر روشن اب ازش تخليه نميشه ولي بعد از نيم ساعت از خاموشيش كه ميگذره ابش تخليه ميشه و بعد كه روشن ميكنم شوت بادش درست ميشه البته من كولرمو تازه تعمير كردم و كمپرسورش عوض كردم چون سوخته بود،ممنون ميشم منو راهنمايي كنيد؟

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  باید چک کنید ببینید دور فن داخلی از طریق کنترل کم و زیاد میشه اگر این اتفاق میافته که دور فن سالمه ولی اگر از طریق کنترل کم یا زیاد نشه باید مرحله به مرحله چک بشه و این کار یک تعمیرکار است
  برای تخلیه آب هم بابد بگم که بعد از روشن شدن کولر بسته به شرایط اب و هوایی که هستید مدت زمانی طول میکشه تا اب کولر جریان پیدا کنه البته اگر آب از کولر خارج میشه و به داخل کولر برنمیگرده به زمان تخلیه زیاد توجه نکنید
  درباره پرتاب باد هم توجه کنید که حتما فیلتر کولر تمیز باشه و خاک نگرفته باشه چون باعث افت پرتاب باد میشه ولی اگر مشکل حل نشد باید با بک تعمیرکار مشورت کنید چون از این طریق بیشتر از این نمیشه راهنمایی کرد

سعید بهاری

سلام
آیا از آب کولر گازی میتوان در اتو و رادیاتور اتومبیل و شیشه شور استفاده کرد

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  بله از اب خروجی آب کولر گازی میشه برای باغچه و مواردی که گفتید استفاده کرد و کاملا مناسب این کار است اما آب کولر گازی قابل آشامیدن نیست

   الهیار محمدی نیا

   سلام دوست عزیز فرمایش کردید که آب کولر گازی برای باغچه مناسبه ،ولی بنده به تجربه رسیدم که این آب کاملا برای باغچه مضر هست،چون من آبی که از شیلنگ کولر گازی و به حیاط منتقلش کردم در مسیرش روی سنگ مرمر میریخت و وارد باغچه میشد .بعد از مدتی باغچه خشکید و ینگ مرمر رو هم بصورت کامل خورده بود و بصورت یک جو درآورده

    کارشناس 1: پیرنیا

    سلام
    اون ردی که شما میگید مریوط به فرسایش ارام اب هست ولی این اب کاملا تبخیر شده و مشکلی برای مصرف باغچه و گیاهان نداره مقالات مفصل تر در اینتزنت موجوده

حمیدرضا بزی از گلستان

سلام خسته نباشید. نمیشه با ایجاد یه سیستم ساده اب بصورت ابشاری روی پرهای فلزی بیرون کولر پنجره ای ریخت تا راحت تر گرما ازدست بده و راندمانش رو افزایش بدیم؟این کار مشکلی برای کولر ایجاد نمیکنه؟

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  اگر شما در مناطق معتدل زندگی میکنید لزومی برای انجام این کار نیست و در مناطق گرم و خشک هم با توجه با استفاده کمپرسور t3 در کولر های گازی نیاز خاصی به این کار نیست ولی اگر انجام دهید هم مشکلی پیش نخواهد امد البنته با توجه به مصرف اب و هدر رفت اب کاره منطقی و به صرفه ای نیست

امیر اسدی

سلام.یک ماه کولر گازی 24000 سامسونگ نصب کردیم. ما بیشتر رویه درجه 26 یا 27 کولرو استفاده می کنیم.حدود دو هفتس بویه نامطبوعی میده وقتی روشنه.بویی شبیه بوی جوراب.البته بعضی موقعه ها.ممنون میشم راهنماییم کنید.

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  باید کولر برسی بشه اگر کولر قدیمی است یعنی قبلا جایی نصب بوده احتمال اینکه محل تخلیه اب ان لجن گر فته هست زمانی که کولر کنتاکت میکند باعث میشود بو به وسیله فن پخش شود و با اینکه لوله درین دستگاه به فاضلاب وصل شده باشد و منشا این بو از انجا باشد

قنبری

سلام کولر پنجره ای ما هر 12ساعت حدود 4لیتر آب تخلیه میکنه آیا مشکل داره ؟در منطقه گرم وخشک زندگی می کنیم

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  نخیر دوست عزیز کاملا طبیعیه هیچ مشکلی نیست

با عرض سلام و خسته نباشید
کولر ما داره از لابلای پره هاش اب میریزی میشه کمکم کنید
با توجه به هزینه بالای سرویس کار ها میخوام بدونم خودم میتونم اقدامی انجام بدم

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  لطفا تمامی مقالاتی که درباره آبریزش در سایت منتشر شده را مطالعه کنید اگر باز هم ابهام داشتید حتما کمکتون میکنیم

بردیا

عالی بود.ایول

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  خواهش میکنم امیدوارم مشکلتون حل شده باشه

سلام… کولر گازی من علاوه بر اینکه از لوله تخلیه آب خارج میکنه، به تازگی متوجه شم از یونیت خارجی و لوله خارجی هم آب چکه میکنه… سوالم اینه که آیا این عیب محسوب میشه و باید برطرف بشه؟ یا اینکه طبیعی است و مشکلی برای کارکرد دستگاه ایجاد نمیکنه؟؟؟

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  لوله ها ی کولر گازی به دلیل اینکه خیلی خنک میشوند بخار هوا را به مایع تبدیل میکنند مانند مثال که در اموزش زده شد که در اطراف لیوان اب یخ قطرات شبتم جمع میشود
  ولی باید دقت داشته باشد که تمامی سطح لوله تا موتور کولرتان یا همان کندانسور باید عایق شده باشد تا این اتفاق نیوفتد فقط یک مقدار قسمت پیچ لوله و مهره ماسوره کولر
  یع علت اینکه قابلیت عایق شدن ندارد که کمی ابریزش دارد که این کاملا طبیعی است
  دقت کنید تمامی لوله شما ار موتور تا پنل داخلی عایق باشذ

   ممنون…دقیقا همان قسمتی که عایق نشده آبریزش دارد. متشکرم از شما

بابایی

با سلام و خسته نباشید
کولر گازی من ا جنرال 24000هزار پنجره ای میباشه رو شماره 2 هس تمام ساختمون 110متریم راخنک میکنه اما کمپر سور ش 24ساعت کارمیکنه هیچ خاموش نمیشه در خردادماه خاموش روشن میشد بنظر شما برا کمپرسور خطر نداره؟لطفا راهنمایی کنید

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  24000؟؟؟؟ 110متر؟؟؟؟ خوب این کولر اصلا مناسب این فضا نیست و خاموش نشدن کمپرسور هم به دلیل این است که دما به دمایی که شما برای کولر تعیین کرده اید نمیرسد
  بله علاوه بر مصرف برق به کمپرسور هم فشار میاید اگر چاره ای به جز استقاده از آن ندارید جتما کولر را هرساله سرویس مفصلی بکنید

علی کشاورز

با درود
من یک اسپلیت مدل 410a دارم از نوع تراست که از دیروز شروع به ریخت آب از زیر ان کرده آیا برا بازدید از شلنگ تخلیه باید پنل به طور کانل باز شود اگر محبت کنید طریق باز کردن پنل را به طور کانل شرح دهید ممنون میشم

  کارشناس 1: پیرنیا

  دوست عزیز در آموزش ها کاملا این موارد توضیح داده شده لطفا مطالعه کنید اگر سوالی بود بپرسید

مرادی

با سلام.کولر اسپیلت 30000 اجنرال من که دوماه هم هست خریدم یه چند روزیه ازش بخار همراه با اب میزنه بیرون.
لطفا راهنمایی کنید مشکلش چیه و علت بخار دادن کولر گازی چیه؟
ممنون

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  بخاز ؟؟؟؟؟؟ بخار گرم یا سرد ؟
  چون در بعضی مدل ها اول کمپرسور کار میکند و سرما را به پنل میرساند بعد فن داخلی شروع به کار میکند که به علت سرمای شدید بخاری مانند زمانی که درب فریزر را باز میکنید میبینید اگر به این شکل است مشکلی نیست …

با سلام
کولر گازی تاچ ایر دارم و8سال که کار میکنه در شروع گرما وقتی روشن میکنیم هیچ مسئله ای نداره ولی بعد از چند روز کار کردن شروع به ریزش اب از پنل اسپیلت میکنه از طریق فیلمی که گذاشته بودین یونیت داخلی رو باز کردم وشستم آن قسمت ناودونی که اب رو هدایت میکنه یک تیکه یونیلیت سرتا سر ناودونی نشسته که عمق ناودونی رو پر کرده میخواستم ببینم این یونیلیت باید باشه یا نه ؟ چون احساس میکنم به علت تبخیر اب بیشتر توسط کولر نادونیه گنجایش اب رو نداره و سر ریز میشه ممنون از شما وسایتتون

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  نخیر ربطی به یونولیت ندارد شما یک بطری اب داخل ناودانی بریرید و چک کینید ببینید این آب برای تخلیه در کجا به مشکل بر میخورد

  محمد امین گلستانی

  سلام خسته نباشید. من یک کولر گازی پنجره ای دارم از داخل قطره قطره اب ریزش میکنه علتش چی میتونه باشه

   حسین بسطامی

   سلام.‌ از زیر پنل کولر گازی منزلمان آب چکه می‌کند و این اتفاق شبها رخ می‌دهد ولی در طول روز با اینکه چند ساعت روشن است ولی آبی از زیر پنل خارج نمیشود. اگر می شود دلیلش را برایم بفرستید با تشکر.

سلام بزرگوار. کولر گازی ما خنک کنندگی خوبی نداره، این علتش چ میتونه باشه؟ و اینکه مسیر لوله های رفت و برگشتش رو که چک کردم مقل یخچال برفک بسته، میتونه علت مشکل بالایی که عرض کردم،باشه؟ ممنون ازپاسختون

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  در بسیاری از حالات یخ برفک زدن لوله ها و قسمت هایی ار کولر نشانه کمبود گاز سیستم میباشد ولی باید اطلاعات بیشتری بدین تا بتونم دقیقتر راهنمایی کنم

   کارشناس 1: پیرنیا

   سلام
   بله به احتمال خیلی زیاد کولر شما احتیاح به شارژ گاز دارد حتما با یک تعمیرکار مشورت کنید چون یخ زدن یکی از علائم کمیود مبرد در سیستم است

اسماعیل قجری

با سلام
کولر گازی من سامسونگ است و پنل داخلی آن از لوله های گاز آن با اینکه کاملا عایق هستند باز هم آب قطره قطره چکه می کند . امان ما رو بریده . دیوار ما را کثیف کرده . راهنمایی کنید چه کار کنم .

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  ببیند اگر از لوله ها با این حال که عایق هسنتد اب میچکد با اینکه عرق میکند یعنی روی عایق اب جمع میشود مطمئنا لوله تا خورده و اصطلاحا دو پهن شده هر چه سریعتر نسبت به رفع ان اقدام کنید تا به کمپرسور شما اسیب نرسد و حتما نتیجه را برای اگاهی دوستان اعلام کنید

با سلام
کولر من اوجنرال هستش و از اسپیلت آب میریزه ، دقیقا بعد از خاموش کردن کولر آب قطره قطره روی دیوار می ریزه ، با اینکه لوله های گاز کاملا عایق و چسب زده شده است . لطفا راهنمایی کنید چکار کنم . ممنون

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  اگر بعد از خاموش شدن این اتفاق میافتد احتمال کمبود گاز در سیستم شما وجود دارد حتما با یک تعیمرکار مشورت کنید

حسین رضائی

سلام
میخواستم اسم دستگاهی که فین های کندانسور رو صاف میکنه بدونم

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  اسم خاصی نداره هر کس با یک اسم میشناستش فین صاف کن ، برس فین و…

سلام
اسپیلت ما نسبت به اسپیلت همسایه خیلی کم اب تولید میکنه مثلا یکی دو هفته پیش تولید میکرد ولی الآن مال همسایه مرتبا تولید میکنه ولی مال ما اصلا از اب خبری نیس
واینکه وکیوم اولیه چقد باید انجام شود و اگر کمتر انجام شود چه مشکلاتی دارد؟
چون نصابی که نصب کرد دو سه دقیقه بیشتر انجام نداد ایا وکیوم و وجود هوا در سیستم رابطه ای با مقدار سرمای تولیدی هم داره چون اسپیلیتی که اتاق دیگه هس سرماش بیشتره

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  زمان وکیوم نسبت به طول لوله متغیره ولی مسلما 2 تا 3 دقیقه نیست و اگر وکیموم درست انجام نشه در سرمای کولر تاثیر داذه و مقدار اب خروجی کولر گازی نسبت به منطقه محل سکونت و تعدادنفرات استفاده کننده و سرمای کولر متغییر است

باسلام.یک کولراسپلیت حایر24داریم 4روزه نصب کردیم ودرجه روی16قراردادیم مشکل اینه که اصلا محیط داخل رو خنک نمیکنه چکار کنم؟

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  باید ببینید کولر با ظرفیت محیط سازگاری داره ؟؟
  باد سرد میده ؟؟؟
  در اخر اگر مشکلی دارید که خودتان قادر به حل ان نیستید با بک تعمیرکار مشورت کنید یا اینکه سولتان را دقیق تر بپرسید تا کمکتان کنیم

مازیار

سلام . ما یک کولر گازی سامسونگ 24000 نصب کردیم . که از جایی باز کردیم و نصبش کردیم مجددا. تا زمانی که کولر روشن هست مشکلی نیست ولی وقتی خاموش از پره ها و کنار اون آب میاد. مشکلش چی هست؟ گازش کمه یعنی؟

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  این مشکل احتمالا به دلیل کمبود گاز سیستم است
  گازش کمه یعنی = کولر گازی تمامی عمل خنک کنندگی را توسط گاز درون خود انجام میدهد که اگز به هر دلبل این گاز کم شود سیکل سرمادهی کولر نیز به هم خواهد خورد

سلمانی

سلام . ما یک کولر گازی سامسونگ تازه نصب کردیم که البته نو نیست. تا زمانی که کولر روشن هست مشکلی نیست ولی وقتی خاموش از پره ها و کنار اون آب میاد. از کمبود گازه؟ آخه خوب خنک میکنه!!!!

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  پره منظورتان کجای کولر است پنل داخلی ؟؟؟
  اگر منظورتان پنل داخلی است امکان دارد که به دلیل کمبود گاز کولر لوله ها و کویل ها یخ زده باشد و به محض خاموش شدن این یخ اب شده و چکه کند باید مقدار گاز سیستم را با گیج مانوفیلد اندازه بگیرید

   نادیا

   سلام وقت بخیر کولر ما وقتی روشنه از بیرون آب می‌ریزه ولی از خود پنل سمت چپ یه گوشش آب چکه می‌کنه دلیلش چیه؟

کشوری

سلام وقت بخیر
از اینکه وقت میگذارید به سوالات پاسخ میدین متشکرم.
کولر ما general هست و امسالم سرویسش کردیم هرسال حتی ظهر توی گرمای 50 تو خونه یخ میزدیم از بس عالی سرد میکرد ولی امسال اونم تو این گرما زیاد سرد نمیکنه خونه رو یه تعمیر کار اوردیم گفت گازش خوبه ولی دور فن زیاد نیس و گفتن فن دوربالا نصب کنید . آیا حرفش درسته؟ الان فن دوربالا نصب کنیم مگه باز همین هوای داغ رو دوباره نمیزنه به رادیاتورش ؟ آیا تاثیری داره واقعا خرج کنیم و دوربالا بخریم؟؟
ممنون میشم پاسخ بدین

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  منظور از دور فن کدوم فن هست فن داخلی یا خارجی؟؟؟
  به نظر من اگز دلیل قانع کننده ای برای تعویض فن هست این کار را انجام بدید چون فن نصب شده روی کولر از لحاظ ولتاژ و قدرت به صورت کاملا اصولی و علمی کازشناسی و نصب شده است

ارمین

سلام
پنل خارجی کولر ما وقتی که کولر روشن هستش ازش اب میچکه.ما تو منطقه مرطوب هستیم.شیب لوله تخلیه هم رعایت شده و ازش اب تخلیه میشه.ایا به سرویس نیاز داره یا طبیعی هستش؟

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  پنل خارجی ؟؟؟؟
  اگر منظورتان موتوز بیرونی کولر است چکه کردن اب از لوله های که به موتور وصل میشود طبیعی است

ارسلان

سلام من دو تا کولر گازی اوجنرال یکی 12 هزار و یکی هم 24 هزار خریدم البته نصاب از بانه اورده و هیچ مشکلی هم نداره و خوب سرد میکنه ولی متأسفانه هیچ کدوم شون تایمرش کار نمیکنه یعنی علامت تایمر که رو پنل هست روشن میشه و تا زمانی هم که بهش تایم دادیم روشن میمونه ولی وقتی باید خاموش بشه نمیشه و این هم باید بگم که نصاب آشنا هست و میدونیم که سر مون کلاه نذاشته…. لطفاً زود تر جواب بدید

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  این کولر ها به دلیل اینکه متفرقه هستند و از منابع معتبری تهیه نمیشوند متاسفانه دارای برد فرمان قوی هم نیستند (به دلیل قیمت کم و به صرفه بودن) و بعضی از امکانات را هم پشتیبانی نمیکنند

مهدی احمدی

سلام الان چند روز از خروجی کولر آب تخلیه نمیشه میشه علتش بگین ممنون میشم

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  اگر قبلا اب خازح میشده ولی الان کم شده یکی از دلایلش کم شدن گاز سیستم است

علی خوشبین

سلام خسته نباشید
چند روزه کولر گازی ۲۴۰۰۰ جنرال خریدم اول که کمپرسور روشن میشه پنل داخلی صدای مکش هوای شدید میده هر سری که کمپرسور عمل میکنه این صدا هست علتش چیه ممنون

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  اگر منظورتان صدای هوم یا حجم هوای داخلی است که این موضوع به سیستم کولر مربوط بوده و نحوه طراحی ان که برای رفع ان هیچکاری نمیتوان کرد

کشوری

سلام.
منظور من فن خارجی روی پنل بیرونی هست و خود تعمیرکار گفت که یه فن با دور بالا نیاز که که رادیاتور رو خنک تر کنه!
گفتن برای خیلی ها این کار انجام داده و راندمان کولر از نظر سرد کردن بهتره

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  یه نظر من اگر کندانسور در جای مناسبی نصب شده این کار دلیل منطقی ندارد مگز اینکه فن کارایی اولیه خود را از دست داده باشد که معمولا دور فن کم نمیشود کاملا از کار میافتد

علی عسکری

سلام قربان وقت بخیر
در منطقه با هوای گرم و مرطوب کولر دو تکه به تازگی نصب کردم ، غیر از خروجی پنل داخلی و محل مهره های نصب لول ها به موتور ، از سوراخ زیر قاب موتور بیرونی هم آب می ریزه ، نگاه کردم پره های سمت اتصال لوله ها خیس شده بود و زیرش قطرات آب جمه شده بود ، راهنمایی می فرمایید ، سپاس

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  اگر این اب از ادامه لوله هایی است که به موتور بیرونی وصل شده است مشکلی نیست و کاملا طبیعی است
  ولی اگر از قسمت دیگری (ابتدای لوله مویی) است حتما با تعمیرکار مشورت کنید دقت داشته باشید اگر سرمای کولر طبیعی است کولر مشکلی نداشته و نیاز یه بازدید تعیمرکار نیست

ناصر سجادی

سلام خسته نباشید کولر گازی پشت پنجره ای مارک هیتاچی24000 خیلی صدا میده و لرزش داره وقتی میره رو فن صداش کمتر میشه ،اصلا آب نمیده زیادم خنک نمیکنه لطفا راهنمایی کنید
ممنون

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  صدای زیاد ممکنه به علت این باشه که این کولر به پنجره چسبیده شده و باعث لرزش در هنگام راه اندازی و تولید صدا میشه سعی کنید بین کولر و چهارچوب پنجره عایق گذاشته تا این صدا کمتر بشود
  البته ممکن است این صدا از داخل موتور باشد که آن هم نیاز به برسی دارد
  درباره عدم تولید اب و سرما هم احتمالا کولر چندین ساله که سرویس نشده حتما با یک تعیمرکار برای سرویس و چکاب کولر مشورت کنید

باسلام
کولر گفتی و کردی کبابم،دوستان کمپرسور کولرتون سوخت تعویض نکنید بریدگی کولر نو بخرید تا….
آبادان زندگی میکنم،سه سال پیش کولر گازی دوتکه طرح لبخند خریدم،تابستون اول خوب بود،اما سال دوم کمپرسورش سوخت،بعد از پرسو جو فراوان گفتن کمپرسور کولرت روتاری بوده باید تعویض بشه،خلاصه کمپرسور 30هزارتکامسه آمریکایی اصل خریدم اونم بعد یکماهه سوخت،گفتن لوله مویی و تنظیم نکرده تعمیرکارت
،دوباره یه موتورجدید گرفتم اينبار کلترون تایلند یه هفتست روی کولرها اما سرما نداره،لوله مویی،گاز،و…تعمیر کار چک کرد اما سرمایه در حد کولر 12هزارم نیست.روی صحبتم با تعمیرکارای بیوجدانیه که کم نيستن وفقط به فکر جیبشونن خدا ازشون نگذره

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  دوست عزیز توی هر صنفی انسان های بی اخلاقی وجود دارن که انسانیت رو به پول میفروشن و نباید همه رو با هم مقایسه کرد حق با شماست تعمیرکار خوبی به پست شما نخورده
  بنده شخصا به تمام تعمیرکاران توصیه میکنم که اگز کمپرسوری دچار خرابی یا سوختگی میشه قبل از تعویض کمپرسور حتما و حتما علت از کار افتادن کمپرسور رو پیدا کنن چون اگر کمپرسور در شرایط استاندارد کار کنه به راحتی خراب نمیشه و از کار نمی افته ای کاش شما هم به تعمیرکار خوب پیدا میکردید و اینقدر اذیت نمیشدید
  اگر کمکی از دست ما بر میاد میتونید روی کمک ما حساب کنید

  حسین خانی

  سلام دوستان من یه کولر گازی گود وان سامسونگ دارم که از پنلش آب میریزه بیرون طول شلنگ یکم زیاده ولی گاهی اب میده در زیر پنلو باز میکنم به هیچ وجه اب نمیده ولی اونو میبندم اب میده دلیلش چیه اگه کسی میدونه بگه لطفا

امانی

سلام من تازه یه واحد آپارتمان اجاره کردم که سیستم خنک کنش داکت اسپلیته اما تا روشنش میکنم آب قطره قطره ازش میاد و وقتی خاموش میکنم بعد دو ثانیه آب ازش شره میکنه خیلی هم زیاده چند تا تعمیر کار نتونستن درستش کنن چه کنم به نظرتون

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  راستش اصلا نمیشه اینجوری نظر داد باید ببینید اشکال از کجاست حتما با یک تعمیرکار ماهر مشورت کنید و بیشتر هزینه کنید تا تضمینی براتون درست کنه

سلام.خسته نباشید.کولر گازی ما هم ال جی هست و قطره های اب زیرش جمع میشه …اشکال نداره که همینطور که قطره قطره اب میده دستگاه کار بکنه یا باید خاموشش کرد تا نسوزه؟؟سوال بعدی هم اینکه تو دفترچه اش نوشته فن رو بزنید تا رطوبت داخل رو خشک کنه وگرنه به اجزای داخلیش اسیب میرسونه فن رو هم که میزنم بوی جوراب میاد از توش….لطفا راهنمایی بفرمایید ممنون میشم

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  ابریزش اگر برای شما مشکلی به وجود نمی اورد از لحاض کثیف شدن محیط به کولر اسیبی نمیرساند
  درباره سوال دوم هم اگر منطورتون از گرفتن رصوبت گزینه دری یا خشک کن کولر هست بله با زدن دکمه دری میتونید از رطوبت محیط کم کنید مخصوصا مناطقی که شرجی هوا وحود دارد

مهدی زاده گل

با سلام از پنل داخلی گاهی صدای وزوز میشنویم آنهم بیشتر وقتی سیستم در دور سرعت پایین یا روی فن میرود که با یک اشاره انگشت روی پنل این صدا قطع میشود تا اونجا که فکرم رسید با اینکه درب پنل شل نیست اقدام به صدا گیری کردم اما افاده نکرد،سپاسگذار از راهنمایی تون خواهم شد.

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  دوست عزیز به صدا افتادن پنل دلایل بسیار زیادی دارد که تا چک کرذن سیستم نیمتوان علت را گفت اگر چند سال است کولر را سرویس نکردید با سرویس این مشکل حل خواهد شد.

محمد هادی

سلام
کولر گازی ما از نوع سه وجهی سامسونگ
فقط موقع روشن شدن در حد پنج الی شش قطره آب از لای پره هاش میریزه بیرون به نظر شما این یعنی کولر مشکل داره؟ اگه داره مشکلش ممکنه کدوم یکی از حالاتی باشه که گفتین؟
ممنون

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  مطمنا این یک مشکل است و کولر نباید ابریزش داشته باشد ولی اگر در همین خد است زیاد حساسیت به خرج ندهید و از ان استفاده کنید چون حل کردن این مشکل هزینه بردار است

مریم نایبی

سلام وقتتون به خیر
باتشکر از اینکه وقت میگذارید و سوالها رو با دقت جواب میدید,سپاسگزارم
عرضم به حضورتون که مااهواز زندگی میکنیم و کولر مدیا۳۰۰۰۰نصب کردیم,تمام لوله کشیش عایق بندی هست ,و توی داکت کار شده و مسیر داکت از توی راه پله ی مسقف هستش تااینکه از توی دیوار به داخل تراس به پنل بیرونی منتهی میشه,مسیله اینجاست که تمام داکت حالت شبنم و قطرات آب هست وداخل داکت هم نوار های سفید دور لوله های عایق بندی که کار شده, کاملا دست میزنیم مرطوبه,میتونم بدونم مشکل از چیه؟خیلی نگرانم

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  به احتمال خیلی زیاد یک جایی از لوله دو پهن شده که باعث میشه حتی لوله از روی عایق هم خیس بشه حتما با بک تعمبرکار صجبت کنبد تا بازدید کنند معمولا جایی که لوله خم خورده باید باید تاخورده باشد حتما مساله رو پیگیری کنید این مشکل ممکنه به کمپرسور شما اسیب بزنه

مریم نایبی

سلام مجدد ممنون از پاسخگویی شما,توی داکت علاوه برلوله های مسی,لوله ی تخلیه آب هم هست,امروز اون لوله رو از بقیه مجزا گذاشتیم,چون توی لوله همیشه مقداری آب ثابت میموند و دیدم دورش کاملا شبنم میزنه حالا که شیبش زیاد شده و کاملا تخلیه میشه اینطور نیست ولی همونطور که شما فرمودید لوله مسی هنوز هم حالت رطوبت داره البته خیلی کم از قسمت سرپیچش که نیم متر بعد از پنل داخلیه,ممکنه نشت داشته باشه؟یابخاطر تقطیره؟یاهمون دوسرپهن که شمافرمودید؟

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  ببینید اگر لوله مسی از روی عایقی که روی خودش داره مرطوب میشه حتما بک جا لوله دو پهن شده ولی اگر لوله بدون عایق مرطوب میشه این کاملا طبیعه

سلا خسته نباشي
ميخاستم بدونم دليله اينكه لوله هاي داخل پنل كه به رنگ مسي هست چرا وقتي كولر روشنه عرق ميكنه و شروع ميكنه به چكه كردن
..لوله تخليه اب هم چك كردم مشكلي نداره
متشكرم

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  به همون دلیلی که وقتی یه تنگ اب یخ رو تو خونه میزارید دوزش شبنم میزنه
  چون لوله سرده بخاز اب هوا رو به مایع تبدیل میکنه

سلام خسته نباشید من یک کولر گازی هیتاچی 30 هزار دارم این در درجهای پایین از پنلش اب می دهد ولی در دما 24 به بالا اب نمی دهد سرویسکاری این کولر را نصب کرده می گوید طر راحی پنل خوب نیست وکار خانه اشتباه کرده است لطفا راهنمای کنید

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  نخیر مشکل از طراحی نیست باید برسی و عیب پیدا بشه

سلام اقای پیرنیا ببخشید دوباره مزاحم می شوم محل ما اذربایجان شرق شهر ملکان است کسی هست این ورا این مشکل حل کنه ؟متشکرم

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  متاسفانه من کسی رو نمیشناسم اونجا…

سلام
ببخشید اگر هنگام نصب اسپیلت لوله های مسی در گوشه ها
دولا شوند یا پهن شوند ونصاب متوجه نشود خودمان چگونه پی ببریم علایم کج بودن لوله ها در هنگام روشن بودن اسپیلت چیست؟
سوال دوم اینه که اگر کمی کج باشد وبطور کامل پهن نشده باشدچه علایمی دارد و چگونه بفهمیم؟

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  دوست عزیز اولا که لوله علاوه گوشه ها بر اثر بی توجهی نصاب میتونه هر جایی د و پهن بشه و راه تشخیص هم فقط باز کردن عایق و بازدید هست درباره اسیب هم دوپهن شدن در هر حالتی به کولر اسیب میرساند هر چقدر تعداد و میزان خم بیشتر باشد اسیب بیشتر و زودتری خواهد رساند

مهدی حسنی

با سلام در منزل کولر 24هزار نصب شده با رطوبت سنج تست کردم در حالت عادی و خاموش بودن کولر رطوبت 25 درصد است ولی بعد از روشن کردن کولر رطوبت سنج میزان رطوبت رو 40 – 45 نشون میده اغلب میگن کولر رطوبت محیط رو میگیره خواستم بپرسم علت چی میتونه با شه با تشکر

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  دلیل این کار چیه ؟ چرا این کارو انجام دادید
  این امکان نداره چون اون ابی که از کولر خارج میشه همون رطوبت هواست خیلی ساده

صبا اسدی

سلام کولر گازی من 3 روز کار میکنه بعد 3 روز پنل داخلیش شرع به یخ زدن میکنه ترموستاتشم مشکلی نداره گاز هم داره نمیدونم باید چی کار کنم ؟

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  یکی از علت های یخ زدن کمبود گاز و یا کثیفی سیستم بر اثر سرویس نشدن است

صبا اسدی

گازش مشکلی نداره منظور از کثیفی یعنی توی پنا یا فیلترها چون فیلترهارو هم شسته ام .

شاهين

سلام من يک اسپليت سامسونگ مدل بتر گرفتم الان 3 ماه ميشه وقتی پرتاب باد رو 1 يا 2 ميزارم و دما رو رو 20 درجه هر يک رب تا نيم ساعت پرتاب باد به يک باره فوقلاده کم ميشه بسيار کم و مقداری صدای تق تق شنيده ميشه بعد 5 تا 10 دقيقه پرتاب باد قوی ميشه و صدای گاز که متوجه ميشيم رفت رو کمپرس ( ac ) مياد تا تايم بعد که اين روال تکرار ميشه
فيلتر هارو همون لحظه ور ميدارم هيچ جا برفک نزده خيس هستش و رطوبتی ولی از يخزدگی خبری نيست همون لحظه پنل دوم که پست بام هستش رو هم چک کردم اونم موردی وجود نداره انگار خود لوله يخ بزنه داخلش وقتی دور رو رو 3 بزارم و سرما هم زياد باشه خوبه بيشتر هم شب ها اينجوری ميشه به نظر شما علت از چيه ؟

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  با توجه یه توضیحات شما احتمال داره برد کولر مشکل داشته باشه اگر دستگاه شما گارانتی داره حتما با نمایندگی تماس بگیرید و مشورت کنید
  چون تا سیستم از نزدیک چک نشه نمیشه نظر قطعی داد

سلام خسته نباشین من یه اسپلیت دارم که الان چند وقته وقتی روشن میکنم فن داخلی روشن میشه کمپرسور استارت نمیزنه باید حتما دکمه توربو رو بزنم کمپرسور روشن بشه باد سرد ایجاد بشه علت چیه؟باید چیکار کرد؟تشکر

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  علت زیادی میتونه داشته باشه
  خرابی مادر برد کولر گازی
  مشکل در خازن کولر
  مشکل در ولتاز برق خانه

رامین

سلام.کولر بعد از اینکه هوای اتاق رو خنک میکنه لوله های رفت وبرگشت هردو برفک میزنه .کولر 24000 هستش و کار کردن 15.5 آمپر میکشه

سلام مهندس الان باید چیکار کنم دکمه توربو رو همش استفاده کنم مشکلی پیش نمیاد؟کولر رو تعمیر کنم؟یا صفر بخرم؟اخه تازه گرفتم

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  یا اینکه برد دستگاه رو بفرست برای تعمیر و تعمیرش کن یا در همون حالت استفاده کن نه مشکلی پیش نمیاد فقط کولر با تمام توان کار میکنه

amir ebrahimi

سلام جاانم
ممنونم از کمکایی که به مردم میکنید
من یه اسپیلت مدیا 32HR خریداری کردم و نصب کردم اما جناب نصاب وکیوم نکرد .. اینکار چه مشکلیرو بوجود میاره. و اینکه این امکان هست که بعد از مدت 2ماه وکیوم بشه ممنون میشم .. جوابو به این ایمیل بفرستید جاانم.

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  اولا اصولی ترین روش وکیوم با پمپ وکیوم هست که باید انجام بشه ولی راه های دیگه ای هم وجود داره که با گاز کولر را هوا گیری کرد که شاید اون روش رو انجام داده
  بله اگر بخواین بعد این مدت هم میتونید وکیوم کنید ولی باید کل گاز خالی بشه و دوباره شارژ بشه که این کار هزینه داره

داریوش خدایی رحم

با سلام
من در اهواز زندگی میکنیم یه مدتی کولر گازی اسپیلت سوپر جنرال 24000 درزمان ظهر کمپرسور ازمدار خارج میشه وهوای گرم میده ولی شبها خوب کار میکنه اشکال ازچی میتونه باشه اگر پنل که روی پشت بام هست رادرحیاط جایی که سایه هست نصب کنیم مشکل حل میشه یا نه لطفا راهنمایی نمایید ایا میشه کمپرسور روتاری اونو عوض کرد هزینه حدودا چقد میشه با تشکر

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  این عیب دلایل زیادی میتونه داشته باشه مثل :
  کثیفی سیستم
  کمبود گاز سیستم
  معیوب بودن سیستم یا خرابی در ان
  نصب غیر اصولی کمپرسور
  و دلایل دیگه که حتما باید بک تعیمرکار کولر رو از نزدیک بازدید کنه

amir ebrahimi

خسته نباشید مجدد
ممنون میشم اگه بگید کلمه ی. DRY بروی ریموت کنترل اسپیلت به چه معناست و چه کاری ریرو انجام میدهد

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  dry به معنی خشک است و زمانی که شما این گزینه رو فعال میکنید دور فن کولر به جدعقل میرسه و باعث میشه رطوبت بیشتری ارو از محیط جذب کنه این گزینه مناسب مناطق گرم و شرجی است

amir ebrahimi

اقا قربونتون برم
توضیحتون خیلی جامع و کارامد بود
امیدوارم هر روز زندگیتون موفق باشین جاانم

محمد مشهد

سلام وقت بخیر یه کولر گازی نزدیک ۳ ماه میشه خریدم بعد دوماه دیدم که زیاد سرد نمیکنه و جلوی پنل کولر که دستمو میگرفتم سمت راست باد سرد میزد اما سمت چپ بادش معمولی بود و سرد نبود اصلا.در ضمن روی لوله های داخل پنل هم که دست میزدم راست سرد و چپ معمولی بود و مقداری هم برفک زده بود.به نصاب زنگ زدم اومد یکم گاز زد ولی بعد چند ساعت کولر درست شد اما الان دوباره مشکل بوجود اومده همینه باید چیکار کنم؟؟؟لوله های داخل برفک میزنن اما قبلا اینطوری نبود

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  متاسفانه کولر شما نشتی گار داره و اگر صد بار دیگه هم پول شارژ گاز بدین بار هم خالی میشه و این داستان ادامه داره یک تعیمرکار خوب پیدا کنید و پول بیشتری بهش بدین و ازش بخواین به صورت تضمینی کولر شما رو نشت یابی و شارژ گاز کنه

   سلام خسته نباشید.ما الان داریم از بخاری کولر گازیمون استفاده میکنیم مشکلش اینه هر دوساعت یا شایدم بیشتر از موتوری که بیرونه آب میده زیاد.مشکلش چیه ممنونم

علیرضا

سلام …. بنده تازه یه کولر گازی ال جی خریدم ولی صدای پرتاب باد پیش از حد معموله که صداش با کولر آبی فرقی نداره… به نظر شما مشکل از کجاست … تمام پیچ‌ها رو هم تست کردم… صدا از داخل پنله که انگار فن هواکش روشن کردی…. خلاصه صداش زیاده

علیرضا

همیشه هم دور کولر رو رو یک میذارم حتی صدای گازی که از پنل بیرونی به پنل داخلی میاد صداشو میشنوم … ممنون میشم از راهنماییتون…. زود جواب بدید

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  احتمال اینکه لوله شما یک جایی دو پهن شده باشد که صدای گازو میشنوبد هست و درباره فن باید بگم که من صدا رو نشنیدم که بدونم کمه یا زیاد ولی مصلما نباید صدای ازار دهنده ای داشته باشه اگر دستگاه شما نو هست و گارانتی داره حتما با شرکت سازنده تماس بگبرید

سلام.۱ ماهه یه کولر ۱۲۰۰۰ گری نصب کردم ۲ روزه وقتی کمپرسور روشن میشه و یخ میکنه بعد ۱ دقیقه صدای تق بلند شنیده میشه .قبلا اینطوری نبود فقط صداهای ریزی که به علت سرد شدن پنل ایجاد میشد .اما چند روزه صدای تق بلند میده .علت خاصی داره یا عادیه.اگر قلق خاصی هست بگین درستش کنیم.ممنون

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  اگر پنل شما یخ میزنه که به علت کمبود گاز هست حتما در سیستم یک نشتی وجود داره و این صدا هم به علت شکسته شدن یخ پنل است

با تشکر از مطالب بسیار مفیدتون که مشکل کولر بنده را حل کرد .
احسنت بر شما

ساسان رنجی

با سلام
من یک کولر گازی جنرال دارم 30000
به خاطر اینکه برقش به یک فیوز ضعیف بسته شده بود روزی چند باری فیوز قطع میکرد
تا دیروز همه چی عالی بود شاید روزی 10 لیتر آب خروجی داشت
سرماش هم خیلی خوب بود
ولی امروز وقتی روشنش کردم سرماش خیلی کمه و این که حتی یک قطره هم آب نداده.
ممنون میشم تمام دلایلو بگین

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  دلیل زیادی برای این مورد وجود داره شما اولا باید مطمن بشیند که کمپرسور در مدار هست یعنی کمپرسور کولر راه اندازی میشه و بعد از اون گاز سیستم رو چک کنید
  اگر تعمیرکار نیستید جتما از یک تعمیرکار کمک بگیرید

سلام من کولر پنجره ای18000 سوپرا دارم.الان چند روزه یه صدایی از داخل کولر میاد .فقط صدا میده خنکیش تغییری نمی کند

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  چه انتظاری دارید من ندیده چک نکرده نظر بدم ؟
  باید برسی بشه ببینید صدا از چیه اگر خیلی شدیده و نمیتونید چک کنید تا قبل از اسیب زدن بیشتر با یک تعمیرکار مشورت کنید

شایان

با سلام .کولر پنجره ای midea ما وقتی رو درجه 18 میذاریم واسه خودش تغییر میکنه مثلا میره رو 30 کم کم به 23 یا 22 میرسه و ثابت میمونه خاموش هم که میکنیم دوباره از 30 شروع به کار میکنه مشکلش از کجاست؟ با تشکر

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  اگر صفحه نمایش دیجیتالی داره این اعداد دماسنج محیطی کولر است که وقتی شما کولر رو روشن میکنید شروع به کم شدن دما میکند و وقتی خاموش میکنید دما را افزایش میدهد

اسپیلت وقتی شروع به کار میکنه به علت انقباض و انبساط یونیت داخلی صدا ی تق تق میکنه و بعد خوب میشه . این صدا رو چطوری کم کنم؟؟

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  دقت کنید که پنل کولر تحت فشار نباشه این صدا بیشتر به خاطر تحت فشار بودن یونیت به وجود میاد

   پیچ پنل رو هم شل کردم یه مدت صدا کم شد ولی باز هم مثل قبل شد . نیاز به تعمیر کار داره یا نه؟

بابایی

با تشکر از این همه اطلاعات شما کولری دارم که به شدت زیاد اب داخل اتاق میریزد بطوری که دیواری که روی ان نصب شده کاملا خیس شده ورنگ دیوار اسیب اسیب دیده است.با تعمیر کار مجاز تماس گرفتم میگوید لوله های ورودی به پنل داخلی عایق نشده اند و باید عایق کاری شوند.کولر طوری نصب شده که به لوله های بیرونی دسترسی نداریم یعنی لوله ها از پشت ساختمان وارد شدهاند و برای دسترسی به ان باید در حیاط همسایه داربست بزنیم.به نظر شما مشکل من راه حل دیگری ندارد؟متشکر می شوم اگر راهنماییم کنید

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  شما باید منبع ریزش اب رو پیدا کنید این آبریزش هم میتواند از مشکل در پنل داخلی و لوله تخلیه به وجود بیاد هم اینکه میتونه به علت عایق نشدن لوله کولر گازی باشد و اگر دقیقا عیب یابی صورت نگیرد ممکن است باعث خرابی هزینه زیادی به شما تحمیل شود به نظر من شما با بک تعمیرکار کولر گازی دیگر تماس گرفته و موضوع را مطرح کنید تا از نزدیک اسپیلت شما را برسی کنند و نظر نهایی ر ابدهند و اگر نظر نهایی را صادر کردند و موتور شما روی پشت بام است و لوله ان از پشت خانه وارد شده باید لوله پنل داخلی باز شده و از روی پشت بام لوله ها را به سمت بالا جمع کنید و عمل عایق کاری لوله های کولر گازی را انجام دهید

مجتبی پیشوائی

سلام
ما یکدستگاه داکت اسپلیت ریم داریم . دیشب به یکبار از یونیت داخل اپارتمان اب زیادی سرازیر شد . دریچه انرا باز کردم . از قسمت لوله درین و صفحه زیر یونیت اب میریخت . پس از خاموش کردن کولر ، اب هم قطع شد ولی سینی زیر یونیت مملو از اب است . مشکل چیست ؟ ضمنا لوله درین به داخل دیوار رفته و امکان رد یابی ان نیست

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  دوست عزیز اگر تخصصس در تعمیر و سرویس کولر گازی یا داکت اسپیلت ندارید حتما با یک تعمیرکار تماس بگیرید تا تمامی سیستم را چک کند چون ابریزش دلایل خیلی زیادی دارد که باید بکی یکی برسی شود

سلام بنده کولر سامسونگ پنجره ای دارم که یک دفعه تولیدبویزننده ای شبیه سوختگی تولیدکردوبعداز4 ساعت ازکنارکابلبرقش جرقه میزدکه سریع خآموش کردم لطفا بگویید علت این بو وتولیدجرقه ازچیست

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  احتمالا به علت نوسان برق یا مشکل در کولر باعث به وجود امدن مشکل در برد شده یا اینکه سیم آن اتصالی کرده است به هیچ عنوان کولر گازی رو روشن نکنید و اگر تعمیرکار هستید که اطلاعات بیشتری برای راهنمایی مطرح کنید اگر هم تعمیرکار نیستید حتما با یک تعمیرکار کولر گازی تماس بگیرید

میلاد حسنی

سلام .ما کولر گازیمون قبلا آب از شلنگش خارج میشد .ولی الان حدود دو هفته س هیچ آبی از شلنگ خارج نمیشه اما از خود کولر گازی هم آب خارج نمیشه .آیا مشکلی داره یا نه ؟ اگه مشکلی داره لطفا راهنمایی کنید

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  بله این حال ت نرمالی نیست اگر کولر گازی شما سرویس نشده است حتما باید این کار را برای سرویس و تعمیر ان انجام بدید

سید حسن حسینی

سلام وقتی کولر گازی را خاموش کردیم از دریچه کولر بوی بدی به داخل خانه میاد دوباره روشن کنیم بو رفع میشود

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  کولر گازی شما نیاز به سرویس دارد حتما با یک تعمیرکار برای سرویس کولر گازی تماس بگیرید

اسپیلت تراست ۱۸۰۰۰ و ۹۰۰۰ تازه خریدم ولی از پانل بیرونی همه ،کمی آب چکه میکنه .عایق کاری خوبه . آب از سوراخ زیرش میاد . ایا شلنگ بزارم یا تعمیر کار باید درستش کنه که اب قطع بشه؟

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  دوست عزیز من متوجه سوال شما نشدم لطفا واضح تر توضیح بدین

رامین

سلام.لوله رفت کولر برفک میزد.با گیج فشار گاز رو اندازه گیری کردم روی صفر بود.ولی وقتی خواستم کولر رو برای شارژ گاز وکیوم کنم متوجه شدم که داخل لوله ها فشار هوا زیاد هست. هوا رو تخلیه کردم که حدود ۵ دقیقه طول کشید تا هوا تخلیه شود.کولر رو وکیوم کردم .بعد کمی صبر کردم تا ببینم عقربه گیج حرکت میکنه یا نه که عقربه از ۳۰- حرکت نکرد .شارژگاز رو انجام دادم.ولی بعد چند روز دوباره لوله رفت برفک زد و داخل لوله ها پر از هوا بود و گازی در کولر نبود.اطراف شیر سرویس هم روغن سیاه شده بود.آیا ممکنه که نشتی داشته باشه در حالیکه بعد وکیوم عقربه گیج حرکت نکرد.با تشکر

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  بله احتمال نشتی خیلی زیاده شما بعد از وکیمم کردن حدعقل نیم تا یک ساعت باید صبر کنید تا اگر نشتی خیلی زیر باشه خودش رو نشون بده

سلام
اسپلیت هایسنس 24000 دارم
وقتی روشن میکنم اولش یه صدای فیششششششش میده و بعد قطع میشه
جدیدا رو دمای 23 که میذاریم هر 5 دقیقه فیش میکنه
علتش چیه دوستان؟؟؟؟

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  این صدا مربوط به پاچش گاز در اواپراتور گولر گازی شماست این صدا تازه اینجاد شده است یا انکه از اول به همین نحو بوده ؟

سلام کولر پنجره ای سوپرا داریم که جدیدا صدای زیادی میده آب هم نمیریزه علتش چیه؟

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  اینکه صدای زیادی تولید میکنه باید برسی بشه این صدا از کدام قسمت کولر گازی است و بدون بازدید به هیچ عنوان امکان اظهاز نظر نیست ولی به احتمال زیاد این آبریزش از عوارض لرزش کولر گازی شماست

بابایی

سلام کولر سامسونگ گرفتیم حدود دوماه که الان شروع به اب دادن کرده تعمیرکار اوردیم گفته لوله ابش راهش بازه ی کمی شیب دارش کردن بازم اب میدهجدیدا دوبار خاموش کرده بدون اینکه رو تایمر باشه

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  موضوع ابریزش کولر گازی با خاموش شدن آن دو مساله کاملا جداست برای رفع آبریزش کولر گازی باید تمامی مراجل این اموزش رو با دقت مطالعه کنید و به ان عمل کنید در صورت برطرف نشدن مشکل حتما باید با یک تعمیرکار کولر گازی صحبت کرده و از ایشان راهنمایی بخواهید در ضمن اگر فاصیه پنل تا خروجی آب کولر گازی بیش از اندازه است ختما باید پمپ درین نسب شود البته با توجه به مشکل خاموش شدن کولر گازی بهترین گزینه برای کار شما مشورت کردن با یک تعمیرکار برای بازدید کولر است

قنبری

کولر گازی 24000پنجره ای دارم دوهفته هس که آبی ازش نمی ریزه امروز بوی بسیار بدی می داد شبیه سوختگی خاموش کردم لطفا راهنمایی کنید

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  در این که کولر گازی پنجره ای شما نیاز به تعمیر یا سرویس دارد شکی نیست ولی واقعا با این اطلاعات کم از این طریق کمکی از دست من بر نمی آید لطفا اطلاعات بیشتری ارائه بفرمایید

سلام کولر ما 36 هزار گری وقتی آف میکنه تق تق صدا میکنه البته همیشه نه ولی صدا داره ایراد از کجاست؟

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  از کدام قسمت از سیستم صدا شنیده میشود از پنل داخلی کولر گازی گری یا پنل بیرونی ؟

خب خودم متوجه شدم کولر یخ بسته برا همین تق تق صدا میده

  کارشناس 1: پیرنیا

  خدا روشکر که متوجه شدی حالا باید فورا به فکر رفع مشکل باشید

سلام یکی منو راهنمایی میکنه ممنون
ی کولر ۲۴ الحی خریدیم نیو تایتان بعد این موقع رو سرمایی رو فن بیرون خاموش داره استارت میزنه سوت میکشه خب بعد ده ثانیه قطع میشه ولی وقتی رو گرمایی همین اتفاق میفتع منتها بعد دو ساعت دیگه سوت پنل داخلی قطع نمیشه چند نفر میکفتن اینا همین جوری هستن ! میشه کمک کنید راهنمایی کنید

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  دوست عزیز یکم واضح تر و دقیق تر توضیح بدین من دقیقا متوجه مشکل شما نشدم

سلام خسته نباشید ببخشید میخواستم بدونم هنگام استفاده از بخاری کولر بازم باید آب از شلنگ خارج بشه یا نه؟من الان دو روزه از گرمایش کولر استفاده میکنم ولی آبی از شلنگ خارج نمیشه این طبیعیه یا نه مشکل داره.ولی موقع استفاده از سرمایش کولر قشنگ از شلنگ آبریزش داره و مشکلی نداره

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  نخیر دوست عزیز هنگام استفاده از گرمایش آبی از پنل داخلی کولر گاز خارج نمیشه فقط در هنگام سرمایش این اتفاق میافته که پنل داخلی رطوبت محیط رو به آب تبدیل میکنه

سلام مرسی یه دنیا ممنون

مصطفی جعفر

سلام … من اهواز هستم و یه کولر ۱۲ دوو دارم …بعد از چهار سال کار کردن این دستگاه از دهانش آب می پاشید و بازش کردم و دیدم لوله چرب کرده و سرویس کار اومد پنل رو برد یک روز تحت فشار گذاشت و تمامی قسمتها رو به دقت چک کرد وبعد گاز گیری مجددش کرد و یه سرویس هم شد. خنکیش عالیه حتی تو گرمای بالای ۵۰ درجه اما وقتی در اتاق کمی باز بمونه که خنکی اتاق کمی کمتر بشه دوباره بعد از چند دقیقه شروع به پاشیدن آب از دریچه می کنه…درین وتراز کولر هم کامل چک کردم…. دلیلش چی می تونه باشه…یعنی فقط وقتی در بستت حتی تو دمای ۱۷ خوبه حتی تو روزای شرجی. ولی اگر دمای اتاق بیشتر از ۲۴ بشه شروع به آب پاشی می کنه… دلیلش چیه

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  این توضیحات برای اینکه من بخوام جواب دقیقی خدمت شما عرض کن کافی نیست ولی اگر زمانی که شما درب اتاق رو باز میکنید پاچش اب دارد باید به این نکته توجه کنید که زمانی که دمای اتاق بالا میرود مخصوصا در مکان هایی که رطوبت هوا بالاست مقدار تخلیه آب هم بیشتر است و به احتمال قوی مشکل در تخلیه آب است زمامی که آب زیاد تر از حد معمول میشود یا اینکه ناودانی شما شکسته یا ترک دارد تمام این موارد باید بکی بکبی برسی شود

مصطفی جعفر

ممنون از جوابتون…. ولی بازش کردم دوباره بخشی از بالای رادیاتور که ورودی گاز مایع هست یخ می زنه اما رادیاتور کلا سرده… دوباره نشت کرده یا سیستم به خاطر برودت زیاد یخ می زنه …. چون دمای هوای بیرون کمتر از 25 درجه هست

سلام جناب آقای پیرنیا
کولر ال جی ما در حالت سرمایش آب رو از لوله تعبیه شده تخلیه می کرد، اما چند روزی که هوا سرد شده از گرمایش کولر استفاده می کنیم دیگه آبی از لوله نمیاد ولی از زیر کمپرسور آب زیادی میچکه. این طبیعیه؟
یکی هم اینکه وقتی کولر به مدت طولانی در این حالت (گرمایش) کار میکنه خودش متوقف میشه و چراغ قطره روی پنل روشن میشه!؟
با تشکر از بذل توجه شما

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  بله این اتفاق کاملا طبیعیه به نحوی که در تابستان از پنل داخلی کولر گازی آب حارج شده و دز زمستان این آب از قسمت کندانسور خارح میشود درباره متوقف شدن هم اگر این زمان طولانی نشود به قدری که هوای اتاق سرد شود مشکلی ایجاد نخواهد کرد

حسین ذبیحی

سلام. از زیر کمپرسور کولر اب چکه میکنه هنگام استفاده از گرمایشی مشکل خواصی هست یا نه؟

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  نه مشکل خاصی نست این حالت کاملا طبیعی است فقط برای عدم اسیب رساندن به محیط باید توسط لوله یا شیلنگ این اب کنترل شود

Mohammad.pahlavan

سلام.صدای جریان هوا از پنل داخلی( صدای فن ) چطور میشود کم کرد؟راهی داره؟

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  اگر از سالم بودن بولیور فن داخلی مطمن هستید و صدای تق تق ندارد و فقط صدای هووووم پرتاب باد است هیچ راهی برای کم کردن آن نیست

میلاد

سلام مهندس ببخشید که مزاحم وقتتون میشم من یه کولر میتسوبیشی مستر اسلیم 36 هزار دارم که تقریبا 7 سال داره کار میکنه ک عالی هستش البته پارسال نشت کرد که درستش کردم و سرویسش کردم سرمایشش عالی هستش اما بعد از تعمیر و سرویس وقتی امسال روشنش میکنم بعد از یه ربع از پول داخلی آب پرتاب میکنه البته درین رو هم چک کردم آب هم از شیلنگ تخلیه خارج میشه رادیات هم برفک نمیزنه چون گازش هم فول هستش
نمیدونم چیکار کنم عصبیم کرده
تورو خدا کمکم کنید

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  اگر از پنل داخلی آبریزش داره 3 علت میتونه داشته باشه
  1. یخ زذن کویل های داخلی
  2.تنظیم نبودن لوله درین
  3.ترک داشتن ناودانی خروجی آب پنل داخلی

سلام ميخواستم بدونم وقتي كمپرسور كولر گازي عوض ميشه به غير از يونيت بيروني يونيت داخلي هم نياز به شستشو با ازت داره؟

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  به دلیل وجود مشکل از جمله روغن خراب و موجود مواد زائد در تمام سیستم بهترین حالت شستشوی تمام سیکل با گاز ازت است هم کندانسور هم اواپراتور

علی محمودی

سلام خسته نباشید من یک کو لر گازی ال جی اینورتر دارم که امسال از لوله درن هیچ ابی تخلیه نمیشه مشکلی در سرمایش یا پیغام خطا یا نم و اب ریزش از پنل داخلی هم نداره (سال گذشته اب از درن تخلیه میشد)شک کردم که جایی از لوله درن در دیوار اب خارج میشه(البته نم و رطوبتی هم در دیوار نداشتیم تا الان)راهی هست که قبل از تخریب دیوار مسی درن را چک کرد ؟اصلا این احتمال وجود داره یا مشکل دیگه ای هست

  کارشناس 2 : علوی

  سلام
  دوست گرامی شما در چه حالتی از کولر گازی استفاده میکنید سرمایش یا گرمایش ؟ و اینکه اگر در حالت سرمایش استفاده میکنید میزان سرمایش کولر گازی شما چه حد است ؟و در اخر قبل از اقدم به تخریب منزل با یک کارشناس متخصص مشورت تا از نزدیک نظر کارشناسی خود را اعلام کنند

سلام اگه لوله برگشت کولر یخ بزنه از چی میتونه باشه؟

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  امکان کمبود گاز در کولر گازی یا گرفتی درسیکل کولر گازی وجود دارد که باید برسی و رفع شود

با سلام

سلام
ممنون از وقتي كه ميگذاريد،لطفا به من كمك كنيد
لوله كشي اسپيلت منزل من رو از داخل سقف كاذب و با دردسر زياد انجام دادن،حدود ١٨ متر لوله كشي از پشت بام، و سه متر داخل كه از سقف رد ميشد ديدم كه عايق رو خارج كردن و دوتا لوله مسي و يك سيم رو با نوار چسب پرايمر بستن، و از سقف كاذب عبور دادن
روز بعد كه نصاب اومد گفت اين لوله ها آب ميده و از كنار سيم برق هم رد ميشه، اما نهايتا كولر رو نصب كرد
خواستم بدونم واقعا برام مشكل ايجاد ميكنه؟ يعني الان تا كار تازه هست بگم بيان و عوض كنن؟
و آيا ميشه الان سقف رو خراب كنيم و لوله رو همينطور كه وصله عايق كنيم؟كولر ١٨هزار و شهر تهران

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  نخیز دوست عزیز پاره کرده عایق و کشیدن آن دور لوله ها کار بسیار اشتیاهی است و در اینده شما را با مشکلات فراوانی روبرو میکند حتما عایق لوله های کولر گازی باید به صورت سالم و بدون پاره شدن از سر لوله ها وارد شده و تمام لوله را در بر بگیرد در صورت عدم انجام این کار در فصل گرم تر سال شدیدا با مشکل ابریزش از لوله ها مواجه خواهید شد پس هرچه سریعتر نسبت به انجام این کار اقدام کنید و تا قبل از انجام هم از کولر گازی استفاده نکنید

پارسا تارخ

…یه تعمیرکار که اوردم نگاش کرد دید گاز کم داره یکم گاز بهش زد که خوب سرد میکردو پرتاب بادش هم یکنواخت شد ولی بازم همون یخزدگی و سرعت کم پروانه موتور اصلی و آف نکردن رو داشت.الانم دوباره همین جوری شده….الان توی سایتتون نگاه کردم نگرانم موتورش نیم سوز شده باشه؟ممکنه بخاطر دکمه خودکار که روی کولر داخل اتاق هست باشه؟ ممنون میشم زود و کامل جواب بدین.مرسی

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  دوست گرامی مشکلاتی که شما عنوان کردید بیشتر شبیه به این است که کولر گاری شما دارای نشتی است که هر از چند گاهی باعث میشود که مبرد داخل دستگاه شما خارج شده و تمامی سیستم سرد کنندگی دستگاه مختل شود بهترین راه چک کردن دوباره میزان گاز کولر گازی شماست و مطمن شدن از این موضوع است درباره کمپرسور هم اگر در مرحله ای که گاز گیری انجام شده سرمای قابل قبولی به شما داده است امکان خرابی کمپرسور بسیار ضعیف است نگران نباشید

شیوا نادری

سلام. وقت بخیر. یه سوال داشتم. ما دیروز کمپرسور کولر گازی رو تعویض کردیم (سوخته بود) تا مشکل داریم : 1- آبی از کولر تخلیه نمیشود (چه از لوله تخلیه و چه از پنل داخلی) 2- صدای موتور بیرونی یکنواخت نیست و متناوب است. توضیح اینکه تعمیرکار بعد از تعویض کمپرسور گاز کولر رو هم شارژ کرد.

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  خارج نشدن اب دلیل خرابی کولر گازی نیست و اینکه سرمای کولر گازی چطور است ؟

کیوان

سلام مقدار گازی که باید در موتور 30000 زده بشه چقدر استبا توجه به اینکه رویموتورنوشته 2.51ولی دستگاه نصابها وزن را نشان نمیدهد وفقط فشار را نشان میدهد استاندارد فشارش چنده؟
لطفا پاسخ دهید چون مابه نمایندگی دسترسی نداریم شبها پنل یخ میزند و صدای نابهنجار دارد میگن گازش کمه. تازه گازگیری شده و گازش را نصاب 80 زده

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  بسته به نوع گاز این فشار متفاوت است و نمیتوان دقیق اعلام کرد ولی حدودا 60 تا 70 psi برای کولر گازی با گاز R22 لازم است که در سیستم شارژ شود

سلام و عرض خسته نباشید
ما در منزلی سازمانی زندگی میکنیم و کولری اسپلیت از قدیم آنجا نصب بوده بعد مدتی متوجه کثیف بودن بیش از حد بخش بیرونی کولر(بخشی که خارج از منزل هست) شدیم و از طرف خدمات اقدام به شستشوی بخش بیرونی کولر کردند. از آن به بعد کولر از داخل آب میریزد . چه دلیلی میتواند داشته باشد؟؟؟

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  احتمالا در این سرویس شلینگ تخلیه کولر گازی جابه جا شده و از حالت شیب خارج شده است حتما این شیلینگ را چک کنید

شیوا نادری

سلام… در ادامه سوال قبلی خواستم بگم سرمایش کولر خوبه .. وقتایی که روی یونیت بیرونی آفتاب میوفته آب از دستگاه خارج نمیشه ولی وقتایی که سایه میشه آب اضافی خارج میشه. این طبیعیه؟
و همچنین سوال مهمترم اینه که بعد از تعویض کمپرسور صدای دستگاه ما یکنواخت نیست و کم و زیاد می شه… این طبیعیه؟

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  حالت اول که طبیعی است و درباره سوال دوم هم اینکه این صدا غیر عادی است و چه زمان کم و چه زمان زیاد تر است

مسعود

سلام . شبها از دهانه پنل اسپیلت ما بخار سرد بیرون میشه ولی در روز اینطور نیست لطفا میشه اشکالشو بگین چیه و چیکار کنم که حالت بخارگم بشه

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  این بخار به خاطر کار نکردن مقطعی فن داخلی مشاهده میشود که باید با برسی دقیق علت این مشکل پیدا شود

شیوا نادری

با تشکر از جوابگویی جنابعالی در مورد صدای متناوب دستگاه بیرونی منظورم اینه که کلا دستگاه دائم صداش کم و زیاد میشه یک ثانیه کم میشه یک ثانیه زیاد میشه (تفاوت صدای کم و زیادش خیلی نیستا اما کاملا شنیده میشه) یعنی یه جوری انگار ریپ میزنه. تعمیرکاری که کمپرسور رو تعویض کرد برامون میگه صدای دستگاه به خاطر لرزش چهار پایه زیرشه (اخه دستگاه رو روی بالکن روی یک چهارپایه گذاشتیم) اما این صدا بعید میدونم از لرزش پایه باشه . ممکنه غیر از کمپرسوری که تعویض کردن قطعه دیگری معیوب باشه ؟ یا اشکال از کمپرسور جدیده هستش؟ یا کلا تعویض کمپرسورش خوب انجام نشده؟

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  قبل از هر کاری شما باید کندانسور کولر گازی را در هر جایی که هست محکم کنید چون به مرور زمان این تکان ها باعث سایش لوله ها شده و سوراخ شدن لوله ها را به همراه خواهد داشت درباره صدا هم ایا این صدا به خاطر خاموش و روشن شدن کمپرسور نیست ؟

شیوا نادری

سلام. کمپرسور که کلا روشنه و چند ساعت در روز دستگاه کار میکنه پس به خاطر خاموش و روشن شدن کمپرسور نیست. نمیدونم چجور توضیح بدم ، انگار مثلا فن بیرونی سرعتش کم و زیاد میشه که صداش تغییر میکنه. یه همچین حالتی داره. شایدم کمپرسور صداش کم و زیاد میشه. کلا ما که گیج شدیم و نفهمیدیم صدا دقیقا از کجاش کم و زیاد میشه. تعمیرکار هم نفهمید که گفت از لرزش چهارپایه هستش وگرنه به اون ربط نداره.

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  دوست گرامی در بعضی از کولر های گازی برای فن قدرت های متفاوت یا دور های متفاوتی تعبیه شده که که نسبت به فرمان برد تغییر میکند شما حتما دستگاه را به مدت 1 ساعت تحت نظر داشته باشید تا مطمن شوید که این صدا از کجاست

عبدل قلاوندی

سلام ، کولراسپیلت اجنرال 36000 دارم که دوساله مرتب کارمیکنه اما ازدوسه روز پیش یکدفعه فیوز برقش (فیوز مینیاتوری 25 آمپر)پرید وبرقش قطع شد بعد ازوصل مجدد فیوز نیز حدود 10 ساعت پیوسته کار می کرد دوباره فیوز قطع شد خلاصه این کار هرده دوازده ساعت یاگاهی کمتر تکرار میشهوفیوز می پره مدار برق هم هیچ اشکالی نداره کابل هم سیم دورشته ای 6 می باشد خود کولر هم سرویس شده واشکالی ندارد لطفاً راهنمایی کنید باتشکر

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  قبل از هر کاری اقدام به تعویض فیوز مینیاتوری کنید و اگر باز هم مشکل تکرار شد حتما به زمان عمل کردن فیوز دقت کنید و اینکه کولر گازی را سرویس سالیانه کنید اگر باز هم مشکل تکرار شد حتما یک تعمیرکار متخصص باید کولر گازی را برسی و عیب یابی کند

علی شیخی

با عرض سلام
در اسپیلت گازی منزل ما حجم آب خروجی از شیلنگ درین خیلی زیاد است به اندازه ای که در روز دو تا سه سطل بزرگ آب درین میشود و اگر بموقع متوجه نشویم تا ظرف زیر آن را خالی کنیم آب سرریز شده و وارد کف پذیرایی منزل میشود لطفا راهنمایی فرماییددلیلش چه میتواند باشد.
در صورتیکه بنده در دفتر کارم توی شرکت هم از کولر گازی اسپیلت استفاده میکنم ولی حجم آب خیلی کمی از شیلنگ درین آن خارج میشود.
سپاسگزارم

محسن جدیدی

سلام
حد نرمال خروج آب تو منطقه تهران چقدره؟
کولر 12000 نصب کردم توی 6 ساعت کرد حدود 2 لیتر آب میده. اما همسایه 18000 نصب کرده تقریبا یک چهارم این اندازه آب میده ؟
این طبیعیه ؟

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  دوست گرامی اب خارج شده از کولر گازی همان رطوبت هواست که نسبت به تعداد نفرات داخل اتاق و نوع کار در محیط متغییر است و معیار خاصی ندارد

معین رحیمی

با سلام. ی سوال داشتم ممنون میشم راهنماییم کنین. دو هفتس کولر خریدم پنل داخلی کولر فقط از یک قسمت وقتی کولر مدتی کار میکنه مقدار کمی قطره آب نشت میکنه. نصاب اومد داخل پنل آب ریخت امتحان کرد و دید اب از لوله تخلیه خارج میشه. اما باز هم مقداری اب نشت کرد. آب فک کنم از زیر ناودونی میاد اما خیلی کمه. ولی نگرانم که زیاد نشه. بنظرتون دلیلش چیه؟ چیکار باید بکنم؟ ایا به کولر اسیب میزنه؟

عظیمی

سلام
کولر گازی منزل ما بعد دوساعت کار مداوم شروع به ریزش آب به بیرون میکند . لوله کشی تخلیه هم داخلی است .
و در یکی دوساعت اول مشکل ریزش آب ندارد
لطف میفرمایید بگید علت چی میتونه باشه

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  علت گرفتگی لوله درین است که بعد از مدتی که کار میکند اب داخل شیلنگ جمع شده و سرریز میکند حتما مشکلی در تخلیه آب وجود دارد برسی و رفع کنید

آریان

سلام کولر اسپیلت ما هر ده دقیقه یکبار میره روی فن بعد از سه تا چهار دقیقه دوباره میوفته روی کولر . روی دریچه خروجی باد پنل هم همیشه چند قطره آب هست . ضمنا کولر ما اینورتر هست. درجه کولر رو هم بالا و پایین بردم باز تغییری نکرده یعنی چه روی ۱۷ و چه روی ۲۴ همون جوری میشه و میره روی فن .

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  امکان خرابی سنسور یا برد فرمان کولر گازی بسیار زیاد است که باید برسی و برطرف شود

آرمان

سلام. کولر من از محل خروج هوا قطرات آب به داخل خانه پرتاب میکنه. هر از گاهی هم یه چند قطره آب از زیر یونیت چکه میکنه. لطفا راهنمایی بفرمایید. ال جی ، مگا، اینورتر

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  امکان کم شدن گاز موجود در سیستم یا شکستگی ناودانی کولر گازی شما موجود است که باید برسی شود

راضیه

سلام از کولر گازی من آب تخلیه نمیشه و شیلنگ خشکه.مشکل چیه؟یک ماهه کولر رو نصب کردیم.ممنون

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  سرمای کولر گازی شما به چه صورت است و در چه محلی نصب شده است ؟؟

هادي عريضي

سلام
نحوه باز كردن پنل داخلي در تمامي كولرها يكسان است؟
ممنون از شما

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  بله تقریبا یکسان است البته نه در همه ولی اصول در همه یکی است

سیامک

باسلام و خسته نباشید خدمت شما و تشکر فراوان بابت سایت بسیار خوب و مفید شما..
دوست عزیز خواستم بدونم ک این کولر گازی ما بعضی از مواقع باد سرد میده بیرون بعضی از مواقع گرم…موقعی ک افتاب به موتور کولر میخوره باد. گرم میاد داخل خونه اوایل اینطوری نبود جدیدن این مشکل پیش اومده.هیچ گونه ابی نه از کمپرسور از پنل میاد بیرون..با شیلنگ ک خیس میکنم قسمتی از موتورو چند دقیقه اب خنک میزنه…اما باز برگشت میکنه به حالت قبل…اما موقعی ک سایه میشه تقریبا باد خنک میزنه….به هیچ عنوان از موتور و پنل اب بیرون نمیاد.خشک خشک هستش..
خواهش میکنم جوابمو با دقت و توضیح کامل بدید و بگین باسد چیکار کنم…کولرمون ال جی هستش..با تشکر بسیار فراوان از سایتتون.

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  اینکه مواقع گرم روز یا زمانی که نور خورشید مستقیم به کندانسور یا همان موتور شما میتابد با این مشکل مواجه میشود به دلایل زیر است
  1. سرویس نشدن کولر گازی
  2. کامل نبودن گاز موجود در کولر گازی شما
  3. ضعیف شدن کمپرسور یا موتور فن کندانسو
  شما باید به ترتیب از بالا شروع به انجام و تست این موارد کنید تا نتیجه حاصل شود

مسعود

باسلام
من کولر 30000 دارم بمدت 4 ساله نصبه .امسال تو اردیبهشت ماه سرویسش کردم .یه چندوقته متوجه شدم از ریزه کولر اب میده بصورتی که دیوار خراب شده .امروز ناودونی رو باز کردم تمیز کردم(البته تمیز بود)باز دوباره اب میده.فک میکنم از پشت کولر هست.لطفا راهنمایی کنید

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  احتمالا لوله خروجی آب کولر گازی شما لجن گرفته و اب به بیرون پس زده میشود لوله خروجی اب را تا محل تخلیه برسی کنید

سوال اضطراری

سلام آقای پیرنیا، از کولر گازی پنجره ای همسایه ما که در طبقه بالایی ما نصب هست آب چکه میکنه روی کولر گازی ما این برای کولر گازی ما مشکل داره چون من شنیدم که کولر گازی امکان داره بسوزه خواهش میکنم راهنمایی بفرمایید

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  قاعدتا باید خروجی اب کولر گازی کنترل شده باشد که مزاحمتی برای دیگران به وجود نیاورد ولی اگر به قسمت بدنه کولر گازی شما تخلیه میشود مشکل ساز نیست

محمد حسين

با سلام كولر گازي من سامسونگه از لوله تخليه اش اصلا آب نمياد. ولي از زير موتور اب ميچكه علتش هست؟ تازه هم گازشو شارژ كردم

  کارشناس 2 : علوی

  سلام کولر گازی در حالت گرمایش است یا سرمایش ؟

احسان مکتبی

سلام ما چن ساله کولر گازی 50هزار سامسونگ داریم هر سال بامشکل نشت آب از پنل داخل داشتیم امسال هم همینطور آخرین بار که تعمیرکار اومد نمیدونم چکار کرد که کولر اصلا آب نمیده وقتی بهش گفتم چرا اینطوریه گفت مشکلی نداره من مشکل رو حل کردم حالا میخوام بدونم آیا مشکلی برای کولر ایجاد میشه یا نه چون اصلا آب نمیده

امیرسامی

باسلام
بنده دوسال پیش کولر گازی سامسونگ 9000خریدم واسه اتاق خواب.سال اول آب بطور معمول ازش خارج میشد ولی امسال اصلا آبی ازش خارج نمیشه.(البته یک بار اول تابستان حدود نیم لیتر ازش خارج شد)علتش چی هست؟؟؟
ممنون

باسلام وخسته نباشید خدمت شما. دوماه کولر گازی تراست نصب کردم. هم ازلوله تخلیه آب میریزه هم از زیر موتورش آب چکه میکنه.آیا چکه کردن آب اززیر موتور باعث خرابی کولر میشه؟؟

میلاد نیتی

با سلام
دستگاه کولر گازی من ال جی مدل next plus2 ، 27000 هستش، از اردیبهشت ماه هم دارم استفاده میکنم اما اخیرا بعد از ساعتی که روشنه و کار میکنه خیلی خیلی کم قطرات آب از زیر پنل نمایان میشه و بعضا زمین میریزه(از ابتدای کارکرد چنین موردی سابقه نداشت) دمای تنظیم شده ی کولر هم بین 23 تا 26 هست اکثراً، ممنون میشم علت رو راهنماییم کنین

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت مهندس پیرنیا بنده به کولر هایسنس 30000دارم هنگام کارکرد ابریزی نداره ولی وقتی کولر خاموش میکنم دوباره بعد مثلا نیم ساعت روشن میکنم هنگام استارت اولیه مقداری اب به بیرون پرتاب میشه ممنون میشم که راهنماییم کنید

سجاد حمیدی

سلام‌جناب مهندس
یه اسپلیت داریم که همیشه همراه با بادش آب پرتاب میکنه و‌این اب از‌زیر دستگاه میریزه که مربوط به ناودانی نیست و‌ابی هست از روی‌اواپراتوز‌به داخل کشیده شده و‌چکه میکنه
چند روز‌پیش هم‌اسپلیت رو‌کلا از‌روی‌دیوار‌باز کردن و‌سرویس و‌شستشو‌اواپراتور‌و‌بلوور‌انجام شده دوباره‌بعد از دو‌روز‌همراه با باد اب‌هم‌پرتاب‌میکنه علتش چیه ؟

راستگو

با سلام. آیا در کاشان نیز نمایندگی دارید که جهت رفع مشکل ابریزش از کولر با آنها تماس بگیرم؟
با تشکر

  کارشناس 4: جعفری

  سلام
  در حال حاضر خدمات سرویس و تعمیرات مرکز تخصصصی کاراباما محدود به استان های تهران، البرز، اصفهان و گیلان می باشد.

امين اسكندري

باسلام و احترام
مفيد بود ،‌ استفاده كردم

سلام،علت ریزش آب از پنل اسپیلت چیست،کولر الجی اینورتر،امسال گاز نداشت اومدن شارژ گاز کردن،علاوه بر اینکه آب از لوله درین تخلیه میشه از کانال بلور هم آب میریزه

سلام .ایمیلت ۳۰۰۰۰ مدیا ۴سال کار میکنه .قبلا خوزستان نصب بود و هیچ مشکلی نداشت یک ماهه اصفهان نصیب کردیم چند روز اول خوب بود اما بعد از اون مرتب آبریزش داره مخصوصا وقتی رطوبت خونه بالا می ره مثل وقتی غذا درست می کنم نصاب هم چند بار اومده گازش وعایق بودن لوله ها و… چک کرده سالم بوده . ولی بازم آبریزش داره . همیشه دمای اون روی ۲۵ هست ممنون میشم کمک کنید

  کارشناس 4: جعفری

  سلام دوست گرامی میزان شیب درین را بررسی کنید.

امیرحسین

سلام، چند روزه که کولر گازی الجی نکست تایتان خریداری کردیم و رو دمای ۱۸تا۲۲ از پنل قسمتی که باد خارج میشه قطره قطره آب میده ولی رو دمای بالا مشکلی نداره، و اینکه تفاوت سرمایشی بین باد ۲۴ و ۱۸ وجود نداره، مشکل چی هست؟

سلام اسپیلت 24 هزار شستشو شده و دریچه های تخلیه اب هم تمیزه ولی از پشت قاب اب چکه میکنه میشه دلیلشو واسم بگین مچکرم

استار

سلام
كولر گازي ما هر سال گازش تخليه ميشه و هر سال شارژ گاز براش انجام ميشه.هر سري هم تعميركار مياريم براي پيدا كردن نشتي،ميگه نشتي نداره چون جايي روغن نشت نكرده و فقط گاز ميزنن توش و ميرن.در ضمن اواپراتور هم مشاهده نشده ك تا ب حال يخ بزنه و بعضي اوقات اب سر ريز ميكنه.دوستان ميتونن راهنمايي كنن مشكل از كجاس؟

سلام خسته نباشید ی کولر 30000 او جنرال داریم که یبار پارسال از پنل آب ریخت بیرون ولی امسال ده دفه اینجور شده ؛خاموش روشن میکنم بعضی اوقات درست میشه بعضی موقه هم دوتا ضربه میزنم درست میشه ممنون میشم راهنماییم کنید مچکر ازتون

رضا سمیعی

واقعا ممنون از راهنماهیهاتون به خصوص اموزش تصویری در این مورد

  حسین رمضانی

  سلام خسته نباشید کولرگازی تازگرفتم تونیم ساعت یک لیتر اب تولیدمیکنه می خوام ببینم عادی هستش

ابراهیم کرمی پور

الان ۳ ساله یه کولر گازی دوتیکه سرمایشی سوپر اوجنرال داریم که امسال چند روز هست که آبریزش به رنگ صورتی کم رنگ است ورنگ شلنگ هم سفید روشن است گفتم شاید از جنس شلنگ باشه دیدم نه حالا نمی دونم دلیل این رنگی بودن آب چی هست؟باتشکر

عباس اعظمی

با سلام
اسپیلیت گری اسفورماتیک 30 هزار
پس از یکسال کار شروع به آبریزش از داخل قسمت دمنده و دمپر کولر کرده
توضیح اینکه خروجی آب تست شده و مسدود نمیباشد
پنل داخلی یخ نمیزند
سرمایش کولر کم نشده است
فیلترها تمیز هستند
فقط قسمت بدنه کانال داخل که بلوور باد میزند عرق میکند و قطرات عرق با هم جمع میشوند و بیرون میریزند
ممنون میشم راهنمایی کنید

اسماعیلی

بسیار عالی و کاربردی
خداوند شما را خیر دهد

حمید حجازی

سلام داخل لوله تخلیه اب رنگ قرمز چکه کرده وتا داخل بشکه اب زیر لوله تخلیه امده نشانه چیست

محمد امیری

کولر گازی اسپلیت ما نسبت به همسایگان بیشتر آب تبخیر شده بیرون میریزد حتی موقعی که تمام پنجره ها هم بسته است اگر از تنظیمات باشد لطفا راهنمایی بفرمایید چطور تنظبم کنم

  کارشناس 4: جعفری

  سلام دوست گرامی میزان آبی که از کولر خارج می شود به موارد زیادی از جمله شرایط نصب و عایق بندی، شرایط محیطی و حتی تعداد افرادی که در خانه زندگی می کنند دارد. بنابراین ممکن است میزان آبریزش کولرگازی های مختلف با هم متفاوت باشد.

احمد حسن زاده

كولر در حالت گرما از قسمت تخليه زير بدنه كمپرسور اب ريزي داره علت چيست
ممنونم