استخدام تعمیرکار لوازم خانگی

علت جوش آوردن پکیج

علت جوش آوردن پکیج

سرویس به موقع پکیج به عنوان یکی از پرکارترین لوازم هر خانه ای، اهمیت زیادی دارد. در واقع عدم مراقبت اصولی از پکیج، عدم رسیدگی به موقع به مشکلات آن و سرویس نکردن آن طی یک زمان بندی مشخص (ترجیحا هر شش ماه یک بار)، این دستگاه را درگیر مشکلات جدی خواهد کرد. یکی از این مشکلات جوش آوردن پکیج است که برای کاربران زیادی رخ می دهد. به همین دلیل در این مقاله به علت جوش آوردن پکیج ایران رادیاتور، بوتان و سایر برندها به طور کلی پرداخته ایم. همچنین راهکارهایی را برای برطرف کردن این مشکل با شما در میان خواهیم گذاشت.

همواره در ذهن داشته باشید که تعمیر پکیج به دانش فنی و تجربه‌ی کافی نیاز دارد و بهتر است در هنگام بروز مشکلات، شخصا وارد عمل نشوید. با این حال، دانستن برخی اصول می‌تواند به شما در درک بهتر فرایند تعمیرات هنگام حضور تکنسین کمک کند.

اگر جهت برطرف کردن مشکل پکیج خود به کمک تعمیرکار نیاز دارید، همین حالا درخواست تعمیرات خود را به صورت آنلاین ثبت کنید تا متخصصان حرفه ای و با تجربه کاراباما در سریعترین زمان ممکن، جهت هماهنگی با شما تماس حاصل فرمایند.

متخصصان باتجربه متخصصان باتجربه
گارانتی خدمات گارانتی خدمات
سرعت در ارائه خدمات سرعت در ارائه خدمات
هزینه های منصفانه هزینه های منصفانه
تعمیرکار پکیج

جوش آوردن پکیج چه نشانه‌هایی دارد؟

جوش آوردن پکیج معمولا با سر و صداهای بلند، روشن شدن چراغ قرمز، نشان دادن کد خطا و بخار کردن همراه است. اصولا پکیج پس از بروز این نشانه‌ها در هنگام جوش آوردن، خاموش می‌شود. اما علت جوش آوردن پکیج چیست و چرا پس از مدتی، خود به خود خاموش می‌شود؟ در ادامه به سراغ پاسخ این پرسش‌ها رفته‌ایم.

مشکلات حاصل از جوش آوردن پکیج

واقعیت این است که جوش آوردن پکیج می تواند یک مشکل جدی باشد. به طور کلی زمانی که پکیج داغ می کند و جوش می آورد، خود تشخیص می دهد که دما به سطح خطرناکی رسیده است و خاموش می شود. این مکانیسم پکیج در سالهای اخیر معرفی شده است و غالب پکیج های استاندارد از آن بهره می برند. در گذشته، پکیج ها چنین قابلیتی نداشتند و ممکن بود در اثر داغ شدن بیش از اندازه منفجر شوند و نتایج زیانباری همراه داشته باشند. خوشبختانه این اتفاق در سالهای اخیر بسیار نادر است، با این حال پکیجی که داغ کرده و جوش آورده است باید به موقع مورد بررسی قرار بگیرد و مشکل آن برطرف شود.

همچنین این احتمال وجود دارد که داغ کردن پکیج، به اجزای داخلی این دستگاه آسیب وارد کند. بنابراین عاقلانه به نظر می رسد که در اسرع وقت به این مشکل رسیدگی کنید.

مشکلات حاصل از جوش آوردن پکیج

علت جوش آوردن پکیج چیست؟

دلایل مختلفی برای جوش آوردن پکیج وجود دارد. از خراب بودن پمپ سیرکولاسیون گرفته تا سوختن شیر موتوری و کثیف بودن توری صافی برگشت، می‌توانند علت جوش آوردن پکیج باشند و بهتر است توسط یک تکنسین تعمیر پکیج ایران رادیاتور و سایر برندها مورد بررسی قرار بگیرند. متداول ترین علت جوش آوردن پکیج را می‌توان موارد زیر دانست:

  • اختلال در جریان آب در مدار پکیج
  • رسوب گرفتن مبدل پکیج
  • هوا گرفتن پکیج
  • خرابی شیر موتور
  • بروز مشکل در پمپ سیرکولاسیون پکیج
  • عدم تنظیم دما و فشار پکیج
  • کم بودن فشار گاز

در ادامه، هریک از 7 علت جوش آوردن پکیج که در بالا به آن‌ها اشاره شد را بررسی خواهیم کرد.

اختلال در جریان آب در مدار پکیج

تشکیل رسوب می‌تواند جریان آب را مسدود کرده و اجازه ندهد تا آب در مدار پکیج گردش کند، البته خرابی منبع انبساط دستگاه یا نشتی آن نیز می‌تواند مانع از جریان صحیح آب شود. در چنین شرایطی، پکیج شروع به سر و صدا کرده و پس از برخواستن بخار از دستگاه، خاموش خواهد شد و یا به عبارتی جوش خواهد آورد. پسی می‌توان اولین علت جوش آوردن پکیج را، گردش نیافتن آب در دستگاه دانست که دلایل آن نیز ذکر شد.

اختلال در جریان آب در مدار پکیج

رسوب گرفتن مبدل پکیج

از دیگر علت جوش آوردن پکیج، رسوب گرفتن دستگاه بوده که این امر هم مانع گردش درست آب در دستگاه می‌شود. بهترین روش برای پیشگیری از جوش آوردن پکیج به دلیل رسوب گرفتن مبدل، رسوی‌زدایی دستگاه در فواصل زمانی معین است. پیشنهاد می‌شود برای این کار از خدمات سرویس پکیج یک مرکز مجاز تعمیر لوازم خانگی استفاده کنید و خود را در معرض خطرات اسید شویی قرار ندهید، چراکه این امر به تخصص و تجربه نیاز دارد.

نکته:

روش های رسوب زدایی پکیج دیواری و یا رسوب زدایی رادیاتورها تخصصی و فنی است. بنابراین به تجربه و تسلط برای انجام آنها و جلوگیری از آسیب ناخواسته به دستگاه نیاز است. در صورتی که توانایی اینکارها را ندارید و یا تجربه کافی در خصوص سرویس پکیج ندارید، به هیچ وجه شخصا برای جرم گیری پکیج اقدام نکنید و حتما از تعمیرکاران ماهر و باتجربه کمک بگیرید.

برای این کار می‌توانید هم به‌صورت آنلاین و با مراجعه به وب‌سایت کاراباما درخواستتان را برای تعمیر پکیج ثبت کنید و هم می‌توانید با شماره 02158406 تماس بگیرید تا همکاران ما در بخش پشتیبانی شما را راهنمایی کنند.

هوا گرفتن پکیج

یکی از مزیت‌های سرویس‌های دوره‌ای پکیج این است که پکیج شما به موقع هواگیری می‌شود و می‌توانید این علت جوش آوردن پکیج را پیش از بروز مشکل، از میان بردارید. عدم هواگیری پکیج باعث می‌شود به جای این که پمپ، اب را به گردش دربیاورد، هوا را به گردش درآورد؛ در نتیجه‌ی وجود هوا در پکیج، فشار دستگاه افزایش پیدا کرده و دستگاه جوش خواهد آورد.

خرابی شیر موتور

شیر موتور از قطعات اصلی پکیج است و در صورت خرابی آن، با علت جوش آوردن پکیج سر و کار خواهیم داشت. در صورت خرابی شیر موتور، باید از تکنسین کمک بخواهید تا آن را باز کرده و فنرهای آن را مورد بررسی قرار دهد.

بروز مشکل در پمپ سیرکولاسیون پکیج

دیگر علت جوش آوردن پکیج، خرابی و یا اختلال عملکرد پمپ سیرکولاسیون است که وظیفه آن مکش آب از رادیاتور و هدایت آن به مبدل اولیه است. تکرار این سیکل موجب جریان آب در مدار شده و مانع از جوش آوردن پکیج می‌شود. اگر بنا به هر دلیلی این پمپ خراب شود، خرابی آن علت جوش آوردن پکیج خواهد بود چراکه دیگر امکان جریان یافتن آب در مدار را فراهم نخواهد کرد.

عدم تنظیم دما و فشار پکیج

فشار و دمای پکیج باید باتوجه به تغییر فصل، تنظیم شود و عدم تنظیم آن، علت جوش آوردن پکیج خواهد بود. فشار بالای پکیج، به منبع انبساط آسیب رسانده و دستگاه را خاموش خواهد کرد. توجه داشته باشید که استاندارد فشار پکیج بین 5 تا 7 و دمای مناسب آن در فصل تابستان 60 الی 65 درجه سانتی گراد و در فصل زمستان این عدد بین 65 تا 75 درجه است.

پیشنهاد مطالعه : نحوه ریست کردن پکیج ایران رادیاتور

کم بودن فشار گاز

فشار کم باعث می‌شود که شعله و گرمایی در پکیج وجود نداشته باشد و در نتیجه دستگاه جوش بیاورد. همیشه سعی کنید فشار پکیج را تنظیم نگاه داشته و حد نرمال آن را رعایت کنید.

سخن آخر

کاراباما مفتخر است که تمامی خدمات مربوط به  نصب، سرویس و تعمیر پکیج دیواری را با همکاری بهترین متخصصین به شما ارائه می‌کند و نیز تمامی موارد را نیز ضمانت کرده تا خیبال شما از بابت موارد انجام شده راحت باشد.

اگر شما هم با مشکل یکسره کار کردن فن پکیج مواجه هستید و یا سوالی در خصوص سرویس‌های دوره‌ای پکیج دارید، همین‌جا و در بخش نظرات از کاراباما راهنمایی بخواهید، ما در کنارتان هستیم.

نظرات کاربران

در صورتی که پیام شما نیاز به پیگیری دارد حتما شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند.