استخدام تعمیرکار لوازم خانگی

علت سرد نکردن یخچال سامسونگ

علت سرد نکردن یخچال سامسونگ

علت سرد نکردن یخچال سامسونگ هرچه که باشد، اگر فورا برطرف نشود، هم به قیمت از دست دادن مواد غذایی تمام می شود و هم خود دستگاه با مشکلات اساسی مواجه خواهد شد. سرد نکردن یخچال زمانی اتفاق می‌افتد که یخچال از کار نمی‌افتد اما خنکی سابق را هم ندارد. در این حالت اگر درب یخچال سامسونگ را باز کنید، متوجه گرمای داخل آن خواهید شد.

با آگاهی از علت سرد نکردن یخچال، بهتر می‌توانید در جهت رفع آن قدم بردارید. برخی از آن‌ها موارد ساده‌ای هستند که بدون داشتن هیچ تخصصی و به راحتی قابل حل هستند اما بعضی دیگر، باید حتما توسط تکنسین بررسی و برطرف شوند. پیشنهاد ما به شما این است که هنگام رو‌به‌رو شدن با مشکلات فنی، به هیچ وجه خودتان وارد عمل نشوید و حتما از تعمیرگاه مجاز کمک بگیرید.

اگر جهت برطرف کردن مشکل یخچال خود به کمک تعمیرکار نیاز دارید، همین حالا درخواست تعمیرات خود را به صورت آنلاین ثبت کنید تا متخصصان حرفه ای و با تجربه کاراباما در سریعترین زمان ممکن، جهت هماهنگی با شما تماس حاصل فرمایند.

متخصصان باتجربه متخصصان باتجربه
گارانتی خدمات گارانتی خدمات
سرعت در ارائه خدمات سرعت در ارائه خدمات
هزینه های منصفانه هزینه های منصفانه
تعمیرکار یخچال سامسونگ

تنظیم درجه دمای یخچال سامسونگ را فراموش نکنید

دمای یخچال فریزر سامسونگ باید مرتبا با تغییر فصول تنظیم شود. به این ترتیب که در زمستان درجه دمای 3 یا 4 درجه را برای یخچال سامسونگ در نظر بگیرید و این درجه را در تابستان روی 1 یا 2 درجه‌ی سانتی‌گراد تنظیم کنید. اگراین کار را انجام داده اید و یخچال هنوز سرد نمی شود، باید علت های سرد نکردن یخچال سامسونگ را که در این مقاله فهرست شده، بررسی کنید.

1. پر بودن فضای داخلی یخچال

اگر بیش از ظرفیت تعیین شده‌ی یخچال سامسونگ در آن موارد غذایی قرار دهید، مانع از گردش آزاد هوا در داخل محفظه یخچال خواهید شد و در نتیجه، فن‌ها و دریچه‌ها نمی‌توانند به راحتی کار کنند، به کمپرسور فشار آمده و فضای داخل یخچال گرم خواهد شد. سعی کنید مواد غذایی را به صورت فشرده و روی هم در قفسه‌ها قرار ندهید و همیشه فضایی را برای گردش هوا در داخل یخچال کنار بگذارید. این مشکل با کم کردن مواد غذایی داخل یخچال برطرف خواهد شد.

پیشنهاد مطالعه : نحوه تنظیم دمای یخچال سامسونگ، ال جی، جنرال الکتریک و سایر یخچال ها

2. وجود مانع بر سر راه گردش هوا

مراقب باشید که آنچه در یخچال قرار می‌دهید، راه دریچه‌‌های هوایی و فن‌ها را مسدود نکند. پیشنهاد می‌کنیم جعبه‌های بزرگ مثل جعبه‌های کیک تولد و امثال آن را برای مدت طولانی در یخچال نگهداری نکنید، چون ممکن است جلوی مسیر دریچه‌ها و فن‌ها را بگیرند و مانع از گردش صحیح هوا شوند. قسمت بالای یخچال سامسونگ نسبت به این موضوع بسیار حساس است، پس مراقب وسایلی که در آنجا قرار می‌دهید باشید.

3. خرابی موتور یا کمپرسور یخچال

موتور یخچال سامسونگ، از مهم‌ترین قطعات آن محسوب می‌شود. اگر این بخش از یخچال دچار اشکال شود، یکی از اولین نشانه‌های آن سرد نکردن یخچال سامسونگ خواهد بود. با این حال باید به این نکته هم توجه داشته باشید که عموما سرد نکردن یخچال سامسونگ ناشی از مشکلات موتور نیست، اما اگر باشد باید خیلی سریع و توسط یک مرکز مجاز تعمیر یخچال به آن رسیدگی کنید. در بیشتر مواقع، موتور یخچالی که طول عمر آن بالای 5 سال باشد باید تعویض شود و در غیر این صورت، اگر کمپرسور آسیب جدی ندیده باشد، می‌توان آن را تعویض کرد.

نکته:

اگر موتور یخچال زیاد داغ می کند، ممکن است به دلیل فشار بیش از حدی باشد که به آن وارد می شود. موتور یا کمپرسور یخچال در حین کار گرما تولید می کند، اما اگر به مدت طولانی مشغول به کار باشد، گرمای تولیدی آن بسیار و سبب داغ کردن کمپرسور یخچال می گردد که از عمر مفید آن کاسته و می تواند سبب خرابی آن شود. همچنین موجب داغ شدن بدنه و اطراف یخچال نیز می گردد.

دو دلیل رایج برای گرم شدن زیاد کمپرسور یخچال، کم بودن مبرد یا گاز یخچال و تنظیم دمای ترموستات بر روی مقادیر بسیار پایین است. یعنی درجه یخچال را اشتباه تنظیم کرده اید و موتور یخچال برای رسیدن به این دمای پایین با فشار بالا در حال کار است. ممکن است ترموستات به کلی خراب باشد، که در اینصورت باید آن را تعویض کنید.

اگر علت سرد نکردن یخچال سامسونگ، از مشکلات موتور یخچال ناشی شود، بهتر است هرچه سریع‌تر آن را تعمیر کنید. برای این کار می‌توانید هم به‌صورت آنلاین و با مراجعه به وب‌سایت کاراباما درخواستتان را ثبت کنید و هم می‌توانید با شماره 02158406 تماس بگیرید تا همکاران ما در بخش پشتیبانی شما را راهنمایی کنند.

علت سرد نکردن یخچال سامسونگ

4. درست بسته نشدن درب یخچال

اگر لاستیک درب یخچال یا قفل آن دچار مشکل شده باشد، سرمای موجود در فضای داخلی یخچال سامسونگ از آن خارج شده، موجب می‌شود به موتور یا کمپرسور فشار بیاید و در نتیجه به آن هم صدماتی وارد شود. در چنین شرایطی باید هرچه سریع‌تر مشکل بسته نشدن درب یخچال را حل کنید و از آنجایی که تعویض لاستیک درب یا تعمیر قفل آن کار آسانی نیست، پیشنهاد می‌کنیم با مراکز تعمیر لوازم خانگی مجاز تماس بگیرید. پس از تعمیر آن، حتما به کمک یک کاغذ، از برطرف کردن مشکل اطمینان حاصل کنید: کاغذ را بین در بگذارید و در حالت بسته، آن را بیرون بکشید. اگر کاغذ به سختی بیرون آمد، یعنی مشکل حل شده و علت سرد نکردن یخچال سامسونگ برطرف شده است.

5. نشت گاز یا کمبود گاز مبرد

اگر موتور یخچال بی‌وقفه کار می‌کند و فضای داخل یخچال هم گرم شده و در عین حال بوی گاز هم به مشامتان می‌رسد، شک نکنید که علت سرد نکردن یخچال سامسونگ شما، نشت گاز یا کمبود گاز مبرد است. این مشکل زمانی گریبانتان را می‌گیرد که سوراخ‌های ریز و درشتی در لوله‌های حاوی گاز یا در خود کمپرسور ایجاد شوند که عمدتا دلیل آن پوسیدگی لوله‌ها و یا قرار گرفتن آن‌ها در معرض ضربه است. اگر متوجه شدید که علت سرد نکردن یخچال سامسونگ، نشت گاز است؛ بدون معطلی با کاراباما تماس بگیرید، چون این مورد بسیار خطرناک است.

6. خراب شدن سنسور دمای یخچال سامسونگ

سنسور دمای یخچال با تشخیص دما و ارسال آن به برد الکترونیکی، کمک می‌کند تا دمای داخل یخچال سامسونگ همیشه ثابت و سرد بماند. زمانی که سنسور خراب شود دیگر نمی‌تواند از پس این وظیفه بربیاید و در نتیجه باعث می‌شود که یا یخچال بی‌وقفه و یا خیلی کم کار کند. اگر سنسور را تعویض کنید، مشکل حل می‌شود.

 

علت سرد نکردن یخچال سامسونگ

7. خرابی فن های یخچال سامسونگ

یخچال های ساید بای ساید سامسونگ مجهز به 4 فن هستند که اگر هرکدام از آن‌ها دچار مشکل شوند می‌توانند علت سرد نکردن یخچال سامسونگ باشد. این فن‌ها عبارت اند از:
فن موتور یا کمپرسور
فن کندانسور
فن یخچال یا اواپراتور
فن فریزر
فن کندانسور و فن اوپراتور، از مهم‌ترین فن‌های یخچال سامسونگ هستند؛ اگر عملکرد فن کندانسور با اختلال مواجه شود، دمای کمپرسور افزایش پیدا خواهد کرد. یکی از نشانه‌های خراب شدن فن کندانسور، سرد نشدن قسمت یخچال و قسمت فریزر به صورت همزمان است. و اما اگر فن اوپراتور دچار مشکل شود، شاهد سرد ماندن دمای فریزر و گرم شدن دمای داخل یخچال خواهید بود. یکی دیگر از نشانه‌های خرابی فن اوپراتور، کارکردن یخچال با صدایی غیر معمول است.
فرقی نمی‌کند کدام یک از فن های یخچال دچار مشکل شده باشد، برای اینکه به کل دستگاه فشار بیشتری وارد نکنید، باید از تکنسین کمک بخواهید.

8. خرابی لوله‌های کندانسور

حتما شما هم لوله‌های سیاه رنگ پشت یخچال‌های قدیمی را دیده‌اید، این لوله‌ها در یخچال سامسونگ و سایر یخچال‌های جدید، قابل مشاهده نیستند. گاز مبرد در لوله‌های کندانسور وظیفه دارد تا گرمای داخل محیط یخچال را به خود جذب کند و آن را به بیرون بازگرداند، اگر فرآیند تبادل گرما با اختلال مواجه شود، خنک شدن گاز با مشکل مواجه شده و در نتیجه یخچال گرم خواهد شد. در این مورد حتما از متخصص کمک بخواهید تا اگر مسیر این لوله‌ها گرفته باشد و یا روی آن‌ها گرد و خاک زیادی انباشته شده باشد، به شما کمک کند.

9. خرابی دمپر هوای یخچال

دمپر هوا در یخچال سامسونگ، میزان هوای خنک بین یخچال و فریزر را کنترل می‌کند، به این صورت که از طریق دریچه‌ی آن، هوای خنک از قسمت فریزر به سمت یخچال منتقل می‌شود و در نتیجه فضای یخچال را بهتر خنک می‌کند. در زمان‌هایی که دمای فریزر ثابت است و هوای داخل یخچال در حال گرم شدن است، ممکن است با مشکل باز نشدن دمپر هوا مواجه باشید. تعویض دمپر کار ساده‌ای نیست، پس حتما با مراکز مجاز تعمیر یخچال سامسونگ تماس بگیرید تا این کار را برایتان انجام دهند.

10. خرابی برد الکترونیکی یخچال

گاهی علت سرد نکردن یخچال سامسونگ، خرابی برد الکترونیکی آن است. این قطعه، اصلی‌ترین بخش یخچال سامسونگ محسوب می‌شود که وظیفه‌ی آن، کنترل تمامی عملکردها و روابط موجود در دستگاه است. یکی از این عملکردها، کنترل و تنظیم دمای داخل یخچال است که در صورت خرابی برد، این تنظیمات دچار اختلال خواهند شد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص یخچال خود، به مطلب عیب یابی یخچال مراجعه کنید تا در صورت بروز مشکل خودتان قادر به رفع آن باشید.

باتوجه به آنچه در مورد علت سرد نکردن یخچال سامسونگ بیان شد، باید توجه داشته باشید که بررسی این علل و نیز راهکار برطرف کردن برخی از آن‌‌ها، نیاز به دانش و تجربه‌ی کافی دارد.

فراموش نکنید که بهتر است پیش از هر اقدامی، مشکل به وجود آمده را با افراد متخصص مطرح کنید تا اختلالی در سیستم یخچال به‌وجود نیاورید که غیر قابل حل باشد. تکنولوژی به کار رفته در یخچال سامسونگ پیچیدگی مخصوص به خود را دارد، به همین دلیل پیشنهاد می‌کنیم مشکلات یخچال بوش را شخصا حل نکنید.

آیا تا به حال با گرم شدن یخچال سامسونگ مواجه شده‌اید؟ برای برطرف کردن آن به چه چالش‌هایی برخوردید؟ آن را در بخش نظرات برایمان بنویسید و اگر در این مورد سوالی دارید نیز با ما مطرح کنید تا کارشناسان کاراباما هرچه سریع‌تر پاسخگوی شما باشند.

نظرات کاربران

در صورتی که پیام شما نیاز به پیگیری دارد حتما شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند.