استخدام تعمیرکار لوازم خانگی

تعمیر سوراخ شدن یخچال

تعمیر سوراخ شدن یخچال

در هنگام سوراخ شدن یخچال چه باید کرد؟

هر خانه‌ای حداقل یک دستگاه یخچال فریزر دارد؛ وسیله‌ای که مدام در حال کار است و تابستان و زمستان نمی‌شناسد. یکی از دلایلی که درخواست‌های تعمیر یخچال نسبت به سایر لوازم خانگی بیشتر است، همین کارکرد مداوم آن‌هاست. یکی از مشکلاتی که به مرور زمان ممکن است برای یخچال ایجاد شده و بی هیچ علامتی شروع به از بین بردن دستگاه شما کند، سوراخ شدن یخچال است. متاسفانه در بیشتر مواقع، زمانی از این مشکل مطلع می‌شویم که خسارات جبران ناپذیری به دستگاه وارد شده است.

در این مقاله از کاراباما قصد داریم تا اطلاعات شما را در مورد مشکل سوراخ شدن یخچال بیشتر کنیم تا بتوانید از وقوع چنین مشکلی پیشگیری کرده و نشانه‌های بروز آن را نیز بشناسید و قادر باشید به موقع درصدد رفع این مسئله بربیایید و از بروز خسارات بعدی جلوگیری کنید.

اگر جهت برطرف کردن مشکل یخچال خود به کمک تعمیرکار نیاز دارید، همین حالا درخواست تعمیرات خود را به صورت آنلاین ثبت کنید تا متخصصان حرفه ای و با تجربه کاراباما در سریعترین زمان ممکن، جهت هماهنگی با شما تماس حاصل فرمایند.

متخصصان باتجربه متخصصان باتجربه
گارانتی خدمات گارانتی خدمات
سرعت در ارائه خدمات سرعت در ارائه خدمات
هزینه های منصفانه هزینه های منصفانه
تعمیرکار یخچال سامسونگ

مشکل سوراخ شدن قطعات یخچال، می‌تواند بدون ایجاد نشانه‌های قابل توجهی، در مدت کوتاهی خسارات زیادی را به یخچال شما وارد کند. از جمله مشکلات این چنینی می‌توان به این سه مورد اشاره کرد:

 • سوراخ شدن لوله گاز یخچال
 • سوراخ شدن فریزر یخچال
 • سوراخ شدن لوله تخلیه آب یخچال

هرکدام از مشکلات بالا، نشانه‌هایی دارند که اگر از آن‌ها مطلع باشید، می‌توانید به موقع با کاراباما تماس بگیرید و با کمترین هزینه، یخچالتان را تعمیر کنید.

تعمیر سوراخ شدن یخچال

تعمیر سوراخ شدن لوله گاز یخچال

خالی شدن گاز یخچال از آن دسته مشکلاتی است که می‌تواند موجب از کار افتادن دستگاه شود. این مشکل به دلیل سوراخ شدن لوله گاز یخچال به‌وجود می‌آید و شما باید پس از تشخیص آن، هرچه سریع‌تر نسبت به تعمیر سوراخ شدن لوله گاز یخچال اقدام کنید. اصولا سوراخ‌های کوچک در لوله گاز به سادگی قابل تشخیص نیستند و باید حتما توسط تکنسین یک تعمیرگاه مجاز که مجهز به ابزار فنی است بررسی شوند. اما شما نیز می‌توانید با بررسی نشانه‌های زیر، متوجه این مشکل شده و نسبت به تعمیر سوراخ شدن یخچال اقدام کنید:

 • کاهش مشهود سرمای یخچال
 • تغییر صدای کمپرسور (صدای یخچال زیاد شود)
 • ریزش روغن در اطراف محل نشتی یا روی زمین
 • یخ زدن لوله اوپراتو یخچال

توصیه می‌شود که اگر متوجه حتی یکی از نشانه‌های بالا شدید، هرچه سریع‌تر به سراغ تعمیر سوراخ شدن یخچال بروید، چراکه ممکن است در مواردی مجبور شوید دستگاه یخچالتان را تماما تعویض کنید.

نکته:

پیش از هرگونه تلاشی برای تعمیر سوراخ شدن یخچال، یخچال فریزر را از برق بکشید. این کار از وارد شدن آسیب های جدی به یخچال و در مواردی از صدمه دیدن خودتان جلوگیری می‌کند.

بهتر است پس از این کار با تکنسین مجرب جهت تعمیر یخچال تماس بگیرید. برای این کار می‌توانید هم به‌صورت آنلاین و با مراجعه به وب‌سایت کاراباما درخواستتان را ثبت کنید و هم می‌توانید با شماره 02158406 تماس بگیرید تا همکاران ما در بخش پشتیبانی شما را راهنمایی کنند.

تعمیر سوراخ شدن فریزر یخچال

اگر برفک فریزر را اصولی پاک نکنید و با چاقو یا هر شی تیز دیگری قصد تراشیدن یخ‌ها را داشته باشید، ممکن است محفظه فریزر یخچال را سوراخ کنید و موجب نشتی گاز مبرد شوید. این آسیب باعث گرم شدن فضای یخچال شده و در نتیجه به کمپرسور فشار اضافی وارد می‌کند؛ چراکه کمپرسور سعی می‌کند که با کار کردن مداوم، دمای داخل یخچال را کاهش دهد، اما چون موفق نمی‌شود، متحمل فشار زیادی خواهد شد.

اگر فریزر یخچال سوراخ شد و به نوعی موجب سوراخ شدن یخدان و سردخانه شدید و گاز مبرد نشت کرد، بهتر است بدون معطلی به سراغ تعمیر سوراخ شدن یخچال بروید، چراکه اگر دیر اقدام کنید، خسارات جبران ناپذیری به یخچالتان وارد شده و شاید مجبور به تعویض کل دستگاه یخچال شوید.

تعمیر سوراخ شدن لوله تخلیه آب یخچال

ممکن است یک روز به سراغ یخچالتان بروید و متوجه شوید که آب از سینی پشت یخچال به کف زمین سرازیر شده است؛ در چنین حالتی احتمال سوراخ شدن لوله تخلیه آب یخچال وجود دارد و باید فورا برای تعمیر سوراخ شدن یخچال وارد عمل شوید.

دلیل بروز چنین مشکلی می‌تواند مسدود شدن لوله تخلیه آب با مواد غذایی، یخ یا گرد و غبار باشد، همچنین ممکن است سینی آب یخچال ترک خورده باشد که در هر دو صورت، باید لوله و سینی توسط تکنسین بررسی شده و اقدامات لازم در خصوص تعمیر سوراخ شدن یخچال انجام شود.

توجه داشته باشید که بررسی و رفع این مشکل به هیچ وجه بدون داشتن تخصص و تجربه‌ی کافی امکان‌پذیر نخواهد بود.

سخن آخر

تشخیص نوع سوراخ شدن یخچال و تعمیر سوراخ شدن یخچال، هر دو اموری تخصصی هستند و تکنسین‌های ماهر کاراباما، باتوجه به برند یخچال شما، با استفاده از ابزار و تجربه‌ای که دارند، مشکل را برطرف خواهند کرد. توجه داشته باشید که به هیچ عنوان شخصا وارد عمل نشوید، چراکه تشخیص اشتباه و نیز دستکاری یخچال، می‌تواند شما را دچار خساراتی کند که جبران برخی از آن‌ها ممکن نخواهد بود.

تا به حال پیش آمده که درصدد تعمیر سوراخ شدن یخچال بربیایید و با مشکلی مواجه شوید؟ آن را در بخش نظرات برایمان بنویسید و اگر در این مورد سوالی دارید نیز با ما مطرح کنید تا کارشناسان کاراباما هرچه سریع‌تر پاسخگوی شما باشند.

نظرات کاربران

در صورتی که پیام شما نیاز به پیگیری دارد حتما شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند.

دیدگاه کاربران
خوش بازان

فریز مغازه سوراخ شده ازش داره گاز خارج میشه

پاسخ دهید

  فرهاد محمدی

  سلام دوست عزیز
  برای اعزام تعمیرکار یخچال فریزر جهت رفع مشکل نشت گاز یخچال فریزر خود، به صورت آنلاین و یا با تماس تلفنی درخواست خود را ثبت نمایید.

  پاسخ دهید