آبریزش کولر گازی و علت های آن | چرا از کولر گازی آب چکه میکند؟

آبریزش کولر گازی

اگر شما نیز با مشکل چکه کردن کولر گازی و آبریزش کولر مواجه شده اید، پس بهتر است به خواندن مطالب پیش رو ادامه دهید. در این مطلب از کاراباما، قصد داریم تا در رابطه با آبریزش کولر گازی و علل آن صحبت نماییم.

علت آبریزش کولر گازی (اسپیلت) چیست؟

آبریزش کولر گازی چیست و چرا کولر گازی آب میدهد؟

قبل از توضیح درباره علت آبریزش کولر گازی، بهتر است مختصری درباره اینکه این آب از کجا وارد کولر گازی می شود و منبع آن کجاست، توضیح دهیم و سپس به این بپردازیم که چرا از کولر گازی آب می ریزد؟

رطوبت هوا: درواقع به بخار آب موجود در هوا رطوبت هوا گفته می شود. این رطوبت در زمانی که دمای هوا تغییر یابد، تغییر حالت داده و از گاز به مایع تبدیل می شود. در این هنگام می توان مقدار رطوبت موجود را به صورت حدودی تشخیص داد.

به طور مثال اگر یک لیوان آب خنک را در تابستان که هوا گرم است در بیرون از یخچال و در معرض هوای آزاد قرار دهیم، پس از مدتی شاهد قطرات شبنم در اطراف دیواره آن خواهیم بود. این شبنم درواقع رطوبت موجود در هوای اطراف است که به دلیل برخورد به بدنه سرد لیوان و تغییر دما، میعان پیدا کرده و تبدیل به آب مایع می گردد.

رطوبت هوا در مناطقی با آب و هوای متفاوت کاملا فرق دارد. مثلاً مناطق گرم و خشک دارای کمترین رطوبت و مناطق ساحلی دارای بیشترین رطوبت هستند که اصطلاحاً به آن شرجی می گویند.

خطر رطوبت هوای زیاد چیست؟

هرچقدر رطوبت هوا بالاتر برود بدن شما احساس گرمای بیشتری کرده و مغز فرمان عرق کردن را برای خنک کردن شما صادر می‌کند. ولی وقتی بدن خنک نمی‌شود، آنقدر این کار ادامه پیدا می‌کند که باعث از دست دادن آب، املاح و مواد شیمیایی مورد نیاز بدن می شود.

نقش کولر گازی در کم کردن رطوبت هوا

اسپیلت ها با توجه به نوع فناوری و طراحی خود، مانند همان لیوان آب در تابستان عمل می کنند. بدین ترتیب به دلیل سرد شدن فین ها یا کویل ها، رطوبت هوا یا همان بخار آب موجود در برخورد با فین ها تغییر حالت یافته و میعان می شود. سپس بصورت آب مایع از کولر گازی خارج شده که با توجه به نحوه تنظیمات دستگاه می توان اینکار را به حداقل یا حداکثر رسانید.

سیستم کولر گازی برای دفع آب محیط یا همان رطوبت هوا، به این شکل عمل میکند که تمامی رطوبت جمع شده روی فین‌های خنک به صورت قطرات مایع، داخل یک ناودانی ریخته شده و از طریق لوله درین (تخلیه) به بیرون منتقل می‌شود.

خوب حالا چرا آب تخلیه کولر گازی بعضی ‌اوقات از کولر سرریز می‌شود؟ این کار چند دلیل دارد که توضیح خواهیم داد:

۱ . مسدود شدن خروجی سینی تخلیه آب با ناودانی کولر

مسدود شدن ناودانی یا لوله تخلیه کولر می تواند علت تخلیه نشدن آب کولر گازی باشد. وقتی ناودانی کولر که آب داخل آن جمع شده و بعد از طریق لوله درین تخلیه می‌شود به هر نحوی مسدود شده باشد (به‌وسیله گرد و خاکی که به لجن تبدیل شده یا غیره)، آب از ناودانی کولر سرریز کرده و از زیر آن به بیرون می‌ریزد.

باید به این نکته توجه کنید که اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که لوله تخلیه آب کولر گازی را داخل سطل یا بطری می اندازید، بعد از پر شدن سطل از آب و رسیدن آب به لبه شیلنگ، آب دیگر قادر به خارج شدن نیست و از کولر سرازیر میشود. بنابراین گاهی علت ریختن آب از پنل داخلی کولر دو تیکه یا اسپیلت، نحوه اشتباه اتصال لوله ها و یا سرهم بندی کردن آنها به صورت موقتیست.

راه های زیادی برای باز کردن لوله درین وجود دارد، اما قبل از هر چیز باید بتوان به این لوله که در پشت پنل داخلی کولر گازی قرار گرفته است، دسترسی پیدا کرد. ۲ روش برای انجام اینکار وجود دارد:

روش اول- بلند کردن پنل داخلی کولر گازی:

در این روش، باید مانند عکس زیر خارهای زیرین پنل را باز کرده و پنل داخلی کولرگازی را از پایین به‌صورت ۷۰ درجه به سمت بالا بلند کنید. سپس با استفاده از یک انبردست یا کاسه یا هر وسیله دیگری که اهرم میکنید، آن را ثابت نگه‌ داشته و کارتان را روی لوله تخلیه انجام دهید و آن را به حالت اولیه برگردانید. دقت داشته باشید که بلند کردن بیش‌ ازحد پنل باعث شکسته شدن گیره بالای آن و افتادن پنل خواهد شد. پس از بلند کردن بیش‌ ازحد آن خودداری کنید.

باز کردن پنل داخلی کولر گازی

روش دوم- باز کردن قاب پنل داخلی کولر گازی:

در این روش، با باز کردن قاب جلویی پنل داخلی کولر به زیر آن دسترسی پیدا می کنید. البته در بسیاری از کولرها فقط با این روش قادر به دیدن و سرویس لوله تخلیه هستید. در باز کردن و بستن قاب پنل داخلی، باید بسیار دقت کنید، چون در صورت شکسته شدن خارهای قاب پنل، در هنگام کار کولر گازی صدای نابهنجاری تولید کرده و مشکل ساز میشود. در اینجا فیلمی را برای آموزش انجام اینکار به صورت اصولی و صحیح قرا داده ایم که با دیدن آن به‌راحتی قادر به انجام اینکار باشید.

 

 

۲ . عدم جای گذاری خروجی لوله درین در جای مناسب

یکی از مشکلاتی که در آبریزش کولر گازی بسیار شایع است، این است که لوله تخلیه یا درین به‌ عناوین‌ مختلف مسدود می‌شود که باید نسبت به باز کردن و تعمیرات کولر گازی اقدام کنید. باید دقت داشته باشید که مسدود شدن لوله تخلیه کولر گازی به این معنی است که اگر به هر دلیل مانعی سر راه آن قرار گیرد آب جمع شده و به داخل پس‌زده خواهد شد.

 در زیر مهم‌ترین و شایع‌ترین علت‌های آن توضیح داده می‌شود:

 • تا خوردن: زمانی که لوله درین (شیلنگ تخلیه آب) تاخورده باشد.
 • مسدود شدن لوله درین: اگر لجن یا گرد و خاک به‌ مرور زمان باعث مسدود شدن این لوله شود، باعث برگشت آب خواهد شد.
 • جمع شدن آب در سطل: اگر آب حاصل از کولر گازی را در ظرف یا بطری جمع می‌کنید، باید توجه داشته باشید که آب داخل ظرف به لبه شیلنگ نرسد. زیرا آب دیگر قادر به‌ ریخته شدن در ظرف نبوده و به داخل کولر بر می گردد.
 • عدم رعایت شیب شیلنگ تخلیه: شیلنگ تخلیه باید دارای شیب ملایم برای تخلیه باشد (همانند شیب ملایم قیمت بنزین!). اگر به هر دلیلی این شیب در نصب کولر گازی رعایت نشود یا بعداً از بین برود، تخلیه آب با مشکل مواجه خواهد شد.

 

روش صحیح نصب لوله درین

۳ . کمبود گاز در کولر گازی باعث آب دادن آن می‌شود

زمانی که کولر گازی دارای گاز مبرد کمی است یا به عبارت دیگر کمبود گاز دارد، سیکل آن به هم ریخته و باعث یخ زدن فین‌های اواپراتور (پنل داخلی) می‌شود. در این حالت، به‌ محض اینکه کولر کنتاکت کند یا خاموش شود، حجم زیادی از یخ های آب شده داخل ناودانی کولر ریخته و به علت عدم تخلیه آب کولر گازی، باعث سرریز شدن آب از کولر گازی می‌شود.

یخ زدن اواپراتور ۴ . عایق نبودن لوله کولر گازی باعث آبریزش آن می‌شود

یکی دیگر از علل شایع آبریزش کولر گازی، عایق نبودن لوله‌های آن خصوصاً لوله‌های زیر یونیت داخلی است که باعث ریزش آب از لوله ها می‌شود. چطور؟….

لوله‌های کولر گازی مخصوصاً لوله برگشت یا لوله گاز یا همان لوله ضخیم‌تر کولرگازی، بسیار خنک است و اگر با عایق کاملا پوشانده نشود همان اتفاق لیوان آب برایش می افتد. یعنی رطوبت هوا به‌صورت مایع و قطره‌قطره به داخل منزل می ریزد.

شبنم زدن لوله کولر گازی

 

نکته: مناسب‌ترین راه برای تخلیه آب کولر گازی، استفاده از لوله کشی توکار کولر گازی است یا اصطلاحاً لوله مرکزی تخلیه آب کولر گازی. البته باید به این موضوع توجه داشت که منظور از لوله مرکزی، لوله فاضلاب نیست. زیرا به علت بوی بد، امکان ورود بوی نامطبوع از طریق کولر گازی بسیار زیاد است. به همین دلیل یک لوله جدا مخصوص کولر گازی کشیده شده و آب خروجی کولر گازی از این طریق تخلیه می‌شود.

تخلیه آب کولر گازی

تا به اینجا علت های شایع آب دادن کولر گازی را بیان کردیم. اگر با توجه به مطالب بالا مشکل شما حل نشد و برای تعمیر کولر گازی خود به کمک احتیاج داشتید، متخصصین مجرب کاراباما در کوتاهترین زمان نزد شما خواهند بود. کافیست با شماره ۵۴۵۸۴ تماس حاصل فرمایید و یا به صورت آنلاین فرم درخواست تعمیرات خود را پر کنید. البته نکات تخصصی‌تری نیز جزو علت‌های آب دادن کولر گازی است. مانند شکستگی یا ترک سینی زیر فین‌ها و مسدود شدن لوله کولر گازی (تاخوردن لوله). با این حال موارد اشاره شده در این مطلب بسیار رایج و علت اکثر مشکل آبریزش کولر گازی افراد می باشند.

تعداد کل نظرات: 299

 • Avatar
  لیلامعصومی

  باسلام’مشکل کولربنده اینه که نه آب سرریزمیشه ونه آبی ازشیلنگ درین تخلیه میشه.اصلاآبی وجودنداره.لطفاپاسخ سوالموبه موبایلم بفرستیدمشکلی تودریافت ایمیل دارم متشکرم.۰۹۱۹۶۰۳۸۸۱۰

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   با سلام
   علت های زیادی در بوجود اومدن این مشکل دخیل هستند که فقط با چک کردن میشه متوجه شد

  • Avatar
   سلام

   گاز کولر خالی شده دوباره شارژ کنید

 • Avatar
  علی

  سلام خسته نباشید,ما۴روزه کولرگازی نصب کردیم لوله تخلیشوهم ازدیوار ردکردیم توحیاط,حالا ازامروز داره آب به داخل کولر سرریز میشه ووسایلامو خیس کرده میشه زودجواب بدین.ممنون

  • Avatar
   سلام

   لوله ها را عایق کنید.
   شیب لوله تخلیه را چک کنید .
   دقت کنید در مسیر لوله انسداد نباشد و سر آزاد شیلنگ مسدود نشده باشد.

 • Avatar
  علی

  الان بایدچیمارکنیم علتش چیه؟

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام علت ریزش آب از پنل کولر گازی میتونه زیاد و متفاوت باشه. ولی اگه تازه نصب کردین به احتمال خیلی زیاد شیب لوله درین رو درست رعایت نکردن یا اینکه لوله درین یه جایی خم شده و تا خورده. بهترین راه اینه که با نصاب کولر تماس بگیرید و موضوع رو با ایشان درمیان بزارید

 • Avatar
  اسحاق

  ممنون از اطلاعات خوبتون من لوله اب را داخل یه جا نوشابه گذاشتم و هر روز غروب از کولر اب میریزه نیمدونم چرا یکم خاموش میکنم و آب رو خالیم میکنم فردا صبح درست میشه

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام دوست عزیز همونجور که در اموزش هم ذکر شد اگر شما لوله تخلیه را داخل ظرفی بزارین که اون ظرف پر بشه بعد از مدتی که پرشد و اب به لوله رسید به دلیل اینکه فشاری پشت آب داخل لوله نیست برگشت داده میشه به داخل کولر پس همیشه قبل از پر شدن ظرف اون رو خالی کنید

   • Avatar
    ابوالفضل

    سلام.آقا ممنون از راهنمایی هاتون
    من یه اسپیلت۱۰روزه خریدم
    روزای اول از لوله تخلیه آب خارج میشد.
    اما امروز لوله ی تخلیه آب خارج نمیشه ولی سرمایش کولر خوبه
    آیا مشکلی هست؟لطفا راهنمایی کنید

 • Avatar
  رضا مهدی پور

  با سلام
  مشکل کولر بند ه جمع شدن قطرات آب بر روی پره ها و داخل پنل داخلی کولر میباشد با نمایندگی تماس گرفتم مجددا کولر را بطور کامل سرویس کردند و خروجی آب آن را که بصورت تو کار در کفشور آشپزخانه که دارای شترگلو هست نیز چک کرد که مشاهده نمود آب تخلیه میشود ولی مجددا بعد از چند ساعت کار کردن قطرات آب نمایان میشوند.از نظر مقدار گاز هم چک نمودند که مشکلی نداشت. لطفا راهنمایی بفرمایید.

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   این مشکل میتونه ار شیب نداشتن لوله تخلیه به وجود بیاد چون اب تولید شده توسط کولرگازی برای تخلیه فشاری پشتش نیست با کوچکترین مشکل یا شیب کم به داخل برگشت میخوره
   یا اینکه میتونه یک جایی لوله تخلیه تاخورده باشه یا اینکه چیزی داخل اون گیر کرده باشه

 • Avatar
  احسان

  سلام .کولر گازی ما قبلا رطبت هوا را میگرفت و داخل یک ظرف جمع میشد . ولی الان دیگه آب داخل ظرف جمع نمیشه و هوای داخل خونه رطوبت زیادی داره! مشکل دقیقا چیه ؟

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   مشکل اصلی از درست کار نکردن کولر گازی هست
   دلایل زیادی داره
   کم فشار شدن کمپرسور
   کمبود گاز درسیستم
   سرویس نشدن دستگاه

 • Avatar
  صالح

  سلام.در نصب یونیت داخلی باید کاملا افقی باشد و تراز بوده؟؟؟؟یا لازم است در مواقعی آن را کمی خم کنیم برای تخلیه آب.منظورم خود یونیت میباشد نه لوله تخلیه آب.مرسی

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   متاسفانه این اشتباهی است که خیلی از دوستان مرتکب ان میشوند و در هنگام نصب به پنل شیب میدهند نخیر در هنگام نصب به هیچ عنوان نباید به پنل شیب داد بلکه ان را باید کاملا تراز نصب کرد
   برای خم کردن لوله هم هر سایز لوله ای فنر مخصوص خودش رو داره که باید تهیه کنید.

 • Avatar
  صالح

  ۰۹۳۳۷۶۱۶۷۱۷شماره تلفن کاری منه.ممنون میشم جواب رو اس کنید برام.و برای خم زدن لوله ها از چه فنری استفاده کنیم بهتره.چون فنرای لوله اسپیلت خیلی نرم میباشد.

 • Avatar
  صالح

  یا از طریق وات بفرستین

 • Avatar
  محمد رضا

  سلام. از اطلاعات کاملی که دادید بسیار متشکریم. کولر گازی ما تا قبل از اینکه کسی سرویسش کنه مرتب از لوله آب میداد ولی بعد از سرویس دیگه اصلا آب نمیده. به نظر شما باید به سرویس کار اطلاع بدیم؟ مشکلی وجود داره؟ ممنون.

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   البته مقدار اب خروجی از کولر گاری نسبت به منطقه مجل زندگی شما متفاوت ولی اگز اصلا ابی از کولر خارج نشه نشانه خوبی نیست و باید برسی شود

 • Avatar
  مسعود دانشور

  سلام کولر گازی بنده وقتی که روشنش میکنم و بعد از مدتی کار کردن شوت بادش افت شدیدی میکنه و اینکه وقتی کولر روشن اب ازش تخلیه نمیشه ولی بعد از نیم ساعت از خاموشیش که میگذره ابش تخلیه میشه و بعد که روشن میکنم شوت بادش درست میشه البته من کولرمو تازه تعمیر کردم و کمپرسورش عوض کردم چون سوخته بود،ممنون میشم منو راهنمایی کنید؟

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   باید چک کنید ببینید دور فن داخلی از طریق کنترل کم و زیاد میشه اگر این اتفاق میافته که دور فن سالمه ولی اگر از طریق کنترل کم یا زیاد نشه باید مرحله به مرحله چک بشه و این کار یک تعمیرکار است
   برای تخلیه آب هم بابد بگم که بعد از روشن شدن کولر بسته به شرایط اب و هوایی که هستید مدت زمانی طول میکشه تا اب کولر جریان پیدا کنه البته اگر آب از کولر خارج میشه و به داخل کولر برنمیگرده به زمان تخلیه زیاد توجه نکنید
   درباده پرتاب باد هم توجه کیند که حتما فیلتر کولر تمیز باشه و خاک نگرفته باشه چون باعث افت پرتاب باد میشه ولی اگر مشکل حل نشد باید با بک تعمیرکار مشورت کنید چون از این طریق بیشتر از این نمیشه راهنمایی کرد

 • Avatar
  سعید بهاری

  سلام
  آیا از آب کولر گازی میتوان در اتو و رادیاتور اتومبیل و شیشه شور استفاده کرد

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   بله از اب خروجی آب کولر گازی میشه برای باغچه و مواردی که گفتید استفاده کرد و کاملا مناسب این کار است

   • Avatar
    الهیار محمدی نیا

    سلام دوست عزیز فرمایش کردید که آب کولر گازی برای باغچه مناسبه ،ولی بنده به تجربه رسیدم که این آب کاملا برای باغچه مضر هست،چون من آبی که از شیلنگ کولر گازی و به حیاط منتقلش کردم در مسیرش روی سنگ مرمر میریخت و وارد باغچه میشد .بعد از مدتی باغچه خشکید و ینگ مرمر رو هم بصورت کامل خورده بود و بصورت یک جو درآورده

    • محمد پیرنیا
     محمد پیرنیا

     سلام
     اون ردی که شما میگید مریوط به فرسایش ارام اب هست ولی این اب کاملا تبخیر شده و مشکلی برای مصرف باغچه و گیاهان نداره مقالات مفصل تر در اینتزنت موجوده

 • Avatar
  حمیدرضا بزی از گلستان

  سلام خسته نباشید. نمیشه با ایجاد یه سیستم ساده اب بصورت ابشاری روی پرهای فلزی بیرون کولر پنجره ای ریخت تا راحت تر گرما ازدست بده و راندمانش رو افزایش بدیم؟این کار مشکلی برای کولر ایجاد نمیکنه؟لطفا بهم جواب رو اطلاع رسانی کنید. ممنون۰۹۱۱۷۶۹۳۲۶۴

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   اگر شما در مناطق معتدل زندگی میکنید لزومی برای انجام این کار نیست و در مناطق گرم و خشک هم با توجه با استفاده کمپرسور t3 در کولر های گازی نیاز خاصی به این کار نیست ولی اگر انجام دهید هم مشکلی پیش نخواهد امد البنته با توجه به مصرف اب و هدر رفت اب کاره منطقی و به صرفه ای نیست

 • Avatar
  امیر اسدی

  سلام.یک ماه کولر گازی ۲۴۰۰۰ سامسونگ نصب کردیم.ما بیشتر رویه درجه ۲۶ یا ۲۷ کولرو استفاده می کنیم.حد.د دو هفتس بویه نامطبوعی میده وقتی روشنه.بویی شبیه بوی جوراب.البته بعضی موقعه ها.ممنون میشم راهنماییم کنید.

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   باید کولر برسی بشه اگر کولر قدیمی است یعنی قبلا جایی نصب بوده احتمال اینکه محل تخلیه اب ان لجن گر فته هست زمانی که کولر کنتاکت میکند باعث میشود بو به وسیله فن پخش شود و با اینکه لوله درین دستگاه به فاضلاب وصل شده باشد و منشا این بو از انجا باشد

 • Avatar
  قنبری

  سلام کولر پنجره ای ما هر ۱۲ساعت حدود ۴لیتر آب تخلیه میکنه آیا مشکل داره ؟در منطقه گرم وخشک زندگی می کنیم

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   نخیر دوست عزیز کاملا طبیعیه هیچ مشکلی نیست

 • Avatar
  مهدی

  با عرض سلام و خسته نباشید
  کولر ما داره از لابلای پره هاش اب میریزی میشه کمکم کنید
  با توجه به هزینه بالای سرویس کار ها میخوام بدونم خودم میتونم اقدامی انجام بدم

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   لطفا تمامی مقالاتی که درباره آبریزش در سایت منتشر شده را مطالعه کنید اگر باز هم ابهام داشتید حتما کمکتون میکنیم

 • Avatar
  بردیا

  عالی بود.ایول

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   خواهش میکنم امیدوارم مشکلتون حل شده باشه

 • Avatar
  حسن

  سلام… کولر گازی من علاوه بر اینکه از لوله تخلیه آب خارج میکنه، به تازگی متوجه شم از یونیت خارجی و لوله خارجی هم آب چکه میکنه… سوالم اینه که آیا این عیب محسوب میشه و باید برطرف بشه؟ یا اینکه طبیعی است و مشکلی برای کارکرد دستگاه ایجاد نمیکنه؟؟؟

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   لوله ها ی کولرگازی به دلیل اینکه خیلی خنک میشوند بخار هوا را به مایع تبدیل میکنند مانند مثال که در اموزش زده شد که در اطراف لیوان اب یخ قطرات شبتم جمع میشود
   ولی بایذ دقت داشته باشد که تمامی سطح لوله تا موتور کولرتان یا همان کندانسور باید عایق شده باشذ تا این اتفاق نیوفتد فقط یک مقدار قسمت پیچ لوله و مهره ماسوره کولر
   یع علت اینکه قابلیت عایق شدن ندارد که کمی ابریزش دارد که این کاملا طبیعی است
   دقت کنید تمامی لوله شما ار موتو تا پنل داخلی عایق باشذ

   • Avatar
    حسن

    ممنون…دقیقا همان قسمتی که عایق نشده آبریزش دارد. متشکرم از شما

 • Avatar
  بابایی

  با سلام و خسته نباشید
  کولر گازی من ا جنرال ۲۴۰۰۰هزار پنجره ای میباشه رو شماره ۲ هس تمام ساختمون ۱۱۰متریم راخنک میکنه اما کمپر سور ش ۲۴ساعت کارمیکنه هیچ خاموش نمیشه در خردادماه خاموش روشن میشد بنظر شما برا کمپرسور خطر نداره؟لطفا راهنمایی کنید

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   ۲۴۰۰۰؟؟؟؟ ۱۱۰متر؟؟؟؟ خوب این کولر اصلا مناسب این فضا نیست و خاموش نشدن کمپرسور هم به دلیل این است که دما به دمایی که شما برای کولر تعیین کرده اید نمیرسد
   بله علاوه بر مصرف برق به کمپرسور هم فشار میاید اگر چاره ای به جز استقاده از آن ندارید جتما کولر را هرساله سرویس مفصلی بکنید

 • Avatar
  علی کشاورز

  با درود
  من یک اسپلیت مدل ۴۱۰a دارم از نوع تراست که از دیروز شروع به ریخت آب از زیر ان کرده آیا برا بازدید از شلنگ تخلیه باید پنل به طور کانل باز شود اگر محبت کنید طریق باز کردن پنل را به طور کانل شرح دهید ممنون میشم

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   دوست عزیز در آموزش ها کاملا این موارد توضیح داده شده لطفا مطالعه کنید اگر سوالی بود بپرسید

 • Avatar
  مرادی

  با سلام.کولر اسپیلت ۳۰۰۰۰ اجنرال من که دوماه هم هست خریدم یه چند روزیه ازش بخار همراه با اب میزنه بیرون.
  لطفا راهنمایی کنید مشکلش چیه.
  ممنون

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   بخاز ؟؟؟؟؟؟ بخار گرم یا سرد ؟
   چون در بعضی مدل ها اول کمپرسور کار میکند و سرما را به پنل میرساند بعد فن داخلی شروع به کار میکند که به علت سرمای شدید بخاری مانند زمانی که درب فریزر را باز میکنید میبینید اگر به این شکل است مشکلی نیست …

 • Avatar
  سعید

  با سلام
  کولر گازی تاچ ایر دارم و۸سال که کار میکنه در شروع گرما وقتی روشن میکنیم هیچ مسئله ای نداره ولی بعد از چند روز کار کردن شروع به ریزش اب از پنل اسپیلت میکنه از طریق فیلمی که گذاشته بودین یونیت داخلی رو باز کردم وشستم آن قسمت ناودونی که اب رو هدایت میکنه یک تیکه یونیلیت سرتا سر ناودونی نشسته که عمق ناودونی رو پر کرده میخواستم ببینم این یونیلیت باید باشه یا نه ؟ چون احساس میکنم به علت تبخیر اب بیشتر توسط کولر نادونیه گنجایش اب رو نداره و سر ریز میشه ممنون از شما وسایتتون

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   نخیر ربطی به یونولیت ندارد شما یک بطری اب داخل ناودانی بریرید و چک کینید ببینید این آب برای تخلیه در کجا به مشکل بر میخورد

  • Avatar
   محمد امین گلستانی

   سلام خسته نباشید. من یک کولر گازی پنجره ای دارم از داخل قطره قطره اب ریزش میکنه علتش چی میتونه باشه

 • Avatar
  عماد

  سلام بزرگوار. کولر گازی ما خنک کنندگی خوبی نداره، این علتش چ میتونه باشه؟ و اینکه مسیر لوله های رفت و برگشتش رو که چک کردم مقل یخچال برفک بسته، میتونه علت مشکل بالایی که عرض کردم،باشه؟ ممنون ازپاسختون

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   در بسیاری از حالات یخ برفک زدن لوله ها و قسمت هایی ار کولر نشانه کمبود گاز سیستم میباشد ولی باید اطلاعات بیشتری بدین تا بتونم دقیقتر راهنمایی کنم

   • محمد پیرنیا
    محمد پیرنیا

    سلام
    بله به احتمال خیلی زیاد کولر شما احتیاح به شارژ گاز دارد حتما با یک تعمیرکار مشورت کنید چون یخ زدن یکی از علائم کمیود مبرد در سیستم است

 • Avatar
  عماد

  این برفک بیشتر در قسمتایی بود که عایق نبود مثلا نزدیک کمپرسور، یا قسمتی از لوله ها که از توی دیوار رد شده. بعد اینکه کولر گازی از داخلش یخ میومد بیرون وقتی یه خاموش روشن کردم. تعجب کردم دیگه از این قسمت قضیه

 • Avatar
  اسماعیل قجری

  با سلام
  کولر گازی من سامسونگ است و پنل داخلی آن از لوله های گاز آن با اینکه کاملا عایق هستند باز هم آب قطره قطره چکه می کند . امان ما رو بریده . دیوار ما را کثیف کرده . راهنمایی کنید چه کار کنم .

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   ببیند اگر از لوله ها با این حال که عایق هسنتد اب میچکد با اینکه عرق میکند یعنی روی عایق اب جمع میشود مطمئنا لوله تا خورده و اصطلاحا دو پهن شده هر چه سریعتر نسبت به رفع ان اقدام کنید تا به کمپرسور شما اسیب نرسد و حتما نتیجه را برای اگاهی دوستان اعلام کنید

 • Avatar
  رضا

  با سلام
  کولر من اوجنرال هستش و از اسپیلت آب میریزه ، دقیقا بعد از خاموش کردن کولر آب قطره قطره روی دیوار می ریزه ، با اینکه لوله های گاز کاملا عایق و چسب زده شده است . لطفا راهنمایی کنید چکار کنم . ممنون

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   اگر بعد از خاموش شدن این اتفاق میافتد احتمال کمبود گاز در سیستم شما وجود دارد حتما با یک تعیمرکار مشورت کنید

 • Avatar
  حسین رضائی

  سلام
  میخواستم اسم دستگاهی که فین های کندانسور رو صاف میکنه بدونم

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   اسم خاصی نداره هر کس با یک اسم میشناستش فین صاف کن ، برس فین و…

 • Avatar
  محمد

  سلام
  اسپیلت ما نسبت به اسپیلت همسایه خیلی کم اب تولید میکنه مثلا یکی دو هفته پیش تولید میکرد ولی الآن مال همسایه مرتبا تولید میکنه ولی مال ما اصلا از اب خبری نیس
  واینکه وکیوم اولیه چقد باید انجام شود و اگر کمتر انجام شود چه مشکلاتی دارد؟
  چون نصابی که نصب کرد دو سه دقیقه بیشتر انجام نداد ایا وکیوم و وجود هوا در سیستم رابطه ای با مقدار سرمای تولیدی هم داره چون اسپیلیتی که اتاق دیگه هس سرماش بیشتره

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   زمان وکیوم نسبت به طول لوله متغیره ولی مسلما ۲ تا ۳ دقیقه نیست و اگر وکیموم درست انجام نشه در سرمای کولر تاثیر داذه و مقدار اب خروجی کولر گازی نسبت به منطقه محل سکونت و تعدادنفرات استفاده کننده و سرمای کولر متغییر است

 • Avatar
  علی

  باسلام.یک کولراسپلیت حایر۲۴داریم ۴روزه نصب کردیم ودرجه روی۱۶قراردادیم مشکل اینه که اصلا محیط داخل رو خنک نمیکنه چکار کنم؟

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   باید ببینید کولر با ظرفیت محیط سازگاری داره ؟؟
   باد سرد میده ؟؟؟
   در اخر اگر مشکلی دارید که خودتان قادر به حل ان نیستید با بک تعمیرکار مشورت کنید یا اینکه سولتان را دقیق تر بپرسید تا کمکتان کنیم

 • Avatar
  مازیار

  سلام . ما یک کولرگازی سامسونگ ۲۴۰۰۰ نصب کردیم . که از جایی باز کردیم و نصبش کردیم مجددا. تا زمانی که کولر روشن هست مشکلی نیست ولی وقتی خاموش از پره ها و کنار اون آب میاد. مشکلش چی هست؟ گازش کمه یعنی؟

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   این مشکل احتمالا به دلیل کمبود گاز سیستم است
   گازش کمه یعنی = کولر گازی تمامی عمل خنک کنندگی را توسظ گاز درون خود انجام میدهد که اگز به هر دلبل این گاز کم شود سیکل سرمادهی کولر نیز به هم خواهد خورد

 • Avatar
  سلمانی

  سلام . ما یک کولرگازی سامسونگ تازه نصب کردیم که البته نو نیست. تا زمانی که کولر روشن هست مشکلی نیست ولی وقتی خاموش از پره ها و کنار اون آب میاد. از کمبود گازه؟ آخه خوب خنک میکنه!!!!

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   پره منظورتان کجای کولر است پنل داخلی ؟؟؟
   اگر منظورتان پنل داخلی است امکان دارد که به دلیل کمبود گاز کولر لوله ها و کویل ها یخ زده باشد و به محض خاموش شدن این یخ اب شده و چکه کند باید مقدار گاز سیستم را با گیج مانوفیلد اندازه بگیرید

  • Avatar
   پروانه رحیمی هرچگانی

   سلام خسته نباشید، کولر گازی مدل جنرال طرح لبخندیرا ۲سال پیش خریدم، کولر سازها میگویند سوراخ کوچکی از اول داشته، که هر سال گاز میزنیم، گاز خالی میکنه، چاره ساز نیست، چند دفعه دادم تعمیر، فایده داره دوباره بدم تعمیره، پول خرج کنم یا نه، یا کولر نوع بخرم ، از استان قم

 • Avatar
  کشوری

  سلام وقت بخیر
  از اینکه وقت میگذارید به سوالات پاسخ میدین متشکرم.
  کولر ما general هست و امسالم سرویسش کردیم هرسال حتی ظهر توی گرمای ۵۰ تو خونه یخ میزدیم از بس عالی سرد میکرد ولی امسال اونم تو این گرما زیاد سرد نمیکنه خونه رو یه تعمیر کار اوردیم گفت گازش خوبه ولی دور فن زیاد نیس و گفتن فن دوربالا نصب کنید . آیا حرفش درسته؟ الان فن دوربالا نصب کنیم مگه باز همین هوای داغ رو دوباره نمیزنه به رادیاتورش ؟ آیا تاثیری داره واقعا خرج کنیم و دوربالا بخریم؟؟
  ممنون میشم پاسخ بدین

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   منظور از دور فن کدوم فن هست فن داخلی یا خارجی؟؟؟
   به نظر من اگز دلیل قانع کننده ای برای تعویض فن هست این کار را انجام بدید چون فن نصب شده روی کولر از لحاظ ولتاژ و قدرت به صورت کاملا اصولی و علمی کازشناسی و نصب شده است

 • Avatar
  ارمین

  سلام
  پنل خارجی کولر ما وقتی که کولر روشن هستش ازش اب میچکه.ما تو منطقه مرطوب هستیم.شیب لوله تخلیه هم رعایت شده و ازش اب تخلیه میشه.ایا به سرویس نیاز داره یا طبیعی هستش؟

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   پنل خارجی ؟؟؟؟
   اگز منظورتان موتوز بیرونی کولر است چکه کردن اب از لوله های که به موتور وصل میشود طبیعی است

 • Avatar
  ارسلان

  سلام من دو تا کولر گازی اوجنرال یکی ۱۲ هزار و یکی هم ۲۴ هزار خریدم البته نصاب از بانه اورده و هیچ مشکلی هم نداره و خوب سرد میکنه ولی متأسفانه هیچ کدوم شون تایمرش کار نمیکنه یعنی علامت تایمر که رو پنل هست روشن میشه و تا زمانی هم که بهش تایم دادیم روشن میمونه ولی وقتی باید خاموش بشه نمیشه و این هم باید بگم که نصاب آشنا هست و میدونیم که سر مون کلاه نذاشته…. لطفاً زود تر جواب بدید

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   این کولر ها به دلیل اینکه متفرقه هستند و از منابع معتبری تهیه نمیشوند متاسفانه دارای برد فرمان قوی هم نیستند (به دلیل قیمت کم و به صرفه بودن) و بعضی از امکانات را هم پشتیبانی نمیکنند

 • Avatar
  مهدی احمدی

  سلام الان چند روز از خروجی کولر آب تخلیه نمیشه میشه علتش بگین ممنون میشم

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   اگر قبلا اب خازح میشده ولی الان کم شده یکی از دلایلش کم شدن گاز سیستم است

 • Avatar
  علی خوشبین

  سلام خسته نباشید
  چند روزه کولر گازی ۲۴۰۰۰ جنرال خریدم اول که کمپرسور روشن میشه پنل داخلی صدای مکش هوای شدید میده هر سری که کمپرسور عمل میکنه این صدا هست علتش چیه ممنون

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   اگر منظورتان صدای هوم یا حجم هوای داخلی است که این موضوع به سیستم کولر مربوط بوده و نحوه طراحی ان که برای رفع ان هیچکاری نمیتوان کرد

 • Avatar
  کشوری

  سلام.
  منظور من فن خارجی روی پنل بیرونی هست و خود تعمیرکار گفت که یه فن با دور بالا نیاز که که رادیاتور رو خنک تر کنه!
  گفتن برای خیلی ها این کار انجام داده و راندمان کولر از نظر سرد کردن بهتره

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   یه نظر من اگر کندانسور در جای مناسبی نصب شده این کار دلیل منطقی ندارد مگز اینکه فن کارایی اولیه خود را از دست داده باشد که معمولا دور فن کم نمیشود کاملا از کار میافتد

 • Avatar
  کشوری

  جای کندانسور بیرونجی عوض نشده و اکثر ساعات روز جلوی سایه است . فقط امسال پنل داخلی سرویس شده و از نظر گاز گیری هم چک شده . این امکان وجود داره که زمانی که کولر رو سرویس و نصب کردن ،شیر گازی رو که بسته بودن کم باز کردن و اون باعث شده که الان راندمان کمتری داشته باشه؟؟
  سپاس

 • Avatar
  علی عسکری

  سلام قربان وقت بخیر
  در منطقه با هوای گرم و مرطوب کولر دو تکه به تازگی نصب کردم ، غیر از خروجی پنل داخلی و محل مهره های نصب لول ها به موتور ، از سوراخ زیر قاب موتور بیرونی هم آب می ریزه ، نگاه کردم پره های سمت اتصال لوله ها خیس شده بود و زیرش قطرات آب جمه شده بود ، راهنمایی می فرمایید ، سپاس

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   اگر این اب از ادامه لوله هایی است که به موتور بیرونی وصل شده است مشکلی نیست و کاملا طبیعی است
   ولی اگر از قسمت دیگری (ابتدای لوله مویی) است حتما با تعمیرکار مشورت کنید دقت داشته باشید اگر سرمای کولر طبیعی است کولر مشکلی نداشته و نیاز یه بازدید تعیمرکار نیست

 • Avatar
  ناصر سجادی

  سلام خسته نباشید کولر گازی پشت پنجره ای مارک هیتاچی۲۴۰۰۰ خیلی صدا میده و لرزش داره وقتی میره رو فن صداش کمتر میشه ،اصلا آب نمیده زیادم خنک نمیکنه لطفا راهنمایی کنید
  ممنون

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   صدای زیاد ممکنه به علت این باشه که این کولر به پنجره چسبیده شده و باعث لرزش در هنگام راه اندازی و تولید صدا میشه سعی کنید بین کولر و چهارچوب پنجره عایق گذاشته تا این صدا کمتر بشود
   البته ممکن است این صدا از داخل موتور باشد که آن هم نیاز به برسی دارد
   درباره عدم تولید اب و سرما هم احتمالا کولر چندین ساله که سرویس نشده حتما با یک تعیمرکار برای سرویس و چکاب کولر مشورت کنید

 • Avatar
  رضا

  باسلام
  کولر گفتی و کردی کبابم،دوستان کمپرسور کولرتون سوخت تعویض نکنید بریدگی کولر نو بخرید تا….
  آبادان زندگی میکنم،سه سال پیش کولرگازی دوتکه طرح لبخند خریدم،تابستون اول خوب بود،اما سال دوم کمپرسورش سوخت،بعد از پرسو جو فراوان گفتن کمپرسور کولرت روتاری بوده باید تعویض بشه،خلاصه کمپرسور ۳۰هزارتکامسه آمریکایی اصل خریدم اونم بعد یکماهه سوخت،گفتن لوله مویی و تنظیم نکرده تعمیرکارت
  ،دوباره یه موتورجدید گرفتم اینبار کلترون تایلند یه هفتست روی کولرها اما سرما نداره،لوله مویی،گاز،و…تعمیر کار چک کرد اما سرمایه در حد کولر ۱۲هزارم نیست.روی صحبتم با تعمیرکارای بیوجدانیه که کم نیستن وفقط به فکر جیبشونن خدا ازشون نگذره

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   دوست عزیز توی هر صنفی انسان های بی اخلاقی وجود دارن که انسانیت رو به پول میفروشن و نباید همه رو با هم مقایسه کرد حق با شماست تعمیرکار خوبی به پست شما نخورده
   بنده شخصا به تمام تعمیرکاران توصیه میکنم که اگز کمپرسوری دچار خرابی یا سوختگی میشه قبل از تعویض کمپرسور حتما و حتما علت از کار افتادن کمپرسور رو پیدا کنن چون اگر کمپرسور در شرایط استاندارد کار کنه به راحتی خراب نمیشه و از کار نمی افته ای کاش شما هم به تعمیرکار خوب پیدا میکردید و اینقدر اذیت نمیشدید
   اگر کمکی از دست ما بر میاد میتونید روی کمک ما حساب کنید

 • Avatar
  امانی

  سلام من تازه یه واحد آپارتمان اجاره کردم که سیستم خنک کنش داکت اسپلیته اما تا روشنش میکنم آب قطره قطره ازش میاد و وقتی خاموش میکنم بعد دو ثانیه آب ازش شره میکنه خیلی هم زیاده چند تا تعمیر کار نتونستن درستش کنن چه کنم به نظرتون

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   راستش اصلا نمیشه اینجوری نظر داد باید ببینید اشکال از کجاست حتما با یک تعمیرکار ماهر مشورت کنید و بیشتر هزینه کنید تا تضمینی براتون درست کنه

 • Avatar
  سارا

  سلام.خسته نباشید.کولر گازی ما هم ال جی هست و قطره های اب زیرش جمع میشه …اشکال نداره که همینطور که قطره قطره اب میده دستگاه کار بکنه یا باید خاموشش کرد تا نسوزه؟؟سوال بعدی هم اینکه تو دفترچه اش نوشته فن رو بزنید تا رطوبت داخل رو خشک کنه وگرنه به اجزای داخلیش اسیب میرسونه فن رو هم که میزنم بوی جوراب میاد از توش….لطفا راهنمایی بفرمایید ممنون میشم

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   ابریزش اگر برای شما مشکلی به وجود نمی اورد از لحاض کثیف شدن محیط به کولر اسیبی نمیرساند
   درباره سوال دوم هم اگر منطورتون از گرفتن رصوبت گزینه دری یا خشک کن کولر هست بله با زدن دکمه دری میتونید از رطوبت محیط کم کنید مخصوصا مناطقی که شرجی هوا وحود دارد

 • Avatar
  مهدی زاده گل

  با سلام از پنل داخلی گاهی صدای وزوز میشنویم آنهم بیشتر وقتی سیستم در دور سرعت پایین یا روی فن میرود که با یک اشاره انگشت روی پنل این صدا قطع میشود تا اونجا که فکرم رسید با اینکه درب پنل شل نیست اقدام به صدا گیری کردم اما افاده نکرد،سپاسگذار از راهنمایی تون خواهم شد.

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   دوست عزیز به صدا افتادن پنل دلایل بسیار زیادی دارد که تا چک کرذن سیستم نیمتوان علت را گفت اگر چند سال است کولر را سرویس نکردید با سرویس این مشکل حل خواهد شد.

 • Avatar
  محمد هادی

  سلام
  کولر گازی ما از نوع سه وجهی سامسونگ
  فقط موقع روشن شدن در حد پنج الی شش قطره آب از لای پره هاش میریزه بیرون به نظر شما این یعنی کولر مشکل داره؟ اگه داره مشکلش ممکنه کدوم یکی از حالاتی باشه که گفتین؟
  ممنون

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   مطمنا این یک مشکل است و کولر نباید ابریزش داشته باشد ولی اگر در همین خد است زیاد حساسیت به خرج ندهید و از ان استفاده کنید چون حل کردن این مشکل هزینه بردار است

 • Avatar
  مریم نایبی

  سلام وقتتون به خیر
  باتشکر از اینکه وقت میگذارید و سوالها رو با دقت جواب میدید,سپاسگزارم
  عرضم به حضورتون که مااهواز زندگی میکنیم و کولر مدیا۳۰۰۰۰نصب کردیم,تمام لوله کشیش عایق بندی هست ,و توی داکت کار شده و مسیر داکت از توی راه پله ی مسقف هستش تااینکه از توی دیوار به داخل تراس به پنل بیرونی منتهی میشه,مسیله اینجاست که تمام داکت حالت شبنم و قطرات آب هست وداخل داکت هم نوار های سفید دور لوله های عایق بندی که کار شده, کاملا دست میزنیم مرطوبه,میتونم بدونم مشکل از چیه؟خیلی نگرانم

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   به احتمال خیلی زیاد یک جایی از لوله دو پهن شده که باعث میشه حتی لوله از روی عایق هم خیس بشه حتما با بک تعمبرکار صجبت کنبد تا بازدید کنند معمولا جایی که لوله خم خورده باید باید تاخورده باشد حتما مساله رو پیگیری کنید این مشکل ممکنه به کمپرسور شما اسیب بزنه

 • Avatar
  مریم نایبی

  سلام مجدد ممنون از پاسخگویی شما,توی داکت علاوه برلوله های مسی,لوله ی تخلیه آب هم هست,امروز اون لوله رو از بقیه مجزا گذاشتیم,چون توی لوله همیشه مقداری آب ثابت میموند و دیدم دورش کاملا شبنم میزنه حالا که شیبش زیاد شده و کاملا تخلیه میشه اینطور نیست ولی همونطور که شما فرمودید لوله مسی هنوز هم حالت رطوبت داره البته خیلی کم از قسمت سرپیچش که نیم متر بعد از پنل داخلیه,ممکنه نشت داشته باشه؟یابخاطر تقطیره؟یاهمون دوسرپهن که شمافرمودید؟

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   ببینید اگر لوله مسی از روی عایقی که روی خودش داره مرطوب میشه حتما بک جا لوله دو پهن شده ولی اگر لوله بدون عایق مرطوب میشه این کاملا طبیعه

 • Avatar
  محمد

  سلا خسته نباشی
  میخاستم بدونم دلیله اینکه لوله های داخل پنل که به رنگ مسی هست چرا وقتی کولر روشنه عرق میکنه و شروع میکنه به چکه کردن
  ..لوله تخلیه اب هم چک کردم مشکلی نداره
  متشکرم

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   به همون دلیلی که وقتی یه تنگ اب یخ رو تو خونه میزارید دوزش شبنم میزنه
   چون لوله سرده بخاز اب هوا رو به مایع تبدیل میکنه

 • Avatar
  کاظم

  سلام خسته نباشید من یک کولر گازی هیتاچی ۳۰ هزار دارم این در درجهای پایین از پنلش اب می دهد ولی در دما ۲۴ به بالا اب نمی دهد سرویسکاری این کولر را نصب کرده می گوید طر راحی پنل خوب نیست وکار خانه اشتباه کرده است لطفا راهنمای کنید

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   نخیر مشکل از طراحی نیست باید برسی و عیب پیدا بشه

 • Avatar
  کاظم

  سلام اقای پیرنیا ببخشید دوباره مزاحم می شوم محل ما اذربایجان شرق شهر ملکان است کسی هست این ورا این مشکل حل کنه ؟متشکرم

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   متاسفانه من کسی رو نمیشناسم اونجا…

 • Avatar
  مهدی

  سلام
  ببخشید اگر هنگام نصب اسپیلت لوله های مسی در گوشه ها
  دولا شوند یا پهن شوند ونصاب متوجه نشود خودمان چگونه پی ببریم علایم کج بودن لوله ها در هنگام روشن بودن اسپیلت چیست؟
  سوال دوم اینه که اگر کمی کج باشد وبطور کامل پهن نشده باشدچه علایمی دارد و چگونه بفهمیم؟

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   دوست عزیز اولا که لوله علاوه گوشه ها بر اثر بی توجهی نصاب میتونه هر جایی د و پهن بشه و راه تشخیص هم فقط باز کردن عایق و بازدید هست درباره اسیب هم دوپهن شدن در هر حالتی به کولر اسیب میرساند هر چقدر تعداد و میزان خم بیشتر باشد اسیب بیشتر و زودتری خواهد رساند

 • Avatar
  مهدی حسنی

  با سلام در منزل کولر ۲۴هزار نصب شده با رطوبت سنج تست کردم در حالت عادی و خاموش بودن کولر رطوبت ۲۵ درصد است ولی بعد از روشن کردن کولر رطوبت سنج میزان رطوبت رو ۴۰ – ۴۵ نشون میده اغلب میگن کولر رطوبت محیط رو میگیره خواستم بپرسم علت چی میتونه با شه با تشکر

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   دلیل این کار چیه ؟ چرا این کارو انجام دادید
   این امکان نداره چون اون ابی که از کولر خارج میشه همون رطوبت هواست خیلی ساده

 • Avatar
  صبا اسدی

  سلام کولر گازی من ۳ روز کار میکنه بعد ۳ روز پنل داخلیش شرع به یخ زدن میکنه ترموستاتشم مشکلی نداره گاز هم داره نمیدونم باید چی کار کنم ؟

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   یکی از علت های یخ زدن کمبود گاز و یا کثیفی سیستم بر اثر سرویس نشدن است

 • Avatar
  صبا اسدی

  گازش مشکلی نداره منظور از کثیفی یعنی توی پنا یا فیلترها چون فیلترهارو هم شسته ام .

 • Avatar
  شاهين

  سلام من یک اسپلیت سامسونگ مدل بتر گرفتم الان ۳ ماه میشه وقتی پرتاب باد رو ۱ یا ۲ میزارم و دما رو رو ۲۰ درجه هر یک رب تا نیم ساعت پرتاب باد به یک باره فوقلاده کم میشه بسیار کم و مقداری صدای تق تق شنیده میشه بعد ۵ تا ۱۰ دقیقه پرتاب باد قوی میشه و صدای گاز که متوجه میشیم رفت رو کمپرس ( ac ) میاد تا تایم بعد که این روال تکرار میشه
  فیلتر هارو همون لحظه ور میدارم هیچ جا برفک نزده خیس هستش و رطوبتی ولی از یخزدگی خبری نیست همون لحظه پنل دوم که پست بام هستش رو هم چک کردم اونم موردی وجود نداره انگار خود لوله یخ بزنه داخلش وقتی دور رو رو ۳ بزارم و سرما هم زیاد باشه خوبه بیشتر هم شب ها اینجوری میشه به نظر شما علت از چیه ؟

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   با توجه یه توضیحات شما احتمال داره برد کولر مشکل داشته باشه اگر دستگاه شما گارانتی داره حتما با نمایندگی تماس بگیرید و مشورت کنید
   چون تا سیستم از نزدیک چک نشه نمیشه نظر قطعی داد

 • Avatar
  علی

  سلام خسته نباشین من یه اسپلیت دارم که الان چند وقته وقتی روشن میکنم فن داخلی روشن میشه کمپرسور استارت نمیزنه باید حتما دکمه توربو رو بزنم کمپرسور روشن بشه باد سرد ایجاد بشه علت چیه؟باید چیکار کرد؟تشکر

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   علت زیادی میتونه داشته باشه
   خرابی مادر برد کولر گازی
   مشکل در خازن کولر
   مشکل در ولتاز برق خانه

 • Avatar
  رامین

  سلام.کولر بعد از اینکه هوای اتاق رو خنک میکنه لوله های رفت وبرگشت هردو برفک میزنه .کولر ۲۴۰۰۰ هستش و کار کردن ۱۵٫۵ آمپر میکشه

 • Avatar
  رامین

  سلام.کولر بعد از اینکه هوای اتاق رو خنک میکنه لوله های رفت وبرگشت هردو برفک میزنه .کولر ۲۴۰۰۰ هستش و موقع کار کردن ۱۵٫۵ آمپر میکشه

 • Avatar
  علی

  سلام مهندس الان باید چیکار کنم دکمه توربو رو همش استفاده کنم مشکلی پیش نمیاد؟کولر رو تعمیر کنم؟یا صفر بخرم؟اخه تازه گرفتم

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   یا اینکه برد دستگاه رو بفرست برای تعمیر و تعمیرش کن یا در همون حالت استفاده کن نه مشکلی پیش نمیاد فقط کولر با تمام توان کار میکنه

 • Avatar
  amir ebrahimi

  سلام جاانم
  ممنونم از کمکایی که به مردم میکنید
  من یه اسپیلت مدیا ۳۲HR خریداری کردم و نصب کردم اما جناب نصاب وکیوم نکرد .. اینکار چه مشکلیرو بوجود میاره. و اینکه این امکان هست که بعد از مدت ۲ماه وکیوم بشه ممنون میشم .. جوابو به این ایمیل بفرستید جاانم.
  e.amir1214@gmail.com

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   اولا اصولی ترین روش وکیوم با پمپ وکیوم هست که باید انجام بشه ولی راه های دیگه ای هم وجود داره که با گاز کولر را هوا گیری کرد که شاید اون روش رو انجام داده
   بله اگر بخواین بعد این مدت هم میتونید وکیوم کنید ولی باید کل گاز خالی بشه و دوباره شارژ بشه که این کار هزینه داره

 • Avatar
  داریوش خدایی رحم

  با سلام
  من در اهواز زندگی میکنیم یه مدتی کولرگازی اسپیلت سوپر جنرال ۲۴۰۰۰ درزمان ظهر کمپرسور ازمدار خارج میشه وهوای گرم میده ولی شبها خوب کار میکنه اشکال ازچی میتونه باشه اگر پنل که روی پشت بام هست رادرحیاط جایی که سایه هست نصب کنیم مشکل حل میشه یا نه لطفا راهنمایی نمایید ایا میشه کمپرسور روتاری اونو عوض کرد هزینه حدودا چقد میشه با تشکر

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   این عیب دلایل زیادی میتونه داشته باشه مثل :
   کثیفی سیستم
   کمبود گاز سیستم
   معیوب بودن سیستم یا خرابی در ان
   نصب غیر اصولی کمپرسور
   و دلایل دیگه که حتما باید بک تعیمرکار کولر رو از نزدیک بازدید کنه

 • Avatar
  amir ebrahimi

  خسته نباشید مجدد
  ممنون میشم اگه بگید کلمه ی. DRY بروی ریموت کنترل اسپیلت به چه معناست و چه کاری ریرو انجام میدهد

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   dry به معنی خشک است و زمانی که شما این گزینه رو فعال میکنید دور فن کولر به جدعقل میرسه و باعث میشه رطوبت بیشتری ارو از محیط جذب کنه این گزینه مناسب مناطق گرم و شرجی است

 • Avatar
  amir ebrahimi

  اقا قربونتون برم
  توضیحتون خیلی جامع و کارامد بود
  امیدوارم هر روز زندگیتون موفق باشین جاانم

 • Avatar
  محمد مشهد

  سلام وقت بخیر یه کولر گازی نزدیک ۳ ماه میشه خریدم بعد دوماه دیدم که زیاد سرد نمیکنه و جلوی پنل کولر که دستمو میگرفتم سمت راست باد سرد میزد اما سمت چپ بادش معمولی بود و سرد نبود اصلا.در ضمن روی لوله های داخل پنل هم که دست میزدم راست سرد و چپ معمولی بود و مقداری هم برفک زده بود.به نصاب زنگ زدم اومد یکم گاز زد ولی بعد چند ساعت کولر درست شد اما الان دوباره مشکل بوجود اومده همینه باید چیکار کنم؟؟؟لوله های داخل برفک میزنن اما قبلا اینطوری نبود

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   متاسفانه کولر شما نشتی گار داره و اگر صد بار دیگه هم پول شارژ گاز بدین بار هم خالی میشه و این داستان ادامه داره یک تعیمرکار خوب پیدا کنید و پول بیشتری بهش بدین و ازش بخواین به صورت تضمینی کولر شما رو نشت یابی و شارژ گاز کنه

 • Avatar
  علیرضا

  سلام …. بنده تازه یه کولر گازی ال جی خریدم ولی صدای پرتاب باد پیش از حد معموله که صداش با کولر آبی فرقی نداره… به نظر شما مشکل از کجاست … تمام پیچ‌ها رو هم تست کردم… صدا از داخل پنله که انگار فن هواکش روشن کردی…. خلاصه صداش زیاده

 • Avatar
  علیرضا

  همیشه هم دور کولر رو رو یک میذارم حتی صدای گازی که از پنل بیرونی به پنل داخلی میاد صداشو میشنوم … ممنون میشم از راهنماییتون…. زود جواب بدید

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   احتمال اینکه لوله شما یک جایی دو پهن شده باشد که صدای گازو میشنوبد هست و درباره فن باید بگم که من صدا رو نشنیدم که بدونم کمه یا زیاد ولی مصلما نباید صدای ازار دهنده ای داشته باشه اگر دستگاه شما نو هست و گارانتی داره حتما با شرکت سازنده تماس بگبرید

 • Avatar
  رضا

  سلام.۱ ماهه یه کولر ۱۲۰۰۰ گری نصب کردم ۲ روزه وقتی کمپرسور روشن میشه و یخ میکنه بعد ۱ دقیقه صدای تق بلند شنیده میشه .قبلا اینطوری نبود فقط صداهای ریزی که به علت سرد شدن پنل ایجاد میشد .اما چند روزه صدای تق بلند میده .علت خاصی داره یا عادیه.اگر قلق خاصی هست بگین درستش کنیم.ممنون

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   اگر پنل شما یخ میزنه که به علت کمبود گاز هست حتما در سیستم یک نشتی وجود داره و این صدا هم به علت شکسته شدن یخ پنل است

 • Avatar
  رامین

  رامین
  با سلام جواب متوجه نشدم بیشتر راهنمایی کنید

 • Avatar
  عماد

  با تشکر از مطالب بسیار مفیدتون که مشکل کولر بنده را حل کرد .
  احسنت بر شما

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   خواهش مبکنم

 • Avatar
  علیرضا

  صدای پرتاب بادش زیاده و انگار کولر آبی روشن کردم…. حقیقتش دلمو زده …. عایق صدا نداره فکر کنم….

 • Avatar
  ساسان رنجی

  با سلام
  من یک کولر گازی جنرال دارم ۳۰۰۰۰
  به خاطر اینکه برقش به یک فیوز ضعیف بسته شده بود روزی چند باری فیوز قطع میکرد
  تا دیروز همه چی عالی بود شاید روزی ۱۰ لیتر آب خروجی داشت
  سرماش هم خیلی خوب بود
  ولی امروز وقتی روشنش کردم سرماش خیلی کمه و این که حتی یک قطره هم آب نداده.
  ممنون میشم تمام دلایلو بگین

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   دلیل زیادی برای این مورد وجود داره شما اولا باید مطمن بشیند که کمپرسور در مدار هست یعنی کمپرسور کولر راه اندازی میشه و بعد از اون گاز سیستم رو چک کنید
   اگر تعمیرکار نیستید جتما از یک تعمیرکار کمک بگیرید

 • Avatar
  ایرج

  سلام من کولر پنجره ای۱۸۰۰۰ سوپرا دارم.الان چند روزه یه صدایی از داخل کولر میاد .فقط صدا میده خنکیش تغییری نمی کند

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   چه انتظاری دارید من ندیده چک نکرده نظر بدم ؟
   باید برسی بشه ببینید صدا از چیه اگر خیلی شدیده و نمیتونید چک کنید تا قبل از اسیب زدن بیشتر با یک تعمیرکار مشورت کنید

 • Avatar
  شایان

  با سلام .کولر پنجره ای midea ما وقتی رو درجه ۱۸ میذاریم واسه خودش تغییر میکنه مثلا میره رو ۳۰ کم کم به ۲۳ یا ۲۲ میرسه و ثابت میمونه خاموش هم که میکنیم دوباره از ۳۰ شروع به کار میکنه مشکلش از کجاست؟ با تشکر

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   اگر صفحه نمایش دیجیتالی داره این اعداد دماسنج محیطی کولر است که وقتی شما کولر رو روشن میکنید شروع به کم شدن دما میکند و وقتی خاموش میکنید دما را افزایش میدهد

 • Avatar
  Majid d

  اسپیلت وقتی شروع به کار میکنه به علت انقباض و انبساط یونیت داخلی صدا ی تق تق میکنه و بعد خوب میشه . این صدا رو چطوری کم کنم؟؟

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   دقت کنید که پنل کولر تحت فشار نباشه این صدا بیشتر به خاطر تحت فشار بودن یونیت به وجود میاد

   • Avatar
    Majid d

    پیچ پنل رو هم شل کردم یه مدت صدا کم شد ولی باز هم مثل قبل شد . نیاز به تعمیر کار داره یا نه؟

 • Avatar
  علیرضا

  سلام من وقتی کولر گازی روشن میکنم یه صدایی فشششششش میکنه تو دستگاهیکم فش فش میکنه بعد صداش قطع میشه…. مشکلی داره باید به سرویسکار زنگ بزنم؟؟

 • Avatar
  بابایی

  با تشکر از این همه اطلاعات شما کولری دارم که به شدت زیاد اب داخل اتاق میریزد بطوری که دیواری که روی ان نصب شده کاملا خیس شده ورنگ دیوار اسیب اسیب دیده است.با تعمیر کار مجاز تماس گرفتم میگوید لوله های ورودی به پنل داخلی عایق نشده اند و باید عایق کاری شوند.کولر طوری نصب شده که به لوله های بیرونی دسترسی نداریم یعنی لوله ها از پشت ساختمان وارد شدهاند و برای دسترسی به ان باید در حیاط همسایه داربست بزنیم.به نظر شما مشکل من راه حل دیگری ندارد؟متشکر می شوم اگر راهنماییم کنید

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   شما باید منبع ریزش اب رو پیدا کنید این آبریزش هم میتواند از مشکل در پنل داخلی و لوله تخلیه به وجود بیاد هم اینکه میتونه به علت عایق نشدن لوله کولر گازی باشد و اگر دقیقا عیب یابی صورت نگیرد ممکن است باعث خرابی هزینه زیادی به شما تحمیل شود به نظر من شما با بک تعمیرکار کولر گازی دیگر تماس گرفته و موضوع را مطرح کنید تا از نزدیک اسپیلت شما را برسی کنند و نظر نهایی ر ابدهند و اگر نظر نهایی را صادر کردند و موتور شما روی پشت بام است و لوله ان از پشت خانه وارد شده باید لوله پنل داخلی باز شده و از روی پشت بام لوله ها را به سمت بالا جمع کنید و عمل عایق کاری لوله های کولر گازی را انجام دهید

 • Avatar
  مجتبی پیشوائی

  سلام
  ما یکدستگاه داکت اسپلیت ریم داریم . دیشب به یکبار از یونیت داخل اپارتمان اب زیادی سرازیر شد . دریچه انرا باز کردم . از قسمت لوله درین و صفحه زیر یونیت اب میریخت . پس از خاموش کردن کولر ، اب هم قطع شد ولی سینی زیر یونیت مملو از اب است . مشکل چیست ؟ ضمنا لوله درین به داخل دیوار رفته و امکان رد یابی ان نیست

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   دوست عزیز اگر تخصصس در تعمیر و سرویس کولر گازی یا داکت اسپیلت ندارید حتما با یک تعمیرکار تماس بگیرید تا تمامی سیستم را چک کند چون ابریزش دلایل خیلی زیادی دارد که باید بکی یکی برسی شود

 • Avatar
  حبیب

  سلام بنده کولر سامسونگ پنجره ای دارم که یک دفعه تولیدبویزننده ای شبیه سوختگی تولیدکردوبعداز۴ ساعت ازکنارکابلبرقش جرقه میزدکه سریع خآموش کردم لطفا بگویید علت این بو وتولیدجرقه ازچیست

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   احتمالا به علت نوسان برق یا مشکل در کولر باعث به وجود امدن مشکل در برد شده یا اینکه سیم آن اتصالی کرده است به هیچ عنوان کولر گازی رو روشن نکنید و اگر تعمیرکار هستید که اطلاعات بیشتری برای راهنمایی مطرح کنید اگر هم تعمیرکار نیستید حتما با یک تعمیرکار کولر گازی تماس بگیرید

 • Avatar
  میلاد حسنی

  سلام .ما کولر گازیمون قبلا آب از شلنگش خارج میشد .ولی الان حدود دو هفته س هیچ آبی از شلنگ خارج نمیشه اما از خود کولر گازی هم آب خارج نمیشه .آیا مشکلی داره یا نه ؟ اگه مشکلی داره لطفا راهنمایی کنید

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   بله این حال ت نرمالی نیست اگر کولر گازی شما سرویس نشده است حتما باید این کار را برای سرویس و تعمیر ان انجام بدید

 • Avatar
  سید حسن حسینی

  سلام وقتی کولر گازی را خاموش کردیم از دریچه کولر بوی بدی به داخل خانه میاد دوباره روشن کنیم بو رفع میشود

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   کولر گازی شما نیاز به سرویس دارد حتما با یک تعمیرکار برای سرویس کولر گازی تماس بگیرید

 • Avatar
  Majid d

  اسپیلت تراست ۱۸۰۰۰ و ۹۰۰۰ تازه خریدم ولی از پانل بیرونی همه ،کمی آب چکه میکنه .عایق کاری خوبه . آب از سوراخ زیرش میاد . ایا شلنگ بزارم یا تعمیر کار باید درستش کنه که اب قطع بشه؟

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   دوست عزیز من متوجه سوال شما نشدم لطفا واضح تر توضیح بدین

   • Avatar
    Majid d

    اسپیلت بیرونی کمی چکه میکنه.

 • Avatar
  رامین

  سلام.لوله رفت کولر برفک میزد.با گیج فشار گاز رو اندازه گیری کردم روی صفر بود.ولی وقتی خواستم کولر رو برای شارژ گاز وکیوم کنم متوجه شدم که داخل لوله ها فشار هوا زیاد هست. هوا رو تخلیه کردم که حدود ۵ دقیقه طول کشید تا هوا تخلیه شود.کولر رو وکیوم کردم .بعد کمی صبر کردم تا ببینم عقربه گیج حرکت میکنه یا نه که عقربه از ۳۰- حرکت نکرد .شارژگاز رو انجام دادم.ولی بعد چند روز دوباره لوله رفت برفک زد و داخل لوله ها پر از هوا بود و گازی در کولر نبود.اطراف شیر سرویس هم روغن سیاه شده بود.آیا ممکنه که نشتی داشته باشه در حالیکه بعد وکیوم عقربه گیج حرکت نکرد.با تشکر

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   بله احتمال نشتی خیلی زیاده شما بعد از وکیمم کردن حدعقل نیم تا یک ساعت باید صبر کنید تا اگر نشتی خیلی زیر باشه خودش رو نشون بده

 • Avatar
  Majid d

  علت چکه آب از قسمت بیرونی اسپیلت چیه ؟

 • Avatar
  hamed

  سلام
  اسپلیت هایسنس ۲۴۰۰۰ دارم
  وقتی روشن میکنم اولش یه صدای فیششششششش میده و بعد قطع میشه
  جدیدا رو دمای ۲۳ که میذاریم هر ۵ دقیقه فیش میکنه
  علتش چیه دوستان؟؟؟؟

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   این صدا مربوط به پاچش گاز در اواپراتور گولر گازی شماست این صدا تازه اینجاد شده است یا انکه از اول به همین نحو بوده ؟

 • Avatar
  Fatemeh

  سلام کولر پنجره ای سوپرا داریم که جدیدا صدای زیادی میده آب هم نمیریزه علتش چیه؟

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   اینکه صدای زیادی تولید میکنه باید برسی بشه این صدا از کدام قسمت کولر گازی است و بدون بازدید به هیچ عنوان امکان اظهاز نظر نیست ولی به احتمال زیاد این آبریزش از عوارض لرزش کولر گازی شماست

 • Avatar
  بابایی

  سلام کولر سامسونگ گرفتیم حدود دوماه که الان شروع به اب دادن کرده تعمیرکار اوردیم گفته لوله ابش راهش بازه ی کمی شیب دارش کردن بازم اب میدهجدیدا دوبار خاموش کرده بدون اینکه رو تایمر باشه

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   موضوع ابریزش کولر گازی با خاموش شدن آن دو مساله کاملا جداست برای رفع آبریزش کولر گازی باید تمامی مراجل این اموزش رو با دقت مطالعه کنید و به ان عمل کنید در صورت برطرف نشدن مشکل حتما باید با یک تعمیرکار کولرگازی صحبت کرده و از ایشان راهنمایی بخواهید در ضمن اگر فاصیه پنل تا خروجی آب کولر گازی بیش از اندازه است ختما باید پمپ درین نسب شود البته با توجه به مشکل خاموش شدن کولر گازی بهترین گزینه برای کار شما مشورت کردن با یک تعمیرکار برای بازدید کولر است

 • Avatar
  قنبری

  کولر گازی ۲۴۰۰۰پنجره ای دارم دوهفته هس که آبی ازش نمی ریزه امروز بوی بسیار بدی می داد شبیه سوختگی خاموش کردم لطفا راهنمایی کنید

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   در این که کولر گازی پنجره ای شما نیاز به تعمیر یا سرویس دارد شکی نیست ولی واقعا با این اطلاعات کم از این طریق کمکی از دست من بر نمی آید لطفا اطلاعات بیشتری ارائه بفرمایید

 • Avatar
  Hossein

  سلام کولر ما ۳۶ هزار گری وقتی آف میکنه تق تق صدا میکنه البته همیشه نه ولی صدا داره ایراد از کجاست؟

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   از کدام قسمت از سیستم صدا شنیده میشود از پنل داخلی کولر گازی گری یا پنل بیرونی ؟

 • Avatar
  Hossein

  خب خودم متوجه شدم کولر یخ بسته برا همین تق تق صدا میده

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   خدا روشکر که متوجه شدی حالا باید فورا به فکر رفع مشکل باشید

 • Avatar
  امیر

  سلام یکی منو راهنمایی میکنه ممنون
  ی کولر ۲۴ الحی خریدیم نیو تایتان بعد این موقع رو سرمایی رو فن بیرون خاموش داره استارت میزنه سوت میکشه خب بعد ده ثانیه قطع میشه ولی وقتی رو گرمایی همین اتفاق میفتع منتها بعد دو ساعت دیگه سوت پنل داخلی قطع نمیشه چند نفر میکفتن اینا همین جوری هستن ! میشه کمک کنید راهنمایی کنید

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   دوست عزیز یکم واضح تر و دقیق تر توضیح بدین من دقیقا متوجه مشکل شما نشدم

 • Avatar
  shahla

  سلام خسته نباشید ببخشید میخواستم بدونم هنگام استفاده از بخاری کولر بازم باید آب از شلنگ خارج بشه یا نه؟من الان دو روزه از گرمایش کولر استفاده میکنم ولی آبی از شلنگ خارج نمیشه این طبیعیه یا نه مشکل داره.ولی موقع استفاده از سرمایش کولر قشنگ از شلنگ آبریزش داره و مشکلی نداره

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   نخیر دوست عزیز هنگام استفاده از گرمایش آبی از پنل داخلی کولر گاز خارج نمیشه فقط در هنگام سرمایش این اتفاق میافته که پنل داخلی رطوبت محیط رو به آب تبدیل میکنه

 • Avatar
  shahla

  سلام مرسی یه دنیا ممنون

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   خواهش میکنم …

 • Avatar
  مصطفی جعفر

  سلام … من اهواز هستم و یه کولر ۱۲ دوو دارم …بعد از چهار سال کار کردن این دستگاه از دهانش آب می پاشید و بازش کردم و دیدم لوله چرب کرده و سرویس کار اومد پنل رو برد یک روز تحت فشار گذاشت و تمامی قسمتها رو به دقت چک کرد وبعد گاز گیری مجددش کرد و یه سرویس هم شد. خنکیش عالیه حتی تو گرمای بالای ۵۰ درجه اما وقتی در اتاق کمی باز بمونه که خنکی اتاق کمی کمتر بشه دوباره بعد از چند دقیقه شروع به پاشیدن آب از دریچه می کنه…درین وتراز کولر هم کامل چک کردم…. دلیلش چی می تونه باشه…یعنی فقط وقتی در بستت حتی تو دمای ۱۷ خوبه حتی تو روزای شرجی. ولی اگر دمای اتاق بیشتر از ۲۴ بشه شروع به آب پاشی می کنه… دلیلش چیه

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   این توضیحات برای اینکه من بخوام جواب دقیقی خدمت شما عرض کن کافی نیست ولی اگر زمانی که شما درب اتاق رو باز میکنید پاچش اب دارد باید به این نکته توجه کنید که زمانی که دمای اتاق بالا میرود مخصوصا در مکان هایی که رطوبت هوا بالاست مقدار تخلیه آب هم بیشتر است و به احتمال قوی مشکل در تخلیه آب است زمامی که آب زیاد تر از حد معمول میشود یا اینکه ناودانی شما شکسته یا ترک دارد تمام این موارد باید بکی بکبی برسی شود

 • Avatar
  مصطفی جعفر

  ممنون از جوابتون…. ولی بازش کردم دوباره بخشی از بالای رادیاتور که ورودی گاز مایع هست یخ می زنه اما رادیاتور کلا سرده… دوباره نشت کرده یا سیستم به خاطر برودت زیاد یخ می زنه …. چون دمای هوای بیرون کمتر از ۲۵ درجه هست

 • Avatar
  رضا

  سلام جناب آقای پیرنیا
  کولر ال جی ما در حالت سرمایش آب رو از لوله تعبیه شده تخلیه می کرد، اما چند روزی که هوا سرد شده از گرمایش کولر استفاده می کنیم دیگه آبی از لوله نمیاد ولی از زیر کمپرسور آب زیادی میچکه. این طبیعیه؟
  یکی هم اینکه وقتی کولر به مدت طولانی در این حالت (گرمایش) کار میکنه خودش متوقف میشه و چراغ قطره روی پنل روشن میشه!؟
  با تشکر از بذل توجه شما

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   بله این اتفاق کاملا طبیعیه به نحوی که در تابستان از پنل داخلی کولر گازی آب حارج شده و دز زمستان این آب از قسمت کندانسور خارح میشود درباره متوقف شدن هم اگر این زمان طولانی نشود به قدری که هوای اتاق سرد شود مشکلی ایجاد نخواهد کرد

 • Avatar
  حسین ذبیحی

  سلام. از زیر کمپرسور کولر اب چکه میکنه هنگام استفاده از گرمایشی مشکل خواصی هست یا نه؟

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   نه مشکل خاصی نست این حالت کاملا طبیعی است فقط برای عدم اسیب رساندن به محیط باید توسط لوله یا شیلنگ این اب کنترل شود

 • Avatar
  Mohammad.pahlavan

  سلام.صدای جریان هوا از پنل داخلی( صدای فن ) چطور میشود کم کرد؟راهی داره؟

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   اگر از سالم بودن بولیور فن داخلی مطمن هستید و صدای تق تق ندارد و فقط صدای هووووم پرتاب باد است هیچ راهی برای کم کردن آن نیست

 • Avatar
  میلاد

  سلام مهندس ببخشید که مزاحم وقتتون میشم من یه کولر میتسوبیشی مستر اسلیم ۳۶ هزار دارم که تقریبا ۷ سال داره کار میکنه ک عالی هستش البته پارسال نشت کرد که درستش کردم و سرویسش کردم سرمایشش عالی هستش اما بعد از تعمیر و سرویس وقتی امسال روشنش میکنم بعد از یه ربع از پول داخلی آب پرتاب میکنه البته درین رو هم چک کردم آب هم از شیلنگ تخلیه خارج میشه رادیات هم برفک نمیزنه چون گازش هم فول هستش
  نمیدونم چیکار کنم عصبیم کرده
  تورو خدا کمکم کنید

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   اگر از پنل داخلی آبریزش داره ۳ علت میتونه داشته باشه
   ۱٫ یخ زذن کویل های داخلی
   ۲٫تنظیم نبودن لوله درین
   ۳٫ترک داشتن ناودانی خروجی آب پنل داخلی

 • Avatar
  Hamed.cooler

  سلام خسته نباشید همکار توی تلگرام گروه نداری ؟؟؟جهت تبادل اطلاعات و همکاری

 • Avatar
  حسين

  سلام میخواستم بدونم وقتی کمپرسور کولر گازی عوض میشه به غیر از یونیت بیرونی یونیت داخلی هم نیاز به شستشو با ازت داره؟

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   به دلیل وجود مشکل از جمله روغن خراب و موجود مواد زائد در تمام سیستم بهترین حالت شستشوی تمام سیکل با گاز ازت است هم کندانسور هم اواپراتور

 • Avatar
  علی محمودی

  سلام خسته نباشید من یک کو لر گازی ال جی اینورتر دارم که امسال از لوله درن هیچ ابی تخلیه نمیشه مشکلی در سرمایش یا پیغام خطا یا نم و اب ریزش از پنل داخلی هم نداره (سال گذشته اب از درن تخلیه میشد)شک کردم که جایی از لوله درن در دیوار اب خارج میشه(البته نم و رطوبتی هم در دیوار نداشتیم تا الان)راهی هست که قبل از تخریب دیوار مسی درن را چک کرد ؟اصلا این احتمال وجود داره یا مشکل دیگه ای هست

  • Avatar
   کارشناس 2 : علوی

   سلام
   دوست گرامی شما در چه حالتی از کولر گازی استفاده میکنید سرمایش یا گرمایش ؟ و اینکه اگر در حالت سرمایش استفاده میکنید میزان سرمایش کولر گازی شما چه حد است ؟و در اخر قبل از اقدم به تخریب منزل با یک کارشناس متخصص مشورت تا از نزدیک نظر کارشناسی خود را اعلام کنند

 • Avatar
  سلام

  سلام اگه لوله برگشت کولر یخ بزنه از چی میتونه باشه؟

  • کارشناس1: پیرنیا
   کارشناس1: پیرنیا

   سلام
   امکان کمبود گاز در کولر گازی یا گرفتی درسیکل کولر گازی وجود دارد که باید برسی و رفع شود

 • Avatar
  با سلام

  سلام
  ممنون از وقتی که میگذارید،لطفا به من کمک کنید
  لوله کشی اسپیلت منزل من رو از داخل سقف کاذب و با دردسر زیاد انجام دادن،حدود ١٨ متر لوله کشی از پشت بام، و سه متر داخل که از سقف رد میشد دیدم که عایق رو خارج کردن و دوتا لوله مسی و یک سیم رو با نوار چسب پرایمر بستن، و از سقف کاذب عبور دادن
  روز بعد که نصاب اومد گفت این لوله ها آب میده و از کنار سیم برق هم رد میشه، اما نهایتا کولر رو نصب کرد
  خواستم بدونم واقعا برام مشکل ایجاد میکنه؟ یعنی الان تا کار تازه هست بگم بیان و عوض کنن؟
  و آیا میشه الان سقف رو خراب کنیم و لوله رو همینطور که وصله عایق کنیم؟

 • Avatar
  با سلام

  سلام
  ممنون از وقتی که میگذارید،لطفا به من کمک کنید
  لوله کشی اسپیلت منزل من رو از داخل سقف کاذب و با دردسر زیاد انجام دادن،حدود ١٨ متر لوله کشی از پشت بام، و سه متر داخل که از سقف رد میشد دیدم که عایق رو خارج کردن و دوتا لوله مسی و یک سیم رو با نوار چسب پرایمر بستن، و از سقف کاذب عبور دادن
  روز بعد که نصاب اومد گفت این لوله ها آب میده و از کنار سیم برق هم رد میشه، اما نهایتا کولر رو نصب کرد
  خواستم بدونم واقعا برام مشکل ایجاد میکنه؟ یعنی الان تا کار تازه هست بگم بیان و عوض کنن؟
  و آیا میشه الان سقف رو خراب کنیم و لوله رو همینطور که وصله عایق کنیم؟کولر ١٨هزار و شهر تهران

  • کارشناس1: پیرنیا
   کارشناس1: پیرنیا

   سلام
   نخیز دوست عزیز پاره کرده عایق و کشیدن آن دور لوله ها کار بسیار اشتیاهی است و در اینده شما را با مشکلات فراوانی روبرو میکند حتما عایق لوله های کولر گازی باید به صورت سالم و بدون پاره شدن از سر لوله ها وارد شده و تمام لوله را در بر بگیرد در صورت عدم انجام این کار در فصل گرم تر سال شدیدا با مشکل ابریزش از لوله ها مواجه خواهید شد پس هرچه سریعتر نسبت به انجام این کار اقدام کنید و تا قبل از انجام هم از کولر گازی استفاده نکنید

 • Avatar
  پارسا تارخ

  سلام.خسته نباشید.ما یه کولر اسپلیت ۳۶۰۰۰گری حدود یکساله که خریدیم.تابستان ۹۵ اونو روشن کردیم و خیلی خوب کار کرد ولی الان که اونو روشن کردیم چنتا مشکل رو با هم دیدم.یکی اینکه کولر چندان سرد نمیکنه و بعد از دوساعت که روشنش میکنیم مثل یه پنکه اس واصلا آف نمیکنه.صدای پرتاب بادش هم یکنواخت نیست و یه جورایی انگار پرتاب بادش قطع و وصل میشه.موتور بالای پشت بام رو نگاه کردم یکی از لوله هاش یخ زده بود سرعت پروانه موتور هم کم شده.

 • Avatar
  پارسا تارخ

  …یه تعمیرکار که اوردم نگاش کرد دید گاز کم داره یکم گاز بهش زد که خوب سرد میکردو پرتاب بادش هم یکنواخت شد ولی بازم همون یخزدگی و سرعت کم پروانه موتور اصلی و آف نکردن رو داشت.الانم دوباره همین جوری شده….الان توی سایتتون نگاه کردم نگرانم موتورش نیم سوز شده باشه؟ممکنه بخاطر دکمه خودکار که روی کولر داخل اتاق هست باشه؟ ممنون میشم زود و کامل جواب بدین.مرسی

  • کارشناس1: پیرنیا
   کارشناس1: پیرنیا

   سلام
   دوست گرامی مشکلاتی که شما عنوان کردید بیشتر شبیه به این است که کولر گاری شما دارای نشتی است که هر از چند گاهی باعث میشود که مبرد داخل دستگاه شما خارج شده و تمامی سیستم سرد کنندگی دستگاه مختل شود بهترین راه چک کردن دوباره میزان گاز کولر گازی شماست و مطمن شدن از این موضوع است درباره کمپرسور هم اگر در مرحله ای که گاز گیری انجام شده سرمای قابل قبولی به شما داده است امکان خرابی کمپرسور بسیار ضعیف است نگران نباشید

 • Avatar
  شیوا نادری

  سلام. وقت بخیر. یه سوال داشتم. ما دیروز کمپرسور کولر گازی رو تعویض کردیم (سوخته بود) تا مشکل داریم : ۱- آبی از کولر تخلیه نمیشود (چه از لوله تخلیه و چه از پنل داخلی) ۲- صدای موتور بیرونی یکنواخت نیست و متناوب است. توضیح اینکه تعمیرکار بعد از تعویض کمپرسور گاز کولر رو هم شارژ کرد.

  • کارشناس1: پیرنیا
   کارشناس1: پیرنیا

   سلام
   خارج نشدن اب دلیل خرابی کولر گازی نیست و اینکه سرمای کولر گازی چطور است ؟

 • Avatar
  کیوان

  سلام مقدار گازی که باید در موتور ۳۰۰۰۰ زده بشه چقدر استبا توجه به اینکه رویموتورنوشته ۲٫۵۱ولی دستگاه نصابها وزن را نشان نمیدهد وفقط فشار را نشان میدهد استاندارد فشارش چنده؟
  لطفا پاسخ دهید چون مابه نمایندگی دسترسی نداریم شبها پنل یخ میزند و صدای نابهنجار دارد میگن گازش کمه. تازه گازگیری شده و گازش را نصاب ۸۰ زده

  • کارشناس1: پیرنیا
   کارشناس1: پیرنیا

   سلام
   بسته به نوع گاز این فشار متفاوت است و نمیتوان دقیق اعلام کرد ولی حدودا ۶۰ تا ۷۰ psi برای کولر گازی با گاز R22 لازم است که در سیستم شارژ شود

 • Avatar
  مجید

  سلام و عرض خسته نباشید
  ما در منزلی سازمانی زندگی میکنیم و کولری اسپلیت از قدیم آنجا نصب بوده بعد مدتی متوجه کثیف بودن بیش از حد بخش بیرونی کولر(بخشی که خارج از منزل هست) شدیم و از طرف خدمات اقدام به شستشوی بخش بیرونی کولر کردند. از آن به بعد کولر از داخل آب میریزد . چه دلیلی میتواند داشته باشد؟؟؟

  • کارشناس1: پیرنیا
   کارشناس1: پیرنیا

   سلام
   احتمالا در این سرویس شلینگ تخلیه کولر گازی جابه جا شده و از حالت شیب خارج شده است حتما این شیلینگ را چک کنید

 • Avatar
  شیوا نادری

  سلام. یه پیام در ۶ پست بالاتر گذاشته بودم. بعد از ۲ روز که چک کردیم دیدیم وقتایی که آفتاب به موتور بیرونی میتابه آب از لوله تخلیه خارج نمیشه اما بعد از چند ساعت که سایه روی دستگاه میوفته دستگاه شروع به تخلیه آب میکنه. سرمایش دستگاه خوبه . این روند تخلیه آب طبیعیه؟ یعنی به خاطر تابش آفتاب روی یونیت خارجیه؟
  سوال دومم رو هم جواب ندادید : از وقتی کمپرسور رو تعویض کردیم صداش انگار یکنواخت نیست یعنی کم و زیاد میشه؟ دلیلش چی می تونه باشه؟ ممنون میشم زود جواب بدین

 • Avatar
  شیوا نادری

  سلام… در ادامه سوال قبلی خواستم بگم سرمایش کولر خوبه .. وقتایی که روی یونیت بیرونی آفتاب میوفته آب از دستگاه خارج نمیشه ولی وقتایی که سایه میشه آب اضافی خارج میشه. این طبیعیه؟
  و همچنین سوال مهمترم اینه که بعد از تعویض کمپرسور صدای دستگاه ما یکنواخت نیست و کم و زیاد می شه… این طبیعیه؟

  • کارشناس1: پیرنیا
   کارشناس1: پیرنیا

   سلام
   حالت اول که طبیعی است و درباره سوال دوم هم اینکه این صدا غیر عادی است و چه زمان کم و چه زمان زیاد تر است

 • Avatar
  مسعود

  سلام . شبها از دهانه پنل اسپیلت ما بخار سرد بیرون میشه ولی در روز اینطور نیست لطفا میشه اشکالشو بگین چیه و چیکار کنم که حالت بخارگم بشه

  • کارشناس1: پیرنیا
   کارشناس1: پیرنیا

   سلام
   این بخار به خاطر کار نکردن مقطعی فن داخلی مشاهده میشود که باید با برسی دقیق علت این مشکل پیدا شود

 • Avatar
  شیوا نادری

  با تشکر از جوابگویی جنابعالی در مورد صدای متناوب دستگاه بیرونی منظورم اینه که کلا دستگاه دائم صداش کم و زیاد میشه یک ثانیه کم میشه یک ثانیه زیاد میشه (تفاوت صدای کم و زیادش خیلی نیستا اما کاملا شنیده میشه) یعنی یه جوری انگار ریپ میزنه. تعمیرکاری که کمپرسور رو تعویض کرد برامون میگه صدای دستگاه به خاطر لرزش چهار پایه زیرشه (اخه دستگاه رو روی بالکن روی یک چهارپایه گذاشتیم) اما این صدا بعید میدونم از لرزش پایه باشه . ممکنه غیر از کمپرسوری که تعویض کردن قطعه دیگری معیوب باشه ؟ یا اشکال از کمپرسور جدیده هستش؟ یا کلا تعویض کمپرسورش خوب انجام نشده؟

  • کارشناس1: پیرنیا
   کارشناس1: پیرنیا

   سلام
   قبل از هر کاری شما باید کندانسور کولر گازی را در هر جایی که هست محکم کنید چون به مرور زمان این تکان ها باعث سایش لوله ها شده و سوراخ شدن لوله ها را به همراه خواهد داشت درباره صدا هم ایا این صدا به خاطر خاموش و روشن شدن کمپرسور نیست ؟

 • Avatar
  شیوا نادری

  سلام. کمپرسور که کلا روشنه و چند ساعت در روز دستگاه کار میکنه پس به خاطر خاموش و روشن شدن کمپرسور نیست. نمیدونم چجور توضیح بدم ، انگار مثلا فن بیرونی سرعتش کم و زیاد میشه که صداش تغییر میکنه. یه همچین حالتی داره. شایدم کمپرسور صداش کم و زیاد میشه. کلا ما که گیج شدیم و نفهمیدیم صدا دقیقا از کجاش کم و زیاد میشه. تعمیرکار هم نفهمید که گفت از لرزش چهارپایه هستش وگرنه به اون ربط نداره.

  • کارشناس1: پیرنیا
   کارشناس1: پیرنیا

   سلام
   دوست گرامی در بعضی از کولر های گازی برای فن قدرت های متفاوت یا دور های متفاوتی تعبیه شده که که نسبت به فرمان برد تغییر میکند شما حتما دستگاه را به مدت ۱ ساعت تحت نظر داشته باشید تا مطمن شوید که این صدا از کجاست

 • Avatar
  عبدل قلاوندی

  سلام ، کولراسپیلت اجنرال ۳۶۰۰۰ دارم که دوساله مرتب کارمیکنه اما ازدوسه روز پیش یکدفعه فیوز برقش (فیوز مینیاتوری ۲۵ آمپر)پرید وبرقش قطع شد بعد ازوصل مجدد فیوز نیز حدود ۱۰ ساعت پیوسته کار می کرد دوباره فیوز قطع شد خلاصه این کار هرده دوازده ساعت یاگاهی کمتر تکرار میشهوفیوز می پره مدار برق هم هیچ اشکالی نداره کابل هم سیم دورشته ای ۶ می باشد خود کولر هم سرویس شده واشکالی ندارد لطفاً راهنمایی کنید باتشکر

  • کارشناس1: پیرنیا
   کارشناس1: پیرنیا

   سلام
   قبل از هر کاری اقدام به تعویض فیوز مینیاتوری کنید و اگر باز هم مشکل تکرار شد حتما به زمان عمل کردن فیوز دقت کنید و اینکه کولر گازی را سرویس سالیانه کنید اگر باز هم مشکل تکرار شد حتما یک تعمیرکار متخصص باید کولر گازی را برسی و عیب یابی کند

 • Avatar
  كوثر اسكندري

  سلام آیا استفاده نکردن از کولر گازی باعث خارج شدن گاز ان میشود لطفا با ذکر دلیل توضیح دهید

 • Avatar
  Bahman Miree

  سلام دوستان واساتیدمحترم یه سوال کولر۳۲هزارتی سی ال هست که میخوام واسش موتورعوض کنم میخوام یه موتورپیستونی بزارم ولی موتورروتوری فابریک خودش یه لوله موئی داره که ازخودموتورمستقیم اومده بیرون ولی این موتورپیستونی همچین چیزی نداره حالابایدچکارکنم یعنی میشه این لوله موئی روخارج کردویه لوله موئی جدیدگذاشت ممنون میشم اگه کسی جوابم روبده

 • Avatar
  علی شیخی

  با عرض سلام
  در اسپیلت گازی منزل ما حجم آب خروجی از شیلنگ درین خیلی زیاد است به اندازه ای که در روز دو تا سه سطل بزرگ آب درین میشود و اگر بموقع متوجه نشویم تا ظرف زیر آن را خالی کنیم آب سرریز شده و وارد کف پذیرایی منزل میشود لطفا راهنمایی فرماییددلیلش چه میتواند باشد.
  در صورتیکه بنده در دفتر کارم توی شرکت هم از کولر گازی اسپیلت استفاده میکنم ولی حجم آب خیلی کمی از شیلنگ درین آن خارج میشود.
  سپاسگزارم

 • Avatar
  محمدرضا

  سلام
  من برای یه محیط ۵۵ متری کولر گازی مارک جنرال گرفتم اما حس میکنم ،محیط شرجی شده و بادش بیش از حد سرده اما رو درجه ۲۰ حس میکنم بادش خنک اونقدر خنک نیست .
  میشه منو راهنمایی کنید .

 • Avatar
  محسن جدیدی

  سلام
  حد نرمال خروج آب تو منطقه تهران چقدره؟
  کولر ۱۲۰۰۰ نصب کردم توی ۶ ساعت کرد حدود ۲ لیتر آب میده. اما همسایه ۱۸۰۰۰ نصب کرده تقریبا یک چهارم این اندازه آب میده ؟
  این طبیعیه ؟

  • کارشناس1: پیرنیا
   کارشناس1: پیرنیا

   سلام
   دوست گرامی اب خارج شده از کولر گازی همان رطوبت هواست که نسبت به تعداد نفرات داخل اتاق و نوع کار در محیط متغییر است و معیار خاصی ندارد

 • Avatar
  پیمان

  با سلام کولر دوتیکه کری ۳۶۰۰۰ تازه خریدم ۱ ماه اول خوب سرد میکرد و ازش آب هم میرفت ولی الان احساس میکنم سرماش یکم کم شده و اصلا آبی از کولر خارج نمیشه لطفا راهنمایی کنید

 • Avatar
  معین رحیمی

  با سلام. ی سوال داشتم ممنون میشم راهنماییم کنین. دو هفتس کولر خریدم پنل داخلی کولر فقط از یک قسمت وقتی کولر مدتی کار میکنه مقدار کمی قطره آب نشت میکنه. نصاب اومد داخل پنل آب ریخت امتحان کرد و دید اب از لوله تخلیه خارج میشه. اما باز هم مقداری اب نشت کرد. آب فک کنم از زیر ناودونی میاد اما خیلی کمه. ولی نگرانم که زیاد نشه. بنظرتون دلیلش چیه؟ چیکار باید بکنم؟ ایا به کولر اسیب میزنه؟

 • Avatar
  عباس غریب

  با سلام خدمت مهندس پیرنیا . ضمن تشکر پیشاپیش ازارشادات فنی شما به عرض میرساند اسپیلیت سامسونگ as32wx قدیمی استوک ولی تمیز از اهواز برایم ارسال شده نصب کردم سرویس کار سه تا کپسول آورد و به زور و تخلیه انتهای کپسولهایش گاز R22. ایسکون کپسول سبزچینی تزریق کرد لکن از سرمایش آن رضایتی نداشته النهایه. بعد از دو روز پیگری مجدداگاز جدید تهیه کرده و ۱۰ درجه دیگر با گیج خود از گاز جدید تزریق کردند کولر سرمایش خاصی ندارد لکن پرتاب باد راضی کننده است اسپیلت راباز قبلا از نصب سرویس و با کارواش شستو نمودهمه چیز آن را .سوال آیا در شارژ گاز که درجه نهایی آن با گیج ۶۸ استالبته ساعت ۱۰شب هنگام شارژ بودایراد است یا نوع گاز چینی است ایراد است گاز فابریک را فروشنده در حین باز کردن هدر داده بودارشاد فرمایید با تشکر

 • Avatar
  عظیمی

  سلام
  کولر گازی منزل ما بعد دوساعت کار مداوم شروع به ریزش آب به بیرون میکند . لوله کشی تخلیه هم داخلی است .
  و در یکی دوساعت اول مشکل ریزش آب ندارد
  لطف میفرمایید بگید علت چی میتونه باشه

  • کارشناس1: پیرنیا
   کارشناس1: پیرنیا

   سلام
   علت گرفتگی لوله درین است که بعد از مدتی که کار میکند اب داخل شیلنگ جمع شده و سرریز میکند حتما مشکلی در تخلیه آب وجود دارد برسی و رفع کنید

 • Avatar
  آریان

  سلام کولر اسپیلت ما هر ده دقیقه یکبار میره روی فن بعد از سه تا چهار دقیقه دوباره میوفته روی کولر . روی دریچه خروجی باد پنل هم همیشه چند قطره آب هست . ضمنا کولر ما اینورتر هست. درجه کولر رو هم بالا و پایین بردم باز تغییری نکرده یعنی چه روی ۱۷ و چه روی ۲۴ همون جوری میشه و میره روی فن .

  • کارشناس1: پیرنیا
   کارشناس1: پیرنیا

   سلام
   امکان خرابی سنسور یا برد فرمان کولر گازی بسیار زیاد است که باید برسی و برطرف شود

 • Avatar
  آرمان

  سلام. کولر من از محل خروج هوا قطرات آب به داخل خانه پرتاب میکنه. هر از گاهی هم یه چند قطره آب از زیر یونیت چکه میکنه. لطفا راهنمایی بفرمایید. ال جی ، مگا، اینورتر

  • کارشناس1: پیرنیا
   کارشناس1: پیرنیا

   سلام
   امکان کم شدن گاز موجود در سیستم یا شکستگی ناودانی کولر گازی شما موجود است که باید برسی شود

 • Avatar
  راضیه

  سلام از کولر گازی من آب تخلیه نمیشه و شیلنگ خشکه.مشکل چیه؟یک ماهه کولر رو نصب کردیم.ممنون

  • کارشناس1: پیرنیا
   کارشناس1: پیرنیا

   سلام
   سرمای کولر گازی شما به چه صورت است و در چه محلی نصب شده است ؟؟

 • Avatar
  هادي عريضي

  سلام
  نحوه باز کردن پنل داخلی در تمامی کولرها یکسان است؟
  ممنون از شما

  • کارشناس1: پیرنیا
   کارشناس1: پیرنیا

   سلام
   بله تقریبا یکسان است البته نه در همه ولی اصول در همه یکی است

 • Avatar
  حمیدرضا

  سلام .علت اینکه کولر اربریزش نمیکنه از چی میتونه باشه /
  ممنون میشم اگه جواب بدیدن

 • Avatar
  مرتض یزدی

  سلام از پنر داخلی کولر گازی یه چیزی مثل دود خارج میشه هیچ بوی نداره فقط دیده میشه خواستم مشکل بدونم ممنون

 • Avatar
  سیامک

  باسلام و خسته نباشید خدمت شما و تشکر فراوان بابت سایت بسیار خوب و مفید شما..
  دوست عزیز خواستم بدونم ک این کولر گازی ما بعضی از مواقع باد سرد میده بیرون بعضی از مواقع گرم…موقعی ک افتاب به موتور کولر میخوره باد. گرم میاد داخل خونه اوایل اینطوری نبود جدیدن این مشکل پیش اومده.هیچ گونه ابی نه از کمپرسور از پنل میاد بیرون..با شیلنگ ک خیس میکنم قسمتی از موتورو چند دقیقه اب خنک میزنه…اما باز برگشت میکنه به حالت قبل…اما موقعی ک سایه میشه تقریبا باد خنک میزنه….به هیچ عنوان از موتور و پنل اب بیرون نمیاد.خشک خشک هستش..
  خواهش میکنم جوابمو با دقت و توضیح کامل بدید و بگین باسد چیکار کنم…کولرمون ال جی هستش..با تشکر بسیار فراوان از سایتتون.

  • کارشناس1: پیرنیا
   کارشناس1: پیرنیا

   سلام
   اینکه مواقع گرم روز یا زمانی که نور خورشید مستقیم به کندانسور یا همان موتور شما میتابد با این مشکل مواجه میشود به دلایل زیر است
   ۱٫ سرویس نشدن کولر گازی
   ۲٫ کامل نبودن گاز موجود در کولر گازی شما
   ۳٫ ضعیف شدن کمپرسور یا موتور فن کندانسو
   شما باید به ترتیب از بالا شروع به انجام و تست این موارد کنید تا نتیجه حاصل شود

 • Avatar
  مسعود

  باسلام
  من کولر ۳۰۰۰۰ دارم بمدت ۴ ساله نصبه .امسال تو اردیبهشت ماه سرویسش کردم .یه چندوقته متوجه شدم از ریزه کولر اب میده بصورتی که دیوار خراب شده .امروز ناودونی رو باز کردم تمیز کردم(البته تمیز بود)باز دوباره اب میده.فک میکنم از پشت کولر هست.لطفا راهنمایی کنید

  • کارشناس1: پیرنیا
   کارشناس1: پیرنیا

   سلام
   احتمالا لوله خروجی آب کولر گازی شما لجن گرفته و اب به بیرون پس زده میشود لوله خروجی اب را تا محل تخلیه برسی کنید

 • Avatar
  سوال اضطراری

  سلام آقای پیرنیا، از کولر گازی پنجره ای همسایه ما که در طبقه بالایی ما نصب هست آب چکه میکنه روی کولر گازی ما این برای کولر گازی ما مشکل داره چون من شنیدم که کولر گازی امکان داره بسوزه خواهش میکنم راهنمایی بفرمایید

  • کارشناس1: پیرنیا
   کارشناس1: پیرنیا

   سلام
   قاعدتا باید خروجی اب کولر گازی کنترل شده باشد که مزاحمتی برای دیگران به وجود نیاورد ولی اگر به قسمت بدنه کولر گازی شما تخلیه میشود مشکل ساز نیست

 • Avatar
  محمد

  با سلام، کولر گازی من سامسونگه از موتور بیرونی اش آب میچکه ولی از لوله تخله اش نه. مشکلش چیه

 • Avatar
  محمد حسين

  با سلام کولر گازی من سامسونگه از لوله تخلیه اش اصلا آب نمیاد. ولی از زیر موتور اب میچکه علتش هست؟ تازه هم گازشو شارژ کردم

  • Avatar
   کارشناس 2 : علوی

   سلام کولر گازی در حالت گرمایش است یا سرمایش ؟

 • Avatar
  محمد حسینی

  منظور از لوله درین و سینی درین کدوم قسمت کولر میباشد؟ ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

 • Avatar
  مصطفی

  باسلام من سال گذشته کولر اسپیلتی رونصب کردم حدود چهارماه هم کار کرد امسال روشن کردم یخ میزد ،تعمیرکار آوردم چنتا سوراخ نشتی رو شناسایی کرده ومیگه احتمالا از لوله خروجی آب که گاز فاضلاب وارد میشذه وباعث پوسیدگی شده آیا ممکنه بعد چهار پنج ماه؟ لوله خروجی هم تست کردم به فاضلاب نمیره راه لوله اش کلا جداس ،گاز کولر کامل تخلیه شده

 • Avatar
  ناصر ملکی

  عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما دوستان و استادان گرامی
  کولر گازی ۳۰.۰۰۰ اسپیلیت میتسوبیشی هنگام کار کردن خیلی عرق میکنه و خیلی آب میریزه از درین و هم از خود پنل میریزه بیرون. مسئله مهمتر اینه که کمپروسور سرد سرده و عرق کرده
  ممنون میشم اگه مشکلمو زودتر حل کنید.مرسی

 • Avatar
  n.m

  عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما دوستان و استادان گرامی
  کولر گازی ۳۰.۰۰۰ اسپیلیت میتسوبیشی هنگام کار کردن خیلی عرق میکنه و خیلی آب میریزه از درین و هم از خود پنل میریزه بیرون. مسئله مهمتر اینه که کمپروسور سرد سرده و عرق کرده
  ممنون میشم اگه مشکلمو زودتر حل کنید.مرسی

 • Avatar
  احسان مکتبی

  سلام ما چن ساله کولر گازی ۵۰هزار سامسونگ داریم هر سال بامشکل نشت آب از پنل داخل داشتیم امسال هم همینطور آخرین بار که تعمیرکار اومد نمیدونم چکار کرد که کولر اصلا آب نمیده وقتی بهش گفتم چرا اینطوریه گفت مشکلی نداره من مشکل رو حل کردم حالا میخوام بدونم آیا مشکلی برای کولر ایجاد میشه یا نه چون اصلا آب نمیده

 • Avatar
  علی فلاحی

  سلام کلر گازی۲۴هزار دوو تازه نصب شده از داخل پنل دود میزنه ممنون میشم راهنمایی کنید

 • Avatar
  حسام زارع

  سلام از گوشه کولر چکه چکه آب می ریزه وقتی کولر را روشن میکنم گوشه ی آن یک مربع شکل سیاه است و فکر می کنم آب از دا خل آن بیرون میاد و میچکد خیلی وقته دا ره آب می ریزه باید چیکار کنیم ؟

 • Avatar
  حجت رستمی

  سلام.اسپیلت بکو ۲۶۰۰۰٫دارم.پنل بیرونی کنداسور.ازنماینگی هنگام نصب محکم نکرده کنداسور.لرزش داشت پایه هاشوزیرش اجربودسیمان کردم .ازاون روزدیگه اب ازلوله درین خارج نمیشه احتمال ترازبودن هست راهنمایی کنیدلطفا

 • Avatar
  حسین سالاری

  سلام از کولر گازی خونم دو ساعته دود سفید رنگ بدون هیچ بویی میزنه بیرون ولی هنوز بادش خنکه علتش چی میتونه باشه گازش داره تخلیه میشه ؟

 • Avatar
  امیرسامی

  باسلام
  بنده دوسال پیش کولر گازی سامسونگ ۹۰۰۰خریدم واسه اتاق خواب.سال اول آب بطور معمول ازش خارج میشد ولی امسال اصلا آبی ازش خارج نمیشه.(البته یک بار اول تابستان حدود نیم لیتر ازش خارج شد)علتش چی هست؟؟؟
  ممنون

 • Avatar
  سینا

  با سلام من برای منزل ۵۰ متری تعداد خانوار دو نفر در تهران کولر ۱۸۰۰۰ اوجنرال (فول اینورتر . گاز R410) استفاده میکنم . این کولر هوای خانه رو مطبوع میکنه ولی نمیتونه در فصل تابستان بصورت یخ بکنه خونه رو . و تقریبا همیشه کمپرسورش در سرویسه . میخواستم ببینم این کولر برای همچین فضایی کافیه یا نه انتظار میره ازش که بیشتر خنک بکنه ؟
  سرویس و شارژ گاز هر چندو قت برای جایی مثل تهران انجام میشه؟

 • Avatar
  آصف

  باسلام وخسته نباشید خدمت شما. دوماه کولر گازی تراست نصب کردم. هم ازلوله تخلیه آب میریزه هم از زیر موتورش آب چکه میکنه.آیا چکه کردن آب اززیر موتور باعث خرابی کولر میشه؟؟

 • Avatar
  Mohamad

  سلام.کولر۱۸۰۰۰۰ تولیپس، پنج سال کارکردش عالی بود
  امسال بعد از سرویس وزدن گاز بعد ۳ روز هم از پنل آبریزش داره،هم باد کاملا خنک نمیزنه،داخل پنل ب صورت نواری یخ زده، ممکنه از شیر برقی باشه،یا دلیل دیگ داره

 • Avatar
  آرش

  با سلام. بنا به دلایلی ۴متر از لوله مسی و آب تخلیه از داخل اتاق عبور مکنه. با اینکه عایق شده وله باز تعریق داره، آیا میشه از تعریق جلوگیری کرد؟ با تشکر

 • Avatar
  میلاد نیتی

  با سلام
  دستگاه کولر گازی من ال جی مدل next plus2 ، ۲۷۰۰۰ هستش، از اردیبهشت ماه هم دارم استفاده میکنم اما اخیرا بعد از ساعتی که روشنه و کار میکنه خیلی خیلی کم قطرات آب از زیر پنل نمایان میشه و بعضا زمین میریزه(از ابتدای کارکرد چنین موردی سابقه نداشت) دمای تنظیم شده ی کولر هم بین ۲۳ تا ۲۶ هست اکثراً، ممنون میشم علت رو راهنماییم کنین

 • Avatar
  milad

  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت مهندس پیرنیا بنده به کولر هایسنس ۳۰۰۰۰دارم هنگام کارکرد ابریزی نداره ولی وقتی کولر خاموش میکنم دوباره بعد مثلا نیم ساعت روشن میکنم هنگام استارت اولیه مقداری اب به بیرون پرتاب میشه ممنون میشم که راهنماییم کنید

 • Avatar
  سجاد حمیدی

  سلام‌جناب مهندس
  یه اسپلیت داریم که همیشه همراه با بادش آب پرتاب میکنه و‌این اب از‌زیر دستگاه میریزه که مربوط به ناودانی نیست و‌ابی هست از روی‌اواپراتوز‌به داخل کشیده شده و‌چکه میکنه
  چند روز‌پیش هم‌اسپلیت رو‌کلا از‌روی‌دیوار‌باز کردن و‌سرویس و‌شستشو‌اواپراتور‌و‌بلوور‌انجام شده دوباره‌بعد از دو‌روز‌همراه با باد اب‌هم‌پرتاب‌میکنه علتش چیه ؟

 • Avatar
  امیر حسین

  سلام
  من یک اسپیلیت مارک الجی مدل s096tq دارم ولی وقتی روشن میکنم رو کولینگ میزارم سرما نمیده و رو حالت هیتینگ هم میزارم گرمایی نمیده بعد وقتیم که روشنش میکنم یونیت داخلی بلورش صدا میده میشه راهنمایی کنید ممنون

 • Avatar
  راستگو

  با سلام. آیا در کاشان نیز نمایندگی دارید که جهت رفع مشکل ابریزش از کولر با آنها تماس بگیرم؟
  با تشکر

  • Avatar
   کارشناس 4: جعفری

   سلام
   در حال حاضر خدمات سرویس و تعمیرات مرکز تخصصصی کاراباما محدود به استان های تهران، البرز و گیلان می باشد.

 • Avatar
  بهنام خیری

  سلام من ی کولر ۱۲ هزار دوتیکه سوپرا دارم دقیقا ظهر ساعت ۱:۳۰ دقیقه افت میکنه مشکل از چی گازشم اوکه امپرشم ۵٫۷

 • Avatar
  علی انتهایی آرانی

  سلام علت این که کولر گاز من هیچ وقت آب تخلیه نمی کند چیست. ممنون می شم توضیح بدید/مدل اجنرال تک هست فقط سرماده است

 • Avatar
  فرید قیم

  سلام.کولر من کن وود ۳۰ هزار هست.چند وقته از زیر پنل داخلی آب چکه میکنه.کاور رویی رو باز کردم و حوضچه رو چک کردم حوضچه پر آب نیست ولی باز از زیر پنل آب چکه میکنه.چیزی که متوجه شدم مشکل از حوضچه نیست.اب از پشت پنل چکه میکنه.ممنون میشم کمکم کنید.

 • Avatar
  هادی نظری

  سلام از کجا بدونیم شیلنگ خروجی به کجا وصل شده چون جلو دید نیست و داره اب میده

 • Avatar
  امين اسكندري

  باسلام و احترام
  مفید بود ،‌ استفاده کردم

 • Avatar
  روح الله عبداللهي ريسه

  سلام خیلی مفید بود

 • Avatar
  روح الله عبداللهي ريسه

  با تشکر از مطالب ارزشمند

 • Avatar
  شهاب شوهانی

  سلام. یه سوال داشتم از خدمتتون اسپیلیت ال جی دارم سال پیش نصب شده ولی امسال که روشن کردم یه صدای متناوب میده جالبه پنجره رو باز میکنم صدا به سختی شنیده میشه ولی پنجررو میبندم صدا تو اتاق واضح میپیچه. دو نفر کارشناسم آوردم میگن از فنه. اگر از فنه صدا چرا تو خونه میپیچه ولی از بیرون واضح نیست؟

 • Avatar
  محمد

  سلام،علت ریزش آب از پنل اسپیلت چیست،کولر الجی اینورتر،امسال گاز نداشت اومدن شارژ گاز کردن،علاوه بر اینکه آب از لوله درین تخلیه میشه از کانال بلور هم آب میریزه

 • Avatar
  مینا

  سلام .ایمیلت ۳۰۰۰۰ مدیا ۴سال کار میکنه .قبلا خوزستان نصب بود و هیچ مشکلی نداشت یک ماهه اصفهان نصیب کردیم چند روز اول خوب بود اما بعد از اون مرتب آبریزش داره مخصوصا وقتی رطوبت خونه بالا می ره مثل وقتی غذا درست می کنم نصاب هم چند بار اومده گازش وعایق بودن لوله ها و… چک کرده سالم بوده . ولی بازم آبریزش داره . همیشه دمای اون روی ۲۵ هست ممنون میشم کمک کنید

 • Avatar
  علی طالبی

  سلام کولر گازی ایران رادیاتور خریدم هر کس میومد خونمون میگفتن خونتون چقدر سرده شماره همش روی ۲۴بود الان چند روزه احساس میکنم اون سرمای اولیه رو نداره به نظر شما مشکل از کجاست

 • Avatar
  امیرحسین

  سلام، چند روزه که کولر گازی الجی نکست تایتان خریداری کردیم و رو دمای ۱۸تا۲۲ از پنل قسمتی که باد خارج میشه قطره قطره آب میده ولی رو دمای بالا مشکلی نداره، و اینکه تفاوت سرمایشی بین باد ۲۴ و ۱۸ وجود نداره، مشکل چی هست؟

 • Avatar
  جواد

  سلام اسپیلت ۲۴ هزار شستشو شده و دریچه های تهلیه اب هم تمیزه ولی از پشت قاب اب چکه میکنه میشه دلیلشو واسم بگین مچکرم

 • Avatar
  استار

  سلام
  کولر گازی ما هر سال گازش تخلیه میشه و هر سال شارژ گاز براش انجام میشه.هر سری هم تعمیرکار میاریم برای پیدا کردن نشتی،میگه نشتی نداره چون جایی روغن نشت نکرده و فقط گاز میزنن توش و میرن.در ضمن اواپراتور هم مشاهده نشده ک تا ب حال یخ بزنه و بعضی اوقات اب سر ریز میکنه.دوستان میتونن راهنمایی کنن مشکل از کجاس؟

 • Avatar
  امیر هادی نیا

  سلام خسته نباشید چند روز کولر گازی جنرال مکس ۱۲۰۰۰نصب کردم ولی قطره ای اب از شلنگ تخلیه وپنل نریخت مشکلی داره

 • Avatar
  محدباقر لطفی

  سلام من یه کولر گازی ۳۰۰۰۰نصب کردم به تازگی متوجه شدم که شیر بزرگ کندانسور عرق میکنه آیا این حالت طبیعی؟

 • Avatar
  قاسم غراوی

  سلام،کولر جنرال مکس دوازده هزار گرفتم چند روزی کار کرد ولی الان آب تخلیه نمیکنه یعنی اصلا” آبی نداره،کولر هم چند دقیقه کار میکنه و هر دوتا لوله هم سرد،ولی بعدا” از حدود یه ربع کولر سردیش از بین میره و فقط هوای بیرون داخل میده و هر دوتا لوله اش هم سردیش از بین میره،البته صدای موتور هم بعد از این مدت کم میشه…ممنون میشم جواب بدین

 • Avatar
  رضا روستا

  سلام خسته نباشید چرا شیلنگ ‌آب خروجی کولر گازی نباید به لوله فاضلاب وصل بشه؟

 • Avatar
  امیر

  سلام خسته نباشید خدا قوت،اقا اول تشکر میکنم از سایت خوبتون و راهنمایی های مفیدتون،دوم این که کولر گازی ما اصلا تراز نصب نشده و شیب به سمت راست داره ینی سمت راست پایین تره و وقتی آب میریزه از سمت راستش میریزه بر خلاف اکثر دوستان که گفتن سمت چپ میریزه،شلنگ تخلیه و غیره همه از سمت چپ کولر گازی اومده بیرون،سمت راست کیت های برقیه اگر اشتباه نکنم،ایا امکان اتصالی برق بر اثر ریزش آب هست یا نه؟

 • Avatar
  طوطیانوش

  سلام و وقت بخیر
  کولر ما هر یک ساعت ۳ ۴ لیتر اب تخلیه میکنه،میخواستم بدونم علتش چی هست؟اصلا طبیعیه؟

 • Avatar
  محسن

  سلام خسته نباشید ی کولر ۳۰۰۰۰ او جنرال داریم که یبار پارسال از پنل آب ریخت بیرون ولی امسال ده دفه اینجور شده ؛خاموش روشن میکنم بعضی اوقات درست میشه بعضی موقه هم دوتا ضربه میزنم درست میشه ممنون میشم راهنماییم کنید مچکر ازتون

 • Avatar
  رضا

  سلام خسته نباشید
  دیشب از کولر گازیمون یه مایع سیاه رنگ سرریز شد
  مشکل چیه هرجا زدم دربارش اطلاعاتی نبود لطبا راهنمایی کنید با تشکر

 • Avatar
  مجتبی روشن افشار

  سلام لطفا جواب بدید که یکساله گیر کولرم هستم
  کولر پنجره ایی ۱۸گری دارم یکسال پیش شروع کرد به یخ زدن، کل رادیاتورجلو یخ میزد نه قسمتیش ،بردیم گاز گیری ام کردم سرویس ام کردم ،سر سوزنی برای چک گازام روش نصب کرد،بعدش بازام مشکلش رفع نشد بعداز تقریبا۲۰ساعت کار یخ میزنه

 • Avatar
  امیری

  سلامبسلام بنده کولر۳۰جنرال دارم اب ازپنل داخلی چکه میکرد پول روبازکردم ناودونی ولوله درین را چک کردم مشکلی نداشتن بعدازخاموش کردن هم آب بازم چکه میکنه یخ هم نمی زنه ولی بازهم چکه میکنه کل رادیات داخل منا خیس اب هست بازهم نگاه کردم اصلا یخ نمی زنه لطفا راهنمایی کنیدبچه کوچک دارم درمنزل ممنون میشم

 • Avatar
  حسن آب جامه

  به نام خدا
  باسلام من یک کولرگازی اسپلید دوو ۳۶ هزاردارم چندروزاست که مشکل دارد تعمیر کاران هم مشکل را برطرف نکردن
  کولر بعد از اینکه‌برق رفت ودوباره برق امد دیگر کار نکرد البته من در زمان برق رفتگن کولر را از برق جدا کردم اماکولر دیگر در سرویس قرارنگرفت.چراغ اوپریتور(سبزرنگ) داعم چشمک میزند وثابت نمی شود .قبلابعد از ۱۰عددچشمک ثابت میشد وکولر در سرویس قرار میگرفت .
  مشکل کجاست

یک دیدگاه بنویس!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *