استخدام تعمیرکار لوازم خانگی

کد خطا یا ارور کولر گازی میتسوبیشی

کد خطا یا ارور کولر گازی میتسوبیش

کد خطا یا ارور کولر گازی میتسوبیشی چگونه برطرف می‌شود؟

کولر گازی میتسوبیشی یکی از باکیفیت‌ترین کولر گازی‌ها در بازارهای جهانی بوده و در مقایسه با قدرت قابل توجه آن، مصرف بسیار پایینی هم دارد. از آنجایی که میزان استفاده از این دستگاه در فصول گرم سال بسیار بالاست، ممکن است اختلالاتی در سیستم کولر گازی میتسوبیشی پیش بیاید که شما را به فکر تعمیر کولر گازی بیاندازد. کد خطا یا ارور کولر گازی میتسوبیشی، ابزاری است که با کمک آن می‌توانید متوجه مشکلات دستگاه شده و برای رفع آن‌ها اقدام کنید. لذا، در این مقاله از کاراباما، به بررسی و شرح تمامی کد خطا یا ارور کولر گازی میتسوبیشی پرداخته‌ایم تا آنچه لازم است پیش از تماس با تعمیرگاه مجاز از آن اطلاع داشته باشید را باهم بررسی کنیم.

اگر جهت برطرف کردن مشکل کولر گازی خود به کمک تعمیرکار نیاز دارید، همین حالا درخواست تعمیرات خود را به صورت آنلاین ثبت کنید تا متخصصان حرفه ای و با تجربه کاراباما در سریعترین زمان ممکن، جهت هماهنگی با شما تماس حاصل فرمایند.

متخصصان باتجربه متخصصان باتجربه
گارانتی خدمات گارانتی خدمات
سرعت در ارائه خدمات سرعت در ارائه خدمات
هزینه های منصفانه هزینه های منصفانه
تعمیرکار لوازم خانگی

نحوه نمایش کد خطا یا ارور کولر گازی میتسوبیشی چگونه است؟

نمایش کد خطا یا ارور کولر گازی در دستگاه‌ها و برندهای مختلف با یکدیگر تفاوت‌هایی دارد. ممکن است این ارورها با رنگ‌های مختلف، کد یا چشمک زدن دستگاه به شما نشان داده شوند. در کولر گازی میتسوبیشی، کدهای خطا به این صورت ظاهر می‌شوند: ترکیب دو یا چند عدد با حروف لاتین. به این صورت که مثلا E01 شامل حرف E بوده که به واژه‌ی خطا یا Error اشاره دارد و عدد آن نیز بیانگر نوع خطا است.
به این ترتیب شما قادر خواهید بود با خواندن کد خطا و نیز آگاهی از شرح آن، دریابید که کدام بخش از کولر گازی میتسوبیشی دچار مشکل شده و نیاز به تعمیر یا تعویض دارد.

در هنگام مشاهده کد خطا یا ارور کولر گازی میتسوبیشی چه کار باید کرد؟

برخی اوقات کد خطا یا ارور کولر گازی میتسوبیشی به دلیل بروز مشکلات جزئی نمایش داده می‌شود و می‌توان با انجام برخی اقدامات ساده‌ی اولیه، آن‌ها را برطرف کرد. گاهی پیش می‌آید که کولر گازی میتسوبیشی زمان طولانی در حال کار بوده، و به اصطلاح داغ شده و با اختلالاتی مواجه شده است. در این زمان بهترین کار، ریست کردن کولر گازی است. به این ترتیب که کولر گازی میتسوبیشی را خاموش کرده و آن را از برق بکشید. پس از آن، اگر در مدل کولر گازی شما، دکمه‌هایی روی دستگاه وجود دارد، با فشردن آن‌ها برق داخل مدار را نیز تخلیه کنید. نیم ساعتی کولر را در این حالت باقی بگذارید تا حافظه و پردازنده به طول کامل تخلیه شوند.
ممکن است با روشن کردن دوباره‌ی کولر گازی، دیگر شاهد کد خطا نباشید؛ اما در مواردی کد خطا کمی بعد از ریست کردن یا بلافاصله پس از آن و در هنگام روشن کردن دستگاه، دوباره نمایش داده خواهد شد. در این حالت توجه داشته باشید که دیگر به هیچ وجه مراحل ریست را تکرار نکنید و حتما با کاراباما تماس بگیرید.

نکته:

برای رفع ارور کولر گازی میتسوبیشی در اولین قدم باید به دفترچه راهنمای کولر دسترسی داشته باشید تا بتوانید معنی و مفهوم کد را متوجه شده و نسبت به برطرف کردن آن اقدام کنید. بعد از دسترسی به کد خطا و معنی این کد، باید بدانید که تمام ارورها به صورت حدودی عیب سیستم را به شما هشدار می‌دهند و شما باید با چک کردن کامل آن به ایراد دقیق سیستم پی ببرید.

برای این کار می‌توانید هم به‌صورت آنلاین و با مراجعه به وب‌سایت کاراباما درخواستتان را جهت تعمیر کولر گازی میتسوبیشی ثبت کنید و هم می‌توانید با شماره 02158406 تماس بگیرید تا همکاران ما در بخش پشتیبانی شما را راهنمایی کنند.

آیا کد خطا یا ارور کولر گازی میتسوبیشی انواع مختلفی دارد؟

پاسخ کوتاه این است: بله! کد خطا یا ارور کولر گازی میتسوبیشی، مثل هر کولر گازی دیگری، انواعی دارد و بسته به نوع آن، باید سراغ قطعه‌ی مشخصی بروید و نسبت به تعمیر یا تعویض آن اقدام کنید. از انواع این کدهای خطا می‌توان به این موارد اشاره کرد: خرابی موتور و فن داخلی و بیرونی، خرابی سنسورهای داخلی، خرابی سنسورهای بیرونی، اختلال در کارکرد اینورتر، خرابی سوئیچ کنترل دمای کمپرسور، افت ولتاژ مدار تغذیه، خرابی حافظه EEPROM، ایجاد اشکال در سنسور ولتاژ و در نهایت، قطع شدن اتصال یونیت داخلی و خارجی.

کد خطا یا ارور کولر گازی میتسوبیش

توجه داشته باشید که تشخیص نوع ارور و شیوه‌ی برطرف کردن آن، به تخصص کافی نیاز دارد، بنابراین توصیه می‌کنیم که شخصا و بدون داشتن دانش کافی، وارد عمل نشوید و به قطعات کولر گازی آسیب نرسانید. به همین دلیل کاراباما اینجاست تا خدمات سرویس، نگهداری و تعمیرات کولر گازی میتسوبیشی را با داشتن متخصصین ماهر در سریع‌ترین زمان ممکن و بالاترین کیفیت به شما ارائه کند.

جدول کد خطا یا ارور کولر گازی میتسوبیشی

کد خطاشرح خطا
A0دستگاه تهویه‌ی کولر گازی میتسوبیشی دچار مشکل شده است. بهتر است فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و جهت تعمیر یا تعویض آن با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
A2در قسمت انتقال پردازنده، خطای سخت‌افزاری رخ داده است. فورا فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با کاراباما جهت تعمیر کولر گازی میتسوبیشی تماس بگیرید.
A3در انتقال داده‌ها خطایی رخ داده است. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و جهت بررسی مشکل پیش آمده با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
A6مشکلات جریان متناوب باعث بروز این پیغام خطا شده است. بهتر است فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و جهت بررسی مشکل پیش آمده با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
A7دستگاه سیگنال نمی‌دهد. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و جهت بررسی مشکل پیش آمده با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
A8انتقال از واحد اصلی با مشکل روبه‌رو شده است. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و جهت بررسی مشکل پیش آمده با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
EAواحد اصلی سیستم با خطا مواجه شده است. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و جهت بررسی مشکل پیش آمده با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
EBامکان بروز مشکل در جریان متناوب. سیم‌کشی و کابل‌ها باید هرچه سریع‌تر بررسی شوند؛ به همین دلیل فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و جهت بررسی مشکل پیش آمده با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
ECدستگاه تهویه هوا کولر گازی میتسوبیشی با مشکل مواجه شده است. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و جهت بررسی مشکل پیش آمده با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
EDاتصال سریال دستگاه با خطاهای تصاودفی مواجه شده است. اتصالات صفحه برد باید بررسی شوند. به همین منظور فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و جهت بررسی مشکل پیش آمده با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
EFواحد اصلی در سیستم دچار مشکل شده است. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و جهت بررسی مشکل پیش آمده با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E0سیستم کنترل از راه دور با مشکل روبه‌رو شده است. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و جهت بررسی مشکل پیش آمده با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E1سیم کشی فضای داخلی سیستم باید بررسی شود، چراکه وضعیت سیستم کنترل از راه دور بحرانی به نظر می‌رسد. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E2سیستم کنترل از راه دور با اختلال مواجه شده است. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E3کل سیم کشی سیستم کنترل از راه دور باید بررسی شود. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و جهت بررسی مشکل پیش آمده با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E4سیستم کنترل از راه دور خراب شده است. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E5سیستم کنترل از راه دور مشکل دارد. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E6اتصال داخلی با خطا مواجه شده است. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و جهت بررسی مشکل پیش آمده با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E7واحد اصلی سیستم با مشکل مواجه شده است و به همین دلیل، پمپ تراکمی باید بررسی شود. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و جهت بررسی مشکل پیش آمده با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E8در فضای داخلی پمپ هوارسانی، فضای آزاد وجود دارد، لذا پمپ و جدا کننده داخلی باید بررسی شوند. به همین دلیل باید هرچه سریع‌تر فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و جهت بررسی مشکل پیش آمده با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E9اتصال فضای داخلی با پمپ تولید کننده هوا دچار اختلال شده است. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و جهت بررسی مشکل پیش آمده با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
FAرابط حرارتی باز شد است و ممکن است صفحه برد خراب شده باشد. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و جهت بررسی مشکل پیش آمده با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
F1تامین توان کنترل فاز معکوس با مشکل روبه‌رو شده است. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و جهت بررسی مشکل پیش آمده با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
F2شدت جریان برق پایین است و به همین دلیل سیستم کولر میتسوبیشی با مشکل مواجه شده است. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
F4دستگاه تهویه‌ هوای آزاد خراب شده است. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و جهت بررسی مشکل پیش آمده با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
F5فشار بالا باعث ایجاد مشکل در عملکرد دستگاه شده است. باید فورا فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و جهت بررسی مشکل پیش آمده با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
F7دستگاه تهویه هوا با مشکل مواجه شده است. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و جهت بررسی مشکل پیش آمده با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
F8دستگاه تهویه هوا دچار مشکل شده است. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و جهت بررسی مشکل پیش آمده با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
F9واحد اصل سیستم با مشکل مواجه شده است. بهتر است بدون معطلی فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و جهت بررسی مشکل پیش آمده با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
P1دریچه ها مسدود شده‌اند و باید هرچه سریع‌تر بررسی شوند. به همین منظور فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و جهت بررسی مشکل پیش آمده با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
P2واحد اصلی سیستم دچار مشکل شده است. اتصالات باید توسط متخصص کاراباما بررسی شود. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و جهت بررسی مشکل پیش آمده با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
P4دستگاه تهویه با اختلال مواجه شده است. جهت بررسی مشکل، فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
P5سطح متراکم دچار مشکل شده و یا اینکه پمپ شکسته است. ممکن است در فاضلاب نیز گرفتگی به وجود آمده باشد. فورا فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
P6مبدل حرارتی خراب شده یا دچار اختلال شده است. جهت تعمیر یا تعویض آن، فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
P8دمای دستگاه غیر عادی شده است و ممکن است مبرد خالص نشت کرده باشد. این مشکل بسیار خطرناک است، پس فورا فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
P9تهویه هوا با مشکل مواجه شده است. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
U1سیستم مرکزی مشکل پیدا کرده است. ممکن است سیستم دچار انسداد شده باشد، پس فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
U2دستگاه توانایی تخلیه دمای بالای درون خود را ندارد. ممکن است رزیستور خراب شده باشد؛ جهت بررسی مشکل فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
U3دستگاه تهویه هوا دچار اختلال شده است. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
U4دستگاه تهویه هوا با مشکل روبه‌رو شده است. بهتر است احتمال انسداد دستگاه هرچه سریع‌تر بررسی شود. به همین منظور، فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
U5دمای ذوب بالای دستگاه دچار مشکل شده است. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
U6یونیت اصلی سیستم دچار مشکل شده است و کمپرسور باید از لحاظ الکتریکی بررسی شود. فورا فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و جهت بررسی مشکل پیش آمده با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
U7میزان تخلیه در سیستم کاهش یافته است. راه‌های خروجی باید هرچه سریع‌تر باز شوند؛ برای این کار، فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.

در جدول بالا، انواع کد خطا یا ارور کولر گازی میتسوبیشی به اختصار شرح داده شد تا در زمان مواجه با اروری نا آشنا، بتوانید تا حدودی تشخیص دهید که با چه مشکلی روبه‌رو هستید؛ به این ترتیب می‌توانید در هنگام تماس با کاراباما و استفاده از سرویس تعمیر کولر گازی میتسوبیشی، آنچه پیش آمده را بهتر و واضح‌تر توضیح داده و کمک لازم را دریافت کنید.

نداشتن آگاهی و دانش کافی نسبت به مشکلات کولر گازی میتسوبیشی و تلاش برای برطرف کردن آن‌ها به صورت شخصی، ممکن است در نهایت موجب ایجاد صدمات جبران ناپذیری به دستگاه شما شود، پس بهتر است در زمان بروز هر نوع کد خطا یا ارور کولر گازی میتسوبیشی، از هرنوع دستکاری در دستگاه خودداری کنید.

آیا به نظرتان جای کد خطا یا ارور خاصی در این جدول خالی است؟ حتما در بخش نظرات، آن کد را برایمان بنویسید و اگر در این مورد سوالی دارید نیز با ما مطرح کنید تا کارشناسان کاراباما هرچه سریع‌تر پاسخگوی شما باشند.

نظرات کاربران

در صورتی که پیام شما نیاز به پیگیری دارد حتما شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند.