استخدام تعمیرکار لوازم خانگی

چرا فن پکیج یکسره کار می کند؟

فن پکیج

علت روشن ماندن فن پکیج چیست؟

فرقی نمی‌کند تابستان باشد یا زمستان، پکیج در هر فصلی در حال خدمت رسانی به اعضای خانواده است و از آنجایی که جزو لوازم پرمصرف خانه محسوب می‌شود، استهلاک بالایی دارد؛ به همین دلیل خواه‌ناخواه ممکن است سر و کار شما به تعمیرات پکیج دیواری بیفتد و به همین دلیل بهتر است با یکی از مهم ترین مشکلات متداول پکیج آشنا شوید تا در زمان بروز آن بتوانید برای دریافت کمک از تکنسین، حساب‌شده‌تر عمل کنید.

در این مقاله از کاراباما به سراغ مشکل روشن ماندن فن پکیج رفته‌ایم و دلایل وقوع چنین مشکلی را شرح داده‌ایم؛ گرچه نباید فراموش کرد که تعمیر پکیج هر برندی از بوتان گرفته تا تعمیر پکیج ایران رادیاتور به تخصص و تجربه‌ی کافی نیاز دارد و بهتر است در هنگام بروز مشکلات، شخصا وارد عمل نشوید، اما دانستن برخی اصول می‌تواند در هنگام دریافت کمک، راهگشا باشد.

اگر جهت برطرف کردن مشکل پکیج خود به کمک تعمیرکار نیاز دارید، همین حالا درخواست تعمیرات خود را به صورت آنلاین ثبت کنید تا متخصصان حرفه ای و با تجربه کاراباما در سریعترین زمان ممکن، جهت هماهنگی با شما تماس حاصل فرمایند.

متخصصان باتجربه متخصصان باتجربه
گارانتی خدمات گارانتی خدمات
سرعت در ارائه خدمات سرعت در ارائه خدمات
هزینه های منصفانه هزینه های منصفانه
تعمیرکار پکیج

فن پکیج چگونه کار می‌کند؟

فن پکیج موظف است تا دود را از محفظه احتراق به هوای آزاد هدایت کند. گاهی فن یکسره روشن می‌ماند و که در برخی موارد جای نگرانی نیست؛ چراکه به خصوص در فصول سرد سال، پمپ پکیج یکسره کار کرده و فن نیز تقریبا یکسره روشن خواهد بود؛ اما اگر در فصل گرم سال به سر می‌برید و فن پکیج یکسره کار می کند، بهتر است به فکر بررسی علت روشن ماندن فن پکیج باشید.

چرا فن پکیج روشن می ماند؟

اگر فن پکیج یکسره کار می کند و به هیچ وجه خاموش نمی‌شود و در عین حال دستگاه دچار اختلال شده، با کد خطا مواجه می‌شوید و آب هم گرم نمی‌شود؛ ممکن است یکی از موارد زیر برای پکیج پیش آمده باشد:

  1. مسدود شدن دودکش
  2. خرابی الکترود جرقه زن پکیج
  3. خرابی فن پکیج
  4. پوسیدگی یون الکترود پکیج
  5. خرابی برد یا پرشر پکیج

در شرایط بالا، فن پکیج یکسره کار می کند اما پکیج جرقه نمی‌زند و روشن نمی‌شود. در ادامه به بررسی هرکدام از موارد بالا خواهیم پرداخت.

مسدود شدن دودکش

دودکش پکیج از قطعات مهم آن محسوب می‌شود و اگر در کارکرد آن اختلالی ایجاد شود، فن پکیج یکسره کار می‌ کند اما خود پکیج روشن نخواهد شد. می‌توانید پیش از اینکه با کاراباما تماس بگیرید، دودکش‌ها را بررسی کنید تا در صورت مسدود شدن توسط لانه پرندگان، مشکل را برطرف کنید. اما اگر از فلنج نامناسب برای دودکش استفاده کرده باشید و تعادل در مکش و دهش فن را برهم زده باشید، بهتر است حتما از تکنسین تعمیر پکیج کمک بخواهید.

اگر فلنج نامناسب باشد، دودکش قادر به تخلیه دود نخواهد بود و در نتیجه نمی‌تواند دود را به بیرون هدایت کند. همین موضوع باعث می‌شود سنسور پکیج فعال شود و دستگاه به صورت خودکار خاموش شده و فن پکیج یکسره کار کند. دلیل بروز این مشکل، اغلب نصب نامناسب پکیج است که اگر به افراد ماهر سپرده شود، مشکلات این چنینی نیز به وجود نخواهد آمد.

فن پکیج

خرابی الکترود جرقه زن پکیج

الکترود وظیفه کنترل سوختن درست شعله را بر عهده دارد و زمانی که با خرابی مواجه شود، می‌تواند باعث شود تا فن پکیج یکسره کار کند. اولین اقدام جهت رفع مشکل الکترود، اندازه‌گیری ولتاژ جریان برق دستگاه است؛ چراکه پکیج در ولتاژهای پایین اصلا روشن نمی‌شود. پیشنهاد ما به شما این است که این بررسی را شخصا انجام ندهید، چراکه هم به ابزار و هم به تخصص نیاز دارد.

نکته:

بیشتر کسانی که از پکیج استفاده می‌کنند نگران این هستند که چرا فن پکیج یکسره کار می کند؟ قبل از هر چیز لازم به ذکر است که در فصول سرد، بیشتر کار کردن و روشن ماندن فن پکیج امری طبیعی است و در صورتی که در خصوص تامین آب گرم توسط پکیج خود مشکلی ندارید، نیازی به حساسیت نسبت به روشن ماندن فن پکیج نیست. اما اگر در عملکرد صحیح پکیج مشکلی به وجود آمده و فن پکیج یکسره کار می‌کند، باید نسبت به عیب یابی پکیج اقدام کنید.

برای این کار می‌توانید هم به‌صورت آنلاین و با مراجعه به وب‌سایت کاراباما درخواستتان را برای تعمیرپکیج ثبت کنید و هم می‌توانید با شماره 02158406 تماس بگیرید تا همکاران ما در بخش پشتیبانی شما را راهنمایی کنند.

خرابی فن پکیج

ممکن است هیچکدام از دو مورد بالا باعث این نشده باشند که فن پکیج یکسره کار کند و مشکل از خود فن باشد. بررسی فن پکیج و عیب یابی آن، و نیز چک کردن مواردی نظیر گیر کردن کنتاکت رله فن و یا خرابی برد کنترل، از آن دسته مواردی هستند که مختص تکنسین تعمیر پکیج است و دستکاری در هرکدام از این قطعات می‌تواند خرابی و هزینه‌های زیادی را متحمل شما کند. پیشنهاد می‌کنیم برای بررسی این مورد، حتما با کاراباما تماس بگیرید.

پوسیدگی یون الکترود پکیج

یون الکترود پکیج می‌تواند در گذر زمان اکسید شده و پوسیده شود و در نتیجه موجب شود تا فن پکیج یکسره کار کند؛ چراکه جرقه زن، دیگر توان جرقه زدن را نخواهد داشت. بررسی این مورد و نیز تعویض این قطعه، امری است که باید توسط متخصص انجام شود و بدون داشتن تجربه در امور مربوط به تعمیرات پکیج،قادر نخواهید بود تا پوسیدگی یون الکترود پکیج را برطرف کنید.

خرابی برد یا پرشر پکیج

مورد دیگری که موجب اختلال در عملکرد فن پکیج می‌شود، ایجاد خرابی در برد یا پرشر پکیج است که تشخیص آن اصلا کار ساده‌ای نبوده و بدون داشتن مهارت امکان‌پذیر نیست. پیشنهاد می‌کنیم در چنین مواردی حتما از کمک تعمیرکار پکیج استفاده کنید.

 

آیا می توان از خراب شدن فن پکیج پیشگیری کرد؟

زمانی که فن پکیج یکسره کار می‌کند، ممکن است دچار مشکل خرابی فن پکیج نیز بشوید. برای پیشگیری از بروز چنین مشکلاتی، پیشنهاد می‌شود حتما پکیج را هر شش ماه یکبار و به صورت دوره‌ای سرویس کنید و بررسی تمامی قطعات و نیز جرم گیری یا رسوب زدایی پکیج را نیز به موقع انجام دهید. به این ترتیب از بروز مشکلات بعدی برای پکیج پیشگیری خواهید کرد.

کاراباما مفتخر است که تمامی خدمات مربوط به نصب، سرویس و تعمیر پکیج دیواری را با همکاری بهترین متخصصین به شما ارائه می‌کند و نیز تمامی موارد را نیز ضمانت کرده تا خیال شما از بابت موارد انجام شده راحت باشد.

 

اگر شما هم با مشکل یکسره کار کردن فن پکیج مواجه هستید و یا سوالی در خصوص سرویس‌های دوره‌ای پکیج دارید، همین‌جا و در بخش نظرات از کاراباما راهنمایی بخواهید، ما در کنارتان هستیم.

نظرات کاربران

در صورتی که پیام شما نیاز به پیگیری دارد حتما شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند.