استخدام تعمیرکار لوازم خانگی

معایب ریختن پودر دستی در ماشین لباسشویی؛ پودرهای دستی و ماشینی چه تفاوتی با هم دارند؟

معایب ریختن پودر دستی در ماشین لباسشویی

شوینده‌های مختلفی از جمله پودر ماشینی، مایع لباسشویی، کپسول ژله‌ای، قرص لباسشویی، پودرهای دستی و … در بازار وجود دارد که می‌بایست با توجه به جنس لباس‌ها از مناسب‌ترین نوع آنها استفاده کرد. شاید این سوال برای مصرف کنندگان ماشین لباسشویی پیش بیاد که پودر مناسب لباسشویی چه وجه تمایزی دارد؟ آیا ریختن پودر دستی در ماشین لباسشویی مشکلی ایجاد می‌کند؟ آیا می توان به جای پودر ماشینی از صابون یا پودر دستی استفاده کرد؟ در این مطلب، تفاوت پودر دستی و ماشینی و دلایل عدم استفاده از پودر دستی در لباسشویی ارائه شده است.

ما در کاراباما سالهاست که به مشتریان تمامی برندهای معتبر ایرانی و خارجی لوازم خانگی خدمات ارائه میکنیم، بنابراین اگر برند کولر گازی شما سامسونگ، ال جی و جنرال نمیباشد نیز میتوانید از طریق فرم زیر درخواست تعمیرات خود را ثبت کنید تا کارشناسان ما در سریعترین زمان ممکن، جهت هماهنگی با شما تماس حاصل نمایند.

متخصصان باتجربه متخصصان باتجربه
گارانتی خدمات گارانتی خدمات
سرعت در ارائه خدمات سرعت در ارائه خدمات
هزینه های منصفانه هزینه های منصفانه
تعمیرکار

تفاوت پودر دستی و پودر ماشینی چیست؟

شوینده‌های دستی و ماشینی در انواع مختلفی وجود دارند و شما می‌توانید با توجه به جنس لباس‌ها و کاربرد خاص هریک از مواد شوینده، از آنها استفاده کنید. شاید این سوال برای شما پیش بیاید، که تفاوت پودر دستی و پودر ماشینی چیست؟ آیا می‌شود در ماشین لباسشویی از پودر دستی استفاده کرد؟

به دلیل ترکیبات خاص پودر دستی، میزان کف حاصل از آن بسیار زیاد است، به گونه‌ای که موجب آسیب دیدن لباسشویی می‌شود و حتی ممکن است لازم باشد جهت تعمیر ماشین لباسشویی خود اقدام کنید!

پودرهای ماشینی به دلیل دارا بودن ترکیبات خاص و مناسب برای ماشین لباسشویی، از الیاف لباس‌ها محافظت می‌کنند و در کاهش چروک البسه و همچنین افزایش طول عمر دستگاه به میزان زیادی تاثیرگذار خواهند بود.

همچنین توصیه می‌شود برای شستشوی دستی نیز از شوینده‌های ماشینی استفاده نکنید. شوینده‌های دستی به گونه‌ای طراحی شده‌اند که با پوست دست سازگارند و مانع ایجاد حساسیت‌های پوستی و سوزش می‌شوند.

تفاوت پودر دستی و پودر ماشینی چیست؟

ریختن پودر دستی در ماشین لباسشویی مضر است؟

آیا ریختن پودر دستی در ماشین لباسشویی مضر است؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم بله. پودر دستی قدرت کف زایی بالایی دارد و پس از ریختن در لباسشویی به مقدار بسیار زیادی کف تولید می‌کند. کف تولید شده از محفظه شوینده و لاستیک دور درب خارج می‌شود و موجب آسیب دیدن لباسشویی و نشت آب و کف از آن می‌شود.

همچنین، در صورت استفاده از پودر دستی در لباسشویی، ممکن است مواد شوینده به خوبی در آب حل نشود و باعث باقی ماندن لکه‌های سفید روی لباس‌ها شود.

ریختن پودر دستی در ماشین لباسشویی علاوه بر ایجاد کف زیاد و لکه‌های سفید، موجب تجمع رسوب در دستگاه می‌شود. در این صورت، برای جلوگیری از ایجاد بوی بد و کارکرد بهتر لباسشویی، می‌بایست آن را جرمگیری کنید.

پیشنهاد مطالعه : 2 روش جرم گیری و رسوب زدایی ماشین لباسشویی

در صورت استفاده از پودر دستی در لباسشویی چه اتفاقی می‌افتد؟

پودرهای دستی دارای قدرت لکه بری بالا بوده و در پاک کنندگی لکه‌ها تاثیر زیادی دارد. اما فرمولاسیون پودر دستی به گونه‌‌ای است که کف زیادی تولید می‌کند و باعث آسیب به قطعات داخلی و موتور دستگاه می‌شود.

از مشکلات دیگری که هنگام ریختن پودر دستی در ماشین لباسشویی ممکن است رخ بدهد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • نشت آب و کف از درب و کشوی مواد شوینده
  • طولانی‌تر شدن فرآیند شستشو
  • آبگیری کردن مداوم لباسشویی
  • تجمع و رسوب مواد شوینده در فیلتر و شیلنگ‌های لباسشویی
  • باقی ماندن مواد شوینده و لکه‌های سفید روی البسه
  • ایجاد مشکل در فرآیند آبکشی لباس‌ها
  • انسداد و گرفتگی مسیر تخلیه آب

گاهی ممکن است مصرف کنندگان، سهوا به جای پودر ماشینی از پودر دستی در لباسشویی استفاده کنند، اگر این اتفاق دفعات زیادی تکرار شود، باعث اختلال در عملکرد و کاهش طول عمر لباسشویی می‌شود.

پیشنهاد مطالعه : عمر مفید لوازم خانگی مختلف چقدر است؟

استفاده از شامپو و صابون در لباسشویی

استفاده از شامپو و صابون در لباسشویی نیز به دلیل ایجاد کف زیاد توصیه نمی‌شود. این تصور که هرچقدر کف زیادی تولید شود لباس‌ها تمیز تر می‌شوند، کاملا اشتباه است. در صورت ریختن پودر دستی، شامپو و صابون در ماشین لباسشویی،کف زیادی در دستگاه تولید شده که علاوه بر آسیب به لباسشویی موجب سر ریز شدن آب و کف از درب آن می‌شود.

برای نتیجه بهتر شستشو، بهتر است از پودر ماشینی به میزان مناسب استفاده کنید.

پیشنهاد مطالعه : 10 چیزی که نباید در ماشین لباسشویی بیندازید

چرا پودر در ماشین لباسشویی حل نمی ‌شود؟

حل نشدن پودر در ماشین لباسشویی علاوه بر ایجاد رسوب و انسداد شیلنگ‌های تخلیه، باعث باقی ماندن لکه‌های سفید روی لباس‌ها می‌شود که این امر به هیچ عنوان خوشایند نخواهد بود. اما چرا پودر در ماشین لباسشویی حل نمی‌شود؟

1. استفاده از مواد شوینده نامرغوب از مهم‌ترین دلایل حل نشدن مواد شوینده در لباسشویی است.

2. اگر محفظه مواد شوینده کثیف باشد یا پودر لباسشویی از قبل درون محفظه باقی مانده باشد، پودر لباسشویی به خوبی حل نمی‌شود.

3. استفاده بیش از اندازه از مواد شوینده باعث حل نشدن پودر لباسشویی می‌شود.

4. آب سخت و دمای آب (مواد شوینده در آب سرد به خوبی حل نمی‌شود.) از دیگر مواردی است که باعث حل نشدن پودر رختشویی می‌شود.

نکته: گاهی استفاده از مواد شوینده در زمان نامناسب موجب حل نشدن آن در لباسشویی می‌شود. توصیه می‌شود پودر ماشین لباسشویی را در ابتدای فرآیند شستشو درون محفظه پودر بریزید.

چرا پودر در ماشین لباسشویی حل نمی ‌شود؟

کلام پایانی

در این مطلب به موضوع ریختن پودر دستی در ماشین لباسشویی پرداختیم. چنانچه به طور مفصل توضیح دادیم، پودر دستی به دلیل تولید کف زیاد در لباسشویی موجب آسیب به قطعات دستگاه، تجمع رسوب در لباسشویی، نشتی آب از آن و انسداد مسیر تخلیه می‌شود. این موارد در دراز مدت باعث آسیب جبران‌ناپذیر به لباسشویی و کاهش طول عمر آن می‌شود.

برای جلوگیری از چنین مشکلاتی از مواد شوینده مناسب لباسشویی استفاده کنید تا به لباسشویی و الیاف البسه شما آسیبی وارد نشود. استفاده از پودر دستی در ماشین لباسشویی به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود.

سوالات متداول

بله استفاده از پودر دستی در لباسشویی باعث تولید کف زیاد و آسیب به دستگاه می‌شود.

با توجه به حجم لباس‌ها، میزان سختی آب و میزان کثیف بودن البسه باید از پودر لباسشویی استفاده کنید.

استفاده از پودر دستی در لباسشویی نه تنها باعث تمیزی بهتر لباس ها نمی‌شود، بلکه موجب کامل نشدن چرخه شستشو و باقی ماندن لکه‌های سفید روی لباس ها نیز خواهد شد.

نظرات کاربران

در صورتی که پیام شما نیاز به پیگیری دارد حتما شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند.