استخدام تعمیرکار لوازم خانگی

علت قطع شدن صدای تلویزیون | رفع مشکلات صدای تلویزیون تمامی برندها

چرا تلویزیون صدا ندارد؟ علت قطع صدای تلویزیون های ال جی، سامسونگ، سونی و غیره

از آنجا که هر روزه تمامی اعضای خانواده از تلویزیون استفاده می کنند، می توان تصور نمود که چه مشکل بزرگی به وجود خواهد آمد اگر تلویزیون خراب شده و یا با مشکلی جدی رو به رو شود. قطعا مراقبت از تلویزیون و تعمیرات تلویزیون در مواقع خرابی آن، چیزیست که باید بدون سهل انگاری برای آن اقدام کنید. اما گاهی مشکلاتی همچون صدا نداشتن تلویزیون نیز می تواند دردسرآفرین باشد.

در این مقاله از کاراباما به علت قطع شدن صدای تلویزیون و سایر مشکلات صدا در تلویزیون علت صدای خش خش تلویزیون خواهیم پرداخت و راهکارهایی را برای رفع اختلالات صدا در تلویزیون به شما آموزش خواهیم داد. ممکن است با استفاده از این مطالب، خودتان قادر به برطرف کردن مشکل قطع صدای تلویزیون باشید و نیازی به تعمیر آن نباشد. پس با ما همراه باشید.

نکته:

در این آموزش راهنمای جامعی برای رفع مشکل صدا تلویزیون شامل قطع شدن صدای تلویزیون، علت صدای خش خش تلویزیون و غیره قرار داده شده که برای تمامی برندهای تلویزیون قابل استفاده است. لذا می توانید از این مطالب در رفع مشکل:

 • علت قطع شدن صدای تلویزیون ال جی
 • علت قطع شدن صدای تلویزیون سونی
 • علت بی صدا شدن تلویزیون سامسونگ
 • علت قطع شدن صدای تلویزیون پاناسونیک

و علت قطع شدن صدای تلویزیون سایر برندها همچون دوو، شارپ، ایکس ویژن، توشیبا و … استفاده نمایید.

اگر جهت برطرف کردن مشکل تلویزیون خود به کمک تعمیرکار نیاز دارید، همین حالا درخواست تعمیرات خود را به صورت آنلاین ثبت کنید تا متخصصان حرفه ای و با تجربه کاراباما در سریعترین زمان ممکن، جهت هماهنگی با شما تماس حاصل فرمایند.

متخصصان باتجربه متخصصان باتجربه
گارانتی خدمات گارانتی خدمات
سرعت در ارائه خدمات سرعت در ارائه خدمات
هزینه های منصفانه هزینه های منصفانه
تعمیرکار تلویزیون

چرا تلویزیون صدا ندارد؟

علت قطع شدن صدا تلویزیون ال جی چیست؟ علت صدا نداشتن تلویزیون سامسونگ چیست؟ علت قطع صدا تلویزیون سونی چیست؟ دلیل قطع شدن صدای تلویزیون پاناسونیک چیست؟

اینها برخی از پرسش هاییست که بسیاری از کاربران به دنبال جواب دقیق و کامل آن هستند. صدا نداشتن تلویزیون یا قطع شدن آن یکی از مشکلات رایج تلویزیون های خانگیست، اما مشکلات دیگری همچون خش خش کردن صدای تلویزیون، ناهمزمان بودن صدا و تصویر و… وجود دارد که همگی لذت تجربه استفاده از تلویزیون را از بین می برند.

صدا بخش مهمی از تلویزیون است که نمی توان از آن گذشت. اما راه حل این مشکلات همواره در تعمیر تلویزیون خلاصه نمی شود. گاهی وقتی صدای تلویزیون قطع شده، مشکلات صدای تلویزیون ال جی، سامسونگ، سونی و… مربوط به بخش تنظیمات و یا ایرادات ساده ایست که به راحتی قابل حل است. در برخی موارد نیز که به تجربه و تخصص تکنسین تلویزیون برای تعمیرات سخت افزاری احتیاج است، پروسه تعمیر آنچنان زمانبر یا هزینه بر نیست و در مدت کوتاه در منزل خودتان انجام می شود.

علت صدا نداشتن تلویزیون

همانطور که گفته شد، علت قطع صدا تلویزیون می تواند به دو دسته عوامل نرم افزاری و عوامل سخت افزاری مربوط گردد. در صورتی که موارد نرم افزاری را بررسی کرده و نتوانستید علت قطع صدا تلویزیون سامسونگ، ال جی، سونی و … خود را برطرف نمایید، حتما به تعمیرکار متخصص جهت بررسی و عیب یابی تلویزیون مراجعه کنید تا خسارات بیشتری به دستگاه وارد نشود.

فعال بودن حالت بی صدا یا MUTE تلویزیون

در همه تلویزیون ها در صورتی که سهوا از روی کنترل تلویزیون خود دکمه Mute یا بی صدا را انتخاب کرده باشید، با حالتی روبرو می شوید که تلویزیون صدا ندارد اما تصویر دارد. برای رفع این مشکل کافیست مجددا دکمه MUTE یا یکی از دکمه های ولوم صدا (کم – یا زیاد +) را بفشارید تا تلویزیون از حالت بی صدا خارج شود.

نکته: به روز نبودن نرم افزار تلویزیون، اتصال دستگاه های دیگر به تلویزیون همچون هدفون، دستگاه هایی که با بلوتوث وصل می شوند، دستگاه های دیجیتال وهمچنین جا به جا زدن کابل های دستگاه های دیگری که به تلویزیون متصل می کنید، می تواند علت قطع صدا تلویزیون شما باشد.

تنظیمات صدای تلویزیون

اگر نداشتن صدا تلویزیون ال جی، سونی، سامسونگ و … از فعال شدن حالت Mute نبود پیشنهاد می کنیم موارد مربوط به منوی تنظیمات صدا تلویزیون های سامسونگ، ال جی، سونی، پاناسونیک و غیره را بررسی نمایید. در ادامه نحوه تنظیم صدای برخی از تلویزیون های محبوب میان مردم را که احتمال دارد علت قطع شدن صدا تلویزیون و یا علت تاخیر صدا در تلویزیون باشد را بیان می کنیم.

تنظیمات صدا تلویزیون سامسونگ

MENU/ صدا/ حالت صدا/ استاندراد

Menu → Sound → Sound Mode → Set to Standard

رفع مشکل تاخیر صدا در تلویزیون سامسونگ

MENU / صدا/ تنظیمات اضافی/ تاخیر صدا/ تنظیم به عدد صفر

Menu → Sound → SPDIF Output → Audio Delay → Set to 0

ریست کردن تنظیمات صدا در تلویزیون سامسونگ

اگر با انجام عملیات فوق مشکل صدا تلویزیون سامسونگ شما برطرف نشد، می توانید به روش زیر تنظیم صدای تلویزیون سامسونگ را ریست نمایید و آن را به حالت پیش فرض بازگردانید:

MENU / صدا/  تنظیم مجدد صدا

تنظیمات صدا تلویزیون سونی

HOME/ تنظیمات/ صدا/ تنظیمات صدا/ حالت صدا/ استاندارد

Home → Settings → Sound → Sound Adjustments → Sound Mode → Standard

تنظیمات زیر را نیز بررسی کنید که به صورت زیر انتخاب شده باشند:

تنظیمات یا ACTION MENU/ بلندگوها/ بلندگوی تلویزیون

HOME/ تنظیمات/ نمایش و صدا/ خروجی صوتی/ بلندگوها/ بلندگوی تلویزیون

رفع مشکل تاخیر صدا در تلویزیون سونی

مشکل تاخیر صدا در تلویزیون سونی معمولا زمانی رخ می دهد که یک دستگاه خارجی را از طریق بلوتوث یا کابل HDMI به تلویزیون خود وصل می کنید. در این صورت می توانید میزان تاخیر بین صدا و تصویر را از طریق تنظیم زمان بندی خروجی صدا و تصویر را تنظیم نمایید. برای این کار کافی است از طریق منو زیر عمل کنید:

HOME/ تنظیمات/ صدا/ همگام سازی صدا/تصویر

تنظیمات صدا تلویزیون ال جی

تنظیمات/ صدا/ حالت صدا/  استاندارد

Home → Settings → Sound → Sound Mode → Standard

تنظیمات/ صدا/ خروجی صدا/ بلندگوی تلویزیون

برای تست صدای تلویزیون ال جی می توانید از طریق این منو اقدام کنید

MENU/ sound test

رفع مشکل تاخیر صدا در تلویزیون ال جی

Home → Settings → Sound →  AV Sync Adjust → Set to On

با حرکت دکمه لغزنده مربوط به اسپیکر خروجی به سمت چپ یا راست  می توانید میزان تاخیر صدا و تصویز تلویزیون ال جی را تنظیم کنید.

در صورتی که نتوانستید مشکل صدا تلویزیون ال جی خود را برطرف نمایید، می توانید تنظیمات صدای تلویزیون ال جی خود را ریست نمایید. به این صورت که: دکمه MUTE بر روی کنترل تلویزیون ال جی خود را سه بار بفشارید سپس از صفحه ظاهر شده دکمه confirm را انتخاب نمایید تا تنظیمات صدا تلویزیون ال جی شما ریست شود.

تنظیمات صدا تلویزیون پاناسونیک

MENU / سطح صوتی/ سطح صوتی پیشرفته/ روشن

Menu → Audio→ Advanced Audio → Set to On

علت صدای خش خش تلویزیون

یکی از علت های اصلی خش خش کردن صدای تلویزیون خرابی بلندگو های تلویزیون می باشد. البته گاهی اوقات دلایل دیگری مانند مشکلات آنتن و یا خرابی اتصالات نیز می تواند علت صدای خش خش تلویزیون باشد.

مشکلات بلندگوهای خارجی 

منظور از بلندگوی خارجی همان اسپیکر، سینمای خانگی و غیره است. قطع شدن صدای تلویزیون ال جی، سامسونگ، سونی یا غیره می تواند به دلیل ایراد در سیم ها و اتصالات اسپیکرها یا سینمای خانگی باشد و یا خود بلندگوها معیوب باشند. برای تست بلندگوها می توانید یک باتری قلمی را به سیم های بلندگو متصل کنید. در این حالت باید صدای خش خش کردن را بشنوید.

خرابی بلندگوی داخلی

ممکن است صدا نداشتن تلویزیون به دلیل خراب بودن بلندگوی تلویزیون باشد. این مورد یک تعمیر سخت افزاریست و برای رفع آن به تخصص و دانش فنی احتیاج است. معمولا در صورتی که بلندگوها علت قطع شدن صدا تلویزیون باشند، پیش از خرابی کامل آنها خش خش کردن صدای تلویزیون نیز مشاهده می شود. در صورتی که بلندگوی تلویزیون معیوب باشد، دیافراگم و یا فوم آسیب دیده است که با جابجا شدن سبب تولید نویز به همراه صدای اصلی می شوند و علت صدای خش خش تلویزیون نیز همین است. برای تست بلندگوها تلویزیون را به دستگاه دیگری همچون دی وی دی یا غیره متصل کنید و ببنید که همچنان صدا قطع است یا خیر.

ایراد از کابل HDMI

در بسیاری مواقع که تلویزیون صدا ندارد، بدلیل اتصال آن به دستگاه دیگر همچون لپتاپ است. در این شرایط کابل های رابط مانند کابل HDMI می توانند علت قطع صدا تلویزیون باشند. ابتدا سلامت کابل HDMI و اتصال صحیح آن را بررسی کنید. سپس تنظیمات مربوطه را در دستگاه و یا لپتاپ خود انجام دهید. در این حالت باید بلندگوی لپتاپ را در بخش تنظیمات اسپیکر تغییر داده و تلویزیون را بعنوان پخش کننده پیش فرض انتخاب کنید.

ایراد برد اصلی یا مین برد

در نهایت علت قطع صدا تلویزیون ال جی، سامسونگ، سونی و … می تواند به برد اصلی تلویزیون یا مین برد تلویزیون مربوط باشد. درواقع برد اصلی قطعه ایست که در آن صدای تلویزیون دیکود شده پردازش می شود. سپس به بخش آمپلی فایر یا تقویت کننده فرستاده شده و نهایتا به بلندگوها برای پخش فرستاده می شود. بنابراین معیوب بودن برد اصلی یا مین برد تلویزیون می تواند اختلالات صدا ایجاد کند و علت نداشتن صدا تلویزیون باشد. این قطعه بسیار حساس بوده و تعمیر یا تعویض آن نیازمند تخصص است.

نظرات کاربران

در صورتی که پیام شما نیاز به پیگیری دارد حتما شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند.

دیدگاه کاربران
شکیبا حمشیدی

سلام ببخشید تلویزیون ما LGهست ما هدفون زدیم به تلویزیون و بعد از اینکه درش اوردیم همچنان تو حالت هدفون مونده چکار کنیم

پاسخ دهید

موسوی

سلام تلوزیون ما پاناسونیک هست چند روزیه که شبکه آی فیلم صدا نداره نمیدونم چیکار کنم ممنون میشم جوابم رو بدید 🙏🏼

پاسخ دهید

  یوسف رحیمی

  تلویزیون ایکس ویژن چند روزیست صدا میره و با خاموش روشن کردن تلویزیون صدا بر میگرده ولی تعداد دفعات روشن خاموش تلویزیون با الا رفته و عذاب آور شده
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  پاسخ دهید

  شهرام زارع

  با سلام، من از طریق فلش ، موسیقی را جهت پخش انتخاب کردم، ابتدا پخش خوب بود اما پس از مدت کوتایی ، صدا مانند خش داشتن سی دی شد و من کلا تلویزیون را خاموش کردم ، مجدد که روشن کردم صدا تلویزیون کلا قطع شد. فقط در زمان تست صدا تا ۲۶ ، تق تق می کند و پس از این اصلا صدا ندارد.

  پاسخ دهید

علی فروزان

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما
تلویزیون من TClهستش بعد از جدایی اسپیکر صدا رو حالت هدفون مونده و صدا بخش نمیکنه وقتی اسپیکر ها وصل میکنم صدا داره لطفاً راهنمایی کنید با تشکر از شما

پاسخ دهید

  سپهر باستانی پور

  سلام . من یه تلویزیون سه بودی ال جی دارم . جند وقت پیش ریسیور تلویزیونم رو عوض کردم .مدیا استار ۱۸۰۰ از وقتی که این ریسیور رو وصل کردم. صدای خروجی تلویزیون نا هماهنگ با زدن دکمه کنترول .صدای کانالها قطع میشه . چندتا کانال می زنیم ، صداریم . ولی یک هو قطع میشه . وقتی رو کانل صدادار برمی گردیم ، اون کنالی که صدا نداشت صداش برمی گرده . ویا باخاموش روشن کردن ریسیور و یا با جدا کردن کابل صدا برمی گرده . راهنمایی بفرمایید

  پاسخ دهید

   حبیب رستمی

   با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما
   تلویزیون من TClهستش بعد از جدایی اسپیکر صدا رو حالت هدفون مونده و صدا بخش نمیکنه وقتی اسپیکر ها وصل میکنم صدا داره لطفاً راهنمایی کنید با تشکر از شما

   پاسخ دهید

    فرهاد محمدی

    سلام دوست گرامی
    در صورتی که مشکل شما با مطالعه این مقاله حل نشد، لطفا از یک متخصص بخواهید برای حل مشکل در محل حضور پیدا کند.

    پاسخ دهید

فریده شادمانی

تلویزیون ما مارشال هست وسطای فیلم صدا قطع میشه باید دوباره خاموش روشن کنیم صدا بیاد

پاسخ دهید

حسین عسگری

سلام ببخشید تلویزیون ما مجیک هست یه مدت که یکی از شبکه ها صدا نداره مثلا یه بار شبکه خبر صدا نداره بعد یه مدت دیگه درست میشه بعد صدای آی فیلم قطع میشه ممنون میشم راهنمایی کنید

پاسخ دهید

اسدالاه خیری

تلویزون دوو داشتیم روشن کردیموصدای وتسویر ندارد هرکاری میکونیم تسویر وصدا ندارد

پاسخ دهید

  نسیم اسلام پور

  سلام دوست عزیز
  شما می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان برای تعمیر تلویزیون دوو رو ثبت کنید.
  ما در کنارتون هستیم

  پاسخ دهید

با سلام، من یک تلویزیون پاناسونیک 55 اینچ سری 750 خریدم که بعداز روشن کردن آن تصویر داشت ولی صدا نداشت، بعداز اینکه کابل HDMI را یکی دوبار کشیدم و جا زدم صدا برقرار شد. وقتی که برق اصلی را قطع میکنیم همین مورد مجددا
پیش می اید ولی اگر برق تلویزیون قطع نشود مشکلی ندارد. کابل جدیدم همین مشکل وجود دارد. تشکر میکنم از راهنمایی تان

پاسخ دهید

  نسیم اسلام پور

  سلام دوست عزیز
  شما می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان برای تعمیر دستگاهتون رو ثبت کنید.
  ما در کنارتون هستیم

  پاسخ دهید

حمید رضا موظف

سلام. مدل تلیوزیون من ال جی nano80 55 اینچ هستش نمیدونم چرا در HDMI پورت یک صدا نداره ولی در سه HDMI کاملا صدا هست. باید ریسیت کنم یا چیکار بکنم تا صدا برا HDMI پورت یک هم فعال بشه .ممنون
نمایندگی ال جی

پاسخ دهید

  نسیم اسلام پور

  سلام حمیدرضای عزیز
  شما می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان برای تعمیر تلویزیون ال جی رو ثبت کنید.
  ما در کنارتون هستیم

  پاسخ دهید

خدادادی

سلام خسته نباشی تلویزون پانوسونیک قدیمی با دستگاه دیجیتال کارمی کنه چند وقتی صدای تلویزون قطع وصل می شود

پاسخ دهید

  نسیم اسلام پور

  سلام دوست عزیز
  شما می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان برای تعمیر تلویزیون پاناسونیک رو ثبت کنید.
  ما در کنارتون هستیم

  پاسخ دهید