استخدام تعمیرکار لوازم خانگی

کد خطا یا ارور کولر گازی میتسوبیشی

کد خطا یا ارور کولر گازی میتسوبیشی

کد خطا یا ارور کولر گازی میتسوبیشی چگونه برطرف می‌شود؟

کولر گازی میتسوبیشی یکی از باکیفیت‌ترین کولر گازی‌ها در بازارهای جهانی بوده و در مقایسه با قدرت قابل توجه آن، مصرف بسیار پایینی هم دارد. از آنجایی که میزان استفاده از این دستگاه در فصول گرم سال بسیار بالاست، ممکن است اختلالاتی در سیستم کولر گازی میتسوبیشی پیش بیاید که شما را به فکر تعمیر کولر گازی بیاندازد. کد خطا یا ارور کولر گازی میتسوبیشی، ابزاری است که با کمک آن می‌توانید متوجه مشکلات دستگاه شده و برای رفع آن‌ها اقدام کنید. لذا، در این مقاله از کاراباما، به بررسی و شرح تمامی کد خطا یا ارور کولر گازی میتسوبیشی پرداخته‌ایم تا آنچه لازم است پیش از تماس با تعمیرگاه مجاز از آن اطلاع داشته باشید را باهم بررسی کنیم.

اگر جهت برطرف کردن مشکل کولر گازی خود به کمک تعمیرکار نیاز دارید، همین حالا درخواست تعمیرات خود را به صورت آنلاین ثبت کنید تا متخصصان حرفه ای و با تجربه کاراباما در سریعترین زمان ممکن، جهت هماهنگی با شما تماس حاصل فرمایند.

متخصصان باتجربه متخصصان باتجربه
گارانتی خدمات گارانتی خدمات
سرعت در ارائه خدمات سرعت در ارائه خدمات
هزینه های منصفانه هزینه های منصفانه
تعمیرکار

نحوه نمایش کد خطا یا ارور کولر گازی میتسوبیشی چگونه است؟

نمایش کد خطا یا ارور کولر گازی در دستگاه‌ها و برندهای مختلف با یکدیگر تفاوت‌هایی دارد. ممکن است این ارورها با رنگ‌های مختلف، کد یا چشمک زدن دستگاه به شما نشان داده شوند. در کولر گازی میتسوبیشی، کدهای خطا به این صورت ظاهر می‌شوند: ترکیب دو یا چند عدد با حروف لاتین. به این صورت که مثلا E01 شامل حرف E بوده که به واژه‌ی خطا یا Error اشاره دارد و عدد آن نیز بیانگر نوع خطا است.
به این ترتیب شما قادر خواهید بود با خواندن کد خطا و نیز آگاهی از شرح آن، دریابید که کدام بخش از کولر گازی میتسوبیشی دچار مشکل شده و نیاز به تعمیر یا تعویض دارد.

در هنگام مشاهده کد خطا یا ارور کولر گازی میتسوبیشی چه کار باید کرد؟

برخی اوقات کد خطا یا ارور کولر گازی میتسوبیشی به دلیل بروز مشکلات جزئی نمایش داده می‌شود و می‌توان با انجام برخی اقدامات ساده‌ی اولیه، آن‌ها را برطرف کرد. گاهی پیش می‌آید که کولر گازی میتسوبیشی زمان طولانی در حال کار بوده، و به اصطلاح داغ شده و با اختلالاتی مواجه شده است. در این زمان بهترین کار، ریست کردن کولر گازی است. به این ترتیب که کولر گازی میتسوبیشی را خاموش کرده و آن را از برق بکشید. پس از آن، اگر در مدل کولر گازی شما، دکمه‌هایی روی دستگاه وجود دارد، با فشردن آن‌ها برق داخل مدار را نیز تخلیه کنید. نیم ساعتی کولر را در این حالت باقی بگذارید تا حافظه و پردازنده به طول کامل تخلیه شوند.
ممکن است با روشن کردن دوباره‌ی کولر گازی، دیگر شاهد کد خطا نباشید؛ اما در مواردی کد خطا کمی بعد از ریست کردن یا بلافاصله پس از آن و در هنگام روشن کردن دستگاه، دوباره نمایش داده خواهد شد. در این حالت توجه داشته باشید که دیگر به هیچ وجه مراحل ریست را تکرار نکنید و حتما با کاراباما تماس بگیرید.

نکته:

برای رفع ارور کولر گازی میتسوبیشی در اولین قدم باید به دفترچه راهنمای کولر دسترسی داشته باشید تا بتوانید معنی و مفهوم کد را متوجه شده و نسبت به برطرف کردن آن اقدام کنید. بعد از دسترسی به کد خطا و معنی این کد، باید بدانید که تمام ارورها به صورت حدودی عیب سیستم را به شما هشدار می‌دهند و شما باید با چک کردن کامل آن به ایراد دقیق سیستم پی ببرید.

برای این کار می‌توانید هم به‌صورت آنلاین و با مراجعه به وب‌سایت کاراباما درخواستتان را جهت تعمیر کولر گازی میتسوبیشی ثبت کنید و هم می‌توانید با شماره 02158406 تماس بگیرید تا همکاران ما در بخش پشتیبانی شما را راهنمایی کنند.

آیا کد خطا یا ارور کولر گازی میتسوبیشی انواع مختلفی دارد؟

پاسخ کوتاه این است: بله! کد خطا یا ارور کولر گازی میتسوبیشی، مثل هر کولر گازی دیگری، انواعی دارد و بسته به نوع آن، باید سراغ قطعه‌ی مشخصی بروید و نسبت به تعمیر یا تعویض آن اقدام کنید. از انواع این کدهای خطا می‌توان به این موارد اشاره کرد: خرابی موتور و فن داخلی و بیرونی، خرابی سنسورهای داخلی، خرابی سنسورهای بیرونی، اختلال در کارکرد اینورتر، خرابی سوئیچ کنترل دمای کمپرسور، افت ولتاژ مدار تغذیه، خرابی حافظه EEPROM، ایجاد اشکال در سنسور ولتاژ و در نهایت، قطع شدن اتصال یونیت داخلی و خارجی.

ارور کولر میتسوبیشی

توجه داشته باشید که تشخیص نوع ارور و شیوه‌ی برطرف کردن آن، به تخصص کافی نیاز دارد، بنابراین توصیه می‌کنیم که شخصا و بدون داشتن دانش کافی، وارد عمل نشوید و به قطعات کولر گازی آسیب نرسانید. به همین دلیل کاراباما اینجاست تا خدمات سرویس، نگهداری و تعمیرات کولر گازی میتسوبیشی را با داشتن متخصصین ماهر در سریع‌ترین زمان ممکن و بالاترین کیفیت به شما ارائه کند.

جدول کد خطا یا ارور کولر گازی میتسوبیشی

کد خطا شرح خطا
A0 دستگاه تهویه‌ی کولر گازی میتسوبیشی دچار مشکل شده است. بهتر است فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و جهت تعمیر یا تعویض آن با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
A2 در قسمت انتقال پردازنده، خطای سخت‌افزاری رخ داده است. فورا فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با کاراباما جهت تعمیر کولر گازی میتسوبیشی تماس بگیرید.
A3 در انتقال داده‌ها خطایی رخ داده است. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و جهت بررسی مشکل پیش آمده با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
A6 مشکلات جریان متناوب باعث بروز این پیغام خطا شده است. بهتر است فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و جهت بررسی مشکل پیش آمده با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
A7 دستگاه سیگنال نمی‌دهد. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و جهت بررسی مشکل پیش آمده با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
A8 انتقال از واحد اصلی با مشکل روبه‌رو شده است. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و جهت بررسی مشکل پیش آمده با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
EA واحد اصلی سیستم با خطا مواجه شده است. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و جهت بررسی مشکل پیش آمده با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
EB امکان بروز مشکل در جریان متناوب. سیم‌کشی و کابل‌ها باید هرچه سریع‌تر بررسی شوند؛ به همین دلیل فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و جهت بررسی مشکل پیش آمده با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
EC دستگاه تهویه هوا کولر گازی میتسوبیشی با مشکل مواجه شده است. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و جهت بررسی مشکل پیش آمده با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
ED اتصال سریال دستگاه با خطاهای تصاودفی مواجه شده است. اتصالات صفحه برد باید بررسی شوند. به همین منظور فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و جهت بررسی مشکل پیش آمده با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
EF واحد اصلی در سیستم دچار مشکل شده است. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و جهت بررسی مشکل پیش آمده با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E0 سیستم کنترل از راه دور با مشکل روبه‌رو شده است. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و جهت بررسی مشکل پیش آمده با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E1 سیم کشی فضای داخلی سیستم باید بررسی شود، چراکه وضعیت سیستم کنترل از راه دور بحرانی به نظر می‌رسد. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E2 سیستم کنترل از راه دور با اختلال مواجه شده است. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E3 کل سیم کشی سیستم کنترل از راه دور باید بررسی شود. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و جهت بررسی مشکل پیش آمده با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E4 سیستم کنترل از راه دور خراب شده است. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E5 سیستم کنترل از راه دور مشکل دارد. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E6 اتصال داخلی با خطا مواجه شده است. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و جهت بررسی مشکل پیش آمده با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E7 واحد اصلی سیستم با مشکل مواجه شده است و به همین دلیل، پمپ تراکمی باید بررسی شود. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و جهت بررسی مشکل پیش آمده با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E8 در فضای داخلی پمپ هوارسانی، فضای آزاد وجود دارد، لذا پمپ و جدا کننده داخلی باید بررسی شوند. به همین دلیل باید هرچه سریع‌تر فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و جهت بررسی مشکل پیش آمده با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E9 اتصال فضای داخلی با پمپ تولید کننده هوا دچار اختلال شده است. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و جهت بررسی مشکل پیش آمده با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
FA رابط حرارتی باز شد است و ممکن است صفحه برد خراب شده باشد. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و جهت بررسی مشکل پیش آمده با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
F1 تامین توان کنترل فاز معکوس با مشکل روبه‌رو شده است. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و جهت بررسی مشکل پیش آمده با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
F2 شدت جریان برق پایین است و به همین دلیل سیستم کولر میتسوبیشی با مشکل مواجه شده است. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
F4 دستگاه تهویه‌ هوای آزاد خراب شده است. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و جهت بررسی مشکل پیش آمده با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
F5 فشار بالا باعث ایجاد مشکل در عملکرد دستگاه شده است. باید فورا فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و جهت بررسی مشکل پیش آمده با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
F7 دستگاه تهویه هوا با مشکل مواجه شده است. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و جهت بررسی مشکل پیش آمده با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
F8 دستگاه تهویه هوا دچار مشکل شده است. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و جهت بررسی مشکل پیش آمده با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
F9 واحد اصل سیستم با مشکل مواجه شده است. بهتر است بدون معطلی فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و جهت بررسی مشکل پیش آمده با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
P1 دریچه ها مسدود شده‌اند و باید هرچه سریع‌تر بررسی شوند. به همین منظور فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و جهت بررسی مشکل پیش آمده با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
P2 واحد اصلی سیستم دچار مشکل شده است. اتصالات باید توسط متخصص کاراباما بررسی شود. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و جهت بررسی مشکل پیش آمده با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
P4 دستگاه تهویه با اختلال مواجه شده است. جهت بررسی مشکل، فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
P5 سطح متراکم دچار مشکل شده و یا اینکه پمپ شکسته است. ممکن است در فاضلاب نیز گرفتگی به وجود آمده باشد. فورا فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
P6 مبدل حرارتی خراب شده یا دچار اختلال شده است. جهت تعمیر یا تعویض آن، فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
P8 دمای دستگاه غیر عادی شده است و ممکن است مبرد خالص نشت کرده باشد. این مشکل بسیار خطرناک است، پس فورا فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
P9 تهویه هوا با مشکل مواجه شده است. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
U1 سیستم مرکزی مشکل پیدا کرده است. ممکن است سیستم دچار انسداد شده باشد، پس فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
U2 دستگاه توانایی تخلیه دمای بالای درون خود را ندارد. ممکن است رزیستور خراب شده باشد؛ جهت بررسی مشکل فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
U3 دستگاه تهویه هوا دچار اختلال شده است. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
U4 دستگاه تهویه هوا با مشکل روبه‌رو شده است. بهتر است احتمال انسداد دستگاه هرچه سریع‌تر بررسی شود. به همین منظور، فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
U5 دمای ذوب بالای دستگاه دچار مشکل شده است. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
U6 یونیت اصلی سیستم دچار مشکل شده است و کمپرسور باید از لحاظ الکتریکی بررسی شود. فورا فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و جهت بررسی مشکل پیش آمده با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
U7 میزان تخلیه در سیستم کاهش یافته است. راه‌های خروجی باید هرچه سریع‌تر باز شوند؛ برای این کار، فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.

در جدول بالا، انواع کد خطا یا ارور کولر گازی میتسوبیشی به اختصار شرح داده شد تا در زمان مواجه با اروری نا آشنا، بتوانید تا حدودی تشخیص دهید که با چه مشکلی روبه‌رو هستید؛ به این ترتیب می‌توانید در هنگام تماس با کاراباما و استفاده از سرویس تعمیر کولر گازی میتسوبیشی، آنچه پیش آمده را بهتر و واضح‌تر توضیح داده و کمک لازم را دریافت کنید.

نداشتن آگاهی و دانش کافی نسبت به مشکلات کولر گازی میتسوبیشی و تلاش برای برطرف کردن آن‌ها به صورت شخصی، ممکن است در نهایت موجب ایجاد صدمات جبران ناپذیری به دستگاه شما شود، پس بهتر است در زمان بروز هر نوع کد خطا یا ارور کولر گازی میتسوبیشی، از هرنوع دستکاری در دستگاه خودداری کنید.

آیا به نظرتان جای کد خطا یا ارور خاصی در این جدول خالی است؟ حتما در بخش نظرات، آن کد را برایمان بنویسید و اگر در این مورد سوالی دارید نیز با ما مطرح کنید تا کارشناسان کاراباما هرچه سریع‌تر پاسخگوی شما باشند.

نظرات کاربران

در صورتی که پیام شما نیاز به پیگیری دارد حتما شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند.