استخدام تعمیرکار لوازم خانگی

بررسی مشکلات متداول تلویزیون ال جی – انواع مدل‌ها

فهرست مطالب

تلویزیون مهم‌ترین وسیله‌ی سرگرمی در خانه است، از تماشای فیلم گرفته تا دنبال کردن مستندهای جذاب و البته انجام برخی بازی‌ها نظیر پلی استیشن، همه به وجود تلویزیون بستگی دارد و زمانی که دچار مشکل ‌شود، دیگر نمی‌توان برای تعمیر تلویزیون وقت را هدر داد و باید هرچه سریع‌تر اقدام کرد.

تلویزیون‌ها در برندهای مختلفی عرضه می‌شوند و مشکلات متداول آن‌ها تقریبا به هم شبیه است، اما نحوه‌ی عیب‌ یابی آن‌ها و نیز برطرف کردن این موارد ممکن است کمی با یکدیگر تفاوت داشته باشد.

در این مقاله از کاراباما به بررسی مشکلات متداول تلویزیون ال جی و مدل‌های مختلف آن پرداخته‌ایم تا در زمان مواجهه با آن‌ها، تا حدی با آنچه پیش آمده آشنا باشید و هنگام ارجاع مشکلات به تکنسین، بتوانید دقیق‌تر و حساب شده‌ترعمل کنید.

اگر جهت برطرف کردن مشکل تلویزیون خود به کمک تعمیرکار نیاز دارید، همین حالا درخواست تعمیرات خود را به صورت آنلاین ثبت کنید تا متخصصان حرفه ای و با تجربه کاراباما در سریعترین زمان ممکن، جهت هماهنگی با شما تماس حاصل فرمایند.

متخصصان باتجربه متخصصان باتجربه
گارانتی خدمات گارانتی خدمات
سرعت در ارائه خدمات سرعت در ارائه خدمات
هزینه های منصفانه هزینه های منصفانه
تعمیرکار تلویزیون

مشکل آداپتور تلویزیون LED ال جی چطور برطرف می‌شود؟

خرابی آداپتور از مشکلات متداول تلویزیون ال جی محسوب می‌شود و برای اطمینان از بروز آن می‌توانید از لامپ 24 ولت اتومبیل استفاده کنید و خروجی آداپتور را به آن متصل کنید. اگر لامپ نورانی بود، منبع سالم است؛ ولی اگر لامپ در حالت چشمک‌زن قرار داشت یا نور آن ضعیف بود، منبع تغذیه اشکال دارد.

برای حل مشکل آداپتور، باید آن را تعویض کرد، گرچه این کار چندان تخصصی و مشکل نیست، اما تشخیص آداپتور اورجینال از تقلبی، کار هرکسی نیست و تنها از پس تکنسین متخصص برمی‌آید.

چرا تلویزیون ال جی در حالت HDMI تصویر ندارد؟

نداشتن تصویر در حالت HDMI از دیگر مشکلات متداول تلویزیون ال جی محسوب می‌شود که اغلب با ریست کردن تلویزیون مشکل آن حل می‌شود. اما اگر مشکل با ریست کردن حل نشد، ممکن است کابل HDMI مشکل داشته باشد و باید از کابل دیگری استفاده کنید. گاهی هم چنین مشکلی در نتیجه‌ی اختلال در اتصالات تلویزیون ال جی ایجاد می‌شود که تشخیص و تعمیر آن بر عهده‌ی متخصص است.

نکته:

توجه داشته باشید که گاهی خرابی تلویزیون ال جی مربوط به تنظیمات آن است و عیب از دستگاه نیست! بنابراین به محض مشاهده‌ی هر گونه ایرادی، تلویزیون را از برق بکشید و پس از چند دقیقه مجددا به برق متصل کرده و دستگاه را روشن کنید و ببینید مشکل برطرف شده یا خیر.

اگر مشکل برطرف نشد، هرچه سریع‌تر نسبت به سرویس و تعمیر تلویزیون ال جی اقدام کنید. برای این کار می‌توانید هم به‌صورت آنلاین و با مراجعه به وب‌سایت کاراباما درخواستتان را ثبت کنید و هم می‌توانید با شماره 02158406 تماس بگیرید تا همکاران ما در بخش پشتیبانی شما را راهنمایی کنند.

چگونه مشکل ریست شدن تلویزیون ال جی حل می‌شود؟

از مشکلات متداول تلویزیون ال جی، ریست شدن ناگهانی آن است. این موضوع زمانی رخ می‌دهد که منبع تغذیه یا برد پاور تلویزیون خراب شده باشد. عیب یابی آن و نیز تعمیر یا تعویض قطعه‌ی برد پاور امری تخصصی است و بهتر است برای جلوگیری از خسارت، آن را بر عهده‌ی تکنسین کاراباما بسپارید.

 

مشکلات متداول تلویزیون ال جی

چرا تلویزیون ال جی خاموش و روشن می‌شود؟

این مورد از مشکلات متداول تلویزیون ال جی نه فقط در این برند، که در هر برند دیگری از این دستگاه پیش می‌آید، اما در خصوص تلویزیون ال جی این موضوع بیشتر در سری LN دیده می‌شود و به این صورت است که صدا همچنان در حال پخش شدن است اما تصویر از بین رفته است. تشخیص دقیق علت آن، کار آسانی نیست و نیاز به بررسی دقیق قطعات تلویزیون توسط تکنسین دارد، اما عموما زمانی که نور بک لایت تلویزیون قطع می‌شود، تصویر نیز از بین می‌رود.

تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی می‌تواند این مشکل را برطرف کند که البته امری بسیار تخصصی بوده و برای انجام آن بهتر است با کاراباما تماس بگیرید.
اما اگر چنین مشکلی در تلویزیون LED معمولی ال جی پیش آمد، احتمالا مشکل از سوختن لامپ‌های ال ای دی است و تمامی آن ها باید هرچه زودتر تعویض شوند.

چرا تلویزیون ال جی ناگهان خاموش می‌شود؟

علت خاموش شدن ناگهانی تلویزیون‌های ال جی، در مدل‌های مختلف متفاوت است. به طور مثال خاموشی ناگهانی تلویزیون های LED ال جی سری LW، مربوط به مین برد آن‌ها است و یا خاموشی ناگهانی تلویزیون ال ای دی، ال جی در اغلب موارد مربوط به برد پاور است. اما در مواردی هم ممکن است دلایل دیگری باعث بروز این مشکل شوند:

 • نوسانات برق

تلویزیون‌های ال جی با ولتاژ بسیار پایین کار می‌کنند و به محض ایجاد نواسانات در جریان برق، ناگهان خاموش می‌شوند. راه حل این مورد از مشکلات متداول تلویزیون ال جی، استفاده از محافظ برق است تا در نتیجه‌ی نوسانات برق، به برد پاور تلویزیون آسیبی نرسد.

اگر نوسانات برق ادامه داشت، بهتر است تلویزیون را برای مدتی از برق بکشید، چون با تداوم نوسانات CPU تلویزیون ال جی می‌سوزد و با خاموشی ناگهانی آن مواجه خواهید شد.

 • فلش آلوده به ویروس

فلش‌های ویروسی می‌توانند قطعات تلویزیون ال جی را از کار انداخته یا باعث اختلال در عملکرد آن‌ها شوند و در نتیجه یکی از مشکلاتی که به بار می‌آورند، خاموشی ناگهانی تلویزیون است. این مورد باید توسط تکنسین بررسی شود و بدون تخصص قادر به از بین بردن مشکلات ناشی از ویروس در تلویزیون ال جی نخواهید بود.

چرا نور تلویزیون کم می‌شود؟

اگر بدون هیچ دلیلی، در هنگام تماشای تلویزیون، نور صفحه نمایش کم شد، دچار یکی دیگر از مشکلات متداول تلویزیون ال جی شده‌اید. پیشنهاد می‌کنیم پیش از هر اقدامی، تنظیمات تلویزیون را بررسی کنید تا اگر تغییراتی در آن مشاهده کردید، از همان جا مشکل را برطرف کنید. در غیر این صورت، مشکل می‌تواند از پلاسمای تلویزیون باشد؛ کاهش کیفیت فسفر در پلاسمای تلویزیون ال جی باعث کم شدن نور صفحه نمایش تلویزیون می‌شود.
راه حل این مشکل، بسیار فنی و تخصصی است و باید به محض مواجه شدن با آن، از سرویس تعمیر تلویزیون کاراباما کمک بخواهید.

نکته:

ممکن است مشکل روشن نشدن تلویزیون ال جی با ریست کردن آن رفع شود، برای ریست کردن تلویزیون خود دو شاخه تلویزیون را از جریان برق جدا کنید؛ دکمه پاور (خاموش/روشن) روی خود تلویزیون را حداقل 10 ثانیه نگه دارید سپس چند دقیقه صبر کنید و بعد کابل تلویزیون را به برق متصل و دستگاه را روشن کنید.

چرا کانال‌های تلویزیون پاک می‌شوند؟

مشکل پاک شدن کانال‌های تلویزیون از مشکلات متداول تلویزیون ال جی محسوب شده و دلیل اصلی آن ایجاد اشکال در آی سی حافظه‌ی مین‌ برد تلویزیون است که حتما باید تعمیر یا تعویض شود. اگر در بررسی و رفع مشکل آی سی حافظه تعلل کنید، خرابی‌های بیشتری در تلویزیون ال جی ایجاد خواهد شد.

چرا تلویزیون ال جی ناگهان ریست می‌شود؟

اگر تلویزیون ال جی ناگهان ریست شد، باید نگران منبع تغذیه یا برد پاور تلویزیونتان باشید. این مورد از مشکلات متداول تلویزیون ال جی، نیاز به تعمیر آنی دارد و به همین دلیل بهتر است پیش از هر اقدامی، با متخصص تعمیر تلویزیون کاراباما بخواهید تا نسبت به بررسی منبع تغذیه، تعمیر و یا تعویض آن اقدام کند.

علت هنگ کردن تلویزیون ال جی و خاموش و روشن شدن آن چیست؟

یکی از مشکلات متداول تلویزیون ال جی که اغلب مصرف کنندگان از آن شکایت دارند، هنگ کردن تلویزیون در حین کار است که پس از آن هم، تلویزیون چند باری روشن و خاموش می‌شود. چنین مشکلی در تلویزیون‌های ال جی به خرابی مین برد دستگاه برمی‌گردد که در اکثر مواقع قابل تعمیر بوده و نیازی به تعویض آن نخواهید داشت. توجه داشته باشید که این مشکل باید به سرعت برطرف شود وگرنه به سایر قطعات تلویزیون هم آسیب می‌رساند.

چرا تلویزیون ال جی ویروسی می‌شود؟

تلویزیون‌های ال جی مثل هر دستگاه هوشمند دیگری ممکن است به ویروس آلوده شوند که در این حالت بهتر است تمام تنظیمات تلیویزون را ریست کنید و به حالت قبل برگردانید. بهتر است این کار را شخصا انجام ندهید تا اگر مشکل دیگری برای تلویزیون ایجاد شد، تکنسین بتواند موارد را برطرف کند و خسارتی به تلویزیون وارد نشود.

پیام Not Programmed در تلویزیون ال جی به چه معناست؟

این پیام زمانی نمایش داده می‌شود که کانال یابی در تلویزیون ال جی به درستی انجام نشده باشد. در این صورت اولین کاری که می‌توانید انجام دهید، بررسی اتصالات تلویزیون است؛ اگر مشکلی در نصب اتصالات نبود، به صورت دستی کانال یابی کنید تا مشکل برطرف شود.

با مشاهده‌ی پیام device is disconnected چه باید کرد؟

از دیگر مشکلات متداول تلویزیون ال جی، مشاهده‌ی پیام device is disconnected است که گاهی در قسمت سمت راست صفحه نمایش تلویزیون ظاهر می‌شود. این مشکل به دلیل خرابی دانگل وای فای تلویزیون ایجاد می‌شود که قابل تعمیر و تعویض است و می‌توانید از طریق تماس با کاراباما، این مشکل را به راحتی حل کنید.

مشکلات متداول تلویزیون ال جی

سایر مشکلات متداول تلویزیون ال جی در مدل‌های مختلف این دستگاه

مشکل متداول تلویزیون‌های مدل ۴۲lw5700 و۴۷lw5700

مدل‌های LW تلویزیون ال جی اغلب دچار خرابی مین برد می‌شوند و نشانه‌ی آن هم این است که تلویزیون چند بار روشن و خاموش شده و پس از آن در حالت استند بای قرار می‌گیرد. نگران تعویض مین برد نباشید، چراکه در بیش‌تر مواقع، مین‌برد این مدل‌ها قابل تعمیر است.

مشکل متداول تلویزیون ال جی مدل UH850

این مدل از تلویزیون ال جی دو مشکل متداول دارد:

 • خرابی قسمت مین برد که منجر به عدم تنظیم شبکه‌های دیجیتال شده و در نهایت باعث خاموش و روشن شدن تلویزیون می‌شود.
 • مشکل در اتصال USB و اتصال به اینترنت که در نتیجه‌ی آن تلویزیون در حالت استند بای باقی می‌ماند. برای رفع این مشکلات باید حتما از تکنسین تلویزیون ال جی کمک بخواهید.

مشکل متداول تلویزیون‌های مدل ۴۲LN5420 و۴۷LN5420

مشکلات متداول تلویزیون‌ ال جی سری LN بیشتر در قسمت پاور و بک لایت است که تصویر ناگهان به طور کامل سیاه شده اما همچنان صدای برنامه به گوش می‌رسد. این مشکل در این مدل‌ها از تلویزیون ال جی بسیار رایج بوده و باید در هنگام مواجه شدن با آن، مراتب را به متخصص انتقال دهید.

مشکل متداول تلویزیون ۴۲Led5600

از سری مشکلات متداول تلویزیون ال جی مدل ۴۲Led5600، ماندن در حالت استند بای است و نیز گاهی پیش می‌آید که ورودی HDMI آن‌ها نیز غیر فعال می‌شود که در این حالت مشکل از مین برد دستگاه است و باید حتما توسط تکنسین بررسی شود.

مشکلات متداول تلویزیون‌های ال جی مدل‌های ۴۲lg60r و ۴۲lh700

درست است که این مدل از تلویزیون‌های ال جی نسبتا قدیمی هستند اما کیفیت بالایی دارند و خیلی کم پیش می‌آید که دچار مشکل شوند. از مشکلات متداول تلویزیون ال جی در این مدل‌ها می‌توان به خاموش و روشن شدن تلویزیون در هنگام کار اشاره کرد. قطع شدن صدا و هنگ کردن تلیویزون نیز از سایر مشکلاتی است که این مدل‌ها با آن مواجه هستند. علت اصلی بروز این موارد، مشکلات مربوط به مین برد است که قابل تعمیر و تعویض بوده و کارکرد تلویزیون را بهبود می‌بخشد.

مشکل متداول تلویزیون ال جی سری LY

از مشکلات متداول تلویزیون ال جی سری LY، بروز اشکال در قسمت بک لایت تلویزیون است و اینکه تصویر تلویزیون قطع می‌شود اما صدا همچنان برقرار است. برای تعمیر بک لایت باید حتما از تکنسین کمک بخواهید.

مشکلات متداول تلویزیون ال جی سری LB

سری LB از تلویزیون‌های ال جی، از جدیدترین مدل‌های آن محسوب می‌شوند و یکی از مشکلات متداول آن‌ها قطع شدن تصویر در عین ادامه‌ی پخش صداست. در اینجا، باز هم با مشکل خرابی بک لایت مواجه هستیم که در این سری از تلویزیون‌های ال جی بسیار شایع است. یکی دیگر از مشکلات متداول تلویزیون ال جی سری LB، از کار افتادن ورودی HDMI آن است که علت اصلی آن، اختلال در مین برد دستگاه است. اگر با چنین مشکلی در این سری از تلویزیون‌های ال جی مواجه شدید، سریعا با کاراباما تماس بگیرین و شخصا دست به کار نشوید.

مشکلات متداول تلویزیون ال جی سری LD

این سری از تلویزیون‌های ال جی بیشتر در قسمت مین‌ برد دچار اشکال می‌شوند و دلیل آن سوختگی CPU دستگاه است که با یک بررسی ساده توسط تکنسین، قابل تعمیر خواهد بود.

مشکلات متداول تلویزیون ال جی مدل LF540T

عمده مشکل این سری از تلویزیون‌های ال جی، خرابی مین برد است که به این صورت بروز پیدا می‌کند: تلویزیون خاموش و روشن شده و به محض نمایش آرم تلویزیون، دوباره خاموش می‌شود؛ البته گاهی آروم روی صفحه نمایش باقی می‌ماند و هیچ تغییری در حالت آن رخ نمی‌دهد. این مشکل به راحتی با تعویض مین برد قابل حل است، اما باید حتما مطمئن شوید که قطعه‌ی اصل را تعویض کنید و برای این کار می‌توانید به کاراباما اطمینان کنید.

نکته:

کاراباما با بیش از صدها متخصص تلویزیون ال جی، به صورت حرفه‌ای و در زمان کوتاه خدمات نصب و تعمیرات تلویزیون ال جی را در محل ارائه می‌کند. همچنین اگر نیاز به انتقال دستگاه به کارگاه تخصصی تعمیرات تلویزیون ما باشد، تمامی مراحل انتقال و بازگشت تلویزیون ال جی شما برعهده تکنسین و بدون هیچ هزینه‌ای خواهد بود.

با بیش از صدها مورد موفق از تعمیرات مختلف مدل های تلویزیون ال جی، برطرف شدن مشکل تلویزیون شما اعم از خاموش شدن ناگهانی، قطع شدن یا سیاه شدن تصویر، قطعی صدا، بهم ریختن تصاویر و رنگ ها و غیره، به صورت استاندارد و اصولی تضمین می گردد.

شما می‌توانید هم به‌صورت آنلاین و با مراجعه به وب‌سایت کاراباما درخواستتان را برای تعمیر تلویزیون ال جی ثبت کنید و هم می‌توانید با شماره 02158406 تماس بگیرید تا همکاران ما در بخش پشتیبانی شما را راهنمایی کنند.

مشکلات متداول تلویزیون ال جی سری C

از مشکلات متداول تلویزیون ال جی سری C، می‌توان به خرابی در پاور تلویزیون اشاره کرد. چنین مشکلی باعث می‌شود پس از خاموشی تلویزیون، دیگر قادر به روشن کردن آن نباشید. اگر به موقع از تکنسین کمک بخواهید، می‌توانید به سادگی و صرفا با تعویض پاور، مشکل را حل کنید.

مشکلات متداول تلویزیون ال جی سری XL، مدل ۴۲ Lx 552

آنچه تلویزیون ال جی در تولید این سری از محصولاتش پذیرفته، وجود اشکال در مین برد این سری از دستگاه‌هاست که به موجب آن، اتصلات خارجی، به خصوص اتصال گوشی‌های هوشمند به این سری از تلویزیون‌های ال جی را با مشکل مواجه کرده و باعث ایجاد حالت smart morning شده، تلویزیون را به حالت استند بای درمی‌آورد. توجه داشته باشید که به محض مشاهده‌‎ی چنین مشکلی در این سری از تلویزیون‌ها، با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید تا مین برد را تعمیر یا تعویض کنند.

مشکلات متداول تلویزیون ال جی سری LA

این سری از تلویزیون‌های ال جی نیز اغلب در قسمت مین برد دچار اشکال می‌شوند که به صورت قطع و وصل شدن تصویر خود را نشان می‌دهد. در بیشتر مواقع، با تعمیر برد می‌توان این مشکل را برطرف کرد اما ممکن است نیاز به تعویض این قطعه نیز باشد که تشخیص آن بر عهده‌ی تکنسین است.

مشکلات متداول تلویزیون ال جی سری LF

تلویزیون‌های ال جی سری LF، بیشتر در قسمت بک لایت دچار مشکل می‌شوند. ممکن است گاهی قسمت حافظه‌ی آن‌ها نیز با مشکل مواجه شود که در هر دو صورت، باید با بخش تعمیر تلویزیون کاراباما تماس بگیرید تا سریعا به این مشکل رسیدگی شده و از خسارات بعدی پیشگیری شود.

مشکلات متداول تلویزیون LCD ال جی سری B

این سری از تلویزیون‌های ال جی، بیشتر با مشکل قطع و وصلی اتصالات رو‌به‌رو هستند؛ به این ترتیب که تلویزیون گاهی روشن می‌شود و گاهی هم نمی‌توان آن را روشن کرد. دلیل این مشکل، اختلال در برد مین است که باید تعمیر یا تعویض شود.

بررسی مشکلات متداول تلویزیون ال جی و نحوه عیب یابی و تعمیر مدل‌های مختلف آن و نیز انجام سرویس، همگی نیازمند دانش تخصصی در رابطه با قطعات تلویزیون ال جی، وظایف و کارکرد آن‌ها‌ست. به علاوه، داشتن تجربه و ابزارآلات خاص نیز مهم است. بنابراین انجام عیب یابی تلویزیون ال جی و یا امور تعمیرات، مسئله‌ی بسیار حساسی است که هر فردی صلاحیت لازم برای انجام آن‌ها را ندارد. یادآوری می کنیم که مطالبی که در رابطه با مشکلات متداول تلویزیون ال جی و نحوه عیب یابی و تعمیر آن‌‌ها گفته شد، به مدل دستگاه بستگی دارد و باید توجه داشته باشید که بسته به هر مدل، باید به سراغ بخش خاصی رفت.

اگر تلویزیون ال جی شما دچار مشکلی شده که در این مطلب به آن اشاره نشده، حتما آن را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید تا کارشناسان کاراباما پاسخگوی شما باشند.

نظرات کاربران

در صورتی که پیام شما نیاز به پیگیری دارد حتما شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند.

دیدگاه کاربران

تلویزیون ما LCD و سایز 32 و برای حدود 7 سال پیش هستش و چند روزی هست که برای خاموش و روشن کردن باید چندین بار کابل برق رو از پیریز دربیارم و وصل کنیم تا تلوزیون روشن بشه
ممنون میشم راهنمایی کنید

پاسخ دهید

  فرهاد محمدی

  سلام کاربر گرامی
  برای عیب یابی تلویزیون سامسونگ، ال جی و سایر برندها، لازم است که تکنسین متخصص به محل شما اعزام شود. برای این منظور می توانید با کاراباما تماس بگیرید.

  پاسخ دهید