استخدام تعمیرکار لوازم خانگی

علت جوش آوردن پکیج

علت جوش آوردن پکیج

راهنمای برطرف کردن جوش آوردن پکیج

پکیج در هر فصلی از سال در خدمت خانواده است و این یعنی این وسیله، اصطحلاک بالایی دارد و به همین دلیل ممکن است در صورت عدم رسیدگی به موقع به مشکلات آن، شما را درگیر مراحل تعمیر پکیج کند. سرویس به موقع پکیج – ترجیحا هر 6 ماه یکبار – می‌تواند تا حد ممکن از خرابی‌های زودهنگام این دستگاه پیشگیری کند، اما در هر حال، روزی می‌رسد که پکیج دچار مشکلات شده و نیاز به برطرف کردن آن‌ها داشته باشد.

در این مقاله از کاراباما به سراغ علت جوش آوردن پکیج رفته‌ایم و دلایل وقوع چنین مشکلی را شرح داده‌ایم؛ گرچه نباید فراموش کرد که تعمیر پکیج به تخصص و تجربه‌ی کافی نیاز دارد و بهتر است در هنگام بروز مشکلات، شخصا وارد عمل نشوید، اما دانستن برخی اصول می‌تواند در هنگام حضور تکنسین، به شما در درک بهتر فرایند تعمیرات، کمک کند.

اگر جهت برطرف کردن مشکل پکیج خود به کمک تعمیرکار نیاز دارید، همین حالا درخواست تعمیرات خود را به صورت آنلاین ثبت کنید تا متخصصان حرفه ای و با تجربه کاراباما در سریعترین زمان ممکن، جهت هماهنگی با شما تماس حاصل فرمایند.

متخصصان باتجربه متخصصان باتجربه
گارانتی خدمات گارانتی خدمات
سرعت در ارائه خدمات سرعت در ارائه خدمات
هزینه های منصفانه هزینه های منصفانه
تعمیرکار پکیج

جوش آوردن پکیج چه نشانه‌هایی دارد؟

جوش آوردن پکیج معمولا با سر و صداهای بلند، روشن شدن چراغ قرمز، نشان دادن کد خطا و بخار کردن همراه است. اصولا پکیج پس از بروز این نشانه‌ها در هنگام جوش آوردن، خاموش می‌شود. اما علت جوش آوردن پکیج چیست و چرا پس از مدتی، خود به خود خاموش می‌شود؟ در ادامه به سراغ پاسخ این پرسش‌ها رفته‌ایم.

علت جوش آوردن پکیج چیست؟

دلایل مختلفی برای جوش آوردن پکیج وجود دارد، از خراب بودن پمپ سیرکولاسیون گرفته تا سوختن شیر موتوری و کثیف بودن توری صافی برگشت، می‌توانند علت جوش آوردن پکیج باشند؛ اما متداول ترین علت جوش آوردن پکیج را می‌توان موارد زیر دانست:

  • اختلال در جریان آب در مدار پکیج
  • رسوب گرفتن مبدل پکیج
  • هوا گرفتن پکیج
  • خرابی شیر موتور
  • بروز مشکل در پمپ سیرکولاسیون پکیج
  • عدم تنظیم دما و فشار پکیج
  • کم بودن فشار گاز

در ادامه، هریک از 7 علت جوش آوردن پکیج که در بالا به آن‌ها اشاره شد را بررسی خواهیم کرد.

اختلال در جریان آب در مدار پکیج

تشکیل رسوب می‌تواند جریان آب را مسدود کرده و اجازه ندهد تا آب در مدار پکیج گردش کند، البته خرابی منبع انبساط دستگاه یا نشتی آن نیز می‌تواند مانع از جریان صحیح آب شود. در چنین شرایطی، پکیج شروع به سر و صدا کرده و پس از برخواستن بخار از دستگاه، خاموش خواهد شد و یا به عبارتی جوش خواهد آورد. پسی می‌توان اولین علت جوش آوردن پکیج را، گردش نیافتن آب در دستگاه دانست که دلایل آن نیز ذکر شد.

علت جوش آوردن پکیج

رسوب گرفتن مبدل پکیج

از دیگر علت جوش آوردن پکیج، رسوب گرفتن دستگاه بوده که این امر هم مانع گردش درست آب در دستگاه می‌شود. بهترین روش برای پیشگیری از جوش آوردن پکیج به دلیل رسوب گرفتن مبدل، رسوی‌زدایی دستگاه در فواصل زمانی معین است. پیشنهاد می‌شود برای این کار از خدمات سرویس پکیج کاراباما استفاده کنید و خود را در معرض خطرات اسید شویی قرار ندهید، چراکه این امر به تخصص و تجربه نیاز دارد.

نکته:

روش های رسوب زدایی پکیج دیواری و یا رسوب زدایی رادیاتورها تخصصی و فنی است. بنابراین به تجربه و تسلط برای انجام آنها و جلوگیری از آسیب ناخواسته به دستگاه نیاز است. در صورتی که توانایی اینکارها را ندارید و یا تجربه کافی در خصوص سرویس پکیج ندارید، به هیچ وجه شخصا برای جرم گیری پکیج اقدام نکنید و حتما از تعمیرکاران ماهر و باتجربه کمک بگیرید.

برای این کار می‌توانید هم به‌صورت آنلاین و با مراجعه به وب‌سایت کاراباما درخواستتان را برای تعمیرپکیج ثبت کنید و هم می‌توانید با شماره 02158406 تماس بگیرید تا همکاران ما در بخش پشتیبانی شما را راهنمایی کنند.

هوا گرفتن پکیج

یکی از مزیت‌های سرویس‌های دوره‌ای پکیج این است که پکیج شما به موقع هواگیری می‌شود و می‌توانید این علت جوش آوردن پکیج را پیش از بروز مشکل، از میان بردارید. عدم هواگیری پکیج باعث می‌شود به جای این که پمپ، اب را به گردش دربیاورد، هوا را به گردش درآورد؛ در نتیجه‌ی وجود هوا در پکیج، فشار دستگاه افزایش پیدا کرده و دستگاه جوش خواهد آورد.

خرابی شیر موتور

شیر موتور از قطعات اصلی پکیج است و در صورت خرابی آن، با علت جوش آوردن پکیج سر و کار خواهیم داشت. در صورت خرابی شیر موتور، باید از تکنسین کمک بخواهید تا آن را باز کرده و فنرهای آن را مورد بررسی قرار دهد.

بروز مشکل در پمپ سیرکولاسیون پکیج

دیگر علت جوش آوردن پکیج، خرابی و یا اختلال عملکرد پمپ سیرکولاسیون است که وظیفه آن مکش آب از رادیاتور و هدایت آن به مبدل اولیه است. تکرار این سیکل موجب جریان آب در مدار شده و مانع از جوش آوردن پکیج می‌شود. اگر بنا به هر دلیلی این پمپ خراب شود، خرابی آن علت جوش آوردن پکیج خواهد بود چراکه دیگر امکان جریان یافتن آب در مدار را فراهم نخواهد کرد.

عدم تنظیم دما و فشار پکیج

فشار و دمای پکیج باید باتوجه به تغییر فصل، تنظیم شود و عدم تنظیم آن، علت جوش آوردن پکیج خواهد بود. فشار بالای پکیج، به منبع انبساط آسیب رسانده و دستگاه را خاموش خواهد کرد. توجه داشته باشید که استاندارد فشار پکیج بین 5 تا 7 و دمای مناسب آن در فصل تابستان 60 الی 65 درجه سانتی گراد و در فصل زمستان این عدد بین 65 تا 75 درجه است.

کم بودن فشار گاز

فشار کم باعث می‌شود که شعله و گرمایی در پکیج وجود نداشته باشد و در نتیجه دستگاه جوش بیاورد. همیشه سعی کنید فشار پکیج را تنظیم نگاه داشته و حد نرمال آن را رعایت کنید.

سخن آخر

کاراباما مفتخر است که تمامی خدمات مربوط به  نصب، سرویس و تعمیر پکیج دیواری را با همکاری بهترین متخصصین به شما ارائه می‌کند و نیز تمامی موارد را نیز ضمانت کرده تا خیبال شما از بابت موارد انجام شده راحت باشد.

اگر شما هم با مشکل یکسره کار کردن فن پکیج مواجه هستید و یا سوالی در خصوص سرویس‌های دوره‌ای پکیج دارید، همین‌جا و در بخش نظرات از کاراباما راهنمایی بخواهید، ما در کنارتان هستیم.

نظرات کاربران

در صورتی که پیام شما نیاز به پیگیری دارد حتما شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند.