عیب یابی کولر گازی و نحوه برطرف کردن آن

جابجایی، نصب، سرویس و تعمیر کولر گازی

وقتی که تابستان از راه می رسد شما نیاز دارید تا از کولر گازی خود بدون مشکل استفاده کنید. اما اگر کولر گازی به درستی کار نکرد چه کاری باید انجام دهید؟ نگران نباشید، عیب یابی کولر گازی تخصص ماست! تعمیرکاران با تجربه ما جهت عیب یابی کولر گازی و هر گونه خدمات نصب، تعمیر و سرویس کولر گازی به شما کمک می کنند تا مشکل کولر گازی شما در سریع ترین زمان ممکن حل شود.
شما می توانید از مطالب زیر جهت عیب یابی کولر گازی خود استفاده کنید در صورتی که کولر گازی شما به هر علتی درست کار نمی کند و شما تجربه لازم درباره تعمیر و سرویس کولر گازی خود ندارید، پیشنهاد می کنیم با مرکز تخصصی تعمیرات و سرویس کولر گازی کاراباما تماس بگیرید و یا اینکه درخواست تعمیرات خود را به صورت آنلاین ثبت نمایید تا همکاران ما در کوتاه ترین زمان ممکن یکی از بهترین تکنسین های کولر گازی را به منزل یا محل کار شما اعزام نمایند.

ثبت درخواست تعمیرات و سرویس کولر گازی

علت خنک نکردن کولر گازی

کولر گازی هوای خنک پرتاب نمی کند

ممکن است این مشکل برای کولر گازی شما هم اتفاق فتاده باشد که چرا کولر گازی خنک نمی کند؟! اگر کولر گازی شما روشن می شود ولی هوای خنک پرتاب نمی کند، بهتر است ابتدا مطمئن شوید تمام دریچه های کولر باز است و ترموستات هم به درستی تنظیم شده است. اگر مشکل از آن نبود، فیلتر هوای کولر گازی تان را بررسی کنید.
اگر فیلتر بخاطر گرد و غبار مسدود شده باشد، شما هیچ جریان هوایی دریافت نمی کنید. از آنجا که مسدود شدن آن ممکن است باعث توقف کویل اواپراتور شود، یخ و سرما حتی باعث مسدود شدن بیشتر آن می شود. اگر مشکل همین است، فیلتر کولر گازی را با برس و صابون تمیز کنید. اگر تا به حال این کار را انجام نداده اید پیشنهاد می کنیم مقاله “چگونه فیلتر کولر گازی را تمیز کنیم؟” را مطالعه کنید.
با تعویض و همچنین تمیز کردن به موقع فیلتر کولر گازی می توانید از این گونه مشکلات پیشگیری کنید.
یکی دیگر از مشکلاتی که ممکن است علت خنک نکردن کولر گازی شما باشد در رابطه با فن و موتور فن کولر گازی است. اگر فن به خوبی نچرخد، ممکن است در رساندن برق به موتور مشکل ایجاد شود و یا یک نشتی در خنک کننده (refrigerant line) بوجود بیاید که در این صورت شما حتما به یک تعمیرکار متخصص کولر  گازی جهت بررسی آن نیاز دارید.

علت خاموش شدن ناگهانی کولر گازی

خاموش شدن کولر می تواند دلایل متعددی داشته باشد. ازجمله: کثیف بودن فیلترها، خرابی برد کولر، ترموستات و یا کمپرسور. برای مطالعه کامل دلایل این موضوع پیشنهاد می کنیم مقاله “علت خاموش شدن کولر گازی به صورت ناگهانی” را مطالعه نمایید.

کولر گازی به اندازه کافی خنک نمی کند

دریچه های کولر گازی را بررسی کنید تا از باز بودن آن مطمئن شوید. حتی اگر یکی از آنها بسته باشد خنک کردن کل خانه سخت تر خواهد بود؛ چرا که هوای گرم قسمتی که دریچه کولر آن بسته است با هوای خنک بقیه قسمت ها ادقام شده و هوای منزل به اندازه کافی خنک نخواهد شد. در غیر اینصورت شما ممکن است مشکل دیگری داشته باشید از جمله نشتی در خنک کننده (refrigerant line).
اگر کولر گازی شما قدیمی و یا به درستی نصب نشده باشد ممکن است فرسوده شده باشد و یا با توجه به اندازه منزلتان از قدرت کافی برخوردار نباشد. کولر گازی که برای منزل شما بیش از حد قدرتمند(یا بزرگ) هستند در بازه زمانی کم و تعداد دفعات زیاد مورد استفاده قرار می گیرند که همین مورد باعث کاهش بهره وری آن می شود. اگر کولر گازی شما برای منزلتان کوچک باشد به اجبار بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد که باعث خرابی زودتر آن می شود.

نشت آب کولر گازی

نشتی آب از داخل کولر گازی می باشد

برای جلوگیری از آسیب ناشی از نشتی آب، ابتدا کولر گازی خود را خاموش کنید. مسیر تخلیه آب (میعانات) ممکن است گرفته شده باشد. ابتدا سعی کنید گرفتگی مسیر تخلیه آب را باز کنید، اگر مشکل حل نشد تشت تخلیه کولر گازی شما ممکن است زنگ زده باشد و یا پمپ (پمپ فشرده) کولر گازی شکسته شده باشد. تعمیرکاران متخصص ما می توانند قطعه های آسیب دیده کولر گازی شما را تعمیر و یا تعویض کنند.

نشتی آب از بیرون کولر گازی می باشد

در روزهای گرم و یا مرطوب شما ممکن است گودال آبی زیر کندانسور خود مشاهده کنید که البته در صورتی که کولر گازی به درستی کار می کند عادی است. در آب و هوای خنک یک کولر گازی ممکن است یخ بزند و با ذوب شدن یخ آن آب جمع شود که این مورد هم عادی است ولی اگر به دلیل دیگه ای نشتی آب دارد سعی کنید فیلتر کولر گازی را تمیز و یا تعویض کنید. اگر مشکل همچنان حل نشد جهت بررسی و برطرف کردن مشکل با ما تماس بگیرید. شما ممکن است به خنک کننده بیشتری نیاز داشته باشید و یا لوله تخلیه مسدود شده باشد.

نشتی آب هنگامی که کولر گازی خاموش است

اگر خنک کننده کولر گازی شما در حال تمام شدن باشد و یا فیلتر آن کثیف شده باشد کولر گازی هنگام کار کردن ممکن است یخ بزند. بعد از اینکه شما آن را خاموش کنید یخ ها آب شده و باعث خیس شدن کف یا سقف منزل شما می شود. اگر تمیز کردن فیلتر کولر گازی باعث برطرف شدن مشکل نشد می توانید با ما جهت بررسی و برطرف کردن مشکل تماس بگیرید. پیشنهاد می کنیم مقاله “چرا از کولر گازی آب چکه میکند ؟علت های آبریزش کولر گازی” را نیز مطالعه نمایید.

علت خاموش نشدن کولر گازی

اگر کولر گازی شما حتی زمانی که به دمای تنظیم شده می رسد، خاموش نمی شود، ممکن است با کنترل های  الکترونیکی مشکل داشته باشد. ترموستات کولر می تواند معیوب شده باشد و یا سنسور از موقعیت خود خارج شده باشد.

کولر گازی از حرکت نمی ایستد

اگر بعد از خاموش کردن کولر گازی زمان بیشتری طول می کشد تا خاموش شود، احتمال دیگر کثیف بودن فیلتر کولر گازی شما است. یک دلیل دیگر آن می تواند قدیمی بودن و یا قدرت نامناسب کولر گازی در مقایسه با اندازه منزل شما باشد.
سایر دلایلی که می تواند علت خاموش نشدن کولر گازی باشد:

 • گیر کردن فن کولر گازی
 • کوتاه بودن کابل ترموستات
 • درست کار نکردن دستگاه تنظیم حرارت(ترموستات)
 • سیستم مرکزی کولر گازی روشن نمی شود

اگر سیستم مرکزی کولر گازی شما روشن نمی شود ممکن است مشکل از تنظیم ترموستات باشد در غیر این صورت شما برای برطرف کردن مشکل حتما به یک تعمیرکار متخصص جهت تعمیر کولر گازی خود نیاز دارید که می توانید با ما تماس بگیرید تا یکی از متخصصان خود را جهت تعمیر کولر گازی به محل اعزام کنیم.

علت کار نکردن فن کولر گازی

فن داخلی کولر گازی کار نمی کند

اگر فن داخلی کولر گازی شما کار نمی کند، ابتدا بررسی کنید که چیزی داخل آن گیر نکرده باشد. سپس فیلتر هوا را بررسی کنید. اگر مسدود شده بود ممکن است خودتان بتوانید مشکل را برطرف کنید. اگر کویل اواپراتور و مسیر خنک کننده یخ زده بود ابتدا اجازه دهید که یخ ها کامل آب شده و سپس بررسی کنید که فن کار می کند یا نه. در صورتی که همچنان مشکل وجود داشت شما به یک تعمیرکار متخصص نیاز دارید زیرا به احتمال زیاد اجزای داخلی فن مثل تسمه و یا حتی موتور آن نیاز به تعویض دارد و یک فرد متخصص باید آن را بررسی کند.

فن خارجی کولر گازی کار نمی کند

اگر کولر گازی شما به درستی خنک نمی کند، قطعه بیرونی کولر گازی را بررسی کنید. اگر فن بیرونی به درستی در حال چرخش نبود، ابتدا باید جعبه برق و فیوز را بررسی کرد. اگر تنظیم مجدد باعث برطرف شدن مشکل نشد ممکن است بخاطر موارد زیر باشد:

خازن استارت کار نمی کند

اگر کمپرسور همچنان کار می کند، موتور فن ها و یا خازن استارت ممکن است کار نکند. برای عیب یابی شما می توانید فن را با یک تکه چوب هل دهید تا ببینید که آیا فن شروع به کار می کند یا خیر؟

نکته مهم: هرگز با دست فن را هل ندهید زیر اگر فن شروع به کار کند انگشتان دستتان آسیب جدی می بیند.

اگر همچنان فن شروع به کار نکرد شما به یک تعمیرکار نیاز دارید. تا آمدن تعمیرکار دستگاه را خاموش کنید زیرا اگر اینکار را انجام ندهید ممکن است کمپرسور کولر گازی بسوزد.

موتور فن داخلی گیر کرده است

ممکن است خاک و کثیف بودن فن باعث گیر کردن آن شده باشد. ممکن است قطعه مورد نظر نیاز به تعمیر و یا تعویض داشته باشد که در این صورت میتوانید با ما تماس بگیرید.
بعد از اینکه شما موفق شدید کولر گازی خود را تعمیر کنیدف پیشنهاد می کنیم سالی یکبار بررسی وضعیت کولر و سرویس کولر گازی را به متخصصان کاراباما بسپارید تا بهره وری و عمر کولر گازی شما افزایش یابد.

خرابی کنترل الکتریکی

یکی از مشکلات رایج خرابی برد فرمانی یا مدار الکتریکی دستگاه است که در صورت بروز مشکل برای این قسمت امکان به وجود امدن هر مشکلی هست ازجمله خاموش شدن کولر گازی یا طبق برنامه نبودن عملکرد دستگاه و …

 

تعداد کل نظرات: 70

 • Avatar
  اسحاق حمایتی

  سلام.۴ماه پیش یه کولر گازی دوتیکه وستپوینت۲۴۰۰۰سرمایشی صفر خریدم که تا دوسه روز پیش با سرمایش و پرتاب عالی و صدای خیلی کم کار میکرد ولی دوسه روزه روزی ۵یا۶بار و هر بار ب مدت یکی دو دقیقه موتور بیرونی صدای بلندی میدهد تا اینکه امشب موتور بیرونی ناگهانی خاموش شد ولی پنل داخلی کار میکرد اما سرما و پرتاب خیلی ضعیفی داشت و پس از یکی دو دقبقه مجددا موتور بیرون شروع بکار میکند و همه چیز برمیگردد به روال عادی و نرمال و سرما و پرتاب آن نیز مثل سابق عالی میشود ولی بعد از دقایقی مجددا همینطور این چرخه تکرار میشود.چ دلیلی میتواند داشته باشد و چکار باید کنم؟لطفا راهنمایی کنید..ممنونم.

  • کارشناس1: پیرنیا
   کارشناس1: پیرنیا

   سلام
   موتور چه صدایی میدهد و اینکه در چه زمانی ؟
   زمانی که کمپور اف میشود ؟
   امکان لرزش بدنه هست ؟

 • Avatar
  رضا عابدين پور

  باسلام خدمت استاد گرامى ىکى از مشتر با ن خواست کولر ۳۰۰۰۰ جنرال برایش ببندم بعد نصب وقتى استارت خورد سرما نداشته وقتى گىج وصل کردم فشارزىر صفر(دستگاه به حالت وکىوم) امپر بالا نمىره فشار۱۰۰ps. ممنون از راهنماىى استاد

  • Avatar
   کارشناس 2 : علوی

   سلام شیر سرویس دستگاه را باز کردید ؟

 • Avatar
  مهدی آینه گردان

  با سلامـ میخواستم بپرسم هزینه سرویس کولر گازی تی سی ال چقدر میشود
  خواهشن قیمت بگید

 • Avatar
  امیرشیبانی

  سلام باتشکر ازشما دوستان عزیز خواستم درمورد کولر گازی ۳۰۰۰۰ مارک AUX منو راهنمایی کنید ممنون میشم

 • Avatar
  سبحان عادلی

  درود بر شما
  ضمن تشکر از اختصاص وقت به پاسخگویی جنابعالی
  فن کویل سقفی داریم، قسمت سرد کننده مثل بقیه کولرهای اسپلیت هستش
  کولر با سرد کنندگی مناسب کار میکنه اما بعد از عمل کردن ترموستات در اکثر مواقع برای استارت مجدد کمپرسور از سرویس خارج میشه و E01 روی نمایشگر مشاهده میشه
  سپاسگزار میشم اگه راهنمایی بفرمایید.

  • Avatar
   امین خلیلی

   سلام پنل کولر خوب کار میکنه فقط کمپرسور بعضی وقت ها روشن نمیشه کنار لوله و سیم برق کمپرسور ضربه میزنه استارت میزنه میشه راهنمایی کنید چرا اینجور میشه؟ممنون از سایت خوبتون

 • Avatar
  حمید راستی پور

  درود بر شما
  کولر وست پوینت ۳۰ هزار تازه خریدم اما پنل بیرونی صدای زیادی داره،
  در صورتی که همسایه مون با هم نصب کردیم
  اما کولرآنها صدا نداره. مشکل کولر ما چیه؟
  با تشکر

 • Avatar
  رضا حقجو

  سلام کولر گازی پشت پنجره ای داریم تا دیشب قشنگ خنک میکرد بعد متوجه شدیم فقط رو حالت فن هست و موتورش کار نمیکنه و صدا هم نمیده خنک نمیکنه علت چیه؟

 • Avatar
  محمد محلی

  با سلام
  ما یک کولر اسپیلت داریم که در سال سوم بعد از نصب باد آن گرم شد و مقداری از لوله های آن یخ میزد و تعدادی از آنها هم گرم بودن ولی به علت اینکه یک کولر دیگه در خونه داشتیم این رو تعمیر نکردم و حدود سه چهار سالی به همین صورت موند(البته از اون استفاده نمیکردیم) تا امسال که رفتم و چک کردم و دیدم فشار گازش کمه و آمپر مصرفیش هم کمتر از اونی هست که نوشته شده(روی بدنه اون نوشته ۱۴ آمپر، ولی کولر حدود ۹ آمپر مصرف میکرد) در نتیجه اون رو شارژ کردم و با توجه به اینکه گفته بودید بهتره که شارژ با آمپر صورت بگیره، بنده گاز رو کم کم تزریق کردم تا اینکه به ۱۳ آمپر رسید و بالاتر نرفت( فشار گاز هم حدود ۷۰ psi شد) وقتی کپسول گاز رو برداشتم احساس کردم خیلی سبکتر شده و شاید حدود یک و نیم کیلو گاز وارد کولر شده بود، ولی وقتی پایین اومدم و داخل اوتاق رو چک کردم، باز هم سرما نداشت و باد آن کمی خنک بود و دست هم به رادیاتور میزدم سرد نبود، خلاصه کولر رو خاموش کردم و چند ساعت بعد دوباره روشن کردم و متوجه شدم کمپرسور زیر بار نمیره و لحظه استارت زور میزنه چند ثانیه و دوباره قطع میشه، میشه دلیلش تزریق اضافه گاز باشه؟ اگه گاز رو اضافه زدم چرا آمپر به اون حد استانداردش نرسید؟(حین گازگیری دایم آمپر رو چک میکردم) اگه گاز اضاف باشه چطوری باید خارجش کنم که روغن کمپرسور خارج نشه؟ و اینکه اون نصاب موقع نصب کولر، تله روغن براش ایجاد نکرده و ارتفاع پنل بیرونی از داخلی هم حدود ۴ متر هست، آیا امکان داره که روغن به داخل لوله مویین ها اومده باشه و دلیل خنک نکردن گرفتگی اون باشه؟ چطور باید متوجه گرفتگی لوله مویین بشم؟ و همچنین اختلاف فشار لوله رفت و برگشت چقدر باید باشه؟
  ببخشی که سوالاتم اینقدر زیاد شد، ممنون میشم جوابمو بدید

 • Avatar
  احمد ج

  با عرض سلام دلیل اینکه هر ده دقیقه کولر اسپیلت میتوبیشی آف و آن میکند چیست؟با تشکر

 • Avatar
  افشار

  اگر فن داخلی کولر گازی شما کار نمی کند، ابتدا بررسی کنید که چیزی داخل آن گیر نکرده باشد. سپس فیلتر هوا را بررسی کنید. اگر مسدود شده بود ممکن است خودتان بتوانید مشکل را برطرف کنید. اگر کویل اواپراتور و مسیر خنک کننده یخ زده بود ابتدا اجازه دهید که یخ ها کامل آب شده و سپس بررسی کنید که فن کار می کند یا نه. در صورتی که همچنان مشکل وجود داشت شما به یک تعمیرکار متخصص نیاز دارید زیرا به احتمال زیاد اجزای داخلی فن مثل تسمه و یا حتی موتور آن نیاز به تعویض دارد و یک فرد متخصص باید آن را بررسی کند( سلام مطالب بسیار مفید هستند از این بابت تشکر میکنم لطفا در خصوص تایپ کلمه تسمه ردیف آخر تجدید نظر بفرمایید)

 • Avatar
  ناصر اتابای

  سلام کولر گازی اینورتر ال جی ۲۴۰۰۰ برای اتاق ۷۰متری گرفتم ولی سرمایش آن زیاد نیست و دمای اتاق ۲۸ درجه پایینتر نمیاد (توضیح اینکه من طبقه آخر میشینم و دمای محیط نیز تقریبا ۴۲ درجه و پانل بیرونی سایه بان ندارد) جریان نامی روی کولر بین ۵٫۷ تا ۶٫۵ قید شده است ولی در اندازه گیری که خودم انجام دادم جریان بین ۷٫۵ تا ۸ متغییر میباشد.( البته در زمان اندازهگیری دمای محیط تقریبا ۳۷ درجه و دمای اتاق ۲۶ بود) استدعا دارم بفرمایید مشکل کولر ما چیست که سرمایش خوبی ندارد آیا مربوط به شارژ گاز است یا اینکه درست وکیوم نشده و….(از زمان نصب کولر تقریبا یک ماه میگذرد)
  ممنون

 • Avatar
  میثم ماه ثانی

  سلام وقت بخیر
  ۲ماه پیش کولر گازی وسپونت ۳۰۰۰۰خریدم ک در ۲۰روز اول باگرمای کولر پس از مراجعه سرویس کار مشخص شد از لوله اصلی گاز نشت داده و تمام گاز کولر خارج شده و پس از گازگیری مجدد دیگه سرمای قبل و اصلا نداره و سرویس کار بامراجعه عنوان کرد ک گاز کولر فول هستش اما سرمای قبل و نداره و موتور بیرونی کولر هم صدای بلند و لرزش داره
  لطفا راهنمایی کنید
  میثم آبادان

 • Avatar
  حامد نوروزی

  سلام،کولر گازی ۴۸ گری نو گرفتم،نصبش کردیم،فن کار می‌کنه ولی رو موتور نمیره،لطفا راهنمایی بفرمایید

 • Avatar
  امين

  سلام با عرض خسته نباشید
  ما دوتا کولر ١٢٠٠٠ اسپلیت سوپر جنرال داریم یکی اتاق طبقه پایین یکی اتاق طبقه بالا ، کولر اتاق پایین موتور بیرونی اصلا افتاب نمیخوره ولی کولر طبقه بالا موتورش روی پشت بوم گذاشته سایبان داره ولی یه مقداری افتاب میخوره و باد گرم ، کولر اتاق بالا سرماش نصف کولر اتاق پایین هست گازش هم اندازه گرفتم فشارش ٧٠psi بود امپر مصرفی ۶/٨A میخواستم بدونم مشکلش چی هست ایا این عادی هس یا نه؟ اگه فن موتور بیرونی عوض کنم قوی تر بذارم تاثیری داره؟ برای کولر مشکلی ایجاد میکنه یا نه ؟

 • Avatar
  امين

  تشکر بابت سایت خیلی خوبتون

  • Avatar
   بهبد نعمای نژاد

   برای کولر کریر،یک چراغ اپریشن دارد که همش روشنه،دلیلش چیه؟

 • Avatar
  امین

  سلام خسته نباشید
  دوتا کولر ۱۲۰۰۰ اسپلیت سوپر جنرال دارم یکی اتاق پایین یکی اتاق بالا ، کولر پایینی موتورش کاملاً توی سایه هست سرمایشش خیلی خوبه ولی اتاق بالایی موتورش پشت بوپام هست سایبان داره ولی باد گرم بهش میخوره شاید کمی افتاب هم بخوره سرمایشش نصف کولر پایینی هست گازش هم چک کردم ۷۰psi بود میخواستم بدون آیا مشکل داره؟ اگه فن موتور بیرونیش عوض کنم قویتر بذارم تاثیری داره؟برای کولر مشکلی ایجاد میکنه؟

 • Avatar
  شاهرودی

  سلام یک کو لراسپیلت ۳۰۰۰۰بنام فوجی داریم اوایل خیلی خوب سرد می کرد واب هم ازشیلنگ پشت خارج می شدولی امسال ازوسط فروردین که دراستان سیستان وبلوچستان شهرزابل گرم می شود اصلا ازشیلنگ پشت قطره ای اب نمی اید درصورتیکه درتابستان وگرمای ۴۸درجه ۵۰تا۶۹لیترآب می گرفتیم مسئول ونمایندگی شهرمان که نصاب ان هم بوده اوردم هیچ ایرادی نگرفت درصورتیکه شیلنیگ راعوض کردم شاهرودی اززابل زقذ

 • Avatar
  امیر کیانی

  باعرض سلام.
  آیا قسمت گرمایشی کولر گازی ربطی به گاز کولر دارد یانه. به دلیل جابجایی مکان کولر گازی گاز کولر نشتی پیدا کرده و دوباره باید شارژ کنیم. ولی قسمت گرمایشی هم از کار افتاده. وهزینه شارژگاز R22 چقدر میشود

 • Avatar
  محمد رضا

  سلام
  من یک کولر بوتان دارم و بعضی مواقع باد گرم میزنه و وقتی دستگاه بیرون رو نگاه میکنم میبینم که فنش در حال کار کردن ولی باد گرم میزنه
  در ۳ مورد هم برتاب اب دیدم ازش و شاید گازش کم بوده باشه ولی قبل هم که میزان گازش درست بوده هم این مشکل باد گرم رو داشتم
  یکی میگفت سر ظهر هوا گرم نوسان برق یکی گفت گازش کمه یکی گفت کثیف شده و با انجام همه اینها باز گاهی اوقات بادش گرم میشه و بعد نیم یا یک ساعت درست میشه

 • Avatar
  فیروز بالامظلوم

  با سلام علامتCO صفحه ی کولر ظاهر شده منظور این چیست؟

 • Avatar
  یوسفزاده

  سلام وقتتون بخیر.کولر گازی حایر داریم .به مدت دو ساعت که کار میکنه آب میریزه ازش . که باید خاموشش کرد تا زمین خیس نشه .به نظرتون علت چیه ممنونم.محیط آموزشگاه خیاطی هست.

  • Avatar
   احسان

   کثیف بودن قسمت داخل و یا درآمدن لوله آب خروجی و نداشتن شیب مناسب

 • Avatar
  Maryam

  با سلام و خسته نباشید.روی صفحه کولر علامتی شبیه تایمر یا ساعت میاد و فن کولر روشن نمیشود و کولر کار نمیکند.مشکل چیست؟

  • Avatar
   احسان

   شما تایمر را روشن کردید و در ساعات خاصی خودکار روشن و خاموش میشه از روی کنترل دکمه تایمر را بزنید تا صفر بشه

 • Avatar
  مولایی

  با سلام
  کولر گازی west point 24000 از داخل آب میدهد لطفا راهنمائی فرمائید

  • Avatar
   احسان

   یا به علت کثیف بودن قسمت داخلی یا درآمدن شیر درین آب و یا گیر کردن چیزی در لوله آب و یا نداشتن شیب مناسب

 • Avatar
  تقوایی

  سلام ۳ماه کولر گازی خریدم وقتی روشن میکنم ارور AS روی پانل نشون میده که در اینصورت باد گرمی هم میده و حدود کمتر از پنج دقیقه به مدت ۲ الی ۴ دقیقه این وضع می مونه میشه راهنماییم کنید؟

 • Avatar
  سروی

  سلام
  کولرگازی مدل سامسونگ دارم..
  چندروز پیش برای اینکه بادسرد را کمی ملایم تر کنم..دما رو از ۱۸ گذاشتم رو ۲۵٫٫ بعدش فن کولر شزوع به کار کرد و دیگه دما پایین نیومد…هرچی با ریموت ور رفتم و کارهای مختلف کردم دیگه هیچ اتفاقی نیوفتاد و اخرسر حتی ارتباط ریموت با دستگاه قطع شد.. بااینکه صفحه ریموت کاملا روشنه و میشه دما و.. را باهاش تنظیم کرد اما هیچ چیزی به کولر منتقل نمیکنه.. البته مادون قرمزش راهم تو دوربین گوشی چک کردم سالم بود… بنظرتون مشکل از چیه؟!

  • Avatar
   احسان

   قسمت جلو کولر را باز کنید یکبار به صورت دستی کولر را با دکمه ریست کنید

 • Avatar
  سینا.حاجی پور

  با سلام وخسته نباشید.
  اگر لطف کنید راهنمایی بفرمائید ممنون میشم.،
  علت۶ error,اسپلیت ۱۸،topcool . بعد از ۱ساعت کار کدام قطع می تونه باشه

  • Avatar
   محمد قانع

   سلام کولر گازی ۲۴۰۰۰الجی مدتی است کولر باد سردش کم شده و پس از ده دقیقه روی فن می‌ره.وکمپرسور روی خط نمی آید خازن عوض شد درست نشد.گاز کولر هم میزان است لطفاً راهنمایی کنید.ایا برد فرمان و یا سنسور خراب است.ممنون از راهنمایی

 • Avatar
  علی اکبر هراتیان

  سلام اسپیلت ۱۸۰۰۰هزار اجنرال با گاز R410 هر دو ساعت یک بار ارور ECمیده برای رفع عیبش باید چه کار کنم ممنون

 • Avatar
  روحانی احسان

  سلام ، دمپر یا swing اصلی هنگام روشن کردن کورس کمی دارد و باید با دست آن را باز کرد.درهنگام خاموش کردن هم دمپر یا swingاصلی بسته نمیشود.صدای کار کردن موتور به صورت هرز گرد می آید ولی حرکت نمیکند

 • Avatar
  سلیمانی

  یک کولر میتسوبیشی ۳۰ هزار دارم که شبها روی فن می افتد و اگر آن را خاموش نکنم فبوز می پرد و من یکساعت آن را خاموش می کنم و دوباره روشن مبکنم کولرنرمال می شود آنرا سرویس کردم و گاز آنرا توسط نمایندگی تست شد و نرمال بود و درست نشد علت چه میتواند باشد

 • Avatar
  reZa

  سلام اسپیلت ما هایسنس ۱۲۰۰۰ اوایل نصب خوب بود فقط مشکل ابریزش داشت که چند بار تعمیر کاراومد و باز کرد اسپیلت و مشکل حل به طور کامل (شیب لوله درین مشکلش بود) اما بعد از چند هفته گاهی اوقات که روشن میکنیم اسپیلت رو صدایی مثل تق تق با سرعت زیاد رو میده…جالب اینجاس که معلوم کی این صدا رو میده یبار اصلا صدا نمیده یبار هم به شدت صدا میده یبار هم که صدا تق تق رو میده حجم صدا پایینی احساس میشه وباید به اسپیلت نزدیک باشی…….تنها مواردی هم که باید بگم اینه که زمان صدا دادن لرزش نداره و این صدا به درجه دما و سرعت فن هم حساس نیست و شما روی هر دما و سرعت فن بزاری بازم اون صدا به گوشتون میرسه…..یه چیز هم دیگه هم بگم پایین اسپیلت یک سانت با دیوار فاصله داره(کامل فیت دیوار نیست) و اسپیلت رو با زور متوسط به راحتی میشه تکون داد حتی….بخاطر این مشکل صدا تق تق تعمیر کار اومد..ولی اون موقع صدا نداد تعمیر کار گفت باید حتما وقتی صدا میده باشه و گفت این فاصله یک سانتی چیزی نیست

 • Avatar
  Javad.m

  کولر ۳۰۰۰۰ ویس پوینت دارم یک ماه نصب کردم ک شروع ب یخ زدن کرد نشت یابی هیچی مشخص نشد رادیاتور رو با فشار ۵۰۰ گذاشتیم تو حوض اب هیچی نشتی نداشت کمپرسور همچنین. گاز گیری کردیم روشن کردم دوساعت بعدشروع ب یخ زدن کرد.اینبار پنل رو باز کردیم فشار زدیم و گذاشتیم تو حوض اب باز چیزی نشون نداد مهره عوض کردیم.بار اول ک باز کردیم تو قسمت بیرونی روغن ریخته بود اما الان بعد کم کردن روغنی هم نبود…اگه میشا راهنمایی کنید

 • Avatar
  پژمان متقی

  با سلام. موتور فن داخل پس از مدتی کارکردن از حرکت میایستد و صدای کمپرسور از پنل بیرون می آید. کولر را خاموش میکنیم و دوباره روشن میکنیم و موتور فن مجددا شروع به چرخش کرده اما بعد از حدود نیم تا یکساعت بعد دوباره همین اتفاق می افتد. لطفا راهنمایی کنید. البته بنده پروانه فن داخل را در اوردم و موقع جا زدن کمی کج جا رفت اما براحتی همراه با فن میچرخد.

 • Avatar
  مجید قاسمی

  با سلام
  کولر گازی من جنرال مکس ۲۴۰۰۰ است وقتی روشن میکنیم بعداز مدت ۲ دقیقه ارور p6 میدهد و خاموش میشود فیلترها را نیز شستم
  ولی باز این ارور را میدهد ممنون میشم راهنمایی
  کنید.

  • Avatar
   احسان

   از برد دستگاه

 • Avatar
  اسماعیل زمانی

  سلام وقت بخیر
  کولر اوجنرال اینورتر دارم کد خطا EC میزنه مربوط به چیه،خودم میتونم درستش کنم،،یا زنگ بزنم به متخصص ها؟
  سپاسگزارم

  • Avatar
   احسان

   تو سایت کد خطا رو وارد کن میبینی که مال کدوم قسمته

 • Avatar
  حمید

  سلام
  ممنون از اینکه به سوالات پاسخ می دهید
  من یک کولر گازی گری دارم یکدفعه در اتاق یک بوی سوختن اومد و از ا ن به بعد دیگه سرمایش و گرمایش انجام نمیشه
  البته تو همه مود ها میره و کولر و فن و … کار میکنه
  خازن و کمپرسور هم کار میکنند ولی هوای سرد و گرم نمیاد
  علت چی می تونه باشه
  ممنون

 • Avatar
  مهرداد

  سلام . کولر او جنرال ۳۰ هزار دارم . شب ها معمولا از ساعت ۱۰ شب به بعد تا ۶ صبح مرتبا off و on میکنه . باوجود اینکه دمای اتاق ها خنک نشده و به دمای تنظیم شده نمیرسه .ممنون میشم علت رو بفرمایید . صمنا ما در جنوب _خوزستان هستیم .

 • Avatar
  محمد امینی

  با سلام و عرض خسته نباشید
  چند روز پیش یه کولر gree 36000 مدل gmatic خریدم وقتی که کولر از حالت فن خارج میشه و میره توسرویس موتور بیرونی یه صدای تقه بلند میده و بعد از پنل داخل صدایی مثل نشت گاز میاد و بعد چند ثانیه کولر شروع بکار میکنه.میخواستم ببینم دلیلش چیه؟

  • Avatar
   احسان

   اون صدای داخل مال فشار گازی که از کمپرسور وارد پنل میشه و اون صدای بیرون مال کنتاکتور که وصل میکنه مشکل نداره عادیه

 • Avatar
  صادق احمدی

  سلام علت بسته نشدن باله منظور درب پنل هست چی هست

  • Avatar
   احسان

   موتور مربوطه خراب شده یا خار هرز شده

 • Avatar
  بهنام ده آرا

  سلام و خسته نباشید.
  راهنماییمی خواستم در مورد کولر شارپ.
  روزها فن روشن است ولی کمپرسور خاموش است.
  شبها فقط وقتی کار می کند که روی درجه ۲۳ بگذارم.
  احساس می کنم دور فن پایین می آید.
  متشکرم.

 • Avatar
  ولی پور

  سلام. وقتتون بخیر… کولر ۳۰۰۰۰ سامسونگ هستش. ببعد از روشن شدن، حدود دو دیقه بدون مشکل خنگ میکنه بعد از اون موتور از جدار خارج میشه ولی فن کندانسور بیرون همچنان کار میکنه.
  وقتی که. موتور از مداز خارج میشه رله عمل میکنه و یه نوسان برق کوچیک روی برق خونه میندازه… این نوسان موقع روشن شدن هم بوده. منظورم این هست که از طریق رله خاموش میشه موتور.

 • Avatar
  ف. عزیری

  با سلام کولر گازی ما حین کار کردن که دماش را زیاد می کردم خاموش شد بدون اینکه درش بسته بشه بنظرتون مشکلش چی میشه

 • Avatar
  ایمان علیخانی

  سلام.ببخشید دوتا لوله واسه والف داریم واسه شارژگاز،ازکدوم باید شارژگازکنیم؟

 • Avatar
  سیدعبدالمجید حسینی

  باسلام
  عیب کولر بنده با مارک هایسنس بیست و هشتهزار اینست که
  هنگامی که کولر آبی را پس ده دقیقه خاموش کردیم کولر گازی را روشن میکنیم
  ۱- در زیر پنل چندقطره نشتی آب سیاه رنگ ایجاد میشود
  ۲- اخیرأ هنگامیکه کولر گازی را روشن میکنم برای چند دقیقه همراه باد سرد بوی پلاستیک سوخته پخش میکند .
  ۳- از بازدیدی که داخل داکت داشتم دیدم یک قسمتی از پوشش لوله گاز حالت پلاسیده شده
  لطفأ در صورت امکان راهنمایی بفرمائید
  باسپاس

 • Avatar
  سعید سنایی

  سلام کولر گازی من ۱۲۰۰۰ کنوود هست کولر که روشن میکنم بعد از روشن شدن کمپرسور دور فن کم میشه دیگه هر کاری میکنم زیاد نمیشه ثابت دور کم میمونه.میشه راهنمایی کنید ممنونم خسته نباشید

 • Avatar
  سعید سنایی

  سلام کولر من کنوود ۱۲۰۰۰ هستش بعداز روشن کردن یکباره فن دورش کم میشه دیگه زیاد نمیشه تا کمپرسور اتومات کنه بعد دور فن زیاد میشه وقتی کمپرسور روشن میشه فن دوباره میره روی دور کند میشه راهنمایی کنید ممنونم خسته نباشید

 • Avatar
  سعید سنایی

  سلام کولر گازی کنوود ۱۲۰۰۰ دارم وقتی کمپرسور روشن میشه فن داخل پنل دور کم میشه و اصلا زیاد نمیشه تا دوباره گمپرسور خاموش بشه فن زیاد میشه

 • Avatar
  پیام

  سلام
  یک هفته هست کولر گازی ۲ تیکه LG (داکت) تو فاصله زمانی ۳ تا ۷ عصر باد گرم میزنه و آمپر متر واحد نشون میده بخش بیرونی تو این فاصله جریان زیر ۱ میکشه ولی در سایر ساعات جریان تا ۱۵ آمپر بالا میره و همه چیز مرتب هست
  انگار به دمای هوای بیرون یا آفتاب رفلکس میده !
  راه حل چیه ؟
  الان سال دوم عمر دستگاه هست تاکنون مشکلی نبوده.

 • Avatar
  مرتضی برام زاده

  سلام خسته نباشید میخواستم ببینم چطور میتونم مشکل بالا پاین کردن باد کولر گازی جنرال ۳۰۰۰۰ رو حل کنم وقتی روشن میشه میاد پاین میاد میره بالا دیگه تکون نمی خوره

 • Avatar
  رضا محمدی

  سلام خسته نباشید.کولر گازی ۲۴هزار سامسونگ تازه خریدم .شب ها زیاد اتوماتیک میکنه یعنی هر پنج دقیقه هرچقدر هم درجه دما رو بالا پایین میکنم تغییری نمیکنه

 • Avatar
  Mahdi Toussi

  سلام، کولری گازی اسپلیت ۳۰۰۰۰اجنرال خریدم بعداز نصب و راه اندازی پس از ۲۴ ساعت، ارور E1 را نشان میدهد لطفا راهنمایی کنید که مشکل از کجا پانل روشن میشه ولی فرمان به کندواسیون نمی دهکه بکار بیفتد؟

 • Avatar
  حمزه بنی سکین

  سلام من دوتا کولر یکی جنرال و دومی سوپرجنرال بعد از سه سال کار کرد پنل داخل انها فرسوده شده اند و چند جا سوراخ شدند که قابل تعمیر نبودند. خواستم بببنم چرا این اتفاق می فته هردوی انه نو بودنند باتشکر

 • Avatar
  سعید جعفری

  با سلام خدمت استاد محترم
  من یه کولر اسپلیت ۳۰ هزار میتسوبیشی دارم
  هنگامی در طول بامداد هوا خنک میشود کمپرسور خارجی خاموش میشود و پنل داخلی در حالت فن قرار میگیرد ولی در طول روز که هوا گرمه مشکلی نداره.
  لطف کنید راهنمایی کنید

 • Avatar
  یونس سواری

  باسلام دو کولر دارم یکی ۱۲۰۰۰ ودومی ۱۸۰۰۰
  ۱۲۰۰۰ نصاب کولر میگه موتورش ضعیفه
  ۱۸۰۰۰ باز هم اینجوری موتورش ضعیفه ولی شبها سرماش عالیه فقط صبح وظهر گرم هواش
  نظرتون چکار کنم مشکلشون حل میشه
  با تشکر

 • Avatar
  فریدطرهانی

  سلام و عرض ادب .من یه کولر۱۲ هزار ویست پوینت دارم موتور بیرونیش روشن میشه هم فنش هم کمپرسورش. ولی خنک نمیکنه گازش هم فول هستش لوله بزرگش هم داغ میشه به نظرتون مشکل چیه

 • Avatar
  حسين طباطبايي

  سلام من کولر گازی جنرال مکس دارم خطای EC داده و خاموش شد زیادم روشن نکردم میشه لطفا راهنماییم کنید

 • Avatar
  مهدی

  سلام. خسته نباشید. وقتی کولر و روشن میکنم، از همون اول میره رو حالت فن. فقط باد میزنه.دستگاه بیرون انگار دوست داره روشن شه ولی نمیتونه. دلیلش چیه؟ ممنون

 • Avatar
  محمد

  سلام جهت سرویس کولر ایستاده ال جی مراجعه کردم و دیدم هنگامی که کمپرسور باید روشن شود فرمان صادر میشود ولی کمپرسور عمل نمیکند در یونیت بیرونی بردی رو مشاهده کردم که روش یه بیزر بود و الارم میداد با توجه به نقشه کولر سیم نول کنتاکتور از رله این برد رد شده و تا رله وصل نکند کمپرسور استارت نمیکند از فاز r و t هم برا تغذیه این برد استفاده شده تو نقشه اسم این برد ۳pdنوشته شده میخواستم ببینم اینبرد کارش چیه و چرا الارم میده مرسی

یک دیدگاه بنویس!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *