استخدام تعمیرکار لوازم خانگی

کد خطا یا ارور یخچال جنرال الکتریک

کد خطا یا ارور یخچال جنرال الکتریک

روش های برطرف کردن کد خطا یا ارور یخچال جنرال الکتریک

وجود یخچال در هر خانه‌ای ضروری است، دستگاهی که به دلیل همواره کار کردنش، ممکن است در طول زمان دچار مشکلاتی شود که شما را راهی مسیر تعمیر یخچال کند و چه بهتر که پیش از بروز هرگونه مشکلی، با انواع مشکلات متداول و تفسیر انواع کد خطای آن آشنا باشید. آنچه مهم است این است که عیب یابی یخچال و رسیدگی به مشکلات آن،باید بلافاصله پس از مشاهده‌ی نشانه‌های خرابی آغاز شود، وگرنه نه تنها متحمل خسارات گزاف خواهید شد، بلکه مواد غذایی خود را نیز از دست خواهید داد.

یخچال جنرال الکتریک یکی از برندهای محبوبی است که این روزها در خانه‌ی مصرف کنندگان ایرانی جای خود را پیدا کرده است و به همین دلیل بر آن شدیم تا در این مقاله از کاراباما به شرح کد خطا یا ارور یخچال جنرال الکتریک بپردازیم و شما را با مشکلات متداول این دستگاه نیز آشنا کنیم. البته توجه داشته باشید که تفسیر دقیق کد خطا یا ارور یخچال جنرال الکتریک برای تعمیر یخچال جنرال الکتریک، نیازمند تخصص و تجربه بوده و برطرف کردن این ارورها نیز تجهیزات و مهارت خاص خود را لازم دارد؛ پس به هیچ وجه شخصا در جهت رفع مشکلات یخچال جنرال الکتریک اقدام نکنید تا متحمل خسارات بعدی نیز نشوید.

اگر جهت برطرف کردن مشکل یخچال خود به کمک تعمیرکار نیاز دارید، همین حالا درخواست تعمیرات خود را به صورت آنلاین ثبت کنید تا متخصصان حرفه ای و با تجربه کاراباما در سریعترین زمان ممکن، جهت هماهنگی با شما تماس حاصل فرمایند.

متخصصان باتجربه متخصصان باتجربه
گارانتی خدمات گارانتی خدمات
سرعت در ارائه خدمات سرعت در ارائه خدمات
هزینه های منصفانه هزینه های منصفانه
تعمیرکار یخچال سامسونگ

چرا کد خطا یا ارور یخچال جنرال الکتریک نمایش داده می شود؟

پیش از اینکه بخواهیم انواع کد خطا یا ارور یخچال جنرال الکتریک را شرح دهیم، بد نیست تعریف دقیقی از کد خطا یا ارور یخچال داشته باشیم. بدون شک هر اختلالی که باعث شود یخچال شما نتواند وظایفش را به درستی به انجام برساند، به این معناست که یخچال شما دچار اشکال شده و با خطا مواجه است؛ اما ماهیت کد خطا چیست؟

کدهای خطا در واقع زنگ خطری هستند که به شما اعلام می‌کنند دستگاهتان با مشکل مواجه شده است و زمانی به شما نمایش داده می‌شوند که قطعه‌ای از دستگاه دچار اشکال شده باشد و یا بخشی از یخچال جنرال الکتریک شما نتواند به وظیفه‌ای که دارد عمل کند.

بدیهی است که هر بخشی از یخچال، کد خطای مخصوص به خود را دارد و این را هم نباید فراموش کنید که کدهای خطا انواع مختلفی دارند و باتوجه به اینکه با چه نوع کد خطایی مواجه هستید باید به فکر راه چاره باشید. اصولا تشخیص نوع خطا و تفسیر آن، نیازمند تخصص و دانش کافی است که تکنسین‌های کاراباما در این مورد کاملا متخصص هستند.

کد خطا یا ارور یخچال جنرال الکتریک

مشکلات متداول یخچال جنرال الکتریک چیست؟

یخچال‌ها به دلیل ساختار مشابهی که دارند، اکثرا با مشکلات یکسانی مواجه می‌شوند، اما برخی برندها، مشکلات متداول مخصوص به خود را دارند. درکل، مصرف کنندگان یخچال جنرال الکتریک ممکن است در طول زمان و یا بر اثر استفاده‌ی نادرست از یخچال و یا رعایت نکردن اصول نگهداری آن، با مشکلات زیر مواجه شوند:

 • صدای زیاد یخچال جنرال الکتریک
 • یخچال فریزر جنرال الکتریک یکسره کار می کند
 • خراب شدن لاستیک دور درب یخچال فریزر جنرال الکتریک
 • داغ کردن موتور یخچال فریزر جنرال الکتریک
 • فریزر جنرال الکتریک منجمد نمی کند
 • یخچال فریزر جنرال الکتریک برفک می زند (دیفراست نمی کند)
 • از کار افتادن فن یخچال فریزر جنرال الکتریک
 • روشن نشدن یخچال فریزر جنرال الکتریک
 • از کار افتادن موتور یخچال فریزر جنرال الکتریک
 • خراب شدن صفحه دیجیتالی یخچال فریزر جنرال الکتریک
 • خراب شدن برد الکترونیکی یخچال فریزر جنرال الکتریک
 • از کار افتادن سنسور یخچال فریزر جنرال الکتریک

نکته:

در صورتی که متوجه کد خطا یا ارور یخچال جنرال الکتریک شدید ولی نتوانستید آن را در اینجا و یا در دفترچه راهنمای یخچال جنرال الکتریک پیدا کنید، به هیچ‌ وجه شخصا وارد عمل نشوید و حتماً از تعمیرکار یخچال فریزر جنرال الکتریک کمک بخواهید؛ برای این کار می‌توانید هم به‌صورت آنلاین و با مراجعه به وب‌سایت کاراباما درخواست تعمیر یخچال جنرال الکتریک را ثبت کنید و هم می‌توانید با شماره 02158406 تماس بگیرید تا همکاران ما در بخش پشتیبانی شما را راهنمایی کنند.

در جدولی که در ادامه مشاهده خواهید کرد، به شرح انواع کد خطا یا ارور یخچال جنرال الکتریک پرداخته شده و روش برطرف کردن برخی از آن‌ها نیز شرح داده شده است؛ اما ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که اگر با کد خطا یا ارور مواجه شدید، مراتب را به تکنسین ارجاع دهید؛ زیرا تنها در این صورت است که می‌توانید مطمئن باشید که مشکل پیش آمده، اصولی رفع خواهد شد و به سایر قطعات دستگاه شما نیز آسیبی نخواهد رسید.

فراموش نکنید که گاهی یک حرکت اشتباه، ممکن است موجب از بین رفتن کل دستگاه شما شده و هزینه‌ی خرید دستگاه جدید را به شما متحمل کند.

جدول کد خطا یا ارور یخچال جنرال الکتریک

کد خطا شرح خطا
88 به احتمال زیاد به دلیل نوسانات شدید برق، صفحه کنترل دچار مشکل شده است. بهتر است فورا یخچال را از برق بکشید و با کاراباما تماس بگیرید.
89 مشکل از نواسانات جریان برق است و به احتمال زیاد اتصالات با مشکل مواجه شده است. بهتر است هرچه سریع‌تر یخچال را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
CC فریزر گرم شده است و به احتمال زیاد باید لاستیک‌های درب را چک کنید. اگر لاستیک‌ها مشکلی نداشتند و درب به طور کامل بسته می‌شد، باید یخچال را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
CI عملکرد یخساز با مشکل مواجه شده است و نیاز به تعمیر یا تعویض دارد. بدون معطلی یخچال را از برق بکشید و با کاراباما تماس بگیرید.
dE سیستم دیفراست یا یخ‌زدایی دچار مشکل شده است. به احتمال زیاد، سیم‌کشی نیاز به بررسی و تعویض دارد؛ همچنین ممکن است اجزای سیستم یخ‌زدایی نیاز به تعمیر یا تعویض داشته باشند. در هر صورت، یخچال را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
DF این کد خطا نشان می‌دهد که در 48 ساعت گذشته، جریانی در مدار یخچال وجود نداشته است. المنت یخ زدایی، ترموستات و سنسور دیفراست باید بررسی شوند و در صورت نیاز، هرکدام تعویض و یا در صورت امکان تعمیر شوند. فورا یخچال را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E2 صفحه کنترل اصلی خطا داده است و برد الکترونیکی اصلی باید بررسی شود. یخچال را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
FF دمای فریزر برای بیشتر از 2 ساعت، بالاتر از حد نرمال بوده است و بهتر است از بسته شدن کامل درب یخچال و فریزر اطمینان حاصل کنید. در صورت نیاز، لاستیک درب باید تعویض شود. یخچال را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
HRS سیستم یخ زدایی یا دیفراست با مشکل روبه‌رو شده است و برد الکترونیکی باید هرچه سریع‌تر بررسی شود. یخچال را از برق بکشید و با کاراباما تماس بگیرید.
tc مشکل خاصی وجود ندارد. نگران نباشید.
tF مشکل خاصی وجود ندارد. نگران نباشید.

در جدول بالا، انواع کد خطا یا ارور یخچال جنرال الکتریک شرح داده شده است تا بتوانید در زمان بروز هرگونه خطایی به آن مراجعه کرده و از علت بروز آن باخبر شوید؛ با آگاهی از آنچه که یک کد خطا قصد دارد به شما منتقل کند، قادر خواهید بود تا ارور پیش آمده را بهتر و صحیح‌تر به تکنسین مربوطه ارجاع دهید و در حل سریع‌تر و بهتر مشکلتان قدمی بردارید.

فراموش نکنید که بهتر است پیش از هر اقدامی، ولو چک کردن لاستیک درب یخچال، مورد پیش آمده را با افراد متخصص مطرح کنید تا مشکلی در سیستم یخچال به وجود نیاید و صدمه‌ای به قطعات آن وارد نشود. یخچال جنرال الکتریک مجهز به تکنولوژی پیشرفته‌ای است که حل مشکلات آن را برای افرادی که در زمینه تعمیر آن تخصص نداشته باشند، مشکل می‌سازد؛ بنابراین پیشنهاد می‌کنیم مشکلات یخچال جنرال الکتریک را به دست تکنسین متخصص این نوع از یخچال‌ها بسپارید.

آیا برایتان پیش آمده که با کد خطا یا ارور یخچال جنرال الکتریک مواجه شده باشید و نتوانسته باشید آن را در این جدول پیدا کنید؟ آن را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید و اگر در این مورد سوالی دارید نیز مطرح کنید تا کارشناسان کاراباما هرچه سریع‌تر پاسخگوی شما باشند.

نظرات کاربران

در صورتی که پیام شما نیاز به پیگیری دارد حتما شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند.